06:1900
SON DAKİKA KUZEY KORE HABERLERİ

Son Dakika Kuzey Kore Haberleri

  İran ile Nükleer Müzakerelerin Uzatılması

  İran ile Nükleer Müzakerelerin Uzatılması

  ABD Kongresi'nde son ara seçimlerde çoğunluğu ele geçiren Cumhuriyetçiler, "Kongrenin, İran'la olası bir anlaşma üzerinde söz sahibi olması ve İran'a yeni yaptırımlar getirilmesini" istiyor. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Malezya'da Kömür Madeninde Patlama

  Patlamada 3 kişi öldü, 26 madenci yaralandı. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Lavrov, Kuzey Kore Özel Temsilcisiyle Görüştü

  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Kuzey Kore lideri Kim Jong un tarafından iki ülke ilişkilerini geliştirmek için Rusya'ya gönderilen özel temsilci ile görüştü. (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Lavrov: Kuzey Kore Ön Koşulsuz Nükleer Görüşmelere Hazır

  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Kuzey Kore’nin önkoşulsuz olarak Kore yarımadasının nükleer silahlardan arındırılması için G-6 (Rusya, ABD, Çin, Güney Kore, Japonya ve Kuzey Kore) görüşmelerine hazır olduğunu açıkladı. (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Uaea Yönetim Kurulu Toplantısı

  Uaea Yönetim Kurulu Toplantısı

  UAEA Yönetim Kurulu Toplantısı- UAEA Direktörü Amano: "İran'ı, ajansla işbirliğini artırmaya ve bilgi, doküman, tesis, materyal ve personele zamanında ulaşım sağlamaya davet ediyorum"- "Umut ederim ki İran ile 5+1 ülkeleri arasında Viyana'da devam eden müzakereler pozitif şekilde sonuçlanır"VİYANA (AA) - Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) Direktörü Yukiya Amano, İran'ın ajansla işbirliği yapmadığını belirterek, "İran'ı, ajansla işbirliğini artırmaya ve bilgi, doküman, tesis, materyal ve (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Kuzey Kore, Birleşmiş Milletler'i Nükleerle Tehdit Etti

  Kuzey Kore, Birleşmiş Milletler'i Nükleerle Tehdit Etti

  Kuzey Kore, ülkesindeki insan hakkı ihlallerini irdeleyen ve Kuzey Kore'ye ceza verilmesi gerektiğini belirten BM'yi, nükleer testler yapmakla tehdit etti. (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Kuzey Kore'yi Ucm'ye Sevk Talebi

  Kuzey Kore, yeni nükleer denemeler yapmaktan kaçınmayacaklarını bildirdi. (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

  UAEA Yönetim Kurulu Toplantısı

  UAEA Yönetim Kurulu Toplantısı

  UAEA Direktörü Amano: "İran'ı, ajansla işbirliğini artırmaya ve bilgi, doküman, tesis, materyal ve personele zamanında ulaşım sağlamaya davet ediyorum." (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

  BM'nin Kuzey Kore İnsan Hakları Tasarısına Çin'den Ret Oyu

  Çin, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'nun dün yapılan 3'üncü komite toplantısında, Kuzey Kore’deki (Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti- DPRK) insan hakları sorunu karar tasarısına ret oyu kullandı. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
27.11.2014 06:19:27. #1.11#