SON DAKİKA SAFRANBOLU HABERLERİ

Son Dakika Safranbolu Haberleri

 • 13:30Köy Köy Dolaşıp Eski Alet ve Eşyaları TopluyorKöy Köy Dolaşıp Eski Alet ve Eşyaları TopluyorKarabük'ün Kurtuluş Mahallesi'nde oturan 65 yaşındaki Mustafa Mesut, geçmişe dönük özlemini köy köy dolaşıp topladığı eski alet ve eşyalarla gidermeye çalışıyor.
 • 17:52Akçakoca'da Turizm ToplantısıDÜZCE ( AA ) – Akçakoca ilçesinde turizm toplantısı yapıldı.
 • 17:15Safranbolu Belediyesi'nden Hasta ZiyaretiSafranbolu Belediye Başkan Vekili Halil Aydın, belediye ekipleri tarafından hastaların ziyaret edildiğini bildirdi.
 • 16:53Köy Yaşamı Özlemini Eski Tarım Aletleriyle GideriyorKöy Yaşamı Özlemini Eski Tarım Aletleriyle GideriyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bahçedeki eşyalardan detaylar- Mustafa Mesut'un konuşması Köy yaşamı özlemini eski tarım aletleriyle gideriyor- İşi dolayısıyla uzun yıllar İstanbul'da yaşayan ve emekli olduktan sonra memleketi Karabük'e dönen Mustafa Mesut, topladığı eski eşyaları ve tarım aletlerini evinin bahçesinde sergiliyor- Mesut: "Köyden erken yaşta ayrıldım. Köy yaşamına olan özlemimi evimin bahçesinde eskiden kullanılan eşyaları toplayarak biraz olsun dindirmek istedim" İşi dolayısıyla uzun yıllar İstanbul'da yaşayan ve emekli olduktan sonra memleketi Karabük'e dönen 65 yaşındaki Mustafa Mesut, topladığı eski eşyaları ve tarım aletleriyle evinin bahçesini adeta açık hava müzesine dönüştürdü.
 • 12:27Köy Yaşamı Özlemini Eski Tarım Aletleriyle Gideriyorİşi dolayısıyla uzun yıllar İstanbul'da yaşayan ve emekli olduktan sonra memleketi Karabük'e dönen 65 yaşındaki Mustafa Mesut, topladığı eski eşyaları ve tarım aletleriyle evinin bahçesini adeta açık hava müzesine dönüştürdü.
 • 17:20Sıcağa Aldırmadan Ekipler Çalışmalarını SürdürüyorSıcağa Aldırmadan Ekipler Çalışmalarını SürdürüyorSafranbolu belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Şantiye Şefliği sıcak havaya rağmen çalışmalarına devam ediyor.
 • 11:43Safranbolu'daki "Kaya Mezarları" KorunacakUNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Karabük'ün Safranbolu ilçesinde kaya mezarları, turizme açılarak korunacak.
 • 18:53Alman Jeet Kune Do Hocası Seng Safranbolu'daAlman Jeet Kune Do Hocası Seng Safranbolu'daAlman Jeet Kune Do Hocası Seng Wilfried Seng Karabük’ün Safranbolu ilçesine Bruce Lee’nin Jeet Kune Do sanatını öğretmek için geldi.
 • 14:29Lokum Kokulu Kolonya Türkiye'de Bir İlk OlduLokum Kokulu Kolonya Türkiye'de Bir İlk OlduKarabük'ün Safranbolu ilçesinde Safranbolu'nun incisi olan yöreye has lokumun kokusunu kolonya şişelerine taşındı.
 • 21:49Safranbolu'da Çöp Depolama Alanında YangınSafranbolu'da Çöp Depolama Alanında YangınKarabük’ün Safranbolu ilçesinde çöp depolama alanında yangın çıktı.
 • 18:42100. Yılında Çanakkale Müzesi'ne Ziyaretçi AkınıÇanakkale Zaferi, Bağcılar’da inşa edilen gurur duyulan abide bir eserle anılıyor.
 • 18:13Kbü'de Özel Yetenek SınavıKarabük Üniversitesi (KBÜ) Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Resim Bölümü'ne alınacak öğrenciler için özel yetenek sınavı başladı.
 • 17:21Bülent Ecevit Üniversitesi Yabancı Öğrencileri AğırlayacakBülent Ecevit Üniversitesi Yabancı Öğrencileri AğırlayacakBu yıl Yunus Emre Enstitüsü desteği ile Bülent Ecevit Üniversitesi’nde (BEÜ) yapılacak olan Türkçe Yaz Okulu 27 Temmuz 2015 tarihinde oryantasyon dersi ve Üniversite tanıtımı ile başladı.
 • 14:32Kbü'de Özel Yetenek Sınav HeyecanıKbü'de Özel Yetenek Sınav Heyecanı2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında Karabük Üniversitesi (KBÜ) Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Resim ve Müzik Bölümlerindeki Özel Yetenek Sınavları başladı.
 • 10:24Çocukluğundaki Meyvelerin Tadının Unutulmamasını AmaçlıyorÇocukluğundaki Meyvelerin Tadının Unutulmamasını AmaçlıyorKarabüklü iş adamı Şefik Dizdar çocukluğunda yediği yöreye has meyvelerin yok olmasını önlemek için 3 bin 500 metrekarelik alana yöreye has 320 fidan dikti.
 • 19:33Safranbolu Belediyesi Çalışmalara Tüm Hızıyla Devam EdiyorSafranbolu Belediyesi Çalışmalara Tüm Hızıyla Devam EdiyorSafranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy belediye olarak çalışmalarını tüm hızıyla deva ettirdiklerini ifade ederek gelecek nesillere daha güzel bir Safranbolu bırakacaklarına inandıklarını söyledi.
 • 17:14Kursiyerler Çanakkale'den DöndüKursiyerler Çanakkale'den Döndü’Objektifin Gözünden Gençlerin Dünyası’ projesi kapsamında Çanakkale’ye gönderilen 20 kursiyer öğrenci Safranbolu’ya döndü.
 • 16:54Şehit Astsubay Başçavuş Yavuz Son Yolculuğuna UğurlandıŞehit Astsubay Başçavuş Yavuz Son Yolculuğuna UğurlandıDiyarbakır’ın Lice ilçesinde, 25 Temmu 2015 günü askerî araca düzenlenen terör saldırısında şehit olan Jandarma Astsubay Başçavuş İsmail Yavuz, memleketi Manisa’nın Salihli ilçesinde gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.
 • 16:30Kbü'de Özel Yetenek SınavıKarabük Üniversitesi (KBÜ) Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Müzik Bölümü'ne alınacak öğrenciler için özel yetenek sınavı başladı.
 • 16:15Yerel Kalkınma Sinerji Toplantısı DüzenlendiYerel Kalkınma Sinerji Toplantısı DüzenlendiTOBB’un 81 ile 81 Akademik danışman projesi kapsamında düzenlenen Yerel Kalkınma Sinerji Toplantısı Zonguldak Ticaret ve Sanayi ev sahipliğinde Dedeman Otelde gerçekleşti.
 • 15:48100. Yılında Çanakkale Müzesi'ne Ziyaretçi Akını100. Yılında Çanakkale Müzesi'ne Ziyaretçi AkınıBağcılar'da hizmete sunulan "Şehitler Parkı ve Çanakkale Zaferi Müzesi ziyaretçi akınına uğruyor.
 • 15:24Şehit Babasına El Sallayarak Veda EttiŞehit Babasına El Sallayarak Veda EttiDiyarbakır’ın Lice ilçesinde askeri araca düzenlenen saldırıda şehit olan Jandarma Astsubay Başçavuş İsmail Yavuz son yolculuğuna Manisa’nın Salihli ilçesinde uğurlandı.
 • 18:43Çanakkale 100'üncü Yıl Gezici MüzesiÇanakkale 100'üncü Yıl Gezici Müzesi" Safranbolu'daÇanakkale Savaşı'nda kullanılan malzemelerin yer aldığı "Çanakkale 100'üncü Yıl Gezici Müzesi" tırı, Karabük'ün Safranbolu ilçesinde vatandaşların ziyaretine açıldı.
 • 17:16Çanakkale 100'üncü Yıl Gezici Müzesi" Safranbolu'daÇanakkale Savaşı'nda kullanılan malzemelerin yer aldığı "Çanakkale 100'üncü Yıl Gezici Müzesi" tırı, Karabük'ün Safranbolu ilçesinde vatandaşların ziyaretine açıldı.
 • 13:42Şehit Oğullarının Hatıralarıyla YaşıyorlarŞehit Oğullarının Hatıralarıyla YaşıyorlarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - 8 yıl önce şehit düşen jandarma er Murat Yıldız'ın anne ve babasının mezarlığa gelişi- Mezarlıktan görüntüler- Babanın konuşması- Annenin konuşması- Ev içindeki şehite ait eşyalar Şehit oğullarının hatıralarıyla yaşıyorlar- Gümüşhane'de şehit jandarma er Murat Yıldız'ın anne ve babası, oğullarının odasını Türk bayrakları ve askerde kullandığı eşyayla donattı- Şehidin askerden hediye gönderdiği maket evden sazına, diş macunu ve tıraş köpüğünden terliğine kadar her türlü eşyası, odasında muhafaza ediliyor TUĞBA YARDIMCI - Tunceli'de yaklaşık 8 yıl önce şehit düşen jandarma er Murat Yıldız'ın babaevindeki odası, ailesi tarafından Türk bayrakları ve askerde kullandığı eşyayla donatıldı.
 • 12:37Karabük - Açılan Kamyonun Damperi Üstteki Yön Levhasına ÇarptıKarabük - Açılan Kamyonun Damperi Üstteki Yön Levhasına ÇarptıAçılan kamyonun damperi üstteki yön levhasına çarptı KARABÜK'te, seyir halindeyken teknik bir arıza sonucu açılan kamyonun damperi üstteki yön levhasına çarptı.
 • 12:34Şehit Oğullarının Hatıralarıyla YaşıyorlarTunceli'de yaklaşık 8 yıl önce şehit düşen jandarma er Murat Yıldız'ın babaevindeki odası, ailesi tarafından Türk bayrakları ve askerde kullandığı eşyayla donatıldı.
 • 11:58Kamyonun Açılan Damperi Levhaya ÇarptıKamyonun Açılan Damperi Levhaya ÇarptıKarabük'te, seyir halindeyken teknik bir arıza sonucu açılan kamyonun damperi üstteki yön levhasına çarptı.
 • 10:03İstanbul'da Elektrik KesintisiÇekmeköy, Sancaktepe, Ümraniye, Şile, Beykoz, Pendik, Maltepe, Kartal ve Üsküdar'ın bazı mahallelerine 27 Temmuz'da elektrik verilemeyecek.
 • 19:44Açılan Damper Yön Tabelalarına TakıldıAçılan Damper Yön Tabelalarına TakıldıKarabük’te seyir halindeki bir kamyonun damperi aniden açılınca yön levhalarına takıldı.
 • 18:57Milletvekili Kahveci'den İncelemeAK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Safranbolu Orman İşletme Müdürülüğü bünyesinde bulunan Sarıçiçek Göleti'nde incelemelerde bulundu.
 • 17:59Bilgi Evi Yaz Okulu Öğrencileri Piknikte EğlendiBilgi Evi Yaz Okulu Öğrencileri Piknikte EğlendiSafranbolu Belediyesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Bilgi Evi Yaz Okulu, öğrencilerine moral ve motivasyon için piknik düzenledi.
 • 17:55Başkan Aksoy Basın Mensuplarının Bayramını KutladıBaşkan Aksoy Basın Mensuplarının Bayramını KutladıSafranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, basın mensuplarının demokrasinin vazgeçilmez unsurları olduğunu ifade ederek basın bayramını kutladı.
 • 16:11Okullarda Asfalt Çalışmaları BaşladıOkullarda Asfalt Çalışmaları BaşladıSafranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce Karabük’ün Safranbolu ilçesindeki okulların gerekli görülen yerlerinde asfaltlama çalışmaları yapılmaya başlandı.
 • 16:04Havaların Isınmasıyla Asfalt Üretimi BaşladıHavaların Isınmasıyla Asfalt Üretimi BaşladıSafranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy havaların ısınmasıyla birlikte asfalt üretimine başlandığını ifade etti.
 • 18:21Büyükelçi Safranbolu'yu Çok BeğendiBüyükelçi Safranbolu'yu Çok BeğendiKore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho Eski Çarşı’yı çok beğendiğini söylediKore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho ve eşi Nami Hong, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy’u ziyaret ettikten sonra Safranbolu Belediyesi Kültür Müdürlüğü personeli eşliğinde Eski Çarşı’yı gezdi.
 • 18:00Bayram da Turistler Deniz Kenarını Tercih EttiBayram da Turistler Deniz Kenarını Tercih EttiTurizm araştırmacısı Yakup Bastem, bayramda Safranbolu’ya gelen turist sayısının 35-40 bin civarında olduğunu söyledi.
 • 14:30Güney Kore'nin Ankara Büyükelçisi Cho Safranbolu'daGüney Kore'nin Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde bulunan tarihi evleriyle ünlü Karabük'ün Safranbolu ilçesini gezdi.
 • 14:01Kore Büyükelçisi Cho; Başkan Aksoy'u Ziyaret EttiKore Büyükelçisi Cho; Başkan Aksoy'u Ziyaret EttiSafranbolu hayranı olan Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho ve eşi Nami Hong Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’u makamında ziyaret etti.
 • 13:35Safranbolu Belediyespor'da Bülbül DönemiKarabük 1. Amatör Küme takımlarından Safranbolu Belediyespor, Teknik Direktör Berkant Bülbül ile bir yıllık sözleşme imzaladı.
 • 12:21Safranbolu Lokumunun Kokusu KolonyadaSafranbolu Lokumunun Kokusu KolonyadaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Safranbolu lokum kolonyasının rafta detayı- Lokum kolonyasını deneyen müşteriler- Girişimci Can Kuş'un konuşması- Safranbolu lokumu ve lokum kolonyasının rafta detayları Safranbolu lokumunun kokusu kolonyada- Tarihi konaklarının yanı sıra lokumuyla ünlü Safranbolu'da, bu lezzetin içeriğindeki Hindistan cevizi, şeker ve fındık gibi ürünlerin aromasını yansıtan kolonya üretildi- Kolonya üreticisi Kuş: - "Lokum kutusunu açtığınızda çok güzel bir kokusu vardır.
 • 11:45Safranbolu Lokumunun Kokusu KolonyadaKarabük'ün Safranbolu ilçesinde tarihi konaklar kadar ünlü lokumların kendine has kokusundan esinlenen girişimci, bu aromayı yansıtan kolonya üretti.
 • 17:50Safranbolu Belediye Başkanı Aksoy'a Teşekkür PlaketiSafranbolu Belediye Başkanı Aksoy'a Teşekkür PlaketiBelediye - İş Sendikası Genel Mali Sekreteri Cahit Korkmaz, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy'a teşekkür plaketi verdi.
 • 16:26Küre Dağları Milli Parkı'nda Bisiklet Turizmi AtağıKüre Dağları Milli Parkı'nda Bisiklet Turizmi AtağıKüre Dağları Milli Parkı’nda bisiklet turizmi için önemli bir adım atılacak.
 • 18:44Safranbolu'da Bayram Tatili BereketiUNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Karabük'ün Safranbolu ilçesinde ki 18. ve 19. yüzyıl ile 20. yüzyıl başlarında inşa edilmiş konaklardan dönüştürülen yaklaşık 5 bin yatak kapasiteli otel ve pansiyonlarda Ramazan Bayramı tatili süresince doluluk oranı yüzde yüz oldu.
 • 17:04Safranbolu Belediye Başkanı Aksoy AçıklamasıSafranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, "İstanbul'da ki 3. köprüye karşı çıkanlar, Safranbolu Hasan Dede Projesi'ne de karşı çıkıyor" dedi.
 • 13:57Safranbolu Evlerinin Safranbolu Evlerinin "Kilidi" OndaUNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde bulunan ve evleriyle dünyaca ünlü Karabük'ün Safranbolu ilçesindeki kilit ustası, 35 yıldır tarihi evlerin kapı kilitlerini yapıyor.
 • 12:46Safranbolu Evlerinin "Kilidi" OndaUNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde bulunan ve evleriyle dünyaca ünlü Karabük'ün Safranbolu ilçesindeki kilit ustası, 35 yıldır tarihi evlerin kapı kilitlerini yapıyor.
 • 15:46Karabük'te Yemek Pişirirken Köy Konağı YandıKarabük'te Yemek Pişirirken Köy Konağı YandıKarabük'te yemek pişirirken köy konağı yandı KARABÜK'ün Çukurca Köyü'nde, bayramlaşma için gelen misafirlere hazırlanan yemek pişirme sırasında bacanın tutuşması sonucu çıkan yangında 2 katlı ahşap köy konağı kullanılamaz hale geldi.
 • 15:03Karabük'te Yemek Pişirirken Köy Konağı YandıKarabük'te Yemek Pişirirken Köy Konağı Yandı– KARABÜK'ün Çukurca Köyü'nde, bayramlaşma için gelen misafirler için hazırlanan yemeğin pişirilmesi sırasında bacanın tutuşması sonucu çıkan yangında, 2 katlı ahşap köy konağı kullanılamaz hale geldi.