12:0500
SON DAKİKA MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Milli Savunma Bakanlığı Haberleri

   

  Şehit Mezarlarına, Defineciler Dadandı

  Şehit Mezarlarına, Defineciler Dadandı

  Büyük Taarruz'da şehit düşen ve yerleri, geçen 92 yıllık sürede sadece köyün yaşlıları tarafından bilinen toplu şehit mezarları, defineciler tarafından tahrip ediliyor Araştırmacı yazar Özpunar: "Günümüzde şehit mezarlarını bekleyen tehlike, defineciler. (Bugün 11:50)

   

  Milli Savunma Bakanı Yılmaz Açıklaması

  Milli Savunma Bakanı Yılmaz Açıklaması

  "Bakanlığımıza bağlı depreme karşı hassas olduğu tespit edilen 2 bin 439 adet bina var. Bu binalardan 119'u güçlendirilmiş, 1620'si için güçlendirme kararı alınmış, 700 bina ise boşaltılmıştır" "Depreme karşı önlem almak amacıyla 2011'de 12 milyon 500 bin lira kaynak planlanmıştır. (Dün 13:31)

   

  Milli Savunma, 2 Bin Hasarlı Binalarının Olduğunu Açıkladı

  Milli Savunma, 2 Bin Hasarlı Binalarının Olduğunu Açıkladı

  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye genelinde Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı depreme karşı hassas olduğu tespit edilen yaklaşık 2 bin bina olduğunu belirtti. (25 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Meraları Kiraya Verilen Köylüler Şokta

  Meraları Kiraya Verilen Köylüler Şokta

  Bursa’nın Yenişehir ilçesine bağlı Çardakköy sakinleri, mera arazisinin kendilerinin haberi olmadan kiralanmasının şokunu yaşıyor. (24 Ağustos 2014 Pazar )

   

  Cumhurbaşkanlığı Devir Teslim Töreni Davet Listesi

  Cumhurbaşkanlığı Devir Teslim Töreni Davet Listesi

  10 Ağustos’ta yapılan seçimlerde halkın oyu ile Türkiye’nin 12. Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ın yemin ve devir teslim törenine yabancı devletlerden 5’i devlet başkanı, 9’u Cumhurbaşkanı, 8’i Başbakan, 19’u bakan olmak üzere çok sayıda davetli katılacak. (23 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  Filipinler, Liberya'daki Barış Gücü Askerlerini Geri Çekiyor

  Filipinler, Liberya'daki Barış Gücü Askerlerini Geri Çekiyor

  Filipinler hükümeti, Liberya'daki Ebola salgını nedeniyle bölgedeki barış gücü askerlerini geri çekiyor. (23 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  Mersin'de Davullu Zurnalı Cenaze Töreni

  Trafik kazasında oğlunu kaybeden anneye, Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Dairesi Başkanlığı tarafından oğlunun adının yazılı olduğu asker künyesi hediye edildi. (23 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  Askere Gitmeden Ölen Gencin Ailesine, Anlamlı Bir Destek Geldi

  Askere Gitmeden Ölen Gencin Ailesine, Anlamlı Bir Destek Geldi

  Milli Savunma Bakanlığı, Mersin'de ehliyetsiz genç sürücünün çarparak ölümüne yol açtığı üniversite son sınıf öğrencisi Mehmet Sınar'ın annesine oğlunun künyesini verdi. (23 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  Cumhurbaşkanlığı Savunma Reformu Çalışma Grubu, Bedelli Askerlik Uygulamasına Son Verilmesini İstedi

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün talimatıyla kurulan Savunma Reformu Çalışma Grubu hazırladığı "Savunma Reformu Raporu"nda TSK'nın sivillerle ilişkisi konusunda önerilerde bulundu. (22 Ağustos 2014 Cuma )

   

  TSK'ya Pentagon Modeli

  Rapordan: "Siyasi otoritenin silahlı kuvvetlerle ilişkisi diğer kamu kuruluşlarıyla olan ilişkilerine, örneğin herhangi bir genel müdürlükle olan ilişkilerine benzeyemez. Demokratik rejimlerde son söz daima siyasi otoritede olmakla birlikte, silahlı kuvvetlerin kendine göre bir hiyerarşisi, disiplin, terfi ve tayin kuralları ve bu gibi alanlarda belli bir ölçüde takdir yetkisi vardır. (22 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Antik Likya Yolu'nun kapsamlı haritası çıkartıldı -

  Antik Likya Yolu'nun kapsamlı haritası çıkartıldı -

  Antalya Valiliği ile Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünce yürütülen "Antik Likya Yolları Haritası ve Yürüyüş Rehberi Projesi" kapsamında, Muğla'nın Fethiye ilçesinden başlayarak Antalya'nın Hisarçandır köyünde sona eren "Antik Likya Yolu"nun kapsamlı haritasının çıkarıldığı bildirildi. (20 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Antik Likya Yolu'nun Kapsamlı Haritası Çıkartıldı

  Antik Likya Yolu'nun Kapsamlı Haritası Çıkartıldı

  Muğla Antalya arasındaki 510 kilometrelik Antik Likya Yolu kapsamlı bir haritayla doğa sporcuları ve antik rotayı kullanacak turistlerin ilgisine sunuldu Projenin hayata geçirilmesiyle önümüzdeki yıl 100 binin üzerinde yürüyüşçünün bölgeye gelmesi hedefleniyor. (20 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

 

  Uzun Dönem Askerlik Yapacak Olan Erlerin Sevk Tarihleri Değiştirildi

  Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Ağustos celbinde uzun dönem askerlik yapacak olan erlerin sevk tarihlerinde değişiklik yapıldı. (15 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Msb'den "Sevk Tarihi Değişikliği" Açıklaması

  1994'e 3 tertip ikinci grup olarak silah altına alınacak erlerin, 17 19 Eylül olan sevk tarihlerinin 10 12 Eylül olarak değiştirildiği bildirildi. (15 Ağustos 2014 Cuma )

   

  "Er"Lerin Askerlerin Sevk Tarihleri Öne Çekildi

  Milli Savunma Bakanlığı Ağustos 2014 celbinde 1994'/3 tertip ikinci grup olarak silahaltına alınacak erlerin 17-19 Eylül olan sevk tarihlerinin 10-12 Eylül olarak değiştirildiğini açıkladı. (15 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Bakanlıklara Ait Atama Kararları

  Bakanlıklara Ait Atama Kararları

  Başbakan Yardımcılığı, Adalet, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Çevre ve Şehircilik, Dışişleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gençlik ve Spor, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Gümrük ve Ticaret, Kültür ve Turizm, Milli Eğitim, Milli Savunma, Orman ve Su İşleri, Sağlık ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlıklarına ait atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. (15 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Bakanlıklarda Atama Depremi

  Başbakan Yardımcılığı, Adalet, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Çevre ve Şehircilik, Dışişleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gençlik ve Spor, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Gümrük ve Ticaret, Kültür ve Turizm, Millî Eğitim, Millî Savunma, Orman ve Su İşleri, Sağlık ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlıklarına Ait Atama Kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. (15 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Bakanlıklara Yeni Atamalar Yapıldı

  Bakanlıklara Yeni Atamalar Yapıldı

  Bazı bakanlıkların kurum ve kuruluşlarına ait atama kararları Resmi Gazetede yayımlandı. (15 Ağustos 2014 Cuma )

   

  İsrail'in Gazze Saldırıları

  İsrail'in Gazze Saldırıları

  TBMM Dilekçe Komisyonu'na yapılan binlerce başvuruda, İsrail'in Gazze saldırısının, uluslararası sözleşmelere ve TCK'ya göre savaş suçu ve insanlığa karşı işlenmiş suçlar olduğu belirtilerek, bu suçları işleyenlerin yargılanmaları ve cezalandırılmaları istendi Dilekçeden: "Türkiye’den gidip bu insanlık. (12 Ağustos 2014 Salı )

   

  Bakan Yılmaz: Yeni Türkiye Eskisinden Farklı Olmalı

  Bakan Yılmaz: Yeni Türkiye Eskisinden Farklı Olmalı

  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yeni bir milat olduğunu belirterek, "Yeni Türkiye'nin eskisinden farklı olması lazım" dedi. (11 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Bakan Yılmaz: 'Yunanistan'ın Ada İşgali Doğru Değildir'

  Bakan Yılmaz: "Yunanistan'ın Ada İşgali Doğru Değildir"

  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Yunanistan’ın iki adayı işgal ettiği yönünde çıkan haberlerin doğru olmadığını söyledi. (11 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Bakan Yılmaz İşgal Haberlerini Yalanladı

  Bakan Yılmaz İşgal Haberlerini Yalanladı

  Sivas Valisi Alim Barut'u makamında ziyaret eden Yılmaz, adaların işgal edildiği iddiasını yalanladı. (11 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Yabancı Ülke ve Kuruluşlara Yapılacak Savunma Amaçlı Yardımlar

  Yabancı Ülke ve Kuruluşlara Yapılacak Savunma Amaçlı Yardımlar

  Yabancı ülke ve kuruluşlara yapılacak savunma ve güvenlik amaçlı hibe ve yardım ödemelerine ilişkin esaslar yeniden düzenlendi. (09 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  Savunma Amaçlı Yardım Ödemelerinin Esasları Yeniden Düzenlendi

  Savunma Amaçlı Yardım Ödemelerinin Esasları Yeniden Düzenlendi

  Yabancı ülke ve kuruluşlara yapılacak savunma ve güvenlik amaçlı hibe ve yardım ödemelerine ilişkin esaslarda değişiklik yapıldı. (09 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  Askeriyeye Bağlı Döner Sermayeli Kuruluşlara 25 Milyon TL Sermaye

  Askeriyeye Bağlı Döner Sermayeli Kuruluşlara 25 Milyon TL Sermaye

  Millî Savunma Bakanlığı ile Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına Bağlı Kurumlardaki Döner Sermayeli Kuruluşlara Tahsis Edilen Sermayenin 25 milyon TL'ye Çıkarılması Hakkında Karar Resmi Gazete'de yayımlandı. (06 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Milli Savunma Bakanlığından "İntihar" Haberlerine Yalanlama

  Milli Savunma Bakanlığı, askerlerin ailelerine maaş bağlanması için intihar ettikleri yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı. (05 Ağustos 2014 Salı )

   

  "Askerler Ailelerine Maaş Bağlanması İçin İntihar Ediyor" Haberine Yalanlama

  Milli Savunma Bakanlığı, Bakan İsmet Yılmaz'ın kendisiyle görüşen asker ailelerine, "Askerler anne ve babalarına maaş bağlanması için intihar ediyorlar" dediği şeklindeki haberi yalanladı. (05 Ağustos 2014 Salı )

   

  Milli Savunma Bakanlığı: "Askerler Para İçin İntihar Ediyor" Haberleri Gerçek Dışı

  Milli Savunma Bakanlığı, askerlerin ailelerine maaş bağlanması için intihar ettikleri yönündeki haberleri yalanladı. (05 Ağustos 2014 Salı )

   

  Milli Savunma Bakanlığı Açıklaması

  Milli Savunma Bakanlığı Açıklaması

  "Şüpheli Ölümler ve Mağdurlar Derneği Başkanı Oktay Can'ın, Milli Savunma Bakanı ile görüştüğünü ve kendisine 'Bu çocuklar anne ve babalarının maaşa bağlanmasını istediği için kendileri intihar ediyorlar' dediğini iddia eden bir haber yayınlanmıştır. (05 Ağustos 2014 Salı )

   

  Atama Kararları Resmi Gazete'de

  Başbakan Yardımcılığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gümrük ve Ticaret, Kültür ve Turizm, Millî Eğitim, Millî Savunma ile Orman ve Su İşleri Bakanlıklarına Ait Atama Kararları Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. (03 Ağustos 2014 Pazar )

   

  Atama Kararları

  Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Bilgin, başka bir göreve atanmak üzere görevinden alınırken, İŞKUR Genel Müdür Yardımcılığına ise Uzunkaya atandı Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Kültür ve Turizm, Milli Savunma ile Orman ve Su İşleri Bakanlıklarına ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. (03 Ağustos 2014 Pazar )

   

  Milli Savunma Bakanı Yılmaz Açıklaması

  Milli Savunma Bakanı Yılmaz Açıklaması

  "(Bakayaların oy kullanması) Bu seçimde 'Ben bakayayım, seçim için sandığa gidersem polis tarafından veya başka bir şekilde alıkonulurum veya sorguya tabi tutulurum' diye hiçbir kaygıya gerek kalmaksızın herkes gitsin oyunu kullansın" (01 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Milli Savunma Bakanı Yılmaz Açıklaması

  Milli Savunma Bakanı Yılmaz Açıklaması

  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı seçiminde bakaya durumunda olanların gönül rahatlığı ile oyunu kullanabileceğini söyledi. (01 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Milli Savunma Bakanı Yılmaz'dan Bedelliye Yeşil Işık

  Milli Savunma Bakanı Yılmaz'dan Bedelliye Yeşil Işık

  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerlik konusunda, "Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrası bu yolda yapılacak değerlendirmenin sonucuna bakacağız" dedi. (01 Ağustos 2014 Cuma )

   

  F-16'lar 'Hayalet' Olacak

  F-16'lar "Hayalet" Olacak

  TÜBİTAK tarafından başlatılan Elektronik Harp Podu Projesi ile F-16 savaş uçakları, harekat esnasında düşman radarları ve hava savunma sistemlerine karşı... (28 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Atama ve Görevden Almalar Resmi Gazete'de

  Başbakanlık ile başbakan yardımcılığı, Avrupa Birliği, Çevre ve Şehircilik, Dışişleri, Ekonomi, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gençlik ve Spor, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Gümrük ve Ticaret, Kültür ve Turizm, Millî Eğitim, Millî Savunma ve Orman ve Su İşleri bakanlıklarına ait atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. (27 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Atama Kararları

  Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Gökmen'in görevinden alınmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı Bazı bakanlıklarda çeşitli görevlere atamalar yapıldı. (27 Temmuz 2014 Pazar )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
27.08.2014 12:05:56. #1.11#