16:1500
SON DAKİKA MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Milli Savunma Bakanlığı Haberleri

  KPSS-2014/2 Tercih ve Atama Sonuçları - Ösym

  KPSS-2014/2 Tercih ve Atama Sonuçları - Ösym

  ÖSYM'den 2014 KPSS/2 tercih dönemi devam ediyor. KPSS tercihleri 17-26 Kasım arasında yapılacak. 2014/2 tercih ve atama sonuçları (Dün 11:27)

   

  Genelkurmay Adli Müşaviri Albay Köse'nin Avukatı Ahi Açıklaması

  "(Genelkurmay ve MSB'ye sahte isimli ihbar mektubu gönderen kişiler) Bu kişilerin, Askeri Yargıtayda devam eden disiplin ve adli soruşturmaları, etkileme maksadıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak 'paralel yapı' iddialarıyla ilgili devam eden soruşturma kapsamında ifade verdikleri düşünülmektedir" "Bu kişilerin şahsi menfaatleri doğrultusunda gerçeklerle hiçbir ilgisi olmayan mesnetsiz iddiaları, kendileri hakkında yapılabilecek adli ve idari işlemleri etkisiz kılma ve bu süreçte (25 Kasım 2014 Salı )

   

  'Siyasi Partilere 531 Milyon Lira Yardım'

  "Siyasi Partilere 531 Milyon Lira Yardım"

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2015 seçimleri kapsamında siyasi partilere verilecek ödeneğin 531 milyon lira olduğunu kamuoyuna duyurdu. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  "Sayıştay Ne Diyorsa, Biz Onu Yapacağız"

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Sayıştay ne diyorsa, biz onu yapacağız." dedi. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Jandarma Karakolları İçin 1 Milyar Lira Harcandı

  Jandarma Karakolları İçin 1 Milyar Lira Harcandı

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, toplam 204 adet jandarma karakolunun ihale bedeli toplamının 1 milyar 26 milyon 894 bin 413 TL olduğunu bildirdi. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Tayan'a 50. Yıl Sürprizi

  Tayan'a 50. Yıl Sürprizi

  CHP Bursa İl Başkanı Metin Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve milletvekilliği yapan atan Turhan Tayan’a sürpriz yaptı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Mahalle Muhtarlarına Evlendirme Yetkisi Geliyor

  Mahalle Muhtarlarına Evlendirme Yetkisi Geliyor

  İçişleri Bakanlığı'nın hazırlayıp Meclis'e sunduğu "İç Güvenlik Paketi" ile köyken mahalleye dönüştürülen mahalle muhtarlıklarına, evlendirme yetkisi verilecek. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Askeri Kanunlarda Değişiklik

  Askeri Kanunlarda Değişiklik

  Devletin şahsiyetine karşı suçlar ile ağır ve yüz kızartıcı nitelikteki bazı suçlardan yapılan yargılama neticesinde hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verilen astsubay, subayların TSK ile ilişiği kesilecek Savaş, olağanüstü hal ve sıkıyönetim hallerinde personel izinden çağrılabilecek Sivil tabip ve diş tabipleri Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde tıpta ve diş hekimliğinde uzmanlık eğitimi alabilecek TSK'ya bağlı sağlık kurum ve kuruluşlarında görevlendirilen öğretim üyesi, uzman (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Askeri Kanunlarda Değişiklik

  Askeri Kanunlarda Değişiklik

  Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlar ile ağır ve yüz kızartıcı nitelikteki suçlardan yapılan yargılama neticesinde haklarında hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verilen uzman erbaş ve uzman jandarmanın sözleşmeleri feshedilecek; bu suçlardan ceza alanlar Harp Akademisine de giremeyecek; öğrenci olanlar ise akademi eğitiminden çıkarılacak Erbaş ve erlerin 100 grama kadar ağırlıktaki gönderilerinin özel hizmet ücretleri hariç, posta ücretinden muaf tutulacak Tıpta ve diş (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  İç Güvenlik Paketi Meclis'te

  Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, emniyet, jandarma ve sahil güvenlik teşkilatlarında yapısal değişiklikler içeriyor İçişleri Bakanı, Jandarma Genel Komutanlığı'nda general rütbesinde olmayan daire başkanlarıyla il ve ilçe jandarma komutanlarını, Sahil Güvenlik Komutanlığı'nda amiraller haricindeki kurmay başkanı, karargahta görevli başkanlar ve bölge komutanlarını atayacak Askeri nitelikte olmayan (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  İç Güvenlik Paketi Meclis'te

  Tasarıya göre, kimlik kartı, uluslararası aile cüzdanı ve mavi kart bedeli müracaat sırasında tahsil edilecek. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Askeri Yüksek Disiplin Kurulu Üye Sayısı 9'a Çıkarılıyor

  Millî Savunma Bakanlığı'nca hazırlanan ve Bakanlar Kurulu'nca 3.11.2014 tarihinde kararlaştırılan "Millî Mayın Faaliyet Merkezi Kurulmasına İlişkin Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı", Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na sunuldu. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  27 Yıl Önce Geçirdiği Kazada Bacağını Kaybetti, Kaza Dosyasını Bulamıyor

  Batman’da 27 önce yıl tren yolu üzerinden geçtiği sırada trenin çarpması sonucu sağ bacağını kaybeden 39 yaşındaki Süleyman Erdem kaza tarihinden sonra yaptığı araştırmalara rağmen kendisiyle ilgili hazırlanan dosyaya ulaşamadığını ileri sürdü. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Askeri Kanunlarda Değişiklik

  Milli Mayın Merkezi kurulması ile Askerlik ve TSK İç Hizmet kanunlarında değişiklik öngören kanun tasarısı TBMM Başkanlığı'na sunuldu Tasarıya göre, Türkiye sınırları dahilinde gerçekleştirilecek insani amaçlı mayın veya patlamamış mühimmat temizliğine yönelik Milli Mayın Merkezi kurulacak Merkezin faaliyetleri kapsamında kullanılmak üzere yurtdışından getirilecek her türlü araç, makine, teçhizat ve hayvan gümrük vergilerinden muaf olacak Türk vatandaşlığına sonradan alınanlar askerliklerini, (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Milli Mayın Faaliyet Merkezi Kuruluyor

  Milli Mayın Faaliyet Merkezi Kuruluyor

  Millî Savunma Bakanlığı'nca hazırlanan ve Başkanlığa arzı Bakanlar Kurulu'nca 3.11.2014 tarihinde kararlaştırılan 'Millî Mayın Faaliyet Merkezi Kurulmasına İlişkin Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı', Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına sunuldu. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Güvenlik Paketi Meclis'e Gönderildi

  Güvenlik Paketi Meclis'e Gönderildi

  AK Parti iktidarı tarafından hazırlanan Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına gönderildi. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  İç Güvenlik Reformu Paketi ile Kolluk Kuvvetlerinin Yetkileri Yeniden Düzenleniyor

  İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun imzasını taşıyan 43 maddelik “Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu ile Bazın Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı” TBMM Başkanlığı’na sunuldu. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Erdoğan'dan Çanakkale İçin 100. Yıl Talimatı

  Erdoğan'dan Çanakkale İçin 100. Yıl Talimatı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Çanakkale savaşının 100. yılında en görkemli Çanakkale anma töreni yapılacak. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Çankırı'da Mehmetçik Dershanesi Açıldı

  Çankırı'da Mehmetçik Dershanesi Açıldı

  Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında Çankırı'da Mehmetçik Dershanesi açıldı. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
27.11.2014 16:15:48. #1.12#