SON DAKİKA ÖZBEKİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Özbekistan Haberleri

 • 17:17 Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,19573 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02314 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 1,9178 BHD BAHREYN DİNARI 7,4375 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 03:41 Yeni İpek Yolu, Çin ile Avrupa'yı Birbirine Yaklaştıracak Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Gürcistan'dan temsilcilerin katılımıyla Washington'da gerçekleştirilen Trans Hazar Forumu'nda, "Trans Hazar Doğu Batı Ticaret ve Transit Koridoru" ile ilgili konular detaylı şekilde masaya yatırıldı.
 • 21:24 Şanghay İşbirliği Örgütü Forumu Toplantısı TAŞKENT (AA) – Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'de Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) ülkeleri uzman ve bilim çevrelerinin oluşturduğu Forumun 11. Toplantısı başladı.
 • 14:47 Özbekistan'da Uluslararası Caz Festivali TAŞKENT (AA) – Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te devam eden Uluslararası Caz Festivali çerçevesinde "Ahmet Berker-Gökhan Somel Türk Caz Grubu" grubu konser verdi.
 • 16:54 BÜTÜN ANNELER ÇANTA SEVER…. Bohcha markalı çantaların tasarım ve üretimi 2014 Ekim ayında Tuba Evrengil tarafından başlatılmıştır.
 • 16:33 Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,19695 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02305 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 1,8927 BHD BAHREYN DİNARI 7,4810 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 13:48 ICCI 2016 Fuarı Başladı ICCI 2016 Fuarı Başladı Türkiye ve bölgenin en önemli Enerji Etkinliği ICCI 2016 – 22. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı Ve Konferansı 27 Nisan'da başladı
 • 00:11 Ankara'da Ankara'da "4. Türk Dünyası Birlik Kurultayı" Gerçekleştirildi Türk Dünyası Birlik Platformu, geleneksel “Türk Dünyası Birlik Kurultayları"nın dördüncüsünü Ankara’da gerçekleştirdi.
 • 18:14 Bisikletleriyle Kırgızistan'a Giden Çift Hanönü'ne Ulaştı Bisikletleriyle Kırgızistan'a gitmek üzere İstanbul'dan yola çıkan İngiliz çift, Kastamonu'nun Hanönü ilçesine ulaştı.
 • 17:31 Özbekistan Devlet Başkanı Kerimov, Moskova'da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Özbekistan Devlet Başkanı İslam Kerimov ile görüştü.
 • 15:59 Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,19819 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02317 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 1,9491 BHD BAHREYN DİNARI 7,5165 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 13:27 Üç Boynuzlu İnek Görenleri Şaşırtıyor Üç Boynuzlu İnek Görenleri Şaşırtıyor Özbekistan'da bir çiftlikte doğan ineğin üçüncü boynuzu görenleri hayrete düşürüyor.
 • 12:12 İşte Laik Ülkelerin Listesi İşte Laik Ülkelerin Listesi İşte "laik" olarak tanımlanan devletler: AFRİKAAngola, Benin, Botsvana, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Yeşil Burun Adaları, Çad, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Etiyopya, Gabon, Gine, Liberya, Mali, Namibya, Senegal, Somali, Güney AfrikaAMERİKABolivya, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Küba,
 • 10:46 Orta Asya'dan Çin'e Doğalgaz Sevkiyatı Arttı Bu yılın ilk çeyreğinde Orta Asya-Çin doğalgaz boru hattıyla bu bölgeden Çin'e sevkiyatı gerçekleştirilen doğalgaz miktarında artış yaşandığı kaydedildi.
 • 15:56 Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,19893 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02325 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 1,8908 BHD BAHREYN DİNARI 7,5553 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 12:55 Spiegel: Türkiye'de Alman Üssü Kurulucak Spiegel: Türkiye'de Alman Üssü Kurulucak Spiegel Online sitesi, Almanya'nın IŞİD'e karşı uzun soluklu mücadeleye girmek adına Türkiye ile İncirlik Üssü konusunda görüşmeler yürüttüğünü yazdı.
 • 11:54 Katolik Gencin "İslam" Kültürü Yolculuğu İsviçre'den bisikletiyle yola çıkan ve İslam ülkelerini gezerek gördüğü misafirperverliği kamerasına kaydeden 27 yaşındaki Katolik Andreas Juchli, bu çekimleri Batı'da oluşan olumsuz "İslam" algısını değiştirmek için sosyal medya hesaplarından yayımlamayı planlıyor.
 • 03:21 Washinton'da Washinton'da "Barış ve Dayanışma" Yürüyüşü GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Yürüyüşten detaylar, açıklama ve röportajlar, Washinton'da "Barış ve dayanışma" yürüyüşü ABD'deki Türkler ve Türkiye dostu ülkeler, 1915 olaylarına dair iddialara karşı ve İslamofobi, yabancı düşmanlığı, Suriyeli mültecilerin durumuna dikkat çekmek için Washington'da "Barış ve dayanışma" yürüyüşü yapıyor ABD'nin başkenti Washington'da, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesinin organize ettiği "Barış ve Dayanışma Yürüyüşü" için Türkiye ve farklı ülkelerden binlerce insan Beyaz Saray önünde toplandı.
 • 23:20 ABD'de Ermeni İddialarına Karşı Türkiye'ye Destek Yürüyüşü ABD'de Ermeni İddialarına Karşı Türkiye'ye Destek Yürüyüşü ABD'nin başkenti Washington'da, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesinin organize ettiği "Barış ve Dayanışma Yürüyüşü" için Türkiye ve farklı ülkelerden binlerce insan Beyaz Saray önünde toplandı.
 • 19:39 Washinton'da "Barış ve Dayanışma" Yürüyüşü ABD'nin başkenti Washington'da, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesinin organize ettiği "Barış ve Dayanışma Yürüyüşü" için Türkiye ve farklı ülkelerden binlerce insan Beyaz Saray önünde toplandı.
 • 16:38 Orta Asya-Basra Körfezi Ulaşım Koridoru Hayata Geçiyor TAŞKENT (AA) – Özbekistan, Türkmenistan, İran ve Umman arasında daha önce imzalanan Orta Asya- Basra Körfezi ulaşım koridorunun oluşturulmasına ilişkin anlaşma yürürlüğe girdi.
 • 12:09 Bodrum'da Fuhuş Operasyonu; 13'ü Kadın 14 Gözaltı Bodrum'da Fuhuş Operasyonu; 13'ü Kadın 14 Gözaltı Bodrum Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonda, yabancı uyruklu 13 kadın ile onları fuhuşa zorladığı iddia edilen 1 kişi gözaltına alındı.
 • 11:10 Konya Rumi Çocuk Spor Oyunları Sona Erdi Konya Rumi Çocuk Spor Oyunları Sona Erdi 6.Uluslararası Konya Rumi Çocuk Spor Oyunlarının kapanış programı yapıldı.
 • 10:20 Bodrum'da Fuhuş Operasyonu; 13'ü Kadın 14 Gözaltı Bodrum'da Fuhuş Operasyonu; 13'ü Kadın 14 Gözaltı Bodrum Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonda, yabancı uyruklu 13 kadın ile onları fuhuşa zorladığı iddia edilen 1 kişi gözaltına alındı.
 • 09:19 Bodrum'da Fuhuş Operasyonu Bodrum'da Fuhuş Operasyonu Muğla’nın Bodrum ilçesinde düzenlenen fuhuş operasyonunda, 13 yabancı uyruklu kadın ve zorla fuhuş yaptırdığı iddia edilen bir şahıs polis ekipleri tarafında yakalandı.
 • 02:56 Bodrum'da Fuhuş Operasyonu Bodrum'da Fuhuş Operasyonu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Yakalanan kadınlardan görüntü -Polisten detay Muğla'nın Bodrum ilçesinde ev ve otellere düzenlenen operasyonda yabancı uyruklu 13 kadın ile bu kişilere zorla fuhuş yaptırdığı ileri sürülen şüpheli yakalandı Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen operasyonda yabancı uyruklu 13 kadın ile bu kişilere zorla fuhuş yaptırdığı ileri sürülen şüpheli gözaltına alındı.
 • 01:13 Bodrum'da Fuhuş Operasyonu Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen operasyonda yabancı uyruklu 13 kadın ile bu kişilere zorla fuhuş yaptırdığı ileri sürülen şüpheli gözaltına alındı.
 • 20:16 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı töreninden detaylar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Özbekistan'ın başkenti Taşkent'teki Türk ilkokulunun bahçesinde tören düzenlendi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te düzenlenen törenle kutlandı.
 • 19:32 Rana'nın Olimpiyat Hayali Gerçek Oluyor Rana'nın Olimpiyat Hayali Gerçek Oluyor Rana Tokmak'ın da yer aldığı Alman Milli Ritmik Jimnastik Takımı, Brezilya'nın Rio kentindeki son elemelerde birinci olarak bu yaz yapılacak Rio Olimpiyat Oyunlarına katılma hakkı kazandı.
 • 15:31 Bediha Gün, Olimpiyat Vizesini Son Maçta Kaçırdı 2016 Rio Olimpiyat Oyunları Eleme Müsabakaları Moğolistan’ın Ulan Batur kentinde ikinci gününde de devam ediyor.
 • 14:35 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te düzenlenen törenle kutlandı.
 • 14:33 Dünya Kupası 2016 Başladı Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen futbol turnuvasının ilk tur eşleşmelerinde 30 ülkeden 32 takım mücadele edecek.
 • 13:49 Milliler Bakü'de Madalyaları Topladı Milliler Bakü'de Madalyaları Topladı Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de 22-23 Nisan tarihlerinde düzenlenen 7. Uluslararası Baku Open Karate Turnuvası'nda milli sporcular dokuz madalya kazanarak organizasyonu noktaladı.
 • 12:42 Karate: 7. Uluslararası Bakü Açık Turnuvası 7. Uluslararası Bakü Açık Karate Turnuvası'na katılan Türk Milli Takımı, 9 madalya kazandı.
 • 11:23 Kadınlar İlk Defa Erkekleri Geçti, Hafize'nin Vizesi Tamam, Bediha'ya Az Kaldı 2016 Rio Olimpiyat Oyunları Eleme Müsabakaları Moğolistan’ın Ulan batur kentinde ikinci gününde de devam ediyor.
 • 20:31 Özbekistan'da "Rusya Eğitim Fuarı" Açıldı Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te, Rusya'nın yükseköğretim kurumlarında eğitim alma imkanlarının tanıtıldığı "Rusya'da Eğitim ve Bilim-2016 Fuarı" başladı.
 • 18:26 Mersin Acımasız Annenin Dövdüğü Tuanna, Babasıyla Çok Mutlu Mersin Acımasız Annenin Dövdüğü Tuanna, Babasıyla Çok Mutlu Acımasız annenin dövdüğü Tuanna, babasıyla çok mutluMersin'de Özbekistan asıllı anne Gulchehra Isokulova'nın acımasızca dövdüğü görüntüleri basına yansıyan 3 yaşındaki kızı Tuanna, babası Hasan Tayfun Çekmegeli ile mutlu bir yaşam sürdürüyor.
 • 15:37 Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,19835 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02310 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 1,9001 BHD BAHREYN DİNARI 7,5098 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 15:25 Soyguncuların 45 Çuvalla Kaçırdığı Para 2600 Dolar Çıktı Soyguncuların 45 Çuvalla Kaçırdığı Para 2600 Dolar Çıktı Amerikan hükümetinin desteğiyle yayın yapan Radyo Azadlık, Mikrokredit Bank'ın bir subesini soyan soyguncuların 45 çuvala doldurarak bir kamyonete yüklediği 16.131.000 somun kara borsadaki değerinin 2600 dolar olduğunu duyurdu.
 • 14:09 55. Uluslararası Bursa Festivali Bursa Büyükşehir Belediyesince bu yıl 55'incisi düzenlenen "Uluslararası Bursa Festivali", 16 Mayıs-4 Haziran tarihlerinde yapılacak.
 • 10:35 Öğrencilerden "Türk Dünyası Haftası"Na Coşkulu Kutlama Özel Güç Koleji, Türk Dünyası ve Türk Toplulukları Haftası’nı coşkuyla kutladı.
 • 16:00 Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,19677 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02320 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 1,8603 BHD BAHREYN DİNARI 7,4918 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 15:35 Rumi Çocuk Oyunları'nda Bisiklet Yarışı Yapıldı 6. Uluslararası Konya Rumi Çocuk Spor Oyunları'nda ilk bisiklet yarışı gerçekleşti.
 • 13:56 Afetzedelerin Umudu Afad, Ödüle Doymuyor Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), "İlk önce hayat" parolası, "Dünya için hazırız" mesajıyla 5 kıtada 51 ülkede afet ve acil durumlara ilişkin yaptığı çalışmalarla, Türk Patent Enstitüsü tarafından verilen "Uluslararası Kamu Markası" ödülünün sahibi oldu.
 • 12:53 Türkiye'nin En Prestijli Ödülü Afad'a ‘İlk Önce Hayat’ parolası ile 5 kıta 51 ülkede afet ve acil durumlarda insanların yardımına koşan Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Türkiye’nin en prestijli ödülüne layık görüldü.
 • 16:33 Türk Dünyası Müzik Topluluğu Çankırı'da Konser Verdi Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğu, Çankırı'da konser verdi.
 • 15:42 Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,19967 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02330 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 1,8646 BHD BAHREYN DİNARI 7,5071 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 15:31 ICCI 2016 Fuarı, Enerji ve Çevre Sektörünü Bir Araya Getiriyor Sektörel Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenen ICCI 2016 Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı basın toplantısı 20 Nisan'da CVK Park Bosphorus Hotel'de gerçekleşti.
 • 14:40 Rus Lukoil Şirketinden Özbekistan'da Dev Yatırım Rusya'nın Lukoil şirketi, Özbekistan'da proje tutarı 3,3 milyar dolarlık doğalgaz işleme tesisinin inşasına başladı.
 • 13:34 Süs Bitkileri Sektörünün Hedefi 2023'de 500 Milyon Dolarlık İhracat Süs Bitkileri Sektörünün Hedefi 2023'de 500 Milyon Dolarlık İhracat İhracatçılar Birliği Başkanı Bağdatlıoğlu: 2023 yılında 500 milyon dolarlık süs bitkisi ihracatı hedefine ulaşabilmek için bir master plan hazırlıyoruz.