SON DAKİKA MİLLİ EĞİTİM BAKANI HABERLERİ

Son Dakika Milli Eğitim Bakanı Haberleri

 • 30 Eylül 2016 10:46İzmit Belediyesi'nden Okullara Öğretmen Odasıİzmit Belediyesi'nden Okullara Öğretmen Odasıİzmit Belediyesi ilçede bulunan bir okula öğretmenler odası yaptı.
 • 30 Eylül 2016 07:37YÖK'ten Eğitim Fakülteleri İçin Taban Puan ŞartıYÖK'ten Eğitim Fakülteleri İçin Taban Puan ŞartıYÖK'ün konferans salonunda, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin ve üniversitelerin eğitim bilimleri fakültelerinin dekan ve dekan yardımcılarının katıldığı toplantı düzenlendi.
 • 29 Eylül 2016 22:49Eğitim Fakültelerine Taban Puan Şartı GeliyorEğitim Fakültelerine Taban Puan Şartı GeliyorYükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, 2017-2018 eğitim-öğretim yılından itibaren eğitim fakülteleri için de taban puan uygulaması şartı getirileceğini açıkladı.
 • 29 Eylül 2016 21:28Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: "Mesleğe Kendini Adayacak Öğretmen Adayları Seçilmelidir"Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Milli eğitimin temel kanununda öğretmenlerin göreve alınırken mülakat yapılacağı yazılı. Dolayısıyla hiç olamayan bir şey değil. Olanı biz uygulamaya koyduk. Ama 20 bin öğretmeni atayabilmek için üç katını çağırıyoruz.
 • 29 Eylül 2016 20:41YÖK'te Eğitim Bilimleri Fakültelerinin Yöneticileriyle ToplantıMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Milli eğitimin temel kanununda öğretmenlerin göreve alınırken mülakat yapılacağı yazılı. Dolayısıyla hiç olamayan bir şey değil. Olanı biz uygulamaya koyduk. Ama 20 bin öğretmeni atayabilmek için üç katını çağırıyoruz.
 • 29 Eylül 2016 19:32YÖK'te Eğitim Bilimleri Fakültelerinin Yöneticileriyle ToplantıYÖK'te Eğitim Bilimleri Fakültelerinin Yöneticileriyle ToplantıYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "2017-2018 eğitim-öğretim yılından itibaren diğer bazı fakültelerde uygulandığı gibi, öğrenci girdisinin kalite ve niteliğini artırmak, böylece daha nitelikli öğretmen adayları yetiştirmek amacıyla eğitim fakülteleri için de taban puan uygulaması şartı getireceğiz.
 • 29 Eylül 2016 18:49Bakan Yılmaz: "Bizim Öğretmeni Seçmemiz Gerekiyor"Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye’nin geleceğini inşa edecek öğretmenlerin adaylar arasından seçilmesi gerektiğini belirterek, en iyi öğretmen olabilmek için mesleğe kendini adayacak öğretmenler seçilmesi gerektiğini söyledi.
 • 29 Eylül 2016 17:01Konya Gıda ve Tarım Üniversitesinin Akademik Yıl Açılış TöreniKonya Gıda ve Tarım Üniversitesinin Akademik Yıl Açılış TöreniGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcı Mehmet Daniş, Türkiye'nin tarımda çok ciddi gelişmeler kaydetmesine rağmen üniversitelerde üretilen bilginin tarıma tam olarak aktarılmadığını belirterek, "Dolayısıyla çiftçilerimizin alın teriyle oluşan Konya Şeker'in ülkemize ve Türk tarımına kazandırdığı bu üniversitenin kurulmuş olması milli tarımımız için çok önemlidir" dedi.
 • 29 Eylül 2016 16:25Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin AçıklamasıTüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin AçıklamasıTüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, okul müdürlerinin tüccar gibi davranmak zorunda bırakıldıklarını söyleyerek, "Okul müdürleri eğitimden ziyade okulun masrafları ile ilgileniyorlar" dedi.
 • 29 Eylül 2016 16:09Konya Bakan Yılmaz'dan Üniversiteli Öğrencilere 15 Temmuz MesajıBakan Yılmaz'dan üniversiteli öğrencilere 15 Temmuz mesajıMİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi'nin akademik yılı açılışında, öğrencilere ve üniversitelere 15 Temmuz'daki darbe girişimiyle ilgili mesaj verdi.
 • 29 Eylül 2016 15:10Konya Gıda ve Tarım Üniversitesinin Akademik Yıl Açılış TöreniKonya Gıda ve Tarım Üniversitesinin Akademik Yıl Açılış TöreniGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcı Mehmet Daniş, Türkiye'nin tarımda çok ciddi gelişmeler kaydetmesine rağmen üniversitelerde üretilen bilginin tarıma tam olarak aktarılmadığını belirterek, "Dolayısıyla çiftçilerimizin alın teriyle oluşan Konya Şeker'in ülkemize ve Türk tarımına kazandırdığı bu üniversitenin kurulmuş olması milli tarımımız için çok önemlidir" dedi.
 • 29 Eylül 2016 15:00Konya Gıda ve Tarım Üniversitesinin Akademik Yıl Açılış Töreni - Milli Eğitim Bakanı Yılmaz - KonyaKonya Gıda ve Tarım Üniversitesinin Akademik Yıl Açılış Töreni - Milli Eğitim Bakanı Yılmaz - KonyaMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yeni akademik yılda üniversitelere ek bir görev düştüğüne işaret ederek, "O da bu millete bir daha 15 Temmuz'u yaşatmamak için gereken şuurun öğrencilere verilmesidir" dedi.
 • 29 Eylül 2016 14:51Suriyeliler'in Topluma Uyumunun SağlanmasıSuriyeliler'in Topluma Uyumunun SağlanmasıGaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Geleceğin Eğitim Derneği işbirliğinde Dünya Bankasının da desteğiyle hazırlanan Suriyeli Mültecilerin Eğitim ve Sosyo-Ekonomik Kazanımlarının Artırılması Yoluyla Toplumsal Entegrasyonlarının Geliştirilmesi Projesi tanıtıldı.
 • 29 Eylül 2016 14:19Suriyelilerin Topluma Entegrasyonu SağlanıyorSuriyelilerin Topluma Entegrasyonu SağlanıyorGaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Geleceğin Eğitim Derneği’nin işbirliği çerçevesinde imzalanan eğitim protokolü kapsamında hayata geçirilen ve Dünya Bankası’nın desteklediği “Suriyeli Mültecilerin Eğitim ve Sosyo-Ekonomik Kazanımlarının Artırılması Yoluyla Toplumsal Entegrasyonlarının Geliştirilmesi Projesi”nin tanıtımı yapıldı.
 • 29 Eylül 2016 14:00Suriyelilerin Topluma Entegrasyonu SağlanıyorGaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İstanbul'da bir otelde gerçekleştirilen etkinlikte, belediyenin Suriyeli sığınmacılara yönelik yaptığı eğitim ve topluma adaptasyon çalışmalarını sunum eşliğinde anlattı.
 • 29 Eylül 2016 13:52Bakan Yılmaz'dan Üniversiteli Öğrencilere 15 Temmuz MesajıBakan Yılmaz'dan Üniversiteli Öğrencilere 15 Temmuz MesajıMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Konya Şeker Fabrikası öncülüğünde Bilimsel Araştırma, Teknoloji, Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından bu yıl kurulan Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi'nin 2016/2017 akademik yılının açılış törenine katıldı.
 • 29 Eylül 2016 13:44Konya Gıda ve Tarım Üniversitesinin Akademik Yıl Açılış TöreniKonya Gıda ve Tarım Üniversitesinin Akademik Yıl Açılış TöreniMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yeni akademik yılda üniversitelere ek bir görev düştüğüne işaret ederek, "O da bu millete bir daha 15 Temmuz'u yaşatmamak için gereken şuurun öğrencilere verilmesidir" dedi.
 • 29 Eylül 2016 13:27Bakan Yılmaz'dan Üniversiteli Öğrencilere 15 Temmuz MesajıBakan Yılmaz'dan Üniversiteli Öğrencilere 15 Temmuz MesajıMİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi'nin akademik yılı açılışında, öğrencilere ve üniversitelere 15 Temmuz'daki darbe girişimiyle ilgili mesaj verdi.
 • 29 Eylül 2016 09:21Son Dakika! Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Sonuçları AçıklandıSon Dakika! Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Sonuçları AçıklandıSon dakika haberi! 15 bin sözleşmeli öğretmen ve 5 bin dershane öğretmeninin alımı ile ilgili mülakat sonuçları açıklandı.
 • 29 Eylül 2016 09:01Gündem/ 29 Eylül 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, 27. Muhtarlar Toplantısı'na katılacak.
 • 29 Eylül 2016 00:05Gündem Özeti/ 29 Eylül 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201 - TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Letonya Dışişleri Bakanı Edgars Rinkevics, Danimarka Dışişleri Bakanı Kristian Jensen ve Suudi Arabistan Kültür ve Enformasyon Bakanı Dr. Adel el Hureyfi'yi ayrı ayrı kabul edecek.
 • 28 Eylül 2016 17:54Adıyaman Heyeti Milli Eğitim Bakanı Yılmaz ile GörüştüAdıyaman Heyeti Milli Eğitim Bakanı Yılmaz ile GörüştüYatırımlar ve projelerin takibi noktasında Adıyaman heyeti Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile görüştü.
 • 27 Eylül 2016 18:00Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın KabulüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Maarif Vakfı Heyeti'ni kabul etti.
 • 27 Eylül 2016 16:53Cumhurbaşkanı Erdoğan, Maarif Vakfı Heyetini Kabul EttiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Maarif Vakfı heyetini Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti.
 • 27 Eylül 2016 15:31Öğrencilerden Öğretmen İsyanıÖğrencilerden Öğretmen İsyanıBalıkesir Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi öğrencileri, 8 yılını dolduran 54 öğretmenin tayinini protesto ettiler.