03:2200
SON DAKİKA MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Milli Savunma Bakanlığı Haberleri

   

  İsmet Yılmaz: 'Güneyimizde Bir Eşkıya Var'

  İsmet Yılmaz: "Güneyimizde Bir Eşkıya Var"

  Milli Savunma Bakanı Yılmaz Bursa'da-Bakan Yılmaz: -"(Genelkurmay Başkanlığı) Güvenlikle ilgili bir düzenlemenin hangi hususlar da dikkate alınırsa, daha iyi olacağı konusundaki bir yazılı görüşünü Başbakanımıza hem de bilgi olarak Milli Savunma Bakanlığına, bize göndermiştir. (Dün 14:54)

   

  İsmet Yılmaz: 'Silahlı Kuvvetlerimizin İhtiyacı Olup da Almadığımız Hiçbir Şey Yok'

  İsmet Yılmaz: "Silahlı Kuvvetlerimizin İhtiyacı Olup da Almadığımız Hiçbir Şey Yok"

  Milli Savunma Bakanı Yılmaz Bursa'da-Bakan Yılmaz: -"(Genelkurmay Başkanlığı) Güvenlikle ilgili bir düzenlemenin hangi hususlar da dikkate alınırsa, daha iyi olacağı konusundaki bir yazılı görüşünü Başbakanımıza hem de bilgi olarak Milli Savunma Bakanlığına, bize göndermiştir. (Dün 14:47)

   

  Milli Savunma Bakanı Yılmaz Bursa'da

  Bakan Yılmaz: "(Genelkurmay Başkanlığı) Güvenlikle ilgili bir düzenlemenin hangi hususlar da dikkate alınırsa, daha iyi olacağı konusundaki bir yazılı görüşünü Başbakanımıza hem de bilgi olarak Milli Savunma Bakanlığına, bize göndermiştir. (Dün 13:40)

   

  TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi Komutanı Tuğgeneral Bacanlı Açıklaması

  "1 Ekim 2014'te yayınlanan sağlık uygulama tebliğinde gazilerimize yönelik ciddi olumlu değişiklikler yapılmıştır" "Gazilerimizin fizik tedavide uygulanan bölge ve seans sınırlamaları kaldırılmış, tıbbi malzemelerin listesi 10 kalemden 75 kaleme çıkarılmış, ortez ve protezlerin yenilenme süreleri. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Tunceli'de Mayınlı Alan Temizlenmeye Başlandı

  Tunceli'de Mayınlı Alan Temizlenmeye Başlandı

  Tunceli merkez Aktuluk köyünde bulunan mayınlı alan, Jandarma Bölge Komutanlığı’na bağlı uzman ekipler tarafından temizlenmeye başlandı. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  CHP Myk Toplantısı

  CHP Myk Toplantısı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun PYD ile ilgili açıklanmasına ilişkin, “Şunu çok açıklıkla ifade ediyoruz. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Kayseri Turizmi Geliştirme Çalıştayı

  Kayseri Turizmi Geliştirme Çalıştayı

  Kayseri Valisi Düzgün: "Step To Kayseri Projesiyle turizmde çipli sisteme geçiyoruz. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Kars'ta Seferberlik Tatbikatı Başladı

  Kars'ta Seferberlik Tatbikatı Başladı

  Milli Savunma Bakanlığının düzenlediği 'Yıldırım - 2014 Seferberlik Tatbikatı' Kars'ta başladı. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Küçük Uydu Tasarım ve Mühendislik Çalıştayı

  Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü ve İslam Ülkeleri Uzay Bilim ve Teknolojileri Ağı'nın (ISNET) ortaklaşa düzenlediği, Küçük Uydu Tasarım ve Mühendislik Çalıştayı Ankara'da gerçekleştirildi. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Kars'ta Seferberlik Tatbikatı Başladı

  Kars'ta Seferberlik Tatbikatı Başladı

  Milli Savunma Bakanlığı himayesinde, Türk Silahlı Kuvvetlerinin planlı tatbikatlarından olan Yıldırım-2014 Seferberlik Tatbikatı Kars'ta başladı. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  İzmir'de Askeri Bilgi ve Belge Ele Geçirme Davasına Devam Edildi

  İzmir 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen 357 tutuksuz sanığın bulunduğu, tehdit ve şantajla gizli askeri bilgi ve belge ele geçirme davasına devam edildi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Datas ve Kusim Simülatörleri Gölcük'te Törenle Açılacak

  Kocaeli Gölcük ilçesindeki Denizaltı Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda kurulan Denizaltı Taktik Simülatörü (DATAS) ile Yıldızlar Suüstü Eğitim Merkezi Komutanlığı için tedarik edilen Köprüüstü Simülatörü’nün (KUSİM) açılışı 28 Ekim günü gerçekleştirilecek. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  İzmir'de Gizli Bilgi ve Belge Bulundurma Davasına Devam Edildi

  İzmir'de Gizli Bilgi ve Belge Bulundurma Davasına Devam Edildi

  İzmir'de, muvazzaf asker ve sivil 357 sanığın tutuksuz yargılandığı 'Gizli bilgi ve belge bulundurma' davasının bugün yapılan duruşmasında, Milli Savunma Bakanlığı avukatları, 'adil yargılamaya yardımcı olmak' gerekçesiyle davaya müdahil olmak istedi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  2015 Yılı Bütçe Maratonu Takvimi Belli Oldu

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerine, 23 Ekim Perşembe günü, Maliye Bakanı Şimşek'in sunuş konuşmasıyla başlanacak Komisyonda kurum, kuruluş ve bakanlıkların bütçelerinin görüşülmesi Kasım ayı sonuna kadar sürecek. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Gazilerin Ortez ve Protez İhtiyaçlarının Karşılanması

  Gazilerin Ortez ve Protez İhtiyaçlarının Karşılanması

  Genelkurmay Başkanlığı: "Gazilerimizin büyük çoğunluğunun, kuruluş amacına uygun olarak TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi Başkanlığından sağlık hizmeti almaları, ortez ve protezlerin önemli ölçüde Merkez tarafından yapılmasından dolayı gazilerimizin uygulamadan kaynaklanan sorunları tespit edilerek giderilmeye çalışılmaktadır" "Genelkurmay Başkanlığınca tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerine yönelik olarak, Milli Savunma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Memurun Fazla Mesaisi 1,63 Liraya Çıkacak

  Memurun Fazla Mesaisi 1,63 Liraya Çıkacak

  Devlet memurlarının 1 lira 54 kuruş olan saat başı fazla çalışma ücreti, yeni yılda yüzde 5,8 artışla 1 lira 63 kuruşa yükselecek. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Kamuya 8 Bin 417 Yeni Araç Alınacak

  Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'na göre, gelecek yıl kamuya 8 bin 417 taşıt alınacak Taşıtların 7 bin 458'i genel bütçeli kuruluşlar, 941'i özel bütçeli idareler, 18'i ise düzenleyici ve denetleyici kurumlar tarafından kullanılacak Emniyet Genel Müdürlüğü, bin 534 taşıtla gelecek yıl en fazla taşıt alımı gerçekleştirecek kamu idaresi olacak. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Mudanya Sahil Projesine Start

  Bursa Büyükşehir Belediye, 8.5 kilometrelik düzenlemeyi içeren Mudanya-Güzelyalı arasındaki sahil düzenleme ve rekreasyon projesinin birkaç gün içerisinde başlayacağını açıkladı. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Atama Kararları

  Atama Kararları

  Milli Savunma Bakanlığı, 5 hakim subayın atamasını yaptı. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Yönetmelik Değişiklikleri

  Yönetmelik Değişiklikleri

  Astsubay Sicil Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılması ile Subay Sicil Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair yönetmelikler Resmi Gazete'de yayımlandı. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  8,5 Kilometrelik Mudanya Sahil Düzenlemesi Çalışması Başlıyor

  8,5 Kilometrelik Mudanya Sahil Düzenlemesi Çalışması Başlıyor

  Bursa'da 8,5 kilometrelik düzenlemeyi içeren Mudanya-Güzelyalı arasındaki sahil düzenleme ve rekreasyon projesi birkaç gün içerisinde başlayacak. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Havzalı Şehidin Hayatta Kalan Yakınları Aranıyor

  Edirne'de oluşturulacak şehitlikte yattığı tespit edilen, 1917'de şehit olmuş Şerif oğlu İbrahim'in hayatta kalan yakınlarına ulaşmak için Havza'da çalışma başlatıldı. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

 

  Yabancı Askeri Ataşelerden HAVELSAN Ziyareti

  Türkiye'de görev yapan 46 yabancı askeri ataşe, Hava Elektronik Sanayisini ziyaret etti. (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Öğrencileri Üniversiteye 'Mehmetçik' Hazırlayacak

  Öğrencileri Üniversiteye 'Mehmetçik' Hazırlayacak

  Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde 3. Zırhlı Tugay Komutanlığı ile Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Mehmetçik Dershanesi kuruldu. (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  ODTÜ Teknokent AUSA 2014 Fuarına Katıldı

  ODTÜ Teknokent A.Ş. savunma sanayi ve bilişim sektöründen pek çok firmanın katılımıyla ABD'nin başkenti Washington'da gerçekleştirilen AUSA 2014 Fuarına katıldı. (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Baharda Evleneceklerdi

  Kocaeli Kartepe'de düşen askeri helikopterde şehit olan Üsteğmen Çağrı Ceyhan son yolculuğuna uğurlandı. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Kilis'te Mehmetçik Dershanesi Açıldı

  Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında Kilis Mehmetçik Dershanesi'nin açılışı yapıldı. (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  İnsan ve Medeniyet Hareketi'nde Buluştular

  İnsan ve Medeniyet Hareketi'nde Buluştular

  Milletvekilleri ve bürokratlar İnsan ve Medeniyet Hareketinin bayramlaşma töreninde bir araya geldi. (07 Ekim 2014 Salı )

   

  Basın İlan Kurumu Genel Kurulu'nda Görevlendirme

  Milli Savunma ve İçişleri bakanlıklarının boş bulunan temsilciliklerine görevlendirmeler yapıldı. (03 Ekim 2014 Cuma )

   

  Hdp'li Zozani: Türkiye, Bu Vahşet Örgütünün Palazlanmasında Pay Sahibidir

  Hdp'li Zozani: Türkiye, Bu Vahşet Örgütünün Palazlanmasında Pay Sahibidir

  Halkların demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Adil Zozani, TBMM Genel Kurulu'nda Irak ve Suriye tezkerelerinin görüşülmeye başlamasından önce bir konuşma yaptı. (02 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Kocaoğlu: 'Ben Hala Aynı Aziz'im'

  Kocaoğlu: "Ben Hala Aynı Aziz'im"

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi’ni Manisa yoluna bağlayacak 25 metre genişliğindeki yeni ulaşım yolunun çalışmalarına start verdi. (01 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Bornova Yeni Bir Bulvara Kavuşuyor

  Bornova Yeni Bir Bulvara Kavuşuyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşımda yaptığı çalışmalar arasında yer alan Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi’ni Manisa yoluna bağlayacak üçüncü etap bağlantı yolunun çalışmalarına başlandı. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  CHP Konya Milletvekili Kart Açıklaması

  CHP Konya Milletvekili Kart Açıklaması

  "17 Aralık'ın aktörleri, kamu ihalelerini yönetir hale gelmiştir" (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Askerlik Şubesi'nin Yapımına Başlandı

  Askerlik Şubesi'nin Yapımına Başlandı

  Kilis Askerlik Şubesi’nin yapımına başlandı. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Ak Saray'ın Çevresinde 20 Kattan Yüksek Bina Yapılamayacak

  Atatürk Orman Çiftliği'nde (AOÇ) 1.5 milyar lira harcanarak inşa edilen ‘Ay Saray' için özel imar yasağı getirildiği ortaya çıktı. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Re'sen Emekliler Derneği Başkanı Servet Kahramaner Açıklaması

  Re’sen Emekliler Derneği Başkanı Servet Kahramaner, darbe ve darbe sonrası dönemlerde Türk Silahlı Kuvvetleri’nden yargı kararı olmadan kararnamelerle ilişiği kesilen askerlerin mağduriyetlerini gündeme getirdi. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  Re'sen Emekli Askerler Özlük Haklarını İstiyor

  Re'sen Emekli Askerler Özlük Haklarını İstiyor

  Re’sen Emekliler Derneği Genel Başkanı Servet Kahramaner, artık TSK’dan yargı kararı olmadan ilişiği kesilen askerlerin özlük hakları ve itibarlarının geri verilmesi gerektiğini belirtti. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  Şehit Polis Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Şehit Polis Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Bitlis-Diyarbakır karayolunda polis noktasına düzenlenen roketli saldırının ardından bölgeye giden polis aracının kaza yapması sonucu şehit olan özel harekat polisi Fatih Sağır, Çorum’un İskilip ilçesine bağlı Seyirçayı köyünde gözyaşları arasında toprağa verildi. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Bedelli Askerlikten 70 Bin Kişi Faydalandı

  Bedelli askerlik uygulamasından 2014 yılı Ağustos ayı itibari ile 70 bin 430 kişi faydalandı. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Kamuda Mal Mülk Saltanatı

  Kamunun elinde 248 bin 956 lojman ve sosyal tesis ile 15 bin adedi kiralık olmak üzere 106 bin taşıt bulunuyor. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Lojman Saltanatı ve Makam Aracı Sefası Sona Eriyor

  Lojman Saltanatı ve Makam Aracı Sefası Sona Eriyor

  Başbakan, lojmanlar ve sosyal tesisler için 'Sürdürülebilir, ahlaki bir durum değil, dökümü yapılsın' talimatı verdi. Kamunun elindeki lojman ve araç sayısı çıkarıldı. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  CHP Heyeti ile Askerler Arasında Gerginlik

  CHP Heyeti ile Askerler Arasında Gerginlik

  Bingöl’de kapatılan CHP Bingöl İl Başkanı Mustafa Kurban’a ait tesiste incelemelerde bulunmak isteyen CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı ve Konya Milletvekili Atilla Kart ile askerler arasında gerginlik yaşandı. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Darbe Mağdurlarının Hakları Verilsin" Talebi

  ASDER Genel Başkan Yardımcısı Hacımustafaoğulları: "Yargıya kapalı olarak ikili veya üçlü kararnamelerle mağdur edilen ordu mensupları, askeri öğrenciler, uzman erbaşlar 6191 sayılı yasa kapsamı dışında kalmışlardır" "Devlet millet kucaklaşmasını her alanda gerçekleştirme adımlarını her türlü riski göze. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Bedelli Askerlikten 70 Bin Kişi Faydalandı

  Bedelli Askerlikten 70 Bin Kişi Faydalandı

  Milli Savunma Bakanlığı, bedelli askerlik uygulamasından 2014 yılı Ağustos ayı itibari ile 70 bin 430 kişinin faydalandığını bildirdi. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Türkiye'nin İkinci Büyük Şehitliği İçin İlk Harç Atıldı

  Çanakkale’den sonra Türkiye'nin ikinci büyük şehitliği olacak Edirne Asker Hastanesi Şehitliği’nin ilk harcı törenle atıldı. (24 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Kırgızistan'da

  Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Kırgızistan'da

  Bakan Yılmaz ile Kırgızistan Savunma Bakanı Kudayberdiyev arasında yapılacak görüşmelerde 2 ülke arasındaki askeri işbirliği konuları masaya yatırılacak. (23 Eylül 2014 Salı )

   

  2. Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Sempozyumu Başladı

  2. Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Sempozyumu Başladı

  23-25 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 2. Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Sempozyumu Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü'nde de başladı. (23 Eylül 2014 Salı )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
26.10.2014 03:22:14. #1.13#