10:0200
SON DAKİKA NELSON MANDELA HABERLERİ

Son Dakika Nelson Mandela Haberleri


NELSON MANDELA

Ailesi Zosa (Xhosa) dilini konuşan Tembu (Thembu) kabilesindendir. Babası bu kabilenin şefi Gadla Henry Mandela'dır. Mandela; lise tahsilinden sonra Fort Hare Üniversity College'a girdi. Burada okurken siyasi olaylara karıştı. Bir öğrenci boykotuna karıştığı ve organize ettiği gerekçesiyle okuldan... Devamı

   

  Haftanın Tarihine Bakış

  Haftanın Tarihine Bakış

  Türkiye’de ilk büyük devalüasyon 7 Eylül 1946’da yapıldı Türk Lirası’nın değeri yüzde 54,3 düşürüldü. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Müslümanların Sorunları Masaya Yatırıldı

  Müslümanların Sorunları Masaya Yatırıldı

  MAZLUMDER’in de (İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği) mensubu bulunduğu Uluslararası Adalet Platformu üyeleri Müslümanların meselelerini tartışmak ve çözüm yolları bulmak için Giresun’da bir araya geldi. (25 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Özgürlük Filosu Koalisyonu Toplantısı

  İHH İnsani Yardım Vakfı sözcüsü Aydın: "Artık Gazze'deki ablukanın son bulması için herkes feryat ediyor. (12 Ağustos 2014 Salı )

   

  Güney Afrika Devlet Başkanı Zuma, Yemin Etti

  Güney Afrika Devlet Başkanı Zuma, Yemin Etti

  Güney Afrika Devlet Başkanı Jacob Zuma, ikinci kez göreve gelmesinin ardından yemin etti. (24 Mayıs 2014 Cumartesi )

   

  Eski Brezilya Devlet Başkanı: Hükümet Sorumluluğu Üzerinden Atamaz

  Brezilya’daki ekonomik kalkınmanın mimarı olarak bilinen eski Devlet Başkanı Fernando Henrique Cardoso, Soma’da yaşanan maden faciasıyla ilgili hükümetin bütün suçla birlikte sorumluluğu üzerinden atamayacağını söyledi. (22 Mayıs 2014 Perşembe )

   

  Kültürler Kavşağında Afrika-Türkiye Buluşması: 2014 Afrika Günü"

  Başbakan Yardımcısı Atalay: "Türkiye, kendi tarihi tecrübesini, toplumsal, siyasal ve kültürel birikimini, sahip olduğu imkan ve kaynakları Afrikalı yönetimlerle ve halklarla 'Afrika sorunlarına Afrika çözümleri ilkesi' çerçevesinde ve karşılıklı fayda temelinde paylaşmaya devam edecektir" "2009 yılında kıtada toplam 12 büyükelçiliğimiz mevcut iken 2013 yılında Afrika'daki büyükelçilik sayımız 35'e çıkarılmıştır. (21 Mayıs 2014 Çarşamba )

   

  Beşir Atalay: Türkiye Afrika'da Kıtasal Bir Aktör Konumunda

  Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Türkiye’nin Afrika kıtası ile sağlam bağlarının bulunduğunu belirterek, Türkiye’nin Afrika politikasının siyasi, kültürel ve ekonomik alanları içerecek şekilde ikili, bölgesel ve kıtasal boyutlarda yürütüldüğünü söyledi. (21 Mayıs 2014 Çarşamba )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
03.09.2014 10:02:42. #1.13#