SON DAKİKA ÖSYM HABERLERİ

Son Dakika Ösym Haberleri

 • 11:15Ufka Yolculuk Kültür Yarışması Ödül Töreni YapıldıUfka Yolculuk Kültür Yarışması Ödül Töreni YapıldıBu yıl 3.’sü düzenlenen ’Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları Son Peygamberin Hayatı’ İl Dereceleri Ödül Töreni, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı ve AK Parti Antalya milletvekili adayı Lütfi Elvan’ın katılımıyla gerçekleşti.
 • 10:53ÖSYM ve Anadolu Üniversitesi'nin Sınav Tarihleri Çakışınca Mağdur OlduÖSYM ve Anadolu Üniversitesi'nin Sınav Tarihleri Çakışınca Mağdur OlduÖSYM ve Anadolu Üniversitesi’nin sınavlarına girecek olan Serap Güven isimli bir öğrenci, seçim nedeniyle sınav tarihleri 23 Mayıs’a alınınca mağdur oldu.
 • 11:24Öğretmen İhtiyacı 81 Bine Düşecek"Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, Bakanlığın, her yıl düzenli olarak öğretmen alımı yaptığını anımsatarak, "Ağustos 2015 alımı ile öğretmen ihtiyacımız 81 bine düşecek.
 • 11:10Anadolu Ajansı Özel Haber1- Alman meclis başkanından Sisi'ye mesaj Almanya Federal Meclis Başkanı Norbert Lammert, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile görüşmesini neden iptal ettiğini anlattı "Mısır'daki son gelişmeler belirgin bir şekilde siyasi anlamda demokratik gelişmeden söz edilemeyeceğini gösterdi" "Böylelikle görüşme için bir dayanak kalmadı.
 • 11:08Paralel Yapı" İddianamesi Yargıtaya GönderildiAnkara 2. Ağır Ceza Mahkemesi, emniyetteki "Paralel Yapı" iddialarına ilişkin 54 kişi hakkında açılan davanın dosyasını, karşı görevsizlik gerekçesiyle yargı yerinin belirlenmesi için Yargıtaya gönderdi.
 • 17:41Çukurova ve 19 Mayıs Üniversitesi Almanya'da Sınav DüzenlediÇukurova ve 19 Mayıs Üniversitesi Almanya'da Sınav DüzenlediTürkiye’den Adana Çukurova ve Samsun 19 Mayıs üniversiteleri yetkilileri Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavları (YÖS) kapsamında Almanya’da Hamburg, Berlin, Dortmund, Münih, Stuttgart, Köln, Duisburg, Frankfurt olmak üzere 8 farklı merkezde sınav düzenledi.
 • 17:05Ekpss Yerleştirme Sonuçları AçıklandıEngelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçlarına göre yapılan yerleştirmeler ile kura usulüyle kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yapılan yerleştirmelerin sonuçları açıklandı.
 • 14:15ÖSYM KPSS sınavı öncesi detaylı bilgilendirmeÖSYM KPSS sınavı öncesi detaylı bilgilendirmeÖSYM KPSS sınavı öncesi gerekli bilgiler. KPSS sınav ücretleri, KPSS sınavı başvuru tarihleri ve sınav tarihleri hakkında detayları bilgilendirme.
 • 13:38YÖK'ten, Yurt Dışında Öğrenim Gören ve Görmek İsteyen Öğrencilere DuyuruYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı, yurt dışında öğrenim gören ve görmek isteyen öğrenciler için duyuru yaptı.
 • 18:012015-İsg Mayıs Dönemi Sınavı 23 Mayıs'ta Yapılacak2015 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (2015-İSG) 23 Mayıs 2015 tarihinde yapılacak.
 • 14:05KPSS'deki Usulsüzlük SoruşturmasıAnkara Cumhuriyet Başsavcılığının, 2010'daki KPSS'de usulsüzlük iddialarına ilişkin soruşturması kapsamında, şüphelilerden eski ÖSYM Başkanı Ali Demir'e getirilen adli kontrol şartları, itiraz üzerine kaldırıldı.
 • 21:37AK Parti'nin Eskişehir MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Perde gerisinde iş bölümü yapmışlar, paralelcilerin aklıyla. Diyorlar ki 'AK Parti nerede kuvvetliyse, onun karşısında kim varsa onu destekleyelim.' Bazı yerlerde paslaşıyorlar.
 • 12:38Erciyes Üniversitesi'nde Pte Sınav Merkezi AçıldıErciyes Üniversitesi'nde Pte Sınav Merkezi AçıldıErciyes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ERSEM) tarafından PTE (Pearson Test of English) Sınav Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.
 • 19:14Bilim Bakanı Fikri Işık: Öğrencilere Aylık 2 Bin TL Burs VerilecekBilim Bakanı Fikri Işık: Öğrencilere Aylık 2 Bin TL Burs VerilecekÖSYM tarafından yapılan Lisans Yerleştirme Sınavında ilk 10 bin kişiye verilen burslar, bundan sonra ilk 25 bin kişiye verilecek.
 • 15:09Annelik Duygusu ile Hayallerini 36 Yıl ErtelediDiyarbakır’da yaşayan 61 yaşındaki Rahime Ağaçe Bayburt, çocukları için eğitim hayatını ve hayallerini 36 yıl erteledi.
 • 11:41Ales Yarın YapılacakAkademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) yarın yapılacak.
 • 17:54Paralel Yapı" İddianamesi "Terör" Mahkemesine GidecekAnkara 8. Ağır Ceza Mahkemesinin, Emniyetteki "Paralel Yapı" iddialarına ilişkin 54 kişi hakkında açılan davanın dosyasının, görevsizlik gerekçesiyle "terör ve devlete karşı suçlara" bakan Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilmesi kararına sanık avukatlarının itirazı reddedildi.
 • 16:30Okullar ne zaman tatil oluyor? 2015 Öğretim yılıOkullar ne zaman tatil oluyor? 2015 Öğretim yılıOkullar ne zaman tatil oluyor? 2014 - 2015 eğitim öğretim yılının kapanmasına az bir zaman kala öğrenci ve veliler birbirlerine bu soruyu soruyor. 7 Haziran seçimleri dolayısıyla okulların erken kapanacağı söylentileri yayılsa da okulların sene başında belirlenen takvime göre, yani 12 Haziran günü tatil olacağı açıklandı.
 • 16:27Okullar ne zaman kapanıyor, kapanış tarihi değişti mi?Okullar ne zaman kapanıyor, kapanış tarihi değişti mi?2014 - 2015 eğitim öğretim yılı ne zaman bitiyor? Okullar ne zaman kapanacak? 7 Haziran seçimleri dolayısıyla okulların erken kapanacağı söylentilerine MEB Bakanlı Nabi Avcı açıklık getirdi. Avcı, okulların daha önce belirlendiği gibi 12 Haziran'da tatil edileceğini söyledi.
 • 14:02Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Duyarlı Üniversite ÇalıştayıYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Öğrenim, yönetime katılım ve ücret eşitliği gibi konularda sahip olduğumuz göreceli üstünlüğe rağmen, kadına şiddet konusunda ise 'maalesef' diye başlayan cümleler kurmak durumunda kalıyoruz" dedi.
 • 13:09Sbs Soruşturmasına İlişkin MEB'e Bilgi UlaşmadıANKARA (AA) – YILDIZ AKTAŞ - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 2010 yılında gerçekleştirilen Seviye Belirleme Sınavı'ndaki (SBS) kopya iddialarına ilişkin, "Henüz, bize intikal eden bir şey yok. Zaten SBS sorularının bilgisayarında bulunduğu söylenen kişi ÖSYM çalışanı. Milli eğitim çalışanı değil ama bizimle bir bağlantıları var mı bakanlık içerisinde bir yuvalanma var mı onlar da araştırılıyor" dedi.
 • 12:11ÖSYM KPSS Başvuruları nasıl yapılıyor?ÖSYM KPSS Başvuruları nasıl yapılıyor?ÖSYM KPSS başvuruları nereye ve nasıl yapılıyor? 2015 yılı ÖSYM KPSS sınavı öncesi başvuru tarihleri ve başvuru sürecinin işleyişi hakkında detaylı bilgilendirme.
 • 12:082015 KPSS Kılavuzu - 10 Soruda KPSS2015 KPSS Kılavuzu - 10 Soruda KPSSKPSS 2015 Kılavuzu ve kılavuzun içeriği hakkında detaylı bilgilendirme. ÖSYM KPSS kılavuzunu eğitim uzmanları sizler için değerlendirdi ve sınav öncesi adaylara faydalı olabilecek bilgileri 10 başlık altında topladı.
 • 00:59ÖSYM Başkanı Demir, Akyurt'u Ziyaret Etti.ÖSYM Başkanı Demir, Akyurt'u Ziyaret Etti.Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ömer Demir, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ile bir araya geldi.
 • 10:19İstihdam Hakkı Kura Çekimi 20 Mayısta Yapılacakİstihdam Hakkı Kura Çekimi 20 Mayısta YapılacakAile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Kaçarlar, engelli vatandaşların Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ve kura sonucuna göre, koruma ve bakım altında bulunan gençlerin kamu kurumlarına atamalarının 20 Mayıs Çarşamba günü yapılacağını söyledi.
 • 21:412010 KPSS'deki Usulsüzlük İddiaları"Paralel yapı"nın Fethulah Gülen'in "devletin kılcal damarlarına sızın" talimatı doğrultusunda kamu kurum ve kuruluşları ile GSM firmalarının bilgi işlem merkezlerinde yapılandıkları öne sürüldü.
 • 17:23Sağlık Bakanlığı 9 Bin Memur AlacakSağlık Bakanlığı 9 Bin Memur AlacakSağlık Bakanlığı, Kamu Personel Seçme Sınavı sonuçları ile bakanlık ve bağlı kuruluşlara toplam 9 bin 95 kadrolu memur alacak.
 • 16:48A Grubu Öğretmenlik Kadroları İçin KPSS Başvuruları Başladı2015 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS), A Grubu ve Öğretmenlik kadroları için 4-5 Temmuz 2015 tarihlerinde; Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT), 12 Temmuz 2015 tarihinde yapılacak.
 • 16:09Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri, saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1 - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, IDEF 2015 12'nci Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı'na katıldı.
 • 15:40Kamuya 8 Bin 920 Kişi AtanacakEngelliler, sosyal hizmet modellerinden yararlanan gençler, şehit yakını, gazi ve gazi yakını ile vazife malullerini kapsayan 8 bin 920 kişinin kamu kurumlarına atanacağı kura töreni, 20 Mayıs'ta yapılacak.
 • 14:33KPSS Başvuruları Yarın BaşlıyorKamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) başvurular, yarın başlıyor.
 • 11:51Toplum Gönüllülerinden Anlamlı DavranışToplum Gönüllülerinden Anlamlı DavranışKayseri Toplum Gönüllüleri Vakfında (Kay Tog) gönüllü olarak çalışan öğrenciler yaptıkları çalışmalara bir yenisini daha ekledi.
 • 16:092015-Kaymakamlık Sınavı Sonuçları Açıklandıİçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı (2015-Kaymakamlık) sonuçları açıklandı.
 • 16:34Türk Parti Genel Başkanı: TBMM'de Grubu Olan Partilerin Arasında Gizli Bir İttifak VarTürk Parti Genel Başkanı: TBMM'de Grubu Olan Partilerin Arasında Gizli Bir İttifak VarTürk Parti Genel Başkanı Ahmet Eyüp Özgüç, parlementoda grubu bulunan Ak Parti, CHP, MHP ve HDP'nin iktidarın bütününü oluşturduğunu belirterek, "Aralarında gizli bir ittifak ve koalisyon var. Düşünceleri parlementoya yeni bir siyasi partiyi sokmamak.
 • 11:19Kara Kuvvetleri Yeni Astsubay Adaylarını BekliyorKara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde, ileri teknoloji silah sistemleri, uçak ve otomotiv teknolojisi, mühimmat, tank ve obüs gibi araçların yürütülmesi dahil pek çok alanda görev üstlenen astsubaylar arasında yer almak isteyenler için, Balıkesir'deki Astsubay Meslek Yüksekokuluna müracaat dönemi 15 Mayıs'ta sona erecek.
 • 10:58Ales Giriş Belgeleri Erişime AçıldıAkademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) ilkbahar dönemi giriş belgeleri erişime açıldı.
 • 09:45KPSS Başvuruları Çarşamba BaşlayacakKPSS Başvuruları Çarşamba BaşlayacakÖSYM tarafından Temmuz ayında yapılacak KPSS'ye 6-21 Mayıs tarihlerinde başvurulabilecek.
 • 19:20Milli Eğitim Bakanı Avcı ile Japon Eğitim Bakanı Shimomura Ortak Basın Toplantısı DüzenlediMilli Eğitim Bakanı Avcı ile Japon Eğitim Bakanı Shimomura Ortak Basın Toplantısı DüzenlediGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Japon bakan basın toplantısı - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı konuşması - Japon bakan Shimomura 12 yıllık eğitim sorusunu cevaplaması Milli Eğitim Bakanı Avcı- "Güvenlik güçlerimize özellikle teşekkür etmek istiyorum.
 • 19:05Milli Eğitim Bakanı Avcı - Teog SınavıMilli Eğitim Bakanı Avcı - Teog SınavıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı TEOG sınavı açıklaması Milli Eğitim Bakanı Avcı: - "Güvenlik güçlerimize özellikle teşekkür etmek istiyorum.
 • 18:57Milli Eğitim Bakanı Avcı - KPSS SoruşturmasıMilli Eğitim Bakanı Avcı - KPSS SoruşturmasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı KPSS soruşturması açıklaması - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı üniversiteye giriş sistemi açıklaması - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı TEOG açıklaması Milli Eğitim Bakanı Avcı- "Güvenlik güçlerimize özellikle teşekkür etmek istiyorum.
 • 17:52Bakan Avcı, Japon Mevkidaşı ile Bir Araya GeldiMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, KPSS soruşturmasına ilişkin, “Hiç kimse böyle haksız kazancı yapanların yanına kar kalmasını milli vicdanla kabul etmez" dedi.
 • 17:28Milli Eğitim Bakanı Avcı AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, ortak sınavlara ilişkin, "Güvenlik güçlerimize özellikle teşekkür etmek istiyorum.
 • 16:332015-Ales İlkbahar Sınavı 10 Mayıs'ta YapılacakÖSYM Başkanlığı, 10 Mayıs 2015 tarihinde yapılacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2015-ALES) ilkbahar döneminebaşvuran adayların, sınava girecekleri bina, salonlara atanma işlemlerinin tamamlandığını duyurdu.
 • 15:01Burs bekleyenlere iyi haber, 10.000 öğrenciye BursBurs bekleyenlere iyi haber, 10.000 öğrenciye BursBurs bekleyenlere iyi haber. YÖK - Yekta Saraç, üniversite sınavında ilk 10 bine giren ve temel bilimleri seçecek öğrencilere 1000-2000 lira burs imkanının ilk 20 bine verilmesi için harekete geçti.
 • 14:58Üniversitede Temel Bilimleri Tercih Edecek İlk 20 Bine Burs İmkanıYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın teklifinin TÜBİTAK tarafından olumlu karşılanmasıyla, Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS) MF puan türünde ilk 20 bin arasında yer alarak matematik, fizik, kimya, biyoloji bölümlerine yerleşen örgün lisans öğrencilerine de burs verileceği bildirildi.
 • 14:13YÖK'ten Öğrencilere 1000 TL'lik Burs MüjdesiYÖK'ten Öğrencilere 1000 TL'lik Burs MüjdesiYÖK Başkanı Yekta Saraç, üniversite sınavında ilk 10 bine giren ve temel bilimleri seçecek öğrencilere 1000-2000 lira burs imkanının ilk 20 bine verilmesi için harekete geçti.
 • 16:56Sağlık Bakanlığı 700 Engelli Memur AlacakSağlık Bakanlığına, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları esas alınarak kurayla 700 engelli memur alınacak.
 • 13:51KPSS'de Haksız Kazanç Sağlayanların Konumları Ellerinden AlınmalıKPSS'de Haksız Kazanç Sağlayanların Konumları Ellerinden Alınmalı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Eğitim-Bir Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın konuşması "KPSS'de haksız kazanç sağlayanların konumları ellerinden alınmalı"- Eğitim-Bir Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: - "Türkiye'nin en büyük eğitim sendikası olarak talebimiz, bu süreçte haksız menfaat elde edenlerin konumlarının ellerinden alınması ve tekrar yarışma sürecinin içerisine, sıfır noktasından bırakılmalarıdır" Eğitim-Bir Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, KPSS'deki usulsüzlük soruşturmalarına ilişkin, "Türkiye'nin en büyük eğitim sendikası olarak talebimiz, bu süreçte haksız menfaat elde edenlerin konumlarının ellerinden alınması ve tekrar yarışma sürecinin içerisine sıfır noktasından bırakılmalarıdır" dedi.
 • 12:23KPSS'de Haksız Kazanç Sağlayanların Konumları Ellerinden Alınmalı"Eğitim-Bir Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, KPSS'deki usulsüzlük soruşturmalarına ilişkin, "Türkiye'nin en büyük eğitim sendikası olarak talebimiz, bu süreçte haksız menfaat elde edenlerin konumlarının ellerinden alınması ve tekrar yarışma sürecinin içerisine sıfır noktasından bırakılmalarıdır" dedi.
 • 13:29Değer'den MEB Sınavlarında Görev Alan Öğretmenlerin Ücreti ile İlgili AçıklamaDeğer'den MEB Sınavlarında Görev Alan Öğretmenlerin Ücreti ile İlgili AçıklamaEğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Mardin Şube Başkanı Eyyüp Değer, sınavlarda öğretmenlere düşük ücret verilmesinin kabul edilemez olduğunu belirtti.