SON DAKİKA MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Milli Savunma Bakanlığı Haberleri

 • 13:59Memurlar Toplu Sözleşmeye Dikkat Çekmek İçin 800 Kilometre Pedal ÇevirdilerBalıkesir’den Ankara’ya 800 kilometrelik yolu pedallayarak gelen memurlar toplu sözleşme taleplerini dile getirdi.
 • 14:46Ahmet Reyiz Yılmaz'dan Bahçeli'nin Şartına DestekAhmet Reyiz Yılmaz'dan Bahçeli'nin Şartına DestekMuhafazakar Yükseliş Parti (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, Devlet Bahçeli’nin koalisyon için ortaya koyduğu “Kuran’a el basma” şartına destek verdi.
 • 10:17Şehit Ailesine Yürek Sızlatan Karar: Maaş da Alıyorsunuz Ne TazminatıŞehit Ailesine Yürek Sızlatan Karar: Maaş da Alıyorsunuz Ne TazminatıPKK'nın saldırısıyla yanan otobüste şehit olan Anıl Eruluç'un ailesinin açtığı tazminat davası, yürek sızlatan kararla bitti. Bilirkişi aileyi borçlu çıkardı. Mahkeme tazminat ödemedi.
 • 11:29Aselsan ile Msb Arasında 186 Milyon Dolarlık SözleşmeASELSAN ile Milli Savunma Bakanlığı (MSB) arasında 186 milyon dolar tutarında sözleşme imzalandı.
 • 15:51TSK'daki Sivil Memurlara Zam TalebiSivil Memurlar Sendikası (SİME-SEN) Genel Başkan Yardımcısı Serdar Dursun, askeri personele uygulanan ekonomik haklardan sivil memurların da yararlandırılmasını talep etti.
 • 16:19Büro Memur-Sen Üyelerinin Bisikletli EylemiBüro Memur-Sen Üyelerinin Bisikletli EylemiBalıkesir'den, toplu iş sözleşmesi görüşmeleri öncesi taleplerini duyurabilmek için Ankara'ya gitmek üzere yola çıkan bisikletli grup, Bursa'ya geldi.
 • 14:54Bisikletli Eylemciler' Bursa'daBisikletli Eylemciler' Bursa'daBüro Memur-Sen üyelerinin toplu sözleşme taleplerine dikkat çekmek için Balıkesir’den başlattıkları eylemin bugünkü durağı Bursa’ydı. Balıkesir’den bisikletleriyle gelen grup, Bursa şubesindeki üyelerle Fomara Meydanı’nda bir araya geldi.
 • 14:18Büro Memur-Sen Üyelerinin Bisikletli EylemiMemur-Sen'e bağlı Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen) üyesi grup, toplu iş sözleşmesi görüşmeleri öncesi taleplerini duyurabilmek amacıyla Balıkesir'den başlattıkları bisikletli eylem kapsamında Bursa'ya ulaştı.
 • 15:15Ahmet Reyiz Yılmaz: Ahmet Reyiz Yılmaz: "Bahçeli Türkiye Gündemiyle İlgisiz"Muhafazakar Yükseliş Parti (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, “Türkiye yanıyor, ey Bahçeli sen neredesin?
 • 16:17Memurlardan Bisikletli EylemMemurlardan Bisikletli EylemBüro Memur-Sen, memurların haklarının toplu sözleşmede verilmesi için Balıkesir’den Ankara’ya bisikletli eylem başlattı.
 • 15:35Toplu Sözleşmeye Pedal AyarıToplu Sözleşmeye Pedal AyarıBüro Memur-Sen, toplu sözleşme taleplerine dikkat çekmek için Balıkesir’den Ankara’ya bisikletli eylem başlattı.
 • 11:13Sözleşmeli "Bordo Bereli" DönemiKuvvet Komutanlıkları ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından doğrudan Özel Kuvvetler Komutanlığında görev yapmak üzere, Türk Silahlı Kuvvetlerine sözleşmeli subay ve astsubay alımı yapılabilecek.
 • 00:38Arınç: "Hdp'li Yöneticiler O Eylemde Neden Yoktu"Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen ve 32 kişinin hayatını kaybettiği patlamaya öncesinde Suruç Belediyesi yetkililerinin polisin Amara Kültür Merkezinde arama yapmasına müsaade etmediklerini ve güvenlik kameralarının çalışmadığını belirterek, Suruç’ta her gün yapılan eylemlere katılan HDP’li yöneticilerin o gün yapılan eyleme neden katılmadıklarının ayrıca bir istihbarat konusu olduğunu söyledi.
 • 22:56Arınç: Sınırda Fiziki Güvenlik Sistemi KurulacaktırArınç: Sınırda Fiziki Güvenlik Sistemi KurulacaktırHÜKÜMET Sözcüsü Bülent Arınç, Suruç saldırısının ardından yapılan ilk Bakanlar Kurulu toplantısında 'Sınır güvenliği'nin görüşüldüğünü açıklayarak; "Asıl önemli olan DEAŞ tehdinine karşı teröristlerin geçiş noktalarını engellemek ve bunun için fiziki engellerin alınmasıdır.
 • 22:19Bakanlar Kurulu ToplantısıBaşbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, "Terör tehdidine karşı özelikle Suruç saldırısı üzerinde, Türkiye ve Suriye halklarını birbirinden ayırmayacak, sadece teröristlerin giriş çıkışlarını engelleyecek, insani amaçlı geçişleri kolaylaştırabilecek, yabancı savaşçıları engelleyecek bir çalışma gereklidir" dedi.
 • 22:18Arınç: Sınırda Entegre Güvenlik Sistemi KurulacakBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Suriye sınırında özellikle kritik bölgeler tespit edildiğini belirterek, teknolojik imkanlardan faydalanılarak bir entegre sınır güvenlik sistemi kurulacağını söyledi.
 • 21:54Arınç Sınırda Fiziki Güvenlik Sistemi Kurulacaktır - 3Arınç Sınırda Fiziki Güvenlik Sistemi Kurulacaktır - 3Arınç Sınırda fiziki güvenlik sistemi kurulacaktır Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Suruç saldırısın ardından yapılan ilk Bakanlar Kurulu toplantısında 'Sınır güvenliği'nin görüşüldüğünü açıklayarak; "Asıl önemli olan DEAŞ tehdinine karşı teröristlerin geçiş noktalarını engellemek ve bunun için fiziki engellerin alınmasıdır.
 • 21:54Arınç Sınırda Fiziki Güvenlik Sistemi Kurulacaktır - 3Arınç Sınırda Fiziki Güvenlik Sistemi Kurulacaktır - 3Arınç Sınırda fiziki güvenlik sistemi kurulacaktır Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Suruç saldırısın ardından yapılan ilk Bakanlar Kurulu toplantısında 'Sınır güvenliği'nin görüşüldüğünü açıklayarak; "Asıl önemli olan DEAŞ tehdinine karşı teröristlerin geçiş noktalarını engellemek ve bunun için fiziki engellerin alınmasıdır.
 • 21:54Arınç Sınırda Fiziki Güvenlik Sistemi Kurulacaktır - 4Arınç Sınırda Fiziki Güvenlik Sistemi Kurulacaktır - 4Arınç Sınırda fiziki güvenlik sistemi kurulacaktır Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Suruç saldırısın ardından yapılan ilk Bakanlar Kurulu toplantısında 'Sınır güvenliği'nin görüşüldüğünü açıklayarak; "Asıl önemli olan DEAŞ tehdinine karşı teröristlerin geçiş noktalarını engellemek ve bunun için fiziki engellerin alınmasıdır.
 • 21:54Arınç Sınırda Fiziki Güvenlik Sistemi Kurulacaktır - 5Arınç Sınırda Fiziki Güvenlik Sistemi Kurulacaktır - 5Arınç Sınırda fiziki güvenlik sistemi kurulacaktır Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Suruç saldırısın ardından yapılan ilk Bakanlar Kurulu toplantısında 'Sınır güvenliği'nin görüşüldüğünü açıklayarak; "Asıl önemli olan DEAŞ tehdinine karşı teröristlerin geçiş noktalarını engellemek ve bunun için fiziki engellerin alınmasıdır.
 • 21:44Arınç: Sınırda Fiziki Güvenlik Sistemi Kurulacaktır - 1Arınç: Sınırda Fiziki Güvenlik Sistemi Kurulacaktır - 1Arınç: Sınırda fiziki güvenlik sistemi kurulacaktır Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Suruç saldırısın ardından yapılan ilk Bakanlar Kurulu toplantısında 'Sınır güvenliği'nin görüşüldüğünü açıklayarak; "Asıl önemli olan DEAŞ tehdinine karşı teröristlerin geçiş noktalarını engellemek ve bunun için fiziki engellerin alınmasıdır.
 • 21:44Arınç Sınırda Fiziki Güvenlik Sistemi Kurulacaktır - 2Arınç Sınırda Fiziki Güvenlik Sistemi Kurulacaktır - 2Arınç Sınırda fiziki güvenlik sistemi kurulacaktır Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Suruç saldırısın ardından yapılan ilk Bakanlar Kurulu toplantısında 'Sınır güvenliği'nin görüşüldüğünü açıklayarak; "Asıl önemli olan DEAŞ tehdinine karşı teröristlerin geçiş noktalarını engellemek ve bunun için fiziki engellerin alınmasıdır.
 • 20:02TSK'nın Hudut Güvenlik Önemleri - Sınıra Askeri SevkiyatTSK'nın Hudut Güvenlik Önemleri - Sınıra Askeri SevkiyatGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Askeri araçların geçişi- Genel görüntüler Mardin'de çok sayıda personel taşıyıcı askeri araç, Şırnak sınırına doğru yola çıktı.
 • 19:49TSK'nın Hudut Güvenlik Önlemleri Sonuç Vermeye BaşladıTSK'nın Hudut Güvenlik Önlemleri Sonuç Vermeye BaşladıTürk Silahlı Kuvvetleri'nin sınırda aldığı tedbirler kapsamında, 2015 yılının ilk altı ayında 9 bin yasa dışı hudut geçişi önlendi.
 • 13:35Memurlar, Hakları İçin Balıkesir'den Ankara'ya Pedal ÇevirecekBüro Memur-Sen, memurlarının verilmeyen mali ve özlük haklarının toplu sözleşmede hayata geçirilmesi için Balıkesir’den Ankara’ya kadar bisiklet sürerek eylem yapacak.
 • 17:41Edirne'den Kısa KısaEdirne'den Kısa KısaEdirne Müftülüğü, kentte görev yapan gazetecilere iftar verdi.
 • 17:27Başkentte Asim-Sen Üyelerinden Bordro Yakma EylemiBaşkentte Asim-Sen Üyelerinden Bordro Yakma EylemiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Milli Savunma Bakanlığı önünden genel görüntü- Atatürk heykelinden detay- Milli Savunma Bakanlığı önünde toplanan sendika üyeleri- Açılan pankart ve dövizlerden detaylar- Grup adına açıklama yapan ASİM-SEN Genel Başkanı Ali Önal'ın konuşması- Bordroların yakılması- Genel görüntü ve detaylar Başkentte ASİM-SEN üyelerinden bordro yakma eylemi Askeri İşyerlerinde Görevli Kamu Çalışanları Sendikası (ASİM-SEN) üyesi bir grup memur, bordrolarını yakarak, özlük haklarının düzenlenmesini istedi.
 • 14:18Askeri Memurlar, Maaş Bordrolarını YaktıAskeri Memurlar, Maaş Bordrolarını YaktıASİM-Sen üyeleri, 'eşit işe eşit ücret' talebi için eylem yaptıkları Milli Savunma Bakanlığı binası önünde maaş bordrolarını yaktı.
 • 13:47Mazlumder'in Roboski Raporu: Son 3 Ayda Asker Hareketliliği ArttıMAZLUMDER heyeti, Şırnak ili Uludere ilçesi Roboski köyünde 28 Haziran 2015 tarihinden bu yana gerçekleşen olaylar nedeniyle oluşturulan heyetin görüşmeleri doğrultusunda hazırlanan inceleme ve araştırma raporunu yayınladı.
 • 20:59Tib Davası - 3 Sanık Tahliye EdildiTib Davası - 3 Sanık Tahliye EdildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ankara Adliyesi- Ambulanstan görüntü- Cezaevi aracı TİB Davası- Devlet büyüklerinin kullandığı kriptolu telefonların da aralarında bulunduğu telefonların usulsüz dinlendiği iddialarına yönelik davanın tutuklu sanıklarından 3'ünün tahliyesine karar verildi- Duruşma, 8 Ekim 2015'e ertelendi Devlet büyüklerinin kullandığı kriptolu telefonların da aralarında bulunduğu telefonların usulsüz dinlendiği iddialarına yönelik davanın tutuklu sanıklarından 3'ünün tahliyesine karar verildi.
 • 20:35Tib DavasıDevlet büyüklerinin kullandığı kriptolu telefonların da aralarında bulunduğu telefonların usulsüz dinlendiği iddialarına yönelik davanın tutuklu sanıklarından 3'ünün tahliyesine karar verildi.
 • 21:35Kayseri Bakan Yıldız: Kayseri Bakan Yıldız: "Ön Şart Enflasyonu Var"Bakan Yıldız: "Ön şart enflasyonu var" AK Parti Kayseri İl Başkanlığı Temmuz Ayı Danışma Meclisi Toplantısı'na katılan Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Ortada ön şart enflasyonu var. Bu sürece itina gösterilmesine borçlu olan yalnızca Ak Parti değildir.
 • 20:13Bakan Yıldız: Bakan Yıldız: "Ön Şart Enflasyonu Var"Ak Parti Kayseri İl Başkanlığı Temmuz Ayı Danışma Meclisi Toplantısı'na katılan Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Ortada ön şart enflasyonu var. Bu sürece itina gösterilmesine borçlu olan yalnızca Ak Parti değildir.
 • 19:53Taner Yıldız'dan HDP'yle Koalisyon İhtimaline İlginç YorumTaner Yıldız'dan HDP'yle Koalisyon İhtimaline İlginç YorumEnerji ve Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Koalisyon kurmada CHP ve MHP'de yoğunlaştık" diyerek HDP'yle neden bir koalisyon düşünmediklerini anlattı.
 • 16:09Tahsin Şahinkaya Son Yolculuğuna Uğurlandı (2)Tahsin Şahinkaya Son Yolculuğuna Uğurlandı (2)Tedavi gördüğü Haydarpaşa GATA Hastanesi'nde önceki gün hayatını kaybeden 12 Eylül askeri darbesinin komutanlarından eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Tahsin Şahinkaya, son yolculuğuna uğurlandı.
 • 15:49Tahsin Şahinkaya'nın Cenaze Töreninde Dikkat Çeken ÇelenkTahsin Şahinkaya'nın Cenaze Töreninde Dikkat Çeken ÇelenkHayatını kaybeden 12 Eylül askeri darbesinin komutanlarından Tahsin Şahinkaya için cenaze töreni düzenlendi. Törene Prof. Celal Şengör'ün gönderdiği çelenk damga vurdu
 • 14:19Küfür Ne Bize Ne Hdp'ye Ne de Milletvekillerine YakışırKüfür Ne Bize Ne Hdp'ye Ne de Milletvekillerine Yakışır"HDP Mardin Milletvekili Mehmet Ali Aslan, Meclis'te basın toplantısı düzenledi.
 • 11:39Milli Savunma Bakanı Gönül, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'na Ziyarette BulunduMilli Savunma Bakanı Gönül, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'na Ziyarette BulunduMilli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na ziyarette bulundu.
 • 10:55Mardin Kalesi' Meclise TaşındıHDP Mardin Milletvekili Mehmet Ali Aslan, 1980 yılından beri askeriye alanı olarak kullanılan Mardin Kalesi’nin turizme açılmasını meclise taşıdı.
 • 10:14Komutana İftarda VedaKomutana İftarda VedaUmurbey Garnizon Komutanı Dnz. Albay Recep Şenveli adına iftar verildi.
 • 18:49Van 2 Bin 800 Yıllık Steler Van'a GetirildiVan 2 Bin 800 Yıllık Steler Van'a Getirildi2 bin 800 yıllık steler Van'a getirildi Van Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından Ağrı Patnos Tugay Komutanlığı askeri alanında bulunan Urartu medeniyetine ait 2 bin 800 yıllık 2 stel Van Müzesine getirildi.
 • 17:342 Bin 800 Yıllık 2 Stele Van'a Getirildi2 Bin 800 Yıllık 2 Stele Van'a GetirildiVan Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından Ağrı Patnos Tugay Komutanlığı askeri alanında bulunan Urartu medeniyetine ait 2 bin 800 yıllık 2 stele Van Müzesine getirildi.
 • 13:26Askeri Başsavcılık: Bedelli Askerlikte Fark İade EdilmezBedelli askerlikte 12 bin liralık farkın iadesiyle ilgili davada görüş belirten Askeri Yüksek İdare Mahkemesi (AYİM) Başsavcılığı, yasal dayanağı bulunmadığı için farkın ödenmemesinin hukuka uygun olduğunu bildirdi.
 • 15:19Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül Yemin EttiMilli Savunma Bakanı Vecdi Gönül Yemin Ettiİsmet Yılmaz’ın Meclis Başkanı seçilmesinden sonra boşalan Milli Savunma Bakanlığı görevine dışarıdan atama yöntemi ile görevlendirilen Vecdi Gönül, Genel Kurul’da yemin etti.
 • 13:58Karapınarda Şehit Aileleri ile Gazilere İftarMilli Savunma Bakanlığı Karapınar Atış, Test ve Değerlendirme Grup ve Garnizon Komutanı Topçu Albay Oğuz Osman Cantürk tarafından şehit aileleri ve gazilerin onuruna iftar yemeği verdi.
 • 12:46Mardin Kalesi İçin İmza Kampanyası Devam EdiyorMardin Kalesi İçin İmza Kampanyası Devam EdiyorMardin Büyükşehir ve Artuklu belediyelerinin 'Mardin Kalesi Mardin halkınındır' adıyla başlattığı imza kampanyası gün geçtikçe büyüyor.
 • 07:38Meclis Başkanılığı Divanı Krizinde Taktik SavaşıMeclis Başkanılığı Divanı Krizinde Taktik SavaşıMHP ve HDP'nin üyelik taleplerindeki kriz nedeniyle Erdoğan'ın görev vermek için şart koştuğu Başkanlık Divanı oluşumunun ertelenmesi gündemde.
 • 16:50Davutoğlu, Milli Savunma Bakanı Gönül'ü Kabul EttiDavutoğlu, Milli Savunma Bakanı Gönül'ü Kabul EttiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ü kabul etti.
 • 15:56Seçim Öncesi Atılan Şehir Hastanesi Temeli KaybolduSeçim Öncesi Atılan Şehir Hastanesi Temeli KaybolduSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın, seçimden 17 gün önce İzmit'te attıkları şehir hastanesi temeli kayboldu.
 • 15:40Davutoğlu, Milli Savunma Bakanı Gönül'ü Kabul EttiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ü kabul etti.