SON DAKİKA MESUT BARZANİ HABERLERİ

Son Dakika Mesut Barzani Haberleri

 • 16 Ocak 2017 22:08Barzani, Görevine Devam EdiyorBarzani, Görevine Devam EdiyorIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, başkanlık görevinden istifa ettiğine dair iddialar yalanlandı.
 • 16 Ocak 2017 21:17Ikby Yetkilileri, Başkan Mesut Barzani'nin Görevini Bırakacağı Haberlerini YalanladıIkby Yetkilileri, Başkan Mesut Barzani'nin Görevini Bırakacağı Haberlerini YalanladıIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) yetkilileri, Başkan Mesut Barzani’nin görevini bırakacağı haberlerini yalanladı.
 • 16 Ocak 2017 20:43Ikby Başkanı Mesut Barzani'nin Görevini Bırakacağı ÖğrenildiIkby Başkanı Mesut Barzani'nin Görevini Bırakacağı ÖğrenildiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani’nin bir uzlaşma bulmak ve ülkedeki siyasi anlaşmazlıklara son vermek için görevini bırakma kararı aldığı öğrenildi.
 • 16 Ocak 2017 20:04Mesut Barzani'nin Görevi Bıraktığı Haberi IKBY Tarafından YalanlandıMesut Barzani'nin Görevi Bıraktığı Haberi IKBY Tarafından YalanlandıRus haber ajansı Sputnik, IKBY lideri Barzani'nin "ülkedeki siyasi anlaşmazlıklara son vermek için bir adım" olarak görevi bırakacağını açıkladı. Ancak IKBY'den değişik kaynaklar haberi kısa sürede yalanladı.
 • 11 Ocak 2017 17:08Ikby'deki Siyasi GelişmelerIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) ile eski Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani liderliğindeki Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) üst düzey yöneticileri Erbil kentinde bir araya geldi.
 • 08 Ocak 2017 19:03Başbakan Yıldırım, Resmi Törenle Ankara'ya UğurlandıBaşbakan Yıldırım, Resmi Törenle Ankara'ya UğurlandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Erbil Uluslararası Havalimanı Türk ve Irak Kürt Bölgesel Yönetimi heyetinden detaylar IKBY Başkanı Mesut Barzani'nin Başbakan Yıldırım'ı resmi törenle uğurlaması Başbakan Binali Yıldırım ve beraberindeki heyeti, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani,...
 • 21 Aralık 2016 12:37Ikby'nin Başka Bir Kürt Silahlı Gücün Varlığına Tahammülü YokIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) yetkilileri, Peşmerge'nin mevcut olduğu alanlarda başka bir silahlı gücün varlık göstermesinin "kabul edilemez" olduğunu belirtti.
 • 11 Aralık 2016 23:18ABD Savunma Bakanı Carter Irak'taABD Savunma Bakanı Carter Irak'taIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, ABD Savunma Bakanı Ashton Carter ve beraberindeki heyetle bir araya geldiği bildirildi.
 • 11 Aralık 2016 15:03İstanbul'daki Terör Saldırısına TepkilerIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, İstanbul'da dün yaşanan terör saldırısını kınadı.
 • 04 Aralık 2016 23:17Barzani ve Abde Halep ile Musul'u GörüştüBarzani ve Abde Halep ile Musul'u GörüştüIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ile Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Başkanı Enes el-Abde, Erbil'de bir araya geldi.
 • 03 Aralık 2016 23:04Barzani'den PYD'ye Sert Tepki: Bedelini ÖdeyeceklerBarzani'den PYD'ye Sert Tepki: Bedelini ÖdeyeceklerTerör örgütü PKK/PYD'nin Suriye'nin kuzeyinde göstericilere saldırmasına sert tepki gösteren IKBY Başkanı Barzani, "Bu suçu işleyenler mutlaka bedelini ödeyeceklerdir" şeklinde değerlendirdi.
 • 03 Aralık 2016 16:22Trump Döneminde Abd-Ikby İlişkileriTrump Döneminde Abd-Ikby İlişkileriABD'nin 45. Başkanı seçilen Donald Trump'ın yardımcısı Mike Pence, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'yle gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde "ülkesinin terörle mücadelede Kürt bölgesi ve Peşmerge güçlerine desteğinin süreceğini" belirtti.
 • 03 Aralık 2016 13:39Yeğen Barzani: Merkezi Hükümetle Irak'ın Bölünmesini KonuşuyoruzYeğen Barzani: Merkezi Hükümetle Irak'ın Bölünmesini KonuşuyoruzIrak Kürt Bölgesel Yönetimi lideri Mesut Barzani'nin yeğeni ve üst düzey Peşmerge komutanlarından biri olan Şirvan Barzani, merkezi hükümetle Irak'ın bölünmesi konusunu konuştuklarını söyledi.
 • 03 Aralık 2016 12:59Barzani'nin Yeğeni: Bagdat'la Irak'ın Bölünmesini KonuşuyoruzBarzani'nin Yeğeni: Bagdat'la Irak'ın Bölünmesini Konuşuyoruz– Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Lideri Mesut Barzani'nin yeğeni ve üst düzey Peşmerge komutanlarından biri olan Şirvan (Sirwan) Barzani, merkezi hükümetle Irak'ın bölünmesi konusunu konuştuklarını söyledi.
 • 25 Kasım 2016 15:00Barzani'den PKK'ya Sert Tepki: Sincar'da İşiniz YokBarzani'den PKK'ya Sert Tepki: Sincar'da İşiniz YokIrak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, "PKK'nın Sincar'da işi yoktur ve burayı kendisinin fırlatma rampası olarak kullanmamalıdır." dedi.
 • 24 Kasım 2016 19:45IKBY Başkanı Mesut Barzani'den Kerkük ve Sincar Hamlesi: Peşmerge Kesinlikle ÇekilmeyecektirIKBY Başkanı Mesut Barzani'den Kerkük ve Sincar Hamlesi: Peşmerge Kesinlikle ÇekilmeyecektirIrak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Kerkük ile Sincar ilçesinden Peşmerge güçlerinin kesinlikle çekilmeyeceğini duyurdu.
 • 24 Kasım 2016 19:00Peşmergenin Deaş'tan Kurtardığı Bölgelerin GeleceğiPeşmergenin Deaş'tan Kurtardığı Bölgelerin GeleceğiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Peşmerge güçlerinin, kendileri tarafından terör örgütü DEAŞ'tan geri alınan bölgelerden geri çekilmeyeceklerini ve buna Kerkük ile Sincar ilçesinin de dahil olduğunu belirtti.
 • 23 Kasım 2016 20:26Erbil'de İmam CinayetiErbil'de İmam CinayetiErbil'de Müslüman Kardeşler Teşkilatı'na yakınlığıyla bilinen Kürdistan İslami Birlik Partisi (YEKGİRTU) kurucularından imam Hoşyar İsmail silahla vurularak öldürüldü.
 • 22 Kasım 2016 21:41Barzani ve Carter GörüşmesiBarzani ve Carter GörüşmesiABD Savunma Bakanı Ashton Carter'in, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ile yaptığı telefon görüşmesinde "Musul'u DEAŞ'tan kurtarma operasyonunu" ele aldıkları bildirildi.
 • 20 Kasım 2016 23:25Ikby Başkanı Barzani AçıklamasıIkby Başkanı Barzani AçıklamasıIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, "Her vatandaş gibi ben de krizlerin ve sorunların bitmesi taraftarıyım ancak bu sorunların birçok nedeni vardır.
 • 17 Kasım 2016 15:37Irak'taki Siyasi GelişmelerIrak'ta, Peşmergenin Musul'da DEAŞ'tan geri aldığı bölgelerden çekilmesi konusunda merkezi yönetimle Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) arasındaki anlaşmanın kalıcı olduğu ve bunda herhangi bir değişme olmadığı bildirildi.
 • 16 Kasım 2016 18:40Ikby Başkanı Barzani AçıklamasıIkby Başkanı Barzani AçıklamasıIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Bağdat hükümetiyle uzlaşıya varılması halinde bağımsızlık referandumuna gerek olmayabileceğini duyurdu.
 • 14 Kasım 2016 22:36Barzani ile Nuceyfi GörüşmesiBarzani ile Nuceyfi GörüşmesiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Iraklı Sünni lider ve Muttehidun Koalisyonu Başkanı Usame en-Nuceyfi ve beraberindeki heyetle, Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda bir araya geldi.
 • 13 Kasım 2016 17:07Peşmerge Kontrol Ettiği Yerlerden Çekilmeyecek"Peşmerge Güçleri Başika Cephesi Komutanı Hamid Efendi, kontrol ettikleri bölgelerden çekilmeyeceklerini belirterek, "Buraların tamamı karış karış Kürdistan toprağıdır.
 • 09 Kasım 2016 22:37ABD'de Trump DönemiABD'de Trump DönemiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, ABD'deki başkanlık seçimlerini kazanan Donald Trump'ı tebrik etti.