SON DAKİKA ORMAN YASASI HABERLERİ

Son Dakika Orman Yasası Haberleri

11:27
'Ak Saray' İçin Cumhurbaşkanı ve Bakanlara Suç Duyurusu İzmirli Avukat Hüseyin Durdu, Cumhurbaşkanı ve bakanlar hakkında yasaya aykırı şekilde davrandıklarını belirterek suç duyurusunda bulundu.
'Ak Saray' İçin Cumhurbaşkanı ve Bakanlara Suç Duyurusu
12:40
Hem Vergi Ödedi, Hem Hapis Yattı Kahramanmaraş'ta 27 yıl tapulu tarım arazisinin emlak vergisini ödeyen vatandaş, hazine arazisini işgal ettiği gerekçesiyle hapis yattı.
Hem Vergi Ödedi, Hem Hapis Yattı
17:36
Avro Bölgesi Ekonomi ve Maliye Bakanları Toplantısı Avro Grubu Başkanı Dijsselbloem: "Yunanistan'ın hala yapması gereken ev ödevleri var"
Avro Bölgesi Ekonomi ve Maliye Bakanları Toplantısı
16:06
Çevreciler Orman Yasası'ndaki Değişikliğe Tepki Gösterdi Mersin Çevre Dostları Derneği Başkanı Suna Kılıççı, ormanlık alanları petrol boru hatları aramalarına açan yönetmeliği eleştirdi.
Çevreciler Orman Yasası'ndaki Değişikliğe Tepki Gösterdi
15:08
Çevreciler Orman Yasası'ndaki Değişikliğe Tepki Gösterdi Mersin Çevre Dostları Derneği Başkanı Suna Kılıççı, ormanlık alanları petrol boru hatları aramalarına açan yönetmeliği eleştirdi.
11:01
Çevreci Başkan'dan Orman Yasası'ndaki Değişikliğe Tepki Muğla Çevre Gönüllüleri Grubu'nun Başkanı Filiz Ersan, ormanlık alanları petrol boru hatları aramaları işletmelerine açan yönetmeliği eleştirdi.
15:52
Balbay: Afyon İktidarın Her Türlü Zulmünü Çekti Afyonkarahisar'da ilçe ve belde ziyaretlerinde bulunan Mustafa Balbay, CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Ecer'in bürosunu da ziyaret etti.
Balbay: Afyon İktidarın Her Türlü Zulmünü Çekti
11:28
Balbay: Afyon İktidarın Her Türlü Zulmünü Çekti CHP İzmir Milletvekili Balbay, Afyon'un Türkiye'nin en verimli ovasına sahipken en çok göç veren kenti olduğunu ve bu durumu kınadığını belirtti.
Balbay: Afyon İktidarın Her Türlü Zulmünü Çekti
13:48
ODTÜ Arazisindeki Yol Güzergahı Rektör Prof. Dr. Acar: "(Kurum temsilcilerinin katılımıyla yol yapımına ilişkin toplantılarda) ODTÜ olarak yolun açılmasına itirazımızın olmadığını ama itirazı olan başka çevrelerin bulunduğunu...
ODTÜ Arazisindeki Yol Güzergahı
13:03
Memur Sen İzmir İl Başkanı Abdurrahim Şenocak Açıklaması Memur-Sen İzmir İl Başkanı Abdurrahim Şenocak, Kayseri'den İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü görevine atanan Fethi Şahinoğlu'nu makamında ziyaret etti.
Memur Sen İzmir İl Başkanı Abdurrahim Şenocak Açıklaması
16:26
AK Parti Osmaniye Milletvekili Önal'ın Esnaf Ziyareti AK Parti Osmaniye Milletvekili Suat Önal, Zorkun Yaylası'nda esnaf ziyaretinde bulundu.
AK Parti Osmaniye Milletvekili Önal'ın Esnaf Ziyareti
21:20
Fenerbahçe Bombaladı FB Genel Sekreteri Talat Yılmaz, Galatasaray'ı topa tuttu.
Fenerbahçe Bombaladı
16:33
Yaylacıların Orman İşgali Sorunu Çözüldü AK Parti Osmaniye Milletvekili Dr.
Yaylacıların Orman İşgali Sorunu Çözüldü
21:37
"Bal Üretiminde İkinci Sıraya Yükseldik" Veysel Eroğlu, 107 bal ormanı sayesinde Türkiye'nin bal üretiminde dünyada ikinci sıraya yükseldiğini söyledi.
'Bal Üretiminde İkinci Sıraya Yükseldik'
20:20
Bakan Eroğlu, Osmaniye'ye 26 Yatırım Müjdesi Verdi Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Osmaniye'ye eli boş değil, 26 yatırım müjdesiyle geldiğini söyledi.2013 yılında Osmaniye'ye 51 milyon 321 bin TL'lik yatırım yapacaklarını belirten Eroğlu, gurur duyduğunu belirtti.
Bakan Eroğlu, Osmaniye'ye 26 Yatırım Müjdesi Verdi
18:40
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Osmaniye'de."Teröre Karşı Bütün Güvenlik Güçlerimiz Bir Strateji... "Teröre karşı bütün güvenlik güçlerimiz bir strateji değişikliği yaptı."
16:32
Orman Bakanlığı'ndan Keçi Kredisi Mahir Küçük, Türkiye'nin en büyük keçi çiftliği Özer Türer Koyun Keçi Çiftliği'ni ziyaret etti.
Orman Bakanlığı'ndan Keçi Kredisi
13:47
Dha Adana Bürosu Bölge Haberleri CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ali Demirçalı Kozan ilçesinin yaylalarına yaptığı ziyaretlerde vatandaşlarla görüşüp, sorun dinledi.
18:26
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik Açıklaması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, "Başkanlık sistemini bazıları sayın Başbakanın şahsına endeksleyerek tartışıyorlar."
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik Açıklaması
18:20
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik." Yeni Anayasa Yapılırken Bunu Konuşmayacağız da Bu... AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, başkanlık sistemi tartışmalarına ilişkin, "Yeni anayasa yapılırken bunu konuşmayacağız da bu tartışmayı Hal Yasası'nı, Orman Yasası'nı konuşurken mi yapacağız-" dedi."Türkiye'nin Bugünü ve Geleceği"...
14:41
AK Parti Osmaniye Milletvekili Önal."Yaylalarda İzinsiz Mesken Yapıldığı İçin Son 4 Yılda Açılan... AK Parti Osmaniye Milletvekili Suat Önal, yaylalarda izinsiz mesken yapıldığı için son 4 yılda açılan bin 324 davanın, TBMM'den geçen 2B ve Orman Yasası sayesinde düşeceğini söyledi.
01:18
CeBIT 2012 Açıldı Dünyanın en büyük yüksek teknoloji fuarı CeBIT 2012, birbirinden önemli ve ünlü simanın katıldığı törenle açıldı.
CeBIT 2012 Açıldı
12:20
Yurtta Kış Koyulhisar ilçesine yaklaşık 17 kilometre uzaklıkta bulunan çam ormanlarıyla kaplı Eğriçimen Yaylası'nda kış eğlencesi düzenlendi.
14:06
Karadeniz Bölgesi'nde Orman Davaları ve Orman Köylüsünün Beklentisi Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü Orman Köyleri Kurultay Delegesi Hasan Güney, Karadeniz Bölgesi'nde vatandaşın tapulu orman mülklerinin devlet tarafından iade edilmesini ve yıllardır süren yanlıştan dönülmesini istedi.
Karadeniz Bölgesi'nde Orman Davaları ve Orman Köylüsünün Beklentisi
12:20
"Babadan Miras Kalan Suç" Yargıtay 4."ağaçlandırma gideri" cezasının, mirasçılarından tahsil edilmesi gerektiğine karar verdi."ormanlık alanda açma ve faydalanma" suçundan cezalandırılan Nail A'nın mirasçılarından, "orman alanını işgal ve orman alanından faydalanma nedeniyle ağaçlandırma gideri" talep etti.
11:17
Alaköprü Barajı'nda Kamulaştırma Sorunu Mersin'in Anamur İlçesine Bağlı Ormancık Köyünde Yapım Hazırlıklarına Başlanan Alaköprü Barajı ile İlgili Kamulaştırma Sırasında 1977 Yılında Vatandaşlara Verilen Tapuların 1993 Yılında İptal Edilerek 2-b Olarak Kayıtlara Geçtiği Ortaya Çıktı
18:08
Rize'deki Sağanak Küresel Isınmayla Mücadele Mücadele Derneği (kürem-der) Genel Başkanı Faruk Çebi, Bugün ve Geçmişte Yaşanan Felaketlerin Oluşmasına Etken Faktörlerin Başında Yürürlükteki Orman Yasası ile Bu Yasayla Yapılmaya Zorlanan Orman Kadastro Çalışmalarının Geldiğini Savundu
18:47
Kaçak Ağaç Kesti, Ormanla İlgili 3 Kitap Okuma Cezasına Çarptırıldı Ziya AKYILDIZ/BORÇKA(Artvin), (DHA) ARTVİN'in Borçka İlçesi'nde ormandan ağaç kestiği için yargılanan bir kişi, Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında, 'Ormanın önemi ve erozyon' konusunda en az 3 kitap okuma cezasına çarptırıldı.
Kaçak Ağaç Kesti, Ormanla İlgili 3 Kitap Okuma Cezasına Çarptırıldı
12:28
Mmo Başkanı Çakar: "Liberalleşme ve Özelleştirme Gerekçesiyle Karayolları da Piyasaya Açılacak" Makina Mühendisleri Odası Başkanı Ali Ekber Çakar, "T.c. Karayolları Genel Müdürlüğü"nün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun" ile "Liberalleşme ve Özelleştirme" Gerekçesiyle Karayolları Genel Müdürlüğü'nün Kamusal Hizmet Üretiminin Tasfiyesinin Yapıldığını İfade Ederek, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün Piyasaya Açılacağını İleri Sürdü.
13:20
CHP'li Köktürk, Abant Gölündeki Doğa Tahribatını Sordu CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Bolu Valiliği'nin "Abant Uzun Devreli Gelişme Planı" Kapsamında Yürüttüğü Çalışmalar Sonucunda Abant Gölünde Yaşanan Değişimi TBMM Gündemine Taşıdı.
19:46
Kapalı Semt Pazarları Yönetmeliğe Kavuştu Antalya'nın Kepez İlçesindeki Semt Pazarları Yönetmelikle Düzenlenecek.
Kapalı Semt Pazarları Yönetmeliğe Kavuştu
15:01
İşte 2b Gerçeği Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Ormanların Büyük Bir Yağma ile Karşı Karşıya Kaldığını Vurguladı.
İşte 2b Gerçeği
14:20
Çevre ve Orman Bakanlığı: Kanuni Düzenleme ile Oman Alanlarının Geleceği Güvence Altına Alınıyor Çevre ve Orman Bakanlığı, 5831 Sayılı "Tapu Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" ile 6831 Sayılı Orman Yasası'nda Yapılan Değişikliklerin Ormanların Talan Edilmesi veya Yeni 2/b Alanlarının Oluşturulmasıyla İlgisinin Olmadığını Açıkladı.
12:01
2b İsyanı Harita Mühendisleri Odası Orman Arazilerinin Satışıyla İlgili 2b Yasasının Gerçeklerini Açıkladı.
2b İsyanı
17:35
Orman Envali Kaçakçılığında Kullanılan 43 Araca El Konuldu Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü Sınırları İçerisinde Son 8 Ayda Orman Kaçakçılığında Kullanılan Toplam 43 Araca El Konuldu.
18:25
Bolu Valisi Akpınar'dan İlçe Ziyaretleri Bolu Valisi Halil İbrahim Akpınar, Mengen, Gerede ve Yeniçağa İlçelerini Ziyaret Etti. Yaklaşık İki Hafta Önce Bolu'daki Görevine Başlayan Akpınar, Daire Müdürleriyle Birlikte Mengen'e Ziyarette Bulundu.
Bolu Valisi Akpınar'dan İlçe Ziyaretleri
09:58
Turizmi Teşvik Kanunu'nda Değişiklik Yürürlükte Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Tarafından Dün Onaylanan "Turizmi Teşvik Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" Resmi Gazete'de Yayınlanarak Yürürlüğe Girdi.
13:40
Zonguldak Milletvekili Köktürk, Tayini Çıkan Öğretmen Hakkında TBMM'ye Soru Önergesi Sundu Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Çaycuma İlçesinde Tayini Çıkan Öğretmen Mevlüt Kırnapçı'nın Tayin Edilmesine İlişkin TBMM'ye Soru Önergesi Sunarak Cevaplandırılmasını İstedi.
11:49
'Batı Karadeniz'deki fındık dikim alanları sınırlandırılmalı' Atatürk Üniversitesi'nden Yrd. Doç. Dr. Ünal Özdemir, özellikle Batı Karadeniz'de fındık dikim alanlarının sınırlandırılması gerektiğini savundu. Özdemir, fındık dikimi yapılan verimli taban arazilerinde başka alternatif ürünler yetiştirilebileceğine vurgu yaptı.
'Batı Karadeniz'deki fındık dikim alanları sınırlandırılmalı'
01:38
Gerekirse Kanun Değişir Başbakan'a da Durumu Arz Edeceğim. Takdir TBMM'nindir. Meclis Gerekirse Değişiklik de Yapar. Bu Madeni Alıp Üzerini Ağaçlandırarak Kullanmak Ekonomi Açısından Faydalı. Ama Bazen Çevre Tahribatı Büyük Oluyor. Ne Kazanıyoruz, Ne Kaybediyoruz, Bakmak Gerekiyor.'
Gerekirse Kanun Değişir
17:08
Küçükkuyu'da Maden Paneline Yoğun İlgi Çanakkale ve Balıkesir İllerinin Sınırları İçinde Yer Alan Kazdağı'nda Başlatılan Maden Arama Çalışmalarını Önlemek ve İnsana, Doğaya, Yöreye Gelebilecek Zararları Vatandaşlara Anlatıp Bilinçlenmesini Sağlamak Amacıyla Küçükkuyu'da Bir Panel Düzenlendi.
Küçükkuyu'da Maden Paneline Yoğun İlgi
16:07
CHP:orman ve Kıyı Arazileri Spor Federasyonlarına Açılıyor CHP İzmir Milletvekili Erdal Karademir, Hükümetin Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkında Yasa'da Değişiklik Yaparak, Kıyı ve Orman Alanlarını Özerk Spor Federasyonlarına ve Kamu Kurumlarına Açarak, Bu Alanların "Talan" Edilmesine Çalışmakla İtham Etti.
11:53
2a Yönetmeliğine İptal Başvurusu Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, Mart Ayında Yürürlüğe Giren Orman Yasası'nın 2-a Maddesi Uyarınca Orman Sınırları Dışına Çıkarılacak Yerler Hakkında Yönetmeliğin İptali ve Yürürlüğünün Durdurulması İçin Danıştay'a Başvurdu.
15:54
Orman Envali Kaçakçılığıyla Mücadele Sakarya Orman Bölge Müdürü Hasan Yıldız, Ormanları Yangın Dışında Tehdit Eden Faktörlerin Başında Usulsüz Kesim ve Orman Envali Kaçakçılığının Geldiğini Söyledi.
Orman Envali Kaçakçılığıyla Mücadele
13:26
2/b'den Sonra 2/a "Krizi" Hükümetin, Kamuoyunda Tepki Çeken ve Kısaca 2/b Olarak Adlandırılan "Orman Vasfını Yitirmiş Arazilerin Satışına" İlişkin Yasa Çıkarma Girişiminin, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer Tarafından Veto Edilmesinin Ardından, Bu Kez "2/a" Tartışması Başladı.
00:26
Belediye Encümeni de 'Acaristanbul Yıkılsın' Dedi Beykoz Belediyesi, Özel Orman Yasası'nın İhlali Gerekçesi ile Ruhsatı İptal Edilen Acaristanbul Villalarının Yıkılmasına Karar Verdi. Acar İnşaat Bir Hafta İçinde Mahkemeden Yıkımı Durdurma Kararı Alamazsa 138 Villa Yıkılacak.
03:21
Aynı Anda Çift Sim Kartı Çalıştıran Cep İki Farklı Sim Kartın Aynı Anda Kullanılabildiği Cep Telefonu Modeli General Mobile Dst01, Türkiye"de Piyasaya Çıktı. 799 YTL Fiyatla Satılacak Olan Telefonun İçinde Çift Anten Bulunuyor. Yeni Mo...orman Yasası"nda Erdoğan Tartışması
17:15
Bayındırlık Komisyonu'nda "2b" Tartışması TBMM Bayındırlık Komisyonu'ndan 2b Tartışması Yaşandı. CHP İzmir Milletvekili Erdal Karademir, Orman Kadastrosuna İlişkin Sorunların Giderilmesini Öngören Yasa Tasarısının Tapu Yasası'nda Değişiklik Önerdiğini, Diğer 5 Maddenin İse Orman Yasası'nı İlgilendirdiğini Belirterek Karşı Çıktı.
15:31
Adana: Peyzaj Mimarlarından Devir Tepkisi TMMOB Peyzaj Mimarları Odası (PMO) Adana Bölge Şube Başkanı Ramazan Doğru, peyzaj mimarının mesleki haklarının siyasi rant ve paylaşım aracı olamayacağını söyledi.
01:33
2B ile ilgili teklif komisyonda kabul edildi ANKARA - TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu, 2B'lerle ilgili yasa teklifini benimsedi. Komisyon, AK Parti Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu'un Orman Yasası'nda değişiklik öngören teklifini, alt komisyon metnini esas alarak görüştü. Kabul edi...
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 31.01.2015 10:36:14. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ORMAN YASASI HABERLERİ
[Hata Bildir]