02:0400
SON DAKİKA MARDİN HABERLERİ

Son Dakika Mardin Haberleri

   

  Devlet Opera ve Balesi, Sezonu Mardin'de Açtı

  Devlet Opera ve Balesi, Sezonu Mardin'de Açtı

  Devlet Opera ve Balesi, 2014-2015 sanat sezonuna Mardin'de verilen konserle başladı. (Dün 22:32)

   

  Devlet Opera ve Balesi Mardin'de Konser Verdi

  DOB sanatçılarının aryaları, napolitenleri ve türküleri harmanlayarak dinleyiciye sunduğu konsere sanatseverler yoğun ilgi gösterdi DOB Genel Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni Ada: "Mardin'i coşturmak için iyi bir imkan bulduk" (Dün 21:33)

   

  DEDAŞ'tan Tüketim Uyarısı

  DEDAŞ, şirketin dağıtım bölgesinde yer alan Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak'ta elektrik tüketiminin yüzde 93 arttığını açıkladı. (Dün 19:57)

   

  Güneydoğu'da Elektrik Tüketimi Yüzde 93 Arttı

  Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak'ta havaların soğumasıyla birlikte ısınmada kullanılan elektrik tüketimi yüzde 93 oranında arttı. (Dün 16:01)

   

  Kızıltepe Babasını Öldürdü, Annesi Yaralı Kurtuldu

  Kızıltepe Babasını Öldürdü, Annesi Yaralı Kurtuldu

  Suriye'deki iç savaştan kaçarak 3 yıl önce ailesiyle birlikte Mardin'in Kızıltepe İlçesi'ne yerleşen Mehmet Mahmut, bugün sabah erken saatlerinde henüz belirlenemeyen bir sebeple babası Mahmut ve annesi Şemsa Tarhan'ı kaleşnikofla taradı. (Dün 15:33)

   

  Suriyeli Kürt Sığınmacı, Kalaşnikofla Anne- Babasını Taradı

  Suriyeli Kürt Sığınmacı, Kalaşnikofla Anne- Babasını Taradı

  Suriye'deki iç savaştan kaçarak 3 yıl önce ailesiyle birlikte Mardin'e gelen Mehmet Mahmut, bugün sabah babası Mahmut ve annesi Şemsa Tarhan'ı Kalaşnikof tüfekle taradı. (Dün 15:20)

   

  Kızıltepe'de Oğul Cinneti

  Mardin'in Kızıltepe ilçesinde, babasını öldürüp, annesini yaralayan bir kişi kayıplara karıştı. (Dün 14:39)

   

  Sakarya Engelleri Kaldırdı

  Esenler Belediyesi'nin 'Kapakları Topla Gel, Kalmasın Artık Engel' sloganıyla yürüttüğü kapak toplama kampanyasına Sakarya'dan destek geldi. (Dün 13:40)

   

  Muhaliflerle İkna Toplantısıydı!

  Muhaliflerle İkna Toplantısıydı!

  Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Urfa'da toplantısına katılan STK'lar eksikliklere rağmen çözüm süreci konusunda umutlu olduklarını belirttiler. (Dün 13:13)

   

 

  İzinsiz Gösterilerde Zarar Gören Adem Onarılıyor

  IŞİD bahanesiyle izinsiz gösteriler- Mardin'in Kızıltepe ilçesinde terör örgütü IŞİD'in Suriye'nin Kobani (Ayn el Arap) kentine yaptığı saldırılar bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösteriler sırasında zarar gören ADEM onarılıyor- Kaymakam Ermiş: "Zarar tespit komisyonları kuruldu. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Mardin'de Kaçak Sigara Operasyonu

  Mardin'de Kaçak Sigara Operasyonu

  Mardin'de jandarma, 12 bin 830 paket kaçak sigara ele geçirdi. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezini Yağmur Suyu Bastı

  Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezini Yağmur Suyu Bastı

  Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezini yağmur suyu bastı- Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezinin bir bölümünde, son günlerde yağışın etkili olması ve yağmur suyu tahliye şebekesinin yetersiz kalması sebebiyle su baskını yaşandı. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Mardin'de Gastronomi Meslek Eğitiminin Geliştirilmesi Projesi

  Mardin'de Gastronomi Meslek Eğitiminin Geliştirilmesi Projesi

  Mardin Valisi Mustafa Taşkesen, Mardin'in sürdürülebilir turizmine katkı sağlamak amacıyla önemli fuarlara katılacaklarını söyledi. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Kızıltepe'de Hububat Ticaret Merkezi Göle Döndü

  Kızıltepe'de Hububat Ticaret Merkezi Göle Döndü

  Mardin'in Kızıltepe ilçesinde etkili olan sağanak yağmur nedeniyle Hububat Ticaret Merkezini su bastı. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Kızıltepe Ticaret Merkezi Göle Döndü

  Kızıltepe Ticaret Merkezi Göle Döndü

  Mardin'in Kızıltepe İlçesi Hububat Ticaret Merkezi, aşırı yağışlar nedeniyle su baskınına uğradı. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Suriyeli Kürtler Geri Dönüyor

  Suriyeli Kürtler Geri Dönüyor

  Suriye'deki iç savaş nedeniyle 4 yıl önce Türkiye'ye gelen Suriyeliler, güvenliğin sağlandığı Kürtlerin yaşadığı Rojava bölgesine dönmeye başladı. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Sağlık Bakanlığı 'Sezaryen Haritası' Çıkardı

  Sağlık Bakanlığı 'Sezaryen Haritası' Çıkardı

  Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin sezaryen haritasını çıkardı. Doğumların 173 bin 231'i yani yüzde 36,4'lük kısmı sezaryen. Sezaryen oranlarında ilk sırada Tunceli yer aldı. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Eski Borular Değiştirilmeden Menfez Yapıldı, Çay Taştı, Esnaf Zarar Gördü

  Mardin´in Kızıltepe ilçesinde bulunan Akziyaret Çayı´nın taşması üzerine Hububat Ticaret Merkezi, 122 Acil İstasyonu ve camisi zarar gördü. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Hükümet Süryani Açılımı İçin Düğmeye Bastı

  Hükümet Süryani Açılımı İçin Düğmeye Bastı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde açıklanan demokratikleşme paketiyle beraber hakları teslim edilen Süryaniler için yeni bir açılım daha geliyor. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Suriyeli Kürtler Geri Dönüyor

  Suriyeli Kürtler Geri Dönüyor

  Suriye'deki iç savaş nedeniyle 4 yıl önce Türkiye'ye gelen Suriyeliler, güvenliğin sağlandığı Kürtlerin yaşadığı Rojava Bölgesi'ndeki Cezire Kantonu'na dönmeye başladı. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Hamaldı İş Adamı Oldu!

  Hamaldı İş Adamı Oldu!

  Şırnak’ın Silopi ilçesinde çalışma hayatına hamal olarak başlayan 65 yaşındaki Ahmet Yusufoğlu yıllar sonra iş adamı oldu. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Elazığ'ın İsmi 'Elaziz' Olacak

  Elazığ'ın İsmi "Elaziz" Olacak

  Davutoğlu'nun grup toplantısındaki konuşmasının ardından Elazığ milletvekilleri şehirlerinin adının tekrar Elaziz olarak değiştirilmesi için harekete geçti. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  ADAFAD Sezonu, Slayt İle Açtı

  ADAFAD Sezonu, Slayt İle Açtı

  Adapazarı Fotoğraf Amatörleri Derneği, 2014-2015 sezon açılışını, dernek binasında düzenlediği pastalı, börekli programla gerçekleştirdi. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Yargı Paketi TBMM Genel Kurulu'nda

  Yargı Paketi TBMM Genel Kurulu'nda

  MHP'li Korkmaz'ın AK Parti'ye ve Başbakan Davutoğlu'na yönelik sözleri gerginliğe neden oldu Nevzat Korkmaz: "Dersim isyancılarına övgü düzmek korkaklığınızın, pısırıklığınızın eseri mi? PKK ve bebek katili ile masaya oturmanız, onu müzakereci konumuna getirmeniz teröristlerden ve örgütten korkunuzdan mı kaynaklanıyor? (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Mardin'de Okuma Yazma Öğrenen Kadınlara Sertifika Verildi

  Mardin'de Çok Amaçlı Toplum Merkezinde, 1. ve 2. kademe okuma yazma programını tamamlayan 38 ve 60 yaş arasındaki kadınlara sertifikaları verildi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Mardinli Kadınlar Okur-Yazar Sertifikası Aldı

  Mardinli Kadınlar Okur-Yazar Sertifikası Aldı

  Mardin’de açılan okuma yazma programını tamamlayan 14 kadına düzenlenen törenle sertifikaları verildi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Mardin'de Yoğun Sis

  Mardin'de sabah saatlerinde özellikle şehir merkezinde ve yüksek kesimlerde etkili olan sis, sürücülerin görüş mesafesini düşürdü. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Hamal Olarak Başladı, İş Adamı Oldu

  Hamal Olarak Başladı, İş Adamı Oldu

  Şırnak’ın Silopi ilçesinde çalışma hayatına hamal olarak başlayan 65 yaşındaki Ahmet Yusufoğlu yıllar sonra iş adamı oldu. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Mısır Tarlasında Yanmış 2 Cesedin Kimlikleri Belirlendi

  Mısır Tarlasında Yanmış 2 Cesedin Kimlikleri Belirlendi

  Mardin'in Kızıltepe ilçesinde bir mısır tarlasında bulunan cesetlerin kimlikleri belirlendi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Şırnak'ta Silahlı Kavga: 7 Yaralı

  Şırnak'ta Silahlı Kavga: 7 Yaralı

  Şırnak'ın İdil ilçesinde iki aile arasında çıkan silahlı kavgada biri ağır 7 kişi yaralandı. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Polis'ten Fakir Ailelere Giyim Yardımı

  Mardin Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ihtiyaç sahibi ailelere giyim yardımın yaptı. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  IŞİD Bahanesiyle İzinsiz Gösterilere Dava

  IŞİD Bahanesiyle İzinsiz Gösterilere Dava

  Zeytinburnu'nda IŞİD bahanesiyle düzenlenen gösterilere katılan 2 kişi hakkında ''devletin bütünlüğünü bozma'' suçundan 225 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Midyat Sorunlarını Tartışma Platformu Kaymakam Bingöl'ü Ziyaret Etti

  Mardin'in Midyat ilçesinde tarihi kente yaşanan sorunlar ve bu sorunların son bulması amacıyla fikirler üretmek için bir araya gelen, arlarında Sivil Toplum Kuruluşları, işadamları ve eğitimcilerden oluşan ‘Midyat Sorunlarını Tartışma ve Çözüm Yolları Platformu’ kurulduktan sonra ilk ziyaretini Kaymakam Oğuzhan Bingöl’e gerçekleştirdi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Yolda Bulduğu Cep Telefonu Sahibine Verdi

  Mardin’de Okay Yaşar Lisesinde okuyan lise 2.’ci sınıf öğrencisi Baran Yılmaz yolda bulduğu 2 bin TL değerindeki cep telefonunu sahibine verdi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

 • Ankara'da Taksi Ücretlerine Zam

  Ankara'da Taksi Ücretlerine Zam Ankara'da taksilerin taksimetre açılış ücreti 2,70 liradan 3,10 liraya, kilometre başına ücret de 2,40 liradan 2,70 liraya çıktı.

 • IŞİD, Kaçıracak Gazeteci Arıyor

  IŞİD, Kaçıracak Gazeteci Arıyor Taraf gazetesi yazarı Amberin Zaman, IŞİD terör örgütünün Türkiye sınırına yakın bölgede kaçıracak batılı gazeteci aradığını yazdı.

 • Kürşat Yılmaz Hastaneye Kaldırıldı

  Kürşat Yılmaz Hastaneye Kaldırıldı Tekirdağ Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'nde bulunan yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden Kürşat Yılmaz, yüksek tansiyon şikayetiyle hastaneye kaldırıldı.

[Hata Bildir]
29.11.2014 02:04:04. #1.13#