SON DAKİKA PALANDÖKEN HABERLERİ

Son Dakika Palandöken Haberleri

 • 09:51Palandöken: "Tatilin 9 Gün Olması Karayolunda Yoğunluğu Arttıracak"Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken LYS sınavlarının bitmesi, 2015-2016 eğitim ve öğretim tatilinin başlaması ve Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması ile birlikte karayollarındaki trafikte yoğunluğun yaşanacağına dikkat çekti.
 • 13:28Tfk'dan Erzurum'da Geleneksel İftar YemeğiTfk'dan Erzurum'da Geleneksel İftar YemeğiTürkiye Kayak Federasyonu (TFK) Geleneksel İftar Yemeği, Erzurum’da düzenlendi.
 • 12:47Bayram Rezervasyonları Turizmcilerin Yüzünü GüldürdüRamazan Bayramı dolayısıyla tatil süresinin 9 güne çıkarılmasıyla rezervasyonlarda yoğunluk yaşanıyor, otellerde doluluk oranının yüzde 80'i bulması bekleniyor.
 • 12:41TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, başta Bağ-Kur'lu esnaf ve sanatkarlar olmak üzere her kesimin eşit haklar istediğini belirterek, "Bağ-Kur'lu aynı prim gün sayısında emeklilik hakkı, emekli maaşında eşitlik, prim borcu olanın sağlık hizmeti alması, raporlu olup dükkanı kapalı olduğunda geçimi için rapor ücreti gibi hakları olsun istiyor.
 • 11:46Palandöken: "Sgk Birleşmesi İsteneni Veremedi"Çalışma hayatının tamamının bir sosyal güvenlik çatısı altında toplanmasının isteneni veremediğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Başta Bağ-Kurlu esnaf ve sanatkarlarımız olmak üzere her kesim eşit haklar istiyor.
 • 23:59Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Yarar AçıklamasıTürkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Mehmet Yarar, Amerika ve Fransa gibi gelişmiş ülkelerin karın potansiyelini tespit ederek büyük yatırımlar yaptığını belirterek, "Türkiye'nin doğusuna Allah öyle bir nimet vermiş ki petrol ve altın madeninden daha önemli." dedi.
 • 15:07İl Müftü Vekili Büyük, Erzurum Valisi Azizoğlu'nu Ziyaret Ettiİl Müftü Vekili Büyük, Erzurum Valisi Azizoğlu'nu Ziyaret EttiErzurum İl Müftü vekili Celal Büyük beraberindeki heyet ile birlikte Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu’nu makamında ziyaret etti.
 • 16:41Polis Dolandırıcılığa Tiyatroyla Dikkat ÇektiErzurum Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polisler tarafından dolandırıcılığa dikkat çekmek amaçlı tiyatro gösterimi yapıldı.
 • 12:20Palandöken Belediyesi Her Gün 2 Bin Vatandaşa İftar VeriyorPalandöken Belediyesi, İlçenin merkezi konumun da yer alan Yenişehir Müftü Solakzade Camisinin bahçesin de kurduğu iftar çadırında, çoğunluğu öğrenci olmak üzere her gün 2 bin vatandaş orucunu birlikte açıyor.
 • 10:32TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye ile Rusya arasında yaşanan krizin etkilerinin aşılması için iç turizmin desteklenmesi gerektiğini belirterek, "Bunun için de ilk yapılması gereken zaman kaybedilmeden uçak ve hızlı tren bilet fiyatlarında indirime gidilmesidir.
 • 10:08Palandöken: Turizm Sektörüne Acil Destek ŞartTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, turizm sektörüne desteğin şart olduğunu, iç turizm için uçak ve hızlı tren bilet fiyatlarının acilen düşürülmesi gerektiğini söyledi.
 • 09:52Palandöken: "Turizm Sektörüne Acil Destek Şart"Türkiye ile Rusya arasında yaşanan krizle birlikte en çok küçük esnafın ve turizm sektörünün zarar gördüğünü belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, acilen çözüm üretilmesini istedi.
 • 18:50Marduk Clup'tan Karateciler Tesis DesteğiMarduk Clup'tan Karateciler Tesis DesteğiDiyarbakır'da açılan Marduk spor yaşam merkezi, kent adına başarı üstüne başarı kazanan karatecilere tesislerini ücretsiz olarak açtı.
 • 15:16Ilıcalı'dan Büyükşehir'in Yatırım ve Hizmetlerine Tam NotIlıcalı'dan Büyükşehir'in Yatırım ve Hizmetlerine Tam NotAK Parti Erzurum Milletvekili ve TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Sözcüsü Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım ve hizmetlerini yerinde inceledi.
 • 13:09Cumhuriyet Başsavcısı Palandöken'e Veda EttiHSYK tarafından açıklanan tayin sonrası veda ziyaretlerine devam eden Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar’ı makamında ziyaret etti.
 • 12:23Palandöken'de 2 Bin Rakımda SeracılıkErzurum'da, Palandöken Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce başlatılan proje kapsamında 2 bin metre rakımda kurulan seralar, bölge çiftçisinin yeni geçim kaynaklarından biri olacak.
 • 17:37El Gibi Değil Elele MezuniyetEl Gibi Değil Elele MezuniyetYorucu bir eğitim-öğretim yılının ardından okullarını başarı ile bitiren uluslararası öğrenciler Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneğinin (ERULDER) mezuniyet iftarında bir araya geldiler.
 • 12:42Başkan Bulutlar, Milletvekili Aydemir'i Ağırladı…Başkan Bulutlar, Milletvekili Aydemir'i Ağırladı…Erzurum’da bir dizi temaslarda bulunan Ak Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir beraberinde Ak Parti İlçe Başkanı Haktan Ömeroğlu ile Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar’ı makamında ziyaret ettiler.
 • 12:09Etso'ya, Etso'ya, "Eyof" ZiyaretiErzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü (GHSİM) Fuat Taşkesenligil ve 13. Avrupa Gençlik Kış Olimpiyatları Festivali (EYOF) Koordinatörü Orhan Atasoy, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Meclis Başkanı Saim Özakalın’ı ziyaret etti.
 • 18:56Palandöken: Hükümet Teşvikte Esnafı UnutmasınTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, teşvik paketinde esnafın unutulmaması gerektiğini belirterek, "Etkin sicil affı ile esnafın krediye ulaşması sağlanmalı, esnaf sanatkar içinde teşvik paketi hazırlanarak haksız rekabet ortadan kaldırılmalı, şoför esnafına ÖTV'siz araç yenileme hakkı verilmeli, çıraklar ve kalfalar için istihdam desteği verilmeli, esnaf ve sanatkara sanayicide olduğu gibi ucuz elektrik temin edilmeli" dedi.
 • 14:09Başkan Bulutlar, Hizmet-İş Yöneticilerini AğırladıBaşkan Bulutlar, Hizmet-İş Yöneticilerini AğırladıPalandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, makamında Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Vekili Hüseyin Öz'ü ağırladı.
 • 12:28Hizmet İş Sendikası İftarda Bir Araya GeldiHizmet İş Sendikası İftarda Bir Araya GeldiHak İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet İş Sendikası Erzurum Şube Başkanlığı, Mübarek Ramazan Ayı nedeniyle iftar yemeği verdi.
 • 12:14TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkarlara yönelik geniş kapsamlı teşvik programı açıklanması gerektiğini belirtti.
 • 10:38Palandöken: Palandöken: "Teşvik Paketinde Esnaf Unutulmamalı"Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkarlar için geniş kapsamlı teşvik programının açıklanması gerektiğini söyledi.
 • 12:48TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, çeşitli nedenlerle memleketlerinden göç eden esnafa, geri dönerek dükkanlarını açabilmeleri için destek verilmesi gerektiğini belirtti.
 • 10:39Palandöken: "Memleketine Geri Dönerek Dükkanını Açması İçin Esnafa Destek Verilmeli"Olumsuz bölgesel koşullar nedeniyle köylerinden göçenlerin, kepenk kapatan esnafın geri dönüşünün desteklenmesi gerektiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Esnaf ve sanatkarın işinin başına dönmesi kepenklerin açılması desteklenmelidir.
 • 10:31Palandöken: Köye Dönüşlerde Yaş Sınırı KaldırılmalıTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, memleketine geri dönerek dükkanını açmak isteyen esnafa destek verilmesini istedi.
 • 15:45Başkan Bulutlar, Hizmet-iş Sendikasını AğırladıBaşkan Bulutlar, Hizmet-iş Sendikasını AğırladıPalandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, makamında Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Vekili Hüseyin Öz’ü ağırladı.
 • 11:05Erzurum'da Engellilere 32 Milyon TL Evde Bakım Ücreti ÖdendiErzurum'da Engellilere 32 Milyon TL Evde Bakım Ücreti ÖdendiAile ve Sosyal Politikalar Erzurum İl Müdürlüğü’nce, il genelindeki 7 bin 338 engelliye 2016 yılı Haziran ayı itibarıyla 32 milyon 191 bin TL evde bakım desteği sağlandığı bildirildi.
 • 10:00TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bu hafta sonu kutlanacak Babalar Günü dolayısıyla yapılacak harcamaların tutarının 5 milyar lirayı bulmasının beklendiğini belirtti.
 • 09:39Palandöken: "Çınarağacı Gibi Bize Kol Kanat Geren Babalarımızı Mutlu Edelim"Piyasayı hareketlendirmesi beklenen özel günlerin sonuncusu olan Babalar Gününde 5 milyar lira civarı harcama yapılmasının beklendiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Babalar Günü’nde yapılacak harcamalar ile geleceğimiz olan çocuklarımıza alacağımız karne hediyeleri piyasanın canlanmasına neden olacaktır” dedi.
 • 15:52Büyükşehir 7/24 Vatandaşın HizmetindeBüyükşehir 7/24 Vatandaşın HizmetindeErzurum Büyükşehir Belediyesi mesai mefhumu gözetmeksizin 7/24 vatandaşlara hizmet ediyor.
 • 14:16Palandöken, Çiçek Bahçesi GibiPalandöken Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Palandöken ilçesinin parklarına, bahçelerine, orta refüjlerine ve peyzaj düzenleme alanlarına 85 bin adet yazlık çiçek ve 7 bin 500 adet gül dikimi gerçekleştiriyor.
 • 12:19Palandöken Çiçek Bahçesi GibiPalandöken Çiçek Bahçesi GibiYaz aylarının gelmesi ile birlikte mevsimlik çiçek dikimine başlayan Palandöken Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Palandöken ilçesinin parklarına, bahçelerine, orta refüjlerine ve peyzaj düzenleme alanlarına 85 bin adet yazlık çiçek ve 7 bin 500 adet gül dikimi gerçekleştiriyor.
 • 10:56TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yarın bu yılki eğitim öğretim döneminin sona ereceğini belirterek, "Çocuklarımız bizim her şeyimiz. Karneye bakmadan evvel çocuklarımıza sarılarak önce onlara sevildiklerini hissettirelim." dedi.
 • 10:41TESK Başkanı Palandöken: TESK Başkanı Palandöken: "Karneye Bakmadan Evvel Çocuğunuza Sarılın"2015-2016 Eğitim-öğretim döneminin sona ermesi ve hafta sonunda yapılacak LYS sınavı ile ilgili olarak velileri ve yetkilileri uyaran Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, karneye bakmadan önce çocuğu sarılma tavsiyesinde bulundu.
 • 08:17Gigaset Rotasını İş Yerlerine ÇevirdiGigaset Rotasını İş Yerlerine ÇevirdiBüyüme hedefinde kurumsal çözümlerin her yıl daha fazla oranda yer aldığı Gigaset'in global büyümesinde Türkiye'nin payı ise geçtiğimiz yıla göre%88 arttı.
 • 16:15Darıca Belediye Başkanı Karabacak'a ZiyaretDarıca İdealspor Kulübü yönetimi ve sporcuları, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak'ı ziyaret etti.
 • 15:09Yeşilyurt'ta Yeşilyurt'ta "EN İyi Kiraz Ve En Bakımlı Kiraz Bahçesi" YarışmasıKiraz Yarışmasında emek sarf eden herkese teşekkür eden Bakan Tüfenkçi, "Yeşilyurt Kirazının farklı aroması ve tadı var, dünyanın neresine giderseniz gidin kirazın tadıyla kokusuyla Yeşilyurt'ta yetişip yetişmediğini hemen anlarsınız.
 • 14:34Yeşilyurt'ta 'En İyi Kiraz ve En Bakımlı Kiraz Bahçesi' Yarışması DüzenlendiYeşilyurt'ta 'En İyi Kiraz ve En Bakımlı Kiraz Bahçesi' Yarışması Düzenlendi22. Yeşilyurt Kültür, Kiraz ve Spor Festivali kapsamında düzenlenen ’En İyi Kiraz’ ve ’En Bakımlı Kiraz Bahçesi’ yarışması programına katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Yeşilyurt’un insanı zeki, toprağı bereketli, suları berraktır” dedi.
 • 13:28Palandöken Meclis Üyeleri İftarda BuluştuPalandöken Meclis Üyeleri İftarda BuluştuPalandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Belediye Meclis Üyelerine iftar yemeği verdi.
 • 14:58TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, üretimin artırılması için esnaf ve sanatkara teşvik verilmesi gerektiğini belirtti.
 • 14:42Esnaf Teşvik Talep EttiEsnaf Teşvik Talep EttiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken'den teşvik talebi geldi.
 • 14:14Palandöken, "Üretimin Artırılması İçin Esnaf Desteklenmeli"Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, üretimin artırılması ve ülkenin sağlık büyümesi için esnafın desteklenmesini istedi.
 • 12:23Palandöken Belediyesi, Ramazan da Denetimlerini Artırdı…Palandöken Belediyesi, Ramazan da Denetimlerini Artırdı…Palandöken Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ramazan ayı dolayısıyla ilçe sınırları içerisinde bulunan ekmek fırınlarına denetim başlattı.
 • 11:06Engelim Siz Olmayın Projesi Hayata GeçtiEngelim Siz Olmayın Projesi Hayata GeçtiPalandöken Kaymakamlığı, Sosyal Destek Projeleri kapsamında “Engelim Siz Olmayın” isimli projeyi hayata geçirdi.
 • 16:21Erzurum'da Silahlı Kavga: 1'i Ağır 3 YaralıErzurum'da iftar öncesinde çıkan pompalı tüfekli kavgada 3 kişi yaralandı.
 • 15:39Büyükşehir Cenaze Hizmetlerine Yeni Bir Perspektif KazandırdıBüyükşehir Cenaze Hizmetlerine Yeni Bir Perspektif KazandırdıErzurum Büyükşehir Belediyesi, kentteki camilerin musalla taşı ve dekoratif sundurmalarını yeniliyor.
 • 15:23Etso, Vali Altıparmak Onuruna İftar VerdiEtso, Vali Altıparmak Onuruna İftar VerdiErzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO), son Valiler Kararnamesi ile Denizli Valiliği’ne atanan Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’ın onuruna bir iftar verdi.
 • 13:41Erzurum'da Cenaze Hizmetlerinde YenilikErzurum'da Cenaze Hizmetlerinde YenilikErzurum Büyükşehir Belediyesi, kentteki camilerin musalla taşı ve dekoratif sundurmalarını yeniliyor.