11:4500
SON DAKİKA MEHMET MEHDİ EKER HABERLERİ

Son Dakika Mehmet Mehdi Eker Haberleri


MEHMET MEHDİ EKER

Mehmet Mehdi Eker, 1 Ocak 1956'da Diyarbakır Bismil'de doğdu. Babasının adı Abdullah, annesinin adı Fehime'dir. Veteriner Hekim ve Tarım Ekonomisi Uzmanı; Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek lisansını İngiltere'de University of Aberdeen'de tarım ekonomisi alanında; doktorasını... Devamı

   

  Eker - Demirtaş'ın Açıklamaları

  Eker - Demirtaş'ın Açıklamaları

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: - "(HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın 'Ceylanpınar TİGEM'de Özgür Suriye Ordusu'nun eğitim kampı bulunuyor' iddiası) Selahattin Demirtaş'ın söyledikleri doğru değil. Ceylanpınar Tarım İşletmesi'nde hiçbir şekilde ne bir eğitim faaliyeti oldu ne de olmakta"- "Ceylanpınar Tarım İşletmesi'nde sadece tarımsal ve hayvancılık faaliyeti yapılıyor. (Dün 19:17)

   

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker Açıklaması

  "(HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın 'Ceylanpınar TİGEM'de Özgür Suriye Ordusu'nun eğitim kampı bulunuyor' iddiası) Selahattin Demirtaş'ın söyledikleri doğru değil. Ceylanpınar Tarım İşletmesi'nde hiçbir şekilde ne bir eğitim faaliyeti oldu ne de olmakta" "Ceylanpınar Tarım İşletmesi'nde sadece tarımsal ve hayvancılık faaliyeti yapılıyor. (Dün 19:00)

   

  Antalya Bakan Eker'den Demirtaş'a Yanıt: Sözleri Kesinlikle Doğru Değil

  Antalya Bakan Eker'den Demirtaş'a Yanıt: Sözleri Kesinlikle Doğru Değil

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Burdur ziyaretinin ardından geldiği Antalya Havalimanı'nda, gazetecilerin sorusu üzerine, HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın, Şanlıurfa Ceylanpınar'daki TİGEM arazisinde Özgür Suriye Ordusu'nun eğitildiğine dair iddialarını yalanladı. (Dün 18:09)

   

  Bakan Eker, Demirtaş'a Antalya'dan Yanıt Verdi

  Bakan Eker, Demirtaş'a Antalya'dan Yanıt Verdi

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın ’IŞİD’in Ceylanpınar’da eğitildiği’ iddiasına ilişkin, "Söylediği hiç bir şekilde doğru değil" dedi. (Dün 17:42)

   

  Bakan Eker: Millet 150 Yıldır AK Parti'yi Bekliyordu (2)

  Bakan Eker: Millet 150 Yıldır AK Parti'yi Bekliyordu (2)

  Demirtaş'ı YALANLADI Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Burdur ziyaretinin ardından geldiği Antalya Havalimanı'nda, gazetecilerin sorusu üzerine, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, Şanlıurfa Ceylanpınar'daki TİGEM arazisinde Özgür Suriye Ordusu'nun eğitildiğine dair iddialarını yalanladı. (Dün 17:41)

   

  'Süt Üretimimizi 8 Milyon Tondan, 18 Milyon Tona Çıkardık'

  "Süt Üretimimizi 8 Milyon Tondan, 18 Milyon Tona Çıkardık"

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "Süt üretimimizi 8 milyon tondan, 18 milyon tona çıkardık." dedi. (Dün 17:38)

   

 

  'Hepsi Kendinden Başkasına Hayat Hakkı Tanımıyor'

  "Hepsi Kendinden Başkasına Hayat Hakkı Tanımıyor"

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "Kobani olayları bahanesiyle bu şehirde ortaya çıkan vandalizm bize tekçi anlayışları hatırlatıyor." dedi. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  AK Parti Dış İlişkiler Başkanları Toplantısı

  AK Parti Dış İlişkiler Başkanları Toplantısı

  AK Parti Dış İlişkiler Başkanları toplantısında konuşan eski Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, “Arap baharı aslında çok büyük bir sınav. Bu sınavda devletler de imtihan oluyor. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Çavuşoğlu: DAİŞ'e de YPG'ye de Destek Veremeyiz

  Çavuşoğlu: DAİŞ'e de YPG'ye de Destek Veremeyiz

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "IŞİD'e destek veremeyiz, PYD'nin silahlı kolu olan YPG'ye de kimse destek vermemizi beklemesin. Çünkü PKK ile beraber hareket ediyorlar" dedi. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Diyarbakır'da "Ak Parti İl Dış İlişkiler Toplantısı"

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: "Kobani olayları bahanesiyle bu şehirde ortaya çıkan vandalizm bize tekçi anlayışları hatırlatıyor. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Diyarbakır'da "Ak Parti İl Dış İlişkiler Toplantısı"

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: (2) "Bugün Irak'ta yeni bir yönetim oluştu, yeni bir sayfa açtık. 25 Aralık'ta Başbakan El İbadi Türkiye'ye gelecek. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Çavuşoğlu: DAİŞ ve YPG'ye Destek Veremeyiz

  Çavuşoğlu: DAİŞ ve YPG'ye Destek Veremeyiz

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,Suriye'nin belirli bir bölgesini bölerek kontrol etmek isteyen DAİŞ'e, ve YPG'ye destek veremeyiz. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Çavuşoğlu; 'Daiş'e De, Pyd'nin Silahlı Kolu Ypg'ye de Destek Vermeyiz'

  Çavuşoğlu; 'Daiş'e De, Pyd'nin Silahlı Kolu Ypg'ye de Destek Vermeyiz'

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, kimsenin Türkiye'den Suriye'yi bölmek ve sadece belli bir bölgesini kontrol etmek isteyenlere destek vermesini beklememesini isteyerek, "Yani DAİŞ'e (IŞİD) de destek veremeyiz, PYD'nin silahlı kolu olan YPG'ye de kimse destek vermemizi beklemesin. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  AK Parti Dış İlişkiler Başkanları Toplantısı Diyarbakır'da Yapıldı

  Partisinin Diyarbakır’da düzenlediği Dış İlişkiler Başkanları Toplantısı’nda konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, CHP, MHP ve HDP’nin zihniyet akrabalığının bulunduğunu belirtti. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Bakan Eker: TİGEM'de Özelleştirme Söz Konusu Değil

  Bakan Eker: TİGEM'de Özelleştirme Söz Konusu Değil

  TİGEM arazilerinin özelleştirilmesiyle ilgili soru önergesini cevaplayan Bakan Mehdi Eker, kurumda özelleştirmenin söz konusu olmadığını kaydetti. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Davutoğlu, Suriyeli Kürtler'in Kaldığı Kampı Ziyaret Etti (2)

  Davutoğlu, Suriyeli Kürtler'in Kaldığı Kampı Ziyaret Etti (2)

  Başbakan Davutoğlu, Suruç'ta ŞANLIURFA - Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'ye sığınan Suriyeli Kürtler'in kaldığı Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki kampı ziyaret etti. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Başbakan Davutoğlu, Suruç'da

  Başbakan Davutoğlu, Suruç'da

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Suruç ile Kobani, Türkiye ile Suriye, Halep ile Urfa kardeştir ve kardeş kalacaktır." dedi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Başbakan Davutoğlu, Şanlıurfa'da

  Davutoğlu: ''Suruç ile Kobani, Türkiye ile Suriye, Halep ile Urfa kardeştir ve kardeş kalacaktır. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı

  Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (1) "Çözüm Süreci'ni kararlılıkla sürdüreceğiz ama Hakkari'den Edirne'ye, Muğla'dan Artvin'e kadar Türkiye'nin her bir köşesinde, kamu düzenini kesinlikle zaafa uğratmayacak her türlü tedbiri de almaya kararlıyız" "Bazı çevreler Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da, ayrıca büyükşehirlerimizde Türkiye'nin demokratik atmosferini istismar ederek vandalizme, şiddete yönelmeye kalktılar. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Peynirdeki Tuz Yüzde 40 Azalacak

  Peynirdeki Tuz Yüzde 40 Azalacak

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, beyaz, kaşar, eritme ve tulum peynirindeki tuzu yüzde 12 ile 40 arasında değişen oranlarda azaltacaklarını açıkladı. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  'AA Oradaydı' Özel Baskısı Erdoğan'a Takdim Edildi

  "AA Oradaydı" Özel Baskısı Erdoğan'a Takdim Edildi

  AA tarafından yayınlanan arşiv niteliğindeki "AA Oradaydı" özel koleksiyon baskısının "00" numaralı nüshaları AA Genel Müdürü Öztürk tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a takdim edildi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Çocukların Pony Sevgisi

  Çocukların Pony Sevgisi

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, çocuklarda at sevgisini geliştirmek için hafta sonu bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, 'Aa Oradaydı' Özel Koleksiyon Baskısı Takdim Edildi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, "Aa Oradaydı" Özel Koleksiyon Baskısı Takdim Edildi

  Anadolu Ajansı tarafından yayınlanan arşiv niteliğindeki "Yarım Kalan Devrim: Mısır", "Abluka, Savaş, Direniş: Gazze" ve "Yetim Kalan Ülke: Suriye" kitaplarından oluşan "AA Oradaydı" özel koleksiyon baskısının "00" numaralı nüshaları AA Genel Müdürü Öztürk tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a takdim edildi Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bölgemiz çok sıkıntılı günler geçiriyor. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Esrarengiz 'ŞAP Enstitüsü Sabotajı' MİT'e Emanet

  Esrarengiz 'ŞAP Enstitüsü Sabotajı' MİT'e Emanet

  Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, ŞAP Enstitüsüne yapılan sabotajla Türkiye'nin hedef alındığını açıkladı. Eker, MİT'in faillerin peşinde olduğunu söyledi. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Şap, MİT'in Gündemine de Geldi

  ŞAP, MİT'in gündemine de geldiGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: -"(Şap Enstitüsü'ne sabotaj) Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarımıza, Emniyet Genel Müdürümüze, İçişleri Bakanımıza, Ankara Valimize konuyu ayrıntılı anlattım, üzerinde çalışıyorlar"-"ŞAP aşısında yöntem değişikliğine gittik, bağışıklık verme gücünü iki kat artırdık, sabotajın esas sebebi bu"-"Türkiye'nin hayvancılığından, aşı geliştirme yeteneğinden rahatsız olan içeriden, dışarıdan birileri, Türkiye'yi dışa mahkum etmek (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Ziya Gökalp Lisesi Ninova Park'ta Geçmişe Döndü

  Ziya Gökalp Lisesi Ninova Park'ta Geçmişe Döndü

  Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük alışveriş merkezlerinden olan Ninova Park’ta, Diyarbakır’ın en eski okulu ve çok sayıda ünlü kişinin mezun olduğu Ziya Gökalp Lise mezunlarının fotoğraf sergisi açıldı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  STK'lar: Kentsel Peyzaj, Kırsal Dicle Vadisi Peyzajını Bozacaktır

  STK'lar: Kentsel Peyzaj, Kırsal Dicle Vadisi Peyzajını Bozacaktır

  Dicle Vadisi'nde "rekreasyon alanı" yapılması amacıyla binlerce yıldır bütünlüklü olarak varlığını sürdüren tarım alanlarının ranta kurban edilmek istendiği belirtildi. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Bakan Eker, Tomoterapi Cihazının Açılışını Yaptı

  Bakan Eker, Tomoterapi Cihazının Açılışını Yaptı

  Türkiye'de çok az hastanede bulunan ve bölgede sadece Dicle Üniversitesi Onkoloji Hastanesi'nde kullanımına başlanan tomoterapi cihazı törenle hizmete açıldı. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  24 Kasım Öğretmenler Günü

  Diyarbakır'da "Öğretmenler Günü" nedeniyle "Geçmişten Günümüze Fotoğraflarla Ziya Gökalp Lisesi" adlı fotoğraf sergisi açıldı. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Diyarbakır'daki 75 Stk Dicle Vadisi Ranta Kurban Edilmek İsteniyor

  Diyarbakır'daki 75 Stk Dicle Vadisi Ranta Kurban Edilmek İsteniyor

  Diyarbakır' da, İl Tarım Koruma Kurulu'nun Dicle Vadisi'ndeki 7 milyon 517 bin metre karelik araziyi tarım vasfından çıkartmasına tepki gösteren 75 sivil toplum kuruluşu, alınan kararla kentin yaşam alanının ranta kurban edilmek istendiğini ve bu karar ile UNESCO sürecini riske atıldığını söyledi. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Kocagöz, Pamuk İçin Beş Öneri Sundu

  Kocagöz, Pamuk İçin Beş Öneri Sundu

  İzmir Ticaret Borsası (İTB) Meclis Başkanı ve Ulusal Pamuk Konseyi Başkanı Barış Kocagöz, pamuk üreticisinin bu sezon hayal kırıklığına uğradığını ve önlem alınmazsa önümüzdeki sezon üretimin ciddi anlamda düşeceğini söyledi. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
29.11.2014 11:45:01. #1.13#