09:1800
SON DAKİKA ÖSYM HABERLERİ

Son Dakika ÖSYM Haberleri

  ÖSYM Başkanlığı 2015 Yılı İçin Hizmet Alım İhalesi Açtı

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, 2015 yılında uygulanacak sınavlar ve diğer sınav hizmetlerinin gerçekleştirilebilmesi için gerekli iş, işlem ve diğer süreçlerin yerine getirilmesine yönelik hizmet alımı ihale duyurusu yaptı. (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

  ÖSYM KPSS Boş Kadrolar ve Tercih İşlemleri Hakkında Detaylar

  ÖSYM KPSS Boş Kadrolar ve Tercih İşlemleri Hakkında Detaylar

  ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2014/2 tercih kılavuzunda yer alan kurallara göre memur başvuruları için tercihlerinizi yapabilirsiniz. Adaylar tercihlerini 17-26 Kasım arasında yapacaklar. Tercih süresi uzatılmayacak. İşte tercih işlemi ve boş kadrolar (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

  ODTÜ'den Urap Açıklaması

  Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nden (ODTÜ) URAP tarafından yapılan üniversite sıralama sistemine yönelik iddialarla ilgili açıklama yapıldı. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Kpss-2014/2 Tercih Kılavuzu'nda Düzeltme Yapıldı

  Kpss-2014/2 Tercih Kılavuzu'nda Düzeltme Yapıldı

  ÖSYM’nin 17 Kasım 2014 tarihinde http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanan KPSS-2014/2 Tercih Kılavuzu'nda Devlet Personel Başkanlığı tarafından düzeltmeler yapıldı. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  2014/2 KPSS tercih kılavuzunda değişiklik

  2014/2 KPSS tercih kılavuzunda değişiklik

  ÖSYM KPSS kılavuzunda bazı değişiklikler yaptı. Yapılan değişiklik sonrasında yayınlanan KPSS kılavuzunda ARFF kadroları için "Erkek olmak" şartı yer aldı. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  ÖSYM KPSS-2014/2 Boş Kadrolar Ve Tercih İşlemleri

  ÖSYM KPSS-2014/2 Boş Kadrolar Ve Tercih İşlemleri

  ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2014/2 tercih kılavuzunda yer alan kurallara göre memur başvuruları için tercihlerinizi yapabilirsiniz. Adaylar tercihlerini 17-26 Kasım arasında yapacaklar. Tercih süresi uzatılmayacak. İşte tercih işlemi ve boş kadrolar (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  BES, Kimlik Kartlarının Maliyetini Sordu

  BES, Kimlik Kartlarının Maliyetini Sordu

  Büro Emekçileri Sendikası (BES) Şanlıurfa Şubesi, yeni kimlik kartlarından elde edilecek gelirin nereye harcanacağını sordu. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  Azdavay'a Gönül Köprüsü

  Azdavay'a Gönül Köprüsü

  ÖSYM sınavlarında toplanan kalemler köy okullarına dağıtıldıKastamonu’da hizmet veren Köy Okulları Gönül Köprüsü Derneği tarafından yıl boyunca ÖSYM sınavlarında kullanılan ve gönüllülerce toplanan kalemler Azdavay ilçesinde bulunan köy okullarındaki öğrencilere dağıtıldı. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  ÖSYM KPSS-2014/2 tercih kılavuzu yerleştirme işlemi ve boş kadrolar

  ÖSYM KPSS-2014/2 tercih kılavuzu yerleştirme işlemi ve boş kadrolar

  ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2014/2 tercih kılavuzunda yer alan kurallara göre memur başvuruları için tercihlerinizi yapabilirsiniz. Adaylar tercihlerini 17-26 Kasım arasında yapacaklar. Tercih süresi uzatılmayacak. İşte tercih işlemi ve boş kadrolar (18 Kasım 2014 Salı )

   

  ÖSYM KPSS Tercih Kılavuzu Ve Yerleştirme İşlemleri

  ÖSYM KPSS Tercih Kılavuzu Ve Yerleştirme İşlemleri

  ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanan KPSS tercih kılavuzunda yer alan kurallara göre memur başvuruları için tercihlerinizi yapabilirsiniz. Adaylar tercihlerini 17-26 Kasım arasında yapacaklar. Tercih süresi uzatılmayacak. (17 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Memurluk Tercihleri Pazartesi Başlayacak

  Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak için adaylardan, 17 26 Kasım'da tercih alınacak. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Milli Savunma Bakanlığı'nın 2015 Yılı Bütçesi

  2015 yılı bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda-Milli Savunma Bakanı Yılmaz: - "12 yıl önce yüzde 80 oranında dışa bağımlı olan savunma sanayimiz kritik teknolojiye sahip savunma sistemlerinin, yerli sanayimiz tarafından tasarlanması ve üretilmesi sayesinde bugün binden fazla şirketimizin, KOBİ'lerimizin, araştırma kuruluşlarımızın ve üniversitelerimizin katılımını sağlayan, Türkiye'nin bu alanda bütün üretim gücünü seferber eden bir yapıya dönüşmüştür"- "Rusya Federasyonu'nun Ukrayna'da (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  2015 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda

  2015 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda

  Milli Savunma Bakanı Yılmaz: "12 yıl önce yüzde 80 oranında dışa bağımlı olan savunma sanayimiz kritik teknolojiye sahip savunma sistemlerinin, yerli sanayimiz tarafından tasarlanması ve üretilmesi sayesinde bugün binden fazla şirketimizin, KOBİ'lerimizin, araştırma kuruluşlarımızın ve üniversitelerimizin katılımını sağlayan, Türkiye'nin bu alanda bütün üretim gücünü seferber eden bir yapıya dönüşmüştür" "Rusya Federasyonu'nun Ukrayna'da istikrarsızlığı körükleyen, ülkemizin ve bölgedeki (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  ALES'e Giriş Belgesi Bugün Erişime Açılıyor

  Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı sonbahar dönemi giriş belgeleri bugün erişime açılıyor. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Türk Üniversiteleri 'Dünyanın En İyi Üniversiteleri' Sıralamasında

  Türk Üniversiteleri "Dünyanın En İyi Üniversiteleri" Sıralamasında

  ODTÜ Enformatik Enstitüsü bünyesinde yer alan University Ranking by Academic Performance (URAP) Araştırma Laboratuvarınca açıklanan "dünyanın en iyi 2 bin üniversitesi" sıralamasına Türkiye'den 4 üniversite, ilk 500 arasına girdi. (12 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Türk Üniversiteleri 'Dünyanın En İyi Üniversiteleri' Sıralamasında

  Türk Üniversiteleri "Dünyanın En İyi Üniversiteleri" Sıralamasında

  ODTÜ URAP tarafından açıklanan "dünyanın en iyi 2 bin üniversitesi" sıralamasına Türkiye’den 4 üniversite, ilk 500 arasına girdi Buna göre, ODTÜ 433. sırada, Ege Üniversitesi 487. sırada, İTÜ 488. sırada, İstanbul Üniversitesi ise 489. sırada yer aldı Türkiye'deki 127 üniversitenin sıralandığı listede ise birinci sıraya Hacettepe Üniversitesi yerleşirken ODTÜ ikinci, İstanbul Üniversitesi ise üçüncü sırada. (12 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Elektronik Yabancı Dil Sınavı(E-Yds) 15 Kasım'da Yapılacak

  2014 Elektronik Yabancı Dil Sınavına (e-YDS) başvuran adayların, 15 Kasım 2014 tarihinde sınava girecekleri bina-salonlara atanma işlemleri tamamlandı. (11 Kasım 2014 Salı )

   

  Polis Eşlerinden Kendilerini Hedef Gösteren Yayınlarla İlgili Suç Duyurusu

  Emniyet mensuplarına yönelik düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan polislerin Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) çalışan çocukların aileleri, çocuklarını hedef gösteren yayın organlarında çıkan iddialarla ilgili suç duyurusunda bulundu. (06 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Öğretim Görevlisine İftira Attığı İddia Edilen Üniversiteli Öğrencisinin Tam Teşekküllü Ruh Sağlığı...

  Öğretim Görevlisine İftira Attığı İddia Edilen Üniversiteli Öğrencisinin Tam Teşekküllü Ruh Sağlığı...

  Erzurum’da yüksek lisansa başvurmak isteyen kız öğrenciye cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkan Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölüm Başkanı Doç. Dr. A.A., "Bana iftira atan şikayetçi depresyon hastası, iftira ile karalıyor. (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Cinsel Saldırıdan Yargılanan Doçent: Mağdurum, İftiraya Uğradım

  Cinsel Saldırıdan Yargılanan Doçent: Mağdurum, İftiraya Uğradım

  Erzurum'da yüksek lisansa başvurmak isteyen kız öğrenciye cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölüm Başkanı Doç. Dr. A.A., "Mağdure ifadesi beni çok üzüyor. (04 Kasım 2014 Salı )

   

  Tacizden Yargılanan Doçent Kendini Savundu

  Tacizden Yargılanan Doçent Kendini Savundu

  Erzurum'da yüksek lisansa başvurmak isteyen öğrencisine cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla yargılanan doçent, mağdur olduğunu belirterek suçlamaları kabul etmedi. (04 Kasım 2014 Salı )

   

  ÖSYM'nin Unuttuğu Uygulama

  ÖSYM'nin Unuttuğu Uygulama

  Lisans mezunu olup teknik ve sağlıkla ilgili bir alt öğrenime KPSS tercihinde bulunmak isteyenler 3 Kasım ile 14 Kasım arasında kayıt yapacaklardı. Fakat ÖSYM bu uygulamayı tamamen unuttu. (04 Kasım 2014 Salı )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
23.11.2014 09:18:18. #1.12#