SON DAKİKA MARDİN HABERLERİ

Son Dakika Mardin Haberleri

 • 00:11Arınç: Arınç: "Millet Oyunu Verir, Hoşlanmazsa Geri Alır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti Mardin İl Başkanlığı'nın iftarı- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın konuşması Başbakan Yardımcısı Arınç, Mardin'de: (1)- "Laf olsun diye hükümet kurmuyoruz, iş olsun diye hükümet kurmaya çalışacağız. Her birisiyle görüşeceğiz, bakanlık, koltuk pazarlığı yapmayacağız, kırmızı plaka kimin çok daha olacak, bunu düşünmeyeceğiz"- "Üçü bir araya gelmeden hükümet kuramıyorlar, bu yüzden anahtar bizde.
 • 23:30Arınç: Arınç: "Seçimden Önce AK Parti Düşmanlığında Birleştiler"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti Mardin İl Başkanlığı'nın iftarı- Başbakan Yardımcısı Arınç'ın gelişi- Salondan detaylar- Arınç'ın konuşması Başbakan Yardımcısı Arınç, Mardin'de: (1)- "Laf olsun diye hükümet kurmuyoruz, iş olsun diye hükümet kurmaya çalışacağız. Her birisiyle görüşeceğiz, bakanlık, koltuk pazarlığı yapmayacağız, kırımızı plaka kimin çok daha olacak, bunu düşünmeyeceğiz"- "Üçü bir araya gelmeden hükümet kuramıyorlar, bu yüzden anahtar bizde.
 • 22:33Arınç'ın Mardin TemaslarıArınç'ın Mardin TemaslarıBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti Mardin İl Başkanlığı’nın düzenlediği iftar programına katıldı.
 • 21:11Başbakan Yardımcısı Arınç, Midyat'taBaşbakan Yardımcısı Arınç, Midyat'taGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç- Midyat Belediye Başkanlığı- AK Parti Midyat İlçe Başkanlığı- Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu Başbakan Yardımcısı Arınç Mardin'de: - "Bazı büyükşehir belediyeleri tarafsız ve adaletli çalışıyor.
 • 19:43Gazeteciler ile Yakın Koruma Arasında ArbedeGazeteciler ile Yakın Koruma Arasında ArbedeMardin’de görev yapan yerel ve ulusal medya temsilcilerinin basın toplantısı için davet edildikleri toplantı salonunda, gazeteciler ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın yakın koruma polisleri arasında kısa süreli bir gerginlik yaşandı.
 • 17:53Sancar: Sancar: "Mardin Artuklu Üniversitesinde Akademisyen Kıyımı Yaşanıyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar'ın basın toplantısı- HDP Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy'un konuşması- HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul'un konuşması HDP Mardin Milletvekili Sancar: - "Mardin Artuklu Üniversitesinde akademisyen kıyımı yaşanıyor"TBMM (AA) - HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, Mardin Artuklu Üniversitesi'nde akademisyen kıyımı yaşandığı iddiasında bulundu.
 • 17:21Mardin - Arınç: Bazen Şaşırıyorum, Bu Ülkede Bir Seçim Oldu mu Gerçekten?Mardin - Arınç: Bazen Şaşırıyorum, Bu Ülkede Bir Seçim Oldu mu Gerçekten?Arınç: Bazen şaşırıyorum, bu ülkede bir seçim oldu mu gerçekten? Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın TBMM Başkanı seçilmesinin başarı olduğunu belirterek, Ak Parti hükümetinin görevini sürdürdüğünü söyledi.
 • 17:09Arınç'ın Mardin TemaslarıArınç'ın Mardin TemaslarıÇeşitli temaslarda bulunmak üzere Mardin’e gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye’nin 3 partili koalisyonlarla bir şey kazanamayacağına dikkat çekti.
 • 17:07Başbakan Yardımcısı Arınç Mardin'deBaşbakan Yardımcısı Arınç Mardin'deGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Heyetle beraber Bülent Arınç'ın yürüyüşünün görüntüleri- Camiye girişlerinin görüntüleri- Cami çıkışı bir bayanın Arınç ile konuşması- Arınç'ın esnaf ziyaretlerinin görüntüleri- İnsanlar ile selamlaşmaları- Arınç'ın AK Parti İl Başkanlığı ziyaret etmesi ve açıklamaları MARDİN - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti İl Başkanlığı ziyaret etti.
 • 16:53Hdp Mardin Milletvekili Sancar AçıklamasıTBMM (AA) - HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, Mardin Artuklu Üniversitesi'nde akademisyen kıyımı yaşandığı iddiasında bulundu.
 • 16:53HDP'li Sancar: MHP'nin Gerekçeleri İnandırıcı DeğilHDP'li Sancar: MHP'nin Gerekçeleri İnandırıcı DeğilHDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, MHP'nin Meclis Başkanlığı seçimlerindeki tutumunu savunmak için ortaya sunduğu gerekçeleri "inandırıcı bulmadığını" söyledi.
 • 14:50Ülkelerinden Uzakta Kampta RamazanÜlkelerinden Uzakta Kampta RamazanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Mardin-Suriye Yardımlaşma Paltformu önünde bekleyen Suriyeliler- Ramazan yardımı alan Suriyeli sığınmacılar- Mardin-Suriye Yardımlaşma Paltformu Başkanı Lütfü Günlüoğlu ile röportaj- Ramazan yardımı alan Suriyeli sığınmacılar- Suriyeli sığınmacı Sabah El Ali ile röportaj- Gıda dağıtımından detay planlar Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan ve Mardin'in Midyat ilçesinde barınma merkezine yerleştirilen 3 bin 31 sığınmacı, ramazanı kampta geçiriyor.
 • 12:19Nusaybin'de Suriye Sınırına Kazılan Hendek 500 Metreye UlaştıNusaybin'de Suriye Sınırına Kazılan Hendek 500 Metreye UlaştıMardin'in Nusaybin İlçesi ile hemen karşısında bulunan Suriye'nin Kamışlı kenti arasındaki sınır bölgesinin Türk askerleri tarafından kazılan hendek 500 metreye ulaştı.
 • 12:05Bülent Arınç Mardin'deBülent Arınç Mardin'deBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere tarifeli uçakla Mardin Havalimanı’na indi.
 • 10:545 Yaşındaki Ecrin 19 Gündür Bulunamadı5 Yaşındaki Ecrin 19 Gündür BulunamadıMardin’in Midyat ilçesine bağlı Harmanlı köyünde 19 gün önce bakkala gitmek için evden çıkan ancak bir daha kendisinden haber alınamayan 5 yaşındaki Ecrin Tunç, halen bulunamadı.
 • 10:20Türkiye'de 2.66 Milyon Kişi Okuma Yazma BilmiyorTürkiye'de 2.66 Milyon Kişi Okuma Yazma BilmiyorTÜİK'in 2014 yılı istatistikleri Türkiye'deki eğitim sorununu bir kez daha gözler önüne serdi. En okur yazar il Antalya, en okumaz yazmaz iller Siirt, Mardin ve Şanlıurfa oldu.
 • 22:36Doğu Türkistan'da Müslümanlara Yönelik Saldırılar - Manisa/karabük/Doğu Türkistan'da Müslümanlara Yönelik Saldırılar - Manisa/karabük/GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Manisa- Hatuniye Camisi- Giyabi cenaze namazı- AGD Manisa Şubesi Başkanı Metin Engin'in konuşması- Karabük- Doğu Türkistan bayrakları- Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Karabük Şubesi üyesi Emre Burak Kabaran'ın konuşması- Mardin- Doğu Türkistan bayrakları- İstiklal Marşı'nın okunması- Slogan atılması- Türk Haber-Sen Mardin İl Temsilcisi Şeymus Kanat'ın konuşması MANİSA/KARABÜK/MARDİN - Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik saldırılar protesto edildi.
 • 19:23Nusaybin'de YangınNusaybin'de YangınMardin’in Nusaybin ilçesinde iki katlı evde çıkan yangında, maddi hasar meydana geldi.
 • 16:26Nusaybin Sınırında Hendek Kazma Çalışmaları Devam EdiyorNusaybin Sınırında Hendek Kazma Çalışmaları Devam EdiyorMardin’in Nusaybin ilçesi ile Suriye’nin Kamışlı kenti arasındaki bulunan sınır bölgesinde bir süre önce başlatılan hendek kazma çalışmaları devam ediyor.
 • 15:44Polis, Ecrin'i Bulabilmek İçin Şüpheli Otomobilin Peşine DüştüPolis, Ecrin'i Bulabilmek İçin Şüpheli Otomobilin Peşine DüştüMardin’de güvenlik güçleri, 20 gün önce kaybolan ve henüz kendisinden haber alınamayan 5 yaşındaki Ecrin’i bulabilmek için şüpheli bir otomobilin peşine düştü.
 • 15:07Artuklu Üniversitesi 14 Yabancı Öğretim Grevlisinin Sözleşmesini FeshettiArtuklu Üniversitesi 14 Yabancı Öğretim Grevlisinin Sözleşmesini FeshettiMardin Artuklu Üniversitesinde 14 yabancı öğretim üyesinin sözleşmesinin rektörlük tarafından feshedildi.
 • 14:00Nusaybin'de Ydg-H Operasyonu: 8 GözaltıMardin’in Nusaybin ilçesinde YDG-H’ye yönelik düzenlenen operasyonda 8 kişi gözaltına alındı.
 • 12:29Nusaybin'de Ydg-H Operasyonu: 8 GözaltıNusaybin'de Ydg-H Operasyonu: 8 GözaltıMardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi'ne (YDG-H) yönelik düzenlenen operasyonda 8 kişi gözaltına alındı.
 • 11:42Mardin'de 15 Bin Paket Kaçak Sigara Ele GeçirildiMardin'de 15 Bin Paket Kaçak Sigara Ele GeçirildiMardin’de piyasa değeri yaklaşık 75 bin lira olan 15 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.
 • 19:13Nusaybin'de Anız Yangınına Toma ile Müdahale EdildiNusaybin'de Anız Yangınına Toma ile Müdahale EdildiMardin’in Nusaybin ilçesinde, Türkiye ile Suriye arasında bulunan sınır bölgesinde başlayan anız yangınına, itfaiyenin yanı sıra TOMA ile müdahale edildi.
 • 18:56Anız Yangınına Toma'lı MüdahaleAnız Yangınına Toma'lı MüdahaleGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toma'nın yangına müdahalesi- İtfaiyenin Müdahalesi- Genel Görüntüler Mardin'in Nusaybin ilçesinde kuru otların tutuşmasıyla başlayan yangın anıza sıçradı.
 • 14:45Mardin'de Trafik Kazası: 5 YaralıMardin'de Trafik Kazası: 5 YaralıMardin’in Kızıltepe ilçesinde bir otomobilin şarampole yuvarlanması sonucu 1’i ağır 5 kişi yaralandı.
 • 14:40Kayıp Ecrin Olayında Şüpheli Otomobil AranıyorMardin'in Midyat İlçesinde 14 Haziran'da "Bakkala gidiyorum" diye evden çıktıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan 5 yaşındaki Ecrin Tunç'un 20 gündür izine rastlanmadı.
 • 12:45Kayıp Ecrin'in Bulunması İçin Şüpheli Otomobil AranıyorKayıp Ecrin'in Bulunması İçin Şüpheli Otomobil AranıyorMardin'in Midyat İlçesi'nde geçen 14 Haziran'da "Bakkala gidiyorum" diye evden çıktıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan 5 yaşındaki Ecrin Tunç'un izine henüz rastlanmadı.
 • 11:44Nusaybin'de Suriye Sınırına Kazılan Hendek 500 Metreye UlaştıNusaybin'de Suriye Sınırına Kazılan Hendek 500 Metreye UlaştıMardin'in Nusaybin İlçesi ile hemen karşısında bulunan Suriye'nin Kamışlı kenti arasındaki sınıra Türk askerleri tarafından kazılan hendek 500 metreye ulaştı.
 • 09:54Nusaybin'de Suriye Sınırına Kazılan Hendek 500 Metreye UlaştıNusaybin'de Suriye Sınırına Kazılan Hendek 500 Metreye UlaştıMardin ile hemen karşısında bulunan Suriye'nin Kamışlı kenti arasındaki Türk askerlerinin kazdığı hendek 500 metreye ulaştı.
 • 16:39Tır Otomobil ile Çarpıştı: 1 Ölü, 3 YaralıTır Otomobil ile Çarpıştı: 1 Ölü, 3 YaralıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hastaneye getirilen yaralılar ve yakınlarının görüntüsü- Cenazenin morga taşınması- Hastane önü genel görüntüsü Tır otomobil ile çarpıştı: 1 ölü, 3 yaralı Mardin'in Nusaybin ilçesinde tır ile otomobilin çarpışması sonucu 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.
 • 16:07Anız Yangını Dumanlarının Kapladığı Yolda Tır'la Otomobil Çarpıştı: 1 Ölü, 3 YaralıAnız Yangını Dumanlarının Kapladığı Yolda Tır'la Otomobil Çarpıştı: 1 Ölü, 3 YaralıMardin'in Nusaybin İlçesi'nde anız yangınından çıkan dumanların kapladığı uluslararası İpekyolu'nda TIR'la kamyonun çarpışması sonucu meydana gelen kazada aynı aileden 47 yaşındaki Abdulselam Bilgiç ölürken, 3 kişi de yaralandı.
 • 15:46Anız Dumanın Kapladığı Yolda TIR'la Otomobil Çarpıştı: 1 Ölü, 3 YaralıAnız Dumanın Kapladığı Yolda TIR'la Otomobil Çarpıştı: 1 Ölü, 3 YaralıMardin'in Nusaybin İlçesi'nde anız yangınından çıkan dumanın kapladığı yolda TIR'la kamyonun çarpışması sonucu 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.
 • 15:39Nusaybin'de Suriye Sınırında Hendek Kazma Çalışmaları Devam EdiyorNusaybin'de Suriye Sınırında Hendek Kazma Çalışmaları Devam EdiyorMardin’in Nusaybin ilçesi ile Suriye’nin Kamışlı kenti arasındaki bulunan sınır bölgesine asker tarafından hendek kazma çalışmaları devam ediyor.
 • 14:58Lösemili Çocuklar İçin Saçlarını KazıttıLösemili Çocuklar İçin Saçlarını KazıttıMardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşayan bir genç, lösemiye dikkat çekmek ve LÖSEV’e destek amacıyla saçlarını kazıttı.
 • 12:34Minik Ecrin'den 17 Gündür Haber AlınamıyorMinik Ecrin'den 17 Gündür Haber AlınamıyorMardin’de 17 gündür kayıp olan minik Ecrin’in bulunması için başlatılan arama çalışmaları devam ediyor.
 • 12:00Tarlaya Giren Keçi Yüzünden Dayısını ÖldürdüTarlaya Giren Keçi Yüzünden Dayısını ÖldürdüMardin'in Mazıdağı İlçesi'ne bağlı Ulutaş Köyü'nde 17 yaşındaki A.Y., keçinin tarlaya girmesi yüzünden tartıştığı dayısı Ali Yaşar'ı av tüfeği ile vurarak öldürdü.
 • 11:13Suriye Sınırında Mayınlı Alanda Çıkan Yangın KorkuttuSuriye Sınırında Mayınlı Alanda Çıkan Yangın KorkuttuMardin ile Suriye arasındaki mayınla arazide dün akşam saatlerinde çıkan yangın, İpek Yolu'ndan geçen akaryakıt yüklü tanker sürücüleri ve diğer araç sürücülerini korkuttu.
 • 10:10Kol Nakli Olup, Hayata TutunacakKol Nakli Olup, Hayata TutunacakMardin'de 7 yıl önce yüksek gerilim hattına kapılınca iki ayağı ve iki kolunu kaybeden Hüseyin Yıldırım, tek kol nakli için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne başvurdu.
 • 09:55Antalya Kol Nakli Olup Hayata TutunacakAntalya Kol Nakli Olup Hayata TutunacakMardin'in Kızıltepe İlçesi'nde oturan evli ve 6 çocuk babası Hüseyin Yıldırım, 7 yıl önce bir eve dış cephe boyası yaptığı sırada yüksek gerilim hattına kapılması sonucu iki ayak ve iki kolunu kaybetti.
 • 08:11Mayınlı Bölgede Çıkan Yangın İpek Yolunu KapattıMayınlı Bölgede Çıkan Yangın İpek Yolunu KapattıMardin'in Nusaybin ile Suriye sınırındaki mayınlı alanda dün çıkan yangın gece boyunca devam etti.
 • 08:06İstanbul'a Gelen Ezidiler Otobüslerle Mardin'e Gönderildiİstanbul'a Gelen Ezidiler Otobüslerle Mardin'e GönderildiIRAK'ta geçen yıl IŞİD'in saldırdığı Sincar'dan (Şengal) kaçarak Türkiye'ye sığınan ve Diyarbakır'da kampa yerleştirilen Ezidilerden bir kısmı, iki gün önce Avrupa ülkelerine gitmek amacıyla Diyarbakır'dan otobüslerle yola çıkmıştı.
 • 16:24HDP'li Vekilden Cübbeli Ahmet Hoca'ya Çağrı, HDP'li Vekilden Cübbeli Ahmet Hoca'ya Çağrı, "Cübbeni Çıkart Meclis'e Gel"HDP Mardin Milletvekili Mehmet Ali Aslan, yemin töreni ardından açıklama yapan Cübbeli Ahmet Hoca'ya "Sarığını, cübbesini bıraksın, sakalını kessin gelsin Meclis'e" dedi.
 • 14:26Yöresel Yemekler Ramazan Sofralarına Lezzet KatıyorYöresel Yemekler Ramazan Sofralarına Lezzet KatıyorGüneydoğu Anadolu Bölgesi'nde özenle hazırlanan yöresel yemekler iftar sofralarına büyük lezzet katıyor.
 • 12:5012 Yaşındaki Ahmet, Girdiği Derede Boğuldu12 Yaşındaki Ahmet, Girdiği Derede BoğulduMardin'in Derik İlçesi'ne bağlı Atlı Köyü Kızlar Mezrası'nda hayvan otlatan 12 yaşındaki Ahmet Kargı, serginlemek için girdiği derede boğuldu.
 • 11:46Nusaybin' de Kobani Olayları Protestosundan Sonra Olay ÇıktıNusaybin' de Kobani Olayları Protestosundan Sonra Olay ÇıktıIşid'in Kobani'ye saldırıları, Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde dün akşam düzenlenen yürüyüşle protesto edildi.
 • 10:37Başkent'teki Suriyeli Dilenciler, Mardin Kampına GönderildiBaşkent'teki Suriyeli Dilenciler, Mardin Kampına GönderildiAnkara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerince, Ramazan'da sayıları artan ve vatandaşların manevi duygularını istismar eden dilencilere yönelik uygulama yapıldı.
 • 01:15Nusaybin'de Işid Protestosundan Sonra Olaylar ÇıktıNusaybin'de Işid Protestosundan Sonra Olaylar ÇıktıMardin'in Nusaybin İlçesi'nde IŞİD'in Kobani'ye düzenlediği bombalı saldırıları protesto yürüyüşünün ardından olaylar çıktı.
 • 01:08Nusaybin'de Kobane 'Ye Destek Yürüyüşünden Sonra Olaylar ÇıktıMardin’in Nusaybin ilçesinde İŞİD’in Kobane’ye saldırısını Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ve Dem Genç tarafından düzenlen yürüyüşle protesto edildi.