SON DAKİKA MEHMET BARANSU HABERLERİ

Son Dakika Mehmet Baransu Haberleri

 • 12:37Antalya 'Paralel Dinleme' Davasında 2 TahliyeAntalya 'Paralel Dinleme' Davasında 2 Tahliye'Paralel dinleme' davasında 2 tahliye Mustafa KOZAK/ ANTALYA,(DHA)- ANTALYA'da 2009 ile 2013 yılları arasında 'paralel devlet yapılanması' kapsamında 130 kişinin yasadışı yöntemlerle dinlendiği iddiasıyla açılan 12 sanıklı davada, tutuklu 3 sanıktan 2'si tahliye edildi.
 • 11:51Paralel Dinleme' Davasında 2 TahliyeParalel Dinleme' Davasında 2 TahliyeAntalya'da 2009 ile 2013 yılları arasında 'paralel devlet yapılanması' kapsamında 130 kişinin yasadışı yöntemlerle dinlendiği iddiasıyla açılan 12 sanıklı davada, tutuklu 3 sanıktan 2'si tahliye edildi.
 • 16:26Mehmet Baransu'ya 11 Ay 20 Gün Hapis CezasıGazeteci Mehmet Baransu, Adana’da bir yerel gazeteye verdiği röportajda MİT Müsteşarı Hakan Fidan’la ilgili ifadeleri dolayısı ile 11 ay 20 gün hapis cezasına mahkum edildi.
 • 10:58Mehmet Baransu Hakkındaki Dava DüşürüldüAnkara 2. Asliye Ceza Mahkemesi, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın suç duyurusu üzerine gazeteci Mehmet Baransu hakkında açılan davanın zamanında açılmadığı gerekçesi ile düşmesine karar verdi.
 • 03:21Anayasa Mahkemesinden Baransu KararıAnayasa Mahkemesi (AYM), gazeteci Mehmet Baransu'nun cezaevinde maruz kaldığı şartlarla ilgili başvurusunu, hukuki yollar tüketilmediğinden dolayı kabul edilemez olduğuna hükmetti.
 • 19:23Mersin'deki "Paralel Devlet Yapılanması" DavasıMersin merkezli 19 ilde yürütülen ’Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na yönelik operasyonla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 70 sanığın yargılanmasına devam edildi.
 • 18:51Tuvalet Önünde Yatırılan Baransu'nun Avukatından Suç DuyurusuTuvalet Önünde Yatırılan Baransu'nun Avukatından Suç DuyurusuDevletin gizli belgelerini temin ettiği iddiasıyla bir yıldır Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Taraf Gazetesi yazarı Mehmet Baransu'nun avukatı Sercan Sakallı, müvekkilinin GDO'lu pirinç haberlerini yaptığı gerekçesiyle yargılandığı 'darbe' davası için Mersin'e getirildiği süreçte gördüğü kötü muamele için suç duyurusunda bulundu.
 • 18:32Mersin'deki "Fetö/pdy" DavasıMersin merkezli 19 ilde "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY)" yönelik operasyonun ardından yürütülen soruşturma kapsamında görülen davada 70 sanığın yargılanmasına devam edildi.
 • 13:34Gdo'lu Pirinç Davasında Usul Tartışmaları SürüyorYaptığı haberlerden dolayı bir yıldır Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Taraf Gazetesi yazarı Mehmet Baransu'nun polislerle birlikte yargılandığı ‘GDO'lu pirinç’ davası, 3. gününde de usul tartışmaları ile sürüyor.
 • 17:24Mersin'deki Fetö/pdy Davasında Gergin DuruşmaOperasyonunun ardından açılan dava başladı.
 • 16:19Mersin'deki Fetö/pdy DavasıMersin merkezli 19 ilde "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY)" yönelik operasyonun ardından haklarında dava açılan 70 sanığın yargılanmasına devam edildi.
 • 15:50Mehmet Baransu ve Emniyet Mensuplarının Duruşmasına Ara VerildiDevletin gizli belgelerini temin ettiği iddiasıyla bir yıldır Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Taraf Gazetesi yazarı Mehmet Baransu'nun GDO'lu pirinç haberlerini yaptığı gerekçesiyle yargılandığı 'darbe' davası ile emniyet mensuplarının yargılandığı davanın bugünkü duruşmasına yarına kadar ara verildi.
 • 12:40Mehmet Baransu ve Emniyet Mensuplarının Yargılandığı Davada GerginlikDevletin gizli belgelerini temin ettiği iddiasıyla bir yıldır Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Taraf Gazetesi yazarı Mehmet Baransu'nun GDO'lu pirinç haberlerini yaptığı gerekçesiyle yargılandığı 'darbe' davası ile emniyet mensuplarının yargılandığı davanın bugünkü duruşmasında gerginlik yaşandı.
 • 17:34Duruşmaya Uykusuz Katılan Baransu'nun Takım Elbise Alması Engellendi İddiasıDevletin gizli belgelerini temin etmek iddiasıyla bir yıldır Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Taraf Gazetesi yazarı Mehmet Baransu'nun, GDO'lu pirinç haberlerini yaptığı gerekçesiyle açılan 'darbe' davasının ikinci duruşmasına uykusuz katıldığı belirtildi.
 • 13:09Mehmet Baransu ve Emniyet Mensuplarının Yargılanmasına BaşlandıDevletin gizli belgelerini temin etmek iddiasıyla bir yıldır Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Taraf Gazetesi yazarı Mehmet Baransu, hakkında GDO'lu pirinç haberlerini yaptığı gerekçesiyle açılan 'darbe' davasının ikinci duruşması başladı.
 • 14:39Pak Medya İş: Basın Özgür Değilse, Toplum da MahkumdurPak Medya İş Genel Başkanı İsmail Topçuoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde basın özgürlüğü açısından kapkara bir tablo ile karşı karşıya olunduğunu söyledi.
 • 15:14Gazeteciler, Tutuklu Meslektaşları İçin Gökyüzüne Balon UçurduGazeteciler, Tutuklu Meslektaşları İçin Gökyüzüne Balon UçurduTürkiye Gazeteciler Sendikası(TGS) ve PAK Medya İş Sendikası üyesi gazeteciler, tutuklu meslektaşlarına özgürlük için Silivri Cezaevi önünden gökyüzüne mavi balon bıraktı.
 • 20:45Umarım Dündar, Gül, Baransu, Karaca ve Diğer Gazeteciler de Serbest KalırUmarım Dündar, Gül, Baransu, Karaca ve Diğer Gazeteciler de Serbest Kalır"Tahliye edilen Nokta Genel Yayın Yönetmeni Cevheri Güven, kendileri için adaletin tecelli ettiğini belirterek, “Umarım buradaki gazeteci arkadaşlarımız Can Dündar, Erdem Gül, Mehmet Baransu, Hidayet Karaca ve diğer sol medyadan, Kürt medyasından arkadaşlar da herkes serbest kalır, tutuksuz ve adilce yargılanırlar.
 • 15:31Gazeteci ve Vatandaşlar, Tutuklu 32 Gazeteciye Mektup-kartpostal GönderdiGazeteci ve Vatandaşlar, Tutuklu 32 Gazeteciye Mektup-kartpostal GönderdiG9 Gazetecilik Örgütleri Platformu öncülüğünde Kızılay’da bir araya gelen gazeteciler ve vatandaşlar, Can Dündar, Hidayet Karaca, Erdem Gül, Mehmet Baransu, Gültekin Avcı, Cevheri Güven ile birlikte cezaevlerindeki 32 gazeteciye mektup ve kartpostal gönderdi.
 • 15:12Umut Nöbeti 9. GünündeUmut Nöbeti 9. Gününde* Silivri Cezaevi önünde devam eden "Umut Nöbeti"ni öğleden önce Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkan Yardımcısı Erkam Tufan Aytav ile tutuklu gazeteci Mehmet Baransu'nun eşi Nesibe Baransu tuttu.
 • 15:06Umut NöbetiUmut Nöbeti" 9. GünündeTutuklu gazetecilere destek olmak ve dayanışma sergilemek için Silivri Cezaevi önünde başlatılan 'Umut Nöbeti'nin 9. Gününde, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkan Yardımcısı Erkam Tufan Aytav ile Tutuklu Gazeteci Mehmet Baransu'nun eşi Nesibe Baransu nöbet tuttu.
 • 13:15Mehmet Baransu'nun Eşi: Dündar'la, Baransu'nun Haberleri Gazetecilik BaşarısıdırMehmet Baransu'nun Eşi: Dündar'la, Baransu'nun Haberleri Gazetecilik BaşarısıdırSilivri Cezaevi önünde tutuklu gazeteciler için başlatılan 'umut' nöbetini Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı (GYV) Başkan Yardımcısı Erkam Tufan Aytav ve tutuklu gazeteci Mehmet Baransu'nun eşi Nesibe Baransu devraldı.
 • 12:42Tuttuklu Baransu: Dün Yassıada Mahkemesi'nde Yaşananlar Bugün Bana YaşatılıyorTutuklu gazeteci Mehmet Baransu, geçen hafta yapılan duruşmasında gün boyu kendisine yemek verilmediğini ve tuvalete giderken bile kelepçelerinin çıkarılmadığını belirtti.
 • 16:30Baransu'nun "Basın Yoluyla İftira" DavasıGazeteci Mehmet Baransu'nun, CHP İstanbul Milletvekili, emekli Kurmay Albay Dursun Çiçek'le ilgili yazdığı köşe yazısı nedeniyle "basın yoluyla iftira" suçundan yargılanmasına devam edildi.
 • 12:16Baransu'ya Elif Çakır Davasında BeraatTutuklu gazeteci Mehmet Baransu, gazeteci Elif Çakır’ın (Şahin) kişisel bilgilerini yayınladığı iddiasıyla yargılandığı davada beraat etti.
 • 20:53Mehmet Baransu, Gdo Davasında Hazır Olmadığı Gerekçesiyle İfade VermediDevletin gizli belgelerini temin etmek iddiasıyla Silivri Cezaevi'nde 9 aydır tutuklu bulunan Taraf Gazetesi yazarı Mehmet Baransu, hakkında GDO'lu pirinç haberlerini yaptığı gerekçesiyle açılan 'darbe' davasının ilk duruşmasında, hazırlık yapamadığını belirterek ifade vermedi.
 • 13:49Kabataş Haberi Yalan' Diyen Baransu Hakim Karşısına ÇıktıGazeteci Mehmet Baransu, bir gazetede yayınlanan Kabataş saldırısı haberinin yalan olduğunu belirten tweet’leri nedeniyle hakkında açılan hakaret davasında hakim karşısına çıktı.
 • 10:52Baransu'ya 'Gdo'lu Pirinç' Haberinden Darbe DavasıBalyoz darbe planı belgelerini yayınladığı gerekçesiyle Silivri Cezaevi'nde tutulan gazeteci Mehmet Baransu hakkında 'GDO'lu pirinç' haberinden dolayı 'darbe' davası açıldı.
 • 10:28Avukat Sercan Sakallı: Baransu'nun Suçu Darbeyi ÖnlemekAvukat Sercan Sakallı: Baransu'nun Suçu Darbeyi ÖnlemekBalyoz darbe planlarını deşifre ederek haberleştiren gazeteci Mehmet Baransu, 6 aydır Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunuyor.
 • 12:34Baransu: Son Tümsek Kaldı, Birileri Bu Kelepçelere İyi Baksın!Baransu: Son Tümsek Kaldı, Birileri Bu Kelepçelere İyi Baksın!Balyoz darbe planını yayınladığı gerekçesiyle tutuklu bulunan gazeteci Mehmet Baransu, dişini çektirdi.
 • 16:33Mgk'ya Göre, Baransu'ya Mgk'ya Göre, Baransu'ya "52 Yıl Hapis" İstemli Davaya Konu Olan Kritik Belge* Mahkeme MGK Genel Sekreterliği'ne "Gazetede yayınlanan 481 sayılı MGK kararı, orijinal karar ile uyumlu mu? Dava konusu belgelerin kurum dışına çıkarılması ile ilgili görevliler hakkında adli ve idari soruşturma yapıldı mı?" diye sordu.
 • 16:06Baransu'nun "Devletin Gizli Belgelerini İfşa Etme" DavasıTaraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu ile eski sorumlu yazı işleri müdürü Mehmet Çoban'ın "Gülen'i Bitirme Kararı 2004'te MGK'da Alındı" başlıklı haber kapsamında, "devletin gizli belgelerini ifşa etikleri" iddiasıyla 50 yıl 6'şar aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi.
 • 13:07Mehmet Baransu: Bugün Gazetesine Geçmiş OlsunMehmet Baransu: Bugün Gazetesine Geçmiş OlsunBalyoz darbe planı belgelerini temin ettiği gerekçesiyle tutuklanan Gazeteci Mehmet Baransu, muayene için getirildiği hastanede "Bugün çalışanlarına geçmiş olsun. Sırada hangi medya var bilmiyorum" dedi.
 • 12:51Gazeteci Mehmet Baransu'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Açık MektupCezaevinde tutuklu bulunan gazeteci Mehmet Baransu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a açık mektupla seslendi.
 • 12:46Tutuklu Gazeteci Baransu: Her Gün Şehit Gelen Bir Yerde Ne Söyleyeyim!Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan gazeteci Mehmet Baransu, diş tedavisi için hastaneye getirildi.
 • 10:50Cezaevindeki Gazeteci Mehmet Baransu Bebeğini KaybettiCezaevindeki Gazeteci Mehmet Baransu Bebeğini KaybettiUzun süredir Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan gazeteci Mehmet Baransu, bebeğini kaybetti. Baransu, eşinin aşırı stres yüzünden bebeğini düşürdüğünü, ilk defa canının acıdığını belirtti.
 • 14:13Karaca ve Baransu'yu Ziyaret Eden Chp, Durumu RaporlaştırdıCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Cezaevi Komisyonu, halen tutuklu olan 22 gazeteciyi ziyaret etmeye başladı.
 • 17:06CHP'li Yarkadaş, Baransu ile İlgili İddiaları Meclis'e TaşıdıChp İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan gazeteci Mehmet Baransu'ya yönelik tutum ve davranışlar ile ilgili olarak TBMM Başkanlığı'na soru önergesi verdi.
 • 17:30Tutuklu Polisler Bayram Görüşmelerini Bugün YaptıTutuklu Polisler Bayram Görüşmelerini Bugün YaptıYolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarında görev aldıkları için tutuklanarak cezaevine konan polisler, aileleri ile bayram görüşmesini bugün yaptı.
 • 15:54Tutuklu Polisler, Silivri'de Avukatlarıyla BayramlaştıTutuklu Polisler, Silivri'de Avukatlarıyla Bayramlaştı17-25 Aralık büyük yolsuzluk operasyonu sonrası tutuklanan polislerin avukatları Silivri Cezaevi'nde müvekkilleriyle bayramlaştı.
 • 00:22Mağdur Polis Aileleri İftarda Bir Araya GeldiMağdur Polis Aileleri İftarda Bir Araya GeldiSahur operasyonuyla gözaltına alındıktan sonra sevk edildikleri mahkemelerce tutuklanan polis yakınlarının kurduğu Günün Mağdurları Derneği, iftar programında mağdur ailelerini bir araya getirdi.
 • 16:21Baransu'nun Avukatı: Müvekkilim, Muktedirlerle Karşı Karşıya Gelince TutuklandıBalyoz darbe planı belgelerini yayınladığı gerekçesiyle tutuklanan gazeteci Mehmet Baransu’nun avukatı Sercan Sakallı, müvekkilinin proje mahkeme sulh ceza hakimlikleri tarafından özgürlüğünden mahrum bırakıldığını belirtti.
 • 16:38Baransu'ya Özgürlük İçin 24 Saat Canlı Protesto YapılacakBalyoz darbe planı belgesini yayınladığı gerekçesiyle tutuklanan Gazeteci Mehmet Baransu için Baransu'ya Özgürlük Platformu kuruldu.
 • 18:53Mehmet Baransu'nun Avukatı Tutuklama İstemine İlişkin Açıklama YaptıMehmet Baransu'nun Avukatı Tutuklama İstemine İlişkin Açıklama YaptıAnadolu adliyesinden görüntüler- Gazeteci Mehmet Baransu'nun avukatının açıklaması- Gazeteci Mehmet Baransu için toplanan kalabalıktan görüntüler Gazeteci Mehmet Baransu, 2011 yılında yazdığı bir köşe yazısına ilişkin Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında başlatılan soruşturma kapsamında, tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edildi.
 • 16:36Baransu'nun Tutuklanma Talebi ReddedildiGazeteci Mehmet Baransu, 2011 yılında Uludere olayına ilişkin yaptığı haberleri nedeniyle hakkında başlatılan soruşturma kapsamında "Devletin güvenliği ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama" ve "Devletin güvenliğine ilişkin gizli belgeleri temin etme" suçlarından tutuklanma talebiyle sevk edildiği mahkemece, tutuklama talebi reddedildi.
 • 16:04Gazeteci Baransu Serbest BırakıldıYazdığı bir köşe yazısına ilişkin Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edilen Gazeteci Mehmet Baransu, adli kontrol hükümleri kapsamında serbest bırakıldı.
 • 15:49Baransu'ya Erdoğan'a Hakaretten 10 Ay HapisBaransu'ya Erdoğan'a Hakaretten 10 Ay HapisGazeteci Mehmet Baransu, Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle 7 yılla yargılandığı davada 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.
 • 15:41Baransu'ya Uludere Yazılarından Dolayı Yurt Dışı YasağıBaransu'ya Uludere Yazılarından Dolayı Yurt Dışı YasağıTutuklu gazeteci Mehmet Baransu’nun 2011 yılında Taraf gazetesinde Uludere ile ilgili yazılarından dolayı Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) şikayetçi oldu.
 • 15:29Baransu Tutuklanması İstemiyle Mahkemeye SevkedildiBaransu Tutuklanması İstemiyle Mahkemeye SevkedildiGazeteci Mehmet Baransu, 2011 yılında Uludere olayına ilişkin yaptığı haberleri nedeniyle hakkında başlatılan soruşturma kapsamında "Devletin güvenliği ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama" ve "Devletin güvenliğine ilişkin gizli belgeleri temin etme" suçlarından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.
 • 15:23Baransu Tutuklanması İstemiyle Mahkemeye Sevk Edildi 1-Baransu Tutuklanması İstemiyle Mahkemeye Sevk Edildi 1-* Mehmet Baransu, 2011 yılında Uludere olayına ilişkin yaptığı haberleri nedeniyle hakkında başlatılan soruşturma kapsamında "Devletin güvenliği ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama" ve "Devletin güvenliğine ilişkin gizli belgeleri temin etme" suçlarından tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edildi.