SON DAKİKA MERKEZ BANKASI HABERLERİ

Son Dakika Merkez Bankası Haberleri

 • 19:35 İran: Yaptırımlar Kalktı, Engeller Duruyor İran: Yaptırımlar Kalktı, Engeller Duruyor İran'a uygulanan yaptırımların büyük bölümü ocak ayında kalktı.
 • 15:52 İran'da Nükleer Anlaşma Tartışmaları İran'ın başkenti Tahran'ın geçici cuma imamı Ayetullah Ahmed Hatemi, nükleer anlaşma konusunda ülkenin "keskin" bir şekilde ayrıldığını belirtti.
 • 13:06 Çetinkaya'ya 'Piyasacı' Yardımcı Geliyor Çetinkaya'ya 'Piyasacı' Yardımcı Geliyor Reuters'a bilgi veren yetkililer, Kilimci'nin atamasının kısa süre içinde yapılacağını bildirdi.
 • 09:36 Dolar 2,80'nin Üzerinde / (Dolar Ne Kadar Oldu?) Dolar 2,80'nin Üzerinde / (Dolar Ne Kadar Oldu?) Dün akşam saatlerinde 2.8132/2.8144 seviyesinde olan dolar/TL bu sabah saat 2.8085/2.8100 seviyesinde işlem görüyor.
 • 21:27 İzmit'te Türk Bayraklı Laiklik Yürüyüşü İzmit'te Türk Bayraklı Laiklik Yürüyüşü İzmit'te Türk bayraklı laiklik yürüyüşüİzmit'te, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın 'Laiklik yeni Anayasa'da olmamalıdır' sözleri, Kocaeli Atatürkçü Düşünce Derneği'nin düzenlediği Türk bayraklı yürüyüşle protesto edildi.
 • 20:14 İzmit'te Türk Bayraklı Laiklik Yürüyüşü İzmit'te Türk Bayraklı Laiklik Yürüyüşü İzmit'te, tbmm Başkanı İsmail Kahraman'ın 'Laiklik yeni Anayasa'da olmamalıdır' sözleri, Kocaeli Atatürkçü Düşünce Derneği'nin organize ettiği Türk bayraklı yürüyüşle proteso edildi.
 • 15:18 Merkez Bankası Sanat Koleksiyonu Sanatseverlerle Buluşacak "Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Sanat Koleksiyonu'ndan Başyapıtlar" Sergisi, Cer Modern Sanatlar Merkezi'nde sanatseverlerle buluşacak.
 • 15:14 Merkez Bankası Rezervleri Azaldı Merkez Bankası toplam rezervleri 1 milyar 723 milyon dolar azaldı.
 • 15:00 Merkez Bankası Rezervleri Azaldı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) toplam rezervleri, geçen hafta 1 milyar 723 milyon dolar düşüşle 114 milyar 620 milyon dolar oldu.
 • 10:15 Asya Borsaları Hong Kong Hariç Geriledi Asya borsalarında Japonya Merkez Bankası (BoJ) kararları sonrasında satış ağırlıklı bir seyir izlenirken, Hong Kong'da Hang Seng endeksi pozitif ayrıştı.
 • 10:14 Resmi Rezerv Varlıkları Mart Ayında Arttı Resmi Rezerv Varlıkları, bir önceki aya göre yüzde 1,6 oranında artarak 114,6 milyar dolar olarak gerçekleşti.
 • 02:35 Meral Akşener Balıkesir'de 'Başbakan Meral' Sloganıyla Karşılandı Meral Akşener Balıkesir'de 'Başbakan Meral' Sloganıyla Karşılandı MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, dün akşam Balıkesir'de partililerle buluştu, "Başbakan Meral" sloganları ile karşılandı.
 • 02:35 Balıkesir- Akşener Balıkesir'de Balıkesir- Akşener Balıkesir'de "Başbakan Meral" Sloganıyla Karşılandı Akşener Balıkesir'de "Başbakan Meral" sloganıyla karşılandı (ek)"SAAT HALA 17.25'İ Mİ GÖSTERİYOR YOKSA"MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener Balıkesir'de hükümeti ve "Reis" dediği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirirken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye de 17-25 Aralık yolsuzluk soruşturmasıyla ilgili tavrını anımsattı ve "Odanızdaki saat hala 17.25'i mi gösteriyor ? yoksa pil taktınız mı ?" diye sordu.
 • 02:25 Akşener Balıkesir'de Akşener Balıkesir'de "Başbakan Meral" Sloganıyla Karşılandı Akşener Balıkesir'de "Başbakan Meral" sloganıyla karşılandı (ek)"SAAT HALA 17.25'İ Mİ GÖSTERİYOR YOKSA"MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener Balıkesir'de hükümeti ve "Reis" dediği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirirken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye de 17-25 Aralık yolsuzluk soruşturmasıyla ilgili tavrını anımsattı ve "Odanızdaki saat hala 17.25'i mi gösteriyor ? yoksa pil taktınız mı ?" diye sordu.
 • 16:19 Aso Başkanı Özdebir: Karşılıksız Çek Oranı Artıyor Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, 2014-2015 döneminde karşılıksız çek sayısındaki artış oranının yüzde 27 olduğunu açıkladı.
 • 15:17 Türk yatırımcıya Hollanda uyarısı: Holding cenneti Hollanda, BEPS'le cazibesini yitirebilir
 • 14:51 Aso Başkanı Nurettin Özdebir Açıklaması Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, “Merkez Bankası’nın faiz koridorunun üst bandında 0,5 puan indirime gitmesini, yetersiz ancak doğru yönde atılmış bir adım olarak değerlendirmekteyiz” dedi.
 • 14:43 Ruhani, ABD'ye Sert Çıktı! Ruhani, ABD'ye Sert Çıktı! "Bu Yutabileceğiniz Bir Lokma Değil" İran Cumhurbaşkanı, İran Merkez Bankası'nın ABD'deki dondurulmuş mal varlığına tazminat gerekçesiyle el koymasını hırsızlık olarak değerlendirdi.
 • 14:12 Merkez Bankası: Gıda Enflasyonundaki Düşüş Nisan'da da Sürecek Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK) tarafından işlenmemiş gıda grubu yıllık enflasyonundaki düşüşün Nisan ayında da belirgin olarak süreceği vurgulandı.
 • 12:48 Aso Şubat Ayı Meclis Toplantısı Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Merkez Bankasının faiz indiriminin piyasa faizlerinde düşüşe yol açtığını belirterek, bunun iç piyasaya da canlılık getirmesini beklediklerini söyledi.
 • 12:34 Kayseri Kto Meclis Toplantısında Şehitler Anıldı Kayseri Kto Meclis Toplantısında Şehitler Anıldı Kto Meclis toplantısında şehitler anıldıKAYSERİ Ticaret Odası'nın (KTO) Nisan ayı Meclis Toplantısı'nın açılışında, ekrana bayraklı Türkiye haritasına yerleştirilmiş şehitlerin fotoğrafları yansıtıldı ve saygı duruşunda bulunuldu.
 • 12:09 Malezya Merkez Bankası Başkanlığına Muhammed İbrahim Atandı BANGKOK (AA) – Malezya Merkez Bankası Başkanlığına, başkan yardımcılarından Muhammed İbrahim atandı.
 • 11:44 Türk yatırımcıya Hollanda uyarısı: BEPS'teki düzenlemeler uygulamaya girerse, Türkiye'den yurt dışına çıkan sermayenin yüzde 34'ünü çeken Hollanda avantajını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilir.
 • 10:32 Bilgiç: Bilgiç: "Üretici Rahatlatılmalı" Adana Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Şahin Bilgiç, bir yıllık emeğinin karşılığını alamayan patates ve soğan üreticilerinin ciddi sıkıntılar içerisinde olduğunu, üreticilerin emeklerinin karşılığını mutlaka almaları gerektiğini söyledi.
 • 10:27 Dolar 2,82'nin Üzerinde / (Dolar Ne Kadar Oldu?) Dolar 2,82'nin Üzerinde / (Dolar Ne Kadar Oldu?) Genel olarak piyasalarda kararlar öncesi temkinli duruş korunurken, gün içinde global piyasalara paralel bir seyir beklenen dolar/TL bu sabah 2.82'nin üzerinde hareket ediyor.
 • 20:55 Borsa'dan 'Tarımda Yaşlı Nüfus Tehlikesi' Vurgusu Borsa'dan 'Tarımda Yaşlı Nüfus Tehlikesi' Vurgusu İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli, tarımda çalışan nüfusun yaşlandığına ve genç nüfusun tarıma yönelmediğine dikkat çekerek, “Gençlerimizin çoğu kentlerde ancak asgari ücrete vasıfsız işler bulabilmektedir.
 • 17:01 Macaristan'da Faiz Tarihi Dip Seviyede Macaristan Merkez Bankası (MNB) politika faizinde indirim yaptı.
 • 16:56 Başbakan Yardımcısı Şimşek'ten Kilis Açıklaması Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Zaman zaman maalesef bizim topraklara da atılan birtakım roketler düşebiliyor.
 • 16:44 Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog Toplantısı Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Jyrki Katainen, Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı (TTIP) anlaşması sürecine ilişkin, "Bu sürecin hiçbir şekilde ne Türkiye'ye ne de diğer taraflara olumsuz bir etkisinin olmamasını istiyoruz.
 • 16:03 Dolar 2,83'ün Altına Geriledi Dolar, TL karşısında Merkez Bankası ve ABD verisiyle 2,83’ün altına geriledi.
 • 14:52 Merkez Bankası Ppk Toplantı Özeti: (2) Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, "Yakın dönemde küresel oynaklıklarda süregelen düşüşün ve ağustos ayında yayımlanan yol haritasında belirtilen politika araçlarının etkili bir şekilde kullanılmaya başlanmasının geniş bir faiz koridoruna duyulan ihtiyacı azalttığı değerlendirilmektedir" ifadelerine yer verildi.
 • 14:41 Merkez Bankası Ppk Toplantı Özeti: (1) Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, enflasyonun yakın dönemde belirgin bir düşüş sergilediğine işaret edilerek, "Temelde işlenmemiş gıda kaynaklı gerçekleşen bu düşüşün kısa vadede devam edeceği öngörülmektedir.
 • 14:30 Merkez Bankası Ppk Toplantı Özetini Yayımladı Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) 20 Nisan’da yapılan toplantı özetini yayımladı.
 • 14:24 Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Enflasyon Raporu'nu Açıkladı (3) Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Enflasyon Raporu'nu Açıkladı (3) GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : TCMB Başkanı Murat Çetinkaya'nın konuşması Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Enflasyon Raporu'nu açıkladı: (3) "Ocak Enflasyon Raporu varsayımlarına göre, ham petrol fiyatlarını yukarı yönlü ve ABD doları cinsinden ithalat fiyatlarını ise aşağı yönlü güncelledik.
 • 14:22 Yeni Merkez Bankası Başkanı'ndan Faiz Açıklaması Yeni Merkez Bankası Başkanı'ndan Faiz Açıklaması Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Çetinkaya, "Sadeleşme adımları hızlandığı takdirde tek fonlanma faizine yaklaştığımız ölçüde kurul üyeleri nihai politika faizine dair değerlendirmelerini yapacak.
 • 14:03 Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Enflasyon Raporu'nu Açıkladı (4) Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Enflasyon Raporu'nu Açıkladı (4) GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : TCMB Başkanı Murat Çetinkaya'nın konuşması Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Enflasyon Raporu'nu açıkladı: (3) "Ocak Enflasyon Raporu varsayımlarına göre, ham petrol fiyatlarını yukarı yönlü ve ABD doları cinsinden ithalat fiyatlarını ise aşağı yönlü güncelledik.
 • 13:57 Merkez Bankası Murat Çetinkaya Konuştu, Dolar Geriledi (Dolar Ne Kadar Oldu?) Merkez Bankası Murat Çetinkaya Konuştu, Dolar Geriledi (Dolar Ne Kadar Oldu?) Enflasyon raporu toplantısı düzenleyen Çetinkaya, bundan sonra daha sade bir para politikası izleneceğini belirtti.
 • 13:55 Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Soruları Yanıtladı: (3) Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Çetinkaya, piyasa faizlerinde Merkez Bankası faizinin belirleyici olmakla birlikte tek faktör olmadığına dikkati çekerek, "Buradaki aktarımın belli bir gecikmeyle dönem dönem farklı ölçek ve şiddette gerçekleştiğinin anlatılması önemli diye düşünüyorum" dedi.
 • 13:27 Çetinkaya: Sadeleşme Adımlarına İmkânlar El Verdiği Ölçüde Devam Edeceğiz Çetinkaya: Sadeleşme Adımlarına İmkânlar El Verdiği Ölçüde Devam Edeceğiz Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, sadeleşme adımlarında kararlı olduklarını vurguladı.
 • 13:23 Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Enflasyon Raporu'nu Açıkladı (5) Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Enflasyon Raporu'nu Açıkladı (5) GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : TCMB Başkanı Murat Çetinkaya'nın konuşması Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Enflasyon Raporu'nu açıkladı: (4) "Yeni dönemde tercihimiz daha sade ve öngörülebilir bir para politikasından yana olacak.
 • 13:23 Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Soruları Yanıtladı (1) GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : TCMB) Başkanı Murat Çetinkaya'nın konuşması Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya soruları yanıtladı: (1) " Önümüzdeki dönemde elimizdeki bu set çerçevesinde sadeleşme adımlarına imkanlar el verdiği ölçüde devam ederek, bahsettiğimiz tek politika faizi çerçevesinde daha dar ve simetrik bir koridor aşamasına ulaşmayı düşünüyoruz" "Sermaye akımlarının farklı yön ve seyir izlediği dönemlerde farklı risklerle karşılaştığımızda faiz koridorunun etkin bir şekilde kullanıldığını gördük ve faydalarından da emin olduk. Ancak para politikasının artık daha sade ve öngörülebilir olmasının bize sağlayacağı katkının daha fazla olacağı kanaatiyle, küresel şartların ve diğer faktörlerin buna imkan tanıması nedeniyle sadeleşme sürecini başlattık" "Bununla birlikte biz önümüzdeki dönemde tek bir politika faizinin, daha dar ve simetrik bir faiz koridorunun olası değişik risk senaryolarında bizim açımızdan elimizdeki diğer enstrümanlarla desteklenmek suretiyle bize yeterli politika manevra alanı verdiğini ve vereceğini düşünüyoruz" Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Çetinkaya, gelecek dönemde ellerindeki set çerçevesinde sadeleşme adımlarına imkanlar el verdiği ölçüde devam edeceklerini belirterek, "Bahsettiğimiz tek politika faizi çerçevesinde daha dar ve simetrik bir koridor aşamasına ulaşmayı düşünüyoruz.
 • 13:05 Atso Meclis Toplantısı Atso Meclis Toplantısı Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın(ATSO) Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı ATSO Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
 • 13:03 Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Soruları Yanıtladı: (2) Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Çetinkaya, "Sadeleşme adımları hızlandığı takdirde tek fonlanma faizine yaklaştığımız ölçüde kurul üyeleri nihai politika faizine dair değerlendirmelerini yapacak.
 • 12:46 Enflasyon Raporu Açıklandı Merkez Bankası enflasyon tahminini yüzde 7,5’te bıraktı.
 • 12:43 Merkez, Enflasyon Tahminini Yüzde 7,5'te Tuttu Merkez, Enflasyon Tahminini Yüzde 7,5'te Tuttu Merkez Bankası, 2016 enflasyon tahminini yüzde 7,5 oranında sabit tuttu.
 • 12:29 Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Soruları Yanıtladı: (1) Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Çetinkaya, gelecek dönemde ellerindeki set çerçevesinde sadeleşme adımlarına imkanlar el verdiği ölçüde devam edeceklerini belirterek, "Bahsettiğimiz tek politika faizi çerçevesinde daha dar ve simetrik bir koridor aşamasına ulaşmayı düşünüyoruz.
 • 12:12 Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Enflasyon Raporu'nu Açıkladı: (4) Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Çetinkaya, yeni dönemde tercihlerinin daha sade ve öngörülebilir bir para politikasından yana olacağını belirterek, "Nihai olarak para politikası duruşunun daha açık ve öngörülebilir olduğu bir sisteme geçmeyi planlıyoruz" dedi.
 • 12:09 Merkez Bankası Enflasyon Öngörülerini Değiştirmedi (3) Merkez Bankası, 2016 yılı için yüzde 7.5 olan yılsonu enflasyon öngörülerini değiştirmedi.
 • 12:03 Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Enflasyon Raporunu Açıkladı Merkez Bankası enflasyon tahminini yüzde 7,5’te bıraktı.
 • 11:57 Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Enflasyon Raporu'nu Açıkladı: (3) Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Çetinkaya, "Ocak Enflasyon Raporu varsayımlarına göre, ham petrol fiyatlarını yukarı yönlü ve ABD doları cinsinden ithalat fiyatlarını ise aşağı yönlü güncelledik.