SON DAKİKA MALİYE BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Maliye Bakanlığı Haberleri

21:53
Yunanistan'da Yeni Dönem Yunanistan Maliye Bakanı Varufakis: "Yunanistan borçlara bağımlı bir ülke haline geldi, biz buna bir son vermek için seçildik" Fransa Maliye Bakanı Sapin: "Yunanistan'la yeni bir sözleşme yapmalyız. Kamu borcu konulardan sadece bir tanesidir" Fransa Başbakanı Valls: "Halk ekonomik krizden ve kemer sıkma.
20:09
Dünyaca Ünlü Plaj Sular Altında Kaldı Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde şiddetli lodos sebebiyle dünyaca ünlü Sarımsaklı plajı ve Türk Hava Kurumu'na (THK) ait toprak zeminli havaalanı sular altında kaldı.
Dünyaca Ünlü Plaj Sular Altında Kaldı
19:33
Dünyaca Ünlü Plaj Sular Altında Kaldı Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde şiddetli lodos sebebiyle dünyaca ünlü Sarımsaklı plajı ve Türk Hava Kurumu’na (THK) ait toprak zeminli havaalanı sular altında kaldı.
Dünyaca Ünlü Plaj Sular Altında Kaldı
15:11
Balıkesir'de Kuvvetli Lodos Ayvalık'ta kuvvetli lodos nedeniyle ilçeye ait kumsallar sular altında kaldı, küçük uçakların kalktığı kum pist ise adeta göle döndü.
07:33
Sümeyye Erdoğan Milletvekili Adayı mı Oluyor Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın milletvekili olacağı kulislerde dile getiriliyor. İddialara göre son sözü aile meclisi söyleyecek.
Sümeyye Erdoğan Milletvekili Adayı mı Oluyor
13:19
Cemevleri Haczin Eşiğinde Cemevlerinin elektrik ve su faturalarını ödememek için başlattıkları sivil itaatsizlik kararı kurumları haczin eşiğine getirdi.
Cemevleri Haczin Eşiğinde
12:47
Özel) Cemevleri Haczin Eşiğinde Cemevlerinin elektrik ve su faturalarını ödememek için başlattıkları sivil itaatsizlik kararı kurumları haczin eşiğine getirdi.
Özel) Cemevleri Haczin Eşiğinde
10:45
Zirai Kazancın Vergilendirilmesi Zirai kazancın gerçek usulde tespiti bakımından bir takvim yılı içinde dikkate alınacak zirai işletme büyüklüğü ölçülerini aşmayan ancak kamyon gibi araçlara sahip olan çiftçilerin mükellefiyet durumlarına ilişkin vergilendirme usulleri belirlendi.
10:39
Borsada Rayici Olmayan Yabancı Paraların Kurları Belirlendi Maliye Bakanlığı, borsada rayici olmayan yabancı paraların, Vergi Usul Kanunu gereğince 2014 yılı için yapılacak değerlemelerine esas olmak üzere kurlarını belirledi.
17:44
Bakan Şimşek'ten Atama Müjdesi Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "2015 yılında da vergi müfettiş yardımcıları almaya devam edeceğiz.
14:57
Eğitim Bir-Sen 2 Nolu Şubesi Açıldı Eğitim Bir-Sen Kayseri Şube Başkanı Aydın Kalkan, yaptığı basın toplantısında Eğitim Bir-Sen 2 Nolu Şubesinin açıldığını söyledi.
Eğitim Bir-Sen 2 Nolu Şubesi Açıldı
10:05
Kamudan İş Dünyasına Önemli Atama: Erol Çember, Sistem Global Danışmanlık Gaziantep Ekibinde.
18:16
Atina Borsası'nda Yüzde 9'luk Kayıp Yunanistan Maliye Bakanı Yanis Varufakis, yanlış kemer sıkma politikalarında yeni bir sayfa açtıklarını söyledi.
17:38
Rus Ekonomisindeki Krize Moskova'dan Müdahale Rusya'da yaşanan derin mali krize karşı hükümet devreye girdi.
Rus Ekonomisindeki Krize Moskova'dan Müdahale
17:37
Başkan Timur'dan 'Camiler Satılıyor' Haberlerine Tepki Amasra Belediye Başkanı Emin Timur, son günlerde yerel basında çıkan, “Amasra Belediye Başkanı, 2 caminin satışa çıkarılmasını belediye meclis gündemine getirdi” şeklindeki haberlerin, belli amaç için saptırma ve halkı yanıltıcı olduğunu ifade etti.
Başkan Timur'dan 'Camiler Satılıyor' Haberlerine Tepki
19:11
Veterinerlik Hizmetleri Kanunu Değişiyor Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı: "2014 yılı içinde yaklaşık 500 personel aldık.
18:46
Syriza'nın AB ile Masaya Oturacak Adamı Yanis Varoufakis Yunanistan'da iktidara gelen radikal sol Syriza'nın Maliye Bakanı, kendisini 'kazara ekonomist' olarak tanımlayan Yanis Varoufakis oldu.
Syriza'nın AB ile Masaya Oturacak Adamı Yanis Varoufakis
14:47
ÖĞ-DER Şube Başkanı İkinci: Asgari Ücretli Öğretmen Çalıştırılmamalı ÖĞ-DER Erzurum Şube Başkanı Abdullah İkinci, Milli Eğitim Bakanlığının asgari ücretli öğretmen uygulamasına son vermesini istedi.
ÖĞ-DER Şube Başkanı İkinci: Asgari Ücretli Öğretmen Çalıştırılmamalı
09:02
Ulusal Tütün Kontrol Eylem Planı Uygulamaya Konuldu Başbakan Ahmet Davutoğlu imzasıyla yayımlanan genelgeyle Ulusal Tütün Kontrol Eylem Planı uygulamaya konuldu.
Ulusal Tütün Kontrol Eylem Planı Uygulamaya Konuldu
19:02
Motorlu Taşıtlar Vergisi Uyarısı Afyonkarahisar Defterdarı Yaşar Kısa, Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin 2015 yılı birinci taksit ödemelerinin, 2 Şubat'ta sona ereceğini bildirdi.
17:40
Aile Paketi Tasarısı TBMM'ye Sunuldu Analık izni biten kadın memur isteği halinde birinci doğumda 2 ay, ikinci doğumda 4 ay, sonraki doğumlarda ise 6 ay süreyle günlük çalışma süresinin yarısı kadar çalışabilecek Çocuğu olan memur anne ve baba, çocuk mecburi ilköğretim çağının başladığı tarihi takip eden aybaşına kadar yarım çalışma talep edebilecek.
17:13
Kocaeli'nin Vergi Geliri Düştü Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli'nde petro kimya sanayisinde faaliyet gösteren üyelerin başka şehirlerden ithalat yaptığını, dolayısıyla kentte toplanan vergilerde yaklaşık 5 milyar lira kayıp yaşandığını bildirdi.
14:37
Zeytinoğlu: Kocaeli'de Toplanan Vergilerde Ciddi Erozyon Var Maliye Bakanlığı'nın verilerine göre 2014 yılında 39.5 milyar lira vergi ödeyerek, İstanbul'dan ve İzmir'den sonra yüzde 11.2 gibi bir oranla en fazla vergi toplanan üçüncü il olan Kocaeli bu sıralamasını korudu.
Zeytinoğlu: Kocaeli'de Toplanan Vergilerde Ciddi Erozyon Var
12:37
Esnafa Faizsiz Kredi Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında faaliyet gösteren esnaf ile yeni girişimcilere sıfır faizli kredi uygulamasının başladığını söyledi.
12:26
Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli Açıklaması "Kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında faaliyet gösteren esnaf ve yeni girişimcilere sıfır faizli kredi uygulaması başladı" "İmalat ve tamirat ile hizmete ilişkin meslek kollarında faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlara kullandırılan krediler için ödenmesi gereken faizin yarısını Hazine.
00:30
Kamalak: Yurt Dışındaki Okulların Kapatılması Çağrısı Yanlış Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Afrika gezisi sırasında Türk okulların kapatılması çağrısını kabul edilemez ve binlerce defa yanlış bulduğunu söyledi.
Kamalak: Yurt Dışındaki Okulların Kapatılması Çağrısı Yanlış
16:42
Bakan Yılmaz: Sivas'a Kayak Simülasyon Merkezi Yapılmalı Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Sivaslıların rüyası olan Yıldızdağı Kış Sporları Turizm Merkezi’ni hizmete açtı.
13:44
Maliye Dernekleri Çanakkale'de Bir Araya Geldi Defterdar ve Defterdar Yardımcıları Derneği’nin (DEFYADER) öncülüğünde, 13 dernek temsilcisinin katılımıyla Çanakkale istişare toplantısı yapıldı.
Maliye Dernekleri Çanakkale'de Bir Araya Geldi
13:11
13 Maliye Derneği Çanakkale'de Biraraya Geldi Defterdar ve Defterdar Yardımcıları Derneği (DEFYADER) öncülüğünde 13 dernek temsilcisi, Çanakkale'de istişare toplantısı yaptı.
16:45
Örtülü Ödenek Harcamalarındaki Yüksek Artış Meclis Gündemine Taşındı MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun örtülü ödenek harcamalarını TBMM gündemine taşıdı.
14:06
Bakan İdris Güllüce: İmar Kanunu Yönetmeliği Yenilenecek Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, 'İmar Yönetmeliği' yapılacağının müjdesini vererek, rant payı dağıtımı ile ilgili vergilendirmenin de düzenleneceğini söyledi.
Bakan İdris Güllüce: İmar Kanunu Yönetmeliği Yenilenecek
11:16
Vergi Borcuna En Sadık İl Kocaeli Sanayi kenti Kocaeli, 2014'te yüzde 91,8'lik tahsilat oranıyla vergi toplamada en iyi performans sergileyen il oldu.
21:20
1 Milyon Ton Pirinç İçin Açık Arttırma Dha DIŞ HABER – 1 Milyon Ton Pirinç İçin Açık Arttırma Tayland maliye bakanlığı toplam 1 milyon ton pirinci yerli alıcılara açık arttırmayla sunuyor.
19:15
Antalya'da Emekliler Yapılan 24 Liralık Zammı İade Edecek DİSK'e bağlı Emekli- Sen üyeleri, hükümetin kendilerine yaptığı 24 liralık zammı protesto etti.
Antalya'da Emekliler Yapılan 24 Liralık Zammı İade Edecek
17:58
İç Güvenlik Paketi" TBMM İçişleri Komisyonu'nda Kabul Edildi Kimlik kartı, uluslararası aile cüzdanı ve mavi kart bedeli müracaat sırasında tahsil edilecek.
17:54
Abd-Küba Hattında Zorlu Süreç ABD ile Küba arasında elli yılı aşkın bir süredir dondurulmuş olan ilişkilerde yeni bir döneme giriliyor.
Abd-Küba Hattında Zorlu Süreç
17:41
MHP'li Türkkan'dan 'Örtülü Ödenek' Sorusu (2) (Yeniden) Mhp kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun örtülü ödenek harcamalarıyla ilgili olarak Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.
17:10
MHP'li Türkkan'dan 'Örtülü Ödenek' Sorusu MHP'li Lütfü Türkkan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun örtülü ödenek harcamalarıyla ilgili Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.
15:56
Tüsiad'ın Yeni Yönetim Kurulu TÜSİAD 45. Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi.
13:49
Kapadokya'da Turist Rehberleri Mali Konularda Bilgilendirildi Turist Rehberleri Birliği (TUREB), Nevşehir Rehberler Odası (NERO), Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı ve Maliye Bakanlığı'nca düzenlenen toplantıyla turist rehberleri mali konulardaki sorumlulukları konusunda bilgilendirildi.
Kapadokya'da Turist Rehberleri Mali Konularda Bilgilendirildi
13:38
Emekliler Yapılan 24 Liralık Zammı İade Edecek Hükümetin yaptığı 24 liralık zammı protesto eden Emekli-Sen üyeleri, zammı iade etmek için Başbakanlık ve Maliye Bakanlığı'ndan hesap numarası istedi.
Emekliler Yapılan 24 Liralık Zammı İade Edecek
11:37
İşte İmar Kanunu Hakkındaki Bilinmeyenler Şehir Plancısı Hüseyin Oflaz, kamuda şeffaflık paketi içinde yer alan imar kanunu taslağıyla ilgili bilinmeyenlere dikkat çekti.
11:24
Turist Rehberleri İçin Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi TÜREB, Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesinde görev yapan turist rehberleri için bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Turist Rehberleri İçin Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi
10:13
Bölgesel Gelişme Yüksek Kurulunun Kurulması Bölgesel Gelişme Yüksek Kurulu ile Bölgesel Gelişme Komitesinin kurulması ve çalışmasına ilişkin usul ve esaslar belirlendi.
Bölgesel Gelişme Yüksek Kurulunun Kurulması
22:26
İç Güvenlik Paketi İçişleri Komisyonunda TBMM İçişleri Komisyonu, 43 maddelik İç Güvenlik Paketinin 10 maddesini daha kabul ederek 35. maddeye geldi.
16:24
Sudanlı İş Adamı Heyetinden Satso'ya Ziyaret Türkiye ile ticaret yapmak ve müşterek iş imkanlarını yerinde görerek değerlendirmek amacıyla ülkemizi ziyaret eden Sudan’lı işadamları heyeti, HAYSİAD Sakarya İl Temsilcisi ve Hayrat Vakfı Sakarya Temsilcisi’nin katılımı ile Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.
12:49
Teis: Eczacılar Suriyeli Sığınmacılardan İlaç Bedelini Alamıyor Tüm Eczacı İşverenler Sendikası Genel Başkanı Eczacı Nurten Saydan, Suriyeli hastalara ait reçeteleri karşılayan eczacıların 8 aydır ilaç paralarını almadıkları için mağdur olduklarını söyledi.
Teis: Eczacılar Suriyeli Sığınmacılardan İlaç Bedelini Alamıyor
12:30
"Devlet mi Çiftçiyi Destekliyor Çiftçi mi Devleti?" Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü Araştırma Görevlisi Özalp, çiftçiye verilen tarımsal desteğin vergilerle fazlasıyla geri alındığını savundu.
'Devlet mi Çiftçiyi Destekliyor Çiftçi mi Devleti?'
19:24
Yunanistan'da Umut ve Kaygı Bir Arada Yunanistan'daki erken seçime günler kala seçmenler kutuplaşmış durumda.
Yunanistan'da Umut ve Kaygı Bir Arada
15:31
Veysel Mahallesi'nde Kentsel Dönüşüm Konuşuldu 6306 sayılı afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi hakkında kanun veuygulama yönetmeliği kapsamında Bayburt’ta ilk kazmanın vurulması planlanan Veysel Mahallesi’nde Kentsel Dönüşüm Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
Veysel Mahallesi'nde Kentsel Dönüşüm Konuşuldu
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 02.02.2015 02:14:52. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA MALİYE BAKANLIĞI HABERLERİ
[Hata Bildir]