SON DAKİKA KÜLTÜR BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Kültür Bakanlığı Haberleri

 • 15:31 Merhamet ve Adalet Uluslararası Kısa Film Yarışması Çekmeköy Belediyesi tarafından organize edilen "Merhamet ve Adalet Uluslararası Kısa Film Yarışması"nda, büyük ödül için yarışacak 20 film belli oldu.
 • 13:42 Yıldız Sarayının Devri İçin Açılan Davayı Cumhurbaşkanlığı Kaybetti Yıldız Sarayının Devri İçin Açılan Davayı Cumhurbaşkanlığı Kaybetti 49 yıllığına Mimarlar Odasına devredilmişken tek taraflı Cumhurbaşkanlığına verilen Yıldız Sarayı Dış Karakol Binası'nın asma katı için açılan davayı Mimarlar Odası kazandı.
 • 12:04 Müşerref Akay, İstanbul'da Konser Verecek Türk müziğinin usta seslerinden ve özellikle "Türkiyem" şarkısıyla tanınan Müşerref Akay, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığınca organize edilen konserde sahne alacak.
 • 17:28 Alaşehir'e Hizmetin ALA'sı Büyükşehirden Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet aşkı Alaşehir ile devam etti. Alaşehir'de 11 hizmetin açılışı ve 5 yatırımın da temel atma töreni gerçekleştirildi.
 • 16:52 Alaşehir'e Hizmetin ALA'sı Büyükşehirden Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet aşkı Alaşehir ile devam etti. Alaşehir'de 11 hizmetin açılışı ve 5 yatırımın da temel atma töreni gerçekleştirildi.
 • 16:13 İnönü Üniversitesi 9. Uluslararası Kısa Film Festivali Başladı Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve İnönü Üniversitesi'nin destekleriyle İletişim Fakültesi ve Sinema Topluluğu tarafından ortaklaşa düzenlenen İnönü Üniversitesi 9. Uluslararası Kısa Film Festivali başladı.
 • 14:22 İfrit'in Diyeti-Cinnia Filmi İçin Tüyler Ürperten İddia: Oyuncuları Cin Çarptı İfrit'in Diyeti-Cinnia Filmi İçin Tüyler Ürperten İddia: Oyuncuları Cin Çarptı İfrit'in Diyeti-Cinnia filminin oyuncu, yönetmen ve yapımcı kadrosu anormal olaylar yaşayınca gösterim apar topar ertelendi.
 • 11:12 Ege" İçin Yeni Bir Hayata Başladılar Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Eski Çağ Tarihi Ana Bilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Selim Pullu, otizmli çocuğunun tedavisi için gittiği Avustralya'da yaptığı çalışmalar ve çektiği belgeselle "Yılın Otizmli Babası" ödülüne layık görüldü.
 • 23:35 Çizginin Medyadaki Önemi" Karikatürist Demirhan Kadıoğlu, kültür evleri ve bilgi evlerinin öğrenci yetiştirmek için zemin olduğunu belirterek, "Bu fırsatı değerlendirmeli, birçok sanatçı yetiştirmeli" dedi.
 • 17:24 Hayatı Film Olan Güner Sernikli, İzmir'de Yaşamını Yitirdi Hayatı Film Olan Güner Sernikli, İzmir'de Yaşamını Yitirdi Yılmaz Erdoğan'ın 'Vizontele Tuuba' filminde Tarık Akan'ın canlandırdığı Hakkari'ye sürgün edilen kütüphane memuru karakterine esin kaynağı olan Güner Sernikli, 20 yıldır yaşadığı İzmir'de 72 yaşında kan kanseri nedeniyle öldü.
 • 15:10 Eski Tekirdağ Fotoğrafları Müzesi'nin ilk adımı atıldı Eski Tekirdağ Fotoğrafları Müzesi'nin ilk adımı atıldı TURSAB Yöneticisi Orhan Çebi ve Tekirdağlı Koleksiyoner Eyüp Ataman ile birlikte Eski Tekirdağ Fotoğrafları Müzesi oluşum projesi çalışması için Yunanistan'a giderek temaslarda bulundu.
 • 12:08 Ek Bilgilerle) Protestocular Üsküp'teki Kültür Bakanlığı'na Yumurta ve Boya Fırlattı Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov'un siyasilere yönelik af kararından sonra başkent Üsküp'te başlayan protestolar diğer şehirlerde de devam ediyor.
 • 11:52 Protestocular Üsküp'teki Kültür Bakanlığı'na Yumurta ve Boya Fırlattı Protestocular Üsküp'teki Kültür Bakanlığı'na Yumurta ve Boya Fırlattı Dha DIŞ HABER ? (Ek Bilgilerle) Protestocular Üsküp'teki Kültür Bakanlığı'na yumurta ve boya fırlattıEyüp Salih Üsküp, 19 Nisan 2016, (DHA)- Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov'un siyasilere yönelik af kararından sonra başkent Üsküp'te başlayan protestolar diğer şehirlerde de devam ediyor.
 • 04:19 Protestocular Üsküp'teki Kültür Bakanlığı'na Yumurta ve Boya Fırlattı Protestocular Üsküp'teki Kültür Bakanlığı'na Yumurta ve Boya Fırlattı Makedonya Cumhurbaşkanı Corce İvanov'un siyasilere yönelik af kararının ardından düzenlenen protesto gösterilerinin 6'ıncı günüde göstericiler Kültür Bakanlığı Binasına boya ve yumurta fırlattılarProtestoların 6.'ıncı günü akşamında başkent Üsküp merkezinde toplan binlerce kişi Cumhurbaşkanı Corce İvanov'un istifa etmesi yönünde slogan atarak yürüyüşe geçti.
 • 01:08 Makedonya'daki Siyasi Kriz Makedonya'daki Siyasi Kriz GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Protestodan görüntüler Makedonya'daki siyasi kriz Cumhurbaşkanı İvanov'un istifasını isteyen göstericiler, bir günlük aradan sonra Üsküp'teki eylemlerini sürdürdü Makedonya'daki siyasetçilere yönelik hukuki işlemlerin durdurulması kararı alan Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov'un istifasını talep eden göstericiler, bir günlük aradan sonra bugün de başkent Üsküp'te gösteri düzenledi.
 • 00:16 Makedonya'daki Siyasi Kriz Makedonya'daki siyasetçilere yönelik hukuki işlemlerin durdurulması kararı alan Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov'un istifasını talep eden göstericiler, bir günlük aradan sonra bugün de başkent Üsküp'te gösteri düzenledi.
 • 22:28 Karadağ'da "Osmanlı Sultanları" Sergisi Açıldı Karadağ'ın başkenti Podgorica'da, Türk ressam İsmail Acar'ın "Osmanlı Sultanları" konulu sergisinin açılışı yapıldı.
 • 21:08 Çemberimde Gül Oya Çemberimde Gül Oya" Projesi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : "Çemberimde Gül Oya" projesi Sergiden görüntüler "Çemberimde Gül Oya" projesi -Bayburt'ta, "Çemberimde Gül Oya" projesi kapsamında sergi açıldı Bayburt Sancaktepe İmam Hatip Ortaokulu, "Çemberimde Gül Oya" projesi kapsamında sergi düzenledi.
 • 19:17 Çemberimde Gül Oya" Projesi Bayburt Sancaktepe İmam Hatip Ortaokulu, "Çemberimde Gül Oya" projesi kapsamında sergi düzenledi.
 • 09:00 4. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali başlıyor 4. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali başlıyor İstanbul sanatla uyanıyor!
 • 15:06 Irak'taki Gösteriler Irak'ın başkenti Bağdat'ta Şii lider Mukteda es-Sadr yanlısı onlarca kişi, Dışişleri Bakanlığı'nın önünde toplanarak, bakan İbrahim el-Caferi'nin görevinden istifa etmesi için eylem yaptı.
 • 12:37 3'üncü Kartaca Müzik Günleri Festivali 3'üncü Kartaca Müzik Günleri Festivali AA Tunus'ta Kültür Bakanlığı tarafından düzenlenen 3'üncü Kartaca Müzik Günleri Festivali sona erdi.
 • 14:40 KKTC'de Yeni Kabinedeki İsimler Açıklandı Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından onaylanan UBP-Demokrat Parti (DP) Koalisyon Hükümeti’nin bakanlar kurulu listesini açıkladı.
 • 15:30 Merhamet ve Adalet Merhamet ve Adalet" İçin 20'ye Yakın Ülkeden 520 Film Başvurusu Çekmeköy Belediyesi tarafından düzenlenen Merhamet ve Adalet Konulu Uluslararası Kısa Film Yarışması’na 20’ye yakın ülkeden 520 başvurusu gerçekleşti.
 • 15:35 6. Uluslararası Üsküp Turizm Fuarı Açıldı Makedonya'nın başkenti Üsküp'te bu yıl 6'ncısı düzenlenen Uluslararası Turizm Fuarı açıldı.
 • 13:41 Merhamet ve Adalet Konulu Uluslararası Kısa Film Yarışması Çekmeköy Belediyesi tarafından organize edilen ve Cumhurbaşkanlığı, Kültür Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen "Merhamet ve Adalet Konulu Uluslararası Kısa Film Yarışması"na 20'ye yakın ülkeden 520 başvuru yapıldı.
 • 15:49 Simurg Projesi'ne Başbakan Davutoğlu'ndan Ödül 5’inci AK Parti Yerel Yönetimler Sempozyumu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.
 • 12:48 Özel Atık Zirvesi'nin İkincisi Adana'da Başlıyor Özel Atık Zirvesi'nin İkincisi Adana'da Başlıyor 2015’te Adana’da konusunda uzman uluslararası katılımcılarla 1’incisi düzenlenen Uluslararası Özel Atık Zirvesi’nin ikincisi, 19-20 Nisan 2016’da, Adana’da gerçekleştirilecek.
 • 20:41 Caravaggio'nun Tablosu Tavan Arasından Çıktı Caravaggio'nun Tablosu Tavan Arasından Çıktı Yapımının ardından 100 yıl sonra kayıplara karışan tablonun Toulouse kenti yakınlarındaki eski bir evin çatısında 2014 yılında bulunduğunu duyuran gazete, evin sahibinin çatının su sızdırması üzerine tamirat için tavan arasına çıktığında bu değerli tabloyla karşılaştığını yazdı.
 • 20:30 Ünlü İtalyan Ressamın Tablosu Tavan Arasından Çıktı Ünlü İtalyan Ressamın Tablosu Tavan Arasından Çıktı Dünyaca ünlü İtalyan ressam Caravaggio'ya ait tablo, Fransa'da evde tavan arasında bulundu. Ressamın yaklaşık 400 yıl önce yaptığı tablonun değerinin 120 milyon avro.
 • 18:36 Türkiye'nin Kitapları Londra Kitap Fuarı'nda Türkiye'nin Kitapları Londra Kitap Fuarı'nda Türkiye'nin kitapları Londra Kitap Fuarı'ndaGonca Yağcı, 12 Nisan Londra (DHA) - Dünyanın en büyük yayınevlerinin katıldığı Londra Kitap Fuarı'na bu yıl Türkiye, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Atatürk Kültür, Dil, Tarih Yüksek Kurumu, TEDA ve özel yayın evlerinden oluşan kalabalık bir katılımcı grubu ile yer aldı.
 • 18:31 Türkiye'nin Kitapları Londra Kitap Fuarı'nda Türkiye'nin Kitapları Londra Kitap Fuarı'nda Dünyanın en büyük yayınevlerinin katıldığı Londra Kitap Fuarı'na bu yıl Türkiye, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Atatürk Kültür, Dil, Tarih Yüksek Kurumu, TEDA ve özel yayın evlerinden oluşan kalabalık bir katılımcı grubu ile yer aldı.
 • 17:46 120 Milyon Euroluk Tablo' Tavanarasından Çıktı 120 Milyon Euroluk Tablo' Tavanarasından Çıktı İtalyan basınında yayımlanan haberlere göre, Toulouse yakınlarındaki bir köy evinde su sızıntısı yaşanması üzerine ev sahipleri sorunun kaynağını tespit etmek için tavan arasına çıktı.
 • 16:16 Göç Mevsimi" Uluslararası Festivale Seçildi Yönetmenliğini Caner Baykara'nın yaptığı "Göç Mevsimi" adlı kısa film, 7. Uluslararası Lions Kısa Film Festivali'nin resmi seçkisinde yer almaya hak kazandı.
 • 13:49 3'üncü Kartaca Müzik Günleri Festivali 3'üncü Kartaca Müzik Günleri Festivali GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Festivalin koordinatörü Hamdi Mahluf ile röportaj 3'üncü Kartaca Müzik Günleri festivalinden detay görüntüler Tunus Kültür Bakanı Seniyye Mübarek'ın konuşması Tunuslu besteci ve piyanist Muhammed Ali Kemmun Senfoni Orkestrasıyla sahne performansı Tunus'ta 3'üncü Kartaca Müzik Günleri festivali başladı.
 • 12:32 3'üncü Kartaca Müzik Günleri Festivali Tunus'ta 3'üncü Kartaca Müzik Günleri festivali başladı.
 • 08:48 Çakıl Taşlarıyla Resim Sanatından Barışa Çağrı Çakıl Taşlarıyla Resim Sanatından Barışa Çağrı Erzurumlu ünlü ressam Fehim İbrahimhakkıoğlu, “Dünya Barışı meşalesi Filistin’den yanmaya başlamalı” diyerek yaptığı çakıl taşı tablosuyla barış mesajı verdi.
 • 19:14 Kültür Merkezinde Sona Doğru Kültür Merkezinde Sona Doğru Kültür Bakanlığı tarafından görevlendirilen mimarlardan oluşan bir ekip, Bandırma’nın Paşakent Mahallesi’nde yapımına 2001 yılında başlanan, ancak ödenek yetersizliği ve firmalarla olan ihtilaflar dolayısıyla inşaatı yarım kalan kültür merkezinde incelemelerde bulundu.
 • 15:36 Çin, Çakma Sfenks Heykelini Yıktı Çin, Çakma Sfenks Heykelini Yıktı Mısır'ın ve dünyanın en önemli yapılarından olan Sfenks'in Çin'de inşa edilen kopyası yıkıldı.
 • 15:05 Faslı Ressam-hattat Reghai, Tablolarında Osmanlı Hat Sanatını Kullanıyor Faslı Ressam-hattat Reghai, Tablolarında Osmanlı Hat Sanatını Kullanıyor Faslı ressam-hattat Essaid Reghai, tuval, seramik ve ahşap üzerine yaptığı göz dolduran eserlerinin bir çoğunda Osmanlı hat sanatını kullanıyor.
 • 17:50 Çeşme'de Alaçatı Ot Festivali Yüzleri Güldürdü Çeşme'de Alaçatı Ot Festivali Yüzleri Güldürdü İzmir'in Çeşme İlçesi'nde bu yıl yedincisi düzenlenen Alaçatı Ot Festivali nedeniyle ilçedeki otellerde önemli oranda doluluk yaşanırken, terör ve sığınmacı sorunlarından bunalan vatandaşlar keyifli vakit geçirdi.
 • 13:38 Ankapark'a 6 Bin 500 Araçlık Otopark Yapılacak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yapımı devam eden ANKAPARK'ta 6 bin 500 aracın park edebileceği bir otopark yapacaklarını ve enerji maliyetini düşürmek için otopark alanına güneş panelleri yerleştirmeyi düşündüklerini bildirdi.
 • 13:27 Türk Dünyası Müzik Topluluğu Konser Verdi Kültür Bakanlığı Türk Dünyası Müzik Topluluğu, Beypazarı ilçesinde konser verdi.
 • 12:43 Kurul Üyelerinden Ankapark'a Ziyaret Kurul Üyelerinden Ankapark'a Ziyaret Ankara’da kültür ve tabiat varlıklarının korunmasında etkin bir görev üstlenen koruma kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen ANKAPARK’ı gezerek, Başkan Melih Gökçek’ten bilgi aldılar.
 • 00:34 Necati Çelik Necati Çelik "Ud Resitali" ArtAnkara Nisan ayında "Ustalar Geçidi"nde Necati Çelik'i ağırlayacak.
 • 09:31 Erzurum, Devlet Tiyatrosu Yangınının Üzüntüsünü Yaşıyor Erzurum, Devlet Tiyatrosu Yangınının Üzüntüsünü Yaşıyor Erzurum'da Kültür eski Bakanı İstemihan Talay ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Prof. Dr. Bozkurt Kuruç döneminde 12 Aralık 1997'de 'Can Bebek' adlı oyunla perdesini açan Devlet Tiyatrosu iki gün önce çıkan yangında kül oldu.
 • 09:04 Liseli Gençler Trafik Güvenliği İçin Harekete Geçti Liseli Gençler Trafik Güvenliği İçin Harekete Geçti İzmir'de trafik güvenliği konusunda farkındalığı artırmak isteyen liseliler, "Sürat felaket sabır selamettir" sloganıyla kolları sıvadı.
 • 16:21 Türkiye Atina Büyükelçi'si Uras, Etso'yu Ziyaret Etti Türkiye Atina Büyükelçi'si Uras, Etso'yu Ziyaret Etti EDİRNE (İHA) – Türkiye’nin Atina Büyükelçi’si Kerim Uras, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ETSO) düzenlenen kahvaltıda iş adamlarıyla bir araya geldi.
 • 18:07 Yüzlerce Kişi Sahilde Kitap Okudu Yüzlerce Kişi Sahilde Kitap Okudu Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde ’Kütüphaneler Haftası’ nedeniyle öğrenci, öğretmen, fabrika işçisi, ev hanımları ve gençlerden oluşan yüzlerce kişi sahilde kitap okudu.
 • 13:52 Önce Kitap Okudular Sonra Horon Oynadılar Önce Kitap Okudular Sonra Horon Oynadılar 52. Kütüphaneler Haftası kutlamaları kapsamında Rize merkezdeki Tuzcuoğlu Memişağa Parkı’nda kitap okuma etkinliği düzenlendi.