SON DAKİKA ÖĞRETMENLER GÜNÜ HABERLERİ

Son Dakika Öğretmenler Günü Haberleri

 • 12:29Diyarbakır'da At Yarışı Heyecanı BaşlıyorDiyarbakır'da At Yarışı Heyecanı BaşlıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Diyarbakır Hipodromu'ndan görüntüler- Diyarbakır Hipodrom Müdürü Yılmaz Çelik ile röportaj- Atlardan görüntüler Diyarbakır'da at yarışı heyecanı başlıyor- Türkiye'nin en büyük hipodromu özelliğine sahip Diyarbakır Hipodromu, 1 Eylül'de düzenlenecek koşu ile sezonu açacak- Hipodrom müdürü Çelik: "Yarış sayımız yıldan yıla artıyor.
 • 12:20Diyarbakır'da At Yarışı Heyecanı BaşlıyorTürkiye'nin en büyük hipodromu özelliğine sahip Diyarbakır Hipodromu'nda at yarışı heyecanı 1 Eylül'de başlayacak.
 • 12:40Ardıl Barajı Projesinde İletim Hattı Döşemesi BaşladıArdıl Barajı Projesinde İletim Hattı Döşemesi BaşladıAK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Araban ovasında 25 bin 730 dekar arazide sulu tarım yapılacak olan Ardıl Barajı projesinde sulama iletim hattı döşeme çalışmalarının başlatıldığını bildirdi.
 • 11:40Özbek Hoca Cinayetinde İki Kişiye Ağırlaştırılmış Müebbet İstendiÖzbek Hoca Cinayetinde İki Kişiye Ağırlaştırılmış Müebbet İstendi"Özbek Hoca" olarak bilinen Abdullah Özbek'in öldürülmesi ile ilgili olarak tutuklanan Özbek vatandaşı Sobir Shukurov ile Rus asıllı Türk vatandaşı Eldar Aslan hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cesası istendi.
 • 11:18Özbek Hoca Cinayetinde İki Kişiye Ağırlaştırılmış Müebbet İstendi"özbek Hoca" olarak bilinen Abdullah Özbek'in öldürülmesi ile ilgili olarak tutuklanan Özbek vatandaşı Sobir Shukurov ile Rus asıllı Türk vatandaşı Eldar Aslan hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cesası istendi.
 • 14:07Viyana'da Efsane Müzisyen Lang Lang İle Çalışmak İçin Son Fırsat:Avusturya'nın başkenti Viyana'da 18-24 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek kampa katılabilmek için en geç 30 Ağustos'a kadar başvuru yapılması gerekiyor.
 • 16:11Verimli Araziden İzinsiz Toprak Alındığı İddiasıVerimli Araziden İzinsiz Toprak Alındığı İddiasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Bölgeden genel görüntü-İş makinası-Belde sakinlerinin bölgeye gelişi-Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker'in konuşması -82 yaşındaki Mücevher Çamlı ile röportaj Pınarhisar ilçesine bağlı Kaynarca beldesi sakinleri, bölgedeki verimli araziden izinsiz toprak aldığı gerekçesiyle bir firmaya ait iş makinelerinin çalışmasını durdurdu.
 • 14:50Verimli Araziden İzinsiz Toprak Alındığı İddiasıPınarhisar ilçesine bağlı Kaynarca beldesi sakinleri, bölgedeki verimli araziden izinsiz toprak aldığı gerekçesiyle bir firmaya ait iş makinelerinin çalışmasını durdurdu.
 • 11:46Grafikli - Süper Lig'e "Süper" StatlarSpor Toto Süper Lig'de 2015-2016 sezonunda taraftarlar, takımlarının ilk kez çıkacağı yeni statlarda futbol izleyecek.
 • 09:53Trabzon?un Yeni Stadyumunda Sona YaklaşıldıTrabzon?un Yeni Stadyumunda Sona YaklaşıldıTrabzon'un yeni stadyumunda sona yaklaşıldı Trabzonspor'un yeni evi olacak, Türkiye'nin denize dolgu alanına yapılan ilk stadının kaba inşaatı tamamlandı.
 • 09:50Trabzonspor'un Yeni Stadyumunda Sona YaklaşıldıTrabzonspor'un Yeni Stadyumunda Sona YaklaşıldıTrabzonspor'un yapımı süren 41 bin kişilik yeni stadının kaba inşaatı tamamlandı. Maçların ikinci yarı bu statta oynanması planlanıyor.
 • 17:302014-15 Eğitim Öğretim Yılında Sektörel Eğitime Kesintisiz Ared Desteği2014-15 Eğitim Öğretim Yılında Sektörel Eğitime Kesintisiz Ared DesteğiARED Okullarla İlişkiler ve Eğitim Komitesi ve ARED Eğitim Gönüllüleri'nin özverili çalışmalarıyla ARED'in sektörel eğitime verdiği destek, geçtiğimiz eğitim yılında Ankara, İstanbul ve İzmir'deki Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri'nde gerçekleştirilen etkinliklerle yoğun bir şekilde devam etti.
 • 15:40Sefa Zor: Memurların İsteği Olan 44 Maddenin Uygulanmasını İstiyoruzSefa Zor: Memurların İsteği Olan 44 Maddenin Uygulanmasını İstiyoruzAktif Eğitimciler Sendikası (Aktif Eğitim-Sen)Samsun Şube Başkanı Sefa Zor, memur ve emeklisinin ağustos ayında yapılacak toplu sözleşmeyi beklediklerini belirtip, bu nedenle sözleşmeye imza koyacak yetkili sendikalar ile hükümetin memurlara, öğretmenlere kulak vermeleri gerektiğini söyledi.
 • 01:47Google'dan Özel Olimpiyatlar 2015 İçin DoodleGoogle'dan Özel Olimpiyatlar 2015 İçin DoodleGoogle, bugün ana sayfasını Özel Olimpiyatlar 2015 için hazırladığı bir Doodle ile süsledi.
 • 17:31Kaymakam Atlamaz'dan Ms Hastası Emekli Öğretmene Ziyaretİlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, MS hastası emekli öğretmen Nezihe Özturan'ı evinde ziyaret etti.
 • 14:23Neü Köklü Fakülteleri ve İlk Kez Öğrenci Alacak Bölümleriyle Dikkat ÇekiyorNeü Köklü Fakülteleri ve İlk Kez Öğrenci Alacak Bölümleriyle Dikkat ÇekiyorZorlu sınav maratonlarını geride bırakan adaylar üniversite tercihlerine son şeklini veriyor.
 • 14:48Obama: Böyle Anlaşma Dostlarla YapılmazObama: Böyle Anlaşma Dostlarla YapılmazABD Başkanı Barack Obama, Batı ile İran'ın nükleer program üzerinde vardığı anlaşmayla ilgili manidar bir açıklama yaptı.
 • 09:14Batı ile İran, Nükleer Müzakerelerde AnlaştıBatı ile İran, Nükleer Müzakerelerde AnlaştıNükleer müzakereleri sürdüren İran ve P5 1 ülkelerinin anlaşmaya vardığı bildirildi. Anlaşmanın ardından İran'a uygulanan pek çok yaptırım ve ambargo kaldırılacak.
 • 07:26İran ile Müzakereler Son Aşamadaİran ile Müzakereler Son Aşamadaİran ve P5+1 Grubu'nun nükleer müzakerelerde anlaşma için belirlediği süre dün doldu. Ancak taraflar bugün bir anlaşmaya varılabileceği konusunda umutlu...
 • 23:11İran ile Nükleer Müzakereler - Kerry ve Zarifİran ile Nükleer Müzakereler - Kerry ve ZarifGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İran ile nükleer müzakereler- ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin açıklamaları- İran Dışişleri Bakanı Zarif'in balkondan konuşması İran ile nükleer müzakereler- ABD Dışişleri Bakanı Kerry: - "Biz sonsuza kadar müzakere masasında oturmayacağız"- "Biz biliyoruz ki zor kararları almak kolay olmaz. Ancak öyle ya da böyle bu tür kararlar, çok kısa sürede alınmak zorundadır"- İran Dışişleri Bakanı Zarif: - "Buraya yazıyorum; derenin ortasında at değiştirilmez" ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, nükleer müzakerelerle ilgili olarak zor kararların alınmasının zor olduğunu belirterek, "Ancak öyle ya da böyle bu tür kararlar, çok kısa sürede alınmak zorundadır" dedi.
 • 22:09İran ile Nükleer Müzakerelerİran ile Nükleer MüzakerelerABD Dışişleri Bakanı John Kerry, nükleer müzakerelerle ilgili olarak zor kararların alınmasının zor olduğunu belirterek, "Ancak öyle ya da böyle bu tür kararlar, çok kısa sürede alınmak zorundadır" dedi.
 • 10:34İran ile Nükleer MüzakerelerNükleer müzakerelerin son tarihi 30 Haziran'a iki gün kala, İran ile küresel güçler arasındaki anlaşmazlıklar giderilemiyor.
 • 15:31Böcek" Davasında KararCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çalışma ofisine dinleme cihazı konulmasına ilişkin görülen "böcek" davasında, 13 sanıktan Sedat Zavar ve İlker Usta'nın 7 yıl altışar ay hapis cezasına çarptırılmasına, 8'inin beraatine, 3'ünün de dosyasının ayrılmasına karar verildi.
 • 13:59Böcek" Davasında KararCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çalışma ofisine dinleme cihazı konulmasına ilişkin davada, sanıklardan Sedat Zavar ve İlker Usta'ya "devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etmek" ve "haberleşmenin gizliliğini ihlal"den 7 yıl altışar ay hapis cezası verildi.
 • 12:48Böcek Davasında Karar Açıklandı: Hasan Palaz ve 7 Kişiye BeraatBöcek Davasında Karar Açıklandı: Hasan Palaz ve 7 Kişiye BeraatErdoğan'ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisine dinleme cihazı konulmasıyla ilgili davada Palaz dahil 8 kişi beraat etti. Mahkeme, 2 polise de tutuklama kararı verdi.
 • 11:26Böcek" Davasında Sekizinci Duruşma BaşladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisine "böcek" olarak adlandırılan dinleme cihazı konulmasıyla ilgili 13 kişi hakkında açılan davanın sekizinci duruşması başladı.
 • 12:50Protestan Kilisesi Pastörüne Suikast Hazırlığı Davası Kasım Ayına Ertelendiİzmit Protestan Kilisesi Pastörü Emre Karaali'ye yönelik olarak 2013 yılında polisin ortaya çıkardığı suikast hazırlığı ile ilgili tutuksuz 7 sanığın yargılanmasına devam edildi.
 • 16:10İran ile Nükleer Müzakerelerİran ile 5+1 ülkeleri arasında nisan ayında varılan uzlaşının ardından kapsamlı bir anlaşma metninin yazımı amacıyla yürütülen nükleer müzakerelerin son günü 30 Haziran öncesinde taraflar arasındaki anlaşmazlıklar giderilemiyor.
 • 13:57İzmir'de Kadınlardan Aym'nin 'İmam Nikahı' Kararına Tepkiİzmir'de Kadınlardan Aym'nin 'İmam Nikahı' Kararına Tepkiİzmir'deki kadın kuruluşları, Anayasa Mahkemesi'nin, Türk Ceza Kanunu'ndaki resmi nikah olmadan dini nikah kıyan imam ile çiftlere 2 aydan 6 aya kadar hapis cezasını öngören maddesini oy çokluğuyla kaldırmasına ve böylece imam nikahı kıymak için önce resmi nikah şartının kalkmasına ortak açıklamayla sert tepki gösterdi.
 • 16:31Allianz Gençler Müzik Kampı Başvuruları BaşlıyorKlasik müziğin genç efsanesi Lang Lang'ın gözetiminde gerçekleştirilecek 3. Allianz Gençler Müzik Kampı'na başvurular başlıyor!
 • 12:38Çevik Bir'in Avukatı: Genelkurmay'da Yeniden Bçg'ye Benzer Bir Grup Kuruldu28 Şubat sürecinde, hükümeti devirmeye teşebbüs ettikleri iddiasıyla 103 kişi hakkında açılan davanın 78 duruşması sona erdi.
 • 21:46İran ile Nükleer MüzakerelerDiplomatik kaynaklar, nükleer müzakerelerin kapsamlı bir anlaşmaya ulaşmak için öngörülen 30 Haziran tarihinin yeniden ertelenebileceğini bildirdi.
 • 13:26Trabzonspor'da Amrabat İçin Son TemaslarTrabzonspor'da Amrabat İçin Son Temaslar– TRABZONSPOR'un Galatasaray'ın Faslı oyuncusu Nordin Amrabat için yaptığı temaslarda son aşamaya gelindiği öğrenildi.
 • 21:28Bölge İdare Mahkemesinden Emsal Karar; Mahkeme Otelde Kalan Kişinin Kaydının Silinmesinde Direndiİstanbul'da bir otelde iki arkadaşıyla bir gece konaklayan S.M., bu durumdan haberdar etmediği bir arkadaşının, "Sen iki kişiyle bir otelde kalmışsın.
 • 15:44Dünya Şampiyonu Fırat Arslan Yıllar Sonra Babasının Mezarını BulduDünya Şampiyonu Fırat Arslan Yıllar Sonra Babasının Mezarını BulduZonguldak’ın Alaplı ilçesine gelen dünya yarı ağır sıklet boks şampiyonu Fırat Arslan, 14 yıl önce kaybettiği babasının mezarı başında dua etti.
 • 20:038 Yıl Sonra Gelen Ödül8 Yıl Sonra Gelen ÖdülKatıldığı kompozisyon yarışmasında 1. olan ancak başörtülü olduğu için ödül töreninde kürsüden indirilen Tevhide Güneri, 8 yıl sonra yeniden ödüllendirildi.
 • 19:58Ödülünü 8 Yıl Sonra AldıAdana'nın Kozan ilçesinde, 24 Kasım 2007'de düzenlenen kompozisyon yarışmasında birinci olan ancak ödül töreninde başörtülü olduğu için kürsüden indirilen Tevhide Kütük Güneri için temsili tören düzenlendi.
 • 15:37Böcek" Davasında Yedinci Duruşma BaşladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisine "böcek" olarak adlandırılan dinleme cihazı konulmasıyla ilgili 13 kişi hakkında açılan davanın yedinci duruşması başladı.
 • 14:21Türkiye Kupası Finalini Bülent Yıldırım YönetecekTürkiye Kupası Finalini Bülent Yıldırım YönetecekGalatasaray ile Bursaspor arasında Bursa Atatürk Stadyumu'nda Türkiye Kupası finalini Bülent Yıldırım yönetecek.
 • 12:17Sayıştay'ın 153. Kuruluş Yıl DönümüSayıştay'ın 153. Kuruluş Yıl DönümüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Askerlerin çelenkle yürüyüşü, - Atatürk'ün mozolesine çelenk koyma, - Anıtkabir Özel Defteri'ne yazının yazılması, - Sayıştay Başkanı Recai Akyel'in yazısını okuması, Sayıştay'ın 153. kuruluş yıl dönümü- Recai Akyel başkanlığındaki heyet, Anıtkabir'i ziyaret etti Sayıştay Başkanı Recai Akyel ve beraberindeki heyet, Sayıştayın 153. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.
 • 10:53Sayıştay'ın 153. Kuruluş Yıl DönümüSayıştay Başkanı Recai Akyel ve beraberindeki heyet, Sayıştayın 153. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.
 • 17:17Tarihi Sandıklarda Değil, Oluşturdukları Müzede SergiliyorlarTarihi Sandıklarda Değil, Oluşturdukları Müzede SergiliyorlarZonguldak'ın Ereğli ilçesi Gazi İlköğretim Okulu yönetimi, tarih kokan eski malzemeleri sandıktan çıkartarak okul binasında hazırlanan müzede sergiliyor.
 • 16:55Geçmişi Oluşturdukları Müzede YaşatıyorlarGeçmişi Oluşturdukları Müzede YaşatıyorlarZonguldak’ın Ereğli ilçesi Gazi İlköğretim Okulu yöneticileri eski okul ve ev eşyalarını toplayarak oluşturdukları müzede sergilemeye başladı.
 • 10:49Böcek" Davasının Altıncı Celsesi BaşladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisine "böcek" olarak adlandırılan dinleme cihazı konulmasıyla ilgili 13 kişi hakkında açılan davanın altıncı duruşması başladı.
 • 11:20Böcek" Davasında Altıncı Duruşma YarınCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisine "böcek" tabir edilen dinleme cihazı konulmasıyla ilgili 13 kişi hakkında açılan davanın altıncı duruşması yarın yapılacak.
 • 15:44Milletvekili Genel Seçimine DoğruYüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, ailesiyle oturduğu adrese sahte seçmen kağıdı gönderildiğini iddia eden milletvekili adayının, aday olduğu ilde ikamet adresinin bulunmadığının ve belirtilen adreste oturmadığının tespit edildiğini bildirdi.
 • 11:03Silahlı Koca, Tartıştığı Eşini Tabancayla KovaladıSilahlı Koca, Tartıştığı Eşini Tabancayla KovaladıAdana'da eli silahlı koca, evde tartıştığı eşini tabancayla kovaladı. Kadın kendini ambulansa atarak kurtardı. Kaçan silahlı kocanın yakalanması için çalışma başlatıldı.
 • 13:46Aktif Eğitim-Sen'den Motivasyon PikniğiAktif Eğitim Sendikası Kırıkkale Temsilciliği üyeleri Celal Bayar Parkı’nda piknikte bir araya geldi.
 • 16:15Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Diş Hekimleri Odası Ortak Fidan DikiyorDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Diş Hekimleri Odası Ortak Fidan DikiyorDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile Diyarbakır Diş Hekimleri Odası ve Alphabio İmplant Firması arasında, ’Her İmplant İçin Bir Ağaç Protokolü’ imzalandı.
 • 12:36Tgc Başkanı Olcayto: Tek Tip Haber, Tek Tip Gazeteci İsteniyorTgc Başkanı Olcayto: Tek Tip Haber, Tek Tip Gazeteci İsteniyorTürkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri sahiplerini buldu 56. Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri Töreni'nde 31 gazeteci ödül aldı.