SON DAKİKA ÖLÜM ORUCU HABERLERİ

Son Dakika Ölüm Orucu Haberleri

 • 16:06Anayasa Mahkemesinden "Haberleşme Özgürlüğü" KararıAnayasa Mahkemesi, "açlık grevi eylemlerini övücü ifadeler içermesi" nedeniyle başka bir cezaevindeki arkadaşının kendisine gönderdiği mektup imha edilen mahkumun haberleşme hürriyetinin ihlal edildiğine karar verdi.
 • 16:49Manisa'da 3 Tutuklunun Açlık Grevi Yaptığı İddiasıTutuklu Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TAYD-DER) İzmir İl Temsilcisi Mehmet Değirmen, Manisa E Tipi Kapalı ve Açık Cezaevinde ölüm orucuna başlayan 3 arkadaşlarının eylemlerini 10 gündür sürdürdüğünü söyledi.
 • 15:03Hdp'den Cezaevi Önünde Basın AçıklamasıHdp'den Cezaevi Önünde Basın AçıklamasıTutuklu Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TAYD-DER) ile HDP Manisa İl Teşkilatı, Manisa E Tipi Kapalı ve Açık Cezaevi’nin önünde basın açıklaması yaptı.
 • 10:18Denizli - Müebbetlik Mahkumdan Ölüm OrucuDenizli - Müebbetlik Mahkumdan Ölüm OrucuMüebbetlik mahkumdan ölüm orucu Ferah IŞIKDENİZLİ, (DHA) - İZMİR 2 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda terör örgütü PKK'ya üye olmak, yardım ve yataklıkta bulunmak, silahlı saldırının emrini vermek suçlamasıyla müebbet hapis cezasını çeken 40 yaşındaki Mehmet Şerif Öner, psikolojik ve fiziki şiddet gördüğü gerekçesiyle ölüm orucuna başladı.
 • 10:03Müebbetlik Mahkumdan Ölüm OrucuMüebbetlik Mahkumdan Ölüm Orucuİzmir 2 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda terör örgütü PKK'ya üye olmak, yardım ve yataklıkta bulunmak, silahlı saldırının emrini vermek suçlamasıyla müebbet hapis cezasını çeken 40 yaşındaki Mehmet Şerif Öner, psikolojik ve fiziki şiddet gördüğü gerekçesiyle ölüm orucuna başladı.
 • 14:08Kışanak: Diyarbakır Cezaevi Belediyeye DevredilsinKışanak: Diyarbakır Cezaevi Belediyeye DevredilsinDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, Adalet Bakanlığı'ndan Diyarbakır Cezaevi'nin belediyeye devredilmesini istedi.
 • 18:40Diyarbakır Kışanak: Diyarbakır Cezaevi Belediyeye DevredilsinDiyarbakır Kışanak: Diyarbakır Cezaevi Belediyeye DevredilsinKışanak: Diyarbakır Cezaevi belediyeye devredilsin Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı DBP'li Gültan Kışanak, 12 Eylül askeri darbesinin ardından adı işkencelerle anılan Diyarbakır Cezaevi'nin kendilerine devredilmesi için Adalet Bakanlığı'na başvurduklarını belirtirek, "Belediyeye devredilmesiyle kentteki sivil toplum kuruluşları ve halkla birlikte cezaevini müze yapacağız" dedi.
 • 18:36Şanlıurfa? da 78'liler Girişimi Üyeleri PKK'lıları AndıŞanlıurfa? da 78'liler Girişimi Üyeleri PKK'lıları AndıŞanlıurfa'da, 78'liler Girişimi üyesi bir grup 14 Temmuz 1982'de Diyarbakır Cezaevi'nde girdikleri açlık grevinde ölen PKK'nın öncü kadrolarından olan Hayri Durmuş, Kemal Pir, Ali Çiçek ve Akif Yılmaz'ı basın açıklaması yaparak andı.
 • 17:24Kışanak: Diyarbakır Cezaevi Belediyeye DevredilsinKışanak: Diyarbakır Cezaevi Belediyeye DevredilsinDiyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak,Diyarbakır Cezaevi'nin kendilerine devredilmesi için Adalet Bakanlığı'na başvurduklarını belirtti.
 • 15:03Diyarbakır'da 33 Yıl Önceki Açlık Grevinde Hayatını Kaybedenler AnıldıDiyarbakır'da 33 Yıl Önceki Açlık Grevinde Hayatını Kaybedenler AnıldıDiyarbakır Cezaevi’nde 14 Temmuz 1982 yılında işkencelere maruz kalanların ölüm orucuna girmesi ve daha sonra hayatlarını kaybetmeleri nedeniyle 78’liler Girişimi tarafından anma ve basın açıklaması yapıldı.
 • 14:54Şanlıurfa'da 78'liler Girişimi Üyeleri PKK'lıları AndıŞanlıurfa'da 78'liler Girişimi Üyeleri PKK'lıları Andı– ŞANLIURFA'da, 78'liler Girişimi üyesi bir grup 14 Temmuz 1982'de Diyarbakır Cezaevi'nde girdikleri açlık grevinde ölen PKK'nın öncü kadrolarından olan Hayri Durmuş, Kemal Pir, Ali Çiçek ve Akif Yılmaz'ı basın açıklaması yaparak andı.
 • 15:08Bartın'da Madencilerin İş Bırakma Eylemi Devam EdiyorBartın'da Madencilerin İş Bırakma Eylemi Devam EdiyorBartın’ın Amasra ilçesinde bulunan iki özel maden şirketinde, maden işçileri tarafından başlatılan iş bırakma eylemi devam ediyor.
 • 17:44399 Sanıklı "Hayata Dönüş Operasyonu" Davasında Karar Aşamasına Gelindi2000 yılında Ümraniye Cezaevi’nde ölüm orucunu bitirmek için başlatılan ‘Hayata Dönüş’ operasyonu davasında karar aşamasına gelindi.
 • 17:41Hayata Dönüş Operasyonu" Davası (2)Ümraniye Cezaevi'nde "Hayata Dönüş Operasyonu" sırasında meydana gelen olaylarla ilgili 399 sanığın yargılandığı davada mahkeme heyeti, başka suçtan tutuklu olan ve İstanbul il sınırları içerisinde bulunan sanıkların esas hakkındaki savunmalarını yapmak üzere hazır edilmelerine karar verdi.
 • 16:46Hayata Dönüş Davasında Savcı Mütalaasını Verdi (2)Ümraniye Cezaevi'ndeki ölüm orucu eylemlerine son vermek amacıyla 2000 yılının Aralık ayında başlatılan ve biri asker 4 kişinin ölümü, birçok kişinin de yaralanmasına neden olan 'Hayata Dönüş Operasyonu' davasında, savcı esas hakkındaki mütalaasını verdi.
 • 16:14'Hayata Dönüş' Davası'nda Savcı Tüm Sanıklara Beraat İstedi'Hayata Dönüş' Davası'nda Savcı Tüm Sanıklara Beraat İstedi'Hayata dönüş operasyonu' davasında savcı mütalaasını verdi. Davanın zaman aşımından düşürülmesini ve tüm sanıkların beraatini istedi.
 • 12:27Hdp'nin Çifte Vatandaş Oyan Diyarbakır Milletvekili Adayı Ziya Pir, Alman GazetesindeHdp'nin Çifte Vatandaş Oyan Diyarbakır Milletvekili Adayı Ziya Pir, Alman GazetesindeAlmanya'nın haftalık gazetelerinden Die Zeit, HDP Diyarbakır Milletvekili adayı Ziya Pir'e tam sayfa ayırarak 'Erdoğan'a karşı bir Alman' başlığıyla tanıttı.
 • 17:54Ege Üniversitesi'nde 4 Öğrenci Gözaltına AlındıEge Üniversitesi'nde, 2001 yılında ölüm oruncunda yaşamını yitiren Canan Kulaksız'ı anmak için yürüyüş yapmak isteyen öğrencilerden 4'ü gözaltına alındı.
 • 13:48AİHM'de Türkiye DavasıAvrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), İstanbul Bayrampaşa cezaevinde 2000 yılında çıkan olaylarla ilgili olarak açılan bir davada Türkiye'yi haksız buldu.
 • 15:22Ziya Pir: Anaların Barış Umudunu da Çalarlar Diye KorkuyorumZiya Pir: Anaların Barış Umudunu da Çalarlar Diye KorkuyorumHalkların Demokrat Partisi (HDP) Diyarbakır milletvekili adayı Ziya Pir, 17-25 Aralık’tan sonra insanların aklında AKP ile ilgili ciddi soru işaretlerinin oluştuğunu belirterek, “Yaptıklarını, kasa kasa parsel parsel hepsini duyduk. Daha önce burada oylar çalındı.
 • 04:17Elazığ'da Sulama İşçilerinin Açlık GreviElazığ'da Sulama İşçilerinin Açlık GreviGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yürüyüş öncesi detaylar- Konuşma- Baygınlık geçiren Süleyman Tanış'tan detaylar- Yürüyüşten detay Elazığ'daki sulama işçilerinin açlık grevi- İşçiler, açlık grevinin 9'uncu gününde aileleriyle yürüdü Elazığ'da, Devlet Su İşleri (DSİ) 9. Bölge Müdürlüğünde işbaşı yaptırılmadıkları gerekçesiyle 9 gün önce açlık grevine başlayan işçiler, aileleriyle yürüyüş düzenledi.
 • 17:45Elazığ'da Açlık Grevindeki İşçiler Yürüyüş DüzenlediElazığ'da Açlık Grevindeki İşçiler Yürüyüş DüzenlediElazığ'da açlık grevindeki işçiler yürüyüş düzenledi Şahismail GEZİCİ/ ELAZIĞ,(DHA)- ELAZIĞ'da 20 milyon lira elektrik borcu nedeniyle tasfiye edilen Eyüp Bağları Sulama Birliği'nde çalışan ve 6 yıldır ücret alamayan 34 işçiden 15'nin başlattığı açlık grevi 9'uncu gününe girdi.
 • 17:35Elazığ'da Açlık Grevindeki İşçiler Yürüyüş DüzenlediElazığ'da Açlık Grevindeki İşçiler Yürüyüş DüzenlediElazığ'da 20 milyon lira elektrik borcu nedeniyle tasfiye edilen Eyüp Bağları Sulama Birliği'nde çalışan ve 6 yıldır ücret alamayan 34 işçiden 15'nin başlattığı açlık grevi 9'uncu gününe girdi.
 • 16:36Elazığ'daki Sulama İşçilerinin Açlık GreviElazığ'da, Devlet Su İşleri (DSİ) 9. Bölge Müdürlüğünde işbaşı yaptırılmadıkları gerekçesiyle 9 gün önce açlık grevine başlayan işçiler, aileleriyle yürüyüş düzenledi.
 • 16:36Elazığ'daki Açlık GreviElazığ'daki Açlık GreviElazığ’da 5 yıl önce kapanan Eyyüpbağları Sulama Birliği’nin işçilerinin başlattığı açlık grevine destek için aileleri yürüyüşü düzenledi.
 • 15:13Gazeteci Sunar'ın Yeni Kitabı ÇıktıGazeteci Sunar'ın Yeni Kitabı ÇıktıDiyarbakırlı Gazeteci-Yazar Ekrem Sunar'ın, 'Ölüme Yatmak' ile 'Hasret" isimli kitapları DO Yayınevi tarafından yayınlandı.
 • 14:51'Hayata Dönüş'ü Yöneten Komutan: Envanter Dışında Silah Kullanmadık'Hayata Dönüş'ü Yöneten Komutan: Envanter Dışında Silah KullanmadıkBayrampaşa cezaevi'nde 2000'de yapılan ve 12 kişinin öldüğü "Hayata Dönüş" operasyonunu yöneten dönemin Albay Yusuf Burhan Ergin, 15 yıl sonra ilk kez konuştu.
 • 13:27Diyarbakır Hdp'li Aday Feleknas Uca: Meclis'te Hem Türkçe, Hem Kürtçe Yemin Edilmesini İstiyorumDiyarbakır Hdp'li Aday Feleknas Uca: Meclis'te Hem Türkçe, Hem Kürtçe Yemin Edilmesini İstiyorumHdp'li aday Feleknas Uca: Meclis'te hem Türkçe, hem Kürtçe yemin edilmesini istiyorum HDP'nin adayları Feleknas Uca ve Ali Atalan ile Ak Parti adayı Ozan Ceyhun milletvekili seçilirlerse, Avrupa parlamentoların ardından Türkiye'de de parlamentoya giren ilk milletvekilleri olacak.
 • 12:31Hdp'li Aday Feleknas Uca: Meclis'te Hem Türkçe, Hem Kürtçe Yemin Edilmesini İstiyorumHdp'li Aday Feleknas Uca: Meclis'te Hem Türkçe, Hem Kürtçe Yemin Edilmesini İstiyorumHdp'nin adayları Feleknas Uca ve Ali Atalan ile Ak Parti adayı Ozan Ceyhun milletvekili seçilirlerse, Avrupa parlamentoların ardından Türkiye'de de parlamentoya giren ilk milletvekilleri olacak.
 • 15:52Dalaman Koylar İçin Ölüm Orucuna DevamDalaman Koylar İçin Ölüm Orucuna DevamOrman ve Su İşleri Bakanlığı'nın 'Göcek koyları' olarak bilinen Akbük, Bedri Rahmi (Taşyaka), Göbün ve Küçük Sarsala koylarını 29 yıllığına ihaleye çıkarmasının ardından çeşitli eylemler yapan koyların eski işletmecisi olan köylüler ile çevrecilerin direniş çadırındaki ölüm orucuna destek çığ gibi büyüyor.
 • 13:25Koylar İçin Ölüm Orucuna DevamKoylar İçin Ölüm Orucuna DevamOrman ve Su İşleri Bakanlığı'nın 'Göcek koyları' olarak bilinen Akbük, Bedri Rahmi (Taşyaka), Göbün ve Küçük Sarsala koylarını 29 yıllığına ihaleye çıkarmasının ardından çeşitli eylemler yapan, koyların eski işletmecisi olan köylüler ile çevrecilerin direniş çadırındaki ölüm orucuna destek sürüyor.
 • 02:15Dalaman Göcek Koylarında Plaj TemizliğiDalaman Göcek Koylarında Plaj TemizliğiOrman ve Su İşleri Bakanlığı'nın Göcek koyları olarak bilinen Akbük, Bedri Rahmi (Taşyaka), Göbün ve Küçük Sarsala koylarını 29 yıllığına ihaleye çıkarmasının ardından çeşitli eylemler yapan koyların eski işletmecisi olan köylüler ile çevreciler; bugün plaj temizliği etkinliği düzenledi.
 • 20:08Göcek Koylarında Plaj TemizliğiGöcek Koylarında Plaj TemizliğiOrman ve Su İşleri Bakanlığı'nın 'Göcek koyları' olarak bilinen Akbük, Bedri Rahmi (Taşyaka), Göbün ve Küçük Sarsala koylarını 29 yıllığına ihaleye çıkarmasının ardından çeşitli eylemler yapan koyların eski işletmecisi olan köylüler ile çevreciler; bugün plaj temizliği etkinliği düzenledi.
 • 11:02Canlı Bombanın Kardeşi de Kendini Yakmışİstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bomba ve silahlarla saldıran ve polisler tarafından vurularak öldürülen DHKP-C üyesi Elif Sultan Kalsen’in, Çanakkale E Tipi Kapalı Cezaevi’ndeki ’Hayata Dönüş Operasyonu’ sırasında kendini yakarak intihar eden Fidan Kalsen’in kardeşi olduğu ortaya çıktı.
 • 19:23Dalaman Göcek Koyları İçin Çadır DirenişiDalaman Göcek Koyları İçin Çadır DirenişiOrman ve Su İşleri Bakanlığı'nın "Göcek koyları" olarak bilinen Akbük, Bedri Rahmi (Taşyaka), Göbün ve Küçük Sarsala koylarını 29 yıllığına ihaleye çıkarmasının ardından yıllardır bu koyları işleten köylüler ile çevrecilerin başlattığı direniş çadırındaki eylem birinci haftasına ulaştı.
 • 12:39Göcek Koyları İçin Çadır DirenişiGöcek Koyları İçin Çadır DirenişiOrman ve Su İşleri Bakanlığı'nın 'Göcek koyları' olarak bilinen Akbük, Bedri Rahmi (Taşyaka), Göbün ve Küçük Sarsala koylarını 29 yıllığına ihaleye çıkarmasının ardından, yıllardır bu koyları işleten köylüler ile çevrecilerin başlattığı direniş çadırındaki eylem, birinci haftasına ulaştı.
 • 11:41Emniyete Saldıran Terörist Kalsen'in Ablası Kendisini Yakarak ÖldürmüşEmniyete Saldıran Terörist Kalsen'in Ablası Kendisini Yakarak Öldürmüşİstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne gerçekleştirdiği saldırı sonrası vurularak öldürülen Elif Sultan Kalsen'in ablası Fidan Kalsen'in kendini yakarak öldürdüğü ortaya çıktı.
 • 15:10Bodrum'un İdam Fermanı İmzalandıBodrum'da toplanan Bodrum Yarımadası Çevre Koruma Platformu üyeleri, Rüzgar Enerjisi Santrallerini yaptıkları basın açıklamasıyla protesto etti.
 • 14:44Eski Belediye Başkanını Yaralayan Sanık: Hata YaptımEski Belediye Başkanını Yaralayan Sanık: Hata YaptımZonguldak'ın kilimli İlçesi eski Belediye Başkanı Dr. Seçkin Özdemir'i, Başhekim Yardımcısı olarak görev yaptığı hastanedeki odasında bıçaklayarak yaralayan 65 yaşındaki Abdul Suiçmez ile eşi Nurten Suiçmez'in yargılanmasına devam edildi.
 • 14:21Ak Partili Eski Belediye Başkanını Yaralayan Sanık AçıklamasıAk Partili Eski Belediye Başkanını Yaralayan Sanık AçıklamasıZonguldak’ta arazi meselesi yüzünden eski AK Parti Kilimli Belediye Başkanı ve Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi ek bina Başhekim Yardımcısı Seçkin Özdemir’in bıçaklandığı davanın yargılama süreci devam ediyor.
 • 13:19Zonguldak'ta Eski Belediye Başkanına Bıçaklı Saldırı DavasıEski Kilimli Belediye Başkanı ve Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Seçkin Özdemir'in (44), geçen eylül ayında hastanedeki makamında bıçakla yaralanmasına ilişkin biri tutuklu iki sanığın yargılanmasına devam edildi Zonguldak 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu yargılanan Abdul Suiçmez (55) ile eşi tutuksuz sanık Nurten Suiçmez ve tarafların avukatları katıldı.
 • 22:18Bulanık'ta Mahalle, Cadde ve Parkların İsimleri DeğiştirildiBulanık Belediyesinde düzenlenen şubat ayı meclis toplantısında, ilçedeki birçok mahalle, cadde ve parkların adının değiştirilmesi kararlaştırıldı.
 • 14:45Başka Cezaevine Nakli Yapılmayınca Ölüm Orucuna BaşladıBaşka Cezaevine Nakli Yapılmayınca Ölüm Orucuna BaşladıÇankırı E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda cinayet suçundan aldığı hapis cezasını çeken Mehmet Küçükgüzel, Mersin'e nakli yapılmayınca ölüm orucuna başladı.
 • 12:39Başka Cezaevine Nakli Yapılmayınca Ölüm Orucuna BaşladıBaşka Cezaevine Nakli Yapılmayınca Ölüm Orucuna BaşladıÇankırı E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda cinayet suçundan aldığı hapis cezasını çeken Mehmet Küçükgüzel, Mersin'e nakli yapılmayınca ölüm orucuna başladı.
 • 10:36Kocasını Çekiçle Öldüren Kadına Ağır Tahrik İndirimiKocasını Çekiçle Öldüren Kadına Ağır Tahrik İndirimiMahkeme, 23 yıllık eşinin kafasına parke taşı ve çekiç vurarak öldüren kadına verdiği müebbet cezasını 'ağır tahrik indirimi'ne giderek 18 yıl hapis cezasına çevirdi.
 • 15:57Antalya L Tipi Cezaevi'nde İşkence İddiasıAntalya L Tipi Cezaevi'nde İşkence İddiasıAntalya L Tipi Cezaevi'nde yatan 26 yaşındaki Emrah Kartal'a işkence iddiası üzerine savcılık, mahkumun sağlık kontrolünden geçirilmesi talimatını verdi.
 • 22:01İzmir'de "Hayata Dönüş" Operasyonu Protestosuİzmir'de İHD üyesi bir grup, 14 yıl önce "Hayata Dönüş" diye anılan operasyonları protesto etti.
 • 13:41Cezaevi Önünde 14 Yıl Önceki Hayata Dönüş Operasyonunu Protesto EttilerCezaevi Önünde 14 Yıl Önceki Hayata Dönüş Operasyonunu Protesto EttilerCezaevlerinde 19 Aralık 2000 tarihinde, açlık grevi ve ölüm orucundaki mahkumlara yönelik yapılan 'Hayata dönüş operasyonu', yıldönümünde Buca Cezaevi önünde protesto edildi.
 • 16:06Hayata Dönüş Operasyonu" DavasıTanık olarak dinlenen dönemin İstanbul İl Jandarma Komutanı Tüysüz: ''Emir geldi, bu emre göre operasyon yapıldı.
 • 13:47Ordu Fatsa'da Siyanür DirenişiOrdu Fatsa'da Siyanür DirenişiOrdu'nun Fatsa İlçesi'nde yabancı ortaklı Altıntepe Şirketi tarafından 2 ay önce 100 dönümlük orman arazisinde siyanürle altın ayrıştırılması için çalışma başlatıldı.