SON DAKİKA MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Milli Savunma Bakanlığı Haberleri

 • 10:34Köylüler Tarlalarına Kimlik Göstererek GirebiliyorlarKöylüler Tarlalarına Kimlik Göstererek GirebiliyorlarSuriye sınırında güvenlik tedbirleri de üst düzeye çıkarıldı. Sınıra sıfır noktada bulunan köylerde yaşayanlar tarlalarına kimlik ibrazıyla girebiliyor.
 • 10:59TSK'da Görevli Memurlarla İlgili Yönetmelik DeğişikliğiMillî Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında görevli devlet memurlarının görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğinde değişiklik yapıldı.
 • 16:45İzmir'deki "Askeri Casusluk" Davasıİzmir'de aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 357 tutuksuz sanık hakkında "askeri gizli bilgi ve belge bulundurma" suçlamasıyla açılan davada mahkeme heyeti, savcıya mütalaasını hazırlaması için süre verilmesine karar verdi.
 • 16:35İzmir'deki Gizli Bilgi Belge Davası Beraate Doğru (2)Mahkeme SAVCIYA SÜRE VERDİ İzmir 5'inci Ağır Ceza Mahkemesinde, bazı tutuksuz sanıklar ve avukatlarının hazır bulunduğu duruşmanın öğleden sonraki oturumunda tanıklar dinlendi.
 • 16:07Askeri Belge Davasında Savcının Mütalaa İçin Süre Talebi Kabul Edildiİzmir'de görülen, tehdit ve şantajla askeri bilgi ve belge temin etme davasında mahkeme heyeti, savcının mütalaa için süre talebini kabul ederek, duruşmayı 15 Şubat 2016'ya erteledi.
 • 17:02Ruhi Arslanboğa Güven TazelediRuhi Arslanboğa Güven TazelediSavunma ve Güvenlik Hizmetleri Sendikası (SAVDES-SEN) Malatya Şube Başkanlığı 1. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut Başkan Ruhi Arslanboğa yeniden başkan seçildi.
 • 13:36Sivas'ın Yıldızları Parlıyor' Projesinin Tanıtımı YapıldıSivas'ın Yıldızları Parlıyor' Projesinin Tanıtımı YapıldıSivas İl Özel İdaresi ve diğer kurumların ortaklaşa yürüttüğü ‘Sivas’ın Yıldızları Parlıyor’ Projesinin tanıtım toplantısı Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde gerçekleştirildi.
 • 12:03Sivas'ın Yıldızları Parlıyor" Projesinin Tanıtımı Yapıldı"Sivas'ın Yıldızları Parlıyor" projesinin tanıtımı gerçekleştirildi.
 • 13:0293 Yaşındaki Mehmet Dede Odun Kırıp, Spor Yapıyor93 Yaşındaki Mehmet Dede Odun Kırıp, Spor YapıyorTokat'ta merkeze bağlı Çamaltı köyünde yaşayan 93 yaşındaki Mehmet Şahin, ilerleyen yaşına rağmen her gün köyde spor amacıyla 2 kilometre yürüyüş yapıp, odun kırıyor.
 • 10:5793 Yaşındaki Mehmet Dede Odun Kırıp, Spor Yapıyor93 Yaşındaki Mehmet Dede Odun Kırıp, Spor YapıyorTokat'ta merkeze bağlı Çamaltı köyünde yaşayan 93 yaşındaki Mehmet Şahin, ilerleyen yaşına rağmen her gün spor amacıyla 2 kilometre yürüyüş yapıp, odun kırıyor.
 • 19:23MSB'den Bedelli ve Dövizle Askerlik Açıklaması GeldiMSB'den Bedelli ve Dövizle Askerlik Açıklaması GeldiMSB "dövizle askerliğin yalnızca yurt dışında yaşayan vatandaşları kapsayan ve bulundukları yabancı ülkelerde elde ettikleri hak ve kazanımların sonucu olduğunu" söyledi.
 • 18:53Milli Savunma Bakanlığında 'Dövizle Askerlik AçıklamasıMilli Savunma Bakanlığı, dövizle askerliğin; yalnızca yurt dışında yaşayan vatandaşları kapsayan ve bulundukları yabancı ülkelerde elde ettikleri hak ve kazanımlarının sonucu olarak 1980 yılından beri sürekli olarak uygulanan bir askerlik hizmet şekli olduğunu açıkladı.
 • 18:06Milli Savunma Bakanlığı'ndan 'Dövizle, Bedelli Askerlik' AçıklamasıMilli Savunma Bakanlığı'ndan "dövizle, bedelli askerlik" uygulamasına ilişkin yapılan açıklamada, "Dövizle askerlik yalnızca yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızı kapsayan ve bulundukları yabancı ülkelerde elde ettikleri hak ve kazanımlarının sonucu olarak 1980 yılından beri sürekli uygulanan bir askerlik hizmet şeklidir" denildi.
 • 17:12Milli Savunma Bakanlığından "Dövizle Askerlik" Açıklaması AçıklamasıMilli Savunma Bakanlığından "dövizle askerlik" uygulamasına ilişkin yapılan açıklamada, "Dövizle askerlik yalnızca yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızı kapsayan ve bulundukları yabancı ülkelerde elde ettikleri hak ve kazanımlarının sonucu olarak 1980 yılından beri sürekli uygulanan bir askerlik hizmet şeklidir" ifadesine yer verildi.
 • 16:57Dövizli Askerlik Yurt Dışındakileri Kapsıyor, Bedelli Gündemimizde Yok'Milli Savunma Bakanlığı, dövizli askerlik uygulamasının yurt dışında yaşayanları kapsadığını ifade ederek, bedelli askerliğin ise gündemlerinde olmadığını duyurdu.
 • 16:16AK Parti 90 Günlük Süreci DeğerlendirdiAK Parti 90 Günlük Süreci DeğerlendirdiAK Parti Eskişehir Milletvekili Harun Karacan ve AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü, 1 Kasım seçimleri üzerinden geçen 90 günlük süreci değerlendirdi.
 • 13:25AK Parti Eskişehir Milletvekili Karacan AçıklamasıAK Parti Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, "Biz 1/25 binlik planlara karşıymışız veya engelliyormuşuz gibi kasıtlı bir algı yaratılmaya çalışılıyor.
 • 10:30Savunma Sanayisine 70 Milyon Lira KaynakTürk Silahlı Kuvvetlerini (TSK) Güçlendirme Vakfı, geçen yıl savunma sanayisine yaklaşık 70 milyon liralık kaynak aktardı.
 • 11:43Maliye Bakanı Ağbal Aa Editör Masası'na Konuk Oldu: (3)Maliye Bakanı Naci Ağbal, terör olayları sonucunda vatandaşların gördüğü maddi zararlara ilişkin, "Bugüne kadar yaklaşık 4-5 milyar liraya kadar geçmişten gelen bütün hasarlar karşılandı.
 • 20:562016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe KomisyonundaAile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Bakanlık bünyesindeki Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü içerisinde bir göç dairesi kurmak için çalışma başlattıklarını söyledi.
 • 15:52Savunma Bakanlığı ve Tübitak Mam'dan ZiyaretSavunma Bakanlığı ve Tübitak Mam'dan ZiyaretMilli Savunma Bakanlığı ve Kalkınma Bakanlığı koordinesinde TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi’nde (MAM) yürütülen “Uzay Kalifiye Malzeme Teknolojileri” projesi kapsamında; Milli Savunma Bakanlığı’ndan Müh. Yrb. Murat Şentürk ve Müh. Müge Eker ile TÜBİTAK MAM Başkanlığı’ndan proje yürütücüsü Dr. Arif Sinan Alagöz ve Dr. Tülay Aslı Tümay, Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ı makamında ziyaret etti.
 • 08:21Türkiye'nin 'Uçan Kale'si İlk Kez GörüntülendiTürkiye'nin 'Uçan Kale'si İlk Kez GörüntülendiBoeing'e 2006 yılında siparişi verilen 'Chinook -CH 47F' ağır nakliye helikopterleri bu yıl TSK'nın envanterine giriyor. Türkiye'nin ilk uçan kalesinin görüntüsü ortaya çıktı.
 • 15:44Maliye 30 Milyar TL Ödeneği İptal Etti; 51 Milyar TL Yeni Ödenek Ekledi"CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, Maliye Bakanı'nın kafasına göre A bakanlığının ödeneğini iptal edip, B bakanlığına yeni ödenek verdiğini belirterek, "Maliye Bakanı bu Meclis'ten geçen 2015 bütçesinden geçen yıl 30 milyar 386 milyon liralık ödeneği iptal etmiş, yerine 51 milyar liralık yeni ödenek eklemiş.
 • 09:32Türk Silahlı Kuvvetleri Ödül Yönetmeliği Kapsamı GenişlediMillî Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı'nca hükümleri uygulanan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Ödül Yönetmeliği'nin kapsamı genişletildiBuna göre; 1981 tarihli TSK Ödül Yönetmeliği’nin 2. maddesi “Bu yönetmelik hükümleri, Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli (Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı dâhil) subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er, askeri öğrenciler ile erbaş ve erlere uygulanır.” şeklinden değiştirildi.
 • 17:18Bütçe Maratonu BaşlıyorMeclisin, 2016 yılı bütçe maratonu 20 Ocak Çarşamba günü başlayacak.
 • 14:26Ordulu Genç, Gönüllü Askerlik İçin BaşvurduOrdu’da Taner Demir adlı bir avcı, Güneydoğu’da terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda gönüllü asker olmak amacıyla BİMER vasıtasıyla Başbakanlık ve Milli Savunma Bakanlığı’na başvurdu.
 • 11:11Haftanın Tarihine BakışGazeteci yazar Uğur Mumcu, 24 Ocak 1993'te evinin önünde, aracına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu yaşamını yitirdi.
 • 11:31Başkanlardan Ankara ÇıkarmasıBaşkanlardan Ankara ÇıkarmasıYalova’nın Altınova, Armutlu, Termal ve Esenköy belediye başkanları Ankara’da temaslarda bulundu.
 • 07:56Gerçekleşirse Devrim Olur! İsteyen 3 Ay Askerlik YapabilecekGerçekleşirse Devrim Olur! İsteyen 3 Ay Askerlik YapabilecekÜzerinde çalışılan taslağa göre; 3 ay temel askerlik eğitimi alanlar, kalan 9 aylık süre için asgari ücreti ödeme karşılığında izinli sayılacak. Askerlik yapmak isteyene ise asgari ücret ödenecek.
 • 20:09Milletvekilleri Önce Kavga Etti, Sonra Özür DilediMilletvekilleri Önce Kavga Etti, Sonra Özür DilediTBMM Genel Kurulu’nda yaşanan millilik tartışmalarında AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan muhalefete yönelik ağır eleştirilerde bulunurken, CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara da Cahit Özkan’a yönelik ağır ifadeler kullandı.
 • 18:34Meclis'te 'Millilik' TartışmasıTBMM Genel Kurulu’nda millilik tartışması yaşandı.
 • 08:262016 Yılında Kişi Başına Gelir 10 Bin 390 Dolardan 9 Bin 364'e İniyor2016 Yılında Kişi Başına Gelir 10 Bin 390 Dolardan 9 Bin 364'e İniyorHükümet 1 Kasım seçimleri öncesinde hazırladığı Orta Vadeli Program'dan vazgeçti ve yenisini hazırladı. Büyüme hedefi artırıldı, enflasyonda artışın süreceği kesinleşti.
 • 11:34Myanmar Thayet Türk Şehitliği'nin Yolu Başbakanlık Tika'danMyanmar Thayet Türk Şehitliği'nin Yolu Başbakanlık Tika'danMyanmar Thayet Türk Şehitliği Anıt Mezarı’nın yol yapım çalışmalarına Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından devam ediliyor.
 • 14:53Afyonkarahisar'da Bıçaklanan Asker Son Yolculuğuna UğurlandıAfyonkarahisar’da vatani görevini yaparken koğuş arkadaşı tarafından bıçaklanması sonucu ölen asker düzenlenen askeri tören sonrası Edirnekapı Şehitliği’ne defnedildi.
 • 14:39Adalet Sarayı Önünde Mübaşir EylemiAdalet Sarayı Önünde Mübaşir EylemiAnadolu adalet Sarayı mübaşirleri, Yargıtay ve Milli Savunma Bakanlığı'ndaki meslektaşları ile aynı statüde olmak istediklerini belirterek eylem yaptı.
 • 14:38Adalet Sarayı Önünde Mübaşir EylemiAdalet Sarayı Önünde Mübaşir Eylemi"Eşit statüde olalım" Haber-Kamera: Arzu KAYA, İstanbul DHA Anadolu Adalet Sarayı mübaşirleri, Yargıtay ve Milli Savunma Bakanlığı'ndaki meslektaşları ile aynı statüde olmak istediklerini belirterek eylem yaptı.
 • 20:38Torba Tasarı" TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaMilli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, 30. hizmet süresini tamamlayacak albaya, emekliye ayrılması halinde 19 bin TL, 29. hizmet süresini tamamlayacak albaya 38 bin TL, 28. hizmet süresini tamamlayacak albaya ise 57 bin TL ikramiye ödeneceğini ve kadrosuzluktan emekliye sevk edileceğini kaydetti.
 • 16:48Torba Tasarı" Plan ve Bütçe KomisyonundaTBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Askerlik Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının, yurt dışında yaşayan vatandaşların dövizle askerlik bedelini 6 bin avrodan bin avroya düşüren 1. maddesi üzerindeki müzakereler sürüyor.
 • 13:14TBMM Milli Savunma KomisyonuMilli Savunma Komisyonu, Türkiye'nin Endonezya, Cibuti, Kuveyt, Tanzanya ve Mali ile güvenlik ve iş birliği anlaşmaları, Uluslararası Hidrografi Örgütü Hakkında Sözleşmeye Değişiklikler Protokolüne katılıma ilişkin kanun tasarılarını benimsedi.
 • 17:12Emekli Orgeneral Yirmibeşoğlu Foça'da Son Yolculuğuna UğurlandıEmekli Orgeneral Yirmibeşoğlu Foça'da Son Yolculuğuna Uğurlandıİstanbul'da tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Haydarpaşa Eğitim Hastanesi'nde 88 yaşında yaşamını yitiren emekli Orgeneral Sabri Yirmibeşoğlu, doğduğu yer olan İzmir'in Foça İlçesi'nde düzenlenen askeri törenle son yolculuğuna uğurlandı.
 • 16:58İzmir - Emekli Orgeneral Yirmibeşoğlu Foça'da Son Yolculuğuna Uğurlandıİzmir - Emekli Orgeneral Yirmibeşoğlu Foça'da Son Yolculuğuna UğurlandıEmekli Orgeneral Yirmibeşoğlu Foça'da son yolculuğuna uğurlandı İSTANBUL'da tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Haydarpaşa Eğitim Hastanesi'nde 88 yaşında yaşamını yitiren emekli Orgeneral Sabri Yirmibeşoğlu, doğduğu yer olan İzmir'in Foça İlçesi'nde düzenlenen askeri törenle son yolculuğuna uğurlandı.
 • 14:39Sabri Yirmibeşoğlu Foça'da Toprağa VerildiSabri Yirmibeşoğlu Foça'da Toprağa VerildiBöbrek yetmezliği tedavisi gördüğü Haydarpaşa Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Hastanesi'nde, 2 Ocak 2016 Cumartesi günü 88 yaşında yaşamını yitiren eski Özel Harp Dairesi Başkanı emekli Orgeneral Sabri Yirmibeşoğlu’nun cenazesi, İzmir’in Foça ilçesinde toprağa verildi.
 • 12:20Rf-4e'de Şehit Olan Pilotlardan Üsteğmen Özkaya'nın, Emekli Asker Babasından DavaRf-4e'de Şehit Olan Pilotlardan Üsteğmen Özkaya'nın, Emekli Asker Babasından DavaMalatya'da, iki RF- 4E tipi uçağın düşmesiyle şehit olan 4 pilottan Hava Üsteğmen Onur Özkaya'nın ailesi, acı olayın tüm detaylarıyla aydınlatılması için, hukuk mücadelesi başlattı.
 • 08:27Amirallere Suikast Davasında Beraat Eden 9 Teğmene Terfi Yolu AçılıyorAmirallere Suikast Davasında Beraat Eden 9 Teğmene Terfi Yolu AçılıyorAmirallere suikast yapacakları iddiasıyla 6 yıl boyunca yargılanıp beraat eden ancak bu süre zarfında hiç terfi almayan 9 teğmen için Genelkurmay Başkanlığı harekete geçti.
 • 17:52İzmir Yirmibeşoğlu Foça'da Son Yolculuğuna Uğurlanacakİzmir Yirmibeşoğlu Foça'da Son Yolculuğuna Uğurlanacakİstanbul'da son 20 günü cihaza bağlı olarak 2 aydır solunum yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü Haydarpaşa Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Hastanesi'nde 88 yaşında yaşamını yitiren emekli Orgeneral Sabri Yirmibeşoğlu, 5 Ocak Salı günü İzmir'in Foça ilçesinde düzenlenecek törenle son yolculuğuna uğurlanacak.
 • 14:37Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik Açıklaması2015 yılını değerlendiren ve "Ben hayatımda bu kadar tempolu bir yıl yaşamadım" diyen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 2016 yılında da devasa projelerin olduğunu ve tanıtımının yapılacağını söyledi.
 • 15:00Çin, Yerli Uçak Gemisi İnşa EdiyorÇin, Yerli Uçak Gemisi İnşa EdiyorHalihazırda uçak gemisine sahip olan Çin, askeri nüfuzunu daha da pekiştirmek için yeni ve yerel uçak gemisi daha inşa ediyor.
 • 14:42Alaeddin Tepesi Arkeolojik Park OlacakAlaeddin Tepesi Arkeolojik Park OlacakKonya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yeni bir orduevi yapılıp teslim edildikten sonra yıkımına başlanan Alaeddin Tepesi’ndeki eski orduevi bölgesinde incelemelerde bulundu.
 • 13:26Alaaddin Tepesine Arkeolojik Park YapılacakKonya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Alaaddin Tepesi'ndeki eski orduevi bölgesinde incelemelerde bulundu.
 • 10:57Erzurum Efe Albay, Barışın Resmini YaptıErzurum Efe Albay, Barışın Resmini YaptıMilli Savunma Bakanlığı'na bağlı Erzurum Tedaris Bölge Başkanı olan Albay Haşim Efe, yağlıboya tablo yapma hayalini gerçekleştirdi ve barışın resmini yaptı.