11:4600
SON DAKİKA KÜLTÜR BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Kültür Bakanlığı Haberleri

  Vali Bektaş Aigai Antik Kentine Hayran Kaldı

  Vali Bektaş Aigai Antik Kentine Hayran Kaldı

  Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Yuntdağı Köseler Mevkii’nde bulunan AİGAİ antik kentinde incelemelerde bulundu. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Aigai'deki Tarihi Varlık Ortaya Çıktı

  Aigai'deki Tarihi Varlık Ortaya Çıktı

  Manisa Yuntdağı Bölgesi'ndeki 2014 yılı Aigai Antik Kenti kazı çalışmaları sona erdi. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Başkan Altepe: 'Dünyanın Gözü Bursa'da'

  Başkan Altepe: "Dünyanın Gözü Bursa'da"

  Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hanlar bölgesi, sultan külliyeleri ve Cumalıkızık’ın UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmesiyle Bursa’nın değerlerinin evrensel olarak tescillendiğini söyleyerek, “Dünyanın gözü Bursa’da” dedi. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Osnabrück'te İmam Eğitimi Başlıyor

  Osnabrück Üniversitesi’de Almanya genelindeki imam ve cami görevlilerine yönelik yeni bir meslek içi eğitim programı düzenlenecek. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Burundi, Davulunu Dünya Kültür Mirasları Listesine Eklemek İstiyor

  Burundi, ülke için büyük önem taşıyan davulunun Dünya Kültür Mirasları listesine dahil edilmesini istiyor. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Uluslararası Karşıyaka Festivali'ne Doğru

  Karşıyaka Belediyesi tarafından 16 18 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek festivalin teması "Barış" olarak belirlendi. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Irak'ta Yeni Hükümetin Göreve Başlaması

  Kürtler, Irak hükümetinde kendilerine verilen bakanlıkların paylaşımını yaptı Başbakan Yardımcılığı ve Maliye Bakanlığı KDP'ye, Kültür Bakanlığı KYB'ye, Göç ve Göçmenler Bakanlığı Goran Hareketi'ne, Kadın Hakları Bakanlığı Yekgirtu'ya verildi. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Karşıyaka'dan Barış Mesajları Dolu Festival

  Karşıyaka'dan Barış Mesajları Dolu Festival

  Karşıyaka Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen ve bu yıl ilk kez “uluslararası” unvanıyla halkın karşısına çıkacak olan Karşıyaka Festivali için hazırlıklar tamamlandı. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Ölmeden Önce Kendine Anıt Mezar Yaptı

  Ölmeden Önce Kendine Anıt Mezar Yaptı

  Samsun’da yaşayan 68 yaşındaki Halk Ozanı Aşık Dertli Kul Cafer, memleketi Tokat’ın Niksar ilçesinde kendi anıt mezarını yaptırdı. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Ölmeden Önce Kendine Anıt Mezar Yaptı

  Ölmeden Önce Kendine Anıt Mezar Yaptı

  Samsun'da yaşayan 68 yaşındaki Halk Ozanı Aşık Dertli Kul Cafer, memleketi Tokat'ın Niksar ilçesinde kendi anıt mezarını yaptırdı. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Cem Yılmaz: Türkiye'de Özgür Değilim

  Cem Yılmaz: Türkiye'de Özgür Değilim

  Ünlü komedyen, kendisini Türkiye'de özgür hissetmediğini, savaş şartlarındaki gibi devamlı mücadeleyle hak elde edildiğini, bunu hiç medeni bulmadığını söyledi. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Cem Yılmaz: Türkiye'de Özgür Değilim

  Ünlü komedyen Cem Yılmaz, kendisini Türkiye'de özgür hissetmediğini söyleyerek, savaş şartlarındaki gibi devamlı mücadeleyle hak elde edildiğini, bunu hiç medeni bulmadığını ifade etti. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  66. Frankfurt Kitap Fuarı

  Frankfurt Kitap Fuarı Türkiye standı törenle açıldı Kültür Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Gül: "Bakanlığımız kültüre ve sanata destek veriyor, özel sektör temsilcileriyle de üst düzeyde işbirliği yapıyor. (08 Ekim 2014 Çarşamba )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
21.10.2014 11:46:22. #1.13#