SON DAKİKA MESUT BARZANİ HABERLERİ

Son Dakika Mesut Barzani Haberleri

 • 21:49Fransa Kalkınma Bakanı Vanilli'nin, Ikby TemaslarıIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, Fransa Kalkınma Bakanı Andrea Vallini ve beraberindeki heyeti Erbil'in Salahaddin kasabasında kabul ettiği bildirildi.
 • 21:04Fetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan TepkilerIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini şiddetle kınadı.
 • 23:45Barzani, Centcom Komutanı General Votel'i Kabul EttiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, ABD Merkez Kuvvetler Komutanı (CENTCOM) General Joseph Votel ve beraberindeki askeri heyeti Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul ettiği bildirildi.
 • 21:07Barzani'nin Partisinden PKK'ya Sert TepkiBarzani'nin Partisinden PKK'ya Sert TepkiKDP Sözcüsü Mahmud Muhammed, terör örgütü PKK'nın medya aracılığıyla parti kadroları hakkında kara propaganda ve saldırılara devam etmesi halinde sert karşılık vereceklerini belirtti.
 • 18:33Kdp'den PKK'ya Sert TepkiKürdistan Demokrat Partisi (KDP) Sözcüsü Mahmud Muhammed, terör örgütü PKK'nın medya aracılığıyla parti kadroları hakkında kara propaganda ve saldırılara devam etmesi halinde sert karşılık vereceklerini belirtti.
 • 17:02Ikby Başkanı Barzani, Türkmen Parti Temsilcilerini Kabul EttiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, bölgedeki Türkmen parti liderleri ve temsilcileriyle Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda bir araya geldiği bildirildi.
 • 09:21Peşmergenin Maaşını ABD ÖdeyecekPeşmergenin Maaşını ABD ÖdeyecekIKBY ile ABD, önceki gün Erbil'de askeri işbirliği mutabakatına imza attı. Anlaşmaya göre peşmergenin maaşlarını ABD karşılayacak. İmza töreninde Barzani de vardı.
 • 09:10Peşmergenin Maaşını ABD ÖdeyecekPeşmergenin Maaşını ABD ÖdeyecekMesut Barzani'nin liderliğini yaptığı Irak Bölgesel Kürt Yönetimi (IKBY) ile ABD ile dün imzaladığı askeri işbirliği anlaşmasının detayları netleşiyor.
 • 16:47Kanada Savunma Bakanı Sajjan'ın Irak ZiyaretiKanada Savunma Bakanı Sajjan'ın Irak ZiyaretiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Kanada Savuma Bakanı Harjit Sajjan ve beraberindeki heyeti Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul etti.
 • 16:07ABD ile Ikby Arasında Askeri Protokol İmzalandıABD ile Ikby Arasında Askeri Protokol İmzalandıAnlaşmaya varılan protokol dolayısıyla Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda imza töreni düzenlendi.
 • 14:29ABD ile Kürtler Arasındaki İlk Askeri Protokol İmzalandıABD ile Kürtler Arasındaki İlk Askeri Protokol İmzalandıWashington ve Irak Kürt yönetimi arasındaki askeri protokole imza atıldı. IŞİD'in Irak'taki son kalesi Musul'u kurtarmak için başlayacak operasyonda ABD ve Peşmerge işbirliği yapacak.
 • 00:07Barzani ve Carter'in Telefon GörüşmesiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ve ABD Savunma Bakanı Ashton Carter'ın, terör örgütü DAEŞ ile mücadeleyi ele almak için telefon görüşmesi gerçekleştirdikleri belirtildi.
 • 23:45Musul'u Kurtarma OperasyonuIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, terör örgütü DAEŞ'in elinde tuttuğu Musul kentini kurtarma operasyonunun hazırlıklarını yakından takip etmek için Mahmur Cephesi'ni ziyaret edip, askeri yetkililerle bir araya geldi.
 • 03:58Mesut Barzani Irak Türkmen Cephesi Heyetini Kabul EttiMesut Barzani Irak Türkmen Cephesi Heyetini Kabul EttiIrak kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Irak Türkmen Cephesi ITC ile Kürdistan Demokratik Partisi KDP arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi için, Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşet Salihi ve ITC Yürütme Kurulu üyeleri ile görüştü.
 • 21:38Barzani'den Siyasi Partilere Referandum ÇağrısıIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, bölgedeki bağımsızlık referandumu üzerinde güçlü bir ulusal konsensüsün oluşturulması için tüm siyasi partilerin gerekli çalışmaları yapmaları çağrısında bulundu.
 • 21:58Barzani, Irak ile ABD Heyetlerini Kabul EttiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Irak Ulusal Güvenlik Müsteşarı Falih Feyaz ile ABD Başkanı Barack Obama'nın Özel Temsilcisi Brett McGurk'ü Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul etti.
 • 10:22Barzani ile Eski Smdk Başkanı Carba Bir Araya GeldiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu'nun (SMDK) eski Başkanı Ahmed el-Carba'yı Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul ettiği belirtildi.
 • 02:01Mesrur Barzani: Irak Üçe BölünmeliMesrur Barzani: Irak Üçe BölünmeliIrak Kürdistan Bölgesi Güvenlik Ajansı Müsteşarı Mesrur Barzani, Irak'ın, Kürtler, Şiiler ve Sünniler arasında üçe bölünmesi gerektiğini savundu.
 • 23:33"Irak 3'e Bölünmeli" Diyen Barzani'nin Oğluna ABD'den Yanıt GeldiABD Dışişleri Bakanlığı, Mesut Barzani'nin oğlu Mesrur Barzani'nin Irak'ın üçe bölünmesi yönündeki sözlerine karşılık, Irak'ın toprak bütünlüğünü savunduklarını bildirdi.
 • 16:40Suriyeli Kürt Muhalifler Şanlıurfa'da Bir Araya GeldiSuriyeli Kürt Muhalifler Şanlıurfa'da Bir Araya GeldiSuriye’de PYD karşıtı muhalif Kürtler’in kurduğu Bağımsız Suriye Kürtleri Derneği (KSS) üyeleri, Şanlıurfa’da bir araya geldi.
 • 00:56Ikby, Suriye Sınır Kapısını Geçici Bir Süreliğine AçacakIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY), Suriye'nin kuzeyine açılan Peşhabur Sınır Kapısı'nın sadece temel gıda ihtiyaçlar ve ilaçların gönderilmesi şartıyla geçici bir süreliğine açılacağını duyurdu.
 • 17:10Smdk Başkanı Abde'nin Ikby ZiyaretiSuriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Başkanı Enes el-Abde, Suriye Kürt Ulusal Konseyi'ne (ENKS) bağlı Peşmerge güçlerinin kendi bölgelerine dönmelerini istediklerini belirterek, "En kısa zamanda Suriye'ye dönüp, rejim ve DAEŞ'e karşı verilen mücadelede önemli rol almaları gerekiyor.
 • 18:07Ikby Başkanı Barzani, Smdk Başkanı Abde'yi Kabul EttiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Başkanı Enes el-Abde ve beraberindeki heyeti Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul ettiği belirtildi.
 • 15:33Peşmerge'nin Daeş'e Karşı Başlattığı OperasyonIrak'taki Peşmerge güçlerinin terör örgütü DAEŞ'in elinde tuttuğu Musul'un doğusunda yer alan Hazır bölgesindeki stratejik öneme sahip 9 köyü geri aldığı ve operasyonun başarılı bir şekilde sona yaklaştığı bildirildi.
 • 20:20Barzani ve Koalisyon Güçleri Komutan Macfarland GörüşmesiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, ABD öncülüğündeki Koalisyon Güçleri Komutanı Sean MacFarland ve beraberindeki askeri heyeti Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul ettiği bildirildi.
 • 08:52Barzani: 40-50 Milyonluk Milletimiz Devlet Olmalı, Savaşa HazırızBarzani: 40-50 Milyonluk Milletimiz Devlet Olmalı, Savaşa Hazırız40-50 milyonluk Kürt milletinin devlet sahibi olması gerektiğini söyleyen IKBY Başkanı Mesut Barzani, Musul'u kurtarmak için savaşa hazır olduklarını ifade etti.
 • 17:20Barzani ve Cuburi GörüşmesiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, Irak Parlamentosu Başkanı Selim el-Cuburi ve beraberindeki heyeti Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul ettiği belirtildi.
 • 20:57Barzani'nin Sitesi Özür Diledi, HDP'li Vekiller Avrupa'ya Kaçmamış!Barzani'nin Sitesi Özür Diledi, HDP'li Vekiller Avrupa'ya Kaçmamış!Barzani'ye yakınlığıyla bilinen Rudaw, HDP'li iki vekilin dokunulmazlık oylaması öncesi Avrupa'ya gittiğini ileri sürmüştü. Rudaw, haberin yalan olduğunu belirterek HDP'den özür diledi.
 • 20:40Kyb ve Goran Arasında Siyasi Anlaşmanın İmzalanmasıIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP), Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) ve Goran (Değişim) Hareketi arasında yapılan siyasi anlaşmanın mevcut krizlerin çözümüne hizmet etmediğini duyurdu.
 • 13:32Kyb ve Goran Arasındaki Siyasi AnlaşmaIrak Kürt Bölgesel Yönetimi"nin (IKBY) İran sınırına yakın Süleymaniye kentinde etkili olan Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) ile Goran (Değişim) Hareketi temsilcileri, dün, resmi bir törenle daha önce üzerinde mutabakat sağlanan 11 bölüm ve 25 maddeden oluşan siyasi anlaşma imzaladı.
 • 00:15Irak'taki Kyb ve Goran Arasındaki Siyasi AnlaşmaIrak'taki Kyb ve Goran Arasındaki Siyasi AnlaşmaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: KYB Politbüro Üyesi Sadi Ahmet Pire ve Goran Hareketi Sözcüsü Şoreş Haci'nın basına açıklamaları Eski Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani liderliğindeki Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Politbüro Üyesi Sadi Ahmet Pire, Goran (Değişim) Hareketi ile yaptıkları anlaşmanın Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi'ne karşı olmadığını belirtti.
 • 22:46Irak'taki Kyb ve Goran Arasındaki Siyasi AnlaşmaEski Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani liderliğindeki Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Politbüro Üyesi Sadi Ahmet Pire, Goran (Değişim) Hareketi ile yaptıkları anlaşmanın, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi'ne karşı olmadığını belirtti.
 • 16:24Masum ve Barzani GörüşmesiIrak Cumhurbaşkanı Fuat Masum ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda bir araya geldiği belirtildi.
 • 18:07Sykes-Picot Antlaşması'nın 100'üncü YıldönümüIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Dış İlişkiler Sorumlusu Hemin Hawrami, "Kürdistan bölgesinin konumu artık bir devlet düzeyindedir.
 • 17:10Ikby Başkanı Barzani AçıklamasıIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, "Sykes-Picot Antlaşması'nın üzerinden yüz yıl geçti.
 • 23:05İran İstihbarat Bakanı Alevi'nin Irak ZiyaretiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, İran İstihbarat Bakanı Mahmud Alevi ve beraberindeki heyeti Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul ettiği bildirildi.
 • 23:58Macaristan Savunma Bakanı Simicsko'nun Irak ZiyaretiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Macaristan Savunma Bakanı Istvan Simicsko ve beraberindeki heyeti Erbil'deki başkanlık konutunda kabul etti.
 • 18:24İtalya Savunma Bakanı Pinotti?'nin Irak ZiyaretiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin İtalya Savunma Bakanı Ronerta Pinotti? ve beraberindeki heyeti kabul ettiği belirtildi.
 • 17:50Irak'taki Siyasi GelişmelerIrak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY) Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Başkanlık Konseyinin bir araya geldiği toplantıda, "bağımsızlık referandumu" vurgusu yapıldığı bildirildi.
 • 00:48Daeş'in Peşmerge'ye SaldırısıERBİL (AA) - Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, terör örgütü DAEŞ'in Musul'un kuzeyinde yaptığı yoğun saldırıların püskürtülmesinden dolayı Peşmerge ve onlara destek veren uluslararası koalisyon güçleri için tebrik mesajı yayımladı.
 • 10:58ABD Başkan Yardımcısı Biden'ın Irak ZiyaretiABD Başkan Yardımcısı Biden'ın Irak ZiyaretiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ABD Başkan Yardımcısı Biden, IKBY Başkanı Barzani ile Erbil'de bir araya gelmesi Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ve beraberindeki heyeti Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul etti.
 • 17:11Kalkınma Bakanı Yılmaz'ın Erbil TemaslarıIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın Erbil'de bir araya geldiği bildirildi.
 • 15:05Barzani, Kanada Genelkurmay Başkanı Vance'yi Kabul EttiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Kanada Genelkurmay Başkanı Jonathan Vance ve beraberindeki askeri heyeti, Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul etti.
 • 14:16Cevdet Yılmaz - Mesut Barzani GörüşmesiCevdet Yılmaz - Mesut Barzani GörüşmesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Cevdet Yılmaz'ın gelişi ve selamlaşması Mesut Barzani ve Cevdet Yılmaz'ın görüşmesi Kalkınma bakanı Cevdet Yılmaz ve beraberindeki heyet, IKBY Başkanı Mesut Barzani'yi Başkanlık konutunda ziyaret etti.
 • 16:37Barzani: Çatışmalar Endişe VericiBarzani: Çatışmalar Endişe VericiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Salahaddin iline bağlı Tuzhurmatu ilçesinde son birkaç gündür meydana gelen çatışma ve gerginliklerin son derece endişe verici olduğunu belirtti.
 • 15:31Tuzhurmatu'daki ÇatışmalarIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Salahaddin iline bağlı Tuzhurmatu ilçesinde son birkaç gündür meydana gelen çatışma ve gerginliklerin son derece endişe verici olduğunu belirtti.
 • 13:04Peşmerge ve Haşdi Şabi Arasındaki ÇatışmaIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Tuzhurmatu Sorumlusu Faruk Ahmed, Haşdi Şabi (Şii milis güçleri) ve Peşmerge güçleri arasında, bir kişinin ölümüne ve 5 kişinin yaralanmasına neden olan çatışmaların önüne geçilmediği takdirde sokak gerginliğinin yayılması uyarısında bulundu.
 • 20:56ABD Genelkurmay Başkanı Dunford, Irak'taIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford ve beraberindeki askeri heyeti, Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul ettiği bildirildi.
 • 14:47Suriye'deki İç SavaşIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, Suriye'nin Haseke iline bağlı Kamışlı'da rejim birlikleri ve PYD militanları arasındaki çatışmalarda yaralananların bölgedeki çeşitli hastanelerde tedavi altına alınması yönünde talimat verdiği bildirildi.
 • 18:47Carter ve Barzani'nin Telefon GörüşmesiABD Savunma Bakanı Ashton Carter'in, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'yi telefon ile arayarak, daha önce terörle mücadele çerçevesinde Peşmerge güçlerine verilen yardım sözlerinin uygulamaya konulduğunu ilettiği belirtildi.