SON DAKİKA MİLLİ EĞİTİM BAKANI HABERLERİ

Son Dakika Milli Eğitim Bakanı Haberleri

 • 17:33Milli Eğitim Bakanı Yılmaz AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Terör, adı ne olursa olsun, ister İstanbul'da, ister bir başka yerde, eşkıyanın kazandığı görülmemiştir.
 • 09:35GündemeMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Okul Müdürleri ve Aday Öğretmenler ile Buluşma" toplantısına katılacak.
 • 09:17Özelden Devlete NakilÖzelden Devlete NakilMECLİS'te komisyon aşamaları sona eren eğitim alanındaki torba tasarı, Ramazan Bayramı'ndan sonra çıkarılacak ilk yasalar arasına alındı.
 • 01:03Osmangazi Köprüsü'nün Açılışında Erdoğan'dan Bayram MüjdesiOsmangazi Köprüsü'nün Açılışında Erdoğan'dan Bayram MüjdesiCumhurbaşkanı Erdoğan, Osmangazi Köprüsü'nün açılışını yaptı. Köprünün Ramazan Bayramı tatili boyunca ücretsiz olacağı müjdesini verdi. Bayramdan sonra geçiş ücreti ise 89 TL olacak.
 • 19:31Osmangazi Köprüsü'nün Açılışında Erdoğan'dan Bayram MüjdesiOsmangazi Köprüsü'nün Açılışında Erdoğan'dan Bayram MüjdesiCumhurbaşkanı Erdoğan, Osmangazi Köprüsü'nün açılışını yaptı. Köprünün Ramazan Bayramı tatili boyunca ücretsiz olacağı müjdesini verdi.
 • 19:26Osmangazi Köprüsü Açılış Töreniİstanbul ile İzmir arasındaki ulaşım süresini 9 saatten 3,5 saate indirecek Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi'nin en büyük ayağını oluşturan Osmangazi Köprüsü'nün açılış töreni başladı.
 • 13:22Türkiye ve Japonya Ortak Üniversite KuracakTürkiye ve Japonya Ortak Üniversite KuracakTürk – Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nin kurulması anlaşması MEB Müsteşarı Yusuf Tekin ve Japonya Ankara Büyükelçisi Hiroshi Oka tarafından imzalandı.
 • 12:58Türk-Japon Bilim ve Teknoloji ÜniversitesiTürk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin kurulmasına dair anlaşma, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin ile Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Hiroshi Oka tarafından imzalandı.
 • 11:53İsrail Parlamentosu Mutabakat İçin Toplanıyorİsrail Parlamentosu Mutabakat İçin ToplanıyorTürkiye ile İsrail arasında mutabakatın karşılıklı olarak imzalanmasının ardından İsrail Parlamentosu oylama için şu sıralar toplanıyor.
 • 20:43Eğitim Alanını Düzenleyen Tasarı KomisyondaMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Fatih Projesi kapsamında 19 bin 780 okulda 432 bin 288 etkileşimli tahta, 3 bin 362 okulda da 1 milyon 438 bin 800 tablet bilgisayar dağıtıldığını kaydetti.
 • 18:22Eğitim Alanını Düzenleyen TasarıEğitim alanını düzenleyen tasarının, "öğretim üyesi olan milletvekillerine, milletvekilliğinin sona ermesinden sonra üniversitelere dönme imkanı tanıyan" maddesi uzun süre tartışıldı.
 • 13:43CHP Bursa Milletvekili İrgil AçıklamasıCHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, "Sözleşmeli öğretmenlik insanların hayatlarını, planlarını altüst edecek gelişmedir, çağdaş dünyaya uyan bir gelişme değildir.
 • 11:54Anlaşma Yarın İsrail Meclis'indeAnlaşma Yarın İsrail Meclis'indeTürkiye ile İsrail arasında mutabakat metni imzalandı.
 • 11:17Türkiye ile İsrail Arasında Mutabakat Metni İmzalandıTürkiye ile İsrail Arasında Mutabakat Metni İmzalandıİlişkilerin düzelmesi için anlaşmaya varan Tükiye ile İsrail arasında mutabakat metni imzalandı.
 • 00:59Eğitim Alanını Düzenleyen Tasarı KomisyondaKalkınmada birinci derecede öncelikli yörelerde boş kadrolara sözleşmeli öğretmen istihdam edilecek, bu öğretmenler 3 yıl süreyle başka yere atanmayacak.
 • 21:51Eğitim Alanını Düzenleyen Tasarı KomisyondaTBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu'nda görüşmeleri süren, Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Karar ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararlarda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı'nın ilk 6 maddesi kabul edildi.
 • 17:56Eğitim Alanını Düzenleyen Tasarı KomisyondaMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, ders sayısının Avrupa'dan daha fazla olduğunu belirterek, "Belki ders sayısının azaltılması lazım. Okulun içindeki öğrenciyi o dersten çıkartıp, diğer derse koşturur hale getirmemek lazım. Oyunla eğitimi, dinlenmeyi bir arada götürüp, daha iyi bir eğitim vermek gerekir. Müfredatın sadeleştirilmesi lazım." dedi.
 • 14:17Eğitimi Düzenleyen Tasarı Komisyonda TartışılıyorEğitimi Düzenleyen Tasarı Komisyonda TartışılıyorTBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı'nı, alt komisyon raporu üzerinden görüşmeye başladı.
 • 13:51Eğitim Alanını Düzenleyen Tasarı KomisyondaMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, eğitim alanında temel altyapı ve erişim sorunlarını önemli ölçüde çözdüklerini belirterek, gelecek dönemde başta eğitimin kalitesini yükseltmek olmak üzere, eğitimde örnek alınan ülke olmayı amaçladıklarını bildirdi.
 • 13:42Milli Eğitim Bakanı: Hedefimiz Eğitimde Örnek Alınan Ülke OlmakMilli Eğitim Bakanı: Hedefimiz Eğitimde Örnek Alınan Ülke OlmakMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, insani kalkınma ve Türkiye'nin çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkma hedefinin gerçekleştirilmesinin, eğitimden geçtiğini belirtti.
 • 13:25Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: "Eğitimde Örnek Alınan Ülke Olmayı Amaç Ediniyoruz"Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, önümüzdeki dönemde başta eğitimin kalitesini yükseltmek olmak üzere eğitimde örnek alınan ülke olmayı amaç edindiklerini söyledi.
 • 10:10Haftanın Tarihine BakışTBMM'de 19 Nisan 1926 tarihinde kabul edilen Kabotaj Kanunu 1 Temmuz'da yürürlüğe girdi.
 • 23:57Yılmaz: Yılmaz: "Bu Hükümet Dönemindeki Yükün Yarısı Eğitimde"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Milli Eğitim Bakanı Yılmaz'ın karşılanması Yılmaz'ın vatandaşlarla sobeti Yılmaz'ın iftar programına katılması Milli Eğitim Bakanı Yılmaz'ın konuşması Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: "Bir olursak beraber olursak Türkiye'nin şu zor dönemlerinde gündemini meşgul eden terör belasını da hep beraber yeneriz" Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Bir olursak beraber olursak Türkiye'nin şu zor dönemlerinde gündemini meşgul eden terör belasını da hep beraber yeneriz." dedi.
 • 23:35Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: "Terör, Türkiye'de Kazanamaz"Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Bir olursak beraber olursak Türkiye’nin şu zor dönemlerinde gündemini meşgul eden terör belasını da hep beraber yeneriz" dedi.
 • 23:00Terör Türkiye'de KazanamazTerör Türkiye'de KazanamazDha YURT - Bakan Yılmaz Teröristler 100'den fazla okula zarar verdi (EK)TERÖR TÜRKİYE'DE KAZANAMAZMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ulaş İlçesi'nden sonra Altınyayla İlçesi'ne geçerek Belediye Başkanı Necmettin Mermer'den ilçeye yapılan yatırımlar hakkında bilgi aldı.
 • 22:24Milli Eğitim Bakanı Yılmaz AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Bir olursak beraber olursak Türkiye'nin şu zor dönemlerinde gündemini meşgul eden terör belasını da hep beraber yeneriz." dedi.
 • 22:22Bakan Yılmaz: Teröristler 100'den Fazla Okula Zarar Verdi (2)Bakan Yılmaz: Teröristler 100'den Fazla Okula Zarar Verdi (2)"terör TÜRKİYE'DE KAZANAMAZ"Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ulaş İlçesi'nden sonra Altınyayla İlçesi'ne geçerek Belediye Başkanı Necmettin Mermer'den ilçeye yapılan yatırımlar hakkında bilgi aldı.
 • 18:37Bakan İsmet Yılmaz: Teröristler 100'den Fazla Okul YaktıBakan İsmet Yılmaz: Teröristler 100'den Fazla Okul YaktıMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, PKK'lı teröristlerin Güneydoğu'da 100'den fazla okula zarar verdiğini söyledi.
 • 18:06Milli Eğitim Bakanı Yılmaz AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, terör örgütü PKK'nın Türkiye'de 100'ün üzerinde okula zarar verdiğini belirterek, "Bunları en kısa zamanda, önümüzdeki eğitim öğretim yılına yetiştireceğiz.
 • 17:47Yılmaz: Güneydoğu'daki Öğrencilere Takviye Kurs DüzenleyeceğizYılmaz: Güneydoğu'daki Öğrencilere Takviye Kurs DüzenleyeceğizMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, terörün zarar verdiği okullarla ilgili açıklamalarda bulundu.
 • 17:20Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: "Teröristler 100'ün Üzerinde Okulumuza Zarar Verdi"Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, PKK’lı teröristlerin Güneydoğu’da 100’ün üzerinde okula zarar verdiğini belirterek, yeni eğitim-öğretim yılına bu okulların yetiştirileceğini söyledi.
 • 16:08Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: "Terör Unsuru Yerel Değildir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın katıldığı program Bakan Yılmaz'ın açıklaması SİVAS - Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
 • 12:22CHP'li İrgil'den Soru Önergesi: Sayın Bakan Bu Skandal Kitabı Onaylıyor Musunuz?CHP'li İrgil'den Soru Önergesi: Sayın Bakan Bu Skandal Kitabı Onaylıyor Musunuz?Chp Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, Bursa'daki bir okulda dağıtılan kitaplarda hayvanlar ve ölülerle cinsel ilişkiye girilebileceğine ilişkin ifadelerin yer aldığını iddialarını soru önergesi ile TBMM gündemine taşıdı.
 • 09:31Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: "Eğitimde Fırsat Eşitliğini Sağladık"Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Van’ın Erciş ilçesinde, Muş’un Varto ilçesinde, Ağrı’nın Diyadin, Şırnak’ın İdil ilçesinde, Tunceli’nin Çemişkezek ve Sivas’ın Kangal ilçesinde 120 sorunun 120’si de yapılmışsa demek ki fırsat eşitliğini sağladık" dedi.
 • 09:01Gündem/ 26 Haziran 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde şehit aileleriyle iftarda bir araya gelecek.
 • 07:55Bakan Yılmaz: Terör Savaştan Zordur (2)Bakan Yılmaz: Terör Savaştan Zordur (2)"3 ÖĞRETMENDEN 2'Sİ BİZİM DÖNEMİMİZDE ATANDI"Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, iftar programı ardından basına kapalı taziye ziyaretleri gerçekleştirdi, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından düzenlenen sahur programında esnaf ile bir araya geldi.
 • 07:13Bakan Yılmaz: Eğitimde Yaptıklarımız Devrim NiteliğindeBakan Yılmaz: Eğitimde Yaptıklarımız Devrim NiteliğindeMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Türkiye'de eğitim alanında yapılanlar çok fazla, hatta devrim niteliğinde.
 • 04:44Milli Eğitim Bakanı İsmet YılmazMilli Eğitim Bakanı İsmet YılmazGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın sahur programından görüntü Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın konuşması Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: "Türkiye'de eğitim alanında yapılanlar gerçekten devrim. Yine de yapılması gerekenler var ve beklentiler çok fazla önümüzdeki dönemde bu beklentileri karşılayacağız" "Bugün gördüğünüz her 3 öğretmenden 2'si bizim dönemimizde atandı.
 • 04:31Milli Eğitim Bakanı Yılmaz AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Türkiye'de eğitim alanında yapılanlar gerçekten devrim. Yine de yapılması gerekenler var ve beklentiler çok fazla, önümüzdeki dönemde bu beklentileri karşılayacağız." dedi.
 • 00:11Bakan Yılmaz: Terörle Mücadele Savaştan Daha ZorBakan Yılmaz: Terörle Mücadele Savaştan Daha ZorMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Terör, çağdaş dünyada yine bu yedi düvelin Müslüman ülkelere yöneltmiş olduğu bir savaş çeşididir.
 • 00:02Sivas-Bakan Yılmaz Terör Savaştan ZordurSivas-Bakan Yılmaz Terör Savaştan ZordurMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Terör savaştan zordur.
 • 00:01Gündem Özeti/ 26 Haziran 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde şehit aileriyle iftarda bir araya gelecek.
 • 23:23Bakan Yılmaz: Terör Savaştan ZordurBakan Yılmaz: Terör Savaştan ZordurMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Terör savaştan zordur.
 • 23:17Yılmaz: Yılmaz: "Bu Ülkede 80 Milyon Yeri Geldiğinde Ben de Şehit Olabilirim Diyorsak İşte Bu Vatanda...GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın Valilik Ziyareti Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın valilikteki konuşması Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın şehit aileleri için verilen iftara gelişi Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın iftar yemeğinden görüntü Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın şehit aileleri için verilen yemekten monuşması Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: "Şehitlerimizin emaneti olan bu vatanı aldığımızdan çok daha iyi güçlü, müreffeh, zengin olarak bizden sonra gelenlere teslim edeceğiz" "Bu ülkede 80 milyon yeri geldiğinde ben de şehit olabilirim diyorsak işte bu vatanda yaşamayı hak ediyoruz" Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Şehitlerimizin emaneti olan bu vatanı aldığımızdan çok daha iyi güçlü, müreffeh, zengin olarak bizden sonra gelenlere teslim edeceğiz.
 • 22:35Milli Eğitim Bakanı Yılmaz AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Şehitlerimizin emaneti olan bu vatanı aldığımızdan çok daha iyi güçlü, müreffeh, zengin olarak bizden sonra gelenlere teslim edeceğiz.
 • 22:14Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz,"Terör çağdaş dünyada yedi düvelin Müslüman ülkelere yöneltmiş olduğu bir savaş çeşididir" dedi.
 • 18:32Antalyalı Şehit Uzman Çavuş Son Yolculuğa UğurlandıAntalyalı Şehit Uzman Çavuş Son Yolculuğa UğurlandıHakkari'de dün terör örgütü PKK ile çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş 27 yaşındaki Ali Daniyar, bugün Antalya'da son yolculuğuna uğurlandı.
 • 11:52Sözleşmeli Öğretmenlikte Ayrıntılar Netleşmeye BaşladıSözleşmeli Öğretmenlikte Ayrıntılar Netleşmeye BaşladıMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın 2017 şubat atama döneminde sözleşmeli öğretmen alımı yapacaklarını açıklamasının ardından gözler bakanlığın bu alanda yürüttüğü çalışmalara çevrildi.
 • 11:32MEB'den MEB'den "Engelsiz" Meslek Lisesi AtılımıEngelli bireylerin eğitimlerine ve hayatlarını tek başlarına kolayca idame ettirmelerine yönelik çalışmalara önem veren Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, MEB Yatırım Planı ile 2015'de başlayan ve 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde faaliyete geçmesi beklenen "SERÇEV Engelsiz Meslek Lisesi"nin açılmasıyla ilgili SERÇEV ile protokol imzaladı.
 • 09:01Gündem/ 25 Haziran 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- Başbakan Binali Yıldırım, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini, Edirne Valisi Günay Özdemir ve Belediye Başkanı Recep Gürkan ile Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim'i Dolmabahçe ofisinde kabul edecek, AK Parti İstanbul İl Başkanlığının Yenikapı'daki iftar programına katılacak.