12:5500
SON DAKİKA MALİYE BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Maliye Bakanlığı Haberleri

   

  Koray Aydın: Önümüzdeki Seçimde Verilecek Her Oy Öcalan'ın Affına Verilecek

  Koray Aydın: Önümüzdeki Seçimde Verilecek Her Oy Öcalan'ın Affına Verilecek

  MHP Milletvekili Koray Aydın, İmralı’daki yapılan görüşmelerde hükümet ile İmralı arasında dağ kadrosu arasında varılan mutabakat metninin ana omurgasını özerkliğin oluşturduğunu söyledi. (Bugün 12:42)

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  Milli Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı, Kamu İhale Kurumu, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu bütçeleri ile Gelir Bütçesi'nin görüşülmesine başlandı. (Bugün 11:02)

   

  Bakanlıklara Ait Atama Kararları Resmi Gazetede

  Başbakan Yardımcılığı, Dışişleri, Ekonomi, Gümrük ve Ticaret ile Maliye Bakanlıklarına ait atama kararları, Resmi Gazetede yayımlandı. (Bugün 02:22)

   

  Atama Kararları Resmi Gazetede

  Başbakan Yardımcılığı, Dışişleri, Ekonomi, Maliye ile Gümrük ve Ticaret bakanlıklarına ait atama kararları Resmi Gazetede yer aldı. (Bugün 01:57)

   

  Maliyecilerin Fazla Mesai Eylemi

  Maliyecilerin Fazla Mesai Eylemi

  Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı ile bağlı birimlerde çalışan personel, fazla mesailerinin ödenmediği gerekçesiyle eylem yaptı. (Dün 17:35)

   

  Konut Kredilerine Yeni Kriterler Geliyor

  Konut Kredilerine Yeni Kriterler Geliyor

  Gayrimenkul kredilerine yönelik mevcut vergi avantajları, konut sahipliği sayısı ve kredi miktarı gibi kriterlere göre gözden geçirilecek. (Dün 16:20)

   

  Smmmo Mükellefleri Uyardı

  Smmmo Mükellefleri Uyardı

  Balıkesir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (BSMMMO) Başkanı Metin Yalçın, e-defter ve envanter konularında mükelleflere uyarıda bulundu. (Dün 16:04)

   

  Halka Açılmaya ve Borsa Yatırımına Teşvik Geliyor

  Yurtiçi Tasarrufların Artırılması ve İsrafın Önlenmesi Programı ile halka açılacak şirketlere ve uzun vadeli yatırımcıya teşvik geliyor. (Dün 14:55)

   

  İşletme ve İktisat Fakültelerine Faizsiz Finans Dersi

  Üniversitelerin işletme ve iktisat fakültelerinde İslam ekonomisi ve faizsiz finans, ilahiyat fakültelerinde ise ekonomi ve finans alanlarında seçmeli veya zorunlu dersler programlara konulacak Belirlenecek bir üniversitede faizsiz finans alanında çalışacak bir enstitü ya da araştırma merkezi kurulacak Finans alanındaki 100 akademik araştırmaya 2 milyon, bilgi ve tecrübe artırımı amacıyla finans merkezlerine 200 akademisyenin kısa süreli çalışma ziyareti için 2 milyon, finans alanında 50 (Dün 14:49)

   

  Tüm İstatistikler Tek Çatı Altında Toplanacak

  Resmi İstatistik Programı (RİP) kapsamında TÜİK ve diğer kurum ve kuruluşlarca yayımlanan tüm istatistikleri tek bir çatı altında toplayan bir internet portalı (RİP Portalı) kurularak işlerliği sağlanacak Uluslararası veri gönderim sistemi kurulacak, kurum ve kuruluşlarca yapılacak veri gönderiminin bu sistem üzerinden yapılması sağlanacak Emniyet Genel Müdürlüğünün pasaport kayıtlarının, Gümrük ve Ticaret Bakanlığının MERSİS, ESBİS, HKS, Üretici Birlikleri ve Kooperatif Bilgi Sistemine (Dün 14:20)

   

  İş ve Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Eylem Planı

  Maden Kanunu ve Madencilik Faaliyetleri Uygulama Yönetmeliği’ndeki ruhsat iptalleri yerine mümkün olduğunca makul ölçülerde idari para cezası ve benzeri hükümler getirilecek Abonelik sözleşmelerinden doğan alacakların icra takibinden başka alternatif yollardan tahsili sağlanacak İş dünyasını ilgilendiren konularda adli ve idari yargıda ihtisas mahkemeleri oluşturulacak. (Dün 14:08)

   

  Kamu Harcamalarında Yeni Dönem

  Kamuda personel harcamalarının rasyonelleştirilmesi kapsamında, kurum personel tavanları belirlenecek ve ihtiyaçlar öncelikle atıl personel kullanılarak karşılanacak. (Dün 13:51)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
19.12.2014 12:55:15. #1.12#