19:4200
SON DAKİKA MİLLİ EĞİTİM BAKANI HABERLERİ

Son Dakika Milli Eğitim Bakanı Haberleri

   

  Cumhurbaşkanlığı Forsu Şeklinde Hazırlanan Tatlı

  Edirneli meşhur şekerlemeci, Cumhurbaşkanı Erdoğan için "cumhurbaşkanlığı forsu" şeklinde hazırladığı badem ezmesini, iki öğretmen aracılığıyla Ankara'ya gönderdi Meriç: "Tatlıyı Cumhurbaşkanımıza Öğretmenler Günü dolayısıyla Edirne'de yılın öğretmeni seçilen iki öğretmenimiz takdim edecek" (Bugün 18:22)

   

  MEB'de Yöneticiler, 'Eğitim Bir Sen Üyeleri Arasından Atanır' Şartı Getirelim'

  MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Milli Eğitim’de bütünü yönetmeye değil yalnızca Adalet ve Kalkınma Partisi'ne sempati duyan ya da onun gibi düşünenleri yönetime getirdiğini savundu. (Bugün 18:04)

   

  Engelli Şevval Dilara Kurt'a Devlet Sahip Çıktı

  Bursa’da okula gidemeyen engelli Şevval Dilara Kurt’un yaşadığı sıkıntıların basında yer alması üzerine Cumhurbaşkanı ve Milli Eğitim Bakanının talimatı ile okul ve öğrencinin yaşadığı ev bölgesinde Bursa Vali Vekili ile il Milli Eğitim Müdürü inceleme yaptı. (Bugün 17:22)

   

  Engelli Şevval Dilara Kurt'un Eğitimi İçin Milli Eğitim Devrede

  Bursa’da okula gidemeyen engelli Şevval Dilara Kurt’un yaşadığı sıkıntıların basında yer alması üzerine açıklama yapan Bursa Valiliği, “Başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Milli Eğitim Bakanımız olmak üzere, valimizin talimatı ile bahse konu okul ve öğrencimizin yaşadığı ev bölgesinde, vali vekilimiz ile il Milli Eğitim Müdürümüz inceleme yapmıştır. (Bugün 17:05)

   

  Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Milli Eğitim Bakanlığı Bütçesi Görüşüldü

  Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Milli Eğitim Bakanlığı Bütçesi Görüşüldü

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “İlköğretime devam eden kız çocuklarına 35 TL, erkek çocuklarına 30 TL, ortaöğretime devam eden kız çocuklarına 55 TL, erkek çocuklarına ise 45 TL aylık ödenmektedir” dedi. (Bugün 16:37)

   

  Komisyon'da 'Karne' Tartışması (2)

  Komisyon'da 'Karne' Tartışması (2)

  Tbmm Plan ve Bütçe Komisyonu'nda MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya, dersleri zayıf olan büyük bir karne verdi. (Bugün 16:10)

   

  Komisyonda Karne Tartışması -1

  Komisyonda Karne Tartışması -1

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya, dersleri zayıf olan büyük bir karne verdi. (Bugün 15:53)

   

  Nabi Avcı: Milli Eğitim Şurası'nda 'Okul Güvenliği' Ele Alınacak

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 19. Milli Eğitim Şurası’nın 2-6 aralık tarihlerinde Antalya’da düzenleneceğini belirterek, şurada, ‘Öğretim Programları ve Haftalık Ders Çizelgeleri’, ‘Öğretmen niteliğinin Artırılması’, ‘Eğitim Yöneticilerinin Niteliğinin arttırılması’, ‘Okul Güvenliği’ konularının ele alınacağını açıkladı. (Bugün 14:44)

   

  2015 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın bütçesinin görüşmelerine başlandı MHP Ankara Milletvekili Yeniçeri, görüşmeler başlamadan önce Milli Eğitim Bakanı Avcı'ya, adına düzenlediği karneyi sundu. (Bugün 14:42)

   

  Memur-Sen'den Öğretmenlere Tam Destek

  Memur-Sen'den Öğretmenlere Tam Destek

  Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, "Hak ettiği için astsubayına 3600 göstergeyi veren devlet, hak ettiği halde meslek erbabına, ihtisas mesleği olan öğretmenine, öğretmenliğe bunu halen vermiyor ve sayısının çokluğunu bahane ediyorsa bu sadece öğretmenlere değil eğitime ve eğitimin bu ülkenin inşasına bakıştaki eksikliği gösterir" dedi. (Bugün 13:55)

   

  Muhalefet, Bakan Avcı'ya Karne Verdi: Paralel Paranoyası 5, Fişleme 5

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Milli Eğitim Bakanlığı ve bağlık kuruluşların 2015 yılı bütçe görüşmelerine başlandı. (Bugün 13:46)

   

  Kırmızılı Kadın'a Soruşturma' İddiaları Meclis Gündeminde

  Kırmızılı Kadın'a Soruşturma' İddiaları Meclis Gündeminde

  Chp İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın yanıtlaması istemiyle Meclis'e sunduğu soru önergesinde, Gezi Parkı olayları sırasında "Kırmızılı Kadın" olarak simgeleşen Ceyda Sungur hakkında "İstanbul Teknik Üniversitesi araştırma görevlilerinde Ceyda Sungur hakkında Üniversite yönetimince soruşturma açıldığı iddiaları doğru mudur? (Bugün 10:50)

   

  Asansör Bozulunca Eve Mahkum Olan Dilara: Yalvarıyorum, Okula Gönderin

  Doğuma bağlı ‘Serebral Palsi ve Hidrosefali’ hastalığına yakalanan Dilara Özen’in geçen yıl gittiği ortaokul bu sene ilkokula döndü. (Dün 15:17)

   

  Bakan Avcı, İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Moore'u Kabul Etti

  Bakan Avcı, İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Moore'u Kabul Etti

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore'u kabul etti. (Dün 14:57)

   

  Dijital Eğitim İçeriği 'Bilport' Tanıtıldı

  Dijital Eğitim İçeriği "Bilport" Tanıtıldı

  Dijital eğitim içeriği "BİLPORT" tanıtıldı- Bilfen Yayıncılık tarafından ilk, orta ve lise öğrencilerinin, akıllı cep telefonları, tabletler ve bilgisayarlar aracılığıyla multimedya, animasyonlar ve zenginleştirilmiş içeriklerle ders çalışabilecekleri dijital eğitim portalı "BİLPORT" geliştirildi- Portal, 5 milyon öğrencinin aynı anda kullanımına imkan sunuyorANKARA (AA) - Bilfen Yayıncılık tarafından ilk, orta ve lise öğrencilerinin, akıllı cep telefonları, tabletler ve bilgisayarlar (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Dijital Eğitim İçeriği "Bilport" Tanıtıldı

  Bilfen Yayıncılık tarafından ilk, orta ve lise öğrencilerinin, akıllı cep telefonları, tabletler ve bilgisayarlar aracılığıyla multimedya, animasyonlar ve zenginleştirilmiş içeriklerle ders çalışabilecekleri dijital eğitim portalı “BİLPORT” geliştirildi Portal, 5 milyon öğrencinin aynı anda kullanımına imkan sunuyor. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  HDP'li Ata'dan 3 Soru Önergesi

  HDP'li Ata'dan 3 Soru Önergesi

  Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, Başbakanlık ve iki bakanlığa soru önergeleri verdi. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Öğretmenlerin Yüzde 81'i Kredi Borçlusu, 3 Öğretmenden Biri Ek İş Yapıyor

  Eğitim ve Bilim İş Görenleri Sendikası (Eğitim-İş), öğretmenlerin ekonomik durumlarını ortaya koyan bir araştırma yaptı. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Pursaklar'da Sürpriz Okul Ziyareti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün toplu açılış töreniyle hizmete giren Pursaklar Kız Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Pursaklar'da Okul Ziyareti

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Pursaklar'da Okul Ziyareti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün toplu açılış töreniyle resmi olarak hizmete giren Pursaklar Kız Meslek ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  Erdoğan: Amerika Kıtasının Kolomb'dan Önce Keşfi İddiası Yeni Değil

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Ankara'da yapımı tamamlanan 155 eğitim tesisinin toplu açılış törenine katıldı. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pursaklar'da

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pursaklar'da

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplu açılış töreniyle resmi olarak hizmete giren Pursaklar Kız Meslek ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  Bakan Avcı, Asansör Kazasıyla İlgili Soruşturma Talimatı Verdi

  Sakarya'nın Geyve ilçesindeki Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde 7 öğrencinin yaralandığı asansör kazasıyla ilgili Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Canbal ve Okul Müdürü Mehmet Doğan’ı arayıp bilgi aldı. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  Sakarya'daki Asansör Kazası

  Sakarya'daki Asansör Kazası

  İlk belirlemelere göre, kazanın halat kopması sonucu meydana geldiği bildirildi. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  Yeni Açılan Okulda Asansör 3'üncü Kattan Düştü: 7 Öğrenci Yaralandı (2)

  Yeni Açılan Okulda Asansör 3'üncü Kattan Düştü: 7 Öğrenci Yaralandı (2)

  4 KİŞİLİK ASANSÖRE 7 ÖĞRENCİ BİNMİŞ Sakarya'nın Geyve İlçesi'ndeki Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde 7 öğrencinin yaralandığı kazayla ilgili Geyve Cumhuriyet Savcılığı'nın başlattığı soruşturma sürerken, sadece öğretmenlerin kullanımına tahsis edilen 4 kişillik asansöre 7 öğrencinin izinsiz olarak bindiği ortaya çıktı. (18 Kasım 2014 Salı )

   

 

  Ankara'da Yapımı Tamamlanan Okulların Toplu Açılış Töreni

  Milli Eğitim Bakanı Avcı: "Tevfik İleri’den yarım yüzyıl sonra ülkemiz büyük bir hamleyi daha başlattı. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Okul Ziyareti

  Erdoğan, bugün toplu açılış töreniyle hizmete giren Pursaklar Kız Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  Erdoğan: Nitelikli Eğitim - Öğretim Olacak

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün toplu açılış töreniyle resmi olarak hizmete giren Pursaklar Kız Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Abd'yi Kolomb'dan Önce Müslümanlar Keşfetti' Sözlerini Eleştirenlere Sert...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Abd'yi Kolomb'dan Önce Müslümanlar Keşfetti" Sözlerini Eleştirenlere Sert...

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Latin Amerika Ülkeleri Dini Liderler Zirvesi’nde sarf ettiği, “ABD kıtasına Kolomb’dan önce hatta Kolomb’dan 300 yıl önce Müslümanları ulaştı” sözlerinin kendi iddiası olmadığını belirterek, eleştirilere sert bir şekilde cevap verdi. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  Erdoğan, Pursaklar'da Okul Ziyaretinde Vatandaşlara Seslendi

  Erdoğan, Pursaklar'da Okul Ziyaretinde Vatandaşlara Seslendi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan okul ziyareti-Erdoğan, bugün toplu açılış töreniyle hizmete giren Pursaklar Kız Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret ettiANKARA (AA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün toplu açılış töreniyle resmi olarak hizmete giren Pursaklar Kız Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  Erdoğan: Ezber Bozmaya Devam Edeceğiz, Bizim Görevimiz Bu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaptığı ‘Amerika’yı Kolomb değil, 1178’de Müslümanlar keşfetti’ açıklamasıyla ilgili yapılan değerlendirmeler hakkında konuştu. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  Ankara'da 155 Eğitim Tesisi Açıldı

  Ankara'da 155 Eğitim Tesisi Açıldı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: (5) "Biz, büyük medeniyetler inşa ettik. Bugün, fetreti aşabiliriz, yeniden büyük medeniyetler inşa edebiliriz" "Yeter ki kendimize, tarihimize ve ecdadımıza inanalım. Yeter ki ezberlere karşı cesur olalım, yeter ki bize öğretilmiş olan ezberleri, hurafeleri sorgulama cesaretini. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 155 Eğitim Tesisin Açılışını Gerçekleştirdi

  Ankara'da 155 eğitim tesisi açıldı-Cumhurbaşkanı Erdoğan: (5)"Biz, büyük medeniyetler inşa ettik. Bugün, fetreti aşabiliriz, yeniden büyük medeniyetler inşa edebiliriz"-"Yeter ki kendimize, tarihimize ve ecdadımıza inanalım. Yeter ki ezberlere karşı cesur olalım, yeter ki bize öğretilmiş olan ezberleri, hurafeleri sorgulama cesaretini gösterelim. Yeter ki özgüvenimiz olsun, yeter ki bir asırdır kendisini savunan bir medeniyet olmaktan çıkalım. Artık, ortaya iddialar koyan, bu iddialarına (18 Kasım 2014 Salı )

   

  Uşak'tan Başbakan ve Milli Eğitim Bakanına Mektup

  Uşak'tan Başbakan ve Milli Eğitim Bakanına Mektup

  Uşak Tüm Eğitimciler ve Eğitim Müfettişleri Sendikası (Tem-Sen) İl Temsilciliği üyeleri, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya mektup göndererek Bakanlık denetmenleri ve eğitim denetmenleri arasındaki bin 500 TL maaş farkı ve özlük haklarında düzeltme yapılmasını talep etti. (17 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Uşak'tan Başbakan ve Milli Eğitim Bakanına Mektup

  Uşak'tan Başbakan ve Milli Eğitim Bakanına Mektup

  Uşak Tüm Eğitimciler ve Eğitim Müfettişleri Sendikası İl Temsilciliği üyeleri, denetmenler arasındaki 1500 TL fark ve özlük haklarında düzeltme yapılmasını talep etti. (17 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Bakan Avcı, Pursaklar'ı Ziyaret Etti

  Bakan Avcı, Pursaklar'ı Ziyaret Etti

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, beraberindeki heyetle birlikte Ankara'daki Pursaklar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti. (17 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Suriye Türkmenleri Güvenli Bölge İstiyor

  Suriye Türkmenleri Güvenli Bölge İstiyor

  Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Mustafa: "Suriyeli Türkmenleri en acil kurtaracak olan güvenli bölgedir" "Suriye’de Türkmenlerin yaşadığı bölgeler Suriye’nin birliği için stratejik değerdedir. (17 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Hanefi Bostan'dan Görevden Alınan Yöneticilere İlişkin Açıklama

  Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen İstanbul İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, görevden alınan yöneticilere ilişkin açıklama yaptı. (16 Kasım 2014 Pazar )

   

  Beşir Atalay Nikah Şahidi

  Beşir Atalay Nikah Şahidi

  Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, Kırıkkale'nin önceki Belediye Başkanı Veli Korkmaz'ın oğlu Salih Korkmaz ile Elif Özdamarlar çiftinin nikah şahidi oldu. (16 Kasım 2014 Pazar )

   

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Atalay, Nikah Şahidi Oldu

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Atalay, Nikah Şahidi Oldu

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay, Kırıkkale eski Belediye Başkanı Veli Korkmaz'ın oğlu Salih Korkmaz ile Elif Özdamarlar çiftinin nikah şahitliğini yaptı. (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Atalay, Nikah Şahidi Oldu

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Atalay, Nikah Şahidi Oldu

  Atalay, eski Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz’ın oğlu Salih Korkmaz ile Elif Özdamarlar çiftinin nikah şahidi oldu. (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  "Bazı Kitaplar Var, Onların Telif Hakları Milli Eğitim Bakanlığında"

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Milli Eğitim Bakanlığının yayıncılığını, sektöre alternatif olarak görmüyoruz." dedi. (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Emekliler ile Müfettişlerin Eylemi Çakıştı

  Emekliler ile Müfettişlerin Eylemi Çakıştı

  Balıkesir'de kendilerine de banka promosyonu ödenmesini isteyen emeklilerle, maaş farklılığının ortadan kaldırılmasını isteyen eğitim müfettişlerinin eylemi çakıştı. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  Madenci Ailelerine Psikososyal Destek Veren Öğretmenlere Belge

  Soma'da geçen Mayıs ayında meydana gelen maden faciasında şehit olanlardan 13'ünün ailesine psikososyal destek veren rehber öğretmenlere başarı belgesi verildi. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  Müfettişlerden Bakan Avcı'ya Maaş Mektubu

  Müfettişlerden Bakan Avcı'ya Maaş Mektubu

  Tüm Eğitimciler ve Müfettişler Sendikası Kayseri Şube Başkanı Hüsamettin Aksungur, maarif müfettişleri arasındaki maaş farkının huzursuzluk oluşturarak verimliliği olumsuz etkilediğini söyledi. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  Tös: Türkiye, İngilizce Yeterlilikte Avrupa'da Sondan Birinci

  Türkiye Öğretmenler Sendikası (TÖS) Genel Başkanı Dikmen Onat, Türkiye’nin İngilizce yeterlilikte Avrupa kıtasında sondan birinci olduğunu söyledi. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  Maarif Müfettişleri, Ücret Farkının Giderilmesi İçin Başbakana Mektup Gönderdi

  Tüm Eğitimciler ve Eğitim Müfettişleri Sendikası (TEMSEN) üyeleri, maarif müfettişleri arasındaki özlük ve parasal hak farklılıklarının giderilmesi için Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya mektup gönderdi. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  Maden Şehidi Yakınlarına Psikolojik Destek Veren Ekibe Teşekkür Belgesi

  Maden Şehidi Yakınlarına Psikolojik Destek Veren Ekibe Teşekkür Belgesi

  Manisa'nın Soma ilçesindeki maden faciası sonrası mağdur yakınlarına psikolojik destek veren Balıkesir Milli Eğitim Müdürlüğünün psiko sosyal müdahale ekibine, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından başarı belgesi gönderildi. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  Çalık, Serbest Bırakılan Türk Öğretmeni Ziyaret Etti

  Çalık, Serbest Bırakılan Türk Öğretmeni Ziyaret Etti

  Türk öğretmen Polat'ın serbest bırakılması- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talebi üzerine serbest bırakılan öğretmen Polat'ı Malatya'daki evinde ziyaret etti- Çalık: "Cumhurbaşkanımız, nerede bir mağdur, nerede bir mazlum, hak gasbı varsa, onun için mücadele eder"MALATYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, görev yaptığı Türkmenistan'da 20 Mayıs'ta tutuklandıktan sonra 2 yıl hapse mahkum edilen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talebi (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Türk Öğretmen Polat'ın Serbest Bırakılması

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talebi üzerine serbest bırakılan öğretmen Polat'ı Malatya'daki evinde ziyaret etti Çalık: "Cumhurbaşkanımız, nerede bir mağdur, nerede bir mazlum, hak gasbı varsa, onun için mücadele eder" (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
21.11.2014 19:42:49. #1.12#