SON DAKİKA SAFRANBOLU HABERLERİ

Son Dakika Safranbolu Haberleri

 • 14:55Altın Safran Belgesel Film Festivali Başvuruları Devam EdiyorAltın Safran Belgesel Film Festivali Başvuruları Devam EdiyorSafranbolu Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali için başvurular devam ediyor.
 • 14:55Sezon Açılışında Belediyespor'u Yalnız BırakmadılarSezon Açılışında Belediyespor'u Yalnız BırakmadılarSafranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy ve Gençlik Hizmetleri İlçe Müdürü İsmail Özcan sezon açılışı yapan Safranbolu Belediyespor’u yalnız bırakmayarak takımla buluştu.
 • 14:34İngiliz Gazetesi Türkiye'de Görülmesi Gereken 10 Yeri SıraladıDha DIŞ HABER- Gonca YAĞCI – LONDRA/DHA) İngiliz Telegraph gazetesi seyahat sayfasında Türkiye'de görülmesi gereken 10 yeri fotoğraflarıyla birlikte sıraladığı bir yazı yayınladı.
 • 13:55Ovacık'ta 2. Kültür ve Sünnet Şöleni Pazar GünüKarabük’ün Ovacık ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Kültür ve Sünnet Şöleni Pazar günü yapılacak.
 • 17:45CHP Değerlendirme Toplantısındaki TartışmaCHP Genel Merkezi tarafından 7 Haziran seçimlerinin ardından yaşanan siyasi gelişmeleri değerlendirmek ve partinin tutumunu vatandaşlara anlatmak için görevlendirilen milletvekillerinin yer aldığı toplantıdaki tartışmanın, bir gazetecinin porovokatif tutumundan kaynaklandığı öne sürüldü.
 • 16:47Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali"Ne DoğruKarabük'ün Safranbolu ilçesinde bu yıl 16'ncısı yapılacak "Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali"nin hazırlıkları devam ediyor.
 • 16:31Safranbolu'da Çalışmalar EdiyorSafranbolu'da Çalışmalar EdiyorSafranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy yaptığı açıklamada Safranbolu’nun en fazla ziyaret edilmek istenen şehirler arasında yer aldığını ifade etti.
 • 15:34CHP'den Soru Polemiği AçıklamasıCHP Karabük İl Başkanlığı dün yaşanan soru polemiği ile ilgili açıklamada bulunarak, ‘Partimizin basın toplantısını provoke eden bu şahsı ve olayın oluşuna uygun olmayan, partimizi suçlayıcı şekilde yayın yapan internet sitelerini kınıyoruz” denildi.
 • 19:13CHP Değerlendirme Toplantısında TartışmaCHP Değerlendirme Toplantısında TartışmaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Basın toplantısında detaylar - CHP Karabük İl Başkanı Erdoğan Dinçel'in gazeteci ile polemiği - CHP Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı'ının konuşması - İstanbul Milletvekili Selina Doğan'nın konuşması - Salonda yaşanan tartışmadan detaylar CHP değerlendirme toplantısında tartışma- CHP Karabük il ve ilçe yönetimi ve milletvekillerinin katıldığı basın toplantısı sonunda, parti yöneticileriyle bir basın mensubu arasında kısa süreli tartışma yaşandı CHP Karabük il ve ilçe yönetimi ve bazı milletvekillerinin katıldığı basın toplantısının sonunda, parti yöneticileriyle bir basın mensubu arasında kısa süreli tartışma yaşandı.
 • 16:19CHP Değerlendirme Toplantısında TartışmaCHP Karabük il ve ilçe yönetimi ve bazı milletvekillerinin katıldığı basın toplantısının sonunda, parti yöneticileriyle bir basın mensubu arasında kısa süreli tartışma yaşandı.
 • 11:25Her Pazartesi Önce Toplantı Sonra DuaHer Pazartesi Önce Toplantı Sonra DuaSafranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, her pazartesi sabah erken saatlerde belediye meclis odasında haftalık çalışma planlarıyla ilgili toplantı yaptıktan sonra sanayi esnafının iş yeri açma duasına katılıyor.
 • 10:203 Türk Belgeselden Biri "Turab"Safranbolu Meslek Yüksek Okulu Öğretim görevlileri tarafından hazırlanan “TURAB” adlı belgesel film Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali’nde yarışacak 3 Türk Belgesel Film arasına girdiKarabük Üniversitesi Safranbolu Meslek Yüksekokulu, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden Öğretim Görevlisi Musa Ak’ın ve Öğretim Görevlisi Hasan Basri Özdemir’in yönetmenliğini yaptığı, Öğretim Görevlisi Bedirhan Karakurluk’un kurgusunu üstlendiği, Kırşehir’in Kaman ilçesinde yaşayan abdalların hayatlarını ve abdallık kültürünün son temsilcilerini konu alan "TURAB" adlı belgesel film, Bozcaada International Festival of Ecological Documentary (Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali)’inde finalde yarışacak olan 3 Türk belgeselden birisi olmaya hak kazandı.
 • 17:25Safranbolu'da KermesSafranbolu'da Babasultan Erkek ve Konak Kız Yurdu öğrencileri yararına kermes düzenlendi.
 • 17:19Karabük'ten Kısa KısaKarabük'te çeşitli suçlardan araması bulunan ve gözaltına alınan 15 kişiden 5'i tutuklandı.
 • 16:22Safranbolu'da Yanan 42 Hektar Alan AğaçlandırılacakSafranbolu'da Yanan 42 Hektar Alan AğaçlandırılacakKarabük'ün Safranbolu İlçesi'nde, geçen 18 Temmuz'da enerji nakil hattının kopması sonucu çıkan yangında zarar gören 42 hektarlık alan kızılçam ve karaçamla ağaçlandırılacak.
 • 12:35Uluslararası Halk Anlatıları Araştırmaları Topluluğu Konferansı"Hacettepe Üniversitesi, Atatürk Yüksek Kurumu, Safranbolu Belediyesi ve Karabük Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan "Uluslararası Halk Anlatıları Araştırmaları Topluluğu Konferansı"nın 2. ayağı, Karabük'ün Safranbolu ilçesinde yapılacak.
 • 18:19Tayvanlı Turistler Çinli Zannedilerek Saldırıya Uğramaktan KorkuyorlarTayvanlı Turistler Çinli Zannedilerek Saldırıya Uğramaktan KorkuyorlarSuruç saldırısının ardından bölgeye gelen ilk ve tek turist kafilesi olan Tayvanlı grup, Çinli zannedilerek saldırıya uğramaktan korktuklarını söyledi.
 • 14:20Off-road Tutkunları, Fardındalık İçin Bir Araya GeldiOff-road Tutkunları, Fardındalık İçin Bir Araya GeldiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Arazi araçlarının tur atması, - HARDOFF Başkanı Sinan Çapraz ile röportaj, - Detaylar, Off-road tutkunları, fardındalık için bir araya geldi- HARDOFF üyesi off-road tutkunları, seyyah İbn-i Battuta'nın 1332 yılında Karabük'ün Safranbolu ilçesine geldiğinde kullandığı rivayet edilen yolda tur attı Safranbolu Off-Road Kulübü (HARDOFF) üyeleri, seyyah İbn-i Battuta'nın 1332 yılında geçtiği rivayet edilen yolun turizme kazandırılması amacıyla arazi araçlarıyla tur attı.
 • 13:39Off-road Tutkunları, Fardındalık İçin Bir Araya GeldiSafranbolu Off-Road Kulübü (HARDOFF) üyeleri, seyyah İbn-i Battuta'nın 1332 yılında geçtiği rivayet edilen yolun turizme kazandırılması amacıyla arazi araçlarıyla tur attı.
 • 12:24Mafsad'tan Kurban Bayramı GezisiMafsad'tan Kurban Bayramı GezisiMalatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (MAFSAD) üyeleri, Batı Karadeniz ve Kapadokya’yı gezecek.
 • 12:06Mafsad'dan Fotoğraf GezisiMalatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneğince (MAFSAD) Batı Karadeniz ve Kapadokya'ya gezi düzenleneceği bildirildi.
 • 12:07Safranbolu'da Futbol TurnuvasıSafranbolu İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen yaz Kur'an kursları futbol turnuvası sona erdi.
 • 12:04Safranbolu'da Asfalt ÇalışmalarıSafranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, asfalt çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.
 • 19:54Safranbolu'da Bir Kişiyi Döverek Hastanelik Eden 2 Kişi Gözaltına AlındıKarabük’ün Safranbolu ilçesinde, önceki gece bir kişiye silah çekerek feci şekilde döven iki kişi, polis ekiplerinin çalışması sonrası yakalandı.
 • 18:21Karabük Kargaz İşletme Müdürü Cengiz Mancıoğlu AçıklamasıKarabük Kargaz İşletme Müdürü Cengiz Mancıoğlu AçıklamasıKarabük Kargaz İşletme Müdürü Cengiz Mancıoğlu Karabük halkının doğal gaz kullanımını yaygınlaştırarak hava kirliliğinin önüne geçmeyi başardığını söyledi.
 • 17:08Kurs Bitti Etkinliklere DevamKurs Bitti Etkinliklere DevamSafranbolu Belediyesi Bilgi Evi Yaz Kursları kapanış programının ardından etkinliklerini devam ettirerek öğrencilerle piknikte bir araya geldi.
 • 16:58Bakka Genel Sekreteri Kuzu'dan Safranbolu Tso'ya ZiyaretBakka Genel Sekreteri Kuzu'dan Safranbolu Tso'ya ZiyaretBatı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Genel Sekreterliğine yeni atanan İbrahim Kuzu ile Karabük YDO Koordinatörü Sakin Uzun, Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sami Acar ve Meclis Başkanı Ahmet Şahin’i ziyaret etti.
 • 13:46BAKKA'dan Safranbolu TSO'ya ZiyaretBatı Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliğine atanan İbrahim Kuzu, Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Sami Acar'ı ziyaret etti.
 • 11:05Terör Olayları Turizmi de VurduTerör Olayları Turizmi de Vurdu32 kişinin öldüğü Suruç saldırısı ve ardından devam eden terör olayları, Güneydoğu’daki Şanlıurfa, Gaziantep, Adıyaman, Kahramanmaraş, Mardin ve Diyarbakır gibi tarihi ve turistik kentlerde turizm faaliyetlerini de vurdu.
 • 16:31Karabük'teki Orman Yangını Kontrol Altına AlındıKarabük'teki Orman Yangını Kontrol Altına AlındıKarabük’ün Safranbolu ilçesine bağlı Çavuşlar köyü Kızıldere ağzı mevkiinde özel su trafo hattında yüksek gerilim hattının kopması sonucu dün çıkan orman yangını, kontrol altına alınarak soğutma çalışmaları sürüyor.
 • 11:35Karabük'te Camilerden HırsızlıkSafranbolu ve Eflani'de iki camiden hırsızlık yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan kişi tutuklandı.
 • 00:43Karabük'teki Orman Yangını Kısmen Kontrol AltındaKarabük'teki Orman Yangını Kısmen Kontrol AltındaKarabük’ün Safranbolu ilçesine bağlı Çavuşlar köyü Kızıldere ağzı mevkiinde özel su trafo hattında yüksek gerilim hattının kopması sonucu çıkan orman yangını 9 saat sonra kısmen kontrol altına alındı.
 • 20:56Kastamonu'da YangınKastamonu'da YangınKastamonu'nun Araç ilçesindeki yangında üç baraka ile birer samanlık ve ahır hasar gördü.
 • 20:13Kastamonu'da YangınKastamonu'nun Araç ilçesindeki yangında üç baraka ile birer samanlık ve ahır hasar gördü.
 • 19:49Karabük'te Trafik Kazası: 1 Ölü, 1 YaralıKarabük'te Trafik Kazası: 1 Ölü, 1 YaralıKarabük-Eflani karayolunda meydana gelen trafik kazasında bir kişi öldü, bir kişi yaralandı.
 • 19:44Karabük'te Büyük Orman YangınıKarabük'te Büyük Orman YangınıKarabük’ün Safranbolu ilçesine bağlı Çavuşlar köyü Kızıldere ağzı mevkiinde özel su trafo hattında yüksek gerilim hattının kopması sonucu çıkan orman yangını rüzgarın da etkisiyle hızla ilerlerken, havadan ve karadan yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor.
 • 19:37Akdeniz Belediyeler Birliği Akseki'de ToplandıANTALYA (AA) - Akdeniz Belediyeler Birliği Toplantısı Akseki Belediye Başkanı Mustafa İsmet Uysal'ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
 • 19:37Karabük'te Trafik Kazası: 1 Ölü, 1 YaralıKarabük'te Trafik Kazası: 1 Ölü, 1 YaralıKarabük'teki trafik kazasında bir kişi öldü, bir kişi yaralandı.
 • 18:54Karabük'te Trafik Kazası: 1 Ölü, 1 YaralıKarabük'teki trafik kazasında bir kişi öldü, bir kişi yaralandı.
 • 17:49Karabük'te Büyük Orman YangınıKarabük'te Büyük Orman YangınıKarabük merkeze bağlı Çavuşlar köyünde ormanlık alanda meydana gelen yangın hızla büyüyor.
 • 15:23İl Jandarma Komutanı Ulukaya'ya Safranbolu Tso'dan Hayırlı Olsun Ziyaretiİl Jandarma Komutanı Ulukaya'ya Safranbolu Tso'dan Hayırlı Olsun ZiyaretiSafranbolu 125. Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı görevinden, Karabük İl Jandarma Komutanlığı görevine atanan Jandarma Kıdemli Albay Cihan Ulukaya’ya Safranbolu TSO yönetimi hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
 • 18:56Safranbolu Tso'dan ZiyaretSafranbolu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Ali Sami Acar ve yönetimi, Safranbolu 125. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı'ından Karabük İl Jandarma Komutanlığı görevine atanan Jandarma Albay Cihan Ulukaya'yı ziyaret etti.
 • 13:14Safranbolu Evleri, Zamana ve Afetlere Meydan OkuyorSafranbolu Evleri, Zamana ve Afetlere Meydan OkuyorKarabük'ün Safranbolu ilçesinde bulunan Osmanlı mimarisinin ve 100 yıl önceki Türk yaşantısını çok iyi yansıtan tarihi konaklar yüzyıllardır ayakta.
 • 23:13Teröre Tepki İçin Konvoy YaptılarTeröre Tepki İçin Konvoy YaptılarKarabük’ün Safranbolu ilçesinde ’Tofaş grubu’, yaşanan terör olaylarına tepki göstermek amacıyla yaklaşık 30 araçla konvoy oluşturdu.
 • 17:37Safranbolu'da Teröre Tepki KonvoyuSafranbolu'da Teröre Tepki KonvoyuSafranbolu ilçesinde, bir araya gelen 30 kişilik grup, araçlarıyla konvoy düzenleyerek yaşanan terör olaylarına tepki gösterdi.
 • 16:07Safranbolu'da Teröre Tepki KonvoyuSafranbolu ilçesinde, bir araya gelen 30 kişilik grup, araçlarıyla konvoy düzenleyerek yaşanan terör olaylarına tepki gösterdi.
 • 16:59Safranbolu'ya 7 Ayda 200 Bin Turist GeldiSafranbolu'ya 7 Ayda 200 Bin Turist GeldiTarihi konaklarıyla ünlü Safranbolu ilçesinde, yılın 7 ayında 200 bin turist konakladı.
 • 15:42Safranbolu'ya 7 Ayda 200 Bin Turist GeldiTarihi konaklarıyla ünlü Safranbolu ilçesinde, yılın 7 ayında 200 bin turist konakladı.
 • 13:09AK Parti Akçakoca İlçe Danışma Meclisi ToplandıAK Parti Akçakoca İlçe Danışma Meclisi ToplandıAK Parti Akçakoca İlçe Danışma Meclisi geniş katılımla gerçekleştirildi.
 • 11:24Dünyanın En Uzun Boylu Kızına" Yeni SertifikaKarabük'ün Safranbolu ilçesinde yaşayan ve geçen yıl 2,13 metrelik boyuyla "dünyanın 18 yaş altı en uzun boylu genç kızı" olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na gire Rümeysa Gelgi'ye bu kez de ASSIST Dünya Rekorları tarafından sertifika verildi.