SON DAKİKA MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Milli Savunma Bakanlığı Haberleri

 • 18:44 Kars'ta Atışlı Tatbikat Uyarısı Kars'ta, Akbaba atış ve tatbikat alanında, 2 Mayıs-5 Haziran tarihlerinde ağır silah atışı ve atışlı tatbikat faaliyetleri icra edileceği belirtilerek, Milli Savunma Bakanlığı tarafından bölgede 2010-2011 yıllarında kamulaştırma işlemleri tamamlanmış arazilere kesinlikle girilmemesi uyarısı yapıldı.
 • 14:41 Milli Savunma Bakanı Yardımcısı: Arge'ye Ayrılan Pay 1.5'un Üzerine Çıkmıştır Milli Savunma Bakanı Yardımcısı: Arge'ye Ayrılan Pay 1.5'un Üzerine Çıkmıştır Milli Savunma Bakanı Yardımcısı Şuay Alpay, Türkiye'de savunma sanayinde araştırma ve geliştirmeye (ARGE) ayrılan payın 2003 yılından sonra büyük bir ivme kazandığını söyledi.
 • 18:48 Şehit Volkan Karatepe, Son Yolculuğuna Uğurlandı Şehit Volkan Karatepe, Son Yolculuğuna Uğurlandı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Cenaze töreninden görüntüler - Tunceli'deki terör saldırısında şehit düşen Jandarma Onbaşı Karatepe'nin cenazesi, Edirnekapı Şehitliği'nde defnedildi Tunceli'deki terör saldırısında şehit olan Jandarma Onbaşı Volkan Karatepe'nin cenazesi, İstanbul'da toprağa verildi.
 • 17:04 Şehit Volkan Karatepe, Son Yolculuğuna Uğurlandı Tunceli'deki terör saldırısında şehit olan Jandarma Onbaşı Volkan Karatepe'nin cenazesi, İstanbul'da toprağa verildi.
 • 13:51 Ekonomi Bakanı Elitaş: Tanıtım Faaliyetlerine 5 Yılda 34 Milyon Lira Harcandı Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, bakanlık olarak 2011-2016 yılları arasında tanıtım faaliyetlerine 34 milyon lira harcadıklarını açıkladı.
 • 11:44 Çankaya Belediyesi'nden 'Terörist Cenazesi' Açıklaması Çankaya Belediyesi Başkanlığı, Bolu ilinde güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada ölü ele geçirilen teröristin cenazesinin kendilerine ait hiçbir araçla Bolu’ya gidip alınmadığını bildirdi.
 • 18:28 Çankaya Belediyesi'nden Çankaya Belediyesi'nden "Terörist Cenazesi" Açıklaması Çankaya Belediyesi, belediyenin hiçbir aracının Bolu’ya gidip terörist cenazesi almadığını, kamu kurum ve kuruluşlarından alınan belgelerle taşınan cenazenin bir teröriste ait olduğunun daha sonra yerel medyadan öğrenildiğini bildirdi.
 • 13:36 Savdes-sen'den 17 Şubat Kahramanlarına Anlamlı Tören Savdes-sen'den 17 Şubat Kahramanlarına Anlamlı Tören Savunma ve Güvenlik Destek Hizmetleri Sendikası (SAVDES-SEN) tarafından 17 Şubat 2016 tarihinde Ankara Merasim Sokak’ta meydana gelen terör saldırısında araçtan yaralıları çıkararak hastaneye sevklerini sağlayan devlet memurlarına plaket verildi.
 • 13:17 CHP'li Aksünger: Basına Sızan Seçmen Listeleriyle, Partimiz Arşivinde Bulunan Liste Örtüşmüyor CHP'li Aksünger: Basına Sızan Seçmen Listeleriyle, Partimiz Arşivinde Bulunan Liste Örtüşmüyor CHP'li Aksünger: Basına sızan seçmen listeleriyle, partimiz arşivinde bulunan liste örtüşmüyor"Kaynağı ve sızıntıyı çözemeyen hükümet, bunu bir fırsata çevirmek amacıyla CHP'yi suçluyor""Çalıntı, sızıntı aradığımız seçmen verileri aslında Melih Gökçek'te mi?""Basına sızan kişi bilgileri kayıt sayısı : 49.611.709. Mükerrer kayıtlar temizlendikten sonra : 48.090.463.""AKP'li avukatlar UYAP'a dosya parası ödememek için "akbis" AKP internet sitesinde vatandaş sorguluyor"CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, kişisel verilerin sızdırılmasıyla ilgili tartışmalar üzerine bir basın toplantısı yaptı.
 • 13:08 CHP'den CHP'den "Veriler Bizdekiyle Uyuşmuyor" Açıklaması CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, kişisel verilerin sızdırılmasıyla ilgili "Sızdırılanan Seçmen Listeleriyle, Partimiz Arşivinde Bulunan Liste Örtüşmüyor" dedi.
 • 12:15 KPSS şartı aranmayan kadrolar, KPSS olmadan memurluk KPSS şartı aranmayan kadrolar, KPSS olmadan memurluk ÖSYM KPSS dışında bu sınava girmeden memur olunabilen bazı alanlarda var. KPSS şartı aranmayan kadrolar özel sınavlar ile memur alımları yapıyor.
 • 23:06 Esenler'deki Askeri Araziye 50 Bin Konut Yapılacak Esenler'deki Askeri Araziye 50 Bin Konut Yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Esenler'deki kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandırmak için Esenler Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında 'Ortak Hizmet Protokolü' yapılmasına karar verdi.
 • 19:53 Esenler'deki Askeri Araziye 50 Bin Konut Yapılacak Esenler'deki Askeri Araziye 50 Bin Konut Yapılacak İstanbul Esenler'de Milli Savunma Bakanlığı'ndan Belediye'ye devredilen 8.7 milyon metrekarelik askeri arazi, ilçede kentsel dönüşüm sürecinde evleri yıkılacak vatandaşların yeni yuvası olacak.
 • 19:50 Esenler'deki Askeri Araziye 50 Bin Konut Yapılacak Esenler'deki Askeri Araziye 50 Bin Konut Yapılacak Haber Ezgi ÇAPA İstanbul DHAEsenler'de bulunan 8.7 milyon metrekarelik askeri arazi, ilçede kentsel dönüşüm sürecinde yıkılacak konut sahiplerinin yeni yuvası olacak.
 • 17:31 Savunmanın Global Arenasında 3. Perde Açılıyor Savunmanın Global Arenasında 3. Perde Açılıyor Geleneksel savunma fuarlarından farklılaşarak, bir gösteri alanı olmasının yanında, iş geliştirme platformu olan High Tech Port by MÜSİAD'ın üçüncüsü, Cumhurbaşkanı'nın himaye ve katılımıyla, 9-12 Kasım 2016 tarihlerinde CNR Expo'da düzenlenecek.
 • 12:18 Milli Savunma Bakanı Yılmaz Açıklaması Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye'nin en çok ihtiyaç duyduğu kamu hizmetinin, güvenlik hizmeti olduğunu belirterek, "Eğer güvenlik hizmetini hakkıyla veremezseniz, bunun yanında ne konuşma hürriyeti, ne yerleşme hürriyeti, ne teşebbüs hürriyeti, ne de inanç hürriyeti sağlanır. Her türlü hürriyet boş çerçeve içinde kalır, hakkıyla kullanılması mümkün değildir.
 • 10:21 Milletlerarası Anlaşmalar ANKARA (AA) – Türkiye'nin Romanya ile savunma sanayi ve Fildişi Sahili ile eğitim alanında işbirliği yapmasına yönelik Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 09:34 Kontrole Tabi Harp Araç ve Gereçleri ile Silah, Mühimmat Listesi Yayımlandı Millî Savunma Bakanlığı’nın (MSB) 5201 sayılı kanun gereğince kontrole tâbi tutulacak harp araç ve gereçleri ile silah, mühimmat ve bunlara ait yedek parçalar, askerî patlayıcı maddeler, bunlara ait teknolojilere ilişkin liste (2016 yılı kontrole tabi malzeme listesi) Resmi Gazete’de yayımlandı.
 • 11:34 Azeri Sanatçı Azerin, Hdp'nin 'Biz Azerbaycan'ı Kınıyoruz' Açıklamasına Tepki Gösterdi Azeri Sanatçı Azerin, Hdp'nin 'Biz Azerbaycan'ı Kınıyoruz' Açıklamasına Tepki Gösterdi Azerbaycan Devlet Sanatçısı Azerin, HDP'den 'Biz Azerbaycan'ı kınıyoruz' açıklamasına tepki göstererek, "Yani bütün dünya artık gözünü açtı anlıyor ki Karabağ, Azerbaycan'ın hakkı olan toprağıdır.
 • 12:50 Avukatı Belirlemede Öncelik Askerin Yasal Mirasçısında Askerlerin, kıta, karargah ve kurumlarda ya da görev esnasında veya görev yerlerinde hayatını kaybetmesi durumunda, olayla ilgili soruşturma ve kovuşturma sürecinde avukatlık yapacak kişinin belirlenmesinde, öncelik askerlerin yasal mirasçılarında olacak.
 • 09:07 Atama Kararları Adalet, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gençlik ve Spor, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Gümrük ve Ticaret, Maliye, Milli Eğitim, Milli Savunma, Orman ve Su İşleri ile Sağlık bakanlıklarına ait atama kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 20:35 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik Açıklaması Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik Açıklaması Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ‘Yeni Kayseri İçin Yeni Güç, Hedef 2023’ adlı programda, yapılan 1 yıllık hizmetleri ve yapılacak olan projeler hakkında bilgiler verdi.
 • 12:22 TBMM Kit Komisyonu Devlet Malzeme Ofisi (DMO) Genel Müdürü Levent Şahin, standart taşıtları bu yıl elektronik satış kapsamına almayı hedeflediklerini, böylece müşterilerin taşıt siparişlerini, diğer katalog ürünleri gibi doğrudan sistem üzerinden verebileceğini bildirdi.
 • 13:37 Suriye Sınırına 'Akıllı Kuleler' Yapılıyor Suriye Sınırına 'Akıllı Kuleler' Yapılıyor Kilis’in Suriye sınır hattında duvar örme işlemleri sürerken, kritik yerlere bölgelere 300 metrede bir askeri kulelerin inşasına da başlandı.
 • 11:34 Şehit Oğlu İçin Mini Müze Oluşturdu Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde yaşayan emekli öğretmen Salim Yarar, Şırnak'ta şehit olan oğlu ve diğer Mehmetçiklerin anısını yaşatmak amacıyla evinin yanında mini müze kurdu.
 • 10:01 Çanakkale'de En Çok Şehit Bursa'nın Orhaneli İlçesi'nden Çanakkale'de En Çok Şehit Bursa'nın Orhaneli İlçesi'nden Çanakkale, Birinci Dünya Savaşı’nda tarihin en kanlı mücadelelerinden birine sahne olurken, cephede en çok şehit veren şehrin 4 bini aşkın asker ile Bursa, ilçenin ise 1034 kişi ile Orhaneli olduğu ortaya çıktı.
 • 08:16 Suriye Sınırına 'Akıllı Kuleler' Geliyor Suriye Sınırına 'Akıllı Kuleler' Geliyor Milli Savunma Bakanlığı tarafından alınan karar doğrultusunda Kilis sınırda duvar çalışmaları neredeyse son aşamaya gelindi.
 • 17:38 Korkut; Çaturoğlu ve Demirtaş'ı Ziyaret Etti Korkut; Çaturoğlu ve Demirtaş'ı Ziyaret Etti Alaplı Kenet Konseyi Başkanı İsmail Korkut, Ak Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ve CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş’ı Türkiye Büyük Millet Meclis’inde (TBMM) ziyaret etti.
 • 15:22 17 Şubat Patlamasında Şehit Olan Askerler İçin Hatıra Ormanı 17 Şubat Patlamasında Şehit Olan Askerler İçin Hatıra Ormanı Ankara’da 17 Şubat günü Merasim Sokak’ta gerçekleştirilen terörist saldırısında hayatını kaybeden Türk Silahlı Kuvvetleri (29) personeli adına 5 bin yetişkin ağaçlık hatıra ormanı oluşturuldu.
 • 15:34 Milli Savunma Komisyonu 7 Ülkeyle İmzalanan Anlaşmaları Görüştü Milli Savunma Komisyonu aralarında Rusya, Portekiz ve Bangladeş’in bulunduğu 7 ülkeyle çeşitli tarihlerde imzaladığı anlaşmaları onaylayan kanun tasarılarını görüştü.
 • 16:56 Göksel: Göksel: "Son Terörist Yok Olana Kadar Mücadele Devam Edecek" AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Pakistan’da yaşanan terör olaylarına tepki göstererek, teröre karşı birlik ve beraberlik halinde olunması gerektiğinin altını çizdi.
 • 16:34 Milli Savunma Bakanlığı Açıklaması Milli Savunma Bakanlığı, kadınların askere alınacağına ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
 • 16:24 Milli Savunma Bakanlığı Milli Savunma Bakanlığı "Kadınların Askere Alınacağı" İddiasını Yalanladı Milli Savunma Bakanlığı, "kadınların gönüllülük esasına göre askere alınacağına" ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
 • 11:12 Milli Savunma Bakanlığı Harekete Geçti, Kadınlara Askerlik Geliyor Milli Savunma Bakanlığı Harekete Geçti, Kadınlara Askerlik Geliyor Zorunlu askerlik sistemi üzerinde çalışma yürüten Milli Savunma Bakanlığı, 'kadınlara askerlik' konusunu da çalışmalarına dahil etti.
 • 10:48 TSK Personelinin Lisansüstü Eğitim Öğretimine Yeni Düzenleme TSK Personelinin Lisansüstü Eğitim Öğretimine Yeni Düzenleme Millî Savunma Bakanlığı’nın hazırladığı Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Lisansüstü Eğitim Öğretim Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikler yürürlüğe konuldu.
 • 16:09 Albay Okuyucu'dan Tesud'a Ziyaret Albay Okuyucu'dan Tesud'a Ziyaret Milli Savunma Bakanlığı Erzurum İnşaat Emlak Bölge Başkanı Kıdemli Albay Coşkun Okuyucu, Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) Erzurum Temsilciliğini ziyaret etti.
 • 18:10 Deprem Tatbikatı Nefesleri Kesti Deprem Tatbikatı Nefesleri Kesti Malatya’da Deprem Haftası etkinlikleri çerçevesinde tüm arama kurtarma ekiplerinin katıldığı deprem tatbikatı gerçekleştirildi.
 • 13:23 Kuzey Afrika'da Silahlı Grupların Varlığı Cezayir'in Tunus sınırı yakınlarında el-Kaide'ye ait olduğu belirtilen uçaksavar füzelerinin ele geçirilmesi, örgütün başta Cezayir olmak üzere Kuzey Afrika ülkeleri için yeni tehditler oluşturabileceği şeklinde değerlendiriliyor.
 • 11:09 Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Topçu Açıklaması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı Yalçın Topçu, "Kürt'ü, Türkmen'i, Çerkez'i, Laz'ı, Arnavut'uyla ay yıldızlı al bayrak altında bir ve beraber kıyamete kadar yaşamaya kararlı büyük Türk milletinin fertleri olarak, hendek başındaki çapulcunun arkasındaki 72 düvelle savaşıyoruz.
 • 14:37 Dedesinin İstiklal Madalyasını 110 Sene Sonra Torunu Teslim Aldı Dedesinin İstiklal Madalyasını 110 Sene Sonra Torunu Teslim Aldı Zonguldak’ta okul müdürlüğü yapan Engin Mutlu, İstiklal Harbi’nde savaşan dedesinin İstiklal Madalyası’nı 110 yıl sonra teslim aldı.
 • 12:56 Güvenlik Güçlerine Acil Tıbbi Müdahale Yetkisi TSK'da muharebe cankurtaranı ile muharip sıhhiye ve emniyet teşkilatında polis özel harekat sıhhiyesi, sağlık personeli yokluğunda veya sağlık hizmetine ulaşılıncaya kadar bazı acil tıbbi müdahaleleri yapmada yetkili olacak.
 • 11:05 TSK'nın İhtiyaçlarının Tamamı Mke'den Karşılanıyor TSK'nın İhtiyaçlarının Tamamı Mke'den Karşılanıyor Makine Kimya Endüstrisi (MKE) Kurumu Silah Fabrikası Üretim Şefi Mehmet Demirel, MKE’nin Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) ihtiyaçlarının tamamını üretebilen büyük potansiyele sahip bir holding olduğunu ve yurt dışında Amerika’ya kadar silah sattıklarını söyledi.
 • 16:20 Köylüler Şehit Mezarları İçin Şehitlik Yapılmasını İstiyor Köylüler Şehit Mezarları İçin Şehitlik Yapılmasını İstiyor GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Şehit mezarlarından görüntü Hasan Özpunar'ın konuşması Köylüler şehit mezarları için şehitlik yapılmasını istiyor Afyonkarahisar'ın Akdeğirmen Köyü'nde Büyük Taarruz'da şehit düşen 13 askerin mezarına, kendi imkanları ile sahip çıkan köylüler, Mehmetçikler adına şehitlik yapılması için başvuruda bulundu Araştırmacı-yazar Özpunar: "Bu şehitlerimizin adı belli, yattığı toprak, tuttuğu bayrak belli. Meçhul asker değiller.
 • 13:33 Köylüler Şehit Mezarları İçin Şehitlik Yapılmasını İstiyor Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Akdeğirmen Köyü'nde, Büyük Taarruz'da şehit düşen ve yerleri 7 yıl önce tespit edilen 13 askerin mezarına kendi imkanları ile sahip çıkan köylüler, yetkililerden şehitlik yapılmasını bekliyor.
 • 12:45 Kuşlu: "Kahramanlarımızın Hayatı Düşmanlarımıza Uyarı Gibi" Diriliş Başkanları Derneği İstanbul İl Başkan Yardımcısı Orkun Kuşlu, akrabası olduğu Milli mücadele Kahramanı Üsteğmen Gazi Kara Fatma’nın hayatının hem dosta hem düşmana bir mesaj olduğunu belirterek, "Saygıyı sonuna kadar hak eden böyle bir kahramanın adını çorba ismi yapmak isteyenler bile var" dedi.
 • 11:58 Sınır Yönetiminde İş Birliği Yönetmeliği "Sınır Yönetimi Alanında Kurumlararası İşbirliği ve Koordinasyon Hakkında Yönetmelik" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
 • 08:10 Ödenen Vergilerin Kalem Kalem Harcandığı Yerler Ödenen Vergilerin Kalem Kalem Harcandığı Yerler Bu yıl gelenek bozuldu ve normalde yılbaşında tamamlanan bütçe ancak geçtiğimiz hafta TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. İşte kalem kalem bütçedeki giderler.
 • 14:26 Büyükşehir, Kocaeli'nin Tarihine Işık Tutuyor Büyükşehir, Kocaeli'nin Tarihine Işık Tutuyor Büyükşehir, Osmanlı ile Cumhuriyet döneminde Tersane ve Deniz Komutanlığı olarak kullanılan alana bilgilendirme tabelası hazırladı.
 • 20:21 Batman'ın 3 İlçesinde 24 Bölge Askeri Güvenlik Bölgesi İlan Edildi Batman’da 24 bölgenin Bakanlar Kurulu Kararı ile 2016 yılı sonuna kadar askeri güvenlik bölgesi ilan edildiği bildirildi.
 • 19:21 Batman'ın 3 İlçesinde 24 Bölge Askeri Güvenlik Bölgesi İlan Edildi Batman Valiliği Sason, Kozluk ve Hasankeyf ilçeleri sınırlarında bulunan 24 bölgenin, Bakanlar Kurulu kararı ile 2016 yılı sonuna kadar askeri güvenlik bölgesi ilan edildiği açıkladı.