SON DAKİKA MALİYE BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Maliye Bakanlığı Haberleri

 • 28 Temmuz 2016 16:34Fetö Kapsamında Kapatılan Okul ve Yurtlarda İncelemeFetö Kapsamında Kapatılan Okul ve Yurtlarda İncelemeİzmir’de aralarında Koza Altın Madeni sahibi Akın ipek’in babasının adını taşıyan Ali İpek Erkek Öğrenci Yurdu’nun da bulunduğu yurt ve okullarda mali inceleme yapıldı.
 • 28 Temmuz 2016 15:46İstanbul'daki Operasyon: Başbakanlık Sektörel İzleme ve Değerlendirme Birimi'nden 16 Kişi Gözaltına...25 ARALIK ÖNCESİNDE MALİYE, BDDK VE TİB ÇALIŞANLARI OLDUKLARI ORTAYA ÇIKTIEmniyet yetkilileri, gözaltına alınan şüphelilerin 17-25 Aralık süreci sonrasında çalıştıkları Maliye Bakanlığı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ile Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'ndan (TİB) bu birime kaydırıldıklarını belirlendiğini ifade etti.
 • 28 Temmuz 2016 15:25Ek Bilgilerle/ Kapatılan Zaman ve Taraf Gazeteleri ile Cihan Haber Ajansı'nda Maliye Bakanlığı..."olağanüstü Hal Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler ile Bazı Kurum ve Kuruluşlara Dair Düzenleme Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname"yle kapatılması kararı verilen medya kuruluşlarından Zaman Gazetesi, Taraf Gazetesi ve Cihan Haber Ajansı'nın faaliyetleri bugün sona erdi.
 • 28 Temmuz 2016 14:58Güncelleme 2 - Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, Başbakanlık Sektörel İzleme ve Değerlendirme Biriminde çalışan 16 kişi gözaltına alındı.
 • 28 Temmuz 2016 12:25İstanbul Kapatılan Taraf Gazetesi'nde de Maliye Bakanlığı Ekipleri İnceleme Yapıyorİstanbul Kapatılan Taraf Gazetesi'nde de Maliye Bakanlığı Ekipleri İnceleme YapıyorHaber-Kamera: Cengiz ÇOBAN - İSTANBUL DHA"Olağanüstü Hal Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler ile Bazı Kurum ve Kuruluşlara Dair Düzenleme Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname"yle kapatılması kararı verilen medya kuruluşlarında Taraf gazetesinde de Maliye Bakanlığı ekipleri inceleme yapıyor.
 • 28 Temmuz 2016 12:13Kapatılan Taraf Gazetesi'nde de Maliye Bakanlığı Ekipleri İnceleme YapıyorKapatılan Taraf Gazetesi'nde de Maliye Bakanlığı Ekipleri İnceleme Yapıyor"olağanüstü Hal Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler ile Bazı Kurum ve Kuruluşlara Dair Düzenleme Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname"yle kapatılması kararı verilen medya kuruluşlarında Taraf gazetesinde de Maliye Bakanlığı ekipleri inceleme yapıyor.
 • 28 Temmuz 2016 12:10Kapatılan Zaman Gazetesi ve Cihan Haber Ajansı'nda Maliye Bakanlığı Ekipleri İnceleme YapıyorKapatılan Zaman Gazetesi ve Cihan Haber Ajansı'nda Maliye Bakanlığı Ekipleri İnceleme Yapıyor"olağanüstü Hal Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler ile Bazı Kurum ve Kuruluşlara Dair Düzenleme Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname"yle kapatılması kararı verilen medya kuruluşlarından Zaman Gazetesi ile Cihan Haber Ajansı'nın faaliyetleri bugün sona erdi.
 • 28 Temmuz 2016 11:45Kapatılan Zaman Gazetesi ve Cihan Haber Ajansı'nda Maliye Bakanlığı Ekipleri İnceleme YapıyorKapatılan Zaman Gazetesi ve Cihan Haber Ajansı'nda Maliye Bakanlığı Ekipleri İnceleme YapıyorÇalışanlar özel eşyalarını alarak binadan ayrıldıHaber-Kamera: Enver ALAS/ İstanbul DHA"Olağanüstü Hal Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler ile Bazı Kurum ve Kuruluşlara Dair Düzenleme Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname"yle kapatılması kararı verilen medya kuruluşlarından Zaman Gazetesi ile Cihan Haber Ajansı'nın faaliyetleri bugün sona erdi.
 • 28 Temmuz 2016 09:11Vergi ve SGK Affından Kimler Yararlanacak, Neler DeğişecekVergi ve SGK Affından Kimler Yararlanacak, Neler DeğişecekDarbe girişimi sonrası ekonomiyi rahatlatmak amacıyla atılan Vergi ve Sosyal güvenlik affı ile ilgili detaylar ortaya çıktı.
 • 28 Temmuz 2016 00:40Ohal'e İlişkin İkinci Khk Resmi Gazete'de Yayımlandı (5)"Olağanüstü Hal Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler ile Bazı Kurum ve Kuruluşlara Dair Düzenleme Yapılması Hakkında Kararname"ye göre, bugün yapılacak Yüksek Askeri Şura'da alınacak kararlar ile yapılacak olan terfi, atama, nasıp, kadroların kullanılması, emekliye sevk ve ilişik kesme işlemleri, 29 Temmuz 2016 tarihi itibarıyla uygulanacak.
 • 27 Temmuz 2016 21:19Vergi Borçlarını Yapılandıran Teklif Komisyonda Kabul Edildi (3)Yurt dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymetler ile gemi, yat ve diğer su araçlarını, 31 Aralık 2016'ya kadar Türkiye'ye getirenler, bu varlıkları serbestçe tasarruf edebilecek.
 • 27 Temmuz 2016 20:12Uluslararası İşgücü Kanunu Tasarısı TBMM Genel KurulundaTürkiye'de bir yükseköğretim kurumunda örgün öğretim programlarına kayıtlı yabancı öğrenciler, çalışma izni almak kaydıyla çalışabilecek.
 • 27 Temmuz 2016 16:14Darbe Girişimi Sonrası Kamuda Görevden Alınanların Sayısı 50 Bini AştıDarbe Girişimi Sonrası Kamuda Görevden Alınanların Sayısı 50 Bini AştıFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası birçok kamu kurum ve kuruluşunda yürütülen çalışmalar kapsamında 51 bin 332 personel görevden uzaklaştırıldı.
 • 27 Temmuz 2016 14:20Norm Fazlası Öğretmen nedir? Yetkililerden norm fazlası açıklamalarıNorm Fazlası Öğretmen nedir? Yetkililerden norm fazlası açıklamalarıNorm Fazlası Öğretmen nedir? Yetkililerden norm fazlası açıklamaları. MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, NTV'ye darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma kapsamında açığa alınan öğretmenler ve kapatılan okullarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
 • 27 Temmuz 2016 14:17Yurt Dışındaki Vatandaşlar Fetö Hakkında BilgilendirilecekYurt Dışındaki Vatandaşlar Fetö Hakkında BilgilendirilecekYurtdışı Vatandaşlar Danışma Kurulu (YVDK) Kamu Kurumları Toplantısı’nda yurt dışında yaşayan vatandaşlar ile soydaş ve akraba toplulukların FETÖ hakkında bilgilendirilmesi ve faaliyetlerine yönelik önleyici çalışmalar yapılması kararlaştırıldı.
 • 27 Temmuz 2016 12:13Aydemir Adem Kınalı'dan Başkan Altınok Öz'e ZiyaretMaliye Bakanlığı İstanbul Defterdarlığı’na Bağlı Kartal Mal Müdürü Aydemir Adem Kınalı, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ü makamında ziyaret etti.
 • 27 Temmuz 2016 06:47Norm Fazlası Öğretmenimizi Değerlendiririz'Norm Fazlası Öğretmenimizi Değerlendiririz'MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, NTV'ye darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma kapsamında açığa alınan öğretmenler ve kapatılan okullarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
 • 26 Temmuz 2016 14:22Profilo Ödeme SistemlerYazar Kasa Sayısını 8'e ÇıkardıProfilo Ödeme SistemlerYazar Kasa Sayısını 8'e ÇıkardıProfiloÖdeme Sistemleri, 3 yeni ürüne daha onay alarak toplamda 8 farklı yeni nesil yazar kasa modeli ile her türlü ihtiyaca ve sektöre hitap ederek Türkiye'nin tercihi olmaya devam ediyor.
 • 26 Temmuz 2016 11:05Darbe Girişiminin Ardından Turizm Hayata DöndüDarbe Girişiminin Ardından Turizm Hayata DöndüTurizm sektörü temsilcileri, darbe girişiminden sonraki birkaç gün rezervasyon iptalleri olduğunu, şu anda ise yurt dışından rezervasyon akışının yeniden başladığını ifade etti.
 • 26 Temmuz 2016 08:58İşsizi İşe Alana 42 Ay Destekİşsizi İşe Alana 42 Ay Destekİşe alınmaları teşvik etmek amacıyla, işverenlere 30 veya 42 ay süreyle sigorta prim teşviki veriliyor. Uygulama yürürlüğe girdi.
 • 25 Temmuz 2016 19:14Kamuda Görevden AlmalarSağlık Bakanı Recep Akdağ, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantılı kamu personeline yönelik çalışma kapsamında, "5 gündür bizzat benim de içinde olduğum, komisyonlarla çok yoğun çalışıyoruz.
 • 25 Temmuz 2016 17:14Maski Personeline Tbs EğitimiMaski Personeline Tbs EğitimiManisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, kuruma kayıtlı araç verilerinin disiplinli şekilde toplanabilmesi ve raporlanabilmesi amacıyla Taşıt Bilgi Sistemi konulu eğitim semineri düzenledi.
 • 25 Temmuz 2016 16:54Maski Personeline TBS EğitimiMaski Personeline TBS EğitimiMASKİ İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı'nca düzenlenen kurum içi eğitimlerine devam ediyor.
 • 25 Temmuz 2016 16:522016 Sts Sonuçlarına İtiraz Edilebilecek2016 Sts Sonuçlarına İtiraz EdilebilecekSınav sorularına erişmek isteyen adaylar, Bilgi Edinme Hakkı Kanunu hükümlerine göre özel erişim usulünün ve Maliye Bakanlığı Bilgi ve Belgeye Erişim Ücreti Genel Tebliği Bilgi ve Belgeye Erişim Ücret Tarifesi hükümlerine göre sınav sonuç itirazlarının sonuçlandırılmasından sonra http://sinav.anadolu.edu.tr/sb/ adresinden sınav sorularına erişim talep edebilecek.
 • 25 Temmuz 2016 16:24Bakan Ağbal: "Vergi ve Prim Yapılandırmasına Trafik Cezaları da Dahil Edilecek"Maliye Bakanı Ağbal, vergi ve prim yapılandırması için yapacakları düzenlemeye trafik cezalarını da ekleyeceğini söyledi.
 • 25 Temmuz 2016 14:374 Milyon 250 Bin Kişinin Trafik Borcu İçin Önemli Karar4 Milyon 250 Bin Kişinin Trafik Borcu İçin Önemli KararFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) alçakça saldırısına karşı milletin büyük bir basiretle, vatanına, milletine, demokrasisine sahip çıktığını anlatan Ağbal, devletin olağanüstü hal (OHAL) çerçevesinde gösterdiği olağanüstü çaba, gayret bulunduğunu, vatandaşın normal hayatını sürdürmesini sağlayacak tedbirlerin alındığını ve ekonominin her geçen saat normalleştiğini kaydetti.
 • 25 Temmuz 2016 14:19Trafik Cezası Borcu Olanlara Yeniden Yapılandırma FırsatıTrafik Cezası Borcu Olanlara Yeniden Yapılandırma FırsatıMaliye Bakanı Naci Ağbal, yeniden yapılandırma düzenlemesi kapsamına trafik para cezalarının da dahil edileceğini söyledi.
 • 25 Temmuz 2016 08:55Devletin, El Koyduğu FETÖ'ye Ait Mallara ve Paralara Ne Yapacağı Belli OlduDevletin, El Koyduğu FETÖ'ye Ait Mallara ve Paralara Ne Yapacağı Belli OlduMaliye Bakanlığı'nın tebliğine göre kapatılan tüm kurum ve kuruluşların malları kayıta alınıp muhafaza edilecek. Banka ve diğer finans kuruluşlarındaki paralara da el konulacak.
 • 25 Temmuz 2016 07:37Darbecilerin Hazırladığı TSK Atama Listesi! Oteli Basan General MİT Müsteşarı OlacaktıDarbecilerin Hazırladığı TSK Atama Listesi! Oteli Basan General MİT Müsteşarı OlacaktıFethullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz'da halk tarafından bastırılan darbe girişiminin başarılı olması durumunda TSK'da hayata geçirmeyi planladığı 'atama listesi' de ortaya çıktı.
 • 25 Temmuz 2016 05:59Kızılay Meydanı'ndaki Demokrasi Nöbeti SürüyorKızılay Meydanı'ndaki Demokrasi Nöbeti SürüyorFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği darbe girişiminin ardından binlerce vatandaş, Kızılay Meydanı'nda demokrasi için nöbet tutuyor.
 • 25 Temmuz 2016 01:01Kızılay Meydanı'ndaki Demokrasi Nöbeti SürüyorFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği darbe girişiminin ardından binlerce vatandaş, Kızılay Meydanı'nda demokrasi için nöbet tutuyor.
 • 25 Temmuz 2016 00:0815 Vakıf Üniversitesinin KapatılmasıOHAL Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararnameyle kapatılan Turgut Özal Üniversitesi mühürlendi.
 • 24 Temmuz 2016 14:10Denetimi Tamamlanan Medinova Hastanesi Yönetiminden AçıklamaDenetimi Tamamlanan Medinova Hastanesi Yönetiminden AçıklamaAydın’da uzun süredir hizmet veren ve zaman zaman isim değişikliğine giden Aydın-İzmir karayolu üzerindeki özel hastanede dün gerçekleştirilen denetimin tamamlandığı belirtildi.
 • 24 Temmuz 2016 10:46Ohal Kapsamında Kapatılan Kurumlara Ne Olacak?Ohal Kapsamında Kapatılan Kurumlara Ne Olacak?Maliye Bakanlığının Milli Emlak Genel Tebliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
 • 24 Temmuz 2016 10:36Ohal Kapsamında Kapatılan Kuruluşların Mal Varlıklarının DevriOlağanüstü Hal (OHAL) Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan kurum ve kuruluşların mülkiyetindeki binalardaki taşınırlar, güvenlik önlemleri alınarak aynen muhafaza edilecek.
 • 24 Temmuz 2016 09:56Sırbistan Gümrüğünde Paranızı Beyan EdinSırbistan Gümrüğünde Paranızı Beyan EdinTürkiye'nin Belgrad Büyükelçiliği yetkilileri, Sırbistan'dan transit geçiş yapacak yolcuların uyması gereken gümrük mevzuat kurallarının 2013 yılında değiştiğini hatırlattı.
 • 24 Temmuz 2016 09:43FETÖ'nün Kız Yurdunda Hint Keneviri Ele GeçirildiFETÖ'nün Kız Yurdunda Hint Keneviri Ele GeçirildiErzurum'un Pasinler ilçesinde, FETÖ bağlantılı olduğu için kapatılmasına karar verilen Özel Refia Hanım Kız Öğrenci Yurdu'nun bahçesinde 897 kök Hint keneviri ele geçirildi.
 • 23 Temmuz 2016 19:50Aydın Özel Medinova Hastanesi'nden AçıklamaAydın Özel Medinova Hastanesi'nden AçıklamaAydın’daki özel hastanelerden Mediniova hastanesi yönetimi yaptıkları basın açıklaması ile mali denetimden geçtiklerini ancak hastanenin kapalı olmadığını ve sağlık hizmeti vermeye devam ettiğini belirttiler.
 • 23 Temmuz 2016 17:45Manavgat'ta 5 Okul KapatıldıManavgat'ta 5 Okul KapatıldıOlağanüstü Hal Kararnamesi’nin Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla yürürlüğe giren listede Manavgat’tan Özel Sema İlkokulu, Ortaokulu, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi’nin yanı sıra Özel Manavgat Oluşum Temel Lisesi bulunuyor.
 • 23 Temmuz 2016 16:17Fetö'nün Darbe GirişimiAydın'ın Efeler ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında kapatılan bir özel okul ile faal durumdaki iki hastanede polis ekiplerince arama yapıldı.
 • 23 Temmuz 2016 12:132 Bin 341 Kurum ve Kuruluş Kapatıldı2 Bin 341 Kurum ve Kuruluş KapatıldıKanun Hükmünde Kararname'de toplam 2 bin 341 kurum kapatıldı. Aralarında 15 üniversite var. O üniversitelerde okuyan öğrencilerin ne yapacağı da belli oldu.
 • 23 Temmuz 2016 09:24Ohal'de İlk KararnameOhal'de İlk KararnameTürkiye'de OHAL uygulamasının yürürlüğe girmesinin ardından ilk kararname Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 23 Temmuz 2016 09:19Ohal'e İlişkin İlk Khk Resmi Gazete'de Yayımlandı (1)Resmi Gazete'de yayımlanan Olağanüstü Hal (OHAL) Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname'yle, milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fethullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) aidiyeti, iltisakı veya irtibatı belirlenen 35 sağlık kurum ve kuruluşu, bin 43 özel öğretim kurum ve kuruluşuyla özel öğrenci yurdu ve pansiyonu, bin 229 vakıf ve dernek, 19 sendika, federasyon ve konfederasyon ile 15 vakıf yükseköğretim kurumu kapatıldı.
 • 23 Temmuz 2016 09:13Ohal'de İlk KararnameOlağanüstü Hal (OHAL) ilanından sonraki ilk kararname yayımlandı.
 • 23 Temmuz 2016 08:19OHAL'in İlk Kararnamesi! İfadeleri Polis Alacak, Gözaltı Süresi 1 AyOHAL'in İlk Kararnamesi! İfadeleri Polis Alacak, Gözaltı Süresi 1 Ayİlk KHK ile yüzlerce kurum kapatıldı. Gözaltı süresi yakalama anından itibaren 30 gün oldu, ifadeler ise polis tarafından alınacak. Avukat-müvekkil görüşmesi kayıt altına alınabilecek.
 • 22 Temmuz 2016 19:13Vergi Borçlarına Yapılandırma Geliyor (4)Vergi, sigorta primi ve gümrük vergisi borcu bulunanlar, borçlarını 6, 9, 12 ve 18 eşit taksitle ödeyebilecek.
 • 22 Temmuz 2016 19:11Vergi Borçları Yapılandırılıyor (3)Yurt dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymetler ile gemi, yat ve diğer su araçlarını 31 Aralık 2016'ya kadar Türkiye'ye getirenler, bu varlıkları serbestçe tasarruf edebilecek.
 • 22 Temmuz 2016 18:25Maliye Bakanı Naci Ağbal AçıklamasıMaliye Bakanı Naci Ağbal AçıklamasıMaliye Bakanı Naci Ağbal, "Ne yatırımda ne üretimde ne ekonominin içindeki piyasalarla ilgili olsun, mali disiplinle ilgili konular olsun, reformlarla ilgili konular olsun bırakın durmayı tam tersine biz bugünden itibaren daha da hızlanacağız" dedi.
 • 22 Temmuz 2016 17:38Lagarde'ın Fransa'da Yargılanması KesinleştiPARİS (AA) – Paris İstinaf Mahkemesi, Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde'ın, Fransa'da maliye bakanı olarak görev yaptığı dönemde ünlü iş adamı Bernard Tapie davasında usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle Cumhuriyet Adalet Mahkemesinde yargılanmasına onay verdi.
 • 22 Temmuz 2016 14:03Gümüşhane'de Görevden Uzaklaştırılan Kamu Personel Sayısı 96'ya Ulaştı15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ/PDY'ye yönelik operasyonlar hakkında, Gümüşhane Valisi Okay Memiş bir açıklama yaptı.