SON DAKİKA ORTADOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Son Dakika Ortadoğu Teknik Üniversitesi Haberleri

 • 14:49Zomato Foodieleri Sahrap Soysal'ın İftar Sofrasında Buluştu!Zomato Foodieleri Sahrap Soysal'ın İftar Sofrasında Buluştu!Zomato'nun, yazdıkları yorumlarla en aktif olan Foodieleri, Sahrap Soysal'ın ev sahipliği yaptığı iftar yemeğinde buluştular.
 • 17:05ODTÜ Mescid Topluluğundan AçıklamaODTÜ Mescid Topluluğu (OMT) Başkanı Ensar Fevzi, inançlara ve fikirlere yapılan hakaretin, tahammülsüzlüğün her çeşidine karşı olduklarını belirterek, "Bu hususta bütün ODTÜ öğrencilerini ilkeli olmaya davet ediyoruz" ifadesini kullandı.
 • 16:27Amerika'da lise eğitimine ilgi her geçen yıl artıyorTEOG sınav sonuçlarından sonra öğrenciler şimdi de tercih heyecanını yaşıyor.
 • 15:32ODTÜ Enformatik Enstitüsü Urap Laboratuvarı Alan SıralamasıBartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Firdevs Güneş, ODTÜ Enformatik Enstitüsü URAP Laboratuvarı alan sıralamasına göre Bartın Üniversitesi'nin eğitim alanında 103 üniversite içinde 15. sıraya, dünya sıralamasında ise 843. sıraya yerleştiğini bildirdi.
 • 14:32O Pankartı Hazırlayanlar Yargıya TaşındıO Pankartı Hazırlayanlar Yargıya TaşındıOrtadoğu Teknik Üniversitesi'nde (ODTÜ9 öğrencilerin gündeme yansıyan dini aşağılayıcı iddia edilen pankartı yargıya taşındı.
 • 16:02Sebit'ten Özel Eğitim Öğrencilerine Evde Online Ücretsiz Eğitim FırsatıSebit, MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yürüttüğü özel eğitime gereksinimi olan öğrenciler için evde eğitim hizmetine, online ürünleriyle destek olacak.
 • 11:11Ytong Mimari Fikir Yarışması SonuçlandıTürk Ytong'un düzenlediği "20 Yıl Sonra Ben Buradayken" konulu 2015 Ytong Mimari Fikir Yarışması'nda 77 proje arasında yapılan değerlendirmede, 4 proje ödüle değer bulundu.
 • 15:03KKTC Başbakanı Yorgancıoğlu: "Yeni Hükümete Yüzümüzün Akı ile Bir Miras Devrediyoruz"LEFKOŞA (İHA) – KKTC Başbakanı Özkan Yorgancıoğlu, devlet televizyonunda katıldığı programda hükümetin icraatlarına değinerek, “İnanıyorum ki, gelecek yeni hükümete yüzümüzün akı ile bir miras devrediyoruz.
 • 12:32Sualtı Hokeyinde "Başkent" Damgası23 Yaş Altı Kulüplerarası Türkiye Sualtı Hokeyi Şampiyonası'nda, erkeklerde KSC Eğitim Kurumları Başkent Su Sporları şampiyon oldu.
 • 12:10Saü Eğitim Fakültesi Yıldız OlduSaü Eğitim Fakültesi Yıldız OlduÜniversite adayları için üniversitelerin dünya sıralamalarında genel ve alan bazındaki durumuna ilişkin ODTÜ URAP Etkileşimli Raporu açıklandı.
 • 07:28ODTÜ Mezuniyetinde Skandal Ramazan PankartıODTÜ Mezuniyetinde Skandal Ramazan PankartıODTÜ'de gerçekleşen mezuniyet töreninde açılan pankartların birinde Ramazan ayına kelime oyunu ile saygısızlık yapıldı.
 • 10:08Emet'e Yeni KaymakamEmet'e Yeni KaymakamKütahya'nın Emet Kaymakamlığı görevine, daha önce Ağrı'nın Patnos Kaymakamı olan Mahmuthan Arslan atandı.
 • 22:22ODTÜ'de Mezuniyet CoşkusuODTÜ'de Mezuniyet CoşkusuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - ODTÜ öğrencilerinin mezuniyet korteji- Öğrenci yakınları- Bir grup öğrencinin protestosu- Rektör Acar'ın konuşması- Dereceye girenlere plaket ve diplomalarının verilmesi ODTÜ'de mezuniyet töreni- Yaklaşık 3 bin öğrenci, törenle diplomalarını aldı Orta Doğu Teknik Üniversitesinden (ODTÜ) 2014-2015 akademik yılında mezun olan yaklaşık 3 bin öğrenci, törenle diplomalarını aldı.
 • 20:13ODTÜ'de Mezuniyet TöreniOrta Doğu Teknik Üniversitesinden (ODTÜ) 2014-2015 akademik yılında mezun olan yaklaşık 3 bin öğrenci, törenle diplomalarını aldı.
 • 12:00Geleceğin Mimarları, Geleceğin Rezidansını Ziyaret EttiTürk üniversitesi olma unvanını taşıyan ODTÜ'nün öğrencileri, İncek'te yapımı devam eden ve WAF-Mimarlık Festivali kapsamında "dünyanın en değerli 14 projesi" arasına giren Ons İncek Residence projesini ziyaret etti.
 • 17:29Rektör Elmas: Rektör Elmas: "Üniversitemiz Büyük Bir Aile"Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Eğitim Fakültesi 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni yapıldı.
 • 11:53İnsansız Hava Aracının Tespitine Türk İmzasıİnsansız Hava Aracının Tespitine Türk İmzasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detay,- ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sinan Kalkan ile röportaj, İnsansız hava aracının tespitine Türk imzası- ODTÜ'lü araştırmacılar, havalimanlarına kontrolsüz girdiklerinde uçuş güvenliğinde risk oluşturabilen İHA'ları algılayabilen ve anında alarm veren yeni bir teknoloji geliştirdi- Sivil kullanımı giderek artan İHA'ların güvenlik gerektiren bölgelere girişinde de çalışan sistem, mevcut radar sistemlerine kolaylıkla entegre edilebilecek özellikler taşıyor- ODTÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kalkan: - "Sistem, kendi kendine görüntüye yeni giren bir İHA'yı herhangi bir uçan canlıdan ayırarak algılayabiliyor ve alarm üretebiliyor" SELMA KASAP - ODTÜ'lü araştırmacılar, havalimanlarına kontrolsüz girdiklerinde uçuş güvenliğinde risk oluşturabilen insansız hava araçlarını (İHA) algılayabilen ve anında alarm veren yeni bir teknoloji geliştirdi.
 • 12:27Kadın Girişimciliği Araştırması Sonuçları AçıklandıODTÜ ve Garanti Bankası iş birliğiyle hazırlanan Kadın Girişimciliği Araştırması sonuçlarına göre, nicel araştırma için Garanti Bankası müşterisi 304 kadın girişimciyle görüşüldü.
 • 14:35Tübitak Yöneticileri Hakkındaki "Sahte Diploma" DavasıTÜBİTAK BİLGEM bünyesindeki Kamu Sertifikasyon Merkezi birim yöneticisi Hasan Başaran'ın sahte diplomayla işe alındığı iddialarına yönelik, Başaran ile eski TÜBİTAK BİLGEM Başkanı Hasan Palaz'ın da arasında bulunduğu 4 kişinin yargılanmasına başlandı.
 • 00:04Milli Dalgıç Ulusoy: Milli Dalgıç Ulusoy: "İkinci Nefesimi Maalesef Alamadım"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Serbest dalış dünya rekortmeni milli sporcu Devrim Cenk Ulusoy'un konuşması- Milli dalgıç Ulusoy'un rekor denemesinde rahatsızlanması- Ulusoy: "Son bir metrede bir nefes boşaltması yaptım, en sonunda yukarıya çıktığımda ipi yakalayamadım, ikinci nefesimi maalesef alamadım"- "Rekoru kırdığımı biliyorum.
 • 21:48Başarısız Rekor Denemesinden Tartışma ÇıktıBaşarısız Rekor Denemesinden Tartışma ÇıktıDünya rekortmeni serbest dalış sporcusu Devrim Cenk Ulusoy, kendisine ait olan 81 metrelik paletsiz değişken ağırlıklı dünya rekorunu 120 metre ile kırmaya çalıştığı başarısız denemeden sonra yaptığı açıklama, ilginç gelişmeleri ortaya koydu.
 • 21:23Milli Dalgıç Ulusoy'un Rekor Denemesinde RahatsızlanmasıMilli Dalgıç Ulusoy'un Rekor Denemesinde RahatsızlanmasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dalış rekorundan görüntüler- Serbest dalış dünya rekortmeni milli sporcu Devrim Cenk Ulusoy'un konuşması Milli dalgıç Ulusoy'un rekor denemesinde rahatsızlanması- Ulusoy: "Son bir metrede bir nefes boşaltması yaptım, en sonunda yukarıya çıktığımda ipi yakalayamadım, ikinci nefesimi maalesef alamadım"- "Rekoru kırdığımı biliyorum.
 • 19:47Milli Dalgıç Ulusoy'un Rekor Denemesinde RahatsızlanmasıSerbest dalış dünya rekortmeni milli sporcu Devrim Cenk Ulusoy, Antalya'nın Kemer ilçesinde 120 metre derinlikte gerçekleştirdiği rekor denemesi sırasında rahatsızlanmasıyla ilgili, "Son bir metrede bir nefes boşaltması yaptım, en sonunda yukarıya çıktığımda ipi yakalayamadım, ikinci nefesimi maalesef alamadım" dedi.
 • 19:09Cenk Devrim Ulusoy Rekoru KıracağımCenk Devrim Ulusoy Rekoru KıracağımCenk Devrim Ulusoy Rekoru kıracağım Antalya'nın Kemer İlçesi'nde rekor denemesi sırasında bayılan dünya rekortmeni milli sporcu Cenk Devrim Ulusoy, 3 ay sonra rekor denemesini yenileyeceğini söyledi.
 • 18:48Bu Teknolojiyle Klavye ve Fareye Gerek KalmayacakBu Teknolojiyle Klavye ve Fareye Gerek KalmayacakODTÜ araştırmacıları, bilgisayarlara fare ve klavyeyle verilen komutları göz hareketiyle yerine getiren teknoloji geliştirdi.
 • 17:24Cenk Devrim Ulusoy: Rekoru KıracağımCenk Devrim Ulusoy: Rekoru KıracağımAntalya'nın Kemer İlçesi'nde rekor denemesi sırasında bayılan dünya rekortmeni milli sporcu Cenk Devrim Ulusoy, 3 ay sonra rekor denemesini yenileyeceğini söyledi.
 • 12:49Bilgisayarlara Bilgisayarlara "Göz Kırparak" Komut VerinGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ.- ODTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü dış görüntüsü- gözün kırpma hareketiyle bilgisayara komut verilmesi- yazılımdan detaylar- ODTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Kürşat Çağıltay ile röportaj- Teknolojinin geliştiricilerinden Mehmet Dönmez ile röportaj Bilgisayarlara "göz kırparak" komut verin- ODTÜ araştırmacıları, bilgisayarlara fare ve klavyeyle verilen komutları gözlerin kırpma hareketiyle yerine getiren teknoloji geliştirdi- Sistemde gözün hareketiyle fare imleci bakılan noktaya hareket ediyor; gözler bir saniye kırpıldığında tek tıklama, 2 saniye kırpıldığında da farenin çift tıklama hareketi otomatik yapılabiliyor- Gözlerle bilgisayarın sanal klavyesini açıp yazı yazmak ve arama yapmak da mümkün- ODTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çağıltay: - "Özellikle savunma sanayinde yeni ufuklar açabilecek bir teknoloji. Silah sistemini hedefe yönlendirmede elle komut yerine gözle hedefin üzerine bakarak komut verilebilir" SELMA KASAP - ODTÜ araştırmacıları, bilgisayarlara fare ve klavyeyle verilen komutları göz hareketiyle yerine getiren teknoloji geliştirdi.
 • 22:52Rekor İçin Daldı Hastanelik OlduRekor İçin Daldı Hastanelik OlduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Rekor denemesinde görev alan ekipten genel plan detaylar- ODTÜ Sualtı Sporları Başkanı Levent Ucuzal'ın açıklamaları- Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu Başkan Yardımcısı Xavier Duran Sole'nin açıklamaları ANTALYA - Serbest dalış dünya rekortmeni milli sporcu Devrim Cenk Ulusoy, Antalya'nın Kemer ilçesinde 120 metre derinlikte gerçekleştirdiği rekor denemesi sırasında sığ su bayılması yaşadı.
 • 13:50Milli Sporcu Ulusoy Dalış Rekor Denemesi Sırasında FenalaştıSerbest dalış dünya rekortmeni Milli Sporcu Devrim Cenk Ulusoy, Kemer'de 120 metre derinlikte gerçekleştirdiği rekor denemesi sırasında sığ su bayılması yaşadı.
 • 13:36Cenk Devrim Ulusoy Rekor Dalışı Denemesinde BayıldıCenk Devrim Ulusoy Rekor Dalışı Denemesinde BayıldıDünya serbest dalış rekortmeni milli sporcu 42 yaşındaki Cenk Devrim Ulusoy, Antalya'nın Kemer İlçesi'nde 120 metrelik rekor denemesinde sığ su bayılması yaşadı.
 • 13:33Antalya Cenk Devrim Ulusoy Rekor Dalışı Denemesinde Bayıldı 1-Antalya Cenk Devrim Ulusoy Rekor Dalışı Denemesinde Bayıldı 1-Cenk Devrim Ulusoy rekor dalışı denemesinde bayıldı DÜNYA serbest dalış rekortmeni milli sporcu 42 yaşındaki Cenk Devrim Ulusoy, Antalya'nın Kemer İlçesi'nde 120 metrelik rekor denemesinde sığ su bayılması yaşadı.
 • 12:25İlk Kez Öğrenci Alacakİlk Kez Öğrenci AlacakDüzce Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Metin Kılıç, 2015-2016 eğitim öğretim yılında ilk kez öğrenci alacak olan sosyoloji bölümü ilgili açıklamalarda bulundu.
 • 17:05Ali İsmail'in Dövülme Görüntülerinin Silinip Silinmediğini Üç Bilirkişi ÇözecekEskişehir’de Gezi Parkı eylemlerinde hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın dövülmesine ilişkin görüntüleri, kurtarması gerekirken iki kez sildiği öne sürülen Osmangazi Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı, bilirkişi Serkan Uğurluoğlu hakkında 'gerçeğe aykırı bilirkişilik' suçlamasıyla bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davaya devam edildi.
 • 16:05Korkmaz'ın Dövülme Görüntülerine Format Attığı İleri Sürülen Bilirkişinin YargılanmasıEskişehir’de Gezi olayları sırasında öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın dövülme görüntülerine format attığı iddiasıyla yargılanan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Bilgi İşlem Daire Başkanı Serkan Uğurluoğlu’nun yargılanmasına devam edildi.
 • 07:37Türkiye'nin Son 50 Senesine Damga Vuran Demirel'in Müthiş HayatıTürkiye'nin Son 50 Senesine Damga Vuran Demirel'in Müthiş HayatıFakir bir hayattan devletin en tepesine giden 50 yılda Süleyman Demirel, Türkiye'nin unutamayacağı isimler arasında yer aldı ve ülkeye vedasını yapıp gitti.
 • 15:58İmmib Endüstriyel Tasarım Yarışması'nın Kazananları Belli Olduİstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) tarafından düzenlenen Endüstriyel Tasarım Yarışması 2015'in kazananları belli oldu.
 • 14:44Arşiv) Demirel'in Çankara Köşkü'nde Güldüren Nüfus Sayımı DiyaloğuArşiv) Demirel'in Çankara Köşkü'nde Güldüren Nüfus Sayımı DiyaloğuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Süleyman Demirel ve eşi NAzmiye Demirel'in 1999'da nüfus sayımı görüntüleri 9. Cumhurbaşkanı Demirel'in vefatı-Türkiye Cumhuriyeti'nin 9. Cumhurbaşkanı Demirel, Türkiye'nin en genç genel müdürü, en genç başbakanı, İsmet İnönü ve Recep Tayyip Erdoğan'dan sonra en uzun süre başbakanlık yapan siyasetçisi oldu-10 yıl 5 ay başbakanlık koltuğunda oturan, altı dönem Isparta milletvekilliği yapan Demirel, 1980'den sonra 7 yıl siyasetten yasaklandı-Altı kez kalktığı başbakanlık koltuğuna yedi kez oturan ve hükümet kuran Demirel, 16 Mayıs 1993'te Türkiye Cumhuriyeti'nin 9. Cumhurbaşkanı seçildi-65 yıllık eşi Nazmiye Demirel'i 27 Mayıs 2013'te kaybeden Demirel için, bu yıl Isparta'da Süleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi açıldı-9. Cumhurbaşkanı Demirel, bugün saat 02.05'te solunum yolu enfeksiyonu ve kalp yetmezliği nedeniyle, 91 yaşında hayatını kaybetti EDA ÜNLÜ ÖZEN/YEŞİM SERT KARAASLAN - Türkiye Cumhuriyeti'nin 9. Cumhurbaşkanı, 40 yılı aşkın siyasi hayatında kendi deyimiyle "altı kez gittiği başbakanlığa yedi kez gelen" parti lideri, Devlet Su İşleri'nin "barajlar kralı" lakaplı inşaat mühendisi genel müdürü, Türk siyasetinin fötr şapkalı "baba"sı Süleyman Demirel, 91 yaşında hayatını kaybetti.
 • 12:56Süleyman Demirel İçin 3 Günlük Yas İlan EdildiSüleyman Demirel İçin 3 Günlük Yas İlan EdildiSabaha karşı hayatını kaybeden 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in ölümü nedeniyle 3 günlük ulusal yas ilan edilecek.
 • 12:549. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e Ait Arşiv Görüntüler (1)9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e Ait Arşiv Görüntüler (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Süleyman Demirel'in başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı yıllarına ait arşiv görüntüler 9. Cumhurbaşkanı Demirel'in vefatı-Türkiye Cumhuriyeti'nin 9. Cumhurbaşkanı Demirel, Türkiye'nin en genç genel müdürü, en genç başbakanı, İsmet İnönü ve Recep Tayyip Erdoğan'dan sonra en uzun süre başbakanlık yapan siyasetçisi oldu-10 yıl 5 ay başbakanlık koltuğunda oturan, altı dönem Isparta milletvekilliği yapan Demirel, 1980'den sonra 7 yıl siyasetten yasaklandı-Altı kez kalktığı başbakanlık koltuğuna yedi kez oturan ve hükümet kuran Demirel, 16 Mayıs 1993'te Türkiye Cumhuriyeti'nin 9. Cumhurbaşkanı seçildi-65 yıllık eşi Nazmiye Demirel'i 27 Mayıs 2013'te kaybeden Demirel için, bu yıl Isparta'da Süleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi açıldı-9. Cumhurbaşkanı Demirel, bugün saat 02.05'te solunum yolu enfeksiyonu ve kalp yetmezliği nedeniyle, 91 yaşında hayatını kaybetti EDA ÜNLÜ ÖZEN/YEŞİM SERT KARAASLAN - Türkiye Cumhuriyeti'nin 9. Cumhurbaşkanı, 40 yılı aşkın siyasi hayatında kendi deyimiyle "altı kez gittiği başbakanlığa yedi kez gelen" parti lideri, Devlet Su İşleri'nin "barajlar kralı" lakaplı inşaat mühendisi genel müdürü, Türk siyasetinin fötr şapkalı "baba"sı Süleyman Demirel, 91 yaşında hayatını kaybetti.
 • 10:17Süleyman Demirel neden öldü? Demirel'in geçmişiSüleyman Demirel neden öldü? Demirel'in geçmişiSüleyman Demirel neden öldü? Demirel'in geçmişi. Türkiye Cumhuriyeti'nin 9. Cumhurbaşkanı, Türk siyasetinin fötr şapkalı "baba"sı Süleyman Demirel, 91 yaşında hayatını kaybetti.
 • 09:41Türkiye'nin Gözü Suriye SınırındaTürkiye'nin Gözü Suriye SınırındaSuriye'de IŞİD'le çatışan YPG'nin Telabyad'ı ele geçirmesi Ankara'da da dikkatle izleniyor.
 • 03:489. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel Hayatını Kaybetti9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel Hayatını KaybettiTürkiye'nin 9. Cumhurbaşkanı, Türk siyasetinin fötr şapkalı "baba"sı Süleyman Demirel, 91 yaşında hayatını kaybetti. Demirel'in ölüm haberi kardeşi Şevket Demirel'e verilmedi.
 • 03:459. Cumhurbaşkanı Demirel'in VefatıEDA ÜNLÜ ÖZEN/YEŞİM SERT KARAASLAN - Türkiye Cumhuriyeti'nin 9. Cumhurbaşkanı, 40 yılı aşkın siyasi hayatında kendi deyimiyle "altı kez gittiği başbakanlığa yedi kez gelen" parti lideri, Devlet Su İşleri'nin "barajlar kralı" lakaplı inşaat mühendisi genel müdürü, Türk siyasetinin fötr şapkalı "baba"sı Süleyman Demirel, 91 yaşında hayatını kaybetti.
 • 10:03Batman 6 Proje İle 'Robot Bilim Etkinliği'ne KatılacakBatman 6 Proje İle 'Robot Bilim Etkinliği'ne KatılacakBatmanda 3 okul, toplam 6 proje ile Ankara'da düzenlenecek olan 'Robot Bilim Etkinliği'ne katılacak.
 • 14:35Teknopark Akademi, Mersin Mentörlüğünde BaşladıTeknopark Akademi, Mersin Mentörlüğünde BaşladıTürkiye’de Teknopark yönetiminde görev alan personelin niteliklerini artırmayı amaçlayan Teknoloji Geliştirme Bölgeler Derneği (TGBD), akademi çalışmalarına başladı.
 • 10:05Genç Yeteneklere İlk Konser KutlamasıGenç Yeteneklere İlk Konser KutlamasıKonak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, geçtiğimiz hafta Alsancak Vapur İskelesi önünde verdikleri ilk konserle İzmirlileri kendilerine hayran bırakan ‘Bizim Orkestra’ üyeleriyle bir araya geldi.
 • 09:09Üniversitelilerin Favori Yarışması "bizz@kampüs"te117 üniversiteden 1.730 takım ve 5.190 öğrenci ile başvuru rekoru kıran yarışmada bu yıl ipi Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nden Infinitus takımı "8Kek Shuffle" projesi ile göğüsledi.
 • 12:11Türk ve Azeri Kardeşliği Sporda Çıtayı YükselttiTürk ve Azeri Kardeşliği Sporda Çıtayı YükselttiTürkiye’de hem okuyan hem de sporculuk hayatına devam eden Azerbaycan Eskrim Milli Takımı Sporcusu Kenan Aliyev, ülkesinin Avrupa Oyunları’nı en iyi şekilde düzenleyeceğini söyleyerek, “Böyle bir turnuvanın Türkiye ile beraber yapılması, bizim kardeşliğimize şüphe edenler için iyi bir darbe olurdu” dedi.
 • 17:40Ankara'da Uluslararası Aikido Festivali5. Uluslararası Aikido Festivali, Ankara'da başladı.
 • 17:25Gkv'liler Üniversiteleri Mercek Altına AldıGkv'liler Üniversiteleri Mercek Altına AldıTürkiye’nin Ankara ve İstanbul’da bulunan en önemli üniversitelerinde incelemeler yapan GKV Özel Okulları 11. sınıf öğrencileri önümüzdeki yıl gitmek istedikleri üniversiteler hakkında bilgi alırken Ankara ve İstanbul’un da tarihi ve turistik bölgelerini tanıma şansı yakaladılar.