SON DAKİKA RECEP TAYYİP ERDOĞAN HABERLERİ

Son Dakika Recep Tayyip Erdoğan Haberleri

 • 17:52Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nde 17 Kişinin İlişiği KesildiBalıkesir Büyükşehir Belediyesi'nde 17 Kişinin İlişiği Kesildi15 Kasım darbe girişiminin püskürtülmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "sokağa çıkın" çağrısı üzerine sokağa çıkan binlerce Balıkesir'li, Milli İrade Meydanı'nda Türk bayraklarıyla darbe girişimini protesto edip "Demokrasi Nöbetine" devam etti.
 • 17:49İngiliz Gazetesinden Hakaretİngiliz Daily Mail gazetesi, Türkiye'de geçen hafta 246 kişinin şehit edildiği darbe girişimini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve ailesine hakaret için fırsat bildi.
 • 17:36Fetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan TepkilerMakedonya'nın başkenti Üsküp'te Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi protesto edildi.
 • 17:21İşte Erdoğan'ın Darbe Gecesi Yayınlanmayan Konuşması!İşte Erdoğan'ın Darbe Gecesi Yayınlanmayan Konuşması!Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın darbe girişimi gecesi kaldığı otelde yerel gazetecilere yaptığı ancak sadece Periscope üzerinden yapılan ve yayınlanamayan açıklaması ortaya çıktı.
 • 17:20Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerEski milli futbolcu Ümit Karan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi esnasında Türk halkının çok iyi bir takım olduğunu gösterdiğini belirterek, "2003 yılından beri bu terör yapısıyla uğraşıyorum, acilen spor camiasına sirayet edenlere de müdahale edilmeli." dedi.
 • 17:1624 Temmuz Basın BayramıGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, " En kritik zamanda Başkomutanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın, Başbakanımızın ve silahlı kuvvetlerimizin darbe karşıtı komutanlarının sesi olan basınımız, yayınlarıyla darbecilerin gücünü zayıflatmış, halka demokrasi direnişinde cesaret vermiş ve tüm dünyaya örnek olacak bir yayıncılığa imza atmıştır.
 • 16:54Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kanun OnayıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Danıştay Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"u onayladı.
 • 16:50Recep Tayyip Erdoğan, Arda Turan'a Desteği için Teşekkür EttiRecep Tayyip Erdoğan, Arda Turan'a Desteği için Teşekkür EttiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, darbe girişimi sonrası kendisine destek veren Arda Turan'a teşekkür etti.
 • 16:49Danıştay Üyeliğine Seçme Kararı Resmi Gazete'deCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Danıştay üyeliğine Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşaviri Oya Işık'ı seçmesine ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 16:49Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki: (1)Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, "Onların hesap edemedikleri iki şey vardı.
 • 16:49Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi 4 Bin Kişiye Helva ve Su DağıttıSelahattin Eyyubi Devlet Hastanesi 4 Bin Kişiye Helva ve Su DağıttıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın alanlara çıkın çağrısı üzerine Diyarbakır halkı tek yürek olarak alanlarda nöbet tutmaya devam ediyor.
 • 16:44Eski Mardin Milletvekili Yüksel'den Açıklama AçıklamasıAK Parti 23. Dönem Mardin Milletvekili Cüneyt Yüksel, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili isim benzerliği bulunan bir avukat ile şahsının karıştırıldığını belirterek, "İsim benzerliği dolayısıyla yanlış anlamalar olmaması için açıklama yapma gereksinimi duydum. Her zaman ve zeminde demokratik tavrımdan hiçbir zaman ödün vermedim ve vermeyeceğim." dedi.
 • 16:43Yunan Adası Simi Abluka AltındaYunan Adası Simi Abluka AltındaFethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tatil yaptığı Marmaris’teki otelden ayrılmasının ardından otele saldırı düzenleyen askerlerin yakalanması amacıyla başlatılan “Kıskaç" operasyonu tüm hızıyla sürüyor.
 • 16:42Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili istihbarat zafiyeti iddialarına ilişkin, "MİT, Emniyet, Jandarma, Genelkurmay İstihbarat da bütün bunlarla ilgili çalışmalarını yapıyor.
 • 16:38Cumhurbaşkanı Erdoğan O Kanunu OnayladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Danıştay Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'u onayladı.
 • 16:25O Anlarda 'B' Planındaki Kentlerden Biri Olan Aydın'da Hareketlik YaşandıO Anlarda 'B' Planındaki Kentlerden Biri Olan Aydın'da Hareketlik YaşandıDarbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uçağının İstanbul'a gidememesi halinde seçilen alternatif kentlerden birinin de Aydın olduğu ortaya çıktı.
 • 16:16Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6723 Sayılı "Danıştay Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6723 sayılı "Danıştay Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunu" onayladı.
 • 16:12Yargıtay ve Danıştay'da Yeni DönemCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüksek yargıya ilişkin TBMM'de kabul edilen Yargıtay ve Danıştay düzenlemesini onayladı.
 • 16:10Erdoğan'dan Yargıtay ve Danıştay'ın Yapısını Değiştiren Yasaya OnayErdoğan'dan Yargıtay ve Danıştay'ın Yapısını Değiştiren Yasaya OnayCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yargıtay ve Danıştay'da değişiklik öngören düzenlemeyi onayladı. Yasayla, Yargıtay ve Danıştay üyelerinin görevleri sona erecek.
 • 16:02Münih'teki Silahlı SaldırıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Münih'teki silahlı saldırı dolayısıyla Almanya Federal Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Joachim Gauck'a taziye mesajı gönderdi.
 • 15:26Afganistan Türkmenlerinden Türkiye'ye Destek YürüyüşüAfganistan Türkmenlerinden Türkiye'ye Destek YürüyüşüAfganistan’da düzenlenen Türkiye’ye destek yürüyüşüne bin 500 Afganistan Türkmeni katıldı.
 • 15:21Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi'nden 4 Bin Kişiye Helva ve Su İkramıSelahattin Eyyubi Devlet Hastanesi'nden 4 Bin Kişiye Helva ve Su İkramıDiyarbakır Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi yönetimi, kentte demokrasi nöbeti bekleyen 4 bin kişiye helva ve su dağıttı.
 • 15:15Elazığ'da Demokrasi Nöbeti 24 Saat Aralıksız Devam EdiyorElazığ'da Demokrasi Nöbeti 24 Saat Aralıksız Devam EdiyorDarbe girişiminin püskürtülmesinden sonra tüm ulusta olduğu gibi Elazığ’da da demokrasi nöbeti 24 saat aralıksız devam ediyor.
 • 15:15'Halk Özel Harekat Aracı' Sosyal Medyada 30 Beğeni Aldı Ama Cezadan Kurtulamadı'Halk Özel Harekat Aracı' Sosyal Medyada 30 Beğeni Aldı Ama Cezadan KurtulamadıBir vatandaşın demokrasi nöbetine katıldığı, üzerinde "HÖH" yazılı modifiye aracı sosyal medyada 30 bin beğeni aldı.Trafikte durdurulup karakola çekilen aracın sahibine polis ceza yazdı.
 • 14:5415 Temmuz İçin 'Bu Akşam Ölürüm'ü Yeniden Yorumladı15 Temmuz İçin 'Bu Akşam Ölürüm'ü Yeniden YorumladıMurat Kekilli, Kasım 1999'da çıkardığı 'Bu Akşam Ölürüm' şarkısını 15 Temmuz için yeniden yorumladı.
 • 14:52Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerBasın Yayın Birliği (BasYayBir), Yayımcı Meslek Birlikleri Federasyonu (YAYFED), Telif Hakları ve Lisanslama Meslek Birliği (DEKMEB), Eğitim Yayıncıları ve Tedarikçileri Derneği (EYTED), Türkiye Basın Yayım Meslek Birliği (TBYMB), Yayıncılar Derneği (YAYDER) ve Özel Öğretim Derneği (ÖZDER) ortak açıklama yaparak, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini kınadı.
 • 14:46Halk Özel Harekat Aracı15 Temmuz gecesi darbeci hainlerin darbe girişimine hainler kahramanca direnirken, bir vatandaşın üzerinde "HÖH" (Halk özel harekat) yazılı modifiye aracı sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girdi.
 • 14:41Erdoğan, Danıştay Üyeliğine Oya Işık'ı SeçtiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay üyeliğine Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşaviri Oya Işık'ı seçti.
 • 14:41Kırsaçlı, Kırsaçlı, "Diyarbakır Uyumadı, İradesine Sahip Çıktı"Güneydoğu Tüm İş Adamları Kalkınma Derneği Başkanı Mehmet Ali Kırsaçlı, Diyarbakır'ın uyumadığını iradesine sahip çıktığını söyledi.
 • 14:41Ak Partili Mehmet Erdoğan: Darbeciler 9 Bin Kişiyi ÖldürecektiAk Partili Mehmet Erdoğan: Darbeciler 9 Bin Kişiyi ÖldürecektiAk Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, CIA'nın desteğiyle darbe girişiminde bulunanların hedefinin Cumhurbaşkanı, Başbakan, bakanlar ve milletvekillerinin de arasında olduğu 9 bin kişiyi öldürmek olduğunu öne sürdü.
 • 14:34Fetö'nün Darbe GirişimiHak-İş ve Hizmet İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, "Emanet ettiğimiz tank, uçak ve helikopterin ihanet içinde olan insanlar tarafından halka çevrilmesini önleyecek yeni bazı düzenlemeler yapılması lazım. Ülkede bundan sonra yeni dönem başlamalı. Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere bütün kamu kurumları yeniden yapılandırılmalı" dedi.
 • 14:24Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Hakaretten TutuklandıKırklareli'nin Lüleburgaz İlçesi'nde, 25 yaşındaki K.V., sosyal paylaşım sitesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklandı.
 • 14:11Elinde Palayla Sela Okunan Camiye Saldırdı: Sizin Devriniz BittiElinde Palayla Sela Okunan Camiye Saldırdı: Sizin Devriniz BittiFatih'te sela okuduğu gerekçesi ile palalı bir şahıs, cami görevlisine ve camideki bir vatandaşa saldırdı. Olay anı güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.
 • 14:10Çatak'ta Demokrasi Şehitleri İçin Mevlit OkutulduÇatak'ta Demokrasi Şehitleri İçin Mevlit OkutulduVan'ın Çatak İlçesi Kaymakamlığı tarafından darbe girişimi sırasında şehit olanlar için mevlit okutuldu, katılanlara yemek verildi.
 • 14:06Danıştay Üyeliğine AtamaDanıştay Üyeliğine AtamaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay üyeliğine Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşaviri Oya Işık'ı seçti.
 • 14:05Cumhurbaşkanı Erdoğan, Danıştay Üyeliğine Oya Işık'ı SeçtiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay üyeliğine Göç İdaresi Genel Müdürlüğü I. Hukuk Müşaviri Oya Işık’ı seçti.
 • 14:04Antalya Çinli Kaligrafi Ustasından Barış MesajıAntalya Çinli Kaligrafi Ustasından Barış MesajıÇinli kaligrafi ustasından barış mesajıEXPO 2016 Antalya'daki Çin bahçesinde geçmişi yüzyıllara dayanan Çin kaligrafi sanatının en güzel örneklerini sergileyen Qiming Fu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletilmek üzere 'Barış, huzur, mutluluk ve güven' yazan kaligrafi çalışmasını Expo 2016 Antalya Ajansı yetkililerine teslim etti.
 • 13:48Danıştay Üyeliğine AtamaGöç İdaresi Genel Müdürlüğü 1'inci Hukuk Müşaviri Oya Işık, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Danıştay üyeliğine getirildi.
 • 13:29Şanlıurfa Gençliği Meydanlarda Nöbete Devam EdiyorŞanlıurfa Gençliği Meydanlarda Nöbete Devam EdiyorŞanlıurfa’da alanları boş bırakmayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü öncülüğündeki gençler demokrasi nöbetine devam ediyor.
 • 13:19Bakan Albayrak O Geceyi Anlattı" Haberinde DüzeltmeEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde yaşananları bir televizyon kanalında anlatmış, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın süreci çok kontrollü ve sakin bir şekilde yönettiğini söylemişti.
 • 13:15Şahin: Şahin: "Cumhurbaşkanı Çankaya'da Kalsaydı, Amaçlarına Daha Kolay Ulaşırlardı"AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çankaya Köşkü yerine Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde görev yaptığını belirterek, "Külliye’de değil de Çankaya’da daha önceki cumhurbaşkanları gibi cumhurbaşkanlığı yapmış olsaydı, büyük bir ihtimalle bu darbe teşebbüsü onun Çankaya’da bulunduğu bir gün ya da gece olurdu ve amaçlarına çok kolaylıkla ulaşabilirlerdi" dedi.
 • 13:14Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Yönelik Marmaris'teki Suikast GirişimiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Muğla'nın Marmaris ilçesinde kaldığı otelde suikast düzenlemek için gelen darbeci askerlerin, suikast girişimini miğferlerinin üzerine taktıkları aksiyon kamerasıyla kaydettikleri ortaya çıktı.
 • 13:10Cumhurbaşkanı Erdoğan France 24'e Konuştu: "Dereyi Geçerken, At Değiştirilmez"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın görev başında olduğunu ifade ederek, “Dereyi geçerken, at değiştirilmez. Şuanda biz böyle bir sürecin içerisindeyiz ve arkadaşlarımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
 • 13:09Fetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan Tepkiler - Mezar-IFetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan Tepkiler - Mezar-I- Afgan vatandaşlarının Türk Bayrağı taşıması FETÖ'nün darbe girişimine dünyadan tepkiler Darbe girişimini lanetleyen Afganlar "Yaşasın Erdoğan" ve "Yaşasın Afganistan Türkiye dostluğu" sloganları attı MEZAR-I Afganistan'ın Cevizcan vilayetinde Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini kınamak ve Türk halkının demokrasi mücadelesine destek için gösteri düzenlendi.
 • 12:47Fetö'nün Darbe GirişimiAK Parti Merkez Yürütme Kurulunca (MYK) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yapılan değerlendirmede, "15 Temmuz'dan sonra milletimiz ve demokrasimiz çok daha güçlü, ülkemiz çok daha itibarlıdır.
 • 12:29Erdoğan: Ölseydik, Batılı Dostlarımız Zil Takıp OynayacaktıErdoğan: Ölseydik, Batılı Dostlarımız Zil Takıp OynayacaktıErdoğan, "Batılı dostlar bombaları nedense görmüyor. Herhalde bu ülkenin en üst yöneticileri vesaireleri öldükten sonra görecekler, ondan sonra da zil takıp oynayacaklar." dedi.
 • 12:26Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerAnkara'nın Çubuk ve Beypazarı ilçelerinde vatandaşların Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı "demokrasi nöbeti" sürüyor.
 • 12:26Çinli Kaligrafi Ustasından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a HediyeÇinli Kaligrafi Ustasından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a HediyeEXPO 2016 Antalya'daki Çin bahçesinde geçmişi yüzyıllara dayanan Çin kaligrafi sanatını yapan Qiming Fu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için üzerinde "Barış, huzur, mutluluk ve güven" yazılı bir çalışma yaptı.
 • 12:26Cumhurbaşkanı'na Set Olmaya Giderken Tankların Arasında KaldıFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geleceğini öğrenince havalimanına doğru yürürken tankların arasında kalarak yaralanan torna ustası Engin Kurnaz, "Ailemden helallik alarak yola çıktım. Dayımın oğlunu tanklar ezerek şehit etti.
 • 12:26Kahraman Annenin Askeri Araca Binip Darbecileri Durdurduğu Anlar KameradaKahraman Annenin Askeri Araca Binip Darbecileri Durdurduğu Anlar KameradaDarbe girişimi sırasında Denizli'den Ankara'ya asker sevkiyatını engellemek için askeri araca binerek direksiyonuna sarılan 2 çocuk annesi Sarı, ilçenin kahramanı oldu.