SON DAKİKA MİLLİ EĞİTİM BAKANI HABERLERİ

Son Dakika Milli Eğitim Bakanı Haberleri

 • 14:24TÜRGEV Protokolünü ÇYDD İle İmzalar Mısınız?Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil'in "Aynı protokolü ÇYDD ile imzalar mısınız?" sorusuna Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı "İmzalarız" yanıtını verdi.
 • 11:52Milli Eğitim, Okullara ve İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Yardıma Yasak KoyduEskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Halk Partili (CHP) belediyenin 3 yıldır eksiği olan okullar ile bu okullarda eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere yaptığı yardımları durdurdu.
 • 10:35Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Ar-Ge Reform Paketi'ndeki 17 maddenin Meclis'te görüşüldüğünü belirterek, "Salı günü kalan 18 maddeyi de görüşeceğiz.
 • 23:49Milli Eğitim Bakanı AvcıMilli Eğitim Bakanı AvcıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Milli Eğitim Bakanı Avcı'nın konuşması Milli Eğitim Bakanı Avcı: "Benim söylediklerimi kulağıyla dinleyenler ve beyniyle değerlendirenler ne dediğimi anlamışlardır.
 • 23:30İnternet Bağımlılığını Önleme Projesiİnternet Bağımlılığını Önleme ProjesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu konuşması Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı konuşması Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç konuşma İSTANBUL - Kadın Sağlıkçılar Dayanışma Derneği (KASAD) tarafından yürütülen, Gençlik ve Spor Bakanlığının Gençlik Projeleri desteğiyle üç yıldır süren Orta Öğretimde İnternet Bağımlılığını Önleme Projesi'nin kapanış töreni yapıldı.
 • 23:12İnternet Bağımlılığı Önleme Projesi FinaliKadın Sağlıkçılar Dayanışma Derneği’nin (KASAD-D) tarafından düzenlenen internet bağımlığı programında konuşan Sare Davutoğlu, “Sosyal hayatta okulda çevrelerinde yabancı kimselerle arkadaşlık etmesini istemediğimiz yavrularımızı milyonlarca insanın arasına savunmasız salıvermemiz düşünülemez” dedi.
 • 23:00Orta Öğretimde İnternet Bağımlılığını Önleme ProjesiAile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, çocukların internete bir güvenlik paketi içinde kavuşması gerektiğini belirterek, "9-10 yaşındaki çocuğun bir bilgisayarın başında oturup saatlerce hapsolması ne fiziksel, ne de zihinsel gelişimi için kabul edilebilecek durumdur" dedi.
 • 22:57Bakan Avcı: "Kimse Laflarımızı Çarpıtmaya Kalkmasın Bizim Ne Söylediğimiz Çok Açık"Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, sosyal medyada yer alan ‘atanamayıp intihar eden öğretmenler için gösteriş yapıyor’ iddialarıyla ilgili, “Kimse laflarımızı çarpıtmaya kalkmasın bizim ne söylediğimiz çok açık” dedi.
 • 22:41Milli Eğitim Bakanı Avcı AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Benim söylediklerimi kulağıyla dinleyenler ve beyniyle değerlendirenler ne dediğimi anlamışlardır.
 • 18:10Aktif Eğitim-Sen: Bakan Avcı'yı Okullara Sahip Çıkmaya Davet EttiAktif Eğitim-Sen Genel Başkanı Osman Bahçe, FEM ve Anafen kurumlarına kayyım atanmasına tepki gösterdi.
 • 16:08Cihaner'den Nabi Avcı'ya: Sayın Bakan Bu Utanç Size YeterCHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, ataması gerçekleştirilmemiş öğretmen intiharları için ‘gösterişçi intihar eylemi’ benzetmesi yapan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya “Sayın Bakan bu utanç size yeter” diye tepki gösterdi.
 • 15:44CHP'li Usluer: Yeni Paralel Milli Eğitim OluşturuluyorCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM) üyesi, TBMM Eğitim Komisyonu Sözcüsü ve Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Gaye Usluer, AK Parti iktidarı eliyle TÜRGEV üzerinden yeni bir paralel milli eğitim oluşturulduğunu iddia etti.
 • 15:2711. Cumhurbaşkanı Gül'ün Kayınpederi Özyurt, Toprağa Verildi (Detaylar)11. Cumhurbaşkanı Gül'ün Kayınpederi Özyurt, Toprağa Verildi (Detaylar)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Cenaze namazından detaylar 11. Cumhurbaşkanı Gül'ün kayınpederi Özyurt, toprağa verildi Cenaze törenine, Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Kahraman, Başbakan Davutoğlu ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş da katıldı 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kayınpederi Ahmet Özyurt, İstanbul'da toprağa verildi.
 • 15:24Abdullah Gül'ü Acı Gününde Devletin Zirvesi Yalnız BırakmadıAbdullah Gül'ü Acı Gününde Devletin Zirvesi Yalnız Bırakmadıİstanbul'da tedavi gördüğü hastanede dün kalp yetmezliği sonucu 76 yaşında hayatını kaybeden 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kayınpederi Ahmet Özyurt son yolculuğuna uğurlandı.
 • 15:24Abdullah Gül'ü Acı Gününde Devletin Zirvesi Yalnız BırakmadıAbdullah Gül'ü Acı Gününde Devletin Zirvesi Yalnız Bırakmadı* 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün dün hayatını kaybeden kayınpederi Ahmet Özyurt'un son yolculuğuna uğurlandığı cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, TBMM Başkanı İsmail Kahraman da katıldı.
 • 15:10Avcı'nın İntihar Cevabı: Gösterişçi İntihar Eğilimi SendromuAvcı'nın İntihar Cevabı: Gösterişçi İntihar Eğilimi SendromuMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, atanamayan öğretmenler ile TEOG'dan düşük puan aldığı için intihar edenlerin olduğu iddialarıyla ilgili soruları cevapladı.
 • 14:55Antalya CHP'liler Parkın Tabelasını DeğiştirdiAntalya CHP'liler Parkın Tabelasını DeğiştirdiCHP'liler parkın tabelasını değiştirdi ANTALYA Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Ak Parti ile MHP'li meclis üyelerinin oy birliği ile eski İl Özel İdare alanına yapılan parka Osman Yüksel Serdengeçti'nin adının verilmesi, CHP Muratpaşa İlçe Teşkilatı tarafından protesto edildi.
 • 14:2611. Cumhurbaşkanı Gül'ün Kayınpederi Özyurt, Toprağa Verildi11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kayınpederi Ahmet Özyurt, İstanbul'da toprağa verildi.
 • 14:14Eğitimci Yıldız: Sorun Öğretmen ve Öğrencilerde Değil, Sorun Eğitim SistemindeEğitimci Yıldız: Sorun Öğretmen ve Öğrencilerde Değil, Sorun Eğitim SistemindeTürk Eğitim Sen Van Şube Başkanı Kutbettin Yıldız, Türkiye'de eğitim sıralamasında 75. sırada yer alan Van’ın, eğitimde son sıralarda olmasının birçok nedeni olduğunu söyledi.
 • 14:04CHP'liler Parkın Tabelasını DeğiştirdiCHP'liler Parkın Tabelasını DeğiştirdiAntalya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Ak Parti ile MHP'li meclis üyelerinin oy birliği ile eski İl Özel İdare alanına yapılan parka, eski politikacı ve yazar Osman Yüksel Serdengeçti'nin adının verilmesi, CHP Muratpaşa İlçe Teşkilatı tarafından protesto edildi.
 • 13:55Abdullah Gül'ün Kayınpederi Son Yolculuğuna UğurlandıHayatını kaybeden 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün kayınpederi Ahmet Özyurt (76) son yolculuğuna uğurlandı.
 • 12:17Hayrünnisa Gül, Babasının Cenazesinde Gözyaşlarına BoğulduHayrünnisa Gül, Babasının Cenazesinde Gözyaşlarına BoğulduBabası Ahmet Özyurt'u son yolculuğuna uğurlayan Hayrünnisa Gül, gözyaşlarına boğulurken, Gül ailesini Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu da yalnız bırakmadı.
 • 11:40CHP Milletvekili Türkmen: Atatürk'ün İsmine Bile Tahammülleri YokTürkiye Büyük Millet Meclisi Katip Üyesi CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, Seyhan Atatürk İlkokulu inşaatında ‘Atatürk’ isminin silinmesini Meclis gündemine taşıdı.
 • 09:00Gündem/ 12 Şubat 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mabeyn Köşkü'nde, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani ile çalışma yemeğinde bir araya gelecek.
 • 03:54Avcı: Avcı: "Batman, Diyarbakır ve Mardin'de Uygulanan Telafi Eğitimlere 12 Bin 524 Öğrenci Katıldı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın konuşması 2016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda -Milli Eğitim Bakanı Avcı: (2) -"Ara dönem tatilinde Batman, Diyarbakır ve Mardin il merkezinde uygulanan telafi eğitimlere 12 bin 524 öğrenci katıldı" -"Batman, Diyarbakır ve Mardin il merkezlerinde 8 ve 12. sınıf öğrencilerinin sınav takvimini gözeten 2016 Haziran sonuna kadar devam edecek yatılı telafi programı için bütün öğrencilere ulaştık. 10 Şubat Çarşamba itibarıyla 7 bin 514 öğrenci programa katılacağını bildirdi" -"Cizre, Sur ve İdil başta olmak üzere bütün sorun yaşanan ilçelerde eğitime dair güven ortamı oluşmasıyla öğrencilerimizin eğitime dair kayıplarının telafisi gerçekleştirilecek" -"YGS başvurusunu yapamayan öğrencilerin YGS başvuru ücretleri ödenmiştir.
 • 03:09Avcı: Avcı: "İmam Hatip Okullarından Mezun Olanların Kurduğu Dernekler Gerçekten Çok Faal"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın konuşması 2016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda -Milli Eğitim Bakanı Avcı: (1) -"(ÖNDER İmam Hatipliler Derneğince bastırılan afişler) Diğer okul türlerinden mezun olan diğer sivil kuruluşlarının da aynı şekilde fen liselerine, Anadolu liselerine de sahip çıksınlar.
 • 02:532016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe KomisyonundaMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, ara dönem tatilinde Batman, Diyarbakır ve Mardin il merkezinde uygulanan telafi eğitimlere 12 bin 524 öğrencinin katıldığını söyledi.
 • 02:24YÖK Başkanı Saraç: YÖK Başkanı Saraç: "Bizim Açıklamamız, Cumhurbaşkanımızın Açıklamasından 4-5 Dakika Sonra Oldu"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu YÖK Başkanı Yekta Saraç'ın konuşması 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda YÖK Başkanı Saraç: "YÖK'ün yetkilerini buharlaştıramayacağınız için YÖK'ün yetkilerini bir yere intikal, nakledebilirsiniz.
 • 01:382016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe KomisyonundaMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, ÖNDER İmam Hatipliler Derneğince bastırılan afişlere ilişkin, "Diğer okul türlerinden mezun olan diğer sivil kuruluşlarının da aynı şekilde fen liselerine, Anadolu liselerine de sahip çıksınlar.
 • 01:102016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe KomisyonundaYÖK Başkanı Yekta Saraç, "YÖK'ün yetkilerini buharlaştıramayacağınız için YÖK'ün yetkilerini bir yere intikal, nakledebilirsiniz.
 • 00:18Avcı: Eskişehir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Görevden AldıkMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir’de okullara öğrencilerin dini dersleri seçmeleri konusunda teşvik edilmelerine ilişkin yazı gönderen İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Ali Pehlivan’ın görevden alındığını açıkladı.
 • 00:08Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Sur, İdil, Silopi, Cizre, Nusaybin ilçelerinde güvenlik tedbirleri, boykot ve engellemeler nedeniyle eğitim-öğretim faaliyetlerinde sorun yaşayan 8. ve 12. sınıf toplamı 19 bin 404. Ara dönem tatilinde Diyarbakır, Batman, Mardin il merkezinde telafi programları uygulanmış olup, bu programlara 12 bin 524 öğrenci katılmıştır" dedi.
 • 00:01Gündem Özeti/ 12 Şubat 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mabeyn Köşkü'nde, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani ile çalışma yemeğinde bir araya gelecek.
 • 23:31YÖK Başkanı Saraç: Yetki Devrinde Titiz Davranılması LazımYÖK Başkanı Yekta Saraç, YÖK’ün kaldırılması konusundaki milletvekili görüşlerini değerlendirdi.
 • 22:172016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe KomisyonundaTBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Milli Eğitim Bakanlığının 2016 yılı bütçesinin görüşülmesine devam ediliyor.
 • 16:42Avcı: Avcı: "400'e Yakın Okulumuza Yönelik Terör Saldırısı GerçekleştirildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın konuşması (2) 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı: (2) "Geçtiğimiz yıl, bazı kurumlarımızda birden fazla olmak üzere 400'e yakın okulumuza yönelik terör saldırısı gerçekleştirildi.
 • 16:28Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu'nun (TÜGİK) Mali Genel Kurulu'nda konuştu.
 • 16:24Avcı: Avcı: "Müfredat Çalışmaları Devam Ediyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Milli Eğitim Bakanı Avcı 2016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda -Milli Eğitim Bakanı Avcı: (3) -"Milli ve manevi değerlerine bağlı, evrensel değerleri özümsemiş bir öğrenci profilinin yetişmesi için gerekli eğitim ve öğretim müfredatının oluşturulmasına yönelik çalışmalarımız devam etmektedir" -"Kamu, özel sektör ve yükseköğretimin temsil edildiği, eğitim sisteminin talep ve arzı arasında bağlantı kuran ve bu çerçevede yükseköğretim politikalarını ele alan bir 'Yükseköğretim Planlama Kurulu' oluşturulacak" -"Eğitim fakültesi öğrenci veya mezunlarının öğretmenlik dışındaki alanlarda da istihdamının önünü açmak için eğitim fakültesi dışındaki fakültelerde çift ana dal veya yan dal yapma imkanı sağlayacağız" Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Milli ve manevi değerlerine bağlı, evrensel değerleri özümsemiş bir öğrenci profilinin yetişmesi için gerekli eğitim ve öğretim müfredatının oluşturulmasına yönelik çalışmalarımız devam etmektedir" dedi.
 • 16:00Cemaatle Hesaplaşma Ceremesini Milyonlarca Çocuğumuz Çekiyor"HDP Muş Milletvekili Ahmet Yıldırım, bir akademisyen olarak temel lise ve hazırlık okulları kavramını kabul etmesinin mümkün olmadığını söyledi.
 • 15:23Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı ProjesiKan bağışına ilgiyi artırmak ve gönüllü kan bağışının önemine dikkat çekmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Türk Kızılayı ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa yürütülen "Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı Projesi" kapsamında, 81 ilden seçilen 500 pilot okuldaki 250 bin öğrenci eğitim alacak.
 • 15:232016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe KomisyonundaMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Milli ve manevi değerlerine bağlı, evrensel değerleri özümsemiş bir öğrenci profilinin yetişmesi için gerekli eğitim ve öğretim müfredatının oluşturulmasına yönelik çalışmalarımız devam etmektedir" dedi.
 • 14:41Plan ve Bütçe GörüşmeleriMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Bakanlığımız bütçesinden donatım, onarım ve acil ihtiyaçlar için fazladan 100 milyon liraya yakın bir kaynak kullanılmak zorunda kalınmıştır" dedi.
 • 14:34Avcı: Doluluk Oranı Yüzde 93'e Ulaştı, 45 Bin 351 Ücretli Öğretmen Görev YapıyorAvcı: Doluluk Oranı Yüzde 93'e Ulaştı, 45 Bin 351 Ücretli Öğretmen Görev YapıyorMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dün Bakanlık bünyesine 30 bin öğretmen atamasıyla birlikte kadrolu statüde görev yapan öğretmen sayısının 893 bin 448 olduğunu açıkladı.
 • 14:25Avcı: Şirketlerin Özel Mesleki Okul Açabilmeleri İçin Düzenleme YapacağızAvcı: Şirketlerin Özel Mesleki Okul Açabilmeleri İçin Düzenleme YapacağızMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, iş dünyasının ihtiyaç duyduğu meslek ve alanlarda kaliteli eleman yetiştirilmesini sağlayacak şekilde meslekî eğitimin kalitesini artıracak tedbirleri almaya devam edeceklerini söyledi.
 • 14:05Nabi Avcı: Merkezden Yerele Doğru Yetki Devrini GerçekleştireceğizNabi Avcı: Merkezden Yerele Doğru Yetki Devrini GerçekleştireceğizMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yeni dönemde Millî Eğitim Bakanlığının kurumsal örgütlenmesini, eğitim sisteminin ulusal düzeyde politika belirleme, koordinasyon ve denetiminden sorumlu olacak şekilde geliştireceklerini söyledi.
 • 13:482016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe KomisyonundaMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Öğrenciyle ilgili sorunların okul düzeyinde çözülmesi ilkesini esas alarak, merkezden yerele doğru yetki devrini gerçekleştireceğiz" dedi.
 • 13:462016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe KomisyonundaMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Geçtiğimiz yıl, bazı kurumlarımızda birden fazla olmak üzere 400'e yakın okulumuza yönelik terör saldırısı gerçekleştirildi.
 • 13:25Bakanlar Sorularına Cevap Vermeyince, Paylan 1 Günlük Eylem Çağrısı YaptıBakanlar Sorularına Cevap Vermeyince, Paylan 1 Günlük Eylem Çağrısı YaptıMeclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Milli Eğitim Bakanlığı 2016 yılı bütçe görüşmelerine başlandı.
 • 12:322016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe KomisyonundaTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Milli Eğitim Bakanlığının 2016 yılı bütçesinin görüşülmesine başlandı.
 • 11:56Başkan Tutal'ın Acı GünüBaşkan Tutal'ın Acı GünüKonya’nın Seydişehir İlçe Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ın vefat eden annesi son yolculuğuna uğurlandı.