SON DAKİKA ORTADOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Son Dakika Ortadoğu Teknik Üniversitesi Haberleri

 • 18:55Mersin Üniversitesi Akademik Yılı AçılışıMersin Üniversitesi Akademik Yılı AçılışıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Rektör Ahmet Çamsarı'nın anıta çelenk sunması - Uğur Oral Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene katılanlar - Açılış konserinden detaylar - Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı'ının konuşması Mersin Üniversitesi Akademik Yılı AçılışıMEÜ Rektörü Çamsarı: "Bizler farklı görüşler ve farklı düşüncelere ne kadar hassasiyetle yaklaşır ve diğerini anlamaya çalışırsak yolumuz o kadar barıştan geçecektir.
 • 17:30'Tarihsel Çerçevede Türk Dış Politikası'nda Balkanlar"Edirne'de "Tarihsel Çerçevede Türk Dış Politikası'nda Balkanlar" konferansı düzenlendi.
 • 17:05Sanatçıları ve Sahne Profesyonellerini Buluşturan GirişimAnkara, İzmir, Antalya, Bursa, Eskişehir gibi kültür, sanat ve eğlence ekonomisinin başkentlerini portföyüne dahil ederek tüm Türkiye'ye ulaşmayı hedefliyor.
 • 15:15ODTÜ'nün 60. Akademik Yılı Açılış TöreniODTÜ'nün 60. Akademik Yılı Açılış TöreniGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması- Açılış töreninden genel ve detay görüntüler-Konserlerden görüntüler- ODTÜ Rektörü Profesör Doktor Ahmet Acar'ın konuşması ODTÜ'nün 60. akademik yılı açılış töreni- Rektör Prof. Dr. Acar: - "Terör ve her türlü şiddet derhal ve hiçbir koşul olmaksızın durmalıdır"- "Ülkemizin bir an önce barış ortamına kavuşması için toplumun her kesiminin çaba göstermesi gerekir. Üniversiteler olarak, bizler de çoğulcu demokratik düzenin ve toplumsal barışın korunması için üzerimize düşen görevlere sahip çıkmalıyız" ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar, terör ve her türlü şiddetin derhal ve hiçbir koşul olmaksızın durması gerektiğini belirterek, "Ülkemizin bir an önce barış ortamına kavuşması için toplumun her kesiminin çaba göstermesi gerekir. Üniversiteler olarak, bizler de çoğulcu demokratik düzenin ve toplumsal barışın korunması için üzerimize düşen görevlere sahip çıkmalıyız" dedi.
 • 15:04Meü, Yeni Eğitim-öğretim Yılını Törenle AçtıMeü, Yeni Eğitim-öğretim Yılını Törenle AçtıMersin Üniversitesi (MEÜ), 2015-2016 eğitim-öğretim yılını törenle açtı.
 • 14:44Mersin Üniversitesi Akademik Yılı AçılışıMersin Üniversitesi (MEÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, "Bizler farklı görüşler ve farklı düşüncelere ne kadar hassasiyetle yaklaşır ve diğerini anlamaya çalışırsak yolumuz o kadar barıştan geçecektir" dedi.
 • 11:43ODTÜ'nün 60. Akademik Yılı Açılış TöreniODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar, terör ve her türlü şiddetin derhal ve hiçbir koşul olmaksızın durması gerektiğini belirterek, "Ülkemizin bir an önce barış ortamına kavuşması için toplumun her kesiminin çaba göstermesi gerekir. Üniversiteler olarak, bizler de çoğulcu demokratik düzenin ve toplumsal barışın korunması için üzerimize düşen görevlere sahip çıkmalıyız" dedi.
 • 17:01Bakan Müezzinoğlu 7,5 Kilometre Pedal Çevirdi (2)Bakan Müezzinoğlu 7,5 Kilometre Pedal Çevirdi (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'nun gelişi-Müezzinoğlu'nun konuşması Bakan Müezzinoğlu 7,5 kilometre pedal çevirdi- Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Müsteşar Yardımcısı İrfan Şencan'ın da aralarında bulunduğu bakanlık yetkilileri ve sporseverlerle Eymir Gölü çevresinde 7,5 kilometre pedal çevirdi- Müezzinoğlu: - "Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı, 2015-2018 Fiziksel Aktiviteye Teşvik Projesi kapsamında üç yıl içinde bir milyon bisiklet dağıtımını yapmış olacağız" Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı, 2015-2018 Fiziksel Aktiviteye Teşvik Projesi kapsamında üç yıl içinde bir milyon bisiklet dağıtımını yapmış olacağız" dedi.
 • 15:09Bakan Müezzinoğlu 7,5 Kilometre Pedal Çevirdi (1)Bakan Müezzinoğlu 7,5 Kilometre Pedal Çevirdi (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Müezzinoğlu'nun tur öncesinde eldiven ve şapka takması-Müezzinoğlu'nun bisiklete binmesi ve Eymir Gölü çevresinde pedal çevirmesi-Müezzinoğlu'nun yoldan geçenlere selam vermesi-Bisiklet süren diğer vatandaşlar-Tur sonrasında kumanya dağıtılması-Müezzinoğlu'nun vatandaşlarla özçekim yapması Bakan Müezzinoğlu 7,5 kilometre pedal çevirdi- Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Müsteşar Yardımcısı İrfan Şencan'ın da aralarında bulunduğu bakanlık yetkilileri ve sporseverlerle Eymir Gölü çevresinde 7,5 kilometre pedal çevirdi- Müezzinoğlu: - "Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı, 2015-2018 Fiziksel Aktiviteye Teşvik Projesi kapsamında üç yıl içinde bir milyon bisiklet dağıtımını yapmış olacağız" Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı, 2015-2018 Fiziksel Aktiviteye Teşvik Projesi kapsamında üç yıl içinde bir milyon bisiklet dağıtımını yapmış olacağız" dedi.
 • 13:50Bakan Müezzinoğlu 7,5 Kilometre Pedal ÇevirdiSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı, 2015-2018 Fiziksel Aktiviteye Teşvik Projesi kapsamında üç yıl içinde bir milyon bisiklet dağıtımını yapmış olacağız" dedi.
 • 11:57Demokrasi Barometresinde', ABD'nin Karnesi Zayıf ÇıktıDemokrasi Barometresinde', ABD'nin Karnesi Zayıf ÇıktıGediz Üniversitesi Toplumsal Değişim ve Dönüşüm Araştırma Merkezi Danışma Kurulu üyesi Prof.Dr. Ursula Birsl, İsviçre'de hazırlanan 'Demokrasi Barometresi'nin son sonuçlarını açıkladı.
 • 10:57Dünya Genelinde Demokratik Kazanımlar Azaldı'Dünya Genelinde Demokratik Kazanımlar Azaldı'İsviçre’de hazırlanan "Demokrasi Barometresi" sonuçlarına göre demokratik kazanımlar dünya genelinde azaldı.
 • 12:159. Uluslararası Ankara Flamenko Festivali 10 Ekim'de Başlıyor9. Uluslararası Ankara Flamenko Festivali 10 Ekim'de BaşlıyorUluslararası Ankara Flamenko Festivali, 10-17 Ekim tarihleri arasında duyguların şarkı, gitar, dansla dışa vurulduğu flamenkoyu başkentli sanatseverlerle bu yıl dokuzuncu kez buluşturacak.
 • 20:05YÖK Başkanı Prof. Dr. SaraçYÖK Başkanı Prof. Dr. SaraçGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - YÖK başkanı Saraç'ın Kırklareli Valiliği ile Kırklareli Üniversitesi ziyareti- Saraç'ın Kayalı Kampüsünde düzenlenen törene katılması ve konuşması YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç: - "Üniversitelerimizin hepsinin aynı ve birbirinin kopyası olmasını tasvip etmiyoruz.
 • 17:41YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç AçıklamasıYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Üniversitelerimizin hepsinin aynı ve birbirinin kopyası olmasını tasvip etmiyoruz.
 • 15:16E-Gameshow Oyun Yazılım ve Donanımları Fuarı 2016E-Gameshow Oyun Yazılım ve Donanımları Fuarı 20162-5 Haziran 2016 tarihleri arasında ikincisi düzenlenecek olan Türkiye'de en yüksek katılım gören oyun fuarı e-GameShow Oyun Yazılım ve Donanımları Fuarı 2016 yılı içinde oyun dünyasına damga vurmayı hedefliyor.
 • 15:03Türkiye'de "Araştırma Üniversiteleri Güç Birliği" KuruluyorAvrupa Birliği projelerinde en başarılı 6 Türk üniversitesi, ODTÜ önderliğinde "Avrupa Araştırma Alanında Türk Üniversiteleri" başlıklı uluslararası bir konferans düzenliyor.
 • 15:01Türkiye'de "Araştırma Üniversiteleri Güç Birliği" KuruluyorAvrupa Birliği projelerinde en başarılı 6 Türk üniversitesi, ODTÜ önderliğinde "Avrupa Araştırma Alanında Türk Üniversiteleri" başlıklı uluslararası bir konferans düzenliyor.
 • 09:49İlk Maaşları Devlete Gittiİlk Maaşları Devlete GittiGenel Sağlık Sigortası kapsamında yaptırılması gereken gelir testinde, son gün kaosu yaşandı. Yeni işe giren ve geçmişe ait borç çıkarılan gençler "İlk maaşımız devlete gitti" diyor.
 • 07:34ODTÜ- İTÜ ve Boğaziçi Üniversitelerine Liste ŞokuODTÜ- İTÜ ve Boğaziçi Üniversitelerine Liste ŞokuYükseköğretim derecelendirme kuruluşu The Times Higher Education'ın 2015-2016 Dünya Üniversiteleri Sıralaması'nda ODTÜ, Boğaziçi ve İTÜ, geçen yıla kıyasla büyük düşüş yaşadı.
 • 09:31Dünyanın En İyi Üniversiteleri AçıklandıDünyanın en prestijli üniversite değerlendirme kurumlarından biri olarak bilinen İngiliz Times Higher Education (THE) 2015 – 2016 yılının en iyi üniversitelerini açıkladı.
 • 17:17Bilkent Cyberpark Dünya İkincisi OlduBilkent Cyberpark Dünya İkincisi OlduBi̇lkent Cyberpark Peki̇n’de yapılan dünya teknoparklar yarışmasından i̇ki̇nci̇li̇kle döndü.
 • 18:54ODTÜ'yü Kazanan Engelli Soner'e CHP'li Vekilden DestekODTÜ'yü Kazanan Engelli Soner'e CHP'li Vekilden DestekAnnesinin yardımıyla tekerlekli sandalye ile girdiği Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS) Tunceli birincisi olarak hayallerini süsleyen ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nü kazanan 18 yaşındaki Soner Durmaz, CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız'ın konuğu oldu.
 • 10:16Belediyecilikteki Örnek Davranışı Yenimahalle'ye Ödül GetirdiBelediyecilikteki Örnek Davranışı Yenimahalle'ye Ödül GetirdiYenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Toplumsal Etik Derneği tarafından düzenlenen 2015 Yılı Meslekte Etik Davranışları Teşvik Ödül Töreni’nde ‘Yönetici’ dalında ödüle layık görüldü.
 • 09:54Yaşar'a Yaşar'a "Etik Yönetici" ÖdülüYenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Toplumsal Etik Derneği tarafından düzenlenen 2015 Yılı Meslekte Etik Davranışları Teşvik Ödül Töreni’nde “Yönetici” dalında ödüle layık görüldü.
 • 16:02Yamanlar Mezunu Öğretim Görevlisi Son Yolculuğuna UğurlandıYamanlar Mezunu Öğretim Görevlisi Son Yolculuğuna UğurlandıBayram dönüşü İstanbul'a gitmek için ailesiyle yola çıkan ve Balıkesir'de geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden öğretim görevlisi Mustafa Murat Kasar (41) son yolculuğuna uğurlandı.
 • 11:58Antik Kentin Sakinlerinin Zenginliğine UlaşıldıAntik Kentin Sakinlerinin Zenginliğine UlaşıldıKomana Pontika Antik Kenti'nde yapılan kazılarda Danişmend/Selçuklu döneminde burada varlıklı bir halkın yaşadığına dair bulgular elde edildi.
 • 11:41Antik Kentin Sakinlerinin Zenginliğine UlaşıldıKomana Pontika Antik Kenti'nde yapılan kazılarda Danişmend/Selçuklu döneminde burada varlıklı bir halkın yaşadığına dair bulgular elde edildi.
 • 16:41Türkiye Kupası Kürek YarışlarıTürkiye Kupası Kürek YarışlarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yarışlardan detaylar - Yarışları izleyen vatandaşlardan detaylar - Oyunculara madalya ve kupalarının verilmesi Türkiye Kupası Kürek Yarışları- Sapanca Gölü'ndeki yarışlarda Fenerbahçe, yıldız erkekler ve kızlar, genç erkekler ve kızlar kategorilerinde birinci oldu Sapanca Gölü'nde düzenlenen Türkiye Kupası 1. Etap Kürek Yarışları sona erdi.
 • 15:02Türkiye Kupası Kürek YarışlarıSapanca Gölü'nde düzenlenen Türkiye Kupası 1. Etap Kürek Yarışları sona erdi.
 • 11:38Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülleri Sahiplerini BulduTarihe Saygı Yerel Koruma Ödülleri Sahiplerini BulduBüyükşehir Belediyesi tarafından 13. kez gerçekleştirilen 'Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülleri' sahipleri belli oldu.
 • 10:51Ön Koltuk Yolcularının Yüzde 37,5'i Emniyet Kemeri Kullanıyor'Emniyet Genel Müdürlüğü ile ODTÜ işbirliğinde 2014 yılında yapılan bir araştırmaya göre; Türkiye genelinde sürücülerin yüzde 47,6’sı, ön koltuk yolcularının yüzde 37,5’i emniyet kemeri kullanıyor.
 • 18:04YÖK, Araştırma Görevlisi Alımlarında ÖYP'yi KaldırdıYÖK, Araştırma Görevlisi Alımlarında ÖYP'yi KaldırdıYükseköğretim Kurulu, gelecek yıldan itibaren Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı uygulaması ile araştırma görevlisi alımı yapmayacak.
 • 17:36Turkish Professor Elected President Of Council Of Europe Monitoring Group On Violence Against WomenTurkish Professor Elected President Of Council Of Europe Monitoring Group On Violence Against WomenA Turkish professor from Middle East Technical University (ODTÜ) was elected as the first president of the Council of Europe's Group of Experts on Action against Violence against Women and Domestic Violence (GREVIO) on Sept. 22. Prof. Feride Acar, former chairperson and current member of the U.N. Committee.
 • 17:31YÖK'ten Öyp'de 'Torpil ve Kayırmacılık' Açıklaması2016 yılından itibaren Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) uygulamasına son verilmesi kararıyla ilgili haberler üzerine yazılı açıklama yapan Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı, kararın 2016 yılı öncesinde programa dahil olan araştırma görevlilerini hiçbir şekilde etkilemeyeceğini ifade etti.
 • 14:10Avrupa Konseyi'nden Türk Profesöre GörevAvrupa Konseyi Kadına Yönelik ve Aile İçi Şiddete Karşı Mücadelede Uzmanlar Grubu (GREVIO) başkanlığına Prof.Dr. Feride Acar seçildi.
 • 13:31Türk Profesör Avrupa'da Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Grubunun Başkanı OlduAvrupa Konseyi'nde aile içi ve kadına yönelik şiddetin engellenmesiyle ilgili kabul edilen İstanbul Sözleşmesi'nin denetim organı olarak görev yapacak uzmanlar grubu (GREVIO) başkanını seçti.
 • 12:48Uludağlı Öğrencilerin Projesi Uluslararası Proje Yarışmasında İkinci OlduUludağlı Öğrencilerin Projesi Uluslararası Proje Yarışmasında İkinci OlduBursa Uludağ Üniversitesi (UÜ) Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin üniversite-sanayici işbirliğini geliştirmek amacıyla hazırladıkları proje uluslararası proje yarışmasında ikincilik ödülü aldı.
 • 08:08Ali Babacan'ı Vekillik İçin Davutoğlu İkna EttiAli Babacan'ı Vekillik İçin Davutoğlu İkna EttiBakanlıkları sırasında diğer bakanlar tarafından eleştirilen Ali Babacan ve Mehmet Şimşek'i AK Parti kendi bölgelerinde 1. sırada aday gösterdi. Babacan'ı Davutoğlu ikna etti.
 • 13:53Merzifon Kaymakamı Balcı, Görevine BaşladıMerzifon Kaymakamlığına atanan Oğuz Balcı, göreve başladı.
 • 11:34Ankara Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Birinci Kalkınma Kurulu Toplantısı GerçekleştirildiAnkara Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu’nun 2015 Yılı I. Toplantısı Ankara Ticaret Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
 • 19:47Turkcell'den Ukrayna Life: ) Zirvesine AtamaTurkcell'den Ukrayna Life: ) Zirvesine AtamaTurkcell Grubu organizasyon yapısında değişikliğe gitti.
 • 19:15ODTÜ Ormanındaki Yangın Kontrol Altına AlındıODTÜ Ormanındaki Yangın Kontrol Altına AlındıAnkara’da Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ormanında çıkan yangın kontrol altına alındı.
 • 18:45ODTÜ Ormanlarında Korkutan YangınODTÜ Ormanlarında Korkutan YangınOrtadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ormanlarında akşam saatlerinde çıkan yangın üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.
 • 15:59Luikov Madalyası İlk Kez Bir Türk Bilim İnsanına Verildi'Hocaların hocası' olarak bilinen Prof. Dr. Sadık Kakaç, 1979 yılından bu yana dünyada 16 bilim insanına verilen Luikov Madalyası'na layık görüldü.
 • 11:00AKP Erdoğan'ın Yörüngesinde'AKP Erdoğan'ın Yörüngesinde'AK Parti yenilenme kongresinde Davutoğlu yeniden genel başkanlığa seçildi.
 • 14:43Gtü'de Yenilenen Spor Sahaları AçıldıGtü'de Yenilenen Spor Sahaları AçıldıGebze Teknik Üniversitesi’nde yenilenen dört adet spor sahası törenle açıldı.
 • 12:54Yenimahalle'nin Çocukları Kamp YolundaYenimahalle'nin Çocukları Kamp YolundaYenimahalle Belediyesi ile ODTÜ Mezunları Derneği Ankara Gönüllü Takımı’nın ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında minik öğrenciler, "11’inci Yaz Çalışma Kampı" için yola çıktı.
 • 11:41Minik Öğrenciler, Kamp İçin Yola ÇıktıMinik Öğrenciler, Kamp İçin Yola ÇıktıYenimahalle Belediyesi ile ODTÜ Mezunları Derneği Ankara Gönüllü Takımı’nın ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında minik öğrenciler, '11’inci Yaz Çalışma Kampı' için yola çıktı.
 • 23:09Hatay - Ahmet Atakan Ölümünün 2'inci Yılında AnıldıHatay - Ahmet Atakan Ölümünün 2'inci Yılında AnıldıAhmet Atakan ölümünün 2'inci yılında anıldı Hatay'da ODTÜ protestoları sırasında yüksekten düşerek hayatını kaybeden Ahmet Atakan, ölümünün ikinci yılında mezarı başında anıldı.