SON DAKİKA MESUT BARZANİ HABERLERİ

Son Dakika Mesut Barzani Haberleri

 • 10:58 ABD Başkan Yardımcısı Biden'ın Irak Ziyareti ABD Başkan Yardımcısı Biden'ın Irak Ziyareti GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : ABD Başkan Yardımcısı Biden, IKBY Başkanı Barzani ile Erbil'de bir araya gelmesi Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ve beraberindeki heyeti Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul etti.
 • 17:11 Kalkınma Bakanı Yılmaz'ın Erbil Temasları Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın Erbil'de bir araya geldiği bildirildi.
 • 15:05 Barzani, Kanada Genelkurmay Başkanı Vance'yi Kabul Etti Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Kanada Genelkurmay Başkanı Jonathan Vance ve beraberindeki askeri heyeti, Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul etti.
 • 14:16 Cevdet Yılmaz - Mesut Barzani Görüşmesi Cevdet Yılmaz - Mesut Barzani Görüşmesi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Cevdet Yılmaz'ın gelişi ve selamlaşması Mesut Barzani ve Cevdet Yılmaz'ın görüşmesi Kalkınma bakanı Cevdet Yılmaz ve beraberindeki heyet, IKBY Başkanı Mesut Barzani'yi Başkanlık konutunda ziyaret etti.
 • 16:37 Barzani: Çatışmalar Endişe Verici Barzani: Çatışmalar Endişe Verici Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Salahaddin iline bağlı Tuzhurmatu ilçesinde son birkaç gündür meydana gelen çatışma ve gerginliklerin son derece endişe verici olduğunu belirtti.
 • 15:31 Tuzhurmatu'daki Çatışmalar Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Salahaddin iline bağlı Tuzhurmatu ilçesinde son birkaç gündür meydana gelen çatışma ve gerginliklerin son derece endişe verici olduğunu belirtti.
 • 13:04 Peşmerge ve Haşdi Şabi Arasındaki Çatışma Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Tuzhurmatu Sorumlusu Faruk Ahmed, Haşdi Şabi (Şii milis güçleri) ve Peşmerge güçleri arasında, bir kişinin ölümüne ve 5 kişinin yaralanmasına neden olan çatışmaların önüne geçilmediği takdirde sokak gerginliğinin yayılması uyarısında bulundu.
 • 20:56 ABD Genelkurmay Başkanı Dunford, Irak'ta Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford ve beraberindeki askeri heyeti, Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul ettiği bildirildi.
 • 14:47 Suriye'deki İç Savaş Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, Suriye'nin Haseke iline bağlı Kamışlı'da rejim birlikleri ve PYD militanları arasındaki çatışmalarda yaralananların bölgedeki çeşitli hastanelerde tedavi altına alınması yönünde talimat verdiği bildirildi.
 • 18:47 Carter ve Barzani'nin Telefon Görüşmesi ABD Savunma Bakanı Ashton Carter'in, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'yi telefon ile arayarak, daha önce terörle mücadele çerçevesinde Peşmerge güçlerine verilen yardım sözlerinin uygulamaya konulduğunu ilettiği belirtildi.
 • 22:22 Irak'ta Teknotratlar Hükümeti Kurma Çalışmaları Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Irak Başbakanı Haydar el İbadi tarafından kurulmak istenen teknokratlar hükümetinde Kürtlerin ihmal edilmesinin kabul edilemez olduğunu söyledi.
 • 00:43 Barzani, Centcom Komutanı Votel'i Kabul Etti Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Joseph Votel ile beraberindeki askeri heyeti kabul ettiği bildirildi.
 • 21:52 Irak'ta Enfal Operasyonu'nun 28. Yıl Dönümü Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin döneminde 1988 yılında başlatılan ve yaklaşık 6 ay süren Enfal Operasyonu sonucu 182 bin Iraklı Kürt'ün öldürülmesinin 28'inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
 • 21:43 Barzani'den Duygusal Enfal Katliamı Mesajı Barzani'den Duygusal Enfal Katliamı Mesajı Irak Kürdistan Özerk Yönetimi Başkanı Barzani, Saddam'ın Halepçe'de zehirli gaz kullanarak binlerce Kürdü öldürdüğü Enfal katliamıyla ilgili duygusal bir mesaj yayınladı.
 • 16:57 Ikby Merkez Bankası Başkanı Tutuklandı Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin reform ve yolsuzlukla mücadele kararları çerçevesinde, IKBY Merkez Bankası Başkanı Ethem Kerim Derviş ve bir yardımcısının tutuklandığı belirtildi.
 • 15:10 Fransa Savunma Bakanı Le Drian'ın Irak Ziyareti Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, Fransa Savunma Bakanı Jean-Yves Le Drian ve beraberindeki askeri heyeti Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul ettiği belirtildi.
 • 23:24 Barzani-Biden Görüşmesi ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'yi telefon ile arayarak, terör örgütü DAEŞ ile sürdürülen savaş hakkında görüştüğü bildirildi.
 • 20:30 Barzani, Davutoğlu'na Teşekkür Etti Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy ve beraberindeki heyeti, Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul etti.
 • 17:35 Barzani ve Obama'nın Özel Temsilcisi Mcgurk Görüşmesi Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, ABD Bakanı Barack Obama'nın Özel Temsilcisi Brett McGurk ve beraberindeki heyeti Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul ettiği belirtildi.
 • 17:09 Irak'taki Siyasi Gelişmeler Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, eski başbakanlardan Vataniyye Koalisyonu Başkanı İyad Allavi ile bir araya geldiği bildirildi.
 • 20:59 Ikby Başkanı Barzani, İtalyan Heyetini Kabul Etti Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, İtalya Dışişleri Bakanı Yardımcısı Enzo Amendola ve beraberindeki heyeti Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul ettiği bildirildi.
 • 12:49 Erbil'de "11'inci Uluslararası Kitap Fuarı" Açıldı Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin katıldığı resmi törenle, Erbil kentinde "11'inci Uluslararası Kitap Fuarı" açıldı.
 • 19:48 Kdp ve Kyb Politbüroları Bir Araya Geldi Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) ve Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) politbüro üyeleri, Irak'ta meydana gelen son siyasi gelişmeleri ele almak için bir araya geldi.
 • 18:06 Barzani, Suriye Muhalefetinden Bir Heyeti Kabul Etti Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, Suriye Muhalefeti Müzakere Heyeti'nin Genel Koordinatörü Riyad Hicab ve beraberindeki heyeti Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul ettiği belirtildi.
 • 12:59 Peşmerge Komutanı: PKK Musul'u Kurtarma Operasyonuna Katılamaz Peşmerge Komutanı: PKK Musul'u Kurtarma Operasyonuna Katılamaz Peşmerge Komutanı Ali Avni, PKK'nın Musul'u kurtarma operasyonuna katılmasının mümkün olmadığını açıkladı.
 • 19:30 Obama'nın Özel Temsilcisi Mcgurk, Erbil'de Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, ABD Başkanı Barack Obama'nın Özel Temsilcisi Brett McGurk'ü Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul etti.
 • 21:26 Irak'ta Teknokratlar Hükümeti Kurma Çalışmaları Irak'ta Başbakan Haydar el-İbadi'nin dün meclise sunduğu teknokratlar hükümetinde Petrol Bakanlığı için aday gösterilen Nezar en-Numan, Erbil-Bağdat arasında siyasi uzlaşı sağlanmadığı gerekçesiyle teklifi geri çevirdiğini açıkladı.
 • 13:04 Ikby Başkanı Barzani Açıklaması Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, terör örgütü DAEŞ ile savaşan kadın ve erkek Peşmergeler arasında fark olmadığını belirterek, "Kadın ve erkek savaşçılarımız, teröristlere karşı ne kadar etkili olduklarını dünyaya ispatladı.
 • 23:22 Irak'ta Teknokratlar Hükümeti Tartışmaları Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanlığı, Irak Başbakanı Haydar el-İbadi'nin kurmak istediği teknokrat hükümetinin kendileri için çok büyük önem arz etmediğini belirtti.
 • 20:08 Ikby Başkanı Barzani Açıklaması Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, "Ya ülkemizde hep birlikte öleceğiz ya da hep birlikte başı dik olarak yaşayacağız." değerlendirmesinde bulundu.
 • 22:01 BM Genel Sekreteri Ban, Barzani ile Görüştü Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun ve beraberindeki heyeti, Erbil'deki başkanlık konutunda kabul etti.
 • 15:53 Barzani: "Erdoğan'ın Kürt Sorununu Birçok Kişiye Göre Daha İyi Anladığını Gördüm" Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Al Monitor internet sitesine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde Erbil’e geldiğini ve burada Kürtleri inkar etme döneminin son bulduğunu söylediğini kaydederek, “Erdoğan’ın Kürt sorununu birçok kişiye göre daha iyi anladığını gördüm. Erdoğan’dan duyduklarımı kimseden duymadım” dedi.
 • 04:46 Dha Dış Haber - ABD Ypg ile İşbirliğimiz Sürecek Dha Dış Haber - ABD Ypg ile İşbirliğimiz Sürecek ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, PKK ve YPG'nin iki ayrı örgüt olduğunu, ABD'nin PKK'yı terörist örgüt olarak görmesine karşın, Suriye'nin kuzeyinde YPG ile işbirliğini sürdüreceklerini söyledi.
 • 04:31 ABD Sözcüsüne Zorlayan Türkiye Sorusu: Bayraklar Neden Yarıya İnmedi? ABD Sözcüsüne Zorlayan Türkiye Sorusu: Bayraklar Neden Yarıya İnmedi? ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Toner, Belçika'daki terör saldırısı sonrası bayrakların yarıya indirilmesiyle ilgili soruya "Kriterler hakkında bir şey diyemeyeceğim" yanıtını verdi.
 • 22:22 ABD'den Barzani'ye Yanıt: PYD ve PKK Farklı ABD'den Barzani'ye Yanıt: PYD ve PKK Farklı "PYD ve PKK tam olarak aynı şeydir" diyen Mesut Barzani'ye ABD yanıt verdi. Yapılan açıklamada PYD ve PKK'nın farklı olduğu, PYD ile çalışmaya devam edileceği belirtildi.
 • 13:35 Barzani Erdoğan'ı Övdü, Barzani Erdoğan'ı Övdü, "PYD ve PKK Tam Olarak Aynı Şeydir" Dedi Barzani, "Kürt sorununu Erdoğan birçok kişiye göre daha iyi anlıyor" diyerek Cumhurbaşkanı'nı övdü, "PYD ve PKK tam olarak aynı şeydir" dedi.
 • 17:00 Barzani: Türkiye'de Büyük Felaketlerin Önlenmesini Ümit Ediyorum Barzani: Türkiye'de Büyük Felaketlerin Önlenmesini Ümit Ediyorum Kuzey Irak'taki bölgesel Kürt yönetimi başkanı Mesut Barzani, 21 Mart'taki nevruz nedeniyle yayınladığı mesajda, bağımsızlık ilanına üstü kapalı değinirken, Kürdistan'ın bağımsızlığının tehdit olmadığını ve komşularla birlikte herkesin Kürt milletini meşru talebini anlaması gerektiğini söyledi.
 • 11:32 Irak'ta Nevruz Bayramı Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Türkiye'de yaşanan olaylar karşısında endişe duyduğunu belirterek, "En kısa sürede büyük felaketler meydana gelmeden, kan dökülmemesi ve savaşın önüne geçilmesi temennisinde bulunuyoruz" dedi.
 • 17:04 Obama'nın Özel Temsilcisi Mcgurk'ün, Ikby Ziyareti Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, ABD Başkanı Barack Obama'nın Özel Temsilcisi Brett McGurk ve beraberindeki heyeti Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul ettiği belirtildi.
 • 15:32 Ikby Başkanı Barzani ile İngiltere Dışilişkiler Bakanı Hammond Ortak Basın Toplantısı Düzenledi Ikby Başkanı Barzani ile İngiltere Dışilişkiler Bakanı Hammond Ortak Basın Toplantısı Düzenledi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin basın açıklaması İngiltere Dışilişkiler Bakanı Philip Hammond'un basın açıklaması Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, "Terör örgütü DAEŞ, Musul'da olduğu sürece tamamen bozguna uğratıldığını söylemek mümkün değil" dedi.
 • 13:13 Ikby Başkanı Barzani Hammond'u Kabul Etti Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, "Terör örgütü DAEŞ, Musul'da olduğu sürece tamamen bozguna uğratıldığını söylemek mümkün değil" dedi.
 • 10:40 Suriye'deki Kürtlerin Kaderi Belirsiz" Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Suriye'deki Kürtlerin kaderinin belirsiz olduğunu ve onların bir savaş aracı olarak kullanıldığını belirtti.
 • 09:37 Barzani: Suriye'deki Savaştan Sonra Kürtler'in Kaderi Belirsiz Barzani: Suriye'deki Savaştan Sonra Kürtler'in Kaderi Belirsiz Kuzey Irak bölgesel Kürt yönetimi başkanı Barzani, 'Rojava'daki savaşın bitmesinin ardından buradaki Kürtler'in ne olacağının ve kaderlerinin belirsiz olduğunu söyledi.
 • 21:26 Barzani, Hdp Mersin Milletvekili Fırat ile Görüştü Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat'ı, Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul ettiği belirtildi.
 • 10:27 Barzani: Ankara Saldırısının Ardından PKK Çıkarsa Türk-Kürt Savaşı Çıkar Barzani: Ankara Saldırısının Ardından PKK Çıkarsa Türk-Kürt Savaşı Çıkar Mesut Barzani, "Ankara'da saldırısının arkasından PKK'nın çıkması büyük bir felakete yol açar. Bu Türkiye'de Kürtler ile Türkler arasında büyük bir milli savaşa dönüşür" dedi.
 • 06:44 Ankara'daki Terör Saldırısına Tepkiler Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile telefonla görüşerek, Ankara'daki terör saldırısını kınadığı bildirildi.
 • 18:45 Ikby'de Duhok-Amerikan Üniversitesi Açıldı Ikby'de Duhok-Amerikan Üniversitesi Açıldı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : IKBY Başkanı Mesut Barzani'nin gelişi Barzani'nin açılış töreninde konuşması Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) yer alan Duhok kentinde "Duhok-Amerikan Üniversitesi", IKBY Başkanı Mesut Barzani'nin katıldığı resmi bir törenle açıldı.
 • 16:06 Ikby'de Duhok-Amerikan Üniversitesi Açıldı Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) yer alan Duhok kentinde "Duhok-Amerikan Üniversitesi", IKBY Başkanı Mesut Barzani'nin katıldığı resmi bir törenle açıldı.
 • 14:41 Mesud Barzani: Ankara Saldırısı, İnsanlık Dışı Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Ankara’daki patlamayı “insanlık dışı” olarak nitelendirdi.
 • 12:25 Barzani: İnsanlık Dışı Bu Eylemi Şiddetle Kınıyorum Barzani: İnsanlık Dışı Bu Eylemi Şiddetle Kınıyorum Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'nin, Ankara'daki terör saldırısını şiddetle kınadı ve insanlık dışı bir eylem olarak niteledi.