SON DAKİKA MESUT BARZANİ HABERLERİ

Son Dakika Mesut Barzani Haberleri

 • 04 Aralık 2016 23:17Barzani ve Abde Halep ile Musul'u GörüştüBarzani ve Abde Halep ile Musul'u GörüştüIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ile Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Başkanı Enes el-Abde, Erbil'de bir araya geldi.
 • 03 Aralık 2016 23:04Barzani'den PYD'ye Sert Tepki: Bedelini ÖdeyeceklerBarzani'den PYD'ye Sert Tepki: Bedelini ÖdeyeceklerTerör örgütü PKK/PYD'nin Suriye'nin kuzeyinde göstericilere saldırmasına sert tepki gösteren IKBY Başkanı Barzani, "Bu suçu işleyenler mutlaka bedelini ödeyeceklerdir" şeklinde değerlendirdi.
 • 03 Aralık 2016 16:22Trump Döneminde Abd-Ikby İlişkileriTrump Döneminde Abd-Ikby İlişkileriABD'nin 45. Başkanı seçilen Donald Trump'ın yardımcısı Mike Pence, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'yle gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde "ülkesinin terörle mücadelede Kürt bölgesi ve Peşmerge güçlerine desteğinin süreceğini" belirtti.
 • 03 Aralık 2016 13:39Yeğen Barzani: Merkezi Hükümetle Irak'ın Bölünmesini KonuşuyoruzYeğen Barzani: Merkezi Hükümetle Irak'ın Bölünmesini KonuşuyoruzIrak Kürt Bölgesel Yönetimi lideri Mesut Barzani'nin yeğeni ve üst düzey Peşmerge komutanlarından biri olan Şirvan Barzani, merkezi hükümetle Irak'ın bölünmesi konusunu konuştuklarını söyledi.
 • 03 Aralık 2016 12:59Barzani'nin Yeğeni: Bagdat'la Irak'ın Bölünmesini KonuşuyoruzBarzani'nin Yeğeni: Bagdat'la Irak'ın Bölünmesini Konuşuyoruz– Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Lideri Mesut Barzani'nin yeğeni ve üst düzey Peşmerge komutanlarından biri olan Şirvan (Sirwan) Barzani, merkezi hükümetle Irak'ın bölünmesi konusunu konuştuklarını söyledi.
 • 25 Kasım 2016 15:00Barzani'den PKK'ya Sert Tepki: Sincar'da İşiniz YokBarzani'den PKK'ya Sert Tepki: Sincar'da İşiniz YokIrak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, "PKK'nın Sincar'da işi yoktur ve burayı kendisinin fırlatma rampası olarak kullanmamalıdır." dedi.
 • 24 Kasım 2016 19:45IKBY Başkanı Mesut Barzani'den Kerkük ve Sincar Hamlesi: Peşmerge Kesinlikle ÇekilmeyecektirIKBY Başkanı Mesut Barzani'den Kerkük ve Sincar Hamlesi: Peşmerge Kesinlikle ÇekilmeyecektirIrak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Kerkük ile Sincar ilçesinden Peşmerge güçlerinin kesinlikle çekilmeyeceğini duyurdu.
 • 24 Kasım 2016 19:00Peşmergenin Deaş'tan Kurtardığı Bölgelerin GeleceğiPeşmergenin Deaş'tan Kurtardığı Bölgelerin GeleceğiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Peşmerge güçlerinin, kendileri tarafından terör örgütü DEAŞ'tan geri alınan bölgelerden geri çekilmeyeceklerini ve buna Kerkük ile Sincar ilçesinin de dahil olduğunu belirtti.
 • 23 Kasım 2016 20:26Erbil'de İmam CinayetiErbil'de İmam CinayetiErbil'de Müslüman Kardeşler Teşkilatı'na yakınlığıyla bilinen Kürdistan İslami Birlik Partisi (YEKGİRTU) kurucularından imam Hoşyar İsmail silahla vurularak öldürüldü.
 • 22 Kasım 2016 21:41Barzani ve Carter GörüşmesiBarzani ve Carter GörüşmesiABD Savunma Bakanı Ashton Carter'in, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ile yaptığı telefon görüşmesinde "Musul'u DEAŞ'tan kurtarma operasyonunu" ele aldıkları bildirildi.
 • 20 Kasım 2016 23:25Ikby Başkanı Barzani AçıklamasıIkby Başkanı Barzani AçıklamasıIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, "Her vatandaş gibi ben de krizlerin ve sorunların bitmesi taraftarıyım ancak bu sorunların birçok nedeni vardır.
 • 17 Kasım 2016 15:37Irak'taki Siyasi GelişmelerIrak'ta, Peşmergenin Musul'da DEAŞ'tan geri aldığı bölgelerden çekilmesi konusunda merkezi yönetimle Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) arasındaki anlaşmanın kalıcı olduğu ve bunda herhangi bir değişme olmadığı bildirildi.
 • 16 Kasım 2016 18:40Ikby Başkanı Barzani AçıklamasıIkby Başkanı Barzani AçıklamasıIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Bağdat hükümetiyle uzlaşıya varılması halinde bağımsızlık referandumuna gerek olmayabileceğini duyurdu.
 • 14 Kasım 2016 22:36Barzani ile Nuceyfi GörüşmesiBarzani ile Nuceyfi GörüşmesiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Iraklı Sünni lider ve Muttehidun Koalisyonu Başkanı Usame en-Nuceyfi ve beraberindeki heyetle, Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda bir araya geldi.
 • 13 Kasım 2016 17:07Peşmerge Kontrol Ettiği Yerlerden Çekilmeyecek"Peşmerge Güçleri Başika Cephesi Komutanı Hamid Efendi, kontrol ettikleri bölgelerden çekilmeyeceklerini belirterek, "Buraların tamamı karış karış Kürdistan toprağıdır.
 • 09 Kasım 2016 22:37ABD'de Trump DönemiABD'de Trump DönemiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, ABD'deki başkanlık seçimlerini kazanan Donald Trump'ı tebrik etti.
 • 08 Kasım 2016 12:43İran Barzani'ye Gözdağı Verdi, IKBY'den Yanıt Geldi: Meydan Okuyoruzİran Barzani'ye Gözdağı Verdi, IKBY'den Yanıt Geldi: Meydan OkuyoruzSuudi Arabistan'ın Kuzey Irak'ta İran karşıtı gruplara silah desteği sağladığını öne süren İran, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ni uyardı, IKYB'den jet yalanlama geldi.
 • 08 Kasım 2016 12:42İran Barzani'yi Uyardıİran Barzani'yi UyardıSuudi Arabistan'ın Kuzey Irak'ta İran karşıtı gruplara silah desteği sağladığını öne süren İran, Mesut Barzani liderliğindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ni uyardı.
 • 07 Kasım 2016 07:23Peşmerge, Başika'nın Merkezine Operasyon BaşlattıPeşmerge, Başika'nın Merkezine Operasyon BaşlattıIrak'ta Peşmerge güçleri, Musul'un Başika kasabasının merkezini IŞİD'den temizlemek için operasyon başlattı. En az 100 IŞİD'li öldürüldü.
 • 31 Ekim 2016 20:47Teröristlerin Kerkük'e Sızma Görüntüleri Ortaya ÇıktıTeröristlerin Kerkük'e Sızma Görüntüleri Ortaya ÇıktıKerkük'te 21 Ekim'de gerçekleşen IŞİD saldırısının görüntüleri ortaya çıktı. Misilleme saldırısının görüntülerinde, IŞİD'li teröristlerin gizlendikleri kamyonetlerle kente girişleri ve çatışma anları yer alıyor.
 • 27 Ekim 2016 16:36Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Barzani (1)Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Barzani (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'nin basın açıklaması Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Başika bölgesindeki Zerdık Dağı'nda Şii Ulusal Koalisyonu lideri Ammar el-Hekim ile ortak basın toplantısı düzenledi.
 • 27 Ekim 2016 16:13Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Barzani AçıklamasıIrak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Musul operasyonuna ilişkin, "Peşmerge Musul'un merkezine girmeyecektir.
 • 27 Ekim 2016 15:47Irak İslam Yüksek Konseyi Başkanı: Türk Askeri Anlaşma ile GelmeliydiIrak İslam Yüksek Konseyi Başkanı Seyyid Ammar El-Hekim, Kuzey Irak'ta Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ile bir araya gelirken, "Türkiye askeri anlaşma olmadan gelmiş.
 • 27 Ekim 2016 14:44Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Musul'u Terör Örgütü Deaş'tan Kurtarma...Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Musul'u terör örgütü DEAŞ'tan kurtarma operasyonuna ilişkin, "Peşmerge Musul'un merkezine girmeyecektir.
 • 27 Ekim 2016 14:1328 Ay Sonra IŞİD'den Kurtuldular, Annelerinin Ayaklarını Öptüler28 Ay Sonra IŞİD'den Kurtuldular, Annelerinin Ayaklarını ÖptülerMusul yakınlarındaki bir köyde iki yıldan fazla süre IŞİD'in elinde rehin kalan kardeşler, esaretten kurtulur kurtulmaz kavuştukları annelerinin ayaklarını öptüler.