SON DAKİKA ÖSYM HABERLERİ

Son Dakika Ösym Haberleri

 • 12:18 Rektör Korkmaz Bir Yılını Değerlendirdi Rektör Korkmaz Bir Yılını Değerlendirdi Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz rektörlük görevinin bir yılını değerlendirdi.
 • 09:34 Şüpheli Adaylara Sınav Tekrarı Şüpheli Adaylara Sınav Tekrarı EĞİTİMDE birçok yenilik getiren 'Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'na göre, tüm öğrenci barınma hizmeti veren kurumların işyeri açma, çalışma ruhsatı ve denetimi bakanlık tarafından yapılacak.
 • 20:03 KPSS Sorularının Sızdırılması Davası Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) 2010 sorularının sızdırılmasına ilişkin, 230 sanığın "Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olmak, resmi belgede sahtecilik ve kamu zararına dolandırıcılık" suçlarından yargılandığı davada, tutuklu 31 sanığın tamamının, yurt dışı çıkış yasağı konularak tahliyesine karar verildi.
 • 16:52 ALES Sonuçları 2016, ÖSYM Beklenen sonuçları açıkladı ALES Sonuçları 2016, ÖSYM Beklenen sonuçları açıkladı ALES Sonuçları 2016, ÖSYM Beklenen sonuçları açıkladı. ÖSYM yaptığı duyuru da ALES sınav sonuçlarını açıklandığını dile getirdi. TC kimlik numaranız ve de sistemde kayıtlı şifreniz ile https://ais.osym.gov.tr/ adresinden ALES sonucunuzu sorgulayabileceksiniz...
 • 16:51 2016 KPSS sınav sonuçları açıklanma tarihi 2016 KPSS sınav sonuçları açıklanma tarihi 2016 KPSS sınav sonuçları açıklanma tarihi . Milyonlarca memur adayının beklediği KPSS sınav sonuçları açıklanma tarihi belli oldu. 22 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilen 2016 KPSS'de toplam 120 soru sorulmuştu. Bu soruların cevapları ÖSYM tarafından verildi. İşte KPSS sonuçlarının açıklanma tarihi...
 • 16:44 E-Yds Başvuruları Başladı E-Yds Başvuruları Başladı Adaylar sınav ücretini, sınava başvuru tarihleri içinde ÖSYM'nin internet sayfasında yer alan 'ÖDEMELER' alanından kredi/banka kartı ile yatırabilir.
 • 14:57 KPSS Sorularının Sızdırılması Davası Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, 2010 KPSS sorularının sızdırılmasına ilişkin 31'i tutuklu 230 kişi hakkında "Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) kurucusu, yöneticisi ve üyesi olmak, resmi belgede sahtecilik, kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık" suçlarından açılan davada tutuksuz sanıkların savunmalarının alınmasına devam ediliyor.
 • 11:25 KPSS Sorularının Sızdırılması Davası Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 2010 KPSS sorularının sızdırılmasına ilişkin 31'i tutuklu 230 kişi hakkında "Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) kurucusu, yöneticisi ve üyesi olmak, resmi belgede sahtecilik, kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık" suçlarından açılan davanın 12'nci celsesi başladı.
 • 17:38 ALES Sonuçları 2016, ÖSYM Beklenen sonuçları açıkladı ALES Sonuçları 2016, ÖSYM Beklenen sonuçları açıkladı ALES Sonuçları 2016, ÖSYM Beklenen sonuçları açıkladı. ÖSYM yaptığı duyuru da ALES sınav sonuçlarını açıklandığını dile getirdi. TC kimlik numaranız ve de sistemde kayıtlı şifreniz ile https://ais.osym.gov.tr/ adresinden ALES sonucunuzu sorgulayabileceksiniz...
 • 17:37 ALES Sınav sonuçları, 2016 ALES Sonuç ekranı ALES Sınav sonuçları, 2016 ALES Sonuç ekranı Binlerce öğrencinin merakla beklediği İlkbahar ALES sonuçları az önce açıklandı. ÖSYM yaptığı duyuru da ALES sınav sonuçlarını açıklandığını dile getirdi. TC kimlik numaranız ve de sistemde kayıtlı şifreniz ile https://ais.osym.gov.tr/ adresinden ALES sonucunuzu sorgulayabileceksiniz...
 • 17:04 2016 Bahar Dönemi ALES Sonuçları Açıklandı 2016 Bahar Dönemi ALES Sonuçları Açıklandı ÖSYM, 8 Mayıs'ta uygulanan 2016 ALES ilkbahar dönemi sonuçlarının açıklandığını duyurdu.
 • 16:57 Ales Sonuçları Açıklandı Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonuçları açıklandı.
 • 11:12 2016 KPSS sınav sonuçları açıklanma tarihi 2016 KPSS sınav sonuçları açıklanma tarihi 2016 KPSS sınav sonuçları açıklanma tarihi . Milyonlarca memur adayının beklediği KPSS sınav sonuçları açıklanma tarihi belli oldu. 22 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilen 2016 KPSS'de toplam 120 soru sorulmuştu. Bu soruların cevapları ÖSYM tarafından verildi. İşte KPSS sonuçlarının açıklanma tarihi...
 • 09:51 KPSS Sorularının Sızdırılması Davasına Yarın Devam Edilecek Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 2010 KPSS sorularının sızdırılmasına ilişkin 31'i tutuklu 230 kişi hakkında açtığı davanın görülmesine yarın Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.
 • 09:30 Fbı Tipi Ösym Fbı Tipi Ösym YILDA ortalama 42 sınav yapan Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), sınav güvenlik sistemini yeni baştan düzenliyor.
 • 16:57 2016 KPSS sınav sonuçları açıklanma tarihi 2016 KPSS sınav sonuçları açıklanma tarihi 2016 KPSS sınav sonuçları açıklanma tarihi . Milyonlarca memur adayının beklediği KPSS sınav sonuçları açıklanma tarihi belli oldu. 22 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilen 2016 KPSS'de toplam 120 soru sorulmuştu. Bu soruların cevapları ÖSYM tarafından verildi. İşte KPSS sonuçlarının açıklanma tarihi...
 • 18:50 Eğitim Alanını Düzenleyen Tasarı (5) ÖSYM Başkanlığı'nın yaptığı sınavlarda uygulanacak bazı kurallar yeniden düzenleniyor.
 • 18:46 Eğitim Alanını Düzenleyen Tasarı (4) Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATiH Projesi) kapsamında yapılacak mal ve hizmet alımları ile yapım işleri, ceza ve ihalelerden yasaklama hariç, Kamu İhale Kanunu hükümlerine tabi olmayacak.
 • 17:55 Eğitim Alanını Düzenleyen Tasarı Eğitim Alanını Düzenleyen Tasarı Tasarıyla, Milli Eğitim Bakanlığında, 5 olan müsteşar yardımcısı sayısı 7'ye çıkarılıyor.
 • 17:42 Eğitim Alanını Düzenleyen Tasarı (1) Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Başkanlığına sunuldu.
 • 14:19 KPSS Soruları, 2016 Türkçe Matematik ve Tüm Sorular KPSS Soruları, 2016 Türkçe Matematik ve Tüm Sorular ÖSYM KPSS sınav soruları yayınlandı. KPSS sınav soruları 22 Mayıs tarihinde yapılan sınavın hemen ardından erişime açıldı. Sınavdan sonraki gece memur adaylarının erişimine açılan KPSS sınav sorularına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları izleyin.
 • 14:16 ÖSYM KPSS Sınavı soruları, 22 Mayıs sınav yorumları ÖSYM KPSS Sınavı soruları, 22 Mayıs sınav yorumları ÖSYM KPSS Sınavı soruları, 22 Mayıs sınav yorumları. 22 Mayıs tarihli KPSS sınav soruları sonrasında sınav sorularına yapılan yorumlar ve ÖSYM tarafından erişime açılan soruları görüntülemek için aşağıdaki bağlantıları kullanın.
 • 09:55 KPSS Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı KPSS Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı ÖSYM'den yapılan yazılı açıklamada, 2016-KPSS'nin Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri bölümlerinin temel soru kitapçığı ile cevap anahtarına saat 18.10'dan itibaren erişilebildiği bildirilerek, şu ifadelere yer verildi: "2016-KPSS'de kullanılan sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir.
 • 20:12 KPSS Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkez (ÖSYM) bugün yapılan 2016-KPSS'nin Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri bölümlerinin soru kitapçığı ve cevap anahtarını internet sitesi üzerinde yayımladı.
 • 15:43 KPSS'de İlk Gün Oturumları Sona Erdi Kamudaki (A) ve (B) grubu kadrolar ve öğretmenlik için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) ilk gün oturumları sona erdi.
 • 14:09 Tekirdağ'da KPSS Heyecanı Tekirdağ'da KPSS Heyecanı Kamu Personel Seçme Sınavı’nın (KPSS) Tekirdağ’daki birinci oturumu sona erdi.
 • 13:27 KPSS İlk Oturumu Sona Erdi KPSS İlk Oturumu Sona Erdi Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2 yılda bir gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) ilk oturum sona erdi.
 • 12:13 Sivas'ta KPSS Heyecanı Sivas'ta KPSS Heyecanı Sivas'ta kamu kurumlarında işe girmek isteyen lisans mezunu adaylar Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) heyecanı yaşadı.
 • 11:55 Sivas'ta KPSS Heyecanı Sivas'ta KPSS Heyecanı Sivas'ta kamu kurumlarında işe girmek isteyen lisans mezunu adaylar Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) heyecanı yaşadı.
 • 11:04 KPSS Soru ve Cevap Anahtarı Ne Zaman Açıklanacak? KPSS Soru ve Cevap Anahtarı Ne Zaman Açıklanacak? 22 Mayıs Pazar günü binlerce adayın katılacağı 2016 KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
 • 10:56 Kamu Personel Seçme Sınavı'nın İlk Oturumu Başladı Kamu Personel Seçme Sınavı'nın İlk Oturumu Başladı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Adayların kimlik ve üst araması yapıldıktan sonra sınav salonlarına alınması Polis ekiplerinin aramaları KPSS'nin ilk oturumu başladı Kamudaki A ve B grubu kadrolar ile öğretmenlik için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) ilk oturumu saat 09.30'da başladı Kamudaki A ve B grubu kadrolar ile öğretmenlik için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) ilk oturumu başladı.
 • 10:54 KPSS'nin İlk Oturumu Başladı Kamudaki A ve B grubu kadrolar ile öğretmenlik için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) ilk oturumu saat 09.30'da başladı.
 • 10:53 Adıyaman'da KPSS Heyecanı Başladı Adıyaman'da KPSS Heyecanı Başladı Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından tüm yurt genelinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Adıyaman’da, büyük bir heyecanla başladı.
 • 10:48 KPSS'nin İlk Oturumu Başladı KPSS'nin İlk Oturumu Başladı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kamu Personel Seçme Sınavı'na girecek adayların sınava giriş belgeleri ve kimlikleri kontrol edilerek salonlara alınması Sınava girenleri okul bahçesinde bekleyenler KPSS'nin ilk oturumu başladı Kamudaki A ve B grubu kadrolar ile öğretmenlik için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) ilk oturumu saat 09.30'da başladı Kamudaki A ve B grubu kadrolar ile öğretmenlik için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) ilk oturumu başladı.
 • 10:44 KPSS'nin İlk Oturumu Başladı Kamudaki A ve B grubu kadrolar ile öğretmenlik için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) ilk oturumu başladı.
 • 10:12 KPSS Maratonu Başladı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS), genel kültür-genel yetenek ve eğitim bilimleri oturumuyla başladı.
 • 10:10 KPSS'nin İlk Oturumu Başladı Kamudaki A ve B grubu kadrolar ile öğretmenlik için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) ilk oturumu başladı.
 • 09:59 KPSS'nin İlk Oturumu Başladı KPSS'nin İlk Oturumu Başladı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) gerçekleştirilecek sınavın sabahki oturumunda adaylara, genel yetenek ve genel kültür testlerindeki 120 soruyu cevaplamaları için 120 dakika verildi.
 • 09:56 KPSS'nin İlk Oturumu Başladı Kamudaki A ve B grubu kadrolar ile öğretmenlik için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) ilk oturumu başladı.
 • 09:35 KPSS'nin İlk Oturumu Başladı Kamudaki A ve B grubu kadrolar ile öğretmenlik için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) ilk oturumu saat 09.30'da başladı.
 • 16:50 KPSS 22 Mayıs'ta Yapılacak KPSS 22 Mayıs'ta Yapılacak ÖSYM'nin 2016 KPSS Lisans Kılavuzu'na göre, KPSS 22 Mayıs Pazar günü sabah ve öğlen iki oturum halinde düzenlenecek.
 • 16:50 2016-Tus Yerleştirme Sonuçları Açıklandı 2016-Tus Yerleştirme Sonuçları Açıklandı Adaylar yerleştirme sonuçlarını ÖSYM'nin internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilir.
 • 16:35 KPSS Heyecanı Pazar Günü Başlıyor Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS), genel kültür-genel yetenek ve eğitim bilimleri sınavları 22 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek.
 • 16:35 TUS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) ilkbahar dönemi yerleştirme sonuçları açıklandı.
 • 15:26 ÖSYM YDUS Sonuçları yayındalandı ÖSYM YDUS Sonuçları yayındalandı 2015-YDUS ile ilgili tercih işlemleri 13 Mayıs'ta sona ermişti. ÖSYM tarafından yapılan açıklama göre 2015- YDUS yerleştirme sonuçları belli oldu.
 • 15:26 KPSS atamasında oluşan en düşük bölümler KPSS atamasında oluşan en düşük bölümler 2016/1 KPSS atamasına başvurular için bir aylık süre kala, en son yapılan merkezi yerleştirmede oluşan en düşük ortaöğretim, önlisans ve lisans bölümleri hangileriydi.
 • 15:26 2015/2 KPSS atamasında oluşan en düşük 2015/2 KPSS atamasında oluşan en düşük 2016/1 KPSS atamasına başvurular için bir aylık süre kala, en son yapılan merkezi yerleştirmede oluşan en düşük ortaöğretim, önlisans ve lisans bölümleri hangileriydi.
 • 15:26 POMEM Özel Harekat yedek aday yerleştirme (Sonuç ekranı) POMEM Özel Harekat yedek aday yerleştirme (Sonuç ekranı) 2016 POMEM Özel Harekat Yedek Aday Yerleştirme Sonuçları. 2016 yılı POMEM duyuruları ve yedek aday yerleştirme sonuçlarını online sorgulamak için aşağıdaki bağlantıları izleyin.
 • 15:26 17. Dönem POMEM Yedek aday yerleştirme (Özel Harekat) 17. Dönem POMEM Yedek aday yerleştirme (Özel Harekat) POMEM yedek aday yerleştirme sonuçları açıklandı. 17.dönem POMEM özel harekat yedek aday yerleştirme sonuçları açıklandı. 17.Dönem polis meslek eğitimi için polis meslek eğitim merkezlerine özel harekat branşlı polis memuru olarak yetiştirilmek üzere 36 yedek adayın planlaması da yapıldı. Tüm adaylara yapılan ilanen duyuru yapıldığı belirtildi.
 • 15:26 POMEM Yedek Aday Yerleştirme (2016 POMEM Duyuruları) POMEM Yedek Aday Yerleştirme (2016 POMEM Duyuruları) 2016 POMEM Özel Harekat Yedek Aday Yerleştirme Sonuçları. 2016 yılı POMEM duyuruları ve yedek aday yerleştirme sonuçlarını online sorgulamak için aşağıdaki bağlantıları izleyin.