SON DAKİKA PÜLÜMÜR HABERLERİ

Son Dakika Pülümür Haberleri

 • 14:221. Ulusal Rafting ve Doğa Yürüyüşleri FestivaliTunceli Munzur Adrenalin Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü (MADOSK) Başkanı Nazım Arslan, Valilik ve Fırat Kalkınma Ajansı ile ortaklaşa düzenledikleri 1. Ulusal Rafting ve Doğa Yürüyüşleri Festivali'nin amacına ulaştığını söyledi.
 • 17:13Pülümür'de Asker Kavgası: 1 Ağır YaralıTunceli’nin Pülümür ilçesinde bulunan Yatılı Bölge Komando Bölüğü’nde kavga eden 2 askerden biri, aldığı bıçak darbesi sonucu ağır yaralandı.
 • 00:58Tunceli'de Trafik Kazası: 1 YaralıTunceli'de Trafik Kazası: 1 YaralıTunceli-Erzincan Karayolu’nda direksiyon hakimiyetini kaybeden otomobil karşı şeritteki TIR’a çarpması sonucunda 1 kişi yaralandı.
 • 10:19Ağrı'da 3 Vali Yardımcısı, 5 Kaymakam'ın Tayini Çıktıİçişleri Bakanlığının Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar Kararnamesinin çıkması ile Ağrı’da 3 vali yardımcısı, 5 ilçenin ise kaymakamı değişti.
 • 13:13Pülümür'de El Sanatları SergisiTunceli’nin Pülümür ilçesinde Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından el sanatları ve dekoratif aksesuarları sergisi açıldı.
 • 18:41Rafting ve Doğa Yürüyüşü FestivaliRafting ve Doğa Yürüyüşü FestivaliGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Vali Osman Kaymak'ın konuşması- MADOSK Başkanı Nazım Arslan'ın konuşması- Rafting hazırlıklarından görüntü- Hatıra fotoğrafı çekilmesi- Rafting etkinliğinden görüntüler- Vali Osman Kaymak'ın konuşması- Rafting etkinliğine katılanların Munzur Çayında yüzmesi Tunceli'de rafting ve doğa yürüyüşü festivali- Turizm faaliyetlerinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen "1. Ulusal Munzur Rafting ve Doğa Yürüyüşleri Festivali" başladı- Vali Kaymak: - "Çözüm sürecinin getirdiği rahatlık ve barış ortamında, sporcu arkadaşlarımız, il dışından gelenler, Tuncelililer hep beraber sporun güzelliğini tadacağız" Tunceli'de turizm faaliyetlerinin geliştirilmesi amacıyla "Çadırını kap ve gel" sloganıyla düzenlenen "1. Ulusal Munzur Rafting ve Doğa Yürüyüşleri Festivali" başladı.
 • 17:08Tunceli'de 1. Ulusal Rafting ve Doğa Yürüyüşleri Festivali BaşladıTunceli'de 1. Ulusal Rafting ve Doğa Yürüyüşleri Festivali BaşladıTunceli’de 1. Ulusal Rafting ve Doğa Yürüyüşleri Festivali başladı.
 • 16:51Tunceli'de Rafting ve Doğa Yürüyüşü FestivaliTunceli'de turizm faaliyetlerinin geliştirilmesi amacıyla "Çadırını kap ve gel" sloganıyla düzenlenen "1. Ulusal Munzur Rafting ve Doğa Yürüyüşleri Festivali" başladı.
 • 11:32Mersinli Dağcıların Munzur GezisiMersinli Dağcıların Munzur GezisiMersin Dağcılık Kulübü (MERDAK) üyesi 110 dağcı, 2 gün yaya olarak gezdikleri Mercan Vadisi'ndeki Munzur Gözeleri, Munzur Vadisi, Pülümür Vadisi, Ağlayan Kayalar, Kutudere, Dersim Bükü'ne hayran kaldılar.
 • 15:34HDP Kutlamasına Katılan Kamu Çalışanlarına Soruşturmaya TepkiHDP Kutlamasına Katılan Kamu Çalışanlarına Soruşturmaya TepkiTunceli'de 7 Haziran akşamı HDP'nin seçim kutlamalarına katılan 7 kamu çalışanı hakkında soruşturma açılmasına tepki gösterildi.
 • 08:53HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (3)HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (3)Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), yaz kararnamesini açıkladı.
 • 03:28HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (2)…HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (2)…Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), yaz kararnamesini açıkladı.
 • 16:13Tunceli Sarımsağını Koparana, Satana 38 Bin TL CezaTunceli Sarımsağını Koparana, Satana 38 Bin TL CezaTunceli sarımsağını toplayan veya satanlara, Çevre Kanunu'nun ilgili maddesi uyarınca 38 bin 751 lira para cezası verilecek.
 • 12:50Tunceli Sarımsağına Dokunan "Yanacak"Endemik bir tür olan Tunceli sarımsağını toplayan veya satanlara, Çevre Kanunu'nun ilgili maddesi uyarınca 38 bin 751 lira para cezası verilecek.
 • 19:13Pülümür'de Trafik Kazası: 1 YaralıPülümür'de Trafik Kazası: 1 YaralıTunceli’de meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.
 • 10:46Hdp, Pülümür'de CHP'yi GeçtiHdp, Pülümür'de CHP'yi GeçtiTunceli’nin Pülümür ilçesinde yapılan tüm seçimlerde sandıktan birinci parti olarak çıkan CHP, bu kez HDP’yi geçemedi.
 • 17:00Tunceli seçim sonuçları, 2015 Tunceli ili ve ilçeleri Tunceli seçim sonuçları, 2015 Tunceli ili ve ilçeleriTunceli 2015 genel seçim sonuçları. Tunceli ilinde 7 Haziran akşamı genel seçim sonuçları ve bölgeden son dakika haberler. İl il seçim sonuçları haberler.com adresinde.
 • 10:56Mezrada Kendi Elektriklerini ÜretiyorlarMezrada Kendi Elektriklerini ÜretiyorlarTunceli’nin Pülümür ilçesine bağlı Hasangazi köyüne bağlı Bayraklı mezrasında yaşayan Rıza ve Fatma Yıldız çifti kendi enerjilerini üretiyor.
 • 15:54Pülümür'de Kaçırılan Vatandaşlar, Serbest BırakıldıPülümür'de Kaçırılan Vatandaşlar, Serbest BırakıldıGenelkurmay, Tunceli Pülümür'de terör örgütü tarafından kaçırılan 5 vatandaşın serbest bırakıldığını açıkladı.
 • 11:42Pülümür'de Kkka Hastalığı Hakkında Eğitim VerildiTunceli'nin Pülümür ilçesinde Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı hakkında eğitim verildiği bildirildi.
 • 13:13Maltepe Belediye Başkanının Amcası KaçırıldıTunceli’nin Pülümür ilçesinde PKK tarafından ormanlık alanda kaçırılan müteahhidin kimliğinin Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın amcası Hüseyin Kılıç olduğu öğrenildi.
 • 20:27Pkk, Tunceli'de 4 Orman İşçisini KaçırdıTunceli'nin Pülümür İlçesi'nde izinli olarak orman kesimi yapan 5 kişi, geçen Perşembe günü PKK'lılar tarafından kaçırıldı.
 • 18:32Tsk: Teröristler Tunceli'de 5 Kişiyi KaçırdıTürk Silahlı Kuvvetleri (TSK), internet sitesinden yaptığı açıklamada 28 Mayıs günü saat 12.00 sularında Tunceli'nin Pülümür ilçesinde Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerin 5 vatandaşı kaçırdığını duyurdu.
 • 15:23TSK'nın Günlük FaaliyetleriGenelkurmay Başkanlığından, Tunceli Pülümür'de bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından 5 vatandaşın kaçırıldığı, birisinin serbest bırakıldığı bildirildi.
 • 14:20Teröristler 5 Kişiyi KaçırdıTunceli’nin Pülümür ilçesinde PKK tarafından 5 kişi kaçırıldı.
 • 14:12PKK, Pülümür'de Beş Kişiyi KaçırdıPKK, Pülümür'de Beş Kişiyi KaçırdıGenelkurmay, PKK'nın Pülümür'de beş vatandaşı kaçırdığını duyurdu. Kaçırılan vatandaşlardan biri serbest bırakıldı.
 • 20:18Davutoğlu: Davutoğlu: "Özgürlükçü, Birlik İçinde Yeni Bir Anayasa Yazmaya Var Mısınız?"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti'nin Tunceli mitingi- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti'nin Tunceli mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (1)- "AK Parti hareketi, 'devletin milleti adam edeceğine' dair inancı yerle bir etti.
 • 19:55Davutoğlu: Davutoğlu: "Çözüm Süreci'ni Kararlı Bir Şekilde Devam Ettireceğiz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti'nin Tunceli mitingi- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti'nin Tunceli mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (1)- "AK Parti hareketi, 'devletin milleti adam edeceğine' dair inancı yerle bir etti.
 • 18:56AK Parti'nin Tunceli MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Nasıl geçmişte Kürt meselesinde istismarların önüne geçmişsek ve atılması gereken adımları çekinmeden atmışsak, şimdi de Alevi vatandaşlarımızın üzerinde yürütülen her türlü istismara karşı 'bu memlekette Türk-Kürt, Sünni-Alevi ayrımı olmamıştır, olmayacaktır' demeye kararlıyız" dedi.
 • 18:18Başbakan Davutoğlu Tunceli'deBaşbakan Davutoğlu Tunceli'deBaşbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti hükümetinin büyük hamlelerle darbelerin kalıntılarını yerle bir ettiğini belirterek, bir daha Türkiye’de hiçbir şekilde darbe, vesayet, baskı ve zulmün olmayacağını ifade etti.
 • 14:53Alevilik İnanç Merkezlerine Devletten DestekAlevilik İnanç Merkezlerine Devletten DestekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Pir Ali Ziyaretgah'ından görüntülerVali Osman Kaymak'ın Pir Ali Ziyaretine gelişiVali Kaymak'ın incelemleriVatandaşların ziyaretgah hakkında bilgiler vermesiVali Osman Kaymak'ın niyaz dağıtmasıVali Osman Kaymak'ın çeşmeden su içmesiHozat ilçesindeki Sarısaltık Türbesi yolundan görüntülerSarısaltık Türbesinden görüntülerYolda çalışmalarHozat ilçesindeki Derviş Cemal Türbesinden görüntüler Alevilik inanç merkezlerine devletten destek- Tunceli'de, ziyaretgah, türbe ve benzeri inanç merkezlerinin bakım onarımı ile çevre düzenlemesinin yapılması ve ulaşım sorununun çözülmesi amacıyla valilik öncülüğünde başlatılan çalışmalar devam ediyor- Vali Kaymak: - "Hükümetimiz, Tunceli'ye 'pozitif ayrımcılık' diyebileceğimiz bir yaklaşım içinde.
 • 11:29Alevilik İnanç Merkezlerine Devletten DestekTunceli'de, Alevilik inanç merkezlerinin bakım onarımı ile çevre düzenlemesinin yapılması ve ulaşım sorununun çözülmesi amacıyla valilik öncülüğünde başlatılan çalışmalar sürüyor.
 • 17:14Tunceli'deki Kaza Mobese'ye Böyle TakıldıTunceli'deki Kaza Mobese'ye Böyle TakıldıTunceli’nin Pülümür ilçesinde meydana gelen ve 2 kişinin hayatını kaybettiği, 21 kişinin de yaralandığı kaza, MOBESE kamerasına yansıdı.
 • 17:49Tunceli'deki Kazada Yaralanan 1 Kişi Helikopterle Elazığ'a GetirildiTunceli'deki Kazada Yaralanan 1 Kişi Helikopterle Elazığ'a GetirildiTunceli’de meydana gelen ve 2 kişinin öldüğü 21 kişinin yaralandığı trafik kazasında beyin sarsıntısı geçirdiği belirlenen 47 yaşındaki Recai İpek, askeri helikopterle Elazığ’a getirildi.
 • 15:03Tunceli'de Trafik Kazası: 2 Ölü, 20 YaralıTunceli'de Trafik Kazası: 2 Ölü, 20 YaralıTunceli’nin Pülümür ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybederken, 2’si ağır 20 kişi de yaralandı.
 • 12:46Pülümür'de Trafik Kazası: 2 Ölü, 15 YaralıPülümür'de Trafik Kazası: 2 Ölü, 15 YaralıTunceli’nin Pülümür ilçesinde otobüs ve kamyonun çarpışması sonucu 2 kişi öldü, 2'si ağır 15 kişi yaralandı.
 • 11:38Pülümür'de Trafik Kazası: 2 Ölü, 4 YaralıTunceli’nin Pülümür ilçesinde otobüs ve kamyonun çarpışması sonucu 2 kişi öldü, 4'ü ağır 7 kişi de yaralandı.
 • 17:41Pülümür Çayı'na Giren Üniversite Öğrencisi BoğulduPülümür Çayı'na Giren Üniversite Öğrencisi BoğulduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Tunceli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları- Öğrencinin arkadaşlarının ağlaması- Suya düşen Erkan Serice'nin cesedinin bulunması- Cesedin ambulansa taşınması Pülümür Çayı'na giren üniversite öğrencisi boğuldu- Suya düşen topu almaya çalışırken akıntıya kapılarak boğulan öğrencinin cesedi, 7 kilometre uzaklıkta bulundu Tunceli'de, Pülümür Çayı'na düşen topu almaya çalışırken akıntıya kapılan üniversite öğrencisi boğuldu.
 • 16:46Kaçan Topun Peşinden Çaya Giren Üniversiteli BoğulduKaçan Topun Peşinden Çaya Giren Üniversiteli BoğulduTunceli'de Pülümür Çayı kıyısında piknik yaparken oynadıkları kaçan topu almak için suya giren Tunceli Üniversitesi öğrencisi 22 yaşındaki Erkan Serince, boğularak can verdi.
 • 15:53Kaçan Topun Peşinden Pülümür Çayı'na Giren Üniversite Öğrencisi BoğulduKaçan Topun Peşinden Pülümür Çayı'na Giren Üniversite Öğrencisi BoğulduTunceli'de Pülümür Çayı kıyısında piknik yaparken oynadıkları kaçan topu almak için suya giren Tunceli Üniversitesi öğrencisi 22 yaşındaki Erkan Serince, boğularak hayatını kaybetti.
 • 15:31Pülümür Çayı'na Giren Üniversite Öğrencisi BoğulduTunceli'de, Pülümür Çayı'na düşen topu almaya çalışırken akıntıya kapılan üniversite öğrencisi boğuldu.
 • 14:27Çaya Düşen Topun Peşinden Giden Üniversite Öğrencisi BoğulduÇaya Düşen Topun Peşinden Giden Üniversite Öğrencisi BoğulduPiknik yapmak için Pülümür Çayı kıyısına giden Tunceli Üniversitesi Tarih bölümü öğrencilerinden Erkan Serince, çaya düşen topu almak isterken suya kapılarak can verdi.
 • 13:44Pülümür Çayı'na Düşen Topun Peşinden Giden Üniversitesi Öğrencisi BoğulduPülümür Çayı'na Düşen Topun Peşinden Giden Üniversitesi Öğrencisi BoğulduTUNCELİ (İHA) – Tunceli’de bir üniversite öğrencisi, suya düşen topun peşinden gitmesi sonucu Pülümür Çayı’na düşerek hayatını kaybetti.
 • 17:15Pülümür'de Seçim Güvenliği Toplantısı YapıldıPülümür'de Seçim Güvenliği Toplantısı YapıldıTunceli’nin Pülümür ilçesinde seçim güvenliği toplantısı yapıldı.
 • 15:27Pülümür'de Seçim Güvenliği ToplantısıTunceli'nin Pülümür ilçesinde seçim güvenliği toplantısı yapıldı.
 • 15:50Cümeysa'yı Arama Çalışmaları Yeniden BaşladıTunceli'de, içinde bulunduğu otomobilin 68 gün önce Pülümür Çayı'na düşmesi sonucu suda kaybolan 3 yaşındaki Cümeysa Kavus'u arama çalışmalarına yeniden başlandı.
 • 16:12Minik Rümeysa'yı Arama Çalışmalarına Yeniden BaşlandıMinik Rümeysa'yı Arama Çalışmalarına Yeniden BaşlandıTunceli-Erzincan karayolunun 45. kilometresinde 67 gün önce babasının kullandığı aracın Pülümür Çayı’na uçması sonucu kaybolan 3 yaşındaki minik Rümeysa Kavuş’u arama çalışmalarına yeniden başlandı.
 • 12:36150 Milyon Liralık Karayolu Yatırımı150 Milyon Liralık Karayolu YatırımıTunceli-Pertek karayolunun 33 kilometrelik güzergahındaki çalışmaların tamamlanmasıyla Tunceli-Elazığ arası ulaşım 1,5 saatten 50 dakikaya düşecek.
 • 17:30Pülümür'de Hdp İlçe Örgütüne SoruşturmaPülümür'de Hdp İlçe Örgütüne SoruşturmaTunceli’nin Pülümür HDP ilçe örgütü tarafından dağıtılan basın metnine savcılık tarafından soruşturma açıldı.
 • 11:16Tunceli'de Çevre Temizliği KampanyasıTunceli'de, Munzur ve Pülümür vadilerinde düzenlenmesi planlanan çevre temizliği kampanyası olumsuz hava koşulları gerekçesiyle iptal edildi.