SON DAKİKA MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ HABERLERİ

Son Dakika Milliyetçi Hareket Partisi Haberleri

 • 02:32Siverek?te Şehit Polis İçin Saygı YürüyüşüSiverek?te Şehit Polis İçin Saygı YürüyüşüŞanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde, PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda 1 polisin şehit olması ve 1 polisin yaralanmasının ardından ilçede polise saygı ve teröre tepki yürüyüşü düzenlendi.
 • 23:46Oğan: Ben Olsaydım MHP Yüzde 30'ün Üzerinde Oy alırdıOğan: Ben Olsaydım MHP Yüzde 30'ün Üzerinde Oy alırdıMHP'de genel başkanlık yarışına hazırlanan Sinan Oğan, "7 Haziran'da ben olsaydım, partimiz yüzde 16,5 değil yüzde 30'un üzerinde oy alırdı" dedi.
 • 23:42Hatay'da Su Fiyatı TartışmasıHatay'da Su Fiyatı TartışmasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Meclis salonundan detaylar- Meclis üyelerinden detay- AK Parti Grup Sözcüsü Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'nin konuşması- Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın konuşması- Salondaki gerginlik Hatay'da su fiyatı tartışması- Hatay'da, 11 Kasım'da ertelenen ve bugün tekrar toplanan HATSU'nun Olağan Genel Kurulu'nda su fiyatlarıyla ilgili komisyon kararında yine uzlaşma sağlanamadı Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (HATSU) Genel Müdürlüğünün 11 Kasım'daki Olağan Genel Kurulu'nda uzlaşma sağlanamaması üzerine bugüne ertelenen toplantıda, yine uzlaşma sağlanamadı.
 • 22:59Seçmen AK Parti'ye İstikrar İçin Oy VerdiSeçmen AK Parti'ye İstikrar İçin Oy VerdiKırşehir, Aksaray, Konya ve Ankara’da 1 Kasım seçimleri sonrasında üniversite öğrencilerine istatistikçiler tarafından yaptırılan bireysel ankette AK Parti’ye seçmenin ‘istikrar’ için oy verdiği ortaya çıktı.
 • 22:56Hatay'da Su Fiyatı TartışmasıHatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (HATSU) Genel Müdürlüğünün 11 Kasım'daki Olağan Genel Kurulu'nda uzlaşma sağlanamaması üzerine bugüne ertelenen toplantıda, yine uzlaşma sağlanamadı.
 • 17:40Emlakdere Başkan Ergün'ü Konuk EttiEmlakdere Başkan Ergün'ü Konuk EttiManisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Yunusemre İlçesi’ne bağlı Emlakdere Mahallesini ziyaret etti.
 • 17:36Yarhasanlar Otoparkı Artık Daha KullanışlıYarhasanlar Otoparkı Artık Daha KullanışlıManisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 520 bin lira bedelle yenilenen Yarhasanlar Camii Otoparkı, düzenlenen törenle hizmete açıldı.
 • 17:12Polis Aracına Yapılan Silahlı Saldırı Protesto EdildiPolis Aracına Yapılan Silahlı Saldırı Protesto EdildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Grubun elinde pankartla yürümesi- Gruptakilerin slogan atması- Grup adına açıklama yapan MHP İlçe Başkanı Mustafa Fettahlı Şanlıurfa'da polis aracına yapılan silahlı saldırı- Siverek ilçesinde bir grup, polis memurunun şehit olduğu saldırıyı protesto etti Siverek ilçesinde, 4 gün önce polis memurunun şehit olmasıyla sonuçlanan silahlı saldırı, protesto edildi.
 • 16:58Emlakdere Başkan Ergün'ü Konuk EttiManisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Yunusemre İlçesi'ne bağlı Emlakdere Mahallesi'ni ziyaret etti.
 • 16:51Büyükşehir Belediyesi 2016-2020 Dönemi Stratejik Planı Kabul EdildiBüyükşehir Belediye Meclisi, Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin 2016-2020 dönemi stratejik planını oybirliğiyle onayladı.
 • 16:37MHP İl Başkanı Yazıcı: MHP İl Başkanı Yazıcı: "Teşkilatımız Genel Başkanımız Bahçeli'nin Yanında ve Emrindedir"Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Erzurum İl Başkanı Bülent Yazıcı, “Seçim sonuçları tabiî ki teşkilatlarımız başta olmak üzere tüm ülkücü hareketi derinden üzmüştür.
 • 16:29Hükümet Programı Yarın GörüşülüyorTBMM Genel Kurulu'nda, 64. Hükümet Programı üzerinde görüşmeler yarın yapılacak.
 • 16:22MHP'de MHP'de "Seçimli Olağanüstü Kurultay" Tartışmaları - Koray AydınGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Eski MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın'ın konuşması MHP'de "seçimli olağanüstü kurultay" tartışmaları- Eski MHP Trabzon Milletvekili Aydın: - "Partimizi bir seçimli olağanüstü kongreye götürerek, kendi meşru zeminlerimiz içerisinde ülkücü iradeye başvurarak, partinin gerçek sahibi olan bin 232 delegemizin iradesine bu konuyu teslim etmemiz bir mecburiyet olarak hayata geçecektir"- "Bu kuvvetli ve kararlı isteğin MHP'de, özellikle genel merkezimiz tarafından dikkate alınmasını ve bu talebe uygun bir adım atılmasının zorunlu olduğunu, bir zaruret olduğunu görüyoruz"- "Genel Başkanımızın iradesiyle, onun arzu ve isteğiyle, onun hoşgörüsüne de dayanarak bir şey söylemek isteyen, bunun karar mekanizmalarında şekillendirilmesini arzu eden insanların bir beyanı olarak bu sese bir kulak vermesini istiyoruz"- "MHP'nin ana damarını temsil eden arkadaşlarımızın ortak kanaat ve arzusu yönünde benim de bu şekilde aday olmam konusunda bir iradenin oluştuğunu görüyorum.
 • 16:21Büyükşehir'in 'Stratejik Planı' OnaylandıBüyükşehir'in 'Stratejik Planı' OnaylandıBüyükşehir Belediye Meclisi toplanarak Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin 2016-2020 dönemi Stratejik Planını oybirliği onayladı.
 • 15:25Sarıgöl'den Türkmeneli'ne Yardım EliSarıgöl'den Türkmeneli'ne Yardım EliSarıgöl Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından, ’Türkmeneli’ne Türk’ün Elini Uzat’ adı altında yiyecek ve giyecek yardım kampanyası başlatıldı.
 • 15:25Carrefoursa ve Forum Avm Meclis'ten GeçtiAdana Büyükşehir Belediye Meclisi’nin bugünkü oturumunda CarrefourSa ve Forum AVM ile ilgili imar değişiklikleri oylandı ve oy çokluğuyla geçti.
 • 15:04Şanlıurfa'da Polis Aracına Yapılan Silahlı SaldırıSiverek ilçesinde, 4 gün önce polis memurunun şehit olmasıyla sonuçlanan silahlı saldırı, protesto edildi.
 • 14:39Siverek'te Şehit Polis İçin Saygı YürüyüşüSiverek'te Şehit Polis İçin Saygı YürüyüşüŞanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde, geçen pazartesi günü PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda 1 polisin şehit olması ve 1 polisin yaralanmasının ardından ilçede polise saygı ve teröre tepki yürüyüşü düzenlendi.
 • 13:57MHP'de "Seçimli Olağanüstü Kurultay" TartışmalarıEski MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, delegelerden imza toplamadan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, parti tabanından yükselen "seçimli olağanüstü kongre" çağrısına kulak vermesini istedi.
 • 13:55Ahmet Reyiz Yılmaz: Ahmet Reyiz Yılmaz: "Mhp Delegeleri Bahçeli'yi Yıkarak, Türk Tarihini Yeniden Yazacak"Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, MHP delegelerinin Bahçeli’yi yıkarak Türk tarihini yeniden yazacaklarını söyledi.
 • 13:27Dış Politikadaki Yanlışlıkların Faturasının Kimlere Çıktığını Görüyoruz'Dış Politikadaki Yanlışlıkların Faturasının Kimlere Çıktığını Görüyoruz'MHP Kütahya İl Başkanı Mehmet Ali Türker, “Ülkemizde uygulanan dış politikada yapılan yanlışlıkların faturasının kimlere çıktığını görmekteyiz.
 • 13:26MHP İzmir'de İstifa Sonrası Boşalan Yerler DolduMHP İzmir'de İstifa Sonrası Boşalan Yerler Doldu1 Kasım genel seçimlerinde yaşanan oy kaybı ile MHP İzmir yönetiminde 6 istifa yaşandı.
 • 10:06MHP'li Türkkan: Basını Susturmaya Yönelik Her Eylem Demokrasiye Bir DarbeMHP 24. Dönem Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanmasına tepki gösterdi.
 • 09:56Koray Aydın: MHP Yenilenmezse Küçülme Devam EderKoray Aydın: MHP Yenilenmezse Küçülme Devam EderOrtak aklın devreye sokularak kongrenin mutlaka toplanması ve partinin kendini yenilemesi gerektiğini dile getiren Koray Aydın, "Yoksa çığ geliyor, altında kalınır" uyarısı yaptı
 • 07:39Bahçeli ve Türkeş, Meclis Açılışında TokalaşmışBahçeli ve Türkeş, Meclis Açılışında TokalaşmışSeçim hükümeti sürecinde gerilim yaşayan MHP Lideri Devlet Bahçeli ve Tuğrul Türkeş'in 5 ay sonra ilk kez TBMM'de tokalaştığı ortaya çıktı.
 • 20:13Baba, Sanıktan, Dekanlıktan, Rektörlükten ŞikayetçiBaba, Sanıktan, Dekanlıktan, Rektörlükten ŞikayetçiDuruşmayı en önde izleyen öldürülen Fırat Çakıroğlu'nın annesi Özlem Erdem ile boşandığı eşi Fuat Mahir Çakıroğlu, dikkat çeken açıklamalar yaptı.
 • 20:13İzmir- Baba, Sanıktan, Dekanlıktan, Rektörlükten Şikayetçiİzmir- Baba, Sanıktan, Dekanlıktan, Rektörlükten ŞikayetçiDuruşmayı en önde izleyen öldürülen Fırat Çakıroğlu'nın annesi Özlem Erdem ile boşandığı eşi Fuat Mahir Çakıroğlu, dikkat çeken açıklamalar yaptı.
 • 19:56Üniversite Öğrencisi Çakıroğlu'nun ÖldürülmesiEge Üniversitesinde (EÜ) Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun ölümüyle sonuçlanan öğrenci kavgasına ilişkin 1'i tutuklu 32 sanığın yargılandığı davanın görülmesine başlandı.
 • 19:07Üniversite Öğrencisi Çakıroğlu'nun Öldürülmesi - VuralÜniversite Öğrencisi Çakıroğlu'nun Öldürülmesi - VuralMHP Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural'ın konuşması MHP Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural, Fırat Yılmaz Çakıroğlu'na saldıranların aslında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin üniter yapısına ve milli kimliğine saldırı düzenleyenler olduğunu belirterek, asker ve polise kurşun sıkanların üniversitelerde eylemler yaptıklarını söyledi.
 • 18:58Üniversitede Öldürülen Çakıroğlu Davası ErtelendiÜniversitede Öldürülen Çakıroğlu Davası Ertelendiİzmir Ege Üniversitesi Kampüsü’nde bıçaklanarak öldürülen ülkücü genç Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun davası 6 Ocak 2016’ya ertelenirken, 1 tutuklu 32 sanığın yargılandığı ilk duruşmaya 300’ü aşkın seyirci katıldı.
 • 18:00Ege Üniversitesi'ndeki Fırat Çakıroğlu Cinayeti Davası Başladı (3)Baba, SANIKTAN, DEKANLIKTAN, REKTÖRLÜKTEN ŞİKAYETÇİ Duruşmayı en önde izleyen öldürülen Fırat Çakıroğlu'nın annesi Özlem Erdem ile boşandığı eşi Fuat Mahir Çakıroğlu, dikkat çeken açıklamalar yaptı.
 • 17:17Medya Derneği'nden "Rtük ve Ysk" Açıklaması AçıklamasıMedya Derneği'nce, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ve Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından bazı televizyon kanallarına verilen cezaların son bulması istendi.
 • 16:43Hava Sahasını İhlal Eden Rus Savaş Uçağının DüşürülmesiMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesine ilişkin, "Rusya Federasyonu'nun sınırlarımızın hemen bitişiğinde teröristlere operasyon bahanesiyle Türkmen katliamına ortak olması, kabul edilemeyecek bir ilkelliktir.
 • 16:36Üniversitede Çıkan Olaylarda Öldürülen Ülkücü Gencin DavasıÜniversitede Çıkan Olaylarda Öldürülen Ülkücü Gencin DavasıEge Üniversitesi (EÜ) Kampüsü’nde 20 Şubat 2015’de çıkan olaylarda Ülkü Ocakları üniversite sorumlusu Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. sınıf öğrencisi Fırat Çakıroğlu’nun öldrülmesiyle ilgili davayı takip eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Bir hukuk devletinde adaletin tecelli etmesini temenni ediyorum” dedi.
 • 16:31Bahçeli: Putin'in Sözleri, Örtbas Etmeye Tevessül Eden Fos Bir SızlanmaMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türkmen Dağı’nda yaşanan kayıp ve dramların, Rusya Federasyonu’nun düşürülen uçağından daha değersiz, daha önemsiz olduğunu ima yollu iddia etmek ne insani ne de medeni bir tavır olacaktır.
 • 16:25Kırıkkale'deki "Usulsüz Dinleme" DavasıYasa dışı dinlemelerle ilgili Kırıkkale Emniyet Müdürlüğündeki Paralel Devlet Yapılanması iddialarına yönelik soruşturma kapsamında biri meslekten ihraç edilen 7 emniyet mensubu hakkında açılan davanın görülmesine devam edildi.
 • 16:22Bahçeli'den Düşürülen Rus Savaş Uçağına İlişkin AçıklamaMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, düşürülen Rus uçağına ilişkin, “Milliyetçi Hareket Partisi, her türlü eleştiri hakkı saklı kalmak kaydıyla AK Parti hükümetini desteksiz bırakmayacaktır” dedi.
 • 16:21MHP'de 1 Kasım Seçimleri DeğerlendirildiMHP'de 1 Kasım Seçimleri DeğerlendirildiMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Eskişehir İl Başkanlığı tarafından il binasında "1 Kasım Milletvekili Seçimleri Değerlendirme" toplantısı gerçekleştirildi.
 • 16:20Bahçeli: AK Parti Hükümetini Desteksiz BırakmayacağızBahçeli: AK Parti Hükümetini Desteksiz BırakmayacağızMHP lideri Devlet Bahçeli, Rusya ile Türkiye arasında yaşanan uçak kriziyle ilgili iki gün sonra konuştu. Bahçeli, "AK Parti hükümetini desteksiz bırakmayacağız" dedi.
 • 16:17Devlet Bahçeli: Türkmen Dağı Sibirya'da DeğildirMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Rusya'ya ait SU-24 savaş uçağının düşürülmesi ve yaşanan gelişmeler ile ilgili yazılı açıklama yaptı.
 • 16:08Kayseri - MHP'li Halaçoğlu: Sinan Oğan ile OlmazKayseri - MHP'li Halaçoğlu: Sinan Oğan ile OlmazMHP'li Halaçoğlu: Sinan Oğan ile olmaz Cafer ZENGİN/ KAYSERİ, (DHA)- MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, "Sinan Oğan ile olmaz. 'Eğer Sinan Oğan genel başkan seçilirse ben MHP'den istifa ederim' demiştim. Bu sözümün arkasındayım" dedi.
 • 15:48Balya'da Başkan Kılıç Dur Durak BilmiyorBalya'da Başkan Kılıç Dur Durak BilmiyorBalıkesir’in Balya ilçesinde, Belediye Başkanı Osman Kılıç, Yenikavak mahallesinde çalışan belediye ekipleri ziyaret etti.
 • 15:42MHP'li Halaçoğlu: Sinan Oğan ile OlmazMHP'li Halaçoğlu: Sinan Oğan ile OlmazMhp kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, "Sinan Oğan ile olmaz. 'Eğer Sinan Oğan genel başkan seçilirse ben MHP'den istifa ederim' demiştim. Bu sözümün arkasındayım" dedi.
 • 14:59Ökten: Ökten: "Adana Kadın Dostu Şehirler Arasında Yer Alacak"Adana Büyükşehir Belediyesi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü”nde kadına yönelik şiddete dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak adına yapılan etkinliklerde, kadınlar hep birlikte zumba yaptı, park banklarını mora boyadı, tiyatro oyunu izledi.
 • 14:46Aydınlı Ülkücü Avukatlar Çakıroğlu'nun Davasına KatıldıAydınlı Ülkücü Avukatlar Çakıroğlu'nun Davasına KatıldıEge Üniversitesi (EÜ) Kampüsü’nde 20 Şubat 2015’de çıkan olaylarda Ülkü Ocakları üniversite sorumlusu olan Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. sınıf öğrencisi Fırat Çakıroğlu’nun öldürülmesiyle ilgili davaya Aydın’da da avukatlar katıldı.
 • 14:22Görevden Alınan MHP İlçe Başkanı Kılınç: Yaptıklarımdan Pişman DeğilimGörevden Alınan MHP İlçe Başkanı Kılınç: Yaptıklarımdan Pişman Değilim1 Kasım seçimlerinde ciddi oy kaybeden partisi MHP’yi eleştirdiği için görevden alınan MHP Kuyucak İlçe Başkanı Ömer Kılınç, yaptıklarından pişman olmadığını ve bir ülkücü olarak çalışmalarına devam ettiğini söyledi.
 • 14:13MHP İl Başkanı Ersoy AçıklamasıMHP İl Başkanı Baki Ersoy, "Bizim milliyetçiliğimiz Türk milleti için yapılan milliyetçiliktir.
 • 14:06Ege Üniversitesi'ndeki Fırat Çakıroğlu Cinayeti Davası BaşladıEge Üniversitesi'ndeki Fırat Çakıroğlu Cinayeti Davası Başladıİzmir Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde, Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun ölümüyle sonuçlanan karşıt görüşlü öğrenciler arasındaki kavga ile ilgili açılan davanın görülmesine başlandı.
 • 13:25Söğüt'e 3 Milyon Liralık YatırımSöğüt'e 3 Milyon Liralık YatırımBilecik’in Söğüt ilçesinde, 3 milyon liralık Elektro Floküasyon Prosesli Atık Su Arıtma Tesisi’nin temel atma töreni gerçekleştirildi.
 • 13:25MHP Genel Başkan Adayı Selim Kaptanoğlu Ziyaretlerine Devam EdiyorMHP Genel Başkan Adayı Selim Kaptanoğlu Ziyaretlerine Devam EdiyorMilliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nde 1 Kasım seçimlerinde yaşanan başarısızlığın ardından Genel Başkan Adayları’ndan Dr. Selim Kaptanoğlu beraberindeki heyet ile birlikte Aydın’a gelip görüşmelerde bulundu.