SON DAKİKA RECEP ALTEPE HABERLERİ

Son Dakika Recep Altepe Haberleri

 • 12:02 Demirtaş Sağlıklı Alt Yapıya Kavuşuyor Demirtaş Sağlıklı Alt Yapıya Kavuşuyor Bursa Büyükşehir Belediyesi, son yıllarda hızla gelişen Demirtaş’ın alt yapısını yeniliyor.
 • 10:42 Osmanlı Köyü'ne Meydan Osmanlı Köyü'ne Meydan Bursa’da yaşam kalitesinin yükseltilmesi amacıyla tüm semtlere ayrıcalıklı kentsel tasarım projeleri uygulayan Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı çalışmalarla tarihi Osmanlı Köyü Fidyekızık da modern bir meydana kavuşuyor.
 • 12:43 Tmok Yönetiminden Büyükşehir'e Ziyaret Tmok Yönetiminden Büyükşehir'e Ziyaret Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Fair Play Konseyi Başkanı Murat Faruk Özbay ile yönetim kurulu üyeleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.
 • 12:14 Bursa Haber Ankara Temsilciliği Açıldı Bursa Haber gazetesinin Ankara temsilciliği törenle açıldı.
 • 11:30 Yeşil Bursa" Şimdi Daha Yeşil Bursa Büyükşehir Belediyesinin yürüttüğü çalışmalarla kentte kişi başına düşen yeşil alan, son 7 yılda yüzde 30 artarak 8,30 metrekareye ulaştı.
 • 19:07 Bursa Katı Atık Tesisine Karşı Çıkan Mahalleliden Belediye Önünde Oturma Eylemi Bursa Katı Atık Tesisine Karşı Çıkan Mahalleliden Belediye Önünde Oturma Eylemi Katı atık tesisine karşı çıkan mahalleliden belediye önünde oturma eylemiBursa'nın Nilüfer ilçesi Kayapa Mahallesi'nde, 'Katı Atık Yakma ve Bertaraf Tesisi' kurulmasına karşı çıkan vatandaşlar ve çevreciler, Bursa Büyükşehir Belediye Binasına gelerek eylem yaptı.
 • 18:57 Bursa'da T2 Tramvay Hattındaki Çalışmalar Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Kent Meydanı ile Terminal arasında hizmet verecek T2 tramvay hattındaki çalışmaların konuya ilişkin Danıştay kararının ardından birkaç güne kadar tekrar başlayacağını bildirdi.
 • 18:09 Büyükşehir'den Malcılar Fabrikası'na 21 Trilyon Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Sıcaksu Kentsel Dönüşüm Projesi için Malcılar Fabrikası’na 21 milyon lira ödediklerini belirterek, "Burada kamulaştırmalara harcadığımız para 80 milyon liraya yaklaştı.
 • 10:52 Büyükşehir Değirmenlikızık'a Değer Katacak Büyükşehir Değirmenlikızık'a Değer Katacak Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Değirmenlikızık Eski Cami çevresindeki binaların kamulaştırıldığını ve çalışmalarına başlanan çevre düzenlemelerinin ardından, Değirmenlikızık Mahallesi’ne değer katacak bir hizmetin bölgeye kazandırılacağını söyledi.
 • 14:28 Bursa Camii'nde Katlar Yükseliyor Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde Bursalı işadamları tarafından Kırcaali'de inşa edilen ve Bulgaristan'ın en büyük mabedi olma özelliğini taşıyacak Bursa Camii'nde kat çalışmaları başladı.
 • 13:17 Bulgaristan'a Bursa Camii Bulgaristan'a Bursa Camii Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde Bursalı işadamları tarafından Kırcaali’de inşa edilen ve Bulgaristan’ın en büyük mabedi olacak Bursa Camii’nde çalışmalar hızlandı.
 • 11:50 Adanalı Mucit Bursa'dan Ödülle Döndü Adanalı Mucit Bursa'dan Ödülle Döndü Adanalı Mucit Turgay Kamışlı, çevre dostu ve ucuz enerji üretimindeki buluşu ile Bursa Büyükşehir Belediyesinin organize ettiği Bilim Şenliği kapsamında düzenlenen proje yarışmasında, bin 360 proje arasından 3’üncü seçildi.
 • 16:12 Altınşehir Kur'an Kursu'na Büyükşehir Desteği Altınşehir Kur'an Kursu'na Büyükşehir Desteği Bursa Büyükşehir Belediyesi, Altınşehir’de geçen yıl hizmete açtığı 15 bin 300 metrekare alanlı parkın ardından Hacı Fahrettin Kılıç Camii için projelendirilen Kur’an kursu binası için desteklerini sürdürüyor.
 • 15:43 Altınşehir Kuran Kursu'na Destek Sürüyor Altınşehir Kuran Kursu'na Destek Sürüyor Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle Altınşehir Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği'nce yapılan binada kaba inşaat büyük ölçüde tamamlandı.
 • 12:07 Engelliler Meclisi THM Korosu'nun 10. yılını kutladı Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından düzenlenen '10. Yıl Konseri'nde Kalbin Ritmi Grubu, Kalbin Dansı Grubu ve Türk Halk Müziği Korosu gösterdiği performans ile Bursalı sanatseverlerden büyük alkış aldı.
 • 18:40 Bulgaristan'da Komünist Rejime Direnişin Yıl Dönümü Bulgaristan'da 19 Mayıs 1989 yılında dönemin totaliter komünist rejimine karşı Kırcaali'nin Cebel ilçesinde Türklerin başlattığı protesto yürüyüşlerinin 27'nci yıl dönümünde binlerce kişinin katılımıyla program düzenlendi, gösterilerde hayatını kaybedenler anıldı.
 • 15:58 Bursa İpeği Hayat Buluyor" Projesi Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından geçen yıl pilot uygulaması başlatılan "Bursa İpeği Hayat Buluyor" projesi kapsamında, ilkokul öğrencilerine ipekçilik ve ipek böceğinin tanıtıldığı görsel setler dağıtıldı.
 • 14:16 İpek Böceği Çocuklarla Hayat Buluyor İpek Böceği Çocuklarla Hayat Buluyor Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından ipekçiliğin çocuklara uygulamalı olarak öğretilmesi için geçen yıl Muradiye’deki 11 Eylül İlkokulu’nda pilot uygulaması yapılan ‘Bursa İpeği Hayat Buluyor’ projesi, bu sene Yunus Emre İlkokulu’nda hayata geçiriliyor.
 • 17:00 Timsah Arena Yolu Çöküyor Timsah Arena Yolu Çöküyor CHP Bursa İl Başkanı Şadi Özdemir, Timsah Arena’da taraftarın giriş yaptığı ana kapıların olduğu bölümdeki zeminin çöktüğünü belirterek, “Konu artık iş bilmezliği geçmiş, halkın hayatını tehlikeye atma durumuna gelmiştir” dedi.
 • 16:55 Daha Temiz İnegöl İçin Büyükşehir Desteği Daha Temiz İnegöl İçin Büyükşehir Desteği Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından İnegöl Belediyesi için alınan 2 çöp treyleri ve bir çekici hizmete girdi.
 • 16:33 Daha Temiz İnegöl İçin Büyükşehir Desteği Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından İnegöl Belediyesi için alınan 2 çöp treyleri ve bir çekici ile 8 araçla yapılan çöp nakli artık bir araçla yapılacak, böylelikle daha kaliteli ve ucuz hizmet imkanı sağlanacak.
 • 19:25 Tarihi Çarşılar Tek Çatı Altında Birleşti Aralarında İstanbul, Bursa ve İzmir'in de bulunduğu 7 ilde faaliyet gösteren tarihi çarşılar, Tarihi Çarşılar Federasyonu (TÇF) çatısı altında birleşerek güç birliği yaptı.
 • 17:53 Tarihi Çarşılar Birleşti Tarihi Çarşılar Birleşti Aralarında İstanbul, Bursa ve İzmir'in de bulunduğu 7 ilde faaliyet gösteren çarşılar, Tarihi Çarşılar Federasyonu (TÇF) çatısı altında birleşerek güç birliği yaptı.
 • 17:25 Tarihi Çarşılar Birleşti Aralarında İstanbul, Bursa ve İzmir'in de bulunduğu 7 ilde faaliyet gösteren çarşılar, Tarihi Çarşılar Federasyonu (TÇF) çatısı altında birleşerek güç birliği yaptı.
 • 16:54 Tarihi Çarşılar Avm'lere Karşı Birleşti Tarihi Çarşılar Avm'lere Karşı Birleşti Aralarında İstanbul, Bursa ve İzmir’in de bulunduğu 7 ilde faaliyet gösteren çarşılar, Tarihi Çarşılar Federasyonu (TÇF) çatısı altında birleşerek güç birliği yaptı.
 • 15:44 Sinekle Mücadele Sezonu Açıldı Bursa Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarında halk sağlığını tehdit eden en önemli faktörlerinden biri olan sivrisinekle mücadele çalışmalarını 88 araç, 146 ekipman ve 220 personelle başlattı.
 • 11:12 Bursa Festivali'nde 55. Yıla 'Senfoniküba' ile Merhaba Türkiye'nin en uzun soluklu kültürel etkinliği olma özelliği taşıyan '55. Uluslararası Bursa Festivali', Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ve dünyaca ünlü Klazz Brothers Cuba Percussion grubunun aynı sahneyi paylaştığı muhteşem 'Senfoniküba' konseriyle başladı.
 • 23:13 55. Uluslararası Bursa Festivali 55. Uluslararası Bursa Festivali" Bu yıl 55'incisi düzenlenen "Uluslararası Bursa Festivali" Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ile Klazz Brothers konseriyle başladı.
 • 22:32 "55. Uluslararası Bursa Festivali" Bu yıl 55'incisi düzenlenen "Uluslararası Bursa Festivali" Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ile Klazz Brothers konseriyle başladı.
 • 13:39 Bursa'da Bi·nalardaki· Görüntü Ki·rli·li·ği· Ortadan Kaldırılıyor Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Kalite kenti Bursa" hedefi doğrultusunda özellikle ana arterlerdeki tüm kötü görüntüleri kaldırıp, kente daha estetik bir imaj kazandırmayı amaçladıklarını bildirdi.
 • 11:55 Çapa Tutan Eller İpeğe Hayat Veriyor Çapa Tutan Eller İpeğe Hayat Veriyor Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin meslek edindirme kursları sayesinde köylü kadınlar dokuma tezgahı başında Bursa ipeğine hayat veriyor.
 • 11:41 Çapa Tutan Eller İpeğe Hayat Veriyor Çapa Tutan Eller İpeğe Hayat Veriyor Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin meslek edindirme kursları sayesinde düne kadar ellerinde çapa bağ bahçe işlerinde çalışan Akalanlı kadınlar, şimdi ise dokuma tezgahı başında Bursa ipeğine hayat veriyor.
 • 10:37 Çöreler'e Avrupai Spor Tesisi Çöreler'e Avrupai Spor Tesisi Bursa Büyükşehir Belediyesi, Orhaneli’nin Çöreler Mahallesi’ne Avrupai bir spor sahası kazandırıyor.
 • 17:28 Tophane Yamaçları Sosyal Tesisle Canlandı Tophane Yamaçları Sosyal Tesisle Canlandı Bursa Büyükşehir Belediyesi, Tophane yamaçlarına bir tesis daha kazandırdı.
 • 16:00 Bursa'da Aslına Uygun İnşa Edilen Tarihi Mescit Açıldı Bursa'da büyük bölümü yıkılan 400 yıllık Yörükler Mescidi, Büyükşehir Belediyesi tarafından aslına uygun inşa edilerek yeniden ibadete açıldı.
 • 10:23 Bursa'nın Potansiyeli İtalya'yı Cezbetti Bursa'nın Potansiyeli İtalya'yı Cezbetti Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden İtalya’nın Türkiye Büyükelçisi Luigi Mattiolo, katma değeri yüksek ürünlerde İtalya’nın birikimini Bursa’ya aktarmak için hazır olduklarını söyledi.
 • 15:26 Yıldırım Büyükşehir ile Yeşilleniyor Yıldırım Büyükşehir ile Yeşilleniyor Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yıldırım ilçesine kazandırılacak olan 250 bin metrekarelik ‘Vakıfköy Spor ve Kent Parkı’nın temeli, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun da katıldığı törenle atıldı.
 • 14:13 Spor Un Coşkusu Mudanya'yı Sardı Spor Un Coşkusu Mudanya'yı Sardı Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin gençleri spora teşvik etmek maksadıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile 17 ilçenin tamamında düzenlediği okul sporları şenlikleri, Mudanya’da coşkulu görüntülere sahne oldu.
 • 21:54 Ulusal Bursa Kültür Sanat Festivali" Başladı Bursa Kent Konseyi Kültür Sanat Çalışma Grubunca düzenlenen "Ulusal Bursa Kültür Sanat Festivali" kapsamında, 105 sanatçıya ait 2 bin üzerinde eser sergilenmeye başlandı.
 • 16:56 Bursa'da Toprak Suyla Buluşuyor Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Orhaneli’nin Topuk Mahallesi’ne yaptırılan sulama göleti açıldı.
 • 16:21 Toprak suyla buluşuyor çiftçinin yüzü gülüyor Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kırsal kalkınmanın sağlanması hedefi doğrultusunda Orhaneli'nin Topuk Mahallesi'ne yaptırılan sulama göleti, törenle hizmete açıldı.
 • 12:29 Kanatlı Bisikletler Kanatlı Bisikletler Bursa’da bisikletlerle adeta uçarak gösteri yapan sporcular nefes kesti.
 • 12:15 Spor ateşi Orhaneli'yi sardı Spor ateşi Orhaneli'yi sardı Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği 'Büyükşehir Fiziksel Etkinlik Ve Oyun Günleri' Orhaneli'de de renkli görüntülere sahne oldu.
 • 16:41 Engeller Büyükşehir ile Aşılıyor Engeller Büyükşehir ile Aşılıyor Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Merinos Park’ta ‘Engelliler Buluşması’ düzenlendi.
 • 15:51 Engeller Büyükşehir'le Aşılıyor Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından 10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Merinos Park'ta 'Engelliler Buluşması' yapıldı.
 • 15:12 Bursa'da 560 Yıllık Hamam Müzeye Dönüştürüldü Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından aslına uygun olarak restore edilen 560 yıllık Çandarlı İbrahim Paşa Hamamı, 148 senelik geçmişi bulunan Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ait eserlerin sergilendiği müze olarak ziyarete açıldı.
 • 14:58 Bursa Büyükşehir Belediyesi, 2 Bin Öğrenciye Bisiklet Dağıttı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, gençlerin spora daha çok teşvik edilmesi amacıyla başarılı olan 2 bin öğrenciye bisiklet dağıttı ve ardından "Sağlıklı Yaşam" yürüyüşüne katıldı.
 • 14:34 Bursa Müzeler Şehri Oluyor Bursa Müzeler Şehri Oluyor Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından aslına uygun olarak restore edilen yaklaşık 560 yıllık Çandarlı İbrahim Paşa Hamamı, Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müzesi olarak ziyarete açıldı.
 • 20:09 Avm Çalışanlarına İşaret Dili Eğitimi Avm Çalışanlarına İşaret Dili Eğitimi Bursa’da bir alışveriş merkezi çalışanları işaret dilini öğrendi.
 • 18:23 Büyükşehir'den AB Ofisine Yeni Bina Büyükşehir'den AB Ofisine Yeni Bina Bursa Valiliği’yle imzalanan protokol gereği Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen Maksem’deki tarihi bina, Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi’ne tahsis edilerek hizmete açıldı.