SON DAKİKA KÜLTÜR BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Kültür Bakanlığı Haberleri

 • 06 Aralık 2016 16:15Zeki Müren Kaç Yaşında Öldü Nasıl Öldü?Zeki Müren Kaç Yaşında Öldü Nasıl Öldü?Zeki Müren kaç yaşında öldü? Zeki Müren nasıl öldü? Zeki Müren'in bugün doğum günü. Zeki Müren'le ilgili bilmeniz gerekenler haberimizde...
 • 06 Aralık 2016 16:12Selçuk Travel Turkey'de8 – 11 Aralık 2016 tarihleri arasında Gaziemir'deki Fuar İzmir Alanı'nda düzenlenecek fuara onlarca ülkeden, yüzlerce firma, on binlerce ziyaretçi katılacak.
 • 05 Aralık 2016 13:32Kartal Belediyesi'nde Soprano Zehra Yıldız İçin Anma GecesiKartal Belediyesi'nde Soprano Zehra Yıldız İçin Anma Gecesi12 Aralık 1997’de Heidelberg Operası’nda temsil sonrası geçirdiği beyin kanamasıyla beklenmedik biçimde yaşama veda eden Türk Operasının kıvancı soprano Zehra Yıldız, Kartal Belediyesi’nin düzenlediği geceyle anılıyor.
 • 05 Aralık 2016 10:00Engelleri Aşan Sergi Bursa Göç Tarihi Müzesi'ndeMüzeler Şube Müdürlüğü´ne bağlı Bursa Göç Tarihi Müzesi, bedensel engelli Muharrem Candan tarafından yakma tekniğiyle hazırlanan ve 38 eserin yer aldığı resim sergisine 10 Aralık tarihine kadar ev sahipliği yapıyor.
 • 03 Aralık 2016 15:52KKTC'deki Ölümlü Kaza, Mesai Saatlerini DeğiştirdiKKTC’de geçtiğimiz günlerde yaşanan trafik kazasında üç öğrencinin hayatını kaybetmesinin ardından vatandaşlardan ve sendikalardan gelen tepkiler üzerine okullar ile kamu kurum ve kuruluşlarında kış dönemi mesaisi yeniden düzenlendi.
 • 03 Aralık 2016 13:36Kürt Güzellik Kraliçesi Pişman Oldu: Yardım Etmediler, Evimi SattımKürt Güzellik Kraliçesi Pişman Oldu: Yardım Etmediler, Evimi Sattım"Irak Güzellik Kraliçesi" seçildiğine pişman olduğunu belirten Şeyma Kasım, Bağdat hükümetinden bugüne kadar hiçbir yardım almadığını belirterek "Evimi satmak zorunda kaldım" dedi.
 • 02 Aralık 2016 11:05Paris'te 'Hitit Başkenti Hattuşa' KonferansıHitit Başkenti Hattuşa'nın UNESCO Dünya Mirası listesine yazılımın 30. yıldönümü vesilesiyle Paris Champs-Elysees caddesindeki Kültür Bakanlığı Kültür ve Tanıtım Müşavirliğinde Hitit başkenti Hattuşa adlı konferans düzenlendi.
 • 02 Aralık 2016 11:00Bozüyük Tiyatro Günlerinde Bozüyük Tiyatro Günlerinde "Bir Delinin Hatıra Defteri" Oyunu SahnelendiBozüyük Belediyesi tarafından “Uluslararası Gençlik Tiyatroları Metristepe’de” sloganı ile düzenlenen Tiyatro Günleri’nde “Bir Delinin Hatıra Defteri” adlı oyun sahnelendi.
 • 02 Aralık 2016 10:45Paris?te 'Hitit Başkenti Hattuşa' KonferansıParis?te 'Hitit Başkenti Hattuşa' KonferansıParis'te 'Hitit Başkenti Hattuşa' konferansıGülten ÖZBEY, PARİS (DHA) - Hitit Başkenti Hattuşa'nın UNESCO Dünya Mirası listesine yazılımın 30. yıldönümü vesilesiyle Paris Champs-Elysees caddesindeki Kültür Bakanlığı Kültür ve Tanıtım Müşavirliğinde Hitit başkenti Hattuşa adlı konferans düzenlendi.
 • 02 Aralık 2016 10:04Paris'te 'Hitit Başkenti Hattuşa' KonferansıParis'te 'Hitit Başkenti Hattuşa' KonferansıHitit Başkenti Hattuşa'nın UNESCO Dünya Mirası listesine yazılımın 30. yıldönümü vesilesiyle Paris Champs-Elysees caddesindeki Kültür Bakanlığı Kültür ve Tanıtım Müşavirliğinde "Hitit başkenti Hattuşa" adlı konferans düzenlendi.
 • 01 Aralık 2016 15:53Bozüyük Tiyatro Günleri Muhteşem Gala Programı ile BaşladıBozüyük Tiyatro Günleri Muhteşem Gala Programı ile BaşladıBozüyük Belediyesi tarafından “Uluslararası Gençlik Tiyatroları Metristepe’de” sloganı ile düzenlenen Tiyatro Günleri muhteşem gala programı ile başladı.
 • 30 Kasım 2016 11:53Türk MüziğiTürk Müziği" Ile Şifa Dünyanın Ilgisini ÇektiOsmanlı ve Selçuklu dönemindeki müzikle tedavi yöntemlerini uygulamak amacıyla kurulan Darüşşifa Müzik Araştırma ve Uygulama Topluluğu üyeleri, yurt içi ve yurt dışında verdiği "Makamdan Şifaya Tedavi Müzikleri" konserleriyle, Türk müzik makamları ile tedavi yöntemini günümüze taşıyor.
 • 30 Kasım 2016 11:11Türk Müziği" ile Şifa Dünyanın İlgisini ÇektiOsmanlı ve Selçuklu dönemindeki müzikle tedavi yöntemlerini uygulamak amacıyla kurulan Darüşşifa Müzik Araştırma ve Uygulama Topluluğu üyeleri, yurt içi ve yurt dışında verdiği "Makamdan Şifaya Tedavi Müzikleri" konserleriyle, Türk müzik makamları ile tedavi yöntemini günümüze taşıyor.
 • 29 Kasım 2016 13:42Sanatın Kalbi Bozüyük'te AtacakSanatın Kalbi Bozüyük'te AtacakBozüyük Belediyesi tarafından “Uluslararası Gençlik Tiyatroları Metristepe’de” sloganı ile düzenlenen Tiyatro Günleri 30 Kasım 2016 Çarşamba günü başlayacak ve 18 Aralık 2016 Pazar günü sona erecek.
 • 29 Kasım 2016 13:15Prof. Dr. Ceylan Erzurum'un Eskiçağ Tarihini YazdıProf. Dr. Ceylan Erzurum'un Eskiçağ Tarihini YazdıErzurum’un Eskiçağı bilimsel çalışmalarla daha fazla aydınlanıyor.
 • 28 Kasım 2016 12:59Mof 2016 'İbrahim Zaman' 5. Uluslararası Fotoğraf Yarışması SonuçlandıMof 2016 'İbrahim Zaman' 5. Uluslararası Fotoğraf Yarışması SonuçlandıForum Mersin Alış Veriş Merkezi’nin, 5. yıldır sponsor olduğu uluslararası fotoğraf yarışmanın özel kategorisi olan ’Alışveriş’te Forum AVM Özel Ödülü’nü mimar Feridun Kısmet kazandı.
 • 28 Kasım 2016 10:00Benim Adım Feridun' Filminin Yazarı Edebiyatseverlerle BuluştuBenim Adım Feridun' Filminin Yazarı Edebiyatseverlerle Buluştuİzmir’in Konak ilçesinde, ‘Benim Adım Feridun’ filminin yazarı olarak tanınan Mahir Ünsal Eriş, Konak Belediyesi’nin davetlisi olarak geldiği İzmir’de sevenleriyle buluştu.
 • 27 Kasım 2016 13:04Benim Güzel PapuçlarımBenim Güzel Papuçlarım"Benim Güzel Papuçlarım" çocuk oyunu, 27 Kasım'da Massk Sahne'de.
 • 26 Kasım 2016 13:30Zeybek ve Zeybetiko Bir Araya GeliyorZeybek ve Zeybetiko Bir Araya GeliyorBalıkesir’in Ayvalık ilçesinde, bugün başlayan ‘Bir Deniz İki Yaka Kol Kola’ isimli etkinlikle Ege’nin iki yakasındaki dostluk pekiştirilmeye çalışılıyor.
 • 25 Kasım 2016 15:45Başkan Çamyar Ankara'dan Müjdelerle DöndüBaşkan Çamyar Ankara'dan Müjdelerle DöndüÜnye’de devam eden çalışmalar ve projelerle ilgili Ankara’da önemli görüşmelere imza atan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, verimli sonuçlarla döndü.
 • 24 Kasım 2016 15:30Kültürel Diplomasi Akademisi Müdürler ÇalıştayıKültürel Diplomasi Akademisi Müdürler Çalıştayı"Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Yunus Emre Enstitüsü'nün kurulduğu günden beri içeriden çok büyük ihanete uğramış bir enstitü olduğunu belirterek, "Enstitüyü, kendi farklı emellerinin önünde bir engel olarak gören Fetullahçı Terör Örgütü, bulunduğunuz yerlerde tanınmamanız ve gereği...
 • 24 Kasım 2016 14:38Kültürel Diplomasi Akademisi Müdürler ÇalıştayıKültürel Diplomasi Akademisi Müdürler Çalıştayı"Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Yunus Emre Enstitüsü'nün kurulduğu günden beri içeriden çok büyük ihanete uğramış bir enstitü olduğunu belirterek, "Enstitüyü, kendi farklı emellerinin önünde bir engel olarak gören Fetullahçı Terör Örgütü, bulunduğunuz yerlerde tanınmamanız ve gereği...
 • 24 Kasım 2016 10:44Başkan Tutal'dan Ankara ZiyaretleriBaşkan Tutal'dan Ankara ZiyaretleriKonya’nın Seydişehir İlçe Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ankara’da bakanlık ve genel müdürlükler düzeyinde bir dizi ziyaret ve temaslarda bulundu.
 • 23 Kasım 2016 18:55Ebru, Cilt ve Mûsıkî Sanatkârı Mustafa Düzgünman'ı Anma GecesiEbru, Cilt ve Mûsıkî Sanatkârı Mustafa Düzgünman'ı Anma GecesiEbru, Cilt ve Müsıki Sanatkarı Mustafa Düzgünman'ı Anma Gecesi kapsamında gerçekleşecek olan sergi ve Kültür Bakanlığı İzmir Devlet Türk Müziği Korosu "Düzgünman Eserleri" dinletisi (23 Kasım) saat 20: 00'de Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılacaktır.
 • 23 Kasım 2016 16:08Paris'te Adriyatik'ten Çin Seddi 'Ne Türkçe KonferansıParis'te Türkiye'nin Turizm Kültür Bakanlığı Paris Müşavirlik binasında Yunus Emre Enstitüsü TİKA (Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı) işbirliği ile Adriyatik'ten Çin Seddi 'ne Türkçe konferansı düzenlendi.