SON DAKİKA MARDİN HABERLERİ

Son Dakika Mardin Haberleri

 • 26 Eylül 2016 22:58Devlet Bahçeli: "Türkçe Yemindir, Türklük Namustur"MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, twitter hesabı üzerinden terör ve Türkiye'nin birliği üzerine değerlendirmelerde bulundu.
 • 26 Eylül 2016 22:35Şırnak ve Mardin'deki Terör SaldırılarıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mardin ve Şırnak'ta şehit düşen askerlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa diledi.
 • 26 Eylül 2016 22:00Patlamada Yaralanan Uzman Çavuş Adıyaman'a GetirildiMardin’in Derik ilçesi girişinde teröristlerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının asker ve korucuları taşıyan minibüsün geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu yaralanan Jandarma Uzman Çavuş Abdullah Kaya Adıyaman’a getirildi.
 • 26 Eylül 2016 21:53Adıyaman Yaralı Uzman Çavuş, Adıyaman?a GetirildiAdıyaman Yaralı Uzman Çavuş, Adıyaman?a GetirildiYaralı uzman çavuş, Adıyaman'a getirildiMARDİN'in Derik İlçesi girişinde PKK'lı teröristlerin asker ve korucuları taşıyan minibüsün geçişi sırasında yola döşenen patlayıcı infilak ettirilmesi sonucu yaralanan 34 yaşındaki uzman çavuş Abdullah Kaya, Adıyaman'a getirildi.
 • 26 Eylül 2016 21:07MHP Genel Başkanı Bahçeli AçıklamasıMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Kara haberler geliyor, anaların gözyaşları şelale gibi akıyor.
 • 26 Eylül 2016 19:53CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu AçıklamasıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şırnak ve Mardin'deki terör saldırılarına lişkin, "Ülkeyi kim yönetiyor Allah aşkına? Nereye gidecek bu ülkenin hali? Ne olacak bu ülkenin hali ben merak ediyorum.
 • 26 Eylül 2016 19:50Mardin'de Şehit Olan Uzman Çavuş Mustafa Alpaslan'ın Baba EviMardin'de Şehit Olan Uzman Çavuş Mustafa Alpaslan'ın Baba EviMardin'in Derik ilçesinde görevden dönen askerleri ve korucuları taşıyan minibüsün geçişi sırasında patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Alpaslan'ın (28) Adana'daki baba evine acı haber ulaştı.
 • 26 Eylül 2016 19:18Çorum'a Şehit Ateşi DüştüÇorum'a Şehit Ateşi DüştüÇorum'a şehit ateşi düştüMARDİN'in Derik İlçesi'de PKK'lı teröristlerin yola tuzakladıkları patlayıcının askerleri ve korucuları taşıyan sivil aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Çavuş 22 yaşındaki Ömer Faruk Darbaş'ın acı haberi memleketi Çorum'da yaşayan ailesine ulaştı.
 • 26 Eylül 2016 19:14Mardin Merkezli 5 ile Fetö Operasyonu: 11 GözaltıMardin Merkezli 5 ile Fetö Operasyonu: 11 GözaltıMardin merkezli 5 ilde gerçekleştirilen eş zamanlı FETÖ operasyonunda 11 kişi gözaltına alındı.
 • 26 Eylül 2016 19:09Nusaybin'de Yasak Süresi Bir Ay Daha UzatıldıNusaybin'de Yasak Süresi Bir Ay Daha UzatıldıMardin Nusaybin Kaymakamlığı, sokağa çıkma yasağının devam ettiği 6 mahalle ile kısmen kaldırıldığı mahalleler için uygulamanın bir ay daha uzatıldığını duyurdu.
 • 26 Eylül 2016 19:03Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Mardin merkezli 5 ilde düzenlenen operasyonda rütbeli 11 asker gözaltına alındı.
 • 26 Eylül 2016 18:59Sakarya'da Yol Kontrolünde PKK'lı Terörist YakalandıSakarya'da Yol Kontrolünde PKK'lı Terörist YakalandıSakarya’da jandarma ekiplerinin yaptığı uygulamada yakalanan bir kişi, terör örgütü PKK üyesi olduğu iddiasıyla gözaltına alındı.
 • 26 Eylül 2016 18:45Mardin'de İcazet MerasimiMardin'de İcazet MerasimiMardin Artuklu İlçe Müftülüğüne bağlı Kur'an kursları ve Şakir Nuhoğlu Medresesi'nde eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilere hafızlık ve ilmi icazet verilmesi için tören düzenlendi.
 • 26 Eylül 2016 18:07Başı Kesilerek Öldürülen Ayşe'nin Ablası İha'ya KonuştuBaşı Kesilerek Öldürülen Ayşe'nin Ablası İha'ya KonuştuMardin’de başı kesilerek öldürüldüğü ileri sürülen ve yakılmak üzereyken cinayet zanlıları yakalanan 18 yaşındaki Ayşe A.’nın ablası Kelsuman A., “Kız kardeşimi burada yaktılar.
 • 26 Eylül 2016 18:02Mardin'deki Terör SaldırısıMardin'in Derik ilçesinde görevden dönen askerleri ve korucuları taşıyan minibüsün geçişi sırasında patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Alpaslan'ın (28) Adana'daki baba evine acı haber ulaştı.
 • 26 Eylül 2016 17:46Terör Saldırılarına Tepkiler SürüyorTerör Saldırılarına Tepkiler SürüyorMardin Kızıltepe-Derik Karayolu’nda askeri aracın geçişi sırasında teröristlerce patlatılan bomba sonucu şehit edilen askerler için tepkiler sürüyor.
 • 26 Eylül 2016 17:36Dehşeti Yaşayan Köyde Sessizlik HakimDehşeti Yaşayan Köyde Sessizlik HakimMardin’de başı kesilerek öldürüldüğü ileri sürülen ve yakılmak üzereyken cinayet zanlıları yakalanan 18 yaşındaki kızın köyünde yas havası var.Kan donduran olay, merkez Artuklu ilçesine bağlı Sulak Mahallesi’nde meydana gelmişti.
 • 26 Eylül 2016 17:34Mardin'de Şehit Olan Uzman Jandarma Sedat Yıldız'ın Baba EviMardin'de Şehit Olan Uzman Jandarma Sedat Yıldız'ın Baba EviMardin'de PKK'lı teröristlerin, Kızıltepe-Derik karayoluna tuzakladıkları patlayıcıyı, asker ve korucuları taşıyan sivil aracın geçişi sırasında infilak ettirmesi sonucu şehit olan Uzman Jandarma Çavuş Sedat Yıldız'ın Osmaniye'deki babaevinde yas var.Yıldız'ın (28) şehadet haberi, Adana'nın Yumurtalık ilçesinde tatilde olan anne Kafiye, baba Fahri ve ağabeyi İsmail Yıldız'a yetkililer tarafından verildi.
 • 26 Eylül 2016 17:25Şehit Babası: Şehit Babası: "Oğlum Seni Rüyamda Gördüm Bir Durum mu Var"Mardin’in Derik ilçesinde teröristlerce tuzaklanan patlayıcının asker ve korucuları taşıyan minibüsün geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Alparslan’ın Adana’nın Kozan ilçesindeki baba ocağına ateş düştü.
 • 26 Eylül 2016 17:04İngilizlerin Aşiretlerle Görüştüğü İddiasıAK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, "Türkiye’nin ulusalcıları, eğer emperyalistlerle işbirliği yapanları arıyorlarsa, aşiretler içinde değil, başka yerde aramalıdırlar.
 • 26 Eylül 2016 16:53Mardin'de 19 Yaşındaki Ayşe'nin Ölümüyle İlgili 7 Yakını GözaltındaMardin'de 19 Yaşındaki Ayşe'nin Ölümüyle İlgili 7 Yakını GözaltındaMARDİN'in merkez Artuklu İlçesi'nde 19 yaşındaki Ayşe Akyüz'ün ahırda ölü bulunmasıyla ilgili jandarma ekipleri genç kızın 7 yakınını gözaltına aldı.
 • 26 Eylül 2016 16:53Osmaniye'ye Şehit Ateşi DüştüOsmaniye'ye Şehit Ateşi DüştüMardin’in Derik ilçesinde teröristlerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının asker ve korucuları taşıyan minibüsün geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu meydana gelen patlamada şehit olan Uzman Jandarma Çavuş Sedat Yıldız’ın şehadet haberi baba ocağına ulaştı.
 • 26 Eylül 2016 16:42Güncelleme 3 - Mardin'de Terör SaldırısıMardin'de PKK'lı teröristlerin yola tuzakladıkları patlayıcıyı askerleri ve korucuları taşıyan sivil aracın geçişi sırasında infilak ettirmesi sonucu şehit olan askerlerin sayısı 4'e yükseldi.
 • 26 Eylül 2016 16:40Mardin'de Konut SatışlarıMardin'de Konut SatışlarıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre ağustos ayında Mardin'de 706 konut satıldı.
 • 26 Eylül 2016 16:30Ak Partili Miroğlu: Kürt Aşiretlerinin İstediği Türkiye Cumhuriyeti Yurttaşlığının Devam EtmesidirAk Partili Miroğlu: Kürt Aşiretlerinin İstediği Türkiye Cumhuriyeti Yurttaşlığının Devam EtmesidirAK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, aşiretlerin ikinci bir darbe girişimine destek vereceği iddialarını sert bir dille eleştirerek "Oysa HDP'ye oy veren aşiretler dahil Kürt aşiretlerinin istediği barış ve demokrasi Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlığının devam etmesidir" dedi.