03:3200
SON DAKİKA NELSON MANDELA HABERLERİ

Son Dakika Nelson Mandela Haberleri


NELSON MANDELA

Ailesi Zosa (Xhosa) dilini konuşan Tembu (Thembu) kabilesindendir. Babası bu kabilenin şefi Gadla Henry Mandela'dır. Mandela; lise tahsilinden sonra Fort Hare Üniversity College'a girdi. Burada okurken siyasi olaylara karıştı. Bir öğrenci boykotuna karıştığı ve organize ettiği gerekçesiyle okuldan... Devamı

  Eski Brezilya Devlet Başkanı: Hükümet Sorumluluğu Üzerinden Atamaz

  Brezilya’daki ekonomik kalkınmanın mimarı olarak bilinen eski Devlet Başkanı Fernando Henrique Cardoso, Soma’da yaşanan maden faciasıyla ilgili hükümetin bütün suçla birlikte sorumluluğu üzerinden atamayacağını söyledi. (22 Mayıs 2014 Perşembe )

   

  Kültürler Kavşağında Afrika-Türkiye Buluşması: 2014 Afrika Günü"

  Başbakan Yardımcısı Atalay: "Türkiye, kendi tarihi tecrübesini, toplumsal, siyasal ve kültürel birikimini, sahip olduğu imkan ve kaynakları Afrikalı yönetimlerle ve halklarla 'Afrika sorunlarına Afrika çözümleri ilkesi' çerçevesinde ve karşılıklı fayda temelinde paylaşmaya devam edecektir" "2009 yılında kıtada toplam 12 büyükelçiliğimiz mevcut iken 2013 yılında Afrika'daki büyükelçilik sayımız 35'e çıkarılmıştır. (21 Mayıs 2014 Çarşamba )

   

  Beşir Atalay: Türkiye Afrika'da Kıtasal Bir Aktör Konumunda

  Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Türkiye’nin Afrika kıtası ile sağlam bağlarının bulunduğunu belirterek, Türkiye’nin Afrika politikasının siyasi, kültürel ve ekonomik alanları içerecek şekilde ikili, bölgesel ve kıtasal boyutlarda yürütüldüğünü söyledi. (21 Mayıs 2014 Çarşamba )

   

  Güney Afrika'daki Genel Seçimler

  Güney Afrika'daki Genel Seçimler

  Oyların yüzde 62,15’ini alan iktidar partisi seçimi kazandı. (10 Mayıs 2014 Cumartesi )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
31.08.2014 03:32:30. #1.11#