01:4900
SON DAKİKA MERKEZ BANKASI HABERLERİ

Son Dakika Merkez Bankası Haberleri

   

  Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Açıklaması

  Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Açıklaması

  "Merkez Bankası Hazine'nin harcamalarını yüzde 15'ine kadar finanse ederse bunun enflasyona sebep olacağını bilmek için çok yüksek bir iktisat bilgisine gerek yok, biz yıllarca Merkez Bankamızın bağımsızlığını sağlayamadık" "Kişi başına düşen milli gelirin 11 bin dolara ulaştığı bir nokta, meşhur hikayedeki tavşan ile kaplumbağa hikayesindeki tavşanın rehavetini doğurabilecek bir noktadır. (Dün 16:35)

   

  Btso Başkanı İbrahim Burkay: Türkiye Yüzde 5 Büyümeli

  Btso Başkanı İbrahim Burkay: Türkiye Yüzde 5 Büyümeli

  Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye'nin yüzde 4 büyümesinin pozitif olacağını ancak Brezilya, Hindistan, Çin, Güney Kore dikkate alındığında daha iyi olunması gerektiğini söyledi. (Dün 11:58)

   

  Yılın İş İnsanları Ödül Töreni

  Yılın İş İnsanları Ödül Töreni

  TCMB Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Kenç: "Kendi kriterlerimizi yine kullanıyoruz, enflasyon yüzde 5'e düşene kadar bu ödülü tekrar sizden saklamanızı istiyoruz" (Dün 09:57)

   

  "Türkiye İkinci Çeyrekte Sürpriz Yapabilir"

  Türkiye'deki durumun kısmi düzelmesi ve gelişen pazarlara tekrar artan ilgi Orta ve Doğu Avrupa piyasalarının ve hisselerinin gelişmesinde en önemli faktörler oldu. Analistler, ikinci çeyrekte Türkiye'den sürpriz bekliyor. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Merkez Bankası Genel Kurulu

  Merkez Bankası Genel Kurulu

  Merkez Bankası Başkanı Başçı: "Hem Türkiye'deki kamuoyunu, hem de uluslararası kamuoyunu enflasyonla mücadelenin ve fiyat istikrarının sağlanacağı konusunda ikna etmemiz gerekiyor" "Dıştan gelebilecek olan şokların ileride ülkemizi etkilememesi için mutlaka tasarrufları arttırmalıyız. Aşırı borçlanmayacağız, gelirimizle oranlı borçlanacağız" "Türkiye'de gelişmiş ülkelere göre yıllık ortalama yüzde 3,5'in üzerinde istihdam artışı oldu. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ecb, Batı Balkan Ülkeleri Merkez Bankalarıyla İşbirliği Başlattı

  Avrupa Merkez Bankası (ECB), Batı Balkan ülkeleri merkez bankalarıyla Avrupa Birlği (AB) tarafından finanse edilen işbirliği programı başlattı. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Kamunun Dış Borç Ödemeleri 6,4 Milyar Dolar

  Kamunun Dış Borç Ödemeleri 6,4 Milyar Dolar

  Kamu, 9-16 Nisan 2014 tarihleri arasında 336,3 milyon dolar dış borç ödedi. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

 

Manşet Haberleri