07:5700
SON DAKİKA MERKEZ BANKASI HABERLERİ

Son Dakika Merkez Bankası Haberleri

   

  "Kiralanan Taşıtlar İçin 2014 Yılında 253 Milyon Lira Harcandı"

  Bakan Şimşek, 2014 yılında kiralanan taşıt sayısının 15 bin 10 olduğunu, taşıt kiralamaları için 2014 yılında toplam 253 milyon lira harcama yapıldığını söyledi. (Dün 22:39)

   

  Prof. Uzunoğlu: 'Türkiye, Bilinçli Olarak Büyümemeyi Tercih Etti'

  Prof. Uzunoğlu: "Türkiye, Bilinçli Olarak Büyümemeyi Tercih Etti"

  Trakya Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi ve MTSO Ekonomi Danışmanı Prof. Dr. Sadi Uzunoğlu, çok ciddi bir likidite verilmesine rağmen dünya ekonomileri artık eski büyümelerini yakalayamadığını belirterek, Türkiye’nin de bilinçli olarak ‘büyümemeyi’ tercih ettiğini söyledi ve “Nedeni, dünyada yaşanan gerilim” dedi. (Dün 17:11)

   

  Enflasyon Beklentileri İyileşiyor

  Garanti Yatırım Başekonomisti Altınsaç: "TL'deki değer kaybı şu aşamada rahatlıkla telafi edilebilir durumda" Halk Yatırım Başekonomisti Tokalı: "Enerji dışı enflasyonda iyileşme gözlendiğinde enflasyon beklentilerinin orta vadeli yüzde 5 hedefine doğru yakınsamaya başladığının gözlenebileceğini düşünüyoruz" (Dün 16:25)

   

  2014 Yılsonu Dolar Beklentisi 2,32 TL Oldu

  Merkez Bankası beklenti anketinde, 2014 yılı Aralık ayı TÜFE beklentisi bir önceki anket döneminde yüzde 0,41 iken, bu anket döneminde yüzde 0,31 oldu. (Dün 15:37)

   

  Merkez Bankası Anketinde Büyüme Beklentisi Düştü

  Merkez Bankasının Aralık beklenti anketinde, bu yıl için ekonomik büyüme beklentisi gerilerken, yıl sonu enflasyon beklentisi de yüzde 9'un üstünde kaldı. (Dün 14:43)

   

  Başbakan Yardımcısı Babacan Açıklaması

  "(Rusya kaynaklı gelişmeler) Kurda bir etkisi oluyor ama temeller sağlamsa bundan da korkmamak lazım" "(Enerji KİT'lerinin döviz ihtiyacını artık Merkez Bankası karşılasın) dedik. (Dün 13:04)

   

  Kazakistan Merkez Bankası, Döviz Sıkıntısı İddialarını Reddetti

  Banka, ülkede döviz piyasasının izlendiğini, bankalar adına işlem yapan büroların yeterli oranda dövize sahip olduğunu açıkladı. (Dün 13:04)

   

  Kocaoğlu: Türkiye'nin Acilen Normalleşmesi Gerekiyor

  Kocaoğlu: Türkiye'nin Acilen Normalleşmesi Gerekiyor

  Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Birliği’nin (DAGAB) düzenlediği sohbet toplantılarının misafiri olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, özgür medyayı susturma operasyonuna, “Operasyonların hepsine karşıyım. Demokrasi sadece bana, şuraya dokunduğu zaman değil, herkes için gerekli. Bu ülkeye demokrasi yerleşecekse bu operasyonların olmaması lazım." sözleriyle tepki gösterdi. (Dün 11:31)

   

  ++ Ekonominin 2014 Panoraması +++

  Türkiye ekonomisi 2014 yılını, ABD Merkez Bankası'nın, 2008 yılından sonra ilk kez başlayacağı faiz artırımlarının zamanlaması üzerine süren tartışmaların ve siyasi gerginliklerin etkisinde yaşanan gelişmeler ile geride bırakıyor. (Dün 10:00)

   

  Borsa, Güne Yükselişle Başladı

  Borsa İstanbul 100 (BIST 100) endeksi güne önceki kapanışa göre 427,47 puanlık yükselişle 83.653,67 puandan başladı. (Dün 09:57)

   

  Asya Borsaları Hızlı Yükseldi

  Asya borsaları, haftanın son işlem gününde alış ağırlıklı bir seyir izledi. (Dün 09:57)

   

  "Merkez Bankası Üzerindeki Baskılar Tasarrufa Engel"

  Hükümetin ekonomide yeni eylem planı tasarrufa odaklanıyor, TCMB'nin üzerindeki baskılar, lira cinsinden tasarruflara dönük güven ortamının oluşmasını zorlaştırıyor. (Dün 09:27)

   

  Küresel Piyasalar, Yükseliş İsteğini Devam Ettiriyor

  Küresel piyasalar, ABD Merkez Bankasının "faizleri artırma konusunda sabırlı olacağız" ifadesinin ardından görülen pozitif görünümünü devam ettiriyor. (Dün 09:18)

   

  Duygulandıran Tablo

  Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Birliği'ni ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na, üzerinde babası İhsan Kocaoğlu ile birlikte kendi fotoğrafının da bulunduğu bir tablo armağan edildi. (Dün 08:55)

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Eğer 17 25 Aralık operasyonundan sonra o vali değişimi, o emniyet müdürü değişimi olmasaydı, o darbe girişimi engellenmeseydi belki de bugün Meclis açık olmayacaktı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Meclis'te Çamaşır Makinalı Tartışma

  2015 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı görüşmelerinde söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "HSYK, MİT kanunu gibi apar topar değişiklikler yapılarak Türkiye Büyük Millet Meclisi, çamaşır makinesine çevrilmeseydi, biz 17, 25 Aralık sanıkları ile ilgili hüküm vermezdik" dedi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Meclis'te Çamaşır Makinalı Tartışma

  Meclis'te Çamaşır Makinalı Tartışma

  2015 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı görüşmelerinde söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "HSYK, MİT kanunu gibi apar topar değişiklikler yapılarak Türkiye Büyük Millet Meclisi, çamaşır makinesine çevrilmeseydi, biz 17, 25 Aralık sanıkları ile ilgili hüküm vermezdik" dedi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  İsviçre Negatif Faiz Uygulamasına Geçti

  İsviçre Negatif Faiz Uygulamasına Geçti

  İsviçre Merkez Bankası (SNB) Rusya’da yaşanan ekonomik çalkantıdan uzak durmak isteyen yatırımcıların fonlarını ‘güvenli’ bir yer olarak gördüklerin İsviçre’ye yönlendirmeyi önlemek için negatif faiz oranı uygulamasına geçti. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  'Türkiye ile Bölgesel Konularda Çok Sayıda Ortak Çıkarımız Var'

  "Türkiye ile Bölgesel Konularda Çok Sayıda Ortak Çıkarımız Var"

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Türkiye ile bölgesel konularda çok sayıda ortak çıkarımız var." dedi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Putin 2014'ü Değerlendirdi

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin: "Türkiye ile bölgesel konularda çok sayıda ortak çıkarımız var. Bu nedenle Türkiye ile ilişkilerimizi geliştirmekte kararlıyız" "Türkiye'de bulunduğum zaman Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, 'Bazı konuları basın önünde konuşmayalım, yarın AB'den buraya gelirler' dedim. Erdoğan bana hiçbir çekincelerinin olmadığını söyledi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Borsa 83 Bin Puanı Aştı

  Borsa İstanbul 100 (BIST 100) endeksi, günü önceki kapanışa göre 2.405,48 puanlık yükselişle 83.226,20 puandan tamamladı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Putin: Kendilerini İmparatorluk Sanıyorlar

  Putin: Kendilerini İmparatorluk Sanıyorlar

  Ekonomik krizle mücadele eden Rusya lideri Putin Batı'yı suçladı; "Sanıyorlar ki kendileri imparatorluk, diğerleri de onların tebaası" dedi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Yabancılar Devlet Tahvili Sattı, Hisse Senedi Aldı

  Merkez Bankası verilerine göre yurt dışında yerleşik yatırımcıların elindeki devlet tahvili azalırken, hisse senetlerinde küçük bir artış oldu. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Rusya Merkez Bankasından Yeni Tedbirler

  Rusya Merkez Bankası, finans sektöründeki volatiliteyi istikrara kavuşturmayı amaçlayan bir dizi tedbir yayımladı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Bankacılık Sektörü Kredi Hacmi Arttı

  Bankacılık sektöründe kredi hacmi 11,5 milyar lira artarak 1 trilyon 188,1 milyar lira oldu. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
20.12.2014 07:57:10. #1.12#