SON DAKİKA ÖSYM HABERLERİ

Son Dakika Ösym Haberleri

 • 19:30İş Yeri Hekimliği, İş Güvenliği Uzmanlığı ve Sağlık Personeli SınavlarıANKARA (AA) – İş yeri hekimliği, iş güvenliği uzmanlığı ve diğer sağlık personeli için yapılacak sınava başvurular 16 Ekim'e kadar uzatıldı.
 • 18:00Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan Sınava Gireceklere DuyuruÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, işyeri hekimliği, iş güvenliği uzmanlığı ve diğer sağlık personeli sınavına girecek adayların bildirimlerini yapacakları son tarihin 16 Ekim 2015 olarak uzatıldığını duyurdu.
 • 09:42Bakan Avcı, Tv Net'in Canlı Yayın KonuğuMillî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, TV Net'te yayınlanan Serhat İbrahimoğlu'nun gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
 • 15:27TUS Sonuçları, İptal Edilen Sorunun Ardından Yeniden HesaplandıÖSYM, mahkeme kararıyla bir sorunun iptalinin ardından yeniden değerlendirilen 2014-Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) ilkbahar dönemi sonuçlarını açıkladı.
 • 14:45Eğitim Kurumlarına Yönetici Atama Kriterleri Yeniden BelirlendiMilli Eğitim Bakanlığının (MEB), yeni düzenlemesiyle müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığına görevlendirmeler için merkezi yazılı sınav şartı getirildi.
 • 13:592014-TUS ilkbahar dönemi sınav sonuçları sorgulama2014-TUS ilkbahar dönemi sınav sonuçları sorgulama2014-TUS İlkbahar Dönemi Mahkeme kararı ile soru iptalleri sonrası değerlendirme sonuçları. ÖSYM, 2014-TUS ilkbahar dönemi sınavları İdare Mahkemesi kararına göre yeniden değerlendirileceğini açıkladı. Peki, 2014-TUS ilkbahar dönemi sonuçları ne zaman açıklanacak? 2014-TUS ilkbahar dönemi tercihleri nasıl yapılacak?
 • 11:5123 Bin 840 Engelli Kadrosu Boş Bekletiliyor"CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin’in yazılı soru önergesiyle ve Bilgi Edinme Kanunu çerçevesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan talep ettiği, kamuda istihdam edilmesi gereken engelli kadrolarına ilişkin gelen cevapta, boş engelli kadrolarının doldurulmasına yönelik somut bir plan yer almadığını belirtti.
 • 12:43Gaziantep, Teog ve Lys'de Türkiye Ortalamasının Çok AltındaGaziantep, Teog ve Lys'de Türkiye Ortalamasının Çok Altında"Eğitimde Türkiye'nin en alt sıralarında yer alan Gaziantep'in TEOG ve LYS'deki başarısızlığı 'Eğitim Çalıştayı'nda bir kez daha gündeme geldi.
 • 17:2925 Aralık Kumpas" Soruşturması İddianamesi (2)Paralel Devlet Yapılanması'nın, "takipsizlikle sonuçlanan 25 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yaptığı ve şüphelilere kumpas kurduğu" iddiasıyla Fetullah Gülen'in bir numaralı şüpheli olarak yer aldığı iddianamede, "Fetullahçı Terör Örgütü"nün (FETÖ) hükümete darbe yapmak istediği belirtilerek, "Bunu Türk tarihinde yaygın şekilde ordu üzerinden değil de en çok yerleştikleri kurum olan polis gücü marifetiyle, yargı üzerinden yapacaklardı" denildi.
 • 17:12Bursa Merkezli "Paralel Devlet Yapılanması" OperasyonuBursa dahil 4 ilde, "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması"na (FETÖ/PDY) yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınan, daha önce İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesinde (KOM) görev yapan 7 polis, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
 • 15:06ALES başvuruları tarih aralığı, başvuru için son belirlendiALES başvuruları tarih aralığı, başvuru için son belirlendiALES başvuruları için son gün ne zaman? ALES başvuruları tarih aralığı ve başvuru işlemlerinin alınmaya başlanması ÖSYM resmi internet adresi üzerinden duyuruldu.
 • 15:04ALES başvuru işlemleri, başvurular başladıALES başvuru işlemleri, başvurular başladıALES başvuru işlemleri, başvurular başladı. ÖSYM Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonbahar dönemi için başvuru işlemlerini başlattı. Adaylar ÖSYM adresinden işlemlerini yürütebilecek. Adaylara kılavuz dağıtımı ise yapılmayacak.
 • 14:03ÖSYM YDS (13 Eylül) sonuçları erişime açıldı.ÖSYM YDS (13 Eylül) sonuçları erişime açıldı.ÖSYM YDS (13 Eylül) sonuçları erişime açıldı. 13.09.2015 tarihli YDS sonuçları açıklandı. Sonuçları görüntülemek için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edin.
 • 13:26Yds Sonuçları AçıklandıYabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2015-YDS) sonbahar dönemi sonuçları açıklandı.
 • 11:41Öabt Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Sınav Sonuçları AçıklandıKamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sosyal bilgiler öğretmenliği alanı sınav sonuçları açıklandı.
 • 11:23Ales Başvuruları BaşladıAkademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonbahar dönemi başvuruları başladı.
 • 16:44ÖSYM MHUY Ön Başvuru Sonuçları AçıklandıÖSYM MHUY Ön Başvuru Sonuçları AçıklandıÖSYM MHUY ön başvuru sonuçları açıklandı. 2015 Maliye Bakanlığı Mali Hizmetler Uzman Yardımcılığı Özel Yarışma Sınavı Ön Başvuru Sonuçları Belli oldu.
 • 15:18Şampiyonlar Çıkaran Burç Okulları'nda Yeni Eğitim Yılı Coşkuyla BaşladıŞampiyonlar Çıkaran Burç Okulları'nda Yeni Eğitim Yılı Coşkuyla BaşladıUlusal ve uluslararası başarılarıyla bilinen Özel Burç Okulları’nda yeni eğitim-öğretim yılı coşkuyla başladı.
 • 11:01Tübitak Temel Bilimler Burs Başvuruları BaşladıTürkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Arif Ergin, 2 bin 205 Lisans Burs Programına getirilen yenilikle lisans eğitiminde Temel Bilimleri seçen öğrencilere verilen aylık 2 bin liraya varan bursun kapsamını genişlettiklerini belirterek, "Gerekli şartları tutan öğrencilerimizin burs başvurularını bekliyoruz.
 • 20:02Ylsy Sözlü Sınav Sonuçları AçıklandıYurtdışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Öğrencileri Seçme ve Yerleştirme Sınavı'nın (YLSY), sözlü sınav sonuçları açıklandı.
 • 17:07TUS ve Dus YapıldıDiş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (DUS) ile Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) yapıldı.
 • 19:16Öabt Coğrafya Sonuçları AçıklandıÖğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) coğrafya öğretmenliği alan sınavı sonuçları açıklandı.
 • 13:51ÖSYM KPSS 2015 Takvimi ve Kasım atamasıÖSYM KPSS 2015 Takvimi ve Kasım atamasıÖSYM KPSS -2015/2 Kasım Ataması Ve Diğer Merkezi Alım Takvimi. Memur ataması için Kasım ayında yapılacak merkezi atama beklenirken kurumlardan gelen kadro talepleri 9 Ekim 2015 tarihine kadar devam edecek.
 • 12:11Kamu Başdenetçisi Ömeroğlu: Kamu Başdenetçisi Ömeroğlu: "Mültecilik Aynı Zamanda Bir İnsan Hakkı İhlalidir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kamu Başdenetçisi Ömeroğlu'nun açıklamaları Suriyeliler de Kamu Denetçiliğine başvuruyor- Kamu Başdenetçisi Ömeroğlu: - "Mültecilik aynı zamanda bir insan hakkı ihlalidir.
 • 17:16Mabem Yunusemre'nin Başarı Hedefi Yüzde YüzMabem Yunusemre'nin Başarı Hedefi Yüzde YüzManisa Büyükşehir Belediyesi tarafından dar gelirli ailelerin öğrencilerine yönelik olarak kaliteli eğitim vermek, eğitimde fırsat eşitliği yaratmak, onları daha iyi üniversitelere yerleştirmek amacıyla MABEM Yunusemre ve MABEM Şehzadeler’de hazırlık kurslarına başladı.
 • 14:57KPSS'de İki Soru İptal EdildiAnkara 11. İdare Mahkemesi, 12 Temmuz 2015'te yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Öğretmenlik Alan Testi Coğrafya Öğretmenliği Temel Soru Kitapçığındaki, iki soruyu iptal etti.
 • 08:16KPSS İddianamesinde Kopyanın Görüntüsü DosyadaKPSS İddianamesinde Kopyanın Görüntüsü DosyadaKPSS'de usülsüzlük üzerine hazırlanan iddianamede sızan sorulara ait görüntüler yer aldı. Buna göre doğru şıklar, koyu renkle işaretlenerek adaylara dağıtılmış.
 • 21:07Yds Soruları Erişime AçıldıDün gerçekleştirilen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) soruları, adayların erişimine açıldı.
 • 17:302015-Yds Sonbahar Dönemi Soruları Erişime Açıldı2015 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) Sonbahar Dönemi temel soru kitapçıklarında yer alan sorular, adayların erişimine açıldı.
 • 12:15Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı YapıldıYabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personeli ile yabancı dil bilgisi seviyesini belirletmek isteyenlerin girdiği Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) yapıldı.
 • 15:48Dgs Yerleştirme Sonuçları AçıklandıDikey Geçiş Sınavı (DGS) yerleştirme sonuçları açıklandı.
 • 14:26Ydus Soruları Erişime AçılacakÖSYM, Danıştay 8. Dairesince alınan karar gereği, 2014'teki Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı'nın temel soru kitapçıklarında yer alan soruların ve cevap kağıtlarının erişime açılacağını bildirdi.
 • 12:01AÖL ek sınav, sınava giriş yerleri sorgulamaAÖL ek sınav, sınava giriş yerleri sorgulamaAÖL Açık lise ek sınav giriş yeri, aol ek sınav giriş belgesi sorgulama ekranını Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) resmi sitesi 'www.aol.meb.gov.tr' adresinden görebilirsiniz. AÖL açık lise ek sınav giriş yeri için MEB'in sitesine giriş yaparak AÖL Bİlgi Yönetim Sistemine giriş yapıp öğrenci numaraları ve şifrelerini yazarak giriş yapabilirler. Genel Bilgiler butonu altındaki Sınav Giriş Belgesi butonuna tıklayarak öğrenebilirsiniz.
 • 11:08Emniyet'ten Sınav UyarısıErzurum Emniyet Müdürlüğü’nden hafta sonu Açık öğretim ve YDS sınavı yapılacağı belirtilerek gürültü kirliliği yapılmaması hususunda uyarıda bulunuldu.
 • 14:42Ygs Sorularının Yüzde 20'sinin YayımlanmasıDanıştay 8. Dairesi, 2014 YGS sorularının yüzde 20'sinin yayımlanmasına ilişkin ÖSYM Yönetim Kurulunun 12 Mart 2014 tarihli kararının iptaline karar verdi.
 • 12:04Danıştay, ÖSYM'nin Soru Yayınlamama Kararını İptal EttiDanıştay, ÖSYM'nin Soru Yayınlamama Kararını İptal EttiDanıştay 8. Dairesi, ÖSYM'nin üniversite sınavında sorulan soruların sadece yüzde 20'sinin yayınlanmasına ilişkin kararını iptali etti.
 • 16:40Makü Birimleri İstiklal'e YerleştiMakü Birimleri İstiklal'e YerleştiMehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) birimleri, istiklal yerleşkesi’ndeki yeni binasında, hizmet vermeye başladı.
 • 14:56Milli Sporcu Yerleştirme SonuçlarıSpor dallarında yetenekli ve üstün başarılı adaylar için yerleştirme sonuçlarının açıklandığı ve öğrencilerin 7-14 Eylül tarihleri arasında kayıt yaptırabilecekleri belirtildi.
 • 15:58Sendikalar: Kütahya'da da Ülke Genelinde de Eğitimin Başarısı DüşüyorSendikalar: Kütahya'da da Ülke Genelinde de Eğitimin Başarısı DüşüyorKütahya'nın eğitimde hedeflenen başarının altında kaldığını söyleyen eğitimci sendikaları, her geçen yıl başarıdan geriye doğru gidiş olduğunu ve bu durumun sır gibi saklandığını belirttiler.
 • 14:16Çü'ye 10 Bin'in Üzerinde Yeni Öğrenci Kayıt Yaptırmaya Hak KazandıÇukurova Üniversitesi (ÇÜ) 2015-2106 Eğitim Öğretim yılına hazır. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) sonuçlarının açıklanmasının ardından Çukurova Üniversitesi’ne 10 binin üzerinde öğrenci kayıt hakkı kazandı.
 • 10:18Hangi Personel Atamalarında Başbakanlık Onayı Gerekecek?Hangi Personel Atamalarında Başbakanlık Onayı Gerekecek?Kamuda tüm atamaların ikinci bir talimata kadar durdurulmasını içeren Başbakanlık Genelgesi 31 Ağustos 2015 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanmıştı. Bu kararın ardından bazı kurumların atamaları alınan kararın dışında tutulurken, bazıları ise kapsam dışına alınmıştı.
 • 16:16Bartın Üniversitesi'nde Ek Kontenjan KayıtlarıBartın Üniversitesi'nde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından ek kontenjanla yerleşen öğrencilerin kayıt işlemlerinin 4 Eylül'e kadar süreceği bildirildi.
 • 13:40Bü'de Ek Kontenjan Kayıtları BaşladıBü'de Ek Kontenjan Kayıtları BaşladıBartın Üniversitesinde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından ek kontenjanla yerleşen öğrencilerin kayıt işlemleri başladı.
 • 17:29Manisa'da Özel Okul Denetim Baskını Zulme DönüştüManisa'da Özel Okul Denetim Baskını Zulme DönüştüManisa’da Özel Şehzade Mehmet Fen ve Anadolu Lisesi ile Özel Şehzade Mehmet Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu’na polis eşliğinde, denetim adı altında devlet kurumları tarafından düzenlenen baskınlar zulme dönüştü.
 • 10:37Üniversite Ek Yerleştirme Kayıtları BaşladıÜniversitelere ek yerleştirme sonuçlarına göre bir yükseköğretim programına katılma hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri, bugünden itibaren 4 Eylül'e kadar yapılabilecek.
 • 10:34Dgs Tercih Dönemi BaşladıDikey Geçiş Sınavı (DGS) tercihleri, bugünden itibaren 4 Eylül'e kadar yapılabilecek.
 • 12:51Takviye Kursları Yeni Dönemde Daha Etkin OlacakTakviye Kursları Yeni Dönemde Daha Etkin OlacakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Tekin ile röportaj Takviye kursları yeni dönemde daha etkin olacak- Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Tekin: - "Yeni eğitim öğretim dönemiyle öğrencilerimize, dershanelerden aldıkları eğitimden çok daha nitelikli ve kaliteli bir eğitimi, etkin bir şekilde ve ücretsiz olarak hizmet verecek olan takviye kursları aracılığıyla okullarımızda sunacağız"- "Açtığımız takviye kurslarıyla çocuğunu dershaneye gönderen velilerin, hem dershaneye verdikleri para ceplerinde kalacak hem de dershanelere para vererek aldıkları hizmetten daha nitelikli eğitim hizmetini okullarımızda vereceğiz"- "Takviye kurslarına ilişkin e-kurs modülü hazırladık.
 • 10:26Üniversite Ek Yerleştirme Kayıtları Yarın BaşlıyorÜniversitelere ek yerleştirme sonuçlarına göre bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri yarın başlıyor.
 • 17:48Üniversiteye Ek Yerleştirme Sonuçları AçıklandıÜniversitelerin boş kalan kontenjanlarına yapılan ek yerleştirmeler sonucunda 60 bin 674 kontenjan boş kaldı.
 • 16:42Üniversite yerleştirme sonuçları (ek yerleştirme) erişime açıldıÜniversite yerleştirme sonuçları (ek yerleştirme) erişime açıldıÜniversite yerleştirme sonuçları (ek yerleştirme) erişime açıldı. Haftalardır sonucu merakla beklenen açıklama sonunda yapıldı. ÖSYM Üniversitelere ek yerleştirme sonuçlarını erişime açtı. ÖSYM, LYS ek tercih sonuçlarını açıkladı. Sonuçların açıklanması ile birlikte üniversitelerde boş kalan yerler için ek tercih imkanı sağladı. Sonuçlara ÖSYM'nin internet sitesinden ulaşılabiliyor.