SON DAKİKA NİMET BAŞ HABERLERİ

Son Dakika Nimet Baş Haberleri

 • 07:41Erdoğan, Baykal'dan Sonra Mesut Yılmaz ile GörüştüErdoğan, Baykal'dan Sonra Mesut Yılmaz ile GörüştüErdoğan; Ak Saray'da verdiği iftar yemeğine iktidarının ilk döneminde Yüce Divan'a gönderdiği eski Başbakan Mesut Yılmaz'ı davet ederek önemli bir siyasi mesaj verdi.
 • 22:44Erdoğan: Azınlık Hükümetinin Türkiye'nin Sıkıntılarına Çare Olamayacağı KanaatindeyimCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, azınlık hükümetinin Türkiye'nin sıkıntılarına çare olamayacağı kanaatinde olduğunu belirterek, "Bir azınlık hükümetinin Türkiye'nin sıkıntılarına çare olamayacağı kanaatindeyim. Bu sürecin en sağlıklı şekilde yürümesini arzu ediyorum.
 • 07:34AK Parti'de 3 Dönem Kuralını Kaldırma HazırlığıAK Parti'de 3 Dönem Kuralını Kaldırma HazırlığıAK Parti, sohbaharda yapılacak olağan kongresinde partinin çok tartışılan '3 dönem' kuralını kaldırmaya hazırlanıyor.
 • 10:45Osmaniye'de 18 Stk Başkanı, Hukuksuz Arama Kararına İtiraz EttiOsmaniye Sulh Ceza Hakimliği'nin kararı ile şehirdeki 18 derneğe yapılan arama ve el koyma kararına dernek başkanları tarafından itiraz edildi.
 • 22:39Ak Parti, Dördüncü Kez Birinci OlduAK Parti, 7 Haziran 2015 Milletvekili Genel Seçimi'nde birinci olarak, üst üste girdiği dört genel seçimden de birinci çıkma başarısını gösterdi.
 • 16:05TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Ereğli'deTOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Ereğli'deTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Konya’nın Ereğli ilçesinde protokol üyeleri, iş adamları ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile bir araya geldi.
 • 12:40Memur-sen Genel Başkanı Ali Yalçın AçıklamasıMemur-sen Genel Başkanı Ali Yalçın AçıklamasıSen Genel Başkanı Ali Yalçın, 28 Şubat sürecinde Türkiye’nin Memur-Sen’sizliğin faturasını ödediğini belirterek, “Memur-Sen olsaydı o fotoğrafı yaşamayabilirdik.
 • 15:20Mehmet Ali Şahin Antalya'da Ziyaretlerde BulunduMehmet Ali Şahin Antalya'da Ziyaretlerde BulunduAK Parti Karabük Milletvekili, eski Adalet Bakanı, eski TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Antalya’nın Kumluca ve Finike ilçelerinde bir dizi ziyaretlerde bulundu.
 • 14:06Kadın ve Siyaset SempozyumuKadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkanı Yrd. Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz, bu dönem Meclis'e girecek kadın vekillerden beklentilerinin yüksek olduğunu belirterek, "Özellikle hepimiz için son derece ehemmiyetli olan kadına yönelik şiddetle mücadelede aktif birer savunucu olmalarını talep ediyor, Meclis koltuklarını öncelikli olarak kadın kalkınması için doldurmalarını istiyoruz" dedi.
 • 01:14Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı YalçınEğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı YalçınEğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: - "28 Şubat'ın bu ülkeye maliyeti 381 milyar dolardır" Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "28 Şubat'ın bu ülkeye maliyeti 381 milyar dolardır" dedi.
 • 00:57Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın AçıklamasıEğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "28 Şubat'ın bu ülkeye maliyeti 381 milyar dolardır" dedi.
 • 22:19Memur-sen'in ve Eğitim Bir-sen Genel Başkanı Ali Yalçın AçıklamasıMemur-sen'in ve Eğitim Bir-sen Genel Başkanı Ali Yalçın AçıklamasıMemur-Sen’in ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Darbeleri Araştırma Komisyonu’nun ortaya koyduğu rakam; 28 Şubat’ın bu ülkeye maliyeti 381 milyar dolardır” dedi.
 • 19:37Türkiye'den Makedonyalı Öğrencilere Burs DesteğiTürk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından Makedonyalı bin 850 üniversite, lise ve ilköğretim öğrencisine burs verildi.
 • 21:01AK Parti Milletvekili Baş, Makedonya'daAK Parti Milletvekili Baş, Makedonya'daAK Parti Milletvekili Baş, Makedonya'da: - "Farklı diller ve farklı etnik yapılar bir toplum için çatışma değil ancak ve ancak birleştirici bir güç olarak ortaya çıkarsa değer üretebilir" Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İstanbul Milletvekili Nimet Baş, "Farklı diller ve farklı etnik yapılar bir toplum için çatışma değil ancak ve ancak birleştirici bir güç olarak ortaya çıkarsa değer üretebilir" dedi.
 • 20:00AK Parti Milletvekili Baş, Makedonya'da AçıklamasıAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İstanbul Milletvekili Nimet Baş, "Farklı diller ve farklı etnik yapılar bir toplum için çatışma değil ancak ve ancak birleştirici bir güç olarak ortaya çıkarsa değer üretebilir" dedi.
 • 15:00Ereğlililer İstanbul'da Bir Araya GeldiEreğlililer İstanbul'da Bir Araya Geldiİstanbul Ereğlililer Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen programda Ereğlililer bir araya geldi.
 • 08:10AK Parti'de 3 Dönem Kuralına Takılmayan 9 İsim Aday OlmadıAK Parti'de 3 Dönem Kuralına Takılmayan 9 İsim Aday OlmadıTüzük gereği 3 dönem vekillik yapanın bir dönem ara vermesi gereken AK Parti'de bu kurala takılmayan bazı isimler de aday olmadı. Bu isimler arasında 3 eski bakan da var.
 • 07:42AK Partili 68 Vekil, 3 Dönem Kuralını Konuşmak İçin Saray'a ÇıktıAK Partili 68 Vekil, 3 Dönem Kuralını Konuşmak İçin Saray'a ÇıktıAralarında eski bakanların da bulunduğu bazı 3 dönemlik milletvekilleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yemekte buluştu; '3 dönem yasağının' partiye zarar vereceğini anlattı.
 • 08:00Değerler Eğitimi'ndeki Ölümü Teşvik Eden İfadeler Tepki ÇektiDeğerler Eğitimi'ndeki Ölümü Teşvik Eden İfadeler Tepki Çektiİlköğretim öğrencilerine verilecek 'Değerler Eğitimi' seminerlerindeki "Ölüm nimettir. Ağır hayat yükünden kurtulmaktır" ifadeleri tepki çekti ve itirazlar geldi.
 • 18:31Nimet Baş: Nimet Baş: "İdam Cezası Geri Dönüşü Olmayan Bir Cezadır"AK Parti İstanbul Milletvekili Nimet Baş, idam cezası ile ilgili olarak, "İdam cezası geri dönüşü olmayan bir cezadır" dedi.
 • 17:29Nimet Baş: (İdam Cezası Tartışmaları) İdama Oldum Olası Karşı Olan Biri Olarak Çok Anlamlı...Nimet Baş: (İdam Cezası Tartışmaları) İdama Oldum Olası Karşı Olan Biri Olarak Çok Anlamlı...Eski Milli Eğitim Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Nimet Baş, hayatı boyunca idam cezasına karşı olduğunu belirterek, bu düşüncesinin Özgecan Aslan cinayetinden sonra da değişmediğini vurguladı.
 • 17:18Nimet Baş: Nimet Baş: "İdama Oldum Olası Karşı Olan Biri Olarak, Çok Anlamlı Bulmuyorum"Haber-Kamera: Enver ALAS/ İstanbul DHA Eski Milli Eğitim Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Nimet Baş, hayatı boyunca idam cezasına karşı olduğunu belirterek, bu düşüncesinin Özgecan Aslan cinayetinden sonra da değişmediğini vurguladı.
 • 09:5024. Dönem Karnesi: Meclis'in En 'Tembel' Vekilleri AK Parti'liTBMM'in 24. Dönem tutanaklarına göre Meclis'in en 'tembel' vekilleri AK Parti'li 12 vekil yaklaşık dört yıl boyunca Genel Kurulda tek bir kelime etmemiş.
 • 11:28AK Parti'de Hazirandaki Seçimde Milletvekili Adayı Olamayacak İsimlerAK Parti'de Hazirandaki Seçimde Milletvekili Adayı Olamayacak İsimlerAK Parti'de mevcut milletvekillerinin yüzde 22'si parti tüzüğünün 'üç dönem' kuralına takılıyor. Buna göre aralarında bakanların da olduğu 70 isim aday olamayacak.
 • 11:29Bakan Maaş Bağlattı, Faiziyle Geri İstedilerBakan Maaş Bağlattı, Faiziyle Geri İstedilerArtvin'de 18 yıllık yatalak hasta İsminaz Yılmaz'a önce bakım parası bağladılar, sonra bakım parasını kesip faizi ile beraber geri istediler.
 • 07:45Hakan Fidan, Meclis Yolu İçin 15 Gün İçinde İstifa EdebilirHakan Fidan, Meclis Yolu İçin 15 Gün İçinde İstifa EdebilirAnkara kulislerinin en çok konuşulan ismi şüphesiz MİT Müşteşarı Hakan Fidan. Fidan'ın AK Parti'den aday olacağı, Dışişleri Bakanı olarak kabineye gireceği konuşuluyor.
 • 16:16Çağlayan, Davutoğlu'nun Yakın Korumasının Nikahını KıydıÇağlayan, Davutoğlu'nun Yakın Korumasının Nikahını KıydıOrhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yakın korumalığını yapan Yasemin Çalışkan’ın nikahını kıydı.
 • 12:25Karma Eğitime "Akademik Kurul" ÖnerisiKÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kamer: "Karma eğitim konusunda öncelikle öğrenme psikologlarının, sosyologların, pedagogların, eğitim tarihçilerinin, yöneticilerinin, ekonomistlerinin ve program geliştirme uzmanlarının mutlaka içinde yer aldığı kapsamlı akademik kurul oluşturulmalı, çalışmalar.
 • 21:39Milli Eğitim Bakanı Avcı: "Osmanlıca Zorunlu Olmayabilir"Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Osmanlıca konusunda, "Belki zorunlu yapmaya da gerek yok çünkü zaten bu derslere ciddi bir talep var" dedi.
 • 15:54Türkiye ve Azerbaycan'daki Engelliler Bakü'de Bir Araya GeldiTürkiye ve Azerbaycan'daki Engelliler Bakü'de Bir Araya GeldiAzerbaycan ile Türkiye arasında engelli hizmetleri alanında bilgi ve deneyim paylaşımı yolu ile engelli vatandaşlara sunulan hizmet kalitesinin arttırılması, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve üniversiteler arasında iletişimin arttırılması, güncel ve nitelikli hizmet ve projelerin yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Beyazay Derneği işbirliğinde Bakü’de Uluslararası Engelliler Sempozyumu ve Türkiye-Azerbaycan Engellilerin Dostluk Günü düzenlendi.
 • 20:05AK Parti Beşiktaş 5. Olağan İlçe KongresiKültür ve Turizm Bakanı Çelik: "Kültürel sürekliliğin korunması, bugünlerde belki sıradan bir tartışma gibi gelebilir ama AK Parti'nin demokrasi devrimi kadar, ekonomide yarattığı devrim kadar, dış politikadaki devrim kadar önemlidir" Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakareci Bozkır: "Türkiye'de STK sayısı.
 • 17:03İlkadım'da Bin Araçlık Otopark Projesiİlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Samsun’un en büyük ilçelerinden biri olan İlkadım’daki otopark sorunu kendi gayret ve çabalarıyla 2015 yılı içerisinde çözecek.
 • 12:23Ayvacık'ta Kapı Kapı Dolaşıp Çocuklarını ArıyorAyvacık'ta Kapı Kapı Dolaşıp Çocuklarını ArıyorÇanakkale'nin Ayvacık ilçesinde bir baba, cezaevine girdikten sonra eşinin yuvaya verdiği çocuklarını arıyor.
 • 11:43Kapı Kapı Dolaşıp Çocuklarını ArıyorKapı Kapı Dolaşıp Çocuklarını ArıyorÇanakkale’nin Ayvacık ilçesinde bir baba, cezaevine girdikten sonra eşi tarafından yuvaya verilen çocuklarını arıyor.
 • 15:10Milli Eğitim Bakanı AvcıMilli Eğitim Bakanı Avcı19. Milli Eğitim Şurası-Milli Eğitim Bakanı Avcı: -"Hiç şüphe yok ki ülkemizin genç nüfusunu stratejik bir avantaja dönüştürmek, onlara kazandıracağımız niteliklerle doğrudan ilgilidir"-"Bunun için eğitim kurumlarımızın imkan ve fırsatlarını en geniş biçimde başta öğretmen ve öğrenciler olmak üzere bütün eğitim paydaşlarına sunulduğu yerler olmasını sağlamak zorundayız"-"Okul zorbalığı vandalizm, hırsızlık, ihmal ve istismarlar gibi istisnai de olsa bu tür yönelimler konusunda paydaşlara düşen sorumluluklar neler olmalıdır, bu ve benzeri sorulara cevap vermek durumunda olduğumuzu düşünüyorum"ANTALYA (AA) - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Türkiye'nin genç nüfusunu stratejik bir avantaja dönüştürmenin onlara kazandırılacak niteliklerle doğrudan ilgili olduğunu belirterek, "Bunun için eğitim kurumlarımızın imkan ve fırsatlarını, en geniş biçimde başta öğretmen ve öğrenciler olmak üzere bütün eğitim paydaşlarına sunulduğu yerler olmasını sağlamak zorundayız" dedi.
 • 12:4619. Milli Eğitim Şurası19. Milli Eğitim ŞurasıMilli Eğitim Bakanı Avcı: "Hiç şüphe yok ki ülkemizin genç nüfusunu stratejik bir avantaja dönüştürmek, onlara kazandıracağımız niteliklerle doğrudan ilgilidir" "Bunun için eğitim kurumlarımızın imkan ve fırsatlarını en geniş biçimde başta öğretmen ve öğrenciler olmak üzere bütün eğitim paydaşlarına.
 • 15:07Kadem 1. Uluslararası Kadın ve Adalet ZirvesiAile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam: "Kadına yönelik şiddetle mücadelede ilerleme sağlanabilmesinde yasal düzenlemeler ve kurumsal mekanizmalar kadar konuya ilişkin bilinç ve duyarlılığın artırılması, toplumsal farkındalık sağlanması ve topyekun bir zihniyet değişiminin planlanması da büyük önem.
 • 13:03Eğitimin Önü Açıldı!Eğitimin Önü Açıldı!Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde aralarında çeyrek asırlık çalışan olan birim müdürleri rotasyonla başka illere gönderildi.
 • 09:43İhsanoğlu'nun Eşi Öncelikli Hedefini Açıkladıİhsanoğlu'nun Eşi Öncelikli Hedefini AçıkladıFirst Lady adaylarından Füsun İhsanoğlu, eşinin cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda kadın, aile, eğitim ve sağlık alanlarına yönelik ağlar kuracağını açıkladı.
 • 07:51AK Parti'de 2015'teki Seçime Katılamayacak İsimlerAK Parti'de 2015'teki Seçime Katılamayacak İsimlerBaşbakan, dünkü Köşk toplantısında 3 dönem kuralını hatırlattı. Arınç, Babacan, Atalay ve Bozdağ'la birlikte 69 vekil 2015'teki seçime katılamayacak
 • 07:50AK Parti'nin Ağır Topları 3 Dönem Kuralına TakılacakAK Parti'nin Ağır Topları 3 Dönem Kuralına TakılacakBaşbakan Erdoğan'ın 3 dönem kuralından vazgeçmeyeceklerini açıklamasının ardından kabineden 10 isim önümüzdeki dönemde milletvekili adayı olamayacak.
 • 17:43Barış İçin Kadın Girişimi'nden Anlı'ya ZiyaretBarış İçin Kadın Girişimi'nden Anlı'ya ZiyaretBarış İçin Kadın Girişimi üyeleri, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı’yı ziyaret ett.Barış İçin Kadın Girişimi’nden Nimet Tanrıkulu, Filiz Karakuş, Sevda Bayramoğlu, Nimet Çubukçu, Elif Çelebi, Ruşen Işık, Tuğba Özcan’dan oluşan kadınlar çocukları dağa giden ailelerle ilgili Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı’dan bilgi aldı.
 • 14:22Barış İçin Kadın Girişiminden Anlı'ya ZiyaretBarış İçin Kadın Girişiminden Anlı'ya ZiyaretBarış İçin Kadın Girişimi'nden bir grup feminist kadın Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı'ya ziyaret etti.
 • 12:17Sürgün Rekortmeni Eğitimci, Yaş Haddinden EmekliSürgün Rekortmeni Eğitimci, Yaş Haddinden EmekliErzurum Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden 13 kez alınan ve her seferinde mahkeme kararı ile geri dönerek bu yolda bir rekor kıran Fevzi Budak, merkeze alındığı Ankara'da yaş haddinden emekli oldu.
 • 10:29AK Parti'de 3 Dönem Sonrası Hangi Vekil Ne İş Yapacak?AK Parti'de 3 Dönem Sonrası Hangi Vekil Ne İş Yapacak?AKP'nin 3 dönemi dolduran bakan, milletvekili ve yöneticileri siyasetten ayrı kalacakları dönemle ilgili planlarını yaptı. Kimi yazar kimi hoca olacak.
 • 22:14AK Parti'de 70 İsim Gidiyor, 2015'te Vitrin YenileniyorAK Parti'de 70 İsim Gidiyor, 2015'te Vitrin YenileniyorAK Parti'de 3 dönem kuralının muhafaza edilmesi kararıyla partinin ağır topları aday olmayacak. Parti 2015'te yeni vitrinle halkın karşısına çıkacak.
 • 21:52AK Parti'de 3 Dönem Kuralına Takılan 71 İsimAK Parti'de 3 Dönem Kuralına Takılan 71 İsimAK Parti'nin, "3 dönem kuralı uygulanacak" kararından sonra gözler 3 dönemdir AK Parti'de vekillik yapan 71 isme çevrildi.
 • 21:55TBMM Başkanı Çiçek ile Başbakan Erdoğan Nikah Şahitliği YaptıTBMM Başkanı Çiçek ile Başbakan Erdoğan Nikah Şahitliği YaptıTBMM Başkanı Cemil Çiçek ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Zeyd Böhürler ile Hüsna Şişman'ın nikah şahitliğini yaptı.
 • 21:44Başbakan Erdoğan Nikah Şahidi OlduBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Şafak Gazetesi yazarı Ayşe Böhürler'in oğlunun düğününe katılarak, nikah şehitliği yaptı.
 • 21:11Başbakan Erdoğan Nikah Şahidi OlduBaşbakan Erdoğan Nikah Şahidi OlduHaber-kamera Özgür ARSLAN İstanbul DHA Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, akşam saatlerinde Üsküdar Kısıklı'daki konutundan çıkarak, Karacaahmet Mezarlığı'na gitti.