SON DAKİKA MALİYE BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Maliye Bakanlığı Haberleri

 • 10:17 Eurogroup 9 Mayıs'ta Yunanistan İçin Toplanıyor Eurogroup 9 Mayıs'ta Yunanistan İçin Toplanıyor Yunanistan Maliye Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Eurogroup Başkanı Jeroen Dijsselbloem Maliye Bakanı Öklid Çakalatos'u dün gece geç saatlerde arayarak toplantı tarihini açıkladı.
 • 09:48 Türkiye Doğalgaz Üssü Olacak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Ali Rıza Alaboyun, uzun vadede yaklaşık 100 milyar metreküp doğalgazın Türkiye üzerinden taşınacağının tahmin edildiğini söyledi.
 • 22:17 Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş - 11. Türk-Arap Ekonomi Forumu (4) Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş - 11. Türk-Arap Ekonomi Forumu (4) GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un konuşması Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Dışişleri Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) desteğinde, Borsa İstanbul ile Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı iş birliğiyle Al-Iktissad Wal-Aamal Group tarafından düzenlenen 11. Türk-Arap Ekonomi Forumunun kapanış oturumunda konuştu.
 • 22:04 Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş - 11. Türk-Arap Ekonomi Forumu (5) Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş - 11. Türk-Arap Ekonomi Forumu (5) GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un konuşması Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Dışişleri Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) desteğinde, Borsa İstanbul ile Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı iş birliğiyle Al-Iktissad Wal-Aamal Group tarafından düzenlenen 11. Türk-Arap Ekonomi Forumunun kapanış oturumunda konuştu.
 • 20:47 Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş - 11. Türk-Arap Ekonomi Forumu (2) Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş - 11. Türk-Arap Ekonomi Forumu (2) GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un konuşması - "Türkiye geçtiğimiz 13-14 yıllık dönemi iyi bir şekilde değerlendirmiş, makro ekonomide istikrarı sağlamış, siyasette birçok reform gerçekleştirmiştir.
 • 20:24 Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş - 11. Türk-Arap Ekonomi Forumu (3) Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş - 11. Türk-Arap Ekonomi Forumu (3) GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un konuşması - "Türkiye geçtiğimiz 13-14 yıllık dönemi iyi bir şekilde değerlendirmiş, makro ekonomide istikrarı sağlamış, siyasette birçok reform gerçekleştirmiştir.
 • 20:07 Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (1) Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Türkiye geçtiğimiz 13-14 yıllık dönemi iyi bir şekilde değerlendirmiş, makro ekonomide istikrarı sağlamış, siyasette birçok reform gerçekleştirmiştir.
 • 19:55 Kurtulmuş,: Kurtulmuş,: " Bugün Bu Coğrafyada Bir Oyun Oynanıyor. Bu Oyunun Adı 'İkinci Sykes-Picot'dur" Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, batılı devletlerin tarihteki gizli bir anlaşmasına atıfta bulunarak, “Bugün bu coğrafyada bir oyun oynanıyor.
 • 18:53 11. Türk Arap Ekonomi Forumu - Alaboyun 11. Türk Arap Ekonomi Forumu - Alaboyun GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Forumdan detaylar Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Ali Rıza Alaboyun'un konuşması 11. Türk Arap Ekonomi Forumu -Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Alaboyun: "Uzun vadede yaklaşık 100 milyar metreküp doğalgazın Türkiye üzerinden taşınacağı tahmin ediliyor" -Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Keser: "10 yıl içinde yeni yatırımlar ve mevcut katılım bankalarına yapılacak sermaye katkılarıyla, katılım bankacılığının yüzde 15'lik pazar payı hedefine ulaşacağına inanıyorum" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Ali Rıza Alaboyun, uzun vadede yaklaşık 100 milyar metreküp doğalgazın Türkiye üzerinden taşınacağının tahmin edildiğini söyledi.
 • 17:31 Başbakan Yardımcısı Elvan: Cari Açık Giderek Azalıyor Başbakan Yardımcısı Elvan: Cari Açık Giderek Azalıyor Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, petrol fiyatlarındaki düşüşün cari açık hesap üzerine olumlu etki yaptığını söyledi.
 • 17:23 Elvan: "Büyüme 2016 Yılında Yüzde 4,5 Olacak" Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, 11. Türk Arap Ekonomi Forumu’nda Türkiye’nin 2016 yılında yüzde 4,5 büyüyeceğinin beklendiğini söyledi.
 • 17:11 Uyuşturucu ile Mücadele Yüksek Kurulu Toplantısı Uyuşturucu ile Mücadele Yüksek Kurulu'nda, Milli Eğitim Bakanlığı ile yürütülen "Güvenli Okul Projesi" kapsamında gençler, esnaf, veliler ve okul çevresindeki diğer paydaşlarla daha sıcak diyalog kuracak psikologlardan oluşacak "narkolog" projesinin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile pilot olarak uygulanması ve sonrasında elde edilecek verilere göre yaygınlaştırılması kararlaştırıldı.
 • 16:34 Uyuşturucu ile Mücadele Strateji Belgesi ve Eylem Planı Uygulamaya Kondu Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş başkanlığında toplanan Uyuşturucu ile Mücadele Yüksek Kurulu, Uyuşturucu ile Mücadele Strateji Belgesi ve Eylem Planı’nı uygulamaya koydu.
 • 15:41 11. Türk Arap Ekonomi Forumu 11. Türk Arap Ekonomi Forumu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkan Yardımcısı Durmuş Ali Kuzu'nun konuşması Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Rami Aslan'ın konuşması 11. Türk Arap Ekonomi Forumu BDDK Başkan Yardımcısı Kuzu: "Katılım bankacılığı alanında günü yakalamak ve dünyada söz sahibi olmak amacıyla bu alanda bir takım atılımlar yapılmasını planlıyoruz.
 • 14:00 11. Türk Arap Ekonomi Forumu Suudi Arabistan Ticaret Odaları Konsey Başkanı Dr. Abdul Rahman Abdullah Al-Zamil, ülkesinin Türk girişimciler ve iş adamları için önemli bir pazar olduğunu belirterek, "Ülkemizde iş yapan Türklerin daha önce dile getirdiği bütün şikayetler incelenmiştir.
 • 12:57 11. Türk Arap Ekonomi Forumu Başladı - İstanbul 11. Türk Arap Ekonomi Forumu Başladı - İstanbul GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Forumdan detaylar TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kopuz konusması Katar Ekonomi ve Ticaret Bakanı Al Thani konuşması 11. Türk Arap Ekonomi Forumu Katar Ekonomi ve Ticaret Bakanı Al Thani: ? "Ekonomilerimizi uluslararası düzeyde karşımıza çıkacak zorluklarla mücadele edebilecek hale getirmeliyiz.
 • 11:55 İşçilerin Yüzde 80-85'i Kıdem Tazminatını Alamıyor" - Sakarya GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan'ın Sakarya'daki programından detaylar Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan ile röportaj - Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Arslan: "Var olan kıdem tazminatı mevzuatında özel sektördeki işçilerin büyük bir bölümü, en iyimser rakamlarla yüzde 80-85'i, maalesef kıdem tazminatına erişemiyor, kıdem tazminatını alamıyor" "Kıdem tazminatı çalışan her işçinin geleceğe ait hayalleridir, umutlarıdır, beklentileridir" "Biz, öncelikli olarak taşeron işçilerin kadrolu işçi olarak değerlendirilmesini ve buna göre istihdam edilmesini, bunların ayrıntılarının da bunun üzerinden ortaya çıkmasını talep ediyoruz" İBRAHİM YOZOĞLU - Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, kıdem tazminatının her işçinin geleceğe ait hayali olduğunu belirterek "Var olan kıdem tazminatı mevzuatında özel sektördeki işçilerin büyük bir bölümü, en iyimser rakamlarla yüzde 80-85'i, maalesef kıdem tazminatına erişemiyor, kıdem tazminatını alamıyor" dedi.
 • 11:09 İşçilerin Yüzde 80-85'i Kıdem Tazminatını Alamıyor" Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, kıdem tazminatının her işçinin geleceğe ait hayali olduğunu belirterek "Var olan kıdem tazminatı mevzuatında özel sektördeki işçilerin büyük bir bölümü, en iyimser rakamlarla yüzde 80-85'i, maalesef kıdem tazminatına erişemiyor, kıdem tazminatını alamıyor" dedi.
 • 20:16 Oecd: İngiltere AB'den Ayrılırsa Fakirleşir Oecd: İngiltere AB'den Ayrılırsa Fakirleşir OECD'ye göre Avrupa Birliği'nden ayrılması İngiltere'yi zarara uğratacak.
 • 14:04 Alman İstihbaratı'nda Görev Değişikliği Alman İstihbaratı'nda Görev Değişikliği Alman dış istihbarat teşkilatı BND'nin 4 yıldır başkanlığını yürüten Gerhard Schindler emekliye sevk edildi.
 • 12:36 Alman İstihbaratının Yeni Başkanı Belli Oldu Almanya'da Federal Haber Alma Servisi (Bundesnachrichtendienst) BND'nin yeni başkanı belli oldu.
 • 11:03 Türk Arap Ekonomi Forumu Türk Arap Ekonomi Forumu'nun (TAF'2016) 11'incisi yarın İstanbul'da gerçekleştirilecek.
 • 10:36 Alman İstihbarat Şefinin Görevden Alınacağı İddia Edildi Alman dış istihbarat birimi Federal Haberalma Teşkilatı'nın (BND) Başkanı Gerhard Schindler, Alman basınında çıkan iddialara göre görevinden alınacak.
 • 22:40 Bnd Başkanı Görevden Alınıyor' Bnd Başkanı Görevden Alınıyor' Alman dış istihbarat teşkilatı BND'nin Başkanı Gerhard Schindler'in yerine Maliye Bakanlığı bürokratı Bruno Kahl'ın getirileceği öne sürüldü.
 • 16:02 Almanya Türkiye'ye 127 Milyon Euro Ödeyecek Almanya Türkiye'ye 127 Milyon Euro Ödeyecek Türkiye ile Avrupa Birliği arasında imzalanan mülteci anlaşması kapsamında Berlin'den Ankara'ya ödeme yılın ikinci yarısında yapılacak.
 • 10:52 İngiliz Gazetesi: Esed,IŞİD'e Petrol Ticaretinden Milyonlarca Dolar Kazandırdı İngiliz Daily Telegraph gazetesi, Suriye yönetiminin terör örgütü IŞİD'den petrol aldığı yönündeki iddiaların yeni belgelerle kanıtlandığını yazdı.
 • 09:07 Telegraph: Esad Yönetimi IŞİD'e Petrolden Milyonlarca Dolar Kazandırdı Telegraph: Esad Yönetimi IŞİD'e Petrolden Milyonlarca Dolar Kazandırdı İngiliz Daily Telegraph gazetesi, daha önce haberleştirdiği, Suriye yönetiminin IŞİD'den petrol satın aldığına dair iddiaların, ele geçirilen yeni belgelerle kanıtlandığını öne sürdü.
 • 15:00 CHP Milletvekili Dursun Çiçek Yargıtay'ın Ergenekon Kararı'nı Değerlendirdi CHP İstanbul Milletvekili Emekli Albay Dursun Çiçek bir dizi ziyarette bulunmak için Rize’ye geldi.
 • 14:52 Almanya Elektrikli Otomobil İçin Kesenin Ağzını Açtı Almanya Elektrikli Otomobil İçin Kesenin Ağzını Açtı Yasa tasarısı yarın Almanya Başbakanı Angela Merkel'in önüne gidecek.
 • 14:37 Alman Hükümeti: 3 Milyar Euronun 428 Milyonluk Kısmını Karşılayacağız Alman Hükümeti: 3 Milyar Euronun 428 Milyonluk Kısmını Karşılayacağız Alman hükümeti, AB'nin Türkiye'deki mülteciler için Türkiye'ye vereceği 3 milyar Euro'nun 428 milyon euroluk kısmını karşılayacağını söyledi.
 • 14:23 Cardtek ve Turpak'tan yeni işbirliği CARDTEK ile akaryakıt sektöründe teknolojik çözümlerin bir numaralı adresi TURPAK, yeni nesil pompa yazar kasada iş ortaklığı anlaşması imzaladı.
 • 10:35 1 Lira Sizi 5 Yıl Geriye Götürebilir Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi'nin yayımladığı yeni tebliğe göre tahsil edilmeyen kamu alacaklarının zaman aşımı süresi 5 yıl olarak belirlendi.
 • 00:15 Ukrayna'nın Rusya'ya 3 Milyar Dolarlık Borcu Rusya'nın, Ukrayna'ya verdiği "Yanukoviç borcu" olarak bilinen 3 milyar dolarlık kredi alacağını tahsil etmek için başvurduğu uluslararası mahkemede, Kiev yönetiminin erteleme isteğini kabul ettiği bildirildi.
 • 17:17 Kosgeb-kore Bilgi Paylaşımı Programı Kapanış Toplantısı Ankara'da Yapılacak Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Dairesi Başkanlığı (KOSGEB) ile Kore Cumhuriyeti Strateji ve Maliye Bakanlığı’nın birlikte yürüttüğü "Politika Diyaloğu ve Kapanış Toplantısı" Ankara’da KOSGEB Konferans Salonu’nda yapılacak.
 • 16:35 Bakan Avcı:  Unesco Kürsü Sayımız 12'ye Ulaşacak Bakan Avcı:  Unesco Kürsü Sayımız 12'ye Ulaşacak UNITWIN Ağları/UNESCO Kürsüleri İkinci İstişare Toplantısı'na katılan Bakan Avcı, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu'nun son yıllarda ciddi atılımlar içerisinde olduğunu belirtti.
 • 12:12 Bakan Avcı'dan Uluslararası Camiaya Mülteci Eleştirisi Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “30 bin, 35 bin, 50 bin Suriyeli sığınmacıyı kabul etmiş olan ülkeler yaptıklarını abartılı cümlelerle anlatıyor.
 • 15:43 Maliye Bakanı Ağbal: (2) Maliye Bakanı Naci Ağbal, vergi inceleme zaman aşımı sürelerinin kısaltılması gerektiğini belirterek, "Beş yıllık süre uzun bir süre kesin olmamakla beraber 'bu vergi inceleme süresini 5 yıldan 3 yıla çekebilir miyiz?
 • 12:26 Eski Savcı Zekeriya Öz'e "Haksız Mal Edinme" Davası Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesince meslekten ihraç edilen eski savcı Zekeriya Öz'ün 2009-2013 yılları arasında gelir ve giderleri arasındaki orantısızlık nedeniyle "haksız mal edinme" gerekçesiyle yargılanmasına başlandı.
 • 10:22 Havayolu Şirketleri ile Terör Mağduru Kobi'lere Kredi Kolaylığı Havayolu işletmeleri ile terör mağduru küçük ve orta büyüklükte işletmelere (KOBİ) Hazine destekli kefalet sistemi ile kredi kolaylığı sağlanacak.
 • 10:00 ABD Türkiye'den 10 Bin Vatandaşının Bilgisini İstedi ABD Türkiye'den 10 Bin Vatandaşının Bilgisini İstedi Habertürk Gazetesi'nden Rahim Ak'ın bugünkü yazısında verdiği bilgilere göre; Amerika'nın diğer ülkelerde bulunan Amerikan vatandaşlarının vergiye tabi hesaplarını izlemek için çıkardığı yasa Türkiye'de ilk yıldan işlemeye başladı.
 • 09:05 Resmi Gazete'de Yayımlandı, 5 Yılda Ödenmeyen Borçlar Silinecek! Resmi Gazete'de Yayımlandı, 5 Yılda Ödenmeyen Borçlar Silinecek! Şirketler ve borçlu vatandaşlar için avantajlı düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı. Kamu alacağı, vadesinden sonraki yıldan itibaren 5 yılda ödenmez ise zaman aşımına uğrayacak.
 • 07:53 Vergide Erzurum Performansı Açıklandı Maliye Bakanlığı 2016 yılı Mart dönemi vergi tahakkuk ve tahsilat oranlarını paylaştı.
 • 07:45 Vergide Değişim Geliyor, En Çok Leasingcilere Yarayacak Vergide Değişim Geliyor, En Çok Leasingcilere Yarayacak Maliye Bakanı Naci Ağbal, vergisel farklılıkları gidermek için çalışma başlattıklarını açıkladı. Düzenleme en çok, yıllardır bankalarla eşitlik isteyen leasingcilere yarayacak.
 • 23:12 Tayland'da Asgari Ücretliden Gelir Vergisi Alınmayacak Tayland'da Asgari Ücretliden Gelir Vergisi Alınmayacak Tayland'da bugün onaylanan yeni vergilendirme yapısı ile aylık geliri 26 bin Baht (2100 Lira) ve altında olan işçilerden artık gelir vergisi alınmayacak.
 • 12:47 Dolandırıcıların Eline Düştüğü, Trafik Cezasıyla Ortaya Çıktı, Hayatı Karardı Dolandırıcıların Eline Düştüğü, Trafik Cezasıyla Ortaya Çıktı, Hayatı Karardı Kimlik bilgileri dolandırıcıların eline geçen Seyfeddin Çakmak, sahte kimlikle 1 milyon lira borçlandırıldı. 9 yılda farklı kentlerde 150 mahkemeye katıldı, icra nedeniyle 3 kez cezaevine girdi.
 • 12:07 Müezzinoğlu, Aa Editör Masası'na Konuk Oldu Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, üniversite kampüslerinde sigara satışını kaldıracaklarını, kampüste sigara satışı yapılamayacağını bildirdi.
 • 11:42 Müezzinoğlu, Aa Editör Masası'na Konuk Oldu Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türk Kızılayının her yıl 2 milyon ünite kan topladığını belirterek, "Bu topladığı kanın kullanmadığı ürünlerini çöpe atıyor.
 • 19:15 Fenerbahçe Başkanı Yıldırım: Fenerbahçe Başkanı Yıldırım: "Ben Olduğum Müddetçe Ersun Yanal Buraya Gelemez" İstanbul / DHAFenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, ligin bitmesine henüz 5 hafta bulunduğunu ve ortada 15 puan olduğunu belirterek, şampiyonun son maçta belli olacağını ve tüm Fenerbahçelilerin takıma destek vermesi gerektiğini söyledi.
 • 13:42 Kaçak Elektrik Dünyanın Sorunu; Hindistan'ın Üçte Biri Kaçak Kullanıyor Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fuat Oğuz, kaçak elektrik kullanımının sadece Türkiye'nin sorunu olmadığını, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin de aynı dertten muzdarip olduğunu söyledi.
 • 12:36 Zorlu Pazarlıkta Yeni Tur Başlıyor Zorlu Pazarlıkta Yeni Tur Başlıyor Yunanistan ile alacaklıları arasındaki yardım görüşmelerine Atina'da devam edilecek.