SON DAKİKA MALAZGİRT HABERLERİ

Son Dakika Malazgirt Haberleri

 • 09:49Kaymakam Kırlı, İlçede Yaşayan Vatandaşların Sorunlarını DinlediKaymakam Kırlı, İlçede Yaşayan Vatandaşların Sorunlarını DinlediMuş’un Malazgirt Kaymakamı Soner Kırlı, her çarşamba günleri ilçedeki vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinliyor.
 • 19:08Malazgirt'te Kanser Taraması YapıldıSağlık Bakanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında Malazgirt ilçesinde kanser taraması yapıldı.
 • 12:14Kaymakam Kırlı Muhtarlarla Bir Araya GeldiKaymakam Kırlı Muhtarlarla Bir Araya GeldiMuş’un Malazgirt Kaymakamı Soner Kırlı, makamında merkez mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.
 • 13:39Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Turan AçıklamasıTürk Tarih Kurumu (TTK) Başkanı Prof. Dr. Refik Turan, "Gençlerimiz, şehitliğe hazır bir iradeye, şehitliğe hazır bir değere ve ahlaka sahip olsun istiyorum" dedi.
 • 13:24HDP'li Yıldırım: Moğolların Ruhunu Örnek AlmışsınızHDP'li Yıldırım: Moğolların Ruhunu Örnek AlmışsınızHDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım, devam eden operasyonlarla ilgili, "Siz Selçuklular, Osmanlılar ruhunu bırakmışsınız ve Moğolların ruhunu örnek almışsınız" dedi.
 • 17:15Denizli'de Çifte Bakanlı Temel Atma ve Toplu Açılış TöreniDenizli'de Çifte Bakanlı Temel Atma ve Toplu Açılış TöreniDenizli'de çifte bakanlı temel atma ve toplu açılış töreni BAKAN EROĞLU, "BİZİMLE UĞRAŞAN DEVLETLER YAKINDA TARİH SAHNESİNDEN SİLİNİR" Denizli'de temel atma, toplu açılış ve sertifika dağıtım törenine katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye'yle uğraşan ülkelerin tarih sahnesinden silineceğini söyledi.
 • 16:43Bakan Eroğlu ve Ramazanoğlu Denizli'deOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye'nin bahtı açık, yıldızı parlak şekilde 21. yüzyıla bu milletin mührünü vuracağını söyledi.
 • 16:39Eroğlu: Bizimle Uğraşan O Devletler Yakında Tarih Sahnesinden SilinirEroğlu: Bizimle Uğraşan O Devletler Yakında Tarih Sahnesinden SilinirOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye ile uğraşan ülkelerin tarih sahnesinden silineceğini ileri sürerek, "Bazı ülkeler PKK terör örgütünü üzerimize sürerek bir şey yapacaklarını sanmasınlar.
 • 15:29Muş'ta Otobüs Devrildi 40 YaralıMuş'ta Otobüs Devrildi 40 YaralıMuş'ta otobüs devrildi: 40 yaralı MUŞ'tan Bulanık İlçesi'ne gitmekte olan özel bir firmaya ait 34 UFL 49 plakalı şeherlerarası otobüs, yoğun kar yağışı nedeniyle Hasköy İlçe çıkışında yan yattı.
 • 15:08Muş'ta Otobüs Devrildi: 40 YaralıMuş'ta Otobüs Devrildi: 40 YaralıMuş'un Hasköy İlçesi çıkışında, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle yolcu otobüsü devrildi. Kazada 40 yolcu yaralandı.
 • 14:59Bakan Eroğlu'dan Teröre Destek Veren Ülkelere TepkiBakan Eroğlu'dan Teröre Destek Veren Ülkelere TepkiDenizli’de açılış ve temel atma törene katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, teröre destek veren ülkeleri eleştirdi.
 • 14:52Muş'ta Otobüs Yan Yattı: 40 YaralıMuş'ta Otobüs Yan Yattı: 40 YaralıMuş’ta, yoğun kar yağışıyla kayganlaşan yolda otobüs yan yatınca 40 kişi yaralandı.
 • 10:09Malazgirt'te Kar YağışıMalazgirt'te Kar YağışıMuş’un Malazgirt ilçesinde yağan kar yağışı, aralıksız devam ediyor.
 • 09:58Halk Kütüphanesinde Ygs YoğunluğuHalk Kütüphanesinde Ygs YoğunluğuMuş’un Malazgirt Halk Kütüphanesi, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’nın (YGS) yaklaşması ile birlikte öğrencilerin akınına uğruyor.
 • 20:31Davutoğlu: Davutoğlu: "Hep Beraber Güçlü Bir Türkiye İçin"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: AK Parti Mardin İl Danışma Meclisi Toplantısı AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti Mardin İl Danışma Meclisi Toplantısı Başbakan Davutoğlu: (2) "Hep beraber güçlü bir Türkiye için, bütün vatandaşların eşit vatandaşlık hukukuyla aidiyet hissettiği bir Türkiye için yola yürümeye kararlıyız" "Türkiye içinde, bazen 12 Eylül döneminde olduğu gibi, bazen Türkiye'de etnik, bölücü faaliyetlerde görüldüğü gibi kardeşi kardeşe kırdırmaya çalışan baskıcı tutumlara da şahit olduk. Bütün bunların karşısında AK Parti olarak dimdik durduk ve 2001 yılından itibaren yeni bir çağın, yeni bir yüzyılın, yeni bir Türkiye'nin inşası için gece gündüz çalıştık" AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Hep beraber güçlü bir Türkiye için, bütün vatandaşların eşit vatandaşlık hukukuyla aidiyet hissettiği bir Türkiye için yola yürümeye kararlıyız" dedi.
 • 19:11AK Parti Mardin İl Danışma Meclisi ToplantısıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Hep beraber güçlü bir Türkiye için, bütün vatandaşların eşit vatandaşlık hukukuyla aidiyet hissettiği bir Türkiye için yola yürümeye kararlıyız" dedi.
 • 15:36Topçu: Topçu: "Bizi Bölücü Terör Örgütü ile Meşgul Ediyorlar"Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Kuvay-ı Milliye ruhuyla hareket edilmesi gerektiğini belirterek; “Kürt, Türkmen, Arap, Alevi, Sünni, kim kendini nasıl tanımlıyorsa, tanımlarken hep birlikte biz ay yıldızlı al bayrak altında kıyamete kadar var olmaya devam etmeli, kararlı büyük Türk milletiyiz diye haykırmalıyız.” dedi.
 • 13:09Kardeşlik Buluşmaları Mardin KonferansıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Bir ümidimiz varsa, bir iddiamız varsa, Sultan Alparslan'ın, bir Türk sultanının ordusundaki bir Kürt'ün, Sultan Selahaddin'in ordusundaki bir Türk'ün omuz omuza vermesiyle bu tarihi yeniden inşa ederiz. Kim bizi ayıracaksa bilsin ki, her birimiz Alparslan, her birimiz Selahaddin Eyyubiyiz" dedi.
 • 10:55Bölge İllerinde Göç ArttıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Van Bölge Müdürü Özer Coşğun, TRB2 bölgesinde göçlerin arttığını belirterek, “Van ilinin en çok göç aldığı il Hakkari olurken, en çok göç verdiği il İstanbul oldu” dedi.
 • 10:15Malazgirt'te Okul Müdürleri ToplantısıMalazgirt'te Okul Müdürleri ToplantısıMuş’un Malazgirt Milli Eğitim Müdürü Kenan Kayretli, 2015-2016 eğitim öğretim yılının ikinci dönemine kısa bir süre kala okul müdürleriyle değerlendirme toplantısı yaptı.
 • 17:57İstanbul'da Elektrik KesintisiBoğaziçi Elektrik Dağıtım A. Ş. (BEDAŞ), İstanbul'un bazı ilçelerinde yatırım, bakım ve onarım nedeniyle 7 Şubat Pazar günü belli sürelerle elektrik kesintisi yapılacağını duyurdu.
 • 09:29Malazgirtli Girişimci Adaylarına MüjdeMalazgirtli Girişimci Adaylarına MüjdeKur Muş İl Müdürlüğü işbirliğiyle uygulamalı girişimcilik eğitimleri vereceklerini söyledi.
 • 15:14Muş'ta Terör Operasyonu: 4 Kişi TutuklandıMuş'ta Terör Operasyonu: 4 Kişi TutuklandıMuş’ta, eş zamanlı düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 4 kişi, ‘terör örgütüne üye olmak ve terör örgütüne maddi kaynak sağlamak’ suçlarından tutuklandı.
 • 12:33Muş'ta Soğuk HavaMalazgirt'te dondurucu soğuklar, vatandaşın güç anlar yaşamasına neden oluyor.
 • 16:29Vali Yavuz'dan Kalkınma DeğerlendirmesiVali Yavuz'dan Kalkınma DeğerlendirmesiMuş Valisi Seddar Yavuz, Muş’un kalkınması için ulaşımın şart olduğunu ve sadece güvenliğe odaklanmanın yanlış olduğunu söyledi.
 • 15:10Malazgirtli Öğrenciler Üniversite Sınavlarına HazırlanıyorMalazgirtli Öğrenciler Üniversite Sınavlarına HazırlanıyorMuş’un Malazgirt Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün açmış olduğu kurslar, yarıyıl tatilinde de devam ediyor.
 • 14:27Doğuda Karla Mücadele ÇalışmalarıDoğuda Karla Mücadele ÇalışmalarıKarayolları 11. Van Bölge Müdürlüğü, Doğu Anadolu Bölgesi’nde çetin geçen kış şartlarında toplam 2 bin 789 kilometrelik yolda 533 personel ve 208 iş makinesi ile karla mücadele çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
 • 11:54Sibirya Soğukları Gitti Doğu IsınıyorSibirya Soğukları Gitti Doğu IsınıyorSibirya soğuklarının bölgeyi terketmesi sonucu Doğu Anadolu'da hava, geceleri 15- 20 derece arasında ısındı.
 • 23:08Eroğlu: 'Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Ayakta Kalacak ve Daha da Büyüyecektir'Eroğlu: 'Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Ayakta Kalacak ve Daha da Büyüyecektir'GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Toplantıdan görüntüler Dinleyicilerden görüntüler Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun açıklamaları Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: "Endişe etmeyin, bu terör belasını da sonlandıracağız. Hükümetimiz ve devletimiz, kararlı. Son terörist etkisiz hale gelene kadar bu mücadele sürecektir.
 • 21:34Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, son terörist etkisiz hale gelene kadar terörle mücadelenin süreceğine işaret ederek "Türkmendağı'nda, orada burada zulmeden ülkelerin kendisi parçalanıp yok olup gidecektir ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet ayakta kalacak ve daha da büyüyecektir" dedi.
 • 17:47Erzurum'da Dondurucu SoğuklarMuş'ta 10 yavru köpeğin aşırı soğuklar nedeniyle donarak öldü KARS'ın Susuz İlçesi'ndeki Susuz Şelalesi, Sibirya soğukları nedeniyle buz tuttu.
 • 17:47Muş'ta 10 Yavru Köpeğin Aşırı Soğuklar Nedeniyle Donarak ÖldüMuş'ta 10 Yavru Köpeğin Aşırı Soğuklar Nedeniyle Donarak ÖldüMuş'ta 10 yavru köpeğin aşırı soğuklar nedeniyle donarak öldü KARS'ın Susuz İlçesi'ndeki Susuz Şelalesi, Sibirya soğukları nedeniyle buz tuttu.
 • 16:58Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Üç, beş çapulcu aramızı bozamaz, biz asırlardır kardeşiz, kız alıp, kız vermişiz, aramızda fark yok, inşallah birlikte 2023 hedefini yakalayacağız" dedi.
 • 11:03Susuz Şelalesi, Tamamen DonduSusuz Şelalesi, Tamamen DonduKars'ın Susuz İlçesi'ndeki Susuz Şelalesi, Sibirya soğukları nedeniyle buz tuttu.
 • 10:11Muş Milli Eğitim Müdürü Arslan Malazgirt'teMuş Milli Eğitim Müdürü Arslan Malazgirt'teMuş Millî Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Malazgirt ilçesinde okul müdürleriyle bir araya geldi.
 • 16:28Emıtt Fuarı'nda Muş RüzgarıEmıtt Fuarı'nda Muş RüzgarıMuş Valiliği, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMİTT) açtığı stant büyük ilgi gördü.
 • 12:32Göle'de Hava Sıcaklığı Yine -39.5 DereceGöle'de Hava Sıcaklığı Yine -39.5 DereceDoğu Anadolu Bölgesinde Sibirya soğukları etkisini arttırdı.
 • 17:25AK Parti Milletvekili Çalık, Gençlerle BuluştuAK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti İl Gençlik Kolları üyeleriyle bir araya geldi.
 • 16:23Çalık, Ak Partili Gençlerle Toplantı YaptıÇalık, Ak Partili Gençlerle Toplantı YaptıAK Parti MKYK Üyesi ve AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti’nin gençlik teşkilatları olan ÜNİAK ve AKLİS üyesi gençlerle bir araya gelerek sohbet etti.
 • 16:542 Günde 80 Otomobil Soyan Hırsızlar Yakalandı2 Günde 80 Otomobil Soyan Hırsızlar YakalandıAnkara'nın merkez ilçesi Çankaya'da 2 günde 80 otomobilde hırsızlık yapan 2 kişi yakalandı. Yaptıklaırı soygunları bir kısmı ise güvenlik kameralarına yansıdı.
 • 14:21Başkentte Otomobilden Hırsızlık İddiasıAnkara'da park halindeki otomobillerin camlarını kırarak hırsızlık yaptıkları iddiasıyla 2 zanlı gözaltına alındı.
 • 14:36Toplu Temel Atma Töreni - Veysel EroğluToplu Temel Atma Töreni - Veysel EroğluGörüntü Dökümü: Süleyman Demirel Kültür Merkezi Genel Görünüm Törenin gerçekleştirildiği salondan detay Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun konuşması ORKÖY destekleri kura çekimi - Temel atma butonuna basılması Bakan Eroğlu'nun vatandaşlara fidan dağıtımı ve manolya ağacı dikmesi Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: "Eskiden dört ay çalışılmazdı, kış aylarıydı.
 • 14:34AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, "Biz Türkiye'yiz, imparatorluk bakiyesinin çocukları böyledirler.
 • 13:21Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Eskiden dört ay çalışılmazdı, kış aylarıydı.
 • 11:40945 Yaşındaki Zeytin Ağacının 400 Kilometrelik Yolculuğu945 Yaşındaki Zeytin Ağacının 400 Kilometrelik Yolculuğuİzmir'in Ödemiş İlçesi Bademli Köyü'ndeki 945 yaşındaki zeytin ağacı, 400 km'lik yolculuğun ardından Antalya'daki fuar alanına taşındı.
 • 17:38Mimar Tekin Ağırman'ın Öldürülmesi Davasında KararEski Tuzla CHP İlçe Başkanı Mimar Tekin Ağırman'ı öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Zeynel Abidin Canpolat hakkında, "tasarlayarak kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.
 • 17:35Eski CHP Tuzla İlçe Başkanı'nın Öldürülmesi Davasında Karar...Tuzla'da, Türk Sanat Müziği sanatçısı Özlem Ağırman'ın eşi, eski CHP Tuzla İlçe Başkanı Tekin Ağırman'ın öldürülmesine ilişkin davada yargılanan eski şoförü Zeynel Abidin Canpolat, "Tasarlayarak kasten adam öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
 • 10:59Tarihçi Talha Uğurluel Selçuklu Döneminde Aksaray'ı AnlattıTarihçi Talha Uğurluel Selçuklu Döneminde Aksaray'ı AnlattıAksaray Belediyesinin organize ettiği ve tarihçi yazar Talha Uğurluel sunumuyla Selçuklu Döneminde Aksaray konulu konferans düzenlendi.
 • 12:06Malazgirt Halk Eğitim Merkezi'nden Örnek DavranışMalazgirt Halk Eğitim Merkezi'nden Örnek DavranışMUŞ (İHA) – Muş’un Malazgirt Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü’nün trikotaj atölyesinde hazırlanan atkı ve bereler, Danışmentgazi İlkokulu öğrencilerine dağıtıldı.
 • 17:26Dbp Eş Genel Başkanı Yüksek Malazgirt'teDbp Eş Genel Başkanı Yüksek Malazgirt'teDemokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, Muş’un Malazgirt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundu.