SON DAKİKA MERKEZ BANKASI HABERLERİ

Son Dakika Merkez Bankası Haberleri

 • 15:56Konut Fiyatlarındaki Yıllık Artış Yüzde 18.56'ya ÇıktıTürkiye konut fiyatları endeksi (TKFE) Mart ayında, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 18.56'ya yükselirken, en yüksek yıllık yükselişin gerçekleştiği il olan İstanbul'daki artış ise yüzde 28.76 oldu.
 • 14:11Bitlislilerden Balkız'a Sıcak KarşılamaBitlislilerden Balkız'a Sıcak KarşılamaMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa Milletvekili Adayı Av. Zeynel Balkız Manisa Bitlisliler Dayanışma ve Kültür Derneğini ziyaret etti.
 • 14:00Rusya'da Vergi Dönemi Sona Erdi, Dolar Yükselişe GeçtiRusya'da Vergi Dönemi Sona Erdi, Dolar Yükselişe GeçtiRusya’da vergi döneminin sona ermesinin ardından yatırımcı risk almamak için birikimlerini dolara çeviriyor.
 • 13:06Ziraat Katılım Bankası AçıldıBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, bir dönem devletin üvey evlat yerine koyduğu katılım bankacılığının artık devletin bizzat içinde yer aldığı ve sahiplendiği bir sektör haline geldiğini belirterek, bunun içeriye ve dışarıya çok önemli bir mesaj olduğunu söyledi.
 • 12:46Ali Babacan Ekonomi Kulübünün Programında Konuştu (2)Ali Babacan Ekonomi Kulübünün Programında Konuştu (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ali Babacan'ın konuşması Başbakan Yardımcısı Babacan: - "Koalisyonların, siyasi istikrar bozulduğu zaman bir ülkeyi kısa zamanda nasıl çökertebiliyorlar, en canlı örneğini yakın tarihimizde yaşamışız. Bunun için önümüzdeki dönem çok kritik olacak"- "Ekonomik aktörler önlerini göremezlerse dururlar.
 • 12:41Ali Babacan Ekonomi Kulübünün Programında Konuştu (3)Ali Babacan Ekonomi Kulübünün Programında Konuştu (3)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ali Babacan'ın konuşması Başbakan Yardımcısı Babacan: - "Koalisyonların, siyasi istikrar bozulduğu zaman bir ülkeyi kısa zamanda nasıl çökertebiliyorlar, en canlı örneğini yakın tarihimizde yaşamışız. Bunun için önümüzdeki dönem çok kritik olacak"- "Ekonomik aktörler önlerini göremezlerse dururlar.
 • 12:20Ali Babacan Ekonomi Kulübünün Programında Konuştu (1)Ali Babacan Ekonomi Kulübünün Programında Konuştu (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ali Babacan'ın konuşması- Detaylar Başbakan Yardımcısı Babacan: - "Koalisyonların, siyasi istikrar bozulduğu zaman bir ülkeyi kısa zamanda nasıl çökertebiliyorlar, en canlı örneğini yakın tarihimizde yaşamışız. Bunun için önümüzdeki dönem çok kritik olacak"- "Ekonomik aktörler önlerini göremezlerse dururlar.
 • 10:45Merkez Bankası: Son Altı Ayda Finansal Piyasa Gelişmeleri Zayıf SeyrettiMerkez Bankası finansal istikrar raporunda, iktisadi faaliyetteki toparlanmada ülkeler arasındaki farklılaşma devam ettiği, ABD diğer gelişmiş ülkelere göre daha güçlü büyüme performansı sergilerken Euro Bölgesi’nde ekonomik büyüme zayıf seyrini koruduğu ve küresel büyümenin önemli kısmını oluşturan gelişmekte olan ülkelerin büyüme hızı yavaşladığı belirtildi.
 • 10:43Ekonominin Şoklara Dayanıklılığını Artırmak İçin Gerekirse Ek Önemler Alınabilir"Merkez Bankası, ekonominin küresel şoklara karşı dayanıklılığını artırmak içing gerekirse ek önlemlerin alınabileceğini açıkladı.
 • 10:30Merkez Bankası Finansal İstikrar Raporu AçıklandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), döviz likiditesi ve uzun vadeli borçlanmayı destekleyici yönde gerekirse ilave önlemler alabileceğini açıkladı.
 • 09:40Küresel Piyasalar Yön ArayışındaKüresel Piyasalar Yön ArayışındaKüresel piyasalar, ABD'de açıklanan makroekonomik veriler ve Merkez Bankası (Fed) üyelerinin açıklamalarının ardından faiz artırım sürecine ilişkin belirsizliklerin devam etmesiyle karışık bir seyir izliyor.
 • 09:35Piyasaları Yoğun Bir Gün BekliyorPiyasaları Yoğun Bir Gün BekliyorBorsa İstanbul 100 (BİST 100) endeksi güne 62 puan yükselişle 83.631 puandan başladı.
 • 09:28Başbakan Yardımcısı Babacan AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Koalisyonların, siyasi istikrar bozulduğu zaman bir ülkeyi kısa zamanda nasıl çökertebiliyorlar, en canlı örneğini yakın tarihimizde yaşamışız. Bunun için önümüzdeki dönem çok kritik olacak" dedi.
 • 09:20Küresel Piyasalar Yön ArayışındaKüresel piyasalar, ABD'de açıklanan makroekonomik veriler ve Merkez Bankası (Fed) üyelerinin açıklamalarının ardından faiz artırım sürecine ilişkin belirsizliklerin devam etmesiyle karışık bir seyir izliyor.
 • 09:01Gündem/ 29 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eminönü'de Ziraat Katılım Bankasının açılıs¸ törenine katılacak.
 • 08:11Economist: Seçimin Galibi Büyük Olasılıkla AK PartiEconomist: Seçimin Galibi Büyük Olasılıkla AK Partiİngiliz Economist dergisi, "Dış politika felaket. Ekonomi yavaşladı. Ama bunlar Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurulmuş olan AK Parti'yi seçimi kazanmaktan alıkoymayacak." dedi.
 • 04:30Kılıçdaroğlu: Kılıçdaroğlu: "Şu Ana Kadar Hiçbir İktisatçı 'Bu Proje Yanlıştır' Demedi"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun karşılanması ve salona gelmesi- Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşması CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu İzmir'de: (1)- "Eğer demokrasi ve hukukun üstünlüğü yoksa siz yabancı sermayeyi bir ülkeye getiremezsiniz.
 • 00:04Gündem Özeti/ 29 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Kütahya, Bilecik, Sakarya ve Düzce mitinglerinde konuşacak.
 • 23:54İzmir 2 Kılıçdaroğlu: Yeri Bilinçli Olarak Belirlemedikİzmir 2 Kılıçdaroğlu: Yeri Bilinçli Olarak BelirlemedikCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Ticaret Borsası'nda Merkez Türkiye Projesi'ni anlattı.
 • 23:48İzmir 1 Kılıçdaroğlu: Yeri Bilinçli Olarak Belirlemedikİzmir 1 Kılıçdaroğlu: Yeri Bilinçli Olarak BelirlemedikCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Ticaret Borsası'nda Merkez Türkiye Projesi'ni anlattı.
 • 23:27CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu İzmir'de: (1)CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, demokrasi ve hukukun üstünlüğüne dikkati çekerek, "Eğer demokrasi ve hukukun üstünlüğü yoksa siz yabancı sermayeyi bir ülkeye getiremezsiniz.
 • 23:25Kılıçdaroğlu: Yeri Bilinçli Olarak BelirlemedikKılıçdaroğlu: Yeri Bilinçli Olarak BelirlemedikChp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Ticaret Borsası'nda Merkez Türkiye Projesi'ni anlattı.
 • 19:59Cumhurbaşkanı Erdoğan Aksaray'daCumhurbaşkanı Erdoğan Aksaray'daCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin demokrasi tarihinin en önemli seçimlerinden birine hazırlandığını belirterek, "Sandıktan umudunu kesenlerin, kaybedeceklerini anlayanların farklı yöntemlere girdiği bir durumdan geçiyoruz" dedi.
 • 17:48Erdoğan: Bir Pop Star Çıkardılar, İyi Saz ÇalıyormuşErdoğan: Bir Pop Star Çıkardılar, İyi Saz ÇalıyormuşErdoğan: Bir pop star çıkardılar, iyi saz çalıyormuş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Nevşehir'de yaptığı konuşmada, "Bölücü örgütle, paralel örgüt bir oldular.
 • 17:39Dresden'de G7 HazırlığıDresden'de G7 HazırlığıG7 ülkelerinin maliye bakanları ve merkez bankası başkanları Dresden'de bir araya geldi.
 • 16:44Cumhurbaşkanı Erdoğan Nevşehir'deCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12 yıllık Başbakanlığı döneminde, 3 bin 500 dolardan aldığı kişi başına milli geliri, 10 bin 500 dolara çıkardıklarını belirterek, "Yani tam 3 katlık artış. Türkiye'ye bu zenginliği nasıl kazandırdık, istikrar ve güven ortamı sayesinde" dedi.
 • 16:36Erdoğan: Bir Pop Star Çıkardılar, İyi Saz ÇalıyormuşErdoğan: Bir Pop Star Çıkardılar, İyi Saz ÇalıyormuşCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Nevşehir'de yaptığı konuşmada, "Bölücü örgütle, paralel örgüt bir oldular.
 • 16:33Erdoğan'dan Demirtaş'a: Bir Pop Star Çıkardılar, Hayırlı OlsunErdoğan'dan Demirtaş'a: Bir Pop Star Çıkardılar, Hayırlı OlsunErdoğan, canlı yayında saz çalıp türkü söyleyen Demirtaş için "Bir pop star çıkardılar. İyi saz çalıyormuş. Sesi de güzelmiş öyle diyorlar. Hayırlı olsun" dedi.
 • 16:31Yabancı Yatırımcılar Devlet Tahvili Sattı, Hisse Senedi AldıYurtdışında yerleşik kişilerin mülkiyetindeki devlet iç borçlanma senedi (DİBS) portföyü azaldı, hisse senedi portgöyü arttı.
 • 15:56Nebati, Chp, MHP ve Hdp'yi Farklı Yumurta Üçüzleri Olarak NitelediNebati, Chp, MHP ve Hdp'yi Farklı Yumurta Üçüzleri Olarak NitelediAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, farklı yumurta üçüzleri olarak nitelediği CHP, MHP ve HDP’nin, ‘paşa babaları’ olarak ifade ettiği Pensilvanya’dan gelen talimatlarla hareket ettiklerini öne sürdü.
 • 15:03Merkez Bankası Rezervleri AzaldıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) toplam rezervleri, 929 milyon dolar azalarak 120 milyar 861 milyon dolara geriledi.
 • 11:31Vatikan'dan 'Özel Uçak' Açıklaması:?papa'nın Ne Özel Uçağı Ne de Helikopteri Var?Vatikan'dan 'Özel Uçak' Açıklaması:?papa'nın Ne Özel Uçağı Ne de Helikopteri Var?Dha DIŞ HABER ' (Yeniden) Vatikan'dan 'özel uçak' açıklaması: 'Papa'nın ne özel uçağı ne de helikopteri var' Vatikan'dan Türkiye'deki 'Özel uçak' tartışmalarına dair açıklama yapıldı.
 • 11:13(Yeniden) Vatikan'dan 'Özel Uçak' Açıklaması: "Papa'nın Ne Özel Uçağı Ne de Helikopteri Var"Vatikan'dan Türkiye'deki 'Özel uçak' tartışmalarına dair açıklama yapıldı.
 • 23:01Babacan, Müsiad İzmir Şubesi'nin Düzenlediği Toplantıya KatıldıBabacan, Müsiad İzmir Şubesi'nin Düzenlediği Toplantıya KatıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İzmir Swissotel'de Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği İzmir Şubesi- Başbakan Yardımcısı Ali Babacan Başbakan Yardımcısı Babacan: - "Güven ve istikrar ortamı olmayınca, Allah korusun, dışarıdan ne kadar para bulursanız bulun, Merkez Bankası ne kadar para basarsa bassın, büyüme, istihdam ve refahın artması da mümkün değil" Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Güven ve istikrar ortamı olmayınca, Allah korusun, dışarıdan ne kadar para bulursanız bulun, Merkez Bankası ne kadar para basarsa bassın, büyüme, istihdam ve refahın artması da mümkün değil" dedi.
 • 22:30Başbakan Yardımcısı Babacan AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Güven ve istikrar ortamı olmayınca, Allah korusun, dışarıdan ne kadar para bulursanız bulun, Merkez Bankası ne kadar para basarsa bassın, büyüme, istihdam ve refahın artması da mümkün değil" dedi.
 • 21:29Erdoğan: Erdoğan: "Ben Bu Meydanlardan Geldim"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplu açılış töreni- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aydın'da- Erdoğan, toplu açılış töreninde konuştu: (3)- "Anamuhalefet partisi ve milliyetçi olduğu iddiasındaki parti, bölücü örgüt ve paralel örgütle işbirliği içinde, işi gücü bıraktılar, artık bu partiye barajı aştırmaya çalışıyorlar.
 • 21:12Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aydın'daCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Anamuhalefet partisi ve milliyetçi olduğu iddiasındaki parti, bölücü örgüt ve paralel örgütle işbirliği içinde, işi gücü bıraktılar, artık bu partiye barajı aştırmaya çalışıyorlar.
 • 21:01Başbakan Yardımcısı Babacan İzmir'deBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, yargıya güvenin önemine işaret ederek, "Yargıya güven bir ülkede zayıflarsa Allah korusun bunun hem olumsuz etkilerini ekonomide görmek mümkün hem de demokrasinin sıhhatli işleyememesi gibi çok başka sıkıntıyı da beraberinde getirmesi mümkün" dedi.
 • 18:27Başbakan Yardımcısı Ali Babacan AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan Açıklaması3 sene sonra Yunanistan durumuna getirecek vaatler.
 • 17:55Borsa Son Virajda ToparlandıBorsa Son Virajda ToparlandıGüne alımlarla başlayan Borsa İstanbul (BIST) 100 Endeksi, en yüksek 84243 puanı gördükten sonra, 83500 civarında yatay seyir izledi.
 • 17:42Yunanistan Yeniden Müzakere MasasındaYunanistan Yeniden Müzakere MasasındaYunanistan kreditörleri ile başkent Atina'da yeniden pazarlık masasına oturuyor.
 • 16:02Elibol: Elibol: "Koalisyon Türkiye'nin Felaketi Olur"AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Nuri Elibol, CHP, MHP ve HDP’nin koalisyon hayalleri kurduğunu belirterek, paralel yapının da üç partinin akıl hocalığını yaptığını söyledi.
 • 15:18Gıda Fiyatları Enflasyonda Temel Risk Olmaya Devam Ediyor"Gıda fiyatlarının enflasyon üzerinde temel risk olmaya devam ettiğini vurgulayan Merkez Bankası, yaz aylarında "bir düzeltme" beklendiğini açıkladı.
 • 15:02Merkez Bankası Ppk Toplantı Özeti: (1)Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, "Temkinli para politikası duruşu ve yurt içi talep koşulları çekirdek enflasyonu olumlu yönde etkilemeye devam ederken döviz kurlarında son dönemde yaşanan oynaklıklar çekirdek enflasyondaki iyileşmeyi sınırlandırmıştır" denildi.
 • 15:00Merkez Bankası Ppk Toplantı Özeti (2)Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, "Yaz aylarında yeni sezon ürünlerinin pazara girmesiyle gıda fiyatlarında kayda değer bir düzeltme yaşanabileceği değerlendirilmektedir" denildi.
 • 14:26Merkez Bankası Ppk Toplantı Özetini AçıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 20 Mayıs 2015 tarihinde yapılan Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetini açıkladı.
 • 13:45Genel Seçime DoğruCHP Antalya milletvekili adayı Çetin Osman Budak, siyasetin bir meslek olmadığını belirterek, "Siyaseti ülke için, geniş halk kitleleri için yapılan, gönüllülük esasına dayanan bir iş olarak görüyorum" dedi.
 • 12:51Eski Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanı Uzun AçıklamasıEski Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanı Sabri Uzun, Paralel Yapı'nın en çok örgütlendiği yerin Türk Silahlı Kuvvetleri olduğunu iddia ederek, "Bu mantıkla Türk Silahlı Kuvvetlerinin bu örgütle baş edebileceğini düşünmüyorum.
 • 11:20Babacan, Davutoğlu'na Babacan, Davutoğlu'na "Danışman Olacak mısınız" Sorusunu GeçiştirdiAli Babacan, seçimlerin ardından Başbakan danışmanı olacağı iddiasına ilişkin, "Önemli olan, AK Parti'nin kurumsal olarak önümüzdeki dönemde neler yapacağıdır." dedi.
 • 10:26Asya Borsaları Karışık SeyrettiAsya borsalarında karışık bir seyir izlendi.