SON DAKİKA ÖSYM HABERLERİ

Son Dakika Ösym Haberleri

 • 14:08 Urfa'ya 56 Mühendis İle 25 Veteriner Alınacak Urfa'ya 56 Mühendis İle 25 Veteriner Alınacak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı kadrosuna Şanlıurfa'da 30 Ziraat Mühendisi, 25 Veteriner, 20 Gıda Mühendisi, 4 Harita Mühendisi,2 Su Ürünleri Mühendisi alınacak.
 • 09:47 Tek Şifreyle E-Devlet'ten ÖSYM'ye Giriş İmkânı Tek Şifreyle E-Devlet'ten ÖSYM'ye Giriş İmkânı Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, söz konusu hizmet, e-Devlet kapısı kullanıcılarının Türksat tarafından sunulan güvenilir kimlik doğrulama altyapısından geçerek, ÖSYM sistemlerine ulaşmalarına ve sahip oldukları yetkiler çerçevesinde söz konusu sistemleri sorunsuz kullanabilmelerine imkan veriyor.
 • 23:39 Türksat ile ÖSYM Arasında 'Tek Şifre' Anlaşması Türksat ile ÖSYM Arasında 'Tek Şifre' Anlaşması Türksat ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’nın (ÖSYM) işbirliğiyle uygulanmaya başlanan tek şifre uygulaması, e-Devlet kullanıcılarının aynı şifreyi kullanarak ÖSYM sistemlerine girişini sağlayacak.
 • 20:39 Türksat ile ÖSYM Arasında İş Birliği Türksat AŞ ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) işbirliğiyle kullanıma açılan tek şifreyle giriş uygulaması, e-Devlet Kapısı kullanıcılarının, ayrı bir şifreye ihtiyaç duymaksızın, ÖSYM sistemlerine girişini sağlayacak.
 • 15:47 E-Yds Başvuruları Başladı E-Yds Başvuruları Başladı ÖSYM'den yapılan duyuruya göre, 14 Mayıs'ta Ankara, İstanbul ve İzmir'deki uygulama binalarında yapılacak e-YDS saat 14.00'te başlayacak ve 2.5 saat (150 dakika) sürecek.
 • 14:31 TUS ve Sts Yerleştirme Sonuçları Açıklandı ÖSYM'nin internet sayfasında yer alan duyuruya göre, 2016-Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) İlkbahar Dönemi ve 2016-Tıp Doktorluğu Seviye Tespit Sınavı (STS) yerleştirme işlemleri tamamlandı.
 • 13:58 TUS ve STS sonuçları (TUS Yerleştirme) TUS ve STS sonuçları (TUS Yerleştirme) TUS ve STS sonuçları erişime açıldı. 2016-Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı ilkbahar dönemi ve 2016-Tıp Doktorluğu Seviye Tespit Sınavı (STS) ilkbahar dönemi yerleştirme sonuçları açıklandı.
 • 13:57 2016-Tus'ta Üç Soru İptali, Bir Şık Değişikliği 2016-Tus'ta Üç Soru İptali, Bir Şık Değişikliği ÖSYM'nin internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi: "10 Nisan 2016 tarihinde gerçekleştirilen 2016 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı'na (2016-TUS İlkbahar Dönemi) ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış ve itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup Temel Tıp Bilimleri Testi'ndeki 61. sorunun iptal edilmesine, Temel Tıp Bilimleri Testi'ndeki 74. sorunun 'B' olarak girilmiş cevabının 'D' olarak değiştirilmesine, Klinik Tıp Bilimleri Testindeki 9. ve 53. soruların iptal edilmesine karar verildi.
 • 12:14 2016 Ales Sınav Giriş Yerleri Açıklandı Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi sınavı olarak bilinen ALES için geri sayım başladı.
 • 11:52 Ales Giriş Belgeleri İnternette Ales Giriş Belgeleri İnternette 2016-Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2016 ALES- İlkbahar Dönemi) 8 Mayıs Pazar günü yapılacak.
 • 13:41 Engellilerin Yerine Sınava Giren Altı Kişi Yakalandı Muş’ta, ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS)’na usulsüz olarak sahte belge ile başkalarının yerine giren 5 kişi ve bu şahıslara organizatörlük yapan 1 şahıs yakalandı.
 • 12:05 ÖSYM Sistemlerine E-devlet Şifresi ile Girilebilecek ÖSYM Sistemlerine E-devlet Şifresi ile Girilebilecek ÖSYM'nin aday veya görevli şifresi ile giriş yapılan uygulamalarına, e-devlet kapısı üzerinden güvenli giriş yapma özelliği eklendi.
 • 12:01 Ekpss'de "Joker Adaylar" Yakalandı Muş'ta Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) gerçekleştirilen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (EKPSS) başkasının yerine sınava girdikleri tespit edilen 5 kişi ile bu şahıslara organizatörlük yapan kişi gözaltına alındı.
 • 11:47 E-Devlet ile ÖSYM Sistemlerine Girilebilecek E-Devlet ile ÖSYM Sistemlerine Girilebilecek ÖSYM'nin aday işlemleri sistemi, başvuru merkezi işlemleri sistemi, sınav merkezi işlemleri sistemi, kamu kurumları işlemleri sistemi ve görevli işlemleri sistemine artık E-Devlet kapısı üzerinden de ulaşılabilecek.
 • 11:34 Muş'ta Ekpss Jokeri 5 Kişi ile Bir Organizatör Yakalandı Muş Valiliği, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (EKPSS) sahte sınav belgesiyle başkasının yerine girdiği belirlenen 5 kişi ile bir organizatörün yakalandığını açıkladı.
 • 09:19 Laiklik Gösterisinde Gözaltına Alınan 11 Kişi Serbest İzmir’de, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın laiklik konusundaki açıklamalarını protesto ettikten sonra gözaltına alınan 11 kişi emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.
 • 07:57 İzmir'deki İzinsiz Gösteri İzmir'de, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın laiklik konusundaki açıklamalarını protesto etmek isteyen gruptan gözaltına alınan 11 kişi, emniyetteki ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.
 • 07:39 Gözaltına Alınan Göstericiler Serbest Bırakıldı İzmir'de, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın laiklik konusundaki açıklamalarını protesto etmek istedikleri sırada polis müdahalesiyle gözaltına alınan 11 kişi Emniyet Müdürlüğü'ndeki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.
 • 22:18 İzinsiz Yürüyüşe Polis Müdahalesi: 11 Gözaltı İzmir'de, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın laiklikle ilgili açıklamalarını protesto etmek amacıyla yürümek isteyen gruba polis müdahale etti, 11 kişi gözaltına alındı.
 • 21:32 İzmir'de İzinsiz Gösteri Düzenlemek İsteyen Gruba Müdahale İzmir'de, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın laiklik konusundaki açıklamalarını protesto etmek isteyen gruptan 11 kişi gözaltına alındı.
 • 20:54 İzmir'de Laiklik Eyleminde Polise Saldıran Gruba Müdahale İzmir'de Laiklik Eyleminde Polise Saldıran Gruba Müdahale İzmir’de, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın “Laiklik yeni Anayasa’da olmamalıdır” sözleri nedeniyle eylem yapan grup polise saldırınca 12 kişi gözaltına alındı.
 • 14:18 ÖSYM Sınavında 'Joker Aday' Yakalandı ÖSYM Sınavında 'Joker Aday' Yakalandı ÖSYM geçen pazar günü gerçekleştirdiği 2016 Engelli KPSS'de Bitlis'te başkasının yerine sınava girmeye çalışan kişi ile kapıda bekleyen asıl aday yakalandı.
 • 12:07 Ekpss Yapıldı Ekpss Yapıldı EKPSS, 81 il merkezinde saat 10.00'da başladı ve 60 dakika sürdü.
 • 11:53 Ekpss Yapıldı ÖSYM tarafından Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2016-EKPSS) yapıldı.
 • 16:41 Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanan İlçelerde Lys Başvuru Süresi Uzatıldı ÖSYM, başvurular sırasında sokağa çıkma yasağı uygulanan Mardin'in Nusaybin, Hakkari'nin Yüksekova, Diyarbakır'ın Sur, Şırnak'ın İdil, Silopi ve Cizre ilçelerinde ve Şırnak Merkez'de görevli kamu görevlileri ile bu yerleşim yerlerinde ikamet eden diğer adaylar için 2016 Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) başvuru süresini, 3 Mayıs 2016'ya kadar uzattı.
 • 14:45 Sokağa Çıkma Yasağı Olan İllerde Lys Başvurusu İçin Yeni Şans Sokağa Çıkma Yasağı Olan İllerde Lys Başvurusu İçin Yeni Şans ÖSYM Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, sokağa çıkma yasağı uygulanan Mardin'in Nusaybin, Hakkari'nin Yüksekova, Diyarbakır'ın Sur, Şırnak'ın Merkezi ile İdil, Silopi ve Cizre ilçelerinde görevli olup 2016 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçlarına göre YGS puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan kamu görevlileri ile bu yerleşim yerlerinde ikamet eden diğer adaylar, 27 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında bulundukları il/ilçe sınav koordinatörlüklerine giderek sınav başvurularını yapabilecek.
 • 11:55 Sağlık Bakanlığına Personel Yerleştirme Sonuçları Açıklandı Sağlık Bakanlığına Personel Yerleştirme Sonuçları Açıklandı ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının istihdam edeceği, Bakanlık KPSS-2016/3 tercih kılavuzunda yer alan sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme işlemleri tamamlandı.
 • 11:37 Sağlık Bakanlığına Personel Yerleştirme Sonuçları Açıklandı ÖSYM tarafından, Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme (KPSS-2016/3) sonuçları açıklandı.
 • 15:45 E-Yds 2016 Sonuçları Açıklandı E-Yds 2016 Sonuçları Açıklandı 2016 Elektronik Yabancı Dil Sınavının (e-YDS 2016/4) değerlendirme işlemleri tamamlandı.
 • 19:25 KPSS Sorularının Sızdırılmasına İkinci İddianame Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2010 KPSS sorularının sızdırılmasına ilişkin 51 şüpheli hakkında daha iddianame hazırladı.
 • 16:44 Dib-Mbsts Sonuçları Açıklandı Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2016-DİB-MBSTS) sonuçları açıklandı.
 • 16:31 Öğrencilere Lys Desteği Öğrencilere Lys Desteği Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Çaykara Gençlik Merkezi tarafından LYS öğrencilerine yönelik düzenlenen kurslardan 300 öğrenci yararlanıyor.
 • 14:56 Als Sonuçları Açıklandı Türk Silahlı Kuvvetleri Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı (2016-ALS) sonuçları açıklandı.
 • 14:28 Büyükşehir'den Öğrencilere Lys Desteği Büyükşehir'den Öğrencilere Lys Desteği Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) girecek öğrencilere eğitim desteği sunuyor.
 • 13:15 Ekpss Giriş Belgeleri Erişime Açıldı Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (2016-EKPSS) başvuran adayların sınav giriş belgeleri erişime açıldı.
 • 12:36 Yds'de Bir İptal, İki Cevap Değişikliği Yds'de Bir İptal, İki Cevap Değişikliği ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruda, YDS'ye ait madde analizlerinin incelendiği, cevap anahtarlarının kontrollerinin tamamlandığı ve itirazların bilimsel açıdan değerlendirildiği belirtildi.
 • 12:35 Ekpss Giriş Belgeleri İnternette Ekpss Giriş Belgeleri İnternette Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösterenSınava Giriş Belgesini,T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM'ninhttps: //ais.osym.gov.trinternet adresinden öğrenebilirler.
 • 12:15 KPSS şartı aranmayan kadrolar, KPSS olmadan memurluk KPSS şartı aranmayan kadrolar, KPSS olmadan memurluk ÖSYM KPSS dışında bu sınava girmeden memur olunabilen bazı alanlarda var. KPSS şartı aranmayan kadrolar özel sınavlar ile memur alımları yapıyor.
 • 12:13 Yds Sonuçları Açıklandı ÖSYM, 27 Mart 2016'da gerçekleştirilen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2016-YDS İlkbahar Dönemi) sonuçlarını açıkladı.
 • 10:31 ÖSYM sonuç YDS sonuçları 2016 ÖSYM sonuç YDS sonuçları 2016 ÖSYM YDS sonuçları 2016. ÖSYM haftalardır sabırsızlıkla beklenen YDS sonuçlarını açıklıyor. ÖSYM'nin resmi sonuç duyuruları ekranından erişilebilecek YDS sonuçları için aşağıda ilgili bağlantıları ve detaylı bilgilendirmeyi bulabilirsiniz.
 • 10:27 ÖSYM YDS sınav sonuçları sorgulama ekranı ÖSYM YDS sınav sonuçları sorgulama ekranı ÖSYM YDS sınav sonuçları açıklanıyor. ÖSYM günlerdir merakla beklenen YDS sonuçlarını erişime açıyor. Sonuçlara ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanın.
 • 10:01 Yds 2016 Sonuçları Açıklandı Mı? Yds 2016 Sonuçları Açıklandı Mı? Heyecanlı bekleyiş sona eriyor.
 • 14:13 Lys Başvurularında Yarın Son Gün Üniversite adaylarının gireceği Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) başvurular yarın sona erecek.
 • 15:25 2016 KPSS Başvuruları, KPSS başvuru tarihleri 2016 KPSS Başvuruları, KPSS başvuru tarihleri 2016 KPSS Başvuruları, KPSS başvuru tarihleri. 2016 ALES ve KPSS Lisans Başvuruları. 17 Mart 2016 tarihinde başlayan 2016 ALES İlkbahar Dönemi başvuruları 30 Mart 2016 tarihinde sona erip 17 Mart 2016 tarihinde başlayan KPSS Lisans başvuruları ise 31 Mart 2016 tarihinde sona erecektir.
 • 14:36 E-Yds Giriş Belgeleri İnternette E-Yds Giriş Belgeleri İnternette Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgesini, T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM'nin https: //ais.osym.gov.tr internet adresinden edinecekler.
 • 12:53 Bakan Faruk Çelik : 1677 Sözleşmeli Personel Alınacak İstihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli 1111 Mühendis, (550 Ziraat, 400 Gıda, 80 Su Ürünleri, 10 Balıkçılık Teknolojisi, 71 Harita Mühendisi) 566 Veteriner Hekim olmak üzere toplam 1677 sözleşmeli personel alınacaktır" dedi.
 • 12:51 Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına Bin 677 Personel Alınacak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına Bin 677 Personel Alınacak Çelik yaptığı yazılı açıklamada, Bakanlığın taşra teşkilatında ihtiyaç duyulan yerlerde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli 550 ziraat, 400 gıda, 80 su ürünleri, 10 balıkçılık teknolojisi, 71 harita mühendisi ile 566 veteriner hekim olmak üzere toplam bin 677 sözleşmeli personel alınacağını belirtti.
 • 12:36 4+4+4 Sistemi Devam Edecek 4+4+4 Sistemi Devam Edecek" Tekin, 4+4+4 sisteminin Resmi Gazete'de yayımlanmasının 4'üncü yılını doldurması dolayısıyla değerlendirmelerde bulundu.
 • 12:32 Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına Bin 677 Personel Alınacak ANKARA(AA)- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Bakanlığın taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere bin 111'i mühendis, 566'sı veteriner hekim olmak üzere toplam bin 677 sözleşmeli personel alınacağını bildirdi.
 • 11:56 Google'da 'Google'ı Aradık Google'da 'Google'ı Aradık Türkiye'deki internet kullanıcıları, 1 Ocak-31 Mart 2016 döneminde arama motoru Google'da en çok "Facebook", "Youtube", "hava durumu", "Google", "sahibinden", "haber", "eokul", "Hotmail", "Mynet" kelimelerini aradı.