SON DAKİKA MİLLİ EĞİTİM BAKANI HABERLERİ

Son Dakika Milli Eğitim Bakanı Haberleri

 • 22:44Geçici Bakanlar Kurulu AçıklandıKonya Milletvekili, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun Başbakanlığında kurulan Geçici Bakanlar Kurulu'nun göreve başlamasına dair karar, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
 • 21:33Başbakan Davutoğlu Geçici Bakanlar Kurulu'nu AçıkladıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, geçici Bakanlar Kurulu’nu açıkladı.
 • 21:26İşte Davutoğlu'nun Açıkladığı Geçici Bakanlar Kuruluİşte Davutoğlu'nun Açıkladığı Geçici Bakanlar KuruluBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşme sonrası, Geçici Bakanlar Kurulu listesini açıkladı.
 • 21:18Geçici Bakanlar Kurulu AçıklandıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Anayasa'nın 114. maddesi çerçevesinde kurulan Geçici Bakanlar Kurulu'nu açıkladı.
 • 21:08Davutoğlu'nun Seçim Hükümeti Belli OlduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçici hükümeti kurmakla görevlendirdiği Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni kabine listesini sundu.
 • 21:04Ayşen Gürcan Kabinenin İlk Başörtülü Bakanı OlduAyşen Gürcan Kabinenin İlk Başörtülü Bakanı Olduİstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşen Gürcan, geçici seçim hükümetinin ilk başörtülü bakanı oldu. Gürcan, Aile Bakanı Ayşenur İslam'ın yerine atandı.
 • 21:03Başbakan Davutoğlu Kabineyi AçıkladıBaşbakan Ahmet Davuoğlu, seçim hükümetini açıkladı.
 • 20:21Cumhurbaşkanı Kabul Etti, Seçim Hükümeti KurulduCumhurbaşkanı Kabul Etti, Seçim Hükümeti KurulduBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun sunduğu seçim hükümeti, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildi. Davutoğlu yeni kabineyi yaptığı basın toplantısıyla açıkladı.
 • 19:13Türk-Türkmen Konseyi Toplantısı - DetaylarTürk-Türkmen Konseyi Toplantısı - DetaylarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hediye takdimi ANTALYA - Belek turizm merkezinde bir otelde düzenlenen ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile Türkmenistan Eğitim Bakanı Purli Agamıradov, daire başkanları ve Türkmenistan'dan gelen heyetlerin katıldığı "Eğitim Alanında İşbirliğine Dair Hükümetlerarası Türk-Türkmen Konseyi Toplantısı" sona erdi.
 • 18:21Bakan Avcı, Türk-Türkmen Konseyi Toplantısını DeğerlendirdiBakan Avcı, Türk-Türkmen Konseyi Toplantısını DeğerlendirdiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - "Eğitim Alanında İşbirliğine Dair Hükümetlerarası Türk-Türkmen Konseyi Toplantısı" - Bakan Nabi Avcı'nın açıklamaları Milli Eğitim Bakanı Avcı: - "Türkmenistan'da elçiliğimize bağlı olarak faaliyet gösteren okulumuzu şimdi Türkmenlerle anaokulu, ilkokulu, ortaokulu ve anadolu lisesi olan büyük bir okula dönüştürüyoruz" Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Türkmenistan'da elçiliğe bağlı olarak faaliyet gösteren okulu, Türkmenlerle anaokulu, ilkokulu, ortaokulu ve anadolu lisesi olan büyük bir okula dönüştüreceklerini belirterek, "Onun programını birlikte bugün gözden geçirdik.
 • 16:57Milli Eğitim Bakanı Avcı AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Türkmenistan'da elçiliğe bağlı olarak faaliyet gösteren okulu, Türkmenlerle anaokulu, ilkokulu, ortaokulu ve anadolu lisesi olan büyük bir okula dönüştüreceklerini belirterek, "Onun programını birlikte bugün gözden geçirdik.
 • 15:10Bakan Avcı, Türk-Türkmen Konsey Toplantısı'na Katıldı Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, eğitim alanında iş birliğine dair Hükümetlerarası Türk-Türkmen Konseyi Toplantısı'na katıldı.
 • 13:19Milli Eğitim Bakanı Avcı/ Türk-Türkmen Konseyi Toplantısı (1)Milli Eğitim Bakanı Avcı/ Türk-Türkmen Konseyi Toplantısı (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın konuşması- Konuşması sonunda fotoğraf çekilmesi Milli Eğitim Bakanı Avcı: - "Türkmenistan'da 22 yıldan beri faaliyet gösteren okullarımız, Türkmenistan ile Türkiye arasındaki bağların sıkılaştırılmasına ve yeni köprüler inşa edilmesine aracılık eden kurumlar olmuşlardır"- "Türkmenistan'da Türkçe Öğretim Merkezi'nde 328, okullarımızda ise bin 500 öğrenci öğrenim görmekte ve 71 öğretmen görev yapmaktadır" Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Türkmenistan'da yaşayan Türk vatandaşlarının çocuklarının eğitimini karşılamak amacıyla kurulan okulların 22 yıldır faaliyet gösterdiğini belirterek, "Okullarımız, Türkmenistan ile Türkiye arasındaki bağların sıkılaştırılmasına ve yeni köprüler inşa edilmesine aracılık eden kurumlar olmuşlardır" dedi.
 • 13:17Milli Eğitim Bakanı Avcı/ Türk-Türkmen Konseyi Toplantısı (2)Milli Eğitim Bakanı Avcı/ Türk-Türkmen Konseyi Toplantısı (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile Türkmenistan Eğitim Bakanı Pürli Agamyradov'un salona girmesi- Bakanların yerine oturması - Toplantıya katılanlar - Agamyradov'un konuşması - Avcı'nın konuşması görüntüleri. Milli Eğitim Bakanı Avcı: - "Türkmenistan'da 22 yıldan beri faaliyet gösteren okullarımız, Türkmenistan ile Türkiye arasındaki bağların sıkılaştırılmasına ve yeni köprüler inşa edilmesine aracılık eden kurumlar olmuşlardır"- "Türkmenistan'da Türkçe Öğretim Merkezi'nde 328, okullarımızda ise bin 500 öğrenci öğrenim görmekte ve 71 öğretmen görev yapmaktadır" Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Türkmenistan'da yaşayan Türk vatandaşlarının çocuklarının eğitimini karşılamak amacıyla kurulan okulların 22 yıldır faaliyet gösterdiğini belirterek, "Okullarımız, Türkmenistan ile Türkiye arasındaki bağların sıkılaştırılmasına ve yeni köprüler inşa edilmesine aracılık eden kurumlar olmuşlardır" dedi.
 • 11:48Milli Eğitim Bakanı Avcı AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Türkmenistan'da yaşayan Türk vatandaşlarının çocuklarının eğitimini karşılamak amacıyla kurulan okulların 22 yıldır faaliyet gösterdiğini belirterek, "Okullarımız, Türkmenistan ile Türkiye arasındaki bağların sıkılaştırılmasına ve yeni köprüler inşa edilmesine aracılık eden kurumlar olmuşlardır" dedi.
 • 11:37Meksika'da Kabine RevizyonuMeksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto, Ulusal Güvenlik Komisyonu Başkanı ile aralarında Dışişleri Bakanı'nın da bulunduğu kabine üyelerinden bir kısmının görev yerini değiştirirken bir kısmını da görevden aldı.
 • 09:42Düzeltme Gündemde Yer Alan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Programını İçeren...Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Bas¸bakan Ahmet Davutogˆlu ve MGK Genel Sekreteri Seyfullah Hacımu¨ftu¨ogˆlu'nu ayrı ayrı kabul edecek.
 • 09:02Gündem/ 28 Ağustos 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Bas¸bakan Ahmet Davutogˆlu ve MGK Genel Sekreteri Seyfullah Hacımu¨ftu¨ogˆlu'nu ayrı ayrı kabul edecek.
 • 00:02Gündem Özeti/ 28 Ağustos 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye-Azerbaycan-Türkmenistan Dışişleri Bakanları Üçlü Toplantısı kapsamında, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov ve Türkmenistan Dışişleri Bakanı Raşid Meredov ile görüşecek.
 • 15:40Manisa'da Denetim Baskını Yapılan Okulu Arınç ve Çelik AçmıştıManisa’da polis eşliğinde 7 kurum tarafından denetim baskını yapılan Özel Şehzade Mehmet Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu’nun açılışını, dönemin TBMM Başkanı Bülent Arınç ve dönemin Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik birlikte yapmıştı.
 • 14:45Manisa'da Öğrenci Velileri Basılan Okullarına Sahip ÇıktıManisa'da Öğrenci Velileri Basılan Okullarına Sahip ÇıktıManisa’da, Özel Şehzade Mehmet Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu öğrenci velileri, polis eşliğinde 7 kurum tarafından denetim baskını düzenlenen okullarına sahip çıktı.
 • 13:34Kavaklıoğlu, Bakan Nabi Avcı'dan Destek İstediKavaklıoğlu, Bakan Nabi Avcı'dan Destek İstediAk Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’yı ziyaret etti.
 • 15:24Restorasyonu Yeni Biten 800 Yıllık Caminin Duvarları Rutubetten DökülüyorRestorasyonu Yeni Biten 800 Yıllık Caminin Duvarları Rutubetten DökülüyorEskişehir'de 2013 yılında Türk Dünyası Başkenti Ajansı 'Kalıcı Eserler Projesi' kapsamında restore edilen 800 yıllık tarihi Alaaddin Camii'nin iç duvarlarının bir bölümü, daha bir yıl geçmeden rutubet yüzünden dökülmeye başladı.
 • 23:53Eskişehir- Bakan Avcı: Koalisyon Görüşmelerinde Perde Arkasında, Karanlıkta Kalmış,esrarengiz Bir...Eskişehir- Bakan Avcı: Koalisyon Görüşmelerinde Perde Arkasında, Karanlıkta Kalmış,esrarengiz Bir...Bakan Avcı: Koalisyon görüşmelerinde perde arkasında, karanlıkta kalmış,esrarengiz bir şey yok Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, AK Parti'nin koalisyon hükümeti kurmak için samimi bir gayret gösterdiğini belirterek, "Tüm bu süreçler çok şeffaf bir biçimde yürütüldü, başından sonuna kadar kimin ne yaptığı, ne söylediği ne yapmak istemediği, neye engel olduğu bütün milletin gözünün önünde cereyan etti.
 • 23:42Milli Eğitim Bakanı Avcı, Şehit İçin Okutulan Mevlide KatıldıMilli Eğitim Bakanı Avcı, Şehit İçin Okutulan Mevlide KatıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakan Avcı'nın şehdin babasıyla kucaklaşması- Mevlitten detaylar- Şehidin evinden genel detaylar Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de- Bakan Avcı, geçen hafta şehit olan Jandarma Komando Uzman Çavuş Muhammet Tufan için Çifteler ilçesinde okutulan mevlide katıldı Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, geçen hafta Diyarbakır-Bingöl karayolu Lice ilçe sınırlarında teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Jandarma Komando Uzman Çavuş Muhammet Tufan için Çifteler ilçesinde okutulan mevlide katıldı.
 • 22:55Milli Eğitim Bakanı AvcıMilli Eğitim Bakanı AvcıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakanın salona gelişi- Bakanın konuşması- Dinleyici detayları - "7 Haziran seçimlerinden sonra memleketi hükümetsiz bırakmamak için her şeye rağmen, bütün kaprislere hatta şımarıklığa varan söylemlere rağmen genel başkanımız ve ilgili arkadaşlarımız bir koalisyon hükümeti kurabilmek için çok ciddi bir çaba gösterdiler"- "Her vatandaşa, 1 Kasım'da kullanılacak oyun, 2 Kasım'da ne manaya geleceğini tek tek anlatmamız gerekiyor" Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "7 Haziran seçimlerinden sonra memleketi hükümetsiz bırakmamak için her şeye rağmen, bütün kaprislere hatta şımarıklığa varan söylemlere rağmen genel başkanımız ve ilgili arkadaşlarımız bir koalisyon hükümeti kurabilmek için çok ciddi bir çaba gösterdiler" dedi.
 • 22:25Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'deMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, geçen hafta Diyarbakır-Bingöl karayolu Lice ilçe sınırlarında teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Jandarma Komando Uzman Çavuş Muhammet Tufan için Çifteler ilçesinde okutulan mevlide katıldı.
 • 22:18Bakan Avcı: Koalisyon Görüşmelerinde Perde Arkasında, Karanlıkta Kalmış,esrarengiz Bir Şey YokBakan Avcı: Koalisyon Görüşmelerinde Perde Arkasında, Karanlıkta Kalmış,esrarengiz Bir Şey YokMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, AK Parti'nin koalisyon hükümeti kurmak için samimi bir gayret gösterdiğini belirterek, "Tüm bu süreçler çok şeffaf bir biçimde yürütüldü, başından sonuna kadar kimin ne yaptığı, ne söylediği ne yapmak istemediği, neye engel olduğu bütün milletin gözünün önünde cereyan etti.
 • 21:28Bakan Avcı Şehit Uzman Çavuşun Mevlidine KatıldıBakan Avcı Şehit Uzman Çavuşun Mevlidine KatıldıMilli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, geçtiğimiz hafta Diyarbakır’ın Lice ilçesinde PKK’lılarla girdiği çatışmada şehit olan 28 yaşındaki Jandarma Komando Uzman Çavuş Muhammet Tufan için okunan mevlide katıldı.
 • 21:05Milli Eğitim Bakanı Avcı AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "7 Haziran seçimlerinden sonra memleketi hükümetsiz bırakmamak için her şeye rağmen, bütün kaprislere hatta şımarıklığa varan söylemlere rağmen genel başkanımız ve ilgili arkadaşlarımız bir koalisyon hükümeti kurabilmek için çok ciddi bir çaba gösterdiler" dedi.
 • 20:33Bakan Avcı: Bakan Avcı: "Olayın Perde Arkasında, Karanlıkta Kalmış, Kamuoyunun Bilmediği Esrarengiz Bir Şey Yok"Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, koalisyon görüşmelerine ilişkin, “Olayın perde arkasında, karanlıkta kalmış, kamuoyunun bilmediği esrarengiz bir şey yok” dedi.
 • 14:02Victoria Eyaleti Eğitim Bakanı, Sirius Koleji'nin Başarılarını ÖvdüVictoria Eyaleti Eğitim Bakanı, Sirius Koleji'nin Başarılarını ÖvdüAvustralya’nın Victoria Eyaleti Melbourne şehrinde faaliyet gösteren Sirius Kolejleri altıncı kampüsünü hizmete açtı.
 • 15:17Vural: Hazine ve Memur Maaşlarından Sorumlu Bakan Sarraf OlsunVural: Hazine ve Memur Maaşlarından Sorumlu Bakan Sarraf OlsunMHP'li Oktay Vural, Davutoğlu'na kuracağı kabine ile ilgili önerilerde bulundu. "Hazine ve memur maaşlarından sorumlu bakan Sarraf olsun." dedi. HDP'li Önder için de önerisi var.
 • 15:14"Türkçe" Barış Ve Dostluk Mesajı1000 Yılın Sesi Türkçe Bayramı coşkuyla kutlandı
 • 13:09Restore Edilen Caminin Duvarları Rutubetten DökülüyorRestore Edilen Caminin Duvarları Rutubetten DökülüyorEskişehir'de 2013 yılında restore edilen tarihi Alaaddin Camii'nin iç duvarlarının bir bölümü, daha bir yıl geçmeden rutubet yüzünden dökülmeye başladı.
 • 17:14DSP Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Çakmak Güven TazelediDSP Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Çakmak Güven TazelediDemokratik Sol Parti(DSP) Manavgat İlçe Başkanlığı'na Ahmet Çakmak yeniden seçildi.
 • 19:05Mevlüt Çavuşoğlu - Mevlüt Çavuşoğlu - "1000 Yılın Sesi Türkçe Bayramı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çavuşoğlu'nun konuşması- Dinleyici detayları - Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: - "Irkçılığın, yabancı düşmanlığının, İslam karşıtlığının arttığı bir dünyada hoşgörüye ve barış diline ihtiyacımız var" Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ırkçılığın, yabancı düşmanlığının, İslam karşıtlığının arttığı bir dünyada hoşgörüye ve barış diline daha fazla ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.
 • 18:291000 Yılın Sesi Türkçe Bayramı' Etkinliği DüzenlendiYunus Emre Enstitüsü, Ülker Sports Arena'da ‘1000 Yılın Sesi Türkçe Bayramı’ etkinliği düzenledi.
 • 18:10DSP'li Çakmak: Okul ve Dershane Baskınları Utanç VericiDemokratik Sol Parti(DSP) Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Çakmak, denetim adı altındaki okul ve dershane baskınlarının, iktidarın 13 yıl içinde Milli Eğitimi dibe vurdurmayı örtbas etme girişimi olduğunu söyledi.
 • 18:04Türkçe Bayramı'na Görkemli KapanışTürkçe Bayramı'na Görkemli KapanışYunus Emre Enstitüsü tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen ve 60 ülkeden 500 öğrenciyi buluşturan ‘1000 Yılın Sesi Türkçe Bayramı’ görkemli bir kapanış töreniyle son buldu.
 • 17:53Fethi Kurt: İktidar, Dershane Baskınlarıyla Nefret Suçu İşliyorFethi Kurt: İktidar, Dershane Baskınlarıyla Nefret Suçu İşliyorTürk Eğitim Sen Antalya 2 Nolu Şube Başkanı Fethi Kurt, siyasi iktidarın, okul ve dershane baskınlarıyla toplumda nefret suçu işlediğini söyledi.
 • 13:39Okulların Geç Açılması Turizmcilere Okulların Geç Açılması Turizmcilere "Can Suyu" OlacakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kızkalesi kumsalında denize giren ve güneşlenen tatilcilerden görüntü- Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan'ın açıklamaları- Kumsalda oynayan çocuklardan görüntü- Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası Turizmden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Kale ile röportaj- Tatilcilerin deniz ortasında özçekim yapmasından detay- Tatilcilerle yapılan röportajlar Okulların geç açılması turizmcilere "can suyu" olacak- Kızkalesi Turizm Derneği Başkanı Çalışkan: - "Turizmcilere nefes aldıracak bu uygulamayı onaylayan ve haklı talebimize olumlu karşılık veren yetkililere teşekkür ediyoruz"- Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Kale: - "Okulların Kurban Bayramı sonrası açılacak olması, turizmcilere adeta 'can suyu' olacak" Okulların Kurban Bayramı sonrası açılmasına yönelik çağrıya olumlu yanıt verilmesi, Mersin'deki turizmcileri sevindirdi.
 • 11:58Okulların Geç Açılması Turizmcilere "Can Suyu" OlacakOkulların Kurban Bayramı sonrası açılmasına yönelik çağrıya olumlu yanıt verilmesi, Mersin'deki turizmcileri sevindirdi.
 • 09:33Cihan Haber Ajansı Gündemi- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır ile Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Yunus Emre Enstitüsü’nce Ülker Sports Arena'da düzenlenecek, ‘1000 Yılın Sesi Türkçe Bayramı’ etkinliğine katılacak.
 • 09:00Gündem/ 22 Ağustos 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü'nde Alevi kanaat önderleriyle bir araya gelecek.
 • 00:05Gündem Özeti/ 22 Ağustos 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır ile Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Yunus Emre Enstitüsünce Ülker Sports Arena'da düzenlenecek, "1000 Yılın Sesi Türkçe Bayramı" etkinliğine katılacak.
 • 20:29Başbakan Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'ye ÇağrıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye çağrıda bulunarak, "En kısa zamanda nerede ve hangi şartlarda bir araya gelmek isterlerse bir araya gelmeye hazırım. İstedikleri mekanda, istedikleri süreyle, gündemle oturmaya hazırım. Yeter ki millet ’bizim emanet verdiklerimiz görevden ve sorumluluktan kaçtı’ demesinler" dedi.
 • 19:34Okullar 28 Eylül'de AçılacakBaşbakan Ahmet Davutoğlu, okulların açılış tarihinin 28 Eylül 2015 Pazartesi gününe ertelendiğini açıkladı.
 • 17:11Kültür ve Turizm Bakanı Çelik AçıklamasıKültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Star Medya Grup Başkanı Murat Sancak'a düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili, "Kalemin silahla susturulmaya çalışılması dünyanın pek çok yerinde maalesef devam eden ancak sonuç alınmamış bir şeydir" dedi.
 • 17:04Kültür Bakanı Çelik, Bahçeli'nin Sıkıyönetim Açıklamasını DeğerlendirdiKültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Milli Güvenlik Kurulu’nun toplanması ve sıkıyönetim ilan edilmesi yönünde çağrıda bulunmasına ilişkin, "Türkiye’de sivil siyasete, demokrasiye zarar veren, demokrasiyi ya da sivil siyaseti gölgeleyen bu tip çağrılar her zaman için Türkiye’nin güvenliği açısından da olumsuz sonuçlar doğurur" dedi.