SON DAKİKA MESUT BARZANİ HABERLERİ

Son Dakika Mesut Barzani Haberleri

 • 22:53Barzani'den Ikby'deki Siyasi Partilere UyarıIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, görev süresine ilişkin siyasi partiler arasında yaşanan tartışmalardan rahatsız olduğunu belirterek, "Şayet taraflar, uzlaşı ve mutabakat prensibine göre hareket etmezse, ben de o zaman tavrımı ortaya koyarım" dedi.
 • 10:46Kdp Parlamento Grubu Başkanı HoşnavKdp Parlamento Grubu Başkanı HoşnavGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Parlamentosundan detay planlar- KDP Parlamento Grubu Başkanı Ümit Hoşnav ile röportaj Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY), Kürdistan Yurtseverler Birliği ve Goran Hareketi, Bölgesel Başkan Mesut Barzani'nin yetkilerini azaltmak istiyor.
 • 10:19Ikby'de Başkanlık Seçimi TartışmasıIrak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY), Kürdistan Yurtseverler Birliği ve Goran Hareketi, Bölgesel Başkan Mesut Barzani'nin yetkilerini azaltmak istiyor.
 • 16:42Barzani, ABD Heyeti ile GörüştüIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, ABD Temsilciler Meclisi üyeleri ve senatörlerle bir araya geldi.
 • 17:48Kobani'deki Bombalı SaldırılarIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, terör örgütü DAEŞ'in Kobani'de (Ayn el-Arap) düzenlediği saldırıları kınadı.
 • 15:41Irak'taki ÇatışmalarIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Bağdat Büyükelçisi Stuart Jones ile bir araya geldi.
 • 16:48Irak'ta Daeş ile MücadeleIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Irak Savunma Bakanı Halid el-Ubeydi ve Genelkurmay Başkanı Babekir Zebari ile görüştü.
 • 12:35Kck: Barzani ile İlişkimiz Sona ErdiKCK Yönetim Komitesi üyesi Duran Kalkan, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'nin partisi Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) ile PKK arasındaki tüm ilişkilerin sona erdiğini söyledi.
 • 11:30Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde Başkanlık SeçimiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, başkanlık seçiminin 20 Ağustos'ta yapılması talimatını verdi.
 • 21:40Mesut Barzani'nin Bae ZiyaretiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Abu Dabi Emirliği'nin Veliaht Prensi ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Silahlı Kuvvetleri'nin Başkomutan Yardımcısı Muhammed Bin Zayid el-Nahyan ile görüştü.
 • 21:57Mesut Barzani'nin, Kuveyt ZiyaretiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile görüştü.
 • 22:04Irak Cumhurbaşkanı Masum ile Barzani GörüştüIrak Cumhurbaşkanı Fuat Masum, Kürt Bölgesel Yönetimindeki temasları kapsamında Bölge Başkanı Mesut Barzani ile görüştü.
 • 16:58IKBY Başkanı Barzani, Nuceyfi ile GörüştüIrak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Usame El-Nuceyfi'yi, kabul etti.
 • 20:03Irak'ta Daeş ile MücadeleERBİL (AA) – Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ni (IKBY) ziyaret eden ABD Dış İlişkiler Bakan Yardımcısı ve Koalisyon Güçleri Temsilcisi Bret McGurk, Başkan Mesut Barzani ve Başbakan Neçivan Barzani tarafından ayrı ayrı kabul edildi.
 • 19:05Milletvekili Genel Seçiminin ArdındanIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Türkiye'de gerçekleştirilen 25. Milletvekili Genel Seçimi sonuçları nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.
 • 16:26Ikby Başkanı Barzani AçıklamasıIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Kürtlerin, bölgede devam eden mezhep çatışmalarının bir parçası olmayacağını söyledi.
 • 13:33Diyarbakır'da Barzani'ye Bayraklı DestekDiyarbakır'da Barzani'ye Bayraklı DestekTürkiye Kürdistan Demokrat Partisi'ne mensup bir grup, Diyarbakır'da Şeyh Said Meydanı'nda ellerinde, ellerinde Kürt bayraklarıyla Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'ye destek eylemi yaptı.
 • 16:56Barzani, PKK ve İ-Kdp Arasındaki Çatışmayı KınadıBarzani, PKK ve İ-Kdp Arasındaki Çatışmayı KınadıIrak'taki kürdistan Bölge Başkanı Mesut Barzani, İran sınırında İran Kürdistan Demokrat Partisi (İKDP) peşmergeleri ile PKK arasında çıkan ve 1 peşmergenin öldüğü çatışmayı kınadı.
 • 13:06PKK-Peşmerge Çatışmasına Barzani'den Sert Tepki: Kürtler İçin İntiharPKK-Peşmerge Çatışmasına Barzani'den Sert Tepki: Kürtler İçin İntiharIrak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Barzani, PKK ile İKDP peşmergeleri arasındaki çatışmayı kınayarak "Bu çatışmalar, Kürtler için intihardır ve kimsenin kazancı olmaz" dedi.
 • 00:55Iraklı Kürtlerin Iraklı Kürtlerin "Bağımsızlık" ÇıkışlarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplanan grubun slogan atması- Pankart detayları- Yazar İrfan Burulday'ın açıklması - Fatih'te, IKBY Başkanı Barzani'nin "bağımsızlık" yönündeki açıklamalarına destek gösterisi yapıldı Fatih'te bir grup, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin "bağımsızlık" yönündeki açıklamalarına destek eylemi yaptı.
 • 23:22Iraklı Kürtlerin "Bağımsızlık" ÇıkışlarıFatih'te bir grup, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin "bağımsızlık" yönündeki açıklamalarına destek eylemi yaptı.
 • 13:02Mesut Barzani Ürdün'e GittiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Ürdün Kralı Abdullah Hüseyin'in resmi davetlisi olarak Amman'a gitti.
 • 21:08Musul'un Daeş'in Eline GeçmesiIrak'ta, "Musul'un düşme" nedenlerini araştırma komisyonu, cumhurbaşkanı yardımcıları Nuri el-Maliki ve Usame en-Nuceyfi ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin soruşturmaya dahil edilmesi yönünde karar aldı.
 • 17:03Avrupa Birliği, Erbil'de Temsilcilik AçacakIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Avrupa Birliği (AB) Irak Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Jana Hybaskova'yı kabul etti.
 • 13:58Diyarbakır Surlarına Barzani'ye Destek Pankartı AsıldıDiyarbakır Surlarına Barzani'ye Destek Pankartı AsıldıDiyarbakır surlarına IKYB Mesud Barzani'nin fotoğrafı ve Kürtçe 'Arkandayız ve ülkemizin fedaileriyiz. Yaşasın birleşik, bağımsız Kürdistan' yazılı pankart asıldı.
 • 13:13Diyarbakır'da Barzani Fotoğrafı AsıldıDiyarbakır'da Barzani Fotoğrafı AsıldıABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın, Bölgesel Kürt yönetimi Başkanı Mesut Barzani’ye, “İkimizin de ömrü Kürt devletini görmeye yetecektir” sözlerinden sonra Diyarbakır’da Mesut Barzani’nin fotoğrafı asıldı.
 • 19:09Mesut Barzani Parti Yöneticileriyle GörüştüMesut Barzani Parti Yöneticileriyle GörüştüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: IKBY Başkanı Mesut Barzani'nin parti yöneticileriyle yaptığı toplantıdan genel ve detay planlar Irak Kürt Bölgesel Yönetimi(IKBY) Başkanı Mesut Barzani, ABD ve Avrupa ziyaretlerinin ardından parti yöneticileriyle Selahaddin (Masif) kasabasındaki başkanlık sarayında bir araya geldi.
 • 18:24Barzani, Siyasi Parti Yöneticileriyle GörüştüIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Hükümet yetkilileri, Parlamento Başkanı ve bölgede faaliyet gösteren tüm siyasi parti yöneticilerinin katıldığı bir toplantı gerçekleştirdi.
 • 12:05Barzani-Austin GörüşmesiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Lloyd Austin ve beraberindeki askeri heyetle bir araya geldi.
 • 09:26Biden, Barzani'ye Biden, Barzani'ye "Ömrümüz Kürt Devletini Görmeye Yetecek" DemişABD Başkan Yardımcısı Biden'ın, Washington'da görüştüğü IKYB Başkanı Mesut Barzani'ye, "İkimizin de ömrü Kürt devletini görmeye yetecektir." demiş.
 • 11:56Ikby Başkanı Barzani AçıklamasıIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, "bağımsızlıkları" önünde daha önce var olan engellerin kalktığını belirterek, "Devlet sahibi olmak, kendi geleceğine karar vermek Kürdistan halkının en tabii hakkıdır" dedi.
 • 01:47Ikby Başkanı Barzani Washington'daIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Washington'daki temasları sırasında görüştüğü Amerikalı yetkililerin, Kürt peşmergelerin, Irak ordusuna sağlanan silah yardımlarından kendilerine düşen payı alacağına dair güvence verdiğini belirtti.
 • 13:26Barzani: Bağımsız Kürdistan GeliyorBarzani: Bağımsız Kürdistan GeliyorABD'deki temaslarını sürdüren Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, bağımsızlıkla ilgili referandumu IŞİD'e karşı yürütülen mücadele nedeniyle ertelediklerini belirterek "Gelecek yıl yada ne zaman olacağını söyleyemem ama kesinlikle bağımsız Kürdistan geliyor" dedi.
 • 10:41Barzani: Bağımsız Kürdistan GeliyorABD'deki temaslarını sürdüren IKBY Başkanı Mesut Barzani, "Gelecek yıl yada ne zaman olacağını söyleyemem ama kesinlikle bağımsız Kürdistan geliyor." dedi.
 • 07:50Ikby Başkanı Barzani Washington'daABD'nin başkenti Washington'daki temaslarını sürdüren Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Antony Blinken ile görüştü.
 • 02:05Ikby Başkanı Barzani Washington'daABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Washington'da temaslarda bulunan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ile görüştü.
 • 23:42Ikby Başkanı Barzani, Atlantik Konseyi'nde KonuştuIkby Başkanı Barzani, Atlantik Konseyi'nde KonuştuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Atlantik Konseyi- Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin açıklamaları ve soruları cevaplaması IKBY Başkanı Barzani Washington'da- Barzani, Atlantik Konseyi'nde konuştu: "Kendi geleceğini belirleme fırsatı referandumla Kürt halkına verilmeli. Bu da şiddetten uzak şekilde, barış, koordinasyon ve anlayış içinde olmalı. Ancak o zamana kadar da sorunların çözümü için elimizden geleni yapacağız"- "Ne zaman olacağını söyleyemem ama bağımsız Kürdistan geliyor.
 • 21:48Barzani: Bağımsız Kürdistan GeliyorBarzani: Bağımsız Kürdistan GeliyorABD'de temaslarda bulunan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Barzani, "Ne zaman olacağını söyleyemem ama bağımsız Kürdistan geliyor" dedi.
 • 15:22Barzani'nin ABD ZiyaretiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin Danışmanı Kifah Mahmut, Barzani'nin ABD ziyaretinde "bağımsızlık" konusunun görüşülmediğini belirtti.
 • 07:55Barzani, Obama'dan 'Bağımsızlık' İstediBarzani, Obama'dan 'Bağımsızlık' İstediIrak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Barzani, üç yıl sonra ilk ABD ziyaretinde Obama'nın önüne bağımsızlık dosyasını koydu.
 • 05:51Ikby Başkanı Barzani Washington'daIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Beyaz Saray'daki görüşmelerin çok başarılı geçtiğini söyledi.
 • 04:46IKBY Başkanı Barzani ABD Ticaret Odasını Ziyaret EttiIKBY Başkanı Barzani ABD Ticaret Odasını Ziyaret EttiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ABD ziyareti kapsamında ABD Ticaret Odasını ziyaret etti.
 • 04:14Ikby Başkanı Barzani'nin Washington ZiyaretiABD Başkanı Barack Obama, Beyaz Saray'da, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani arasındaki görüşmeye katıldı.
 • 23:16ABD Barzani'nin Ziyareti İçin SabırsızBeyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, Joe Biden'ın IKBY Başkanı Barzani ile görüşeceğini, Obama'nın da Barzani'yi görme fırsatı olacağını tahmin ettiğini söyledi.
 • 14:47Kanada Başbakanı Harper'in, Irak ZiyaretiKanada Başbakanı Harper'in, Irak ZiyaretiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kanada Başbakanı Stephen Harper'ın uçağının gelişi detaylar- IKBY Başkanı Mesut Barzani, karşılama detay görüntüler- Çocuklar Harper ve Barzani'ye çiçek vermesi- Heyetler arası toplantısından detaylarNOT: GÖRÜNTÜ BAZI YERLERDE KAYNAĞINDAN SESSİZDİR.
 • 02:31Barzani'nin Washington'a Yapacağı ZiyaretIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin gelecek hafta ABD'nin başkenti Washington'ı ziyareti sırasında Başkan Barack Obama, Başkan Yardımcısı Joe Biden ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Tony Blinken'la görüşeceği bildirildi.
 • 15:21Barzani- Richard GörüşmesiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, İngiltere Genelkurmay Başkanı Sir David Richards'ı kabul etti.
 • 14:32Barzani, ABD'ye GidiyorIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, resmi temaslarda bulunmak üzere gelecek hafta ABD'ye gidecek.
 • 20:23Barzani ve Talabani GörüşmesiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, eski Irak Cumhurbaşkanı ve Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Genel Sekreteri Celal Talabani'yle bir araya geldi.
 • 15:45Türkmenler, Barzani'nin Görevde Kalmasını DestekliyorTürkmenler, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin görev süresinin uzatılmasına destek veriyor.