00:1400
SON DAKİKA MALAZGİRT HABERLERİ

Son Dakika Malazgirt Haberleri

   

  Varto'da 10 Kobani Gözaltısı Daha

  Varto'da 10 Kobani Gözaltısı Daha

  Muş’un Varto ilçesinde Kobani olaylarına karıştıkları iddia edilen 10 kişi daha gözaltına alındı. (Dün 13:39)

   

  Bin 500 Kişilik İşe 10 Bin 875 Kişi Müracaat Etti

  Muş'ta, TYÇP kapsamında 9 ay süreyle bin 500 kişinin alınacağı işe 10 bin 875 kişi başvurdu. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  49 Yıl Sonra İlk Kazma Vuruldu

  Muş'un Varto ilçesinde bulunan ve güvenlik gerekçesiyle uzun yıllar çalışma yapılamayan Tepeköy Höyüğü'nde, 49 yıl aradan sonra kazı çalışmaları başlatıldı Kültür ve Turizm İl Müdürü Çetin: "Bölgemizde çözüm süreciyle oluşan olumlu hava, tarihi eserlerin restorasyonu, tanıtımı ve ortaya çıkarılması konusundaki. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Muş'ta "Toy ve Telli Turna" Görüntülendi

  Muş Kültür Tabiat Varlıklarını Koruma Geliştirme Tarih ve Sanat Derneği üyeleri, Bulanık ilçesi Murat Nehri Havzası'nda nesli tükenmekte olan "toy" ve "turna" kuşlarını görüntüledi. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Muş'ta Atletizm Seçmeleri Yapıldı

  Muş'ta Atletizm Seçmeleri Yapıldı

  Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün 2014 yılı faaliyet raporunda yer alan ‘Atletizmi Geliştirme Projesi’ kapsamında Hasköy, Korkut, Varto, Bulanık ve Malazgirt ilçelerinde seçilen 250 sporcu arasında il birinciliği yapıldı. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

  Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: "Geçmişte yaşadığı her olaydan ders alan ve geleceğine yön veren aziz milletimizle, cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023'te çok daha müreffeh bir ülkede yaşıyor olmanın gururunu tadacağız" (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Muş'ta Nesli Tükenmekte Olan Toy ve Turna Kuşları Görüntülendi

  Muş Kültür Tabiat Varlıklarını Koruma Geliştirme Tarih ve Sanat Derneği üyeleri, Bulanık ilçesi Murat Nehri Havzası'nda nesli tükenmekte olan ‘toy’ ve ‘turna’ kuşlarını görüntüledi. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Genelkurmay: Türk Bayrağı İndirilerek Üç Yerinden Yakıldı

  Genelkurmay Başkanlığı, kimliği tespit edilemeyen kişi veya kişiler tarafından 26 Ekim günü Mersin Akdeniz ilçesinde Akadeniz Anaokulu'nda bayrak direğindeki Türk Bayrağı'nın ipi kesilerek alındığını, Yeşilçimen İlköğretim Okulu'nda ise bayrak direğinde bulunan Türk Bayrağı indirilerek, üç yerinden yakıldığını duyurdu. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Prof. Topgül: Kanserle Mücadelede Birlikte Çalışmak, Takım Olabilmek Önemli

  Prof. Topgül: Kanserle Mücadelede Birlikte Çalışmak, Takım Olabilmek Önemli

  Kanserle mücadelede en temel özellik olan birlikte çalışabilmek ve takım olabilmek, hastalığın kavranması ve sonuçlandırılabilmesi açısından çok önemli olduğunu belirten Prof. Dr. Koray Topgül, tartışmalı vakalar için konsey toplantısı yaptıklarını söyledi. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Sultan Alp Aslan'ın Mezarını Bulmak İçin Çalışmalar Devam Ediyor

  Sultan Alp Aslan'ın Mezarını Bulmak İçin Çalışmalar Devam Ediyor

  Sultan Alp Aslan'ın mezarını bulmak için çalışmalar devam ediyorAŞKABAT(AA) - Malazgirt'te kazandığı zaferle Anadolu'nun kapılarını Türklere açan Sultan Alp Aslan'ın mezarını bulmak için arama çalışmalar devam ediyor. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Sultan Alp Aslan'ın Mezarını Bulmak İçin Çalışmalar Devam Ediyor

  Malazgirt'te kazandığı zaferle Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Sultan Alp Aslan’ın mezarını bulmak için arama çalışmalar devam ediyor. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Yüksekova'da 3 Askerin Şehit Edilmesi Kırklareli'nde Protesto Edildi

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki terör saldırısı Kırklareli'nde düzenlenen yürüyüşle protesto edildi. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Yüksekova'da 3 Askerin Şehit Edilmesi

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki terör saldırısı Kırklareli'nde düzenlenen yürüyüşle protesto edildi. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Davutoğlu: Çözüm Sürecini Kararlılıkla Sürdüreceğiz (3)

  Davutoğlu: Çözüm Sürecini Kararlılıkla Sürdüreceğiz (3)

  Toplu AÇILIŞ TÖRENİNDE 25 BİN KİŞİYE HİTAP ETTİ Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kahramanmaraş'ta kamu ve belediye imkanlarıyla yaptırılan tesisler için düzenlenen toplu açılış törenine katıldı. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Toplu Açılış Törenine Katıldı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Toplu Açılış Törenine Katıldı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gezi, 17 Aralık ve Kobani olaylarıyla önlerinin kesilmeye çalışıldığını belirterek, "Bize çok oldunuz diyorlar. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  'Biz İktidar Olmak Zorundayız'

  "Biz İktidar Olmak Zorundayız"

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, istikrarın devamı için AK Partinin dimdik iş başında olduğunu göstermek gerektiğini belirtti. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

 

  'Türkiye, Tek Ümit Işığı Olarak Duruyor'

  "Türkiye, Tek Ümit Işığı Olarak Duruyor"

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu, "Türkiye, istikrarın, demokrasinin, özgürlüklerin adası olarak, tek ümit ışığı olarak duruyor." dedi. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı

  AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı

  Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (4) "Türkiye, istikrarın, demokrasinin, özgürlüklerin adası olarak, tek ümit ışığı olarak duruyor. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  'Çözüm Süreci Hükumetin Stratejik Kararı'

  "Çözüm Süreci Hükumetin Stratejik Kararı"

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, "Suç işleyen, bu ülkenin birliğine, beraberliğine kasteden kim varsa hukuk önünde tabi ki hesabını verecektir." dedi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  'Kim Rahatsız Olursa Olsun Çözüm Süreci Devam Edecek'

  "Kim Rahatsız Olursa Olsun Çözüm Süreci Devam Edecek"

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül, "Çözüm sürecinden kimlerin rahatsız olduğunu biliyoruz." dedi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül, Muş'ta

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül, Muş'ta

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül çeşitli temaslarda bulunmak üzere Muş'a geldi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül Muş'ta

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül Muş'ta

  AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yarımcısı Abdulhamit Gül, bölgede Kobani protestolarından dolayı yaşanan olaylardan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı sorumlu tuttu. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül Muş'ta

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül Muş'ta

  Gül: "1990'lı yıllarda devletin zulmünden rahatsız olan, faili meçhullerle boğuşan bölge halkına ikinci faili meçhulleri, ikinci zulmü, şantajı, tehdidi yine HDP ve onun illegal unsurları maalesef yaşatmaya çalışmaktadır" "Çözüm sürecinden kimlerin rahatsız olduğunu biliyoruz. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Davutoğlu: 'Çözüm Süreci Milli, Yerli Projedir'

  Davutoğlu: "Çözüm Süreci Milli, Yerli Projedir"

  AK Parti Grup Toplantısı-Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu (1): -"Ortak vicdan adına bütün partilere, sivil toplum kuruluşlarına, kanaat önderlerine sesleniyorum: Şehirlerimizi yok etmek isteyenlere, vandalizme karşı sesinizi yükseltin. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  AK Parti Grup Toplantısı

  AK Parti Grup Toplantısı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Çözüm süreci, hiçbir dış etki olmadan bu milletin kendi dinamikleri içinde oluşmuş milli, yerli ve özgün bir projedir ve sonuna kadar korunacaktır" dedi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  MHP'li Halaçoğlu İtiraf Etti: Alp Arslan'ın Mezarın Yerini Biliyorum!

  MHP'li Halaçoğlu İtiraf Etti: Alp Arslan'ın Mezarın Yerini Biliyorum!

  MHP'li Yusuf Halaçoğlu , tarihe Malazgirt zaferi ile damga vuran büyük Türk hükümdarlarından Alp Arslan'ın mezarının yerini bildiğini ama açıklamayacağını belirtti. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Davutoğlu: 'Amasya'nın Bütün Özellikleri Gelecek Nesillere Aktarılacak'

  Davutoğlu: "Amasya'nın Bütün Özellikleri Gelecek Nesillere Aktarılacak"

  Başbakan Davutoğlu, Amasya'da- Başbakan Davutoğlu, belediye başkanları ve STK temsilcileriyle bir araya geldi: (1)- "Osmanlı fetret dönemini burada yaşar, tekrar tanzimini de burada yaşar, cumhuriyette Amasya Tamimi de burada deklare edilir. Bir formül gibi cumhuriyete geçişin, 'Milletin istiklalini ancak milletin karar ve azmi kurtaracaktır' ifadesi aslında bugünkü siyasetimizin de temelini dokuyan bir ifadedir"- "Bu şehrin her bir taşını korumak kutsi bir görevdir. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  "Şehir Kültürü ve Estetiği Ne Gerektiriyorsa Amasya'da Var"

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Amasya'da Belediye Başkanları ve STK temsilcileriyle bir araya geldi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Başbakan Davutoğlu, Amasya'da

  Başbakan Davutoğlu, belediye başkanları ve STK temsilcileriyle bir araya geldi: (1) "Osmanlı fetret dönemini burada yaşar, tekrar tanzimini de burada yaşar, cumhuriyette Amasya Tamimi de burada deklare edilir. Bir formül gibi cumhuriyete geçişin, 'Milletin istiklalini ancak milletin karar ve azmi kurtaracaktır' ifadesi aslında bugünkü siyasetimizin de temelini dokuyan bir ifadedir" "Bu şehrin her bir taşını korumak kutsi bir görevdir. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Başbakan Davutoğlu: Fetrete İzin Vermeyeceğiz

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Aşkı ve muhabbeti bu topraklarda egemen kıldığımız gibi, milletin birliğini, dirliğini ve huzurunu da egemen kılacağız." dedi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Başbakan Davutoğlu Amasya'da

  Davutoğlu, toplu açılış töreninde konuştu: (3) "Kılıçdaroğlu, çıktı bir taraftan 'Sükunet çağrısında bulunuyorum' dedi, diğer taraftan da tahrikkar bir şekilde bizim ülkemize, hükümetimize, devletimize iftira ederek, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni IŞİD'le işbirliği yapmakla suçlayıp bu tahriklere katıldı. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Başbakan Davutoğlu, Amasya'da

  Davutoğlu, toplu açılış töreninde konuştu: (1) "O binaları, ambulansları yakanlar yıkanlar bunları yapabilecekler, siyaset özgürlüğünü yok edecekler, insanlarımızın, vatandaşlarımızın seyahat özgürlüğünü yok ederek, yolları kesecekler, fikir özgürlüğünü yok ederek kendileri dışında düşünenleri 3. katlardan atıp katledecekler. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Eski Amerikan Koleji Binası Eğitime Kazandırılacak

  Amerikan Koleji olarak hizmet veren 143 yıllık tarihi bina Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından restore ettirilerek gençlik merkezine dönüştürülecek. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Toma'ların Gölgesinde Maaşlarını Çektiler

  Toma'ların Gölgesinde Maaşlarını Çektiler

  Muş'un Malazgirt ilçesinde Kobani protestoları esnasında yakılan bir kamu bankası, memurların maaş çekebilmesi için ilçeye mobil şube kurdu. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Toma'ların Gölgesinde Maaşlarını Çektiler

  Toma'ların Gölgesinde Maaşlarını Çektiler

  Muş’un Malazgirt ilçesinde Kobani protestoları esnasında yakılan bir kamu bankası, memurların maaş çekebilmesi için ilçeye mobil şube kurdu. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Başbakan Davutoğlu Ortak Yayında Soruları Yanıtladı

  Başbakan Davutoğlu Ortak Yayında Soruları Yanıtladı

  Davutoğlu: (1) "Bizim çözüm sürecinden anladığımız, bu tarihi derinliğe dayanan kimlik ve bugün demokratik hukuk devleti vatandaşlığından kaynaklanan ortak hukuk sistemi ve ortak vatandaşlık hissimizin dayandığı insan hakları, insan odaklı politika. O bakımdan kesinlikle karamsarlığa kapılmasın hiç kimse. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Muş'ta Kışa Hazırlık Stabilize Çalışmaları Başladı

  Muş'ta Kışa Hazırlık Stabilize Çalışmaları Başladı

  Muş merkez ve 5 ilçesinde kış mevsimine hazırlık stabilize çalışmalarının devam ettiğini belirten İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, şimdiden karla mücadele için hazırlıklara başladıklarını söyledi. (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Işid Bahanesiyle İzinsiz Gösteriler

  Muş Valisi Büyükersoy, Bulanık ve Malazgirt ilçelerinde IŞİD bahanesiyle düzenlenen gösterilerde zarar gören kamu binaları ve iş yerlerinde incelemede bulundu. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Ekonomi Bakanı Zeybekci, Aydın'da

  Ekonomi Bakanı Zeybekci, Aydın'da

  Ekonomi Bakanı Zeybekci: - "Türkiye fazla oluyor, birilerini rahatsız ediyor. (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Bakan Zeybekci: 'Türkiye'nin Büyümesi Birilerini Rahatsız Etti'

  Bakan Zeybekci: "Türkiye'nin Büyümesi Birilerini Rahatsız Etti"

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Aynı topraklarda birlikte olduğumuz insanlara ve bu coğrafyaya karşı nasıl davranacağımızı kimseden öğrenecek değiliz” dedi. (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Ekonomi Bakanı Zeybekci Açıklaması

  "Türkiye fazla oluyor, birilerini rahatsız ediyor. (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
01.11.2014 00:14:40. #1.11#