11:2800
SON DAKİKA ORMAN YASASI HABERLERİ

Son Dakika Orman Yasası Haberleri

 

  Alaköprü Barajı'nda Kamulaştırma Sorunu

  Mersin'in Anamur İlçesine Bağlı Ormancık Köyünde Yapım Hazırlıklarına Başlanan Alaköprü Barajı ile İlgili Kamulaştırma Sırasında 1977 Yılında Vatandaşlara Verilen Tapuların 1993 Yılında İptal Edilerek 2-b Olarak Kayıtlara Geçtiği Ortaya Çıktı (02 Ocak 2011 Pazar )

   

  Rize'deki Sağanak

  Küresel Isınmayla Mücadele Mücadele Derneği (kürem-der) Genel Başkanı Faruk Çebi, Bugün ve Geçmişte Yaşanan Felaketlerin Oluşmasına Etken Faktörlerin Başında Yürürlükteki Orman Yasası ile Bu Yasayla Yapılmaya Zorlanan Orman Kadastro Çalışmalarının Geldiğini Savundu (27 Ağustos 2010 Cuma )

   

  Kaçak Ağaç Kesti, Ormanla İlgili 3 Kitap Okuma Cezasına Çarptırıldı

  Kaçak Ağaç Kesti, Ormanla İlgili 3 Kitap Okuma Cezasına Çarptırıldı

  Ziya AKYILDIZ/BORÇKA(Artvin), (DHA) ARTVİN'in Borçka İlçesi'nde ormandan ağaç kestiği için yargılanan bir kişi, Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında, 'Ormanın önemi ve erozyon' konusunda en az 3 kitap okuma cezasına çarptırıldı. (09 Ağustos 2010 Pazartesi )

   

  Mmo Başkanı Çakar: "Liberalleşme ve Özelleştirme Gerekçesiyle Karayolları da Piyasaya Açılacak"

  Makina Mühendisleri Odası Başkanı Ali Ekber Çakar, "T.c. Karayolları Genel Müdürlüğü"nün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun" ile "Liberalleşme ve Özelleştirme" Gerekçesiyle Karayolları Genel Müdürlüğü'nün Kamusal Hizmet Üretiminin Tasfiyesinin Yapıldığını İfade Ederek, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün Piyasaya Açılacağını İleri Sürdü. (16 Temmuz 2010 Cuma )

   

  CHP'li Köktürk, Abant Gölündeki Doğa Tahribatını Sordu

  CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Bolu Valiliği'nin "Abant Uzun Devreli Gelişme Planı" Kapsamında Yürüttüğü Çalışmalar Sonucunda Abant Gölünde Yaşanan Değişimi TBMM Gündemine Taşıdı. (13 Nisan 2010 Salı )

   

  Kapalı Semt Pazarları Yönetmeliğe Kavuştu

  Kapalı Semt Pazarları Yönetmeliğe Kavuştu

  Antalya'nın Kepez İlçesindeki Semt Pazarları Yönetmelikle Düzenlenecek. (01 Mart 2010 Pazartesi )

   

  İşte 2b Gerçeği

  İşte 2b Gerçeği

  Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Ormanların Büyük Bir Yağma ile Karşı Karşıya Kaldığını Vurguladı. (28 Ocak 2009 Çarşamba )

   

  Çevre ve Orman Bakanlığı: Kanuni Düzenleme ile Oman Alanlarının Geleceği Güvence Altına Alınıyor

  Çevre ve Orman Bakanlığı, 5831 Sayılı "Tapu Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" ile 6831 Sayılı Orman Yasası'nda Yapılan Değişikliklerin Ormanların Talan Edilmesi veya Yeni 2/b Alanlarının Oluşturulmasıyla İlgisinin Olmadığını Açıkladı. (28 Ocak 2009 Çarşamba )

   

  2b İsyanı

  2b İsyanı

  Harita Mühendisleri Odası Orman Arazilerinin Satışıyla İlgili 2b Yasasının Gerçeklerini Açıkladı. (25 Kasım 2008 Salı )

   

  Orman Envali Kaçakçılığında Kullanılan 43 Araca El Konuldu

  Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü Sınırları İçerisinde Son 8 Ayda Orman Kaçakçılığında Kullanılan Toplam 43 Araca El Konuldu. (08 Eylül 2008 Pazartesi )

   

  Bolu Valisi Akpınar'dan İlçe Ziyaretleri

  Bolu Valisi Akpınar'dan İlçe Ziyaretleri

  Bolu Valisi Halil İbrahim Akpınar, Mengen, Gerede ve Yeniçağa İlçelerini Ziyaret Etti. Yaklaşık İki Hafta Önce Bolu'daki Görevine Başlayan Akpınar, Daire Müdürleriyle Birlikte Mengen'e Ziyarette Bulundu. (28 Mayıs 2008 Çarşamba )

   

  Turizmi Teşvik Kanunu'nda Değişiklik Yürürlükte

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Tarafından Dün Onaylanan "Turizmi Teşvik Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" Resmi Gazete'de Yayınlanarak Yürürlüğe Girdi. (15 Mayıs 2008 Perşembe )

   

  Zonguldak Milletvekili Köktürk, Tayini Çıkan Öğretmen Hakkında TBMM'ye Soru Önergesi Sundu

  Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Çaycuma İlçesinde Tayini Çıkan Öğretmen Mevlüt Kırnapçı'nın Tayin Edilmesine İlişkin TBMM'ye Soru Önergesi Sunarak Cevaplandırılmasını İstedi. (28 Nisan 2008 Pazartesi )

   

  'Batı Karadeniz'deki fındık dikim alanları sınırlandırılmalı'

  'Batı Karadeniz'deki fındık dikim alanları sınırlandırılmalı'

  Atatürk Üniversitesi'nden Yrd. Doç. Dr. Ünal Özdemir, özellikle Batı Karadeniz'de fındık dikim alanlarının sınırlandırılması gerektiğini savundu. Özdemir, fındık dikimi yapılan verimli taban arazilerinde başka alternatif ürünler yetiştirilebileceğine vurgu yaptı. (27 Kasım 2007 Salı )

   

  Gerekirse Kanun Değişir

  Gerekirse Kanun Değişir

  Başbakan'a da Durumu Arz Edeceğim. Takdir TBMM'nindir. Meclis Gerekirse Değişiklik de Yapar. Bu Madeni Alıp Üzerini Ağaçlandırarak Kullanmak Ekonomi Açısından Faydalı. Ama Bazen Çevre Tahribatı Büyük Oluyor. Ne Kazanıyoruz, Ne Kaybediyoruz, Bakmak Gerekiyor.' (17 Ekim 2007 Çarşamba )

   

  Küçükkuyu'da Maden Paneline Yoğun İlgi

  Küçükkuyu'da Maden Paneline Yoğun İlgi

  Çanakkale ve Balıkesir İllerinin Sınırları İçinde Yer Alan Kazdağı'nda Başlatılan Maden Arama Çalışmalarını Önlemek ve İnsana, Doğaya, Yöreye Gelebilecek Zararları Vatandaşlara Anlatıp Bilinçlenmesini Sağlamak Amacıyla Küçükkuyu'da Bir Panel Düzenlendi. (07 Ekim 2007 Pazar )

   

  CHP:orman ve Kıyı Arazileri Spor Federasyonlarına Açılıyor

  CHP İzmir Milletvekili Erdal Karademir, Hükümetin Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkında Yasa'da Değişiklik Yaparak, Kıyı ve Orman Alanlarını Özerk Spor Federasyonlarına ve Kamu Kurumlarına Açarak, Bu Alanların "Talan" Edilmesine Çalışmakla İtham Etti. (27 Mayıs 2007 Pazar )

   

  2a Yönetmeliğine İptal Başvurusu

  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, Mart Ayında Yürürlüğe Giren Orman Yasası'nın 2-a Maddesi Uyarınca Orman Sınırları Dışına Çıkarılacak Yerler Hakkında Yönetmeliğin İptali ve Yürürlüğünün Durdurulması İçin Danıştay'a Başvurdu. (16 Mayıs 2007 Çarşamba )

   

  Orman Envali Kaçakçılığıyla Mücadele

  Orman Envali Kaçakçılığıyla Mücadele

  Sakarya Orman Bölge Müdürü Hasan Yıldız, Ormanları Yangın Dışında Tehdit Eden Faktörlerin Başında Usulsüz Kesim ve Orman Envali Kaçakçılığının Geldiğini Söyledi. (21 Nisan 2007 Cumartesi )

   

  2/b'den Sonra 2/a "Krizi"

  Hükümetin, Kamuoyunda Tepki Çeken ve Kısaca 2/b Olarak Adlandırılan "Orman Vasfını Yitirmiş Arazilerin Satışına" İlişkin Yasa Çıkarma Girişiminin, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer Tarafından Veto Edilmesinin Ardından, Bu Kez "2/a" Tartışması Başladı. (13 Nisan 2007 Cuma )

   

  Bayındırlık Komisyonu'nda "2b" Tartışması

  TBMM Bayındırlık Komisyonu'ndan 2b Tartışması Yaşandı. CHP İzmir Milletvekili Erdal Karademir, Orman Kadastrosuna İlişkin Sorunların Giderilmesini Öngören Yasa Tasarısının Tapu Yasası'nda Değişiklik Önerdiğini, Diğer 5 Maddenin İse Orman Yasası'nı İlgilendirdiğini Belirterek Karşı Çıktı. (31 Ocak 2007 Çarşamba )

   

  Adana: Peyzaj Mimarlarından Devir Tepkisi

  TMMOB Peyzaj Mimarları Odası (PMO) Adana Bölge Şube Başkanı Ramazan Doğru, peyzaj mimarının mesleki haklarının siyasi rant ve paylaşım aracı olamayacağını söyledi. (26 Haziran 2006 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
19.12.2014 11:28:17. #1.12#