11:5200
SON DAKİKA NİĞDE HABERLERİ

Son Dakika Niğde Haberleri

  Esenler'de Ceceli Rüzgârı

  Esenler'de Ceceli Rüzgârı

  Esenler Belediyesi, 5. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali'nde Pop Müziği sanatçısı Mustafa Ceceli'yi Esenler halkı ile buluşturdu. (Dün 14:26)

   

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

  Niğde Valisi Kılıç: "Millet iradesinin temsil edildiği TBMM'nin 94. kuruluş yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladığımız bugün, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu bir dönemin başlangıcıdır" (Dün 12:25)

   

  Mübadillerin 124 Yıllık Helva Geleneği

  Mübadele ile Yunanistan'dan gelen Türklerin yerleştirildiği Niğde'nin Yeşilburç köyünde 124 yıllık Helva Şenliği geleneği yaşatılıyor Farklı illerden Balkan kökenli çok sayıda kişinin de katıldığı Helva Şenliği'nin bolluk ve berekete vesile olduğuna inanılıyor. (Dün 12:00)

   

  Kılıçdaroğlu'ndan Sarıgül'ü Kızdıracak 'TDH' İtirafı

  Kılıçdaroğlu'ndan Sarıgül'ü Kızdıracak "TDH" İtirafı

  CHP lideri Kılıçdaroğlu, Sarıgül'ün büyük önem verdiği Türkiye Değişim Hareketi'nin İstanbul'da seçimlerin kaybedilmesinde etkili olduğunu ima etti. (Dün 08:24)

   

  Niğde'de Otomobil Çekilişi Sonuçları Belli Oldu

  Niğde'de Otomobil Çekilişi Sonuçları Belli Oldu

  Niğde’de Özden Market “Her 39 Günde Bir Araba, 9 LED TV” kampanyasının ilk çekilişini gerçekleştirdi. (21 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Türkiye'nin Elma Deposuna Don Darbesi

  Türkiye'nin Elma Deposuna Don Darbesi

  Niğde Ziraat Odası Başkanı Veli Kenar, 30 Mart'ta yaşanan don olayının elma üreticilerine büyük darbe vurduğunu söyledi. (21 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Vali, Akkaya Barajı ile İlgili Açıklamalarda Bulundu

  Vali, Akkaya Barajı ile İlgili Açıklamalarda Bulundu

  Niğde ile Bor ilçesi arasında bulunan Akkaya Barajındaki kirliliği gidermek için oluşturulan komisyona başkanlık eden Vali Necmeddin Kılıç, Niğde’de bulunan 2 meyve suyu fabrikasına ön arıtma kurmaları konusunda tebligat yapıldığını ve süre verildiğini söylerken, son çare olarak uzun vadede tüm atıkları toplayarak Emen Ovası’na götüren ve orada arıtabilecek bir projenin hazırlığı içerisinde olduklarını söyledi. (21 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Kaza Sanığı Şoför, Tutukluluğunun Devamını İstedi

  Kayseri'de, Erciyes Kayak Merkezi'nden dönen Niğde Üniversitesi öğrencilerinin de aralarında bulunduğu 11 kişinin ölümüyle sonuçlanan kazaya ilişkin davanın ilk duruşması yapıldı Tutuklu şoförlerden Ozan: "O araçta benim kız kardeşim de olabilirdi. (21 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Belediye Başkanı, Her Sabah Elinde Süpürgeyle Sokakları Temizliyor

  Belediye Başkanı, Her Sabah Elinde Süpürgeyle Sokakları Temizliyor

  Niğde' nin merkez Dündarlı Beldesi'nin MHP'li Belediye Başkanı Hüseyin Çıkan, her sabah elinde süpürgeyle sokakları temizleyip kağıt ve poşetleri topluyor. (21 Nisan 2014 Pazartesi )

   

 

Manşet Haberleri