SON DAKİKA MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Milli Savunma Bakanlığı Haberleri

 • 14:4364. Hükümetin KurulmasıSivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, 64. Hükümet'te Milli Savunma Bakanlığı görevi verilen İsmet Yılmaz'ı tebrik etti.
 • 14:13Milli Savunma Bakanı Yılmaz Görevi Vecdi Gönül'den DevraldıGeçici hükümette Milli Savunma Bakanı olarak görev yapan Vecdi Gönül, görevini 64'üncü hükümetin yeni bakanı İsmet Yılmaz'a devretti.
 • 11:23Milli Savunma Bakanlığında Devir Teslim TöreniMilli Savunma Bakanlığında Devir Teslim TöreniGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Vecdi Gönül ve İsmet Yılmaz'ın merdivenlerden çıkmaları-Gönül ve Yılmaz'ın basına poz vermesi-Makan odasına giriş-Gönül ve Yılmaz'dan detay-Yılmaz'ın açıklamaları-Gönül'ün açıklaması-Hediye takdimi-Yılmaz'ın beraberindeki heyetle beraber Gönül'ü uğurlaması ANKARA - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı 64. Hükümet'te Milli Savunma Bakanlığı görevine getirilen İsmet Yılmaz, görevi Vecdi Gönül'den devraldı.
 • 10:43Afganistan'da Ordu Helikopteri Acil İniş YaptıI Afganistan'ın kuzeyindeki Faryab vilayetinin Peştunkot ilçesinde Afgan Milli Ordusu'nu taşıyan Mi-17 tipi helikopterin acil iniş yaptığı bildirildi.
 • 17:5964. Hükümet'in Kurulması - AK Parti Sivas İl Başkanı Şahin64. Hükümet'in Kurulması - AK Parti Sivas İl Başkanı ŞahinGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti Sivas İl Başkanı Ziya Şahin'in açıklaması - Esnafların açıklamaları 64. Hükümet'in kurulması- AK Parti Sivas İl Başkanı Şahin: - "Sayın İsmet Yılmaz'a TBMM Başkanlığı görevinden dolayı teşekkür ediyoruz.
 • 17:55Manisa'da Vali Yardımcılarının Görev Dağılımı Yeniden DüzenlendiManisa Vali Yardımcısı olarak görev yapan 11 ismin görev ve sorumluluk alanları yeniden düzenlendi.
 • 16:2664. Hükümet'in KurulmasıAK Parti Sivas İl Başkanı Ziya Şahin, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan 64. Hükümet'te İsmet Yılmaz'a Milli Savunma Bakanlığı görevi verilmesinin kendileri için gurur kaynağı olduğunu bildirdi.
 • 09:44Uluslararası Üniversiteler Konseyi Kurucu Başkanı Azizoğlu AçıklamasıUluslararası Üniversiteler Konseyi Kurucu Başkanı Azizoğlu AçıklamasıUluslararası Üniversiteler Konseyi (IUC) Kurucu Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlu, “Kültür emperyalizminin esaretinden yok olmayalım” dedi.
 • 11:03Casusluk Davası" Mağdurundan Anayasa Mahkemesine Başvuruİzmir merkezli 18 ildeki "Paralel Devlet Yapılanması" operasyonuyla yeniden gündeme gelen, aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 357 kişi hakkında "askeri gizli bilgi ve belge bulundurma" suçlamasıyla açılan davada tutuksuz yargılanan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) ihraç edilen Hava Astsubay Engin Aşlakçı, Anayasa Mahkemesine (AYM) başvurdu.
 • 09:14Hayatımızı Kökünden Değiştirecek Reform PaketiHayatımızı Kökünden Değiştirecek Reform Paketi7 Haziran seçimleri öncesi TBMM'de kabul edilen İç Güvenlik Paketi'nden çıkarılan maddeler, 64. hükümetin kurulmasının ardından yeni bir paket olarak Meclis'e gelecek.
 • 17:51Gazi Uyum Evleri Yönetmeliği Yürürlüğe GirdiMilli Savunma Bakanlığı’nın, Türk Silahlı Kuvvetleri Gazi Uyum Evleri Yönetmeliği yürürlüğe girdi.
 • 17:54Tarihi Buruciye Medresesi, Müftülüğe DevredildiTarihi Buruciye Medresesi, Müftülüğe Devredildi10 yıldır valilik tarafından işletilen Buruciye Medresesi, Sivas Müftülüğe’ne devredildi.
 • 11:22Askeri Müzede Personelin Eserleri de SergilenebilecekTürk Silahlı Kuvvetleri personelini güzel sanatlara teşvik etmek için askeri müzelerde kişisel çalışmalardan oluşan sergiler açılabilecek.
 • 13:30Uzun Menzilli Füze Sisteminde Uzun Menzilli Füze Sisteminde "Milli Proje" KararıMilli Savunma Bakanlığı, uzun menzilli füze savunma sisteminin yerli imkanlarla yapılmasına karar verildiği için, Çin'le anlaşmanın iptal edildiğini açıkladı.
 • 12:26Savunma Sanayii Müsteşarlığı'ndan Hava ve Füze Savunma Sistemi AçıklamasıMilli Savunma Bakanlığı Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), ‘Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi Projesi’ üzerine yapılan çalışmalar hakkında bilgi paylaştı.
 • 12:19Askeri Kurumdaki Sivil Memurların Sendika ÜyeliğiDanıştay, askeri kurumlarda görev yapan sivil memurların tamamının "büro, bankacılık ve sigorta hizmetleri" hizmet kolundaki sendikalara üye olabileceklerini düzenleyen yönetmelik değişikliğinin ilgili hükmünün yürütmesini durdurdu.
 • 19:37Erdoğan, Senegal Cumhurbaşkanı Sall ile GörüştüErdoğan, Senegal Cumhurbaşkanı Sall ile GörüştüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall ile Erdoğan'ın selamlaşması, - Görüşmeden detaylar, G20 Liderler Zirvesi'ne doğru- Cumhurbaşkanı Erdoğan, Senegal Cumhurbaşkanı Sall ile görüştü- Görüşmenin ardından iki ülke arasında "Çifte Vergilendirmenin Önlenmesi Anlaşması" ve "Nakdi Yardım Uygulama Protokolü" imzalandı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall ile görüştü.
 • 13:28Cumhurbalkanı Erdoğan, Sall ile İmza Törenine KatıldıCumhurbalkanı Erdoğan, Sall ile İmza Törenine KatıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Senegal Cumhurbaşkanı Sall'in imza töreninden görüntüleri G20 Liderler Zirvesi'ne doğru- Cumhurbaşkanı Erdoğan, Senegal Cumhurbaşkanı Sall ile görüştü- Görüşmenin ardından iki ülke arasında "Çifte Vergilendirmenin Önlenmesi Anlaşması" ve "Nakdi Yardım Uygulama Protokolü" imzalandı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall ile görüştü.
 • 12:35G20 Liderler Zirvesi'ne DoğruCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall ile görüştü.
 • 20:38Bedelli Askerlikte Fazla Para Ödeyen Asker Adaylarına Kötü HaberBedelli Askerlikte Fazla Para Ödeyen Asker Adaylarına Kötü HaberBedelli askerlik için 2014 yılında belirlenen rakamdan 12 bin lira fazlasını 2011'de ödeyen asker adaylarının, fazla ödedikleri parayı geri alma hayalleri suya düştü.
 • 02:283 Bakanlık'taki Atamalar Resmi Gazete'de Yayımlandı3 Bakanlık'taki Atamalar Resmi Gazete'de Yayımlandı1 Kasım seçimlerine kadar alınan atama kararlarına ilişkin 'durdurma' kararı seçim sonrası kalktı ve 3 bakanlığa ait atama kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı
 • 11:14Milli Savunma Bakanlığı İhale ile Danışmanlık Hizmeti de AlacakMilli Savunma Bakanlığının danışmanlık hizmetleri de satın alabilmesini düzenleyen Kamu İhale Kanununda değişiklik yapıldı.
 • 11:09Sanıklardan "Askeri Casusluktaki Yalanlar" MektubuKamuoyunda "Askeri casusluk" olarak bilinen "Gizli bilgi ve belge bulundurma davası"nın asker sanıklarının, cezaevinde tutuldukları dönemde, iddianame ve dava dosyasındaki "hataları ve çarpıklıkları" ortaya koyan ve geçen hafta gerçekleştirilen Paralel Devlet Yapılanması operasyonunun soruşturmasına dayanak teşkil eden "Askeri casusluktaki yalanlar" başlıklı mektup hazırladıkları ortaya çıktı.
 • 17:17Fetö Soruşturmasında 17 Polise 'Kumpas' Tutuklaması (2)204 SAYFALIK İFADE İzmir merkezli 18 ilde yapılan ve kamuoyunda casusluk davası olarak bilinen soruşturmada yargılananlar için sahte deliller ürettikleri gerekçesiyle 17'si tutuklanan 36 şüphelinin, Sulh Ceza Hakimliği'nde verdikleri 204 sayfalık ifadelerinde ilginç ayrıntılar yer aldı.
 • 15:202,5 Yılda 481 Kadın, Şiddet Kurbanı OlduAile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın verilerine göre, 2013 ile 2014 yılları ve bu yılın ilk 6 ayında toplam 481 kadın, karşı cinslerinden gördüğü şiddetle yaşamını yitirdi.
 • 12:212,5 Yılda 481 Kadın Hayatını KaybettiCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın soru önergesini yanıtlayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan, 2015’in ilk 6 ayında 112 kadının hayatını kaybettiğini bildirdi.
 • 15:06Kürt Gençleri Askere Kürtçe Şarkılarla UğurlandıKürt Gençleri Askere Kürtçe Şarkılarla UğurlandıVan'da askerlik şubesi bahçesinde işlemlerinin tamamlanmasını bekleyen askerler, Kürtçe ve Türkçe şarkılar eşliğinde halaylar çekti.
 • 14:44Kürtçe ve Türkçe Şarkılarla Askere UğurlandılarKürtçe ve Türkçe Şarkılarla Askere UğurlandılarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Askerlik Şubesinden genel görüntü- Askerlerin halay çekmesi- Uğurlama Van'da asker uğurlaması- Van'da askere gidecek gençler, Kürtçe ve Türkçe şarkılar eşliğinde halaylar çekti Van'da vatani görevlerini yapmak üzere askere giden gençler, şarkılar eşliğinde halaylar çekti.
 • 12:26Van'da Asker UğurlamasıVan'da vatani görevlerini yapmak üzere askere giden gençler, şarkılar eşliğinde halaylar çekti.
 • 18:25İş Makinesi Yanlışlıkla NATO Petrol Boru Hattını Patlattıİş Makinesi Yanlışlıkla NATO Petrol Boru Hattını PatlattıMalatya’da bir GSM şirketi için kazı yapan iş makinesi yanlışlıkla NATO petrol boru hattını patlattı.
 • 13:20NATO Boru Hattında PatlamaNATO Boru Hattında PatlamaMalatya’da bir GSM şirketi için kazı yapan iş makinesi NATO boru hattını patlattı.
 • 14:53Gizli Bilgi ve Belge Bulundurma" Davasıİzmir merkezli 18 ildeki "Paralel Devlet Yapılanması" operasyonuyla yeniden gündeme gelen, aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 357 kişi hakkında "askeri gizli bilgi ve belge bulundurma" suçlamasıyla açılan ve kamuoyunda "Askeri casusluk davası" olarak bilinen davanın sanıkları ve avukatları, iddianameye delil teşkil eden dijital materyallerin maddi gerçekliğe aykırı olduğunu savunuyor.
 • 16:36AKP Eliyle Türk Eğitim Sistemi Bozuldu'AKP Eliyle Türk Eğitim Sistemi Bozuldu'CHP Osmaniye milletvekili adayı Nihat Çerçi, 22 yıllık eğitimci olduğunu belirterek, "Türk eğitim sistemi 13 yıldır iktidarda bulunan AKP eliyle bozuldu.
 • 10:46Mustafa Kemal Atatürk'ün Hiç Görülmemiş Fotoğrafları Gün Yüzüne ÇıktıMustafa Kemal Atatürk'ün Hiç Görülmemiş Fotoğrafları Gün Yüzüne ÇıktıBüyükçekmece Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in 92’nci yıl dönümü etkinlikleri kapsamında hazırlanan sergide, Mustafa Kemal Atatürk’ün bugüne kadar görülmemiş fotoğrafları gün yüzüne çıkarıldı.
 • 00:58Cumhurbaşkanı Erdoğan: (4)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ben her sene o bölgedeki (Doğu ve Güneydoğu Anadolu) kanaat önderleriyle en az bir kere, iki kere görüşmeyi şu anda planlamış durumdayım" dedi.
 • 11:04Askerlik Durum Belgesi Hizmetinin İçeriği GenişletiliyorTürksat A.Ş., Milli Savunma Bakanlığı işbirliği ile hazırladıkları “Askerlik Durum Belgesi” hizmetinin içerik ve kapsamının, kullanıcılardan gelen talepler üzerine genişletildiğini ve söz konusu hizmetin, yeni hâliyle 22 Ekim 2015 tarihi itibarıyla kullanıma açıldığını bildirdi.
 • 10:45E-Devlet'te "Askerlik Durum Belgesi Hizmeti" GenişliyorKullanıcılardan gelen talepler üzerine e-Devlet Kapısı üzerinden sunulan "Askerlik Durum Belgesi" hizmetinin içeriği genişletiliyor.
 • 13:00Bakan Gönül: Bakan Gönül: "Yerli Savaş Uçağı Proje Aşamasında"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakan Gönül'ün Valiliğe gelişi- Bakan Gönül'ün açıklaması- Hediyelerin verilmesi Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, "Yerli savaş uçağı proje aşamasında.
 • 12:20Milli Savunma Bakanı Gönül AçıklamasıMilli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, "Yerli savaş uçağı proje aşamasında.
 • 14:58Uluslararası Güney Kafkasya Güvenlik ForumuGürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, Rusya'nın, Gürcistan'dan tek taraflı bağımsızlığını ilan eden Abhazya ve Güney Osetya'daki faaliyetlerini kınadı.
 • 15:24Kilis'in Suriye Sınırına Duvar ÖrülecekKilis'in Suriye Sınırına Duvar ÖrülecekKilis'in Suriye sınırına duvar örülecek Reşit ÇELEBİOĞLU/ KİLİS, (DHA)- KİLİS'in Suriye sınırında IŞİD'in etkin olduğu bölgeye 2 metre genişliğinde 3 metre yüksekliğinde 40 kilometre beton duvar örülmesi için çalışmalar sürüyor.
 • 11:29Kilis'in Suriye Sınırına Duvar ÖrülecekKilis'in Suriye Sınırına Duvar ÖrülecekKilis'in Suriye sınırında IŞİD'in etkin olduğu bölgeye 2 metre genişliğinde 3 metre yüksekliğinde 40 kilometre beton duvar örülmesi için çalışmalar sürüyor.
 • 09:28Kilis'in Suriye Sınırına Örülecek Duvarlar HazırKilis'in Suriye Sınırına Örülecek Duvarlar HazırKilis’in Suriye sınırına örülecek 2 metre genişliğinde, 3 metre uzunluğunda ve 7 ton ağırlığındaki duvarların döküm işlemleri sürerken, kısa süre içerisinde duvarların Türkiye-Suriye sınırına monte edilmesi bekleniyor.
 • 15:51Çocuk Şube Müdürlüğü Yeni Hizmet BinasındaEdirne Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü yeni hizmet binasına taşındı.
 • 16:32Arazi Tahsisi Yapılamadığı İçin Kamu Kampüsü Projesi BeklemedeArazi Tahsisi Yapılamadığı İçin Kamu Kampüsü Projesi BeklemedeSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, eski havaalanında bulunan ve Samsun Büyükşehir Belediye binasının ve birçok başka kamu kurumunun yeni hizmet binalarının yapılması planlanan arsanın Milli Savunma Bakanlığı’ndan tahsisinin henüz yapılamadığını belirtti.
 • 14:58Yılmaz: Yılmaz: "Kamu Kampüsü Projesi Beklemede"Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, eski havaalanında bulunan ve Samsun Büyükşehir Belediye binasının ve birçok başka kamu kurumunun yeni hizmet binalarının yapılması planlanan arsanın Milli Savunma Bakanlığı’ndan tahsisinin henüz yapılamadığını belirtti.
 • 13:39Kayseri'ye Yeni Havaalanı MüjdesiKayseri'ye Yeni Havaalanı MüjdesiÇeşitli temaslarda bulunmak üzere Kayseri’ye gelen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, Kayseri Havaalanı ile ilgili olarak projeler hazırlandığını söyleyerek, “Ya iç hatlar şeklinde komple yeni bir bina yapılacak ya da bütün terminal ihtiyaç olursa bir çalışmamız olacak” dedi.
 • 11:37TOKİ'ye Devredilen Gebze Askeri Kışlası'nda Muamma Devam EdiyorTOKİ'ye Devredilen Gebze Askeri Kışlası'nda Muamma Devam EdiyorGebze Askeri Kışlası'nın, Milli Savunma Bakanlığı'nın borcu karşılığında TOKİ'ye devredilmesiyle ilgili muamma devam ediyor.
 • 15:26Libya Ulusal Kurtuluş Hükümeti Başbakanı El-Guveyl AçıklamasıLibya Ulusal Kurtuluş Hükümeti Başbakanı Halife el-Guveyl, iç çatışmaların yaşandığı ülkesinde güvenlik sorunlarını büyük ölçüde çözdüklerini belirterek, "Onurlu Libya halkı, özgürlük ve barış istiyor.
 • 03:48Milli Savunma Bakanlığı AtamasıSavunma Sanayii Müsteşar Yardımcılığına Köksal Liman’ın atanmasına dair karar, Resmi Gazete’de yayımlandı.