SON DAKİKA SAFRANBOLU HABERLERİ

Son Dakika Safranbolu Haberleri

 • 21:04 Cumhurbaşkanı Başdanışması Malkoç Öğrencilere Yeni Anayasa Beklentilerini Anlattı Cumhurbaşkanı Başdanışması Malkoç Öğrencilere Yeni Anayasa Beklentilerini Anlattı Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç, 1982 Anayasası’nın tümden değiştirilmesi gerektiğini belirterek, "Bir topluluğa girip ’başkan’ deyince 20 kişi varsa 15’i bakıyor.
 • 20:30 Karabük'te Yaya Köprüsü Açılışı Karabük Belediyesi tarafından Kayabaşı ve Hürriyet mahalleleri arasına yaptırılan yaya köprüsü, törenle açıldı.
 • 17:48 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin Açıklaması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Karabük'te bağışladıkları arsa ve binalarla eğitime destek veren hayırsever vatandaşlara teşekkür etti.
 • 13:04 Safranbolu'da Japonca Dil Kursu Safranbolu Belediyesi bünyesinde bulunan Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi (SAKEM) , 108 değişik branşta verdiği kurslara Japonca dil kursunu da ekledi.
 • 12:00 Kbü'de "1. Kitap Günleri ve Bahar Etkinlikleri" Karabük Üniversitesi (KBÜ) tarafından düzenlenen "1. Kitap Günleri ve Bahar Etkinlikleri" kapsamında şair-yazar Serdar Tuncer sahne aldı.
 • 11:54 Katolik Gencin "İslam" Kültürü Yolculuğu İsviçre'den bisikletiyle yola çıkan ve İslam ülkelerini gezerek gördüğü misafirperverliği kamerasına kaydeden 27 yaşındaki Katolik Andreas Juchli, bu çekimleri Batı'da oluşan olumsuz "İslam" algısını değiştirmek için sosyal medya hesaplarından yayımlamayı planlıyor.
 • 20:23 Kastamonu'da Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Bölge Finali Düzenlendi Kastamonu'da Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Bölge Finali Düzenlendi Kastamonu’da 10 ilin katılımıyla İmam Hatip Liseleri Arası “Genç Sada” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Bölge Finali düzenlendi.
 • 16:55 Trafikte Bisiklete Dikkat Çekmek İçin Pedal Çevirdiler Trafikte Bisiklete Dikkat Çekmek İçin Pedal Çevirdiler Karabük’te trafikte bisiklete dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak isteyen 3 bisiklet grubundan oluşan 150 kişi, trafikte 10 kilometre pedal çevirdi.
 • 16:10 Bisikletçilerden "Trafikte Biz de Varız" Etkinliği Karabük Bisiklet Kulübü, Safran Bisiklet Birliği ve Karabük Üniversitesi (KBÜ) Bisiklet Topluluğu tarafından düzenlenen "Trafikte Biz de Varız" etkinliği kapsamında yaklaşık 150 kişi 10 kilometre pedal çevirdi.
 • 14:08 Karabük'te "Sinan'a Saygı Konferansı" Mimar Sinan Mühendisler Birliği Safranbolu Şubesi tarafından Karabük'te "Sinan'a Saygı Konferansı" düzenlendi.
 • 12:37 Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında Karabük'te orta öğretim öğrencilerine dağıtılan 182 bisikletin kullanılabilirliğini göstermek amacıyla yürüyüş düzenlendi.
 • 17:47 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çerçevesinde düzenlenen "Dünya Miras Şehirleri Çocukları Safranbolu'da Buluşuyor" etkinliğinde, Bulgaristan, Makedonya ve Tataristan'dan gelenlerin de aralarında bulunduğu çocuklar unutulmaya yüz tutmuş Türk çocuk oyunlarından örnekler sundu.
 • 12:59 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, "Dünya Miras Şehirleri Çocukları Safranbolu'da Buluşuyor" etkinliği kapsamında Bulgaristan, Makedonya ve Tataristan'dan gelenlerin de aralarında bulunduğu çocuklar gösteri yaptı.
 • 23:38 Dünya Miras Şehirleri Çocukları" Safranbolu'da Safranbolu Belediyesince düzenlenen "Dünya Miras Şehirleri Çocukları Safranbolu'da Buluşuyor" etkinliği kapsamında Denizli, Diyarbakır, İstanbul, Edirne ve Çanakkale'den Safranbolu ilçesine gelen çocuklar, "Dünya Miras Şehirleri Çocukları Söyleşisi'nde buluştu.
 • 14:11 Tgb Genel Başkanı: Türkiye'yi Bölmeye Kalkanlara Karşı Yüreklerimiz Kolluk Güçleriyle Çarpıyor Tgb Genel Başkanı: Türkiye'yi Bölmeye Kalkanlara Karşı Yüreklerimiz Kolluk Güçleriyle Çarpıyor Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Genel Başkanı Çağdaş Cengiz, "Türkiye'yi bölmeye kalkanlara karşı, yüreklerimiz devletin bütün kolluk güçleriyle birlikte çarpıyor.
 • 14:50 Turizm Haftası Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu, Turizm Haftası dolayısıyla gazetecilerle bir araya geldi.
 • 17:51 Kbü'de "1. Kitap Günleri ve Bahar" Etkinlikleri Karabük Üniversitesi'nde (KBÜ) düzenlenen "1. Kitap Günleri ve Bahar" etkinliğinde, yayın evleri ve il müdürlükleri stant açtı.
 • 14:37 Azdavay'da Kermes Açıldı Azdavay ilçesinde kermes açıldı.
 • 13:07 Unutulmuş Unutulmuş "Çocuk Oyunları" Yaşatılacak GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kitaptan görüntü Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy'un açıklaması Kitaptan detaylar Unutulan "çocuk oyunları" yaşatılacak UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Karabük'ün Safranbolu ilçesinde toplanacak 200 çocuk, Türk kültüründe yer alan ancak unutulmuş çocuk oyunlarını oynayacak Türkiye'nin çeşitli kentleriyle Bulgaristan, Makedonya ve Tataristan'dan tarihi ilçeye gelecek çocuklara, han, hamam, köprü, cami ve konak gibi somut miras da anlatılacak Safranbolu Belediye Başkanı Aksoy: "23 Nisan'da kaybolmuş yöresel çocuk oyunlarını oynayacağız. Böylelikle geleneklerimiz, göreneklerimiz içerisinde önemli yeri olan çocuk oyunlarımız da yaşatılmaya, çocuklara nakledilmeye çalışılacak" ERSİN TURAN - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Karabük'ün Safranbolu ilçesine farklı ülkelerden gelecek çocuklar, hem yöresel Türk çocuk oyunlarını oynayacak hem de dünya mirasını korumasını öğrenecek.
 • 11:46 Unutulan Unutulan "Çocuk Oyunları" Yaşatılacak 23 Nisan'da Türkiye'nin çeşitli kentleriyle Bulgaristan, Makedonya ve Tataristan'dan gelerek ilçede konuk edilecek çocuklar, "topaç", "köşe kapmaca", "met", "misket", "saklambaç", "birdirbir", "körebe", "mendil kapmaca", "yakan top", "uzun eşek", "çuval yarışı", "çelik çomak", "yumurta taşıma", "ip çekme", "beş taş" ve "ip atlama" gibi Türk kültüründe yer alan ancak günümüzde unutulmaya yüz tutan 120 oyunu oynayacak.
 • 10:49 Unutulan "Çocuk Oyunları" Yaşatılacak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Karabük'ün Safranbolu ilçesine farklı ülkelerden gelecek çocuklar, hem yöresel Türk çocuk oyunlarını oynayacak hem de dünya mirasını korumasını öğrenecek.
 • 09:20 Üniversiteler Karadeniz Yemekleriyle Yarıştı Üniversiteler Karadeniz Yemekleriyle Yarıştı KBÜ Safranbolu Konuk Evinde düzenlenen yarışmada, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, yarışmayı geleneksel hale getireceklerini söyledi.
 • 19:24 Batı Karadeniz Üniversiteleri Yöresel Yemek Yarışması" Karabük Üniversitesi (KBÜ) tarafından Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında "Batı Karadeniz Üniversiteleri Yöresel Yemek Yarışması" düzenlendi.
 • 17:25 Araması Olan 22 Kişi Yakalandı Karabük’ün Safranbolu ilçesinde, haklarında çeşitli suçlardan araması bulunan 22 kişi yakalandı.
 • 17:06 Bi'dünya Çocuk İstanbul'u Keşfetti Bi'dünya Çocuk İstanbul'u Keşfetti Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen 7. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali kapsamında İstanbul'a gelen İpek Yolu'nun çocukları, Boğaziçi'ni ve Miniatürk'ü gezdiler.
 • 15:54 Karabük'te Araması Olan 22 Kişi Yakalandı Safranbolu ilçesinde çeşitli suçlardan araması bulunan 22 kişi yakalandı.
 • 14:14 Bağcılarlı engellilerin piknik ve Miniatürk keyfi Bağcılarlı engellilerin piknik ve Miniatürk keyfi Bağcılar Belediyesi Engelli kursiyerleri, baharın gelişini İstanbul Sarıyer'deki boğaz kıyısında bulunan Emirgan Korusu'nda düzenledikleri piknikle karşıladı.
 • 15:19 Safranbolu Belediyesinden Bahar Temizliği Safranbolu Belediyesinden Bahar Temizliği Safranbolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri bahar temizliğini hızlandırdı.
 • 12:16 Örgütsel Yazılama Yapan ve Fetö Üyesi 2 Kişi Yakalandı Örgütsel Yazılama Yapan ve Fetö Üyesi 2 Kişi Yakalandı Karabük’te reklam panolarına aşırı sol örgüt propagandası içeren yazılar yazan bir kişi, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince suçüstü yakalandı.
 • 01:21 Zincirleme Trafik Kazası: 11 Yaralı Zincirleme Trafik Kazası: 11 Yaralı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kaza yeri detayları Araçtan yaralıların çıkarılması Karabük'te meydana gelen zincirleme trafik kazasında biri çocuk 11 kişi yaralandı.
 • 00:34 Karabük'te Zincirleme Trafik Kazası : 11 Yaralı Karabük’te akşam saatlerinde meydana gelen ve 4 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 11 kişi yaralandı.
 • 23:29 Karabük'te Zincirleme Trafik Kazası: 11 Yaralı Karabük'te meydana gelen zincirleme trafik kazasında biri çocuk 11 kişi yaralandı.
 • 16:59 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü 6. Safranbolu Kongresi 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Başkanı Dr. Haldun Solmaztürk, düzenledikleri kongreyle ülkenin içinde bulunduğu durumu, içeride ve dışarıda karşı karşıya olduğu tehditleri değerlendirmeyi ve bunları bertaraf etmeye yönelik tedbirler geliştirmeyi amaçladıklarını belirtti.
 • 21:20 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü 6. Safranbolu Kongresi 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü 6. Safranbolu Kongresi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kongreden detay 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Başkanı Dr. Haldun Solmaztürk'ü konuşması Enstitü Başkanı Solmaztürk: " İnşallah biz de kendi kavramlarımızı üretip siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler dünyasına hediye edebilecek noktalara, konumlara gelebileceğiz ama henüz oradan çok uzaktayız" 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Başkanı Dr. Haldun Solmaztürk, "İnşallah biz de kendi kavramlarımızı üretip siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler dünyasına hediye edebilecek noktalara, konumlara gelebileceğiz ama henüz oradan çok uzaktayız." dedi.
 • 18:40 Turizm Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı Turizm Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası Safranbolu’da düzenlenen törenle kutlandı.
 • 18:14 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü 6. Safranbolu Kongresi 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Başkanı Dr. Haldun Solmaztürk, "İnşallah biz de kendi kavramlarımızı üretip siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler dünyasına hediye edebilecek noktalara, konumlara gelebileceğiz ama henüz oradan çok uzaktayız." dedi.
 • 18:04 Karabük - MHP'li Özdağ: Genel Merkezin Müdahale Hakkı Yok Karabük - MHP'li Özdağ: Genel Merkezin Müdahale Hakkı Yok MHP'li Özdağ: Genel merkezin müdahale hakkı yokMHP Genel Başkanlığı'na aday olan Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, "Genel merkezin bundan sonra kongrenin yapılıp yapılmamasıyla ilgili herhangi bir müdahalede bulunma hakkı yok" dedi.
 • 17:36 MHP'li Özdağ: Genel Merkezin Müdahale Hakkı Yok MHP'li Özdağ: Genel Merkezin Müdahale Hakkı Yok Mhp Genel Başkanlığı'na aday olan Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, "Genel merkezin bundan sonra kongrenin yapılıp yapılmamasıyla ilgili herhangi bir müdahalede bulunma hakkı yok" dedi.
 • 17:01 Mehmet Efendi Konağı Hizmete Açıldı Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Akçaabat ilçesindeki tarihi Ortamahalle'de bulunan Mehmet Efendi Konağının açılışını yaptı.
 • 16:57 MHP'deki Olağanüstü Kurultay Süreci MHP Genel Başkanlığı için adaylığını açıklayan MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, mahkemenin olağanüstü kurultay yapılması yönündeki kararına ilişkin, "Genel merkezin, sayın Genel Başkanın, demokrasinin ve hukuk devletinin temel ilkelerini, hukukun üstünlüğünü kabul etmesini arzu ediyorum.
 • 16:35 MHP'li Özdağ: "Genel Merkezin Müdahale Hakkı Yok" MHP Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, "Genel merkezin bundan sonra kongrenin yapılıp yapılmamasıyla ilgili herhangi bir müdahalede bulunma hakkı yok. Genel başkanın demokrasinin temel ilkelerini ve hukuk devletinin temel ilkelerini, hukukun üstünlüğünü kabul etmesini arzu ediyorum" dedi.
 • 14:03 Turizm Haftası Karabük İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Turizm Haftası kapsamında Safranbolu ilçesinde program düzenlendi.
 • 17:01 Karabük Üniversitesi'nde Öğrenciler Kedi Bakım Evi Kurdu Karabük Üniversitesi'nde Öğrenciler Kedi Bakım Evi Kurdu Karabük Üniversitesi'nde öğrenciler kedi bakım evi kurduKARABÜK Üniversitesi Hayvan Hakları Kulübü üyeleri, kampüste sokak kedileri için kedi bakım evi kurdu.
 • 16:40 Safranbolu'da Fizik Tedavi Ünitesi Açıldı Safranbolu Devlet Hastanesi bünyesinde Fizik Tedavi Ünitesi törenle açıldı.
 • 15:46 Hayvansever Öğrencilerden Anlamlı Proje Hayvansever Öğrencilerden Anlamlı Proje Karabük Üniversitesi öğrencileri, yaralı sokak kedilerinin tedavileri için kampüste yuva kurdu.
 • 15:24 Karabük Üniversitesi'nde Öğrenciler Kedi Bakım Evi Kurdu Karabük Üniversitesi'nde Öğrenciler Kedi Bakım Evi Kurdu Karabük Üniversitesi Hayvan Hakları Kulübü üyeleri, kampüste sokak kedileri için kedi bakım evi kurdu.
 • 16:58 Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Boynukalın Karabük'te Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Boynukalın Karabük'te Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Karabük’e geldi.
 • 16:50 CHP İl Başkanı Dinçel'den Değerlendirme CHP İl Başkanı Dinçel'den Değerlendirme CHP İl Başkanı Erdoğan Dinçel, Parti olarak Karabük’ün her sorununun takipçisi olduklarını söyleyerek, kent gündemine dair açıklamalarda bulundu.
 • 14:48 Trafik Kazasında Ağır Yaralanan Şahıs Hayatını Kaybetti Trafik Kazasında Ağır Yaralanan Şahıs Hayatını Kaybetti Karabük’te geçtiğimiz hafta meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan ve hastaneye kaldırılan Arda Özkan (43), 6 günlük yaşam mücadelesini kaybetti.
 • 14:37 Karabük'teki Trafik Kazası Karabük'teki trafik kazasında yaralanan ve hastaneye kaldırılan 43 yaşındaki Arda Özkan, hayatını kaybetti.