SON DAKİKA MARDİN HABERLERİ

Son Dakika Mardin Haberleri

 • 00:38Hüda-Par'lıların Cenazeleri Mardin'e GetirildiHüda-Par'lıların Cenazeleri Mardin'e GetirildiŞırnak’ın İdil ilçesine bağlı Kozluca köyünde HÜDA-PAR ile HDP’liler arasında çıkan kavgada hayatını kaybeden 2 HÜDA-PAR’lının cenazesi otopsi işlemleri için Mardin Devlet Hastanesi’ne getirildiler.
 • 17:30Nusaybin'de İtfaiyecilerden Gerçeği Aratmayan TatbikatNusaybin'de İtfaiyecilerden Gerçeği Aratmayan TatbikatMardin'in Nusaybin İlçesi'nde iki okulda yapılan yangın tatbikatı gerçeği aratmadı.
 • 12:21Bu Tespihe Paha BiçilemiyorBu Tespihe Paha BiçilemiyorMardin’de, her tanesinde sinek veya örümcek fosili bulunan kehribar tespihe paha biçilemiyor.
 • 12:15Köpeğin Isırdığı Çocuk Ölümden DöndüKöpeğin Isırdığı Çocuk Ölümden DöndüMardin’in Kızıltepe ilçesinde, sahipsiz bir köpeğin saldırısına uğrayan çocuk, ölümden döndü.
 • 20:40Doğuda Din Hizmetine Doğuda Din Hizmetine "Mele" DesteğiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası Batman Şubesi Başkanı Hamit Ergin konuşma - Mardin'in Midyat ilçesinde kadrolu imamlık yapmaya başlayan Abdulhah Gegez Doğuda din hizmetine "mele" desteği- Aldıkları eğitime rağmen, gönül verdikleri din hizmetini geçmiş yıllarda "fahri olarak" yapan ve ekonomik sıkıntılar yaşayan meleler, artık Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin en ücra yerlerinde hizmet veriyor- Diyarbakır'da mele kadrosundan imam Ferzende Lale: "Fahri imamlık yapanlar zekatla geçindikleri için, vatandaşın eline bakıyordu.
 • 15:18Davutoğlu, Cami Açılışına KatıldıDavutoğlu, Cami Açılışına KatıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun gelişi,- Vatandaşla tokalaşması,- Cami açılışını yapması,- Caminin içini gezmesi, Başbakan Davutoğlu, Mardin'de-Davutoğlu, Yeşilli ilçesinde bir hayırsever tarafından yapımı tamamlanan Hacı İsmail Kaya Cami'sinin açılışını yaptı Başbakan Ahmet Davutoğlu, Mardin'in Yeşilli ilçesinde Hacı İsmail Kaya Cami'sini ibadete açtı.
 • 14:21Davutoğlu, Kasımiye Medresesi'nde Kürtçe Mevlid-i Şerif DinlediDavutoğlu, Kasımiye Medresesi'nde Kürtçe Mevlid-i Şerif DinlediGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Davutoğlu'nun Kasımiye Medresesi'nde Kürtçe ve Türkçe okunan Mevlid-i Şerifi dinlemesi ve eşlik etmesi MARDİN - Başbakan Ahmet Davutoğlu, Mardin'deki programı kapsamında Kasımiye Medresesi'nde Kültür ve Turizm Bakanlığınca düzenlenen programda Kürtçe ve Türkçe okunan Mevlid-i Şerif dinledi.
 • 13:53Fosilli TespiheFosilli Tespihe" Özel KorumaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Fosilli tespihin özel kasadan çıkarılması,- Fosilli tesbihten detay,- Tespih ustası Fatih Oruk'un açıklaması, "Fosilli tespihe" özel koruma- Mardin'de her tanesinde sinek ve örümcek fosili bulunan, özel sandıkta muhafaza edilen kehribar tespih, meraklılarının ilgisini çekiyor- Tespih ustası Oruk: - "Tespihi, içinde pamuk bulunan özel sandıkta saklıyoruz" HALİL İBRAHİM SİNCAR - Mardin'de her tanesinde sinek ve örümcek fosili bulunan kehribar tespih, özel sandıkta korunuyor.
 • 13:26Başbakan Davutoğlu, Mardin'den AyrıldıBaşbakan Davutoğlu, Mardin'den AyrıldıBaşbakan Ahmet Davutoğlu dün mitingin ardından geceyi geçirdiği Mardin'de bu sabah kenti gezdikten sonra Siirt mitingine katılmak üzere özel uçakla ayrıldı.
 • 12:53Başbakan Davutoğlu, Mardin?den AyrıldıBaşbakan Davutoğlu, Mardin?den AyrıldıBaşbakan Davutoğlu, Mardin'den ayrıldı Sivil plakalı araçlarla seçim çalışmalarına devam etti PARTİSİ'nin dün Mardin'de düzenlediği mitinge katılan ve geceyi burada geçiren Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün sabah saatlerinde Mardin'i gezdikten sonra özel bir uçakla kentten ayrıldı.
 • 12:30AK Parti'den İstifa Eden Meclis Üyesi HDP'ye GeçtiAK Parti'den İstifa Eden Meclis Üyesi HDP'ye GeçtiMardin'in Kızıltepe ilçesinde AK Parti'den istifa eden Belediye Meclis Üyesi Nurettin Yaşin HDP'ye geçti.
 • 11:37İngiltere'den Gelip Kızıltepe'de Estetik Yaptırdıİngiltere'den Gelip Kızıltepe'de Estetik YaptırdıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kızıltepe devlet hastanesinden görüntüler, - Doktorun Patricia Francis Williams'ın gözlerindeki dikişleri açarken, - Patricia Francis Williams'ın konuşması, - Dr. Nihal Uzun Çelebi konuşması, - Michael Jay'ın konuşması, - Detaylar, İngiltere'den gelip Kızıltepe'de estetik yaptırdı- İngiltere'de yaşayan 68 yaşındaki Patricia Francis Williams, Kızıltepe'de ameliyat olan arkadaşının önerisiyle aynı hastanede yüz gençleştirme estetiği yaptırdı- Williams: - "Mardin'deki bu hastaneyle ilgili söyleyebileceğim tek şey mükemmel olduğudur.
 • 11:27Nusaybinli Öğrenciler, Kuşlar İçin 100 Ev Yapıp, Ağaçlara AstıNusaybinli Öğrenciler, Kuşlar İçin 100 Ev Yapıp, Ağaçlara AstıMardin'in Nusaybin İlçesi'ndeki Yıldırım Ortaokulu öğrencileri, örnek bir proje geliştirerek, doğada bulunan kuşlar için 100 kuş evi yaptı.
 • 03:23Basbakan Davutoğlu Konaklanacağı Otele GeçtiMardin’de partisinin düzenlediği mitinge katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu, kentte katıldığı programların ardından konaklanacağı otele geçti.
 • 02:05Başbakan Davutoğlu: (2)Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Beni, Selahattin Demirtaş ile ilgili sükutu hayale uğratan husus şu; Selahattin Bey ve onun temsil ettiği siyasi yaklaşımda, şizofrenik demeyeyim, o anlamda tıbbi bir şeyle kullanmıyorum ama çok da klasikleşmiş psikolojide, 'divided self' İngilizce'sini söyleyeyim, yani parçalanmış benlik" dedi.
 • 01:03Mardin'de Kürtçe Mevlit Programına Katılan Davutoğlu, Mest OlduMardin'de Kürtçe Mevlit Programına Katılan Davutoğlu, Mest OlduMitingde halka hitap eden Başbakan Davutoğlu, daha sonra Kasımiye Medresesi'ndeki Kürtçe mevlit programına katıldı; muhteşem bir Mardin gecesi geçirdiğini söyledi.
 • 23:10Başbakan Davutoğlu'nun Ev ZiyaretiBaşbakan Davutoğlu'nun Ev ZiyaretiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun seçim otobüsüyle gelişi- Davutoğlu'nun evin önüne gelişi- Çocukların sevgi gösterisi ve fotoğraf çekimi- Davutoğlu'nun vatandaşlarla sohbeti- Bebeği kucağına alması - Apartman önünde sevgiyle karşılanması- Binadan çıkışı MARDİN - Başbakan Ahmet Davutoğlu, Mardin'de katıldığı miting sonrası bir vatandaşın evini ziyaret etti.
 • 22:33Davutoğlu: Davutoğlu: "Hdp'ye Vuruyorsun Pensilvanya'dan Ses Geliyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti'nin Mardin mitingi- Başbakan Davutoğlu: (5)"Pensilvanya'ya vuruyorsun, bir bakıyorsun HDP'liler Pensilvanya ile perde arkasından konuşuyor.
 • 22:30Davutoğlu Mardin'de 'Kanla, Canla Sana Fedayız' Sloganı ile KarşılandıDavutoğlu Mardin'de 'Kanla, Canla Sana Fedayız' Sloganı ile KarşılandıBaşkan Ahmet Davutoğlu, Batman'ın ardından partisinin Mardin'de Karayolu Parkı'nda düzenlediği mitinge katıldı.
 • 22:27Mardin Davutoğlu Partisinin Mitinginde Konuştu 1Mardin Davutoğlu Partisinin Mitinginde Konuştu 1Mardin Davutoğlu partisinin mitinginde konuştu 1 (Tür: Yurt)
 • 22:21Davutoğlu: Davutoğlu: "Bu Özgürlükçü Aydınlar Neredeydiler?"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti'nin Mardin Mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (4)- "AK Parti'ye, Siirt'te Yasin Aktay'a, Van'da Burhan Kayatürk'e, Erzurum'da Abdurrahim Fırat'a saldırı olduğunda bu özgürlükçü aydınlar neredeydiler?
 • 21:39Davutoğlu: Davutoğlu: "Bizim İçin Üstünlük Irkta Değildir, Üstünlük Ancak ve Ancak Takvadadır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Miting alanı- Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti'nin Mardin mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (3)"Müslüman, Hristiyan, Türk, Kürt, Arap, Acem ayrımı göstermeden bütün mazlumlara bağrımızı açtık. Çünkü bizim için üstünlük ırkta değildir, üstünlük ancak ve ancak takvadadır, ameldedir, eylemdedir"- "Ne zaman, kim 'Rabbim bize Allah katından bir yardımcı gönder' diyen bir mazlum olursa, ırkı ne olursa olsun, dini, mezhebi ne olursa olsun, Allah şahit biz o mazlumların yanında olmaya devam edeceğiz"- "Erbil'e, Kerkük'e sesleniyorum, bütün Irak'a sesleniyorum, Iraklı tek bir kardeşimizin yüreğine bir ateş düşerse o bize düşmüş demektir.
 • 21:34Davutoğlu: Davutoğlu: "Onlar Esed'in Arkadaşları, Dostları, Zalimlerin Dostlarından Merhamet Olmaz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti'nin Mardin mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (3)"Müslüman, Hristiyan, Türk, Kürt, Arap, Acem ayrımı göstermeden bütün mazlumlara bağrımızı açtık. Çünkü bizim için üstünlük ırkta değildir, üstünlük ancak ve ancak takvadadır, ameldedir, eylemdedir"- "Ne zaman, kim 'Rabbim bize Allah katından bir yardımcı gönder' diyen bir mazlum olursa, ırkı ne olursa olsun, dini, mezhebi ne olursa olsun, Allah şahit biz o mazlumların yanında olmaya devam edeceğiz"- "Erbil'e, Kerkük'e sesleniyorum, bütün Irak'a sesleniyorum, Iraklı tek bir kardeşimizin yüreğine bir ateş düşerse o bize düşmüş demektir.
 • 21:25Davutoğlu: Davutoğlu: "Derin Devlet Zihniyeti Hdp'nin Barajı Aşması İçin Çağrı Yapıyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti'nin Mardin mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (2)"Geçmişte derin devletin yaptığı faili meçhul türü uygulamalar, baskılar, zulümler, bu sefer HDP ve onun arkasındakiörgüt tarafından yapılmaya çalışılıyor.
 • 21:21Davutoğlu: Davutoğlu: "Chp de Hdp de İsrail Ağzıyla Konuşuyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti'nin Mardin mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (2)"Geçmişte derin devletin yaptığı faili meçhul türü uygulamalar, baskılar, zulümler, bu sefer HDP ve onun arkasındakiörgüt tarafından yapılmaya çalışılıyor.
 • 20:45Başbakan Davutoğlu, Partisince Düzenlenen Mitinge KatıldıBaşbakan Davutoğlu, Partisince Düzenlenen Mitinge KatıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun gelişi- Davutoğlu'nun vatandaşları selamlaması- Davutoğlu'nun konuşması Ak Parti Mardin MitingiMARDİN - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisince Mardin'de düzenlenen mitinge katıldı.
 • 20:14Başbakan Davutoğlu Mardin'deBaşbakan Davutoğlu Mardin'deBaşbakan Ahmet Davutoğlu, “Kılıçdaroğlu diyor ki, ‘Bu Suriyelileri geri vereceğim.’ Demirtaş da çıkıp, ‘Kimi kime veriyorsun, biz Suriyelileri, Kürtleri vermeyiz’ demiyor.
 • 19:31Derin Devleti Savunan Zihniyet, Hdpnin Barajı Aşması İçin Çağrıda Bulunuyor'Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Eskiden derin devleti savunan zihniyet, şimdi HDPnin barajı aşması için çağrıda bulunuyor" diyerek CHP'yi eleştirdi.
 • 18:03Başbakan Davutoğlu Mardin'deBaşbakan Ahmet Davutoğlu, ‘ANA’ uçağı ile Mardin Havalimanı’na geldi.
 • 15:21Ahmet Özal: Ahmet Özal: "Çözüm Süreci, Çok Doğru Bir Süreçtir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ahmet Özal'ın vatandaşla sohbet etmesi, - Ahmet Özal'ın konuşması, Çözüm Süreci- Saadet Partisi (SP) ile Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) oluşturduğu "Milli ittifak"ın Mardin Milletvekili adayı Ahmet Özal, "Çözüm Süreci, çok doğru bir süreçtir.
 • 14:49Mardin'de Doğalgaz BilmecesiMardin'de Doğalgaz BilmecesiMardin'in Artuklu ilçesinde doğalgaz belirsizliği yaşanıyor.
 • 12:04Başbakan Davutoğlu Kürtçe Mevlit Programına KatılacakBaşbakan Ahmet Davutoğlu, seçim çalışmaları kapsamında bugün Mardin’de olacak.
 • 10:46Kızıltepe'de Bıçaklanan 3 Kardeş Olayıyla İlgili 2 Kişi TutuklandıMardin’in Kızıltepe ilçesinde çıkan bıçaklı kavgada 3 kardeşten birinin ölmesi ikisinin de yaralanması olayı ile ilgili gözaltına alınan 7 kişiden 2’si tutuklandı.
 • 10:45Parti Bayrağı Asan Suriyeli Çocuğa Elektrik ÇarptıParti Bayrağı Asan Suriyeli Çocuğa Elektrik ÇarptıMardin’in Kızıltepe ilçesinde, bir siyasi partinin bayrağı asarken elektrik akımına kapılan Suriyeli çocuk ağır yaralandı.
 • 00:19Cumhurbaşkanı Erdoğan: (3)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ziyaret ettiği illerde şu ana kadar HDP'nin belediye başkanlarının kendisin karşılamadığını belirterek, "Mardin'e, Diyarbakır'a gittim, gelemedi.
 • 20:06Kızıltepe Kaymakamlığından Işid AçıklamasıMardin’in Kızıltepe ilçesinde aşırı radikal örgüt IŞİD’in köylerde vatandaşlara rahatsızlık verdiği ve gece saatlerinde kapıları çalarak tehdit ettiği yönündeki iddialar kaymakamlık tarafından yalanlandı.
 • 19:22AK Parti Meclis Üyesi, Partisinden İstifa EttiAK Parti Meclis Üyesi, Partisinden İstifa EttiMardin’in Kızıltepe ilçesinden bir dönem AK Parti İl Genel Meclis Üyeliği, 30 Mart 2014 seçimlerinde ise Kızıltepe Belediye Meclis üyeliğine seçilen Orhan Çeçen partisinden istifa etti.
 • 17:54İhd, Tutuklanan 8.5 Aylık Hamile Sanığın Serbest Bırakılmasını İstedi (2)Tahliye EDİLDİ Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde 'silahlı terör örgütüne yardım ve yataklık' yaptığı gerekçesiyle tutuklanan 8.5 aylık hamile Güneş Susan'ın bir kez daha yapılan itiraz üzerine tahliye edildi.
 • 17:06Tutuklanınca Adliyenin İkinci Katından Atlayıp Kaçmaya KalkıştıTutuklanınca Adliyenin İkinci Katından Atlayıp Kaçmaya KalkıştıMardin'in Midyat İlçesi'nde gasp suçlamasıyla mahkemeye sevk edilen 17 yaşındaki A.G., hakkında tutuklama kararı verilince, adliyenin ikinci katından atladı.
 • 16:33Nusaybin'de Hampetrol Yüklü Tanker Alev Alev YandıNusaybin'de Hampetrol Yüklü Tanker Alev Alev YandıMardin'in Nusaybin İlçesi'nde uluslararası İpekyolu üzerinde seyir halindeki tanker sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu devrilip alev aldı.
 • 16:18Başbakan Davutoğlu Mardin'e GeliyorBaşbakan Davutoğlu Mardin'e GeliyorBaşbakan Ahmet Davutoğlu, seçim çalışmaları kapsamında yarın Mardin’de halka hitap edecek.
 • 16:02Nusaybin'de Hampetrol Yüklü Tanker Alev Alev YandıNusaybin'de Hampetrol Yüklü Tanker Alev Alev YandıNusaybin'de uluslararası İpekyolu üzerinde seyir halindeki tanker kontrolden çıktıktan sonra devrilip alev aldı. Tankerden sızan petrol karayoluna alevlerle birlikte yayıldı.
 • 15:55Nusaybin'de Petrol Yüklü Tanker YandıNusaybin'de Petrol Yüklü Tanker YandıMardin’in Nusaybin ilçesinde ham petrol yüklü tanker kaza yaparak devrildi.
 • 15:45Gece Kazdığı Çukura Poşetler İçinde İnsan Kemiği GömdüGece Kazdığı Çukura Poşetler İçinde İnsan Kemiği GömdüMardin'de bir taksici, gece geldiği köy mezarlığında, siyah bir poşete koyduğu insan kemiklerini kazdığı 30 santimlik çukura gömdü.
 • 15:19Midyat Adliyesi'nde İntihar GirişimiMidyat Adliyesi'nde İntihar GirişimiSavcılık tarafından gasp suçlaması ile ifadesi alınan A.G., cezaevine gönderileceği sırada, binanın 3. katından atladı.
 • 14:14Köy Mezarlığına İnsan Kemiği Gömerken YakalandıKöy Mezarlığına İnsan Kemiği Gömerken YakalandıMardin'in Nusaybin İlçesi Günebakan Köyü mezarlığına gece yarısı giden bir kişi, açtığı çukura poşet içinde insan kemiği gömerken şüphelenen köylüler tarafından yakalandı.
 • 12:26Mardin 2015 seçimleri, Genel seçimlere genel bakışMardin 2015 seçimleri, Genel seçimlere genel bakışMardin genel seçim sonuçları. 2011 ve 2015 Mardin genel seçim sonuçları seçim özel sayfamızda. 2011 yılında yapılan genel seçimlerde partilerin elde ettikleri oy oranları ve ilçelere ayrılmış detaylı oy dağılımı.
 • 11:28İhd, Tutuklanan 8.5 Aylık Hamile Sanığın Serbest Bırakılmasını İstediİhd, Tutuklanan 8.5 Aylık Hamile Sanığın Serbest Bırakılmasını İstediİnsan Hakları Derneği (İHD) Mardin Şubesi, Nusaybin İlçesi'nde 'silahlı terör örgütüne yardım ve yataklık' yaptığı gerekçesiyle tutuklanan 8.5 aylık hamile 27 yaşındaki Güneş Susan'ın serbest bırakılmasını istedi.
 • 10:21KPSS'deki Usulsüzlük Operasyonu2010 Kamu Personel Seçme Sınavı'nda (KPSS) usulsüzlük iddialarına ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında Ankara'da 8, İstanbul ve Kocaeli'nde 7'şer, Erzurum'da 4, Gaziantep'te 3, Van'da 2, Antalya, Bursa, Çanakkale, Denizli, Eskişehir, Giresun, Hatay, Kastamonu, Kayseri, Mardin, Sakarya, Samsun ve Şanlıurfa'da ise 1'er kişi hakkında gözaltı kararı verildiği öğrenildi.
 • 00:35Galatasaray'ın Şampiyonluk Kutlamaları - Adıyaman/mardin/Galatasaray'ın Şampiyonluk Kutlamaları - Adıyaman/mardin/GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Galatasaray'ın şampiyonluğunu ilan etmesi- Adıyaman taraftarların sevinci- Mardin taraftarların sevinci- Şırnak taraftarların sevinci ADIYAMAN/MARDİN/ŞIRNAK - Galatasaray'ın Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluğunu ilan etmesi coşkuyla kutlandı.