SON DAKİKA ÖĞRETMENLER GÜNÜ HABERLERİ

Son Dakika Öğretmenler Günü Haberleri

 • 21:33Cumharbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Rusya Öldürdüğü Sivillerin Hesabını VermeliCumharbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Rusya Öldürdüğü Sivillerin Hesabını VermeliCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Rusya, Türkiye'ye yönelik iddialar ortaya atmak yerine, Suriye'de öldürdüğü sivillerin hesabını vermelidir" dedi.
 • 15:46Trabzon Kültür ve Turizm Bakanı Ünal: Türbülanstan Geçiyoruz 1Trabzon Kültür ve Turizm Bakanı Ünal: Türbülanstan Geçiyoruz 1Kültür ve Turizm Bakanı Ünal: Türbülanstan geçiyoruz Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Türkiye'nin algısı ve imajına yönelik kara propaganda yürütüldüğünü belirterek, 'Şu anda bir türbülans yaşıyoruz.
 • 14:46Kültür ve Turizm Bölge ÇalıştayıKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, bölgede yeni bir düzen kurmaya çalışanların Türkiye'nin turizmine saldırdığını belirterek, "İmaj, algı eşittir turizm. Dünyada imajınızı ve algınızı kaybettiğiniz anda turizmde kaçınılmaz olarak kaybetmeye başlarsınız. Daha acı bir şey söyleyeyim. Şu anda bu Türkiye'nin turizmine dönük saldırının paydaşlarından bir tanesi de hatta temel taşıyıcılarından bir tanesi kim? Parelel yapı" dedi.
 • 13:57Kültür ve Turizm Bakanı Ünal: Türbülanstan GeçiyoruzKültür ve Turizm Bakanı Ünal: Türbülanstan GeçiyoruzKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Türkiye'nin algısı ve imajına yönelik kara propaganda yürütüldüğünü ileri sürerek, "Şu anda bir türbülans yaşıyoruz.
 • 13:24Trabzon'da Trabzon'da "Kültür ve Turizm Bölge Çalıştayı"Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Türkiye’ye yılda 4.5 milyon Rus turist geldiğini ve bunların yüzde 75’irir Antalya’ya gittiğini dikkat çekerek "Antalya Rus turizmine bağımlı hale geldi maalesef. Hiçbir bölgemiz sadece bir pazarın bağımlısı haline gelmemeli...Karadeniz’de de bu hataya düşmemek için yola çıkarken, Master Planı yaparken, ürün çeşitliliğini ve pazar çeşitliliğini sağlamaya çalışıyoruz" dedi.
 • 11:30Görme Engelli Sporcunun Hedefi Rio'da ŞampiyonlukPortekiz'in başkenti Lizbon'da düzenlenen Görme Engelliler Avrupa Şampiyonası'nda üçüncülük elde eden Ecem Taşın, 2016 Rio Paralimpik Oyunları'ndan Türkiye'ye şampiyonlukla dönmek istiyor.
 • 09:20CHP Milletvekili Özel: Bakanlık Tutuklu Öğretmenlerin Görevine Son VerdirmişCHP Milletvekili Özel: Bakanlık Tutuklu Öğretmenlerin Görevine Son VerdirmişCHP Grup Başkan Vekili ve Milletvekili Özgür Özel, Milli Eğitim Bakanlığı’nın, Manisa’daki tutuklu öğretmenlerin çalıştıkları özel okullara yazı göndererek, görevlerine son verdirdiğini söyledi.
 • 18:21Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın AçıklamasıCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Rusya'nın Türkiye'ye yönelik asılsız ve gülünç iddialar ortaya atmak yerine, Suriye'de öldürdüğü sivillerin hesabını vermesi gerektiğini belirtti.
 • 17:23Başbakan Davutoğlu Kazakistan'a GidecekBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Kazakistan Başbakanı Karim Massimov'un davetine icabetle yarın, Kazakistan'ın başkenti Astana'da çeşitli temaslarda bulunacak.
 • 11:46Rusya: Türk Ordusu Kırmızı Hattı Tek Taraflı Bloke EttiRusya Savunma Bakan Yardımcısı Anatoli Antonov, Türkiye'nin, Rus savaş uçağını düşürmeden önce de Suriye'de uçakların karşı karşıya gelmesini önlemek için ABD ile imzalanan hava güvenliği anlaşmasına uymayı reddettiğini öne sürdü.
 • 18:46Sancaktepe'de Lise Öğrencisinin Öldüğü Trafik Kazasına DavaSancaktepe'de, aracıyla kırmızı ışıkta geçtikten sonra çarptığı lise öğrencisinin ölümüne neden olduğu iddia edilen sürücü hakkında 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
 • 17:48Liseli Elif'in Ölümüne Dava...Sancaktepe'de köpeğini gezdiren 16 yaşındaki lise öğrencisi Elif Dağyeli'ye aracıyla çarpıp kaçarak ölümüne sebep olduğu iddia edilen sürücü hakkında "Bilinçli taksirle ölüme neden olmak" suçundan 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
 • 16:44Düzce CHP'li Salıcı: İstanbul'a Gidince Değil Su İçmek, Yemek YiyememDüzce CHP'li Salıcı: İstanbul'a Gidince Değil Su İçmek, Yemek YiyememCHP'li Salıcı: İstanbul'a gidince değil su içmek, yemek yiyemem CHP İstanbul Milletvekilleri Mahmut Tanal, Onursal Adıgüzel ve Oğuz Kaan Salıcı, İstanbul'un su kaynakları arasında bulunan Düzce'deki Melen Çayı kenarında kurulan Düzce İli Belediyeleri Katı Atık Bertaraf Tesisi'nde inceleme yaptı.
 • 16:40Dünya Turizm ForumuKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Gezi olaylarında "6 ay alışveriş yapmayalım ve ekonomiyi çökertelim" diyen aklın şu anda içeride ve dışarıda Türkiye'nin güvenli bir ülke olmadığı, turizm sektörünün zor durumda olduğu gibi bir algıyı yaymaya çalıştığını belirterek, "Sektör sadece uluslararası bir sorunla mücadele etmek durumunda kalmıyor, içeride de maalesef yanlış siyasi konumlamaların sıkıntılarını taşıyabiliyor" dedi.
 • 16:28CHP'li Salıcı: İstanbul'da Gidince Değil Su İçmek, Yemek YiyememCHP'li Salıcı: İstanbul'da Gidince Değil Su İçmek, Yemek YiyememChp İstanbul Milletvekilleri Mahmut Tanal, Onursal Adıgüzel ve Oğuz Kaan Salıcı, İstanbul'un su kaynakları arasında bulunan Düzce'deki Melen Çayı kenarında kurulan Düzce İli Belediyeleri Katı Atık Bertaraf Tesisi'nde inceleme yaptı.
 • 16:19Bakan Ünal: "Suriye'de Olanlara Duyarsız Kalırsanız Avrupa'da Rahat Edemezsiniz"Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, dünyada yaşanan terör olaylarına ilişkin, “Suriye’de olanlara duyarsız kalırsanız Avrupa’da rahat edemezsiniz.
 • 16:07Bakan Ünal: Gezi Olaylarındaki Akıl...Bakan Ünal: Gezi Olaylarındaki Akıl...* Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal: "Gezi olaylarında 6 ay alışveriş yapmayalım ve ekonomiyi çökertelim diyen akıl, şu anda içeride ve dışarıda, Türkiye'nin güvenli bir ülke olmadığını, içeride de turizm sektörünün şu anda zor durumda olduğu gibi bir algıyı yaymaya çalışıyor" "Sektörel anlamda, sektör sadece uluslararası bir sorunla mücadele etmek zorunda kalmıyor.
 • 15:59Bakan Ünal: Gezi Olaylarındaki Akıl...Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, "Gezi olaylarında 6 ay alışveriş yapmayalım ve ekonomiyi çökertelim diyen akıl, şu anda içeride ve dışarıda, Türkiye'nin güvenli bir ülke olmadığını, içeride de turizm sektörünün şu anda zor durumda olduğu gibi bir algıyı yaymaya çalışıyor" dedi.
 • 13:30Bakan Ünal: Terör Uluslararası Rekabette Avantaj Aracı Yapılmak İsteniyorBakan Ünal: Terör Uluslararası Rekabette Avantaj Aracı Yapılmak İsteniyorKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, terörün uluslararası rekabette bir avantaj aracı haline dönüştürülmek istendiğini söyledi.
 • 11:36Bakan Ünal: Bakan Ünal: "Seyahat Özgürlüğüne Sahip Çıkmamız Lazım"Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Dünya Turizm Forumu’nun açılış törenine katıldı.
 • 11:25Dışişleri: Rusya, Tüm Dünyanın Bildiği Gerçekleri İnkar Yaklaşımı İçindeDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Rusya ile mevcut gerginliğe işaret ederek “Rusya Federasyonu (RF), 24 Kasım’da Türk hava sahasını ihlal etmesi nedeniyle düşürülen RF savaş uçağı hadisesinden bu yana çelişkili ve tüm dünyanın bildiği gerçekleri inkâr eden bir yaklaşım içindedir.
 • 10:32Dışişleri Bakanlığından Rusya'ya Diyalog ÇağrısıDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Türkiye'nin, Moskova tarafından 24 Kasım'dan bu yana Türkiye'ye yönelik yürütülen karalama kampanyası ve provokasyonlara rağmen sergilediği serinkanlı duruşunu bugün de muhafaza ettiğini belirterek, "Bu vesileyle de mevcut gerginliğin diyalog yoluyla çözüme kavuşturulması çağrımızı bir kez daha yineliyoruz" dedi.
 • 10:13Sözcü Bilgiç: "Türkiye'nin Bilgi Paylaşımı Yapmadığı İddiası Tamamen Asılsızdır"Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, "Bakan Lavrov’un ifadelerindeki Türkiye’nin bilgi paylaşımı yapmadığı iddiası ise tamamen asılsızdır.
 • 09:51Dışişleri: Lavrov'un Bilgi Paylaşımı Yapılmadığı İddiası Tamamen YalanDışişleri: Lavrov'un Bilgi Paylaşımı Yapılmadığı İddiası Tamamen YalanDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, "Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un Türkiye'nin bilgi paylaşımı yapmadığı iddiası tamamen asılsızdır" dedi.
 • 16:29Suriye Sınırımızdaki Güveççi Çadır Kentte Yaşam BaşladıSuriye Sınırımızdaki Güveççi Çadır Kentte Yaşam BaşladıBaşbakanlık Afet ve Acil Durum (AFAD) Yönetimi Başkanlığı tarafından Bayırbucak Türkmenleri için Hatay'ın Yayladağı İlçesi'nin Güveççi Mahallesi'ne kurulan 10 bin kişilik çadır kentte yaşam başladı.
 • 15:24Asılsız İhbarlar AzaldıAsılsız İhbarlar AzaldıAcil çağrı numaralarının 112 Çağrı Merkezi’ne taşınmasının ardından asılsız ihbarlarda da azalma olduğu ortaya çıktı.
 • 13:40Türkmenler Güveççi Çadırkentine YerleştiriliyorTürkmenler Güveççi Çadırkentine YerleştiriliyorSuriye’nin Bayır-Bucak’taki Türkmen bölgesinde yaşanan çatışmaların ardından göç eden ve Hatay’ın Yayladağı ilçesinden ülkemize giriş yapan Türkmen ve Arap kökenli Suriyeliler, Şanlıurfa ve Hatay’daki çadırkentlere yerleştiriliyor.
 • 13:30Moskova'da Türk Elçiliğinin Sokağına Ölen Rus Pilotun İsmi Verilmek İsteniyorRusya’nın başkenti Moskova’da Türk büyükelçiliğinin bulunduğu sokağa, 24 Kasım’da Türk jetleri tarafından vurulan Rus Su24 uçağının ölen pilotu Oleg Peşkov’un isminin verilmesi için kampanya başlatıldı.
 • 11:18Suriye'den 4 Günde 4 Binden Fazla Türkmen Türkiye'ye GeldiSuriye'den 4 Günde 4 Binden Fazla Türkmen Türkiye'ye GeldiHatay Valisi Ercan Topaca, son 4 gün içerisinde Suriye’nin Bayırbucak bölgesinden Türkiye’ye gelen Türkmen sayısının 4 bini aştığını söyledi.
 • 22:28Vali: Suriye'den Gelenlerin Sayısı 4 Bin 19 OlduVali: Suriye'den Gelenlerin Sayısı 4 Bin 19 OlduDha Yurt: 3 günde 3 bin 128 Türkmen geldi, göç dalgası sürüyor (4) VALİ: SURİYE'DEN GELENLERİN SAYISI 4 BİN 19 OLDU Hatay Valisi Ercan Topaca, Suriyeli sığınmacıların kaldığı Yayladağı Konaklama Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenleyerek saldırılardan kaçıp Türkiye'ye sığınan Türkmenlerle ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
 • 22:193 Günde 3 Bin 128 Türkmen Geldi, Göç Dalgası Sürüyor (4)3 Günde 3 Bin 128 Türkmen Geldi, Göç Dalgası Sürüyor (4)Vali: SURİYE'DEN GELENLERİN SAYISI 4 BİN 19 OLDU Hatay Valisi Ercan Topaca, Suriyeli sığınmacıların kaldığı Yayladağı Konaklama Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenleyerek saldırılardan kaçıp Türkiye'ye sığınan Türkmenlerle ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
 • 21:37Bayırbucak'tan 4 Günde 4 Bin 19 Kişi Tahliye EdildiBayırbucak'tan 4 Günde 4 Bin 19 Kişi Tahliye EdildiHatay Valisi Ercan Topaca, Bayırbucak Türkmen bölgesinden son 4 gündür tahliye ettikleri kişi sayısının 4 bin 19 olduğunu ifade etti.
 • 20:45Bayırbucak Bölgesinden Kaçanlar Türkiye'ye SığınıyorHatay Valisi Ercan Topaca, Bayırbucak Türkmen bölgesinden 29 Ocak'tan bugüne kadar tahliye ettikleri kişi sayısının 4 bin 19 olduğunu söyledi.
 • 16:05Türk Halkı, Rus Uçağını Düşürme Konusunda Devletinin YanındaTürk Halkı, Rus Uçağını Düşürme Konusunda Devletinin Yanında"Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir, yaptıkları araştırmaya göre; 24 Kasım tarihinde Türkiye’nin Rus uçağını düşürmesi ile sonuçlanan olayda araştırmaya katılanların yüzde 70,7’sinin Türkiye’yi haklı bulduğunu söyledi.
 • 08:00Rus İhlali Sonrası Ankara'dan Kritik Patriot HamlesiRus İhlali Sonrası Ankara'dan Kritik Patriot HamlesiRusya'nın Türk hava sahası ihlaline karşı Ankara, 'Patriot' sistemlerinin yeniden konuşlanması için harekete geçiyor.
 • 08:01Usta'dan İlginç AnketUsta'dan İlginç AnketSosyal medyayı aktif olarak kullanan Başkan Muharrem Usta, yine ilginç bir paylaşıma imza attı.
 • 18:25Almanya'da Çorap Çalan Sığınmacı Gence 6 Ay Hapis CezasıAlmanya'da Çorap Çalan Sığınmacı Gence 6 Ay Hapis CezasıAlmanya'da sığınmacı olarak kalan genç, 2,99 Euroluk bir çorap çaldığı gerekçesiyle 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
 • 17:13Tff Tahkim Kurulundan Antalyaspor'a RetTürkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Spor Toto Süper Lig'de oynadığı Medipol Başakşehir maçında taraftarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat sebebiyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulundan (PFDK) ceza alan Antalyaspor Kulübünün, bu cezaya yaptığı itirazı reddetti.
 • 10:15Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta'dan İlginç AnketTrabzonspor Başkanı Muharrem Usta'dan İlginç AnketMuharrem Usta, Twitter üzerinden ilginç bir anket düzenleyerek taraftarlara Bosingwa veya Medjani'den hangisini yeniden takımda görmek isteyeceklerini sordu.
 • 10:09Alparslan Çelik kimdir? Rusların aradığı Çelik cenazedeydiAlparslan Çelik kimdir? Rusların aradığı Çelik cenazedeydiAlparslan Çelik kimdir? Rusların aradığı Çelik cenazedeydi. Rus istihbaratının bir numaralı hedefi olan Alparslan Çelik, Türkmendağı'nda savaşırken ölen MHP Fatih İlçe Başkan Yardımcısı İbrahim Küçük'ün cenaze törenine katıldı.
 • 09:27Türkmen Dağı'nda Öldürülen MHP'li İbrahim Küçük Son Yolculuğuna UğurlandıTürkmen Dağı'nda Öldürülen MHP'li İbrahim Küçük Son Yolculuğuna UğurlandıHaber: Özgür ALTUNCU - Kamera: Yaşar KAÇMAZ/ İstanbul DHA Suriye'de, Türkmen Dağı bölgesini savunmak için gönüllü olarak gittiği bölgede öldürülen MHP Fatih İlçe Başkan Yardımcısı İbrahim Küçük son yolculuğuna uğurlandı.
 • 07:44Rusya'dan Türkiye Sınırında S-400 HamlesiRusya'dan Türkiye Sınırında S-400 HamlesiRusya, Türkmendağı'ndaki Salma kasabasına S-400 füzeleri yerleştirmek için çalışmalara başladı. Füzelerin menzili içerisinde Türkiye'nin 10 ili de var.
 • 07:35Rusların Aradığı Alparslan Çelik Cenazede Ortaya ÇıktıRusların Aradığı Alparslan Çelik Cenazede Ortaya ÇıktıRus istihbaratının bir numaralı hedefi olan Alparslan Çelik, Türkmendağı'nda savaşırken ölen MHP Fatih İlçe Başkan Yardımcısı İbrahim Küçük'ün cenaze törenine katıldı.
 • 07:46Putin'in Aradığı Elazığlı Komutan Meydan OkuduPutin'in Aradığı Elazığlı Komutan Meydan OkuduDüşürülen Rus uçağının pilotunu vurduğu gerekçesiyle Ruslar tarafından aranan Elazığlı Alparslan Çelik, Rusya'ya ağır şekilde yüklenerek, "Attığınız o bombaların hesabı sorulacaktır" dedi.
 • 16:50Kozan'da Ağaçlandırma ÇalışmalarıKozan ilçesinde, belediyenin bulvar ve caddelerdeki peyzaj ve çevre düzenleme çalışmaları kapsamında Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu Bulvarı'na 170 harnup ağacı diktiği bildirildi.
 • 16:22Çavuşoğlu Rus Ajansına Konuştu: Lavrov ile Görüşmeye HazırımDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya ile ilişkileri düzeltmek istediklerini ve bu konuda Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile görüşmeye her zaman hazır olduğunu söyledi.
 • 15:20Rus General: Türkiye, Rus Uçağını Bilinçli Olarak 24 Kasım'da DüşürdüRus General: Türkiye, Rus Uçağını Bilinçli Olarak 24 Kasım'da DüşürdüRus General Sergey Çvarkov'a göre, Rus savaş uçağı bilerek Osmanlı'ya karşı zafer kazanmış komutan Aleksandr Suvorov'un doğum günü olan 24 Kasım'da düşürüldü.
 • 15:00İbrahim Küçük nasıl öldü? Küçük yaşamını yitirdiİbrahim Küçük nasıl öldü? Küçük yaşamını yitirdiİbrahim Küçük nasıl öldü? Küçük yaşamını yitirdi. MHP Fatih İlçe Teşkilatı Başkan Yardımcısı İbrahim Küçük, Türkmenlere destek vermek için gittiği Türkmendağı bölgesinde hava bombardımanı sonucu yaşamını yitirdi.
 • 14:59İbrahim Küçük kimdir? Küçük hayatını kaybettiİbrahim Küçük kimdir? Küçük hayatını kaybettiİbrahim Küçük kimdir? Küçük hayatını kaybetti. MHP Fatih İlçe Teşkilatı Başkan Yardımcısı İbrahim Küçük, Türkmenlere destek vermek için gittiği Türkmendağı bölgesinde hava bombardımanı sonucu yaşamını yitirdi.
 • 14:08MHP'li İbrahim Küçük, Türkmendağı'nda Hayatını KaybettiMHP'li İbrahim Küçük, Türkmendağı'nda Hayatını KaybettiMHP Fatih İlçe Teşkilatı Başkan Yardımcısı İbrahim Küçük, Türkmenlere destek vermek için gittiği Türkmendağı bölgesinde hava bombardımanı sonucu yaşamını yitirdi.