SON DAKİKA MURATLI HABERLERİ

Son Dakika Muratlı Haberleri

 • 14:06Borçka'da HeyelanBorçka- Muratlı kara yolunun 8 kilometresi, heyelan nedeniyle yola toprak ve kaya düşmesi sonucu ulaşıma kapandı.
 • 10:25Tekirdağ'da Elektrik KesintisiTrakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Tekirdağ’ın Saray, Şarköy, Muratlı ve Süleymanpaşa ilçelerinde, 10-11 Ekim 2015 tarihlerinde bazı mahalle ve semtlerde bakım, onarım çalışması dolayısıyla 3 ila 8 saat aralıklarında değişen süreyle programlı elektrik kesintisi yapılacağı uyarısında bulundu.
 • 10:55AK Parti'de 'Durmak Yok'AK Parti'de 'Durmak Yok'AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayları seçim gezilerini dün de sürdürdü.
 • 15:15Muratlı'nın El İşi Sergisi AçıldıMuratlı'nın El İşi Sergisi AçıldıKültür Bakanlığı sanatçısı Adanalı Sevim Muratlı’nın Eski Türk El Sanatları’ndan nakışla işlenmiş el işi koleksiyonu sergisi, Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu Fuayesi’nde açıldı.
 • 11:56Tmo, Son 15 Yılın En Yüksek Buğday Alımını GerçekleştirdiTmo, Son 15 Yılın En Yüksek Buğday Alımını GerçekleştirdiToprak Mahsuller Ofisi (TMO) Tekirdağ Şube Müdürü Yaşar Fidancı, bu sezon son 15 yılın en yüksek buğday alımını gerçekleştirdiklerini belirterek, “Hububat Alım Kampanyası kapsamında il genelinden 194 bin ton peşin, 10 bin 137 ton emanet olmak üzere toplam 204 bin 137 ton buğday alımı gerçekleşti” dedi.
 • 11:26Bedensel Engelliler Halter Türkiye Şampiyonası Aksaray'da YapıldıBedensel Engelliler Halter Türkiye Şampiyonası Aksaray'da YapıldıBedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Bedensel Engelliler Halter Türkiye Şampiyonası Aksaray’da yapıldı.
 • 12:32Köylüler Köylüler "İmece" ile Halı Saha İnşa EdiyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Köylülerin halı saha inşaatında çalışması - Mehmet Gün ile röportaj - Halı saha inşaatında çalışan yaşlı kadın ile röportaj Domaniç ilçesinde, daha önce "imece" usulüyle okul, cami, su kanalları inşa eden Muratlı köylüleri, aynı yöntemle şimdi de halı saha yapıyor.
 • 11:05Köylüler "İmece" ile Halı Saha İnşa EdiyorDomaniç ilçesinde, daha önce "imece" usulüyle okul, cami, su kanalları inşa eden Muratlı köylüleri, aynı yöntemle şimdi de halı saha yapıyor.
 • 19:33Halter: Bedensel Engelliler Türkiye ŞampiyonasıBedensel Engelliler Türkiye Halter Şampiyonası, Aksaray'da yapıldı.
 • 12:19Tekirdağ'da Elektrik Kesintisine DikkatTrakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Tekirdağ ve ilçelerinde yapacağı elektrik kesintilerine karşı vatandaşları uyardı.
 • 11:51Tekirdağ Buğday Üretiminde 5'inci Sırada Yer AldıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Edirne Bölge Müdürlüğü, Tekirdağ’ın 2014 yılı buğday üretiminde Türkiye genelinde 5’inci sırada yer aldığını bildirdi.
 • 11:37Tekirdağ'da, 2014 Yılında 737 Bin 284 Ton Buğday ÜretildiTekirdağ'da, 2014 yılında 737 bin 284 ton buğday üretildiği bildirildi.
 • 10:53Tekirdağ'da, 2014 Yılında 15 Bin Ton Kavun ÜretildiTekirdağ'da, 2014 yılında 15 bin 31 ton kavun üretildiği bildirildi.
 • 13:31Türkiye-Gürcistan Sınır Birlikleri Değişim Tatbikatı BaşladıGenelkurmay Başkanlığı, Türkiye-Gürcistan Sınır Birlikleri Değişim Tatbikatı’nın, 16-18 Eylül 2015 tarihleri arasında Muratlı Hudut Karakolu (Borçka/ Artvin) ve Sarpi Hudut Karakolu'nda (Gürcistan) icra edileceğini bildirdi.
 • 19:57Samsun'da Programlı Elektrik Kesintisi UygulanacakYeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş. İl Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Samsun’da kaliteli ve sürekli elektrik dağıtımı için yapılacak olan teknik çalışmalar nedeniyle ’Programlı Elektrik Kesintisi’ uygulanacak.
 • 13:41Batı Trakya'da 8 Azınlık Okulu Daha KapatılacakGÜMÜLCİNE (AA) – Yunanistan'da Eğitim Bakanlığınca "tasarruf" ve "daha kaliteli" eğitim gerekçesiyle 2011 yılında başlatılan "okulların birleştirilmesi uygulaması" kapsamında, Batı Trakya'da 8 azınlık okulunun daha geçici olarak kapatılması kararlaştırıldı.
 • 09:35Tekirdağ'da Elektrik Kesintisine DikkatTrakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Tekirdağ’ın Çorlu, Saray ve Muratlı ilçelerinde yapacağı çalışmalardan dolayı elektrik kesintilerine karşı vatandaşları uyardı.
 • 11:30Tekirdağ'da Elektrik Kesintisine DikkatTrakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Tekirdağ’da yapacağı çalışmalardan dolayı elektrik kesintilerine karşı vatandaşları uyardı.
 • 11:55Kombassan Anadolu'da Ağırlığını HissettiriyorKombassan Anadolu'da Ağırlığını HissettiriyorHaftalık ulusal yayın yapan Ekonomist dergisinin yayınladığı “Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi” adlı araştırmasında Kombassan’ın 5 şirketi de yer aldı.
 • 21:39Hakkari'deki Terör Saldırısı Protesto EdildiHakkari'deki Terör Saldırısı Protesto EdildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Edirne'den teröre tepki yürüyüşü görüntüleri, Hakkari'nin Dağlıca bölgesindeki terör saldırısı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da bazı sivil toplum kuruluşları, siyasi parti ve vatandaşlarca protesto edildi.
 • 21:35Hakkari'deki Terör SaldırısıHakkari'deki Terör SaldırısıVatandaşların parkta toplanması- Slogan atmaları ve yürüyüşe geçmeleri- Yürüyüş ve Çanakkale Şehitler Abidesi'ne geliş- Tekirdağ Askerlik Şubesi önüne geliş Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki Dağlıca bölgesinde güvenlik güçlerine yönelik terör saldırısı, Tekirdağ'da protesto edildi.
 • 21:30Hakkari'deki Terör SaldırısıEDİRNE/ KIRKLARELİ/ Hakkari'nin Dağlıca bölgesindeki terör saldırısı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da protesto edildi.
 • 15:57Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehitler İçin Mevlid-i Şerif OkutacakTekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehitler İçin Mevlid-i Şerif OkutacakTekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı, şehitlerin aziz ruhu için Mevlid-i Şerif okutacak.
 • 20:09Cenazeye Giden Otomobil Devrildi: 1 Ölü, 4 YaralıBoyabat ilçesinde, yakınlarının cenazesine gidenleri taşıyan otomobilin tarlaya devrilmesi sonucu 1 kişi öldü, ikisi ağır 4 kişi yaralandı.
 • 15:29Muratlı'da Yüzme KursuMuratlı Belediye tarafından ilçede yürütülen yüzme kurslarında 500 çocuğa yüzme öğretildi.
 • 10:47Kliksa.com, Tekirdağ'ın "Alışveriş Haritası"Nı ÇıkardıSabancı Topluluğu'nun online alışveriş platformu kliksa.com, Tekirdağ'ın online alışveriş haritasını çıkardı.
 • 15:10Muratlı'da Bal Ormanı KurulacakMuratlı Belediyesinin arıcılığı teşvik etmek amacıyla başlattığı çalışma kapsamında ilçede bal ormanı oluşturulacak.
 • 15:12Artvin Tso Başkanı Özel;Artvin Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul Özel, "Borçka - Muratlı Sınır Kapısı bir an önce açılmalı" dedi.
 • 16:40TMO'nun Hubat Alımları Devam EdiyorToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Tekirdağ Şubesi ve bağlı olduğu amirliklerin 180 bin ton buğday alımı gerçekleştirdiği belirtildi.
 • 16:56Safranbolu Belediyesinden Kısa KısaMuratlı Kaymakamlığına atanan Karabük Vali Yardımcısı Erkan Çapar, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy'u ziyaret etti.
 • 19:39Vali Alimoğlu'ndan,garnizon Komutanı ve Vali Yardımcısına Veda YemeğiVali Alimoğlu'ndan,garnizon Komutanı ve Vali Yardımcısına Veda Yemeği30 Ağustos 2015 tarihi itibariyle yaş haddinden emekliliğe ayrılacak olan Karabük Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Samit Tokmak ve Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile Muratlı Kaymakamlığına atanan Vali Yardımcısı Erkan Çapar onuruna Vali Orhan Alimoğlu tarafından veda yemeği düzenlendi.
 • 15:42Karabük'te Veda ProgramıKarabük Garnizon Komutanı Jandarma Albay Samit Tokmak ve Vali Yardımcıları Erkan Çapar için veda programı düzenlendi.
 • 13:33Borçka'da Meteoroloji Gözlem İstasyonu KurulduBorçka'da meteoroloji gözlem istasyonu kuruldu.
 • 13:05Sınır Kapılarında Yaşanan Sorunlar İhracatçıları Bitirme Noktasına GeldiSarp Kapısı’nın ihtiyaca cevap veremediğini belirten Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan, gerek Sarp Kapısı’nın genişlemesine ilişkin gerekse Muratlı Kapısı’na ilişkin Bakanlar Kurulu Kararnamesi çıkmasına rağmen bugüne kadar hiçbir gelişme olmamasına bir anlam veremediklerini söyledi.
 • 14:37Toprak Mahsulleri Ofisi Tekirdağ Şube Müdürü Yaşar Fidancı AçıklamasıToprak Mahsulleri Ofisi Tekirdağ Şube Müdürü Yaşar Fidancı AçıklamasıToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Tekirdağ Şube Müdürü Yaşar Fidancı, 25 Haziran 2015 tarihinden itibaren randevulu alım sistemi ile yaklaşık 155 bin ton peşin ve emanet buğday alımı gerçekleştirdiklerini açıkladı.
 • 12:19Domaniç, Pehlivanları 656. Kez AğırlayacakDomaniç, Pehlivanları 656. Kez AğırlayacakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Güreş alanı görüntüsü-Arif Sert6 ile Nuri Uysal güreş görüntüsü-Halil Karabulut'un konuşması-Nuri Uysal Konuşması-Arif Sert Konuşması-Eski güreşçi Halil Sert'in fotoğrafı Domaniç, pehlivanları 656. kez ağırlayacak- Bir Osmanlı geleneği olan Domaniç Güreşleri, Ebe Çamlığı'nda 656. kez pehlivanları er meydanında toplayacak- Eski pehlivanlardan Karabulut: "Bu memleket pehlivan yatağı olmuş. Bu pehlivan yatağında yani şu meydan yerinde kispetsiz 'aba' pantolonlarla yağsız dehşetli güreşler yapılmış" SERDAR YİĞİT - Osmanlı Devleti'nin kurulduğu topraklarda, yüzyıllardır pehlivanların peşrev sesleriyle adeta er meydanını inlettiği Kütahya'nın Domaniç ilçesi, bu yıl 9 Ağustos'ta yağlı güreşlere 656. kez ev sahipliği yapacak.
 • 11:12Sarp Sınır Kapısı İhtiyaca Cevap VeremiyorArtvin Valisi Kemal Cirit, Sarp Sınır Kapısından yıllık 6,5 milyon kişinin giriş çıkış yaptığını, gün ortalamasının 17-18 bin seviyelerine kadar çıktığını söyledi.
 • 16:12Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ÇalıkÇalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ÇalıkGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Taner Yıldız'ın görüşmelerinden detaylar- Ahmet Çalık'ın konuşması Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: - "(Çalık Enerji Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali) Bu projenin gerçek bir başarı örneği ve Gürcistan ile gelecekte gerçekleştireceğimiz işbirliklerinin temel taşlarından biri olduğunu düşünüyorum"- "Bu ve benzeri projelerle Gürcistan ile olan işbirliğimiz perçinlenmekte ve tüm dünyaya örnek olmaktadır" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Çalık Enerji'nin Gürcistan'da açtığı doğalgaz çevrim santralinin önemini vurgulayarak, "Bu projenin gerçek bir başarı örneği ve Gürcistan ile gelecekte gerçekleştireceğimiz işbirliklerinin temel taşlarından biri olduğunu düşünüyorum.
 • 12:26Taner Yıldız Açılış Törenine KatıldıTaner Yıldız Açılış Törenine KatıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gardabani Doğalgaz Kombine Çevrim Santralinden görüntüler- Taner Yıldız'ın gelişi - Yıldız'ın konuşması- Açılış yapılması- Taner Yıldız'ın santrali gezmesi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: - "(Çalık Enerji Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali) Bu projenin gerçek bir başarı örneği ve Gürcistan ile gelecekte gerçekleştireceğimiz işbirliklerinin temel taşlarından biri olduğunu düşünüyorum"- "Bu ve benzeri projelerle Gürcistan ile olan işbirliğimiz perçinlenmekte ve tüm dünyaya örnek olmaktadır" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Çalık Enerji'nin Gürcistan'da açtığı doğalgaz çevrim santralinin önemini vurgulayarak, "Bu projenin gerçek bir başarı örneği ve Gürcistan ile gelecekte gerçekleştireceğimiz işbirliklerinin temel taşlarından biri olduğunu düşünüyorum.
 • 12:12Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız AçıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Çalık Enerji'nin Gürcistan'da açtığı doğalgaz çevrim santralinin önemini vurgulayarak, "Bu projenin gerçek bir başarı örneği ve Gürcistan ile gelecekte gerçekleştireceğimiz işbirliklerinin temel taşlarından biri olduğunu düşünüyorum.
 • 10:51İstanbul'da 8 İlçede Elektrikler Kesilecekİstanbul'da 8 İlçede Elektrikler KesilecekAnadolu Yakası'ndaki bazı ilçelerde 20 Temmuz'da elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 12:14Batum'da Geleneksel İftar Programı DüzenlendiBatum'da dördüncü geleneksel iftar programı gerçekleştirdi.
 • 17:3111 İlçeye 11 Okul Projesi11 İlçeye 11 Okul Projesi"Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, Tekirdağ'ın nüfusunun yılda 35 bin civarında artış gösterdiğini ve bölgeye olan göçlerden dolayı çok sayıdaki eğitim ve öğretim çağındaki gencin ile geldiğini belirtti.
 • 12:10Kombassan 5 Şirketi ile İkinci 500'de Yer AldıKombassan 5 Şirketi ile İkinci 500'de Yer Aldıİstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’nda Kombassan’dan 5 şirket yer aldı.
 • 12:25İso "Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu"Nu Açıkladı (2)İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) "Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" 2014 yılı araştırmasına göre, İkinci 500 şirketlerinin toplam aktifler cari olarak yüzde 14,5 artarken, öz kaynakları yüzde 17,4, toplam borçları ise yüzde 12,7 yükseldi.
 • 19:33Kazada Hayatını Kaybeden İlker Yontarım Toprağa VerildiKazada Hayatını Kaybeden İlker Yontarım Toprağa VerildiTekirdağ’da meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden İlker Yontarım kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.
 • 21:45Tekirdağ Tır, Otomobil ve Traktöre Çarpıp Yan Yattı: 2 Ölü, 2 YaralıTekirdağ Tır, Otomobil ve Traktöre Çarpıp Yan Yattı: 2 Ölü, 2 YaralıTır, otomobil ve traktöre çarpıp yan yattı: 2 ölü, 2 yaralı Tekirdağ'ın Muratlı İlçesi'nde mıcır yüklü TIR, iddiaya göre sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu otomobil ve traktöre çarptı.
 • 20:07Tır, Otomobil ve Traktöre Çarpıp Yan Yattı: 2 Ölü, 2 YaralıTır, Otomobil ve Traktöre Çarpıp Yan Yattı: 2 Ölü, 2 YaralıTekirdağ'ın Muratlı İlçesi'nde mıcır yüklü TIR, iddiaya göre sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu otomobil ve traktöre çarptı.
 • 18:58Kırklareli'de Feci Kaza: 2 Ölü, 2 YaralıKırklareli'de Feci Kaza: 2 Ölü, 2 YaralıKırklareli-Tekirdağ yolunda TIR ile hafif ticari aracın çarpışması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
 • 17:08Kırklareli'de Feci Kaza: 2 Ölü, 2 YaralıKırklareli'de Feci Kaza: 2 Ölü, 2 YaralıKırklareli-Tekirdağ yolunda TIR ile hafif ticari aracın çarpışması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.