02:5600
SON DAKİKA ÖZBEKİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Özbekistan Haberleri

   

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: (Dün 16:42)

   

  Pamukta Prim Beklentisi 75 Kuruş

  Pamukta Prim Beklentisi 75 Kuruş

  Söke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kemal Kocabaş, yeni sezonda pamuk için 75 kuruş prim beklediklerini söyledi. (Dün 15:46)

   

  Sumitomo Türkiye'yi Üs Olarak Seçti

  Sumitomo Türkiye'yi Üs Olarak Seçti

  Sumitomo İş Makineleri Dünya Başkanı Mikio İde, ürünlerinin tüm dünya ülkelerine yayılmasında Türkiye'nin stratejik olarak altın bir anahtar konumunda olduğunu söyledi. (Dün 14:48)

   

  Kırgız Heyete Sürdürülebilir Kalkınma Eğitimi

  Kırgız Heyete Sürdürülebilir Kalkınma Eğitimi

  Mersin'de Kırgız heyete sürdürülebilir kalkınma eğitimiMERSİN (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ile Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü'nün (FAO) yürüttü "Orta Asya ve Kafkaslar'da Dağlık Havzaların Sürdürülebilir Yönetimi İçin Kapasite Geliştirme Projesi" kapsamında Kırgızistanlı 10 kişiye eğitim verildi. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  Mersin'de Kırgız Heyete Sürdürülebilir Kalkınma Eğitimi

  Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ile Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü'nün (FAO) yürüttü "Orta Asya ve Kafkaslar'da Dağlık Havzaların Sürdürülebilir Yönetimi İçin Kapasite Geliştirme Projesi" kapsamında Kırgızistanlı 10 kişiye eğitim verildi. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  22. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları Şiire Doyurdu

  Elazığ’da, bu yıl 22’incisi düzenlenen Uluslararası Hazar Şiir Akşamları, Türkiye’nin birçok şehri ve 10 ülkeden katılan 23 şairin şiirleriyle davetlileri şiire doyurdu. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  22. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları

  22. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları

  22. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları- Etkinlik kapsamında yurt içi ve yurt dışından 21 şairin katılımıyla şiir dinletisi yapıldıELAZIĞ (AA) - Elazığ'da bu yıl 22'ncisi düzenlenen "Uluslararası Hazar Şiir Akşamları" kapsamında, yurt içinden ve yurt dışından 21 şairin katılımıyla şiir dinletisi gerçekleştirildi. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  22. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları

  Etkinlik kapsamında yurt içi ve yurt dışından 21 şairin katılımıyla şiir dinletisi yapıldı. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  Elazığ'da Şairler Yürüdü

  Elazığ'da Şairler Yürüdü

  Elazığ'daki Uluslararası Hazar Şiir Akşamları etkinliği kapsamında yurt içinden ve dışından gelen şairler mehter takımı eşliğinde yürüdü. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

 

  Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları İçin Geri Sayım Başladı

  Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları İçin Geri Sayım Başladı

  Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından düzenlenen BURTARIM 2014, Bursa 12. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ile Bursa 7. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı 14-18 Ekim 2014 tarihleri arasında Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılacak. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Mehdi Eker : Kardeşlik İklimi Yeşermeye Başladı

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır Kültür ve Karpuz Festivalinde bazı haber kanallarının canlı yayınlarında çözüm sürecinden, IŞİD'e, kurbanlıklardan, İskoçya'daki referanduma kadar bir çok konuda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Çin, Milyarlarca Doları Yurtdışına Kaçıran Yetkililerin Peşinde

  Pekin yönetimi, yolsuzluğa bulaştıktan sonra yurtdışına milyarlarca dolarla kaçan Çinli yetkililerin peşinde. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Ödemiş'te Opera Gecesi

  Ödemiş'te Opera Gecesi

  Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) tarafından 15-30 Eylül tarihleri arasında Türkiye’nin farklı şehirlerinde gerçekleşen 17. Türk Dünyası Opera Yıldızları Konseri dün akşam Ödemiş’te düzenlendi. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: (24 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Prostat Kanserine Dikkat Çekmek İçin Pedal Çeviriyorlar

  Prostat kanserine dikkat çekmek amacıyla 2,5 ay önce İngiltere'den bisikletleriyle yola çıkan iki İngiliz öğrenci, Kastamonu’nun Hanönü ilçesine ulaştı Çin'in Hong şehrine ulaşmayı hedefleyen İngiliz öğrenciler, yol boyunca çektikleri fotoğraf ve video görüntüleri kitapçık haline getirip kanser araştırmaları yararına satışa çıkarmayı planlıyor. (24 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Bolu'da Köroğlu İçin Dev Buluşma

  Bolu'da Köroğlu İçin Dev Buluşma

  Tüm dünyanın tanıdığı turizm, spor ve sağlık kenti olma hedefi yolunda hızla ilerleyen Bolu, Türk dünyasını Köroğlu simgesi etrafında birleştirecek çok önemli bir festivale hazırlanıyor. (23 Eylül 2014 Salı )

   

  Hentbol Maçında Gol Rekoru

  Güney Kore'de düzenlenen 2014 Asya Oyunlarındaki kadınlar hentbol maçında Japonya, Maldivler'i 79-0 yendi. (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Hentbolda Japonya, Maldivler'i 79-0 Yendi

  Hentbolda Japonya, Maldivler'i 79-0 Yendi

  Güney Kore'de düzenlenen 17. Asya Oyunları'nda Japonya, Maldivler'i 79-0 mağlup etti. (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Ahilik Haftası

  Kırşehir'de, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü öncülüğünde düzenlenen etkinlikler başladı Kutlamalara, Bulgaristan, Sırbistan, Bosna Hersek, Özbekistan, Kırgızistan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde gelen esnaf ve sanatkarlar da katıldı. (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  IŞİD Orta Asya ve Kafkaslar İçin Ciddi Tehdit

  Kazakistan'da Risk Değerlendirme Grubu Siyasi Analisti Dosum Satpayev, IŞİD terör örgütünün Orta Asya ve Kafkaslar için ciddi bir tehdit oluşturabileceğini söyledi. (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Milli Güreşci Selçuk Çebi Hedefim Türk Sporuna En Üst Seviyesinde Hizmet Etmek

  Milli Güreşci Selçuk Çebi Hedefim Türk Sporuna En Üst Seviyesinde Hizmet Etmek

  Özbekistan'ın Başkenti Taşkent'te yapılan Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası'nda üçüncü olan Selçuk Çebi, Güreşi bıraktıktan sonra hedefim Türk sporuna en üst seviyede hizmet etmektir dedi. (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Milli Güreşci Selçuk Çebi: 'Hedefim Türk Sporuna En Üst Seviyesinde Hizmet Etmek'

  Milli Güreşci Selçuk Çebi: "Hedefim Türk Sporuna En Üst Seviyesinde Hizmet Etmek"

  Özbekistan'ın Başkenti Taşkent'te yapılan Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası'nda üçüncü olan Selçuk Çebi, "Güreşi bıraktıktan sonra hedefim Türk sporuna en üst seviyede hizmet etmektir" dedi. (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Özbekistan'ın Bağımsızlık Günü İzmir'de de Kutlandı

  Özbekistan'ın Bağımsızlık Günü İzmir'de de Kutlandı

  Özbekistan Cumhuriyeti’nin 23. bağımsızlık yıl dönümü İzmir’de de kutlandı. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Hapse Girmemek İçin Kaçak İki Katı Yıkıyor

  Hapse Girmemek İçin Kaçak İki Katı Yıkıyor

  Bursa'da ruhsatsız bina yaptırdığı gerekçesiyle ‘imar kirliliğine sebep olmak’ suçlamasıyla verilen 2,5 yıl hapis cezası Yargıtay’ca onanan Bülent Karakuş, cezaevine girmemek için binasının ruhsatsız olan iki katını yıkıyor. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Almatı'da Makine Fuarı Yapıldı

  Almatı'da Makine Fuarı Yapıldı

  Türk Cumhuriyetleri ve Orta Asya Bölgesi’ndeki uluslararası anlamda tek ve en büyük olma özelliği taşıyan Makine ve Metal Fuarı Kazakistan'da gerçekleşti. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Dünya Şampiyonu Taha Akgül'ün Sakat Sakat Güreştiği Ortaya Çıktı

  Dünya şampiyonasında çeyrek final karşılaşmasında ABD'li sporcu ile güreşen Taha Akgül'ün Sağ diz arka adalesinin yırtıldığı ve bu şekilde, yarı final ve final karşılaşmalarında güreştiği ortaya çıktı. (20 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Mahmut Demir, Taha Akgül'le Buluştu

  Mahmut Demir, Taha Akgül'le Buluştu

  Eski Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Mahmut Demir, Dünya Şampiyonu olan milli güreşçi Taha Akgül ile buluştu. (20 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  TCBM Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  TCBM Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu belli oldu. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Dünyanın Dörtte Biri Kültürünü Pendik'e Taşıyor

  Dünyanın Dörtte Biri Kültürünü Pendik'e Taşıyor

  52 ülkenin katılacağı 10. Pendik Geleneksel Sanatçılar Buluşması, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un katılımıyla 20 Eylül Cumartesi günü başlıyor. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç Açıklaması

  Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç Açıklaması

  ''E bilet uygulaması futbolun marka değerini arttıracak'' ''TOHM sistemiyle gençlerimize beslenme, sağlık, psikolojik ve akademik destek sağlayarak kendilerini geliştirebilmeleri için çaba sarf ediyoruz'' ''Bu sene itibarıyla 125 bin öğrenciyi yurtlarımıza yerleştirdik'' (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: 'Bu Sene İtibari ile 125 Bin Öğrenciyi Yurtlarımıza Yerleştirdik'

  Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: "Bu Sene İtibari ile 125 Bin Öğrenciyi Yurtlarımıza Yerleştirdik"

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bu yıl bakanlık bünyesindeki yurtlarda barınmak için yeni başvuran öğrenci sayısının 440 bin olduğunu, ancak bunun 385 bininin geçerli başvuru olduğunu bildirdi. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Türk Güreşinin Parlayan Yıldızı Rıza Kayaalp: 'Küba'lı Lopez Beni Evlilikten Etti'

  Türk Güreşinin Parlayan Yıldızı Rıza Kayaalp: "Küba'lı Lopez Beni Evlilikten Etti"

  Ercan ATA, Ankara-DHA Özbekistan'ın Başkenti Taşkent'te yapılan Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası'nda Küba'lı rakibine yenilerek gümüş madalya kazanan Rıza Kayaalp: "yeni kurallar kaybetmeme neden oldu" dedi. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Terör Örgütleri Listesindeki Hizb-ut Tahrir de 'Paralel'den Şikayetçi Oldu

  Terör Örgütleri Listesindeki Hizb-ut Tahrir de 'Paralel'den Şikayetçi Oldu

  Çeşitli ülkelerde terör örgütü listesinde bulunan Hizb-ut Tahrir de, sözde ‘paralel yapı’dan şikayetçi oldu. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
01.10.2014 02:56:12. #1.11#