SON DAKİKA MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Milli Savunma Bakanlığı Haberleri

12:11
İtalya'da Cumhurbaşkanlığı Seçimi Süreci Bugün Başlıyor İtalya'da Giorgio Napolitano'nun iki hafta önce görevi bırakmasının ardından yeni Cumhurbaşkanını belirleyecek seçimin ilk turu bugün yapılacak.
İtalya'da Cumhurbaşkanlığı Seçimi Süreci Bugün Başlıyor
20:58
İso Meclisi Ocak Ayı Olağan Toplantısı Milli Savunma Bakanı Yılmaz: "Savunma sanayisi çok zor ve pahalı. Güvenliğin bedeli olmaz, özgürlüğe de paha biçilemez. Eğer, güvenliği sağlayamazsanız, özgür de olamazsınız" "Halkın gözü terazidir, o terazi şaşmaz. Verilenler hizmete verilmiştir, kişiye değil. Dolayısıyla 'AK Parti, bu oyları neden alıyor?
19:15
İso Yönetim Kurulu Başkanı Bahçıvan Açıklaması "Güvenlik ve yeni savaşlar endişesinin küresel ölçekte olduğu kadar coğrafyamızda da giderek arttığı dönemde, savunma helikopteri ATAK, gemi projesi MİL GEM, milli tank projesi ALTAY ve yerli insansız hava aracı ANKA önde gelen başarı hikayeleridir" "Bu teşvikler sayesinde son dört yılda savunma sanayisi cirosu yüzde 65’in üzerinde arttı ve 2013’te 5,1 milyar dolara yaklaştı.
18:01
İso Başkanı Bahçıvan: "İstanbul, Savunma Sanayi İçin Kilit Bir Role Kavuşacak" İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, “Savunma sanayinde yerlilik oranı 15 yılda iki kat arttı.
18:34
Malatya Valisi Kamçı'dan Ziyaretler Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Askeralma Bölge Başkanlığı ve Esenlik firmasının genel müdürlüğünü ziyaret etti.
16:23
TSK Hava Araçları 5. Ana Bakım Merkezi'nde Adeta Yeniden Üretiliyor Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın kalesi olarak anılan Ankara'daki 5. Ana Bakım Merkez (5ABM) Komutanlığı'nda, başta Kara Kuvvetleri Komutanlığı olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) envanterindeki bütün helikopterler adeta yeniden üretiliyor.
TSK Hava Araçları 5. Ana Bakım Merkezi'nde Adeta Yeniden Üretiliyor
09:37
Dünyaca Ünlü Silah Devi Türklerin Oluyor Amerika ve dünyanın ilk 5 büyük silah şirketi arasında yer alan önemli bir kurum yakında Türk bayrağı altında hizmet vermeye başlayacak
Dünyaca Ünlü Silah Devi Türklerin Oluyor
11:30
Bedellide 12 Bin Lirasını İade Etmeyen Bakanlığa Dava Açtı 2011 yılında çıkarılan bedelli askerlikten 30 bin TL ödeyerek yararlanan avukat, son çıkan bedelli yasasında fiyatın 18 bin TL olarak belirlenmesi üzerine Milli Savunma Bakanlığı’ndan 12 bin lirasının iade edilmesini istedi.
Bedellide 12 Bin Lirasını İade Etmeyen Bakanlığa Dava Açtı
19:47
Askeri Yargı Kanunlarında Değişiklik Askeri Hakimler Kurulu oluşturulmasını öngören kanun tasarısı TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi Askeri Hakimler Kurulu Milli Savunma Bakanı ile bakanın teklifi ve Başbakanın onayı ile birinci sınıf askeri hakimler arasından seçilen 4 üyeden oluşacak Kurul askeri hakimlerle ilgili mesleğe kabul etme, atama ve nakletme, yıllık ve mazeret izinleri dışındaki her türlü izinleri verme, birinci sınıfa ayırma ve birinci sınıf olma, disiplin cezası verme ve disiplin cezalarını sicilden silme,
19:07
Askeri Kanunlarında Değişiklik Milli Mayın Faaliyet Merkezi kurulması ve bazı askeri kanunlarda değişiklik yapan tasarı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi Türkiye sınırları dahilinde gerçekleştirilecek insani amaçlı mayın veya patlamamış mühimmat temizliğine yönelik "Milli Mayın Faaliyet Merkezi" kurulacak Merkez, Bakanlar Kurulu kararı ile görevlendirilmesi halinde yurt dışında da faaliyet gösterebilecek.
19:07
Askeri Kanunlarda Değişiklik Devletin şahsiyetine karşı suçlar ile ağır ve yüz kızartıcı nitelikteki bazı suçlardan yapılan yargılama neticesinde hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verilen astsubay, subayların TSK ile ilişiği kesilecek Savaş, olağanüstü hal ve sıkıyönetim hallerinde personel izinden çağrılabilecek Sivil tabip ve diş tabipleri Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde tıpta ve diş hekimliğinde uzmanlık eğitimi alabilecek TSK'ya bağlı sağlık kurum ve kuruluşlarında görevlendirilen öğretim üyesi, uzman
19:06
Askeri Kanunlarda Değişiklik Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlar ile ağır ve yüz kızartıcı nitelikteki suçlardan yapılan yargılama neticesinde haklarında hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verilen uzman erbaş ve uzman jandarmanın sözleşmeleri feshedilecek; bu suçlardan ceza alanlar Harp Akademisine de giremeyecek; öğrenci olanlar ise akademi eğitiminden çıkarılacak Erbaş ve erlerin 100 grama kadar ağırlıktaki gönderilerinin özel hizmet ücretleri hariç, posta ücretinden muaf tutulacak Tıpta ve diş
17:58
İç Güvenlik Paketi" TBMM İçişleri Komisyonu'nda Kabul Edildi Kimlik kartı, uluslararası aile cüzdanı ve mavi kart bedeli müracaat sırasında tahsil edilecek.
15:19
Askeri Hakimler Kanunu'nda Değişiklik Adalet Komisyonu'nda Komisyon tasarının Askeri Hakimler Kurulu oluşturulmasını da içeren 13 maddesini kabul etti MHP'li Başesgioğlu: "Milli Savunma Bakanının teklifi, Başbakanın onayıyla üyeleri seçilen kurul, hakimlik teminatını sağlamaz" CHP'li Aldan: "Demokrasiyi, özgürlüğü, evrenselliği, bilimi arayacağımıza bizden olanı ararsak sorunlardan kurtulamayız. Çevremizde başımıza bela olacak insanlar istemiyoruz" Askeri Yargıtay Üyesi Şimşek: "Kurula askeri yüksek yargı üyesi girmesi halinde bağımsızlık söz konusu
Askeri Hakimler Kanunu'nda Değişiklik Adalet Komisyonu'nda
22:26
İç Güvenlik Paketi İçişleri Komisyonunda TBMM İçişleri Komisyonu, 43 maddelik İç Güvenlik Paketinin 10 maddesini daha kabul ederek 35. maddeye geldi.
18:48
Gizli Bilgi ve Belge Bulundurma" Davası İzmir'de 357 sanığın yargılandığı “gizli bilgi ve belge bulundurma” davasında, dijital verilerdeki DNA'ların tespiti için sanıkların DNA örneklerinin alınmasına karar verildi.
19:15
Uteb'in 7. Değerlendirme Toplantısı Savunma Sanayi Müsteşarlığı Uzay Daire Başkanlığı'nda Teknik Danışman Gençay: "Yurt dışında bu işi yapan büyük ülkeler gibi, Türkiye'nin, önümüzdeki yıllarda Uzay Ajansı'na sahip olması, uzayla, uydu ve fırlatma ile ilgili projelerini bir eşgüdüme getirip, kurumlar arası koordinasyonu sağlayacak bütçe.
17:18
Askerde Yaralanan Demir, 500 Bin Liralık Tazminat Davası Açtı Van’ın Çaldıran ilçesinde yaşayan ve 2013 yılında askerlik görevini yaparken meydana gelen bir kazada sol ayağından yaralanan, ardından 14 ameliyat geçirip çürük raporu verilerek evine gönderilen Barış Demir, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi’ne 500 bin liralık tazminat davası açtı.
Askerde Yaralanan Demir, 500 Bin Liralık Tazminat Davası Açtı
11:45
Kaza Sonucu Yaralanan Askerden, 500 Bin Liralık Tazminat Davası 2013'te askerlik görevini yaparken meydana gelen bir kazada sol ayağından yaralanan Barış Demir, Askeri Yüksek İdare Mahkemesine 500 bin liralık tazminat davası açtı.
Kaza Sonucu Yaralanan Askerden, 500 Bin Liralık Tazminat Davası
11:17
Askerde Kazaya, 500 Bin Liralık Tazminat Davası Van'ın Çaldıran İlçesi'nde yaşayan ve 2013 yılında askerlik görevini yaparken meydana gelen bir kazada sol ayağından yaralanan, ardından 14 ameliyat geçirip çürük raporu verilerek evine gönderilen Barış Demir, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi'ne 500 bin liralık tazminat davası açtı.
Askerde Kazaya, 500 Bin Liralık Tazminat Davası
09:30
Gaziantep Havalimanı'nın Pisti Çürük Çıktı Yap-boz tahtasına dönen Gaziantep Havalimanı pistinin dolgusunu yapan firmanın, eksik ve yanlış malzeme kullandığı ve pistin çok sık tamirat gördüğü belirlendi.
Gaziantep Havalimanı'nın Pisti Çürük Çıktı
09:26
19 Ocak Pazartesi Gazeteleri, En Çok Satan Gazeteler HABERLER.COM gazete manşetleri. Güncel haberler ve 19 Ocak Pazartesi gününün gazete manşetleri. Haftanın ilk gününde gazeteler manşetlerine hangi haberleri taşıdı ? Son dakika haberler ve en çok satan gazetelerin manşetleri.
19 Ocak Pazartesi Gazeteleri, En Çok Satan Gazeteler
09:25
19.01.2015 Gazete Manşetleri ve Haberleri HABERLER.COM gazete manşetleri. Güncel haberler ve 19 Ocak Pazartesi gününün gazete manşetleri. Haftanın ilk gününde gazeteler manşetlerine hangi haberleri taşıdı ? Son dakika haberler ve en çok satan gazetelerin manşetleri.
19.01.2015 Gazete Manşetleri ve Haberleri
08:45
Haberler ve En Çok Satan Gazetelerden Manşetler Güncel haberler ve 19 Ocak Pazartesi gününün gazete manşetleri. Haftanın ilk gününde gazeteler manşetlerine hangi haberleri taşıdı ? Son dakika haberler ve en çok satan gazetelerin manşetleri.
Haberler ve En Çok Satan Gazetelerden Manşetler
08:40
Gazete Manşetleri ve Son Dakika Haberler (20 Ocak Salı) 20.01.2015 Güncel haberler ve 20 Ocak Salı gününün gazete manşetleri. Haftanın ilk gününde gazeteler manşetlerine hangi haberleri taşıdı ? Son dakika haberler ve en çok satan gazetelerin manşetleri.
Gazete Manşetleri ve Son Dakika Haberler (20 Ocak Salı)
07:38
Türkiye İlk Milli Lazer Silahını Yapıyor Türk mühendisler ABD'nin kullandığı lazer silahının benzerinin ilk prototipini yaptı. 'Lazer Silah Sistemi' prototipi, izlediği hedefe odaklanıp yok ediyor.
Türkiye İlk Milli Lazer Silahını Yapıyor
10:54
Marmara Üniversitesi'nin 132'inci Kuruluş Yılı Kutlandı Haber Murat DELİKLİTAŞ - Kamera Zeki GÜNAL İSTANBUL DHA İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi'nin 132'nci kuruluş yıldönümü kutlandı.
Marmara Üniversitesi'nin 132'inci Kuruluş Yılı Kutlandı
10:38
Marmara Üniversitesi'nin 132'inci Kuruluş Yılı Kutlandı İstanbul yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi'nin 132'nci kuruluş yıldönümü kutlandı.
Marmara Üniversitesi'nin 132'inci Kuruluş Yılı Kutlandı
18:19
"Mayın Temizlemenin Yabancılara Verilmesi Türkiye'yi Küçük Düşürür" MHP Antalya Milletvekili Doç. Dr. Mehmet Günal, mayın temizleme faaliyetlerinin yabancılara verilmesinin Türkiye'yi küçük düşüreceğini savundu.
11:05
Devlet, Doğalgaz Faturasını Bilgisayar Yazılımıyla Azaltacak Kamu kuruluşları, Almanya'da geliştirilen bilgisayar yazılımı sayesinde kalorifer kazanının boşa çalışmasının önüne geçilerek yakıttan yüzde 30 tasarruf sağlayacak.
Devlet, Doğalgaz Faturasını Bilgisayar Yazılımıyla Azaltacak
19:26
Milli Mayın Faaliyet Merkezi Kuruluyor Tasarı'nın birinci bölümünde yer alan maddeler TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi Mayın faaliyetlerine ilişkin yapılacak mal ve hizmet alımlarında eşit koşullarda yerli firmalara öncelik verilecek.
18:02
Gizli Bilgi ve Belge Bulundurma" Davası İzmir'de 357 sanığın yargılandığı “Gizli bilgi ve belge bulundurma” davasında, sanık Onur Süer’in Marmaris’teki evinde yapılan aramaya katılan polis memuru tanık olarak dinlenildi.
17:52
Gizli Bilgi ve Belge Bulundurma" Davası İzmir'de 357 sanığın yargılandığı “Gizli bilgi ve belge bulundurma” davasında, sanık Bilgin Özkaynak’ın Sapanca’daki evindeki aramaya katılan polis memuru dinlenildi.
12:15
100. Yıl Törenleri Dolayısıyla Çanakkale Savaşı Alanları Ziyaretçilere Kapatılıyor Çanakkale savaşlarının 100. yılı törenleri sebebiyle 18 Mart günü Şehitler Abidesi’nin bulunduğu bölge, 24 Nisan günü Gelibolu Yarımadası, 25 Nisan günü ise tören yapılacak bölgelere ziyaretçi alınmayacağı açıklandı.
100. Yıl Törenleri Dolayısıyla Çanakkale Savaşı Alanları Ziyaretçilere Kapatılıyor
18:44
Gizli Bilgi ve Belge Bulundurma" Davası İzmir'de 357 sanığın yargılandığı “Gizli bilgi ve belge bulundurma” davasında, sanık Narin Korkmaz’ın evindeki aramaya katılan polis memuru tanık olarak dinlenildi.
16:25
Gizli Bilgi ve Belge Bulundurma" Davası İzmir'de 357 sanığın yargılandığı davada tanık polislerin dinlenilmesine devam edildi.
16:05
2015-2019 Stratejik Planı SOSYAL GÜVENLİK KURUMU STRATEJİK PLANI 2015-2019 i STRATEJİK PLAN 2015-2019 2015-2019 STRA TEJİK PLAN Ziyabey Caddesi No:6 Balgat/Ankara Tel.: 207 81 14 Faks: 207 84 66 e-posta: sp@sgk.gov.tr SOSYAL GÜVENLİK KURUMU STRATEJİK PLANI 2015-2019 ii SOSYAL GÜVENLİK KURUMU STRATEJİK PLANI 2015-2019 iii STRATEJİK PLAN 2015-2019 SOSYAL GÜVENLİK KURUMU STRATEJİK PLANI 2015-2019 iv SOSYAL GÜVENLİK KURUMU STRATEJİK PLANI 2015-2019 v Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını aramayı itiyat
13:49
Gelibolu Yarımadası Ziyaretinde 100'ncü Yıl Yasağı Çanakkale Savaşları'nın 100'ncü yıldönümü nedeniyle, 18 Mart ve 24-25 Nisan 2015 tarihlerinde çeşitli etkinlikler düzenlenecek.
Gelibolu Yarımadası Ziyaretinde 100'ncü Yıl Yasağı
12:43
Gizli Bilgi ve Belge Bulundurma" Davası İzmir'de 357 sanığın yargılandığı “Gizli bilgi ve belge bulundurma” davasında, tanıkların dinlenilmesine devam edildi.
Gizli Bilgi ve Belge Bulundurma' Davası
12:03
Atatürk Orman Çiftliği 22 Bin Dekar Arazi Kaybına Uğradı Atatürk tarafından vasiyet mektubu ile hazineye bağışlandığında 55 bin 538 dekar arazi varlığına sahip olan AOÇ, 1939-1983 yılları arasında 22 bin 282 dekar arazi kaybına uğradı.
Atatürk Orman Çiftliği 22 Bin Dekar Arazi Kaybına Uğradı
11:18
Çanakkale'deki Törenler Sırasında Şehitlikler Ziyarete Kapatılacak Çanakkale Savaşları için bu yıl 18 Mart ile 24 ve 25 Nisan tarihlerinde yapılacak törenler dolayısıyla bölge ziyarete kapatılacak.
Çanakkale'deki Törenler Sırasında Şehitlikler Ziyarete Kapatılacak
10:22
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na Uçan 'Kale', Uçan Kale'nin Resimleri Boeing firmasına CH-47F Chinook tipi VIP helikopter siparişi veren Milli Savunma Bakanlığı bu helikopterlerden birini Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na tahsis edecek.
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na Uçan 'Kale', Uçan Kale'nin Resimleri
07:35
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na Uçan 'Kale' Boeing firmasına CH-47F Chinook tipi VIP helikopter siparişi veren Milli Savunma Bakanlığı bu helikopterlerden birini Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na tahsis edecek.
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na Uçan 'Kale'
18:36
Gizli Bilgi ve Belge Davasında Eski Emniyet Müdürü Tanık Oldu İzmir'de, aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 357 sanığın tamamının tutuksuz yargılandığı 'gizli bilgi ve belge bulundurma' davasına bugün de devam edildi.
Gizli Bilgi ve Belge Davasında Eski Emniyet Müdürü Tanık Oldu
13:17
Elvan: "Ulusal Konum Belirleme Sistemi'ni Ülkemizde de Kuracağız" e-Devlet Kapısı Ödül Töreni-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan: -"GPS'e alternatif olan bir sistemi, yani Ulusal Konum Belirleme Sistemi'ni ülkemizde de kuracağız"-"Bugün itibariyle e-Devlet Kapısı kullanıcı sayısı 20 milyonu geçti.
Elvan: 'Ulusal Konum Belirleme Sistemi'ni Ülkemizde de Kuracağız'
13:09
E-Devlet Kapısı 20 Milyonuncu Kullanıcı Ödül Töreni Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, “Türksat’ın yapmış olduğu önemli çalışmalardan bir tanesi de ‘ulusal konum belirleme’ projesi. İnşallah artık kendi GPS’e alternatif olan bir sistemi ‘ulusal konum belirleme sistemi’ni ülkemizde de kuracağız. Türkiye olarak bizde kendi ulusal konum belirleme sistemimizi geliştirme yönünde önemli çalışmalara başlamıştık” dedi.
E-Devlet Kapısı 20 Milyonuncu Kullanıcı Ödül Töreni
12:43
E-Devlet Kapısı Ödül Töreni Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan: "GPS'e alternatif olan bir sistemi, yani Ulusal Konum Belirleme Sistemi'ni ülkemizde de kuracağız" "Bugün itibariyle e Devlet Kapısı kullanıcı sayısı 20 milyonu geçti.
E-Devlet Kapısı Ödül Töreni
18:16
Gizli Bilgi ve Belge Bulundurma" Davası İzmir'de tutuksuz 357 sanığın yargılandığı davada, tanıklar dinlenildi.
15:32
Gizli Bilgi Belge Davasında Yeni Duruşma Maratonu İzmir'de, aralarında üst düzey askerleri-n de bulunduğu tutuksuz 357 sanığın yargılandığı 'Gizli bilgi ve belge bulundurma' dava dosyasının Anayasa Mahkemesi'ne gönderilmesi istemi mahkeme başkanı Orhan Kızıltaş ve heyet üyeleri tarafından kabul edilmedi.
Gizli Bilgi Belge Davasında Yeni Duruşma Maratonu
15:21
Topkapı Müzesinde Açılış Töreni Kültür ve Turizm Bakanı Çelik: "Bakanlığımız tarafından Topkapı Sarayı'nın fiziksel anlamda yenilenmesinin, korunmasının ötesinde, aynı zamanda saray geleneklerinin yeniden ihya edilmesine de özel bir önem verilmektedir" "Topkapı Sarayı'na özelikle son yıllarda gençlerin artan ilgisi, buranın mekan kimliğinin.
Topkapı Müzesinde Açılış Töreni
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.01.2015 14:28:29. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI HABERLERİ
[Hata Bildir]