SON DAKİKA MARDİN SAVUR HABERLERİ

Son Dakika Mardin Savur Haberleri

09:29
4 Kişinin Öldüğü Silahlı Saldırıda 3'ü Korucu Olmak Üzere 5 Kişi Gözaltında Mardin’in Ömerli İlçesi'ne bağlanan Kayadere Köyü'nde dün gece 2 aile arasında çıkan ve 4 kişinin öldüğü 27 kişinin yaralandığı olayda jandarma korucu başı ile birlikte 3 korucu olmak üzere 5 kişiyi gözaltına aldı.
4 Kişinin Öldüğü Silahlı Saldırıda 3'ü Korucu Olmak Üzere 5 Kişi Gözaltında
14:59
Basketbol Gönüllüleri Projesi Mardin'de Basketbol Gönüllüleri Projesi kapsamında 114 çocuğa basketbol eğitimi ve spor malzemeleri verildi.
12:52
Şırnak' Ta Yollarda Mahsur Kaldılar Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde dün başlayan ve geceden itibaren etkisini sürdüren kar yağışı bazı yerleşim birimlerinde hayatı durma noktasına getirdi.
Şırnak' Ta Yollarda Mahsur Kaldılar
12:34
Güneydoğu Kara Teslim Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde dün başlayan ve geceden itibaren etkisini sürdüren kar yağışı bazı yerleşim birimlerinde hayatı durma noktasına getirdi.
Güneydoğu Kara Teslim
11:50
İsveç'te 5 Cezaevi Kapanıyor Ülkede son yıllarda işlenen suç oranlarındaki düşüşle birlikte ceza infaz sistemindeki yeni uygulamalar da sonuç verdi Hapishanelerdeki tutuklu sayısındaki azalma dolayısıyla 5 cezaevinin kap...
İsveç'te 5 Cezaevi Kapanıyor
17:40
33 PKK'lının Öldürüldüğü İki Ev Müze Yapılmak İsteniyor Mardin'in Savur ilçesi Taşlık ve Yazır köylerinde 33 teröristin etkisiz hale getirildiği iki evin örgüt tarafından onarılarak müze haline getirilmesi için çalışma başlatıldı.
33 PKK'lının Öldürüldüğü İki Ev Müze Yapılmak İsteniyor
16:06
Savur'daki 'PKK Müzesi' İnşaatı Durduruldu Mardin'in Savur İlçesine bağlı Yazır ve Taşlık Köylerinde 21 yıl önce öldürülen 33 PKK'lı için Dr.Hamza adı ile yaptırılan müzenin yapımı durduruldu.
Savur'daki 'PKK Müzesi' İnşaatı Durduruldu
13:15
Genelkurmay Başkanlığı'ndan Terör Olaylalı ile İlgili Açıklama Genelkurmay Başkanlığı, meydana gelen terör olayları ile ilgili bir açıklama yaptı.
Genelkurmay Başkanlığı'ndan Terör Olaylalı ile İlgili Açıklama
15:28
Pınarcık Mağdurlarından Çözüm Sürecine Destek PKK'nın katlettiği 16'sı çocuk 30 sivil vatandaşın hayatını kaybettiği Pınarcık köyü çözüm sürecini destekliyor.
Pınarcık Mağdurlarından Çözüm Sürecine Destek
15:25
Tarihi Dunaysır Köprüsü Restore Ediliyor Mardin'in Kızıltepe ilçesinde bulunan ve 12.Yüzyılda Artuklular tarafından yapıldığı tahmin edilen tarihi Dunaysır Köprüsü restore ediliyor.
Tarihi Dunaysır Köprüsü Restore Ediliyor
15:49
Savur Baraj Göleti Kurudu Mardin'in tarihi ilçesi Savur'da 1954 yılında yapılan ve 1990 yılına kadar elektrik üreten baraj gölü atıl bırakıldı.
Savur Baraj Göleti Kurudu
13:46
Savur İlçe Milli Eğitim Müdürü Göreve Başladı Mardin'in Savur ilçesine Şırnak'ın Cizre ilçesinden atanan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gülis görevine başladı.
Savur İlçe Milli Eğitim Müdürü Göreve Başladı
15:50
Nusaybin'deki Olayın Asker Sanıklarının Yargılanması Heybeli köyünde 2011 yılında su tesisatçısı Yusuf Akın'ın ölümü, Mehmet Eren'in de ağır yaralanmasına neden oldukları iddiasıyla 5 jandarma görevlisi hakkında "taksirle adam öldürmek" suçundan açılan davanın duruşmasına devam edildi.
17:36
Savur Halk Eğitim Merkezi'nden Yıl Sonu Sergisi Mardin'in Savur ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün bünyesinde açılan kurslara katılan kursiyerler yıl sonu etkinliği düzenledi.
17:42
Vali Cengiz, Gençlerle Bilardo Oynadı Mardin Valisi Dr.Ahmet Cengiz,Pınardere beldesi gençlerinin bilardo oynama davetini kabul etti.
Vali Cengiz, Gençlerle Bilardo Oynadı
15:50
Öğretmenler, Van ve Diyarbakır'ı Gezdi Savur Eğitim Kültür Sanat Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SAVURDER) ilçede görev yapan öğretmenlere yönelik Diyarbakır ve Van gezileri düzenledi.
Öğretmenler, Van ve Diyarbakır'ı Gezdi
16:48
Savur Protokolü Öğrencilerle Birlikte Kitap Okudu Mardin'in Savur ilçesinde protokol ile birlikte öğrencilerin katıldığı toplu kitap okuma programı düzenlendi.
Savur Protokolü Öğrencilerle Birlikte Kitap Okudu
15:34
Trafik Haftası Mardin Emniyet Müdürü Derviş Kara, "Emniyet kemeri sizi araca veya koltuğa değil aslında hayata bağlar" dedi.
Trafik Haftası
15:14
Mardin'de Uyuşturucu Operasyonları Mardin'de Suriye uyruklu 2 kişinin üzerinde 2 bin adet uyarıcı hap, Savur'da 320 gram esrar ile 5 bin 487 kök Hint keneviri ele geçirildi.
Mardin'de Uyuşturucu Operasyonları
12:03
2 Bin Adet Captagon Hap Ele Geçirildi Kızıltepe de,Suriye uyruklu iki kişi üzerinde 2 bin adet captagon hap ele geçirildi.
2 Bin Adet Captagon Hap Ele Geçirildi
14:04
Savur'da Peygamber Sevgisi Salona Sığmadı Savur da İlçe Kutlu Doğum programı ilçe sakinlerinden yoğun ilgi gördü.
Savur'da Peygamber Sevgisi Salona Sığmadı
13:39
Savur'da Kutlu Doğum Haftası Etkinliği Savur'da Kutlu Doğum Haftası etkinliği düzenlendi.
16:34
Savurder Muhtarlara Mardin Gezisi Düzenledi SAVURDER Savur merkez ve köy muhtarlarına günü birlik Mardin gezisi düzenledi.
Savurder Muhtarlara Mardin Gezisi Düzenledi
14:20
Mardin'de "Hepimiz Kardeşiz" Semineri Merkezi Ankara'da bulunan Mardin Medeniyetler Birliği'nce hazırlanan ve AB tarafından finanse edilen 'Hepimiz Kardeşiz' projesi kapsamında Mardin'de seminer düzenlendi.
10:54
Mardin'de Husumetli İki Aile Barıştırıldı Savur'a bağlı Çınarönü köyü ve Bismil'e bağlı Üçtepe köyünde yaşayan Tekin ve Peker aileleri arasında devam eden husumet, son buldu.
Mardin'de Husumetli İki Aile Barıştırıldı
10:27
'Sakin Şehir' Cenneti Türkiye İzmir'in Seferihisar ilçesinin başlattığı akım, Savur'dan Kağızman'a, Antalya Kaş'tan Rize Çamlıhemşin'e kadar tüm Türkiye'ye yayıldı.
'Sakin Şehir' Cenneti Türkiye
11:29
Mardin'de Trafik Kazası: 4 Yaralı Mardin'in Savur ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.
14:15
Savur'da Kız Öğrenci Yurdunun Yapımı Sürüyor Savur ilçesinde 200 kişilik kız öğrenci yurdunun yapımı sürüyor.
14:15
Savur'da Çiftçiye Eğitim Veriliyor Savur İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, zirai ve hayvansal üretimdeki verimliliği artırmak amacıyla eğitim verdi.
01:20
Savur'da Kavga: 2 Yaralı Savur ilçesinde çıkan bıçaklı ve sopalı kavgada 2 kişi yaralandı.
11:51
Kadim Şehir Mardin Dergisine Bakan Güler'den Övgü Yayın hayatına yeni başlayan Kadim Şehir Mardin dergisi, İçişleri Bakanı Muammer Güler tarafından övgü ile karşılandı.
Kadim Şehir Mardin Dergisine Bakan Güler'den Övgü
08:52
İçişleri Bakanı Muammer Güler Açıklaması İçişleri Bakanı Muammer Güler, AK Parti'nin son 10 yıldan beri akıllara gelmeyen birçok hizmeti hayata geçirdiğini belirterek, hükümetleri zamanında vesayet zincirlerinin tek tek çözüldüğünü söyledi.
İçişleri Bakanı Muammer Güler Açıklaması
16:35
Bakan Güler: Binlerce Yıldır Bu Topraklarda Kardeşçe Yürüdük İçişleri Bakanı Muammer Güler, Mardin'in Dargeçit ilçesinde temaslarda bulundu.
Bakan Güler: Binlerce Yıldır Bu Topraklarda Kardeşçe Yürüdük
16:24
Bakan Güler 'Kadim Şehir Mardin' Dergisini Beğendi Yayın hayatına yeni başlayan 'Kadim Şehir Mardin' dergisi, İçişleri Bakanı Muammer Güler tarafından övgü ile karşılandı.
Bakan Güler 'Kadim Şehir Mardin' Dergisini Beğendi
14:14
Güler: Akla Gelmeyenleri Gerçekleştirdik İçişleri Bakanı Muammer Güler, AK Parti'nin akıllara bile gelmeyen hizmetleri gerçekleştirdiğini ifade etti.
Güler: Akla Gelmeyenleri Gerçekleştirdik
16:25
Savur Recep Bey Okuma Salonu, Mardin ve Midyat'a Gezi Düzenledi Mardin'in Savur ilçesinde faaliyet gösteren Recep Bey Okuma Salonu, Soyal Destek Programı (SODES) kapsamında 'Fırsat Ver Geleceğim Olsun Projesi'yle sömestr tatilinde 7 ve 8.sınıflardan toplam 80 öğrenciye Mardin ve Midyat gezisi düzenledi.
Savur Recep Bey Okuma Salonu, Mardin ve Midyat'a Gezi Düzenledi
16:37
Midyat'a Tkdk'dan Bilgilendirme Toplantısı Gıda Tarım ve Hayvancılık Mardin'in Midyat İlçe Müdürlüğü ve Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Mardin İl koordinatörlüğü tarafından bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Midyat'a Tkdk'dan Bilgilendirme Toplantısı
14:28
Midyatlılar Kırsal Kalkınma Destekleri Hakkında Bilgilendirildi Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Mardin'in Midyat ilçesinde yatırımlara yönelik toplantı gerçekleştirdi.
Midyatlılar Kırsal Kalkınma Destekleri Hakkında Bilgilendirildi
10:45
(Özel Haber) Türkiye'nin İlk Kadın Belediye Başkanı Filme Konu Oldu Başrollerinde Demet Akbağ, Ercan Kesal ve Bülent Çolak'ın oynadığı ve yönetmenliğini Sermiyan Midyat'ın üstlendiği 'Hükümet Kadın' filminin 1 Şubat tarihinde beyaz perdede yerini alması Mardin'in Midyat ilçesinde vatandaşları heyecanlandırdı.
(Özel Haber) Türkiye'nin İlk Kadın Belediye Başkanı Filme Konu Oldu
17:48
Tegv Savur Öğrenim Biriminden Dönem Sonu Sergisi sonu sergisi açtı.Abdulgani Aras Etkinlik Merkezi'nde düzenlenen sergide, çocukların sonbahar döneminde yaptıkları el işleri, katılımcıların beğenisine sunuldu.
Tegv Savur Öğrenim Biriminden Dönem Sonu Sergisi
16:00
Mardin Valisi Ayvaz."Köye Dönüş ve Rehabilitasyon Programı ile Mardin'e 6 Milyon 200 Bin Lira... Mardin Valisi Turhan Ayvaz, Mardin'de köye dönüş ve rehabilitasyon programı ile 6 milyon 200 bin lira yatırım yapıldığını kaydetti.
15:50
Köylere Dönüş ve Rehabilitasyon Programı'na 6.2 Milyon TL Kaynak Mardin Valisi Turhan Ayvaz, Köylere Dönüş ve Rehabilitasyon Programı (KDRP) kapsamında Mardin'de son 4 yılda 6,2 milyon TL kaynak sağlandığını söyledi.
Köylere Dönüş ve Rehabilitasyon Programı'na 6.2 Milyon TL Kaynak
14:40
"Hepimiz Kardeşiz" Projesi Mardin Medeniyetler Birliğince hazırlanan ve AB tarafından finanse edilen "Hepimiz Kardeşiz" projesi ile dünyaya kardeşlik mesajı verilecek.
13:04
Savurlulardan 'Bozuk Yol' Tepkisi Mardin'in Savur ilçesine bağlı Üçkavak köyü sakinleri, bozuk olan yollarının yapımı için yetkililerden yardım istedi.
Savurlulardan 'Bozuk Yol' Tepkisi
11:50
Okuma Salonu Öğrencilerine 'Boş Zamanı Değerlendirme' Semineri Mardin'in Savur ilçesinde faaliyet gösteren Recep Bey Okuma Salonu öğrencileri için 'boş zamanları değerlendirme' konulu seminer verildi.
Okuma Salonu Öğrencilerine 'Boş Zamanı Değerlendirme' Semineri
22:40
Midyat'ta Okullar Bir Gün Tatil Edildi Mardin'in Midyat ilçesinde yoğun kar yağışı yüzünden eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.
Midyat'ta Okullar Bir Gün Tatil Edildi
11:00
Savur'da Okuma Salonu, Öğrencilere Kaban Dağıttı Savur'da Recep Bey Okuma Salonu, 'Çocuklar Geleceğimiz' projesi kapsamında 160 öğrenciye mont ve kaban dağıttı.
Savur'da Okuma Salonu, Öğrencilere Kaban Dağıttı
18:00
Savur'da Ev Yangını Savur ilçesine bağlı İçören köyünde, 10 kişilik ailenin yaşadığı evde çıkan yangın söndürüldü.
17:59
Savur İçören Köyünde Yangın Mardin'in Savur ilçesine bağlı İçören köyünde 10 kişinin yaşadığı evde henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın korkulu anlara neden oldu.
Savur İçören Köyünde Yangın
17:27
Nusaybin'deki Olayın Asker Sanıkları Yargılanıyor Nusaybin'in Akarsu beldesine bağlı Heybeli köyünde 20 Kasım 2011'de su tesisatçısı Yusuf Akın'ın (38) yaşamını yitirmesi, Mehmet Eren'in ise ağır yaralanmasına neden oldukları iddiasıyla jandarma özel harekat timinde görevli 5 kişi hakkında...
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.01.2015 08:21:18. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA MARDİN SAVUR HABERLERİ
[Hata Bildir]