SON DAKİKA NELSON MANDELA HABERLERİ

Son Dakika Nelson Mandela Haberleri


NELSON MANDELA

Ailesi Zosa (Xhosa) dilini konuşan Tembu (Thembu) kabilesindendir. Babası bu kabilenin şefi Gadla Henry Mandela'dır. Mandela; lise tahsilinden sonra Fort Hare Üniversity College'a girdi. Burada okurken siyasi olaylara karıştı. Bir öğrenci boykotuna karıştığı ve organize ettiği gerekçesiyle okuldan... Devamı

11:50
"İnsan Kaynakları Zirvesi" 11-12 Şubat'ta Türkiye'nin ve Kıta Avrupa'sının en büyük insan kaynakları organizasyonu olan "İnsan Kaynakları Zirvesi", 20'nci yılında da dünyanın önde gelen yönetim ve insan kaynakları profesyonellerini İstanbul'da bir araya getiriyor.
10:37
Profesyoneller, '20. İnsan Kaynakları Zirvesi'nde Buluşuyor! "İnsan Kaynakları Zirvesi", 20'nci yılında da dünyanın önde gelen yönetim ve insan kaynakları profesyonellerini İstanbul'da bir araya getiriyor.
14:54
Almanlar 2014'te En Çok Neyi Aradı? Almanya'da yaşayan insanlar 2014 yılında internette en fazla ne aradı?
Almanlar 2014'te En Çok Neyi Aradı?
15:29
Mandela Ailesi: Eğitimde Yaptıklarınızı Takdir Ediyoruz; Daha Çok Okul Açın Johannesburg'taki Nizamiye Cami'ini ziyaret eden Nelson Mandela'nın eski eşi Winnie Mandela "Türk okullarını destekliyoruz.
15:08
Hard Rock Kafe, Sosyal Sorumluluk Projeleriyle Dikkat Çekiyor Hard Rock Cafe her ne kadar müzik, yaşam, yemek ve ürün tarzıyla dikkatleri çekiyor olsa da, Cafe’nin katılım gösterdiği, iş birliği içinde olduğu yardım kuruluşları ve sosyal sorumluluk projelerinin sayısı da göz ardı edilemeyecek kadar fazla.Hard Rock Cafe global olarak müzik köklerinden asla uzak kalmayarak geçtiğimiz on yıl içinde pek çok sayıda yüksek profilli yardım etkinliklerine katıldı.
Hard Rock Kafe, Sosyal Sorumluluk Projeleriyle Dikkat Çekiyor
16:43
Cıa, Örgüt Liderlerine Suikast Düzenlenmesine Dair Bir Rapor Hazırlamış Raporda, örgüt liderlerine suikast düzenlenmesinin radikalleşmeye yol açacağı belirtildi Suikastların örgütlere desteği artıracağı tespitinde de bulunuldu.
13:48
Tunus'ta Cumhurbaşkanlığı Seçiminde İkinci Tura Doğru Pazar günü düzenlenecek seçimlerde Nida Tunus Partisi'nin Genel Başkanı 88 yaşındaki Sibsi ile meclis tarafından Cumhurbaşkanlığı görevine getirilen Merzuki yarışacak.
00:20
Mandela'nın Ölüm Yıl Dönümü Eski Güney Afrika Devlet Başkanı Mandela, adına kurulan vakıfta anıldı Güney Afrika Cumhuriyeti Devlet Başkanı Vekili ve Yardımcısı Ramaphosa: "Nelson Mandela ve arkadaşlarının sayesinde bugün çok daha iyi bir konuma geldik"
10:55
Papa'dan Randevu Alamayan Dalay Lama: Bazıları İçin Sorun Kaynağı Oluyorum Tibet'in sürgündeki dini lideri Dalay Lama, Papa Francesco'nun, Çin ile sorun ile karşılaşmamak için kendisiyle görüşmek istememesini değerlendirirken, "Bazıları için sorun kaynağı oluyorum.
Papa'dan Randevu Alamayan Dalay Lama: Bazıları İçin Sorun Kaynağı Oluyorum
10:35
Papa?dan Randevu Alamayan Dalay Lama: ?bazıları İçin Sorun Kaynağı Oluyorum? Tibet'in sürgündeki dini lideri Dalay Lama, Papa Francesco'nun, Çin ile sorun yaşamamak için kendisiyle görüşmek istememesi konusunda, 'Bazıları için sorun kaynağı oluyorum.
Papa?dan Randevu Alamayan Dalay Lama: ?bazıları İçin Sorun Kaynağı Oluyorum?
19:09
14. Nobel Barış Ödülü Kazananlar Zirvesi - Dalay Lama 14. Nobel Barış Ödülü Sahipleri Zirvesi sona erdi- Dalay Lama: - "Mutlu bir dünya inşa etmek ahlaki sorumluluk gerekir" - "(Papa Franciscus'un kendisine randevu vermemesi konusunda) Bazıları için bir sorun kaynağı olabilir.
14. Nobel Barış Ödülü Kazananlar Zirvesi - Dalay Lama
18:06
14. Nobel Barış Ödülü Sahipleri Zirvesi Sona Erdi Dalay Lama: "Mutlu bir dünya inşa etmek ahlaki sorumluluk gerekir" “(Papa Franciscus’un kendisine randevu vermemesi konusunda) Bazıları için bir sorun kaynağı olabilir.
18:45
Dünya Nobel Barış Ödülü Sahipleri Zirvesi Başladı Nobel Barış Ödülüne layık görülenlerin bir araya geldiği zirvenin 14. sü Roma'da başladı.
12:11
Ünlü Savaş Muhabiri Fotoğraf Hikayelerini BursaFotoFest'te Paylaştı Ünlü savaş muhabiri Amerikalı Ron Haviv, tanık olduğu savaşlarda çektiği fotoğraf karelerini ve hikayelerini 4. BursaFotoFest'te fotoğraf tutkunlarıyla paylaştı.
Ünlü Savaş Muhabiri Fotoğraf Hikayelerini BursaFotoFest'te Paylaştı
11:04
Ünlü Savaş Foto Muhabiri Roh Haviv Bursafotofest'te Ünlü savaş fotoğraf muhabiri Amerikalı Ron Haviv, tanık olduğu savaşlarda çektiği fotoğraf karelerini ve hikayelerini 4. Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali'nde fotoğraf tutkunlarıyla paylaştı.
21:58
Mandela, Ölümünün Birinci Yıl Dönümünde Anıldı Güney Afrika Cumhuriyetinin unutulmaz devlet adamı Nelson Mandela, ölümünün birinci yılında ülke genelinde çeşitli etkinliklerle anıldı.
14:20
Güney Afrika Bir Yıldır Onsuz Nelson Mandela ölümünün birinci yıldönümünde etkinliklerle anıldı.
Güney Afrika Bir Yıldır Onsuz
12:21
Nelson Mandela Ölümünün 1. Yıldönümünde Anıldı Güney Afrika eski Devlet Başkanı Nelson Mandela, ölümünün 1. yıl dönümünde ailesi ve sevenleri tarafından törenle anıldı.
Nelson Mandela Ölümünün 1. Yıldönümünde Anıldı
08:56
Mandela, Ölüm Yıl Dönümünde Anılıyor Güney Afrika Cumhuriyetinin unutulmaz devlet adamı, demokrasinin sembölü Nelson Mandela, ölümünün birinci yılında ülke genelinde çeşitli etkinliklerle anılıyor.
10:45
Haftanın Tarihine Bakış Cumhuriyet döneminin ilk kağıt paraları, 5 Aralık 1927’de tedavüle çıkarıldı.
Haftanın Tarihine Bakış
10:41
İsveç, Snowden'e İltica Hakkı Verilmesini Konuşuyor İsveç’te Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) gizli istihbarat teşkilatı NSA’e ait belgeleri basına sızdıran bilgisayar uzmanı Edward Snowden’e iltica hakkı verilmesi konuşuluyor.
İsveç, Snowden'e İltica Hakkı Verilmesini Konuşuyor
17:06
AP'nin Sakharov Ödülü Avrupa Parlamentosu Sakharov Ödülü, Kongolu doktor Denis Mukwege'ye törenle verildi.
AP'nin Sakharov Ödülü
16:15
AP'nin Sakharov Ödülü AP'nin Sakharov Ödülü- Avrupa Parlamentosu Sakharov Ödülü, Kongolu doktor Denis Mukwege'ye törenle verildiSTRASBOURG (AA) - Avrupa Parlamentosu'nun (AP) insan hakları alanında verdiği Sakharov Ödülü'ne layık görülen Kongolu doktor Denis Mukwege, ödülünü aldı.
15:06
Güney Afrika Lideri Zuma: İsrail Mescid-i Aksa'dan Çıkmalı Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas resmi ziyaret için bulunduğu Güney Afrika'da, dünyanın Filistin'i tanımaya başladığını söyledi.
Güney Afrika Lideri Zuma: İsrail Mescid-i Aksa'dan Çıkmalı
12:01
BM Eski İnsan Hakları Komiseri: Yolsuzluk İddiası Örtbas Edilirse Şüpheler Artar Birleşmiş Milletler eski İnsan Hakları Yüksek Komiseri Navi Pillay, liderler ve politikacılar hakkındaki yolsuzluk iddialarının örtbas etmeye çalışılmasının daha fazla şüphe doğuracağını söyledi.
09:50
Saharov Ödülü Sahibini Buluyor Avrupa Parlamentosu'nun insan hakları ve demokrasi mücadelesine katkıda bulunmuş kişi ve kurumlara verdiği Saharov Ödülü bugün Kongolu doktor Denis Mukwege'ye takdim edilecek.
Saharov Ödülü Sahibini Buluyor
12:00
Turhan Çömez Mandela'nın Hücresini Ziyaret Etti Yaklaşık bir aydır Güney Afrika'da gönüllü doktorluk yapan eski AK Parti Milletvekili Dr. Turhan Çömez, Güney Afrika'nın ilk siyahi lideri Nelson Mandela'nın 27 yıl tutsak kaldığı cezaevini ziyaret etti.
Turhan Çömez Mandela'nın Hücresini Ziyaret Etti
18:54
Güney Afrika'nın Efsanevi Lideri Mandela Anılacak Geçen yıl aralıkta vefat eden Nelson Mandela için anma yürüyüşü düzenlenecek.
10:56
Bulgaristan Cumhurbaşkanı, Baskıya Direnen Üç Türk'e Devlet Nişanı Verdi Bulgaristan'da 1989 yılından önce totaliter rejime direnerek demokrasi ve insan haklarını savunan 23 kişiye devlet nişanı verildi.
Bulgaristan Cumhurbaşkanı, Baskıya Direnen Üç Türk'e Devlet Nişanı Verdi
14:18
İngiltere'de Parlamento Meydanı'na Yapılacak 'Gandi Heykeli' Belirlendi İngiltere Hükümeti, Parlamento Meydanı’na yapılacağını duyurduğu Gandi heykelinin, 1931 yılında İngiltere’nin Downing Caddesi’nde çekilen ve simge haline gelen Gandi fotoğrafından esinlenerek yapılacağını açıkladı.
İngiltere'de Parlamento Meydanı'na Yapılacak 'Gandi Heykeli' Belirlendi
20:24
Saharov Ödülü Kongolu Doktora Avrupa Parlamentosu'nun insan hakları alanında verdiği Saharov Ödülü'ne bu yıl Kongolu doktor Denis Mukwege layık görüldü.
Saharov Ödülü Kongolu Doktora
19:56
AP'nin Sakharov Ödülü Avrupa Parlamentosu’nun insan hakları alanında verdiği ödüle bu yıl Kongolu Doktor Denis Mukwege layık görüldü.
13:08
Nobel Barış Ödülü'nün En Genç Sahibi Yusufzay'a Bir Ödül de ABD'den ABD Ulusal Anayasa Merkezi, Yusufzay'a Özgürlük Madalyası verecek.
12:08
Güney Afrika Lideri Jacob Zuma'dan Türk Okullarına 'Bilim' Teşekkürü Johannesburg’da bu yıl ikincisi düzenlenen Güney Afrika-Türk İşadamları Derneği (SATBA) ödül törenine katılan Güney Afrika Devlet Başkanı Jacob Zuma, 350 seçkin davetlinin katıldığı programda, ülkesinde faaliyet gösteren Türk okullarına özellikle “başarılı matematik ve fen eğitiminden” dolayı teşekkür etti.
Güney Afrika Lideri Jacob Zuma'dan Türk Okullarına 'Bilim' Teşekkürü
22:42
Çağın En Büyük Müslüman Aydınlarından Mazrui Vefat Etti Çeşitli dergi ve akademik çevrelerce yüzyılın en büyük Müslüman aydınları arasında gösterilen Ali Mazrui, ABD'de hayatını kaybetti.
09:24
Haftanın Tarihine Bakış Kore'ye gönderilen ilk Türk birliği 17 Ekim 1950'de bu ülkeye ulaştı.
18:44
Ureykat'a "Halkların Özgürlük Savunucusu" Ödülü Mkiva İnsani Vakfı, Filistin Başmüzakerecisi Ureykat'a "Halkların Özgürlük Savunucusu” ödülünü verdi.
12:52
Yusufzay, Nobel Barış Ödülü Alan En Genç Kişi Oldu Nobel Barış Ödülü, bu yıl Pakistanlı çocuk hakları aktivisti Malala Yusufzay ve Hindistanlı eğitim aktivisti Kailash Satyarthi’ye verildi.
23:21
Avrupa Parlamentosu, Sakharov Ödülü İçin Finalistleri Belirledi Avrupa Parlamentosu (AP) Sakharov düşünce özgürlüğü ödülleri için finalistleri EuroMaidan, Leyla Yunus ve Denis Mukwege olarak belirledi.
18:12
AP'nin Sakharov Ödülüne 13 Aday Avrupa Parlamentosunun her yıl insan hakları alanında verdiği Sakharov ödülüne 13 kişi ve kuruluş aday gösterildi.
12:32
Dalai Lama, Güney Afrika Ziyaretini İptal Etti Tibetli Dini Lider Dalai Lama'nın Güney Afrika ziyaretinden vazgeçtiği bildirildi.
Dalai Lama, Güney Afrika Ziyaretini İptal Etti
09:50
Haftanın Tarihine Bakış Türkiye’de ilk büyük devalüasyon 7 Eylül 1946’da yapıldı Türk Lirası’nın değeri yüzde 54,3 düşürüldü.
Haftanın Tarihine Bakış
14:24
Müslümanların Sorunları Masaya Yatırıldı MAZLUMDER’in de (İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği) mensubu bulunduğu Uluslararası Adalet Platformu üyeleri Müslümanların meselelerini tartışmak ve çözüm yolları bulmak için Giresun’da bir araya geldi.
Müslümanların Sorunları Masaya Yatırıldı
14:58
Özgürlük Filosu Koalisyonu Toplantısı İHH İnsani Yardım Vakfı sözcüsü Aydın: "Artık Gazze'deki ablukanın son bulması için herkes feryat ediyor.
18:29
Obama'dan Büyük Afrika Açılımı: 50 Lideri Beyaz Saray'da Ağırlıyor Washington'da 5-6 Ağustos'da düzenlenecek ABD-Afrika zirvesine Kara Kıta'dan 50 liderin katılacağı bildirildi.
Obama'dan Büyük Afrika Açılımı: 50 Lideri Beyaz Saray'da Ağırlıyor
19:12
Etiyopya'dan Bill Gates'e Fahri Doktora Addis Ababa Üniversitesi, Microsoft'un kurucusu Gates'e fahri doktora unvanı verdi.
09:27
Barış Ödülü Sahipleri Zirvesi'nin Baş Ortağı Mazda Cuma günü Mazda, her yıl düzenlenen Dünya Nobel Barış Ödülü Sahipleri Zirvesi'nin 14. yılında da Cape Town'da baş ortak olarak destek vermeye devam edeceğini açıkladı.
18:28
Mandela Günü'nde İsrail Protesto Edildi Güney Afrika'da bir yandan Uluslararası Nelson Mandela Günü kutlanırken, diğer yandan İsrail'in Gazze saldırıları kınandı.
Mandela Günü'nde İsrail Protesto Edildi
10:54
Google Nelson Mandela'yı Unutmadı Google, Güney Afrika'nın efsanevi lideri Nelson Mandela'nın doğum gününe özel logo hazırladı.
01:44
Google'dan Nelson Mandela Doodle'ı Arama motoru Google, dünyanın en bilindik siyaset adamlarından Nelson Mandela'yı doğum yıldönümünde unutmadı.
Google'dan Nelson Mandela Doodle'ı
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.01.2015 05:22:58. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA NELSON MANDELA HABERLERİ
[Hata Bildir]