SON DAKİKA MAHİR ÜNAL HABERLERİ

Son Dakika Mahir Ünal Haberleri

 • 17:33 Kahramanmaraş'ta Kabine Sevinci Kahramanmaraş'ta Kabine Sevinci Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Veysi Kaynak'ın, yeni kabinede Başbakan Yardımcısı olması kentte sevinçle karşılandı.
 • 17:27 Kahramanmaraş'ta Yeni Kabine Sevinci Kahramanmaraş'ta Yeni Kabine Sevinci Kahramanmaraş'ta yeni kabine sevinciAK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Veysi Kaynak'ın yeni kabinede Başbakan Yardımcısı olması kentte sevinçle karşılandı.
 • 14:13 Türofed Başkanı Ayık ve Poyd Başkanı Kızıldağ Yeni Kabineyi Değerlendirdi Türofed Başkanı Ayık ve Poyd Başkanı Kızıldağ Yeni Kabineyi Değerlendirdi Turizm sektörü temsilcileri Binalı Yıldırım başkanlığındaki 65. Hükümeti değerlendirdi.
 • 08:12 Kabinede Revizyonun Şifreleri! 7 Bakanlıkta Değişiklik Olabilir Kabinede Revizyonun Şifreleri! 7 Bakanlıkta Değişiklik Olabilir Kulislerde, Nabi Avcı ile Mahir Ünal'ın yer değiştireceği, Ünal'ın Milli Eğitim Bakanlığı'na, Avcı'nın da Kültür Bakanlığı'na kaydırılacağı konuşuluyor.
 • 17:34 Bakanlar Ünal ve Soylu, Toplu İş Sözleşmesi İmza Törenine Katıldı (1) Bakanlar Ünal ve Soylu, Toplu İş Sözleşmesi İmza Törenine Katıldı (1) GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Bakanların gelişi, selamlaşmalar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun konuşması Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ın konuşması Soylu'nun konuşması ANKARA - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Kültür ve Turizm Bakanlığı iş yerlerinde çalışan işçileri kapsayan toplu sözleşmenin imzalanması törenine katıldı.
 • 17:19 Sendikalar Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "3 Eylül 2015 tarihinde yetkisi alınan ve özellikle 1.12.2015 tarihinde toplu iş sözleşme görüşmeleri başlayan bu süreç karşılıklı tarafların anlaşmasıyla güzel bir noktayla sona ermiştir" dedi.
 • 17:13 Toplu İş Sözleşmesi İmza Töreni Kültür ve Turizm Bakanlığındaki 2 bin 850 kişiyi kapsayan toplu iş sözleşmesine imza atıldı.
 • 15:52 Ünal: Ünal: "Bakanlığımıza Bağlı Müzelerde 3 Milyon 235 Bin 111 Eser Sergileniyor" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Anadolu Medeniyetler Müzesi binası Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ın programa gelişi Kutlama programından detaylar Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ın konuşması Bakan Ünal'ın müze bünyesinde çocuklar için oluşturulan atölyeyi gezmesi Uluslararası Müzeler Günü Kültür ve Turizm Bakanı Ünal: -"Bakanlığımıza bağlı müzelerde 3 milyon 235 bin 111 eser sergileniyor.
 • 14:02 Bakan Ünal'dan Anadolu Medeniyetler Müzesi'ne Ziyaret Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, “Kültürel hafızanın herhangi bir şekilde bir dönemini blok olarak alıp, kaldırıp bir kenara koyamazsınız. Toplumsal hafıza bütündür; doğrularıyla yanlışlarıyla, yaşanmışlıklarıyla, acılarıyla bizimdir ve bize aittir.
 • 14:00 Uluslararası Müzeler Günü Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Bakanlığa bağlı müzelerde 3 milyon 235 bin 111 eserin sergilendiğini belirterek, "Depolarımızda da yaklaşık 3 milyonun üzerinde eser var. En kısa zamanda depolarımızdaki eserlerin de teşhir edilmesi ve toplumla buluşturulması için gerekli çalışmaları yapıyoruz.
 • 16:24 Kültür ve Turizm Bakanı Ünal, İran'da İran temaslarının ikinci gününde Şiraz kentini ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, İran tarafının, ülkeye 10 otel yapılması yönünde talepte bulunduğunu belirterek, bunun için öncelikle hukuki altyapının gerçekleştirilmesi gerektiğini ifade etti.
 • 14:55 Türkiye ve İran Arasında Turizmde İşbirliği Mutabıkat Zaptı İmzalandı Türkiye ve İran arasında turizmde işbirliğini amaçlayan mutabıkat zaptı imzalandı.
 • 11:32 Bakan Ünal Tahran'da Temaslarda Bulundu Bakan Ünal Tahran'da Temaslarda Bulundu Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, İran’ın başkenti Tahran’da temaslarda bulundu.
 • 09:36 Türkiye, İran ile Turizm'de Birlikte Tanıtım Yapacak, İş Birliği Kurulacak Türkiye, İran ile Turizm'de Birlikte Tanıtım Yapacak, İş Birliği Kurulacak Türkiye ve İran turizm sektöründe turist sayısını arttırmayı hedeflerken üçüncü ülkelere ise beraber tanıtım yapacak. İki ülke arasındaki uçak seferleri arttırılacak.
 • 23:08 Türkiye ve İran Arasında Mutabakat Zaptı İmzalandı Türkiye ve İran Arasında Mutabakat Zaptı İmzalandı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Heyetler arası görüşme İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Kültürel Miras El Sanatları ve Turizm Örgütü Başkanı Mesud Sultanifer'in konuşması Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ın konuşması Mutabakat zaptı imzalanması Resmi temaslarda bulunmak üzere başkent Tahran'da bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Kültürel Miras El Sanatları ve Turizm Örgütü Başkanı Mesud Sultanifer ile heyetler arası görüşme gerçekleştirdi.
 • 20:40 Kültür ve Turizm Bakanı Ünal, İran'da Türkiye ve İran arasında iki ülke turizm ilişkilerini her alanda geliştirmeyi amaçlayan mutabakat zaptı, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ve İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Kültürel Miras El Sanatları ve Turizm Örgütü Başkanı Mesud Sultanifer tarafından imzalandı.
 • 19:45 Kültür ve Turizm Bakanı Ünal, İran'da İran İletişim ve Bilgi Teknolojisi Bakanı ve Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin Türkiye Özel Temsilcisi Mahmud Vaizi, İran ve Türkiye'nin bölgeye yönelik politikasının açık olduğunu ve iki ülkenin bölgedeki ülkelerin bölünmesi ya da sınırların değişmesini kabul etmeyeceğini bildirdi.
 • 17:12 Kültür ve Turizm Bakanı Ünal, İran'da Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, kültür ve turizmin gelişmesinin güvenlik ve istikrarla doğrudan ilişkili olduğunu belirtti.
 • 15:37 Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, İran'da Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, İran'da GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kültür ve Turizm Bakanı Ünal - İran İletişim ve Bilgi Teknolojisi Bakanı Vaizi görüşmesi Kültür ve Turizm Bakanı Ünal - İran İletişim ve Bilgi Teknolojisi Bakanı Vaizi ortak basın toplantısı Resmi temaslarda bulunmak üzere başkent Tahran'da bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, İran İletişim ve Bilgi Teknolojisi Bakanı Mahmud Vaizi ile İletişim ve Bilgi Teknolojisi Bakanlığı binasında ortak basın toplantısı düzenledi.
 • 14:58 Kültür ve Turizm Bakanı Ünal, İran'da Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, iş adamlarından oluşan beraberindeki heyetle, iki ülke arasındaki turizm alanında iş birliğini güçlendirmek amacıyla gerçekleştirilen Türkiye-İran Ortak Turizm Çalıştayı'na katıldı.
 • 15:05 Bakan Ünal'dan Rıch World'e Büyük Övgü… Bakan Ünal'dan Rıch World'e Büyük Övgü… Hacı Bayram-ı Veli Cami Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinliğe Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ın yanı sıra Ankara büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve çok sayıda şehit ve gazi yakını katıldı.
 • 22:20 Adalet ve Merhamet Adalet ve Merhamet" Temalı Kısa Film Yarışması Ödül Töreni - Mahir Ünal GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kültür ve Turizm Bakanı Ünal'ın konuşması Kısa filmlerden detaylar - Kültür ve Turizm Bakanı Ünal: "Bizim sanatımız, eşyayı hakiki kılma çabası değildir, bizim sanatımız, eşyadaki faniliği ve baki olanın ne olduğunu anlatma gayretidir.
 • 21:27 Adalet ve Merhamet" Temalı Kısa Film Yarışması Ödül Töreni Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, "Bizim sanatımız, eşyayı hakiki kılma çabası değildir, bizim sanatımız, eşyadaki faniliği ve baki olanın ne olduğunu anlatma gayretidir.
 • 10:10 Stso Başkanı Kuzu Bakan Ünal ile Görüştü Stso Başkanı Kuzu Bakan Ünal ile Görüştü Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Güven Kuzu, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ı makamında ziyaret etti.
 • 22:48 Bakan Ünal: Bakan Ünal: "Müslüman Türk Şuurunun, Çanakkale'de ve Kut'ül Amare'de Bileği Bükülmedi" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : 1. Uluslararası Çanakkale Buluşması Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ın gelişi ve açıklamaları Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in açıklamaları Projeye katkı sunanlara teşekkür plaketi takdim edilmesi 1. Uluslararası Çanakkale Buluşması Kültür ve Turizm Bakanı Ünal: "Tarihin içinden akıp gelen Müslüman Türk şuurunun, Çanakkale'de ve Kut'ül Amare'de bileği bükülmedi.
 • 21:01 1. Uluslararası Çanakkale Buluşması Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Müslüman Türk şuurunun, Çanakkale'de ve Kut'ül Amare'de bileğinin bükülemediğini belirterek, "Bugünkü genç Cumhuriyet, Çanakkale'de kazanılan savaşın yüksek morali ve Kut'ül Amare'de kazanılan savaşın yüksek morali üzerine kurulmuştur.
 • 20:31 Osmanlı Torunları Osmanlı Torunları "Çanakkale Buluşması" ile Bir Araya Geldi Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, “1. Uluslararası Çanakkale Buluşması” programında yaptığı açıklamada, “Balkan savaşında yaşadığımız hezimet adeta Çanakkale’de zafer duygusuna dönüştü.
 • 09:34 Türkiye Turizmde Kurtuluşu İslam'da Arıyor Türkiye Turizmde Kurtuluşu İslam'da Arıyor Turizm Bakanı Mahir Ünal, "2015'te Türkiye'ye 7.6 milyon Müslüman turist geldi. Bir önceki yıla göre yüzde 30 arttı. Biz de bu alandaki çalışmaları arttıracağız" diye konuştu.
 • 15:10 Türkiye Sanatçılar Birliği Başkanı Özdil Açıklaması Türkiye Sanatçılar Birliği Başkanı İnci Özdil, "Sanatı ve sanatçıyı Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin koruyucu kanatları altından çıkarıp, serbest piyasa ekonomisinin kanlı çarkının içine sokmanıza ve gencecik sanatçılarımızın geleceklerini karartmanıza, yok etmenize izin vermeyeceğiz.
 • 13:15 Konya'da 2. Uluslararası Helal Turizm Konferansı Konya'da 2. Uluslararası Helal Turizm Konferansı Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Türkiye’nin 2023 Türkiye Turizm Stratejisinde öngördükleri çerçevede, dünya turizm gelirinden 50 milyar dolar pay almayı ve 50 milyon turiste ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.
 • 12:39 Konya Bakan Ünal: Helal Turizm, Turistlerin İnançlarına Saygı Duyulması Mesajını Veriyor Konya Bakan Ünal: Helal Turizm, Turistlerin İnançlarına Saygı Duyulması Mesajını Veriyor Bakan Ünal: Helal Turizm, turistlerin inançlarına saygı duyulması mesajını veriyorKÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, '2'nci Uluslararası Helal Turizm Konferansı'nda, " Helal turizm bütün dünyaya bir yandan şunu söylüyor.
 • 12:37 2. Uluslararası Helal Turizm Konferansı 2. Uluslararası Helal Turizm Konferansı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Toplantının katılımcılarının salonda oturması Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ın konuşması Yemen Turizm Bakanı Muammer Mutaher El Eryani'nin konuşması Hediye takdimi 2. Uluslararası Helal Turizm Konferansı Kültür ve Turizm Bakanı Ünal: "Dünyada 2015 yılında yaklaşık 1.2 milyar insan seyahat etmiş ve 1,5 trilyon dolar turizm gelirinden söz ediyoruz.
 • 12:14 2. Uluslararası Helal Turizm Konferansı Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, dünyada 2015 yılında yaklaşık 1.2 milyar insanın seyahat ettiğini ve 1,5 trilyon dolar turizm gelirinden söz edildiğini belirterek, "Bu rakam, dünya gayri safi hasılasının yüzde 10'luk kısmını oluşturuyor.
 • 10:40 Kut'ül Amare Zaferi 100'üncü Yılında Seyirciyle Buluşuyor Kültür ve Turizm Bakanlığınca, Kut'ül Amare Zaferi'nin 100'üncü yıldönümü kapsamında yarın "Kut'ül Amare Belgeli Dramatik Gösterimi" gerçekleştirilecek.
 • 11:50 HDP'li Buldan: Dolmabahçe'deki Oturma Düzeni Krizini Erdoğan Çözdü HDP'li Buldan: Dolmabahçe'deki Oturma Düzeni Krizini Erdoğan Çözdü TBMM Başkanvekili, HDP'li Pervin Buldan, son günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları ile yeniden gündeme gelen Dolmabahçe toplantısı ile ilgili konuştu.
 • 07:38 Dolmabahçe Görüşmesine Katılan Mahir Ünal: Mutabakat Yok Deklarasyon Var Dolmabahçe Görüşmesine Katılan Mahir Ünal: Mutabakat Yok Deklarasyon Var Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Ne mutabakatı" sözleriyle alevlenen Dolmabahçe tartışmaları için Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal da "Evet, orada bir mutabakat yoktu" dedi.
 • 23:09 Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali" Sona Erdi Afyonkarahisar'da bu yıl 15'incisi düzenlenen Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali, Hyun Sook Tekin'in piyano resitaliyle sona erdi.
 • 19:21 Bakan Ünal Troya'da İncelemelerde Bulundu Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Troya Antik Kenti'nde incelemelerde bulundu.
 • 18:14 Çanakkale 57'inci Alayda Anma Çanakkale 57'inci Alayda Anma Çanakkale Savaşları'nın 101'inci yıldönümünde, Şehitler Abidesi, Fransız Anıtı ve İngiliz Helles Anıtı'nın ardından günün son töreni 57. Alay Şehitliği'nde düzenlendi.
 • 17:56 Çanakkale Kara Savaşları'nın 101'inci Yılı Törenleri Yapıldı (4) Çanakkale Kara Savaşları'nın 101'inci Yılı Törenleri Yapıldı (4) 57'inci ALAYDA ANMAÇanakkale Savaşları'nın 101'inci yıldönümünde, Şehitler Abidesi, Fransız Anıtı ve İngiliz Helles Anıtı'nın ardından günün son töreni 57. Alay Şehitliği'nde düzenlendi.
 • 17:42 Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. Yılı Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. yılı nedeniyle 57. Alay Şehitliği'nde anma töreni düzenlendi.
 • 17:32 57. Alay'da Anma Töreni Çanakkale Kara Savaşları’nın 101. yılı anma törenleri kapsamında 57. Alay Şehitliği’nde tören düzenlendi.
 • 16:42 Çanakkale'deki Fransız ve Helles Anıtlarında Anma Töreni Çanakkale'deki Fransız ve Helles Anıtlarında Anma Töreni Çanakkale Kara Savaşları’nın 101’nci yıl dönümünü anma törenlerinde Şehitler Abidesi’nde düzenlenen törenin ardından Fransız ve İngiliz Helles anıtlarında da tören düzenlendi.
 • 15:40 Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. Yılı Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. yılı kapsamında, Gelibolu Yarımadası'ndaki Fransız Anıtı'nda, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Avustralya Gazi İşleri Bakanı Dan Tehan ile Yeni Zelanda Savunma Bakanı Gerry Brownlee'nin katılımıyla tören düzenlendi.
 • 15:37 Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. Yılı Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. yılı dolayısıyla Gelibolu Yarımadası'ndaki İngiliz Milletler Topluluğu Anıtında, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Avustralya Gazi İşleri Bakanı Dan Tehan ile Yeni Zelanda Savunma Bakanı Gerry Brownlee'nin katılımıyla tören düzenlendi.
 • 13:31 Çanakkale Savaşları'nın 101. Yılında Solo Türk Gösterisi Nefesleri Kesti Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. yıldönümü sebebiyle, Çanakkale Şehitler Abidesi'nde düzenlenen törende, Solo Türk'ün gösterisi nefesleri kesti.
 • 13:30 Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. Yılı - Kültür ve Turizm Bakanı Ünal - Çanakkale Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. Yılı - Kültür ve Turizm Bakanı Ünal - Çanakkale GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Törenden detaylar Kültür ve Turizm Bakanı Ünal'ın konuşması Kültür ve Turizm Bakanı Ünal: "Milletlerin kaderlerinin düğümlendiği bu coğrafyada, can pahasına verilen mücadelede toprağa verdiğimiz her bir nefer, uluslararası barışın adeta timsalleri olmuşlardır" "Çanakkale, binlerce evladımızı kaybettiğimiz, dört bir tarafı acılarla sarılmış, korkuyla cesaretin, ölümle yaşamın bazen ince çizgilerle ayrıldığı ve bazen de iç içe geçtiği bir mücadele alanı olmuştur" "Bu topraklar, az önce süngüsüyle yaraladığı askerin annesinin fotoğrafını gördüğünde kalbi kanayacak kadar merhametli insanların savaştığı topraklardır.
 • 13:25 Çanakkale Kara Savaşları'nın 101'inci Yılı Törenleri Yapıldı Çanakkale Kara Savaşları'nın 101'inci Yılı Törenleri Yapıldı Çanakkale Savaşları'nın 101'inci yılı törenleri, Şehitler Abidesi'nde gerçekleştirildi.
 • 12:28 Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. Yılı Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. yılı dolayısıyla Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ve yabancı ülke temsilcilerinin katılımıyla Şehitler Abidesi'nde tören düzenlendi.
 • 11:44 Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. Yılı Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, milletlerin kaderlerinin düğümlendiği bu coğrafyada, can pahasına verilen mücadelede toprağa verilen her bir neferin, uluslararası barışın adeta timsalleri olduğunu belirterek, "Çanakkale, binlerce evladımızı kaybettiğimiz, dört bir tarafı acılarla sarılmış, korkuyla cesaretin, ölümle yaşamın bazen ince çizgilerle ayrıldığı ve bazen de iç içe geçtiği bir mücadele alanı olmuştur" dedi.