SON DAKİKA MEHMET METİNER HABERLERİ

Son Dakika Mehmet Metiner Haberleri

 • 03:14Maarif Kanunu Tasarısı, Genel KuruldaTBMM Genel Kurulu'nda, Maarif Vakfı Kanunu Tasarısı'nı görüşmeleri sırasında AK Parti ile CHP milletvekilleri arasında "28 Şubat" tartışması yaşandı.
 • 16:59Meclis Alt Komisyonu Yarın Kırıkkale Cezaevine GidecekTBMM Cezaevi Alt Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, CHP'li milletvekillerinin gidilen her cezaevinde mutlaka, PKK ve DHKP-C gibi terör örgütü mensuplarıyla görüşmek istediğini belirterek, "Terör örgütü mensuplarını komisyon faaliyetlerinin dışında da ziyaret ediyorlar ama bu ziyaretlerini savunamıyorlar.
 • 21:54Diyarbakır İstanbul'dan Gelen Ak Partililer, Diyarbakır Sur'da Vatandaşlarla İftar YaptıDiyarbakır İstanbul'dan Gelen Ak Partililer, Diyarbakır Sur'da Vatandaşlarla İftar Yaptıİstanbul'dan gelen Ak Partililer, Diyarbakır Sur'da vatandaşlarla iftar yaptıAK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın düzenlediği organizasyonla Diyarbakır'a gelen yaklaşık 300 kişi, Diyarbakır'ın halen 5 mahallesinde sokağa çıkma yasağı bulunan Sur İlçesi'ndeki tarihi Ulucami önündeki Gazi Caddesi'nde, terörden zarar gören vatandaşlarla birlikte iftar yaptı.
 • 15:14Veli Ağbaba'dan Terör ÇıkışıCHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Biz hasta PKK'lıları da, hasta DHKP-C'lileri de ziyaret ettik" sözlerinin ardından terörle ilişkilendirilmesine tepki gösterdi.
 • 17:40AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner AçıklamasıAK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, “Cezaevlerinde resmi sıfatım dolayısıyla örgütsel aidiyetlerine bakılmaksızın herkesle görüşüyor olmamızı söylemem Kılıçdaroğlu’na tam destek anlamına gelmediği gibi, Sayın Cumhurbaşkanımızın, AK Parti hareketimizin lideri olan Sayın Cumhurbaşkanımızın kendi sözlerine yönelik bir cevap mahiyetinde asla değildir” dedi.
 • 16:58AK Parti'li Metiner: Kılıçdaroğlu'na Hiçbir Şekilde Destek VermemAK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun bir televizyon kanalında söylediği "Biz yeri geldi hastanelerdeki PKK'lıları ziyaret ettik, yeri geldi DHKP-C'lileri ziyaret ettik" sözlerinin ardından dün Meclisi Genel Kurulu'nda yaptığı açıklamaların "Kılıçdaroğlu'na destek" olarak yansıtılmasına tepki gösterdi.
 • 16:25AK Parti İstanbul Milletvekili Metiner AçıklamasıAK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde oluşturulan Cezaevi Alt Komisyonu Başkanı Mehmet Metiner, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderleri olduğunu belirterek, "Liderimiz ne dediyse, liderimizin dediği bizim dediğimizdir.
 • 15:46Ak Partili Mehmet Metiner Gündemi Değerlendirdi 1Ak Partili Mehmet Metiner Gündemi Değerlendirdi 1Ak Partili Mehmet Metiner gündemi değerlendirdi -İkiye bölünecek(Tür: Ankara)
 • 15:46Ak Partili Mehmet Metiner Gündemi Değerlendirdi 2Ak Partili Mehmet Metiner Gündemi Değerlendirdi 2Ak Partili Mehmet Metiner gündemi değerlendirdi 2(Tür: Ankara)
 • 14:55TBMM İnsan Hakları Komisyonu ToplantısıTBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesindeki Cezaevleri Alt Komisyonu Başkanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, "Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı, şiddete bulaştığı için kınıyorum.
 • 16:22AK Parti Kongresi Öncesi Temayül YoklamasıAK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, "Hepimizin üzerinde ortaklaşacağı uygun bir isim belirlenecek, kamuoyuyla paylaşılacak" dedi.
 • 16:10AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresi'ne DoğruAK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde genel başkan adayı olacak kişiyle ilgili, "Birbirinden değerli arkadaşlarımız arasında ayırım yapmayız. İstişare sonucunda ortaya çıkacak isim hepimizin gönlünden geçen isimdir, arkasında duracağımız isimdir.
 • 21:10Yeni AnayasaYeni Anayasa" PaneliGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Salondan detaylar Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in konuşması AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner'in konuşması Bursa'da "Yeni Anayasa" paneli Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek: " Her üstün kararımızı o vatan bütünlüğünün ihtiyaçlarına ve milletin birliğinin ihtiyaçlarına cevap veren ölçüler içerisinde yapmak durumundayız" AK Parti İstanbul Milletvekili Metiner: "Çok iyi bir anayasa yapabilirsiniz ama usulen millete danışmamışsanız, milletlerin talepleri doğrultusunda bir metin ortaya çıkartmamışsanız bu anayasanın içerdiği özgürlükler o anayasanın bizatihi kendisini demokrat kılmaz" Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Her üstün kararımızı o vatan bütünlüğünün ihtiyaçlarına ve milletin birliğinin ihtiyaçlarına cevap veren ölçüler içerisinde yapmak durumundayız." dedi.
 • 20:07Bursa'da "Yeni Anayasa" PaneliVatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Her üstün kararımızı o vatan bütünlüğünün ihtiyaçlarına ve milletin birliğinin ihtiyaçlarına cevap veren ölçüler içerisinde yapmak durumundayız." dedi.
 • 16:53AK Parti İstanbul Milletvekili Metiner AçıklamasıAK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, "Mini bir paketle gündeme getireceğimiz partili cumhurbaşkanı sistemiyle sorunu çözeceğiz.
 • 09:58Metiner: Metiner: "Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi Önereceğiz"AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, "3-4 maddelik bir anayasa değişikliğiyle bundan sonra seçilecek Cumhurbaşkanlarımızın partili olmasını sağlayacağız. Şu an bizim yeni bir anayasa değişiklik paketiyle, mini paketle gündeme getireceğimiz konu partili Cumhurbaşkanlığı konusudur" dedi.
 • 09:47AK Parti İstanbul Milletvekili Metiner: AK Parti İstanbul Milletvekili Metiner: "22 Mayıs'ta Kendimizi Yenileyeceğiz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner'in konuşması Toplantıya katılanlardan detay AK Parti İstanbul Milletvekili Metiner: "22 Mayıs'ta kendimizi yenileyeceğiz" AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, "22 Mayıs'ta kendimizi yenileyeceğiz.
 • 09:05AK Parti İstanbul Milletvekili Metiner AçıklamasıAK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, "22 Mayıs'ta kendimizi yenileyeceğiz.
 • 16:20Ak Partili Metiner: "Erken Seçim İçin Hiçbir Neden Yok"AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, AK Parti’nin kendi içinde bir nöbet değişimi gerçekleştirdiğini, erken seçim için hiçbir neden olmadığını söyledi.
 • 08:43Kongre Kararı Konuşulurken AK Parti'li Metiner'den İmalı MesajlarKongre Kararı Konuşulurken AK Parti'li Metiner'den İmalı MesajlarAnkara kulislerinde Başbakan Davutoğlu'nun görevi bırakacağı haberleri dolaşırken AK Partili Mehmet Metiner'in mesajları "Davutoğlu'na ilk darbe" diye yorumlandı.
 • 08:29Ferizli'de Terör ve Türkiye Konulu Konferansa Yoğun İlgi Ferizli Belediyesi'nin düzenlediği 'Terör ve Türkiye' konulu konferansa konuşmacı olarak Gazeteci yazar AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner katıldı.
 • 12:46Ülkü Ocakları Başkanı, Metiner'e HADEP Günlerini Sorunca Salondan ÇıkarıldıÜlkü Ocakları Başkanı, Metiner'e HADEP Günlerini Sorunca Salondan ÇıkarıldıAK Parti'li Mehmet Metiner, Sakarya'da konuşurken, Ülkü Ocakları Başkanı, "Siz geçmişte 'Bağımsız Kürdistan için PKK silah kullanmalıdır' demediniz mi?" diye soru sordu, salondan çıkarıldı.
 • 17:18Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt KomisyonuHükümlü ve Tutuklu Hakları Alt Komisyonu, Tekirdağ Ceza İnfaz Kurumları İnceleme Raporu'nu görüştü.
 • 21:52Türkiye'de Terör ve Çözüm Süreci" Paneliİstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi tarafından düzenlenen "Türkiye'de Terör ve Çözüm Süreci" konulu bir panelde, üç siyasi partinin milletvekilleri, terör ve Çözüm Süreci konusundaki görüşlerini paylaştı.
 • 16:30AK Parti İstanbul Milletvekili Metiner'in Acı GünüAK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner'in dayısı hayatını kaybetti.
 • 20:15Güncelleme -Yasin Börü DavasıDiyarbakır'da, 6-7 Ekim 2014'te Kobani (Ayn el Arap) bahanesiyle gerçekleştirilen izinsiz gösterilerde Yasin Börü, Ahmet Dakak, Riyat Güneş ve Hasan Gökguz'un öldürülmesi ile ilgili davanın bugünkü celsesi sona erdi.
 • 16:03Güncelleme -Yasin Börü DavasıDiyarbakır'da, 6-7 Ekim 2014'te Kobani (Ayn el Arap) bahanesiyle gerçekleştirilen izinsiz gösterilerde Yasin Börü, Ahmet Dakak, Riyat Güneş ve Hasan Gökguz'un öldürülmesi ile ilgili davada beyanı alınan gizli tanık "Tunç", "(Uğur) Doğanay, bu şahıs yukarı çıktı, bir üst kata.
 • 11:11Yasin Börü DavasıDiyarbakır'da 6-7 Ekim 2014'te, Kobani'de (Ayn el Arap) yaşananlar bahane edilerek gerçekleştirilen izinsiz gösterilerde Yasin Börü, Ahmet Dakak, Riyat Güneş ve Hasan Gökguz'un öldürülmesine ilişkin 17'si tutuklu 34 sanığın yargılandığı davanın dördüncü duruşması başladı.
 • 17:01Ak Partili Metiner'den Aym Kararına TepkiAK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, "Anayasa Mahkemeleri kendilerini yerel mahkeme yerine koyarak karar veremezler" dedi.
 • 16:30AK Parti İstanbul Milletvekili Metiner AçıklamasıAK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "kırmızı çizgileri" olduğunu ifade ederek, "AK Parti hareketinin bir tek lideri vardır o da Erdoğan'dır.
 • 19:05Yarkadaş, Cezaevinde Tutuklu Bulunan Gazetecilerin İsmini Genel Kurul'da OkuduYarkadaş, Cezaevinde Tutuklu Bulunan Gazetecilerin İsmini Genel Kurul'da OkuduCHP Milletvekili Barış Yarkadaş, Can Dündar ve Erdem Gül’ün tutuksuz yargılanmak üzere cezaevinden çıkmasının ardından Türkiye’de halen 32 gazetecinin cezaevlerinde tutuklu olduğuna dikkat çekerek isimlerini TBMM Genel Kurulu’nda okudu.
 • 14:55Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt KomisyonuCeza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği (CISST) Başkanı Mustafa Akar, hapishanelere ilişkin ayrıntılı istatistiki bilgilerin tutulmadığını belirterek, "Bu büyük eksiklik, bu bilgiler ayrıca kamuoyu ile de paylaşılmalı. Mahpusların sivil toplum örgütlerine yazdığı mektuplar ücretsiz olmalı. Bu mektuplar görülsün, incelensin ama engellenmesin.
 • 16:23TBMM Genel KuruluAK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, "Kürtler için ama Kürtlere rağmen" bir anlayışın, demokrasi ve özerklik tanımıyla bağdaşmayacağını belirterek, "Elinizdeki silahlara güvenerek, meşru rızasını almadan o halkı yönetmeye kalkışırsanız adına özerklik, öz yönetim denmez, öz faşizm öz terörizm denilir" dedi.
 • 16:05TBMM Genel KuruluAK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, "Kürtler için ama Kürtlere rağmen" bir anlayışın, demokrasi ve özerklik tanımıyla bağdaşmayacağını belirterek, "Elinizdeki silahlara güvenerek, meşru rızasını almadan o halkı yönetmeye kalkışırsanız adına özerklik, öz yönetim denmez, öz faşizm öz terörizm denilir" dedi.
 • 17:12Türkiye'de 254 Cezaevinde 179 Bin Mahkum VarTürkiye'de 254 Cezaevinde 179 Bin Mahkum VarCezaevleri Genel Müdürlüğü Türkiye'de 6 bini kadın, 170 bini erkek ve 2 bin çocuklardan oluşan 179 bin tutukluyla kapasitelerinin neredeyse dolduğunu açıkladı.
 • 14:58Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt KomisyonuCeza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Silivri Cezaevinde bulunan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a tecrit uygulandığı iddialarına ilişkin, "Kuruma yerleştirildiği 26 Kasım 2015 tarihinden bugüne kadar 71 milletvekili ile 53 saat, 139 avukatla 120 saat, 19 yakını ile 8 saat olmak üzere toplam 229 kişi ile 181 saat açık ve kapalı görüş yapmıştır" dedi.
 • 14:03AK Parti İstanbul Milletvekili Metiner Soruları CevapladıAK Parti İstanbul Milletvekili Metiner Soruları CevapladıGörüntü Dökümü: AK Parti İstanbul Milletvekili Metiner'in soruları cevaplaması TBMM - AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, TBMM'de basın toplantısı düzenledi.
 • 13:17CHP'nin TRT'ye TepkisiAK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök başkanlığındaki heyetin TRT Genel Müdürü Şenol Göka'nın makamını bastığını ve işgal ettiğini belirterek, "Bu bir eşkıyalıktır, vandalizmdir, haydutluktur.
 • 12:31AK Parti'li Metiner: AK Parti'li Metiner: "Chp'lilerin Yaptığı Eşkıyalıktır"AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, bir grup CHP’li milletvekilinin TRT Genel Müdürü Şenol Göka’nın makamını basmasını eşkıyalık olarak değerlendirdi.
 • 12:00AK Partili Metiner: İnönü, Türkiye'nin İlk Faşist LideridirAK Parti milletvekili Mehmet Metiner, "İsmet İnönü Türkiye'nin ilk faşist lideridir. Tek parti dönemi kaskatı bir diktatörlüktür." dedi.
 • 15:26AK Parti'li Metiner AçıklamasıAK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, bir programda Fetullah Gülen hakkındaki ifadelerden dolayı RTÜK tarafından A Haber'e para cezası verilmesini eleştirerek, "Öcalan ve Kandil'deki liderler televizyonda böyle eleştirildiğinde size bunların avukatları tarafından dilekçe ulaştırılınca benzer bir karar mı vereceksiniz?
 • 13:57Mehmet Metiner'den Kılıçdaroğlu'na Bumeranglı GöndermeMehmet Metiner'den Kılıçdaroğlu'na Bumeranglı GöndermeAK Parti Milletvekili ve AK Parti İstanbul 3. Bölge milletvekili adayı Mehmet Metiner, Bağcılar’da iş adamlarıyla bir araya geldi.
 • 22:54Ak Partili Metiner: Ak Partili Metiner: "Demirtaş Kandil'in Türkiye'deki Siyasi Şubesi, Pyd'de Suriye'deki Kolu"AK Parti İstanbul Milletvekili ve AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Mehmet Metiner, Bakırköy’de dün akşam ev ziyareti gerçekleştirdi.
 • 17:34AK Parti İstanbul İl Başkanı Temurci: AK Parti İstanbul İl Başkanı Temurci: "Kürtlerle Türklerin Kardeşliği Oy Değil, Ümmet ve İnanç...AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, İstanbul’da yaşayan Güneydoğulu vatandaşlarla bir araya geldi.
 • 14:59Ak Partili Metiner'den Kılıçdaroğlu'na İstifa ÇağrısıAk Partili Metiner'den Kılıçdaroğlu'na İstifa ÇağrısıAK Parti Milletvekili ve AK Parti İstanbul 3’üncü Bölge Milletvekili Adayı Mehmet Metiner, Avcılar’da bir fabrikada işçilerle bir araya geldi.
 • 14:57Mehmet Metiner: Mehmet Metiner: "Suriye'yi Dizayn Etmeye Çalışan Rusya'ya Kılıçdaroğlu Tek Laf Etmedi"AK Parti İstanbul Milletvekili ve AK Parti 3’üncü Bölge Milletvekili Adayı Mehmet Metiner, Büyükçekmece’de fabrika ziyaret etti.
 • 19:14Ak Partili Metiner: Ak Partili Metiner: "Yanlış Bir Karar, Ama Hayırlı Olsun"AK Parti Milletvekili ve AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Mehmet Metiner, Esenyurt’ta vatandaşlarla bir araya geldi.
 • 09:08AK Partili Metiner Canlı Yayını Terk EttiAK Partili Metiner Canlı Yayını Terk EttiCanlı yayında MHP'li Cemal Enginyurt ile hararetli bir tartışmaya tutuşan AK Partili Mehmet Metiner, programın sonlarına doğru "Ben ayrılıyorum" diyerek canlı yayını terk etti.
 • 17:10Metiner: Metiner: "Amerika'nın Kara Ordusu Gibi Çalışan Bir Kandil Var"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -AK Parti İstanbul Milletvekili Metiner'in açıklamaları AK Parti İstanbul Milletvekili Metiner: - "Amerika'nın kara ordusu gibi çalışan bir Kandil var"- "Ey Kürt gençleri, HDP'yi hesaba çekmediğiniz sürece, bu ülkede Kürtlerin eşit vatandaş olarak yaşamaları mümkün değildir" AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, "Amerika'nın kara ordusu gibi çalışan bir Kandil var" dedi.
 • 20:26Metiner: Metiner: "Bize Kibir Yakışmaz, Bize İktidarın Şehvetine Yenik Düşmek YakışmazGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti İl Başkanlığı bayramlaşma- AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner'in konuşması AK Parti İstanbul Milletvekili Metiner: - "Her birimiz belediye başkanı olduk, kimileri milletvekili oldu, kimilerimiz de bakan oldu derken iktidarın şehvetine yenik düştük"- "Bize kibir yakışmaz, bize iktidarın şehvetine yenik düşmek yakışmaz. Bize makamlarımız üzerinden caka satmak yakışmaz" AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, "Her birimiz belediye başkanı olduk, kimileri milletvekili oldu, kimilerimiz bakan oldu derken iktidarın şehvetine yenik düştük" dedi.