SON DAKİKA MALAZGİRT HABERLERİ

Son Dakika Malazgirt Haberleri

 • 17:24 Muş'ta 2 PKK'lı Tutuklandı Muş İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin Bulanık ve Malazgirt İlçe merkezi ile köylerinde yaptığı operasyonlarda gözaltına alınan 5 PKK'lıdan 2'si tutuklandı.
 • 16:08 Şehit Uzman Çavuş Turan Çelik İçin Mevlit Okutuldu Şehit Uzman Çavuş Turan Çelik İçin Mevlit Okutuldu Mardin’in Nusaybin ilçesinde güvenlik kuvvetlerince yürütülen “Atmaca 7” Operasyonu kapsamında, Bölücü Terör Örgütü mensuplarıyla girdiği çatışmada şehit olan 25 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Turan Çelik için mevlit okutuldu.
 • 16:03 AK Parti Malazgirt İlçe Teşkilatından, Başbakan Davutoğlu'na Teşekkür AK Parti Malazgirt İlçe Teşkilatından, Başbakan Davutoğlu'na Teşekkür AK Parti Muş Malazgirt İlçe Başkanı Kenan Deniz, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Muş’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiAK Parti Malazgirt İlçe Başkanı Kenan Deniz, "Muş’un düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıldönümü ve 174 eserin toplu açılış törenlerine katıldığı için Malazgirt ilçe teşkilatı olarak Sayın Başbakanımıza sonsuz sevgilerimizi sunarız. Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, ilçemiz için yaptıracağı 50 yataklı devlet hastanesinin çok kısa zamanda bitirilip ilçe halkının hizmetine gireceğinin müjdesi verdi.
 • 12:01 Teröristlerin Yaktığı Lisedeki Tahribat Ortaya Çıktı Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde inşaatının yanı sıra tefrişat ve teknik malzemelerine 22 milyon lira harcanan Muharrem Malazgirt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, teröristlerce kullanılamaz hale getirildi.
 • 11:06 Öğrencilere Seminer Verildi Öğrencilere Seminer Verildi Muş Malazgirt Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda (KYK) kalan bayan ve erkek öğrencilere Bulanık Müftüsü Ahmet Çakal tarafından, "Üniversite gençliğinin güncel sorularına cevaplar ve sorunlarına çözümler" konulu seminer düzenlendi.
 • 10:55 Düzeltme"Sağlık Bakanı Müezzinoğlu" Başlıklı Dün Yayımlanan Haberimizde 3. Paragraftan İtibaren... Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Dünyanın gelişmiş ülkelerindeki insanlar hangi imkanlara sahipse bizim insanımızda o imkanlara layıktır, dedik.
 • 19:06 Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Açıklaması Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Açıklaması Muş’un düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yıldönümü etkinliği ve toplu açılış törenine katılan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yapılan yatırımları anlattı.
 • 18:09 Başbakan Ahmet Davutoğlu Açıklaması Başbakan Ahmet Davutoğlu Açıklaması Başbakan Ahmet Davutoğlu, bir yerde cuma namazı kılınamıyorsa orada esaret olduğunu belirterek, "Halep’te mübarek cuma günü, cuma namazı kılınamadı, hutbe okunamadı.
 • 17:56 Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Açıklaması Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Dünyanın gelişmiş ülkelerindeki insanlar hangi imkanlara sahipse bizim insanımızda o imkanlara layıktır, dedik.
 • 23:13 Erdoğan, Kut'ül Amâre Zaferi'nin 100. Yıl Kutlamasında Konuştu Erdoğan, Kut'ül Amâre Zaferi'nin 100. Yıl Kutlamasında Konuştu Dha İSTANBUL - ERDOĞAN, KUT'ÜL AMARE ZAFERİ'NİN 100. YIL KUTLAMASINDA KONUŞTU-CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: MİLLETİMİZİN, MEDENİYETİMİZİN BİNLERCE YILLIK TARİHİNİ NEREDEYSE 1919 YILINDAN BAŞLATAN BİR TARİH ANLAYIŞINI REDDEDİYORUM"HER KİM Kİ ZAFERLERİYLE VE YENİLGİLERİYLE SON 200 YILIMIZI, HATTA SON 600 YILIMIZI SOYUTLAYIP ESKİ TÜRK TARİHİNDEN CUMHURİYET'E ATLIYORSA, BİLİNİZ Kİ O KİŞİ MİLLETİMİZİN DE, DEVLETİMİZİN DE HASMIDIR""BU VATAN BİZE KİMSENİN İNAYETİ DEĞİLDİR.
 • 23:06 Eroğlu: Eroğlu: "Türkiye'yi 21. Asırda Dünyanın Küresel Gücü Yapacağız" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Çankırı'da temel atma ve açılış töreni Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun konuşması Temel atma ve açılış töreninden görüntüler Çankırı'da temel atma ve açılış töreni Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: "Birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendireceğiz ve Türkiye'yi 21. asırda dünyanın küresel gücü yapacağız" "(Terör örgütü PKK) Bunlar millet düşmanı. Oradaki vatandaşların, Kürt kardeşlerimizin de düşmanı. En çok onlara zarar veriyorlar.
 • 23:01 Erdoğan, Kut'ül Amâre Zaferi'nin 100. Yıl Kutlamasında Konuştu Erdoğan, Kut'ül Amâre Zaferi'nin 100. Yıl Kutlamasında Konuştu Dha İSTANBUL - ERDOĞAN, KUT'ÜL AMARE ZAFERİ'NİN 100. YIL KUTLAMASINDA KONUŞTU-CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: MİLLETİMİZİN, MEDENİYETİMİZİN BİNLERCE YILLIK TARİHİNİ NEREDEYSE 1919 YILINDAN BAŞLATAN BİR TARİH ANLAYIŞINI REDDEDİYORUM"HER KİM Kİ ZAFERLERİYLE VE YENİLGİLERİYLE SON 200 YILIMIZI, HATTA SON 600 YILIMIZI SOYUTLAYIP ESKİ TÜRK TARİHİNDEN CUMHURİYET'E ATLIYORSA, BİLİNİZ Kİ O KİŞİ MİLLETİMİZİN DE, DEVLETİMİZİN DE HASMIDIR""BU VATAN BİZE KİMSENİN İNAYETİ DEĞİLDİR.
 • 23:01 Erdoğan, Kut'ül Amâre Zaferi'nin 100. Yıl Kutlamasında Konuştu Erdoğan, Kut'ül Amâre Zaferi'nin 100. Yıl Kutlamasında Konuştu Dha İSTANBUL - ERDOĞAN, KUT'ÜL AMARE ZAFERİ'NİN 100. YIL KUTLAMASINDA KONUŞTU-CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: MİLLETİMİZİN, MEDENİYETİMİZİN BİNLERCE YILLIK TARİHİNİ NEREDEYSE 1919 YILINDAN BAŞLATAN BİR TARİH ANLAYIŞINI REDDEDİYORUM"HER KİM Kİ ZAFERLERİYLE VE YENİLGİLERİYLE SON 200 YILIMIZI, HATTA SON 600 YILIMIZI SOYUTLAYIP ESKİ TÜRK TARİHİNDEN CUMHURİYET'E ATLIYORSA, BİLİNİZ Kİ O KİŞİ MİLLETİMİZİN DE, DEVLETİMİZİN DE HASMIDIR""BU VATAN BİZE KİMSENİN İNAYETİ DEĞİLDİR.
 • 22:50 TBMM Başkanı Kahraman, Kut'ül Amâre Zaferi'nin 100. Yıl Kutlamasında Konuştu TBMM Başkanı Kahraman, Kut'ül Amâre Zaferi'nin 100. Yıl Kutlamasında Konuştu Dha İSTANBUL - TBMM BAŞKANI KAHRAMAN, KUT'ÜL AMARE ZAFERİ'NİN 100. YIL KUTLAMASINDA KONUŞTU-KAHRAMAN: "KITALARA YAYILDIK.
 • 21:24 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sosyal Medyadan Şifreli Kutü'l Amare Mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sosyal Medyadan Şifreli Kutü'l Amare Mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, sosyal medyada, Kutul Amare zaferini temsilen 19.16'da paylaşmaya başladığı mesaj, 100. yıl dönümünü vurgulayan 20.16'da tamamlandı.
 • 18:48 Önder İmam Hatip Gençlik Buluşması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, zor şartlarda verilen mücadelede kazanılan zaferlerin dahi, birileri tarafından özellikle milletten gizlendiğini belirterek, "Çanakkale Savaşı, geçtiğimiz yüzyılın en önemli savaşlarından biri olmasına rağmen, yakın zamana kadar hakkıyla anılmamış, yeni nesillerin zihnine nakşedilmemiştir.
 • 09:47 İstanbul'da Elektrik Kesintisi Ataşehir, Çekmeköy, Kadıköy, Tuzla, Üsküdar, Sultanbeyli, Pendik ve Ümraniye'nin bazı mahallelerinde 30 Nisan'da elektrik kesintisi yapılacak.
 • 09:00 Malazgirt'te Yeşillendirme Çalışmaları Malazgirt'te Yeşillendirme Çalışmaları Muş’un Malazgirt Belediyesi yeşillendirme çalışmaları kapsamında;kentin bir çok caddesi ile kaldırımda yeşillendirme çalışmalarına başladı.
 • 18:08 İskenderun Türk Tarihini 1453 Beyite Sığdırdı İskenderun Türk Tarihini 1453 Beyite Sığdırdı Türk tarihini 1453 beyite sığdırdıHatay'ın İskenderun İlçesi'nde şair Şehmus Akan, yeni çıkardığı kitabında Türk tarihini 1453 beyitlik 14'lü hece vezni ve tam kafiye ile yazdığı şiire sığdırdı.
 • 17:03 Türk Tarihini 1453 Beyite Sığdırdı Türk Tarihini 1453 Beyite Sığdırdı Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde şair Şehmus Akan, yeni çıkardığı kitabında Türk tarihini 1453 beyitlik 14'lü hece vezni ve tam kafiye ile yazdığı şiire sığdırdı.
 • 16:54 Malazgirt'te Beş Gözaltı Malazgirt'te Beş Gözaltı Muş’un Malazgirt ilçesinde, sabah saatlerinde yapılan operasyonda, HDP Malazgirt İlçe Eş Başkanı Rahmi Akçin’in de aralarında bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı.
 • 11:56 Kutlu Doğum Haftası Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) öğrencileri, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla etkinlik düzenledi.
 • 11:27 Muş'ta PKK'ya Ağır Darbe! 14 Yıldır Örgütün Eylemlerini Planlayan İsim Yakalandı Muş'ta PKK'nın sözde "Erzurum bölge sorumlusu" Mehmet Hayme sağ yakalandı. Hayme'nin 14 yıldır terör örgütünün eylemlerini planladığı ortaya çıktı.
 • 09:50 Malazgirtli Çiftçilere İlaçlama Uyarısı Muş’un Malazgirt ilçesinde yıllardır tarım ilacı satan Ömer Faruk Doğan, üreticileri bilinçli ilaçlama konusunda uyardı.
 • 09:40 Muş'ta Terör Operasyonu Malazgirt'teki terör operasyonunda, HDP Malazgirt İlçe Eş Başkanı Rahmi Akçin'in de aralarında bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı.
 • 18:55 Malazgirt'te Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Malazgirt'te Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Muş’un Malazgirt ilçesi Alparslan Meslek Yüksek Okulu öğrencileri tarafından, Kutlu Doğum Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
 • 14:19 Para Üstünü Almak İstemediler Burdur’da hizmet veren Sağlık Taksi Durağı, bir günlük hasılatını şehit aileleri ve gazilere bağışladı.
 • 12:31 Kırıkkale'de '57. Alay Çanakkale Vefa Yürüyüşü' Kırıkkale'de '57. Alay Çanakkale Vefa Yürüyüşü' Kırıkkale'de '57. Alay Çanakkale Vefa Yürüyüşü'57. Alay'ın Çanakkale'de vefa yürüyüşü Kırıkkale'de de yapıldı.
 • 09:32 Genç Bilim İnsanları Ödüllendirildi Genç Bilim İnsanları Ödüllendirildi 250 başvuru arasından seçilen 48 genç akademisyene iki yıl için yıllık 10 bin liralık burs sağlanacak.
 • 19:13 Kayseri Ümit Özdağ: MHP'de Başkanlık Ölümle Sonlanmamalı Kayseri Ümit Özdağ: MHP'de Başkanlık Ölümle Sonlanmamalı MHP Genel Başkan Adayı Ümit Özdağ, "Başbuğ Hakka kavuştu, yeni Başbuğ aranmamalı. Artık MHP'de Genel Başkanlık, ölümle sonlanmamalı. Genel Başkanı değiştirecek yeni bir demokratik yöntem geliştirmeliyiz.
 • 10:20 MHP'li Özdağ Başkanlık Kapısını Açmak İçin Malazgirt'ten Seslendi MHP'li Özdağ Başkanlık Kapısını Açmak İçin Malazgirt'ten Seslendi MHP Genel Başkan adayı Ümit Özdağ, “Genel Merkezden gelen cevabın hukuken hiçbir değeri yok. Çünkü Türkiye bir hukuk devleti.
 • 16:40 Ülkücülere Yakışan Bir Kurultay Yapacağız" MHP Genel Başkanlığı için adaylığını açıklayan MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, partisindeki olağanüstü kurultay sürecine ilişkin, "Kardeşçe, ülkücülere yakışan bir kurultay yapacağız. Bu kurultaydan ülkücü irade Türkiye'yi yönetecek başbakanı ve MHP Genel başkanını çıkaracak inşallah." dedi.
 • 15:53 Özdağ: Özdağ: "Malazgirt'te İslam ve Hıristiyanlık Karşılaştı" Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, Malazgirt’te sadece bir imparator ile bir hükümdarın karşılaşmadığını belirterek "Malazgirt’te iki farklı dünya karşılaştı.
 • 15:28 Diyanet İşleri Başkanı Görmez Diyarbakır'da Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, "Bu zor günlerde eli kalem tutacak nice çocuklar bu topraklarda kendi kendilerini helak ettiler.
 • 09:33 Malazgirtli Genç Çiftçilere 30 Bin Lira Hibe Malazgirtli Genç Çiftçilere 30 Bin Lira Hibe Muş’un Malazgirt ilçesindeki genç çiftçilere 30 bin lire hibe desteği verileceği bildirildi.
 • 10:33 Malazgirt'te Mesleki Kurslara İlgi Malazgirt Halk Eğitim Merkezince açılan mesleki kurslar ilgi görüyor.
 • 19:29 Güvenlik Güçlerinden Operasyonların Tamamlandığı Yüksekova'da "Bayrak" Şiiri Hakkari Yüksekova’da bölgenin terör örgütü unsurlarından tamamen temizlenmesinin ardından Türk bayrakları açan güvenlik kuvvetleri Ekrem Şama’nın “Bu Bayrak” şiirini okuyarak tekbirler getirdi.
 • 09:08 Müdür Acaroğlu'ndan Kaymakam Kırlı'ya Ziyaret Müdür Acaroğlu'ndan Kaymakam Kırlı'ya Ziyaret MUŞ (İHA) – Muş’un Malazgirt Kültür Müdürü Sevil Acaroğlu, Kaymakam Soner Kırlı’yı makamında ziyaret etti.
 • 08:48 Kaymakam Kırlı'dan Ziraat Odası'na Ziyaret Kaymakam Kırlı'dan Ziraat Odası'na Ziyaret Muş’un Malazgirt Kaymakamı Soner Kırlı, Malazgirt Ziraat Odası Başkanı Tahsin Kılıç’ı ziyaret etti.
 • 10:59 Turizm Haftası Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında, 160 kişilik grup Malazgirt ilçesindeki tarihi mekanları ziyaret etti.
 • 13:54 Muş'ta Otomobil Uçuruma Yuvarlandı: 2 Yaralı Muş'ta Otomobil Uçuruma Yuvarlandı: 2 Yaralı Muş’un Malazgirt İlçesi’nde bir otomobilin 50 metrelik uçurumdan yuvarlanması sonucu biri ağır 2 kişi yaralandı.
 • 08:38 Malazgirt'te Turizm Haftası Kutlamaları Malazgirt'te Turizm Haftası Kutlamaları Muş Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü organizasyonuyla 160 kişilik grup Malazgirt ilçesinin tarihi ve kültürel yerlerini ziyaret etti.
 • 18:11 Cami Tuvaletinin Kapalı Olmasına Kızıp Bir Kişiyi Öldüren, Bir Kişi de Yaralan Zanlı Tutuklandı Cami Tuvaletinin Kapalı Olmasına Kızıp Bir Kişiyi Öldüren, Bir Kişi de Yaralan Zanlı Tutuklandı Bursa’nın İnegöl ilçesinde, cami avlusunda meydana gelen olayda bir kişi kalbinden bıçaklanarak öldürülürken, bir kişi de yaralandı.
 • 14:41 İnegöl Cami Avlusunda Cinayet: 1 Ölü, 1 Yaralı İnegöl Cami Avlusunda Cinayet: 1 Ölü, 1 Yaralı Cami avlusunda cinayet: 1 ölü, 1 yaralıBURSA'nın İnegöl İlçesi'nde sabah namazı kılmak için geldiği caminin tuvaletinin kapalı olduğunu görünce sinirlenen 45 yaşındaki Dilaver Ekinci tartıştığı 49 yaşındaki Esfendiyar Girgin'i ile kendisine engel olmak isteyen İbrahim Duman'ı bıçakla yaraladı.
 • 13:51 Cami Avlusunda Cinayet: 1 Ölü, 1 Yaralı Cami Avlusunda Cinayet: 1 Ölü, 1 Yaralı Bursa'nın İnegöl İlçesi'nde sabah namazı kılmak için geldiği caminin tuvaletinin kapalı olduğunu görünce sinirlenen 45 yaşındaki Dilaver Ekinci tartıştığı 49 yaşındaki Esfendiyar Girgin'i ile kendisine engel olmak isteyen İbrahim Duman'ı bıçakla yaraladı.
 • 13:40 Cami Tuvaletinin Kapalı Olmasına Kızan Kişi Dehşet Saçtı Cami Tuvaletinin Kapalı Olmasına Kızan Kişi Dehşet Saçtı Bursa İnegöl'de sabah namazını kılmak için camiye giden Dilaver E., tuvaletin kapalı olmasına kızıp bir kişiyi kalbinden bıçaklayarak öldürdü, bir kişiyi de yaraladı.
 • 09:23 1071 Kümbet Camii, Vatandaşların Yardımlarını Bekliyor 1071 Kümbet Camii, Vatandaşların Yardımlarını Bekliyor Muş’un Malazgirt ilçesinin en eski camilerinden olan ve yıkılarak yerine Selçuklu mimarisine uygun olarak yaptırılan 1071 Kümbet Camii’nin tamamlanması için yardım beklendiği belirtildi.
 • 09:18 Malazgirt'te Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Devam Ediyor Malazgirt'te Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Devam Ediyor Muş’un Malazgirt ilçesinde düzenlenen "Kutlu Doğum Haftası" etkinliklerine yoğun ilgi devam ediyor.
 • 17:31 Şehit Binbaşı Kulaksız Adına Amasya'da Çeşme Muş'un Malazgirt ilçesinde bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca 27 Temmuz 2015'te şehit edilen Malazgirt İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız adına Amasya İl Özel İdaresince Merzifon'da yaptırılan çeşme düzenlenen törenle açıldı.
 • 11:53 Kutlu Doğum Haftasıi Muş'un Malazgirt ilçesinde, Kutlu Doğum Haftası kapsamında etkinlik düzenlendi.