SON DAKİKA ÖSYM HABERLERİ

Son Dakika Ösym Haberleri

 • 10:46KPSS, Öğretmen Atamalarını İkiye BöldüÖğretmen atamaları bu ay içinde gerçekleştirecek. Coğrafya ve sosyal bilimler öğretmenliğinin ataması için de yargı kararı beklenecek
 • 10:04Agü'den Büyük BaşarıAgü'den Büyük BaşarıAbdullah Gül Üniversitesi, tüm bölümlerinde en başarılı ilk 10 üniversite arasında yer aldı.
 • 00:31ÖSYM'den KPSS AçıklamasıÖlçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca, Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) ilişkin kuruma başvuran adayların 400'ünün sınav sonuçlarının, sınavda kullandıkları kitapçıklarla birlikte detaylı şekilde incelendiği ve hiç birinde maddi hata tespit edilmediği bildirildi.
 • 16:15KPSS'de, Coğrafya-sosyal Bilgiler Testleriyle İlgili Açılan DavaTürk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, KPSS'de coğrafya-soyal bilgiler testleriyle ilgili açılan davaya ilişkin, "ÖSYM'nin sorularda hata olup, olmadığını belirlemesi için mahkeme kararını beklemesine gerek yoktur.
 • 09:23Adü Yüzde 99.24 Doluluk Oranıyla Öğrencilerin Tercihi OlduAdü Yüzde 99.24 Doluluk Oranıyla Öğrencilerin Tercihi OlduAdnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) açıklanan yerleştirme sonuçlarının ardından tercih ve doluluk oranıyla Türkiye’de birçok üniversitenin önünde yer aldı.
 • 18:02ÖSYM Başkanı Demir: ÖSYM Başkanı Demir: "Bin 300 Soru İçinden Hatalı Gördüklerimizi İptal Etmiş Durumdayız"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - ÖSYM Başkanı Ömer Demir'in açıklamaları ÖSYM Başkanı Demir: -"Bin 300 soru içinden hatalı gördüklerimizi iptal etmiş durumdayız. Şu aşamada süreçle sınavlarla ilgili telaşa kapılacak, yanlış şeyler yapılıyor algısı oluşturacak herhangi bir durum söz konusu değil"- "Bin 288 soru doğrudur, sadece 12 soruda yazım hataları ve ekol farklılığından kaynaklı yanlışlar var"- "İptal ettiğimiz sorular bir dava konusu olsaydı belki iptal edilmeyebilirdi.
 • 17:02KPSS'de, Coğrafya-sosyal Bilgiler Testleriyle İlgili Açılan DavaÖSYM Başkanlığından yapılan açıklamada, 2015 Kamu Personel Seçme Sınavı'nda (KPSS), coğrafya-sosyal bilgiler testleriyle ilgili açılan davada, yargı mercilerince oluşabilecek muhtemel bir gecikmeye karşı proaktif önlem açısından, atama takvimi konusunda MEB ile koordinasyon ve görüşmelerin devam ettiği bildirildi.
 • 16:57Üniversite adayları İzmir Üniversitesi'ni tercih ettiÖn lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesinde eğitim verdiği fakülte, bölüm ve programlarına her yıl yenilerini ekleyen İzmir Üniversitesi, 2015 LYS sonuçlarına göre öğrenci yerleştirilen kontenjan oranını yüzde 97'ye yükseltti.
 • 16:08ÖSYM Başkanı Demir AçıklamasıÖlçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ömer Demir, 2015 Kamu Personel Seçme Sınavı'nda (KPSS) bin 300 soru içinden hatalı gördükleri 12 soruyu iptal ettiklerini belirterek, "Şu aşamada süreçle sınavlarla ilgili telaşa kapılacak, yanlış şeyler yapılıyor algısı oluşturacak herhangi bir durum söz konusu değil" dedi.
 • 11:28KYK başvuru ve KYK işlemleriKYK başvuru ve KYK işlemleriKYK Başvuru işlemleri. KYK başvuru tarihleri, başvuruların yapılacağı adresler ve KYK başvuruları öncesi hazırlanması gereken evraklar. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yapılan güncel duyurular ve başvurular hakkında detaylar haberler.com'da.
 • 19:13KPSS'de Cevap Kağıtları Erişime AçıldıKamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik ile Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'ne katılan adayların cevap kağıtlarının erişime açıldığı bildirildi.
 • 17:35ÖSYM'den 2015-Kpss ve Öabt Duyurusu2015 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik ile Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'ne (ÖABT) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM aday işlemleri sisteminden açıklandı.
 • 16:23KPSS'de Branş Sıralamaları AçıklandıKamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve öğretmenlik ile Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'ne (ÖABT) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları, ÖSYM'nin aday işlemleri sisteminden açıklandı.
 • 14:55Turizm Eğitimi Almak İsteyen Öğrencilerin İlk Tercihi Aü Turizm Fakültesi OlduTurizm Eğitimi Almak İsteyen Öğrencilerin İlk Tercihi Aü Turizm Fakültesi Oldu2015 yılı merkezi yerleştirme ile öğrenci alan yükseköğretim lisans programları arasında turizm eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercihi Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi’ne ait programlar oldu.
 • 11:59Rektör Coşkun, Üniversite Tercih Sonuçlarını DeğerlendirdiRektör Coşkun, Üniversite Tercih Sonuçlarını Değerlendirdi2015 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (ÖSYS) tercih sonuçlarını değerlendiren Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Bayburt Üniversitesinde lisans düzeyindeki (normal öğretim) kontenjanlarda% 100 doluluk oranına ulaşıldığını belirtti.
 • 09:37KPSS'de 12 Soru İptal EdildiKPSS'de 12 Soru İptal EdildiSonuçları dün açıklanan Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda 12 soru iptal edildi, iki alanla ilgili ise de mahkeme kararı verilmediği için sonuçlar açıklanmadı.
 • 19:59KPSS Sonuçları Açıklandı2015 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik ile Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınav sonuçları açıklandı.
 • 19:47KPSS Sonuçları AçıklandıKPSS Sonuçları Açıklandı2015 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik ile Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınav sonuçları açıklandı.
 • 18:59KPSS Sonuçları Açıklandı4-12 Temmuz tarihleri arasında yapılan 2015 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı sonuçları ÖSYM’nin internet sitesinden açıklandı.
 • 18:57KPSS Sonuçları AçıklandıKPSS Sonuçları Açıklandı4-12 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen KPSS 2015 ve ÖABT sınav sonuçları açıklandı.
 • 17:31Mersin Büyükşehir Belediyesi'nden Öğrencilere BursMersin Büyükşehir Belediyesi’nin, Mersin’de ikamet eden ve 4 yıllık üniversite kazanarak 1. sınıfa başlayacak olan öğrencilere geçen yıl olduğu gibi bu yıl da öğrenim yardımı vereceği bildirildi.
 • 12:23Rektör Coşkun: Rektör Coşkun: "Bayburt Tarihi Bilimsel Araştırmalarla Gün Yüzüne Çıkacak"Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Bayburt Üniversitesi bünyesinde bu yıl açılan İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nin Bayburt tarihini gün yüzüne çıkarak önemli araştırmalara imza atacağını söyledi.
 • 10:55Şifa Üniversitesi'nden Beşinci Yılında Yeni Bir RekorŞifa Üniversitesi'nden Beşinci Yılında Yeni Bir RekorKurulduğu 2010 yılından itibaren her yıl kontenjanlarını yüzde 100 dolduran Şifa Üniversitesi’nde gelenek bozulmadı.
 • 09:41Şifa'dan 5. Yılında Yeni Bir RekorŞifa'dan 5. Yılında Yeni Bir RekorKurulduğu 2010 yılından itibaren her yıl kontenjanlarını yüzde 100 dolduran Şifa Üniversitesi'nde gelenek bozulmadı.
 • 17:06ÖSYM Başkanlığı, 2015-Ylsy Adaylarını UyardıÖSYM Başkanlığı, Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme ve Yerleştirme (2015-YLSY) için tercih yapan/tercih yapacak olan adayları uyardı.
 • 16:15Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'ne Rekor BaşvuruBilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'ne Rekor BaşvuruBilecik Şeyh Edebali Üniversitesine 2015-2016 yılının kayıt döneminde yüzde 98,6’lık orana ulaşarak, rekor bir başvuru gerçekleştirildi.
 • 14:01Sinop Üniversitesi'ni 3 Bin Öğrenci Tercih EttiSinop Üniversitesi'ni 3 Bin Öğrenci Tercih EttiSinop Üniversitesi’ni 3 bin öğrencinin tercih ettiği bildirildi.
 • 13:29Alatarla Köyü 12'inci Geneleksel Piknik Günü Etkinliği YapıldıAlatarla Köyü 12'inci Geneleksel Piknik Günü Etkinliği YapıldıOltu’nun Alatarla köyü 12. geleneksel piknik günü etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.
 • 12:15Ermenek Yangında Ölen İki Kız Kardeş Yan Yana DefnedildiErmenek Yangında Ölen İki Kız Kardeş Yan Yana DefnedildiKaraman'ın Ermenek İlçesi'ne bağlı Kayaönü Köyü'nde evin önündeki otların tutuşmasıyla çıkan ve 3 evi kül eden yangında, birbirlerine sarılarak ölen 19 yaşındaki Fatma Yağız ile kardeşi 18 yaşındaki Gülsüm Yağız, yan yana defnedildi.
 • 12:07Yangında Ölen İki Kız Kardeş, Yan Yana DefnedildiYangında Ölen İki Kız Kardeş, Yan Yana DefnedildiKaraman'da 3 evi kül eden yangında, birbirlerine sarılarak ölen 19 yaşındaki Fatma Yağız ile kardeşi 18 yaşındaki Gülsüm Yağız, yan yana toprağa verildi.
 • 11:36Bin 145 Öğrenci Beyşehir'i Tercih EttiBin 145 Öğrenci Beyşehir'i Tercih EttiKonya’nın Beyşehir ilçesinde bulunan yüksekokul ve fakültelere tercih yapan bin 145 öğrencinin yerleşme hakkı elde ettiği bildirildi.
 • 10:24102 Yardımcı Sağlık Personeli Ataması YapıldıAğrı Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, ÖSYM tarafından, 07.07.2015 tarihinde yapılan 2015/1 atama sonucunda toplamda 102 Yardımcı Sağlık Personeli atamasının yapıldığı bildirdi.
 • 12:01Dgs YapıldıMeslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programları mezunlarının lisans öğrenimine geçişleri için düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (2015-DGS) yapıldı.
 • 18:46Ermenek'te 3 Ev Yandı, Unuttukları Telefonlarını Almaya Giren 2 Kızkardeş ÖldüErmenek'te 3 Ev Yandı, Unuttukları Telefonlarını Almaya Giren 2 Kızkardeş ÖldüErmenek'te 3 ev yandı, unuttukları telefonlarını almaya giren 2 kızkardeş öldü KARAMAN'ın Ermenek İlçesi'ne bağlı Kayaönü Köyü'nde evin önündeki otların tutuşmasıyla çıktığı tahmin edilen ve 3 evi kül eden yangın faciaya neden oldu.
 • 15:11Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Mete AçıklamasıYalova İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, "LYS yerleştirme oranının da bu yıl ilde daha yüksek sonuçlar aldığımız kanısındayım" dedi.
 • 12:56Dgs Yarın YapılacakMeslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programları mezunlarının lisans öğrenimine geçişleri için düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (2015-DGS), yarın yapılacak.
 • 12:54Yanan Evde Unuttukları Telefonlarını Almaya Giren 2 Kardeş ÖldüYanan Evde Unuttukları Telefonlarını Almaya Giren 2 Kardeş ÖldüErmenek'te otların tutuşmasıyla çıktığı tahmin edilen ve 3 evi kül eden yangında evde unuttukları telefonları almak için içeri giren iki kız kardeş can verdi.
 • 12:04Amasya Üniversitesi'nde Rekor Doluluk OranıAmasya Üniversitesi'nde Rekor Doluluk OranıAmasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, bu yıl üniversitedeki 5 bin 66 kişilik öğrenci kontenjanının 4 bin 985’inin dolduğunu açıkladı.
 • 11:12İzmir Üniversitesi Yerleştirilen Kontenjan Oranını Yüzde 97'ye Çıkardıİzmir Üniversitesi Yerleştirilen Kontenjan Oranını Yüzde 97'ye ÇıkardıÖn lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesinde öğretim yapan fakülte, bölüm ve programlarına her yıl yenilerini ekleyen İzmir Üniversitesi, 2015 LYS sonuçlarına göre öğrenci yerleştirilen kontenjan oranını yüzde 97’ye yükseltti.
 • 09:56Gediz Üniversitesi'ni Bin 720 Öğrenci Tercih Etti, Yüzde 99 Doluluğa UlaşıldıGediz Üniversitesi'ni Bin 720 Öğrenci Tercih Etti, Yüzde 99 Doluluğa UlaşıldıGediz Üniversitesi, çıtayı daha da yukarıya taşıdı.
 • 17:08Emniyetten Sınav UyarısıErzurum Emniyet Müdürlüğü’nden yazılı bir açıklama yapılarak önümüzdeki Pazar günü yapılacak olan DGS sınavı nedeniyle gürültü kirliliği yapılmaması hususunda vatandaşlar uyarıldı.
 • 16:35Başkan Çalışkan'dan Üniversiteyi Kazanan Öğrencilere MesajBaşkan Çalışkan'dan Üniversiteyi Kazanan Öğrencilere MesajHisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, üniversiteyi kazanan öğrencilere hitaben bir mesaj yayınladı.
 • 16:05Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Çarşamba akşamı Sayın Obama'yla da bir görüşmemiz oldu.
 • 15:343 Bin 877 Öğrenci Bingöl'ü Tercih Etti3 Bin 877 Öğrenci Bingöl'ü Tercih EttiMilyonlarca öğrencini merakla beklediği 2015 LYS yerleştirme sonuçları açıklandı.
 • 13:30Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Koncuk AçıklamasıTürkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türk Eğitim-Sen olarak, 2015 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sosyal bilgiler öğretmenliği alan sorularından hatalı olduğu tespit edilen 1, 12, 31 ve 35. sorunun iptali istemiyle dava açtıklarını bildirdi.
 • 12:21Kütahya Sem Dil Okulları'nın Büyük BaşarısıKütahya Sem Dil Okulları'nın Büyük BaşarısıKütahya Sem Dil Okulları’nın İngilizce Öğretmeni Musa Dağ, öğrencilerinin, ÖSYM sonuçlarından büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade etti.
 • 10:01Hatalı 4 Soru Gerekçesiyle ÖSYM Aleyhinde Dava AçıldıTürkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen, 12 Temmuz 2015 tarihinde gerçekleştirilen 2015 yılı KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Alan Soruları soru kitapçığında hatalı olduğu tespit edilen 1, 12, 31 ve 35. sorular için dava açıldığını bildirdi.
 • 09:53LYS Sonuçları, ÖSYM LYS yerleştirme sonuçlarıLYS Sonuçları, ÖSYM LYS yerleştirme sonuçlarıLYS Sonuçları, ÖSYM LYS yerleştirme sonuçları sorgulama ekranı. 1 milyonu aşkın öğrencinin beklediği LYS sonuçları açıklandı. Üniversitelerin lisans ve ön lisans programlarında 38 bin 789 kontenjan boş kaldı.
 • 02:18Üniversite Yerleştirmelerinde Binlerce Kontenjan Boş KaldıÜniversite Yerleştirmelerinde Binlerce Kontenjan Boş Kaldı1 milyonu aşkın öğrencinin beklediği LYS sonuçları açıklandı. Üniversitelerin lisans ve ön lisans programlarında 38 bin 789 kontenjan boş kaldı.
 • 00:21Üniversitelere Yerleştirme Sonuçları AçıklandıÜniversitelere yerleştirme sonuçları açıklandı.