SON DAKİKA ÖSYM HABERLERİ

Son Dakika Ösym Haberleri

 • 17:46KPSS Yerleştirme Sonuçları AçıklandıKpss -2015 Devlet Personel Başkanlığı bazı kurum ve kuruluşların kadro ve pozisyonlarına 2. yerleştirme sonuçları açıklandı.
 • 17:38Sonuç ÖSYM, ÖSYM KPSS yerleştirme sonuçlarıSonuç ÖSYM, ÖSYM KPSS yerleştirme sonuçlarıSonuç ÖSYM adresinde yoğunluk. ÖSYM KPSS yerleştirme sonuçları açıklandı. ÖSYM KPSS yerleştirme sonuçlarını resmi duyuru adresi sonuc.osym.gov.tr adresinde. Sonuçları görüntülemek için ilgili bağlantılar haberimizde bulabilirsiniz.
 • 17:36KPSS sonuçları açıkladı, ÖSYM KPSS yerleştirme sonuçlarıKPSS sonuçları açıkladı, ÖSYM KPSS yerleştirme sonuçlarıKPSS sonuçları açıkladı, ÖSYM KPSS yerleştirme sonuçları memur adaylarının erişimine açıldı. ÖSYM haftalardır sonucu merakla beklenen KPSS yerleştirme sonuçlarını erişime açtı. Sonuçların açıklanmasının ardından memur adayları soluğu o"https://sonuc.osym.gov.tr" adresinde aldı.
 • 17:36Kpss-2015/2 Sonuçları AçıklandıÖSYM Başkanlığı, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme işlemleri (KPSS-2015/2) sonuçlarının saat 16.00’dan itibaren açıklandığını duyurdu.
 • 17:34ÖSYM KPSS yerleştirme sonuçları erişime açıldı, KPSS sonuçlarıÖSYM KPSS yerleştirme sonuçları erişime açıldı, KPSS sonuçlarıÖSYM KPSS ile ilgili beklenen açıklamayı yaptı. KPSS yerleştirme sonuçları açıklandı, KPSS yerleştirme sonuçları duyurusunun ardından memur adayları ÖSYM adresine akın etti. Kamu Personel Seçme Sınavı yerleştirme işlemleri tamamlandı ve sonuçlar açıklandı. 2 bin 159 kadro ve pozisyondan 2 bin 157'sine yerleştirme yapıldı.
 • 17:34Yerleştirme sonuçları açıklandı, KPSS yerleştirme duyurusuYerleştirme sonuçları açıklandı, KPSS yerleştirme duyurusuÖSYM KPSS ile ilgili beklenen açıklamayı yaptı. KPSS yerleştirme sonuçları açıklandı, KPSS yerleştirme sonuçları duyurusunun ardından memur adayları ÖSYM adresine akın etti. Kamu Personel Seçme Sınavı yerleştirme işlemleri tamamlandı ve sonuçlar açıklandı. 2 bin 159 kadro ve pozisyondan 2 bin 157'sine yerleştirme yapıldı.
 • 16:54KPSS Yerleştirme Sonuçları AçıklandıKPSS Yerleştirme Sonuçları AçıklandıKamu Personel Seçme Sınavı yerleştirme işlemleri tamamlandı ve sonuçlar açıklandı. 2 bin 159 kadro ve pozisyondan 2 bin 157'sine yerleştirme yapıldı.
 • 12:23Üniversite Tanıtım Fuarı'nda UKÜ'ye ilgiÜniversite Tanıtım Fuarı'nda UKÜ'ye ilgiŞanlıurfa'da düzenlenen 'Üniversite Tanıtım Fuarı'na katılan Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'ne (UKÜ), öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.
 • 09:58120 Hazine Avukatı AlınacakMaliye Bakanlığı Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında yer alan muhakemat müdürlükleri ve Hazine avukatlıklarında çalıştırılmak üzere sınavla 120 Hazine avukatı istihdam edilecek.
 • 11:16İptal Edilen Sorular TBMM Gündemine TaşındıCHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrılu, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Meclis Başkanlığına soru önergesi verdi.
 • 18:03Yök, "Diploma Sahteciliğini" Engelleyecek Sistemi Kullanıma SunduYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı, diploma sahteciliğini engellemek amacıyla yükseköğretim kurumları mezunlarına ait verilerin toplandığı "Yükseköğretim Mezun Sorgulama ve Doğrulama Sistemi"ni e-devlet kapısı üzerinden hizmete açtı.
 • 16:46Yök, Mezuniyet Bilgilerini E-devlet'ten Sorgulamayı Hizmete AçtıYükseköğretim kurumlarından mezun olan öğrencilere ait verilerin toplandığı bir veri tabanı olan ‘Yükseköğretim mezun belgesi sorgulama/doğrulama sistemi’ e-devlet kapısı üzerinde hizmete açıldı.
 • 13:46Karataş: Karataş: "Öğretmenlik Mesleğinin İtibarı Yükseltilmelidir"Eğitim-Bir-Sen Erzurum 2 Nolu Şube Başkanı Mustafa Karataş, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Öğretmenler Günü, öğretmenlik mesleğinin sorunlarının ve çözüm önerilerinin en yoğunluklu olarak ortaya konulduğu, öğretmenlik mesleğinin itibarının artırılması için en güçlü vurguların yapıldığı, öğretmenler arasındaki meslekî dayanışmanın en üst düzeyde gerçekleştirildiği, öğretmenlerle öğrenciler arasında öğretmenliğin kutsiyetini açığa çıkarak duygusal atmosferlerin yaşandığı en önemli günlerden ve en güzel imkânlardan biridir” dedi.
 • 20:58Yiğit: Yiğit: "Öğretmenlik Mesleğinin İtibarı Yükseltilmelidir"Eğitim Bir-Sen Aydın Şube Başkanı İsmail Yiğit, “Öğretmenlik mesleğinin itibarı yükseltilmelidir” dedi.
 • 17:50Hükümlü ve Tutuklu El Sanatları' Sergisi AçıldıBilecik’te M Tipi Kapalı ve Açık İnfaz Kurumu’nda hükümlü ve tutukluların, sosyal ve kültürel faaliyetleri kapsamında hazırladıkları el emeği göz nuru ile üretilen ürünlerinin sergilendiği ’Hükümlü ve Tutuklu El Sanatları’ sergisi açıldı.
 • 15:56Sofuoğlu: Sofuoğlu: "Öğretmenlik Mesleğinin İtibarı Yükseltilmelidir"Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı ve Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi Mehmet Emin Sofuoğlu, Öğretmenler Günü’nün, öğretmenlik mesleğinin sorunlarının ve çözüm önerilerinin en yoğunluklu olarak ortaya konulduğu, öğretmenlerle öğrenciler arasında öğretmenliğin kutsiyetini açığa çıkarak duygusal atmosferlerin yaşandığı en önemli günlerden biri olduğunu söyledi.
 • 12:08Ales, Sonbahar Dönemi Sınavı YapıldıAkademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) yapıldı.
 • 11:19Ales Yarın YapılacakAkademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) yarın yapılacak.
 • 15:432015-Dgs Kitabı Yayımlandı2015-Meslek Yüksekokulları ile Açık Öğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları yayınlandı.
 • 11:14Erzurum Emniyetinden Ales TedbirleriErzurum Emniyet Müdürlüğü’nce 22 Kasım Pazar günü yapılacak olan ALES sınavı öncesi bir dizi tedbir alınacağı belirtildi.
 • 09:31Cihan Haber Ajansı Gündemi- Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 64. Hükümet üyelerini açıklaması bekleniyor.
 • 18:22Cihan Haber Ajansı Haftalık Gündemi20 Kasım 2015 Cuma- Abdullah Cömert'in, Hatay'daki Gezi Parkı protestoları sırasında ölmesiyle ilgili davaya Balıkesir'de devam edilecek.
 • 13:58ÖSYM'den Şırnak ile ilgili şok kararÖSYM'den Şırnak ile ilgili şok kararŞırnak'ta neler oluyor? ÖSYM Şırnak'ta Olağanüstü Hal ilan etti. ÖSYM'nin Şırnak'ta Olağanüstü Hal etmesinin yankıları sürüyor. Bu karara ilişkin ÖSYM tarafından henüz bir açıklama gelmedi.
 • 14:52KYK yurt başvuru sonuçları ve önemli KYK duyurusuKYK yurt başvuru sonuçları ve önemli KYK duyurusuKYK yurt başvuru sonuçları ve önemli KYK duyurusu. KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı. Gözler şimdi KYK burs ve kredi başvurusu sonuçlarında. Burs ve kredi başvuru sonuçları açıklandığında haberler.com adresinden sonuçları görüntüleyebilirsiniz.
 • 10:34KPSS tercih kılavuzu, KPSS kılavuzu güncellendiKPSS tercih kılavuzu, KPSS kılavuzu güncellendiÖSYM KPSS öncesi önemli duyuru. KPSS tercih kılavuzunda yapılan bazı değişiklikler sonrası KPSS tercih kılavuzu güncellendi. Kılavuzda yapılan değişiklik sonrası ÖSYM bir duyuru yayınladı.
 • 11:55E-Yds, 21 Kasım Günü Yapılacak2015 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) 21 Kasım 2015 tarihinde yapılacak.
 • 16:43Türkçe Öğretimli Programlara Yerleştirilen Öğrenciler AçıklandıÖlçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), zorunlu yabancı dil hazırlık sınıflarında başarısız olan öğrencilerin Türkçe öğretim yapan yükseköğretim programlarına yerleştirme sonuçlarını açıkladı.
 • 13:10Memur Adaylarına Doğru Tercih UyarısıMemur Adaylarına Doğru Tercih UyarısıTürkiye’de 2014 yılında Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) giren adaylar için kasım ayı için 2 bin 159 kadro açıldığını ifade eden rehber öğretmen Elif Baş, KPSS puanı yüksek olup da yanlış tercihte bulunanların atanamayabileceğine dikkat çekti.
 • 11:25Memurluk Tercihleri Başladı! Son Gün 25 KasımMemurluk Tercihleri Başladı! Son Gün 25 KasımKamu kurum ve kuruluşlarındaki 2 bin 159 kadro ve pozisyona yerleştirmeler için adayların tercih işlemleri başladı. Son tercih günü ise 25 Kasım.
 • 10:56ÖSYM Uzman Yardımcısı AlacakÖlçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 6 uzman yardımcısı istihdam edecek.
 • 17:092015 KPSS Mağdurları Kadro İstediAnkara'da toplanan bir grup işsiz genç, KPSS 2015-2 atamalarına 2 bin kişilik kadro ayrılmasına tepki için Devlet Personel Başkanlığı önünde eylem yaptı.
 • 14:58ÖSYM KPSS kasım atamaları tercihleri ve işlemleriÖSYM KPSS kasım atamaları tercihleri ve işlemleriÖSYM KPSS Kasım atamaları tercihleri ve işlemleri. Kasım ayı KPSS atamaları için ÖSYM tarafından yapılan önemli duyurular ve tercihler öncesinde memur adaylarının bilmesi gereken önemli hususlar.
 • 14:52ÖSYM memurluk tercihleri, başvurular tercih tarihleriÖSYM memurluk tercihleri, başvurular tercih tarihleriÖSYM memurluk tercihleri, başvurular tercih tarihleri. Memurluk tercihleri öncesinde memur adaylarının başvurulardan önce bilmesi gereken önemli detaylar haberler.com adresinde.
 • 14:17Kamu Kurumlarına Alım İçin Adaylardan 26 Kasım'a Kadar Tercih AlınacakÖSYM Başkanlığı, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacağını bildirdi.
 • 13:55Memurluk Tercihleri 16 Kasım'da BaşlayacakMemurluk Tercihleri 16 Kasım'da BaşlayacakBazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan 16-25 Kasım tarihleri arasında tercih alınacak.
 • 11:39ÖSYM KPSS tercihleri, KPSS öncesi önemli duyuruÖSYM KPSS tercihleri, KPSS öncesi önemli duyuruÖSYM KPSS tercihleri, KPSS öncesi önemli duyuru. ÖSYM resmi internet adresi üzerinden yayımlanan KPSS kılavuzunda memur adayları için önemli bilgilendirmeler yer alıyor. Kılavuz ve başvurular öncesi tüm detaylar haberler.com adresinde.
 • 18:27Ales Giriş Belgeleri Erişime AçıldıAkademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonbahar dönemi giriş belgeleri erişime açıldı.
 • 15:25Asp İl Müdürü Abdulhakimoğulları, Ekpss Başvuruları Hakkında Açıklamalarda BulunduAsp İl Müdürü Abdulhakimoğulları, Ekpss Başvuruları Hakkında Açıklamalarda BulunduAile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sedat Abdulhakimoğulları, engelli memur alımı 2016 adaylarının merakla beklediği Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı EKPSS Başvuru tarihi ve sınav tarihi ilişkin açıklamalarda bulundu.
 • 14:412015-Ales Sonbahar Sınavı 22 Kasım'da Yapılacak2015 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2015-ALES) sonbahar dönemi sınavı, 22 Kasım günü gerçekleştirilecek.
 • 11:18ALES sınavı öncesi detaylı bilgilendirme, ALES sonbaharALES sınavı öncesi detaylı bilgilendirme, ALES sonbaharALES sınavı öncesi detaylı bilgilendirme, ALES sonbahar dönemi sınavı öncesinde sınava girecek adaylar için detaylı bilgilendirme. Başvuruların ardından gözler ALES sınav tarihlerini çevrilmişti.
 • 10:272014 LYS Hakkında Soruşturma Başlatıldı2014 LYS Hakkında Soruşturma BaşlatıldıAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2014 Lisans Yerleştirme Sınavı'nda usulsüzlük yapıldığı gerekçesi ile soruşturma başlattı.
 • 10:222014 Lys'ye SoruşturmaDURMUŞ KOÇAK - Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, 2014 Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS) usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin soruşturma başlatıldı.
 • 09:442014 LYS İçin Usulsüzlük Soruşturması!2014 LYS İçin Usulsüzlük Soruşturması!2014 Lisans Yerleştirme Sınavında usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin soruşturma başlatıldı.
 • 14:42Mühendisler, Cumhurbaşkanı'na Hakaretten YargılandıMühendisler, Cumhurbaşkanı'na Hakaretten YargılandıTMMOB dönem sözcüsü Melih Yalçın ve odanın kadrolu çalışanı Devrim Cem Erturan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettikleri iddiasıyla yargılanıyor.
 • 12:22Mühendisler, Cumhurbaşkanına Hakaretten YargılandıMühendisler, Cumhurbaşkanına Hakaretten YargılandıTMMOB dönem sözcüsü Melih Yalçın ve odanın kadrolu çalışanı Devrim Cem Erturan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettikleri iddiasıyla yargılanıyor.
 • 16:182015-Ösys Puanları Kitabı Yayınlandı2015-ÖSYS yükseköğretim programlarının merkezi yerleştirmedeki en küçük ve en büyük puanları kitabı, ÖSYM’nin internet adresinden paylaşıldı.
 • 15:29Yükseköğretim Programlarının En Düşük ve En Yüksek Puanları AçıklandıÖlçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), yükseköğretim programlarının en düşük ve en yüksek puanlarını içeren kitap yayımladı.
 • 14:17DGS ek yerleştirme kayıtları. ÖSYM DGS işlemleriDGS ek yerleştirme kayıtları. ÖSYM DGS işlemleriDGS ek yerleştirme kayıtları. ÖSYM DGS işlemleri. Ek yerleştirme kayıtları için son gün yaklaşıyor. DGS ek yerleştirme sonuçları ve kayıt işlemleri için detaylı bilgilendirmeyi haberler.com adresinde bulabilirsiniz.
 • 14:04KPSS sınavları ne zaman? ÖSYM KPSS işlemleriKPSS sınavları ne zaman? ÖSYM KPSS işlemleriKPSS sınavları ne zaman yapılacak? Güncel KPSS sınav tarihleri. ÖSYM KPSS sınav tarihleri ve Kamu Personeli Seçme Sınavı öncesi adayların bilmesi gereken önemli detaylar.
 • 15:30Memur Adayı Engelliler İçin Ekpss KursuMalatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü tarafından EKPSS Kursu açılıyor.