SON DAKİKA MİLLİ EĞİTİM BAKANI HABERLERİ

Son Dakika Milli Eğitim Bakanı Haberleri

 • 21:09Bakan Avcı: Öğrenci ve Velilerin Beklentilerini Karşılayacağımızı Ümit EdiyorumBakan Avcı: Öğrenci ve Velilerin Beklentilerini Karşılayacağımızı Ümit EdiyorumMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dershanelerin dönüşüm programı çerçevesinde Anayasa Mahkemesi’nin kararının gerekçelerinde yapılması gerekenler doğrultuda yönetmelikleri hazırladıklarını söyledi.
 • 20:42Bakan Avcı'dan Dershane ToplantısıBakan Avcı'dan Dershane ToplantısıAnayasa Mahkemesinin, dershanelerin dönüştürülmesini öngören Kanun'un ilgili hükümlerinin iptaline ilişkin gerekçeli kararının ardından Milli Eğitim Bakanlığı dershane temsilcileriyle bir araya geldi.
 • 20:13Bakan Avcı'dan Dershane ToplantısıBakan Avcı'dan Dershane Toplantısı* Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı: İnşallah önümüzdeki hafta yönetmelik de yayınlandıktan sonra daha ayrıntılı olarak yaptığımız düzenlemeleri, anlamını ve sonuçlarını birlikte konuşma fırsatını bulacağız" Özel Eğitim Derneği Başkanı Ahmet Akça: Bugün sayın bakanımızla yaptığımız çalışmada gördüğümüz olay şu. Sektörün en büyük endişesi belirsizlikdi.
 • 20:02Dershanelerin Dönüşüm Süreci ToplantısıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yönetmelikte ve yönergelerde yapılacak değişikliklerle dönüşüm sürecine girmiş olan kurumlarla henüz girmemiş olanlar konusunda izlenecek yol haritasının belirlendiğini bildirerek, "Önümüzdeki hafta içerisinde yayımlayacağımız yönetmelikle ikincil mevzuatta bununla ilgili yapılması gerekenler yapılmış olacak.
 • 19:40Dershanelerin Dönüştürülmesi Kararının İptali - Dershane YöneticileriDershanelerin Dönüştürülmesi Kararının İptali - Dershane YöneticileriBakan Nabi Avcı'yla toplantı yapan dershane temsilcilerinin açıklamaları İSTANBUL - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Anayasa Mahkemesinin, dershanelerin dönüştürülmesini de öngören kanunun ilgili hükümlerinin iptaline ilişkin gerekçeli kararı sonrası sektör temsilcileriyle bir toplantı yaptı.
 • 19:17Dershanelerin Dönüştürülmesi Kararının İptali - Bakan Nabi Avcı AçıklamaDershanelerin Dönüştürülmesi Kararının İptali - Bakan Nabi Avcı AçıklamaToplantı öncesi karşılama- Bakan Nabi Avcı açıklama İSTANBUL - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Anayasa Mahkemesinin, dershanelerin dönüştürülmesini de öngören kanunun ilgili hükümlerinin iptaline ilişkin gerekçeli kararı sonrası sektör temsilcileriyle bir toplantı yaptı.
 • 17:43Velilerin 'Bakanlık, Paralel Dershane Hizmeti Oluşturuyor' Tepkisi Var'Aktif Eğitimciler Sendikası Kayseri Şubesi Başkanı Ayhan Kaya, bazı illerde bazı okulların dershanecilik, kurs hizmeti adı altında velilerden 300 lira ve kitap parası adı altında daha yüksek ücretler istediğini belirtti.
 • 18:57KPSS Sonuçları AçıklandıKPSS Sonuçları Açıklandı4-12 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen KPSS 2015 ve ÖABT sınav sonuçları açıklandı.
 • 13:56Cihan-Sen: Zulme Varan Baskı, Yıldırma, Hukuksuzluklar Yakından Takip EdilecekCihan Sendikalar (Cihan-Sen) Konfedarasyonu Genel Başkanı Naci Haliloğlu, Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) dershanelerin kapatılmaması yönündeki beklenen kararının bazılarını üzdüğü, bazılarını sevindirdiğini belirtti.
 • 12:05Özel Okullardaki Eğitim Personelinin Yaşadığı Mağduriyetler Meclis GündemindeCHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, özel okullarda çalışan eğitim personelinin yaşadığı mağduriyetler hakkında Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın cevaplaması istemiyle Meclis Başkanlığına yazılı soru önergesi verdi.
 • 12:35Yurtdışı Din Hizmetleri Konferansı Pazartesi BaşlayacakDiyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünce düzenlenen 4. Yurtdışı Din Hizmetleri Konferansı, 27 Temmuz Pazartesi günü başlayacak.
 • 17:04CHP'li Usluer, Türk Dünyası Başkenti Ajansı Vakfı Çalışmalarını Meclis'e TaşıdıCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Eskişehir milletvekili Prof.Dr.Gaye Usluer, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın Türk Dünyası Kültür Başkenti Vakfı hakkındaki açıklamalarının ardından konuyu Meclis'e taşıdı.
 • 15:10AK Parti de Başkan Kazım Kurt'a YüklendiAK Parti de Başkan Kazım Kurt'a YüklendiAK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan, düzenlediği basın açıklaması ile Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’un icraatlarını ve son olarak Bakan Nabi Avcı hakkındaki açıklamalarını eleştirdi.
 • 12:33CHP'li Nurlu, Manisa'daki Zorunlu Rotasyon Uygulamasını Meclis'e TaşıdıCHP Milletvekili Mazlum Nurlu, Manisa’daki zorunlu rotasyon uygulamasını Meclis gündemine taşıdı.
 • 15:17CHP'li Başkan'dan Bakan Avcı'ya: Şehre Hizmet Devletle Olur Vakıfla DeğilCHP'li Başkan'dan Bakan Avcı'ya: Şehre Hizmet Devletle Olur Vakıfla DeğilMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın, ‘Eskişehir’e hizmeti Türk Dünyası Kültür Başkenti Vakfı (TDKBV) getirmeye devam edecek’ açıklamasına Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’tan sert tepki geldi.
 • 14:05Devletten Özel Okul Parası Alma Şartı DeğiştiDevletten Özel Okul Parası Alma Şartı DeğiştiMilli Eğitim Bakanlığı, geçen yıl başlattığı ve çocuğunu özel okulda okutmak isteyen velilere verilen 'devlet desteğinden yararlanma şartlarını' değiştirdi.
 • 11:41Öğretmen Rotasyonu TBMM GündemindeCHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan öğretmene rotasyon uygulamasına ilişkin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya bazı sorular yöneltti.
 • 18:16Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Koncuk AçıklamasıTürkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, sendikalarının ağustosta söz verildiği gibi 47 bin öğretmenin atamasının yapılmasını, bu yılın sonuna kadar da bunun 100 bine tamamlanmasını talep ettiğini bildirdi.
 • 17:23Öznur Çalık: Öznur Çalık: "Biz Sırtımızı Millete Dayıyoruz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Öznur Çalık'tan detaylar- Çalık'ın konuşmaları AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: -"Biz sırtımızı millete dayıyoruz.
 • 15:50Türk Eğitim-sen Genel Başkanı İsmail Koncuk AçıklamasıTürkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “Öğretmenlerimiz Ağustos ayında 47 bin atama yapılacağını düşünüyordu.
 • 15:24AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın, "Biz sırtımızı YPJ'ye, YPG'ye ve PYD'ye yaslıyoruz" açıklamasına ilişkin, ""Biz sırtımızı millete dayıyoruz.
 • 13:41Koncuk: 10 Bin Öğretmen Ataması Nasıl Oldu da Sırra Kadem Bastı?Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, "Ağustosta 47 bin öğretmen atanacağı açıklanırken sayı 37 bine düşürüldü.
 • 20:19Bakan Avcı: Öğrencilerimizi Kurda Kuşa KaptırmayızBakan Avcı: Öğrencilerimizi Kurda Kuşa KaptırmayızMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Hiçbir çocuğumuzu, öğrencimizi mağdur etmeyiz, öğrencilerimizi ortada bırakmayız, öğrencilerimizi kurda kuşa kaptırmayız." dedi.
 • 19:44Nabi Avcı, Dershanelere İlişkin Kararı DeğerlendirdiNabi Avcı, Dershanelere İlişkin Kararı DeğerlendirdiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın açıklaması- Avcı'nın partililerle bayramlaşması - "Türkiye'yi hükümetsiz, sahipsiz bırakmamak, sorumluluklarını üstlenen bir siyasi iradeden yoksun bırakmamak için elimizden gelen çabayı gösterdik, bundan sonra da göstereceğiz"- "Anayasa Mahkemesinin gerekçeli kararı her ne olursa olsun, hangi gerekçeyle hangi madde ne kadar iptal edilmiş, onu görelim, gereğini yaparız. Hiçbir çocuğumuzu, öğrencimizi mağdur etmeyiz.
 • 18:45Bakan Avcı: Öğrencilerimizi Kurda Kuşa KaptırmayızBakan Avcı: Öğrencilerimizi Kurda Kuşa KaptırmayızMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Anayasa Mahkemesi'nin gerekçeli kararı her ne olursa olsun, hangi gerekçeyle, hangi madde ne kadar iptal edilmiş onu bir görelim, gereğini yaparız. Hiçbir çocuğumuzu, öğrencimizi mağdur etmeyiz, öğrencilerimizi ortada bırakmayız, öğrencilerimizi kurda kuşa kaptırmayız" dedi.
 • 18:29Milli Eğitim Bakanı Avcı AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Türkiye'yi hükümetsiz ve sahipsiz, sorumluluklarını üstlenen siyasi iradeden yoksun bırakmamak için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini, bundan sonra da göstereceklerini söyledi.
 • 17:33Bakan Avcı Eskişehir'de Bayramlaşma Törenine KatıldıBakan Avcı Eskişehir'de Bayramlaşma Törenine KatıldıAK Parti Eskişehir İl Teşkilatı tarafından düzenlenen bayramlaşma törenine katılan Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, Türkiye’nin hükümetsiz kalmaması için AK Partinin gereken çabayı gösterdiğini söyledi.
 • 17:04Bakan Avcı: Bakan Avcı: "Çocuklarımızı Kurda, Kuşa Kaptırmayız"Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Anayasa Mahkemesi’nin dershane kararıyla ilgili, “Anayasa Mahkemesi’nin gerekçeli kararı her ne olursa olsun, hangi gerekçe ile hangi madde iptal edilmiş onu bir görelim. Gereğini yaparız, hiçbir çocuğumuzu, öğrencimizi mağdur etmeyiz.
 • 13:43Ak Partili Özdağ, 'Soma'da Kıdem Tazminatlarının Kalan Kısmı Bayramdan Sonra Ödenecek'Ak Partili Özdağ, 'Soma'da Kıdem Tazminatlarının Kalan Kısmı Bayramdan Sonra Ödenecek'Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Ramazan Bayramı nedeniyle gittiği Soma'da maden işçilerinin beklentisi olan kıdem tazminatlarının bir kısmının bayram öncesinde ödendiğini, kalan kısmının da bayramdan sonra ödeneceğini söyledi.
 • 11:32Bakan Avcı'dan Öğretmenlere Bayram MesajıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğretmenlerin Ramazan Bayramı'nı SMS mesajıyla kutladı.
 • 10:35KKTC'de Yeni Koalisyon Hükümetine 'Onay'KKTC'de Yeni Koalisyon Hükümetine 'Onay'KKTC'de yeni koalisyon hükümetine 'onay' KKTC'de Hükümeti kurmakla görevlendirilen Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Milletvekili Ömer Kalyoncu, Ulusal Birlik Partisi ile birlikte oluşturdukları yeni Bakanlar Kurulu'nu Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya sundu.
 • 10:21KKTC'de Yeni Koalisyon Hükumetine 'Onay'KKTC'de Yeni Koalisyon Hükumetine 'Onay'Kktc'de Hükümeti kurmakla görevlendirilen Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Milletvekili Ömer Kalyoncu, Ulusal Birlik Partisi ile birlikte oluşturdukları yeni Bakanlar Kurulu'nu Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya sundu.
 • 16:25Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (2)Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Anayasa Mahkemesi'nin dershane kararına ilişkin, "Şunun altını çizmek isterim; bu konuda ne velilerimiz, ne öğrencilerimiz herhangi bir sıkıntıya maruz kalmayacaklardır.
 • 15:23KKTC'de Hükümet KurulduKKTC'de Hükümet KurulduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP-BG) Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu'nun gelişi- KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın Kalyoncu'yu karşılaması- Kalyoncu'nun yeni hükümet üyelerini açıklaması KKTC'de hükümet kuruldu- Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Ömer Kalyoncu başbakanlığındaki yeni koalisyon hükümetini onayladı KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP-BG) Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu başbakanlığındaki yeni koalisyon hükümetini onayladı.
 • 14:23CHP'li Ağbaba: Öğretmen Rotasyonu İkinci 'Kavimler Göçü' GibiCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) aynı okulda 15 yıl görev yapan öğretmenlerin zorunlu yer değiştirmesine ilişkin düzenlemesine tepki gösterdi.
 • 14:11KKTC'de Ömer Kalyoncu Başbakanlığında Yeni Hükümet KurulduKKTC'de Ömer Kalyoncu Başbakanlığında Yeni Hükümet KurulduKKTC’de, yeni kabine, Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler Milletvekili Ömer Kalyoncu tarafından KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya sunuldu.
 • 14:01KKTC'nin Müstakbel Başbakanı Kalyoncu: Akıncı Kabineyi OnayladıKKTC'nin Müstakbel Başbakanı Kalyoncu: Akıncı Kabineyi OnayladıKKTC'de Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP-BG) Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu, bugün sunduğu yeni kabinenin Cumhurbaşkanı tarafından onaylandığını söyledi.
 • 14:00KKTC'de Yeni Kabine Akıncı'ya SunulduKKTC'de Yeni Kabine Akıncı'ya SunulduKKTC'de hükümeti kurmakla görevlendirilen Milletvekili Ömer Kalyoncu, Ulusal Birlik Partisi (UBP) ile oluşturdukları yeni Kurulu Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya sundu.
 • 13:22KKTC'de Hükümet KurulduKKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu başbakanlığındaki yeni koalisyon hükümetini onayladı.
 • 13:15CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba AçıklamasıCHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, öğretmenlerin isteği dışında rotasyona tabi tutulmasının "sürgün" anlamına geleceğini ileri sürdü.
 • 12:50Ağbaba: Meb, Rotasyonla Skandal Bir Uygulamaya Daha İmza Atmak İstiyorCHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, öğretmenlere yönelik rotasyon uygulamasına tepki göstererek, "Seçimden sonra formalite görev yapan Milli Eğitim Bakanı rotasyonla skandal bir uygulamaya daha imza atmak istiyor.
 • 09:48KKTC'de Yeni Kabine Belli OlduKKTC’de kurulacak koalisyon hükümetinin ortakları Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) ve Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) kabinedeki yeni isimleri belli oldu.
 • 23:53Numan Kurtulmuş: Numan Kurtulmuş: "Telaşa Kapılmanın Gereği Yoktur"Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Anayasa Mahkemesi’nin dershanelerin okula dönüşmesini ve dönüşemeyen dershanelerin kapatılmasını düzenleyen kanunu iptal etmesine ilişkin, “Herhangi bir telaşa kapılmanın gereği yoktur” dedi.
 • 23:39Kurtulmuş, Dershanelerle İlgili Yasanın İptalini EleştirdiKurtulmuş, Dershanelerle İlgili Yasanın İptalini EleştirdiBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Hükümetler bir karar alır, uygular.
 • 23:30Kurtulmuş, Dershanelerin Kapatılmasıyla İlgili Yasanın İptalini EleştirdiKurtulmuş, Dershanelerin Kapatılmasıyla İlgili Yasanın İptalini EleştirdiBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Anayasa Mahkeme'nin dershanelerin kapatılmasına ilişkin yasayı iptal etmesiyle ilgili olarak, Hükümetler bir karar alır, uygular.
 • 23:21Kurtulmuş, Başakşehir'de Sokak İftarına KatıldıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Bizim huzurumuz, bizim güvenliğimiz, bizim dirliğimiz ve birliğimiz sadece kendimiz için önemli değil, ta Doğu Türkistan'dan Yemen'e kadar, Kafkaslar'dan Balkanlar'a, Orta Afrika'ya kadar bütün dünya için önemlidir" dedi.
 • 19:56Atalay: Atalay: "Çözüm Süreci Türkiye İçin Önemlidir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay'ın partililerce karşılanması- Atalay'ın açıklaması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Atalay: - "Türkiye'de parti genel başkanlarının, heyetlerinin bir araya gelip bütün Türkiye'nin meselelerini uzun uzun değerlendirmeleri pek kolay olmuyor"- "Çözüm Süreci Türkiye için önemlidir.
 • 19:25AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Atalay AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, koalisyon görüşmelerine ilişkin "Türkiye'de parti genel başkanlarının, heyetlerinin bir araya gelip bütün Türkiye'nin meselelerini uzun uzun değerlendirmeleri pek kolay olmuyor" dedi.
 • 19:09Beşir Atalay: Gerekçeyi Görmek LazımBeşir Atalay: Gerekçeyi Görmek LazımAnayasa Mahkemesi'nin(AYM) dershanelerle ilgili sorusuna AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay, gerekçeyi görmek gerektiğini söyledi.
 • 17:57Başbakan Davutoğlu: (2)Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Biz, bizim için Türkiye'nin ihtiyaçlarını karşılayacak hükümet yapısı ortaya çıkarana kadar tüm partilerle görüşmeyi aynı anlayış ve duyarlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.