SON DAKİKA MORDOĞAN HABERLERİ

Son Dakika Mordoğan Haberleri

 • 08:32Foçalı Çevreciler Ve Tekne Sahipleri İsyandaFoçalı Çevreciler Ve Tekne Sahipleri İsyandaFoça'da fırtınalar ve denizin yükselmesi sonucu BODYER oturtulduğu yerden sürüklenerek 300 metre ilerde tekrar karaya oturdu..
 • 17:22Genel Seçimlere DoğruİZMİR (AA) – AK Parti İzmir milletvekili ve 2. Bölge milletvekili adayı Hamza Dağ, Bayraklı ilçesindeki Gümüşpala Mahallesi'nde seçim koordinasyon merkezini açtı.
 • 11:06Taşeron İşçide Toplu Sözleşme HeyecanıTaşeron İşçide Toplu Sözleşme Heyecanıİzmir'de belediyelerde taşeron şirketlere bağlı çalışan işçilerin yaklaşık 8 bini, üç ay içinde sendika üyesi oldu.
 • 16:57Genel Seçime DoğruAK Parti İzmir milletvekili adaylarından Cemil Şeboy Çeşme'de, İbrahim Turhan Bergama'da, Ozan Ceyhun ise Gaziemir'de seçmenlerle buluştu.
 • 12:41Cemil Şeboy: Cemil Şeboy: "Bakış Açısını Değiştirmemiz Lazım"Seçim çalışmaları kapsamında, İzmir’in gözde tatil mekanı Çeşme’de temaslarda bulunan AK Parti İzmir Milletvekili adayı Cemil Şeboy, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.
 • 17:40Genel Seçime DoğruAK Parti'nin İzmir milletvekili adayları, seçim çalışmaları çerçevesinde çeşitli temaslarda bulundu.
 • 09:49Ak Partili Şeboy: Ak Partili Şeboy: "Otoyol Çeşme'ye Sıçrama Yaşatacak"AK Parti İzmir 1. Bölge Milletvekili adayı Cemil Şeboy, İzmir’in turizm kenti olması için yapılan en büyük projenin İzmir-İstanbul otoyolu olduğunu belirtti.
 • 12:42Mordoğan'a Kanalizasyon ve Arıtma Tesisi YapılacakMordoğan'a Kanalizasyon ve Arıtma Tesisi Yapılacakİzmir Büyükşehir Belediyesi, Mordoğan'ın evsel atık su sorununu çözmek için ihaleye çıkıyor.
 • 16:31Mordoğan'a "Çifte Müjde"İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bütünşehir Yasası ile birlikte kendi sınırlarına bağlanan Mordoğan'ın evsel atık su sorununu çözmek için ihaleye çıkıyor.
 • 12:00Seferihisar Belediyesi Önemli Bir Konferansa Ev Sahipliği YapacakSeferihisar Belediyesi Önemli Bir Konferansa Ev Sahipliği YapacakSeferihisar Belediyesi, İzmir Yarımadası ile ilgili bir konferansın gerçekleştirileceğini bildirdi.
 • 11:59Hayalet Gemiler Tehlike SaçıyorEge Denizi'nde mahkemelik olduğu için mürettebatsız olarak çeşitli limanlarda demirli bulunan Bodyer isimli kuru yük gemisi Aliağa'dan Foça'ya sürüklendi.
 • 19:49Hayalet Gemiler' İzmir'de Faciaya Davetiye ÇıkartıyorHayalet Gemiler' İzmir'de Faciaya Davetiye Çıkartıyorİzmir Körfezi’nde başıboş bulunan ve icralık olan kuru yük gemileri, bölgede adeta faciaya davetiye çıkartıyor.
 • 13:24İzmir Hayalet Gemiyi Kurtarmak İçin Çalışma Başladıİzmir Hayalet Gemiyi Kurtarmak İçin Çalışma Başladıİzmir'in Dikili İlçesi Çandarlı sahilinden, fırtınanın etkisiyle, mürettebatsız olarak yaklaşık 25 deniz mili sürüklenip Karaburun'un Mordoğan Mahallesi'ndeki balıkçı barınağında karaya oturan "Gofer B" adlı geminin kurtarılması için Liman Başkanlığı çalışma başlattı.
 • 12:43Hayalet Gemi'yi Kurtarmak İçin Çalışma BaşladıHayalet Gemi'yi Kurtarmak İçin Çalışma Başladıİzmir'in Dikili İlçesi Çandarlı sahilinden, fırtınanın etkisiyle, mürettebatsız olarak yaklaşık 25 deniz mili sürüklenip Karaburun'un Mordoğan Mahallesi'ndeki balıkçı barınağında karaya oturan 'Gofer B' adlı geminin kurtarılması için Liman Başkanlığı çalışma başlattı.
 • 19:21Hayalet Gemiye Hayalet Gemiye "Sızıntı" DalışıHayalet gemiye "sızıntı" dalışı- Çandarlı'dan mürettebatsız olarak Mordoğan'a sürüklenerek balıkçı barınağı içinde karaya oturan Gofer B'ye İzmir Liman Başkanlığı tarafından gönderilen dalgıçlar inceleme yaptı- Dalış ekibi sorumlusu Şen: "Gemide herhangi bir sızıntı yok. Ufuk tefek hasarlar var ama yağ veya yakıt tankına yakın değil" Çandarlı'da demirli bulunduğu limandan mürettebatsız sürüklenerek 35 mil mesafedeki Mordoğan'da balıkçı barınağı içine oturan "hayalet gemi" Gofer B'nin kurtarılması için ön hazırlık çalışmalarına başlandı.
 • 16:54Hayalet Gemiye "Sızıntı" DalışıÇandarlı'da demirli bulunduğu limandan mürettebatsız sürüklenerek 35 mil mesafedeki Mordoğan'da balıkçı barınağı içine oturan "hayalet gemi" Gofer B'nin kurtarılması için ön hazırlık çalışmalarına başlandı.
 • 11:07Hayalet Gemi "Yediemin" BekliyorÇandarlı'da demirli bulunduğu limandan mürettebatsız sürüklenerek 35 mil mesafedeki Mordoğan kıyılarında karaya oturan "hayalet gemi" Gofer B'nin kurtarılması için yapılacak çalışmalar, yediemin atanmadığı için başlatılamıyor.
 • 11:48Hayalet Gemi 'Gofer B' Önüne Ne Geldiyse ParçalamışHayalet Gemi 'Gofer B' Önüne Ne Geldiyse Parçalamışİzmir'in Dikili İlçesi'nin Çandarlı sahilinde bulunan Panama bandıralı 'Gofer B' adlı boş kuru yük gemisi, geçen 11 Şubat'ta, şiddetli fırtınanın etkisiyle buradan kurtulup, mürettebatsız olarak yaklaşık 25 deniz mili boyunca sahipsiz bir şekilde sürüklenerek Karaburun'un Mordoğan mahallesindeki balıkçı barınağının içine girip karaya oturdu.
 • 15:01İzmir'de Sürüklenen "Hayalet Gemi"Çandarlı'da demirli bulunduğu limandan mürettebatsız olarak sürüklenerek 35 mil mesafedeki Mordoğan kıyılarında karaya oturan "hayalet gemi" Gofer B'nin, hava koşullarının düzelmesi sonrası kurtarılması planlanıyor.
 • 12:01Aliağa'daki Hayalet Gemi 35 Mil SürüklendiAliağa'daki Hayalet Gemi 35 Mil Sürüklendiİzmir'in Aliağa ilçesi Horozgediği Koyu'nda yaklaşık iki yıldır demirli ve hacizli olan "Gofer B" gemisi, aşırı rüzgar ve dalgalarla 35 mil sürüklenerek Mordoğan'da karaya oturdu.
 • 13:49İzmir'in 'Hayalet Gemisi' Yine Sürüklendiİzmir'in 'Hayalet Gemisi' Yine Sürüklendiİzmir Çandarlı'da Panama bandıralı 'Gofer B' adlı hayalet yük gemisi, şiddetli fırtınanın etkisiyle 25 deniz mili boyunca sürüklenip, Karaburun'da bir karaya oturdu.
 • 12:45İzmir'de İzmir'de "Hayalet Geminin" İlginç YolculuğuMahkeme kararıyla nedeniyle mürettebatsız olarak Aliağa'da demirli olan "hayalet gemi" Gofer B, geçen hafta lodosla sürüklendiği Çandarlı'dan dün de poyraz fırtınası nedeniyle 35 mil güneye sürüklenerek Mordoğan'da bir otelin önünde karaya oturdu DTO İzmir Şubesi Başkanı Öztürk: "Bu olay, gemilerin mahkeme.
 • 10:28İzmir'de Nergis Mevsimiİzmir'de Nergis Mevsimiİzmir'in Karaburun ve Mordoğan bölgelerinde yetişen, güzel kokulu nergis çiçekleri, kentin sokaklarında satılmaya başlandı.
 • 09:12Ege Ziraatta 60. yıl PaneliEge Üniversitesi Ziraat Fakültesi 60. Yıl etkinlikleri kapsamında, Ziraat Fakültesi Feyzi Önder Konferans Salonu'nda bir panel gerçekleştirildi.
 • 10:07İzsu, 2015'te Yatırıma 593 Milyon Lira Ayırdıİzsu, 2015'te Yatırıma 593 Milyon Lira Ayırdı2014’te kente 267 milyon liralık yatırım yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, 2015 bütçesinden de yatırımlar için 593 milyon lira kaynak ayırdı.
 • 10:15Mordoğan'da Su KesintisiMordoğan'da Su KesintisiİZSU Genel Müdürlüğü, Mordoğan’da Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından sürdürülen Karaburun-Mordoğan arası yol çalışmaları sebebiyle köprü ayağı imalatı yapılacağından, bölgedeki şebeke hattının deplase edileceğini açıkladı.
 • 18:06Ege Denizi'nde 54 Kaçak Göçmen YakalandıEge Denizi'nde 54 Kaçak Göçmen YakalandıİZMİR (İHA) – Ege Denizi’nde Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, düzenlediği operasyonlarla toplam 54 kaçak göçmeni ve tekneleri arızalanan 2 kişi ile rahatsızlanan bir Filipinli gemiciyi kurtardı.
 • 17:37Felç Geçiren Filipinli Gemici Helikopterle KurtarıldıFelç Geçiren Filipinli Gemici Helikopterle KurtarıldıSahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, 5-11 Aralık 2014 arasında düzenlediği operasyonlarla toplam 54 kaçak göçmeni, ayrıca tekneleri arızalanan iki kişi ile rahatsızlanan bir Filipin vatandaşını kurtardı.
 • 18:11Nusret 2014 Fiili Mayın Harbi Davet Tatbikatı (2)Nusret 2014 Fiili Mayın Harbi Davet Tatbikatı- Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ev sahipliğinde 6 ülkeden deniz gücünün katılımıyla İzmir Körfezi'nde gerçekleştirilen tatbikatta, tespit edilen mayın imha edildiİZMİR (AA) - Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ev sahipliğinde 6 ülkeden deniz gücünün katılımıyla İzmir Körfezi'nde gerçekleştirilen "Nusret 2014 Fiili Mayın Harbi Davet Tatbikatı"nda, tespit edilen mayın imha edildi.
 • 18:03Nusret 2014 Fiili Mayın Harbi Davet Tatbikatı (1)Nusret 2014 Fiili Mayın Harbi Davet Tatbikatı (1)Nusret 2014 Fiili Mayın Harbi Davet Tatbikatı- Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ev sahipliğinde 6 ülkeden deniz gücünün katılımıyla İzmir Körfezi'nde gerçekleştirilen tatbikatta, tespit edilen mayın imha edildiİZMİR (AA) - Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ev sahipliğinde 6 ülkeden deniz gücünün katılımıyla İzmir Körfezi'nde gerçekleştirilen "Nusret 2014 Fiili Mayın Harbi Davet Tatbikatı"nda, tespit edilen mayın imha edildi.
 • 16:42Nusret 2014 Fiili Mayın Harbi Davet TatbikatıDeniz Kuvvetleri Komutanlığı ev sahipliğinde 6 ülkeden deniz gücünün katılımıyla İzmir Körfezi'nde gerçekleştirilen tatbikatta, tespit edilen mayın imha edildi.
 • 09:50İzmir'deki Ücretsiz Toprak Tahlilleri Karaburun'da Başladıİzmir'deki Ücretsiz Toprak Tahlilleri Karaburun'da Başladıİzmir Büyükşehir Belediyesi, ürün kalitesi ve toprağın verimini artırabilmek için başlattığı ücretsiz toprak tahlili çalışmasına, sınırlarına yeni bağlanan ilçeleri de dahil etti.
 • 09:24Toprağa Bereket Gelecekİzmir Büyükşehir Belediyesi, ürün kalitesi ve toprağın verimini artırabilmek için başlattığı "ücretsiz toprak analizi" çalışmasına sınırlarına yeni bağlanan ilçeleri de dahil etti.
 • 21:11Karaburun'da Turuncu ŞenlikKaraburun'da Turuncu ŞenlikKaraburun’da düzenlenen "Küçükbahçe, Parlak, Yayla, Tepeboz, Bozköy ve Salman Köyleri 8. Geleneksel Mandalina Şenliği" ne katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Yarımada’nın kalkınması için öncelikle belirledikleri 10 projeyi kısa sürede başlatacaklarını söyledi.
 • 15:13İzmir Karaburun'da Turuncu Şenlik Düzenlendiİzmir'in Karaburun ilçesinde, "Küçükbahçe, Parlak, Yayla, Tepeboz, Bozköy ve Salman Köyleri 8. Geleneksel Mandalina Şenliği" düzenlendi.
 • 10:34Beş Yıllık Yol Haritası Hazır İzsu'dan Beş Yıllık Yol Haritası Hazır İzsu'dan "2019" Fotoğrafıİzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü’nün 2015-2019 Stratejik Planı’nda 6,7 milyar liralık yeni yatırım programı da yer alıyor.
 • 15:12Tiyatroyu SevdiriyorlarTiyatroyu Sevdiriyorlar2005 yılında Eskişehir Sanat Derneği’nde açılan bir oyunculuk atölyesiyle kuruluş sürecine başlayan Eskişehir Sanat Tiyatrosu, 9 yıldan beri tiyatroyu sevdirmek için oyunlar sahneliyor.
 • 11:22Balıkçılar Uluslararası Sularda Av Yasağı İstiyorBalıkçılar Uluslararası Sularda Av Yasağı İstiyorİzmir Bölgesi Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği Başkanı Yapıcı: "Ege Denizi'nin uluslararası sularında balık avlamanın yasak olmasını istiyoruz.
 • 11:03Kocaoğlu, Ziraat Fakültesi Öğrencilerine Seslendi AçıklamasıKocaoğlu, Ziraat Fakültesi Öğrencilerine Seslendi AçıklamasıGenç tarımcılarla Mordoğan’daki eğitim kampında bir araya gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, öğrencilere; “Mesleğinizi masa başında değil, çizmelerinizi giyip araziye çıkarak yaparsanız, işte o zaman gerçek Ziraat Mühendisi olursunuz.” dedi.
 • 09:28Başkan Kocaoğlu, Ziraat Fakültesi Öğrencilerine SeslendiGenç tarımcılarla Mordoğan'daki eğitim kampında bir araya gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, onlara önemli mesajlar verdi.
 • 14:51Sahil Güvenlik 89 Kaçak Göçmeni Ölümden KurtardıSahil Güvenlik 89 Kaçak Göçmeni Ölümden KurtardıSahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığına bağlı Sahil Güvenlik botları tarafından icra edilen devriye görevlerinde toplam 89 göçmen kurtarıldı.
 • 18:38ABD'li Pilot Ağabeyi İçin 46 Yıl Sonra Çelenk BıraktıABD'li Pilot Ağabeyi İçin 46 Yıl Sonra Çelenk BıraktıAbd vatandaşı Marian Starr, 1968 yılında Libya'dan havalanan uçağı ile Ege Denizi'ne düşerek kaybolan kardeşi Raymond Williamson için İzmir'in Aliağa İlçesi'nde denize 'Lest we forget' (Unutulmasın) yazılı çelenk bıraktı.
 • 13:26Eskişehir Sanat Tiyatrosu Eskişehir Sanat Tiyatrosu "4. Mordoğan-Karaburun Sokakta Tiyatro Festivali"Ne KatıldıEskişehir Sanat Tiyatrosu, bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Mordoğan-Karaburun Tiyatro Festivali”ne iki ayrı oyunla katıldı.
 • 22:58Mordoğan Res Projesi'nin Kapasite Artışına Mordoğan Res Projesi'nin Kapasite Artışına "Dur" DenildiKaraburuN ilçesi sınırları içerisinde Ayen Enerji A.Ş. tarafından yapılması planlanan Mordoğan Rüzgar Enerji Santrali Kapasite Artışı 10,5 MWm/0 MWe (5 Adet X 2,1 MWm/ 0 MWe) projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme süreci başlamış ve Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyası halkın görüşüne açldı.
 • 10:00Karaburun Yarımadası Sakinlerinden Santral TepkisiKaraburun Yarımadası Sakinlerinden Santral TepkisiKaraburun Kent Konseyi Başkanı İpar Dilli, tüm engelleme çabalarına rağmen, Karaburun Yarımadası halkı olarak, bir yandan sürmekte olan Yarımada’nın 'Özel Çevre Koruma Alanı' ilan edilmesi sürecinin inatçı takipçileri olmaya çalışırken, diğer yandan yerel dinamiklerle birlikte Yarımada’nın doğal ve sosyo-kültürel zenginliklerini talan ve tahrip eden yatırımlara karşı durduklarını belirtti.
 • 10:34Urla, Tarihi ile BuluştuUrla, Tarihi ile BuluştuAkademi Urla'nın Yaşam Boyu Eğitim çalışmaları kapsamında "Urla Tarihiyle Buluşuyor" toplantısı Arkeopark'ta yapıldı.
 • 08:28Körfez'in Kumuna Körfez'in Kumuna "ilk Talip" ÇıktıEÜ Ziraat Fakültesi, Körfez'den çıkarılacak kumun ekonomik değere dönüştürülmesi için sürdürdüğü proje çalışmasını tamamladı.
 • 15:00İzmir Körfezi'nden Çıkan Kumun İlk Talibi Üniversiteİzmir Körfezi'nden Çıkan Kumun İlk Talibi ÜniversiteEge Üniversitesi (EÜ) Ziraat Fakültesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından körfezden çıkarılacak kumun ekonomik değere dönüştürülmesi için sürdürdüğü proje çalışmasını tamamladı.
 • 09:58İzmir Körfezi'nin Kumuna İlk Talipli Çıktıİzmir Körfezi'nin Kumuna İlk Talipli ÇıktıEÜ, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Körfez'den çıkarılacak kumun ekonomik değere dönüştürülmesi için çalışmasını tamamladı.
 • 17:06İzmir'de Sağanak Yağış Günlük Hayatı Olumsuz Etkilediİzmir'de şehir merkezinde öğleden sonra başlayan sağanak yağmur,günlük yaşamı olumsuz etkiledi.