SON DAKİKA LİCE HABERLERİ

Son Dakika Lice Haberleri

 • 09:27Diyarbakır'da Yaralı Asker Şehit OlduDiyarbakır'da Yaralı Asker Şehit OlduDiyarbakır'ın Sur ilçesinde, askeri aracın devrilmesi sonucu yaralanan 3 askerden 1'i şehit oldu.
 • 12:51İmha Edilen PKK'nın Sözde Şehitliğinden Cephanelik Çıktıİmha Edilen PKK'nın Sözde Şehitliğinden Cephanelik ÇıktıDiyarbakır Valiliği Lice'de yapılan operasyonun görüntülerini paylaştı. Lice Şenlik bölgesinde bulunan ve sözde terörist mezarlığı olan bölgeden cephanelik çıktı.
 • 16:57Valilik Lice ve Hani'deki Operasyonların Bilançosu AçıklandıValilik Lice ve Hani'deki Operasyonların Bilançosu AçıklandıDiyarbakır Valiliği, Lice ile Hani İlçesi'nin kırsal kesiminde güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonda, çok sayıda sığınak, mağara ile örgüt mezarlığı etrafındaki yapıların imha edildiğini ve çok sayıda silah, mühimmat ve örgütsel doküman ele geçirildiğini açıkladı.
 • 14:22Şehit Gözüdok'un Cenaze TöreniŞehit Gözüdok'un Cenaze TöreniGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cenazenin Cumhuriyet Meydanı'na getirilişi - Askerlerin cenazeyi omuzlarına alınması ve taşınması - Tabuta şehidin eşi ve yakınlarının sarılması- Şehidin eşi ve kızlarının tabut başında şehidin fotoğraflarını öpmeleri- Detaylar- Cenaze namazı - Detaylar- Şehidin tabutunun askerlerinin omuzunda taşınması Diyarbakır'da askeri aracın devrilmesi- Tedavi gördüğü hastanede şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Gözüdok'un cenazesi, memleketi Tokat'ta son yolculuğuna uğurlandı Diyarbakır'ın Sur ilçesinde askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Gözüdok'un cenazesi, memleketi Tokat'ta toprağa verildi.
 • 13:35Diyarbakır'da Askeri Aracın DevrilmesiDiyarbakır'ın Sur ilçesinde askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Gözüdok'un cenazesi, memleketi Tokat'ta toprağa verildi.
 • 11:23Adana'daki Polis Merkezine SaldırıAdana Valisi Mustafa Büyük, polis merkezi önüne bırakılan patlayıcı yüklü otomobilin Diyarbakır Lice jandarma bölgesinden 2 ay önce gasbedildiğinin tespit edildiğini söyledi.
 • 11:18Polis Merkezine Saldırı - Vali Mustafa BüyükPolis Merkezine Saldırı - Vali Mustafa BüyükGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Adana Valisi Mustafa Büyük'ün Öğretmenler Günü etkinliği için Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'na gelmesi- Valinin açıklamaları ADANA - Adana Valisi Mustafa Büyük, polis merkezi önüne bırakılan otomobilin Diyarbakır Lice Jandarma Bölgesi'nden 2 ay önce gasbedildiğinin tespit edildiğini söyledi.
 • 16:52Lice'deki Terör OperasyonuLice'deki Terör OperasyonuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Askerlerin helikjopterle intikali- Operasyondan detaylar - Bombanın imha edilmesi anı- Ele geçirilen mühimmatlardan detaylar-Kanun dışı yapılan binalar Lice'deki terör operasyonu- Diyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda patlayıcı yapımında kullanılan 165 kilogram amonyum nitrat, çok sayıda silah ve mühimmat ile uyuşturucu ele geçirildi Diyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda patlayıcı yapımında kullanılan 165 kilogram amonyum nitrat, çok sayıda silah ve mühimmat ile uyuşturucu ele geçirildi.
 • 16:17Lice Kırsalında Operasyon SürüyorLice Kırsalında Operasyon SürüyorDiyarbakır’ın Lice, Hani ve Kocaköy üçgeninde başlatılan operasyon sürüyor.
 • 15:17İHD Batman Şube Başkanı: 617 Çocuk KatledildiİHD Batman Şube Başkanı: 617 Çocuk KatledildiİHD Batman Şube Başkanı Mehmet Bağadır, 2015'in 11 ayında 3 bin 861 çocuk hakkı ihlali yaşandığını ve 617 çocuğun katledildiğini belirtti.
 • 14:54Lice ve Hani'de PKK'ya Operasyonların Bilançosu AçıklandıLice ve Hani'de PKK'ya Operasyonların Bilançosu AçıklandıDiyarbakır Valiliği, Lice ile Hani İlçesi'nin kırsal kesiminde güvenlik güçlerinin PKK'lı teröristlere yönelik düzenlediği operasyonda, çok sayıda sığınak, mağaraı ile örgüt mezarlığı etrafındaki yapıların imha edildiğini ve çok sayıda silah, mühimmat ve örgütsel doküman ele geçirildiğini açıkladı.
 • 14:48Lice'deki Terör OperasyonuDiyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda patlayıcı yapımında kullanılan 165 kilogram amonyum nitrat, çok sayıda silah ve mühimmat ile uyuşturucu ele geçirildi.
 • 14:37Diyarbakır'da Askeri Aracın DevrilmesiDiyarbakır'ın Sur ilçesinde, askeri aracın devrilmesi sonucu yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Gözüdok'un cenazesi memleketi Tokat'a getirildi.
 • 14:28Diyarbakır'da Askeri Aracın Devrilmesi - Şehidin Cenazesi Tokat'taDiyarbakır'da Askeri Aracın Devrilmesi - Şehidin Cenazesi Tokat'taGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Askeri uçağın havalimanına gelişi- Şehidin yakınları- Şehidin uçaktan indirilişi- Şehidin askerlerin omuzunda götürülüşü- Şehidin yakınlarının gözyaşı dökmesi- Şehidin araca konulması- Fenalık geçiren şehit yakınları - Tedavi gördüğü hastanede şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Gözüdok'un cenazesi memleketi Tokat'a getirildi Diyarbakır'ın Sur ilçesinde, askeri aracın devrilmesi sonucu yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Gözüdok'un cenazesi memleketi Tokat'a getirildi.
 • 13:54PKK'nın Lice'de Mühimmat Dolu 5 Odalı Sığınağı BulunduPKK'nın Lice'de Mühimmat Dolu 5 Odalı Sığınağı BulunduDiyarbakır’ın Lice ilçesinde PKK’ya ait 5 odalı sığınak bulundu.
 • 13:34Lice'de PKK'ya Ağır DarbeLice'de PKK'ya Ağır DarbeTürk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), terör örgütü PKK varlığına yönelik Lice ve Hani kırsalında gerçekleştirdiği operasyonda, örgüte büyük darbe vuruldu.
 • 12:58Şanlıurfa ve Hakkari'de Dört Terörist YakalandıGenelkurmay Başkanlığı, Hakkari ve Şanlıurfa’da toplam dört teröristin silah ve mühimmatları ile yakalandığını açıkladıGenelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Diyarbakır Lice’de, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce önceden kara yoluna döşenmiş bir adet El Yapımı Patlayıcının tespit edilerek imha edildiği ifade edildi.
 • 12:53Diyarbakır'da Askeri Aracın Devrilmesi - Şehit Gözüdok İçin TörenDiyarbakır'da Askeri Aracın Devrilmesi - Şehit Gözüdok İçin TörenGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cenazenin alana getirilişi- Saygı duruşu- Dua edilmesi- Naaşın ambulansa konulması Diyarbakır'da operasyondan dönen askerleri taşıyan aracın devrilmesi sonucu yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Gözüdok (36) için tören düzenlendi.
 • 12:28Diyarbakır'da Askeri Aracın DevrilmesiDiyarbakır'ın Sur ilçesinde, askeri aracın devrilmesi sonucu yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Gözüdok için tören düzenlendi.
 • 10:56Şehit Mehmet Gözüdok'un Ailesinin Yaşadığı Evde Yas VarŞehit Mehmet Gözüdok'un Ailesinin Yaşadığı Evde Yas VarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Şehidin ailesinin yaşadığı sokak-Ailesinin yaşadığı ev-Evin etrafındaki Türk bayrakları-Alipaşa Mahallesi Muhtarı Kemal Öğüt'ün konuşması-Taziye için evin önünde bulunan vatandaşlar Diyarbakır'da askeri aracın devrilmesi- Sur ilçesinde askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Gözüdok'un Tokat'ta ailesinin yaşadığı evde yas var Diyarbakır'ın Sur ilçesinde askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olan 3 çocuk babası Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Gözüdok'un Tokat'ta ailesine acı haber ulaştı.
 • 10:55Tokat'ta Şehit AcısıTokat'ta Şehit AcısıDiyarbakır'da askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olan 38 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Gözüdok'un Tokat'ta oturan ailesi üzüntüye boğuldu.
 • 10:40Tokat'ta İki Şehit AcısıTokat'ta İki Şehit AcısıDiyarbakır’da askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Mehmet Gözütok ile Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde PKK’lıların silahlı silahlı saldırısı sonucu şehit olan Komiser Yardımcısı Enis Kırımlı’nın Tokatlı olduğu öğrenildi.
 • 10:36Diyarbakır'da Askeri Aracın DevrilmesiDiyarbakır'ın Sur ilçesinde askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olan 3 çocuk babası Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Gözüdok'un Tokat'ta ailesine acı haber ulaştı.
 • 10:14Tokat'ta Şehit AcısıTokat'ta Şehit AcısıDiyarbakır'da askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olan 38 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Gözüdok'un Tokat'ta oturan ailesi üzüntüye boğuldu.
 • 22:46Diyarbakır'da Askeri Araç Devrildi: 3 YaralıDiyarbakır'da askeri aracın devrilmesi sonucu 3 asker yaralandı.
 • 19:31HDP'li Baluken: Açlık Grevi Eyleminin Mevcut Şartlarda Zemini YokHDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Nusaybin'deki terör operasyonu nedeniyle 4 milletvekilinin açlık grevi eyleminin mevcut şartlarda zemini olmadığını ifade etti.
 • 18:58Hdp Grubu, Sokağa Çıkma Yasağıyla İlgili Meclis Başkanı ile GörüşecekHdp Grubu, Sokağa Çıkma Yasağıyla İlgili Meclis Başkanı ile GörüşecekHDP Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan ve İdris Baluken ile HDP milletvekilleri, Meclis'te düzenledikleri basın toplantısında Mardin başta olmak üzere bölgede bazı illerde uygulanan sokağa çıkma yasağı ile operasyonları protesto ettiler.
 • 16:01Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- TBMM Başkanı seçimi TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanı seçimi için TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal başkanlığında toplandı.
 • 15:54Terörist Sığınakları ve Patlayıcı Düzenekleri İmha EdildiDiyarbakır Lice’de, bölücü terör örgütü mensuplarınca önceden döşenen 6 adet tuzaklanmış el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edildi.
 • 15:25Hakkari'de PKK'lı Teröristlerin Barınakları Hava Harekatıyla İmha EdildiGenelkurmay Başkanlığı, Hakkari Şemdinli'de bölücü terör örgütü mensuplarınca kullanıldığı tespit edilen mağara, barınak ve sığınakların düzenlenen hava harekatıyla imha edildiğini açıkladı.
 • 14:45Şemdinli'de Teröristlerin Sığınakları İmha EdildiGenelkurmay Başkanlığı, Hakkari Şemdinli’de PKK’lı teröristlerin kullandığı mağara, barınak ve sığınaklar düzenlenen hava harekatıyla imha edildiğini açıkladı.
 • 13:46Lice'de İki Gün Süren Sokağa Çıkma Yasağı KaldırıldıDiyarbakır’ın Lice ilçesinde PKK’ya yönelik düzenlenen operasyon nedeniyle cuma günü ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldı.
 • 11:14Lice'de Yasak Kalktı, Hani'de Devam EdiyorLice'de Yasak Kalktı, Hani'de Devam EdiyorDiyarbakır Valiliği tarafından terör örgütü PKK’ya yönelik sürdürülen operasyonlar kapsamında giriş çıkış ve sokağa çıkma yasağı ilan edilen Lice ilçesindeki yasağın kaldırıldığı, Hani ilçe kırsalındaki yasağın ise devam ettiği belirtildi.
 • 09:45Lice'deki Sokağa Çıkma YasağıDiyarbakır'ın Lice ilçesinde bazı mahallelerde ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldı.
 • 09:39Lice İlçesi'nde 7 Mahallede Sokağa Çıkma Yasağı KalktıLice İlçesi'nde 7 Mahallede Sokağa Çıkma Yasağı KalktıDiyarbakır'ın Lice kırsalında PKK'ya yönelik operasyon nedeniyle sokağa çıkma yasağı ile giriş ve çıkış yasaklarının konulduğu bölgelerdeki yasaklar kaldırıldı.
 • 09:38Lice'de Sokağa Çıkma Yasağı KaldırıldıDiyarbakır’ın Lice ilçesi kırsalında terör örgütü mensuplarına yönelik düzenlenen operasyon nedeniyle sokağa çıkma yasağı ile giriş ve çıkış yasaklarının konulduğu bölgelerdeki yasaklar kaldırıldı.
 • 14:46Spor Toto'dan Diyarbakır'da Spora DestekSpor Toto'dan Diyarbakır'da Spora DestekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden görüntü, - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir'in konuşması, Spor Toto'dan Diyarbakır'da spora destek- Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından Diyarbakır'daki spor tesislerinin bakım ve onarımı için 10 milyon 500 bin lira destek sağlandı- Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Demir: - "Bazı tesislerimizin 10-15 yıldır bakımı yapılmamış.
 • 12:28Spor Toto'dan Diyarbakır'da Spora DestekSpor Toto Teşkilat Başkanlığı, Diyarbakır'daki spor tesislerinin bakım ve onarımı için 10 milyon 500 bin lira destek gönderdiği bildirildi.
 • 16:48Yasak 9 Mahallede Kalktı, 26 Mahalleye GetirildiLice'nin 9 mahallesinde dün ilan edilen 'sokağa çıkma yasağı' bu sabah kaldırılırken, yine Lice'de 12, Hani ilçesinde de 14 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
 • 13:23Silvan'daki Sokağa Çıkma Yasağı Meclis GündemindeHDP Grup Başkanvekili Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Meclis Başkanlığına soru önergesi verdi.
 • 10:02Diyarbakır'da 26 Mahallede Sokağa Çıkma Yasağı İlan EdildiDiyarbakır'da 26 Mahallede Sokağa Çıkma Yasağı İlan EdildiDiyarbakır'da düzenlenecek operasyon nedeniyle Lice ve Hani ilçelerinin 26 mahallesinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
 • 09:44Lice ve Hani Kırsalında 26 Bölgeye Giriş ve Çıkışlar YasaklandıLice'de 9 bölgesindeki sokağa çıkma yasağını kaldıran Diyarbakır Valiliği, Lice ve Hani ilçe kırsalındaki 26 bölgeye ise giriş-çıkış yasağı getirildiğini duyurdu.
 • 09:40Lice ve Hani'de 26 Mahallede Sokağa Çıkma YasağıLice ve Hani'de 26 Mahallede Sokağa Çıkma YasağıPKK'lı teröristlere yönelik operasyonun düzenleneceği 2 ilçede toplam 26 mahalleye sokağa çıkma yasağı getirildi.
 • 09:28Lice ve Hani'de Sokağa Çıkma YasağıDiyarbakır'ın Lice ilçesinde 12 mahalle ile Hani ilçesinde 14 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi, Lice ilçesinde dünden beri 9 mahallede uygulanan yasak sonlandırıldı.
 • 22:35Lice'de Yasaktan Sonra Top Atışları BaşladıLice'de Yasaktan Sonra Top Atışları BaşladıDiyarbakır'ın Lice ilçesinde 9 mahallede başlatılan sokağa çıkma yasağının ardından top sesleri duyulmaya başlandı.
 • 17:45Lice'de 9 Mahallede Sokağa Çıkma YasağıDiyarbakır Valiliğinden, Lice ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyon nedeniyle 9 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildiği bildirildi.
 • 17:16Lice'nin 9 Mahallesinde Sokağa Çıkma YasağıDiyarbakır Valiliği, Lice İlçesi'nde PKK'lılara operasyon düzenlenecek 9 mahallesinde bugün saat 17.00'den itibaren ikinci bir duyuruya kadar giriş, çıkışlar ve sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı.
 • 17:08Lice'de 9 Mahallede Sokağa Çıkma Yasağı İlan EdildiDiyarbakır’ın Lice ilçesi kırsalındaki 9 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
 • 14:25Sokağa Çıkma Yasağı Olduğu İçin İki Milletvekili Yemin EdemediSokağa Çıkma Yasağı Olduğu İçin İki Milletvekili Yemin Edemedi"Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, TBMM 26. Dönem meclis yemin törenine Mardin milletvekillerinden iki kişinin katılamadığını söyledi Yüksekdağ, milletvekillerin Nusaybin'de sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini için törene katılamadıklarını açıkladı.
 • 16:57Çukurca'da Bölgedeki Çatışmalara ve Paris Saldırısına TepkiÇukurca'da Bölgedeki Çatışmalara ve Paris Saldırısına TepkiHakkari'nin Çukurca İlçesi'nde KESK Bileşenleri Platformu, bölgede yaşanan çatışmalar ile Fransa'nın başkenti Paris'te yaşanan ölümleri protesto etmek amacıyla basın açıklaması yaptı Çukurca Belediye binası önünde yapılan basın açıklamasına, HDP İlçe Eş Başkanı Halime Şimşek, İHD Çukurca Temsilcisi Naif Kara, KESK Dönem Sözcüsü Celal Şimşek ve KESK'e bağlı sendikaların üyeleri katıldı.