23:3600
SON DAKİKA MESUT BARZANİ HABERLERİ

Son Dakika Mesut Barzani Haberleri


MESUT BARZANİ

Babası Mustafa Barzani'nin lideri olduğu Mahabat Kürt Cumhuriyeti'nde 1947'de doğan Mesut Barzani, İran birliklerinin Mehabat'a girip Cumhuriyet'e son vermelerinin ardından ailesiyle birlikte Moskova'ya gitti. Barzani ailesi, 1958 yılında Kâsım'ın Irak'ta yaptığı darbenin ardından kurulan yeni... Devamı

  Barzani'den Ban Ki-Moon'a Özgürlük Çıkışı

  Barzani'den Ban Ki-Moon'a Özgürlük Çıkışı

  IKBY Başkanı Mesut Barzani ve BM Genel Sekreteri Ban Ki mun, ortak basın toplantısı düzenledi. (Bugün 00:38)

   

  BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Irak'ta

  Bağdat'taki temaslarının ardından Erbil'e gelen BM Genel Sekreteri Ban Ki mun, IKBY Başkanı Mesut Barzani ile bir araya geldi. (Dün 18:26)

   

  Barzani Heyeti Hakkari'de

  Barzani Heyeti Hakkari'de

  Hakkari'de iki aşiret arasında 1 kişinin ölümü 6 kişinin yaralanması ile sonuçlanan aşiret olayları için Mesut Barzani tarafından gönderilen heyet Hakkari'ye geldi. (Dün 09:03)

   

  Hakkari'de Dtk ve Dbp Heyetinden Barış Çabaları' Haberine Ek

  Hakkari'de Dtk ve Dbp Heyetinden Barış Çabaları" Haberine Ek

  Hakkari'de Pinyanişi ve Ertoşi aşiretleri arasında çıkan 1 kişinin ölümü, 2'si ağır 6 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan olayların ardından başlatılan barış çalışmaları devam ederken, akşam saatlerinde Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'nin talimatıyla 5 kişiden oluşan bir heyet de Hakkari'ye geldi. (Dün 01:28)

   

  Hakkari'de Dtk ve Dbp Heyetinden Barış Çabaları

  Hakkari'de Dtk ve Dbp Heyetinden Barış Çabaları

  Mesut Barzanin talimatıyla Kuzey Irak Bölgesel Yönetiminden de bir heyet, kavgalı olan aşiretler arasındaki husumete son vermek için Hakkari'ye geldi. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Zana ve Önder, Talabani'yle Görüştü

  Zana ve Önder, Talabani'yle Görüştü

  Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Zana ve HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Irak'a dönen Cumhurbaşkanı Talabani ile görüştü ve Öcalan'ın mektubunu iletti. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Zana ve Önder'in Talabani'yle Neşeli Sohbeti

  Zana ve Önder'in Talabani'yle Neşeli Sohbeti

  Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Zana ve HDP'li Önder, ziyaret ettikleri Talabani'ye Öcalan'ın mektubunu iletti. Talabani ve Zana'nın neşeli sohbeti fotoğraflara yansıdı. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Zana ve Önder'in Erbil Temasları

  Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Zana ve HDP İstanbul Milletvekili Önder, IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani'yle bir araya geldi. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Zana ve Önder, Öcalan'ın Mesajlarını Barzani'ye İletti

  Zana ve Önder, Öcalan'ın Mesajlarını Barzani'ye İletti

  Leyla Zana ve Sırrı Süreyya Önder Mesut Barzani'yle görüştü. Önder görüşmeye dair, "Öcalan'ın mesajlarını ve değerlendirmelerini ilettik." dedi. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

 

  Barzani, Guterres'i Kabul Etti

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Barzani, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Guterres'le görüştü. (17 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Irak Parlamentosu Başkanı Cuburi Erbil'de

  Irak Parlamentosu Başkanı Selim el Cuburi, IKBY Başkanı Mesut Barzani'yle görüşecek. (17 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Iraklı Parlamenterden Barzani'ye Çağrı

  Iraklı Parlamenterden Barzani'ye Çağrı

  Irak Yüksek İslam Konseyi yetkililerinden ve Muvatın Bloku üyesi Hamudi: "Kürt kardeşlerimizin devlet kurma fikri, ülkenin içerisinden geçtiği bu şartlarda gerçekleşemez" (17 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Irak'ta Cumhurbaşkanlığı Seçimine Doğru

  Irak'ta Cumhurbaşkanlığı Seçimine Doğru

  Kürdistan Yurtseverler Birliği, Irak Cumhurbaşkanı adayını üç gün içinde açıklayacak. (17 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Irak'ta Cumhurbaşkanlığı Seçimine Doğru

  Irak'ta Cumhurbaşkanlığı Seçimine Doğru

  Irak Başbakanı Maliki'nin "cumhurbaşkanlığı makamı Kürtlerin olmalı" şeklindeki açıklamasının ardından Kürdistan Yurtseverler Birliği'nin (KYB) cumhurbaşkanı adayını açıklaması bekleniyor KYB'nin çıkaracağı adaya Mesut Barzani'nin KDP'si ile Noşirvan Mustafa'nın Goran Hareketi destek veriyor. (16 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  İran, Erbil- Bağdat Krizini Çözmek İçin Devrede

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi ile merkezi Bağdat hükümeti arasında krize dönüşen ilişkileri düzeltmek ve Kürtlerin, Irak'taki siyasi sürece dahil olmasını sağlamak için İran, Erbil'e arabulucu bir heyet gönderdi Goran Hareketi ve Kürdistan Yurtseverler Birliği poltbürolarıyla görüşen İran heyeti, 3'üncü. (16 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Açıklaması

  "(Çözüm süreci yasası) MHP'nin muhalefetine rağmen çıkarılan PKK'ya özel yasa ile terörün siyasallaşmasına ve bölücü faaliyetlerin legalleşmesine müsaade edilmiştir" (16 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Irak'taki Gelişmeler

  Irak'taki Gelişmeler

  Diplomatik kaynaklar, IŞİD terör örgütünün Kerkük Bağdat karayolunu ulaşıma kapattığını bildirdi Musul'da alıkonulan Başkonsolosluk çalışanlarına ilişkin, IKBY'nin yardım önerisinde bulunduğu, Türk tarafının da ihtiyaç duyulması halinde işbirliğine açık olduğunu söylediği kaydedildi. (15 Temmuz 2014 Salı )

   

  Irak'tan Türkiye'ye Petrol Gönderimi Artacak

  Irak'tan Türkiye'ye Petrol Gönderimi Artacak

  Irak Kürt Bölgesel Hükümeti Sözcüsü Dizayi, boru hattıyla Türkiye’ye sevkettikleri günlük petrolü yıl sonuna kadar 400 bin varile çıkarmayı hedeflediklerini bildirdi. (15 Temmuz 2014 Salı )

   

  Barzani'nin Türkiye Ziyaretinin Bölgedeki Yankıları

  Barzani'nin Türkiye Ziyaretinin Bölgedeki Yankıları

  IKBY Başkanı Barzani'nin, Türkiye ziyareti bölge medyasında geniş yer buldu AA'nın geçtiği haber, fotoğraf ve görüntüleri kullanan yazılı ve görsel medya, Barzani'nin, Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan'la görüşmesini ilk haber olarak verdi. (15 Temmuz 2014 Salı )

   

  Ikby Başkanı Barzani'nin Türkiye Ziyareti

  Ikby Başkanı Barzani'nin Türkiye Ziyareti

  Mesut Barzani'nin kendi kaderlerini belirlemek için referanduma gideceklerine yönelik açıklamaları Türk hükümeti tarafından acelecilik olarak nitelendirilirken, bölge yönetimine "Şu aşamada referandum konusu hassas" mesajı verildiği vurgulandı Görüşmelerde masaya yatırılan en önemli konulardan biri olan petrol gelirlerinin paylaşımında ise Türkiye'nin, merkezi hükümet ile bölgesel yönetimin mutabakatına uyacağı kaydedildi. (15 Temmuz 2014 Salı )

   

  Irak'ın Yeni Meclis Başkanı Cuburi

  Irak'ın Yeni Meclis Başkanı Cuburi

  Irak'taki siyasi krizin aşılmasına katkı sağlayacak bir adım atıldı. (15 Temmuz 2014 Salı )

   

  İran Medyasından Barzani'nin Ankara Ziyaretine Tepki: Tartışmalı Ziyaret

  İran Medyasından Barzani'nin Ankara Ziyaretine Tepki: Tartışmalı Ziyaret

  Iraklı Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'nin Türkiye'ye yaptığı ziyarete, Erbil ile Bağdat arasındaki ihtilafta Maliki hükümetine büyük destek veren İran'ın medyasından tepki geldi. (15 Temmuz 2014 Salı )

   

  Barzani'nin Ankara Ziyareti Alman Medyasında: 'Ziyaret Çok Kritik'

  Barzani'nin Ankara Ziyareti Alman Medyasında: "Ziyaret Çok Kritik"

  Iraklı Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'nin "Irak'taki siyasi krizin derinleştiği, IŞİD örgütünün yarattığı kaosun büyüdüğü" bir dönemde Ankara'ya yaptığı ziyaret Alman medyasında da yankı buldu. (15 Temmuz 2014 Salı )

   

  Rudaw: Bir Kürt Heyetinde İlk Defa Askeri Yetkililer de Vardı

  Rudaw: Bir Kürt Heyetinde İlk Defa Askeri Yetkililer de Vardı

  Mesut Barzani'nin Ankara ziyaretini değerlendiren Rudaw, heyette Peşmerge Bakanı Mustafa Said Kadir'in de yer aldığına dikkat çekti. (15 Temmuz 2014 Salı )

   

  Iraklı Kürt Yönetimi Sözcüsü: Türkiye'nin Bizden Daha Çok Petrol İthal Etmesini İstedik

  Iraklı Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'nin üst düzey bir heyetin eşliğinde Ankara'ya yaptığı ziyaretin içeriğine ilişkin tartışmalar sürerken Kürt Yönetim Sözcüsü Safin Dizai, Ankara'da yapılan görüşmeler sırasında Türkiye'den daha çok Kürt petrolünü ithal etmesini talep ettiklerini söyledi. (15 Temmuz 2014 Salı )

   

  Erdoğan-Barzani Görüşmesi

  Erdoğan-Barzani Görüşmesi

  IKBY Başkanlığı resmi sitesinde Başbakan Erdoğan ile IKBY Başkanı Mesut Barzani görüşmesine ilişkin açıklama yayımlandı. (14 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Barzani: Kendi Ayaklarımız Üzerinde Durmaya Çalışıyoruz

  Barzani: Kendi Ayaklarımız Üzerinde Durmaya Çalışıyoruz

  Cumhurbaşkanı Gül ile görüşen Barzani : '' Biz, Kürdistan bölgesi olarak şartlarımızı daha iyi bir hale getirmeye çalışıyoruz." dedi (14 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Davutoğlu-Barzani Görüşmesi

  Görüşmede genel siyasi durum, teröre karşı işbirliği ve enerji konuları ele alındı. (14 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Ikby Başkanı Mesut Barzani ile Görüştü

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ile görüştü. (14 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Barzani ile Görüştü

  Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Barzani ile Görüştü

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı (IKBY) Mesut Barzani ile bir araya geldi. (14 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Mesut Barzani Ankara'da

  Mesut Barzani Ankara'da

  Irak'ta siyasi krizin derinleştiği, IŞİD örgütünün yarattığı kaosun büyüdüğü bir dönemde Irak'ın Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani Ankara'yı ziyaret etti. (14 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Davutoğlu, Barzani ile Bir Araya Geldi

  Davutoğlu, Barzani ile Bir Araya Geldi

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ile bir araya geldi. (14 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Erdoğan'ın Barzani ile Görüşmesi

  Görüşmede, Irak'ta istikrar ve güvenliğin yeniden tesisi için yeni bir siyasi başlangıca ihtiyaç duyulduğunun vurgulandığı öğrenildi. (14 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Erdoğan-Barzani görüşmesi -

  Erdoğan-Barzani görüşmesi -

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ile görüştü. (14 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
25.07.2014 23:36:17. #1.13#