SON DAKİKA MERSİN HABERLERİ

Son Dakika Mersin Haberleri

 • 11:35Akib'in İhracatı İlk Dokuz Ayda Yüzde 13 AzaldıAkdeniz İhracatçı Birlikleri’nin (AKİB) 2015 yılının ilk 9 ayındaki ihracatı geçen yıla göre yüzde 13 azalarak 8,1 milyar dolara, Mersin firmalarının ihracatı ise yüzde 14 azalarak 1 milyar dolara geriledi.
 • 11:19Rusya'ya Gidemeyen Narenciye Yüklü Tır'lar 3 Gündür Dinlenme Tesisinde BekliyorRusya'ya Gidemeyen Narenciye Yüklü Tır'lar 3 Gündür Dinlenme Tesisinde BekliyorAntalya ve Mersin'den gelen narenciye yüklü yaklaşık 400 TIR, Samsun Limanı'ndaki gemilerin Rusya tarafına gidememesi üzerine 3 gündür Samsun-Ankara yolu üzerindeki dinlenme tesislerinde bekliyor.
 • 10:27Özgecan Aslan'ı Oynayan Büyüksaraç: O Sahnede Ağlama Krizine GirdimÖzgecan Aslan'ı Oynayan Büyüksaraç: O Sahnede Ağlama Krizine GirdimMersin'in Tarsus İlçesi'nde evine gitmek üzere bindiği minibüste cinsel tacize uğrayan üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesini konu alan, 'Faint Sound' (Soluk ses) filmi 15 Aralık'ta vizyona girecek.
 • 09:39Üç Çocuğuyla Yaşam Mücadelesi VeriyorÜç Çocuğuyla Yaşam Mücadelesi VeriyorMersin’de iki yıl önce eşinden ayrılan ve üç çocuğuyla ortada kalan Hacer Çalışkan, aylık 500 lira nafaka ve devlet yardımıyla yaşam mücadelesi veriyor.
 • 16:19Mersin'de Pkk/kck Şüphelileri Serbest BırakıldıMersin'de Pkk/kck Şüphelileri Serbest BırakıldıMersin'de terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 şüpheli tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
 • 16:16TBMM'de Cumhuriyet Gazetesini Gösterdi: Bu Yiğit Bir Giderler Bin GelirlerTBMM'de Cumhuriyet Gazetesini Gösterdi: Bu Yiğit Bir Giderler Bin GelirlerCHP Mersin Milletvekili Altuğ Atıcı, TBMM Genel Kurulu’nda Cumhuriyet Gazetesi’nin bir nüshasını göstererek geçtiğimiz gün tutuklanan Can Dündar ve Erdem Gül ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 • 15:31Cumhuriyet Gazetesi'ne Destek Ziyaretleri SürüyorCumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'e destek vermek için CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar ve Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri gazeteyi ziyaret etti.
 • 12:58Mersin'deki Kck Operasyonu Zanlıları SerbestMersin’de terör örgütü KCK’nın ekonomik yapılanmasına yönelik operasyon gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 10 kişi, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
 • 12:42Mersin Kitap Fuarı'na Gençlerden Büyük İlgiMersin Kitap Fuarı'na Gençlerden Büyük İlgiMersin'de CNR Holding tarafından ilk kez açılan Mersin Kitap Fuarı'na genç okurlar büyük ilgi gösterdi.
 • 12:23Suriyeli Çocuklar Yürek SızlattıSuriyeli Çocuklar Yürek SızlattıMersin'de ülkelerindeki iç savaştan kaçan Suriyeli küçük çocukları, sokaklarda çöplerden atık toplayarak aile geçimlerine katkı sağlıyor.
 • 15:09Mersin Demokrasi Güçlerinden Tutuklamalara TepkiMersin Demokrasi Güçlerinden Tutuklamalara TepkiMersin Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, Ankara Temsilcisi Ender Gül’ün tutuklanmaları ile Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Fazıl Türk’ün gözaltı kararı ve geçmiş dönem meclis üyelerinin tutuklanmalarını kınadı.
 • 13:25CHP Milletvekili Atıcı: CHP Milletvekili Atıcı: "Dündar ve Gül ile Birlikte Özgürlüğümüz de Tutuklanmıştır"CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün tutuklanmalarının bir hukuk katliamı olduğunu belirterek, “Can Dündar ve Erdem Gül ile birlikte özgürlüğümüz de tutuklanmıştır" dedi.
 • 12:35Fikri Sağlar: İki Gazetecinin Tutuklanması Yargının İflasıdırCHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün tutuklanmasının yargının iflası olduğunu belirtti.
 • 12:14Mersin Kck Zanlıları AdliyedeMersin Kck Zanlıları AdliyedeMersin'de PKK/ KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 11 şüpheliden 9'u mahkemeye çıkartıldı.
 • 10:04Mersin'deki Kck Operasyonu Zanlıları AdliyedeMersin'deki Kck Operasyonu Zanlıları AdliyedeMersin’de, PKK/KCK terör örgütünün ekonomik yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltına alınan 11 kişiden 9’u adliyeye sevk edildi.
 • 14:23Mersin?de 'Sarı Ulak' Zeytinine Kalite ve Verim ÇalışmasıMersin?de 'Sarı Ulak' Zeytinine Kalite ve Verim ÇalışmasıMersin'de 'Sarı Ulak' zeytinine kalite ve verim çalışması Mehmet DOĞANER/ ERDEMLİ (Mersin), (DHA)- MERSİN'in Erdemli İlçesi'nde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü'ne bağlı Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü'nce 'sarı ulak' zeytin çeşidinde verim ve kalite artışı çalışmasına başlandı.
 • 14:11Mersin'de 'Sarı Ulak' Zeytinine Kalite ve Verim ÇalışmasıMersin'de 'Sarı Ulak' Zeytinine Kalite ve Verim ÇalışmasıMersin'in Erdemli İlçesi'nde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü'ne bağlı Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü'nce 'sarı ulak' zeytin çeşidinde verim ve kalite artışı çalışmasına başlandı.
 • 13:59Akdeniz Belediye Başkanı Hdp'li Türk: Kaçmadım, Görevimin BaşındayımAkdeniz Belediye Başkanı Hdp'li Türk: Kaçmadım, Görevimin BaşındayımMersin'de, terör örgütü PKK/ KCK'nın ekonomik yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınma kararı bulunduğu öne sürülen Akdeniz Belediye Başkanı HDP'li M.Fazıl Türk, resmi izinli olarak il dışında olduğunu ve görevini sürdürdüğünü açıkladı.
 • 12:33Liseli Filiz KayıpLiseli Filiz KayıpMersin'de, okula gideceğini belirterek evden ayrılan lise öğrencisi 16 yaşındaki Şefika Filiz Çelik'ten bir daha haber alınamadı.
 • 12:25Liseli Filiz KayıpLiseli Filiz KayıpMersin'de, okula gideceğini belirterek evden ayrılan lise öğrencisi 16 yaşındaki Şefika Filiz Çelik'ten bir daha haber alınamadı.
 • 11:44Hdp'li Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl TürkHdp'li Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl TürkGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Akdeniz Belediye binasının dışı- Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk'ün makamında basın açıklaması- Fazıl Türk'ün belediyeden çıkıp adliyeye gidişi Mersin'deki terör operasyonu- Hakkında gözaltı kararı bulunan HDP'li Akdeniz Belediye Başkanı Türk, ifade vermek üzere adliyeye gitti Mersin'de terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyon kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan HDP'li Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk ifade vermek üzere adliyeye geldi.
 • 10:34Pkk-kck Operasyonunda Aranan Başkan: Pkk-kck Operasyonunda Aranan Başkan: "Kaçmadım, Buradayım"Mersin’de 11 kişinin gözaltına alındığı terör örgütü PKK-KCK’ya yönelik operasyon kapsamında hakkında arama kararı bulunan ve kaçtığı ileri sürülen HDP’li Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk, bugün belediye binasına gelerek kaçmadığını ve görevinin başında olduğunu söyledi.
 • 09:38Kış Çileği Hasadı BaşladıKış Çileği Hasadı BaşladıYurt genelinde ağır kış şartları hissedilirken, Türkiye’nin önemli çilek üretim merkezlerinden olan Mersin’in Silifke ilçesinde açıkta yetiştirilen sıcak yaz günlerinin gözde meyvesi çileğin hasadına başlandı.
 • 16:38Mersin Kadın Platformu'ndan Haklarında Dava Açılan Kadınlara DestekMersin Kadın Platformu'ndan Haklarında Dava Açılan Kadınlara DestekMersin Kadın Platformu üyeleri, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde katıldıkları eylem nedeniyle haklarında dava açıldığını belirttikleri 6 kadına destek verdi.
 • 16:23Aranan Hdp'li Başkan Fazıl Türk'e, İşçilerinden DestekAranan Hdp'li Başkan Fazıl Türk'e, İşçilerinden DestekMersin'de aralarında HDP'li Merkez Akdeniz İlçe Belediye Başkanı Fazıl Türk'ün de bulunduğu 5 kişinin arandığı, 10 kişinin de gözaltına alındığı terör örgütü PKK-KCK'ya yönelik operasyon, içlerinde belediye işçilerinin de bulunduğu Genel-İş Sendikası Mersin Şubesi üyelerince protesto edildi.
 • 16:17Mersin'de 61 Kilo Esrar Ele GeçirildiMersin'de 61 Kilo Esrar Ele GeçirildiMersin’de sokak satıcılarına yönelik düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 61 kilo esrar ele geçirilirken, olayla ilgili yakalanan 7 kişiden 4’ü tutuklandı.
 • 16:11Çhd ve Mersin Barosu'ndan Altuntaş'ın Gözaltına Alınmasına ProtestoÇhd ve Mersin Barosu'ndan Altuntaş'ın Gözaltına Alınmasına ProtestoÇağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) üyesi avukatlar, dün Mersin’deki KCK operasyonunda ÇHD Mersin Şubesi Eş Başkanı Avukat Mehmet Altuntaş’ın evinin ve bürosunun aranmasını ve gözaltına alınmasını kınadı.
 • 14:21Mersin'deki Kck OperasyonuMersin'deki Kck OperasyonuMersin’de aralarında HDP’li Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk’ün de bulunduğu 5 kişinin arandığı, 10 kişinin de gözaltına alındığı terör örgütü PKK-KCK’ya yönelik operasyon, içlerinde belediye işçilerinin de bulunduğu Genel-İş Sendikası Mersin Şubesi üyelerince protesto edildi.
 • 14:00Eş Başkan Mutlu: Eş Başkan Mutlu: "Fazıl Bey Kaçmadı, En Kısa Zamanda Dönüp İfade Verecek"HDP’li Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Yüksel Mutlu, Mersin’de PKK/KCK terör örgütünün ekonomik yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda arananlar listesinde olan Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Mehmet Fazıl Türk’ün kaçmadığını, en kısa zamanda kente dönerek ifadesini vereceğini söyledi.
 • 13:19Minik Ayaz Yardım BekliyorMinik Ayaz Yardım BekliyorMERSİN (İHA) – Mersin’in Anamur ilçesinde 3 yaşındaki otizm hastası çocuk, ailesinin ekonomik sıkıntıları nedeniyle tedavi olamıyor.
 • 11:20Azmin ZaferiAzmin ZaferiMuğla'da görev dönüşü geçirdiği trafik kazası sonrası belden aşağı felç olan Jandarma Yüzbaşı 44 yaşındaki Ozan Bahar, yaşama küsmedi.
 • 17:2510 Yaşındaki Kızı Kaçıran Fidyeci Yakalandı10 Yaşındaki Kızı Kaçıran Fidyeci YakalandıMersin'in Anamur ilçesinde, okulundan evine dönen 10 yaşındaki B.K.'yi kaçırarak ailesinden 20 bin TL fidye isteyen 24 yaşındaki C.Z. yakalanıp tutuklandı.
 • 15:27Mersin'deki Kck Operasyonunda Gözaltı Sayısı 10 OlduMersin’de PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınanların sayısının 10’a yükseldiği bildirildi.
 • 15:18Lütfi Elvan Başbakan Yardımcısı OlduAK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, 64'üncü hükümette Başbakan Yardımcısı oldu.
 • 15:17Aşut: Aşut: "Karşılıksız Çek Yüzde 49 Artarak 17,6 Milyar TL'ye Ulaştı"Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Şerafettin Aşut, karşılıksız çeklerin parasal miktarının bu yılın ilk 8 ayında yüzde 49 artışla 17,6 milyar TL’ye ulaştığına dikkat çekerek, iş dünyasının, kendi talepleriyle kaldırılan karşılıksız çeke hapis cezası uygulamasının geri getirilmesini istediğini, ancak karekodlu çek uygulaması ile karşılıksız çeklerin önüne geçilebileceğini belirtti.
 • 10:36Mersin'de Terör Operasyonu: 9 GözaltıMersin'de Terör Operasyonu: 9 GözaltıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gözaltına alınan zanlıların Mersin Devlet Hastanesine getirilmesi - Gözaltına alınanlar arasında bulunan hamile kadının ambulansla getirilmesi- Zanlıların sağlık kontrolünün ardından araçlara bindirilerek hastaneden ayrılması Mersin'de terör operasyonu: 9 gözaltıTerör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda 9 kişi gözaltına alındı, hakkında gözaltı kararı bulunan HDP'li Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Türk evinde bulunamadı.
 • 08:55Fenerbahçe'yi Whatsapp BirleştirdiFenerbahçe'yi Whatsapp BirleştirdiWhatsapp'tan sözleşip yemek yiyen futbolcular, bu birlikteliğin başarıyı getireceğine inanıyor. Takımı bir araya getiren ismin Volkan olduğu ortaya çıktı.
 • 08:35Aziz Yıldırım'ın Aziz Yıldırım'ın "Cesaret" Vurgusu Güzel Futbolu GetirdiAziz Yıldırım'ın Mersin maçı öncesi futbolcularıyla yaptığı toplantıda "Cesur oynayın, rahat oynayın. Ofansif gücünüzü sahaya yansıtmaktan çekinmeyin." sözleri etkili oldu.
 • 16:04Ktü?lü Öğrenciler Özgecan'ı Hatırlattı, Kadın Cinayetlerine Tepki Eylemi YaptıKtü?lü Öğrenciler Özgecan'ı Hatırlattı, Kadın Cinayetlerine Tepki Eylemi YaptıTrabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Kadın Kolektifi üyesi bir grup öğrenci, öldürülen tüm kadınları ve Özgecan Aslan'ı unutturmamak için eylem yaptı, üniversitede duvara sprey boyayla talihsiz kızın siluetini çizdi.
 • 16:01Ktü'lü Öğrenciler Özgecan'ı Hatırlattı, Kadın Cinayetlerine Tepki Eylemi YaptıKtü'lü Öğrenciler Özgecan'ı Hatırlattı, Kadın Cinayetlerine Tepki Eylemi YaptıTrabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Kadın Kolektifi üyesi bir grup öğrenci, öldürülen tüm kadınları ve Özgecan Aslan'ı unutturmamak için eylem yaptı, üniversitede duvara sprey boyayla talihsiz kızın siluetini çizdi.
 • 15:20Mersin'de Nükleer Karşıtı EylemMersin'de Nükleer Karşıtı EylemMersin NKP üyeleri, Akkuyu'da kurulacak nükleer santralin yüklenici firmasının okullarda "objektif olmayan bilgilendirme" yapacağını iddia ederek eylem yaptı.
 • 14:59Üniversiteli Öğrenciler Kadın Cinayetleri İçin Eylem YaptıÜniversiteli Öğrenciler Kadın Cinayetleri İçin Eylem YaptıKaradeniz Teknik Üniversitesi’nde (KTÜ) Kadın Kolektifi üyesi bir grup öğrenci, kadın cinayetlerinin bir an önce önlenmesini isteyerek öldürülen tüm kadınlar ve Özgecan’ı unutturmamak için üniversitedeki duvara sprey boyayla Özgecan’ın silueti çizdi.
 • 14:40Firari Sürücü Kadını Canından EttiFirari Sürücü Kadını Canından EttiMersin'de bir kişiyi yaralayan sürücü, kaçarken bu defa süt satarak geçimini sağlayan bir kadına da çarparak ölümüne neden oldu.
 • 13:50Yurtta AsayişÇanakkale'nin Bayramiç ilçesinde baba oğul arasında çıkan kavgada av tüfeğinden çıkan saçmaların isabet ettiği gelin yaralandı.
 • 13:16Mersin'de Hdp Binasında Ydg-H OperasyonuMersin'de Hdp Binasında Ydg-H OperasyonuMersin'de HDP Akdeniz ilçe binasına düzenlenen operasyonda, terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyesi oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 16 kişi mahkemeye sevk edildi.
 • 12:54Mersin'de Gözaltına Alınan 16 Kişi Adliyeye ÇıkarıldıMersin'de Gözaltına Alınan 16 Kişi Adliyeye ÇıkarıldıMersin'de HDP Akdeniz İlçe Teşkilatı'nın da bulunduğu apartmana düzenlenen operasyonda YDG-H üyesi oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 2'si kadın 16 kişi adliyeye sevk edildi.
 • 12:51Fenerbahçe'ye Huzur GeldiSarı-lacivertli takım ile camia; birlik, beraberlik ve mutluluk yaşıyor Pereira, Başkan Aziz Yıldırım ile beraber voleybol maçı izlemeye gidiyor Futbolcular, basketbol takımının maçında tribünden destek veriyor Sarı-Lacivertli oyuncular aralarında yemek düzenleyip daha da kaynaşıyor ve stres atıyor Uğur Demirkırdı, İstanbul-DHA Fenerbahçe, Pereira ile başladığı ve ilk haftalarda sıkıntı yaşadığı dönemi atlattı ve baharı yaşamaya başladı.
 • 12:39Mersin'de Hdp Binasında Ydg-H OperasyonuMersin'de Hdp Binasında Ydg-H OperasyonuMersin'de HDP Akdeniz ilçe binasına düzenlenen operasyonda, terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyesi oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 16 kişi mahkemeye sevk edildi.
 • 12:06Kanatlı Hayvanseverler Derneği'ne Kumar BaskınıKanatlı Hayvanseverler Derneği'ne Kumar BaskınıMersin’in Silifke ilçesinde bir binanın deposunda kurulan ‘Kanatlı Hayvanseverler Derneği’ne yapılan baskında kumar oynadığı belirlenen 18 kişiye para cezası uygulandı.
 • 10:58Mersin'de Gözaltına Alınan 16 Kişi Adliyeye Sevk EdildiMersin'de Gözaltına Alınan 16 Kişi Adliyeye Sevk EdildiMersin'de HDP Akdeniz İlçe binasına düzenlenen operasyonda, YDG-H üyesi oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 2'si kadın 16 kişi adliyeye sevk edildi.