19:0100
SON DAKİKA KÜLTÜR BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Kültür Bakanlığı Haberleri

  Başkentte Kültür Sanat

  Devlet Tiyatroları ilk kez perde açtığı, tek kişilik oyun "İyiyim"le Türkiye'deki kadın sorunlarını tiyatro sahnesine taşıyacak Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, ücretsiz olarak vereceği "Cumhuriyet Bayramı Konseri"nde, piyano sanatçısı İdil Biret'i konuk edecek. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Hak-İş Konfederasyonu 39. Kuruluş Yıl Dönümü

  Hak-İş Konfederasyonu 39. Kuruluş Yıl Dönümü

  Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, “Bu, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde zannediyorum bir ilk. İki aylık bir hükümetin başbakanıyla saatlerce süren ve bizi sabırla dinleyen, sorunlarımızı not eden, bu konuda çözülmesi gerekenlerle ilgili talimatlar veren, ne yapılması gerektiği hususunda kararlı bir duruş sergileyen bir Başbakanımız var” dedi. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu 7 Kasım'da İzleyici İle Buluşuyor

  Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu 7 Kasım'da İzleyici İle Buluşuyor

  "Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu"nun ikinci fragmanı izleyiciyi, 17. yüzyıldan günümüze uzanan heyecanlı ve eğlenceli bir yolculuğa çıkarıyor. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Bursa Şehir Logosu Görkemli Bir Toplantıyla Tanıtıldı

  Tarihi Çarşı, Hanlar Bölgesi, Cumalıkızık ve Sultan Külliyelerinin UNESCO Dünya Mirası Listesine girmesiyle dünyanın dikkatini üstüne çeken Bursa, şehir logosuyla göz doldurdu. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Bulgaristan'da Müftü Yardımcısı Kişisel Resim Sergisi Açtı

  Bulgaristan'da Müftü Yardımcısı Kişisel Resim Sergisi Açtı

  Bulgaristan'da müftü yardımcısı kişisel resim sergisi açtı- Bulgaristan Müslümanları Başmüftü Yardımcısı Mümün: "Sergimin Bulgaristan'da İslam'da resim sanatının yasak olduğuna dair önyargıların yıkılmasına hizmet edeceğini umuyorum"SOFYA (AA) - Bulgaristan Müslümanları Başmüftü Yardımcısı Birali Mümün, açtığı kişisel sergiyle "İslam'da resim sanatının yasak olduğuna dair önyargıların yıkılmasına hizmet edeceğini umduğunu" söyledi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Bulgaristan'da Müftü Yardımcısı Kişisel Resim Sergisi Açtı

  Bulgaristan Müslümanları Başmüftü Yardımcısı Mümün: "Sergimin Bulgaristan’da İslam'da resim sanatının yasak olduğuna dair önyargıların yıkılmasına hizmet edeceğini umuyorum" (21 Ekim 2014 Salı )

   

 

  Aigai Antik Kentinde 10 Yılda 10 Bin Eser Ortaya Çıkarıldı

  Aigai Antik Kentinde 10 Yılda 10 Bin Eser Ortaya Çıkarıldı

  Manisa’nın Yunusemre ilçesine bağlı Yuntdağı bölgesindeki Aigai antik kentinde, 2014 yılı kazı çalışmaları sona erdi. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Başkan Altepe: "Dünyanın Gözü Bursa'da"

  Başkan Altepe: "UNESCO Dünya Mirası markasını en güzel şekilde değerlendirelim ve geleceğe taşıyalım istiyoruz." (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Vali Bektaş Aigai Antik Kentine Hayran Kaldı

  Vali Bektaş Aigai Antik Kentine Hayran Kaldı

  Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Yuntdağı Köseler Mevkii’nde bulunan AİGAİ antik kentinde incelemelerde bulundu. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Aigai'deki Tarihi Varlık Ortaya Çıktı

  Aigai'deki Tarihi Varlık Ortaya Çıktı

  Manisa Yuntdağı Bölgesi'ndeki 2014 yılı Aigai Antik Kenti kazı çalışmaları sona erdi. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Başkan Altepe: 'Dünyanın Gözü Bursa'da'

  Başkan Altepe: "Dünyanın Gözü Bursa'da"

  Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hanlar bölgesi, sultan külliyeleri ve Cumalıkızık’ın UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmesiyle Bursa’nın değerlerinin evrensel olarak tescillendiğini söyleyerek, “Dünyanın gözü Bursa’da” dedi. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Osnabrück'te İmam Eğitimi Başlıyor

  Osnabrück Üniversitesi’de Almanya genelindeki imam ve cami görevlilerine yönelik yeni bir meslek içi eğitim programı düzenlenecek. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Burundi, Davulunu Dünya Kültür Mirasları Listesine Eklemek İstiyor

  Burundi, ülke için büyük önem taşıyan davulunun Dünya Kültür Mirasları listesine dahil edilmesini istiyor. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Uluslararası Karşıyaka Festivali'ne Doğru

  Karşıyaka Belediyesi tarafından 16 18 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek festivalin teması "Barış" olarak belirlendi. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Irak'ta Yeni Hükümetin Göreve Başlaması

  Kürtler, Irak hükümetinde kendilerine verilen bakanlıkların paylaşımını yaptı Başbakan Yardımcılığı ve Maliye Bakanlığı KDP'ye, Kültür Bakanlığı KYB'ye, Göç ve Göçmenler Bakanlığı Goran Hareketi'ne, Kadın Hakları Bakanlığı Yekgirtu'ya verildi. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Karşıyaka'dan Barış Mesajları Dolu Festival

  Karşıyaka'dan Barış Mesajları Dolu Festival

  Karşıyaka Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen ve bu yıl ilk kez “uluslararası” unvanıyla halkın karşısına çıkacak olan Karşıyaka Festivali için hazırlıklar tamamlandı. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Ölmeden Önce Kendine Anıt Mezar Yaptı

  Ölmeden Önce Kendine Anıt Mezar Yaptı

  Samsun’da yaşayan 68 yaşındaki Halk Ozanı Aşık Dertli Kul Cafer, memleketi Tokat’ın Niksar ilçesinde kendi anıt mezarını yaptırdı. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Ölmeden Önce Kendine Anıt Mezar Yaptı

  Ölmeden Önce Kendine Anıt Mezar Yaptı

  Samsun'da yaşayan 68 yaşındaki Halk Ozanı Aşık Dertli Kul Cafer, memleketi Tokat'ın Niksar ilçesinde kendi anıt mezarını yaptırdı. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Cem Yılmaz: Türkiye'de Özgür Değilim

  Cem Yılmaz: Türkiye'de Özgür Değilim

  Ünlü komedyen, kendisini Türkiye'de özgür hissetmediğini, savaş şartlarındaki gibi devamlı mücadeleyle hak elde edildiğini, bunu hiç medeni bulmadığını söyledi. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Cem Yılmaz: Türkiye'de Özgür Değilim

  Ünlü komedyen Cem Yılmaz, kendisini Türkiye'de özgür hissetmediğini söyleyerek, savaş şartlarındaki gibi devamlı mücadeleyle hak elde edildiğini, bunu hiç medeni bulmadığını ifade etti. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  66. Frankfurt Kitap Fuarı

  Frankfurt Kitap Fuarı Türkiye standı törenle açıldı Kültür Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Gül: "Bakanlığımız kültüre ve sanata destek veriyor, özel sektör temsilcileriyle de üst düzeyde işbirliği yapıyor. (08 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Bursalı Yunan Başkan Büyükşehir'de

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, dedeleri Bursa'dan Yunanistan'a göç eden Serez Belediye Başkanı Petros Angelidis'i ağırladı. (08 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Haftanın Tarihine Bakış

  Ankara, 13 Ekim 1923'te TBMM'de kabul edilen tek maddelik yasayla Türkiye’nin başkenti oldu. (06 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Tapınaklar Şehrinde Kazı Çalışması Sona Erdi

  Tapınaklar Şehrinde Kazı Çalışması Sona Erdi

  Muğla'nın Fethiye İlçesi'ne bağlı Kumluova Mahallesi'ndeki Likya Birliği'nin tapınaklar şehri olarak bilinen Letoon Antik Kenti'ndeki arkeolojik kazıların bu yılki bölümü sona erdi. (05 Ekim 2014 Pazar )

   

  Yetiş: "Adıyaman Yeni Müzesine Kavuşuyor"

  AK Parti Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş, oldukça zengin bir tarihi geçmişe ve zenginliğe sahip ilin hem bu zenginliğinin halk tarafından anlaşılması hem de ile gelen ziyaretçilerin bu zenginliği görmesi amacıyla çeşitli projeleri hayata geçirmek üzere harekete geçtiklerini belirtti. (02 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Fransa Bütçe Açıklarına Çare Arıyor

  Fransa'da bütçe açığı ile başı dertte olan hükumet, istihdamın artırılması ve ek gelir sağlaması için "ünlü müzeleri" her gün açık tutma kararı aldı. (02 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Battalgazi Belediye Meclisi, Ekim Ayı Toplantısını Yaptı

  Battalgazi Belediye Meclisi, Ekim Ayı Toplantısını Yaptı

  Battalgazi Belediye Meclisi, Ekim Ayı Olağan Toplantısı’nı gerçekleştirdi. (01 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Polonya Müzik Günleri'ne Çukurova Üniversitesi'nden Start Verilecek

  Frydervk Chopin Derneği (Chopin Society) tarafından Türkiye - Polonya diplomatik ilişkilerinin 600. yılı kutlamaları çerçevesinde organize edilen 'Polonya Müzik Günleri' konser serisinin ilki Çukurova Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek. (01 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Midyat'ta 'Estel-Midyat Arası' Belgeseli Çekimleri Başladı

  Dizi ve sinema yönetmelerinin uğrak yeri haline gelen ve adeta film platosu konumundaki tarihi şehir Midyat’ta onlarca filmin ardından şimdi de yeni bir belgesel çekimi yapılıyor. (01 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Midyat'ın Türküsü Belgesele İsim Oldu

  Midyat'ın Türküsü Belgesele İsim Oldu

  İki sevgilinin birbirlerine duydukları aşkın hikayesini anlatan, 'Midyat Estel Arası' adlı türkünün adı Esra Alkan'ın Midyat'ta çektiği belgesele konu oldu. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Paris'te Siluete Zara Verebilecek İnşaata Stk'lar Müsaade Etmez"

  Fransa'nın başkenti Paris Belediye Başkan Yardımcısı Jean Loouis Missika, Paris'te tarihe siluete zarar verebilecek inşaatlara kesinlikle izin vermediklerini söyledi. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
25.10.2014 19:01:55. #1.11#