SON DAKİKA MİLLİ EĞİTİM BAKANI HABERLERİ

Son Dakika Milli Eğitim Bakanı Haberleri

23:25
Bakan Avcı: Yurt Dışındaki Okullar Vakıf Bünyesinde Olmalı Milli Eğitim Bakanı Avcı "Türkiye'nin yurt dışındaki eğitim hizmetlerine yapacağı katkının, bir vakıf bünyesinde yapılmasının uygun olacağı görüşü ön plana çıktı." dedi.
Bakan Avcı: Yurt Dışındaki Okullar Vakıf Bünyesinde Olmalı
21:07
Bakan Avcı: Yönetmelikteki 40 Yaş Koşulunu Kaldırdık Milli Eğitim Bakanı Avcı "28 Şubat dönemi öğretmen adaylarının mağduriyetlerini de giderecek bir düzenleme olması için yönetmelikten 40 yaş koşulunu kaldırdık." dedi.
Bakan Avcı: Yönetmelikteki 40 Yaş Koşulunu Kaldırdık
20:12
Milli Eğitim Bakanı Avcı Açıklaması "Eğitim yazboz tahtasına dönmüş değil, kastedilen o değil ama özellikle belli bir kesimin medyasında, açıkça adını söylüyorum paralel medyada, bu konular cımbızla seçilerek ve bağlamından kopartılarak, saptırılarak, çarpıtılarak farklı biçimlere, farklı yönlere çekilmeye çalışılıyor" "Eğitimde yaşanan.
19:55
Avcı: "Yaşananlardan Sonra Bu Okullara Hiçbir Kefalet Hiçbir Makamdan Verilmiyor" Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Bu okulların büyük bir bölümü, ya cumhurbaşkanı ya başbakan ya bakan ya elçilik düzeyinde verilmiş referanslarla bugünlere gelmişlerdir.
Avcı: 'Yaşananlardan Sonra Bu Okullara Hiçbir Kefalet Hiçbir Makamdan Verilmiyor'
19:39
Milli Eğitim Bakanı Avcı Açıklaması "(Yurtdışındaki okulların dönüştürülmesi) Bakanlar Kurulunda yaptığımız sunumda, Türkiye'nin yurt dışındaki bütün eğitim hizmetlerine yapacağı katkının bir vakıf bünyesinde yapılmasının daha uygun olacağı görüşü daha ön plana çıktı" "Vakıf esnek bir yapılanmadır.
19:29
AK Parti Bilecik İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş, Yapılacak İl Kongresi Sürecini Değerlendirdi AK Parti Bilecik İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş, AK Parti teşkilatlarında seçim süreci olan 5.Olağan Kongresinin geçtiğimiz Kasım ayından itibaren başladığını ve 31 Ocak 2015 Cumartesi günü yapılacak İl Başkanlığı Kongresi ile taçlandırılacağını belirtti.
AK Parti Bilecik İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş, Yapılacak İl Kongresi Sürecini Değerlendirdi
19:09
Avcı: "Sistemde Teknolojiye Uygun Değişiklikler Yapmazsak Görevimizi Yapmamış Oluruz" Milli Eğitim Bakanı Avcı: (1)- "(Yurtdışındaki okulların dönüştürülmesi) Bakanlar Kurulunda yaptığımız sunumda, Türkiye'nin yurt dışındaki bütün eğitim hizmetlerine yapacağı katkının bir vakıf bünyesinde yapılmasının daha uygun olacağı görüşü daha ön plana çıktı"- "Vakıf esnek bir yapılanmadır.
Avcı: 'Sistemde Teknolojiye Uygun Değişiklikler Yapmazsak Görevimizi Yapmamış Oluruz'
18:46
Avcı: "Yurtdışındaki Eğitim Hizmetlerinin Bir Vakıf Üzerinden Yapılmasının Daha Uygun Olacağı... Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Türkiye'nin yurtdışındaki eğitim hizmetlerine yapacağı katkının, bir vakıf bünyesinde yapılmasının daha uygun olacağı görüşünün öne çıktığını" bildirdi.
Avcı: 'Yurtdışındaki Eğitim Hizmetlerinin Bir Vakıf Üzerinden Yapılmasının Daha Uygun Olacağı...
18:45
AK Parti Bilecik İl Başkanlığı Kongresi AK Parti Bilecik İl Başkanı Ramazan kurtulmuş, Avukat Kadir Bayrak başkanlığındaki listeyle kongreye gidileceğini söyledi.
18:09
"Okulların Kötü Amaçla Kullanıldığına Dair Şikayetler Gelmiştir" Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Ankara'da basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
'Okulların Kötü Amaçla Kullanıldığına Dair Şikayetler Gelmiştir'
17:23
Teog'da 15 Olan Tercih Hakkı 25'e Çıkıyor Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, TEOG sınavına ilişkin, ''Tercih durumu geçen sene tek listeydi bunu ikiye çıkarıyoruz.
Teog'da 15 Olan Tercih Hakkı 25'e Çıkıyor
16:41
Teog'da 15 Olan Tercih Hakkı 25'e Çıkıyor Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, TEOG sınavına ilişkin, "Tercih durumu geçen sene tek listeydi bunu ikiye çıkarıyoruz.
Teog'da 15 Olan Tercih Hakkı 25'e Çıkıyor
15:06
Milli Eğitim Bakanı Avcı, Antalya'da "Bu yıl halen özel okullarda okuyan öğrencilerin de bu teşvik programından yararlanmalarına ilişkin yönetmelik üzerinde çalışmalarımız sürüyor.
Milli Eğitim Bakanı Avcı, Antalya'da
14:12
Bakan Avcı, Eğitimi Kovboy Filmlerindeki Piyanistlere Benzetti Türkiye Okullar Birliği 14. Eğitim sempozyumu Antalya’nın Serik ilçesi Kadriye beldesinde başladı.
Bakan Avcı, Eğitimi Kovboy Filmlerindeki Piyanistlere Benzetti
13:57
Bakan Avcı: Eğitim Dünyası Tam Bir Yaz Boz Tahtası Milli Eğitim Bakanı Avcı, eğitim dünyasının tam bir yaz boz tahtasına döndüğünü, özel okullara geçişte verilen teşviğe ise bekledikleri başvurunun olmadığını söyledi.
Bakan Avcı: Eğitim Dünyası Tam Bir Yaz Boz Tahtası
13:11
Bakan Avcı, Eğitimi Kovboy Filmlerindeki Piyanistlere Benzetti Türkiye Okullar Birliği 14. Eğitim sempozyumu Antalya'nın Serik ilçesi Kadriye beldesinde başladı.
Bakan Avcı, Eğitimi Kovboy Filmlerindeki Piyanistlere Benzetti
12:46
Türkiye Özel Okullar Birliği 14. Eğitim Sempozyumu Milli Eğitim Bakanı Avcı: "Gerek yaş, gerek meslek, gerek cinsiyet, gerek bilgiler itibarıyla eğitim dünyası tam bir yaz boz tahtası" "167 bin öğrencimize bu yıl 535 milyon lira destek vererek özel okullara yönlendirdik" "Biz kendimize göre bir gelecek tasavvur edeceğiz.
Türkiye Özel Okullar Birliği 14. Eğitim Sempozyumu
09:56
Bakan Avcı, Yurtdışındaki Okullarla İlgili Bilgi Verdi Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Odunpazarı Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu'nun açılışının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
08:55
Bakan Avcı Eskişehirlilere Müjdeler Verdi Bakan Avcı, Odunpazarı Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu'nun açtı
23:40
MEB'ten Servis Şoförlerine Eğitim Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, İl Milli Eğitim Müdürlüklerine taşımalı eğitimdeki bütün servis şoförlerinin yeniden eğitime alınmalarıyla ilgili genelge gönderdiklerini belirtti.
MEB'ten Servis Şoförlerine Eğitim
23:19
Avcı: "Elele Verdiğimiz Zaman Hizmetler Katlanarak Yürüyor" Eskişehir - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, AK Partililerle ilçede bulunan bir düğün salonunda bir araya geldi Beylikova Kaymakamı Selçuk Haskırış'ı makamında ziyaret eden Avcı, Haskırış'tan ilçe hakkında bilgi aldı.
Avcı: 'Elele Verdiğimiz Zaman Hizmetler Katlanarak Yürüyor'
23:13
MEB'ten Servis Şoförlerine Eğitim Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İl Milli Eğitim Müdürlüklerine taşımalı eğitimdeki servis şoförlerinin eğitime alınmalarıyla ilgili genelge gönderdiklerini söyledi.
MEB'ten Servis Şoförlerine Eğitim
22:50
Bakan Avcı: Öğretmen Atamasında 40 Yaş Koşulu Kalktı (2) Bakan AVCI BEYLİKOVA İLÇESİNDE Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Eskişehir'de Odunpazarı İlçe Halk Eğitimi Merkezi'nin açılışından sonra Beylikova İlçesi'ne gitti.
Bakan Avcı: Öğretmen Atamasında 40 Yaş Koşulu Kalktı (2)
22:38
Milli Eğitim Bakanı Avcı, Kültür Evini Ziyaret Etti Eskişehir'de Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Beylikova Halk Eğitim Merkezi ve 200 yataklı pansiyon binasının açılış töreninin ardından, Kültür Evini ziyaret etti.
Milli Eğitim Bakanı Avcı, Kültür Evini Ziyaret Etti
22:22
Avcı, Taşımalı Sistemdeki Servis Sürücüleri İçin Verilen Seminere Katıldı Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de- Bakan Avcı: "Özellikle servis şoförlerimizin eğitimi ve eğitimde verilen bilgilere uygun davranmaları çok büyük önem taşıyor çünkü can taşıyorlar, bu çocuklar onlara emanet" Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İl Milli Eğitim Müdürlüklerine servis sürücülerine eğitim verilmesiyle ilgili genelge gönderdiklerini belirterek, "Özellikle servis şoförlerimizin eğitimi ve eğitimde verilen bilgilere uygun davranmaları çok büyük önem taşıyor çünkü can taşıyorlar, bu
Avcı, Taşımalı Sistemdeki Servis Sürücüleri İçin Verilen Seminere Katıldı
20:57
Avcı: "Farklı Alanlarda 5 Milyon Sertifika Verdik" Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de- Bakan Avcı: "Türkiye genelinde Halk Eğitim Merkezlerinde açılan 2 bine yakın kursta farklı alanlarda 5 milyon sertifika verdik" Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Türkiye genelinde Halk Eğitim Merkezlerinde açılan 2 bine yakın kursta, farklı alanlarda 5 milyon sertifika verdik" dedi.
Avcı: 'Farklı Alanlarda 5 Milyon Sertifika Verdik'
20:52
Avcı: '5 Milyon Sertifika Verdik' Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı: 'Türkiye genelinde açılan 2 bine yakın kursta farklı alanlarda 5 milyon sertifika verdik' dedi.
Avcı: '5 Milyon Sertifika Verdik'
20:48
Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de Bakan Avcı : "Özellikle servis şoförlerimizin eğitimi ve eğitimde verilen bilgilere uygun davranmaları çok büyük önem taşıyor çünkü can taşıyorlar, bu çocuklar onlara emanet"
Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de
19:31
Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de Bakan Avcı: "Türkiye genelinde Halk Eğitim Merkezlerinde açılan 2 bine yakın kursta farklı alanlarda 5 milyon sertifika verdik"
Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de
19:28
Bakan Avcı Eskişehir'de Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, Eskişehir temasları kapsamında Beylikova ilçesinde bir dizi açılış ve ziyaret gerçekleştirdi.
Bakan Avcı Eskişehir'de
19:18
Avcı: "Önümüzdeki Sezon İnşallah Eskişehirspor Maçlarını Yeni Stadımızda Oynayacak" Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de- "Önümüzdeki sezon inşallah Eskişehirspor maçlarını yeni stadımızda oynayacak" Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir'de yapımı devam eden stada ilişkin çalışmaların sürdüğünü belirterek, "19 Mayıs'ta inşallah stadımızı tamamlamış olacağız. Önümüzdeki sezon inşallah Eskişehirspor maçlarını yeni stadımızda oynayacak" dedi.
Avcı: 'Önümüzdeki Sezon İnşallah Eskişehirspor Maçlarını Yeni Stadımızda Oynayacak'
19:09
Milli Eğitim Bakanı Avcı: Atamalarda Yaş Sınırı Yok Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğretmen atamalarında daha önce yaş sınırı olduğunu ancak bunu kaldırdıklarını belirtti.
18:09
Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de Açıklaması "Önümüzdeki sezon inşallah Eskişehirspor maçlarını yeni stadımızda oynayacak"
Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de Açıklaması
18:05
Eskişehir Bakan Avcı Öğretmen Atamasında 40 Yaş Koşulu Kalktı Bakan Avcı Öğretmen atamasında 40 yaş koşulu kalktı MİLLİ Eğitim Bakanı Nabi Avcı, branş öğretmenleri atamasında 40 yaş sınırını kaldırdıklarını söyleyerek, Buna niçin ihtiyaç duyduk Özellikle 28 Şubat döneminde KPSS'yi kazandıkları veya müracaat ettikleri halde o günün koşullarında bu hakları ellerinden alınan öğretmen adayları da bu atama döneminde bundan yararlanabilsinler dedi.
Eskişehir Bakan Avcı Öğretmen Atamasında 40 Yaş Koşulu Kalktı
18:04
Avcı: "Hükümetin Himayesinde Ama Sivil Bir Girişim Olarak Bu Hizmetler Sürdürülür" Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de: - "Yurt dışındaki bütün eğitim veren kurumların eğitim amaçlarına uygun davranacakları bir yapıya kavuşturulmaları için gerekli düzenlemeleri yapıyoruz, yapacağız"- "Bizim Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan bugüne kadar elçilikler bünyesinde faaliyet gösteren okullarımızın sayısı artacak" Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Yurt dışındaki bütün eğitim veren kurumların eğitim amaçlarına uygun davranacakları bir yapıya kavuşturulmaları için gerekli
Avcı: 'Hükümetin Himayesinde Ama Sivil Bir Girişim Olarak Bu Hizmetler Sürdürülür'
17:53
Bakan Avcı: Öğretmen Atamasında 40 Yaş Koşulu Kalktı Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, branş öğretmenleri atamasında 40 yaş sınırını kaldırdıklarını söyleyerek, "Buna niçin ihtiyaç duyduk? Özellikle 28 Şubat döneminde KPSS'yi kazandıkları veya müracaat ettikleri halde o günün koşullarında bu hakları ellerinden alınan öğretmen adayları da bu atama döneminde bundan yararlanabilsinler" dedi.
Bakan Avcı: Öğretmen Atamasında 40 Yaş Koşulu Kalktı
17:51
Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de Açıklaması "Yurt dışındaki bütün eğitim veren kurumların eğitim amaçlarına uygun davranacakları bir yapıya kavuşturulmaları için gerekli düzenlemeleri yapıyoruz, yapacağız" "Bizim Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan bugüne kadar elçilikler bünyesinde faaliyet gösteren okullarımızın sayısı artacak"
14:19
Başbakan Davutoğlu Yapısal Dönüşüm Programının Son Bölümünü Açıkladı Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Nitelikli insan gücü için çalışma izni turkuaz kart sistemi ile özellikle gelmelerini arzu ettiğimiz kişiler için ara alan oluşturacağız. Türkiye’de rahat kalacaklar, vatandaş olmadan belli haklardan istifade ederek, böylece en kaliteli insan unsurunun Türkiye’ye gelişini temin edeceğiz" dedi.
13:51
AK Parti Mahmudiye Kadın Kolları Kongresi Saadet Şölenişçi, AK Parti Mahmudiye Kadın Kolları Baskanlığı görevine seçildi.
13:31
40 Yaş Sınırı 28 Şubat Mağduru Öğretmen Adayları İçin Kaldırıldı" Öğretmenliğe ilk kez atanacakların "40 yaş sınırının", 28 Şubat sürecinde KPSS’de yeterli puan almasına ve diğer şartları taşımalarına rağmen kılık, kıyafet ve benzeri nedenlerle öğretmenliğe girişi engellenen öğretmenlerin yoğun talepleri üzerine Milli Eğitim Bakanı Avcı'nın talimatıyla kaldırıldığı bildirildi.
12:15
Haluk Koç : Öyp'de Tavan ve Taban Puanlar Yayınlanırken Üniversite İsim ve Bölümleri Neden... Chp Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya, '2014 Aralık ayı ÖYP'de tavan ve taban puanlar yayınlanırken üniversite isim ve bölümleri neden yayınlanmamaktadır?
Haluk Koç : Öyp'de Tavan ve Taban Puanlar Yayınlanırken Üniversite İsim ve Bölümleri Neden...
21:23
AK Parti Bilecik İl Kongresi Bakan Çıkartması AK Parti Bilecik İl Başkanlığı Kongresine bakanların çıkartma yapılacağı öğrenildi.
AK Parti Bilecik İl Kongresi Bakan Çıkartması
16:43
Bakan Avcı'nın Eskişehir Programı Belli Oldu Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın yarın Eskişehir il merkezi ile Beylikova ilçesini kapsayan ziyaretiyle ilgili program belli oldu.
12:12
Bakan Avcı Eskişehir'e Gidiyor Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, çeşitli programlara katılmak üzere yarın Eskişehir'e gidecek.
11:43
Türeli'den Soru Önergesi CHP İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verdi.
Türeli'den Soru Önergesi
10:44
CHP'li Türeli: İzmir'de Deprem Raporlu Birçok Okul Binası Güçlendirilmedi CHP Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli, deprem kuşağında yer alan İzmir’deki çok sayıda okul binasında güçlendirme ya da tadilat çalışması yapılması gerektiğini söyledi.
CHP'li Türeli: İzmir'de Deprem Raporlu Birçok Okul Binası Güçlendirilmedi
07:24
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkanlık Sisteminde Kararlı Somali dönüşü uçakta konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Başkanlık sisteminin sağlayacağı en büyük avantaj, çokbaşlılığı ortadan kaldırması olacaktır." dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkanlık Sisteminde Kararlı
22:21
Arınç: 'Cemaat Okulları Olarak Bilinirken...' Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç yurt dışındaki cemaat okulları ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Arınç: 'Cemaat Okulları Olarak Bilinirken...'
21:26
Cemaat Okulları Islah Edilecek Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, yurtdışındaki Türk okullarına yönelik hükümetin bir çalışması olduğunu söyledi.
21:26
Görüntülü Haber) -2 Arınç'tan 'Cemaat Okulları' Açıklaması: Yurtdışındaki Okulların Her Birine... Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunarak gündeme ilişkin soruları yanıtladı.
Görüntülü Haber) -2 Arınç'tan 'Cemaat Okulları' Açıklaması: Yurtdışındaki Okulların Her Birine...
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 02:31:00. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA MİLLİ EĞİTİM BAKANI HABERLERİ
[Hata Bildir]