SON DAKİKA ÖSYM HABERLERİ

Son Dakika Ösym Haberleri

 • 13:312016 LYS sınav tarihleri, hangi sınav ne zaman?2016 LYS sınav tarihleri, hangi sınav ne zaman?2016 LYS sınav tarihleri, hangi sınav ne zaman? 2016 LYS sınav tarihleri ve LYS sınavı öncesinde öğrencilerin bilmesi gereken bazı önemli kurallar.
 • 11:45KPSS başvuru tarihleri, ÖSYM KPSS başvurularıKPSS başvuru tarihleri, ÖSYM KPSS başvurularıÖSYM Kpss başvuru tarihleri, son başvuru günü ne zaman? Merakla beklenen KPSS başvuru tarihleri belli oldu. ÖSYM tarafından her yıl başından önce açıklanan ÖSYM sınav takviminde KPSS başvuru tarihleri ile diğer sınav tarihleri de yer alıyor.
 • 10:24Yds Başvuruları Yarın BaşlıyorYabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) ilkbahar dönemi başvuruları yarın başlayacak.
 • 10:09Ombudsmana En Çok Şikayet Ankara'dan'ombudsmanlık' olarak da bilinen Kamu Denetçiliği Kurumu'na 2014 yılında 5 bin 639 şikayet yapılırken, en çok şikayet Ankara ve İç Anadolu Bölgesi'nden geldi.
 • 16:08ÖSYM Adaylar İçin Eğitim Filmi HazırladıÖSYM Adaylar İçin Eğitim Filmi HazırladıGörüntü Dökümü: Tanıtım filmi ÖSYM adaylar için eğitim filmi hazırladı ÖSYM, üniversite sınavına girecek adayları bilgilendirmek için, Nobel Ödüllü bilin insanı Sancar'ın da yer aldığı eğitim filmi hazırladı ÖSYM, üniversite sınavına girecek adayları bilgilendirmek için, 2015 Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar'ın da yer aldığı eğitim filmi hazırladı.
 • 13:41YDS sınavı başvuruları, YDS başvuru tarih aralığıYDS sınavı başvuruları, YDS başvuru tarih aralığıYDS sınavı başvuruları, YDS başvuru tarih aralığı. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı 2016-YDS İlkbahar Dönemi başvuruları 3 Şubat Çarşamba günü başlıyor.
 • 13:39ÖSYM Kpss başvuru tarihleri, son başvuru günü ne zaman?ÖSYM Kpss başvuru tarihleri, son başvuru günü ne zaman?ÖSYM Kpss başvuru tarihleri, son başvuru günü ne zaman? Merakla beklenen KPSS başvuru tarihleri belli oldu. ÖSYM tarafından her yıl başından önce açıklanan ÖSYM sınav takviminde KPSS başvuru tarihleri ile diğer sınav tarihleri de yer alıyor.
 • 13:32ÖSYM Adaylar İçin Eğitim Filmi HazırladıÖSYM, üniversite sınavına girecek adayları bilgilendirmek için, 2015 Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar'ın da yer aldığı eğitim filmi hazırladı.
 • 13:13ÖSYM'den Üniversite Adaylarına Animasyonlu UyarıÖSYM'den Üniversite Adaylarına Animasyonlu UyarıÖSYM, üniversite adaylarını sınavda uymaları gereken kurallar konusunda animasyon filmi ile uyardı.
 • 13:57Düzeltme"2016 Sınav Koordinatörleri İstişare Toplantısı Sona Erdi" Haberimizde Yer Alan "Sona Erdi"...ÖSYM Başkanlığı tarafından düzenlenen "2016 Sınav Koordinatörleri İstişare Toplantısı" yarın sona erecek.
 • 12:402016 Sınav Koordinatörleri İstişare Toplantısı" Sona ErdiÖSYM Başkanlığı tarafından düzenlenen "2016 Sınav Koordinatörleri İstişare Toplantısı"nın devam ettiği bildirildi.
 • 14:36E-YDS işlemleri, ÖSYM E-YDS başvuru tarihleriE-YDS işlemleri, ÖSYM E-YDS başvuru tarihleriE-YDS işlemleri, ÖSYM E-YDS başvuru tarihleri. ÖSYM merakla beklenen e-YDS işlemleri ve başvurular öncesinde tüm detaylar haberimizde. e-YDS başvuru tarihleri, başvurular öncesinde bilinmesi gerekenler..
 • 13:21CHP'den ÖSYM Sınavlarına Girecek Öğrenciler İçin Kanun TeklifiChp, sınav giriş belgesini gösteren öğrencilerin toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanması için kanun teklifi verdi.
 • 16:392016 KPSS başvuru tarihleri, ÖSYM KPSS2016 KPSS başvuru tarihleri, ÖSYM KPSS2016 KPSS başvuru tarihleri. KPSS yeni dönem konu dağılımı ve ÖSYM KPSS tarafından 2016 sınavları hakkında duyurular.
 • 13:52ÖSYM e-YDS başvuruları ne zaman, e-YDS tarihleriÖSYM e-YDS başvuruları ne zaman, e-YDS tarihleriÖSYM e-YDS başvuruları ne zaman? e-YDS tarihleri ve başvuru öncesi tüm merak edilenler. Başvuru tarihleri ve e-YDS başvuruları öncesi ÖSYM tarafından adaylar için yapılan önemli açıklamalar.
 • 13:52E-YDS işlemleri, ÖSYM E-YDS başvuru tarihleriE-YDS işlemleri, ÖSYM E-YDS başvuru tarihleriE-YDS işlemleri, ÖSYM E-YDS başvuru tarihleri. ÖSYM merakla beklenen e-YDS işlemleri ve başvurular öncesinde tüm detaylar haberimizde. e-YDS başvuru tarihleri, başvurular öncesinde bilinmesi gerekenler..
 • 15:37ÖSYM e-YDS başvuruları ne zaman, e-YDS tarihleriÖSYM e-YDS başvuruları ne zaman, e-YDS tarihleriÖSYM e-YDS başvuruları ne zaman? e-YDS tarihleri ve başvuru öncesi tüm merak edilenler. Başvuru tarihleri ve e-YDS başvuruları öncesi ÖSYM tarafından adaylar için yapılan önemli açıklamalar.
 • 15:32E-YDS işlemleri, ÖSYM E-YDS başvuru tarihleriE-YDS işlemleri, ÖSYM E-YDS başvuru tarihleriE-YDS işlemleri, ÖSYM E-YDS başvuru tarihleri. ÖSYM merakla beklenen e-YDS işlemleri ve başvurular öncesinde tüm detaylar haberimizde. e-YDS başvuru tarihleri, başvurular öncesinde bilinmesi gerekenler..
 • 15:28ÖSYM e-YDS başvurularını erişime açtı, e-YDS işlemleriÖSYM e-YDS başvurularını erişime açtı, e-YDS işlemleriÖSYM e-YDS başvurularını erişime açtı, ÖSYM e-YDS işlemleri ve başvurular öncesinde tüm detaylar haberimizde. e-YDS başvuru tarihleri, başvurular öncesinde bilinmesi gerekenler..
 • 14:28E-Yds 2016/2 İngilizce Alanında 13 Şubat'ta Yapılacake-YDS 2016/2 İngilizce alanında, 13 Şubat'ta Ankara, İstanbul ve İzmir’deki e-sınav uygulama binalarında yapılacak.
 • 10:57Diyanet Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2016)Diyanet Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2016)2016 Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı başvuruları başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) kapsamında 2 Mart tarihinde yapılacak olan Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (DİB-MBSTS) başvurularının nasıl yapılacağını, başvuru ekranını ve tarihlerini haberimizden görebilirsiniz. İşte ÖSYM DİB-MBSTS 2016 sınav başvuru işlemleri.
 • 18:23Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri Yeniden DüzenlendiÖSYM Yönetim Kurulu'nca, yabancı dil sınavları eşdeğerlikleri yeniden düzenlendi.
 • 15:25Türk Diyanet Vakıf-sen Şube Başkanı Adem Çavuşoğulları AçıklamasıTürk Diyanet Vakıf-Sen Şube Başkanı Adem Çavuşoğulları, Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) sınavının müracaat işlemlerinin 28 Ocak-08 Şubat 2016 tarihleri arasında yapılacağını belirterek, "MBSTS sınavlarının görevliye bir faydasının olmadığını, görevliyi rencide ettiğini, sınav stresinden ve maddi külfetinden başka bir getirisinin olmadığı kanaatini taşıyoruz.
 • 15:14Diyanet ve ÖSYM'ye Mbsts Tepkisi: Din Görevlisine Eziyet Etmekten VazgeçilmeliTürkiye Diyanet ve Vakfı Hizmetleri Kamu Görevlileri Sendikası Kayseri Şubesi Başkanı Adem Çavuşoğulları, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı'nı (MBSTS) kaldırmasını istedi.
 • 13:25Önür: "Mesleki Bilgi Seviye Tespit Sınavı Kökten Kaldırılmalıdır"?Türk Diyanet Vakıf-Sen Van Şube Başkanı Ferit Önür, Mesleki Bilgi Seviye Tespit Sınavı’nın kökten kaldırılması gerektiğini söyledi.
 • 09:22KPSS Sınavının Öne AlınmasıUludağ Üniversitesi (UÜ) İnegöl Meslek Yüksekokulu (MYO) öğretim görevlisi ve kariyer rehberlik uzmanı Tolga Bahadır Şimşek, KPSS sınavının öne alınmasına ilişkin, "Sınav geçtiğimiz yıllara göre bu yıl daha erken bir tarihte olacak.
 • 14:392016 ÖSYM YGS başvuru tarihleri, YGS için son gün ne zaman2016 ÖSYM YGS başvuru tarihleri, YGS için son gün ne zaman2016 yılı YGS başvuruları tarihleri ve YGS başvuruları öncesi tüm detaylar. Üniversiteye girişteki birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) başvurular başladı. 2016 YGS son başvuru tarihi ne zaman bitiyor sona eriyor.
 • 13:51Yusuf Adli: Yusuf Adli: "Sınav Çilesine Son Verin"Din-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Adli, 2 Nisan 2016 tarihinde 34 sınav merkezinden yapılacak olan Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı’nın (2016-DİB-MBSTS) din görevlilerine çile olmaya başladığını ve personelin mağdur olacağını söyledi.
 • 19:04Engelli Vatandaşlar İçin Kurs AçıldıEngelli Vatandaşlar İçin Kurs AçıldıBingöl Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu, EKPSS kursu açtı.
 • 16:11Diyanet Personelinin Meslek Bilgisini Tespit İçin ÖSYM Sınav YapacakDiyanet İşleri Başkanlığı, kadrolu ve sözleşmeli personelinin katılabileceği mesleki bilgiler tespit sınavı yapacak.
 • 16:032016 ÖSYM YGS başvuru tarihleri, YGS için son gün ne zaman2016 ÖSYM YGS başvuru tarihleri, YGS için son gün ne zaman2016 yılı YGS başvuruları tarihleri ve YGS başvuruları öncesi tüm detaylar. Üniversiteye girişteki birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) başvurular başladı. 2016 YGS son başvuru tarihi ne zaman bitiyor sona eriyor.
 • 15:17AÖF Sınavında Aynı Soruyu 2 Kez SordularAÖF Sınavında Aynı Soruyu 2 Kez SordularHafta sonu yapılan Açıköğretim sınavında "mükerrer soru" sorulduğu ortaya çıktı. Uzmanlar, sorunun iptal edileceği görüşünde.
 • 13:51İktidara, 'Ösym, Hükümete Yakın Sendikalara Üye Öğretmenleri Kayırıyor' TepkisiCHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya, "ÖSYM'nin yaptığı yarışma sınavlarında hükümete yakın olan sendikalara üye öğretmenler mi görevlendiriliyor?
 • 18:26Bakan Öğrencilere Karne DağıttıBakan Öğrencilere Karne Dağıttı(Geniş haber) BAKAN ÖĞRENCİLERE KARNE DAĞITTI Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı: (Diyarbakır'daki okula saldırı) ". Bunun artık her hangi bir değerle, her hangi bir siyasi, kültürel, ideoloji, din, her ne ise, her hangi bir gerekçe ile ger eklendirilebilecek olay değil. Bu tam bir vahşet, Bu tek örnek de değil." Haber-Kamera: Cengiz ÇOBAN/ İstanbul DHA Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İstanbul Beykoz'daki Güzelcehisar İlkokulu'nda öğrencilerin karnelerini dağıttı Karne dağıtım törenine Bakan Avcı'nın yanı sıra İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız da katıldı.
 • 17:07Geniş Haber) Bakan Öğrencilere Karne DağıttıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İstanbul Beykoz'daki Güzelcehisar İlkokulu'nda öğrencilerin karnelerini dağıttı Karne dağıtım törenine Bakan Avcı'nın yanı sıra İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız da katıldı.
 • 16:32Ygs Başvuru Süresi Sur, Dargeçit, Nusaybin,cizre, İdil, Silopi'de Uzatıldı06 Ocak 2016 tarihinde başlayan 2016 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemine (ÖSYS) başvuru işlemleri 21 Ocak 2016 tarihinde tamamlandı.
 • 16:25Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanan İlçelerde Ygs Başvuru Süresi UzatıldıÖSYM Yönetim Kurulu, sokağa çıkma yasağı uygulanan Diyarbakır-Sur, Mardin-Dargeçit, Mardin-Nusaybin, Şırnak-Cizre, Şırnak-İdil, Şırnak-Silopi ilçelerinde görevli kamu görevlileri ile buralarda ikamet eden diğer adaylar için Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) başvuru süresini 10 Şubat 2016'ya kadar uzattı.
 • 16:06Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Akabe Camisi'nde kıldığı cuma namazının ardından çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 • 15:15Zirve'de Ygs TatbikatıZirve'de Ygs TatbikatıZirve Üniversitesi tarafından düzenlenen Öğrenci Değerlendirme Sınavında (ÖDS) bir araya gelen öğrenciler Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) tatbikatı yaptı.
 • 14:32Emniyet'ten Sınva UyarısıErzurum Emniyet Müdürlüğü’nce hafta sonu açık öğretim sınavlarının yapılacağı belirtilerek gürültü kirliliği yapılmaması hususunda uyarıda bulunuldu.
 • 13:592016 ÖSYM YGS başvuru tarihleri, YGS için son gün ne zaman2016 ÖSYM YGS başvuru tarihleri, YGS için son gün ne zaman2016 yılı YGS başvuruları tarihleri ve YGS başvuruları öncesi tüm detaylar. Üniversiteye girişteki birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) başvurular başladı. 2016 YGS son başvuru tarihi ne zaman bitiyor sona eriyor.
 • 13:55ÖSYM 2016 yılı sınav takvimi (Yeni dönem ÖSYM)ÖSYM 2016 yılı sınav takvimi (Yeni dönem ÖSYM)ÖSYM yönetimi olarak ilk kez, ÖSYM Sınav Takvimi 2016 ve takvimde yer alan sınavların hangi tarihlerde ve kaç gün içerisinde açıklanacağını gösteren 2016 Sonuç Açıklama Takvimi'ni açıkladı..
 • 13:23Bakan Avcı: Güneydoğu'da Öğrencileri Mağdur Etmeyecek Ysg Düzenlemesi YapılacakBakan Avcı: Güneydoğu'da Öğrencileri Mağdur Etmeyecek Ysg Düzenlemesi YapılacakMillî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Güneydoğu’da sokağa çıkma yasağının uygulandığı bazı illerde YGS sınavına başvuracak öğrencilerin ve vatandaşların mağdur edilmeyeceği yönünde bir düzenleme yapılacağını söyledi.
 • 12:39Milli Eğitim Bakanı Avcı - Diyarbakır'daki PatlamaMilli Eğitim Bakanı Avcı - Diyarbakır'daki PatlamaGörüntü Dökümü: Milli Eğitim Bakanı Avcı'nın konuşması Milli Eğitim Bakanı Avcı: "(Diyarbakır'da karne dağıtılırken patlama) Bu tam bir vahşet. Bu, tek örnek de değil. Daha önce pek çok okulumuza benzer saldırılar yapıldı ve biz zaten bu nedenle özellikle Cizre ve Silopi'deki okullarımızı tatil edip, öğretmenlerimizi hizmet içi eğitime alırken, istihbarat birimlerimiz bu tür saldırıların yapılabileceğine dair ön bilgiler verdikleri için bunu yapmıştık. Öncelikle bütün çocuklarımıza, o okuldaki öğrencilerimize, öğretmenlerimize, vatandaşlarımıza 'geçmiş olsun' diyorum.
 • 12:37Milli Eğitim Bakanı Avcı AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde karne dağıtımı sırasındaki patlamaya ilişkin, "Bu tam bir vahşet. Bu, tek örnek de değil. Daha önce pek çok okulumuza benzer saldırılar yapıldı ve biz zaten bu nedenle özellikle Cizre ve Silopi'deki okullarımızı tatil edip, öğretmenlerimizi hizmet içi eğitime alırken, istihbarat birimlerimiz bu tür saldırıların yapılabileceğine dair ön bilgiler verdikleri için bunu yapmıştık. Öncelikle bütün çocuklarımıza, o okuldaki öğrencilerimize, öğretmenlerimize, vatandaşlarımıza 'geçmiş olsun' diyorum.
 • 11:46Bakan Avcı: Karne Dağıtımı Sırasında Yapılan Saldırı Tam Bir VahşetBakan Avcı: Karne Dağıtımı Sırasında Yapılan Saldırı Tam Bir VahşetMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Diyarbakır'da karne dağıtımı sırasında bir okula atılan patlayıcı sonucu 5 öğrencinin yaralandığı saldırıyı vahşet olarak değerlendirdi.
 • 09:59Ygs'de Sınav Ücreti Ödeme İşlemlerinde Son GünÜniversiteye girişteki birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) başvuru yapan adayların ücretlerini yatırmaları için verilen süre bugün bitecek.
 • 18:10Özlem Balcı: Emine Erdoğan'ı Oynayacağım Diye Linç EdildimÖzlem Balcı: Emine Erdoğan'ı Oynayacağım Diye Linç EdildimCumhurbaşkanı Erdoğan'ın hayatını anlatacak filmde Emine Hanım'ı canlandıracak olan Balcı, gelen tepkilere aldırmıyor.
 • 17:55MEB 71 Öğretmenin İşine Son Verdi, Binlerce Öğretmenin Diploması Yeniden İncelenecekMEB 71 Öğretmenin İşine Son Verdi, Binlerce Öğretmenin Diploması Yeniden İncelenecekMEB, sahte diplomayla öğretmenlik yaptığı belirlenen 71 kişinin görevine son verdi. Son 16 yılda atanan tüm öğretmenlerin diplomaları tek tek incelenecek.
 • 15:52Ösym, 23 Ocak'taki E-Yds İçin Deneme Sınavı HazırladıÖSYM tarafından 23 Ocak 2016 tarihinde saat 14.00’te yapılacak olan Elektronik Yabancı Dil Sınavına (e-YDS) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlandı.