SON DAKİKA PÜLÜMÜR HABERLERİ

Son Dakika Pülümür Haberleri

 • 15:23 Tunceli'de Belgeli Olta Balıkçılığı Dönemi Tunceli'de, orman içi suları olarak ilan eden yerlerde amatör balık avlamak isteyenlerin yeni düzenlemeyle ancak belge alarak avlanabilecekleri bildirildi.
 • 12:57 Pülümür'de Elektrik Kesintisi Tunceli'nin Pülümür ilçesinde programlı elektrik kesintisi uygulanacağı bildirildi.
 • 21:45 Tunceli'de 11 Bölge "Özel Güvenlik Bölgesi" İlan Edildi Tunceli'de il merkezi, Ovacık ve Nazımiye ilçesi sınırlarında bulunan bazı alanlar, 15 gün süreyle "özel güvenlik bölgesi" ilan edildi.
 • 19:24 Tunceli'de 11 Bölge Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edildi Tunceli Valiliği, merkez, Nazımiye ve Ovacık ilçelerine bağlı 11 farklı bölgede 15 gün süreyle operasyonsal faaliyet gerçekleştirileceği gerekçesiyle özel güvenlik bölgesi ilan edildiğini açıkladı.
 • 18:25 Tunceli'de 11 Bölgede Giriş-Çıkış Yasaklandı Tunceli'de 11 Bölgede Giriş-Çıkış Yasaklandı Tunceli Valiliği, 11 ayrı bölgenin 26 Mayıs ile 9 Haziran 2016 tarihleri arasında özel güvenlik bölgesi ilan ederek tüm giriş-çıkışları yasakladı.
 • 23:08 Tunceli-Pülümür ve Tunceli-Ovacık Karayollarında Geçişlere Kısıtlama Tunceli-Pülümür ve Tunceli-Ovacık Karayollarında Geçişlere Kısıtlama GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Karayolunda bekleyen araçların görüntüsü Karayolunda bekleyen araç sürücülerinin görüntüsü Tunceli-Pülümür ve Tunceli-Ovacık karayollarında geçişlere kısıtlama Tunceli Valiliği: "Tunceli-Pülümür ve Tunceli-Ovacık karayollarını kullanım zarureti içinde olan ilimiz meskun mahallerinde mukim vatandaşlar ve vatandaşlarımızın ihtiyaçları ile ilişkili trafikler haricindeki araçların geçişi Tunceli-Pülümür karayolunu transit geçiş olarak kullanacak otobüs, kamyon ve özel araçlar dahil olmak üzere bugünden itibaren ikinci bir duyuruya kadar kısıtlanmıştır" Tunceli-Pülümür ve Tunceli-Ovacık karayollarında bugünden itibaren ikinci bir duyuruya kadar otobüs, kamyon ve özel araçların geçişlerinin kısıtlandığı bildirildi.
 • 20:54 Tunceli-erzincan Karayolu Transit Geçişlere Kapatıldı Tunceli-erzincan Karayolu Transit Geçişlere Kapatıldı Tunceli Valiliği, Tunceli-Pülümür karayolunun transit geçiş yapan otobüs, kamyon ve özel araçlara ikinci bir duyuruya kadar kapatıldığını açıkladı.
 • 20:03 Tunceli-Pülümür ve Tunceli-Ovacık Karayollarında Geçişlere Kısıtlama Tunceli-Pülümür ve Tunceli-Ovacık karayollarında bugünden itibaren ikinci bir duyuruya kadar otobüs, kamyon ve özel araçların geçişlerinin kısıtlandığı bildirildi.
 • 19:42 Tunceli'nin Pülümür ve Ovacık Karayolları Trafiğe Kapatıldı Tunceli'nin Pülümür ve Ovacık Karayolları Trafiğe Kapatıldı Tunceli Valiliği, PKK'lılar tarafından araç yakma, yol kesme ve yola el yapımı patlayıcı tuzaklama olayları nedeniyle Pülümür ve Ovacık ilçeleri karayollarının, kapatıldığını duyurdu.
 • 12:32 PKK'lı Teröristler Tunceli'de Yol Kesip 2 TIR'ı Yaktı PKK'lı Teröristler Tunceli'de Yol Kesip 2 TIR'ı Yaktı Tunceli-Pülümür karayolunda yol kesen PKK'lı teröristler, durdurdukları malzeme yüklü 2 TIR'ı ateşe verdi.
 • 12:22 Tunceli'de Teröristler Yol Kesip 2 Tırı Yaktı Tunceli'de yol kesen bölücü terör örgütü mensupları, durdurdukları 2 tırı ateşe vererek yaktı.
 • 00:12 Tunceli-Erzincan Karayolu Kapatıldı Tunceli-Erzincan Karayolu Kapatıldı Tunceli-Erzincan karayolunda akşam saatlerinde yol kesen PKK'lı teröristlerin 4 aracı yakması ve yola bombalı tuzaklar kurması üzerine Jandarma güvenlik gerekçesiyle karayolunu çift yönlü olarak trafiğe kapattı.
 • 22:53 Teröristler Tunceli'de Araç Yaktı Tunceli-Pülümür-Erzincan karayolunda PKK’lı teröristler durdurdukları iki aracı ateşe verdi.
 • 11:19 86 Yaşındaki 86 Yaşındaki "Ali Dede" Askere Çağrıldı Yalova'nın Çiftlikköy ilçesinde oturan 86 yaşındaki Ali Çelik, askerliğini yapmasına rağmen yoklama kaçağı olarak görüldüğü gerekçesiyle ikinci kez askere çağrıldı.
 • 10:21 Tunceli'de Elektrik Kesintisi Mazgirt ve Pülümür ilçelerinde bazı köy ve mezralarda elektrik kesintisi yapılacağı bildirildi.
 • 09:04 PKK'nın Sözde Karakoçan Sorumlusu Öldürüldü PKK'nın Sözde Karakoçan Sorumlusu Öldürüldü Tunceli'de düzenlenen operasyonda 3 teröristten birinin bölücü terör örgütünün sözde Elazığ Karakoçan sorumlusu Emrah Kurt olduğu belirlendi.
 • 16:19 Tunceli'de PKK'ya Operasyonda Mühimmat Ele Geçirildi Tunceli'de PKK'ya Operasyonda Mühimmat Ele Geçirildi Tunceli'de PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonlarda çok sayıda mühimmat ele geçirildi.
 • 16:23 Mardin, Şırnak ve Diyarbakır'da 15 PKK'lı Etkisiz Hale Getirildi Mardin, Şırnak ve Diyarbakır'da 15 PKK'lı Etkisiz Hale Getirildi Genelkurmay Başkanlığı, Mardin, Şırnak ve Diyarbakır'da sürdürülen operasyonlarda çıkan çatışmalarda toplam 15 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
 • 13:27 11 Terörist Etkisiz Hale Getirildi Genelkurmay Başkanlığı, bölücü terör örgütüne yönelik devam eden operasyonlarda 11 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
 • 13:14 4 İlde 20 Terörist Öldürüldü 4 İlde 20 Terörist Öldürüldü Mardin, Şırnak ve Diyarbakır'da devam eden operasyonlarda 15, Kars'ta çıkan çatışmada ise 5 terörist öldürüldü.
 • 12:45 Genelkurmay: Mardin ve Şırnak'taki Operasyonlarda 9 Terörist Öldürüldü Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Mardin ve Şırnak’ta gerçekleştirilen operasyonlarda 9 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
 • 17:17 Hava Destekli Terör Operasyonu Hava Destekli Terör Operasyonu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Helikoptere binen askerler Operasyondan detaylar Operasyon kapsamında ele geçirilen mühimmat Tunceli'de hava destekli terör operasyonu Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı tarafından, 15-16 Nisan'da Pülümür'de gerçekleştirilen hava destekli "Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Seçkin ÇİL-15" operasyonuna ilişkin görüntüler basınla paylaşıldı Jandarma ekiplerinin zorlu doğa koşullarında gerçekleştirdiği operasyonda 3 terörist etkisiz hale getirilirken, çok sayıda mühimmat ile yaşam malzemesi ele geçirildi Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı ekiplerinin Pülümür'deki zorlu arazi şartlarında gerçekleştirdiği hava destekli operasyonda 3 terörist etkisiz hale getirilirken, çok sayıda mühimmat ile yaşam malzemesi ele geçirildi.
 • 16:10 Tunceli'de Hava Destekli Terör Operasyonu Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı ekiplerinin Pülümür'deki zorlu arazi şartlarında gerçekleştirdiği hava destekli operasyonda 3 terörist etkisiz hale getirilirken, çok sayıda mühimmat ile yaşam malzemesi ele geçirildi.
 • 19:17 Tunceli'de 3 Terörist Etkisiz Hale Getirildi Tunceli'de 3 Terörist Etkisiz Hale Getirildi Tunceli´de kış kampından çıkan PKK´lı teröristlere yönelik başlatılan operasyonlarda biri üst düzey sorumlu olduğu belirtilen 3 terörist etkisiz hale getirildi.
 • 16:19 Tunceli'de Biri Üst Düzey Sorumlusu 3 PKK'lı Öldürüldü Tunceli'de eylem hazırlığında olduğu belirlenen bir grup PKK'lıyı etkisiz hale getirmek için dün başlatılan hava destekli operasyondan biri üst düzey sorumlu olduğu belirtilen 3 terörist ölü ele geçirildi.
 • 17:04 Tunceli'de Eylem Hazırlığındaki PKK'lılara Operasyon Tunceli'de Eylem Hazırlığındaki PKK'lılara Operasyon Tunceli'de eylem hazırlığında olduğu belirlenen bir grup PKK'lıyı etkisiz hale getirmek için hava destekli operasyon başlatıldı.
 • 16:53 Tunceli'de Eylem Hazırlığındaki PKK'lılara Operasyon Tunceli'de Eylem Hazırlığındaki PKK'lılara Operasyon Tunceli'de eylem hazırlığında olduğu belirlenen bir grup PKK'lı teröristi etkisiz hale getirmek için hava destekli operasyon başlatıldı.
 • 08:18 2016 Yılı 2. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı 2016 Yılı 2. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı 2016 Yılı 2. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Kahraman’ın Başkanlığında Erzincan Ticaret Ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda YapıldıVali Süleyman Kahraman’ın başkanlığında yapılan İl Koordinasyon Kurulu toplantısına, Vali Yardımcısı Sayın Ahmet Türköz, İlçe Kaymakamları, Kurumların Bölge ve İl Müdürleri ile Belediye Başkanları katıldı.
 • 13:55 Tunceli'de Elektrik Kesintisi Tunceli'nin Çemişgezek, Nazımiye ve Pülümür ilçelerinde 8-9 Nisan tarihlerinde planlı elektrik kesintisi uygulanacağı bildirildi.
 • 09:37 En Çok Arananlar Listesindeki 13 PKK'lı Öldürüldü En Çok Arananlar Listesindeki 13 PKK'lı Öldürüldü Beş farklı kategoride 300 bin liradan 4 milyon liraya kadar değişen tutarlarda ödül vaat edilen PKK'lı teröristlerden 13'ü, güvenlik güçlerinin operasyonlarında öldürüldü.
 • 18:59 Suya Düşen Yavru Ayıyı Vatandaşlar Kurtardı Suya Düşen Yavru Ayıyı Vatandaşlar Kurtardı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Yavru ayının doğaya bırakılması Doğa Koruma ve Milli Parklar Tunceli Şube Müdürlüğü görevlilerinden Hasan Boy'un konuşması Ayı yavrusunu bulan vatandaşlardan Ulaş Özyol'un konuşması Suya düşen yavru ayıyı vatandaşlar kurtardı Tunceli'de Pülümür Çayı'na düşen ve çevredeki vatandaşlar tarafından kurtarılan yavru boz ayı, yapılan sağlık kontrolünün ardından doğal ortamına bırakıldı Tunceli'de Pülümür Çayı'na düşen yavru boz ayı, vatandaşlar tarafından kurtarıldı.
 • 18:07 Suya Düşen Yavru Ayıyı Vatandaşlar Kurtardı Tunceli'de Pülümür Çayı'na düşen yavru boz ayı, vatandaşlar tarafından kurtarıldı.
 • 14:48 Tunceli Üniversitesi'nde Okuma Salonu Açıldı 52. Kütüphaneler Haftası dolayısıyla Tunceli Üniversitesi tarafından oluşturulan Erkan Sarıce Okuma Salonu'nun açılışı gerçekleştirildi.
 • 18:00 Tunceli Merkezli Terör Operasyonu Tunceli ve Elazığ'da düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda, terör örgütüne yardım ettikleri gerekçesiyle gözaltına alınan 7 kişiden 5'i, silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan tutuklandı.
 • 17:38 Tunceli'de 5 Kişi Tutuklandı Tunceli merkez, Pülümür ve Pertek ilçeleri ile Elazığ’da eş zamanlı yapılan terör operasyonunda gözaltına alınan 7 kişiden 5’i tutuklandı.
 • 17:12 Tunceli'de 5 Kişi Tutuklandı Tunceli’de jandarma tarafından gözaltına alınan 7 kişiden 5’i “Silahlı terör örgütüne üye olmak” iddiasıyla çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.
 • 19:19 Tunceli'de 7 Kişi Gözaltına Alındı Tunceli İl Jandarma Komutanlığı, Elazığ ve Tunceli merkezde 9 ayrı adreste arama yaptı.
 • 19:05 Tunceli Merkezli Terör Operasyonu Tunceli ve iki ilçesi ile Elazığ'da düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda, terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım ettikleri öne sürülen 7 kişi gözaltına alındı.
 • 19:05 Terör Örgütüne Yardım Eden 7 Kişi Gözaltına Alındı Tunceli’de İl Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen operasyonlarda terör örgütüne yardım ettikleri iddiasıyla 7 kişi gözaltına alındı.
 • 11:11 Tunceli'de Elektrik Kesintisi Tunceli'nin Pülümür ilçesinde 19 Mart Cumartesi günü elektrik kesintisi uygulanacağı bildirildi.
 • 10:20 Bu Lokantada Kadın Hakimiyeti Var Bu Lokantada Kadın Hakimiyeti Var Eskişehir’de öğretmenlik mesleğinden emekli olan Ayten Çetin, aldığı tazminat ile kurduğu lokantanın mutfağında sadece kadınları çalıştırıyor.
 • 12:15 Pülümür Çayında Kaybolan Kızını Aramaktan Vazgeçmedi Pülümür Çayında Kaybolan Kızını Aramaktan Vazgeçmedi Tunceli'de, geçen yıl trafik kazasında, 3 yaşındaki kızı Pülümür Çayının sularında kaybolan Yunus Kavus, aradan geçen yaklaşık 1 yıllık süreye rağmen kızını arıyor.
 • 11:03 Pülümür Çayı'nda Kaybolan Kızını Aramaktan Vazgeçmedi Pülümür Çayı'nda Kaybolan Kızını Aramaktan Vazgeçmedi Tunceli'de 13 Mart 2015'te geçirdikleri trafik kazasında 3 yaşındaki kızı Pülümür Çayı'nda kaybolan Yunus Kavus, aradan geçen yaklaşık 1 yıla rağmen kızını aramaya devam ediyor.
 • 16:42 Tunceli'de Balık Üretimi Tunceli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan Kaya, "Kentimiz balık üretimi ve avcılığı konusunda, mevcut su kaynaklarıyla avantajlı bir konumdadır" dedi.
 • 13:01 Ovacık'ta "Küçük Mücitler ve Mucit Abla" Gösterisi Öğrencilerle Buluştu Ovacık ilçesinde çocukların bilme ilgilerini artırmak amacıyla hazırlanan "Küçük Mucitler ve Mucit Abla" gösterisi, öğrencilerle buluştu.
 • 21:04 Hdp'yi ve Stk'ları PKK'ya Şiddete Son Verme Çağrısında Bulunmaya Çağırıyoruz Hdp'yi ve Stk'ları PKK'ya Şiddete Son Verme Çağrısında Bulunmaya Çağırıyoruz" CHP Tunceli İl Başkanı Ali Rıza Güder, “Yaşananların tek sorumlusu devlet değildir.
 • 13:07 Yurtta Kış Tunceli'de etkili olan kar yağışı nedeniyle 4 ilçe merkezi ile bağlı köylerine elektrik verilemediği bildirildi.
 • 15:05 Tunceli'de Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Çalışmaları Tunceli'de, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet veren toprak ve su analiz laboratuvarı bir yılda 125 üreticiye yol gösterdi.
 • 16:38 Munzur Çayı 15 Yıl Sonra Dondu Munzur Çayı 15 Yıl Sonra Dondu Tunceli'nin Ovacık İlçesi'nden doğarak Uzunçayır ve Keban Baraj göllerine dökülen Munzur Çayı, aşırı soğuklar nedeniyle 15 yıl aradan sonra buz tuttu.
 • 16:30 Munzur Çayı 15 Yıl Sonra Dondu Munzur Çayı 15 Yıl Sonra Dondu Tunceli'nin Ovacık İlçesi'nden doğarak yaklaşık 90 kilometre boyunca akıp Uzunçayır ve Keban Baraj göllerine dökülen Munzur Çayı, aşırı soğuklar nedeniyle 15 yıl aradan sonra buz tuttu.