10:3300
SON DAKİKA KÜLTÜR BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Kültür Bakanlığı Haberleri

   

  10. Uluslararası Çubuk Kültür Festivali Sona Erdi

  10. Uluslararası Çubuk Kültür Festivali Sona Erdi

  Çubuk’ta, bu yıl 10’uncusu düzenlenen Uluslararası Çubuk Kültür Festivali düzenlenen kapanış seremonisi ile sona erdi. (Bugün 10:20)

   

  Düzeltme

  "Kültür Sanat Büyük Ödülleri sahiplerini buldu" başlıklı haberimizin spotunda, girişinde ve sekizinci paragrafında sehven yer alan "istiklal" kelimesi, "istikrar" olarak düzeltilmiştir. (Dün 20:23)

   

  Kültür Sanat Büyük Ödülleri Sahiplerini Buldu

  Kültür Sanat Büyük Ödülleri Sahiplerini Buldu

  Kültür ve Turizm Bakanlığının verdiği 2013 Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu. (Dün 20:01)

   

  Kültür Sanat Büyük Ödülleri Sahiplerini Buldu

  Kültür ve sanata hizmetlerinden dolayı Müzeyyen Senar, Ahmet Yakupoğlu, Nuri Pakdil ve Cüneyt Arkın'a "2013 ?Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri" törenle verildi Kültür ve Turizm Bakanı Çelik: "Devletlerin istiklal ve ihtişamlarının devamlılığı ancak kültür ve medeniyet adına kalıcı eserler ortaya koymaları halinde mümkündür. (Dün 18:15)

   

  2013 Yılı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Sahiplerini Buldu

  2013 Yılı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Sahiplerini Buldu

  Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Türkiye’nin ’etnik kimlik raporu hazırlanıyor’ iddialarına ilişkin, “Haber doğru değil. Ayrıca ben bilindiği gibi etnik milliyetçilik, etnik siyaset ve kimlik siyaseti gibi meselelere çok iyi bakmayan birisiyim. Etnik siyasetin ve kimlik siyasetinin doğru olmadığını düşünüyorum” dedi. (Dün 18:01)

   

  Bakan Çelik: Etnik Bir Harita Ortaya Çıkarılması Talebimiz Olmamıştır

  Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nin hazırladığı '"Türkiye'deki etnik kimlikler raporu'nun Kültür Bakanlığı'nın talebiyle hazırlatıldığı iddialarınını doğru olmadığını belirterek, "Kültür Bakanlığı olarak Türkiye'de ister etnik nitelikli olsun ister siyasi, kültürel, dinsel, mezhepsel biz bütün bu kimlikleri korumak bunların gelişmesine yardımcı olmak mükellefiyetindeyiz. (Dün 17:25)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
17.09.2014 10:33:24. #1.11#