SON DAKİKA MİLLİ EĞİTİM BAKANI HABERLERİ

Son Dakika Milli Eğitim Bakanı Haberleri

 • 15:01 Memur-sen'den 1 Mayıs Açıklaması Memur-sen'den 1 Mayıs Açıklaması Memur-Sen Bitlis İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Bitlis Şube Başkanı Cabir Durak, 1 Mayıs’ın kaos değil bayram havasında geçmesini istedi.
 • 12:58 Davutoğlu, Varto'da Çocuklarla Futbol Oynadı Davutoğlu, Varto'da Çocuklarla Futbol Oynadı Başbakan Ahmet Davutoğlu, Muş'un Varto ilçesindeki ziyaretinde çocuklarla futbol oynadı. O anlar renkli görüntülere sahne oldu.
 • 11:57 Başbakan Davutoğlu, Varto'da Çocuklarla Futbol Oynadı Başbakan Davutoğlu, Varto'da Çocuklarla Futbol Oynadı Başbakan Ahmet Davutoğlu, Muş’un kurtuluşunun 99. yıl dönümü törenine katıldıktan sonra Varto ilçesinde AK Parti ilçe binasının açılışını yaptıktan sonra çocuklarla futbol oynadı.
 • 21:40 Başbakan Davutoğlu Ankara'ya Geldi Başbakan Ahmet Davutoğlu, özel uçak "ANA" ile saat 21.30 Ankara'ya geldi.
 • 20:36 Davutoğlu: Utanmasalar Anayasa Komisyonu'nun Önüne Çukur Kazacaklar Davutoğlu: Utanmasalar Anayasa Komisyonu'nun Önüne Çukur Kazacaklar Başbakan Davutoğlu, Muş'taki konuşmasında PKK'ya yüklendi. Davutoğlu "Sokaktaki terörü Meclise taşıyorlar, utanmasalar Anayasa Komisyonu'nun önüne çukur kazacaklar" dedi.
 • 20:18 Başbakan Davutoğlu, Ankara'ya Gitti Başbakan Ahmet Davutoğlu, özel uçak "ANA" ile saat 20: 10'da Ankara'ya hareket etti.
 • 19:06 Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Açıklaması Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Açıklaması Muş’un düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yıldönümü etkinliği ve toplu açılış törenine katılan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yapılan yatırımları anlattı.
 • 18:52 Davutoğlu; 'Sokaktaki Terörü Meclise Taşıyorlar, Utanmasalar Anayasa Komisyonu'nun Önüne Çukur... Davutoğlu; 'Sokaktaki Terörü Meclise Taşıyorlar, Utanmasalar Anayasa Komisyonu'nun Önüne Çukur... Başbakan Ahmet Davutoğlu, Muş'un düşman işgalinden kurtuluşunun 99'ncu yıldönümü ve 174 tesisin toplu açılış programlarına katılmak üzere geldiği Muş'ta HDP ve CHP'yi eleştirdi.
 • 18:26 Başbakan Davutoğlu Muş'a Geldi Başbakan Davutoğlu Muş'a Geldi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Belediye Meydanında açılış töreni için toplanan kalabalık Başbakan Davutoğlu'nun otobüsten halkı selamlaması Başbakan Davutoğlu Muş'a geldi Başbakan Ahmet Davutoğlu, özel uçak "ANA" ile saat 14.25'te Muş'a geldi.
 • 18:16 Başbakan Davutoğlu Muş'ta Başbakan Ahmet Davutoğlu, dokunulmazlıklarla ilgili teklifin TBMM Anayasa Komisyonundaki görüşmeleri sırasında yaşanan kavgaya ilişkin, "Kiralık vandallar, milli iradenin tecelligahı olan TBMM'deki o toplantılara giremeyecekler, bir daha o toplantılara, o salonlara o kiralık eşkıyalar asla giremeyecek.
 • 18:09 Başbakan Ahmet Davutoğlu Açıklaması Başbakan Ahmet Davutoğlu Açıklaması Başbakan Ahmet Davutoğlu, bir yerde cuma namazı kılınamıyorsa orada esaret olduğunu belirterek, "Halep’te mübarek cuma günü, cuma namazı kılınamadı, hutbe okunamadı.
 • 17:18 Milli Eğitim Bakanı Avcı Açıklaması Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Kimse bu milletin çocuklarını eğitim hakkından mahrum edemez. Bu okullarımızı yakan örgüt halk düşmanıdır, gençlik düşmanıdır, eğitim düşmanıdır.
 • 15:53 Başbakan Davutoğlu Muş'ta Başbakan Davutoğlu Muş'ta Başbakan Ahmet Davutoğlu, özel uçak "ANA" ile saat 14.25’te Muş’a geldi.
 • 14:49 Başbakan Davutoğlu Muş'a Geldi Başbakan Ahmet Davutoğlu, özel uçak "ANA" ile saat 14.25'te Muş'a geldi.
 • 14:13 Başbakan Davutoğlu, Muş'a Gitti Başbakan Davutoğlu, Muş'a Gitti GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Başbakan Davutoğlu'nun havaalanına gelişi Başbakan Davutoğlu, Muş'a gitti Başbakan Ahmet Davutoğlu, özel uçak "ANA" ile saat 12.55'te Muş'a gitti.
 • 13:04 Başbakan Davutoğlu, Muş'a Gitti Başbakan Ahmet Davutoğlu, özel uçak "ANA" ile saat 12.55'te Muş'a gitti.
 • 17:02 Bakanlar Esnaf ve Vatandaşı Dinledi Bakanlar Esnaf ve Vatandaşı Dinledi Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Kilis'te sokakları dolaşıp esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.
 • 17:02 Kilis Bakan Avcı: Kilis?i Öğretmensiz Bırakmayız Kilis Bakan Avcı: Kilis?i Öğretmensiz Bırakmayız Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Kilis Belediyesi'ni ziyaret etti.
 • 14:26 Fenerbahçe ile Milli Eğitim Bakanlığı Arasında Protokol Krizi Çıktı Fenerbahçe ile Milli Eğitim Bakanlığı Arasında Protokol Krizi Çıktı Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın yanında bulunan İstanbul Anadolu Lisesi'nin kulübe devriyle alakalı protokol feshedildi.
 • 13:17 Kilis?te Ailelere Terapi Hizmeti Verilecek -1 Kilis?te Ailelere Terapi Hizmeti Verilecek -1 Kilis'te ailelere terapi hizmeti verilecekAİLE ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, IŞİD tarafından atılan roketlerle bugüne kadar 18 kişinin yaşamını yitirdiği Kilis'te öncelikli olarak çocuklu aileler olmak üzere tüm vatandaşlara, rehberlik, rehabilitasyon ve psiko terapi hizmeti sunacaklarını söyledi.
 • 09:00 Gündem / 29 Nisan 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Kut'ül Amare Zaferi'nin 100. yılıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda, Kut'ül Amare Zaferi'nin 100. yılı münasebetiyle düzenlenecek kutlama merasimine katılacak.
 • 00:42 Gündem Özeti / 29 Nisan 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Kut'ül Amare Zaferi'nin 100. yılıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda, zaferin 100. yılı münasebetiyle düzenlenecek törene katılacak.
 • 22:43 Türk-Arap Yükseköğretim Kongresi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ne yazık ki İslam dünyası şu anda Şia ve Sünnilik tehdidi altındadır.
 • 20:46 Gazeteci-Yazar Sadık Albayrak Açıklaması Gazeteci-Yazar Sadık Albayrak, "Paralel Yapı'nın okullarını, imam hatip okullarına alternatif olarak ortaya koymuşlar.
 • 19:37 Önder İmam Hatip Gençlik Buluşması Önder İmam Hatip Gençlik Buluşması GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Otakçılar Anadolu İmam Hatip Lisesi mehteran takımı gösterisi Aşk-ı Neyyan Senfoni Grubu'nun ilahiler seslendirmesi Senarist-yazar Hasan Kaçan'ın kısa hikayeler anlatması Önder İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Bekiroğlu'nun konuşması Milli Eğitim Bakanı Avcı'nın espirili konuşması - Önder İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Bekiroğlu: "Bugün yeni bir evredeyiz.
 • 19:13 Erdoğan, 'İmam Hatip Gençlik Buluşması'nda Konuştu... Erdoğan, 'İmam Hatip Gençlik Buluşması'nda Konuştu... Haber Gülseli KENARLI - Kamera Yaşar KAÇMAZ İstanbul DHACumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu'nda İmam-Hatip'liler Derneği (ÖNDER) tarafından düzenlenen 'İmam Hatip Gençlik Buluşmasına katıldı.
 • 19:13 Erdoğan, 'İmam Hatip Gençlik Buluşması'nda Konuştu. 2- Erdoğan, 'İmam Hatip Gençlik Buluşması'nda Konuştu. 2- Haber Gülseli KENARLI - Kamera Yaşar KAÇMAZ İstanbul DHACumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu'nda İmam-Hatip'liler Derneği (ÖNDER) tarafından düzenlenen 'İmam Hatip Gençlik Buluşmasına katıldı.
 • 19:10 Erdoğan, "İmam-Hatip Gençlik Buluşması"Nda Konuştu Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu'nda İmam-Hatip'liler Derneği (ÖNDER) tarafından düzenlenen "İmam Hatip Gençlik Buluşmasına katıldı.
 • 18:09 Uzman Yardımcıları İstanbul Eğitimi Programı" Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen "Uzman Yardımcıları İstanbul Eğitimi Programı" 30 Nisan'da sona erecek.
 • 17:58 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kut'ül Amare'yi Yeni Nesillerden Adeta Sakladılar" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Nisan 1916’da Irak’ta Osmanlı’nın İngiliz ordusunu yendiği Kut’ül Amare savaşıyla ilgili, “Yarın 100. yıl dönümünü idrak edeceğimiz bir Kut’ül Amare zaferimiz var ki, hafızalarımızdan kazılmaya çalışıldı.
 • 17:39 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Onlar, Tarihin Tozlu Raflarına Havale Edildi" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, imam hatipli öğrenci sayısının 60 binden 1 milyon 207 bine ulaştığını belirterek, “İmam hatipliler kolejlerle yarışıyor.
 • 16:58 Ak Partili Enç'ten Amatem Müjdesi AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, bir anne olarak uyuşturucu ile sonuna kadar mücadele edeceğini belirterek AMATEM merkezinin 2 aya kadar açılacağını müjdeledi.
 • 13:24 Kurtulmuş: Kurtulmuş: "(Uyuşturucu ile Mücadele) Sağlık Personelinin Bildirim ve İhbar Yükümlülüğünün... GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Toplantıya katılan İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın ayaküstü sohbet etmesi Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın salona girmesi Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un salona girmesi ve katılımcılarla tokalaşması Bakanların toplantı masasına oturması Kurtulmuş'un konuşması Başbakan Vekili ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş: "(Uyuşturucuyla mücadele) Kişilerin tıbbi tedaviye çekinmeden başvurabilmesi amacıyla, TCK'nın 279 ve 280'inci maddelerinde belirtilen Sağlık Personelinin Bildirim ve İhbar Yükümlülüğünün Kaldırılmasına Dair Kanun Teklifi hazırlığına başlanmıştır.
 • 18:13 Sınav Görevi Ücretlerindeki Ödeme Sorunu Çözüldü Sınav Görevi Ücretlerindeki Ödeme Sorunu Çözüldü Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan merkezi sınavlarda görev alanlara sınav ücreti ödenmesine dair toplu sözleşme hükmünün uygulanmasında yaşanan sorun çözüme kavuştu.
 • 17:03 Uyuşturucu ile Mücadele Yüksek Kurulu, Yarın Toplanacak Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un başkanlığında yapılacak Uyuşturucu ile Mücadele Yüksek Kurulu 3. toplantısında, 2016-2018 Uyuşturucu ile Mücadele Strateji Belgesi ve Eylem Planı görüşülecek.
 • 17:02 Muğla Kadınlar O Genç Kıza Destek İçin Muğla'da Buluştu Muğla Kadınlar O Genç Kıza Destek İçin Muğla'da Buluştu Kadınlar o genç kıza destek için Muğla'da buluştuMuğla'nın Milas İlçesi'nde, iddiaya göre, kendisini rahatsız eden erkek öğrenciye vurduğu için götürüldüğü üçüncü kattaki müdürün odasının penceresinden atlayınca ağır yaralanan kız öğrenci O.K.'nin tedavisi sürüyor.
 • 16:00 Kadınlar, Müdürün Odasından Atlayan Kıza Destek İçin Muğla'da Kadınlar, Müdürün Odasından Atlayan Kıza Destek İçin Muğla'da Muğla'nın Milas İlçesi'nde, kendisini rahatsız eden erkek öğrenciye vurduğu için götürüldüğü üçüncü kattaki müdürün odasının penceresinden atlayınca ağır yaralanan 8'inci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki O.K.'nın tedavisi sürüyor.
 • 12:59 Okul Çağındaki Suriyeli Çocuk Sayısı 756 Bin 808" Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Türkiye genelinde kayıtlı okul çağındaki Suriyeli çocuk sayısının 756 bin 808 olduğunu belirterek, "Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda yaklaşık 75 bin, geçici eğitim merkezlerinde yaklaşık 250 bin toplam 325 bin Suriyeli çocuğun okullaşmasının sağlandı.
 • 17:10 Kılıçdaroğlu: Kılıçdaroğlu: "Devlet Vatandaşının Can ve Mal Güvenliğini Sağlamak İçin Vardır" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : CHP TBMM Grup toplantısı Genel Başkan Kılıçdaroğlu (2) CHP TBMM Grup toplantısı Genel Başkan Kılıçdaroğlu: (1) "Devlet, hükümetler vatandaşının can ve mal güvenliğini sağlamak için vardır.
 • 16:08 CHP TBMM Grup Toplantısı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kilis'teki gelişmelere ilişkin, iktidarın yaklaşımını eleştirerek, "Devlet, hükümetler vatandaşının can ve mal güvenliğini sağlamak için vardır.
 • 13:48 CHP'li Çetin Osman Budak'tan '23 Nisan Paylaşım Yasağı' Soru Önergesi CHP'li Çetin Osman Budak'tan '23 Nisan Paylaşım Yasağı' Soru Önergesi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Antalya’da okullara 23 Nisan kutlamaları ile ilgili sosyal paylaşım yasağı getirildiği iddialarını TBMM’ye taşıyarak, “Okullardaki bayram kutlamalarının, sosyal medyada paylaşılmasında ne sakınca görülmektedir?
 • 11:42 MEB Eğitime Erişemeyenlerin Peşinde MEB Eğitime Erişemeyenlerin Peşinde Altunel, bakanlık bünyesindeki açık öğretim ortaokul ve liseleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.
 • 11:25 MEB Eğitime Erişemeyenlerin Peşinde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel, Türkiye genelinde açık öğretim ortaokul ve liselerinde kayıtlı 3,5 milyonu aşkın öğrenciden 1 milyon 650 bininin aktif eğitimlerini sürdürdüğünü belirterek, "Ama eğitime erişebilmesini, öğretime katılmasını istediğimiz daha milyonlarca kesimimiz var." dedi.
 • 16:47 28. Uluslararası Saraybosna Kitap Fuarı Sona Erdi Türkiye'nin ortak ülke olarak katıldığı 28. Uluslararası Saraybosna Kitap Fuarı, düzenlenen törenle sona erdi.
 • 19:31 Çankaya Köşkü Çocuk Şenliği (3) Çankaya Köşkü Çocuk Şenliği (3) GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu'nun stantları gezmesi Davutoğlu'nun çocuklarla ilgilenmeleri 23 Nisan Çankaya Köşkü Çocuk Şenliği Başbakan Davutoğlu'nun katılımıyla Köşk'te ilk kez gerçekleştirilen şenlikte, 81 ilden şehit, gazi çocukları, herhangi bir alanda üstün başarı elde etmiş ilk ve ortaokul öğrencileri ile Suriye uyruklu yetim çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenlendi Çocuklarla ebru ve hatıra sikke yapan Davutoğlu, külahta dondurma da dağıttı Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü'nde ilk kez düzenlenen Çocuk Şenliği'nde, yurdun dört bir yanından gelen çocuklarla çeşitli etkinliklere katıldı.
 • 19:11 Bakırköy'de "Çocuk İstismarı" Paneli CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, Türkiye'de çocuk istismarında, uyuşturucu bağımlılığında, boşanmalarda artış olduğunu, bunun sosyal bir çöküntü olduğunu söyledi.
 • 18:17 23 Nisan Çankaya Köşkü Çocuk Şenliği (4) 23 Nisan Çankaya Köşkü Çocuk Şenliği (4) GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın konseri dinlemesi - Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu'nun çocuklarla fotoğraf çektirmesi 23 Nisan Çankaya Köşkü Çocuk Şenliği Başbakan Davutoğlu'nun katılımıyla Köşk'te ilk kez gerçekleştirilen şenlikte, 81 ilden şehit, gazi çocukları, herhangi bir alanda üstün başarı elde etmiş ilk ve ortaokul öğrencileri ile Suriye uyruklu yetim çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenlendi Çocuklarla ebru ve hatıra sikke yapan Davutoğlu, külahta dondurma da dağıttı Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü'nde ilk kez düzenlenen Çocuk Şenliği'nde, yurdun dört bir yanından gelen çocuklarla çeşitli etkinliklere katıldı.
 • 17:52 Çankaya Köşkü Tarihinde İlk Kez 'Çocuk Şenliği' Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu ev sahipliğinde Çankaya Köşkü'nde ilk kez 'Çocuk Şenliği' düzenlendi.
 • 17:18 23 Nisan Çankaya Köşkü Çocuk Şenliği Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü'nde ilk kez düzenlenen Çocuk Şenliği'nde, yurdun dört bir yanından gelen çocuklarla çeşitli etkinliklere katıldı.
 • 11:49 CHP'li Sertel Okullardaki Cinsel İstismarı Meclis'e Taşıdı CHP'li Sertel Okullardaki Cinsel İstismarı Meclis'e Taşıdı Chp İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir'deki okullarda 2016 yılının ilk 4 ayında çocuklara yönelik 15 cinsel istismar vakası yaşandığını belirterek, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya, Türkiye genelinde okullarda son 3 yılda kaç cinsel istismar vakası olduğunu sordu.