SON DAKİKA MAHİR ÜNAL HABERLERİ

Son Dakika Mahir Ünal Haberleri

 • 10:40 Kut'ül Amare Zaferi 100'üncü Yılında Seyirciyle Buluşuyor Kültür ve Turizm Bakanlığınca, Kut'ül Amare Zaferi'nin 100'üncü yıldönümü kapsamında yarın "Kut'ül Amare Belgeli Dramatik Gösterimi" gerçekleştirilecek.
 • 11:49 HDP'li Buldan: Dolmabahçe'deki Oturma Düzeni Krizini Erdoğan Çözdü HDP'li Buldan: Dolmabahçe'deki Oturma Düzeni Krizini Erdoğan Çözdü TBMM Başkanvekili, HDP'li Pervin Buldan, son günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları ile yeniden gündeme gelen Dolmabahçe toplantısı ile ilgili konuştu.
 • 07:38 Dolmabahçe Görüşmesine Katılan Mahir Ünal: Mutabakat Yok Deklarasyon Var Dolmabahçe Görüşmesine Katılan Mahir Ünal: Mutabakat Yok Deklarasyon Var Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Ne mutabakatı" sözleriyle alevlenen Dolmabahçe tartışmaları için Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal da "Evet, orada bir mutabakat yoktu" dedi.
 • 23:09 Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali" Sona Erdi Afyonkarahisar'da bu yıl 15'incisi düzenlenen Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali, Hyun Sook Tekin'in piyano resitaliyle sona erdi.
 • 19:21 Bakan Ünal Troya'da İncelemelerde Bulundu Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Troya Antik Kenti'nde incelemelerde bulundu.
 • 18:14 Çanakkale 57'inci Alayda Anma Çanakkale 57'inci Alayda Anma Çanakkale Savaşları'nın 101'inci yıldönümünde, Şehitler Abidesi, Fransız Anıtı ve İngiliz Helles Anıtı'nın ardından günün son töreni 57. Alay Şehitliği'nde düzenlendi.
 • 17:56 Çanakkale Kara Savaşları'nın 101'inci Yılı Törenleri Yapıldı (4) Çanakkale Kara Savaşları'nın 101'inci Yılı Törenleri Yapıldı (4) 57'inci ALAYDA ANMAÇanakkale Savaşları'nın 101'inci yıldönümünde, Şehitler Abidesi, Fransız Anıtı ve İngiliz Helles Anıtı'nın ardından günün son töreni 57. Alay Şehitliği'nde düzenlendi.
 • 17:42 Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. Yılı Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. yılı nedeniyle 57. Alay Şehitliği'nde anma töreni düzenlendi.
 • 17:32 57. Alay'da Anma Töreni Çanakkale Kara Savaşları’nın 101. yılı anma törenleri kapsamında 57. Alay Şehitliği’nde tören düzenlendi.
 • 16:42 Çanakkale'deki Fransız ve Helles Anıtlarında Anma Töreni Çanakkale'deki Fransız ve Helles Anıtlarında Anma Töreni Çanakkale Kara Savaşları’nın 101’nci yıl dönümünü anma törenlerinde Şehitler Abidesi’nde düzenlenen törenin ardından Fransız ve İngiliz Helles anıtlarında da tören düzenlendi.
 • 15:40 Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. Yılı Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. yılı kapsamında, Gelibolu Yarımadası'ndaki Fransız Anıtı'nda, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Avustralya Gazi İşleri Bakanı Dan Tehan ile Yeni Zelanda Savunma Bakanı Gerry Brownlee'nin katılımıyla tören düzenlendi.
 • 15:37 Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. Yılı Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. yılı dolayısıyla Gelibolu Yarımadası'ndaki İngiliz Milletler Topluluğu Anıtında, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Avustralya Gazi İşleri Bakanı Dan Tehan ile Yeni Zelanda Savunma Bakanı Gerry Brownlee'nin katılımıyla tören düzenlendi.
 • 13:31 Çanakkale Savaşları'nın 101. Yılında Solo Türk Gösterisi Nefesleri Kesti Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. yıldönümü sebebiyle, Çanakkale Şehitler Abidesi'nde düzenlenen törende, Solo Türk'ün gösterisi nefesleri kesti.
 • 13:30 Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. Yılı - Kültür ve Turizm Bakanı Ünal - Çanakkale Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. Yılı - Kültür ve Turizm Bakanı Ünal - Çanakkale GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Törenden detaylar Kültür ve Turizm Bakanı Ünal'ın konuşması Kültür ve Turizm Bakanı Ünal: "Milletlerin kaderlerinin düğümlendiği bu coğrafyada, can pahasına verilen mücadelede toprağa verdiğimiz her bir nefer, uluslararası barışın adeta timsalleri olmuşlardır" "Çanakkale, binlerce evladımızı kaybettiğimiz, dört bir tarafı acılarla sarılmış, korkuyla cesaretin, ölümle yaşamın bazen ince çizgilerle ayrıldığı ve bazen de iç içe geçtiği bir mücadele alanı olmuştur" "Bu topraklar, az önce süngüsüyle yaraladığı askerin annesinin fotoğrafını gördüğünde kalbi kanayacak kadar merhametli insanların savaştığı topraklardır.
 • 13:25 Çanakkale Kara Savaşları'nın 101'inci Yılı Törenleri Yapıldı Çanakkale Kara Savaşları'nın 101'inci Yılı Törenleri Yapıldı Çanakkale Savaşları'nın 101'inci yılı törenleri, Şehitler Abidesi'nde gerçekleştirildi.
 • 12:28 Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. Yılı Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. yılı dolayısıyla Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ve yabancı ülke temsilcilerinin katılımıyla Şehitler Abidesi'nde tören düzenlendi.
 • 11:44 Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. Yılı Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, milletlerin kaderlerinin düğümlendiği bu coğrafyada, can pahasına verilen mücadelede toprağa verilen her bir neferin, uluslararası barışın adeta timsalleri olduğunu belirterek, "Çanakkale, binlerce evladımızı kaybettiğimiz, dört bir tarafı acılarla sarılmış, korkuyla cesaretin, ölümle yaşamın bazen ince çizgilerle ayrıldığı ve bazen de iç içe geçtiği bir mücadele alanı olmuştur" dedi.
 • 14:12 Musevilerin Hamursuz Bayramı Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, "Musevi vatandaşlarımızın Hamursuz Bayramı'na dair duygularını paylaşırken, birlik ve beraberliğimizin gücünü daha iyi kavrıyoruz.
 • 13:09 Bakan Ünal'dan 'Hamursuz Bayramı' Mesajı Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Hamursuz Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
 • 12:37 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, "Dünya çocuklarına adanan tek bayram olan bugün, belirtmek isterim ki yalnızca bizim çocuklarımızın değil, tüm çocukların daha güzel günlerde yaşaması için var gücümüzle çalışıyoruz.
 • 12:28 Bakan Ünal'dan 23 Nisan Mesajı Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, “Dünya çocuklarına adanan tek bayram olan bugün, belirtmek isterim ki yalnızca bizim çocuklarımızın değil, tüm çocukların daha güzel günlerde yaşaması için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.
 • 22:44 İslam Dünyası Turizm Başkenti Konya Tanıtım Toplantısı Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Konya'yı İslam dünyası başta olmak üzere tüm dünyaya tanıtmak için diğer paydaşları ile yoğun bir tanıtım faaliyeti içerisine gireceklerini bildirdi.
 • 12:01 Trabzon İçin Hedef 500 Bin Arap Turist Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra kültürel değerleriyle de ilgi odağı Trabzon'a, bu sezon yaklaşık 500 bin Arap turist misafir edilmek isteniyor.
 • 13:16 Kültür ve Turizm Bakanı Ünal Açıklaması Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Uluslararası Müzeler Konseyi (ICOM) tarafından İngilizce, Fransızca, Almanca ve Arapça olarak yayınlanan 'Acil Kırmızı Liste: Suriye'nin Risk Altındaki Kültür Varlıkları'na ilişkin listenin Türkçeye çevrildiğini ve ilgililere dağıtılmaya başlandığını bildirdi.
 • 12:30 Türkiye, Suriye'nin Tarihi Eserleri İçin 'Acil Kırmızı Liste' Yayınladı Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, "ICOM tarafından İngilizce, Fransızca, Almanca ve Arapça olarak yayınlanan ’Suriye Acil Durum Kırmızı Listesi’ni dilimize çevirdik ve ülkemizin dört bir yanına dağıtmaya başladık" dedi.
 • 12:01 Aesob'dan Bakana, Turizm Esnafı Dosyası Aesob'dan Bakana, Turizm Esnafı Dosyası Antalya’da Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’la görüşen Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, Bakan Ünal’a turizm esnafının beklentilerini ve sorunlarını ileterek, destek talebinde bulundu.
 • 18:58 Kültür ve Turizm Bakanı Ünal, Antalya'da Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, AK Parti teşkilatlarının daha iyi bir dünya ve Türkiye için gayret gösterdiğini belirterek, "Adeta nöbet tutar gibi ülkenin herhangi bir şekilde sorun yaşamaması için ülkenin sağ selamet yoluna devam etmesi ve ülkenin asıl sahibi olan milletin iradesinin her zaman egemen olması için bu kardeşlerimiz nöbet tutuyorlar.
 • 18:23 Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal Açıklaması Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal Açıklaması Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, AK Parti teşkilatlarının, koşu bittikten sonra da koşan atlar gibi olduklarını söyledi.
 • 17:30 Antalya Bakan Ünal: Rus Turist Sıkıntısını Expo Dengeleyecek Antalya Bakan Ünal: Rus Turist Sıkıntısını Expo Dengeleyecek Bakan Ünal: Rus turist sıkıntısını Expo dengeleyecek (ek)YERLİ TURİZM YÜZDE 25 ARTTIKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Turizm Haftası'nın ilk gününde Antalyalı turizmcilerle biraraya geldi.
 • 16:27 Kültür ve Turizm Bakanı Ünal Açıklaması Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, kamu personelinin avantajlı fırsatlarla tatil yapmasına yönelik çalışmanın bakanlıklar nezdinde sektörle birlikte devam ettiğini bildirdi.
 • 16:16 Bakan Ünal: Rus Turist Sıkıntısını Expo Dengeleyecek (2) Bakan Ünal: Rus Turist Sıkıntısını Expo Dengeleyecek (2) Yerli TURİZM YÜZDE 25 ARTTIKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Turizm Haftası'nın ilk gününde Antalyalı turizmcilerle biraraya geldi.
 • 15:41 Kamu Personeline İndirimli Tatil Müjdesi Kamu Personeline İndirimli Tatil Müjdesi Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, ucuz tatili kast ederek "Önümüzdeki günlerde kamu personeline dönük çok ciddi bir kampanya düşünüyoruz" şeklinde konuştu.
 • 13:30 Bakan Ünal, Antalya'da Sergi Açtı Bakan Ünal, Antalya'da Sergi Açtı Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, ‘Tüm Renkleriyle Antalya 4. Geleneksel Sanatçılar Buluşması Sergisi’nin açılışını gerçekleştirdi.
 • 13:28 Kültür ve Turizm Bakanı Ünal Açıklaması Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, "Bizi yaşatan, bizi birlikte bir toplum halinde yaşatan temel şey sanatçı duyarlılığıdır.
 • 13:01 Antalya Bakan Ünal: Rus Turist Sıkıntısını Expo Dengeleyecek Antalya Bakan Ünal: Rus Turist Sıkıntısını Expo Dengeleyecek Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Expo 2016 Antalya alanını 5 milyonu yabancı 8 milyon kişinin ziyaret etmesini beklediklerini söyledi.
 • 12:55 Bakan Ünal: Rus Turist Sıkıntısını Expo Dengeleyecek Bakan Ünal: Rus Turist Sıkıntısını Expo Dengeleyecek Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Expo 2016 Antalya alanını 5 milyonu yabancı 8 milyon kişinin ziyaret etmesini beklediklerini söyledi.
 • 11:11 Kültür ve Turizm Bakanı Ünal Açıklaması Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, EXPO 2016 Antalya'nın kent için bu sezon oldukça önemli olduğunu belirterek, "Çünkü EXPO'yu bu süreçte turizm açısından bir kaldıraç olarak görüyoruz.
 • 11:04 Bakan Ünal: Bakan Ünal: "Expo, Krizin Ardından Kaldıraç Olacak" Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Expo 2016 Antalya Sergi alanının Rusya ile yaşanan uçak krizinin ardından Antalya turizmi için bir kaldıraç görevi göreceğini söyledi.
 • 12:59 Bakan Ünal'ın Turizm Haftası Mesajı Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Turizm Haftası nedeniyle yayımladığı mesajda, "Sektör için küresel bir hal alan sıkıntıları uluslararası toplumun elbirliğiyle aşacağına inancım tamdır.
 • 12:56 Turizm Haftası Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Türkiye turizminin yaşanan sorunları telafi etme gücüne sahip olduğuna işaret ederek, "Bakanlık olarak yaşanan sorunların çözümü için 'önleyici tedbirler' ile 'telafi edici tedbirler' üzerinde de tüm gücümüzle çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.
 • 19:25 Antalya Turizmci '9 Ay İstihdam' Şartını Gerçekçi Bulmadı-2 Antalya Turizmci '9 Ay İstihdam' Şartını Gerçekçi Bulmadı-2 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ın açıkladığı 'Turizm Sektörü İstihdam Destek Paketi'ni genelde olumlu bulan turizmciler, 3 aylık destekten faydalanabilmek için personelin 9 ay süreyle çalıştırılması şartını, sezonun en fazla 7-8 ay sürdüğü gerekçesiyle gerçekçi bulmadı.
 • 17:53 Edirne'de Hedef 10 Milyon Turist Edirne'de Hedef 10 Milyon Turist Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ile Ankara’da bir araya gelen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Hedefimiz Edirne’ye gelen yılda 3 milyon turist sayısını önümüzdeki 5-10 yıl içinde 10 milyona çıkartmak” dedi.
 • 17:18 Turizm Sektörü İçin Açıklanan "İstihdam Destek Paketi" Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır, turizm sektörü için açıklanan Turizm Sektörü İstihdam Destek Paketi'nin olumlu olduğunu söyledi.
 • 16:36 Antalya Turizmci '9 Ay İstihdam' Şartını Gerçekçi Bulmadı Antalya Turizmci '9 Ay İstihdam' Şartını Gerçekçi Bulmadı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ın açıkladığı 'Turizm Sektörü İstihdam Destek Paketi'ni genelde olumlu bulan turizmciler, 3 aylık destekten faydalanabilmek için personelin 9 ay süreyle çalıştırılması şartını, sezonun en fazla 7-8 ay sürdüğü gerekçesiyle gerçekçi bulmadı.
 • 16:21 Turizmci '9 Ay İstihdam' Şartını Gerçekçi Bulmadı Turizmci '9 Ay İstihdam' Şartını Gerçekçi Bulmadı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ın açıkladığı 'Turizm Sektörü İstihdam Destek Paketi'ni genelde olumlu bulan turizmciler, 3 aylık destekten faydalanabilmek için personelin 9 ay süreyle çalıştırılması şartını, sezonun en fazla 7-8 ay sürdüğü gerekçesiyle gerçekçi bulmadı.
 • 16:19 İzto Başkanı Demirtaş'tan Turizm Desteği Teşekkürü İzmir Ticaret Odası (İZTO) Başkanı Ekrem Demirtaş, turizm sektörüne yönelik açıklanan teşvik paketi dolayısıyla Kültür ve Turizm Bakanı Mahil Ünal ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'ya teşekkür etti.
 • 14:43 Demirtaş'tan "Cansuyu Paketi" Teşekkürü İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, zor günler geçiren turizm sektörüne yönelik olarak açıklanan “Cansuyu Paketi” için, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkür etti.
 • 14:07 Hedef 10 Milyon Turist" Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Edirne'ye yılda yaklaşık 3 milyon turist geliyor.
 • 10:56 Memura Ucuz Tatil İmkanı Memura Ucuz Tatil İmkanı Bu yıla zor bir başlangıç yapan turizm sektörü için uzun süredir hazırlıkları süren destek paketi açıklandı. Paket çerçevesinde, memura ucuz tatil imkanı sağlanması da var.
 • 07:41 Otel Personelinin 3 Aylık Maaşı Devletten Otel Personelinin 3 Aylık Maaşı Devletten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, merakla beklenen "Turizm Sektörü İstihdam Destek Paketi"ni açıkladı.