SON DAKİKA NİĞDE HABERLERİ

Son Dakika Niğde Haberleri

 • 18:35Iraklı Sığınmacı Kadın Evinde Ölü BulunduIraklı Sığınmacı Kadın Evinde Ölü BulunduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Sokaktan görüntü-Bina detayı-Bina önünde bekleyen ambulans-Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmaları-Cesedin evden çıkarılıp bina önünde bekletilmesi Iraklı sığınmacı kadın evinde ölü bulundu Niğde'de yaşayan Iraklı sığınmacı kadın, evinde ölü bulundu.
 • 17:27Iraklı Kadın Evinde Ölü BulunduIraklı Kadın Evinde Ölü BulunduNiğde'de yaşayan Irak uyruklu 22 yaşındaki El Af Muhammed Moklayit, evinde ölü bulundu.
 • 17:18Niğde'de Çürümüş Kadın Cesedi BulunduNiğde'de Çürümüş Kadın Cesedi BulunduNiğde’de Irak uyruklu bir kadın evinin banyosunda ölü bulundu.
 • 09:39Sporun Efsanelerini İftarda BuluştuSporun Efsanelerini İftarda BuluştuSporun efsanelerini iftarda buluştu Eski milli boksör MHP Niğde Milletvekili Vedat Bayram Spor Bakanlığı MHP'nin uhdesinde olursa, Türk sporunun umudu olur Eski milli futbolcu ve MHP Milletvekili Saffet Sancaklı Önce ülkem ve milletim, sonra parti ve ben" Olimpiyat şampiyonu Ahmet Ayık "Spor camiası hep böyle olmalı, el ele gönül gönüle ve tek yumruk Eski milli boksör, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yapan ve bu dönemde MHP'den Niğde Milletvekili seçilen Vedat Bayram, Spor Bakanlığı MHP'nin uhdesinde olursa MHP çok ciddi bir performansla şu anda sırtı yerden kalkmayan Türk sporunun umudu olur dedi.
 • 09:38Spor Efsanelerini Buluşturan İftarSpor Efsanelerini Buluşturan İftarMHP Niğde Milletvekili Vedat Bayram, "Spor Bakanlığı MHP’nin uhdesinde olursa MHP çok ciddi bir performansla şu anda sırtı yerden kalkmayan Türk sporunun umudu olur" dedi.
 • 09:35Sporun Efsanelerini İftarda BuluştuErcan ATA - ANKARA/ DHA Eski milli boksör, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yapan ve bu dönemde MHP'den Niğde Milletvekili seçilen Vedat Bayram, "Spor Bakanlığı MHP'nin uhdesinde olursa MHP çok ciddi bir performansla şu anda sırtı yerden kalkmayan Türk sporunun umudu olur" dedi.
 • 22:37Niğde'de Enkaz Altında Can Veren 3 Kişi Toprağa VerildiNiğde'de Enkaz Altında Can Veren 3 Kişi Toprağa VerildiNiğde'de enkaz altında can veren 3 kişi toprağa verildi Niğde'nin Altunhisar İlçesi'nde kerpiç evin çökmesi sonucu enkazda kalarak yaşamını yitiren Zeliha Durukan, 2 yaşındaki kızı Nurcan Durukan ile kardeşi Remzi Sabanlı'nın cenazeleri, gözyaşları arasında toprağa verildi.
 • 22:12Niğde'de Enkaz Altında Can Veren 3 Kişi Toprağa VerildiNiğde'de Enkaz Altında Can Veren 3 Kişi Toprağa VerildiNiğde'nin Altunhisar İlçesi'nde kerpiç evin çökmesi sonucu enkazda kalarak yaşamını yitiren Zeliha Durukan, 2 yaşındaki kızı Nurcan Durukan ile kardeşi Remzi Sabanlı'nın cenazeleri, gözyaşları arasında toprağa verildi.
 • 21:53Niğde'de Göçükte Hayatını Kaybeden 3 Kişi Toprağa VerildiNiğde'de Göçükte Hayatını Kaybeden 3 Kişi Toprağa VerildiNiğde’nin Altunhisar ilçesinde kerpiç evin çökmesi sonucu hayatını kaybeden Zeliha Durukan, 2 yaşındaki kızı Nurcan ile kardeşi Remzi Sabanlı gözyaşları arasında toprağa verildi.
 • 12:11Göçük Altında Kalarak Ölen Anneden Geriye Fotoğrafları KaldıGöçük Altında Kalarak Ölen Anneden Geriye Fotoğrafları KaldıNiğde'nin Altunhisar ilçesinde tek katlı kerpiç bir evin çökmesi sonucu enkaz altında kalan 4 kişiden 3'ü hayatını kaybetti.
 • 10:51Niğde'deki Göçük - Baba DurukanNiğde'deki Göçük - Baba DurukanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Genel görüntü ve detay- Göçükte eşini ve kızını kaybeden Abdullah Durukan- röp- Mahalle sakinlerinden genel görüntü- Göçükte hayatını kaybeden Zeli'nin düğün fotoğrafı Niğde'deki göçük- Göçükte hayatını kaybeden anne ile 1 yaşındaki kızının, Altunhisar ilçesindeki annesinin kiraladığı eve yaklaşık bir ay önce taşındığı öğrenildi- Baba Durukan: -"Çocuğuma da kendisine de üzülüyorum.
 • 23:48Tır Minibüse Çarptı: 2 YaralıTır Minibüse Çarptı: 2 YaralıNiğde’nin Ulkışla ilçesinde TIR, akaryakıt istasyonuna girmek isteyen minibüse çarptı.
 • 15:51Niğde'deki Göçük - Enkazda Kalan Kişinin Cesedine UlaşıldıNiğde'deki Göçük - Enkazda Kalan Kişinin Cesedine UlaşıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Göçük altında kalan kişinin çıkarılması- Göçük olan yerden görüntü - Vali Kılıç'ın hastane ziyareti- Zeli Durkan'ın eşi Abdullah Durukan ve yakını hastane önü bekleyiş- Vali Kılıç'ın açıklaması Niğde'deki göçük- Altunhisar ilçesinde kerpiç evin çökmesi sonucu enkazda kalan kişinin cesedine ulaşıldı.
 • 13:37Yağmurda Çöken Evin Enkazında Kalan 4 Kişiden 3'ü Hayatını KaybettiYağmurda Çöken Evin Enkazında Kalan 4 Kişiden 3'ü Hayatını KaybettiNiğde'nin Altunhisar ilçesinde tek katlı kerpiç bir evin çökmesi sonucu enkaz altında kalan 4 kişiden 3'ü hayatını kaybetti.
 • 13:03Niğde'de Kerpiç Ev Çöktü, 4 Kişilik Aile Enkaz Altında KaldıNiğde'de Kerpiç Ev Çöktü, 4 Kişilik Aile Enkaz Altında KaldıNiğde'de sağanak yağmurda 4 kişilik Sabanlı Ailesi'nin yaşadığı kerpiç ev, çöktü. Enkazda, 3 kişi yaralı olarak kurtarılırken bir kişiyi arama çalışmaları devam ediyor.
 • 11:36Yağmurda Su Alan Kerpiç Ev Çöktü, 3 Kişi Enkaz Altında KaldıNiğde'de gece etkili olan yağışta su alan kerpiç evin çökmesi sonucu 3 kişi enkaz kaldı. Bir kişi ağır yaralı kurtarıldı, 2 kişi aranıyor.
 • 09:13Meteoroloji'den 12 İle Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den 12 İle Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji; Kütahya, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Kırıkkale, Yozgat, Çorum, Amasya, Tokat, Samsun, Ordu ve Giresun'da kuvvetli yağış beklendiğini açıklayıp uyardı.
 • 16:39Niğde'de Elektrik Akımına Kapılan İşçi ÖldüNiğde'de Elektrik Akımına Kapılan İşçi ÖldüNiğde'nin Bor İlçesi'nde çıktığı direkte elektrik akımına kapılan işçi 33 yaşındaki Recep Cavga hayatını kaybetti.
 • 10:54Çocuk Yaştaki Oto Hırsızlarını, Gazete Dağıtıcısı YakalattıÇocuk Yaştaki Oto Hırsızlarını, Gazete Dağıtıcısı YakalattıNiğde'de çaldıkları otomobili sabah saat 05.00 sıralarında iterek götüren şahıslardan şüphelenen bir gazete dağıtım görevlisi, polisi arayınca hırsızlar kıskıvrak yakalandı.
 • 09:03Yurtta Hava DurumuMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre; Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun batısı, Batı Karadeniz’in batısı, Doğu Karadeniz kıyıları ile Kırıkkale, Nevşehir, Kırşehir, Aksaray, Kayseri, Niğde, Yozgat, Kastamonu, Ordu, Artvin ve Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 01:55Niğde Cezaevinde İntihar GirişimiNiğde E Tipi Kapalı Cezaevinde tutuklu 26 yaşındaki Oğuzhan Öner, boğazını keserek intihar girişiminde bulundu.
 • 01:32Niğde Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriNiğde Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriNiğde Ramazan imsakiyesi 2015. Niğde imsakiyesi, iftar imsak vakitleri ve 81 ilde ramazan imsakiyeleri. 12 ay içinde en değerlisi olarak bilinen Ramazan ayı boyunca Niğde ili ve tüm illerde iftar ve imsak vakitleri için ramazan imsakiyesi haberler.com'da.
 • 14:05Kaybolan Küçük Kızı, İz Arama Köpeği Aza BulduKaybolan Küçük Kızı, İz Arama Köpeği Aza BulduNiğde’de kaybolan epilepsi hastası 12 yaşındaki kız çocuğunu iz takip köpeği Aza isimli arama kurtarma köpeği kurtardı.
 • 09:18Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu olması bekleniyor.
 • 01:32Niğde Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriNiğde Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriNiğde Ramazan imsakiyesi 2015. Niğde imsakiyesi, iftar imsak vakitleri ve 81 ilde ramazan imsakiyeleri. 12 ay içinde en değerlisi olarak bilinen Ramazan ayı boyunca Niğde ili ve tüm illerde iftar ve imsak vakitleri için ramazan imsakiyesi haberler.com'da.
 • 16:46Avukat Bek: Kirli İlişkilerin Açığa Çıkması İçin Mecliste Komisyon KurulsunAvukat Bek: Kirli İlişkilerin Açığa Çıkması İçin Mecliste Komisyon KurulsunMİT TIR'larının durdurulmasıyla ilgili yürütülen soruşturmada tutuklanan 4 savcıdan Savcı Özcan Şişman’ın mahkemedeki savunmaları, kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.
 • 11:38Saklı Cennet KaragölSaklı Cennet KaragölNiğde'nin Ulukışla İlçesi sınırlarında kalan Orta Toroslar'ın temelini oluşturan Bolkar Dağı'nın 2 bin 650 metre yüksekliğindeki zirvesinde 'Saklı cennet' olarak duran Karagöl'ün Milli Park ilan edilmesi bekleniyor.
 • 14:20Virajı Alamayan Otomobil Baraja UçtuVirajı Alamayan Otomobil Baraja UçtuNiğde’de sürücüsünün virajı fark edememesi sonucu kontrolden çıkan otomobil baraja uçtu.
 • 11:06Niğde Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriNiğde Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriNiğde Ramazan imsakiyesi 2015. Niğde imsakiyesi, iftar imsak vakitleri ve 81 ilde ramazan imsakiyeleri. 12 ay içinde en değerlisi olarak bilinen Ramazan ayı boyunca Niğde ili ve tüm illerde iftar ve imsak vakitleri için ramazan imsakiyesi haberler.com'da.
 • 01:33Niğde Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriNiğde Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriNiğde Ramazan imsakiyesi 2015. Niğde imsakiyesi, iftar imsak vakitleri ve 81 ilde ramazan imsakiyeleri. 12 ay içinde en değerlisi olarak bilinen Ramazan ayı boyunca Niğde ili ve tüm illerde iftar ve imsak vakitleri için ramazan imsakiyesi haberler.com'da.
 • 18:05Niğde'de Çifte Ramazan Pidesi 1 Lira 60 Kuruştan SatılacakNiğde'de Çifte Ramazan Pidesi 1 Lira 60 Kuruştan SatılacakNiğde’de Ramazan ayında 450 gram çifte ramazan pidesi 1 lira 60 kuruştan, tek 225 gram pide 80 kuruştan, 450 gram susamlı çifte ramazan pidesi 2 liradan satılacak.
 • 17:56Dağcılar Artık Okullu OlacakDağcılar Artık Okullu OlacakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Mümtaz Çankaya Demirkazık Dağ Evi - Dağcılık öğrencilerinin kaya tırmanışları - Federasyon Başkanı Alaattin Karaca'nın konuşması- Ramazan Bozkurt'un konuşması- Öğrenci Elif Çiftçi'nin konuşması- Öğrencilerin kaya tırmanışları Dağcılar artık okullu olacak- Türkiye Dağcılık Federasyonu, Niğde'de dağcılık okulu projesi kapsamında uygulama derslerine başladı- Federasyon başkanı Karaca: "Mümtaz Çankaya Demirkazık Dağ Evi, federasyonumuza tahsis edildi ve burayı dağ okulu haline getirdik"- "Daha başarılı, daha bilgili, vatanını, milletini ve bayrağını seven modern gençler yetiştirip, Türk dağcılığını hak ettiği yere taşıyacağız" BETÜL ABBAK - Niğde Aladağlar'daki Mümtaz Çankaya Demirkazık Dağ Evi, Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından dağcılık okuluna dönüştürüldü.
 • 16:38Niğde'deki Işid Davasında Sanıklar Yine Mahkemeye GetirilmediNiğde'deki Işid Davasında Sanıklar Yine Mahkemeye GetirilmediNiğde'nin Ulukışla İlçesi'nde yol kontrolü yapan güvenlik güçlerine ateş ederek 1 polis memuru ile 1 astsubayı şehit edip, gasp ettikleri kamyon şoförünü öldüren Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü üyesi Alman vatandaşı Benyamin Xu, İsviçre vatandaşı Çendrim Ramadani ile Makedonyalı Muhammed Zakiri'nin de aralarında bulunduğu 4'ü tutuklu, 2'si firari 11 sanığın yargılanmasına devam edildi.
 • 16:25Telekonferanslarla Yapılan Işid Davası, 7 Ekim'e ErtelendiTelekonferanslarla Yapılan Işid Davası, 7 Ekim'e ErtelendiNiğde'nin Ulukışla ilçesinde 1 polis memuru ile 1 astsubay ve kamyon şoförünü öldüren IŞİD üyesi Alman vatandaşı Benjamin Xu, İsviçre vatandaşı Çendrim Ramadani ile Makedonyalı Muhammed Zakiri’nin de aralarında bulunduğu 4’ü tutuklu 11 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.
 • 15:26Niğde'deki Işid Davasında Sanıklar Yine Mahkeme GetirilmediNiğde'deki Işid Davasında Sanıklar Yine Mahkeme GetirilmediNiğde'nin Ulukışla İlçesi'nde yol kontrolü yapan güvenlik güçlerine ateş ederek 1 polis memuru ile 1 astsubayı şehit edip, gasp ettikleri kamyon şoförünü öldüren Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü üyesi Alman vatandaşı Benyamin Xu, İsviçre vatandaşı Çendrim Ramadani ile Makedonyalı Muhammed Zakiri'nin de aralarında bulunduğu 4'ü tutuklu, 2'si firari 11 sanığın yargılanmasına devam edildi.
 • 13:49Işid Davası Ekim Ayına ErtelendiIşid Davası Ekim Ayına ErtelendiNiğde’nin Ulukışla ilçesinde 1 polis memuru ile 1 astsubayı şehit edip, gasp ettikleri kamyon şoförünü öldüren IŞİD terör örgütü üyesi Alman vatandaşı Benjamin Xu, İsviçre vatandaşı Çendrim Ramadani ile Makedonyalı Muhammed Zakiri’nin de aralarında bulunduğu 4’ü tutuklu 11 sanığın yargılandığı davada üçüncü duruşmaya bugün devam edildi.
 • 09:08Meteoroloji'den 9 İle Sağanak, 7 İle Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den 9 İle Sağanak, 7 İle Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji; 9 ilde sağanak yağış, 7 ilde yerel kuvvetli yağış beklendiğini açıklayıp olumsuz durumlara karşı uyardı.
 • 12:05Aym'nin Kararı, Nikahsız Yaşamanın Önünü Açmış Oluyor'Aym'nin Kararı, Nikahsız Yaşamanın Önünü Açmış Oluyor'Niğde Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu eski Genel Koordinatörü avukat Özlem Sırakaya, Anayasa Mahkemesi'nin (AYM), resmi nikah olmaksızın dini nikah kıyan imam ve çiftlere hapis cezası öngören düzenlemeyi iptal etmesinin çocuk yaşta nikahsız yaşamanın önü açacağını söyledi.
 • 22:33İnşaattan Düşen İşçi Hayatını KaybettiNiğde’de bir inşaatın 8. katından düşen işçi hayatını kaybetti.
 • 20:598. Kattan Düşen İşçi Hayatını Kaybetti8. Kattan Düşen İşçi Hayatını KaybettiNiğde'de inşaat işçisi 8. kattan düşerek hayatını kaybetti.
 • 09:13Meteoroloji'den 3 İle Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den 3 İle Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji, Niğde çevreleri ile Adana'nın kuzey ve Kayseri'nin güneyinde yerel olarak kuvvetli yağış beklendiğini açıklayıp olumsuz durumlara karşı uyardı.
 • 14:20Hamile Olduğunu Öğrendiği Kızını Öldüren Anne TutuklandıHamile Olduğunu Öğrendiği Kızını Öldüren Anne TutuklandıNiğde'de 3 aylık hamile olduğunu öğrendiği kızını tabancayla öldüren anne, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 • 03:28HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (2)…HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (2)…Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), yaz kararnamesini açıkladı.
 • 00:28HSYK Yaz Kararnamesi'ni YayımladıHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), yaz kararnamesini açıkladı.
 • 20:26Niğde'de Annenin 17 Yaşındaki Hamile Kızını Öldürdüğü İddiasıNiğde'de Annenin 17 Yaşındaki Hamile Kızını Öldürdüğü İddiasıNiğde'de bir kadının, hamile olduğunu öğrendiği 17 yaşındaki kızını öldürdüğü öne sürüldü.
 • 17:24Anne, Hamile Olduğunu Öğrendiği 17 Yaşındaki Kızını ÖldürdüAnne, Hamile Olduğunu Öğrendiği 17 Yaşındaki Kızını ÖldürdüNiğde'de 36 yaşındaki Emine Adıgüzel, 3 aylık hamile olduğunu öğrendiği kızı 17 yaşındaki Meryem'i tabancayla vurarak öldürdü.
 • 17:09Anne, Hamile Olduğunu Öğrendiği 17 Yaşındaki Kızını ÖldürdüAnne, Hamile Olduğunu Öğrendiği 17 Yaşındaki Kızını ÖldürdüNiğde'de 36 yaşındaki Emine Adıgüzel, 3 aylık hamile olduğunu öğrendiği bekar kızı 17 yaşındaki Meryem'i tabancayla vurarak öldürdü.
 • 09:13Meteoroloji'den 16 İle Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den 16 İle Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji, 16 ilde yerel kuvvetli yağış beklendiğini açıklayıp yaşanabilecek ani su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım ve kuvvetli rüzgara karşı uyardı.
 • 18:11Meclis'e İlk Gelen Milletvekili Niğdeli Özegen OlduMeclis'e İlk Gelen Milletvekili Niğdeli Özegen OlduTBMM’de 25. dönem için kaydını yaptıran ilk milletvekili AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen oldu.
 • 19:06Kazada Hayatını Kaybeden Futbolcu Ahmet Yılmaz'ın CenazesiKazada Hayatını Kaybeden Futbolcu Ahmet Yılmaz'ın CenazesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Cenazeden görüntü-Ölen futbolcunun babasının görüntüsü-Cenazeye katılanların görüntüsü-Cenaze Namazı-Cenazenin araca götürülmesi -Genel detaylar Niğde'deki trafik kazası- Kazada hayatını kaybeden Spor Toto 3. Lig ekiplerinden Zara Belediyespor'un futbolcusu Ahmet Yılmaz'ın cenazesi toprağa verildi Niğde'de otomobilinin devrilmesi sonucu hayatını kaybeden Spor Toto 3. lig ekiplerinden Zara Belediyespor'un futbolcusu Ahmet Yılmaz'ın (20) cenazesi, memleketi Sivas'ta defnedildi.