SON DAKİKA MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Milli Savunma Bakanlığı Haberleri

 • 15:37E-Devlet giriş, E Devlet şifre ve SSK İşlemleriE-Devlet giriş, E Devlet şifre ve SSK İşlemleriE-Devlet giriş, E Devlet şifre ve SSK İşlemleri. E-devlet ile SSK sorgulaması yapmak ve E-Devlet sistemi hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için detayları haberimizde bulabilirsiniz.
 • 15:53Yatırım Ortamının İyileştirilmesine Yeni Düzenleme (4)Öğrencilerin burs veya öğrenim kredisi almak ve okula veya öğrenci yurduna girebilmek için düzenledikleri sözleşme, taahhütname, kefaletname ve benzeri kağıtlara ilişkin işlemler harçlardan istisna olacak.
 • 15:37E-Devlet SSK Sorgulama ve sisteme girişE-Devlet SSK Sorgulama ve sisteme girişE-Devlet SSK Sorgulama ve sisteme giriş. E-devlet ile SSK sorgulaması yapmak ve E-Devlet sistemi hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için detayları haberimizde bulabilirsiniz.
 • 22:52TSK Personel Kanunu Değişiyor (2)Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.
 • 18:59TSK Personel Kanunu DeğişiyorMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, Milli Eğitim Bakanlığının, Suriye'den Türkiye'ye gelen 350 bin üzerindeki öğrenciye eğitim verdiğini, bu sayının 600-650 bini geçmesine yönelik yoğun hazırlık yürütüldüğünü belirterek, "Bize bol bol vaat veren bazı Batılı ülkeler, iş kaynağa geldiğinde bir sürü şart koşuyorlar.
 • 14:41Körfez Projesi Çed Raporu TamamKörfez Projesi Çed Raporu TamamÇevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu, TCDD ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ortak yapacağı, 'İzmir Körfezi ve Limanı Rehabilitasyonu Projesi' ÇED raporunu yeterli buldu.
 • 10:16Asker Son Teknolojik İmkanlarla Suriye Sınırını KoruyorAsker Son Teknolojik İmkanlarla Suriye Sınırını KoruyorTürk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye-Suriye sınırında teknolojisi yüksek güvenlik sistemlerini devreye koyarak, sınırda adete kuş uçurtmuyor.
 • 01:37Milli Tüfeği Satarken Yakalanan MKEK Müdürü'nün Maaşı YetmiyormuşMilli Tüfeği Satarken Yakalanan MKEK Müdürü'nün Maaşı YetmiyormuşMilli silahların çizimlerini satmak isterken yakalanan MKEK Müdürü savunmasında, maaşının yetmediğini söyledi. Müdür, milyon dolarlık çizimleri 200 bin TL'ye satmaya çalışmış.
 • 23:11Rüşvet Alırken Yakalanan MKEK Müdürü'ne 29 Yıl 6 Ay Hapis İstendiRüşvet Alırken Yakalanan MKEK Müdürü'ne 29 Yıl 6 Ay Hapis İstendiMilli Piyade Tüfeği Projesini bir lokantada rüşvet karşılığı satarken suçüstü yakalanan MKEK Müdürü Mustafa Tanrıverdi hakkında 29 yıl 6 ay hapis cezası istendi.
 • 22:26Mkek Silah Fabrikası Müdürü Tanrıverdi Hakkında İddianameMP5 silahıyla üretime henüz başlanan Milli Piyade Tüfeği MPT-76'nın çizim ve üretim planlarını satmak isterken yakalandıktan sonra tutuklanan Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Silah Fabrikası Müdürü Mustafa Tanrıverdi hakkındaki soruşturma tamamlandı.
 • 17:37Erdoğan: Güvenlik Güçlerimiz, Canları Pahasına 32 Yıl Boyunca Teröristle Mücadele EttiErdoğan: Güvenlik Güçlerimiz, Canları Pahasına 32 Yıl Boyunca Teröristle Mücadele Ettiİstanbul Tersanesi Komutanlığı'ndaki korvet töreni bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, eski Milli Savunma Bakanı yeni kabinenin Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu'nun da aralarında bulunduğu devletin zirvesini buluşturdu.
 • 16:04F16'ların Bakım Üssü Isparta OluyorF16'ların Bakım Üssü Isparta OluyorIsparta havacılık sektöründe kümelenme noktasında emin adımlarla ilerliyor.
 • 13:00Msb Müsteşarı Bostancı'dan İnebolu'ya Özel İlgiMilli Savunma Bakanlığı Müsteşarı Korgeneral Sezai Bostancı, geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiği İnebolu'ya ilçenin İstiklal Savaşı'ndaki önemini gösteren tarihi fotoğraflar ve belgeler ile Atatürk tablosu gönderdi.
 • 11:42Milli Savunma Bakanlığı'ndan 'Güvenli Bölge Kurulacak' Haberlerine YalanlamaMilli Savunma Bakanlığı'ndan 'Güvenli Bölge Kurulacak' Haberlerine YalanlamaMilli Savunma Bakanlığı Genel Sekreterliğinden yapılan yazılı açıklamada, görüşmeye ilişkin bazı basın yayın organlarında "Güvenli Bölge Kurulacak" başlıklı haberlerin yer aldığı anımsatıldı.
 • 11:12Bakanlıktan 'ABD Söz Verdi, Güvenli Bölge Kurulacak' Haberlerine YalanlamaBakanlıktan 'ABD Söz Verdi, Güvenli Bölge Kurulacak' Haberlerine YalanlamaMilli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Güvenli Bölge Kurulacak" başlıklı haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.
 • 18:28Dünyanın En Modern Yangın Söndürme ve Yara Savunma Simülatörü AçıldıMilli Savunma Bakanlığı Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından başlatılan ve METEKSAN Savunma Sanayi A.Ş. tarafından yapılan Yangın Söndürme ve Yara Savunma Simülatörü, Kocaeli’de bulunan Yıldızlar Su Üstü Eğitim Komutanlığı’nda açıldı.
 • 12:06Suriye Sınırındaki Güvenlik Duvarı Çalışmaları SürüyorSuriye Sınırındaki Güvenlik Duvarı Çalışmaları SürüyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Güvenlik duvarlarından detaylar Suriye sınırındaki güvenlik duvarları Çalışmalardan detaylar RAUF MALTAŞ - Türkiye ile Suriye arasındaki sınır hattına yapılacak olan 350 kilometre uzunluğundaki beton blok duvarın yarısına yakını tamamlandı.
 • 11:33Suriye Sınırına Yapılacak 350 Km Uzunluğundaki Duvarın Yarısı BittiSuriye Sınırına Yapılacak 350 Km Uzunluğundaki Duvarın Yarısı BittiSuriye'deki iç savaş ve son dönemde artan terör saldırıları yüzünden Suriye sınırına yapılacak 350 Km uzunluğundaki beton duvarın 170 Km'lik kısmı bitti.
 • 09:35Türkiye ve Azerbaycan'lı Eski Askerler KucaklaştıTürkiye ve Azerbaycan'lı Eski Askerler KucaklaştıAnadolu Aydınlar Ocağı Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek ile Azerbaycan İrevan Devlet Dram Tiyatrosu Başkanı İftihar Piriyev’in başlatmış olduğu, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki Dev Kardeşlik ve Candaşlık Projesi büyük adımlarla devam ediyor.
 • 17:25AK Parti'li Başkan Vekilinden CHP'li Meclis Üyesine 'Kabir Suali' EsprisiAK Parti'li Başkan Vekilinden CHP'li Meclis Üyesine 'Kabir Suali' EsprisiGaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Durdu Yetkinşekerci’nin toplantıda art arda sorular soran CHP’li belediye meclis üyesine yönelik yaptığı, "Kabir suali gibi soru sordun" esprisi salondakileri güldürdü.
 • 13:59Darbe Mağduru Askerler İade-i İtibar BekliyorResen Emekliler Derneği (RE-DER) Başkanı Süleyman Göncü, darbe dönemlerinde ikili ve üçlü kararnamelerle Türk Silahlı Kuvvetleri’nden ihraç edilen askerlerin, ailelerinin karşısına onurlu bir şekilde çıkmak için iade-i itibar istediklerini söyledi.
 • 16:37TBMM Milli Savunma Komisyonu (1)TBMM Milli Savunma Komisyonu (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: TBMM Milli Savunma Komisyonu toplantısı Komisyon Başkanı AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt'ın konuşması HDP İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu'nun konuşması AK Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık'ın konuşması TBMM Milli Savunma Komisyonu "Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı" Milli Savunma Komisyonunda görüşülmeye başlandı -Milli Savunma Bakanı Işık: -"Bu kanunun kapsamı tamamen terörle mücadeledir.
 • 16:21TSK Personel Kanunu Değişiyor (2)Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Milli Savunma Komisyonunda kabul edildi.
 • 16:15Milli Savunma Komisyonu'nda Hdp'li ve Ak Partili Milletvekilleri TartıştıMilli Savunma Komisyonu'nda görüşülecek kanun tasarısı hakkında daha önce komisyon üyelerine bilgilendirme toplantısı yapıldığını ileri süren HDP'li milletvekilleri ve AK Partili milletvekilleri arasında sözlü tartışma yaşandı.
 • 16:06Milli Savunma Komisyonu'nda Hdp'li ve Ak Partili Milletvekilleri TartıştıMilli Savunma Komisyonu'nda Hdp'li ve Ak Partili Milletvekilleri TartıştıMilli Savunma Komisyonu'nda HDP'li ve AK Partili milletvekilleri tartıştıMİLLİ Savunma Komisyonu'nda görüşülecek kanun tasarısı hakkında daha önce komisyon üyelerine bilgilendirme toplantısı yapıldığını ileri süren HDP'li milletvekilleri ve AK Partili milletvekilleri arasında sözlü tartışma yaşandı.
 • 15:50TBMM Milli Savunma Komisyonu (2)TBMM Milli Savunma Komisyonu (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın konuşması TBMM Milli Savunma Komisyonu "Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı" Milli Savunma Komisyonunda görüşülmeye başlandı -Milli Savunma Bakanı Işık: -"Bu kanunun kapsamı tamamen terörle mücadeledir.
 • 15:44TBMM Milli Savunma Komisyonu (3)TBMM Milli Savunma Komisyonu (3)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın sunumu TBMM Milli Savunma Komisyonu "Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı" Milli Savunma Komisyonunda görüşülmeye başlandı -Milli Savunma Bakanı Işık: -"Bu kanunun kapsamı tamamen terörle mücadeledir.
 • 14:24TBMM Milli Savunma KomisyonuMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı"nın kapsamının tamamen terörle mücadele olduğunu belirterek, "Bu kanunla ilgili başka yerlere kanunu çekmeye çalışmak haksız ve mesnetsiz bir yaklaşım olacaktır.
 • 11:08ATO Yönetiminden Bakan Yılmaz'a ZiyaretATO Yönetiminden Bakan Yılmaz'a ZiyaretAnkara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, Meclis Başkanı Nuri Gürgür, yönetim kurulu ve meclis üyeleriyle birlikte Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a ’hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.
 • 19:28Bakan Işık'tan 'Fetö/pdy' Operasyonu AçıklamasıBakan Işık'tan 'Fetö/pdy' Operasyonu AçıklamasıKocaeli Valiliği’ne gerçekleştirdiği ziyarette, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen FETÖ/PDY operasyonuna yönelik açıklamalarda bulunan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “Bu yapılan operasyonlar tamamen yargının kendi içerisinde yürüttüğü operasyonlar.
 • 11:07Bir Vatandaş Meclise, Askerin Yemek Duasında Bir Vatandaş Meclise, Askerin Yemek Duasında "Allah" Denilmesi İçin Dilekçe VerdiMersin'de bir kişi TBMM Dilekçe Komisyonu'na başvurarak, askerin yemek duasındaki "Tanrımıza hamd olsun" ifadesinin yerine ''Allah'ımıza hamd olsun''un kullanılmasını istedi.
 • 16:02Terörle Mücadelede Yeni Dönem BaşlıyorMilli Savunma Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Bakanlar Kurulu'nca onaylanan "Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı" Meclis Başkanlığı'na sunuldu.
 • 15:29TSK Personel Kanunu'nda Değişiklik Tasarısı (1)Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Başkanlığına sunuldu.
 • 08:24PYD'nin Menbic İlerleyişini Türkiye Adım Adım Takip EdiyorPYD'nin Menbic İlerleyişini Türkiye Adım Adım Takip EdiyorPYD öncülüğündeki 12 bin kişilik silahlı grup, "Menbic Asker Meclisi" adı altında Tişrin ve Karakozak bölgelerinden Menbic'e doğru ilerliyor. Türkiye ise 24 saat İHA'larla takipte.
 • 12:15TSK'nın Sivil Memurlarından Bilboardlı EylemTSK'nın Sivil Memurlarından Bilboardlı EylemSavunma ve Güvenlik Destek Hizmetleri Sendikası (SAVDES-SEN), taleplerini duyurmak için Genelkurmay Başkanlığı Kavşağındaki bilboarda reklam verdi.
 • 11:37Askeriyedeki Sivil Memurlara Maaş Artışı ÖngörülüyorAskeriyedeki Sivil Memurlara Maaş Artışı ÖngörülüyorChp İzmir Milletvekili Murat Bakan'ın askeriyede görev yapan sivil memurlarla ilgili soru önergesine, Milli Savunma Bakanlığı tarafından verilen cevapta, ücretlerde artış yapılmasının öngörüldüğü; GATA'daki eğitim öğretim planlamacılarının maaşlarına bin TL zam yapılacağı bildirildi.
 • 18:24Msb Müsteşarı Bostancı İnebolu'daMilli Savunma Bakanlığı (MSB) Müsteşarı Korgeneral Sezai Bostancı ile eşi Selma Bostancı, İnebolu ilçesini ziyaret etti.
 • 16:09Milli Savunma Bakanı Işık Pakistan Cumhurbaşkanı Hüseyin ile Bir Araya GeldiMilli Savunma Bakanı Işık Pakistan Cumhurbaşkanı Hüseyin ile Bir Araya GeldiPakistan Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin, resmi temaslarda bulunmak üzere İslamabad’da bulunan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ı kabul etti.
 • 12:34Başkan Karaosmanoğlu'ndan Bakan Işık'a Hayırlı Olsun ZiyaretiBaşkan Karaosmanoğlu'ndan Bakan Işık'a Hayırlı Olsun ZiyaretiKocaeli Büyükşehir Belediye Başkan ı İbrahim Karaosmanoğlu, Milli Savunma Bakanı ve Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’yi ziyaret etti.
 • 10:47Milli Savunma Bakanı Işık Pakistan'daPakistan Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin, resmi temaslarda bulunmak üzere İslamabad'da bulunan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ı kabul etti.
 • 16:22Emirdağlı Danıştay Üyesi Hamza Eyidemir'in Emirdağlı Danıştay Üyesi Hamza Eyidemir'in "Emirdağlı Şehitlerimiz" Adlı Kitabı YayınlandıEmirdağlı Danıştay üyesi Hamza Eyidemir tarafından kaleme alınan “Emirdağlı Şehitlerimiz” adlı kitap yayınlandı.
 • 16:01TSK'nın "İstihdam" İlanları İşkur'daÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Milli Savunma Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü ile TSK bünyesindeki görev olanakları ve personel istihdamına yönelik ilanlar, İŞKUR sisteminde yer alacak.
 • 20:53Manisa'da 560 Araçlık Otomasyonlu Otopark AçıldıManisa'da 560 Araçlık Otomasyonlu Otopark AçıldıManisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehzadeler ilçesinde yapımı tamamlanan 560 araç kapasiteli Türkiye’nin en büyük tam otomasyonlu otoparkı törenle hizmete açıldı.
 • 10:25Suriye Sınırında Askerler Teyakkuzda! 'Sakarya' Görev BaşındaSuriye Sınırında Askerler Teyakkuzda! 'Sakarya' Görev BaşındaSuriye sınırında bulunan Kilis'te, Türk askeri IŞİD tehdidine karşı teyakkuzda. 'Sakarya' olarak bilinen Çok Namlulu Roket Atar (ÇNRA) da, sınır hattına kuruldu.
 • 10:21Sivil Memurlar Bordro YaktıSivil Memurlar Bordro YaktıSivil Memurlar Sendikası SİME-SEN Türk Silahlı Kuvvetler ve Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan sivil memurlara zam kararnamesinin Maliye ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına takılmasını tepki göstererek Muğla Vergi Dairesi Başkanlığı önünde bordro yaktı.
 • 22:07İzmir'de TSK Bünyesinde Görev Yapan Sivil Memurların İsyanıİzmir'de TSK Bünyesinde Görev Yapan Sivil Memurların İsyanıİzmir'de TSK bünyesinde görev yapan sivil memurların isyanıÖlümün ayıramadığını, zam kararnamesiyle ayırdınızİZMİR'de, TSK'nın çeşitli birimlerinde sivil memur olarak görev yapar memurlar, çalışma şartlarını ve aldıkları ücretleri protesto etti.
 • 21:20TSK'daki Sivil Memurlardan EylemAskeri kurumlarda çalışan bir grup sivil memur, özlük haklarının iyileştirilmesi için eylem yaptı.
 • 20:14Sivil Askeri Memurlar Bordro YaktıSivil Askeri Memurlar Bordro YaktıMilli Savunma Bakanlığı (MSB) ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) görevli sivil memurlar kendilerine zam yapılmadığı gerekçesiyle eylem yaparak maaş bordrolarını yaktı.
 • 18:59İzmir'de TSK Bünyesinde Görev Yapan Sivil Memurlardan Protestoİzmir'de TSK Bünyesinde Görev Yapan Sivil Memurlardan Protestoİzmir'de, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) çeşitli birimlerinde sivil memur olarak görev yapar memurlar, çalışma şartlarını ve aldıkları ücretleri protesto etti.
 • 15:40Enerji Bakanı Berat Albayrak'a Önemli YetkilerEnerji Bakanı Berat Albayrak'a Önemli YetkilerEkonomide Mehmet Şimşek'in 'patron' yetkisini Başbakan alırken Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın damadı Enerji Bakanı Berat Albayrak'a da iki sürpriz görev verildi.