SON DAKİKA LİCE HABERLERİ

Son Dakika Lice Haberleri

 • 13:04Davutoğlu, Operasyonlarla İlgili HDP'yi Neden BilgilendirmediDavutoğlu, Operasyonlarla İlgili HDP'yi Neden BilgilendirmediBaşbakan Davutoğlu, "'Verilen bilgi kaç dakika sonra Kandil'e ulaşacak', bundan bile emin değilsek nasıl bilgi verelim" dedi.
 • 16:41Mazlum-Der: Lice'de Ev, Bağ, Bahçe Yandı, Hayvanlar Telef OlduMazlum-Der: Lice'de Ev, Bağ, Bahçe Yandı, Hayvanlar Telef OlduMAZLUMDER Diyarbakır Şubesi, Lice'de çıkan yangının büyük zararlara yol açtığını ve ev, bağ ve bahçelerin yandığını, kümes hayvanlarının da telef olduğu kaydetti.
 • 16:45Diyarbakır'da 6 Kişi Gözaltına AlındıDiyarbakır'da 6 Kişi Gözaltına AlındıDiyarbakır'ın Hani, Lice ile Bingöl karayolunda çeşitli tarihlerde meydana gelen yol kesme ve güvenlik güçlerine saldırı olaylarıyla ilgili 6 kişi gözaltına alındı.
 • 16:37Demirel: Demirel: "Erdoğan Erken Seçim Hesaplarıyla Ülkeyi Savaşa Sürükledi"HDP Diyarbakır Milletvekili Çağlar Demirel, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kurmaylarının erken seçim hesapları ile Türkiye'yi savaşa sürüklediğini iddia etti.
 • 16:14Hdp, Diyarbakır-Lice Yangınları İçin Meclis Araştırması İstediHdp, Diyarbakır-Lice Yangınları İçin Meclis Araştırması İstediHdp Diyarbakır Milletvekili Çağlar Demirel, Temmuz ayında başta Diyarbakır, Mardin ve Şırnak ili sınırlarında olmak üzere Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde art arda çıkan yangınlara sebep olan etmenlerin saptanması ve kasıt ya da ihmallerin tespit edilmesi amacıyla Meclis Araştırması açılmasını talep etti.
 • 14:54Diyarbakır ve Siirt'teki Terör SaldırılarıDiyarbakır ve Siirt'teki Terör SaldırılarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Operasyondan görüntüler- Gözaltına alınanların getirilmesi Diyarbakır ve Siirt'teki terör saldırıları- Hani ve Lice ilçelerinde düzenlenen eş zamanlı operasyonda, Bingöl-Diyarbakır karayolunda yol kesme ve güvenlik güçlerine saldırı eylemlerini organize ettikleri belirlenen 6 kişi yakalandı- Gözaltına alınanlar arasında Lice Belediye Başkan Yardımcısı Erkuş'un da bulunduğu öğrenildi- Siirt'teki operasyonda, eylem hazırlığında olan terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG/H üyesi 10 kişi gözaltına alındı Diyarbakır'ın Hani ve Lice ilçelerinde düzenlenen eş zamanlı operasyonda, halkı tehdit ederek yol kesme ve güvenlik güçlerine saldırı eylemlerini organize ettikleri belirlenen aralarında Lice Belediye Başkan Yardımcısı Harun Erkuş'un da yer aldığı 6 kişi yakalandı.
 • 13:50Diyarbakır ve Siirt'teki Terör SaldırılarıDiyarbakır'ın Hani ve Lice ilçelerinde düzenlenen eş zamanlı operasyonda, halkı tehdit ederek yol kesme ve güvenlik güçlerine saldırı eylemlerini organize ettikleri belirlenen aralarında Lice Belediye Başkan Yardımcısı Harun Erkuş'un da yer aldığı 6 kişi yakalandı.
 • 13:47Diyarbakır'da Karayolları Olaylarına 6 GözaltıDiyarbakır'da Karayolları Olaylarına 6 GözaltıDiyarbakır İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler tarafından Hani, Lice ile Bingöl karayolunda çeşitli tarihlerde meydana gelen yol kesme ve güvenlik güçlerine saldırı olaylarının aydınlatılmasına yönelik düzenlenen operasyonlarda 6 kişi gözaltına alındı.
 • 13:39Polis ve Jandarma Özel Harekat Timlerinden Ortak Terör OperasyonuPolis ve Jandarma Özel Harekat Timlerinden Ortak Terör OperasyonuDiyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Lice ve Hani ilçelerinde yol keserek kolluk kuvvetlerine yönelik saldırı yapan ve araç yakanlara yönelik düzenlenen şafak operasyonunda 6 kişi gözaltına alındı.
 • 13:36Lice, Hani ve Bingöl Karayolu Olaylarıyla İlgili 6 Kişi Gözaltına AlındıLice, Hani ve Bingöl Karayolu Olaylarıyla İlgili 6 Kişi Gözaltına Alındı(Tür: Yurt)
 • 20:27Diyarbakır'da Polis Memurunun Kaçırılması - Ailesinin Endişeli Bekleyişi SürüyorDiyarbakır'da Polis Memurunun Kaçırılması - Ailesinin Endişeli Bekleyişi SürüyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Diyarbakır'da polis memurunun kaçırılması- Kaçırılan polis memuru Sedat Yabalak'ın eşi Burcu Yabalak'ın açıklamaları- Burcu Yabalak ve kızı Zeynep'ten (1) detay Diyarbakır'da polis memurunun kaçırılması- Lice ilçesinde yol kesen bölücü terör örgütü PKK mensuplarının kaçırdığı polis memurunun ailesinin endişeli bekleyişi sürüyor- Polis memurunun eşi Burcu Yabalak: "Çok kötü bir şey yaşadık, Allah yardımcımız olsun. Bizi de dağa götüreceklerdi ama ben yalvarınca, çocuklarım ağlayınca bizi bıraktılar" Diyarbakır'ın Lice ilçesinde, Diyarbakır-Bingöl Karayolu'nu kesen bölücü terör örgütü PKK üyelerinin kaçırdığı polis memuru Sedat Yabalak'ın ailesinin endişeli bekleyişi sürüyor.
 • 19:35PKK Tarafından Kaçırılan Polisin Eşi Dehşet Anlarını AnlattıPKK Tarafından Kaçırılan Polisin Eşi Dehşet Anlarını AnlattıDiyarbakır-Bingöl Karayolu'nda kaçırılan polis memuru Sedat Yabalak'ın eşi Burcu Yabalak, PKK'lıların araçlarını durduğunda eşinin "Panik yapmayın PKK'lılar geliyor." dediğini anlattı.
 • 17:49Lice'de Teröristlerin Kaçırdığı Polisin Eşi Olay Anını AnlattıLice'de Teröristlerin Kaçırdığı Polisin Eşi Olay Anını AnlattıErzurum'dan Şanlıurfa'ya giderken Lice'de yol kesen PKK'lı teröristlerin kaçırdığı polis memuru Sedat Yabalak'ın eşi, olay anını gözyaşlarına boğularak anlattı.
 • 14:36Kaçırılan Polisin Evinde Endişeli BekleyişKaçırılan Polisin Evinde Endişeli BekleyişKayınbabasını ziyarete gittiği Erzurum’dan görev yeri olan Şanlıurfa’ya dönerken Lice-Diyarbakır karayolu üzerinde, eşi Burcu Yabalak ve 3 çocuğunun gözleri önünde kaçırılan polis memuru Sedat Yabalak’ın Mersin’deki baba evinde endişeli bekleyiş sürüyor.
 • 14:04AK Parti TBMM Grup ToplantısıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Şimdi barış çağrısında bulunanlara, özellikle HDP'lilere söylüyorum; 20 Temmuz'da Suruç'ta, gelin ortak deklarasyonla DAEŞ terörünü kınayalım, ortak tavır sergileyelim derken neredeydiler?
 • 19:20PKK'lı Teröristler, Lice'de Polis KaçırdıPKK'lı Teröristler, Lice'de Polis KaçırdıŞanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Sedat Yabalak, yakınlarını ziyarete gittiği Erzurum'dan dönerken, Diyarbakır'ın Lice İlçesi yakınlarında yol kesen PKK'lı teröristler tarafından kaçırıldı.
 • 17:41Hdp'li Baluken'den Soru ÖnergeleriHDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Diyarbakır'daki orman yangınlarıyla ilgili soruşturma başlatılıp başlatılmadığını ve Eğitim-Sen Genel Merkezi'nde yapılan aramaların gerekçesini sordu.
 • 17:07Lice Yangını ile İlgili Yeni Görüntüler Ortaya ÇıktıLice Yangını ile İlgili Yeni Görüntüler Ortaya ÇıktıDiyarbakır'ın Lice İlçesi'nde Pazar günü bombalı aracın infilak ettirilmesi sonucu, 2 askerin şehit, 4 askerin de yaralanması olayından sonra başlayan orman yangını ile ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı.
 • 16:34Önemli Yurt İçi OlaylarGenelkurmay Başkanlığı, bölücü terör örgütü mensuplarınca düzenlenen son saldırılara ilişkin bilgi verdi.
 • 14:01PKK'lı Teröristler Askeri Birliklere SaldırdıGenelkurmay Başkanlığı, Hakkâri-Çukurca Kara Yolu üzerinde, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından menfez altına yerleştirilmiş bir adet el yapımı patlayıcı düzeneği bulunduğunu ve bombanın ekipler tarafından imha edildiğini bildirdi.
 • 13:37Teröristlerin Askerlere Saldırısı, Araç Yakma ve Yol Kapatma Eylemleri SürüyorGenelkurmay Başkanlığı terörist gurupların Doğu ve Güneydoğu'da gerçekleştirdiği olaylara ilişkin bilgilendirme yaptı.
 • 13:19Lice'de Jandarmayı Gözetleyen 2 Şüpheli Gözaltına Alındı (2)Lice'de Jandarmayı Gözetleyen 2 Şüpheli Gözaltına Alındı (2)Diyarbakır VE İLÇELERİNDE OPERASYONLAR SÜRÜYOR Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde 2 askerin şehit olduğu, 4 askerin yaralandığı bombalı saldırı sonrası güvenlik güçlerinin Diyarbakır ilçeleri ile kent merkezinde yaptığı çalışmalar aralıksız sürüyor.
 • 12:18Lice'de Jandarmayı Gözetleyen 2 Şüpheli Gözaltına AlındıLice'de Jandarmayı Gözetleyen 2 Şüpheli Gözaltına AlındıDiyarbakır'ın Lice İlçesi'nde, Jandarma Komutanlığı'nı gözettikleri iddiasıyla 2 şüpheli gözaltına alındı.
 • 10:17Lice'de Jandarmayı Gözetleyen 2 Kişi YakalandıLice'de Jandarmayı Gözetleyen 2 Kişi YakalandıŞüpheli araç ve şahıslar üzerindeki kontrol ve uygulamaların yoğunlaştığı bölgede, Lice'de İlçe Jandarma Komutanlığını gözetleyen 2 kişi yakalandı.
 • 17:09Diyarbakır'da 129 GözaltıDiyarbakır merkez ve 6 ilçede güvenlik güçlerinin eş zamanlı yürüttüğü operasyonlarda, PKK üyesi oldukları gerekçesiyle toplam 129 kişi gözaltına alındı.
 • 16:47Lice'deki Yangın Kontrol Altına AlındıLice'deki Yangın Kontrol Altına AlındıBinlerce hektarlık alanın kül olduğu Diyarbakır Lice'deki yangınların bu sabah yeniden başlaması üzerine müdahale ederek, yangını kontrol altına aldı.
 • 16:31Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehit Ailelerine Başsağlığı DilediCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye sınırında şehit olan Astsubay Mehmet Yalçın Nane'nin eşi Seher Nane, Lice'de şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Koçak'ın ağabeyi Satılmış Koçak ve Diyarbakır'da şehit edilen polis memuru Tansu Aydın'ın kardeşi Banu Aydın'ı telefonla arayarak başsağlığı dileğinde bulundu.
 • 16:31Lice'de Tekrar Alevlenen Yangın Kontrol Altına AlındıLice'de Tekrar Alevlenen Yangın Kontrol Altına AlındıDiyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı Fis Köyü kırsalında başlayan, ilçenin üç tarafını saran ve yer yer köylere de sıçrayan yangın dün gece geç saatlerde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alındı.
 • 16:22Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehit Yakınlarını AradıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kilis'in Suriye sınırında açılan ateşle şehit olan Astsubay Mehmet Yalçın Nane'nin eşi Seher Nane'yi, Diyarbakır Lice'de şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Koçak'ın ağabeyi Satılmış Koçak'ı ve Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesindeki terör saldırısında şehit edilen polis memuru Tansu Aydın'ın kardeşi Banu Aydın'ı telefon ile arayarak, başsağlığı dileklerini iletti.
 • 16:00Lice'deki Yangın 2 Gün Sonra Kontrol Altına AlındıLice'deki Yangın 2 Gün Sonra Kontrol Altına AlındıDiyarbakır Lice ilçesi Fis Ovası’nda önceki gün akşam saatlerinde çıkan yangın bugün kontrol altına alındı.
 • 15:35Lice'de Yeniden Çıkan Yangına İtfaiye Müdahale EdiyorLice'de Yeniden Çıkan Yangına İtfaiye Müdahale EdiyorBinlerce hektarlık alanın kül olduğu Diyarbakır'ın Lice ilçesindeki yangınların yeniden başladığını bildirdi.
 • 13:44Şehidin 11 Yaşındaki Oğlu, Babasının Naaşı Başından AyrılmadıŞehidin 11 Yaşındaki Oğlu, Babasının Naaşı Başından AyrılmadıLice'deki hain saldırıda şehit düşen Jandarma Başçavuş İsmail Yavuz'un 11 yaşındaki oğlu Mehmet Eren Yavuz, babasının naaşının yanından ayrılamadı, gözyaşları sel oldu.
 • 13:38Genelkurmaydan "Önemli Yurtiçi Olaylar"Hakkari'nin Şemdinli ve Yüksekova ilçeleri ile Şırnak'ın Uludere ilçesindeki üs bölgelerine, bölücü terör örgütü mensupları tarafından silahlı saldırıda bulunuldu.
 • 12:15Diyarbakır Merkez ve 6 İlçede PKK Operasyonu: 129 GözaltıDiyarbakır Merkez ve 6 İlçede PKK Operasyonu: 129 GözaltıDiyarbakır merkez ve 6 ilçede güvenlik güçlerinin eş zamanlı yürüttüğü operasyonlarda, PKK terör örgüt üyesi oldukları gerekçesiyle toplam 129 kişi gözaltına alındı.
 • 12:15Genelkurmay: Terörist Gruplar, Askeri Üs Bölgelerine SaldırdıGenelkurmay: Terörist Gruplar, Askeri Üs Bölgelerine SaldırdıSuriye ve Kuzey Irak'a yönelik operasyonlar devam ederken Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada dün bölgede yaşanan olaylara ilişkin bilgi verildi.
 • 12:12Diyarbakır ve Mardin'de Terör Örgütü OperasyonuDiyarbakır ve Mardin'de terör örgütüne yönelik operasyonlarda 135 kişi yakalandı.
 • 12:10Ertuğrul Kürkçü: Operasyonların Hedefi Işid Değil Hdp'nin BileşenleridirHDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, operasyonların her ne kadar yetkili ağızlarca IŞİD'in oluşturduğu büyük güvenlik tehdidine yönelik olduğu söylense de Türkiye'nin her yerinde çok büyük ölçüde Halkların Demokratik Partisi'ni(HDP) bileşenlerini ve sol sosyalist güçleri hedef aldığını, IŞİD ile bağlantılı kişi ve kuruluşların operasyonlardan etkilenmediklerinin görüldüğünü söyledi.
 • 11:46Diyarbakır Lice' Deki Büyük Yangın Kontrol Altına Alındı, Başka Bir Noktada BaşladıDiyarbakır Lice' Deki Büyük Yangın Kontrol Altına Alındı, Başka Bir Noktada BaşladıDiyarbakır'ın Lice ilçesinde 2 askerin şehit olduğu ve 4 askerin yaralandığı bombalı saldırıdan sonra başlatılan operasyon sırasında çıkan büyük yangın, İtfaiye ekiplerinin yoğun çabası ile kontrol altına alınırken, bugün sabah saatlerinde Dibek köyü yakınlarında bir noktada yangın çıktı.
 • 11:41Lice'deki Büyük Yangın Söndürülürken, Başka Bir Yerde Yeniden Yangın ÇıktıDiyarbakır'ın Lice İlçesi'nde önceki gece çıkan büyük yangın, itfaiye ekiplerinin yoğun çabası ile kontrol altına alınırken, bugün sabah saatlerinde Dibek Köyü yakınlarında bir yangın daha çıktı.
 • 07:20Davutoğlu: Sınırda IŞİD'i Görmek İstemiyoruzDavutoğlu: Sınırda IŞİD'i Görmek İstemiyoruzBaşbakan, IŞİD ve PKK'ya yönelik yapılan operasyonları değerlendirdi. "Sınır'da IŞİD'i görmek istemiyoruz" diyen Davutoğlu, Öcalan'la da görüşebilmenin şartını açıkladı.
 • 02:31Diyarbakır'da Orman YangınıLice'de ormanlık alanda çıkan yangın, Orman İşletme Müdürlüğü ve belediyeye bağlı itfaiye ekiplerince söndürüldü.
 • 21:16Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Başsağlığı TelgrafıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lice'de şehit düşen askerlerin ailelerine başsağlığı diledi.
 • 20:13AKP Kendi Yıkılmalarını Ertelemek İçin Ülkeyi Ateşin İçine AtıyorAKP Kendi Yıkılmalarını Ertelemek İçin Ülkeyi Ateşin İçine Atıyor"Halkların Demokratik Partisi (HDP) Elazığ İl Eş Başkanı Yunus Güneş, "AKP 24 Temmuz gecesi bu ülkede tekrar savaş başlamasının fitilini çekti.
 • 18:26Lice'de Şehit Olan Başçavuş Yavuz'un EviLice'de Şehit Olan Başçavuş Yavuz'un EviGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Şehidin baba evinden görüntüler MANİSA - Diyarbakır'ın Lice ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında teröristlerce bomba yüklü aracın patlatılması sonucu şehit olan Jandarma Başçavuş İsmail Yavuz'un Kabazlı Mahallesindeki babaevinde yas var.
 • 17:28Şehit Olan Askere Eşinden Son Dokunuş Yürek YaktıŞehit Olan Askere Eşinden Son Dokunuş Yürek YaktıDiyarbakır'da şehit olan Uzman Çavuş Mehmet Koçak'ın eşi Dilek Koçak, eşinin tabutunu açıp yüzüne son kez dokunurken, 'çocuklarımız yetim kaldı' diye gözyaşı döktü.
 • 17:19Lice'deki Saldırıda Şehit Olan Uzman Çavuş Koçak'ın Cenazesi MemleketindeLice'deki Saldırıda Şehit Olan Uzman Çavuş Koçak'ın Cenazesi MemleketindeGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Askeri helikopterin şehit cenazesini getirilmesi - Şehit cenazesinin baba evine getirilmesi- Baygınlık geçirenler- Şehit eşinin fenalık geçirmesi- Şehit eşinin tabutun içine bakması YOZGAT - Diyarbakır'ın Lice ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında teröristlerce bomba yüklü aracın patlatılması sonucu şehit edilen Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Koçak'ın cenazesi Yozgat Eskipazar Mahallesi'ndeki baba ocağına getirildi.
 • 17:16Lice, Cayır Cayır YanıyorLice, Cayır Cayır YanıyorDiyarbakır'ın Lice İlçesi'nde dün akşam saatlerinde başlayan yangın, kontrol altına alınmaya çalışılıyor.
 • 17:12Diyarbakır'da Kapsamlı OperasyonDiyarbakır'da Kapsamlı OperasyonDiyarbakır'da 2 askerin şehit olduğu saldırının ardından bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.
 • 16:48Şehidin Eşi: Ben Katlanırım Ama Küçük Oğlum Ölümün Ne Olduğunu BilmiyorŞehidin Eşi: Ben Katlanırım Ama Küçük Oğlum Ölümün Ne Olduğunu BilmiyorDiyarbakır'ın Lice ilçesinde bomba yüklü aracın patlatılması sonucu şehit olan İsmail Yavuz'un eşi, "Ben katlanırım ama küçük oğlum daha ölümün ne olduğunu bilmiyor." dedi.
 • 16:07Lice Dün Akşamdan Bu Yana YanıyorLice Dün Akşamdan Bu Yana YanıyorDiyarbakır’ın Lice ilçesinde dün iki askerin şehit olduğu Fis Ovası’nda çıkan yangının devam ettiği belirtildi.