SON DAKİKA MALİYE BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Maliye Bakanlığı Haberleri

 • 01:16Türk Keneşi Gümrük İdareleri Başkanları 4. ToplantısıTürk Keneşi Gümrük İdareleri Başkanları 4. ToplantısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Türk Keneşi Gümrük İdareleri Başkanları 4. Toplantısı'ndan detaylar-Kırgızistan Başbakan Temir Sariyev'in konuşması Türk Keneşi Gümrük İdareleri Başkanları 4. Toplantısı Bişkek'te yapıldıTürkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan'ın oluşturduğu Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi'ne (Türk Keneşi) üye ülkelerin gümrük idarelerinin dördüncü toplantısı, Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te yapıldı.
 • 01:02Türk Keneşi Gümrük İdareleri Başkanları 4. Toplantısı Bişkek'te YapıldıTürkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan'ın oluşturduğu Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi'ne (Türk Keneşi) üye ülkelerin gümrük idarelerinin dördüncü toplantısı, Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te yapıldı.
 • 19:10Nsa Almanya'yı GözlüyorNsa Almanya'yı GözlüyorNSA'in Merkel'in yanı sıra Alman bakanları ve üst düzey politikacıları da dinlediğinin ortaya çıkmasının ardından, ABD Büyükelçisi Başbakanlığa çağrıldı.
 • 14:27Ekonomi Bakanı Zeybekci Soruları Yanıtladı: (2)Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Yunanistan'ın içinde bulunduğu ekonomik durumunun, iki ülke arasındaki dış ticaret hacminin düşük olması nedeniyle Türkiye'yi minimum etkileyeceğini söyledi.
 • 10:32Sosyal Markete Ramazan Ayında SMS'li BağışSosyal Market Vakfı, yardıma muhtaç insanlar için Ramazan ayında başlattığı SMS sistemi ile Sosyal Market için bağış toplayacak.
 • 10:19Sosyal Markete Bağış Yapmak Artık Çok KolaySosyal Market Vakfı, yardıma muhtaç insanlar için Ramazan Ayı'nda başlattığı SMS sistemi ile Sosyal Market için bağış toplayacak.
 • 21:54Referandumda Hayır Demek AB'den Çıkmak DeğilReferandumda Hayır Demek AB'den Çıkmak Değil"Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras devlet televizyonundan halka hitap etti.
 • 20:49Yunanistan'daki Mali KrizYunanistan'daki Mali KrizGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Atina'da Maliye Bakanlığı'ndan detay-Pankart ATİNA - Yunanistan'ın başkenti Atina'da Maliye Bakanlığı çalışanları, bakanlık binasının ön cephesine üzerinde " tehdit ve tasarruf önlemlerine hayır" yazılı bir pankart astı.
 • 17:00Van'da Çürüyen Araçlara Çözüm BulunamıyorVan'da Çürüyen Araçlara Çözüm BulunamıyorVan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Emin Tuğrul, çeşitli kaçakçılık olaylarında kullanıldıkları gerekçesi ile güvenlik güçleri tarafından bağlanan araçların milli servet olduğunu ifade ederek, 88 aracın Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından hurdaya çıkartıldığını söyledi.
 • 04:40Türkiye'nin%5 Büyüyebilmesi İçin Bankacılık Sektörü%25 BüyümeliTürkiye'nin%5 Büyüyebilmesi İçin Bankacılık Sektörü%25 BüyümeliFinansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu'nun Türk bankacılığı ve Türkiye ekonomisinde gelinen noktada 2 tespiti var. Bunlardan ilki bankacılık uygulamalarını düzenleyen kurum sayısının neredeyse 2 elin parmaklarını ulaşması ve yargı kararlarının da birer regülasyon haline gelmesi. İkincisi ise hem sektör hem de ülke ekonomisi açısından 'büyüyememe' daha doğrusu 'sıçrama yaratacak büyüme'yi sağlayamama problemi. Temel Güzeloğlu, bankacılık sektörü açısından büyüme ve ülke ekonomisini kalkındırma noktasında ise "Türkiye ekonomisinin yüzde 5 büyüyebilmesi için, bankacılık sektörünün yüzde 25 büyümesi lazım" diyor.
 • 18:56Şanlıurfa'da Rektör'ün Gergin Basın ToplantısıŞanlıurfa'da Rektör'ün Gergin Basın ToplantısıŞanlıurfa'da Rektör'ün gergin basın toplantısı Şanlıurfa'da basın toplantısı düzenleyen Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın ile kendisinden önceki yönetimde usulsüzlük yapıldığını öne sürerek bunun araştırılmasını istediği gazeteciler arasında gerginlik yaşandı.
 • 18:41Şanlıurfa'da Rektör'ün Gergin Basın ToplantısıŞanlıurfa'da Rektör'ün Gergin Basın ToplantısıŞanlıurfa'da basın toplantısı düzenleyen Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın ile kendisinden önceki yönetimde usulsüzlük yapıldığını öne sürerek bunun araştırılmasını istediği gazeteciler arasında gerginlik yaşandı.
 • 16:53Adıyaman Vergisini VeriyorAdıyaman Vergisini VeriyorTahakkuk eden verginin%92'sinin tahsil edildiği Adıyaman'a devlet tarafından yapılan yatırım ve cari harcamaların%47'si vergiden karşılanıyor.
 • 15:03KKTC Başbakanı Yorgancıoğlu: "Yeni Hükümete Yüzümüzün Akı ile Bir Miras Devrediyoruz"LEFKOŞA (İHA) – KKTC Başbakanı Özkan Yorgancıoğlu, devlet televizyonunda katıldığı programda hükümetin icraatlarına değinerek, “İnanıyorum ki, gelecek yeni hükümete yüzümüzün akı ile bir miras devrediyoruz.
 • 14:45Yunanistan IMF'ye Borcunu ÖdemeyecekATİNA (AA) – Yunanistan Maliye Bakanı Yanis Varufakis, Yunanistan'ın Uluslararası Para Fonu'na (IMF) olan ve süresi bugün sona eren 1,6 milyar avroluk borcunu ödemeyeceğini bildirdi.
 • 12:23Avrupa Endişeli, Yunanistan Sos Veriyor (Analiz)Avrupa Endişeli, Yunanistan Sos Veriyor (Analiz)Yunanistan'ın ekonomik durumu hızlı bir şekilde kötüleşiyor.
 • 11:23Halk Otobüscüleri Mali Genel Kurul YaptıHalk Otobüscüleri Mali Genel Kurul YaptıSivas’ta taşımacılık hizmetlerini veren SS. 39 Nolu Halk Otobüsçüleri Taşıyıcılar Kooperatifi olağan mali genel kurulunu yaptı.
 • 09:12Atama KararlarıDevlet Malzeme Ofisi (DMO) Genel Müdürlüğüne, Milli Emlak Genel Müdür Yardımcısı Tufan Büyükuzun atandı.
 • 08:32ABD Fransız Bakanları Dinledi'ABD Fransız Bakanları Dinledi'ABD'nin Fransa'da yürüttüğü dinleme faaliyetlerinin boyutunun tahmin edildiğinden daha kapsamlı olduğu ileri sürüldü.
 • 08:28Atama KararlarıAdalet Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı’na yapılan atamalar Resmi Gazete’de yayımlandı.
 • 03:45Yunanistan Yangını Piyasaları SarsıyorYunanistan Yangını Piyasaları SarsıyorDünya piyasalarında Yunanistan korkusu derinleşiyor.
 • 16:12Gazeteciler Yeni Kurulacak Hükümetten Basın Özgürlüğü İstiyorGazeteciler Yeni Kurulacak Hükümetten Basın Özgürlüğü İstiyorGazeteci dernekleri ve sendika temsilcileri, yeni kurulacak hükümetten basın ve ifade özgürlüğü istiyor.
 • 16:01Basın Konseyi Başkanı Türenç: Yargı Bağımsızlığı ve Basın Özgürlüğü İki Büyük SorunumuzBasın Konseyi Başkanı Türenç: Yargı Bağımsızlığı ve Basın Özgürlüğü İki Büyük SorunumuzBasın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, Gazetecilere Özgürlük Platformu (GÖP) dönem sözcülüğünü, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto'dan devraldı.
 • 14:53Altunhisar İlçesine Yeni Kaymakam AtandıAltunhisar İlçesine Yeni Kaymakam AtandıNiğde’nin Altunhisar İlçesinin Kaymakamı Mehmet Yaşar Yeşiltaş’ın Mardin’in Dargeçit ilçesine tayini çıktı.
 • 14:44Almanya Hükümeti'nden "Referandum" AçıklamasıAlmanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Yunanistan'in 3 kreditörün teklif ettiği programı referanduma götürme kararına ilişkin, "Yunanistan Hükümeti, Yunan kanunları çerçevesinde halk oylamasına gitmeyi zorunlu bulduysa, bu Yunanistan Hükümeti'nin hukuki hakkıdır.
 • 10:27Güney Kore, Asya Altyapı Yatırım Bankası'nın Beşinci Büyük Hissedarı OlacakGüney Kore'nin, Çin'in öncülüğünde kurulan Asya Altyapı Yatırım Bankası'nın (AIIB) beşinci en büyük hissedarı olacağı bildirildi.
 • 08:43Taşerona Hak ve Maaş Müjdesi!Taşerona Hak ve Maaş Müjdesi!Yaklaşık 1.5 milyon taşeron işçinin beklediği çalışma tamamlandığında kadroya geçecek taşeronların maaşları artacak. Asıl işi yapanlarla aynı ücrete ve sosyal haklara kavuşacak.
 • 01:07Yunanistan'da Bankalar Bir Hafta Kapalı KalacakYunanistan'da Bankalar Bir Hafta Kapalı KalacakYunanistan ile kreditörler arasındaki müzakerelerin askıya alınması ve 5 Temmuz'da ülkenin referanduma gidecek olması üzerine Mali İstikrar Konseyi, bankaların en az 6 iş günü kapalı kalmasını hükümete önerdi.
 • 12:00Necmi Çakıcı ve Gitaş A.ş İlk SıradaNecmi Çakıcı ve Gitaş A.ş İlk SıradaMaliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın 2014 yılı vergilendirme dönemi vergi rekortmenlerini açıklamasının ardından Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı Antalya’da Kurumlar ve Gelir vergisinde en çok vergi beyan eden ilk 100 mükellefin isimlerini açıkladı.
 • 10:42Koza Altın'dan Rekor VergiKoza Altın İşletmeleri, geçen yıl ödediği 113 milyon 576 bin TL vergi ile Türkiye'nin en çok vergi ödeyen yedinci özel sanayi kuruluşu oldu.
 • 10:27Transit Petrol Boru Hattı Projelerine İlişkin Kdv İstisnasıMaliye Bakanlığı, transit petrol boru hattı projelerinin inşa ve modernizasyonuna ilişkin uygulanacak KDV istisnasının usul ve esaslarını belirledi.
 • 18:28Gelecek Garantili Meslek Eğitimi İçin Bin Kişi AranıyorKuzey Ren Vestfalya (KRV) Maliye Bakanlığı önümüzdeki eğitim sezonu için bin gence meslek eğitimi yeri açtı.
 • 16:36Manisa, 124 Ayrı Noktada Toplam 404 Kamerayla İzlenecekManisa, 124 Ayrı Noktada Toplam 404 Kamerayla İzlenecekManisa’da trafik kazalarını en aza indirmek amacıyla Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) Projesi hayata geçirildi.
 • 16:32İzmir'in Vergi Rekortmeni Yine Lucien ArkasMaliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, Türkiye'de 2014 yılında en yüksek gelir ve kurumlar vergisi beyanında bulunan ilk 100 mükellefi açıkladı.
 • 16:18Vergi Rekortmenleri Belli OlduMaliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı Edirne Vergi Dairesi 2014 yılı vergilendirme dönemine ilişkin verilen Gelir Vergisi beyanları sonucunda Edirne genelinde en çok vergi beyan eden mükellefler açıklandı.
 • 15:41Karslı: Memur Zamlarını Enflasyon YuttuKarslı: Memur Zamlarını Enflasyon YuttuAktif Eğitimciler Sendikası (AKTİF EĞİTİM SEN) Erzurum Şube Başkanı Mehmet Karslı, memurun enflasyona ezdirildiğini belirterek, "Son 10 yılda verilen zamları enflasyon canavarı yuttu.
 • 12:50Türkiye'nin Vergi Rekortmenleri Belli Oldu (2)Türkiye'nin vergi rekortmenleri listesinde ilk sırayı ENKA Şirketler Grubu Onursal Başkanı Şarık Tara alırken, listenin 2, 3 ve 4. sıraları Koç ailesi mensuplarından oluştu.
 • 12:01Cem Yılmaz'dan Vergi Şampiyonlarına İnce GöndermeCem Yılmaz'dan Vergi Şampiyonlarına İnce GöndermeTürkiye'nin gelir vergisi rekortmeni listesinde 58. sırada yer alan ünlü komedyen, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ilginç bir göndermede bulundu.
 • 11:31Vergi Rekortmeni Değişti, Şarık Tara İlk Sıraya ÇıktıTürkiye'nin vergi rekortmeni, 2014 yılı için 37 milyon 582 bin 415,87 lira vergi tahakkuk ettirilen Şarık Tara oldu.
 • 11:18Acun Ilıcalı, Vergi Rekortmeni Listesinde 29 Basamak GerilediAcun Ilıcalı, Vergi Rekortmeni Listesinde 29 Basamak GerilediGeçtiğimiz yıl ödediği 6 milyon 204 bin 783,57 lira gelir vergisi ile 15. sırada yer alan Acun Ilıcalı, bu yıl 4 milyon 976 bin 881,93 lira ile 44. sırada yer aldı.
 • 11:16Vergi Rekortmeni Şarık Tara Oldu, Rıza Sarraf 56'ncı SıradaMaliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, Türkiye'de 2014 yılında en yüksek gelir ve kurumlar vergisi beyanında bulunan ilk 100 mükellefi açıkladı.
 • 10:40Türkiye'nin Vergi Rekortmenleri Belli OlduTürkiye'nin Vergi Rekortmenleri Belli OlduMaliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, 2014 yılı vergilendirme dönemine ilişkin verilen Gelir Vergisi beyanları sonucunda Türkiye genelinde en çok vergi beyan eden ilk 100 mükellefi açıkladı.
 • 10:34Türkiye'nin Vergi Rekortmenleri Belli Oldu2014 yılı vergi rekortmeni 37 milyon 582 bin 415,87 lira vergi tahakkuk ettirilen Şarık Tara oldu.
 • 10:16Türkiye'nin Vergi Rekortmenleri Belli Oldu (1)Türkiye'nin vergi rekortmeni, 2014 yılı için 37 milyon 582 bin 415,87 lira vergi tahakkuk ettirilen Şarık Tara oldu.
 • 09:20Emekli Temmuzda Önce Önflasyon Farkı Sonra Seyyanen Zam AlacakEmekli Temmuzda Önce Önflasyon Farkı Sonra Seyyanen Zam AlacakSSK ve Bağ-Kur emeklilerine seyyanen zam, temmuz ayında yürürlüğe giriyor. Emekli maaşlarına önce temmuz ayında enflasyon farkı zammı yapılacak.
 • 09:02Gündem/ 26 Haziran 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek Türk Kızılayı madalya programı ve iftar gecesine katılacak.
 • 00:02Gündem Özeti/ 26 Haziran 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi MHP Grubu'nda, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu Çankaya Köşkü'nde, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı parti genel merkezinde ziyaret edecek.
 • 20:46Manisa'da Trafik Tedes ile İzlenecekManisa'da Trafik Tedes ile İzlenecekManisa Büyükşehir Belediyesi ile İl Emniyet Müdürlüğü arasında protokolü imzalanan Trafik Elektronik Denetleme Sistemi(TEDES) Projesi çerçevesinde il merkezi dahil Akhisar, Kula, Salihli ve Turgutlu İlçelerindeki trafik 124 ayrı noktada toplam 404 kamera sistemi ile izleneceği bildirildi.
 • 17:11Pak Sağlık İş, İzmir'deki Vakfa Yapılan Polis Baskınını KınadıPak Sağlık İş, İzmir'deki Vakfa Yapılan Polis Baskınını KınadıPak Sağlık İşçileri Sendikası (Pak Sağlık İş), İzmir Sulh Ceza Hâkimliği Savcısı Okan Bato’nun talebi üzerine, polis ekipleri ve maliye müfettişlerinin Türkiye Tabipler Vakfı’nın Şifa Üniversitesi merkez binası ile Bornova Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’ndeki vakfa ait yere baskın düzenlenerek arama yapılmasını kınadı.
 • 15:35Bakanlık En Yüksek Gelir ve Kurumlar Vergisi Beyanında Bulunan İlk 100 Mükellefi AçıklayacakMaliye Bakanlığı, Türkiye genelinde en yüksek gelir ve kurumlar vergisi beyanında bulunan ilk 100 mükellefi yarın açıklayacak.