SON DAKİKA MECLİS GENEL KURULU HABERLERİ

Son Dakika Meclis Genel Kurulu Haberleri

11:07
İç Güvenlik Paketi Meclis Genel Kurulu'na Geliyor Kamuoyunda büyük tartışma oluşturan iç güvenlik paketi, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'na geliyor.
17:36
Erdoğan: "Biz Dertliyiz, Onlar Değil" Cumhurbaşkanı Erdoğan Cibuti'de- Erdoğan, Cibuti Meclis Genel Kurulu'na hitap etti: (2)- "İnsan haklarından bahseden Avrupa'da ne kadar Suriyeli var? Kapılar kapalı. 130 bin.
Erdoğan: 'Biz Dertliyiz, Onlar Değil'
17:35
Erdoğan, Cibuti Meclis Genel Kurulu'na Hitap Etti Erdoğan, Cibuti Meclis Genel Kurulu'na hitap etti (Tür: Dış)
Erdoğan, Cibuti Meclis Genel Kurulu'na Hitap Etti
17:31
Erdoğan: "Afrika'daki Yeniden Doğuşu, Dirilişi Çok Yakından Takip Ediyoruz" Cumhurbaşkanı Erdoğan Cibuti'de- Erdoğan, Cibuti Meclis Genel Kurulu'na hitap etti: (1)- "Afrika'daki yeniden doğuşu, Afrika'daki uyanışı, dirilişi çok yakından takip ediyoruz.
Erdoğan: 'Afrika'daki Yeniden Doğuşu, Dirilişi Çok Yakından Takip Ediyoruz'
17:25
Erdoğan: "Türkiye ve Cibuti, Gerçekten Çok Zor Coğrafyalarda Yaşıyorlar" Cumhurbaşkanı Erdoğan Cibuti'de- Erdoğan, Cibuti Meclis Genel Kurulu'na hitap etti: (1)"Afrika'nın ekonomik kalkınma ve bütünleşme hedefine, dayanışma ve işbirliği ruhu içinde kararlılıkla ilerleyeceğine inanıyorum.
Erdoğan: 'Türkiye ve Cibuti, Gerçekten Çok Zor Coğrafyalarda Yaşıyorlar'
17:21
Cumhurbaşkanı Erdoğan Cibuti'de Erdoğan, Cibuti Meclis Genel Kurulu'na hitap etti: (2) "İnsan haklarından bahseden Avrupa'da ne kadar Suriyeli var? Kapılar kapalı. 130 bin.
15:57
Cumhurbaşkanı Erdoğan Cibuti'de Erdoğan, Cibuti Meclis Genel Kurulu'na hitap etti: (1) "Afrika'nın ekonomik kalkınma ve bütünleşme hedefine, dayanışma ve işbirliği ruhu içinde kararlılıkla ilerleyeceğine inanıyorum.
11:41
Erdoğan ve Guelleh Heyetler Arası Görüşmeye Başkanlık Etti Temaslarda bulunmak üzere Cibuti’ye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cibutili mevkidaşı Guelleh, heyetler arası görüşmeye başkanlık etti.
11:29
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cibuti Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmî bir ziyaret için bulunduğu Cibuti'de, Cumhurbaşkanı İsmail Ömer Guelleh tarafından törenle karşılandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cibuti Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda
14:48
Gül'den 4 Eski Bakanla İlgili Meclis Oylamasına İlk Yorum 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Meclis'te 4 eski bakanla ilgili yapılan oylamaya ilişkin, "Milletvekilleri kendi vicdanlarıyla karar verdi" dedi.
Gül'den 4 Eski Bakanla İlgili Meclis Oylamasına İlk Yorum
14:42
Abdullah Gül: Milletvekilleri Kendi Vicdanlarıyla Karar Verdi 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 4 eski bakanla ilgili yapılan oylamaya ilişkin, "Milletvekilleri kendi vicdanlarıyla karar verdi." dedi.
Abdullah Gül: Milletvekilleri Kendi Vicdanlarıyla Karar Verdi
17:01
Oktay Vural: AK Parti'nin Toplumun Vicdanını Temsil Edemeyeceği Açıkça Görülmüştür Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis'te basın toplantısı düzenleyerek Genel Kurul kararı ile dört eski bakanın Yüce Divan'a sevk edilmemesi hakkında değerlendirmede bulundu.
16:29
Özcan Yeniçeri: Davutoğlu, İçine Sindiremediği Konunun Kendisi Türkiye'de Yokken Halledilmesini... Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Meclis'te basın toplantısı düzenleyerek Genel Kurul kararı ile dört eski bakanın Yüce Divan'a sevk edilmemesi hakkında değerlendirmede bulundu.
16:09
MHP'li Vural: "Yüce Divan'a Göndermeme Kararı Milletten Güvenoyu Almamıştır" Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Oktay Vural, 4 eski bakanla ilgili TBMM’de yapılan oylamaya ilişkin, "Yüce Divan’a göndermeme kararı milletten güvenoyu almamıştır” dedi.
MHP'li Vural: 'Yüce Divan'a Göndermeme Kararı Milletten Güvenoyu Almamıştır'
15:08
Kırgızistan'da Başsavcı İstifa Etti Kırgızistan'da eşi hakkında yolsuzluk soruşturması açılan Başsavcı Aida Salyanova istifa etti.
Kırgızistan'da Başsavcı İstifa Etti
13:43
İhsan Özkes: Davutoğlu, Kimsenin Kolunu Koparamadı Ama Adaletin Kafasını Kopardı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Meclis'te basın toplantısı düzenleyerek 4 eski bakanın Genel Kurul kararı ile Yüce Divan'a gönderilmemesi hakkında değerlendirmede bulundu.
13:41
Hamzaçebi: Yapılan Tam Anlamıyla Bir Aklama Değil Saklama Operasyonudur Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Meclis'te basın toplantısı düzenleyerek Genel Kurul kararı ile dört eski bakanın Yüce Divan'a sevk edilmemesi hakkında değerlendirmede bulundu.
11:45
Kırgızistan'da Başsavcı İstifa Etti Eşi hakkında yolsuzluk soruşturması açılan Başsavcı Salyanova'nın istifası onaylandı.
10:41
MHP'li Çetin: Akp, Bakanları Aklayayım Derken Yüce Meclis'e Kara Çaldı MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, TBMM’de yapılan Yüce Divan oylamasının Türk siyasi tarihinde her türlü ahlaki eşiğin aşıldığı bir dönüm noktası olduğunu belirterek, “Parti ve lider taassubuyla hareket eden AKP milletvekilleri dört bakanı aklayayım derken, Yüce Meclis’in itibarına ve güvenilirliğine kara çalmıştır.
MHP'li Çetin: Akp, Bakanları Aklayayım Derken Yüce Meclis'e Kara Çaldı
08:54
AKP'de 'Rüşvet ve Yolsuzluk' Çatlağı Yüce Divan görüşmeleri, bir yıldır gündeme damgasını vuran yolsuzluk ve rüşvet iddialarının arkasının kesilmeyeceğinin de işareti oldu.
AKP'de 'Rüşvet ve Yolsuzluk' Çatlağı
02:53
4 Eski Bakan Hakkındaki Yüce Divan Oylamasında Red Kararı Çıktı Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda 17/25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında Ekonomi eski Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan, İçişleri eski Bakanı Muammer Güler, Avrupa Birliği eski Bakanı Egemen Bağış ile Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar için Yüce Divan oylaması yapıldı.
4 Eski Bakan Hakkındaki Yüce Divan Oylamasında Red Kararı Çıktı
02:47
Erdoğan Bayraktar Hakkındaki Yüce Divan Önergesi de Reddedildi Meclis Genel Kurulunda Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar hakkında verilen Yüce Divan önergesi de reddedildi.
Erdoğan Bayraktar Hakkındaki Yüce Divan Önergesi de Reddedildi
02:44
Yüce Divan Oylamasında AK Parti Beklenenden Fazla Fire Verdi Dört eski bakanla ilgili Meclis'teki Yüce Divan oylamasında AK Parti beklenenin üzerinde fire verdi. AK Parti, Çağlayan'da 38, Güler'de 43, Bağış'ta 48 oy kaybetti.
Yüce Divan Oylamasında AK Parti Beklenenden Fazla Fire Verdi
02:23
Erdoğan Bayraktar'ın Yüce Divan Oylaması Sonrası Sayıma Geçildi Meclis Genel Kurulunda, Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Bayraktar'ın Yüce Divana sevk edilip edilmemesi konusunda oy kullanmaların ardından sayıma geçildi.
Erdoğan Bayraktar'ın Yüce Divan Oylaması Sonrası Sayıma Geçildi
01:58
Erdoğan Bayraktar İçin "Yüce Divan" Oylaması Başladı Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın Yüce Divan’a gönderilip gönderilmemesine ilişkin Meclis Genel Kurulu’nda gizli oylama işlemine başlandı.
Erdoğan Bayraktar İçin 'Yüce Divan' Oylaması Başladı
01:58
Erdoğan Bayraktar'ın Yüce Divan Oylaması Başladı Dört eski bakanın Yüce Divan’a sevk edilip edilmemesini görüşen Meclis Genel Kurulu’nda Zafer Çağlayan, Muammer Güler ve Egemen Bağış’tan sonra eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar hakkındaki 53 önerge okunmaya başlandı.
Erdoğan Bayraktar'ın Yüce Divan Oylaması Başladı
01:57
Vekiller, Son Olarak Erdoğan Bayraktar İçin Oy Kullanıyor Meclis Genel Kurulunda milletvekilleri, Zafer Çağlayan, Muammer Güler ve Egemen Bağış'tan sonra Erdoğan Bayraktar için oy kullanmaya başladı.
Vekiller, Son Olarak Erdoğan Bayraktar İçin Oy Kullanıyor
01:48
4 Eski Bakan da Yüce Divan'a Gitmeyecek 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında 4 eski bakanla ilgili Yüce Divan oylaması yapıldı. 4 ismin de Yüce Divan'a gönderilmemesine karar verildi.
4 Eski Bakan da Yüce Divan'a Gitmeyecek
01:27
Egemen Bağış Hakkındaki Yüce Divan Önergesi Reddedildi Meclis Genel Kurulu'nda eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış hakkında verilen Yüce Divan önergesi reddedildi.
Egemen Bağış Hakkındaki Yüce Divan Önergesi Reddedildi
01:05
Egemen Bağış'ın Yüce Divan Oylaması Sonrası Sayıma Geçildi Meclis Genel Kurulunda Avrupa Birliği eski Bakanı Bağış'ın Yüce Divana sevk edilip edilmemesi konusunda milletvekillerin oy kullanmalarının ardından sayıma geçildi.
Egemen Bağış'ın Yüce Divan Oylaması Sonrası Sayıma Geçildi
00:41
Güler'den Oylamaya Tek Cümlelik Yorum Meclis'te hakkında Yüce Divan oylaması reddedilen Muammer Güler, kuliste gazetecilerin sonuca ilişkin sorularına, "Önemli olan önergenin 276 oy bulmaması...Hayırlı olsun" dedi.
Güler'den Oylamaya Tek Cümlelik Yorum
00:33
Egemen Bağış İçin "Yüce Divan" Oylaması Başladı Eski Avrupa Birliği (AB) Bakanı Egemen Bağış’ın Yüce Divan’a gönderilip gönderilmemesine ilişkin Meclis Genel Kurulu’ndaki gizli oylama işlemine başlandı.
Egemen Bağış İçin 'Yüce Divan' Oylaması Başladı
00:30
Milletvekilleri Egemen Bağış İçin Oy Kullanmaya Başladı Dört eski bakanın Yüce Divan’a sevk edilmesinin oylandığı Meclis Genel Kurulu’nda milletvekilleri, Zafer Çağlayan ve Muammer Güler’den sonra eski Avrupa Birliği (AB) Bakanı Egemen Bağış için oy kullanmaya başladı.
Milletvekilleri Egemen Bağış İçin Oy Kullanmaya Başladı
23:54
Çağlayan ve Güler'den Sonra Bağış da Yüce Divan'a Gönderilmedi Meclis Genel Kurulu'nda eski AB Bakanı Egemen Bağış'ın Yüce Divan'a sevk edilip edilmemesine yönelik oylama sona erdi. Bağış'ın Yüce Divan'a gönderilmesi reddedildi.
Çağlayan ve Güler'den Sonra Bağış da Yüce Divan'a Gönderilmedi
23:33
Muammer Güler "Yüce Divan"a Gitmiyor Meclis Genel Kurulu'ndaki gizli oylamanın ardından eski İçişleri Bakanı Muammer Güler için verilen "Yüce Divan" önergesi 241'e karşı 258 oyla reddedildi.
Muammer Güler 'Yüce Divan'a Gitmiyor
23:31
Muammer Güler Hakkındaki Yüce Divan Önergesi de Reddedildi Meclis Genel Kurulu'nda eski İçişleri Bakanı Muammer Güler hakkında verilen Yüce Divan önergesi reddedildi.
Muammer Güler Hakkındaki Yüce Divan Önergesi de Reddedildi
23:20
4 Eski Bakan İçin Oylama Başladı Dört eski bakanın Yüce Divan'a gönderilip gönderilmemesine ilişkin Meclis Genel Kurulu'ndaki gizli oylama işlemine başlandı.
4 Eski Bakan İçin Oylama Başladı
23:02
Muammer Güler İçin Oy Sayımına Başlandı Meclis Genel Kurulu’nda eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in Yüce Divan’a sevk edilip edilmemesi konusunda milletvekillerin oy kullanmalarının ardından sayıma geçildi.
22:34
Muammer Güler, Yüce Divan'a Gitmeyecek Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler'in Yüce Divan'a gönderilip gönderilmemesine ilişkin Meclis Genel Kurulu'ndaki oylama sona erdi. Güler'in Yüce Divan'a gönderilmemesine karar verildi.
Muammer Güler, Yüce Divan'a Gitmeyecek
22:30
Genel Kurul'da Muammer Güler İçin Gizli Oylama Başladı Eski Ekonomi Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan’ın Yüce Divan'a sevk edilmemesinin ardından Meclis Genel Kurulu'nda milletvekilleri eski İçişleri Bakanı Muammer Güler hakkında gizli oy kullanmaya başladı.
Genel Kurul'da Muammer Güler İçin Gizli Oylama Başladı
21:43
Meclis Genel Kurulu'nda Zafer Çağlayan İçin Ret Kararı ANKARA (İHA) – Dört eski bakanın Yüce Divan’a gönderilip gönderilmemesine ilişkin Meclis Genel Kurulu’nda ilk oylama eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan için yapıldı.
Meclis Genel Kurulu'nda Zafer Çağlayan İçin Ret Kararı
21:41
Zafer Çağlayan, Yüce Divan'a Gitmeyecek Eski dört bakanın Yüce Divan'a gönderilip gönderilmemesine ilişkin Meclis'te ilk oylama Zafer Çağlayan'la ilgili yapıldı. Zafer Çağlayan Yüce Divan'a gönderilmedi.
Zafer Çağlayan, Yüce Divan'a Gitmeyecek
21:40
Zafer Çağlayan Hakkındaki Yüce Divan Önergesi Reddedildi Meclis Genel Kurulu'nda eski Ekonomi Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan hakkında verilen Yüce Divan önergesi reddedildi.
Zafer Çağlayan Hakkındaki Yüce Divan Önergesi Reddedildi
21:14
Zafer Çağlayan İçin "Yüce Divan" Oylaması ANKARA (İHA) – Dört eski bakanın Yüce Divan’a gönderilip gönderilmemesine ilişkin Meclis Genel Kurulu’ndaki gizli oylama işlemine başlandı.
Zafer Çağlayan İçin 'Yüce Divan' Oylaması
21:11
Zafer Çağlayan'ın Yüce Divan Oylamasında Sayıma Geçildi Meclis Genel Kurulunda Ekonomi eski Bakanı Çağlayan'ın Yüce Divana sevk edilip edilmemesi konusunda milletvekillerinin oylarını kullanmasının ardından sayıma geçildi.
20:29
4 Eski Bakan İçin Oylama Başladı ANKARA (İHA) – Dört eski bakanın Yüce Divan’a gönderilip gönderilmemesine ilişkin Meclis Genel Kurulu’ndaki gizli oylama işlemine başlandı.
4 Eski Bakan İçin Oylama Başladı
20:10
Eski Dört Bakanın Yüce Divan'a Sevk Edilmesi İçin Muhalefetten 211 Önerge Dört eski bakanın rüşvet ve yolsuzluk iddiaları ile ilgili Yüce Divan’a gönderilmeleri hususunu ele alan Meclis Genel Kurulu’nda, dört bakan hakkında muhalefet tarafından verilen 211 önerge okunmaya başlandı.
Eski Dört Bakanın Yüce Divan'a Sevk Edilmesi İçin Muhalefetten 211 Önerge
19:11
Adana'da 'Yüce Divan' Merakı TBMM'de 4 eski Bakan'ın Yüce Divan'a gönderilip gönderilmemesiyle ilgili oylama öncesinde yapılan görüşmeler Adanalılar tarafından televizyonlardan merakla takip edildi.
Adana'da 'Yüce Divan' Merakı
18:42
4 Eski Bakan İçin Son Söz Meclis'te Dört eski bakanla ilgili Meclis Soruşturma Komisyonu tarafından hazırlanan raporun görüşmeleri Meclis Genel Kurulu’nda tamamladı.
4 Eski Bakan İçin Son Söz Meclis'te
18:17
Muhalefet, Kanunen Suç İşlediği İddia Edilen Bakanların Yargılanmasını İstedi Dört eski bakanın Yüce Divan’a gönderilip gönderilmemesi gündemini ele alan Meclis Genel Kurulu’nda MHP’li Faruk Bal, rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarındaki delillerin vicdan sahibi olanlar için delil olduğunun altını çizerek, “Dinen bunlar günahtır.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.01.2015 00:32:12. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA MECLİS GENEL KURULU HABERLERİ
[Hata Bildir]