SON DAKİKA MEHMET MEHDİ EKER HABERLERİ

Son Dakika Mehmet Mehdi Eker Haberleri

 • 14:54Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında Devir Teslim Töreni (2)Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında Devir Teslim Töreni (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu'nun konuşması- Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker'in konuşması- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in konuşması Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında devir teslim töreni- Faruk Çelik, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevini Kutbettin Arzu'dan devraldı- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik: - "İnsan hayatında tecrübe önemli. Ben uzun yıllar çalışma hayatında görev yaptım. Dolasıyla orada oluşan tecrübelerimiz var ama bu farklı bir alan, bu alandaki tüm deneyimlerden, tecrübelerden yararlanacağımızı ifade etmek istiyorum" Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı Bakanlar Kurulu'nda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevine getirilen Faruk Çelik görevini Kutbettin Arzu'dan devraldı.
 • 11:41AK Parti Mkyk'da Çoğunluk HukukçularınAK Parti'nin yeni Merkez Karar ve Yönetim Kurulunda (MKYK) hukukçular çoğunluğu oluştururken, dokuz kadın üyenin bulunduğu kurulun en yaşlı üyesi, eski TBMM Başkanı Çiçek. AK Parti'nin 5. Olağan Büyük Kongresi'nin ardından oluşturulan ve ilk toplantısını gerçekleştiren Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyeleri çalışmalarını sürdürüyor.
 • 16:02Silvan'da Patlama 1 Ölü, 1 YaralıSilvan'da Patlama 1 Ölü, 1 YaralıGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, eski bakan Mehmet Mehdi Eker ile birlikte Diyarbakır Valiliği'ni ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 1 çocuğun ölmesine 1 kişinin de yaralanmasına neden olan patlama ilgili açıklama yaptı.
 • 16:24Kutbettin Arzu, Bakanlığı Eker'den DevraldıKutbettin Arzu, Bakanlığı Eker'den DevraldıGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevine atanan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, görevi Mehmet Mehdi Eker’den devraldı.
 • 23:56Evrak Kayıt Memurluğundan BakanlığaEvrak kayıt memuru olarak çalıştığı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında, 4 dönemdir Bakanlık görevini üstlenen Mehmet Mehdi Eker, bu sürede aralarında Tarım Kanunu, Tarım Sigortaları Kanunu, Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu ve Biyogüvenlik Kanunu'nun da bulunduğu 29 yasal düzenlemeye imza attı.
 • 14:46MHP'den Çağrı: Giderayak Mısır Çiftçisinin Tarladaki Keyfini Pazarda KaçırmayınMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker’e seslenerek “Giderayak mısır çiftçisinin tarladaki keyfini pazarda kaçırmayın” çağrısı yaptı.
 • 23:44Bakan Eker: Bakan Eker: "Buğday Unu İhracatında Türkiye, 1. Sırada, ya da 2. Sırada Oluyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakan Mehmet Mehdi Eker'in biçerdöver kullanması, genel detaylar ve konuşma Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: - "Buğday unu ihracatında Türkiye, 2005 yılından bu yana ya 1. sırada, ya da 2. sırada oluyor.
 • 21:45Van - Bakan Eker: Çözüm Süreci Milletimizle SözleşmemizdirVan - Bakan Eker: Çözüm Süreci Milletimizle SözleşmemizdirBakan Eker: Çözüm süreci milletimizle sözleşmemizdir Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, çözüm sürecinin milletle sözleşmeleri olduğunu belirterek, "Çözüm süreci bizim milletimizle sözleşmemizdir.
 • 17:20Bakan Eker: Çözüm Süreci Milletimizle SözleşmemizdirBakan Eker: Çözüm Süreci Milletimizle SözleşmemizdirGıda,tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, çözüm sürecinin milletle sözleşmeleri olduğunu belirterek, "Çözüm süreci bizim milletimizle sözleşmemizdir.
 • 13:13Bakanlar Yılmaz ve Eker, Diyarbakır'da Halkla BayramlaştıBakanlar Yılmaz ve Eker, Diyarbakır'da Halkla BayramlaştıKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile birlikte Diyarbakır'da, kamu kurum ve kuruluş temsilcileriyle bayramlaştı.
 • 12:21Bakanlar Yılmaz ve Eker, Diyarbakır'da Halkla BayramlaştıBakanlar Yılmaz ve Eker, Diyarbakır'da Halkla BayramlaştıKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile birlikte Diyarbakır'da, kamu kurum ve kuruluş temsilcileriyle bayramlaştı.
 • 00:01Eker: Eker: "Yılın 7 Ayında 7,5 Milyar Liraya Yakın Nakdi Destek Çiftçimizin Cebine Girdi"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Bakanın karşılanışı, salona gelişi, salon detay, vatandaşlardan detaylar, - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker'in konuşması,- İftar programından görüntü- Çiftçilere tablet hediye etmesi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: - "Yılın 7 ayında 7,5 milyar liraya yakın nakdi destek çiftçimizin cebine girdi"- "10 yıl önce yaklaşık 23 milyar dolar düzeyinde bulunan tarımsal hasılamız bugün 60 milyar dolara çıktı" Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, 2015 yılında çiftçiye 10 milyar liralık karşılıksız nakdi destekte bulunulacağını belirterek, "Yılın 7 ayında 7,5 milyar liraya yakın nakdi destek çiftçimizin cebine girdi" dedi.
 • 23:06Bakan Eker, Çiftçilerle İftarda BuluştuBakan Eker, Çiftçilerle İftarda BuluştuANTALYA (İHA) – Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, “Tarımsal hasılada dünya sıralamamız 12 değil artık 7. Avrupa’da ise birinci sıradayız" dedi.
 • 18:59Bakanlar Eker ve Işık, Kocaeli'nde Hipodrom AçtıBakanlar Eker ve Işık, Kocaeli'nde Hipodrom AçtıGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın katıldığı törenle Kocaeli Hipodromu, Kartepe Atçılık Meslek Yüksek Okulu ve 10 ildeki 11 At Hastanesinin toplu açılışı yapıldı.
 • 13:25Bakan Eker, Milli Botanik Bahçesini TanıttıGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Türkiye’nin ilk ve en büyük Milli Botanik Bahçesi’ni tanıtarak, “Ülkemizde yetişen bütün bitkilerin örnekleri bu botanik bahçesinde sergilenecek” dedi.
 • 19:16Dyarbakır - Bakan Eker; 'Türkiye Eski Günlere Döndürülmek İsteniyor'Dyarbakır - Bakan Eker; 'Türkiye Eski Günlere Döndürülmek İsteniyor'Bakan Eker; 'Türkiye eski günlere döndürülmek isteniyor' Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Türkiye'nin tekrar eski günlerine döndürülmek istendiğini söyledi.
 • 17:23Bakan Eker; 'Türkiye Eski Günlere Döndürülmek İsteniyor'Bakan Eker; 'Türkiye Eski Günlere Döndürülmek İsteniyor'Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Türkiye'nin tekrar eski günlerine döndürülmek istendiğini söyledi.
 • 16:13Bakan Eker Silvan'da Hdp'ye YüklendiBakan Eker Silvan'da Hdp'ye YüklendiGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Silvan’da yaptığı konuşmada, Türkiye’nin tekrar eski günlerine döndürülmek istendiğini söyledi.
 • 20:58Bakan Eker'den Çiftçilere 1.5 Milyar Destek MüjdesiBakan Eker'den Çiftçilere 1.5 Milyar Destek MüjdesiGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, 2015 yılında çiftçiye 5 milyar lira destek verildiğini, bir hafta içinde ise 1.5 milyar lira daha destek verileceğini söyledi.
 • 14:19Tdkd 14'üncü Çağrı Toplantısı YapıldıTdkd 14'üncü Çağrı Toplantısı YapıldıGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, AK Parti hükümetleri döneminde Diyarbakır’a 2,8 katrilyon yatırım yapıldığını ve 20 bir istihdam sağlandığını belirterek, ancak bu yatırımların yüzde 64’ünün, istihdamları ise yüzde 54’ünün çözüm sürecinin sürdüğü son 3 yılda yapıldığını ve çözüm sürecinin çok şeye kadir olduğunu vurguladı.
 • 20:33Expo 2016 Yönetim Kurulu ToplandıExpo 2016 Yönetim Kurulu ToplandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakan Eker'in alana gelişi ve detaylar- EXPO 2016 Antalya Yönetim Kurulu'nun mayıs ayı toplantısından detay- Mehdi Eker'in katılımcılarla sohbet etmesi EXPO 2016 Yönetim Kurulu toplandı- Yönetim kurulu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker'in başkanlığında bir araya geldi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker'in başkanlığında gerçekleştirilen EXPO 2016 Antalya Yönetim Kurulu'nda, yapılan yatırımlar değerlendirildi.
 • 15:29Arınç ve Eker Temel Atma Töreninde (1)Arınç ve Eker Temel Atma Töreninde (1)Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın havalimanına gelişi ve ayrılışı- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın temel atma tören alanına gelişi- Temel atma töreninden detaylar- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın konuşması DİYARBAKIR - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ergani ve Çermik Kale barajlarının temel atma törenine katıldı.
 • 16:28Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet EkerGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet EkerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker'in vatandaşlar ile selamlaşması- Bakan Eker'in okunan duaya katılması - Duaya katılan insanlardan görüntüler - Camiye asılı büyük Türk bayrağından görüntü - Bakan Eker'in camiden ayrılışı ANTALYA - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Antalya Eski Sanayi Sitesi'nde yıldırım düşmesi nedeniyle minaresi yıkılan ve Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından onarılan camide namaz kıldı.
 • 11:53Bakan Eker, Expo 2016 Antalya Alanında İncelemelerde BulunduGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, gelecek yıl Antalya'da düzenlenecek botanik EXPO alanında incelemelerde bulundu.
 • 17:33Kütahya Bakan Eker Hayal Vaat Etmiyoruz, Hayal SatmıyoruzKütahya Bakan Eker Hayal Vaat Etmiyoruz, Hayal SatmıyoruzBakan Eker: Hayal vaat etmiyoruz, hayal satmıyoruz Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "Başkaları gibi hayal vaat etmiyoruz, hayal satmıyoruz.
 • 16:38Bakan Eker: Hayal Vaat Etmiyoruz, Hayal SatmıyoruzBakan Eker: Hayal Vaat Etmiyoruz, Hayal SatmıyoruzGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "Başkaları gibi hayal vaat etmiyoruz, hayal satmıyoruz.
 • 00:04Gündem Özeti/ 19 Nisan 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ATO Congresium'da düzenlenen, partisinin seçim bildirgesinin açıklanacağı ve milletvekili adaylarının tanıtımının yapılacağı toplantıya katılacak.
 • 16:54Bakan Eker, Ak Partililer ile Yemekte BuluştuBakan Eker, Ak Partililer ile Yemekte BuluştuGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, 7 Haziran 2015 genel seçimlerinin Türkiye’nin kader seçimi olduğunu söyledi.
 • 15:22Bakan Eker: Anayasa Değişirse, Kürt Meselesi ÇözülürBakan Eker: Anayasa Değişirse, Kürt Meselesi ÇözülürGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, anayasanın değişmesi halinde Kürt sorununun da çözüleceğini söyledi.
 • 15:17Bakan Eker: Anayasa Değişirse, Kürt Meselesi ÇözülürBakan Eker: Anayasa Değişirse, Kürt Meselesi ÇözülürGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, anayasanın değişmesi halinde Kürt sorununun da çözüleceğini söyledi.
 • 11:40CHP'li Vekil Demiröz: Tigem'de Bin 500 Dekar Alan Türgev'e mi Devredildi?Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Milletvekili İlhan Demiröz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’e, Karacabey Tarım İşletmesi bünyesindeki bin 500 dekar ceviz bahçesinin, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’na (TÜRGEV) devredilip devredilmediğini sordu.
 • 14:41Aso Gündem Toplantıları - Mehdi EkerAso Gündem Toplantıları - Mehdi EkerASO Gündem Toplantıları- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: - "2015'te IPARD kapsamında en az 1,2 milyar lira hibe ödemeyi ve ilave 10 bin istihdam oluşturmayı planlıyoruz"- "Projenin 2. aşamasında yenilenebilir enerji yatırımları desteklenecek.
 • 14:23Bakan Eker: Ankara'nın Tarımsal Gelişimi Yüzde 214 ArttıBakan Eker: Ankara'nın Tarımsal Gelişimi Yüzde 214 ArttıGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, 2002'de Ankara’nın 46 bin çiftçisinin ürettiği bitkisel ve hayvansal ürün miktarının değerinin toplamı 1,4 milyar TL iken yüzde 214’lük bir artışla 4.4 milyar TL‘ye yükseldiğini söyledi.
 • 14:11Ipard Kredilerinde Aslan Payı Ankara'nınIpard Kredilerinde Aslan Payı Ankara'nınGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Kırsal Kalkınma Programı IPARD kapsamında, 2015 yılında en az 1,2 milyar TL hibe destek vermeyi ve 10 bin kişilik istihdam sağlamayı hedeflediklerini ifade etti.
 • 13:08Aso Gündem ToplantılarıGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, AB Katılım Öncesi Yardım Aracı Kırsal Kalkınma Programı (IPARD) kapsamında bu yıl en az 1,2 milyar lira hibe ödemeyi ve 10 bin istihdam oluşturmayı planladıklarını belirtti.
 • 13:04Bakan Eker, Aso Meclis Toplantısına KatıldıGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, “Ankara’nın 46 bin çiftçisinin ürettiği bitkisel ürün ve hayvansal ürünün miktarının değerinin toplamı 1,4 milyar TL’dir” dedi.
 • 13:42Bakan Eker, Tzd Başkanı Yetkin'i Kabul EttiGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Başkanı İbrahim Yetkin ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.
 • 13:21CHP'den Üç Bakan Hakkında Gensoru ÖnergesiCHP'den Üç Bakan Hakkında Gensoru ÖnergesiCHP, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam hakkında gensoru önergesi verdi.
 • 21:27Zeybekci: Zeybekci: "Sadece Türk Lirası Değer Kaybediyormuş Gibi Göstermeye Çalışıyorlar"Bakanlar Zeybekci ve Eker, Denizli'de- Ekonomi Bakanı Zeybekci: "Dolar endeksindeki 6 para birimi, dolar karşısında 2014 Haziran'ından bugüne yüzde 22,5 değer kaybetti, Türk Lirası yüzde 23 değer kaybetti"- "Birileri, sanki sadece Türk Lirası değer kaybediyormuş gibi göstermeye çalışıyor, bunlara cevabını veriyoruz"- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: "Millet bilecek ki MHP ile CHP arasında fark yok, bunlar kökte akraba, zihniyetleri akraba, HDP de bunların üçüncü akrabası, Pensilvanya da bunların akrabası" Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, dolar endeksindeki 6 para biriminin, dolar karşısında geçen yılın haziran ayından bugüne yüzde 22,5, Türk Lirası'nın da yüzde 23 değer kaybettiğini belirterek, "Birileri, sanki sadece Türk Lirası değer kaybediyormuş gibi göstermeye çalışıyor, bunlara cevabını veriyoruz" dedi.
 • 21:12Eker: Eker: "Bunlar Kökte Akraba, Zihniyetleri Akraba"Bakanlar Zeybekci ve Eker, Denizli'de- Ekonomi Bakanı Zeybekci: "Dolar endeksindeki 6 para birimi, dolar karşısında 2014 Haziran'ından bugüne yüzde 22,5 değer kaybetti, Türk Lirası yüzde 23 değer kaybetti"- "Birileri, sanki sadece Türk Lirası değer kaybediyormuş gibi göstermeye çalışıyor, bunlara cevabını veriyoruz"- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: "Millet bilecek ki MHP ile CHP arasında fark yok, bunlar kökte akraba, zihniyetleri akraba, HDP de bunların üçüncü akrabası, Pensilvanya da bunların akrabası" Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, dolar endeksindeki 6 para biriminin, dolar karşısında geçen yılın haziran ayından bugüne yüzde 22,5, Türk Lirası'nın da yüzde 23 değer kaybettiğini belirterek, "Birileri, sanki sadece Türk Lirası değer kaybediyormuş gibi göstermeye çalışıyor, bunlara cevabını veriyoruz" dedi.
 • 19:26Denizli'de İki Bakanlı Açılış (4)Denizli'de İki Bakanlı Açılış (4)Toplu AÇILIŞA KATILDILAR Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) IPARD programınca desteklenen 197 projenin toplu açılış töreni için Anemon Otel'e geldi.
 • 18:45Et ve Süt Kurumu Denizli Et Kombinası Açılış TöreniEt ve Süt Kurumu Denizli Et Kombinası Açılış TöreniEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Denizli programı kapsamında Eskihisar Mahallesi'nde bulunan Et ve Süt Kurumu Et Kombinası açılış törenine katıldı.
 • 17:45Bakan Mehdi Eker ve Nihat Zeybekci, Üreticilere Hibe Çeklerini VerdiBakan Mehdi Eker ve Nihat Zeybekci, Üreticilere Hibe Çeklerini VerdiGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’ndan destek alan üreticilere çeklerini verdi.
 • 17:07Bakan Eker: Türkiye'nin Her Karış Toprağında Hangi Ürün Yetiştiriliyor BiliyoruzBakan Eker: Türkiye'nin Her Karış Toprağında Hangi Ürün Yetiştiriliyor BiliyoruzGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Türkiye’nin her karış toprağında hangi ürünün yetiştirildiğini bildiklerini, dünyada sadece Türkiye'de olan bir enformasyon teknolojisi kullandıklarını söyledi.
 • 16:18Denizli'de İki Bakanlı AçılışDenizli'de İki Bakanlı AçılışGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, ET ve Süt Kurumu'nun Denizli Et Kombinası'nın açılış törenine katıldı.
 • 16:16Tarım Bakanı Eker'den Başkanlık Sistemi VurgusuTarım Bakanı Eker'den Başkanlık Sistemi VurgusuGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, 7 Haziran’da yapılacak seçimlerin sistem değişikliği açısından Türkiye’nin kader seçimi olduğunu söyledi.
 • 14:15Ekonomi ile Tarım Bakanlarının Büyüme İstatistikleri Birbirini TutmadıEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker’in verdiği, tarımda büyüme istatistikleri tutmadı.
 • 18:33Bakan Eker: Önce Şu Namlunun Ortadan Kalkması LazımGıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, çözüm sürecini değerlendirerek, “Önce şu namlunun ortadan kalkması lazım. Onun için oturup ne yapacağımıza hangi projeleri hayata geçireceğimize, hangi yasal düzenlemeleri yapacağımıza daha rahat bir şekilde ortaya koyabilelim. Bu memlekette çok kan döküldü, çok anne gözyaşı döktü.
 • 18:28Eker: Eker: "Bütün Mesele, Sistemden Kaynaklanan Problemleri Çözmek, Sistem Değişikliği Yapmak"-Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: - "Önce şu barut kokusunun havadan çekilmesi lazım ki oturup hangi projeleri, hangi sistem değişikliği ve restorasyonunu veya reformu yapacağımızı daha rahat bir şekilde konuşabilelim" Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, çözüm sürecine ilişkin "Önce şu namlunun bir ortadan kalkması lazım. Önce şu barut kokusunun havadan çekilmesi lazım ki oturup hangi projeleri, hangi sistem değişikliği ve restorasyonunu veya reformu yapacağımızı daha rahat bir şekilde konuşabilelim" dedi.
 • 17:53Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: "Çözüm Süreci Önemli ve Buna İhtiyacımız Var"Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, çözüm sürecine ilişkin, “Barut kokusunun olduğu, namlunun gölgesinin olduğu yerde barıştan, düzenlemeden, hukuktan bahsetmek, konuşmak demokratikleşme ve sivilleşme ile ilgili reformları yapmak mümkün değil. Onun için önce şu namlunun ortadan kalması lazım, önce barut kokusunun havadan çekilmesi lazım ki o zaman oturup ne yapacağımıza, hangi projeleri harekete geçireceğimizi daha rahat bir şekilde ortaya koyabilelim. Çözüm süreci önemli ve buna ihtiyacımız var” dedi.