06:1700
SON DAKİKA KÜLTÜR BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Kültür Bakanlığı Haberleri

   

  Tataristan'ın Tarihi ve Kültürel Mirasları Marka Oldu

  Tataristan'ın Tarihi ve Kültürel Mirasları Marka Oldu

  Tataristan Cumhurbaşkanı Minnihanov, bölgenin ekonomik ve turistik gelişimine katkı sağlayacak yeni marka tanıtımını "Tataristan'ın Mirasları" sunumuyla gerçekleştirdi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Dünyaca Ünlü Soprano Zehra Yıldız Kartal'da Anıldı

  Dünyaca ünlü opera sanatçısı Soprano Zehra Yıldız, vefatının 17’inci yıl dönümünde Kartal’da düzenlenen programla anıldı. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Yargılandığı Şarkıları Şimdi Barış ve Kardeşlik İçin Söylüyor

  Söylediği Kürtçe şarkılar nedeniyle 1990'lı yıllarda hakkında çok sayıda dava açılan ve Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde yargılanan ses sanatçısı Ali Aktaş, atılan demokratik adımlar ve çözüm süreci ile artık şarkılarını barış ve kardeşlik için seslendiriyor TRT'de koro şefi, programcı ve sunucu olarak. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Düzelterek Yeniden) - Türkiye'nin İlk Kültür Bakanı Talat Halman Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Düzelterek Yeniden) - Türkiye'nin İlk Kültür Bakanı Talat Halman Son Yolculuğuna Uğurlandı

  (düzelterek YENİDEN) ------------------------------------------------ GEÇİRDİĞİ kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Türkiye'nin ilk Kültür Bakanı, şair, çevirmen, yazar, akademisyen Talat Sait Halman (83) son yolculuğuna uğurlandı. (09 Aralık 2014 Salı )

   

  Türkiye'nin İlk Kültür Bakanı Talat Halman Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Türkiye'nin İlk Kültür Bakanı Talat Halman Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Türkiye'nin ilk Kültür Bakanı, şair, çevirmen, yazar, akademisyen Talat Sait Halman son yolculuğuna uğurlandı. (09 Aralık 2014 Salı )

   

  Yedi Cihan Kadınları, CRR Konser Salonunda

  Yedi Cihan Kadınları, CRR Konser Salonunda

  Dört kadın solistin bir araya gelerek, birlik ve beraberlik kültürünü vurgulamak amacıyla oluşturduğu "Yedi Cihan Kadınları" 12 Aralık'ta CRR'de sahne alacak. (09 Aralık 2014 Salı )

   

  OPET Temiz Tuvalet Kampanyası ile 'Oyunu Değiştirdi'

  OPET, 'İlham Ver' kategorisinde 'Temiz Tuvalet Kampanyası' ile 'hijyen' anlayışına yeni bir bakış açısı getirerek diğer markalara da bu konuda ilham verdiği için ödüle layık bulundu. (08 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Yunus Emre Enstitüsü'nden Kültürlerarası Müzik Şöleni

  Yurtdışında kurduğu merkezlerde eğitim ve öğretim çalışmalarının yanı sıra kültürel ve sanatsal faaliyetler yürüten Yunus Emre Enstitüsü, yurt içinde de sesini duyurmaya ve kültürleri buluşturmaya devam ediyor. (08 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Bingöl'de Kitap Okuma Yarışması Düzenlendi

  Bingöl'de Ufuk Eğitimciler Derneği kitap okuma yarışması düzenledi. (08 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Kitap Okuma Yarışmasına 7 Bin 400 Öğrenci Katıldı

  Kitap Okuma Yarışmasına 7 Bin 400 Öğrenci Katıldı

  Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla 5 eğitim federasyonu öncülüğünde ülke çapında başlatılan ‘Ödüllü kitap okuma yarışması’ Kahramanmaraş’ta yapıldı. (08 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Mardin: İki Şehir

  Mardin: İki Şehir

  Bir yanda yüksek, betonarme, tek tip binalar, diğer yanda gökyüzüne komşu taş kent. Mardin dönüşüyor; modern hayat bu kadim kenti yere yaklaştırıyor. (08 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Etik Başkanı İşler: 'Travel Turkey, Turizm Borsası Olmak Zorunda'

  Etik Başkanı İşler: "Travel Turkey, Turizm Borsası Olmak Zorunda"

  Türkiye turizminin en önemli buluşmalarından biri olarak sayılan ve bu yıl 8’incisi düzenlenen Travel Turkey 2014 ile ilgili Ege ve ülke turizmin önde gelen isimlerinden Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Başkanı (ETİK) ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, gerçekleşen fuarın dile getirilmeyen yönlerini ele alarak fuarla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. (06 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  AB Bakan Yardımcısı Kitabının İmza Töreninde Duygusal Anlar Yaşadı

  AB Bakan Yardımcısı Kitabının İmza Töreninde Duygusal Anlar Yaşadı

  Avrupa Birliği (AB) Bakan Yardımcısı Dr. Alaattin Büyükkaya, 40 yıllık sigortacılık hayatından önemli kesitler içeren “Yalnız Yürümeyeceksin” isimli hatıra kitabının imza töreninde sinevizyonda hayat hikayesini izlerken duygusal anlar yaşadı. (06 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Onbirlerce Öğrenci Bisiklet ve Tablet Kazanmak İçin Kitap Okudu

  Onbirlerce Öğrenci Bisiklet ve Tablet Kazanmak İçin Kitap Okudu

  Anadolu Eğitimciler Federasyonu (ANEFED) çatısı altında ülke genelinde ve Erzurum’da ilkokul, ilköğretim, lise dereceli okul öğrencileri arasında ödüllü kitap okuma yarışması sınavları düzenlendi. (06 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Aküzüm'ün İlk Kitabı, Kitap Dostlarıyla Buluştu

  Aküzüm'ün İlk Kitabı, Kitap Dostlarıyla Buluştu

  Sosyal Bilgiler Öğretmenliği yapan Diyarbakırlı yazar Filiz Aküzüm'ün ilk kitabı, kitap dostlarıyla buluştu. (05 Aralık 2014 Cuma )

   

  Herıtage 2015" Fuarı

  Türkiye'de kültürel mirasla ilgili sektörlerin bir araya geleceği fuar, 5 7 Şubat'ta Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilecek. (05 Aralık 2014 Cuma )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.12.2014 06:17:47. #1.11#