SON DAKİKA MAHİR ÜNAL HABERLERİ

Son Dakika Mahir Ünal Haberleri

 • 12:27Kamu Personelini Tatile Çıkartacak ProjeKamu Personelini Tatile Çıkartacak ProjeTÜROFED Başkanı Osman Ayık, yaptığı açıklamada, 2016 yılının turizm sektörü açısından zor bir yıl olduğunu, sektör için kaynak oluşturabilecek en sağlıklı işleyen pazarların Ukrayna ve iç pazar olduğunu söyledi.
 • 11:46Kamu Personelini Tatile Çıkartacak ProjeKamu Personelini Tatile Çıkartacak ProjeTürkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, kamu personeli için hazırlanan 'çek ile tatil' projesini önümüzdeki günlerde Kültür ve Turizm Bakanı Avcı'ya sunacaklarını söyledi.
 • 19:17Kültür ve Turizm Eski Bakanı Mahir Ünal: Kültür ve Turizm Eski Bakanı Mahir Ünal: "Suriye Bizim Ortak Acımızdır"Ümraniye Belediyesi tarafından bu yıl 12’incisi düzenlenen Resim, Hikaye ve Şiir yarışmalarında dereceye girenlerin ödül töreninde konuşan Kültür ve Turizm eski Bakanı Mahir Ünal, “Resim yarışmasının teması göç ve Suriye. Suriye bizim ortak acımızdır” dedi.
 • 14:39Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ünal, Eshab-ı Kehf'teEski Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Vakıflar Genel Müdürlüğü ile UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesinde yer alan Eshab-ı Kehf'in yaşayan bir mekan olması yönünde çalışma başlattıklarını söyledi.
 • 23:00Alman Meclisinin Ermeni İddialarına İlişkin KararıEski Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Alman Meclisinin Ermeni iddialarına ilişkin kararına, "Uluslararası alanda Türkiye'yi köşeye sıkıştırmaya yönelik siyasi bir hamleden ibaret. Hiçbir parlamento tarihle alakalı karar alamaz." dedi.
 • 20:52Şehit Ailesine Alınan Evin Tapusu Teslim EdildiDiyarbakır'ın Sur ilçesinde kullandığı iş makinesine teröristlerin roketatarlı saldırısı sonucu ağır yaralanan ve tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Adem Aktaş'ın annesi Hatice Aktaş'a alınan evin tapusu teslim edildi.
 • 20:22Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ünal AçıklamasıEski Kültür ve Turizm Bakanı, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, "Makamların en büyüğü millete hizmetkar olma makamıdır.
 • 15:30Türob Başkanı Bayındır AçıklamasıTürkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır, bu yılın neredeyse yarılandığını belirterek, "Haziran ayı zaten Ramazan, dolayısıyla '6 ay geçti' diyeceğiz.
 • 21:54Kültür ve Turizm Bakanlığında Devir TeslimBaşbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı 65. Hükümet'te Kültür ve Turizm Bakanlığına getirilen Nabi Avcı, görevi Mahir Ünal'dan devraldı.
 • 17:33Kahramanmaraş'ta Kabine SevinciKahramanmaraş'ta Kabine SevinciAk Parti Kahramanmaraş Milletvekili Veysi Kaynak'ın, yeni kabinede Başbakan Yardımcısı olması kentte sevinçle karşılandı.
 • 17:27Kahramanmaraş'ta Yeni Kabine SevinciKahramanmaraş'ta Yeni Kabine SevinciKahramanmaraş'ta yeni kabine sevinciAK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Veysi Kaynak'ın yeni kabinede Başbakan Yardımcısı olması kentte sevinçle karşılandı.
 • 14:13Türofed Başkanı Ayık ve Poyd Başkanı Kızıldağ Yeni Kabineyi DeğerlendirdiTürofed Başkanı Ayık ve Poyd Başkanı Kızıldağ Yeni Kabineyi DeğerlendirdiTurizm sektörü temsilcileri Binalı Yıldırım başkanlığındaki 65. Hükümeti değerlendirdi.
 • 08:12Kabinede Revizyonun Şifreleri! 7 Bakanlıkta Değişiklik OlabilirKabinede Revizyonun Şifreleri! 7 Bakanlıkta Değişiklik OlabilirKulislerde, Nabi Avcı ile Mahir Ünal'ın yer değiştireceği, Ünal'ın Milli Eğitim Bakanlığı'na, Avcı'nın da Kültür Bakanlığı'na kaydırılacağı konuşuluyor.
 • 17:34Bakanlar Ünal ve Soylu, Toplu İş Sözleşmesi İmza Törenine Katıldı (1)Bakanlar Ünal ve Soylu, Toplu İş Sözleşmesi İmza Törenine Katıldı (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Bakanların gelişi, selamlaşmalar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun konuşması Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ın konuşması Soylu'nun konuşması ANKARA - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Kültür ve Turizm Bakanlığı iş yerlerinde çalışan işçileri kapsayan toplu sözleşmenin imzalanması törenine katıldı.
 • 17:19Sendikalar Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "3 Eylül 2015 tarihinde yetkisi alınan ve özellikle 1.12.2015 tarihinde toplu iş sözleşme görüşmeleri başlayan bu süreç karşılıklı tarafların anlaşmasıyla güzel bir noktayla sona ermiştir" dedi.
 • 17:13Toplu İş Sözleşmesi İmza TöreniKültür ve Turizm Bakanlığındaki 2 bin 850 kişiyi kapsayan toplu iş sözleşmesine imza atıldı.
 • 15:52Ünal: Ünal: "Bakanlığımıza Bağlı Müzelerde 3 Milyon 235 Bin 111 Eser Sergileniyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Anadolu Medeniyetler Müzesi binası Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ın programa gelişi Kutlama programından detaylar Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ın konuşması Bakan Ünal'ın müze bünyesinde çocuklar için oluşturulan atölyeyi gezmesi Uluslararası Müzeler Günü Kültür ve Turizm Bakanı Ünal: -"Bakanlığımıza bağlı müzelerde 3 milyon 235 bin 111 eser sergileniyor.
 • 14:02Bakan Ünal'dan Anadolu Medeniyetler Müzesi'ne ZiyaretKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, “Kültürel hafızanın herhangi bir şekilde bir dönemini blok olarak alıp, kaldırıp bir kenara koyamazsınız. Toplumsal hafıza bütündür; doğrularıyla yanlışlarıyla, yaşanmışlıklarıyla, acılarıyla bizimdir ve bize aittir.
 • 14:00Uluslararası Müzeler GünüKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Bakanlığa bağlı müzelerde 3 milyon 235 bin 111 eserin sergilendiğini belirterek, "Depolarımızda da yaklaşık 3 milyonun üzerinde eser var. En kısa zamanda depolarımızdaki eserlerin de teşhir edilmesi ve toplumla buluşturulması için gerekli çalışmaları yapıyoruz.
 • 16:24Kültür ve Turizm Bakanı Ünal, İran'daİran temaslarının ikinci gününde Şiraz kentini ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, İran tarafının, ülkeye 10 otel yapılması yönünde talepte bulunduğunu belirterek, bunun için öncelikle hukuki altyapının gerçekleştirilmesi gerektiğini ifade etti.
 • 14:55Türkiye ve İran Arasında Turizmde İşbirliği Mutabıkat Zaptı İmzalandıTürkiye ve İran arasında turizmde işbirliğini amaçlayan mutabıkat zaptı imzalandı.
 • 11:32Bakan Ünal Tahran'da Temaslarda BulunduBakan Ünal Tahran'da Temaslarda BulunduKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, İran’ın başkenti Tahran’da temaslarda bulundu.
 • 09:36Türkiye, İran ile Turizm'de Birlikte Tanıtım Yapacak, İş Birliği KurulacakTürkiye, İran ile Turizm'de Birlikte Tanıtım Yapacak, İş Birliği KurulacakTürkiye ve İran turizm sektöründe turist sayısını arttırmayı hedeflerken üçüncü ülkelere ise beraber tanıtım yapacak. İki ülke arasındaki uçak seferleri arttırılacak.
 • 23:08Türkiye ve İran Arasında Mutabakat Zaptı İmzalandıTürkiye ve İran Arasında Mutabakat Zaptı İmzalandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Heyetler arası görüşme İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Kültürel Miras El Sanatları ve Turizm Örgütü Başkanı Mesud Sultanifer'in konuşması Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ın konuşması Mutabakat zaptı imzalanması Resmi temaslarda bulunmak üzere başkent Tahran'da bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Kültürel Miras El Sanatları ve Turizm Örgütü Başkanı Mesud Sultanifer ile heyetler arası görüşme gerçekleştirdi.
 • 20:40Kültür ve Turizm Bakanı Ünal, İran'daTürkiye ve İran arasında iki ülke turizm ilişkilerini her alanda geliştirmeyi amaçlayan mutabakat zaptı, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ve İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Kültürel Miras El Sanatları ve Turizm Örgütü Başkanı Mesud Sultanifer tarafından imzalandı.
 • 19:45Kültür ve Turizm Bakanı Ünal, İran'daİran İletişim ve Bilgi Teknolojisi Bakanı ve Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin Türkiye Özel Temsilcisi Mahmud Vaizi, İran ve Türkiye'nin bölgeye yönelik politikasının açık olduğunu ve iki ülkenin bölgedeki ülkelerin bölünmesi ya da sınırların değişmesini kabul etmeyeceğini bildirdi.
 • 17:12Kültür ve Turizm Bakanı Ünal, İran'daKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, kültür ve turizmin gelişmesinin güvenlik ve istikrarla doğrudan ilişkili olduğunu belirtti.
 • 15:37Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, İran'daKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, İran'daGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kültür ve Turizm Bakanı Ünal - İran İletişim ve Bilgi Teknolojisi Bakanı Vaizi görüşmesi Kültür ve Turizm Bakanı Ünal - İran İletişim ve Bilgi Teknolojisi Bakanı Vaizi ortak basın toplantısı Resmi temaslarda bulunmak üzere başkent Tahran'da bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, İran İletişim ve Bilgi Teknolojisi Bakanı Mahmud Vaizi ile İletişim ve Bilgi Teknolojisi Bakanlığı binasında ortak basın toplantısı düzenledi.
 • 14:58Kültür ve Turizm Bakanı Ünal, İran'daKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, iş adamlarından oluşan beraberindeki heyetle, iki ülke arasındaki turizm alanında iş birliğini güçlendirmek amacıyla gerçekleştirilen Türkiye-İran Ortak Turizm Çalıştayı'na katıldı.
 • 15:05Bakan Ünal'dan Rıch World'e Büyük Övgü…Bakan Ünal'dan Rıch World'e Büyük Övgü…Hacı Bayram-ı Veli Cami Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinliğe Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ın yanı sıra Ankara büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve çok sayıda şehit ve gazi yakını katıldı.
 • 22:20Adalet ve MerhametAdalet ve Merhamet" Temalı Kısa Film Yarışması Ödül Töreni - Mahir ÜnalGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kültür ve Turizm Bakanı Ünal'ın konuşması Kısa filmlerden detaylar - Kültür ve Turizm Bakanı Ünal: "Bizim sanatımız, eşyayı hakiki kılma çabası değildir, bizim sanatımız, eşyadaki faniliği ve baki olanın ne olduğunu anlatma gayretidir.
 • 21:27Adalet ve Merhamet" Temalı Kısa Film Yarışması Ödül TöreniKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, "Bizim sanatımız, eşyayı hakiki kılma çabası değildir, bizim sanatımız, eşyadaki faniliği ve baki olanın ne olduğunu anlatma gayretidir.
 • 10:10Stso Başkanı Kuzu Bakan Ünal ile GörüştüStso Başkanı Kuzu Bakan Ünal ile GörüştüSiirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Güven Kuzu, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ı makamında ziyaret etti.
 • 22:48Bakan Ünal: Bakan Ünal: "Müslüman Türk Şuurunun, Çanakkale'de ve Kut'ül Amare'de Bileği Bükülmedi"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: 1. Uluslararası Çanakkale Buluşması Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ın gelişi ve açıklamaları Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in açıklamaları Projeye katkı sunanlara teşekkür plaketi takdim edilmesi 1. Uluslararası Çanakkale Buluşması Kültür ve Turizm Bakanı Ünal: "Tarihin içinden akıp gelen Müslüman Türk şuurunun, Çanakkale'de ve Kut'ül Amare'de bileği bükülmedi.
 • 21:011. Uluslararası Çanakkale BuluşmasıKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Müslüman Türk şuurunun, Çanakkale'de ve Kut'ül Amare'de bileğinin bükülemediğini belirterek, "Bugünkü genç Cumhuriyet, Çanakkale'de kazanılan savaşın yüksek morali ve Kut'ül Amare'de kazanılan savaşın yüksek morali üzerine kurulmuştur.
 • 20:31Osmanlı Torunları Osmanlı Torunları "Çanakkale Buluşması" ile Bir Araya GeldiKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, “1. Uluslararası Çanakkale Buluşması” programında yaptığı açıklamada, “Balkan savaşında yaşadığımız hezimet adeta Çanakkale’de zafer duygusuna dönüştü.
 • 09:34Türkiye Turizmde Kurtuluşu İslam'da ArıyorTürkiye Turizmde Kurtuluşu İslam'da ArıyorTurizm Bakanı Mahir Ünal, "2015'te Türkiye'ye 7.6 milyon Müslüman turist geldi. Bir önceki yıla göre yüzde 30 arttı. Biz de bu alandaki çalışmaları arttıracağız" diye konuştu.
 • 15:10Türkiye Sanatçılar Birliği Başkanı Özdil AçıklamasıTürkiye Sanatçılar Birliği Başkanı İnci Özdil, "Sanatı ve sanatçıyı Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin koruyucu kanatları altından çıkarıp, serbest piyasa ekonomisinin kanlı çarkının içine sokmanıza ve gencecik sanatçılarımızın geleceklerini karartmanıza, yok etmenize izin vermeyeceğiz.
 • 13:15Konya'da 2. Uluslararası Helal Turizm KonferansıKonya'da 2. Uluslararası Helal Turizm KonferansıKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Türkiye’nin 2023 Türkiye Turizm Stratejisinde öngördükleri çerçevede, dünya turizm gelirinden 50 milyar dolar pay almayı ve 50 milyon turiste ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.
 • 12:39Konya Bakan Ünal: Helal Turizm, Turistlerin İnançlarına Saygı Duyulması Mesajını VeriyorKonya Bakan Ünal: Helal Turizm, Turistlerin İnançlarına Saygı Duyulması Mesajını VeriyorBakan Ünal: Helal Turizm, turistlerin inançlarına saygı duyulması mesajını veriyorKÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, '2'nci Uluslararası Helal Turizm Konferansı'nda, " Helal turizm bütün dünyaya bir yandan şunu söylüyor.
 • 12:372. Uluslararası Helal Turizm Konferansı2. Uluslararası Helal Turizm KonferansıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Toplantının katılımcılarının salonda oturması Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ın konuşması Yemen Turizm Bakanı Muammer Mutaher El Eryani'nin konuşması Hediye takdimi 2. Uluslararası Helal Turizm Konferansı Kültür ve Turizm Bakanı Ünal: "Dünyada 2015 yılında yaklaşık 1.2 milyar insan seyahat etmiş ve 1,5 trilyon dolar turizm gelirinden söz ediyoruz.
 • 12:142. Uluslararası Helal Turizm KonferansıKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, dünyada 2015 yılında yaklaşık 1.2 milyar insanın seyahat ettiğini ve 1,5 trilyon dolar turizm gelirinden söz edildiğini belirterek, "Bu rakam, dünya gayri safi hasılasının yüzde 10'luk kısmını oluşturuyor.
 • 10:40Kut'ül Amare Zaferi 100'üncü Yılında Seyirciyle BuluşuyorKültür ve Turizm Bakanlığınca, Kut'ül Amare Zaferi'nin 100'üncü yıldönümü kapsamında yarın "Kut'ül Amare Belgeli Dramatik Gösterimi" gerçekleştirilecek.
 • 11:50HDP'li Buldan: Dolmabahçe'deki Oturma Düzeni Krizini Erdoğan ÇözdüHDP'li Buldan: Dolmabahçe'deki Oturma Düzeni Krizini Erdoğan ÇözdüTBMM Başkanvekili, HDP'li Pervin Buldan, son günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları ile yeniden gündeme gelen Dolmabahçe toplantısı ile ilgili konuştu.
 • 07:38Dolmabahçe Görüşmesine Katılan Mahir Ünal: Mutabakat Yok Deklarasyon VarDolmabahçe Görüşmesine Katılan Mahir Ünal: Mutabakat Yok Deklarasyon VarCumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Ne mutabakatı" sözleriyle alevlenen Dolmabahçe tartışmaları için Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal da "Evet, orada bir mutabakat yoktu" dedi.
 • 23:09Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali" Sona ErdiAfyonkarahisar'da bu yıl 15'incisi düzenlenen Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali, Hyun Sook Tekin'in piyano resitaliyle sona erdi.
 • 19:21Bakan Ünal Troya'da İncelemelerde BulunduKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Troya Antik Kenti'nde incelemelerde bulundu.
 • 18:14Çanakkale 57'inci Alayda AnmaÇanakkale 57'inci Alayda AnmaÇanakkale Savaşları'nın 101'inci yıldönümünde, Şehitler Abidesi, Fransız Anıtı ve İngiliz Helles Anıtı'nın ardından günün son töreni 57. Alay Şehitliği'nde düzenlendi.
 • 17:56Çanakkale Kara Savaşları'nın 101'inci Yılı Törenleri Yapıldı (4)Çanakkale Kara Savaşları'nın 101'inci Yılı Törenleri Yapıldı (4)57'inci ALAYDA ANMAÇanakkale Savaşları'nın 101'inci yıldönümünde, Şehitler Abidesi, Fransız Anıtı ve İngiliz Helles Anıtı'nın ardından günün son töreni 57. Alay Şehitliği'nde düzenlendi.
 • 17:42Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. YılıÇanakkale Kara Savaşları'nın 101. yılı nedeniyle 57. Alay Şehitliği'nde anma töreni düzenlendi.