SON DAKİKA PALANDÖKEN HABERLERİ

Son Dakika Palandöken Haberleri

 • 13:54Palandöken: Emekliye Yapılan Maaş Artışı Yeterli DeğilTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Başta Bağ-Kur ve SSK emeklileri olmak üzere yaklaşık 10.9 milyon emeklimizi ilgilendiren Temmuz ayında seyyanen verilecek olan 100 lira ve enflasyon farkı kadar yapılacak zam dahi geçinmeye yetmiyor.
 • 13:27TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, aylıkları başta olmak üzere emekliler arasında uygulanan farklılıkların kaldırılarak standart sağlanmasını istedi.
 • 12:40Mahalle Sakinlerinden Başkan Bulutlara Pankartlı TeşekkürMahalle Sakinlerinden Başkan Bulutlara Pankartlı TeşekkürPalandöken İlçesi Müftü Solakzade Mahallesi sakinleri, mahallede yapılan çalışmalardan dolayı Belediye Başkanı Orhan Bulutlar’a astıkları pankartla teşekkür ettiler.
 • 12:40TESK Başkanı Palandöken: "Emekliye Yapılan Maaş Artışı Yeterli Değil"Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Başta Bağ-Kur ve SSK emeklileri olmak üzere yaklaşık 10.9 milyon emeklimizi ilgilendiren Temmuz ayında seyyanen verilecek olan 100 lira ve enflasyon farkı kadar yapılacak zam dahi geçinmeye yetmiyor” dedi.
 • 15:54Asp İl Müdürü Abdulhakimoğulları, Doğum Yardımları Konusunda Açıklamalarda BulunduAsp İl Müdürü Abdulhakimoğulları, Doğum Yardımları Konusunda Açıklamalarda BulunduAile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sedat Abdulhakimoğulları, katıldığı radyo programında doğum yardımları konusunda açıklamalarda bulundu.
 • 15:49Konyaspor ve Alanyaspor Erzurum'da Kamp YapacakKonyaspor ve Alanyaspor Erzurum'da Kamp YapacakSpor Toto Süper Ligi takımlarından Konyaspor ve PTT 1. Lig takımlarından Alanyaspor, Erzurum’a gelerek Palandöken yüksek irtifa merkezinde kamp yapacak.
 • 15:08Off- Roadcular Palandöken'in Zirvesinde İftar YaptıOff- Roadcular Palandöken'in Zirvesinde İftar YaptıErzurum’da Off-Road Kulübü üyeleri Palandöken Dağının 3 bin 200 metre yüksekliğindeki zirve noktasına araçlarıyla çıkarak burada iftar yaptılar.
 • 12:38Tarihi Çobandede Köprüsü'nde İftarErzurum Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü (GHSİM) ile gönüllü gençlerin ortak projesiyle Erzurum'daki tarihi Çobandede Köprüsü'nde iftar yemeği verildi.
 • 11:49Tarihi Çobandede Köprüsünde İftar YemeğiTarihi Çobandede Köprüsünde İftar YemeğiErzurum GHSİM, Gençlik Merkezleri Liderleri ile Gönüllü Gençlerin ortak projesi sayesinde onlarca genç Köprüköy ilçesindeki tarihi Çobandede Köprüsünde iftar yemeği tertipledi.
 • 13:03Etso İftarda BuluştuEtso İftarda BuluştuErzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ETSO), Meclis üyeleri, meslek komitelerinin temsilcileri ile Genç ve Kadın Girişimciler kurullarının üyeleri, Yönetim Kurulu tarafından verilen iftarda bir araya geldi.
 • 11:13TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kamyoncu esnafının kullanmak zorunda olduğu 'K' türü yetki belgelerine ilişkin fiyatların düşürülmesi ve devir hakkı verilmesi gerektiğini bildirdi.
 • 10:29Erzurum'da 2 Kişinin Yaralandığı Silahlı Kavganın Şüphelileri YakalandıErzurum’da önceki gün meydana gelen ve iki kişinin yaralandığı silahlı kavganın şüphelileri yakalandı.
 • 10:19Palandöken'den 'K Belgesi' SitemiPalandöken'den 'K Belgesi' SitemiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kamyoncu esnafının kullanmak zorunda olduğu K türü yetki belgelerinin fiyatlarının düşürülerek mutlaka devir hakkı verilmesi gerektiğini belirtti.
 • 10:03Tesk: Şu An 507 Bin 804 K Belgesi Var; Fiyatlar Çok YüksekTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kamyoncu esnafının kullanmak zorunda olduğu K türü yetki belgelerinin fiyatlarının düşürülerek mutlaka devir hakkı verilmesi gerektiğini belirtti.
 • 14:23Vali Altıparmak: Turizmde Süreklilik SağlanmalıVali Altıparmak: Turizmde Süreklilik SağlanmalıErzurum'da Palandöken Turizm Altyapı Hizmet Birliği'nce hazırlanan ve Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) tarafından desteklenen Turizm Altyapısı Teknik Eğitim Projesi kapsamında, Yakutiye Gençlik Merkezi'nde "Turizm İşletmelerinde e-Pazarlama Eğitimi" Programı düzenlendi.
 • 11:26TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, alışveriş merkezlerinin (AVM) kurulduğu yerde iş sahibi olan ve büyümeye çalışan esnafı yok ettiğini iddia etti.
 • 11:08Ankara AVM'de Şampiyon, İstanbul'a 31 Yeni AvmAnkara AVM'de Şampiyon, İstanbul'a 31 Yeni AvmTürkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "İstanbul'da 3 yıl içinde 31 yeni AVM açılacakmış." dedi.
 • 15:24Asp Erzurum İl Müdürü, Doğum Yardımı Kriterlerini AçıkladıAsp Erzurum İl Müdürü, Doğum Yardımı Kriterlerini AçıkladıAile ve Sosyal Politikalar Erzurum İl Müdürü Sedat Abdulhakimoğulları, doğum yardımı uygulaması hakkında bilgi verdi.
 • 14:53Palandöken Belediyesin Den Çocuklara Hayırlı Bir KursPalandöken Belediyesin Den Çocuklara Hayırlı Bir KursOkulların kapanmasıyla birlikte Palandöken Belediyesi Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezin de başlayan yaz Kur’an kursları büyük ilgi görüyor.
 • 13:55Erzurum'da En Güzel Hutbe Okuma YarışmasıErzurum'da En Güzel Hutbe Okuma YarışmasıCamiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle düzenlenen en güzel hutbe okuma yarışmalarının dördüncü etabı il birinciliği seçmeleri yapıldı.
 • 18:54Asp İl Müdürü Abdulhakimoğulları, Doğum Yardımı Kriterlerini AçıkladıAsp İl Müdürü Abdulhakimoğulları, Doğum Yardımı Kriterlerini AçıkladıAile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sedat Abdulhakimoğulları, doğum yardımı uygulaması hakkında bilgi verdi.
 • 18:39Turizm İşletmelerinde E-Pazarlama EğitimiTurizm İşletmelerinde E-Pazarlama Eğitimi"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Palandöken Turizm Altyapı Hizmet Birliği'nce hazırlanan ve Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) tarafından desteklenen Turizm Altyapısı Teknik Eğitim Projesi kapsamında, Yakutiye Gençlik Merkezi'nde görüntü- Detaylar- Balıkesir Üniversitesi Ayvalık Meslek Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökdeniz'in konuşması- Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak'ın konuşması "Turizm İşletmelerinde e-Pazarlama Eğitimi"- Erzurum'da turizm faaliyetlerinin geliştirilmesi amacıyla hazırlanan ve KUDAKA tarafından desteklenen proje kapsamında, turizm işletme sahipleri ile çalışanlarına, sosyal medya ve internet üzerinden pazarlama yöntemleri anlatıldı- Balıkesir Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökdeniz: - "Sosyal medya üzerinden turizm faaliyetlerini pazarlamak, masrafsız ve zahmetsiz bir pazarlama yöntemidir.
 • 15:47Turizm İşletmelerinde E-Pazarlama Eğitimi"Balıkesir Üniversitesi Ayvalık Meslek Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayhan Gökdeniz, son yıllarda "sosyal medya" üzerinden pazarlama stratejilerinin yaygınlaştığını söyledi.
 • 14:31Palandöken Belediyesi, Ramazan da Asfalt SeriyorPalandöken Belediyesi, Ramazan da Asfalt SeriyorPalandöken Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler Ramazan ayı olmasına rağmen hız kesmeyerek seri sıcak asfalt döküm çalışması başlattı.
 • 12:30Vali Altıparmak, Turizm İşletmelerinde E- Pazarlama Eğitimi Alan Kursiyerlerle Biraraya GeldiVali Altıparmak, Turizm İşletmelerinde E- Pazarlama Eğitimi Alan Kursiyerlerle Biraraya GeldiKuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) ve Yakutiye Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan dersliklerde 2015 Teknik Destek Programı, Palandöken Turizm Altyapı Hizmet Birliği, Turizm işletmelerinde E-Pazarlama eğitimi projesi düzenledi.
 • 13:14Başkan Bulutlar ve Meclis Üyeleri Çadırda İftarını AçtıBaşkan Bulutlar ve Meclis Üyeleri Çadırda İftarını AçtıPalandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar ile Belediye Meclis Üyeleri iftar çadırında vatandaşlarla birlikte iftar açtı.
 • 12:44Suriyeli Şampiyon Kardeşler Türkiye'yi Temsil Etmek İstiyorSuriyeli Şampiyon Kardeşler Türkiye'yi Temsil Etmek İstiyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Suriyeli Muhannad ve Muhammed Alali kardeşler'in antrenman görüntüleri- Kazandıkları madalyaların görüntüsü- Muhannad Alali ile röportaj- Baba Alali ile röportaj Suriyeli şampiyon kardeşler Türkiye'yi temsil etmek istiyor- Türkiye'ye sığınan Suriyeli hakem baba ve karateci iki oğlu ay-yıldızlı forma ile mücadele etmek istiyor- Mhannad Alali: "Türkiye'ye teşekkür etmek için uluslararası arenada Türk bayrağını göndere çektirmek istiyoruz"- Hakem baba Alali: "Türkiye bize vatandaşlık ve pasaport verirse müsabakalara Türkiye adına katılabilirim" RAUF MALTAŞ - Ülkelerindeki iç savaş sebebiyle Türkiye'ye sığınan Suriyeli dünya şampiyonu karateci Alali kardeşler, uluslararası başarılarını Türkiye adına sürdürmek için destek bekliyor.
 • 14:14Kayak Tesisleri Özelleştirme İhalesinde Süre UzatımıPalandöken ve Konaklı kayak tesislerinin özelleştirme ihaleleri için son teklif verme süresi uzatıldı.
 • 12:05Gıdada "Ramazan Fırsatçıları"Na DikkatTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, tüketicileri, gıda ürünlerini kaçak üretimle piyasaya sunun "ramazan fırsatçılarına" karşı uyararak, "Ramazanda artan merdiven altı üretilen gıda ürünlerini kesinlikle almayın ve yol kenarında araç arkalarında satılan tatlı, ekmek ve kadayıf gibi yıkanmadan yenebilen ürünlerden uzak durun" ifadesini kullandı.
 • 10:59Palandöken: Palandöken: "Ramazan Ayında Merdiven Altı Üreticiler Arttı"TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Ramazan ayında artan merdiven altı üretilen gıda ürünlerini kesinlikle almayın ve yol kenarında araç arkalarında satılan tatlı, ekmek ve kadayıf gibi yıkanmadan yenebilen ürünlerden uzak durun. Alacağınız üründen önce alışveriş yapacağınız esnafı iyi tespit edin.
 • 10:47TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Babalar Günü'nde yapılacak harcamaların piyasanın canlanmasına neden olacağını ifade ederek, harcama tutarının 1,5 milyar lirayı aşmasının beklendiğini belirtti.
 • 10:42Palandöken: "Küçükte Olsa Bir Hediye ile Babamızı Mutlu Edelim"Büyük harcamaların yapıldığı özel günlerin sonuncusu olan Babalar Gününde piyasaya bir buçuk milyar liradan fazla harcama yapılmasının beklendiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Piyasanın canlanmasına en büyük katkı özel günler ve bayramlarda olmaktadır.
 • 14:21Palandöken Belediyesi, Diktiği Çiçeklerle İlçeyi Adeta Bir Renk Cümbüşüne DöndürdüYaz sezonunun gelmesiyle birlikte çalışmalarını hızlandıran Palandöken Belediyesi, ilçedeki sorumluluk alanlarında diktiği çiçeklerle kenti adeta bir renk cümbüşüne döndürdü.
 • 11:40Erzurum, Futbol Takımlarını BekliyorSpor Toto Süper Lig ekipleri Torku Konyaspor ve Akhisar Belediyespor'un yanı sıra Gürcistan, İran ve Azerbaycan ile farklı ülkelerden gelecek yaklaşık 50 futbol takımı, ilk hazırlıklarını, 2 bin rakımlı Erzurum Yüksek İrtifa Kamp Merkezi'nde yapacak.
 • 11:29Büyükşehir Belediyesi'nden Kuran ve Değerler Eğitimi ile Osmanlıca KurslarıBüyükşehir Belediyesi'nden Kuran ve Değerler Eğitimi ile Osmanlıca KurslarıErzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından yaz tatiline giren öğrencilere yönelik düzenlenen Kuran ve Değerler Eğitimi ile Osmanlıca kursları başladı.
 • 18:37Yüksekdağ, Türkiye-Ab Kik Üyeleri ile GörüştüHDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden oluşan Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi (KİK) üyelerini makamında kabul etti.
 • 18:30Palandöken: Bir Erken Seçim Türkiye İçin Alternatif DeğilTESK Başkanı Bendevi Palandöken, HDP’yi ziyaretinden sonra yaptığı açıklamada “Bir erken seçimin Türkiye için alternatif olmadığını düşüncesinde olduğumuzu bildirdik.
 • 16:39Palandöken Kaymakamlığı Bowling Turnuvası DüzenlediPalandöken Kaymakamlığı Bowling Turnuvası DüzenlediPalandöken Kaymakamlığına bağlı birimlerin katılımı ile bir bowling turnuvası düzenlendi.
 • 15:20AK Parti Erzurum Milletvekili Aydemir: 'Sermayemiz Erzurumluluğumuzdur'AK Parti Erzurum Milletvekili Aydemir: 'Sermayemiz Erzurumluluğumuzdur'AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, TBMM’ye kaydını yaptırdı.
 • 12:059. Cumhurbaşkanı Demirel'in VefatıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in vefatına ilişkin, "Türk demokrasisi duayenini kaybetti" ifadesini kullandı.
 • 11:45TESK Başkanı Palandöken: "Siyasetimizin Çok Önemli Bir Kaybıdır"ANKARA (İHA) – Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Sayın Demirel’in vefatı bizleri derinden üzmüştür.
 • 11:04Büyükşehir Belediyesi'nin Etkinlikleriyle Ramazan Erzurum'da Dolu Dolu YaşanacakBüyükşehir Belediyesi'nin Etkinlikleriyle Ramazan Erzurum'da Dolu Dolu YaşanacakRamazan ayı Erzurum’da yaşanır ve yaşatılır. Bu nedenle de Ramazan’da Erzurum tersine göç yaşar. Doğduğu memleketi, ekmeğini kazanmak için terk edip giden Erzurumlular, Ramazan’ı yaşamak ve oruçlarını Palandöken Dağı’nın serinliğinde tutmak için Erzurum’a akın ederler.
 • 10:39Palandöken Belediyesinin İftar Sofraları HazırPalandöken Belediyesinin İftar Sofraları HazırDaha önceki yıllarda da Ramazan Ayı dolayısıyla İftar Sofraları kuran Palandöken Belediyesi, bu yıl da geleneği bozmayarak Ramazan Ayı boyunca her gün iftar verecek.
 • 13:52Palandöken Belediyesi Zabıta Ekipleri Miadı Dolmuş Tonlarca Ürünü İmha EttiPalandöken Belediyesi Zabıta Ekipleri Miadı Dolmuş Tonlarca Ürünü İmha EttiRamazan öncesi denetimlerini sıklaştıran Palandöken Belediyesi Zabıta Ekipleri denetimlerin de bir iş yerine ait depoda miadı geçmiş tonlarca süt ve süt ürünlerine el koyarak imha etti.
 • 12:25TESK ve Kosgeb Eğitimlerine Katılan Girişimcilere Sertifikaları VerildiTESK ve Kosgeb Eğitimlerine Katılan Girişimcilere Sertifikaları VerildiTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ortaklığıyla düzenlenen eğitim sonunda girişimcilere sertifikaları verildi.
 • 12:19Girişimci Adayları Sertifikalarını AldıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, işsizlikle mücadele konusunda kendilerine de önemli görevler düştüğünü belirterek, "Girişimci olmak, başkalarını da yanında istihdam etmek gibi önemli bir işlevi de yerine getiriyor" dedi.
 • 17:39Erzurum'da Dilenen Suriyeliler Kampa GönderildiErzurum'da dilencilik yaptıkları belirlenen çoğunluğu kadın ve çocuk 24 Suriyeli, Mardin'deki kampa gönderildi.
 • 13:26AK Parti Milletvekili Aydemir: AK Parti Milletvekili Aydemir: "Yolumuz, Dadaşlık Ufkudur"AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “Rabbim Şehri Mübarek Erzurum ve Erzurumlu, Bu şehre mana veren Abdurrahman Gazilerin, Alvarlı Efe Hazretlerinin ervahı önünde bizi mahcup etmesin.
 • 10:18Polis, Suriyeli Dilencileri Kampa GönderdiPolis, Suriyeli Dilencileri Kampa GönderdiErzurum'da dilencilik yapan çoğu kadın ve çocuk Suriyeli'ler, polisin düzenlediği operasyonla cami önleri ve sokaklardan alınarak Şanlıurfa'daki kampa gönderildi.
 • 14:09Erzurum'da Jandarmadan Nefes Kesen Terör OperasyonuErzurum'da Jandarmadan Nefes Kesen Terör OperasyonuErzurum’da, jandarma teşkilatının kuruluşunun 176. yıldönümü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen temsili terör operasyonu ve eğitimli uzman köpeklerin gösterisi nefesleri kesti.