SON DAKİKA PETKİM HABERLERİ

Son Dakika Petkim Haberleri

 • 12:33Petlim Terminali'ne 212 Milyon Dolarlık FinansmanPetlim Terminali'ne 212 Milyon Dolarlık FinansmanTürkiye’nin yabancı yatırımcılarından SOCAR’ın, Petlim konteyner limanı inşaatı için Akbank’tan 212 milyon dolarlık proje finansmanı temin ettiği projenin hukuki danışmanlığını Baker& McKenzie yürüttüğünü açıkladı.
 • 10:40MHP Adayı Tanrıkulu: Çerez Paralarını Üretene, Çalışana, Emekliye VereceğizMHP Adayı Tanrıkulu: Çerez Paralarını Üretene, Çalışana, Emekliye VereceğizMHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir 2. bölge milletvekili adayı Ahmet Kenan Tanrıkulu, seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdürüyor.
 • 17:01APM Türkiye'yi Küresel Ağa BağlayacakAPM Türkiye'yi Küresel Ağa BağlayacakEge bölgesinin ticaretinin gelişmesine destek olmaya ve Ege'yi dünya ile birleştirmeye aday gösteren APM Terminals, 2016 yılında faaliyete geçecek Liman ile ilgili detayları basın mensupları ile paylaştı.
 • 14:10İzmirliler Potada Güçbirliği Yaptıİzmirliler Potada Güçbirliği YaptıTürkiye Basketbol Federasyonu’nun 27 Mayıs’ta Ankara’da yapılacak olan olağanüstü genel kurul toplantısı öncesi İzmir’in delege hakkına sahip olan 9 kulübünden yedisi işbirliği yaptı.
 • 20:54Aliağa'da İki Günlük Elektrik KesintisiAliağa'da İki Günlük Elektrik KesintisiGEDİZ EDAŞ İzmir İl Müdürlüğü tarafından yapılacak olan altyapı çalışmaları nedeniyle 20 Mayıs 2015 Çarşamba ve 21 Mayıs Perşembe günü Aliağa ilçesinin bazı kesimlerinde elektrik kesintisi yapılacağı bildirildi.
 • 18:253. Bayburt Öğrenci Sanat Şenliği'nin Kursiyerlerı Belli Oldu3. Bayburt Öğrenci Sanat Şenliği'nin Kursiyerlerı Belli OlduBaksı Kültür ve Sanat Vakfı tarafından, sanata yeteneği olan öğrencileri keşfetmek ve eğitimlerine destek vermek amacıyla organize edilen "Bayburt Öğrenci Sanat Şenliği"nin 3.cüsü 18-23 Mayıs tarihleri arasında Baksı Müzesi’nde gerçekleşecek.
 • 13:19Basketbol: Genç Erkekler Türkiye ŞampiyonasıTürkiye Basketbol Federasyonu'nun (TBF) düzenlediği Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası, 19 Mayıs Salı günü başlayacak.
 • 14:37Genel-iş Sendikasından Aliağa'da İş ve İşçi Güvenliği PaneliGenel-iş Sendikasından Aliağa'da İş ve İşçi Güvenliği PaneliGenel-İş Sendikası Aliağa Temsilciliği, iş kazaları ve meslek hastalıkları konusunda bir panel düzenledi.
 • 12:03Alosbi'de Hedef 10 Milyar Dolar İhracat, 60 Bin İstihdamAlosbi'de Hedef 10 Milyar Dolar İhracat, 60 Bin İstihdamTürkiye’nin en büyük organize sanayi bölgelerinden olan ve tamamlanan altyapısı ile son dönemde yatırımcıların ilgi odağı olan Aliağa Organize Sanayi Bölgesi’nin (ALOSBİ) hedefi, 10 milyar dolar ihracat ve 60 bin kişilik istihdama ulaşmak.
 • 00:39Aliağa'da 4 Günlük Elektrik KesintisiAliağa'da 4 Günlük Elektrik KesintisiGediz EDAŞ İzmir İl Müdürlüğü tarafından yapılacak olan altyapı çalışmaları nedeniyle Aliağa ilçesinde dört günlük elektrik kesintisi uygulanacağı bildirildi.
 • 20:14Petkim'den Dışa Bağımlılığı Azaltacak Dev Adım (2)Petkim'den Dışa Bağımlılığı Azaltacak Dev Adım (2)Ege BAL FABRİKASINI AÇTI Ege'den doğarak dünyaya açılan marka olan Ege Bal, yıllık 5 bin 500 ton kapasiteye sahip 17.5 milyon liralık yatırımla kurulan Türkiye'nin en büyük bal fabrikalarından birini İzmir'in Aliağa ilçesi organize sanayi bölgesinde Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'nin katıldığı törenle hizmete açtı.
 • 20:01Petkim'den Dışa Bağımlılığı Azaltacak Dev AdımPetkim'den Dışa Bağımlılığı Azaltacak Dev AdımTürkiye'nin en önemli sanayi kuruluşlarından biri olan Petkim Petrokimya Holding, tekstil, ambalaj gibi sektörlere hammadde sağlayan PTA (saf tereftalik asit) Fabrikası'nın kapasitesini 50 milyon dolar yatırımla yüzde 50 artırarak yıllık üretimini 105 bin tona çıkardı.
 • 18:58Pta, Petkim'de AçıldıPta, Petkim'de Açıldıİzmir’in Aliağa ilçesinde bulunan Petkim, 50 milyon dolar yatırımla kapasite artışı tamamlanan Tekstil ve PET ambalaj üretimine hammadde sağlayan PTA fabrikasını Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin de katıldığı törenle açtı.
 • 18:58Ekonomi Bakanı Zeybekci İzmir'deEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, bir gazetede petrokimya ve bankacılık sektörlerinden bazı firmaların Türkiye'den çıkacağı yönünde gerçeği yansıtmayan haberlerin yayınlandığını belirterek, "Türkiye'den giderlerse senin neren iyileşecek, onu söyle. Kendi önüne koyduğu leğene bakıyor, 'bu dalgalar bizi yutar' diyor.
 • 17:27Petkim'den Tekstil ve Ambalaj Sanayisi İçin 50 Milyon Dolarlık YatırımTürkiye’nin yerli hammadde devi Petkim, 50. yılında yeni bir yatırımı daha devreye aldı.
 • 15:31Uluslararası Oyun ve Oyuncak KongresiSOCAR Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Kenan Yavuz, Türkiye'nin yaklaşık bir milyar dolarlık oyuncak pazarının yüzde 85'inin Çin tarafından kontrol edildiğini söyledi.
 • 14:54Başkan Sekmen, Başkan Sekmen, "Erzurum'u Oyuncak Merkezi Yapıyoruz"Erzurum ’da düzenlenen Uluslararası Oyun ve Oyuncak Kongresi’nde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, yapılan kongrenin Erzurum için çok önemli olduğunu ifade ederek, " Erzurum’u oyuncak merkezi yapıyoruz.
 • 09:04Gündem/ 8 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tu¨rkiye Ziraat Odaları Birligˆi tarafından Büyük Anadolu Otelde düzenlenecek 26. Olagˆan Genel Kurulu Toplantısı'na katılacak.
 • 00:00Gündem Özeti/ 8 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kepsut, Dursunbey, Bigadiç ve Sındırgı ilçelerini ziyaret edecek, partisince Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenecek mitinge katıldıktan sonra Saruhan ve Akhisar ilçelerinde halka hitap edecek.
 • 13:34CHP'li Çıray: Hotar Nasıl İktisat Profesörü Olmuş?CHP'li Çıray: Hotar Nasıl İktisat Profesörü Olmuş?CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir milletvekili adayı Nükhet Hotar’ın, muhalelefet partilerine yüklenerek, "Bundan evvel tüm partiler iktidar oldular, koalisyon oldular yaptıklarımızın yüzde birini yapamadılar.
 • 11:03Aliağa'da Üç Günlük Elektrik Kesintisiİzmir'in Aliağa ilçesinde, planlı olarak bazı bölgelerde üç günlük elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 12:18Petkim 2015'in İlk Çeyreğinde 44.4 Milyon Lira Net Kar AçıkladıTürkiye’nin petrokimyada tek hammadde üreticisi konumundaki Petkim, 2015 yılı ilk çeyreğinde 44.4 milyon TL net kâr rakamı açıkladı, geçen yılın aynı döneminin üzerine çıktı.
 • 12:08Petkim'de Keyifler YerindePetkim'de Keyifler YerindeTürkiye'nin petrokimyada tek hammadde üreticisi konumundaki Petkim, 2015 yılı ilk çeyreğinde 44.4 milyon TL net kar rakamı açıkladı, geçen yılın aynı döneminin üzerine çıktı.
 • 10:53Petkim 44,4 Milyon Lira Net Kâr AçıkladıPetkim 44,4 Milyon Lira Net Kâr AçıkladıPetkim, 2015'in ilk çeyreğinde 44 milyon 400 bin lira net kâr rakam açıkladı.
 • 12:22Trabzon'da Haluk Pekşen RüzgarıTrabzon'da Haluk Pekşen RüzgarıCHP Trabzon 1. sıra milletvekili adayı Haluk Pekşen, seçim gezilerinde ekonomideki son duruma vurgu yaparken, sahilde yürüyüş yapan Trabzonlular’la sohbet etti.
 • 20:14Aliağa'da Yağış BereketiAliağa'da Yağış Bereketiİzmir’in Aliağa ilçesindeki Güzelhisar Barajı’nda doluluk oranı yüzde 92’ye ulaştı.
 • 11:19Petrol-iş Futbol Turnuvası BaşladıPetrol-iş Futbol Turnuvası BaşladıPetrol-İş Sendikası Aliağa Şubesi tarafından düzenlenen ’Ahmet Akdoğan Futbol Turnuvası’ başladı.
 • 10:25Türkiye'yi Yatırım Listesine Ekleme ZamanıTürkiye'yi Yatırım Listesine Ekleme ZamanıJP Morgan bugün yayınladığı Gelişmekte Olan Piyasalar Hisse Senedi Stratejisi raporunda 2015 sonu için MSCI Gelişmekte Olan Piyasalar Endeksi tahminini 1.100 puandan 1.200 puana çıkarırken, Türkiye'yi yatırım listesine ekleme zamanı olduğunu savundu.
 • 15:39Çydd Edirne Şubesinden Seçim BildirgesiÇydd Edirne Şubesinden Seçim BildirgesiÇağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Edirne Şubesi Dernek Başkanı Hasan Tahsin Yılmaz, 7 Haziran Genel Seçimleri öncesi ’Nasıl Bir Türkiye İstiyoruz?
 • 10:17Dış Ticaret Sermaye Şirketi StatüsüEkonomi Bakanlığı tarafından, 60 şirkete "dış ticaret sermaye şirketi" statüsü verildi.
 • 10:12Ambalaj Sektörü 2014'te 366 Milyon Dolar Dış Ticaret Fazlası VerdiAmbalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Yönetim Kurulu Başkanı ve Petkim Genel Müdürü Sadettin Korkut, ambalaj sektörünün önemine dikkati çekerek, "Türkiye'de 19 milyar dolarlık ambalaj sektörü 300 milyar dolarlık bir ekonomik hareketi mümkün kılıyor" dedi.
 • 14:29Petkim 50. Yılına Konserli KutlamaPetkim 50. Yılına Konserli KutlamaEge’nin En Büyük 100 Sanayi Kuruluşu listesinde birinci sırada yer alan Petkim, 50’nci yıl dönümünü Gündoğdu Meydanı’nda İzmirlilerle birlikte kutladı.
 • 11:23İzmir - Petkim'den 50. Yıl Şerefine Meydan Konseriİzmir - Petkim'den 50. Yıl Şerefine Meydan KonseriPetkim'den 50. yıl şerefine meydan konseri TÜRKİYE'nin sanayi devi Petkim'in 50'nci yılı nedeniyle Gündoğdu Meydanı'nda Göksel binlerce kişiye unutulmaz bir konser verdi.
 • 10:57Petkim'in 50'nci Yılı Nedeniyle İzmir'de Meydan KonseriPetkim'in 50'nci Yılı Nedeniyle İzmir'de Meydan KonseriTürkiye'nin sanayi devi Petkim'in 50'nci yılı nedeniyle şarkıcı Göksel, Gündoğdu Meydanı'nda binlerce kişiye unutulmaz bir konser verdi.
 • 14:05Petkim'i Sıfırdan Kurmak En Az 5 Milyar Dolar'Petkim'i Sıfırdan Kurmak En Az 5 Milyar Dolar'Türkiye’nin stratejik öneme sahip petrokimya devi Petkim, 50. yılını kutluyor.
 • 12:20Petkim, 50 YaşındaPetkim, 50 YaşındaTürkiye'nin köklü kuruluşlarından Petkim'in 50'nci kuruluş yıldönümü kapsamında Swissotel Büyükefes'te balo düzenledi.
 • 11:35Petkim'in 50. YılıSOCAR Türkiye Başkanı Kenan Yavuz, "Petkim'in varlığı ve özelleştirilmesi, hem Türkiye-Azerbaycan ilişkilerinin hem de STAR Rafinerisi ve TANAP gibi projelerin tetikleyicisi ve hızlandırıcısıdır" dedi.
 • 11:25Türkiye'nin Sanayi Devi Petkim 50 YaşındaTürkiye'nin Sanayi Devi Petkim 50 YaşındaTürk sanayisinin önemli üretim tesislerinden Petkim, 50. yaş gününü kutladı.
 • 19:17Türkiye'nin Sanayi Devi Petkim 50 YaşındaTürkiye'nin Sanayi Devi Petkim 50 YaşındaTürkiye'nin petrokimya sektöründe tek hammadde üreticisi Petkim, 50'nci yaşını çalışanlarının katıldığı etkinlikle kutladı.
 • 18:32Petkim 50 YaşındaTürkiye petrokimya sektörünün ilk ve tek yerli hammadde üreticisi Petkim, 50'nci yaşını çalışanlarının katıldığı bir etkinlikle kutladı.
 • 15:41Petkim'in Kuruluşun 50'nci Yılı İzmir'de Düzenlenen Törenle KutlandıPetkim'in Kuruluşun 50'nci Yılı İzmir'de Düzenlenen Törenle Kutlandı- Petkim'in kuruluşun 50'nci yılı İzmir'de düzenlenen törenle kutlandı- Azerbaycan Sanayi ve Enerji Bakanı Aliyev: "Türkiye, 2023 yılında dünyanın 10 büyük ekonomisi arasına girecek.
 • 14:36Petkim'in 50. YılıİZMİR (AA) – Petkim'in 50. kuruluş yıl dönümü İzmir'de düzenlenen törenle kutlandı.
 • 13:58Enerji Devi Petkim 50 YaşındaEnerji Devi Petkim 50 YaşındaTürkiye’nin enerji devi Petkim’in 50. yılı düzenlenen törenle kutlandı.
 • 09:30Şebeke 10: 36'dan Daha Erken ÇöktüŞebeke 10: 36'dan Daha Erken ÇöktüMEHMET KARA Önceki günkü elektrik kesintilerine yol açan sistem çökmesinin saat 10: 36'dan daha önce yaşandığı ortaya çıktı.
 • 08:32Elektrik Kesintisinden Kendi Enerjisini Üreten Petkim de Etkilendi"Petkim, kendi enerjisini üretmesine karşın, dün Türkiye genelinde yaşanan elektrik enerjisi kesintisinden fabrikadaki üretimin de etkilendiğini, üretimin dün akşam saatlerinde yeniden başladığını açıkladı.
 • 21:12Aliğa Petkim'den Yükselen Siyah Duman KorkuttuAliğa Petkim'den Yükselen Siyah Duman KorkuttuPetkim'den yükselen siyah duman korkuttu İzmir'in Aliağa İlçesi'ndeki Petkim PetroKimya Holding A.Ş.'nin bazı fabrika bacalarından zaman zaman çıkan alevlerle birlikte yükselen kara duman, endişe yarattı.
 • 21:10Elektrik Kesintisi Üretimi DurdurduElektrik Kesintisi Üretimi Durdurdutürkiye genelinde gün boyu yaşanan elektrik kesintisi Aliağa'daki sanayi kuruluşlarını da etkiledi.
 • 19:51Petkim'den Yükselen Siyah Duman KorkuttuPetkim'den Yükselen Siyah Duman Korkuttuİzmir'in Aliağa İlçesi'ndeki Petkim PetroKimya Holding A.Ş.'nin bazı fabrika bacalarından zaman zaman çıkan alevlerle birlikte yükselen kara duman, endişe yarattı.
 • 17:34Petkim Tesislerinin Bacalarında Küçük Çaplı Patlamaİzmir’in Aliağa ilçesindeki PETKİM tesislerinde, yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle bacalarında küçük çaplı patlamalar meydana geldi.
 • 17:15Kılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu'na: Örtülü Ödenek Senin Namusuna Teslim EdilmiştirKılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu'na: Örtülü Ödenek Senin Namusuna Teslim EdilmiştirCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanına örtülü ödenek tahsis edilmesini eleştirerek Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu eleştirdi: "Örtülü ödenek senin namusuna teslim edilmiştir.