SON DAKİKA KÜLTÜR BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Kültür Bakanlığı Haberleri

15:55
Mersin Kültür Bakanlığı Ses Sanatçısı Evinde Ölü Bulundu Kültür ve Turizm Bakanlığı Mersin Devlet Klasik Türk Müziği Korosu ses sanatçılarından Muharrem Timur, evinde ölü bulundu.
Mersin Kültür Bakanlığı Ses Sanatçısı Evinde Ölü Bulundu
15:26
Kültür Bakanlığı Ses Sanatçısı Evinde Ölü Bulundu Kültür ve Turizm Bakanlığı Mersin Devlet Klasik Türk Müziği Korosu ses sanatçılarından 51 yaşındaki Muharrem Timur, yalnız yaşadığı evinde ölü bulundu.
Kültür Bakanlığı Ses Sanatçısı Evinde Ölü Bulundu
13:58
Arnavutluk'un "İlk ve Tek" Fotoğraf Arşivi: Marubi Arnavutluk'un "ilk ve tek" fotoğraf arşivi: Marubi- İşkodra'daki 158 yıllık Marubi Fotoğraf Arşivi, barındırdığı 500 bin fotoğrafla Arnavutluk tarihine ve kültürüne ışık tutuyor- İtalya'dan Arnavutluk'a göç eden Pietro Marubi tarafından kurulan fotoğraf stüdyosuna dayanan arşivde, 1856-1989 yılları arasında çekilen önemli kareler sergileniyor- Marubi Fotoğraf Arşivi Müdürü Bedeni: - "Arnavutluk'un önemli devlet adamlarının fotoğrafları var. Enver Hoca'nın fotoğrafları da bu arşivde.
Arnavutluk'un 'İlk ve Tek' Fotoğraf Arşivi: Marubi
13:36
Devlet Sanatçısı Evinde Ölü Bulundu Kültür Bakanlığı Mersin Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Ses Sanatçısı Muharrem Timur (51), Mersin’de yalnız yaşadığı evinde ölü bulundu.
Devlet Sanatçısı Evinde Ölü Bulundu
13:59
Mavi Bisiklet Filminin Çekimleri Akşehir'de Başlıyor Türk-Alman ortak yapımı olan ve Türkiye’nin ilk çocuk filmlerinden biri olma özelliğini taşıyan Yönetmen Ümit Köreken’in ilk uzun metraj sinema filmi “Mavi Bisiklet”in çekimlerine bu hafta Konya’nın Akşehir ilçesinde başlanıyor.
Mavi Bisiklet Filminin Çekimleri Akşehir'de Başlıyor
12:39
Beylikova Kültür Evi Tamamlandı Eskişehir’in Beylikova ilçesine Kültür Bakanlığı tarafından yaptırılan Kültür Evi tamamlandı.
Beylikova Kültür Evi Tamamlandı
21:50
Emre Kınay: Cumhurbaşkanımızdan Korkumuzdan Fikrimizi Beyan Edemiyoruz Ünlü oyuncu Emre Kınay, "Sayın Cumhurbaşkanımızdan korkumuzdan fikrimizi beyan edemiyoruz, korkuyoruz." dedi.
Emre Kınay: Cumhurbaşkanımızdan Korkumuzdan Fikrimizi Beyan Edemiyoruz
17:36
Bursa ile Batum Kardeş Oluyor Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümet Başkanı Archil Khabadze ve Türkiye-Gürcistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Hüseyin Şahin, Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı’yı ziyaret etti.
Bursa ile Batum Kardeş Oluyor
11:10
Emıtt'e Bursa Damgası Değerleriyle, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne adını yazdıran Ulu Şehir Bursa’nın köklü kültürel mirası, tarihi ve turizm potansiyeli, İstanbul’da ziyarete açılan EMITT Fuarı’na damgasını vurdu.
Emıtt'e Bursa Damgası
10:35
Emıtt'e Bursa İmzası Değerleriyle, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne adını yazdıran Ulu Şehir Bursa'nın köklü kültürel mirası, tarihi ve turizm potansiyeli, İstanbul'da ziyarete açılan EMITT Fuarı'na damgasını vurdu.
15:42
Büyüksaat Çevresindeki Tarihi Binalar İçin 'Düğmeye Basın' Çağrısı Ulucami ve Büyüksaat’i Güzelleştirme Platformu üyeleri, Büyüksaat çevresindeki bakımsız tarihi binaların restorasyonlarına başlanması için acil düğmeye basılması gerektiğini vurguladı.
Büyüksaat Çevresindeki Tarihi Binalar İçin 'Düğmeye Basın' Çağrısı
00:23
Korsan İndir, Sonra Öde! Torrent'e düşen bu filmin yapımcıları, para kazanmak için ilginç bir yol buldu!
10:36
Türk Müziğinin Geleceği İçin Hukuki Yaptırımlar Şart' İzmirli Türk Halk Müziği sanatçısı Yolcu Bilginç, hem sanatçıların hem de diğervatandaşların mağdur edilmemesi için korsanla mücadele ve telif hakkı konusunda somut adımların atılması konusunda yetkilileri göreve çağırdı.
Türk Müziğinin Geleceği İçin Hukuki Yaptırımlar Şart'
15:12
Çelik, Turizm Sektörü Temsilcileriyle Bir Araya Geldi Kültür ve Turizm Bakanı Çelik: "Bu sene de etrafımızda çeşitli krizler var. Rusya'ya uygulanan birtakım yaptırımlar var. Bunların sonucunda almamız gereken tedbirler var" "Arkadaşlarımız hazırlıklarını yaptı.
14:03
44 Yıllık Bakır Ustası Türkiye'yi Muscat Festivali'nde Temsil Edecek Ünyeli bakır ustası Ahmet Türkmen, Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenecek Muscat Festivali’nde Türkiye’yi temsil edecek.
12:41
Müzelerin Ziyaretçi Sayısı Tatmin Etmiyor Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa’da ki müzeleri ziyaretçi sayılarından memnun olmadıklarını belirterek, "Bursa'daki müzeleri daha çok turizmin emrine nasıl verebilirizin peşindeyiz.
Müzelerin Ziyaretçi Sayısı Tatmin Etmiyor
10:47
Telkoder Açıklaması "D Smart, Turkcell ve TTNET gibi TV platform işletmecilerinin uydu ve internet üzerinden sunduğu TV hizmetleri üzerindeki yüzde 33'lük vergi oranın çok yüksek" "Bu vergiler, tüketicinin cebinden çıkıyor ve bilginin büyük kitlelere ulaşmasını önlüyor"
Telkoder Açıklaması
10:46
Bursa Valisinden Müze Atağı Bursa'daki müzelerdeki restorasyon ve bakım çalışmalarını yerinde inceleyen Bursa Valisi Münir Karaloğlu, daha çok ziyaretçi için daha çok tanıtım yapmalarını istedi.
Bursa Valisinden Müze Atağı
09:30
Müzeler Daha Aktif Olacak Vali Karaloğlu: "Bursa da turizmi geliştirmeye çalışıyoruz. Hem Kültür Bakanlığı'nın hem de Büyükşehir Belediyemizin müzeleri var bu müzeleri daha çok turizmin emrine nasıl verebiliriz bunun peşindeyiz" dedi.
14:18
CHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaş Açıklaması "2014'te 32 kez belgesel, sinema, tiyatro oyununa müdahale edildi, sansür uygulandı.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaş Açıklaması
14:07
Karakaş: "Cumhuriyet Gazetesine Yapılan Bu Müdahaleyi Kınıyoruz" CHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaş: - "2014'te 32 kez belgesel, sinema, tiyatro oyununa müdahale edildi, sansür uygulandı.
Karakaş: 'Cumhuriyet Gazetesine Yapılan Bu Müdahaleyi Kınıyoruz'
13:59
Karakaş: (Taksim'deki Akm) "2015'te Orası Açılmalıdır" CHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaş: - "2014'te 32 kez belgesel, sinema, tiyatro oyununa müdahale edildi, sansür uygulandı.
Karakaş: (Taksim'deki Akm) '2015'te Orası Açılmalıdır'
13:35
Karakaş: "Kültür ve Sanatın Gelişmesinin Birinci Koşulu Ülkedeki Özgürlüklerin Kısıtlanmamasıdır" CHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaş: - "2014'te 32 kez belgesel, sinema, tiyatro oyununa müdahale edildi, sansür uygulandı.
Karakaş: 'Kültür ve Sanatın Gelişmesinin Birinci Koşulu Ülkedeki Özgürlüklerin Kısıtlanmamasıdır'
11:21
Harran Örenyeri 2014 Yılı Kazıları Tamamlandı Harran Üniversitesi ve Kültür Bakanlığı'nın ortaklaşa düzenlediği Harran Ören yeri 2014 Yılı Kazı Çalışması sona erdi.
Harran Örenyeri 2014 Yılı Kazıları Tamamlandı
11:12
Bergama Belediyesi Emitt Yolcusu Her yıl yurtiçi ve yurtdışından turizm profesyonellerinin bir araya geldiği EMİTT için Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç'in başkanlığında toplantı düzenlendi.
Bergama Belediyesi Emitt Yolcusu
01:44
26. Türk Sinema Günleri Sona Erdi Fransa'nın Strasbourg kentinde Odyssee sinema salonunda 10 Aralık 2014 tarihinde başlayan '26. Türk Sinema Günleri' 13 Ocak Salı günü sona erdi.
26. Türk Sinema Günleri Sona Erdi
01:37
26. Türk Sinema Günleri Sona Erdi Fransa'nın Strasbourg kentinde Odyssee sinema salonunda 10 Aralık 2014 tarihinde başlayan 26. Türk Sinema Günleri, 13 Ocak Salı günü sona erdi.
26. Türk Sinema Günleri Sona Erdi
21:28
Avcı: 'Karı da İcat Etmedik Kış da Yeni Değil' Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı 'Atatürk Caddesi’ni yeni icat etmedik, karı da yeni icat etmedik, kış da yeni değil. Bu konuda tüm sorumluların sorumluluklarının bilincinde hareket etmeleri gerekir, Eskişehir de bunu hak eder. Biz doğayla mücadele etmelerini istemiyoruz, yollarımızı açsınlar' dedi.
Avcı: 'Karı da İcat Etmedik Kış da Yeni Değil'
19:51
Bozüyük Belediyesi Thm Korosu'ndan "Türkülerle Yürüyoruz" Konseri Bozüyük Belediyesi Türk Halk Müziği (THM) Korosu, “Türkülerle Yürüyoruz” konser programı ile türkü severlerle buluştu.
Bozüyük Belediyesi Thm Korosu'ndan 'Türkülerle Yürüyoruz' Konseri
18:29
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Eskişehir'de Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Valilik Makamında düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin kent gündemi ile ilgili sorularını yanıtladı.
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Eskişehir'de
20:08
Diyarbakır'da Kürt Film Günleri Sinema Evi ve İsmail Beşikçi Vakfının ortaklaşa düzenlediği, "Kürt Film Günleri" Diyarbakır'da başladı. Üç gün devam edecek etkinlikte 20 kısa film gösterilecek.
Diyarbakır'da Kürt Film Günleri
13:54
Kitap Okuma Yarışmasında Dereceye Girenlere Ödül Verildi Bingöl'de Ufuk Eğitimciler Derneği'nin düzenlemiş olduğu kitap okuma yarışmasında derece giren öğrencilere ödülleri düzenlenen törenle verildi.
Kitap Okuma Yarışmasında Dereceye Girenlere Ödül Verildi
17:53
Hicabi Gülgen'e Kültür Bakanlığı'ndan Ebru Sanatçısı Ünvanı Bursa Uludağ Üniversitesi (UÜ) İlahiyat Fakültesi Türk İslam Sanatları Tarihi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hicabi Gülgen, Türk ebru sanatı alanında yaptığı çalışmalarla ‘Kültür Bakanlığı Ebru Sanatçısı’ ünvanını kazandı.
Hicabi Gülgen'e Kültür Bakanlığı'ndan Ebru Sanatçısı Ünvanı
09:41
Cama Gönül Verenler Yenimahalle'de Buluştu Cam sanatını yaşatmak, gelecek nesillere aktarmak amacıyla Ankara’da ilk defa bir belediye tarafından hizmete giren cam atölyesi, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.
Cama Gönül Verenler Yenimahalle'de Buluştu
11:27
Mamak'ta Şarkılarımız Türkülerimiz Konserleri Başlıyor Kültür ve sanat etkinliklerine hız kesmeden devam eden Mamak Belediyesi, 2 yıl önce başlattığı “Şarkılarımız Türkülerimiz” adlı konser etkinliğini bu yıl yeniden başlatıyor.
Mamak'ta Şarkılarımız Türkülerimiz Konserleri Başlıyor
16:11
İit Genel Sekreteri Medeni Kudüs'te Medeni, Mescid i Aksa'yı ziyaret etti.
15:09
İİT Genel Sekreteri Medeni Kudüs'te İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri İyad Emin el-Medeni, Mescid-i Aksa'yı ziyaret etti.
İİT Genel Sekreteri Medeni Kudüs'te
09:59
Değerler Eğitimi'nden Yalnızca Dini Değerler Anlaşılmamalı! Eğitim camiasında ve basında çokça tartışılmaya başlanan ’Değerler Eğitimi Seminerleri’nin inanç ve ideoloji temelli tartışılmasının ciddi sakıncalar oluşturacağını söyleyen DES Genel Başkanı Gürkan Avcı, “20 yıl önce UNESCO tarafından başlatılan ve ABD, Japonya, Hollanda gibi hemen her gelişmiş ülkede hayata geçen ‘Değerler Eğitimi’nde Türkiye çok geç ve geride kalmıştır.
Değerler Eğitimi'nden Yalnızca Dini Değerler Anlaşılmamalı!
22:56
Bmgk'da Filistin Tasarısının Kabul Edilmemesi Filistin Devlet Başkanı Abbas: "Bölgede, işgalcilerin durmadan Yahudileştirme faaliyetleri yürüttüğü ve Arapları çıkarmak için çalıştığı Kudüssüz güvenlik, istikrar ve barış olamaz. Ancak onlara diyoruz ki: Burada babalarımızın ve atalarımızın topraklarında kalacağız. Filistin'in alternatifi ancak Filistin,
16:02
Des Genel Başkanı Avcı Açıklaması Eğitim camiasında ve basında çokça tartışılmaya başlanan ’Değerler Eğitimi Seminerleri’nin inanç ve ideoloji temelli tartışılmasının ciddi sakıncalar oluşturacağını söyleyen DES Genel Başkanı Gürkan Avcı, “20 yıl önce UNESCO tarafından başlatılan ve ABD, Japonya, Hollanda gibi hemen her gelişmiş ülkede hayata geçen ‘Değerler Eğitimi’nde Türkiye çok geç ve geride kalmıştır.
Des Genel Başkanı Avcı Açıklaması
10:08
Cafer Vayni: Muhafazakar Görüntü Veren Yayınevleri Yazarların Hakkını Yiyor Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) İstanbul Şubesi genel kurul toplantısı, Aksaray’da bulunan Azaklıoğlu Vakfı’nda yapıldı.
Cafer Vayni: Muhafazakar Görüntü Veren Yayınevleri Yazarların Hakkını Yiyor
12:04
Tarihi Köşkte Yangın İzmir'in Bornova İlçesi'ndeki tarihi Paterson Köşkü'nde çıkan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.
Tarihi Köşkte Yangın
18:30
Nevşehir'deki Dünyanın En Büyük Yeraltı Şehirlerinden Biri (2) Ünver: BUTİK OTELLER YAPILACAK Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, TOKİ ve Kültür Bakanlığı ile ortak çalışma yaparak, yeni bulunan yer altı şehrinde butik oteller, yürüyüş yolları, el sanatları galerileri, müze ve yer altı kongre merkezi gibi yapılar yapmayı düşündüklerini söyledi.
Nevşehir'deki Dünyanın En Büyük Yeraltı Şehirlerinden Biri (2)
01:52
Akdeniz: "Bin 500 Muhtarı Başbakanımız ile Buluşturmayı Düşünüyoruz" Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Akdeniz: - "Şubat ayının ilk haftası içerisinde İstanbul'da büyük bir organizasyonla gerçekleştireceğimiz Üsküdar Belediyemizin de katkıları ile bin 500 muhtarı Başbakanımız ile buluşturmayı düşünüyoruz" Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz, "Şubat ayının ilk haftası içerisinde İstanbul'da büyük bir organizasyonla gerçekleştireceğimiz Üsküdar Belediyemizin de katkıları ile bin 500 muhtarı Başbakanımız ile buluşturmayı düşünüyoruz"
Akdeniz: 'Bin 500 Muhtarı Başbakanımız ile Buluşturmayı Düşünüyoruz'
23:52
Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Akdeniz Açıklaması "Şubat ayının ilk haftası içerisinde İstanbul'da büyük bir organizasyonla gerçekleştireceğimiz Üsküdar Belediyemizin de katkıları ile bin 500 muhtarı Başbakanımız ile buluşturmayı düşünüyoruz"
15:47
Bakiler: Mehmet Akif'in Naaşını Üniversite Öğrencileri Kaldırdı Gazeteci-Yazar Yavuz Bakiler, Akif'in naaşının üniversite öğrencileri tarafından kaldırıldığını belirterek, "Öğrenciler tabutu üniversitenin sancağıyla süsledi." dedi.
19:25
Kurtulmuş: Konuşulan Önemli Projelerden Birisi İman Vakfı Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kırgızistan'daki temaslarının 2. gününde, Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev ve Başbakan Comart Otorbayev ile bir araya geldi.
Kurtulmuş: Konuşulan Önemli Projelerden Birisi İman Vakfı
18:19
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Kırgızistan'da Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Atambayev ve Başbakan Comart Otorbayev ile görüştü.
20:34
Makedonya'da Kral Kızı Türbesi Açıldı Üsküp'teki "Kral Kızı Türbesi"nin açılışını Makedonya Kültür Bakanı Kançeska Milevska ile Bosna Hersek Federasyonu Kültür ve Spor Bakanı Kaplan birlikte yaptı.
Makedonya'da Kral Kızı Türbesi Açıldı
19:19
Makedonya'da Kral Kızı Türbesi Açıldı Üsküp'teki "Kral Kızı Türbesi"nin açılışını Makedonya Kültür Bakanı Elizabeta Kançeska Milevska ile Bosna Hersek Federasyonu Kültür ve Spor Bakanı Kaplan birlikte yaptı.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.01.2015 16:25:13. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA KÜLTÜR BAKANLIĞI HABERLERİ
[Hata Bildir]