SON DAKİKA ÖSYM HABERLERİ

Son Dakika ÖSYM Haberleri

14:08
YÖK Başkanı Saraç: 2015 Üniversite Sınavında Açık Uçlu Soru Sorulmayacak Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof.Dr. Mehmet Ali Yekta Saraç, basında yer alan 2015 üniversite sınavında açık uçlu soru sorulacağı haberlerinin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
08:11
Çoktan Seçmeli Sınav Devri Kapanıyor Sık sık eleştirilere neden olan çoktan seçmeli test usulü sınav sistemi 2015'te yerini 'yazılı' sınava bırakacak.
Çoktan Seçmeli Sınav Devri Kapanıyor
15:05
"Çevre Sağlığı Teknikerlerinin Mağduriyeti Giderilmelidir" Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, mahkeme kararıyla görevlerine son verilen çevre sağlığı teknikerlerinin mağduriyetinin giderilmesi gerektiğini söyledi.
'Çevre Sağlığı Teknikerlerinin Mağduriyeti Giderilmelidir'
14:32
KPSS Tercih Kılavuzundaki Hata Nedeniyle 63 Memur İşten Çıkarıldı Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, KPSS tercih kılavuzunda yer alan hata yüzünden Sağlık Bakanlığı’nda 63 memurun işten çıkarıldığını söyledi.
18:17
KPSS Soruşturmasının Bürosu Değişti Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosunda görevliyken KPSS ile 2012'deki "Avukatlar İçin Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı"na ilişkin soruşturmaları yürüten Cumhuriyet Savcısı Erkman, yeni görev yeri "Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosunda" da aynı soruşturmaları yürütecek.
17:20
Başsavcılıktan, Komiser Yardımcılığı Sınavına Soruşturma Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığı, 2012'de yapılan komiser yardımcılığı sınavını incelemeye alarak, 687 kişinin eğitim dönemlerine ait not dokümanlarını talep etti.
Başsavcılıktan, Komiser Yardımcılığı Sınavına Soruşturma
16:32
Ankara'daki Komiser Yardımcılığı Sınavı Soruşturması Polis Akademisi'nde, 2012 yılında yapılan komiser yardımcılığı sınavının sorularının önceden elde edildiğine dair iddialarla ilgili Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, sınava giren 687 kişinin eğitim dönemlerine ait not dokümanları üç kurumdan talep edildi.
13:29
Üniversitede Mutluluğu Yatay Geçişle Yakalayın! YÖK, okuduğu üniversite ve bölümde mutlu olmayan öğrencilerin bu mutsuzluğunu giderme adına yatay geçiş imkanlarını genişletti, yeni düzenlemeler yaptı.
11:25
Sınavlara Hazırlıkta Kritik Dönem Mart'ın ikinci haftasında yapılacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavına sayılı günler kala öğrencilerin stres ve kaygıları artıyor.
Sınavlara Hazırlıkta Kritik Dönem
14:36
Sahte Diplomada Da, Hakimlik Sınavında da Adı Geçenler Ak Partili Çıktı Sahte diploma ile TÜBİTAK'a girdiği ve kısa sürede müdürlüğe yükseldiği belirlenen Hasan Başaran'ın, eski Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanı Nihat Ergün'ün yeğeninin eşi olduğu ortaya çıktı.
11:11
2014-İsg Aralık Dönemi Sınav Sonuçları Açıklandı 2014 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (2014-İSG) Aralık dönemi sınav sonuçları açıklandı.
2014-İsg Aralık Dönemi Sınav Sonuçları Açıklandı
15:57
Suşehri'nde 2014 Yılı Değerlendirildi Suşehri ilçesinde 2014 yılı değerlendirme toplantısı düzenlendi.
Suşehri'nde 2014 Yılı Değerlendirildi
09:47
Sınav Başvurusu Yapamayan Hasta Gencin İmdadına Kaymakam Yetişti Konya’nın Seydişehir ilçesinde üniversite başvurusunu geçirdiği rahatsızlık sonucu yoğun bakıma alınarak uyutulduğu için gerçekleştiremeyen lise öğrencisinin yardımına Kaymakam Tuncay Sonel yetişti.
Sınav Başvurusu Yapamayan Hasta Gencin İmdadına Kaymakam Yetişti
11:17
ÖSYM'nin Engellilere Yönelik Düzenlemesi Türkiye Sakatlar Derneği Malatya Şube Başkanı Koyun, araç, gereç ve cihaz kullanan engellilerin Ankara'da sınava girmelerine yönelik kararı eleştirdi.
ÖSYM'nin Engellilere Yönelik Düzenlemesi
11:57
Demir'den Üniversite Adaylarına Başvuru Uyarısı Demir'den üniversite adaylarına başvuru uyarısı-ÖSYM Başkanı Demir: -"Üniversite başvuruları için pazartesi son. 2014'te bunu ısrarla vurguladık, 2015'te de aynı noktada olacağız, hiçbir başvuru süremizi uzatmayacağız. Çünkü ondan sonraki süreç dakika dakika işliyor"-"Adaylar, başvurularını son güne bırakmasınlar, bir an önce yapsınlar, paralarını yatırsınlar.
Demir'den Üniversite Adaylarına Başvuru Uyarısı
09:16
Bakan Avcı, Gazetecilerin Sorularını Yanıtladı Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İstanbul Teknik Üniversitesi Taşkışla Kampüsü'nde İstanbul Teknik Üniversitesi Bilim Okulu açılış töreninin ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
22:48
Kastettiğim Bu Gazeteyi de Korumaya Dönük' Davutoğlu,'Bu ülkenin değerleriyle ilgili sorumluluk üstlenmiş bir başbakan olarak ta tutumum budur.
Kastettiğim Bu Gazeteyi de Korumaya Dönük'
22:25
"Başbakan Tahrik Ediyor Diye Saptırma Var" Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhuriyet Gazetesi ile ilgili eleştirilere ilişkin, "Başbakan tahrik ediyor diye saptırma var kendi yaptıkları tahriki göz ardı ederek." dedi.
22:18
Başbakan Davutoğlu, Canlı Yayında Davutoğlu: (3) "KPSS gibi bir sınavda yapılan bir haksızlık, yolsuzluk o sınava giren herkesin hukukunu gasbetmek anlamına gelir. Geçtiğimiz haftalarda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımıza da bu konuda talimatım oldu: Varsa böyle bir şey, hiç acımasız şekilde üstüne gideceksiniz.
21:24
Başbakan'dan İsrail'e Sert Tepki, "Netanyahu'dan İzin Alacak Değiliz" Başbakan Davutoğlu, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun Türkiye hakkındaki açıklamalarına tepki göstererek, "Bu toprakların çocuğu olmak neyi gerektiriyorsa onu yaptık. Netenyahu'dan izin alacak değiliz" dedi.
Başbakan'dan İsrail'e Sert Tepki, 'Netanyahu'dan İzin Alacak Değiliz'
19:34
Milli Eğitim Bakanı Avcı, İstanbul'da Nabi Avcı: "(ÖSYM'nin geçmiş KPSS'leri incelemesi) Bununla ilgili incelemeler belli bir aşamaya gelmiş olmalı ki bununla ilgili bu çalışma başlatılıyor.
18:48
Bakan Avcı: Fatih Projesi İflas Etmedi, İhaleden Çekilmeler Odu Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Fatih Projesinde ihaleye katılan bazı firmaların çekildiğini ve komisyonun toplanamadığını söyledi.
Bakan Avcı: Fatih Projesi İflas Etmedi, İhaleden Çekilmeler Odu
17:57
Nabi Avcı: Adli Soruşturma ve İncelemeler Belli Bir Aşamaya Gelmiş Ki Bununla İlgili Bir Çalışma... * Milli Eğitim bakanı Nabi Avcı: (2010 KPSS'de kopyaya dair yürütülen soruşturma)""Daha önce başlamış ve galiba üzeri kapatılmış bir yargı ve adli soruşturma söz konusu idi.
Nabi Avcı: Adli Soruşturma ve İncelemeler Belli Bir Aşamaya Gelmiş Ki Bununla İlgili Bir Çalışma...
17:51
Bakan Avcı: Kopyanın Galiba Üzeri Kapatılmış Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, KPSS'de kopya idddialarına ilişkin soruşturmayla ilgili "Daha önce başlamış ve galiba üzeri kapatılmış soruşturma söz konusu idi." diyerek operasyon sinyali verdi.
Bakan Avcı: Kopyanın Galiba Üzeri Kapatılmış
17:44
ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri Hafta Sonu Açık Olacak Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS), kapsamında ÖSYM sınav koordinatörlükleri üniversite başvuruları için hafta sonu açık tutulacak.
15:22
Disleksi Derneği'nden ÖSYM'ye Dava Denizli Disleksi Derneği, üniversiteye giriş sınavında disleksi tanısı olan adaylara ek süre ve okutman vermeyen Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’ne (ÖSYM) dava açtı.
Disleksi Derneği'nden ÖSYM'ye Dava
13:37
ÖSYM KPSS Tekrar İncelenecek, Peki Memur Olanlar Nasıl Etkilenecek ? ÖSYM Başkanı, 2010 KPSS'de kopyaya ilişkin yürütülen soruşturmaya dair "Sadece öncesi değil, 2010 sonrasındaki sınavlarımıza da yeniden kritik bir gözle bakacağız" dedi.
ÖSYM KPSS Tekrar İncelenecek, Peki Memur Olanlar Nasıl Etkilenecek ?
13:37
ÖSYM KPSS Sınavları Tekrar İncelenecek, Memurların İş Hayatı Tehlikede ÖSYM Başkanı, 2010 KPSS'de kopyaya ilişkin yürütülen soruşturmaya dair "Sadece öncesi değil, 2010 sonrasındaki sınavlarımıza da yeniden kritik bir gözle bakacağız" dedi.
ÖSYM KPSS Sınavları Tekrar İncelenecek, Memurların İş Hayatı Tehlikede
13:36
Binlerce Memurun İş Hayatı Tehlikede, ÖSYM KPSS Sonuçları Hakkında ÖSYM Başkanı, 2010 KPSS'de kopyaya ilişkin yürütülen soruşturmaya dair "Sadece öncesi değil, 2010 sonrasındaki sınavlarımıza da yeniden kritik bir gözle bakacağız" dedi.
Binlerce Memurun İş Hayatı Tehlikede, ÖSYM KPSS Sonuçları Hakkında
12:12
ÖSYM, Tüm KPSS Sonuçlarını Yeniden İnceleyecek ÖSYM Başkanı, 2010 KPSS'de kopyaya ilişkin yürütülen soruşturmaya dair "Sadece öncesi değil, 2010 sonrasındaki sınavlarımıza da yeniden kritik bir gözle bakacağız" dedi.
ÖSYM, Tüm KPSS Sonuçlarını Yeniden İnceleyecek
10:19
Üniversite Başvuruları Pazartesi Sona Erecek YGS ve üniversitelere sınavsız geçiş için başvurular 19 Ocak'ta, sınav ücreti yatırma işlemi 20 Ocak'ta sona erecek.
11:13
E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Üzerinden TEOG Sonuçları Ekranı MEB E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi TEOG nedeniyle ziyaretçi akınına uğruyor. Sistem üzerinden TEOG sınavı sonuçlarını sorgulamak için ilgili bağlantıları ve açıklanan sonuçlar sonrası işin uzmanından değerlendirmeler haberimizde.
E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Üzerinden TEOG Sonuçları Ekranı
11:14
E-Okul Veli Bilgilendirme Sisteminde TEOG Sonuçları Yoğunluğu E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi şu günlerde TEOG sınav sonuçlarının açıklanmasıyla öğrenci ve velilerin akınına uğradı. Rutin olarak çok sık ziyaret edilen E-Okul VBS üzerinde şu sıralar TEOG sınav sonuçları yoğunluğu yaşanıyor.
E-Okul Veli Bilgilendirme Sisteminde TEOG Sonuçları Yoğunluğu
11:06
Milli Eğitim Bakanlığı TEOG Sonuçlarına Erişimi Açtı (E-Okul) MEB TEOG sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından uzmanlar TEOG sınavını ve öğrencilerin bundan sonraki yol haritaları hakkında değerlendirmelerde bulundular.
Milli Eğitim Bakanlığı TEOG Sonuçlarına Erişimi Açtı (E-Okul)
11:04
MEB TEOG Sınavı Sonuçları Sonrası Uzman Görüşleri MEB TEOG sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından uzmanlar TEOG sınavını ve öğrencilerin bundan sonraki yol haritaları hakkında değerlendirmelerde bulundular.
MEB TEOG Sınavı Sonuçları Sonrası Uzman Görüşleri
18:17
Bahar Dönemi Yatay Geçişte Öğrencileri Neler Bekliyor? Yüksek Öğretim Kurulu’nun (YÖK) 2014-2015 Eğitim Öğretim yılı bahar döneminde, öğrencilere yatay geçiş hakkı vermesini değerlendiren eğitim yazarı Burak Kılanç, kurulun son sözü üniversitelerin yetkili kurullarına bıraktığını ve üniversitenin almış olduğu kararla merkezi yerleştirme puanı ile şubat ayında yerleştirme kabul etmeme hakkı olacağını belirtti.
Bahar Dönemi Yatay Geçişte Öğrencileri Neler Bekliyor?
13:46
YÖK Öğrencilere Yatay Geçiş Hakkı Tanıdı, Yatay Geçiş Nasıl Olacak ? YÖK binlerce üniversite öğrencisini yakından ilgilendiren bir karara imza attı. YÖK, 2014 - 2015 Eğitim Öğretim yılı bahar döneminde öğrencilere yatay geçiş hakkı tanıdı.
YÖK Öğrencilere Yatay Geçiş Hakkı Tanıdı, Yatay Geçiş Nasıl Olacak ?
11:48
Üniversite Öğrencilerine Bahar Döneminde Yatay Geçiş Hakkı YÖK, 2014-2015 Eğitim Öğretim yılı bahar döneminde öğrencilere yatay geçiş hakkı tanıdı.
Üniversite Öğrencilerine Bahar Döneminde Yatay Geçiş Hakkı
19:37
Ösys Başvuruları 2015 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi'ne başvuru işlemleri 19 Ocak'ta sona erecek.
16:35
ÖSYM'den Şahan'a Soğuk Duş Komedyen Şahan Gökbakar'ın Recep İvedik filminin KPSS'de soru oldu iddiasının doğruyu yansıtmadığı ortaya çıktı.
ÖSYM'den Şahan'a Soğuk Duş
10:51
YGS'ye Başvururken Alan Bilgisi ve Kodlara Dikkat Nişantaşı Üniversitesi İcra Kurulu Üyesi Burak Kılanç, 2015 ÖSYS Kılavuzu'ndaki ve sistemdeki değişiklikler hakkında bilgi verdi.
YGS'ye Başvururken Alan Bilgisi ve Kodlara Dikkat
18:13
İzmir'de 3 Bin Kişi Laik Eğitim İçin Yürüdü Gezi Parkı eylemlerinin ardından kurulan Birleşik Haziran Hareketi, İzmir'de "Laik ve bilimsel eğitim için ayaktayız" pankartı açarak yürüyüş yaptı.
İzmir'de 3 Bin Kişi Laik Eğitim İçin Yürüdü
17:51
İzmir'de 3 Bin Kişi, 'Laik ve Bilimsel Eğitim' İçin Yürüdü Gezi Parkı eylemlerinin ardından kurulan Birleşik Haziran Hareketi, İzmir'de 'Laik ve bilimsel eğitim için ayaktayız' pankartı açarak yürüyüş yaptı.
İzmir'de 3 Bin Kişi, 'Laik ve Bilimsel Eğitim' İçin Yürüdü
16:22
E-YDS, Başvuruları Başladı Elektronik Yabancı Dil Sınavına (E-YDS) başvurular, saat 14.00'te başlayacak.
E-YDS, Başvuruları Başladı
11:55
Bu Yıl Üniversiteye Girmek İçin Yalnızca ÖSYM'ye 515 Lira Ödemek Gerekiyor! Bu yıl üniversiteye girmek için yalnızca ÖSYM’ye 515 lira ücret ödenmesi gerektiğini söyleyen DES Genel Başkanı Gürkan Avcı, “2015 YGS ve LYS sınavlarına müracaat edip başarılı olan bir öğrenci toplamda 515 lira ücret ödemek zorunda kalacak.
Bu Yıl Üniversiteye Girmek İçin Yalnızca ÖSYM'ye 515 Lira Ödemek Gerekiyor!
15:12
Ydus Sonuçları Açıklandı Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2014 YDUS) sonuçları açıklandı.
09:55
E-YDS, Başvuruları Bugün Başlayacak Elektronik Yabancı Dil Sınavına başvurular, saat 14.00'te başlayacak.
E-YDS, Başvuruları Bugün Başlayacak
10:14
Sayıştay'dan Büyük Yolsuzluk Raporu Sayıştay'ın bakanlıklar ve kamu işletmeleriyle ilgili denetim raporları ihalelerdeki usulsüzlükleri, mevzuata aykırı harcamaları tek tek ortaya çıkardı.
Sayıştay'dan Büyük Yolsuzluk Raporu
11:00
ÖSYM YGS İşlem Ekranı, Başvurular Devam Ediyor ÖSYM'den merakla beklenen YGS başvuru tarihleri nihayet açıklandı. 2015 YGS başvuru tarihleri 5 Ocak tarihi itibariyle başladı. 19 Ocak Pazartesi mesai bitimine kadar devam edecek. YGS başvuru ücretleri ise anlaşmalı bankalara yatırılacak. ÖSYM YGS başvuru formu ve kılavuzuna haberimizden ulaşabilirsiniz.
ÖSYM YGS İşlem Ekranı, Başvurular Devam Ediyor
10:59
ÖSYM YGS başvuruları başladı ÖSYM'den merakla beklenen YGS başvuru tarihleri nihayet açıklandı. 2015 YGS başvuru tarihleri 5 Ocak tarihi itibariyle başladı. 19 Ocak Pazartesi mesai bitimine kadar devam edecek. YGS başvuru ücretleri ise anlaşmalı bankalara yatırılacak. ÖSYM YGS başvuru formu ve kılavuzuna haberimizden ulaşabilirsiniz.
ÖSYM YGS başvuruları başladı
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 18:41:28. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ÖSYM HABERLERİ
[Hata Bildir]