SON DAKİKA NEW YORK HABERLERİ

Son Dakika New York Haberleri

 • 16:52 Dünya İnsani Zirvesi Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Doğu ve Güney, Asya Pasifik ve Latin Amerika Dairesi Başkanı Rahman Nurdun, "Suriye'deki kriz inşallah bir gün çözülecek ve ondan sonra TİKA kendisine düşen kalıcı projeler için orada olacaktır.
 • 16:49 New York Borsası Yükselişle Açıldı NEW New York borsası, petrol fiyatlarındaki artışla güne yükselişle başladı.
 • 16:02 Dünyayı Değiştiren Neslin Sesi 75 Yaşında Dünyayı Değiştiren Neslin Sesi 75 Yaşında Dünya tarihine 68'ler olarak geçen dönemin sesi Bob Dylan oldu.
 • 15:43 35. 35. "Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali" New York’ta bu yıl 35’incisi düzenlenen “Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali” kapsamında Amerika’da yaşayan Türklerin katılımıyla gerçekleşen Türk Yürüyüşü’nde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’ı temsil etti.
 • 09:36 ABD Suriye?deki Kürt Güçlerini Tanıyoruz, Egemenliklerini Değil ABD Suriye?deki Kürt Güçlerini Tanıyoruz, Egemenliklerini Değil ABD Suriye'deki Kürt güçlerini tanıyoruz, egemenliklerini değilNafiz Albayrak New York, 24 Mayıs (DHA) - ABD Dışişleri Bakanlığı, IŞİD ile mücadelede Suriye'deki silahlı Kürt güçlerini temsil eden YPG ile işbirliklerinin sürdüğünü söyledi.
 • 23:52 New York Borsası Düşüşle Kapandı NEW New York borsası, ABD Merkez Bankasının (Fed) faiz artışı yapabileceği olasılığı ve petrol fiyatlarındaki azalışla günü düşüşle tamamladı.
 • 23:41 Abd, Sudan Devlet Başkanı Beşir'in Vize Başvurusunu Değerlendiriyor WASHINGTON (AA) – ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, Sudan Devlet Başkanı Ömer el-Beşir'in, ABD vize başvurusunu değerlendirdiklerini belirterek, "Bu konuya kendi hukuki zorunluluklarımız dahilinde bakacağız" dedi.
 • 16:45 New York Borsası Yükselişle Açıldı NEW New York borsası, haftanın ilk işlem gününe yükselişle başladı.
 • 12:50 New York'ta Türk Günü Yürüyüşü Gerçekleştirildi New York'ta Türk Günü Yürüyüşü Gerçekleştirildi New York'ta bu yıl 35'incisi düzenlenen Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali kapsamında Türk Amerikan toplumu, Manhattan'da yürüyüş gerçekleştirdi.
 • 11:08 New York City - New York Red Bulls: 0-7 (Maç Özeti) New York City - New York Red Bulls: 0-7 (Maç Özeti) MLS'te New York Red Bulls, New York City'i deplasmanda 7-0 mağlup etti.
 • 04:36 Pirlo, Lampard ve Villa'ya Şok! Tam 7 Gol... Pirlo, Lampard ve Villa'ya Şok! Tam 7 Gol... Amerika Birleşik Devletlerinde oynanan New York derbisi tarihi bir skorla sona erdi.
 • 02:58 New York'ta Türk Günü Yürüyüşü Düzenlendi New York'ta Türk Günü Yürüyüşü Düzenlendi ABD'nin New York kentinde bu yıl 35'incisi düzenlenen Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali kapsamında, Türk Amerikan toplumu, Manhattan'da yürüyüş gerçekleştirdi.
 • 02:33 New York'ta Türk Günü Yürüyüşü Düzenlendi New York'ta Türk Günü Yürüyüşü Düzenlendi Abd'nin New York kentinde bu yıl 35'incisi düzenlenen Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali kapsamında, Türk Amerikan toplumu, Manhattan'da yürüyüş gerçekleştirdi.
 • 02:19 35. Türk Günü Yürüyüş ve Festivali - New 35. Türk Günü Yürüyüş ve Festivali - New GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Yürüyüşten görüntüler 35. Türk Günü Yürüyüş ve Festivali Türk Amerikan toplumu, New York'ta geleneksel Türk günü yürüyüşünü gerçekleştirdi NEW New York'ta bu yıl 35'incisi düzenlenen Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali kapsamında Türk Amerikan toplumu, Manhattan'da yürüyüş gerçekleştirdi.
 • 01:00 35. Türk Günü Yürüyüş ve Festivali NEW New York'ta bu yıl 35'incisi düzenlenen Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali kapsamında Türk Amerikan toplumu, Manhattan'da yürüyüş gerçekleştirdi.
 • 11:52 Ressam Diego Rivera'nın Eseri 15,7 Milyon Dolara Satıldı NEW Latin Amerikalı ressam Diego Rivera'ya ait bir tablonun 15,7 milyon dolara satıldığı bildirildi.
 • 23:21 New York Borsası Yükselişle Kapandı New York borsasında endeksler haftanın son işlem gününü yükselişle tamamladı.
 • 16:48 New York Borsası Yükselişle Açıldı NEW New York borsası, petrol fiyatlarının tekrar yükselişe başlaması ve piyasanın ABD Merkez Bankasının (Fed) haziranda faiz artışı yapma endişesini üzerinden atarak haftanın son işlem gününe yükselişle başladı.
 • 14:56 Android 7.0, Namık İsimini mi Alacak? Android 7.0, Namık İsimini mi Alacak? Google'ın yapmış olduğu her şey yeni bir merak konusu olmaya yetiyorken Google tarafından yeni çıkarılacak olan Android sürümü, Android 7.0 için halktan yardım istenmesi toplulukların eğlence konusu oldu.
 • 12:47 Zarrab, Togem-Der'e Para Yağdırmış Zarrab, Togem-Der'e Para Yağdırmış (Tekrar) Zarrab, Togem-Der'e para yağdırmışNafiz ALBAYRAK New York, 19 Mayıs, (DHA) - ABD'de tutuklu bulunan Reza Zarrab'ın New York Güney Bölge Mahkemesi'ne yaptığı kefalet başvurusu dilekçesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde, eşi Emine Erdoğan öncülüğünde kurulan Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği'ne (Togem-Der) para yağdırdığını ortaya çıkardı.
 • 10:40 Zarrab'ın Mahkeme Tarihi Belli Oldu Zarrab'ın Mahkeme Tarihi Belli Oldu New York'ta tutuklu bulunan Reza Zarrab'ın dün yaptığı kefalet başvurusuna mahkemeden cevap geldi.
 • 10:35 ABD'de Atatürk Anıtı Coşkusu ABD'de Atatürk Anıtı Coşkusu ABD'de Atatürk anıtı coşkusuNafiz ALBAYRAK New York, 20 Mayıs (DHA)Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramında, ABD'de de büyük bir coşkuyla anıldı.
 • 09:11 Malcolm X'in Kızından Trump'a Eleştiri - New Malcolm X'in Kızından Trump'a Eleştiri - New GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Malcolm X,'in 91. doğum günü için düzenlenen tören Malcolm X'in kızı Malaak Shabazz ile röportaj Malcolm X'in kızından Trump'a eleştiri Malaak Shabazz: "Trump, beyaz Amerikalı erkeklerdeki azınlık düşmanlığını ortaya çıkardı.
 • 09:10 O'keeffe'nin Eseri Açık Artırmada 12,9 Milyon Dolara Satıldı NEW Amerikalı ressam Georgia O'Keeffe'nin "Lake George Reflection (George Gölü Yansıması)" adlı eseri, New York'ta düzenlenen açık artırmada 12,9 milyon dolara alıcı buldu.
 • 07:47 35. Türk Günü Yürüyüş ve Festivali Başladı - New 35. Türk Günü Yürüyüş ve Festivali Başladı - New GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Etkinliklerden görüntü, Hülya Polat ile röp. Brooklyn Belediyesinde düzenlenen etkinliklerden görüntüler - Wall Street'te gerçekleşen bayrak töreni ile başlayan festival etkinlikleri Brooklyn Belediyesi'nde devam etti NEW New York'ta bu yıl 35'incisi düzenlenen Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali, Türk bayrağının Wall Street'te göndere çekilmesi ve Brooklyn Belediyesi'nde düzenlenen etkinliklerle başladı.
 • 07:18 Malcolm X'in Kızından Trump'a Eleştiri NEW ABD'li Müslüman aktivist Malcolm X'in kızı Malaak Shabazz, Cumhuriyetçi Parti Başkan aday adayı Donald Trump'ın, Müslüman ve göçmen karşıtı sözlerinin korku verici olduğunu belirterek, "Trump ABD'nin başkanı olmamalı." dedi.
 • 07:10 35. Türk Günü Yürüyüş ve Festivali New York'ta Başladı NEW New York'ta bu yıl 35'incisi düzenlenen Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali, Türk bayrağının Wall Street'te göndere çekilmesi ve Brooklyn Belediyesi'nde düzenlenen etkinliklerle başladı.
 • 23:31 New York Borsası Düşüşle Kapandı NEW New York borsası, ABD Merkez Bankasının (Fed) haziranda faiz artışı yapabileceği olasılığıyla günü düşüşle tamamladı.
 • 23:09 Ata Freıght İnovasyon Ödülü Kazandı New York merkezli global lojistik firması ATA Freight, lojistik yönetimi çözümü olan-Vizio MyWay ürünüyle dünyanın sayılı tarım ekipmanları üreticilerinden olan John Deere firması tarafından, inovasyon ödülüne layık görüldü.
 • 21:17 New York Fed Başkanı Dudley Açıklaması NEW YORK (AA) – ABD Merkez Bankası (Fed) New York Şubesi Başkanı William Dudley, piyasaların Fed'in düşünce yapısını anlamasının önemli olduğunu söyledi.
 • 18:36 Fed Başkan Yardımcısı Fischer Açıklaması NEW ABD Merkez Bankası (Fed) Başkan Yardımcısı Stanley Fischer, ABD ekonomisinin daha hızlı büyümeye ihtiyacı olduğunu söyledi.
 • 17:54 Sudan Devlet Başkanı Beşir, ABD'ye Vize Başvurusu Yaptı Sudan Devlet Başkanı Ömer el-Beşir'in, New York'ta düzenlenecek Birleşmiş Milletler (BM) toplantısına katılmak üzere ABD'nin Hartum Büyükelçiliği'ne vize başvurusunda bulunduğu bildirildi.
 • 17:08 Mls: New York Red Bulls 1-0 Chicago Fire (Maç Özeti) Mls: New York Red Bulls 1-0 Chicago Fire (Maç Özeti) Evinde Chicago Fire'ı konuk eden New York Red Bulls, karşılaşmay 58. dakikada Mike Grella'nın attığı golle kazanmayı başardı.
 • 17:08 Mls: Toronto Fc 1-1 New York City (Maç Özeti) Mls: Toronto Fc 1-1 New York City (Maç Özeti) Toronto FC evinde konuk ettiği New York City ile 1-1 berabere kaldı.
 • 16:51 New York Borsası Düşüşle Açıldı NEW New York borsası, dün ABD Merkez Bankasının (Fed) haziran ayında faiz artışı yapabileceğinin sinyalini vermesiyle satış ağırlıklı başladı.
 • 09:20 Zarrab'ın Üç Pasaportu Olduğu Ortaya Çıktı Şarkıcı eşi Ebru Gündeş ve kızı ile ABD'ye giriş yapmak isterken, Miami Havalimanı'nda gözaltına alındıktan sonra, kara para aklama, dolandırıcılık ve İran'a uygulanan yaptırımları delme suçlamaları ile çıkarıldığı mahkemede tutuklandıktan sonra New York'a getirilen ve 10 milyon doları nakit olmak üzere 50 milyon dolar kefalet karşılığında serbest kalmak için avukatı aracılığıyla mahkemeye başvuran Reza Zarrab'ın kefaletle serbest bırakılması halinde kalacağı ev şimdiden kiralandı ve bütün güvenlik kameraları yerleştirildi.
 • 04:59 Zarrab, Togem-Der'e Para Yağdırmış Zarrab, Togem-Der'e Para Yağdırmış Abd'de tutuklu bulunan Reza Zarrab'ın Emine Erdoğan öncülüğünde kurulan Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği'ne para yağdırdığı ortaya çıktı.
 • 04:32 İş Adamı Sarraf'ın Avukatları Mahkemeye Kefalet Teklifi Sundu NEW ABD'nin New York kentinde, "ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırımları delmek için komplo düzenlemek" suçlamasıyla tutuklu yargılanan İş adamı Rıza Sarraf'ın avukatları, müvekkillerinin kefaletle serbest kalması için mahkemeye başvurdu.
 • 03:51 Cumhuriyetçi Trump, Kissinger ile Bir Araya Geldi ABD'de Cumhuriyetçilerin başkanlık yarışındaki tek aday adayı iş adamı Donald Trump, uzun yıllar Amerikan dış politikasına yön vermiş Cumhuriyetçi Parti'nin önemli isimlerinden Henry Kissinger ile New York'ta bir araya geldi.
 • 02:03 Amazon'dan Üyelerine Ücretsiz Yemek Gönderim Hizmeti NEW ABD'li e-ticaret şirketi Amazon, üyelerine, New York'taki restoranlardan sipariş ettikleri yemekler için ücretsiz gönderim hizmeti sağlayacağını duyurdu.
 • 01:26 Reza Zarrab'ın Dudak Uçuklatan Kefalet Talebine Ret Reza Zarrab'ın Dudak Uçuklatan Kefalet Talebine Ret Zarrab, mahkemeye 10 milyon doları nakit, toplam 50 milyon dolarlık kefalet ödemeyi önerdi. Başsavcı Bharara'nın ofisi, Zarrab'ın teklifini 'yetersiz' bularak reddetti.
 • 23:31 New York Borsası Karışık Kapandı NEW New York borsası, ABD Merkez Bankasının (Fed) Haziran ayında faiz artışı yapabileceğinin sinyalini vermesiyle günü karışık tamamladı.
 • 22:46 New York Polisinden Ramazan Konferansı NEW New York Polis Teşkilatı (NYPD), yaklaşan ramazan ayı öncesi kentteki Müslüman toplumun temsilcilerinin katılımıyla geleneksel "Ramazan Öncesi Konferansı" gerçekleştirdi.
 • 18:29 ABD Ekonomisi Yavaş Büyüyor" NEW Bağımsız araştırma ve danışmanlık kurumu Capital Economics Kıdemli Ekonomisti Paul Ashcroft, ABD ekonomisindeki büyümenin yeterli olmadığını bildirdi.
 • 17:23 ABD Senatosu, Suudi Arabistan'ın Yargılanmasını Sağlayacak Tasarıyı Kabul Etti ABD Senatosu'nun, 11 Eylül saldırılarında hayatını kaybedenlerin yakınlarının Suudi Arabistan'a dava açabilmesine olanak veren yasa tasarısını kabul ettiği belirtildi.
 • 17:15 New York Borsası Düşüşle Açıldı New York borsasında endeksler, ABD Merkez Bankası (Fed) nisan toplantısının tutanakları öncesinde güne düşüşle başladı.
 • 16:14 Srebrenitsa Anneleri Jeremic'in Adaylığına Karşı Bosna Hersek'teki Srebrenitsa ve Zepa Anneleri Derneği ile Soykırım Tanıkları ve Mağdurları Derneği, bir dönem Sırbistan Dışişleri Bakanı ve BM Genel Kurulu Dönem Başkanı olarak da görev yapan Vuk Jeremic'in BM Genel Sekreterliği'ne aday gösterilmesine tepki gösterdi.
 • 16:11 Uyuşturucu Kullanan Kadın Sevgilisine Saldırdı Uyuşturucu Kullanan Kadın Sevgilisine Saldırdı Uyuşturucu etkisi altındaki kadın, kendisini tutmaya çalışan sevgilisinin göğsünden ısırarak bir parça etini kopardı.
 • 14:26 Facebook 3d Kamerayla Çekilmiş Video Yayınladı Facebook 3d Kamerayla Çekilmiş Video Yayınladı Sosyal medya devi Facebook, sanal gerçeklik ve 360 derecelik videolar alanında yenilikler yapmaya devam ediyor.
 • 11:53 İnsan Hakları Örgütünden Sirte Uyarısı ANKARA (AA) – İnsan Hakları İzleme Örgütü, DAEŞ terör örgütünün 2015'in şubat ayından bu yana Libya'nın Sirte kentinde en az 49 kişiyi infaz ettiğini açıkladı.