SON DAKİKA PALANDÖKEN HABERLERİ

Son Dakika Palandöken Haberleri

 • 23:38 Miniklerin Kur'an-ı Kerim Okuma Başarısı Miniklerin Kur'an-ı Kerim Okuma Başarısı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İl Müftülük Konferans Salonu detay Erzurum Yakutiye İlçe Müftüsü Osman Yazıcı konuşması çocuklarda detay Erzurum İl Müftü vekili Celal Büyük konuşması Çocukların Kuran'ı Kerim okuması Çocukların gösteri yapması (Yeri göğü yaratan ilahisi eşliğinde) Çocukların ezbere kısa süreleri okuması Çocukların ailelerinin gösterilerini teleonları ile çekmesi ve çocukların son gösterisi Miniklerin Kur'an-ı Kerim okuma başarısı Erzurum'da Yakutiye İlçe Müftülüğü bünyesinde oluşturulan kurslarda 8 ay eğitim gören 4-6 yaş grubundaki yaklaşık 500 çocuğa, "Kur'an-ı Kerim Okuma Başarı Sertifikası" verildi Yakutiye İlçe Müftüsü Yazıcı: -"Çocuklar için Kuran kurslarımızda 23 sınıf oluşturduk. Yaklaşık 500 öğrenci için belge töreninde bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
 • 21:12 Miniklerin Kur'an-ı Kerim Okuma Başarısı Yakutiye İlçe Müftülüğü tarafından oluşturulan kurslarda 8 ay süreyle eğitim gören 4-6 yaş grubundaki yaklaşık 500 çocuk, düzenlenen törenle "Kur'an-ı Kerim Okuma Başarı Belgesi" aldı.
 • 13:52 Doğuya Umut Veren Sera Doğuya Umut Veren Sera Eğitim Uygulama Amaçlı Merkezi Modern Yüksek Plastik Tünel ve Cam Seranın açılışı yapıldı.
 • 12:17 Dap İdaresi'nin Desteklediği Projeler Bir Bir Açılıyor Dap İdaresi'nin Desteklediği Projeler Bir Bir Açılıyor Erzurum’un Palandöken İlçesinde, yapımı DAP İdaresi tarafından desteklenen ve “Eğitim-Uygulama Amaçlı Merkezi Modern Yüksek Plastik Tünel ve Cam Sera Kurulum Projesi” kapsamında oluşturulan seranın açılışı yapıldı.
 • 15:25 65. Hükümet'in Kurulması AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan 65. Hükümet'e başarı dileyen sivil toplum kuruluşları destek mesajları verdi.
 • 15:23 Erzurum'da Eğitim ve Uygulama Amaçlı Cam Sera Açıldı Palandöken İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma Bakanlığı tarafından kabul gören "Eğitim-Uygulama Amaçlı Merkezi Modern Yüksek Plastik Tünel ve Cam Sera Kurulum Projesi" kapsamında kurulan seranın açılışı yapıldı.
 • 14:52 TESK Başkanı: 65. Hükümet Deneyimli ve İcraatçı TESK Başkanı: 65. Hükümet Deneyimli ve İcraatçı Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 65. Hükümet'i tebrik etti.
 • 14:33 Palandöken, "Başbakan'ın Açıklamaları Güven Verdi" Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan 65. Hükümetin tecrübeli ve icraatçı olmasını olumlu karşıladıklarını açıkladı.
 • 13:50 Erzurum MHP Genel Başkan Adayı Özdağ Erzurum'da Erzurum MHP Genel Başkan Adayı Özdağ Erzurum'da MHP Genel Başkan adayı Özdağ Erzurum'daMHP Gaziantep Milletvekili ve genel başkan adaylarından Ümit Özdağ, Erzurum'da partililerle bir araya geldi.
 • 13:03 MHP Genel Başkan Adayı Özdağ Erzurum'da MHP Genel Başkan Adayı Özdağ Erzurum'da Mhp Gaziantep Milletvekili ve genel başkan adaylarından Ümit Özdağ, Erzurum'da partililerle bir araya geldi.
 • 22:36 MHP Gaziantep Milletvekili Özdağ Açıklaması MHP'de genel başkanlığa adaylığını açıklayan muhaliflerden Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, Meral Akşener'in 15 Mayıs'ta "yargı kararıyla olağanüstü kurultayın toplanacağı" iddiasıyla gittikleri otel önünde yaptığı açıklamaların aralarındaki mutabakatı bozduğunu belirterek, "Yargıtay sürecini birlikte yönetmemiz gerekiyordu.
 • 17:15 İlçelerde Engelli Erişebilirliği Atılımı İlçelerde Engelli Erişebilirliği Atılımı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Tamer Ekinci, engelli erişebilirliği kapsamında ilçelerdeki adliye binalarında çalışmalar yapıldığını ifade etti.
 • 10:30 Palandöken Belediyesinin, Boksörü Gümüş Madalya Aldı Palandöken Belediyesinin, Boksörü Gümüş Madalya Aldı Gürcistan’ın Gori Kentin de gerçekleştirilen Uluslararası Genç Erkekler Boks Turnuvası’nda mücadele eden Palandöken Belediyesinin Milli Boksörü Ahmet Otçu (56 )kiloda üç rakibini de devirerek Gümüş Madalyanın sahibi oldu.
 • 09:37 İstanbul'da Elektrik Kesintisi Adalar, Ataşehir, Beykoz, Kadıköy, Kartal, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Ümraniye ve Üsküdar'ın bazı mahallelerine 25 Mayıs'ta elektrik verilemeyecek.
 • 16:05 Atletizmde Dünya'nın Kalbi Erzurum'da Attı Atletizmde Dünya'nın Kalbi Erzurum'da Attı Atletizmde Dünya’nın kalbi spor şehri Erzurum’da attı.
 • 17:48 Erzurum'da Öğrencilere Bin 207 Bisiklet Dağıtıldı Erzurum Halk Sağlığı Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı'nın "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat" programı kapsamında öğrencilere bin 207 bisiklet dağıttı.
 • 16:07 TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bu yıl 1 Ocak-30 Nisan tarihleri arasında ülke genelinde 36 bin 593 kişinin iş yerini kapattığını belirterek, BAĞ-KUR üyesi esnaf ve sanatkarlar için acilen işsizlik fonu oluşturulması gerektiğini savundu.
 • 14:23 Erzurum'da "500 Çocuk, 500 Gülücük Projesi" Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Almanya Umudum Ol Derneği, Kartal Erzurumlular Vakfı ve Pendik Erzurumlular Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen "500 Çocuk, 500 Gülücük Projesi" kapsamında, 500 çocuğa çeşitli hediyeler dağıtıldı.
 • 12:37 Önce Süt Sonra Bisiklet Dağıttılar Önce Süt Sonra Bisiklet Dağıttılar Erzurum’da sağlıklı yaşam kapsamında öğrencilere 5 ton organik süt ve bin 207 adet bisiklet dağıtımı yapıldı.
 • 09:39 Palandöken: Palandöken: "İşsiz Esnaf İçin Acilen İşsizlik Fonu Oluşturulmalı" TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Doğu ve Güneydoğu’da yaşanan terör olaylarının esnaf ve sanatkarları etkilediğini belirterek, işsiz esnaf için işsizlik fonu oluşturulması gerektiğini söyledi.
 • 16:25 Başkan Bulutlar, Berat Kandili'ni Kutladı Başkan Bulutlar, Berat Kandili'ni Kutladı Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
 • 13:55 Erzurum'da Dağcılar Ejder Tepesi'ne Tırmandı Erzurum'da dağcılar, "Gençlik Haftası" etkinlikleri kapsamında Palandöken Dağı'ndaki Ejder Tepesi'ne tırmanış yaptı.
 • 12:30 Palandöken'e '19 Mayıs' Tırmanışı Palandöken'e '19 Mayıs' Tırmanışı Erzurum Atatürk Üniversitesi Spor Kulübü ve Türkiye Dağcılık Federasyonu Erzurum İl Temsilciliği, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle 3 bin 176 metre yüksekliğindeki Palandöken Dağı'na zirve tırmanışı düzenledi.
 • 12:22 Dağcılar, Ecdat İçin Zirve Yaptı Dağcılar, Ecdat İçin Zirve Yaptı Türkiye Dağcılık Federasyonu Erzurum İl Temsilciliği tarafından Gençlik Haftası kapsamında Palandöken Ejder Tepesi’ne tırmanış yapıldı.
 • 10:30 Asp İl Müdür Vekili Zil Açıklaması Asp İl Müdür Vekili Zil Açıklaması Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Şermin Zil, Aile Eğitim Programı (AEP) ve Evlilik Öncesi eğitim kapsamında 2016 yılı Ocak ve Mayıs ayları arasında 7 bin 147 kişiye eğitim verildiğini ifade etti.
 • 15:45 Erzurum'da Ayakkabı Fuarı Açıldı Erzurum'da Ayakkabı Fuarı Açıldı Dayıkan Ayakkabıcılık , açtığı fuarda 15 bin ayakkabı çeşidini sergiledi.
 • 11:56 AK Parti Erzurum İl Başkanlığında Kongre Toplantısı AK Parti Erzurum İl Başkanlığında Kongre Toplantısı Erzurum AK Parti İl Başkanlığı’nda, 22 Mayıs’ta yapılacak olan olağanüstü kongreyle ilgili basın toplantısı düzenlendi.
 • 11:45 Başkan Bulutlar, Yeni Dünya Vakfını Ağırladı Başkan Bulutlar, Yeni Dünya Vakfını Ağırladı Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Yeni Dünya Vakfı Genel Başkanı Mahmut Göksu’yu ve beraberindekileri makamın da ağırladı.
 • 18:29 Atletizm Dünyasının Kalbi Erzurum'da Atacak Atletizm Dünyasının Kalbi Erzurum'da Atacak Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 2. Uluslararası Nene Hatun Yarı Maratonu ve Halk Yürüyüşü ile ilgili düzenlediği basın toplantısında tüm sporseverleri maratona davet etti.
 • 14:37 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 19 Mayıs'ta yakılan bağımsızlık ateşinin ilelebet sönmeyeceğini ifade etti.
 • 13:46 TESK Genel Başkanı Palandöken: "19 Mayıs Büyük Bir Destanın Başlangıcıdır" Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “19 Mayıs büyük bir destanın başlangıcıdır.
 • 12:21 TESK Başkanı Palandöken Kilis'te TESK Başkanı Palandöken Kilis'te Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, destek vermek için Kilis' geldi.
 • 11:41 TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Kilis'te TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Kilis'te Kilis’i ziyaret eden Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlü bir devlet olduğunu ve roketlerin hedefi olan bölgede ilk olarak işsizliğin çözüm bulması gerektiğini söyledi.
 • 12:56 Başkan Bulutlar, Ramazan Öncesi Pazarcı Esnafını Topladı Başkan Bulutlar, Ramazan Öncesi Pazarcı Esnafını Topladı Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Erzurumlu pazarcı esnaflarıyla düzenlenen toplantıda bir araya geldi.
 • 11:27 BBP Palandöken İlçe Kongresi Yapıldı BBP Palandöken İlçe Kongresi Yapıldı Büyük Birlik Partisi Palandöken İlçe Teşkilatı 2.Olağan kongresini yaptı.
 • 12:08 TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması Türkiye Esnaf ve sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, araçların hurdaya ayrılması ile ilgili düzenlemenin kalıcı olarak değiştirilmesi gerektiğini belirterek, 2015 itibarıyla 21 yaş ve üstünde kamyon, kamyonet, otobüs sayısının 540 bini geçtiğini, 20 yaşın üzerindeki araçların hurdaya ayrılabilmesine imkan tanınması gerektiğini bildirdi.
 • 11:41 Aydemir, Tanap Çalıştayı'nda Konuştu Aydemir, Tanap Çalıştayı'nda Konuştu AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘TANAP, Azerbaycan ve Türkiye arasında, Hazar’dan Aras’a, Bakü’den Erzurum’a, yalnız bir enerji yatırımı değil, esasında ve öncelikle bir kardeşlik ufkudur.
 • 11:39 Palandöken: Palandöken: "Hurda Araç Teşvikini Bekliyoruz" TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, hurda araç teşvikini beklediklerini belirterek, 20 yaşına gelen ticari araçların otomatikman hurdaya ayrılması gerektiğini söyledi.
 • 14:08 Palandöken Belediyesi, Adını Türkiye Finallerine Yazdırdı… Palandöken Belediyesi, Adını Türkiye Finallerine Yazdırdı… Türkiye Voleybol Federasyonunca düzenlenen kulüplerarası Altyapı Türkiye Grup müsabakalarında Palandöken Belediyesi Yıldız Erkekler kategorisinde alt yapı takımı Recep Tayyip Erdoğan Kapalı Spor Salonu da yapılan grup müsabakalarında Erzincan ve Kars takımlarını 3-0 net bir skorla yererek adını Türkiye finallerine yazdırdı.
 • 10:20 TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, olumsuz bölgesel koşullar nedeniyle köylerinden göçenlerin, kepenk kapatan esnafın geri dönüşünün desteklenmesi gerektiğini belirtti.
 • 10:00 TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken Açıklaması TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken Açıklaması TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, olumsuz bölgesel koşullar nedeniyle köylerinden göçenlerin, kepenk kapatan esnafın geri dönüşünün desteklenmesi gerektiğini belirtti.
 • 17:01 Gençler, Peygamberimiz (Sas) İçin Yarıştı Gençler, Peygamberimiz (Sas) İçin Yarıştı DER Erzurum Şubesinin organize ettiği "Gençler, Peygamberimiz (SAS) için yarışıyor" yarışması finalleri yapıldı.
 • 16:15 Engelliler Derneği'nden Başkan Bulutlara Plaket Engelliler Derneği'nden Başkan Bulutlara Plaket Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, engelli vatandaşlara yaptığı yardımlar ve uygulamaları nedeniyle çok anlamlı bir plaket aldı.
 • 12:34 Kamu-üniversite-sanayi İşbirliği Erzurum'da Masaya Yatırıldı Kamu-üniversite-sanayi İşbirliği Erzurum'da Masaya Yatırıldı Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) ve Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Çalışma Grubu (KÜSİ) 6. Koordinasyon Toplantısı, Palandöken Kayak Merkezi’ndeki bir otelde gerçekleştirildi.
 • 12:03 Küçükbaş Hayvanlar "Çipli Küpe" ile Kayıt Altında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından başlatılan çipli küpe uygulaması, hayvan hastalıklarının kontrol altına alınmasını ve elektronik ortamda sağlıklı bir kayıt sistemi oluşturulmasını sağlayacak.
 • 15:59 Esob Başkanı Fırat: Kuyumculuk İçin Kanun Şart Esob Başkanı Fırat: Kuyumculuk İçin Kanun Şart Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Rasim Fırat, özel bir meslek statüsünde olan kuyumculuğun kanuna ihtiyaç duyduğunu söyledi.
 • 11:21 Bu Kız Kardeşlere Yan Bakan Yandı Bu Kız Kardeşlere Yan Bakan Yandı Diyarbakırlı Amine ve Zehra Akçakmak kardeşler, Türkiye’nin gururu oldu.
 • 16:03 Karate Ligi Tam Gaz Karate Ligi Tam Gaz Türkiye’de ilk kez Erzurum’da yapılan Karate Ligi müsabakalarında 2. Hafta müsabakaları tamamlandı.
 • 11:26 Liseli Gençler Peygamberi (Sav) İçin Yarıştı Liseli Gençler Peygamberi (Sav) İçin Yarıştı DER’in hazırladığı "Liseli Gençler Peygamberi (S.A.V.) İçin Yarışıyor" konulu bilgi yarışmasında ilçe finalleri sona erdi.
 • 11:14 Başkan Bulutlar, Başkan Bulutlar, "Halka Hizmette Ayrım Yapmıyoruz" Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Yıldızkent Müftü Solakzade Mahallesi’ni ziyaret ederek, Halk Meclisi toplantısı gerçekleştirdi.