SON DAKİKA MESUT BARZANİ HABERLERİ

Son Dakika Mesut Barzani Haberleri


MESUT BARZANİ

Babası Mustafa Barzani'nin lideri olduğu Mahabat Kürt Cumhuriyeti'nde 1947'de doğan Mesut Barzani, İran birliklerinin Mehabat'a girip Cumhuriyet'e son vermelerinin ardından ailesiyle birlikte Moskova'ya gitti. Barzani ailesi, 1958 yılında Kâsım'ın Irak'ta yaptığı darbenin ardından kurulan yeni... Devamı

22:29
Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı El-Nuceyfi Açıklaması "Bana gelen bilgilere göre PKK, Sincar ile Rabia bölgesi arasındaki Umu l Habari ve Umu l Sebaya ve El Cahiş aşiretinin yaşadığı üçüncü bir köye silahlı baskın düzenleyerek 5 kişiyi öldürdü onlarcasını da yaralı bıraktı.
22:09
Barzani'den Türkiye'ye Kobani Teşekkürü IKBY Başkanı Barzani, "Kobani'nin kurtarılmasında rol oynayan Türkiye'ye kendi adıma ve Kürdistan halkı adına teşekkür ediyorum." dedi.
Barzani'den Türkiye'ye Kobani Teşekkürü
19:38
51. Münih Güvenlik Konferansı'na Doğru - Ischinger BERLİN (AA) – Münih Güvenlik Konferansı Başkanı Wolfgang Ischinger, bu yıl 6-8 Şubat tarihlerinde 51'incisi düzenlenecek Münih Güvenlik Konferansı'na yaklaşık 20 ülkenin hükümet ve devlet başkanının katılmasının beklendiğini söyledi.
51. Münih Güvenlik Konferansı'na Doğru - Ischinger
17:22
51. Münih Güvenlik Konferansı'na Doğru Münih Güvenlik Konferansı Başkanı Ischinger: "Konferansa bu yıl yaklaşık 20 ülkenin hükümet ve devlet başkanı ile yaklaşık 60 dışişleri ve savunma bakanı katılması bekleniyor" "Başbakan Davutoğlu'nu davet ettik. Ancak kesin olarak gelip gelmeyeceğini bilmiyorum"
14:11
Telafer'in Kurtarılması Planı Türkmen Milletvekili el Mevla: "Telafer, çok yakında terör örgütü IŞİD'den geri alınacak" "Peşmergelerce IŞİD'den geri alınan Telafer'e bağlı bazı köy ve nahiyelere Türkmenlerin girişine izin verilmediği iddiaları asılsız ve gerçek dışıdır" "Bu tür iddialarla iki halk arasındaki dostluk ve kardeşlik.
Telafer'in Kurtarılması Planı
12:18
Türkiye, Kürtler ve Kürdistan Bölgesel Yönetimi Paneli" IKBY Başbakan Yardımcısı Talabani: "Türkiye, Kürt meselesini çözme iradesini ortaya koymuştur.
Türkiye, Kürtler ve Kürdistan Bölgesel Yönetimi Paneli'
10:14
Irak'ta Işid'in Elindeki Bölgeler Peşmerge Bakanı Yardımcısı Osman: "Kürdistan bölgesi dışında Kürtlerin yaşadığı bölgeleri Irak Anayasası'nın 140. maddesine göre kendi toprağımız kabul ediyoruz.
17:24
Ikby Başbakanı Barzani Açıklaması "Kürdistan Bölgesi hükümeti olarak federal Irak hükümetiyle yaptığımız petrol anlaşmasına sonuna kadar bağlı kalacağız. Irak hükümeti ile diyaloglarımızın daha iyi olması ve ilişkilerimizin güçlenmesi için elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz"
16:07
Suudi Arabistan Kralı Abdullah'ın Vefatı IKBY Başkanı Barzani, Kral Abdullah’ın ailesine ve Suudi Arabistan halkına başsağlığı diledi.
22:58
Barzani'den IŞİD ile Mücadele Toplantısına Tepki IKBY Başkanı Mesut Barzani, İngiltere'nin başkenti Londra'da yapılan IŞİD ile mücadele toplantısına Kürt bölgesinden temsilci davet edilmemesine tepki gösterdi.
16:07
Şengal'deki 'Kanton' İlanına Tepkiler Devam Ediyor Irak Bölgesel Kürt Yönetiminin, IŞİD saldırısına uğrayan Şengal bölgesindeki Yezidilerin PKK desteğiyle 'Kanton' ilan etmesine tepkiler devam ediyor.
Şengal'deki 'Kanton' İlanına Tepkiler Devam Ediyor
14:46
Bölgesel Kürt Yönetimi'nin, Şengal'de 'Kanton' İlanına Tepki Sürüyor Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'nin, IŞİD saldırısına uğrayan Şengal bölgesindeki Ezidilerin PKK desteğiyle 'Kanton' ilan etmesine tepkiler sürüyor.
Bölgesel Kürt Yönetimi'nin, Şengal'de 'Kanton' İlanına Tepki Sürüyor
12:13
Irak'ta Peşmergelerin "Milli Orduya" Dönüştürülmesi Projesi Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'nin, Peşmergeyi "particilikten" kurtarıp "milli ordu" haline getirme projesine Celal Talabani'nin partisi Kürdistan Yurtseverler Birliği'nden (KYB) destek verdi.
Irak'ta Peşmergelerin 'Milli Orduya' Dönüştürülmesi Projesi
11:13
Irak'ta Peşmergelerin "Milli Orduya" Dönüştürülmesi Projesi IKBY Başkanı Barzani'nin, Peşmergeyi "particilikten" kurtarıp "milli ordu" haline getirme projesine Talabani'nin partisi KYB'den de destek geldi.
21:54
Peşmergelerin, Musul'un Kuzeyindeki İlerleyişi IKBY İstihbarat Teşkilatı Müsteşarı Barzani: "Düşman çok büyük bir darbe aldı.
15:34
Irak'taki Çatışmalarda İki Gazeteci Yaralandı Peşmerge ile terör örgütü IŞİD militanları arasında Musul’un kuzeyinde çıkan çatışmalarda Waar TV'nin iki muhabiri yaralandı.
15:24
Davos'ta Krizlere Çözüm Aranacak Dünyanın önde gelen isimleri Dünya Ekonomik Forumu kapsamında Davos'ta bir araya geliyor.
Davos'ta Krizlere Çözüm Aranacak
13:53
Irak'ta Peşmergenin İlerleyişi Sürüyor (1) Irak'ta Peşmerge güçlerinin, Musul'un kuzeyinde terör örgütü IŞİD'e yönelik başlattığı operasyon şiddetli çatışmalarla sürüyor.
Irak'ta Peşmergenin İlerleyişi Sürüyor (1)
13:06
Irak'ta Peşmergenin İlerleyişi Sürüyor Peşmerge güçlerinin, Musul'un kuzeyinde terör örgütü IŞİD'e yönelik başlattığı operasyon şiddetli çatışmalarla devam ediyor.
12:45
Davos'ta Sıkı Güvenlik Önlemleri Davos'ta başlayan Dünya Ekonomik Forumunun 45'inci yıllık toplantıları için Paris'teki terör saldırıları sonrasında alınan sıkı güvenlik önlemleri dikkati çekiyor.
Davos'ta Sıkı Güvenlik Önlemleri
10:31
Dünya Ekonomik Forumu Toplantıları Paris'teki terör saldırıları sonrasında Dünya Ekonomik Forumu'nun Davos'taki yıllık toplantıları için sıkı güvenlik önlemleri alındı.
Dünya Ekonomik Forumu Toplantıları
02:06
Dünya Ekonomik Forumu Medya Resepsiyonu İsviçre'nin Davos kasabasında başlayacak Dünya Ekonomi Forumu 45. Davos Yıllık Toplantıları öncesinde medya resepsiyonu düzenlendi.
15:16
Davos Toplantıları Yarın Başlayacak İsviçre'nin Davos kasabasında düzenlenen ve dünyadaki pek çok sorunun ele alınacağı Dünya Ekonomi Forumu'nun (WEF) 45. Davos Yıllık Toplantıları yarın başlayacak Toplantılarda, Başbakan Davutoğlu ile 40'tan fazla ülkenin lideri ve 2 bin 500'den fazla katılımcı dünyadaki pek çok sorunu ele alacak "Krizler ve İşbirliği", "Büyüme ve İstikrar", "Yenilikler ve Endüstri" ve "Toplum ve Güvenlik" toplantıları ana tartışma konularını oluşturacak G20 dönem başkanı sıfatıyla toplantılara katılan
16:10
Irak'ta KDP ile KCK Arasında 'Şengal'de Kanton' Gerginliği Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'nin liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi ile KCK arasında Şengal üzerinden gerilim yaşanıyor.
Irak'ta KDP ile KCK Arasında 'Şengal'de Kanton' Gerginliği
19:21
Barzani'den PKK'ya 'Kanton' Uyarısı Dha DIŞ HABER- Barzani'den PKK'ya 'kanton' uyarısı IRAK Kürdistan Bölge Başkanı Mesut Barzani'nin liderliğini yaptığı Irak Kürdistan Demokrat Partisi (IKDP), Musul'a bağlı ve büyük bölümü halen IŞİD'in elinde bulunan Sincar'daki (Şengal) Ezidilerin kendi kendilerini yönetebilmeleri için Şengal Dağı'nda yapılan toplantıyı, 'Kanton' oluşturma çabası olarak görerek PKK'yı eleştirdi.
Barzani'den PKK'ya 'Kanton' Uyarısı
16:43
Şengal'in Kanton İlan Edilme Girişimi IKBY hükümeti, PKK'nın Şengal'i kanton ilan etme girişimini kınandı Açıklamadan: "Şengal ile ilgili bugün ve gelecekte yapılacaklar, meşru olmayan ve kabul edilmeyen yollarla değil, Irak ile Kürdistan bölgesinin yasal, meşru kurumları tarafından belirlenir" Parlamento Başkanı Sadık: "Kürdistan bölgesi.
16:27
Barzani'den PKK'ya 'Kanton' Uyarısı Irak Kürdistan Bölge Başkanı Mesut Barzani'nin liderliğini yaptığı Irak Kürdistan Demokrat Partisi (IKDP), Musul'a bağlı ve büyük bölümü halen IŞİD'in elinde bulunan Sincar'daki (Şengal) Ezidilerin kendi kendilerini yönetebilmeleri için Şengal Dağı'nda yapılan toplantıyı, 'Kanton' oluşturma çabası olarak görerek PKK'yı eleştirdi.
Barzani'den PKK'ya 'Kanton' Uyarısı
14:59
Barzani'den PKK'ya: Haddinizi Aşan Girişimlerden Vazgeçin PKK'nın, Şengal'de kanton ilan etme girişimine Mesut Barzani'nin Başkanı olduğu Kürdistan Demokrat Partisi'nden çok sert tepki geldi.
Barzani'den PKK'ya: Haddinizi Aşan Girişimlerden Vazgeçin
12:41
Şengal'in Kanton İlan Edilme Girişimi Mesut Barzani'nin Başkanı olduğu Kürdistan Demokrat Partisi'nden yapılan açıklamada, PKK'nın, Şengal'de kanton ilan etme girişiminin, IKBY'nın yasalarına ve halkın iradesine saygısızlık olduğu belirtildi.
19:34
İit Genel Sekreteri Medeni'nin Irak Ziyareti İİT Genel Sekreteri Medeni, Irak'taki temasları kapsamında Dışişleri Bakanı Caferi ile görüştü Caferi: "Irak, Arap ve İslam ülkeleri arasındaki yerini alacak.
09:37
Mesut Barzani, Mahmur Cephesini Ziyaret Etti IKBY Başkanı Barzani, terör örgütü IŞİD'in saldırılarına karşı Peşmerge komutanlarından daha dikkatli olmalarını istedi.
Mesut Barzani, Mahmur Cephesini Ziyaret Etti
23:30
İİT Genel Sekreteri Medeni, Irak'ta İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Medeni, IKBY Başkanı Barzani ile bir araya geldi.
19:31
Suudi Arabistan Erbil'de Konsolosluk Açıyor Irak'la ilişkileri normalleştirmek isteyen Suudi Arabistan, başkent Bağdat'ta açacağı büyükelçiliğin yanı sıra Erbil'de de konsolosluk açacak.
16:51
Mardin Peşmergeler Tır'ında Hz. Muhammed'in Kimlik Kartı Bulunan Türk Şoförü Işid'ci Diye Gözaltına... Mardin'den Kuzey Irak'a taşımacılık yapan TIR şoförü 34 yaşındaki Turan Bartu'nun aracında Hz. Muhammed'in bilgilerinin üzerinde yazılı olduğu kart bulununca IŞİD üyesi olduğu iddiasıyla Peşmergeler tarafından Duhok'ta 10 gün önce gözaltına alındığı iddia edildi.
Mardin Peşmergeler Tır'ında Hz. Muhammed'in Kimlik Kartı Bulunan Türk Şoförü Işid'ci Diye Gözaltına...
14:53
Peşmergeler Tır'ında Hz. Muhammed'in Kimlik Kartı Bulunan Türk Şoförü Işid'ci Diye Gözaltına Aldı Mardin'den Kuzey Irak'a taşımacılık yapan TIR şoförü 34 yaşındaki Turan Bartu'nun aracında Hz. Muhammed'in bilgilerinin üzerinde yazılı olduğu kart bulununca IŞİD üyesi olduğu iddiasıyla Peşmergeler tarafından Duhok'ta 10 gün önce gözaltına alındığı iddia edildi.
Peşmergeler Tır'ında Hz. Muhammed'in Kimlik Kartı Bulunan Türk Şoförü Işid'ci Diye Gözaltına Aldı
14:30
Kuzey Irak'ta Gözaltına Alınan Kamyon Şoföründen Haber Alınamıyor Mardin’den Kuzey Irak’a ham petrol taşıyan kamyon şoförü Turan Bartu, Peşmerge güçleri tarafından gözaltına alındı.
Kuzey Irak'ta Gözaltına Alınan Kamyon Şoföründen Haber Alınamıyor
17:42
Irak'taki Çatışmalar IKBY Başkanı Barzani, ABD Başkanı Obama'nın IŞİD'le Küresel Mücadele Özel Temsilcisi emekli general Allen'le bir araya geldi.
14:39
Işid ile Mücadele İsveç, Peşmerge güçlerini eğitmek için Irak'a asker gönderebileceğini açıkladı.
Işid ile Mücadele
12:31
Barzani, Kızılhaç Başkanı Peter Maurer'i Kabul Etti Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Kızılhaç Başkanı Peter Maurer'i kabul etti.
22:56
Almanya Savunma Bakanı Ursula Von Der Leyen, Irak'ta Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, Irak'a gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında geldiği Erbil'de, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Barzani'yle bir araya geldi.
Almanya Savunma Bakanı Ursula Von Der Leyen, Irak'ta
22:12
Almanya, Irak'a 100 Uzman Asker Gönderecek Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, Irak'a gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında geldiği Erbil'de, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Barzani'yle bir araya geldi.
18:36
Almanya Savunma Bakanı Leyen Irak'ta Alman Bakan Ursula von der Leyen, IKBY'nin Erbil kentine geldi.
13:33
Musul'un Özgürleştirilmesi Planı Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Nueceyfi, IKBY Başkanı Barzani ile görüştü İki liderin, Musul'un, IŞİD'den kurtarılması planını görüşerek bir dizi karar aldıkları bildirildi.
16:12
IŞİD'den Sincar'da Peşmerge Mevzilerine Kanlı Saldırı Terör örgütü Irak Şam İslam Devleti (IŞİD), Musul'a bağlı Sincar ilçesinde peşmerge mevzilerine yaptığı kanlı saldırının görüntülerini yayınladı.
IŞİD'den Sincar'da Peşmerge Mevzilerine Kanlı Saldırı
14:20
Işid'den Sincar'da Peşmerge Mevzilerine Kanlı Saldırdı Işid'den Sincar'da peşmerge mevzilerine kanlı saldırdı IŞİD (Irak Şam İslam Devleti), sosyal paylaşım sitelerinde yayınladığı yeni görüntülerde Musul'a bağlı Sincar (Şangal) ilçesinde peşmerge mevzilerine düzenlediği saldırıları yayınladı.
Işid'den Sincar'da Peşmerge Mevzilerine Kanlı Saldırdı
00:09
IKBY Başkanı Barzani, Paris'teki Saldırıyı Kınadı IKBY Başkanı Barzani, Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ile telefonla görüşerek Paris'teki silahlı saldırıyı kınadı.
IKBY Başkanı Barzani, Paris'teki Saldırıyı Kınadı
22:45
Esad'dan Barzani'ye Görüşme Talebi Suriye Devlet Başkanı Esad'ın İran Meclis Başkanı aracılığıyla Federal Kürdistan Başkanı Mesud Barzani'ye görüşme teklif ettiği iddiası gündeme bomba gibi düştü.
Esad'dan Barzani'ye Görüşme Talebi
18:52
Irak'taki Çatışmalar Irak'ta Peşmerge güçlerinin, Erbil'in 45 kilometre güneybatısında bulunan terör örgütü IŞİD militanlarına operasyon başlattığı ve iki köyü kurtardığı bildirildi.
Irak'taki Çatışmalar
14:00
Mesut Barzani'den Yeni Yıl Mesajı Açıklaması "2015 yılının terör ve şiddetin bitmesine vesile olmasını diliyorum"
13:53
Irak'taki Çatışmalar Peşmerge güçleri, Erbil’in 45 kilometre güneybatısında bulunan terör örgütü IŞİD militanlarına operasyon başlattı ve iki köyü kurtardı.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.01.2015 07:46:20. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA MESUT BARZANİ HABERLERİ
[Hata Bildir]