SON DAKİKA MURATPAŞA HABERLERİ

Son Dakika Muratpaşa Haberleri

 • 10:49Antalya İçin 'Tehlikeli Sıcaklık' UyarısıAntalya İçin 'Tehlikeli Sıcaklık' UyarısıAntalya'da hava sıcaklığı pazartesi günü bu yılın rekor seviyesine ulaşacak. Meteoroloji yetkilileri 'tehlikeli sıcaklık' uyarısı yaptı.
 • 11:48Muratpaşa'da Yapılacak Opera Binası İçin Jüri Üyeleri ToplandıMuratpaşa Belediyesi, "Ulusal Fikir Projesi" yarışması ile yeni yapılacak Opera, Tiyatro ve Gösteri Merkezi Binası için belirlenen jüri üyeleri ilk kez toplandı.
 • 09:59Muratpaşa'da Opera, Tiyatro ve Gösteri Merkezi Jürisi ToplandıMuratpaşa'da Opera, Tiyatro ve Gösteri Merkezi Jürisi ToplandıMuratpaşa Belediyesi’nin, yapımı için protokol imzaladığı ve ulusal fikir proje yarışması açmayı planladığı opera binası için Mimarlar Odası’nca belirlenen jüri ilk toplantısını yaptı.
 • 09:23Muratpaşa'da Ermenekli Öğrenciler Akvaryumla BuluştuMuratpaşa'da Ermenekli Öğrenciler Akvaryumla BuluştuMuratpaşa Belediyesi Ermenek Eğitim ve Bilim Merkezinde eğitim alan öğrenciler akvaryumu gezdi.
 • 10:21Dünyaca Ünlü Haber Sitesinde Muratpaşa HaberiDünyaca Ünlü Haber Sitesinde Muratpaşa Haberi‘Ortadoğu’nun nabzı’ sloganıyla tüm ortadoğudan haberleri milyonlarca okurla buluşturan www.al-monitor.com, Muratpaşa Belediyesi’nin çalışmalarını, ‘Çok kültürlü yerel yönetim mümkün’ sloganı ile anlattıMısır, Irak, İran, İsrail, Lübnan, Filistin ve Suriye başta olmak üzere tüm ortadoğu ve Rusya coğrafyasından ülkelerinden haberleri, Türkçe, İngilizce, Arapça ve İbranice tüm dünya ile buluşturan al-monitor adlı Uluslararası Basın Enstitüsü’nün (IPI) 2014 Özgür Medya Öncüsü Ödülü sahibi internet haber sitesi, Muratpaşa Belediyesi’nin her inanca saygılı hizmetlerini okurlarına ulaştırdı.
 • 10:09Muratpaşa Çalışanlarına Yangın ve Afet EğitimiMuratpaşa Çalışanlarına Yangın ve Afet EğitimiMuratpaşa Belediyesi, belediye çalışanlarına olası afet durumunda neler yapmalarını da içeren bilgilerin aktarıldığı seminer düzenledi.
 • 18:28Kırmızılı KadınKırmızılı Kadın" Resminin Boyanarak KapatılmasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Parktan genel görüntü- Yeni yerleştirilen panodan görüntüler- Panonun yerleştirildiği yerin eski ve yeni görüntüsü Antalya'daki "kırmızılı kadın" resminin boyanarak kapatılması- Muratpaşa'da bir trafonun duvarındaki "kırmızılı kadın" resminin boyanarak kapatılması üzerine esinlenildiği fotoğraf pano haline getirilerek aynı trafonun yanına yerleştirildi- Pano üzerinde "Bir daha yaşanmaması dileğiyle" yazısı yer aldı Muratpaşa Belediyesi, bir trafonun duvarındaki "kırmızılı kadın" resminin boyanarak kapatılması üzerine esinlenildiği fotoğrafı pano yaptırarak aynı trafonun yanına yerleştirdi.
 • 15:44Adalya Vakfı'ndan Şehit ve Gazi Aileleri İçin Özel KararAdalya Vakfı'ndan Şehit ve Gazi Aileleri İçin Özel KararMuratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı, şehit, gazi ailelerinin, Engelsiz Kafe’den indirimli yararlanmaları için karar aldı.
 • 13:50Büyükşehir Belediyesi Kaza Virajında Çalışma BaşlattıBüyükşehir Belediyesi Kaza Virajında Çalışma BaşlattıAntalya Büyükşehir Belediyesi, sık sık kazaların yaşandığı Muratpaşa İlçesi Tekelioğlu Caddesi’ndeki keskin virajda düzenleme çalışması başlattı.
 • 13:45Yaz Spor Okulları'na Katılım 10 Bine UlaştıYaz Spor Okulları'na Katılım 10 Bine UlaştıAntalya Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 19 ilçede düzenlediği Yaz Spor Okulları’na katılan öğrenci sayısı 10 bine ulaştı.
 • 13:32Antalya Ticaret Borsası Temmuz Ayı Meclisi ToplandıAntalya Ticaret Borsası Temmuz Ayı Meclisi ToplandıAntalya Ticaret Borsası Temmuz ayı Meclisi, Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan başkanlığında toplandı.
 • 21:05Başpehlivan Okulu, Antalya'da Coşkuyla KarşılandıBaşpehlivan Okulu, Antalya'da Coşkuyla KarşılandıBu yıl 654.'sü gerçekleştirilen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde altın kemerin sahibi olan Orhan Okulu memleketi Antalya’da çiçeklerle karşılandı.
 • 18:55Kırkpınar Başpehlivanı Okulu Şehir Turu AttıKırkpınar Başpehlivanı Okulu Şehir Turu Attı654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin başpehlivanı Orhan Okulu, memleketinde şehir turu attı.
 • 18:31Başpehlivan Okulu'ya Coşkulu KarşılamaBaşpehlivan Okulu'ya Coşkulu KarşılamaEdirne'de düzenlenen 654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan Orhan Okulu, memleketi Antalya'da coşkulu bir şekilde karşılandı.
 • 16:29Antalya'da Hazine Taşınmazları İçin Satış ve Kullanma İzni İhalesiAntalya'nın Alanya, Akseki, Kepez ve Muratpaşa ilçelerinde atıl halde bulunan 18 taşınmaz için satış, Alanya ilçesindeki iki taşınmaz için de kullanma izni ihalesini, gelecek ay yapacak.
 • 12:08Muratpaşa Belediyespor'da Yeni Sezon HazırlıklarıHentbol Bayanlar Süper Ligi'nde mücadele eden Muratpaşa Belediyespor, yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor.
 • 12:01İhaleye Çıkarılan Hazine Arsa ve Arazileri AçıklandıAntalya Defterdarı Veli Tunçez yaptığı yazılı açıklamada, Antalya’da atıl vaziyette bulunan Hazine arsa ve arazilerinin ekonomiye kazandırılarak iktisadi kaynakların etkin ve verimli kullanılması amacıyla Defterdarlık tarafından yapılan ihalelere 2015 yılı Ağustos ayı içerisinde de devam edildiğini bildirdi.
 • 11:20Murapaşa Sezona İddialı HazırlanıyorMurapaşa Sezona İddialı HazırlanıyorBayanlar Hentbol Süper Ligi’nde önümüzdeki sezon şampiyonluğu hedefleyen Muratpaşa Belediyespor, hazırlıklarını sürdürüyor.
 • 15:10Başpehlivan Okulu Yarın Antalya'da OlacakEdirne'de yapılan 654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan olan Muratpaşa Belediyesi güreşçisi Orhan Okulu, yarın Antalya'da olacak.
 • 14:42Antalya'nın Gurur GünüAntalya'nın Gurur Günü654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan olan Orhan Okulu, 28 Temmuz’da Antalya’da olacak.
 • 13:43Er Meydanı Edirne'de Kuruluyor, Pehlivanlar Antalya'dan ÇıkıyorEr Meydanı Edirne'de Kuruluyor, Pehlivanlar Antalya'dan ÇıkıyorAntalyalı pehlivanlar, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde son on yıla damga vurdu.
 • 10:38Antalya ve İlçelerinde Elektrik KesintileriAntalya'nın Alanya, Elmalı, Serik, Kumluca, Demre, Muratpaşa ve Kepez ilçeleri başta olmak üzere birçok ilçesinde 27-31 Temmuz tarihleri arasında bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle elektrik kesintileri uygulanacak.
 • 11:35Muratpaşa'da 600 Öğrenci Yüzmeyi ÖğrendiMuratpaşa Belediyesince düzenlenen yaz spor okulları kapsamında yüzmeyi öğrenen 600 çocuk, düzenlenen törenle sertifikasını aldı.
 • 10:10Başkan Uysal, 20 Ülkenin Gençleri ile BuluştuBaşkan Uysal, 20 Ülkenin Gençleri ile BuluştuMuratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, gençler arası değişim kampı için Antalya’da bulunan 20 ayrı ülkeden 25 gençle bir araya geldiUluslararası Lions Kulüpleri Birliği tarafından yürütülen Gençlerarası Değişim Kamp programına 20 ayrı ülkeden 25 genç katıldı.
 • 10:20Baykal'dan Erken Seçim DeğerlendirmesiBaykal'dan Erken Seçim DeğerlendirmesiCumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Türkiye’de biran önce ciddi bir hükümetin kurulması zorunluluğunun idrak edilmesi ve o doğrultuda adım atılması gerektiğini söyledi.
 • 00:15Eski CHP Genel Başkanı BaykalEski CHP Genel Başkanı BaykalGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Salondan ve dinleyicilerden genel görüntü- Baykal'ın partililerle sohbet etmesi- Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın konuşması Eski CHP Genel Başkanı Baykal: - "(Suriye tarafından askerlere ateş açılması ve Suruç'taki terör saldırısı) Derhal yapılması gereken Meclis'in toplantıya çağrılması, durumun hemen değerlendirilmesi ve hükümet konusunda yeni bir sorumluluk duygusunun siyasi partilere egemen olmasıdır"- "Öyle gözüküyor ki önümüzdeki Kasım ayında seçim var" Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Suriye tarafından askerlere ateş açılması ve Suruç'taki terör saldırısına ilişkin Meclis'in toplantıya çağrılarak durumun hemen değerlendirilmesi gerektiğini savundu.
 • 00:06Antalya - Baykal: Kasımdaki Tuzak Seçimi Vatandaşa Anlatmak LazımAntalya - Baykal: Kasımdaki Tuzak Seçimi Vatandaşa Anlatmak LazımBaykal: Kasımdaki tuzak seçimi vatandaşa anlatmak lazım CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Ak Parti'nin ülkeyi seçime götürmek istediğini söyleyerek, "Vatandaşa kasım ayında yapılması muhtemel seçimin bir tuzak seçimi olduğunu anlatmamız lazım" dedi.
 • 23:46Baykal: Kasımdaki Tuzak Seçimi Vatandaşa Anlatmak LazımBaykal: Kasımdaki Tuzak Seçimi Vatandaşa Anlatmak LazımChp Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Ak Parti'nin ülkeyi seçime götürmek istediğini söyleyerek, "Vatandaşa kasım ayında yapılması muhtemel seçimin bir tuzak seçimi olduğunu anlatmamız lazım" dedi.
 • 23:29Eski CHP Genel Başkanı Baykal AçıklamasıEski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Suriye tarafından askerlere ateş açılması ve Suruç'taki terör saldırısına ilişkin Meclis'in toplantıya çağrılarak durumun hemen değerlendirilmesi gerektiğini savundu.
 • 17:09Hayatını Kaybeden Doktorun Hayatını Kaybeden Doktorun "Ölümün Saati Yok" Paylaşımı Yürek YaktıAntalya'da, mide kanseri sonucu yaşamını yitiren uzman doktor Fatma Serçin Kayı'nın sosyal paylaşım sitesinde paylaştığı gönderi, sevenlerini iki kez üzdü.
 • 14:50Kobani'de 32 Gencin Anısına Kurulacak Parka CHP'li Belediye TalipKobani'de 32 Gencin Anısına Kurulacak Parka CHP'li Belediye TalipAntalya'da Muratpaşa Belediye Başkanı CHP'li Ümit Uysal, partisinin genel başkan yardımcısı Veli Ağbaba'nın Suruç'ta 32 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırının ardından, "Burada katledilen gençlerimizin anısına belediyelerimiz tarafından Kobani'ye bir çocuk parkı inşa edeceğiz" açıklamasına "Seve seve" diye karşılık verdi.
 • 12:54Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal AçıklamasıMuratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, tarihi Kaleiçi semtinin "barlar kenti" haline geldiğini belirterek, "Elbette bar da olacak ama bir tarihi doku barlar kenti olamaz" dedi.
 • 12:30Başkan Uysal, Başkan Uysal, "Kaleiçi Barlar Kenti Olamaz"Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kaleiçi tarihi dokusunun tişörtle kaplandığını ve Kaleiçi’nin barlar kenti olamayacağını söyledi.
 • 11:47Antalya'da Uyuşturucu OperasyonlarıAntalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonda 5 kilo 914 gram eroin ele geçirildi.
 • 17:10Mubim'e 3 Bin 74 BaşvuruAntalya Büyükşehir Belediyesi'nin muhtarların işlerini kolaylaştırmak üzere kurduğu MUBİM sistemi yoğun ilgi görüyor. Muhtarlar her türlü istek ve şikayetlerini MUBİM aracılığıyla Büyükşehir Belediyesi'ne iletiyor.
 • 15:18Vali Türker Vedat Yılmaz'ın Cenaze Namazına KatıldıVali Türker Vedat Yılmaz'ın Cenaze Namazına KatıldıAntalya Valisi Muammer Türker, Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Necat Yılmaz’ın ağabeyi Vedat Yılmaz’ın cenaze törenine katıldı.
 • 12:07Muratpaşa'da Sünnet ŞöleniMuratpaşa Belediyesince düzenlenecek sünnet şöleni için kayıtların başladığı bildirildi.
 • 11:35Başkan Uysal Vatandaşları DinliyorBaşkan Uysal Vatandaşları DinliyorMuratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediye hizmet binası fuayesinde vatandaşlarla görüşmelerine devam ediyor.
 • 11:24Mubim'e 3 Bin 74 Başvuru YapıldıMubim'e 3 Bin 74 Başvuru YapıldıAntalya Büyükşehir Belediyesi’nin muhtarların işlerini kolaylaştırmak üzere kurduğu MUBİM sistemi yoğun ilgi görüyor.
 • 11:20Muratpaşa'da Hedef ŞampiyonlukMuratpaşa'da Hedef ŞampiyonlukAntalya U14 Futbol Ligi’nde geçtiğimiz sezonu üçüncü tamamlayan Muratpaşa Belediyespor, yeni sezon hazırlıklarına başladı.
 • 15:13Muratpaşa Meclisi Olağanüstü ToplandıMuratpaşa Meclisi Olağanüstü ToplandıMuratpaşa Belediye Meclisi, kentin değişik bölgelerindeki taşınmazların, fiilen kamu hizmetlerinde kullanılması ve kamu yararına tahsisi kararı aldı.
 • 09:49Muratpaşa'dan 400 Öğrenciye EğitimMuratpaşa'dan 400 Öğrenciye EğitimMuratpaşa Belediyesi Zeytinköy ile Ermenek Türkan Saylan Eğitim ve Bilgi Merkezi’nde 7-14 yaş arasındaki öğrencilere ücretsiz yaz dönemi eğitim kursları düzenleniyor.
 • 09:38Muratpaşa'da 17 Park YapılıyorMuratpaşa'da 17 Park YapılıyorMuratpaşa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, aşırılı sıcaklara rağmen 11 mahallede 17 park ve semt spor sahasının yapımını sürdürüyor.
 • 18:40Vali Türker, Çocuk Evleri ve Huzurevini Ziyaret EttiAntalya Valisi Muammer Türker, Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğünü ziyaret etti.
 • 08:43Muratpaşa'nın Güvenlikçilerine Savunma EğitimiMuratpaşa'nın Güvenlikçilerine Savunma EğitimiMuratpaşa Belediyesi ve Spor İşleri Müdürlüğü’nün organize ettiği ve belediye de görevli 50 özel güvenlik personeline Muay Thaı eğitimi verildi.
 • 17:05Aesob Başkanı Sevimçok'tan Büyükşehir Meclisine TeşekkürAesob Başkanı Sevimçok'tan Büyükşehir Meclisine TeşekkürAntalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, Konuksever mahallesine planlanan AVM’ye red oyu veren Büyükşehir Meclis üyelerine teşekkür etti.
 • 16:00Meclis Konuksever'e Avm Yapılmasına KarşıAntalya Büyükşehir Belediyesi Temmuz Ayı Meclisinin 3’üncüsünde Muratpaşa sınırlarındaki Konuksever Mahallesi’ne yapılması planlanan AVM rededildi.
 • 13:16Muratpaşa BayramlaştıMuratpaşa BayramlaştıMuratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, eski Lara Caddesi’ni asfaltlayan ekipler, Fen İşleri Müdürlüğü, ek hizmet binası ve ana binada tüm personelle tek tek bayramlaştı.
 • 21:13Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis ToplantısıAntalya Büyükşehir Belediye Meclisi devam toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel başkanlığında gerçekleştirildi.
 • 15:25MHP Kadir Gecesi'nde Pişi DağıttıMHP Kadir Gecesi'nde Pişi DağıttıMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya İl Başkanlığı ve Ülkü Ocakları tarafından Kadir Gecesi nedeniyle vatandaşlara geleneksel hale getirdiği pişi ve şerbet ikramında bulunuldu.