SON DAKİKA MİLLETVEKİLİ HABERLERİ

Son Dakika Milletvekili Haberleri

 • 13:35 Ahilik Haftası Ahilik Haftası" Siirt Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB), Ahilik Haftası dolayısıyla düzenlediği etkinlikte yılın ahileri ödüllerini verdi.
 • 13:32 Ahilik Haftası Ahilik Haftası AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Ahilik Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.
 • 13:10 Yıllar Sonra Ev Sahibi Olanlar Gözyaşlarını Tutamadı Yıllar Sonra Ev Sahibi Olanlar Gözyaşlarını Tutamadı Manisalıların yıllardır heyecanla beklediği toplu konut projesini hayata geçiren Yunusemre Belediyesi tarafından, TOKİ’nin yeni dönem vizyonunun ilk örneği olan Yunuskent’teki ilk etabın kura çekimi yapıldı.
 • 13:08 Maganda Kurbanı Liseli Ahmet Emre'ye Hastanede Sürpriz Doğum Günü Maganda Kurbanı Liseli Ahmet Emre'ye Hastanede Sürpriz Doğum Günü Sultangazi'de arkadaşları ile birlikte kaldırımda yürürken bir magandanın tabancasından çıkan enseye saplanan kurşunla ağır yaralanırken belden aşağısı felç olan lise öğrencisi Ahmet Emre Çavuş'a, CHP Milletvekili Gürsel Tekin sürpriz doğum günü kutlaması yaptı.
 • 13:03 Niğde'de Yılın Ahisi'ne Ahilik Kaftanı Giydirildi Niğde'de Yılın Ahisi'ne Ahilik Kaftanı Giydirildi Niğde Valiliği, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin (NESOB) ortaklaşa düzenlediği "9. Ahilik Kültür ve Esnaf Bayramı" gerçekleştirilen törenle kutlandı.
 • 13:01 Aym'ye İlk Dokunulmazlık Başvurusu CHP'li Sezgin Tanrıkulu'ndan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen dokunulmazlıkların kaldırılmasını düzenleyen Anayasa değişikliğinin yürürlüğünün durdurulması ve iptali istemiyle Anayasa Mahkemesi'ne başvuru yaptı.
 • 12:59 Dokunulmazlıkların Kaldırılmasına CHP'den İlk İtiraz! Tanrıkulu AYM'ye Başvurdu Dokunulmazlıkların Kaldırılmasına CHP'den İlk İtiraz! Tanrıkulu AYM'ye Başvurdu Dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili Anayasa değişikliğinin Meclis'te kabul edilmesinin ardından farklı seslerin yükseldiği CHP'de Sezgin Tanrıkulu, AYM'ye başvuru yaptı.
 • 12:58 Yılın Basın Fotoğrafı Ödülleri Sahiplerini Buldu Yılın Basın Fotoğrafı Ödülleri Sahiplerini Buldu Yılın Basın Fotoğrafı Ödülleri sahiplerini bulduYılın Basın Fotoğrafı Ödülü 'Aylan Bebek' fotoğrafına verildiTürkiye Foto Muhabirleri Derneği (TFMD)'nin düzenlediği 'TFMD Yılın Basın Fotoğrafı 2016' Ödülleri Ankara'da düzenlenen törenle sahiplerini buldu.
 • 12:55 Dokunulmazlıkların Kaldırılmasıyla İlgili Anayasa Değişikliği CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili Anayasa değişikliğinin iptali ve yürürlüğünün durdurulması için Anayasa Mahkemesine başvuruda bulundu.
 • 12:51 Bahar Konserine Büyük İlgi Bahar Konserine Büyük İlgi Çaycuma Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu tarafından Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen geleneksel 17. Bahar Konseri yoğun ilgi gördü.
 • 12:48 65. Hükümet'in Kurulması AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, 65. Hükümet'in kurulmasına ilişkin, "Sayın Ahmet Davutoğlu'ndan sonra Binali Yıldırım'la inşallah bu bayrağı daha da yükseklere taşımanın gayreti içerisinde olacağız." dedi.
 • 12:45 Torbalı'dan Isparta Çıkarması Torbalı'dan Isparta Çıkarması Isparta’ya çıkarma yapan Torbalılı iş adamları, kent ile ilgili incelemelerde bulundu.
 • 12:41 Başkan Şahin ve Milletvekilleri Domotex Turkey'e Çıkarma Yaptı Başkan Şahin ve Milletvekilleri Domotex Turkey'e Çıkarma Yaptı Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçı Birlikleri (GAHİB) Başkanı Salahattin Kaplan, Halı sektöründeki gelişmeleri aktardığı Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile Gaziantep milletvekillerine 2023 hedefleri için gerekli yatırımların tamamlandığını belirterek, üretim kapasitesinin 350 milyon metrekare olduğunu ifade ettiGaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Ak Parti Gaziantep milletvekilleri, Domotex Turkey Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı’na çıkarma yaptı.
 • 12:40 CHP Afyonkarahisar Milletvekili Köksal'dan Basın Toplantısı CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, basın toplantısı düzenledi.
 • 12:35 Marmaris'te Başkanın Korumasına 'Tartaklama' Suçlaması Marmaris'te Başkanın Korumasına 'Tartaklama' Suçlaması Muğla'nın Marmaris Belediyesi'ne dilekçe teslimine giden CHP'den milletvekili aday adayı olan, ancak seçilemeyen Avukat Yamaç Kaya, CHP'li Başkan Ali Acar'ın da olduğu ortamda başkanın koruması tarafından tartaklandığını öne sürdü.
 • 12:35 Milletvekili Şahin ve Başkan Gürkan, Yeni Hizmet Binası İnşaatını Gezdi Milletvekili Şahin ve Başkan Gürkan, Yeni Hizmet Binası İnşaatını Gezdi Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, beraberinde AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ile birlikte inşaatı devam eden Battalgazi Belediyesi Yeni Hizmet Binası inşaatını gezdi.
 • 12:32 Gürsel Tekin Daha Bu Başlangıç, Bunun Bir de Ötesi Var Gürsel Tekin Daha Bu Başlangıç, Bunun Bir de Ötesi Var * CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin,"(ABD'DEKİ ZARRAB DOSYASI) Eğer bizim yargı sistemimiz işlemiş olsaydı, bugün çok konuşulan, tartışılan dokunulmazlık hikayesi, dört bakan dediğimiz ve o dört bakana bağlı olan siyasi yapı hesap verebilseydi Türk yargısına, bugün bu meselelerin hiç birini konuşmamış olacaktık"" Daha bu başlangıç, bunun bir de ötesi var. Sadece bu bir parça sızdırılmış olan delillerin ötesinde, önümüzdeki günlerde Türkiye'yi çok zor durumda bırakacak, siyasal tarihimizi çok zor durumda bırakacak çok belgelerle karşılaşacağız""Sayın Davutoğlu'nun neden gittiğini üç aşağı, beş yukarı anlamınız lazım"Haber: Gülseli KENARLI - Kamera: Güven USTA / İstanbul DHACHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Şişli Belediyesi Kuştepe Kültür Merkezi'nde düzenlene bir kahvaltı programıyla, roman kadınlarla buluştu.
 • 12:28 CHP İstanbul Milletvekili Bekaroğlu Açıklaması CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, "Demokrasi cephesi kurulmalıdır ama şiddetin silahın, terörün gölgesinde kurulamaz. Bu cepheye mensup olduğunu söyleyenlerin şiddetle aralarına mesafe koymaları gerekmektedir.
 • 12:24 Camilere Yurt Dışından Yapılan Destek Engellensin Camilere Yurt Dışından Yapılan Destek Engellensin" Önerisi Hollanda'da muhalefetteki Hıristiyan Demokratlar Birliği (CDA) ile Sosyalist Parti (SP), ülkedeki camilere yurt dışından yapılan maddi yardımların engellenmesini istedi.
 • 12:24 Gto Meclisi Toplandı Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Meclisi aylık toplantısını yaptı.
 • 12:20 CHP Genel Başkan Yardımcısı Aksünger Açıklaması CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, İzmir Ticaret Odası'nın İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın başbakan olması dolayısıyla gazetelere verdiği ilanla ilgili, "İzmirli iş adamlarının verdiği paralarla bir siyasi partiye methiye düzülmesi yasal da etik de değildir.
 • 11:59 Tusaş Kazan Meslek Yüksekokulu'nda Mezuniyet Sevinci Gazi Üniversitesi TUSAŞ Kazan Meslek Yüksekokulu'nda yeni hizmet binası açılışı ve 2015-2016 akademik yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.
 • 11:58 Gto Başkan Yardımcısı Bilal Kara Açıklaması Gto Başkan Yardımcısı Bilal Kara Açıklaması Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bilal Kara, hükumetin ajandasındaki ilk maddelerin terör ve ekonomi olması gerektiğini belirterek, “Hükumetin ajandasındaki ilk madde terör saldırılarına son vermek ve ardından ekonomi olmalıdır” dedi.
 • 11:47 AK Parti Bolu Milletvekili Ercoşkun Açıklaması AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Binali Yıldırım Başbakanlığındaki 65'inci Hükümet'in Türkiye'yi daha ileriye taşıyacak adımlar atacağına ve azimle çalışacağına inancının tam olduğunu bildirdi.
 • 11:46 Tümsiad Erzurum Şube Başkanı Cafer Burucu Açıklaması Tümsiad Erzurum Şube Başkanı Cafer Burucu Açıklaması Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Erzurum Şube Başkanı Cafer Burucu 65. Hükümette Erzurumlu iki ismin Bakan olarak bulunmasının önemli olduğunun altını çizerek, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Başbakanımız Binali Yıldırım’ın Erzurum’a verdikleri değeri bir kez daha göstermiştir” dedi.
 • 11:42 Nazlıaka'ya 'Kaçak Su'dan Ceza Nazlıaka'ya 'Kaçak Su'dan Ceza Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka, kaçak sudan 3 bin 32 lira para cezasına çarptırıldı.
 • 11:42 Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı Oran Açıklaması Sosyalist Enternasyonal (SE) Başkan Yardımcısı ve eski CHP Milletvekili Umut Oran, Almanya Federal Meclisi'nin 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarını tanımaya hazırlanmasına ilişkin, "Soykırım iddiaları, Türkiye ve bölge üzerinde planları olan ülkeler tarafından dün olduğu gibi bugün de bir tehdit unsuru olarak kullanılmak istenmektedir.
 • 11:26 Platform Adana'dan 65. Hükümet'e Tam Destek Platform Adana'dan 65. Hükümet'e Tam Destek Platform Adana Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Saygılı, Binali Yıldırım’ın başbakanlığında kurulan, Adana Milletvekili Ömer Çelik’in de AB Bakanı olarak yer aldığı 65. Hükümet’e başarı dileklerinde bulunarak, Türkiye’nin, 2023 hedeflerine ulaşması için zaman kaybetmeden çalışması gerektiğini söyledi.
 • 11:21 Türkiye-Ab Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı Çonkar Açıklaması Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Berat Çonkar, Amnesty International adlı kuruluşun, mültecilere yönelik farklı ülke vatandaşlarının tutumu konulu anketinin yanıltıcı, manipülatif ve algı yönetimi amaçlı bir medya kampanyası izlenimi verdiğini belirtti.
 • 10:53 Tekin ve Yüceer Türkiye Gündemini Adana'da Değerlendirecek Tekin ve Yüceer Türkiye Gündemini Adana'da Değerlendirecek Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Adana Şubesi’nin her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği “Türkiye Nereye Gidiyor?
 • 10:52 Öğrencilerden Roman Çocuklara Gönüllü Rehberlik Hizmeti Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) öğrencileri tarafından "Çocuklar Topluma Projesi" kapsamında, dezavantajlı 112 Roman öğrenciye rehberlik eğitimi verildi.
 • 10:35 Zonguldak'taki Maden İşçilerinin Maaş Eylemi CHP, Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde alacaklarının ödenmesi için 4 aydır eylem yapan işçilerle görüşmek üzere bir heyet görevlendirdi.
 • 10:35 Almanyalı Türkler Protestoya Hazırlanıyor Almanyalı Türkler Protestoya Hazırlanıyor Almanya Federal Meclisi'nde 2 Haziran'da yapılması planlanan 'Ermeni soykırımı oylaması' öncesinde Türk dernekleri protesto gösterisine hazırlanıyor.
 • 10:17 Malkara'da Sodam Kursiyerlerinden Sergi Malkara Kaymakamlığı Malkara Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM), kursiyerlerinin ürettiği eserler sergilendi.
 • 10:11 AK Parti Çanakkale Milletvekili Gider, Ezine'de AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Ezine'yi ziyaret etti.
 • 10:10 Çukurova Sifed Başkanı Sönmez, Çukurova'nın Bakanlarını Kutladı Çukurova Sifed Başkanı Sönmez, Çukurova'nın Bakanlarını Kutladı Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) Başkanı Süleyman Sönmez, 65. Hükümette Çukurova’nın iki bakanla temsil edilmesinden duyduğu sevinci paylaştı.
 • 10:10 Hakkari Belediyesi'ne Ziyaret Hakkari Belediyesi'ne Ziyaret HDK, HDP, DBP, DTK ve KJA heyeti, Hakkari Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etti.
 • 09:47 Kazakistan'da Türkçe Konuşan Ülkeler Toplantısı Yapıldı Kazakistan'da Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) üyelerinin katılımıyla Astana Ekonomi Forumu kapsamında "21. yüzyılda Büyük İpek Yolu: Türkçe Konuşan Ülkelerin Önemi ve Perspektifleri" konulu toplantı düzenlendi.
 • 09:43 İnşaat Sektörü Yaza Umutlu Giriyor İnşaat Sektörü Yaza Umutlu Giriyor 2015 yazında yaşanan seçim süreci ve siyasi belirsizlikten olumsuz etkilenen İzmir emlak piyasası, 2016 yazına umutlu giriyor.
 • 09:31 Cihan Haber Ajansı Gündemi - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Milli Güvenlik Kurulu, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplanacak.
 • 09:10 Ozan Ali Kızıltuğ Vefa Gecesi Düzenlendi Sivas'ta Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla Ozan Ali Kızıltuğ, Vefa Gecesi düzenlendi.
 • 08:56 Yılın Basın Fotoğrafı Ödülü 'Aylan Bebek' Fotoğrafına Verildi Türkiye Foto Muhabirleri Derneği'nin (TFMD) düzenlediği 'TFMD Yılın Basın Fotoğrafı 2016' Ödülleri, Ankara'da düzenlenen törenle sahiplerini buldu.
 • 07:19 Çekirdek Kadro Döndü! 27 Bakandan 7'si '3 Dönemlik' Çekirdek Kadro Döndü! 27 Bakandan 7'si '3 Dönemlik' AK Parti'de "Üç dönemlik" olarak anılan isimler, hem kurulan 65. hükümette hem de AK Parti yönetiminde kilit noktalara getirildi.
 • 23:10 Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Adıgüzel'e 7 Ay Hapis Cezası Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Adıgüzel'e 7 Ay Hapis Cezası "Biz de Kars caddelerinde Ermeni avına mı çıkalım?" dediği için dava açılan Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Adıgüzel, 7 ay hapis ve 11 bin lira adli para cezası aldı.
 • 21:23 İTO'da 'Binali Yıldırım İlanı' Gerginliği İTO'da 'Binali Yıldırım İlanı' Gerginliği İzmir Ticaret Odası meclis toplantısında Binali Yıldırım'ın başbakan olması nedeniyle tebrik için gazetelere tam sayfa verilen ilanla ilgili gerginlik yaşandı.
 • 19:22 Muğlalı Şehit Binbaşı Son Yolculuğuna Uğurlandı Muğlalı Şehit Binbaşı Son Yolculuğuna Uğurlandı Van'da PKK terör örgütü mensuplarınca yola döşenen mayının patlatılması sonucu şehit düşen Çaldıran İlçe Jandarma Karakol Komutanı Muğlalı Binbaşı Kıvanç Cesur toprağa verildi.
 • 19:19 MHP'li Sazak, Genel Başkanlık Koltuğuna Aday Olduğunu Açıkladı MHP'li Sazak, Genel Başkanlık Koltuğuna Aday Olduğunu Açıkladı 21. Dönem MHP Eskişehir Milletvekili ve MHP eski Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Servet Sazak, Genel Başkanlık koltuğuna aday olduğunu açıkladı.
 • 18:57 Akşener: Mecliste 276 Vekilin Üzerinde Bir Sayıya Talibiz Akşener: Mecliste 276 Vekilin Üzerinde Bir Sayıya Talibiz MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, "Başbakanlık koltuğunu istiyoruz. TBMM'de 276 milletvekilinin üzerinde bir sayıya da talibiz" dedi.
 • 17:59 Ukrayna Devlet Başkanı: Nadejda'yı Nasıl Aldıysak, Kırım'ı da Alacağız Ukrayna Devlet Başkanı: Nadejda'yı Nasıl Aldıysak, Kırım'ı da Alacağız Ukrayna Devlet Başkanı, pilot ve milletvekili Nadejda Savçenko'yu Rusya'dan geri aldıkları gibi Donbas ve Kırım'ı da geri alacaklarını belirtti.
 • 17:54 MHP'li Muhaliflere Göre Yetki Çağrı Heyeti'nde MHP'li Muhaliflere Göre Yetki Çağrı Heyeti'nde MHP'li muhalifler, genel merkezin 10 Temmuz'da olağanüstü kurultayı toplama yetkisi bulunmadığını belirterek, "Yetki Çağrı Heyeti'nde" görüşünü savundu.