SON DAKİKA NİMET BAŞ HABERLERİ

Son Dakika Nimet Baş Haberleri

 • 07:30AK Parti'de 10 İsme 3 Dönem Vizesi ÇıktıAK Parti'de 10 İsme 3 Dönem Vizesi ÇıktıÜç dönem yasağından kurtulan AK Parti'li 70 eski milletvekilinin bir bölümü de tekrar siyasete dönecek. Bu isimler partinin zayıf kaldığı illerde liste başı olacak.
 • 15:10Bakan Gürcan'ın Yakınları SevinçliBakan Gürcan'ın Yakınları SevinçliGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hasan Gürcan ile röportaj, - Ümit Gürcan ile röportaj, - Zeynep Erşimşek ile röportaj, - Ayşen Gürcan'ın çocukluğunun geçtiği ev ve sokaktan görüntü, Bakan Gürcan'ın memleketi Burdur'da sevinç hakim- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olan Ayşen Gürcan'ın memleketi Burdur'da yaşayan yakınları, kararı sevinçle karşıladı Geçici Bakanlar Kurulu'nda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olan Ayşen Gürcan'ın memleketi Burdur'da yaşayan yakınları, kararı sevinçle karşıladı.
 • 13:41Bakan Gürcan'ın Memleketi Burdur'da Sevinç HakimGeçici Bakanlar Kurulu'nda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olan Ayşen Gürcan'ın memleketi Burdur'da yaşayan yakınları, kararı sevinçle karşıladı.
 • 23:08Geçici Bakanlar Kurulu AçıklandıGeçici Bakanlar Kurulu'nda AK Parti'den 10, MHP'den 1, HDP'den de 2 milletvekili yer aldı.
 • 21:48Geçici Bakanlar Kurulu AçıklandıAile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan, bakan olduğunu yurt dışında öğrendi.
 • 21:04Ayşen Gürcan Kabinenin İlk Başörtülü Bakanı OlduAyşen Gürcan Kabinenin İlk Başörtülü Bakanı Olduİstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşen Gürcan, geçici seçim hükümetinin ilk başörtülü bakanı oldu. Gürcan, Aile Bakanı Ayşenur İslam'ın yerine atandı.
 • 14:24Ankara'da Türkiye Şampiyonu Çıkaran Okullara Sözlü Talimatla BaskınSon günlerde Türkiye’nin çeşitli yerlerinde gerçekleştirilen okul ve dershane baskınlarına bir yenisi de Ankara’da eklendi.
 • 08:31AK Parti'de İlk ve İkinci '3 Dönemlik'lerin Kaderini Kongre BelirleyecekAK Parti'de İlk ve İkinci '3 Dönemlik'lerin Kaderini Kongre Belirleyecek7 Haziran seçimlerinde ilk kez uygulanan 3 dönem kuralı ile ilgili bir revizyon Ahmet Davutoğlu'nun masasında.
 • 07:40AK Parti'de 3 Dönemliklere Meclis Kapısı Aralanabilir!AK Parti'de 3 Dönemliklere Meclis Kapısı Aralanabilir!7 Haziran seçimlerinde aday olamayan ve aralarında ağır topların da bulunduğu '3 dönem' mağduru 70 isim, erken seçim durumunda tekrar aday olabilecek.
 • 15:23AK Parti'nin Kuruluşunun 14. YılıAK Parti, kurulduğu 14 Ağustos 2001'den beri girdiği dört genel seçimden de birinci çıkarak, yaklaşık 13 yılla en uzun süre iktidarda kalan parti oldu.
 • 14:46Eski Milli Eğitim Bakanı Nimet Baş, Başkan Özgüven'i Ziyaret EttiEski Milli Eğitim Bakanı Nimet Baş, Başkan Özgüven'i Ziyaret EttiEski Milli Eğitim Bakanı Nimet Baş, Konya’nın Ereğli İlçe Belediye Başkanı Özkan Özgüven’i makamında ziyaret etti.
 • 07:41Erdoğan, Baykal'dan Sonra Mesut Yılmaz ile GörüştüErdoğan, Baykal'dan Sonra Mesut Yılmaz ile GörüştüErdoğan; Ak Saray'da verdiği iftar yemeğine iktidarının ilk döneminde Yüce Divan'a gönderdiği eski Başbakan Mesut Yılmaz'ı davet ederek önemli bir siyasi mesaj verdi.
 • 22:44Erdoğan: Azınlık Hükümetinin Türkiye'nin Sıkıntılarına Çare Olamayacağı KanaatindeyimCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, azınlık hükümetinin Türkiye'nin sıkıntılarına çare olamayacağı kanaatinde olduğunu belirterek, "Bir azınlık hükümetinin Türkiye'nin sıkıntılarına çare olamayacağı kanaatindeyim. Bu sürecin en sağlıklı şekilde yürümesini arzu ediyorum.
 • 07:34AK Parti'de 3 Dönem Kuralını Kaldırma HazırlığıAK Parti'de 3 Dönem Kuralını Kaldırma HazırlığıAK Parti, sohbaharda yapılacak olağan kongresinde partinin çok tartışılan '3 dönem' kuralını kaldırmaya hazırlanıyor.
 • 10:45Osmaniye'de 18 Stk Başkanı, Hukuksuz Arama Kararına İtiraz EttiOsmaniye Sulh Ceza Hakimliği'nin kararı ile şehirdeki 18 derneğe yapılan arama ve el koyma kararına dernek başkanları tarafından itiraz edildi.
 • 22:39Ak Parti, Dördüncü Kez Birinci OlduAK Parti, 7 Haziran 2015 Milletvekili Genel Seçimi'nde birinci olarak, üst üste girdiği dört genel seçimden de birinci çıkma başarısını gösterdi.
 • 16:05TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Ereğli'deTOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Ereğli'deTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Konya’nın Ereğli ilçesinde protokol üyeleri, iş adamları ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile bir araya geldi.
 • 12:40Memur-sen Genel Başkanı Ali Yalçın AçıklamasıMemur-sen Genel Başkanı Ali Yalçın AçıklamasıSen Genel Başkanı Ali Yalçın, 28 Şubat sürecinde Türkiye’nin Memur-Sen’sizliğin faturasını ödediğini belirterek, “Memur-Sen olsaydı o fotoğrafı yaşamayabilirdik.
 • 15:20Mehmet Ali Şahin Antalya'da Ziyaretlerde BulunduMehmet Ali Şahin Antalya'da Ziyaretlerde BulunduAK Parti Karabük Milletvekili, eski Adalet Bakanı, eski TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Antalya’nın Kumluca ve Finike ilçelerinde bir dizi ziyaretlerde bulundu.
 • 14:06Kadın ve Siyaset SempozyumuKadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkanı Yrd. Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz, bu dönem Meclis'e girecek kadın vekillerden beklentilerinin yüksek olduğunu belirterek, "Özellikle hepimiz için son derece ehemmiyetli olan kadına yönelik şiddetle mücadelede aktif birer savunucu olmalarını talep ediyor, Meclis koltuklarını öncelikli olarak kadın kalkınması için doldurmalarını istiyoruz" dedi.
 • 01:14Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı YalçınEğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı YalçınEğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: - "28 Şubat'ın bu ülkeye maliyeti 381 milyar dolardır" Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "28 Şubat'ın bu ülkeye maliyeti 381 milyar dolardır" dedi.
 • 00:57Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın AçıklamasıEğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "28 Şubat'ın bu ülkeye maliyeti 381 milyar dolardır" dedi.
 • 22:19Memur-sen'in ve Eğitim Bir-sen Genel Başkanı Ali Yalçın AçıklamasıMemur-sen'in ve Eğitim Bir-sen Genel Başkanı Ali Yalçın AçıklamasıMemur-Sen’in ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Darbeleri Araştırma Komisyonu’nun ortaya koyduğu rakam; 28 Şubat’ın bu ülkeye maliyeti 381 milyar dolardır” dedi.
 • 19:37Türkiye'den Makedonyalı Öğrencilere Burs DesteğiTürk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından Makedonyalı bin 850 üniversite, lise ve ilköğretim öğrencisine burs verildi.
 • 21:01AK Parti Milletvekili Baş, Makedonya'daAK Parti Milletvekili Baş, Makedonya'daAK Parti Milletvekili Baş, Makedonya'da: - "Farklı diller ve farklı etnik yapılar bir toplum için çatışma değil ancak ve ancak birleştirici bir güç olarak ortaya çıkarsa değer üretebilir" Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İstanbul Milletvekili Nimet Baş, "Farklı diller ve farklı etnik yapılar bir toplum için çatışma değil ancak ve ancak birleştirici bir güç olarak ortaya çıkarsa değer üretebilir" dedi.
 • 20:00AK Parti Milletvekili Baş, Makedonya'da AçıklamasıAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İstanbul Milletvekili Nimet Baş, "Farklı diller ve farklı etnik yapılar bir toplum için çatışma değil ancak ve ancak birleştirici bir güç olarak ortaya çıkarsa değer üretebilir" dedi.
 • 15:00Ereğlililer İstanbul'da Bir Araya GeldiEreğlililer İstanbul'da Bir Araya Geldiİstanbul Ereğlililer Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen programda Ereğlililer bir araya geldi.
 • 08:10AK Parti'de 3 Dönem Kuralına Takılmayan 9 İsim Aday OlmadıAK Parti'de 3 Dönem Kuralına Takılmayan 9 İsim Aday OlmadıTüzük gereği 3 dönem vekillik yapanın bir dönem ara vermesi gereken AK Parti'de bu kurala takılmayan bazı isimler de aday olmadı. Bu isimler arasında 3 eski bakan da var.
 • 07:42AK Partili 68 Vekil, 3 Dönem Kuralını Konuşmak İçin Saray'a ÇıktıAK Partili 68 Vekil, 3 Dönem Kuralını Konuşmak İçin Saray'a ÇıktıAralarında eski bakanların da bulunduğu bazı 3 dönemlik milletvekilleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yemekte buluştu; '3 dönem yasağının' partiye zarar vereceğini anlattı.
 • 08:00Değerler Eğitimi'ndeki Ölümü Teşvik Eden İfadeler Tepki ÇektiDeğerler Eğitimi'ndeki Ölümü Teşvik Eden İfadeler Tepki Çektiİlköğretim öğrencilerine verilecek 'Değerler Eğitimi' seminerlerindeki "Ölüm nimettir. Ağır hayat yükünden kurtulmaktır" ifadeleri tepki çekti ve itirazlar geldi.
 • 18:31Nimet Baş: Nimet Baş: "İdam Cezası Geri Dönüşü Olmayan Bir Cezadır"AK Parti İstanbul Milletvekili Nimet Baş, idam cezası ile ilgili olarak, "İdam cezası geri dönüşü olmayan bir cezadır" dedi.
 • 17:29Nimet Baş: (İdam Cezası Tartışmaları) İdama Oldum Olası Karşı Olan Biri Olarak Çok Anlamlı...Nimet Baş: (İdam Cezası Tartışmaları) İdama Oldum Olası Karşı Olan Biri Olarak Çok Anlamlı...Eski Milli Eğitim Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Nimet Baş, hayatı boyunca idam cezasına karşı olduğunu belirterek, bu düşüncesinin Özgecan Aslan cinayetinden sonra da değişmediğini vurguladı.
 • 17:18Nimet Baş: Nimet Baş: "İdama Oldum Olası Karşı Olan Biri Olarak, Çok Anlamlı Bulmuyorum"Haber-Kamera: Enver ALAS/ İstanbul DHA Eski Milli Eğitim Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Nimet Baş, hayatı boyunca idam cezasına karşı olduğunu belirterek, bu düşüncesinin Özgecan Aslan cinayetinden sonra da değişmediğini vurguladı.
 • 09:5024. Dönem Karnesi: Meclis'in En 'Tembel' Vekilleri AK Parti'liTBMM'in 24. Dönem tutanaklarına göre Meclis'in en 'tembel' vekilleri AK Parti'li 12 vekil yaklaşık dört yıl boyunca Genel Kurulda tek bir kelime etmemiş.
 • 11:28AK Parti'de Hazirandaki Seçimde Milletvekili Adayı Olamayacak İsimlerAK Parti'de Hazirandaki Seçimde Milletvekili Adayı Olamayacak İsimlerAK Parti'de mevcut milletvekillerinin yüzde 22'si parti tüzüğünün 'üç dönem' kuralına takılıyor. Buna göre aralarında bakanların da olduğu 70 isim aday olamayacak.
 • 11:29Bakan Maaş Bağlattı, Faiziyle Geri İstedilerBakan Maaş Bağlattı, Faiziyle Geri İstedilerArtvin'de 18 yıllık yatalak hasta İsminaz Yılmaz'a önce bakım parası bağladılar, sonra bakım parasını kesip faizi ile beraber geri istediler.
 • 07:45Hakan Fidan, Meclis Yolu İçin 15 Gün İçinde İstifa EdebilirHakan Fidan, Meclis Yolu İçin 15 Gün İçinde İstifa EdebilirAnkara kulislerinin en çok konuşulan ismi şüphesiz MİT Müşteşarı Hakan Fidan. Fidan'ın AK Parti'den aday olacağı, Dışişleri Bakanı olarak kabineye gireceği konuşuluyor.
 • 16:16Çağlayan, Davutoğlu'nun Yakın Korumasının Nikahını KıydıÇağlayan, Davutoğlu'nun Yakın Korumasının Nikahını KıydıOrhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yakın korumalığını yapan Yasemin Çalışkan’ın nikahını kıydı.
 • 12:25Karma Eğitime "Akademik Kurul" ÖnerisiKÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kamer: "Karma eğitim konusunda öncelikle öğrenme psikologlarının, sosyologların, pedagogların, eğitim tarihçilerinin, yöneticilerinin, ekonomistlerinin ve program geliştirme uzmanlarının mutlaka içinde yer aldığı kapsamlı akademik kurul oluşturulmalı, çalışmalar.
 • 21:39Milli Eğitim Bakanı Avcı: "Osmanlıca Zorunlu Olmayabilir"Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Osmanlıca konusunda, "Belki zorunlu yapmaya da gerek yok çünkü zaten bu derslere ciddi bir talep var" dedi.
 • 15:54Türkiye ve Azerbaycan'daki Engelliler Bakü'de Bir Araya GeldiTürkiye ve Azerbaycan'daki Engelliler Bakü'de Bir Araya GeldiAzerbaycan ile Türkiye arasında engelli hizmetleri alanında bilgi ve deneyim paylaşımı yolu ile engelli vatandaşlara sunulan hizmet kalitesinin arttırılması, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve üniversiteler arasında iletişimin arttırılması, güncel ve nitelikli hizmet ve projelerin yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Beyazay Derneği işbirliğinde Bakü’de Uluslararası Engelliler Sempozyumu ve Türkiye-Azerbaycan Engellilerin Dostluk Günü düzenlendi.
 • 20:05AK Parti Beşiktaş 5. Olağan İlçe KongresiKültür ve Turizm Bakanı Çelik: "Kültürel sürekliliğin korunması, bugünlerde belki sıradan bir tartışma gibi gelebilir ama AK Parti'nin demokrasi devrimi kadar, ekonomide yarattığı devrim kadar, dış politikadaki devrim kadar önemlidir" Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakareci Bozkır: "Türkiye'de STK sayısı.
 • 17:03İlkadım'da Bin Araçlık Otopark Projesiİlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Samsun’un en büyük ilçelerinden biri olan İlkadım’daki otopark sorunu kendi gayret ve çabalarıyla 2015 yılı içerisinde çözecek.
 • 12:23Ayvacık'ta Kapı Kapı Dolaşıp Çocuklarını ArıyorAyvacık'ta Kapı Kapı Dolaşıp Çocuklarını ArıyorÇanakkale'nin Ayvacık ilçesinde bir baba, cezaevine girdikten sonra eşinin yuvaya verdiği çocuklarını arıyor.
 • 11:43Kapı Kapı Dolaşıp Çocuklarını ArıyorKapı Kapı Dolaşıp Çocuklarını ArıyorÇanakkale’nin Ayvacık ilçesinde bir baba, cezaevine girdikten sonra eşi tarafından yuvaya verilen çocuklarını arıyor.
 • 15:10Milli Eğitim Bakanı AvcıMilli Eğitim Bakanı Avcı19. Milli Eğitim Şurası-Milli Eğitim Bakanı Avcı: -"Hiç şüphe yok ki ülkemizin genç nüfusunu stratejik bir avantaja dönüştürmek, onlara kazandıracağımız niteliklerle doğrudan ilgilidir"-"Bunun için eğitim kurumlarımızın imkan ve fırsatlarını en geniş biçimde başta öğretmen ve öğrenciler olmak üzere bütün eğitim paydaşlarına sunulduğu yerler olmasını sağlamak zorundayız"-"Okul zorbalığı vandalizm, hırsızlık, ihmal ve istismarlar gibi istisnai de olsa bu tür yönelimler konusunda paydaşlara düşen sorumluluklar neler olmalıdır, bu ve benzeri sorulara cevap vermek durumunda olduğumuzu düşünüyorum"ANTALYA (AA) - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Türkiye'nin genç nüfusunu stratejik bir avantaja dönüştürmenin onlara kazandırılacak niteliklerle doğrudan ilgili olduğunu belirterek, "Bunun için eğitim kurumlarımızın imkan ve fırsatlarını, en geniş biçimde başta öğretmen ve öğrenciler olmak üzere bütün eğitim paydaşlarına sunulduğu yerler olmasını sağlamak zorundayız" dedi.
 • 12:4619. Milli Eğitim Şurası19. Milli Eğitim ŞurasıMilli Eğitim Bakanı Avcı: "Hiç şüphe yok ki ülkemizin genç nüfusunu stratejik bir avantaja dönüştürmek, onlara kazandıracağımız niteliklerle doğrudan ilgilidir" "Bunun için eğitim kurumlarımızın imkan ve fırsatlarını en geniş biçimde başta öğretmen ve öğrenciler olmak üzere bütün eğitim paydaşlarına.
 • 15:07Kadem 1. Uluslararası Kadın ve Adalet ZirvesiAile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam: "Kadına yönelik şiddetle mücadelede ilerleme sağlanabilmesinde yasal düzenlemeler ve kurumsal mekanizmalar kadar konuya ilişkin bilinç ve duyarlılığın artırılması, toplumsal farkındalık sağlanması ve topyekun bir zihniyet değişiminin planlanması da büyük önem.
 • 13:03Eğitimin Önü Açıldı!Eğitimin Önü Açıldı!Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde aralarında çeyrek asırlık çalışan olan birim müdürleri rotasyonla başka illere gönderildi.
 • 09:43İhsanoğlu'nun Eşi Öncelikli Hedefini Açıkladıİhsanoğlu'nun Eşi Öncelikli Hedefini AçıkladıFirst Lady adaylarından Füsun İhsanoğlu, eşinin cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda kadın, aile, eğitim ve sağlık alanlarına yönelik ağlar kuracağını açıkladı.