SON DAKİKA NATO HABERLERİ

Son Dakika Nato Haberleri

 • 25 Ağustos 2016 00:09ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Trudeau AçıklamasıWASHINGTON (AA) – ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Elizabeth Trudeau, ABD ile Türkiye arasında yeniden inşa edilmesi gereken bir ilişkinin söz konusu olmadığını belirterek, "Bizim Türkiye ile bağımız, NATO üzerinden müttefikliğimiz zaten çok güçlü." dedi.
 • 24 Ağustos 2016 23:59Aziz Yıldırım: "1 Yıl Önce Sivil Darbe Yapılacak Demiştim"Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 1 yıl önce sivil darbe yapılacağını söylediğini belirterek, 15 Temmuz’un kendisini şaşırtmadığını söyledi.
 • 24 Ağustos 2016 23:37Beyaz Saray'dan Türkiye'ye ÖvgüBeyaz Saray'dan Türkiye'ye ÖvgüEarnest, Beyaz Saray'daki günlük basın toplantısında, gazetecilerin Türk Silahlı Kuvvetleri Müşterek Özel Görev Kuvveti ve Koalisyon Hava Kuvvetlerince Suriye'nin Türkiye sınırındaki Cerablus bölgesinde terör örgütü IŞİD'e yönelik başlatılan Fırat Kalkanı Operasyonu'na ilişkin sorularını yanıtladı.
 • 24 Ağustos 2016 23:20ABD Sözcüsü: Türkiye DAEŞ'le Mücadelede Değerli Katkılar SunduABD Sözcüsü: Türkiye DAEŞ'le Mücadelede Değerli Katkılar SunduBeyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, Türkiye'nin başlattığı Fırat Kalkanı Operasyonu'nun, DAEŞ karşıtı çabalara sunduğu önemli katkıların son örneği olduğunu söyledi.
 • 24 Ağustos 2016 23:01AB Bakanı Çelik: AB Bakanı Çelik: "Meşru Müdafaa Hakkımızdır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik açıklama "Türkiye'nin meşru müdafaa hakkıdır" Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Çelik: "(Avrupa) Prensip olarak Türkiye'nin DAEŞ terör örgütüyle mücadelesini şu ana kadar olan tepkileriyle, sağduyuyla karşılıyor.
 • 24 Ağustos 2016 22:19Başbakan Yıldırım: Operasyondan Başka Çare KalmamıştıBaşbakan Yıldırım: Operasyondan Başka Çare KalmamıştıBaşbakan Yıldırım, Suriye'de IŞİD'e yönelik operasyonun ardından canlı yayında soruları yanıtladı. Yıldırım, PYD ve YPG sınırımıza dayandığı için bu adımları atmaktan başka çaremiz kalmadı." dedi.
 • 24 Ağustos 2016 21:31Çek Cumhuriyeti Müslüman Sığınmacı İstemiyorÇek Cumhuriyeti Müslüman Sığınmacı İstemiyorÇek Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Milos Zeman, Müslüman göçmenlerin Çek Cumhuriyeti'ne ve Avrupa'ya kabul edilmemesi gerektiğini söyledi.
 • 24 Ağustos 2016 20:30Türkiye'nin Meşru Müdafaa Hakkıdır"NAZLI YÜZBAŞIOĞLU - Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Suriye'nin kuzeyine yönelik "Fırat Kalkanı Operasyonu'na Avrupa'nın yaklaşımına ilişkin, "Prensip olarak Türkiye'nin DAEŞ terör örgütüyle mücadelesini şu ana kadar olan tepkileriyle, sağduyuyla karşılıyor.
 • 24 Ağustos 2016 19:26Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Szijjarto Kahire'deMacaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, Türkiye'nin istikrarının, Avrupa Birliği (AB) ve NATO ülkelerinin istikrarını güçlendireceğini belirtti.
 • 24 Ağustos 2016 16:22Bulgar Hava Sahasını ABD Uçakları KoruyacakBulgar Hava Sahasını ABD Uçakları KoruyacakNençev, iki ülkenin NATO himayesindeki işbirliği kapsamında 9-16 Eylül'de iki ABD uçağının Bulgar MiG29'ların görevine destek vereceğini duyurdu.
 • 24 Ağustos 2016 15:55Bulgaristan'ın Hava Sahası Korumasına ABD DesteğiBulgaristan'ın Hava Sahası Korumasına ABD DesteğiRus savaş uçaklarının ülkenin hava sahasına yaklaştığını öne süren Bulgaristan, iki ABD savaş uçağının hava sahalarının korunmasına destek vereceğini açıkladı.
 • 24 Ağustos 2016 15:31AB: Operasyon, 'DAEŞ İle Sınırlı Olmalıdır' İfadesini Yalanladı, Yorum YapmıyoruzAB: Operasyon, 'DAEŞ İle Sınırlı Olmalıdır' İfadesini Yalanladı, Yorum YapmıyoruzAB Sözcüsü Polac, Fırat Kalkanı Operasyonuna ilişkin, AB'den, "Operasyon DAEŞ ile sınırlı olmalıdır" şeklinde bir açıklama yapılmadığını belirterek, "Askeri operasyonlara ilişkin yorum yapmıyoruz." dedi.
 • 24 Ağustos 2016 15:31Prof. Dr. Hacısalihoğlu: Prof. Dr. Hacısalihoğlu: "Fırat Kalkanı Operasyonu Yerinde ve Gerekliydi"İSTANBUL (İHA) – Türkiye’nin Cerablus operasyonunu değerlendiren, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü ve Akşam Gazetesi Yazarı Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Fırat Kalkanı operasyonunu yerinde ve gerekli bularak Türkiye’nin, Suriye’nin parçalanmasına müsaade etmeyeceğini söyledi.
 • 24 Ağustos 2016 15:08Ab, "Operasyon, Daeş ile Sınırlı Olmalıdır" İfadesini YalanladıAvrupa Birliği (AB) DAEŞ'e yönelik Fırat Kalkanı Operasyonuna ilişkin, bazı basın organlarında çıkan, kendilerine atfen, "Operasyon DAEŞ ile sınırlı olmalıdır" ifadesini yalanlayarak, "Askeri operasyonlara ilişkin yorum yapmıyoruz" açıklamasını yaptı.
 • 24 Ağustos 2016 14:16Harekat Doğru Zamanda Yapıldı"SEMRA ORKAN/HALİL İBRAHİM BAŞER- İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Köni, "Fırat Kalkanı Operasyonu"nun çok doğru bir zamanda yapıldığını belirterek, "Türkiye kendi ulusal çıkarlarının sarsılmasını önlemeye çalışıyor.
 • 24 Ağustos 2016 13:57Çavuşoğlu- Kaljurand Ortak Basın ToplantısıÇavuşoğlu- Kaljurand Ortak Basın ToplantısıEstonya Dışişleri ve Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi Dönem Başkanı Marina Kaljurand, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ)15 Temmuz darbe girişimine ilişkin, "Darbenin hiçbir bahanesi olamaz. Darbenin arkasında hiçbir şekilde bir bahane olamaz. Bunun arkasındaki failler adalete teslim edilmelidir" dedi.
 • 24 Ağustos 2016 13:36Çavuşoğlu-Kaljurand Ortak Basın ToplantısıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği'nin (AB) son dönemde Türkiye ile süreci durdurma yönünde tehditlerde bulunduğunu belirterek, "Halkımız AB'nin sergilediği tavırdan dolayı süreci durdurmamızı istiyor.
 • 24 Ağustos 2016 12:23ABD'den Cerablus Harekatına Destek AçıklamasıABD’li bir yetkili, Türkiye’nin DAEŞ’tan Cerablus’u temizlemek için başlattığı harekata havadan destek vereceklerini açıkladı.
 • 23 Ağustos 2016 22:19Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Duyulan Güven ZirvedeCumhurbaşkanı Erdoğan'a Duyulan Güven ZirvedeFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik toplumda oluşan olumlu kanaat yüzde 85'e yükseldi.
 • 23 Ağustos 2016 20:53Polonya ve Romanya Dışişleri Bakanları 25 Ağustos'ta Türkiye'dePolonya ve Romanya Dışişleri Bakanları 25 Ağustos'ta Türkiye'dePolonya ve Romanya dışişleri bakanları, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında istişarelerde bulunmak ve dayanışma mesajı vermek üzere Türkiye’ye gelecek.
 • 23 Ağustos 2016 20:46Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (2)Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısına ilişkin, "Türkiye'nin demokratikleşmesi, reformlar istikametinde ilerlemesi ve daha güçlü ama tek amacı, tek görevi vatan savunması olan bir Türk Silahlı Kuvvetlerine geçiş bakımından da önemli bir toplantıydı.
 • 23 Ağustos 2016 20:45Çavuşoğlu- Szijjarto Ortak Basın ToplantısıÇavuşoğlu- Szijjarto Ortak Basın ToplantısıMacaristan Dışişleri ve Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, Türkiye'nin 15 Temmuz'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yaptığı darbe girişimine ilişkin, "Emin olun ki Türkiye'nin darbe girişimine karşı tepkisine Macaristan'dan hiçbir eleştiri duymayacaksınız. Hükümetiyle, cumhurbaşkanıyla bu darbeye verdiğiniz bir reaksiyona bizden bir eleştiri duymayacaksınız." dedi.
 • 23 Ağustos 2016 20:01CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu AçıklamasıGAZİANTEP (İHA) – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, anayasa değişikliği konusunda bir çok maddede uzlaşma sağlandığını belirterek, “İlk görüşmemizde yargının bağımsızlığının çok önemli olduğunu söylediğimde kabul edildi.
 • 23 Ağustos 2016 19:58Macaristan'dan Türkiye'ye DestekMacaristan'dan Türkiye'ye DestekMacaristan Dış Ticaret ve Dışişleri Bakanı Peter Szijjarto, Türkiye'nin demokratik seçimlerle yönetimde bulunan Cumhurbaşkanı ve hükümetinin, darbe girişiminde bulunanları ortaya çıkarmak için attığı adımlara saygı duyulması gerektiğini söyledi.
 • 23 Ağustos 2016 18:23Afganistan'da Bir Amerikan Askeri ÖldüAfganistan'ın Helmand ilinde düzenlenen operasyon sırasında meydana gelen patlamada bir Amerikan askeri öldü.
 • 23 Ağustos 2016 17:27ABD Başkan Yardımcısı Biden AçıklamasıABD Başkan Yardımcısı Biden AçıklamasıABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, NATO'nun Rusya ile sınır bölgelerdeki gücünü daha da büyüteceğini açıkladı.
 • 23 Ağustos 2016 16:21ABD Başkan Yardımcısı Gülen'in İadesi İle İlgili Topu ABD Hukukuna AttıABD Başkan Yardımcısı Gülen'in İadesi İle İlgili Topu ABD Hukukuna AttıABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'in "Fethullah Gülen hukuki bir konu ve hakkında ABD'deki hukuk sisteminin karar vermesi gerek." dedi.
 • 23 Ağustos 2016 13:15Yenikapı Mitingi ve Demokrasi Nöbetleri Sonrası Halkın Nabzı TutulduYenikapı Mitingi ve Demokrasi Nöbetleri Sonrası Halkın Nabzı Tutulduİstanbul Düşünce Vakfı, 15 Temmuz 2016 darbe girişimi sonrası Demokrasi ve Milli İrade nöbetleri ile Yenikapı başta olmak üzere bir çok ilde gerçekleştirilen Demokrasi ve Şehitler Mitingi sonrasında halkın nabzını tuttu.
 • 23 Ağustos 2016 13:04Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Güven Oranı Yüzde 78'den 85'e ÇıktıCumhurbaşkanı Erdoğan'a Güven Oranı Yüzde 78'den 85'e ÇıktıFETÖ'nün 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a güven tavan yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik güven duygusu yüzde 78'den 85' yükseldi.
 • 23 Ağustos 2016 12:56Litvanya Dışişleri Bakanı Linas LinkeviciusLitvanya Dışişleri Bakanı Linas LinkeviciusLitvanya Dışişleri Bakanı Linas Linkevicius, Türkiye ve Avrupa Birliği (AB) arasındaki diyaloğun canlı tutulması gerektiğini belirterek, "İki taraf için önemli olanı yapmak zorundayız. Türkiye'nin AB'ye üyelik sürecine devam etmek lazım. Türkiye'nin Avrupa'ya uyguluğu apaçık ortada.
 • 23 Ağustos 2016 11:38Taliban'a Karşı Operasyona 100 ABD Askeriyle DestekAfganistan'da NATO bünyesinde görev yapan 100 ABD askeri, Taliban'a karşı yürütülen operasyonlarda Afgan güçlerine danışmanlık yapmak üzere ülkenin Helmand vilayetine gönderildi.
 • 23 Ağustos 2016 00:41Başbakan Yıldırım, Litvanya Dışişleri Bakanı Linkevicius'u Kabul EttiBaşbakan Yıldırım, Litvanya Dışişleri Bakanı Linkevicius'u Kabul EttiBAŞBAKAN Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde Litvanya Dışişleri Bakanı Linas Antanas Linkevicius'u kabul etti.
 • 23 Ağustos 2016 00:28Başbakan Yıldırım'ın Litvanya Dışişleri Bakanı Linkevicius'u KabulüBaşbakan Yıldırım'ın Litvanya Dışişleri Bakanı Linkevicius'u KabulüBaşbakan Binali Yıldırım, Litvanya'nın Türkiye'deki menfur darbe girişimi karşısında tavrını ilk günden açık şekilde ortaya koymasını takdir ettiğini belirtti.
 • 22 Ağustos 2016 21:56Litvanya Dışişleri Bakanı Linkevicius AçıklamasıLitvanya Dışişleri Bakanı Linkevicius AçıklamasıLitvanya Dışişleri Bakanı Linas Linkevicius, AB liderlerini eleştirerek, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Türkiye gibi büyük bir ülkeye ilgi gösterilmesinin anormal olduğunu belirtti.
 • 22 Ağustos 2016 16:13Litvanya Almanya'dan 88 Panzer AldıLitvanya Almanya'dan 88 panzer aldı Ukrayna krizi nedeniyle silahlanmasına hız veren Litvanya, Almanya'dan 88 adet "Boxer" tipi panzer aldı.
 • 22 Ağustos 2016 15:20Çekya'dan Avrupa Ordusu TalebiÇekya'dan Avrupa Ordusu TalebiÇekya Başbakanı Bohuslav Sobotka, Avrupa'nın ortak bir ordu kurmadığı takdirde mevcudiyetini koruyamayacağını belirtti.
 • 22 Ağustos 2016 14:33Çavuşoğlu- Linkevicius Ortak Basın ToplantısıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Esasen Türk halkı bu darbe girişimini durdurarak, Avrupa’da yansıyabilecek bir istikrarsızlığın da önüne geçmiştir.
 • 22 Ağustos 2016 13:55Çavuşoğlu-Linkevicius Ortak Basın ToplantısıÇavuşoğlu-Linkevicius Ortak Basın ToplantısıLitvanya Dışişleri Bakanı Linas Linkevicius, şu anda yapılması gereken şeyin bir an önce yapıcı diyaloğu yeniden inşa etmek ve iletişim eksikliğini ortadan kaldırmak olduğunu belirterek "Önce bunu yapmalı, daha sonra da Türkiye'nin aday ülke olarak AB'ye katılım süreci üzerinde çalışmalıyız. En önemli ticaret ortaklarından biri ve Gümrük Birliği üyesi olan Türkiye'yle paylaşacağımız ve birlikte yapacağımız çok şey var. Vize serbestisi sürecine ilişkin görüşmelere devam etmeliyiz" dedi.
 • 22 Ağustos 2016 10:00Haftanın Tarihine BakışLozan Barış Antlaşması, Büyük Millet Meclisinde, 23 Ağustos 1923'te onaylandı.
 • 22 Ağustos 2016 09:35Assos'tan Midilli'ye Kuş UçurtmuyorlarAssos'tan Midilli'ye Kuş UçurtmuyorlarÇANAKKALE'nin gözde turizm merkezi Assos sahillerinden, Yunanistan'ın Midilli Adası'na mültecilerin geçişlerini önlemek amacıyla bölgede gözlemci olarak NATO'ya bağlı bir savaş gemisi ile çok sayıda sahil güvenlik botu 24 saat devriye görevi yapıyor.
 • 22 Ağustos 2016 01:18ABD: Demokrasisini Terörden Koruyan Türkiye'nin YanındayızABD: Demokrasisini Terörden Koruyan Türkiye'nin YanındayızBeyaz Saray, Gaziantep'te gerçekleşen terör saldırısı hakkında, "Demokrasisini terörün her türlüsüne karşı koruyan Türkiye halkının yanında yer alıyoruz" dedi.
 • 22 Ağustos 2016 00:54Taliban Kunduz'da Güç Gösterisi YaptıTaliban Kunduz'da Güç Gösterisi YaptıAfganistan'ın kuzeyindeki Kunduz vilayetinin Han Abad ilçesi bir gün içerisinde iki kez el değiştirdi.
 • 22 Ağustos 2016 00:32Almanya İçişleri Bakanı: Türkiye'de Durum Çok Daha KarmaşıkAlmanya İçişleri Bakanı: Türkiye'de Durum Çok Daha KarmaşıkBild am Sonntag gazetesine konuşan de Maiziere, Türkiye'nin Ortadoğu'daki İslamcı grupların ortak eylem platformu olduğunu savunan raporun geçen hafta sızdırılan kısmının, Türkiye'deki mevcut durumun sadece küçük bir parçası olduğunu söyleyerek, "Aslında Türkiye'deki durum çok daha karmaşık" diye konuştu.
 • 22 Ağustos 2016 00:10Almanya İçişleri Bakanı: "Türkiye'de Durum Çok Daha Karmaşık"ALMANYA İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, bakanlığının Türkiye hakkında geçtiğimiz günlerde yayınlanan ve tepki yaratan raporunu savunarak, Türkiye'de durumun oldukça karmaşık olduğunu söyledi.
 • 21 Ağustos 2016 19:27Abd, Gaziantep'teki Terör Saldırısını KınadıAbd, Gaziantep'teki Terör Saldırısını KınadıBeyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Ned Price, yazılı açıklamasında, "ABD, Gaziantep'te dün meydana gelen terör saldırısını en güçlü şekilde kınıyor.
 • 21 Ağustos 2016 19:05Litvanya Dışişleri Bakanı Türkiye'ye GelecekLitvanya Dışişleri Bakanı Türkiye'ye GelecekLitvanya Dışişleri Bakanı Linas Linkevicius, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi dolayısıyla Ankara'ya resmi ziyarette bulunacak.
 • 21 Ağustos 2016 18:58Abd, Gaziantep'teki Terör Saldırısını KınadıABD yönetimi, Gaziantep'te yaşanan, 51 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısını kınadı.
 • 21 Ağustos 2016 17:42Türkiye'deki Terör Saldırılarına TepkilerNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, terör saldırıları karşısında ittifakın Türkiye ile dayanışma içinde olduğunu belirtti.
 • 21 Ağustos 2016 12:47Almanya İçişleri Bakanı de Maziere: Türkiye'nin AB'ye Üyeliğine KarşıyımAlmanya İçişleri Bakanı de Maziere: Türkiye'nin AB'ye Üyeliğine KarşıyımAlmanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere Türkiye'nin AB'ye alınmamasını istedi. Bakan de Maiziere "Ben yıllardır Türkiye'nin AB üyeliğine karşıyım" dedi.
 • 21 Ağustos 2016 10:49Askeri Casusluk Davası Mağduru; Haklarım Geri VerilsinAskeri Casusluk Davası Mağduru; Haklarım Geri VerilsinHAVA Kuvvetleri Komutanlığı'nda İstihbarat Üsteğmen olarak görev yaptığı sırada İzmir askeri casusluk davasında adı geçen ve hakkında 'Grup seks' iddiasıyla açılan dava sonrası ordudan atılan Ali Ünsal da, 'Kumpas mağduru' olduğunu söyledi.