SON DAKİKA MERKEZ BANKASI HABERLERİ

Son Dakika Merkez Bankası Haberleri

08:24
Merkez Bankası'nın Dolara Sözlü Müdehalesi Kısa Süre İşe Yaradı Merkez Bankası'nın piyasayı yatıştıran açıklamasının etkisi kısa sürdü ve dolar yeniden 2.4480 lira ile rekor düzeye tırmanarak 2.45 liraya dayandı.
Merkez Bankası'nın Dolara Sözlü Müdehalesi Kısa Süre İşe Yaradı
07:45
Hükümet Bazı Kamu Görevlilerine Çalışma Süresi Sınırı Getiriyor Hükümet Başbakanlık ve bakanlıklar dahil tüm kurumlardaki daire başkanlarının üstündeki bürokratlar 4 yıl görev yapabileceğine dair önergeyi TBMM Genel Kurulu'na sunacak.
Hükümet Bazı Kamu Görevlilerine Çalışma Süresi Sınırı Getiriyor
20:29
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Muş Borcuna Sadık İl Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Muş’un protestolu senet, kredi ve şirketleşmeyle ilgili verilerini açıklayarak borcuna en sadık ilin Muş olduğunu söylediTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Muş Ticaret ve Sanayi Odası’nın ilk defa düzenlediği ‘Ekonominin Yıldızları Ödül Töreni’ne katıldı.
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Muş Borcuna Sadık İl
18:28
Merkez'in Freni Kısa Süreli Oldu, Dolar 2.45 Liraya Yaklaştı Merkez Bankası'nın piyasayı yatıştıran açıklamasının etkisi kısa sürdü ve dolar yeniden 2.4476 lira ile rekor düzeye tırmanarak 2.45 liraya dayandı.
18:07
Erdoğan Seçim Startını Verdi; Demokrasilerde Herkes Hukuka Uymak Zorunda" HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, başkanlık sisteminde fren ve denge sisteminin bulunduğunu olduğunu vurgulayarak, "Kusura bakmasın ama Sayın Cumhurbaşkanımız'da ne fren var ne de denge var." dedi.
17:44
Bakan Şimşek'ten Atama Müjdesi Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "2015 yılında da vergi müfettiş yardımcıları almaya devam edeceğiz.
17:37
Dolardaki Yükselişe Merkez Bankası Freni Doların bankalararası piyasada 2,4472 TL ile tarihinin en yüksek seviyesini görmesinin ardından Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'ndan (TCMB) yapılan açıklamayla, dolar 2,4260 TL'ye geriledi.
17:22
Mb: Piyasadaki Hareketler Faiz İndirim Süreciyle Uyumlu Değil (2) (gelişmeler ve geçmiş bilgi eklendi) Merkez Bankası, yakın dönemde yaşanan piyasa hareketlerinin, öngörülen faiz indirim sürecinin temkin düzeyiyle uyumlu olmadığını açıkladı.
16:42
Merkez Bankası: Faiz İndirimi İçin Koşullar Uygun Değil Merkez Bankası, doların kırdığı rekorlar sonrası faiz indirimi beklentilerine yönelik yazılı açıklama yaptı. Faiz indirimi için uygun koşulların olmadığını söyledi.
Merkez Bankası: Faiz İndirimi İçin Koşullar Uygun Değil
16:26
Zeybekci'nin Faiz Açıklaması Dolarda Yeni Rekor Getirdi Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin açıklamaları dolardaki yükselişe hız kazandırdı ve ABD para birimini 2.4456 lira ile yeni zirveye taşıdı.
15:04
Ekonomi Bakanı: Kurdaki Yükselme Faiz Beklentisini Etkilemez Ekonomi Bakanı Zeybekci "Türk Lirasının değer kaybetmesinin, doların yükselmesinin Türkiye'de faiz indirimi beklentileri üzerinde olumsuz bir etkisi olmaz." dedi.
Ekonomi Bakanı: Kurdaki Yükselme Faiz Beklentisini Etkilemez
14:15
Müsiad, Ocak Ayı Sameks Verileri Açıklandı MÜSİAD, ocak ayı SAMEKS verileri açıklandı- MÜSİAD Genel Başkanı Olpak: - "Sanayi Endeksi ocak ayında bir önceki aya göre 13,93'lük düşüşle 43,64'e, Hizmet Sektörü Endeksi de yüzde 2,82 azalarak 48,53 puana indi.
Müsiad, Ocak Ayı Sameks Verileri Açıklandı
12:04
Dolar Gün Boyu Rekor Tazeledi Faiz indirimi beklentisi ile dün 2.41'i görerek tarihi zirveye yükselen dolar, bugün yeni rekorlar kırdı.
Dolar Gün Boyu Rekor Tazeledi
11:00
Ocak Ayı Sameks Verileri Açıklandı Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Ocak Ayı Satın Alma Müdürleri Endeksi (SAMEKS) verilerini MÜSİAD Bursa Şubesinde düzenlenen basın toplantısında açıkladı.
10:06
Dolarda Yeni Rekor Hazırlığı Dolar/TL, TCMB'den haftaya erken faiz indirimi beklentisiyle tarihi zirveye yakın, yoğun veri gündemi izlenecek.
Dolarda Yeni Rekor Hazırlığı
19:29
Tisk Yönetim Kurulu Başkanı Eyüboğlu Açıklaması "Parite zararına karşı Merkez Bankası, reeskont kredisi limitini daha da yükseltmeli”
18:29
Almanya'da 5 Yıl Sonra İlk Kez Negatif Enflasyon Almanya'da TÜFE, bu yılın ocak ayında geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 0,3'e gerilerken, enflasyon 5 yıldan uzun bir süre sonra ilk kez negatif seviyeye döndü.
18:10
Danimarka Merkez Bankası Faizleri Eksiye Düşürdü Danimarka Merkez Bankası mevduat sertifikalarında fazi oranını yüzde 0,15'ten yüzde -0,5'e düşürdü.
17:48
Satso Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı A. Akgün Altuğ’un başkanlığında gerçekleştirildi.
Satso Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
15:03
İçte ve Dışta Faiz Baskılarıyla Dolar Yeni Tarihi Zirvede Merkez Bankasının önümüzdeki hafta erken faiz indirimine gidilebileceği beklentisi ve ABD Merkez Bankasının faiz artırmada kararlı tutumu doları yeni zirveye taşıdı.
14:50
İçte ve Dışta Faiz Baskılarıyla Dolar Yeni Tarihi Zirvede Merkez Bankasının önümüzdeki hafta erken faiz indirimine gidilebileceği beklentisi ve ABD Merkez Bankasının faiz artırmada kararlı tutumu doları yeni zirveye taşıdı.
İçte ve Dışta Faiz Baskılarıyla Dolar Yeni Tarihi Zirvede
13:22
Dolar, 2.41 TL ile Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı Merkez Bankası'nın haftaya faiz indirimine gideceği beklentisinin artması ve Fed açıklamalarıyla dolar 2,41'i aşarak tarihi zirvede.
Dolar, 2.41 TL ile Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı
11:15
Tisk Başkanı Eyüboğlu: Hükümet Seçim Ekonomisi Uygulamaktan Kaçınmalı Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Başkanı Yağız Eyüboğlu, bütçe açığı ile cari açığın son aylarda birlikte yükselmesinin ciddi bir risk olduğuna işaret ederek, "Dünyada çok korkulan bu ‘ikiz açık’ durumuna düşülmemesi için hükümet seçim ekonomisi uygulamaktan kaçınmalı” uyarısında bulundu.
10:42
Tisk Ekonomi Verilerini Değerlendirdi Türkiye için 2015 yılında "ikiz açık" riskinin baş gösterdiğine dikkati çekerken, öte yandan Merkez Bankası'nın da parite nedeniyle zarar gören ihracatçılara reeskont kredisi desteğini artırmasını istedi.
09:24
Dolar 2,40'ı Aştı Dolar 2,40’ı aştı.
Dolar 2,40'ı Aştı
09:12
ABD'den Faiz Artırım Sinyaliyle Dolar 2.40 Lirayı da Geçti Abd Merkez Bankası'nın (Fed) faizlerin bu yıl içinde artırılması planında bir değişim olmadığının sinyalini vermesi ve Türkiye'de faiz indirimi olasılığının artmasının etkisiyle artışı hızlanan dolar 2.40 lirayı da geçti.
ABD'den Faiz Artırım Sinyaliyle Dolar 2.40 Lirayı da Geçti
08:54
Dünyanın Beklediği Açıklama Yapıldı FED Faizi Değiştirmedi Amerikan Merkez Bankası Açık Piyasa Komitesi kararında, aralık ayındaki duruşunu koruyarak faizleri değiştirmedi. Bu durum Merkez Bankası'nı da etkileyecek.
Dünyanın Beklediği Açıklama Yapıldı FED Faizi Değiştirmedi
08:35
Dolar Güne Rekorla Başladı Dolar, Fed'in bu yıl faiz artırımı yapmayı değerlendiren tek gelişmiş ülke merkez bankası haline gelmesi ile 3 günden bu yana ilk kez yükseliyor; güne 2,40'ın üstünde başladı.
Dolar Güne Rekorla Başladı
22:29
Müsiad Kayseri Şubesi 21. Olağan Genel Kurulu KAYSERİ (İHA) – Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kayseri Şubesi’nin 21. Olağan Genel Kurulu’na katılan Genel Başkan Nail Olpak, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Müsiad Kayseri Şubesi 21. Olağan Genel Kurulu
22:01
Amerika Merkez Bankası, Faizleri Değiştirmedi Amerikan Merkez Bankası Açık Piyasa Komitesi, faizlerde değişikliğe gitmezken, faiz artışı konusunda "sabırlı olacağız" ifadesi yinelendi.
Amerika Merkez Bankası, Faizleri Değiştirmedi
21:53
Fed Faizleri Değiştirmedi Amerikan Merkez Bankası (FED) Açık Piyasa Komitesi, faizlerde değişikliğe gitmezken, faiz artışı konusunda “sabırlı olacağız” ifadesi yinelendi.
21:52
Müsiad Kayseri Şubesi 21. Olağan Genel Kurulu MÜSİAD Genel Başkanı Olpak: "Bu yıl haziran ayında yapılacak seçimlerin direkt olarak ekonomimizi etkileyeceği kanaatinde değilim" "İş alemi yüksek faizden hoşlanmaz. Yüksek faiz yatırımın düşmanıdır" "Son indirimi, 50 baz puanlık indirimi biz de yetersiz bulduk. Piyasanın, farklı ekonomistlerin değerlendirmelerine.
Müsiad Kayseri Şubesi 21. Olağan Genel Kurulu
17:26
Gürsel Tekin: "Chp İhanetlerin Dışında Olduğu İçin Ayakta" CHP MYK toplantısı- Genel Sekreter Tekin: "Bilmeniz gereken bir şey varsa Sayın Davutoğlu, eğer bu parti 92 yıldır ayaktaysa, ihanetlerin dışında olduğu için ayaktadır.
Gürsel Tekin: 'Chp İhanetlerin Dışında Olduğu İçin Ayakta'
17:22
Gürsel Tekin : Türkiye'de Her Şey Olur, Başkanlık Sistemi Olmaz Chp Genel Sekreteri Gürsel Tekin, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.
Gürsel Tekin : Türkiye'de Her Şey Olur, Başkanlık Sistemi Olmaz
16:23
Afganistan'da Yeni Kabine İçin Güven Oylaması Yapıldı 25 bakan adayından sadece 8'i güvenoyu alabildi.
16:22
Dolar 6 Haftanın Zirvesini Gördü Dolar/TL bankalararası piyasada 2,3832 ile son 6 haftanın en yüksek seviyesini gördü.
Dolar 6 Haftanın Zirvesini Gördü
16:20
CHP Myk Toplantısı Genel Sekreter Tekin: "Bilmeniz gereken bir şey varsa Sayın Davutoğlu, eğer bu parti 92 yıldır ayaktaysa, ihanetlerin dışında olduğu için ayaktadır.
15:44
Davutoğlu : Kıdem Tazminatı Sistemindeki Sorunların Çözümü İçin İstişare İçinde Gerekli Mevzuat... Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yapısal Dönüşüm 10. Kalkınma Öncelikli Dönüşüm Programı'nı açıkladı.
Davutoğlu : Kıdem Tazminatı Sistemindeki Sorunların Çözümü İçin İstişare İçinde Gerekli Mevzuat...
14:58
Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları Başbakan Davutoğlu ve bakanlar soruları yanıtladı (1) Davutoğlu: "Önümüzdeki günlerde, haftalarda yapılacak toplantılarla faiz oranlarının daha aşağı inme, daha aşağı bir trende doğru yönelmesi beklentisi hepimiz için söz konusudur" "Bu yönde bir eğilim ve bu yönde bir karar alınacağı düşüncesindeyim.
14:51
Türkiye İmsad'ın İnşaat Malzemesi Sanayi Endeksi Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD), Türkiye'nin ilk İnşaat Malzemeleri Sanayi Endeksi'ni yayınlamaya başladı.
Türkiye İmsad'ın İnşaat Malzemesi Sanayi Endeksi
14:41
İmsad, İlk Sanayi Malzemeleri Endeksleri'ni Açıkladı Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Türkiye’nin ilk İnşaat Malzemeleri Sanayi Endeksi’ni yayınlamaya başladı.
İmsad, İlk Sanayi Malzemeleri Endeksleri'ni Açıkladı
14:30
Davutoğlu: "Faiz Oranlarının Düşmesi Zaten Beklenen Bir Gelişmeydi" Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları- Başbakan Davutoğlu ve bakanlar soruları yanıtladı (1)- Davutoğlu: - "Önümüzdeki günlerde, haftalarda yapılacak toplantılarla faiz oranlarının daha aşağı inme, daha aşağı bir trende doğru yönelmesi beklentisi hepimiz için söz konusudur"- "Bu yönde bir eğilim ve bu yönde bir karar alınacağı düşüncesindeyim ama Merkez Bankası kendi çalışma sistemini bu anlamda uygulayacak"-"Son faiz indirim kararı doğru bir karardır, Sayın Başçı'nın dün yaptığı
Davutoğlu: 'Faiz Oranlarının Düşmesi Zaten Beklenen Bir Gelişmeydi'
14:19
Başbakan Davutoğlu Yapısal Dönüşüm Programının Son Bölümünü Açıkladı Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Nitelikli insan gücü için çalışma izni turkuaz kart sistemi ile özellikle gelmelerini arzu ettiğimiz kişiler için ara alan oluşturacağız. Türkiye’de rahat kalacaklar, vatandaş olmadan belli haklardan istifade ederek, böylece en kaliteli insan unsurunun Türkiye’ye gelişini temin edeceğiz" dedi.
13:30
Nazarbayev'den Bütçe ve Ulusal Varlık Fonu Üzerinde Sıkı Kontrol Talimatı Petrol fiyatlarındaki düşüş nedeniyle 2015 yılı bütçesi revize edilen Kazakistan'da Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev, bütçe ve ulusal varlık fonu Samruk Kazyna üzerindeki kontrolün artırılması talimatını verdi.
13:23
Aso Ocak Ayı Meclis Toplantısı ASO Başkanı Özdebir: "2014 yılı büyümesi yüzde 3'ün altına düşecektir ancak bizi endişelendiren 2015'teki büyümedir.
12:47
Başbakan Davutoğlu'ndan Önemli Açıklamalar Başbakan Ahmet Davutoğlu, öncelikli dönüşüm programının iş gücü ayağını açıkladı.
12:09
Aso Başkanı: 2015'teki Büyümeden Endişeliyiz Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, 2015 yılına dezavantajlı başladıklarını söyledi Özdebir, "2015’teki büyümeden endişeliyiz.
Aso Başkanı: 2015'teki Büyümeden Endişeliyiz
11:10
Davutoğlu: Kıdem Tazminatı ve İşsizlik Sigortasında Düzenleme Yapılacak Başbakan, ekonomide dönüşüm paketini açıkladı. Davutoğlu, kıdem tazminatı konusunda düzenleme yapacaklarını söyledi. Bakan ise "Bu sorunu seçime kadar çözeceğiz" dedi.
Davutoğlu: Kıdem Tazminatı ve İşsizlik Sigortasında Düzenleme Yapılacak
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 31.01.2015 10:33:20. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA MERKEZ BANKASI HABERLERİ
[Hata Bildir]