15:2200
SON DAKİKA KÜLTÜR BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Kültür Bakanlığı Haberleri

  Paris'te Türk Kültürü Tanıtıldı

  Fransa'da Kültür Bakanlığına bağlı Paris'teki La Villette Kültür Parkında, 19- 20 Temmuz tarihlerinde 'Türkiye Hafta Sonu' programı düzenlendi. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Erzurum Kongresi'nin 95. Yıl Dönümü Etkinlikleri

  Erzurum Kongresi'nin 95. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenecek bazı etkinlikler, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılar nedeniyle iptal edildi. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Filistin'de Yaşanan Katliam Nedeniyle 23 Temmuz Etkinlikleri Kapsamında Yer Alan Müzik Eğlence...

  İsrail’in Filistin’de yaşattığı katliam nedeniyle 3 Temmuz Erzurum Kongresinin 95. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında yapılması planlanan müzik eğlence programları iptal edildiKonuyla ilgili Erzurum Valiliği’nden yazılı bir açıklama yapılarak şöyle denildi:“23 Temmuz Erzurum Kongresinin 95. Yıldönümü ilimizde çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Bakan Ala, Cumhurbaşkanı Adayı Olan Başbakan Erdoğan'a Dua Etti

  Bakan Ala, Cumhurbaşkanı Adayı Olan Başbakan Erdoğan'a Dua Etti

  – AĞRI'nın Doğubayazıt ilçesine gelen İçişleri Bakanı Efkan Ala, Ahmedi Hani türbesinde Cumhurbaşkanı adayı olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a seçimleri kazanması için dua ettiğini söyledi. (19 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Barla'ya Bediüzzaman Müzesi

  Barla'ya Bediüzzaman Müzesi

  Said Nursi'nin Risale-i Nur'un önemli bir bölümünü yazdığı Isparta'nın Eğirdir ilçesi Barla köyünde Bediüzzaman Said Nursi Müzesi yapılacak. (18 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Tunus'taki Saldırı

  Tunus'un Kassarin ilinde dün 14 askerin ölümüne neden olan silahlı çatışmanın ardından bir askerin kayıp olduğu duyuruldu. (17 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Daskyleion Antik Kentinde Arkeolojik Kazılara Başlandı

  Daskyleion Antik Kentinde Arkeolojik Kazılara Başlandı

  Balıkesir'in Bandırma İlçesi Ergili Köyü sınırları içinde yer alan ve Pers İmparatorluğu'nun Anadolu Satraplıkları'ndan günümüze kalan en önemli antik yerleşim yeri Daskleyleion'da arkeolojik kazıların bu yılki bölümüne başlandı. (17 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Bakan Çelik, Belediye Başkanlarını Ziyaret Etti

  Bakan Çelik, Belediye Başkanlarını Ziyaret Etti

  Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Filistin konusunda ‘tarafsızlık’ açıklaması ile ilgili olarak, “Böyle bir olay karşısında tarafsız olmak, siyasi bir problem olduğu kadar ahlaki bir problemdir” dedi. (16 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Medeniyetler Geçidi Pozantı' Kitabı Yayınlandı

  Medeniyetler Geçidi Pozantı" Kitabı Yayınlandı

  Adana'nın Pozantı ilçesinin geçmişine ışık tutan, tarihi ve turizm değerlerini, doğal ve beşeri özelliklerini, mahalleyle dönüşen köylerini, yaylalarını, yöresel kültürünü, yöreye özgü ürünleri, son yıllarda değişen ve gelişen yönlerini anlatan “Medeniyetler Geçidi Pozantı” kitabı Pozantı Belediyesi’nin bir kültür hizmeti olarak yayınlandı. (16 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Bir Dönem Tüccarları Barındıran Kervansaray, Şimdi Sanatçıları Ağırlıyor

  Bir Dönem Tüccarları Barındıran Kervansaray, Şimdi Sanatçıları Ağırlıyor

  Battalgazi ilçesinde bulunan ve 4. Murat'ın Silahtarı Mustafa Paşa tarafından yaptırılan Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, geçmiş dönemde tüccar ve tacirleri konuk ederken, bugün sanatçıları ağırlayarak, sanatsal faaliyetlere ev sahipliği yapıyor. (13 Temmuz 2014 Pazar )

   

  İran Milli Tesettür ve İffet Günü -

  İran Milli Tesettür ve İffet Günü -

  İran'da Milli Tesettür ve İffet Günü dolayısıyla ülke genelinde birçok gösteri düzenlendi. (13 Temmuz 2014 Pazar )

   

  İran Milli Tesettür ve İffet Günü

  İran Milli Tesettür ve İffet Günü

  Tahranlılar, televizyon yayınlarında tesettür kurallarına uyulmadığı gerekçesiyle İran Ulusal Radyo Televizyon Kurumu’nu protesto etti Cumhurbaşkanı Ruhani, ülke içerisinde muhafazakarlar ve reformcular tarafından eleştirildi. (13 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Bu Kazı 17 Yıldır Devam Ediyor

  Bu Kazı 17 Yıldır Devam Ediyor

  Çankırı'da Kültür Bakanlığı ve Ankara Üniversitesi işbirliğinde 1997 yılında başlayan Çorak Yerler Kazısı, 17 yıldır devam ediyor. (12 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
24.07.2014 15:22:45. #1.12#