SON DAKİKA KUZEY KORE HABERLERİ

Son Dakika Kuzey Kore Haberleri

 • 26 Eylül 2016 18:57Uaea Genel Kurulu ToplantısıUaea Genel Kurulu ToplantısıUluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) Başkanı Yukiya Amano, nükleer deneme yapan Kuzey Kore ile ilgili olarak, "(Kuzey Kore) O, Kuzey Doğu Asya ve ötesinde güvenlik ve barışa karşı artan tehdittir" dedi.
 • 26 Eylül 2016 18:37Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı Genel KuruluUluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) Başkanı Yukiya Amano, nükleer deneme yapan Kuzey Kore ile ilgili "Kuzey Doğu Asya ve ötesinde güvenlik ve barışa karşı artan tehdittir.
 • 26 Eylül 2016 16:05Analiz - Kuzey Kore Tehdidi ve Pasifik'teki Güç DengeleriKuzey Kore, nükleer füze denemeleriyle küresel medyada yer almaya devam ediyor.
 • 26 Eylül 2016 14:28Kuzey Kore Kalecisi, Yediği Golle Dikkat ÇektiKuzey Kore Kalecisi, Yediği Golle Dikkat ÇektiU16 Şampiyonası'nda Özbekistan kalecisi Umrzakov'un vuruşunda topu kontrol etmeye çalışan Kuzey Kore file bekçisi Jang Paek Ho, yediği golle tartışma yarattı.
 • 24 Eylül 2016 10:55Japonya Başbakanı Abe Küba'daJaponya Başbakanı Şinzo Abe, Küba'ya düzenlediği tarihi ziyarette Küba devriminin lideri Fidel Castro ile bir araya geldi.
 • 24 Eylül 2016 01:56Güney Kore, Kim Jong-un'u Öldürmeyi PlanlıyorGüney Kore, Kim Jong-un'u Öldürmeyi PlanlıyorGüney Kore Savunma Bakanı, Kuzey Kore liderini öldürmeye yönelik herhangi bir hazırlık yapılıp yapılmadığı sorusunu, "Evet, öyle bir planımız var" şeklinde yanıtladı.
 • 24 Eylül 2016 00:25Kuzey Kore: Kuzey Kore: "Nükleer Cephaneyi Arttıracağız"Birleşmiş Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Rı Yong Ho, BM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, nükleer cephanelerini hem miktar hem de kalite olarak artıracaklarını söyledi.
 • 23 Eylül 2016 19:04Özbekistan U16 Kalecisi Jasurbek Umrzakov Degajla Gol AttıÖzbekistan U16 Kalecisi Jasurbek Umrzakov Degajla Gol AttıU16 Asya Şampiyonası'nda Özbekistan - Kuzey Kore maçında Özbekistan kalecisi Jasurbek Umrzakov degajla bir gole imza attı.
 • 23 Eylül 2016 11:27Kuzey Kore'nin İnternetle İmtihanı!Kuzey Kore'nin İnternetle İmtihanı!Kuzey Kore'nin resmi alan adına kayıtlı sadece 28 sitenin olduğu ortaya çıktı!
 • 23 Eylül 2016 10:16Türk Gazetecilere İltica HakkıTürk Gazetecilere İltica HakkıYazılı yapılan bu çağrıda, politik görüş ve düşünceleri, hükümete dönük eleştirisel haberleri yüzünden Türkiye'de politik takibata uğrayan medya mensuplarına Almanya'da iltica hakkı verilmesi talep edildi.
 • 22 Eylül 2016 22:17Emekli Diplomatlardan Trump Karşıtı MektupEmekli Diplomatlardan Trump Karşıtı MektupABD'de 75 emekli üst düzey diplomat, imza attıkları bir mektupla Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı iş adamı Donald Trump'ın "başkan ve başkomutan olmaya ehil olmadığını" iddia etti.
 • 22 Eylül 2016 09:50Kuzey Kore'nin Nükleer ProgramıGüney Kore Devlet Başkanı Park Geun-hye, Kuzey Kore ile diyalog arayışı politikasının çöktüğünü belirterek, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) tarafından uygulanacak daha etkili yaptırımlara ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.
 • 21 Eylül 2016 23:29BM Genel Kurulu Genel GörüşmeleriBM Genel Kurulu Genel GörüşmeleriBİRLEŞMİŞ Japonya Başbakanı Şinzo Abe, Kuzey Kore'nin nükleer silah elde etme yolunda ilerlediği uyarısı yaparak çözüm için bugüne kadarkinden farklı bir yaklaşıma ihtiyaç olduğunu söyledi.
 • 21 Eylül 2016 11:40Hazır Giyim İhracatçıları Paris'te 'Türkiye'de İşler Yolunda' Mesajı VerdiHazır Giyim İhracatçıları Paris'te 'Türkiye'de İşler Yolunda' Mesajı VerdiTÜRKİYE'nin ihracat ve istihdamında lokomotif görevini üstlenen, katma değerli ürün ihraç eden sektörlerin başında yer alan hazır giyim sektörü, 'Premiere Vision Paris Fuarı'nda, 15 Temmuz sonrası Türkiye'de işlerin yolunda olduğu ve Türk hazır giyim sektörünün Avrupa'nın en büyük ticari partneri olmaya devam ettiği mesajını verdi.
 • 21 Eylül 2016 11:25Hazır Giyim İhracatında İşler YolundaHazır Giyim İhracatında İşler YolundaTürkiye’nin ihracat ve istihdamında lokomotif görevini üstlenen, katma değerli ürün ihraç eden sektörlerinin başında yer alan hazır giyim sektörü dünya genelinde 2017-18 sonbahar-kış sezonunun sergilendiği Premiere Vision Paris Fuarı’nda 15 Temmuz sonrası Türkiye’de işlerin yolunda olduğu ve Türk hazır giyim sektörünün Avrupa’nın en büyük ticari partneri olmaya devam ettiği mesajını verdi.
 • 21 Eylül 2016 11:22Kuzey Kore'nin Nükleer ProgramıBİRLEŞMİŞ Güney Kore, Kuzey'in dün yeni bir roket motoru denemesi yaparak Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi kararlarına karşı geldiğini savundu.
 • 20 Eylül 2016 19:37BM Genel Kurulu Genel GörüşmeleriBM Genel Kurulu Genel GörüşmeleriNEW ABD Başkanı Barack Obama, Filistinlilerin İsrail'in meşruiyetini kabul etmeleri, İsrail'in de bu işgali ve yerleşimleri kalıcı olarak devam ettiremeyeceklerini anlamalarının iki toplumun da yararına olacağını söyledi.
 • 20 Eylül 2016 16:12Kuzey Kore Yeni Bir Roket Motoru DenediKuzey Kore Yeni Bir Roket Motoru DenediKuzey Kore, yeni bir roket motoru denediğini duyurdu.
 • 20 Eylül 2016 12:06Kuzey Kore Roket Motoru Denedi! Lider Kim Bizzat YönettiKuzey Kore Roket Motoru Denedi! Lider Kim Bizzat YönettiKuzey Kore'nin resmi KCNA ajansı, "Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Young Un, senkron bir uyduyu fırlatacak taşıyıcı bir roketin çok güçlendirilmiş motorunun kara denemesini bizzat yönetti" dedi.
 • 20 Eylül 2016 09:46Kuzey Kore'nin Nükleer ProgramıKuzey Kore'nin yeni bir roket motoru denemesi yaptığı ve ülkenin lideri Kim Jong Un'un, uydu fırlatılmasına hazırlanılması talimatı verdiği bildirildi.
 • 20 Eylül 2016 00:51ABD Enerji Bakanı Moniz AçıklamasıABD Enerji Bakanı Moniz AçıklamasıNEW ABD Enerji Bakanı Ernest J. Moniz, Kuzey Kore'nin 9 Eylül'de yaptığı nükleer denemenin "son derece ciddi" olduğunu söyledi.
 • 19 Eylül 2016 15:32Uaea'dan Kuzey Kore'ye Uaea'dan Kuzey Kore'ye "İş Birliği" ÇağrısıUluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) Başkanı Yukiya Amano, "Kuzey Kore, acilen ajans ile iş birliği yapmalı ve denetçilerin ülkede olmadığı süreçte ortaya çıkan bütün sorunları çözmek için çaba göstermelidir.
 • 19 Eylül 2016 13:39Uaea'dan Kuzey Kore'ye "İş Birliği" ÇağrısıUluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) Başkanı Yukiya Amano, "Kuzey Kore, acilen ajans ile iş birliği yapmalı ve denetçilerin ülkede olmadığı süreçte ortaya çıkan bütün sorunları çözmek için çaba göstermelidir.
 • 19 Eylül 2016 10:12Kuzey Kore'deki Sel FelaketiKuzey Kore'deki Sel FelaketiGüney Kore, Lionrock tayfununun yol açtığı sel felaketiyle mücadele eden Kuzey Kore'ye gönderilen yardımların yetersiz olmasından, Pyongyang yönetiminin nükleer denemelerini sorumlu tuttu.
 • 18 Eylül 2016 07:04Obama'dan Trump'a Ağır EleştirilerObama'dan Trump'a Ağır EleştirilerABD Başkanı Barack Obama, başkent Washington DC'deki toplantıda Cumhuriyetçi başkan adayı iş adamı Donald Trump'a yüklenirken, "Sivil haklara ve eşitliğe karşı savaşan ve hayatı boyunca işçi kesimini önemsememiş biri." ifadelerini kullandı.