SON DAKİKA ÖĞRETMENLER GÜNÜ HABERLERİ

Son Dakika Öğretmenler Günü Haberleri

 • 11:48 Eğitim-bir Sen 33. Başkanlar Kurulu Toplantısı Ürdün'de Yapıldı Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye’de vesayet sistemini ifşa ettiklerini, tasfiyesini büyük oranda tamamladıklarını ifade ederek, “Ya küresel vesayet. Yerel vesayetin bitmesi yetmiyor.
 • 08:08 Ayasofya'da Sabah Namazı Anadolu Gençlik Derneği (AGD) mensupları, İstanbul'un fethinin 563. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Ayasofya'nın camiye dönüştürülmesi için "Seccadeni al da gel" sloganıyla "Sabah Namazında Ayasofya Camii'nde buluşuyoruz" etkinliği gerçekleştirdi.
 • 10:34 Rusya, Türkiye'ye Dava Açıyor! Rusya, Türkiye'ye Dava Açıyor! Interfax'ın haberine göre üst düzey bir yetkili "Yapılan ön araştırmalar sonucunda Rus askeri pilot Oleg Peşkov'un öldürülmesi olayı ile ilgili dava açılmasına karar verildi" dedi.
 • 01:57 Moskova, Türkiye'nin Düşürdüğü Uçağın Ölen Pilotu İçin Dava Açıyor Moskova, Türkiye'nin Düşürdüğü Uçağın Ölen Pilotu İçin Dava Açıyor Rusya, sınırı ihlal ettiği için Türkiye tarafından düşürülen savaş uçağının, ölen pilotu için dava açmaya karar verdi.
 • 15:30 Sosyal Yaşamın Her Alanında Yardımcı Olmaya Çalışıyoruz' Sosyal Yaşamın Her Alanında Yardımcı Olmaya Çalışıyoruz' Yozgat'ın Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, belediyecilik denilince akla yol, su ve kanalizasyon hizmetleri geldiğini belirterek, belediye olarak sosyal yaşamın her alanında insanlara yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi.
 • 16:14 Düzeltme"Bozdağ, Üçüncü Kez Adalet Bakanı" Başlıklı Haberimizdeki "Üçüncü Kez" İbaresi, "Dördüncü... Adalet Bakanlığına, 61. Hükümet'te 17-25 Aralık operasyonlarının ardından yapılan kabine revizyonunda getirilen, 62 ve 64. Hükümet'te yeniden Adalet Bakanı olan Bozdağ, yeni hükümette de görevine devam eden isimler arasında yer aldı.
 • 12:25 Bozdağ, Üçüncü Kez Adalet Bakanı Adalet Bakanlığına, 17-25 Aralık operasyonlarının ardından yapılan kabine revizyonunda göreve getirilen ve 64. Hükümette yeniden Adalet Bakanı olan Bozdağ, yeni hükümette de görevine devam eden isimler arasında yer aldı.
 • 12:05 Berat Albayrak, Yeni Kabinede de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Oldu AK Parti İstanbul Milletvekili Berat Albayrak, 65. Hükümet'te de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı oldu.
 • 08:16 Rusya Sivillere Yönelik Hava Saldırılarıyla Suç Sicilini Kabartmaktadır"? Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova'nın Türkiye hakkındaki sözleriyle ilgili, "Rusya Federasyonu, rejimin Suriye'de hastaneleri, okulları, mülteci kamplarını hedef almak, kimyasal silahlar ve varil bombaları dahil her türlü silahı çocukların, sivillerin üzerinde kullanmak, kentleri kuşatarak yaşayanları açlığa mahkum etmek suretiyle işlediği insanlığa karşı suçlara ortak olmakta, aynı zamanda sivillere yönelik doğrudan yürüttüğü hava saldırılarıyla kendi suç sicilini de giderek kabartmaktadır.
 • 17:22 Serbest Bırakılan Filistinli Gazeteci Kıyk Açıklaması İsrail'in idari tutukluluk kararı ve keyfi uygulamalarını protesto amacıyla 94 gün açlık grevi yapan ve perşembe günü serbest bırakılan tutuklu gazeteci Muhammed el-Kıyk, halen tutuklu bulunan Filistinli mahkumların İsrail'in haksız tutukluluk politikalarına boyun eğmeyeceğini söyledi.
 • 14:13 Yeni Başbakan Binali Yıldırım'ın Eşiyle İlgili Bilinmeyen Anısı Yeni Başbakan Binali Yıldırım'ın Eşiyle İlgili Bilinmeyen Anısı AK Parti'nin yeni Başbakan adayı olan Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım'la ilgili anlattığı anı büyük ses getirmişti.
 • 13:40 Başbakan Adayı Binali Yıldırımın Eşi Kimdir? Başbakan Adayı Binali Yıldırımın Eşi Kimdir? Binali Yıldırım'ın AK Parti Genel Başkanı olarak seçilmesinin ardından en çok merak edilen konulardan birisi eşi Semiha Yıldırım oldu.
 • 12:30 Rus İlaç Firması Türkiye'de Planladığı Yatırımı Askıya Aldığını Açıkladı Rus İlaç Firması Türkiye'de Planladığı Yatırımı Askıya Aldığını Açıkladı Rusya'da 1,3 milyar doları bulan cirosuyla ilaç sanayinin en büyük şirketi olan "R-farm", Türkiye'de planladığı yatırımı askıya aldığını açıkladı.
 • 08:45 Türkiye-Rusya İstifa Polemiğinde Üslup Sınırlarını Aşan Cevap Türkiye-Rusya İstifa Polemiğinde Üslup Sınırlarını Aşan Cevap Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Türkiye'nin IŞİD'e yardım ettiği kanıtlanırsa istifa edeceğini söylemesinin ardından, Rusya'dan siyasi üslubu aşan bir yanıt geldi.
 • 13:31 Ulusal Turunçgil Konseyi Mali Genel Kurulu Yapıldı Ulusal Turunçgil Konseyi Mali Genel Kurulu Yapıldı Ulusal Turunçgil Konseyi Başkanı Kemal Kaçmaz, Turunçgil Stratejik Planı’nın hazırlanmasının, Konseyin ana hedefleri arasında yer aldığını belirterek, “Turunçgil Stratejik Planı’nın hazırlanması sektörümüz için son derece önem arz ediyor.
 • 10:38 Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saral'dan Yıl Dönümünde Sykes-pıcot Değerlendirmesi Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saral'dan Yıl Dönümünde Sykes-pıcot Değerlendirmesi Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral, “Sykes-Picot üzerinden oluşturulmak istenen bu algının malzemesi olmayacağız. Ortadoğu’da muhteris menfaat kalemleriyle harita çizmek isteyen vahşi Batı’nın kanlı ellerini tutmayacağız. Osmanlı bakiyesi bir devlet olarak, bu zihniyete karşı Çanakkale’de, Kut-ül Amare’de olduğu gibi insan ve vicdan mevziini tutmaya devam edeceğiz” dedi.
 • 11:51 Rusya, Türkiye'ye Ambargoyu Kaldırmak İçin Rusya, Türkiye'ye Ambargoyu Kaldırmak İçin "Kaliteli Ürün" Şartı Koştu Rus tarım ürünleri denetim ajansı Rosselhoznadzor'un başkan yardımcısı, Türkiye tarım ürünlerinin kalitesi hakkında garanti verirse ambargoyu kaldıracaklarını söyledi.
 • 03:49 Rus Sözcüden Erdoğan Sorusuna Küstah Cevap: Ben Doktor Değilim Rus Sözcüden Erdoğan Sorusuna Küstah Cevap: Ben Doktor Değilim Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, Erdoğan'ın "Karadeniz adeta bir Rus gölü haline dönüştü." sözlerinin sorulması üzerine "Ben doktor değilim." dedi.
 • 15:32 Ebru Sergisine İlgi Ebru Sergisine İlgi Kütahya’nın Gediz İlçesinde, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Gelenekli Türk El Sanatları Topluluğunun düzenlediği ‘Kütahya’da Açan Damlalar 2’ adlı ebru sergisine sanatseverler tarafından yoğun ilgi gösterildi.
 • 12:11 Turist Sayısı Düştü Cenaze Şirketleri de Üzüldü Turist Sayısı Düştü Cenaze Şirketleri de Üzüldü Boğulma, kalp krizi,düşme ve trafik kazaları sebebiyle hayatını kaybeden yabancı uyruklu turistlerin cenazelerinin hazırlanması işlemlerini gerçekleştiren şirketler, sektördeki daralma sebebiyle küçülmeye gidiyor.
 • 11:31 Turist Sayısındaki Büyük Düşüş, Özel Cenaze Şirketlerini de Vurdu Turist Sayısındaki Büyük Düşüş, Özel Cenaze Şirketlerini de Vurdu Antalya'da yabancılara cenaze hizmetleri veren özel firmalar, en önemli gelir kaynaklarından olan turizm sektöründeki kriz sebebiyle zor günler yaşıyor.
 • 15:04 Çeşme'ye Bu Yıl 68 Cruise Gemisi Gelecek Çeşme'ye Bu Yıl 68 Cruise Gemisi Gelecek Çeşme’ye 2016 yılı içinde 68 Cruise gemisi gelmesi bekleniyor.
 • 14:16 Çiçekçilerde 'Anneler Günü' Bereketi Çiçekçilerde 'Anneler Günü' Bereketi Zonguldak Alaplı İlçesinde Anneler Günü’nde çiçekçilerin işlerinde artış oldu.
 • 08:27 Bebek Arabasından Çiçek Tezgahı Yaptı Bebek Arabasından Çiçek Tezgahı Yaptı Bursa’da, bir seyyar satıcı, eski bebek arabasından yaptğı çiçek tezgahı ile sokaklara rengarenk çiçeklerle hem neşe, hem de mis gibi bir hava katıyor.
 • 16:52 İnebolu'da Yeni Hastane Yapılacak Sağlık Bakanlığı tarafından, İnebolu ilçesine yaptırılacak 50 yataklı yeni hastane binasının ihalesi sonuçlandı.
 • 15:47 Tokat'ta Hıdırellez Bahar Bayramı Tokat'ta Hıdırellez Bahar Bayramı Tokat’ta, Hıdırellez Bahar Bayramı protokol ve öğrenciler tarafından coşkuyla kutlandı.
 • 14:25 Ankara'dan 'Hoca' Geçti! İşte Ahmet Davutoğlu'nun Portresi Ankara'dan 'Hoca' Geçti! İşte Ahmet Davutoğlu'nun Portresi Başdanışman, Dışişleri Bakanı ve 21 ay başbakanlık... AK Parti'nin Hocası Ahmet Davutoğlu koltuğunu şimdi devretmeye hazırlanıyor.
 • 18:01 Daeş'in Esed Rejimiyle İlişkisi Belgelendi İngiliz televizyon kanalı Sky News, terör örgütü DAEŞ ile Esed rejimi arasındaki ilişkileri ortaya koyan bir dizi belge ele geçirdiğini iddia etti.
 • 11:50 Bahçeli'den Terörizmle Mücadelede Hükümete Destek Bahçeli'den Terörizmle Mücadelede Hükümete Destek Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Hükümet çekinmesin, terörizmle mücadelede milli ve ahlaki politikalar takip ettiği sürece Milliyetçi Hareket Partisi destekçisi, Türk milleti her zaman duacısıdır" dedi.
 • 11:01 İhbarla Ortaya Çıktı, Devletin Genel Müdür Yardımcısının Serveti Dudak Uçuklattı İhbarla Ortaya Çıktı, Devletin Genel Müdür Yardımcısının Serveti Dudak Uçuklattı 2011-2014 arasında İLBANK'ta Genel Müdür Yardımcılığı yapan Tuncay Karaman'ın mal varlığı ihbarla ortaya çıktı. 4 yılda 269 bin lira maaş aldı, 2.4 milyonluk tapu kaydı çıktı. Gözler mahkemede.
 • 19:41 Antalya - Bakan Elitaş: Teröristin Yeri TBMM Değildir Antalya - Bakan Elitaş: Teröristin Yeri TBMM Değildir Bakan Elitaş: Teröristin yeri TBMM değildirMehmet ÇINAR/ANTALYA, (DHA) - EKONOMİ Bakanı Mustafa Elitaş, Anayasa Komisyonu görüşmelerindeki olayları hatırlatarak, "TBMM'de kimse terör estiremez. TBMM'de, hiç kimsenin, titri ne olursa olsun, terörist faaliyette bulunmasına müsaade edilmez, teröristin yeri TBMM değildir" dedi.
 • 19:20 Bakan Elitaş: Teröristin Yeri TBMM Değildir Bakan Elitaş: Teröristin Yeri TBMM Değildir Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Anayasa Komisyonu görüşmelerindeki olayları hatırlatarak, "TBMM'de kimse terör estiremez. TBMM'de, hiç kimsenin, titri ne olursa olsun, terörist faaliyette bulunmasına müsaade edilmez, teröristin yeri TBMM değildir" dedi.
 • 12:36 Türkiye Alternatifi Ruslar İçin Çileye Dönüştü Türkiye Alternatifi Ruslar İçin Çileye Dönüştü Rusya'da uzun Mayıs tatilini Türkiye yerine Yunanistan'da geçirmeyi planlayan binlerce Rus, zamanında vize alamadığı için tatili evde geçirmek zorunda kalacak.
 • 18:08 CHP Heyeti Kilis Raporunu Açıkladı CHP Heyeti Kilis Raporunu Açıkladı Dha ANKARA- CHP Heyeti Kilis raporunu açıkladıTBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi ve İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Başkanlığında, TBMM İnsan Hakları İzleme Komisyonu Üyesi Gamze Akkuş İlgezdi, Milli Savunma Komisyonu Üyesi İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, İçişleri Komisyonu ve Milli Savunma Komisyonu üyesi İzmir Milletvekili Murat Bakan ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın oluşan CHP Heyeti Kilis raporunu ve çözüm önerilerini açıkladı.
 • 10:26 Ruslar, Akkuyu Nükleer Santrali'nin Yüzde 49'unu Satışa Çıkardı Ruslar, Akkuyu Nükleer Santrali'nin Yüzde 49'unu Satışa Çıkardı Türkiye'nin ilk nükleer santral projesi olan ve çalışmalarına devam edilen Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin hisselerinin yüzde 49'unu satışa çıkaran Ruslar, ortak arıyor.
 • 15:09 Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (3) Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Biz DAEŞ ile farklı zeminlerde, bu mücadeleyi yoğunlaştırdıkça tabii ki DAEŞ ve benzeri terör örgütleri de Türkiye'ye karşı daha farklı eylemlere girişebilirler.
 • 14:23 Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan 'Kilis' Açıklaması: Bilinçli Olarak Yapıldığı Konusunda Bize... Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, düzenlediği basın toplantısında, Kilis'e Katyuşa mermilerinin bilinçli olarak atıldığı konusunda bir istihbaratın olup olmadığı sorusunu yanıtlayarak, "Bunun bilinçli olarak yapıldığı, yapılmadığı konusunda bize ulaşan bir bilgi yok. Suriye tarafında kaotik bir savaş ortamı var. Bunun bir kısmı yanlışlıkla geliyor olabilir, bir kısmı kasıtlı atılmış olabilir.
 • 13:55 Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan 'Kilis' Açıklaması Bilinçli Olarak Yapıldığı Konusunda Bize... Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan 'Kilis' Açıklaması Bilinçli Olarak Yapıldığı Konusunda Bize... Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan 'Kilis' açıklaması Bilinçli olarak yapıldığı konusunda bize ulaşan bilgi yokGÜVENLİ BÖLGENİN KURULMASI ROKET SALDIRILARINDAN KORUYABİLECEKMUTABAKAT, MÜZAKERE, ANLAŞMA GİBİ KAVRAMLARIN KARŞILIĞININ OLMADIĞI ORTADAİSRAİL'LE YAKIN ZAMANDA YENİ BİR TEMASIN OLMASI PLANLANIYORTÜRKİYE-AB EYLEM PLANI HAYATA GEÇİRİLİYOROPERASYONLAR SON NOKTASINA KADAR GÖTÜRÜLECEKCUMHURBAŞKANLIĞI Sözcüsü İbrahim Kalın, düzenlediği basın toplantısında, Kilis'e Katyuşa mermilerinin bilinçli olarak atıldığı konusunda bir istihbaratın olup olmadığı sorusunu yanıtlayarak, Bunun bilinçli olarak yapıldığı, yapılmadığı konusunda bize ulaşan bir bilgi yok. Suriye tarafında kaotik bir savaş ortamı var. Bunun bir kısmı yanlışlıkla geliyor olabilir, bir kısmı kasıtlı atılmış olabilir.
 • 16:51 Rus Pilotu Öldürmekle Suçlanan Çelik Rus Sözcüye Mektup Yazdı Rus Pilotu Öldürmekle Suçlanan Çelik Rus Sözcüye Mektup Yazdı Rus uçağının pilotunu öldürme emrini verdiği iddia edilen Çelik, Rus Dışişleri Sözcüsü'ne yazdığı mektupta pilotun öldürülmesi olayına dair her türlü bilgiyi vermeye hazır olduğunu dile getirdi.
 • 09:15 Çelik'ten Rusya ile İlgili Önemli Açıklama Çelik'ten Rusya ile İlgili Önemli Açıklama Haber kanallarına göre Çelik, "Biz de (bu talebe) olumlu cevap verdik, olabilir görüşürüz diye. Heyetimiz Moskova'ya gidiyor" dedi.
 • 13:51 Ekonomi Bakanı Elitaş: Tanıtım Faaliyetlerine 5 Yılda 34 Milyon Lira Harcandı Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, bakanlık olarak 2011-2016 yılları arasında tanıtım faaliyetlerine 34 milyon lira harcadıklarını açıkladı.
 • 13:09 Grafikli - Fetö/pdy'nin Firarileri Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin yürütülen soruşturmalar ve açılan davalar sebebiyle yurtdışına kaçan şüphelilere bazı emniyet müdürleri de eklendi.
 • 19:08 Gümrük Bakanı Tüfenkci'den Gümrük Bakanı Tüfenkci'den "Patlıcan" Açıklaması Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Rusya ile yaşanan patlıcan kriziyle ilgili olarak, “Biz nasıl domatesle, nasıl biberle, nasıl salatalıkta üreticimize veya ihracatçımıza pazarlar bulmuşsak, patlıcanda da buluruz hiç kimse merak etmesin” dedi.
 • 18:53 Gümrük Bakanı Tüfenkçi: O Savcının Yeri Değişecek (4) Gümrük Bakanı Tüfenkçi: O Savcının Yeri Değişecek (4) Bakan TÜFENKÇİ'DEN RUSYA'YA PATLICAN CEVABIGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Rusya'nın 25 Nisan tarihinden itibaren patlıcan alımının durdurulması kararını ziyaret için gittiği Kapıkule Sınır Kapısı'ndan cevapladı.
 • 18:18 Rusya'nın Türk Patlıcanına İthalat Engeli Getirmesi Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Rusya'nın Türk patlıcanına ithalat engeli getirmesine ilişkin, "Biz nasıl domates, biber, salatalıkta üreticimize, ihracatçımıza yeni pazarlar bulmuşsak patlıcanda da buluruz, kimse merak etmesin.
 • 10:48 2015'te Turizm Gelirleri Yüzde 8 Geriledi 2015'te Turizm Gelirleri Yüzde 8 Geriledi PAK Turizm İşçileri Sendikası Genel Başkanı Musa Uyar, acil tedbir alınmazsa turizmde 2017 ve 2018 yıllarının da kaybedileceğini söyleyerek, "2015’te Türkiye’nin turizm geliri bir önceki yıla göre yüzde 8,28 geriledi.
 • 12:55 Kahramanmaraş'ta Ermenilerin Yaptığı Katliamlar Anlatılacak Kahramanmaraş'ta yaklaşık 100 sivil toplu kuruluşu, kentte Ermeniler tarafından katledilenler için anma programı düzenleyecek.
 • 09:31 Öğretmenlerin Hayalleri Gerçek Oluyor Öğretmenlerin Hayalleri Gerçek Oluyor 24 Kasım 2015'te başlayan ve yaklaşık bir aylık sürede binlerce öğretmenin 'hurriyet.com.tr' üzerinden paylaştığı başvurular arasından, halk oylaması ve özel jüri tarafından belirlenen 24 hayal gerçeğe dönüştürülüyor.
 • 09:24 Ligin 5 Büyük Takımı, Statlar İçin 1.7 Milyar TL Harcadı Ligin 5 Büyük Takımı, Statlar İçin 1.7 Milyar TL Harcadı Süper Lig'in 5 büyük takımı; Fenerbahçe, Galatasaray, Bursaspor, Beşiktaş ve Trabzonspor, yeni statlarına 1.7 milyar TL harcadı. Rekor ise 200 milyon dolarlık bütçeyle Galatasaray'da.
 • 12:01 Aesob'dan Bakana, Turizm Esnafı Dosyası Aesob'dan Bakana, Turizm Esnafı Dosyası Antalya’da Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’la görüşen Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, Bakan Ünal’a turizm esnafının beklentilerini ve sorunlarını ileterek, destek talebinde bulundu.