SON DAKİKA MERSİN AKDENİZ HABERLERİ

Son Dakika Mersin Akdeniz Haberleri

 • 14:44Mersin'de Atletizm ŞöleniAvrupa Atletizm Birliği (EA) ile Türkiye Atletizm Federasyonu iş birliğinde Mersin Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle gerçekleştirilecek Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası, yarın başlayacak.
 • 13:11Mersin'deki Dhkp-C'ye Yönelik OperasyonMersin'deki Dhkp-C'ye Yönelik OperasyonGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Zanlıların otobüslerle adliyeye getirilişi - Adliyenin dışından görüntü - Zanlıların otobüslerden indirilişi - Adliye önünden polis ekiplerinin güvenlik önlemi alması - Polis araçların adliye önünde bekleyişi Mersin'deki DHKP-C'ye yönelik operasyon- Gözaltına alınan 42 şüpheliden 23'ü adliyeye sevk edildi Mersin'de terör örgütü DHKP-C'ye yönelik operasyonda gözaltına alınan 42 şüpheliden 23'ü adliyeye sevk edildi.
 • 18:35Atıcı: Akdeniz Oyunları'ndaki Usulsüzlükler SoruşturulacakCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Akdeniz Oyunları'nda paravan spor kulüplerine aktarıldığı öne sürülen 900 bin TL'lik usulsüzlüğün soruşturulacağını belirtti.
 • 16:09CHP'li Atıcı: Akdeniz Oyunlarındaki Usulsüzlükler SoruşturulacakCHP'li Atıcı: Akdeniz Oyunlarındaki Usulsüzlükler SoruşturulacakChp Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, amatör spor kulüpleri üzerinden yapıldığı iddia edilen usulsüzlüklerin soruşturulmasına Mersin Valiliği'nin izin vermediğini, bunun üzerine Adana Bölge İdare Mahkemesi'ne yaptığı itirazın kabul edildiğini belirterek, "Mahkeme itirazımızı haklı bulmuş ve konunun soruşturulması gerektiğine karar vermiştir" dedi.
 • 16:06Mersin Akdeniz 2015 genel seçim sonuçları (Akdeniz ilçesi)Mersin Akdeniz 2015 genel seçim sonuçları (Akdeniz ilçesi)Mersin Akdeniz seçim sonuçları. Akdeniz ilçesi genel seçim sonuçları. Mersin Akdeniz 2015 genel seçim sonuçları sonrası bölgeden sıcak gelişmeler. Mersin'de 7 Haziran akşamı sondakika haberler.
 • 14:40İçişleri Başkanlığı: HDP'ye Saldıran Şahsın Suriye Bağlantısı Yokİçişleri Başkanlığı: HDP'ye Saldıran Şahsın Suriye Bağlantısı Yokİçişleri Bakanlığı, HDP'nin Adana ve Mersin'deki parti binalarına bombalı saldırı düzenleyen failin Suriye'ye gidip geldiği iddialarının gerçeği yansıtmadığı açıkladı.
 • 15:40İçişleri Bakanlığı: Saldırganın Açık Kimliği Tespit Edildiİçişleri Bakanlığı, Adana Seyhan ve Mersin Akdeniz ilçeleri HDP parti binalarına saldırı düzenleyenin aynı kişi olduğunu belirterek, şahsın açık kimliğinin güvenlik birimlerince tespit edildiği, yakalanması için tüm çalışmaların özenle yürütüldüğünü bildirdi.
 • 15:12Başbakan Davutoğlu: Başbakan Davutoğlu: "Baş Veririz, Baş Eğmeyiz Biz"Başbakan Ahmet Davutoğlu, bütün Türkiye’yi her türlü ihanet şebekesinden temizleyeceklerini vurgulayarak, "Bir daha ne Mersin’de ne de bu aziz vatanımızın herhangi bir santimetre karesinde ihtilalcilerin ayak izlerini görmeyeceğiz.
 • 17:04CHP'li Atıcı, Çağalayan'ın Danışmanının İfadesini Meclise TaşıdıCHP'li Atıcı, Çağalayan'ın Danışmanının İfadesini Meclise TaşıdıChp Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, TBMM 17 Aralık Soruşturma Komisyonu'na gelen belgelere göre Ekonomi eski Bakanı Zafer Çağlayan'ın danışmanının, Mersin 17'nci Akdeniz Oyunları'nın açılış haftasında Ak Parti'nin düzenlediği toplantı ve reklamlar için Rıza Sarraf'tan parasal yardım alındığı sözlerini TBMM gündemine taşıdı.
 • 10:53Tarsus'ta Kurban Hırsızı YakalandıTarsus'ta Kurban Hırsızı YakalandıMersin-Akdeniz Huzurkent Mahallesinde kurulan kurban satış yerinden 3 adet küçükbaş hayvan çalındığı ihbarını alan polis ekipleri çalışma başlattı.
 • 15:35Mahalle Muhtarları ve Kursiyerlerden Kadın Yöneticilere DestekMahalle Muhtarları ve Kursiyerlerden Kadın Yöneticilere DestekMersin’de bir grup mahalle muhtarı, çeşitli kurum, sivil toplum örgütü temsilcileri, veliler ve mahalle sakinleri, beceri ve meslek kursları ile okullardaki kadın yöneticilerin görevlerine son verilmesine tepki göstererek, kadınlara yönelik haksız uygulamalara son verilmesini istediler.
 • 13:27Mersin Müslüman ve Hristiyanlar İftarda BuluştuMersin Müslüman ve Hristiyanlar İftarda BuluştuMersin Akdeniz Rotary Kulübü tarafından verilen iftar yemeği, Müslüman ve Hristiyanları aynı sofrada buluşturdu.
 • 13:07Müslüman ve Hristiyanlar İftarda BuluştuMüslüman ve Hristiyanlar İftarda BuluştuMersin Akdeniz Rotary Kulübü tarafından verilen iftar yemeği, Müslüman ve Hristiyanları aynı sofrada buluşturdu.
 • 13:25Oğuz: Farklı Alanlarda Yatırım Yaparak Risk BölünmelidirOğuz: Farklı Alanlarda Yatırım Yaparak Risk BölünmelidirMersin Akdeniz Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Emin Rıdvan Oğuz, yatırım alanlarının çeşitlendirilmesi bunun içinde yurt dışı ticaretinin geliştirilmesi gerektiğini belirterek, amacın riski bölmek olduğunu ifade etti.
 • 11:34Manavgatspor, Adıyamanspor'dan Feyyaz'ı Kadrosuna Dahil EttiManavgatspor, Adıyamanspor'dan Feyyaz'ı Kadrosuna Dahil Etti2014-2015 sezonunda 2. Lig'e yükselmeyi hedefleyen ve bu hedef doğrultusunda transfer çalışmalarını sürdüren Manavgatspor yönetimi, son olarak Adıyamanspor’da forma giyen orta saha oyuncusu Feyyaz Belen’i kadrosuna kattı.
 • 13:32İşadamları Mavi Turda Buluştuİşadamları Mavi Turda BuluştuMersin Akdeniz Sanayici ve İşadamları Derneği (Mersin ASİAD), Ceyhan Girişimci İşadamları Derneği (CEYGİD) ve Şanlıurfa Girişimci İşadamları Derneği (ŞUGİAD) işbirliğiyle deniz turu programı düzenlendi.
 • 12:55Adana'nın Tenisteki Gururu OlduAdana Atlıspor Kulübü sporcusu Tuna Kaan Ayman, Mersin'deki Akdeniz Olimpiyat Tesisleri Kortları'nda yapılan eleme turnuvalarının ardından 14 yaş grubunda tenis milli takıma seçildi.
 • 16:05Biber Gazıyla Kanser Olduğunu İddia Eden Gezi Eylemcisi Mehmet İstif ÖldüBiber Gazıyla Kanser Olduğunu İddia Eden Gezi Eylemcisi Mehmet İstif ÖldüMersin'de geçen 20 Haziran'da yapılan Gezi Parkı eylemi sırasında yüzüne biber gazı sıkılması nedeniyle dil kökü kanseri olduğu ileri sürülen yazılım uzmanı 36 yaşındaki Mehmet İstif, tedavi gördüğü hastanede bugün yaşamını yitirdi.
 • 15:57Gezi Eylemcisi Yaşamını YitirdiGezi Eylemcisi Yaşamını YitirdiMersin'de geçtiğimiz yıl yüzüne biber gazı sıkılan ve bu nedenle dil kökü kanseri olduğu iddia edilen Mehmet İstif tedavi gördüğü hastanede öldü.
 • 11:41Ataş Rafinerisinden Devir Alınan Lojmanların YıkımıTOKİ, Mersin'in Akdeniz ilçesi Çay Mahallesi'ndeki yıkım çalışmalarının, 18 lojman, sosyal tesis, trafo ve havuzları kapsadığını açıkladı.
 • 11:31TOKİ'den "Mersin" AçıklamasıBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Mersin’deki projede temel esasın taşınmaz sahiplerine mevcut durumları esas alınarak yine kendi bölgelerinde konut veya ticarethane verilmesi olduğunu, hiçbir mülk sahibinin bu bölgeden, başka bir yere gönderilmesi gibi bir durum ve talebin söz konusu olmadığını bildirdi.
 • 10:43TOKİ'den Çay Mahallesi AçıklamasıTOKİ Başkanlığı, "Mersin'in Akdeniz ilçesi Çay Mahallesi'nde bulunan lojmanların çevresindeki vatandaşların konutlarını da kapsayacağı yok" dedi.
 • 10:39TOKİ'den "Lojman" AçıklamasıBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Mersin'in Akdeniz ilçesi Çay Mahallesi'nde bulunan "ATAŞ Rafinerisinden devir alınan lojmanlar ve diğer donatıların" yıkımı ile ilgili başlatılan çalışmanın, "lojmanların çevresindeki vatandaşların konutlarını da kapsayacağı" şeklinde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
 • 13:06Gezi Eylemcisi Ölümle PençeleşiyorGezi Eylemcisi Ölümle PençeleşiyorMersin'de geçen 20 Haziran'da Gezi Parkı eylemi sırasında yüzüne biber gazı sıkılan ve bu nedenle dil kökü kanseri olduğu iddia edilen 36 yaşındaki Mehmet İstif, ölümle pençeleşiyor.
 • 12:49Gezi Eylemcisi Ölümle PençeleşiyorGezi Eylemcisi Ölümle PençeleşiyorMersin'de Gezi Parkı eylemi sırasında yüzüne biber gazı sıkılan ve bu nedenle dil kökü kanseri olduğu iddia edilen Mehmet İstif, ölümle pençeleşiyor.
 • 12:02Asiad: İstikrarlı Ekonomi İçin Güven Ortamına İhtiyaç VarAsiad: İstikrarlı Ekonomi İçin Güven Ortamına İhtiyaç VarMersin Akdeniz Sanayici Başkan Yardımcısı Ahmet Kodaz, istikrarlı ekonomi için işbirliği ve güven ortamına daha fazla ihtiyaç duyulduğunu belirtti.
 • 17:09Mersin Akdeniz'de CHP'nin İkinci İtirazına Rağmen Sonuç DeğişmediMersin Akdeniz'de CHP'nin İkinci İtirazına Rağmen Sonuç DeğişmediMersin'in merkez Akdeniz ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Ilçe Seçim Kurulu'nun ardından Il Seçim Kurulu'na yaptığı itiraz sonucu değiştirmedi.
 • 15:34Chp, Mersin Akdeniz'de IsrarlıChp, Mersin Akdeniz'de IsrarlıCHP, Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi’ndeki ısrarını sürdürüyor.
 • 14:01Guatemala Büyükelçisi Mersin'e GeldiGuatemala Büyükelçisi Mersin'e GeldiAkdeniz Sanayici ve Işadamları Derneği'nin davetlisi olarak Mersin'e gelen Guatemala Büyükelçisi Lars Pira, iş adamlarını yatırıma davet etti.
 • 18:17Gezi Eylemcisinin Kanserle MücadelesiGezi Eylemcisinin Kanserle MücadelesiMersin'de yazılım uzmanı 36 yaşındaki Mehmet İstif, kanserle mücadele ediyor.
 • 18:03Gezi Eylemcisinin Kanserle MücadelesiGezi Eylemcisinin Kanserle MücadelesiMersin'de yazılım uzmanı 36 yaşındaki Mehmet İstif, kanserle mücadele ediyor.
 • 16:38Gezi Eyleminde Ağzına Biber Gazı Doldu, Dili Kanser OlduGezi Eyleminde Ağzına Biber Gazı Doldu, Dili Kanser OlduMersin'de Gezi Park eylemi sırasında yüzüne biber gazı sıkıldığını öne süren Mehmet İstif, ağzında oluşan yaralar ilerleyince dil kökü kanseri oldu.
 • 13:02Akdeniz Foklarına Liman TehdidiAkdeniz Foklarına Liman TehdidiMersin'in Gülnar İlçesi'ne bağlı Büyükeceli Beldesi'nde kurulması planlanan Akkuyu Nükleer Santral ile ilgili tartışmalar sürerken bölgede planlanan 3 termik santral ve 2 çimento fabrikası için Akdeniz foklarının üreme ve barınma bölgesi olan Yeşilovacık'a liman yapılması tepki çekti.
 • 14:38Mersin Asıad, İşkadınlarını Girişimciliğe Teşvik EdiyorMersin Asıad, İşkadınlarını Girişimciliğe Teşvik EdiyorMersin Akdeniz Sanayici ve Işadamları Derneği, işkadınlarına yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.
 • 11:56Asiad'ın 10. Kuruluş Yıl Dönümüne Muhteşem KutlamaAsiad'ın 10. Kuruluş Yıl Dönümüne Muhteşem KutlamaMersin Akdeniz Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (ASİAD) 10.kuruluş yıl dönümü Yenişehir Fuar Alanında gerçekleştirilen etkinlikle kutlandı.
 • 14:49Gıda İş Geliştirme Platformu Mersin'de YapıldıGıda İş Geliştirme Platformu Mersin'de YapıldıKar Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Berksan, yaklaşık 42 yıldır gıda sektörünün içinde olduğunu ifade ederek, "Artık perakendecilik aldı başını gitti.200 bin noktaya eskiden satış yapardım."
 • 14:39Asiad, Gıda Sektörünü Mersin'de BuluşturacakAsiad, Gıda Sektörünü Mersin'de BuluşturacakMersin Akdeniz Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD), gıda sektörüne yönelik iş geliştirme platformu düzenleyecek.2 Kasım'da gerçekleştirilecek platformda 7 ilden 20 TUSKON üyesi işadamı derneğinin gıda sektör temsilcileri Mersin'de bir araya...
 • 15:00Gelişmede Süreklilik İçin Birlikte Hareket Edilmesi GerekirGelişmede Süreklilik İçin Birlikte Hareket Edilmesi GerekirMersin Akdeniz Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Başkan Yardımcısı Ahmet Bulut, gelişmede sürekliliğin sağlanması için birlikte hareket edilmesi gerektiğini söyledi.
 • 13:49"Vergi İncelemesi İçin Her An Hazırlıklı Olun"Mersin Vergi Dairesi vergi müfettişi Harun Dumlu, vergi incelemesinin haber vermeden yapıldığını, mükelleflerin her an inceleme yapılacakmış gibi denetime hazır olmaları gerektiğini söyledi.
 • 14:30Asiad, İşadamlarını Yatırıma Teşvik EdiyorAsiad, İşadamlarını Yatırıma Teşvik EdiyorMersin Akdeniz Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD), girişimciliğin artırılmasına yönelik faaliyetlerine devam ediyor.
 • 13:02'Üretime Ağırlık Vererek Kalkınmalıyız''Üretime Ağırlık Vererek Kalkınmalıyız'Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli,kalkınmanın üretime ağırlık verilerek gerçekleşmesi gerektiğini belirtti.
 • 15:39FMV Işık Okulları Öğrencisi Zülal Zeren Rekora DoymuyorFMV Işık Okulları Öğrencisi Zülal Zeren Rekora Doymuyorİlkokul ikinci sınıfta başladığı yüzme sporunda bugüne dek sayısız başarılara imza atan FMV Özel Erenköy Işık Lisesi öğrencisi Zülal Zeren, 17. Mersin Akdeniz Oyunları'nda yeni bir rekor daha kırdı.
 • 11:04CHP'li Kaplan: Sporda Ödül Artınca Doping de ArttıCHP'li Kaplan: Sporda Ödül Artınca Doping de ArttıCHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, büyük bir artış gösteren doping olaylarını soru önergesiyle TBMM'ye taşıdı.
 • 14:20Davulcuoğlu: Ekonomik Eksen Asya ve Afrika'ya KayıyorDavulcuoğlu: Ekonomik Eksen Asya ve Afrika'ya KayıyorAlfemo Mobilya Genel Müdürü Ramazan Davulcuoğlu dünyanın ekonomik ekseninin Asya ve Afrika'ya kaydığını belirtti.
 • 11:17Mersin Valisi Farklı İnançlara Mensup Vatandaşlarımızla İftar YaptıMersin Valisi Farklı İnançlara Mensup Vatandaşlarımızla İftar YaptıVali Hasan Basri Güzeloğlu, insanın Allah'ın yarattığı varlıkların en değerlisi olduğunu belirterek, "İnsanı değerli kılan, insana ait olan değerlerdir. Güzel ahlak insanın en büyük zenginliğidir. Ahlakı eksik olanın 'değer' olarak ifade edilmesi mümkün değildir" dedi.
 • 12:54CHP'li Toprak'tan Akdeniz Oyunları İddiası: Milyarlarca Lira Birilerini Zengin Etmek İçin HarcandıCHP'li Toprak'tan Akdeniz Oyunları İddiası: Milyarlarca Lira Birilerini Zengin Etmek İçin HarcandıCHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Akdeniz Oyunları'nın açıklanan başlangıç maliyeti ile bitişi arasında iki katına varan bir artış olduğunu belirterek, "Hükümet sportif müsabakalarda en alt sıralarda yer alan üçüncü, beşinci sınıf"...
 • 00:10"Ülkenin Büyümesi İçin Elimizden Geleni Yapıyoruz"Mersin ASİAD Başkanı Emin Rıdvan Oğuz, ülkenin büyümesi için ellerinden gelen bütün gayreti gösterdiklerini söyledi.
 • 15:12CHP'li Atıcı, Akdeniz Oyunları Harcalamarını TBMM'ye TaşıdıCHP'li Atıcı, Akdeniz Oyunları Harcalamarını TBMM'ye TaşıdıCHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Akdeniz Oyunları için yapılan tesisler ve organizasyonda harcamanın hangi bütçeden sağlandığını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması için TBMM'ye soru önergesi verdi.17'nci Akdeniz Oyunları'nın...
 • 13:36AK Parti TBMM Grup ToplantısıGenel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (1) "Benim aziz milletimi, ihtiyaç sahibi kardeşimi 'makarnacı, kömürcü, pirinç, un için oyunu satan adam' diye lanse edenler, kibir hastalığı içinde vicdanını kaybetmiş zavallılardır. Bu, devası olmayan, ilacı bulunmayan, şifası mümkün olmayan bir hastalıktır" "Bu kibirlilik, vicdansızlık, millet karşısında her zaman kaybetmiştir. Bundan sonra da kaybetmeye mahkumdur" "On yıllardır demokrasiye müdahale için gerekçe gösterilen, müdahalelere kılıf olarak sunulan TSK İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesini değiştiriyoruz. Bu kılıfı, bu yanlışı, demokrasimiz üzerindeki bu gölgeyi artık kaldırıyoruz" "Madde metninde yapacağımız bir değişiklikle TSK'nın vazifesini ve askerlik kavramını yeniden tanımlıyor, bu maddenin farklı şekilde yorumlanmasının, meşhur deyimiyle durumdan vazife çıkarılmasının önüne geçiyoruz"
 • 13:12AK Parti Grup Toplantısı (1)AK Parti Grup Toplantısı (1)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, demokrasiye müdahale için bir gerekçe olarak gösterilen ve müdahalelere kılıf olarak sunulan Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Kanunu'nun 35.maddesi artık değiştireceklerini belirterek, "Madde metninde yapacağımız"...