SON DAKİKA LİCE HABERLERİ

Son Dakika Lice Haberleri

 • 15:22Diyarbakır'da PKK Operasyonları Devam EdiyorDiyarbakır'da PKK Operasyonları Devam EdiyorDiyarbakır'ın Silvan ilçesinde 1 askerin şehit edilmesinin ardından bölgede sürdürülen hava destekli operasyonlar aralıksız devam ediyor.
 • 17:45Kırsal Mahallelerde Tarımsal Sulamaya DestekKırsal Mahallelerde Tarımsal Sulamaya DestekBüyükşehir Belediyesi, Kulp ve Lice ilçelerine bağlı üç mahalle ve beş mezraya, 9 bin 211 metre su taşıma borusu dağıttı. Muhtarlar hizmetten memnun.
 • 19:48Diyarbakır'da Faciadan DönüldüDiyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK'lıların menfeze döşediği güçlendirilmiş 2 ton el yapımı patlayıcılar, olası bir faciaya neden olmadan bulunarak, kontrollü imha edildi.
 • 15:24Diyarbakır'da Faciadan DönüldüDiyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK'lıların menfeze döşediği güçlendirilmiş 2 ton el yapımı patlayıcılar, olası bir faciaya neden olmadan bulunarak, kontrollü imha edildi.
 • 13:42Yola Döşenen Patlayıcıların İmha AnıYola Döşenen Patlayıcıların İmha AnıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Terör örgütü PKK mensuplarınca tuzaklanan 2 ton patlayıcının imha edilmesi Ele geçirilen patlayıcı maddeler Diyarbakır'da 2 ton patlayıcı ele geçirildi Diyarbakır-Lice karayolunda PKK'lı teröristlerce menfeze tuzaklanan, büyük tüplerle desteklenen ve yaklaşık 2 ton amonyum nitratla güçlendirilen el yapımı patlayıcı, uzman ekiplerce imha edildi Diyarbakır-Lice karayolunda, terör örgütü PKK mensuplarınca tuzaklanan 2 ton patlayıcı ele geçirildi.
 • 12:49Jandarma Karayoluna Tuzaklanan Patlayıcıyı İmha EttiJandarma Karayoluna Tuzaklanan Patlayıcıyı İmha EttiDiyarbakır'da Lice ilçesinde, karayoluna 2 ton amonyum nitratla güçlendirilmiş el yapımı patlayıcı, jandarma tarafından tespit edildi. Patlayıcı kontrollü olarak imha edildi.
 • 12:15Diyarbakır Lice'de 2 Ton Eyp İmha EdildiDiyarbakır Lice'de 2 Ton Eyp İmha EdildiDiyarbakır Lice'de 2 ton EYP imha edildi(Tür: Yurt)
 • 12:09Diyarbakır'da 2 Ton Patlayıcı Ele GeçirildiDiyarbakır-Lice karayolunda, terör örgütü PKK mensuplarınca tuzaklanan 2 ton patlayıcı ele geçirildi.
 • 12:02Diyarbakır'da Faciadan DönüldüDiyarbakır'da Faciadan DönüldüDiyarbakır'ın Lice ilçesinde teröristler tarafından yola tuzaklanan, 2 ton amonyum nitrat ile güçlendirilmiş el yapımı patlayıcı, olası bir faciaya neden olmadan bulunarak, kontrollü bir şekilde imha edildi.
 • 13:26Irak'tan Kaçan 8 PKK'lı Teslim OlduGenelkurmay Başkanlığı, dün Irak'ın kuzeyindeki PKK'nın barınma alanlarından kaçan 8 teröristin güvenlik güçlerine teslim olduğunu duyurdu.
 • 13:01Bölücü Terör Örgütü PKK Mensubu 8 Terörist Teslim OlduBölücü terör örgütü PKK'nın, Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan 8 terörist, güvenlik güçlerine teslim oldu.
 • 12:38Kuzey Irak'tan Kaçan 8 Terörist Teslim OlduTürk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Kuzey Irak’tan kaçan 8 teröristin güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıkladı.
 • 13:58Özyönetim İlanına 'Fetö/pdy YardımıTürkiye'de darbe girişiminde bulunan Fetullahçı Terör örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu askerlerin, Terör örgütü PKK'nın şehirlere girmesine, silah ve patlayıcı stoklamasına da göz yumdukları ortaya çıktı.
 • 19:40Bin 102 Kadına Farkındalık EğitimiBin 102 Kadına Farkındalık EğitimiDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikaları Daire Başkanlığı, 50 köyde bin 102 kadına eğitim verdi.
 • 13:50Tunceli'de Örgüt Üyesi Bir Kişi YakalandıTunceli'de terör örgütü üyesi olduğu tespit edilen bir kişi yol aramasında gözaltına alındı.
 • 12:00Medeni Yıldırım'ın Öldürülmesi Olayında Rütbeli Askerlere TakipsizlikMedeni Yıldırım'ın Öldürülmesi Olayında Rütbeli Askerlere TakipsizlikDiyarbakır'ın Lice ilçesi Kayacık Köyü'nde 28 Haziran 2013 günü kalekol protestosuna müdahale sırasında 19 yaşındaki Medeni Yıldırım'ın öldürülmesi, 8 kişinin de silahla yaralanması olayı ile ilgili olarak Jöndarma Özel Harekat tim ve Karakol Komutanı hakkında yürütülen soruşturmada takipsizlik kararı verildi.
 • 11:54Bin 102 Kadına Farkındalık EğitimiBin 102 Kadına Farkındalık EğitimiKadına yönelik şiddete ve toplumsal cinsiyet eşitsizliğine karşı kırsal mahallelerde farkındalık çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikaları Daire Başkanlığı, 50 köyde bin 102 kadına eğitim verdi.
 • 20:11İha'larla Kışlalar Gözetim Altında TutuluyorFettullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu askerlerin darbe girişimi ardından birçok askeri komutanlıklarda giriş-çıkışlar yasaklanırken, bu komutanlıklardaki gelişmeler insansız hava araçlarıyla (İHA) 24 saat kontrol altında tutuluyor.
 • 19:51Hdp Grup Başkanvekili Baluken AçıklamasıHalkların Demokratik Partisi Grup Başkanvekili İdris Baluken, “Askeri, bürokratik veya sivil hiçbir darbenin, tek bir meşru gerekçesi olamayacağını bir kez daha belirmek istiyorum.
 • 14:23Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bülent Gedikli AçıklamasıCumhurbaşkanı Başdanışmanı Bülent Gedikli, "Suriye’ye sınırı olmayan ülkelerin işin başından beri oynadığı üç maymunun terörün tüm dünyaya yayılmasına neden olduğunu Nice’de yaşanan vahşi terör saldırısında bir kez daha gördük. Lice’de neyse Nice de odur, bunu anlayın ve Türkiye’nin terörle mücadelesini dünya kamuoyunda çarpıtmayın" dedi.
 • 11:01Bu Taşlar 793 Yıldır DönüyorBu Taşlar 793 Yıldır DönüyorDiyarbakır’ın Sur ilçesinde bulunan Mesudiye Medresesi’nin içerisindeki döner taş sütunlar görenlerin dikkatini çekiyor.
 • 14:41Midyat Şehitlerin İsimleri Midyat?ta 2 Cadde ve Bir Parka VerildiMidyat Şehitlerin İsimleri Midyat?ta 2 Cadde ve Bir Parka VerildiMidyat şehitlerin isimleri Midyat'ta 2 cadde ve bir parka verildiMARDİN'in Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit olan kadın polisler Nefize Özsoy, Şerife Özden Kalmış ile Ökkeş Özdemir'in isimleri Midyat'ta iki cadde ve bir parka verildi.
 • 14:03Midyat Şehitlerin İsimleri Midyat'ta 2 Cadde ve 1 Parka VerildiMidyat Şehitlerin İsimleri Midyat'ta 2 Cadde ve 1 Parka VerildiMardin'in Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit olan kadın polisler Nefize Özsoy, Şerife Özden Kalmış ile polis memuru Ökkeş Özdemir'in isimleri Midyat'ta iki cadde ve bir parka verildi.
 • 09:08Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci: Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci: "Bahoz Erdal'ın Öldürüldüğü Kanaatindeyim"Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, bölücü terör örgütü PKK’nın sözde üst düzey yöneticilerinden Bahoz Erdal’ın öldürülüp öldürülmediği konusundaki tartışmalara açıklık getirdi.
 • 19:06TBMM Genel KuruluAK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, "Devlet, nerede gerekli görürse operasyon yapar." dedi.
 • 09:07Belediye, BESYO Sınavına Katılan Öğrencileri Yemekte AğırladıBelediye, BESYO Sınavına Katılan Öğrencileri Yemekte AğırladıBatman Belediyesi, Hakkari, Lice, Silopi, Şırnak, Cizre ve Diyarbakır'dan Batmana gelen öğrencileri yemekte ağırladı.
 • 17:30Demirtaş - Dış Politikada Yaşanan GelişmelerDemirtaş - Dış Politikada Yaşanan GelişmelerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın salona girişi Milletvekillerinden detaylar Demirtaş'ın selamlaşması Demirtaş'ın kürsüye çıkıp konuşması HDP TBMM Grup Toplantısı Eş Genel Başkan Demirtaş: "Dokunulmazlıkları mı kaldırdılar, kendileri bilir, boyun eğmeyeceğiz.
 • 17:23Demirtaş - Suriyeli SığınmacılarDemirtaş - Suriyeli SığınmacılarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın konuşması Toplantının bitişi HDP TBMM Grup Toplantısı Eş Genel Başkan Demirtaş: "Dokunulmazlıkları mı kaldırdılar, kendileri bilir, boyun eğmeyeceğiz.
 • 15:03Hdp TBMM Grup ToplantısıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Dokunulmazlıkları mı kaldırdılar, kendileri bilir, boyun eğmeyeceğiz.
 • 14:07Demirtaş: Erdoğan Riski Gördüğünde İzmir'i, İstanbul'u Ateşe VerirDemirtaş: Erdoğan Riski Gördüğünde İzmir'i, İstanbul'u Ateşe VerirPartisinin grup toplantısında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Erdoğan'ın "İktidarı kaybetme riski gördüğünde İzmir'i ve İstanbul'u ateşe vereceğini" söyledi.
 • 10:16Batman Belediyesinden Örnek Bir DavranışBatman Belediyesinden Örnek Bir DavranışBatman Belediyesi, çatışmaların yaşandığı kentlerinden Batmana gelen Beden ve spor öğrencileri için spor salonlarını açtı.
 • 16:05Diyarbakır'daki Anlaşmalı Boşanma Hikayeleri Hayrete DüşürüyorDiyarbakır'daki Anlaşmalı Boşanma Hikayeleri Hayrete DüşürüyorSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Diyarbakır İl Müdürlüğü, anlaşmalı olarak boşanan çiftlere göz açtırmamaya devam ediyor.
 • 14:19DBP'li Tuncel: Lice'de Subay Müdahale Etmese 34 Köylü YakılacaktıDBP'li Tuncel: Lice'de Subay Müdahale Etmese 34 Köylü YakılacaktıLice'deki operasyonlarla ilgili açıklamalarda bulunan DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, "Sakallı, kollarında Arapça yazısı olan bir ekip 34 köylüyü yakmak istedi" dedi.
 • 14:36Canlı Kalkan' İddiasıyla 12 Kişi Hakkında 15 Yıl Hapis İstemiDiyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar yapıldığı sırada bölgeye giden ve 'canlı kalkan' eylemi yaptıkları iddia edilen 12 şüpheli hakkında, 15'er yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.
 • 13:11Canlı Kalkan" Eylemine Katılan 12 Kişi Hakkında 15 Yıl Hapis İstemiDiyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK ve finans kaynağı uyuşturucuya yönelik operasyonda bölgeye giderek "canlı kalkan" eylemi yaptıkları gerekçesiyle 12 şüpheli hakkında on beşer yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.
 • 09:54Lice'deki Canlı Kalkan Eylemine Dava AçıldıDiyarbakır'ın Lice İlçesi'nde başlatılan operasyona karşı canlı kalkan eylemi yapmak için 24 Haziran günü bölgeye gitmeye çalışan ve gözaltına alınan 74 kişiden 12'si hakkında olaydan 6 gün sonra 'Örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme' iddiasıyla 15'er yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.
 • 15:29Akar'dan Bayram ZiyaretleriAkar'dan Bayram ZiyaretleriGenelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar Ramazan Bayramı'nın birinci gününü Diyarbakır'da asker ve asker aileleri ile birlikte geçirdi.
 • 21:55Orgeneral Akar, Bayramın İlk Gününü Mehmetçik ile GeçirdiOrgeneral Akar, Bayramın İlk Gününü Mehmetçik ile GeçirdiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın askeri birlikleri ziyaret etmesi Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın açıklamaları Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın çocuklara hediyeler vermesi Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy'u ziyaret etmesi Orgeneral Akar, bayramın ilk gününü Mehmetçik ile geçirdi Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Diyarbakır'daki bazı askeri birliklere Ramazan Bayramı'nın ilk günü yaptığı ziyarette, TSK'nın gece gündüz demeden devletin bekası ve milletin güvenliği için vatanın her köşesinde daima tetikte olduğunu ve milletin bayramları huzur içinde geçirebilmesi için tüm mensupları ile fedakarlıkla ve kararlılıkla durmadan çalışmaya devam edeceğini belirtti Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Diyarbakır'daki bazı askeri birlikleri ziyaret ederek, Ramazan Bayramı'nın ilk gününü askerlerle geçirdi.
 • 21:08Ramazan Bayramı KutlanıyorAK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, "Teröristler artık kırsalda yürüyemiyor.
 • 20:07Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Diyarbakır'daGenelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Diyarbakır'daGenelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanları ve Jandarma Genel Komutanı ile birlikte Diyarbakır'daki askeri birlikleri ziyaret ederek bayramlaştı.
 • 19:53Genelkurmay Başkanı Akar, Diyarbakır'da Askeri Birlikleri Ziyaret EttiGenelkurmay Başkanı Akar, Diyarbakır'da Askeri Birlikleri Ziyaret EttiGenelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Ramazan Bayramı'nın ilk gününde, kuvvet komutanlarıyla birlikte Diyarbakır'da askeri birlikleri ziyaret etti.
 • 19:04Orgeneral Akar, Bayramın İlk Gününü Mehmetçik ile GeçirdiGenelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Diyarbakır'daki bazı askeri birlikleri ziyaret ederek, Ramazan Bayramı'nın ilk gününü askerlerle geçirdi.
 • 18:25Orgeneral Akar ve Kuvvet Komutanları Bayramın İlk Gününde Diyarbakır'daOrgeneral Akar ve Kuvvet Komutanları Bayramın İlk Gününde Diyarbakır'daGenelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, kuvvet komutanları ile birlikte Diyarbakır’da bulunan 7’nci Kolordu Komutanlığı, Jandarma Bölge Komutanlığı ve 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığını ziyaret etti, Ramazan Bayramının ilk gününü Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ve aileleri ile geçirdi.
 • 17:51Akar'dan Bayram ZiyaretleriAkar'dan Bayram ZiyaretleriGenelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar Ramazan Bayramı'nın birinci gününü Diyarbakır'da asker ve asker aileleri ile birlikte geçirdi.
 • 17:39Başbakan Binali Yıldırım, İzmirlilerle BayramlaştıBaşbakan Binali Yıldırım, İzmirlilerle BayramlaştıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İzmir İl Başkanlığının bayramlaşmasında partililerle bir araya geldi.
 • 17:16Milli Savunma Bakanı IşıkMilli Savunma Bakanı IşıkGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: AK Parti Derince İlçe Başkanlığının düzenlediği bayramlaşma programından görüntü "Derince Kent Bayramlaşması"nda vatandaşlardan görüntü AK Parti Kocaeli İl Başkanlığının düzenlediği bayramlaşma programından görüntü Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın konuşması - "Terörist cenazesine katılıp orada teröristle kahramanca mücadele eden güvenlik güçlerimize hakaret edenler, daha ileri hareket yapanlar, hukuk içerisinde mutlaka hesabını verecekler" "Eğer bu operasyonlar, o şehir içerisine giren eşkıyaların temizlenmesi operasyonu, bu kadar uzun sürdüyse bilin ki bunun bir tek gerekçesi var. O da bir tek sivilin burnu kanamasın, bir tek sivilin kılına halel gelmesin"Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Terörist cenazesine katılıp orada teröristle kahramanca mücadele eden güvenlik güçlerimize hakaret edenler, daha ileri hareket yapanlar, hukuk içerisinde mutlaka hesabını verecekler.
 • 17:11Başbakan Yıldırım: Başbakan Yıldırım: "Paralel Yamuldu Dinleyecek Hali mi Kaldı?"AK Parti İzmir İl Başkanlığı Bayramlaşma Töreni’nde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, sorunlu ülkelerle sorunları bir bir hallettiklerini, dostlukları hem içeride hem de dışarıda artırmaya devam edeceklerini belirtti.
 • 15:37Milli Savunma Bakanı Işık AçıklamasıMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Terörist cenazesine katılıp orada teröristle kahramanca mücadele eden güvenlik güçlerimize hakaret edenler, daha ileri hareket yapanlar, hukuk içerisinde mutlaka hesabını verecekler.
 • 14:43Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki AçıklamasıÇevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Kiminin elinde baston, kimisinde keser, kiminde balta, kimisinde tüfek... Güya bunlar İslamcı militanmış.
 • 13:20Bakan Işık: Hedeflerine UlaşamayacaklarBakan Işık: Hedeflerine UlaşamayacaklarMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, terör örgütlerinin ve arkasındaki güçlerin Türkiye'ye diz çöktüremeyeceğini belirterek, "Bin yıldır bu topraklarda yaşıyoruz.