SON DAKİKA SALİH MİRZABEYOĞLU HABERLERİ

Son Dakika Salih Mirzabeyoğlu Haberleri

 • 13:18 Salih Mirzabeyoğlu Hakkıdaki Beraat Kararının Gerekçesi Açıklandı... Üstlük ilişkisi bulunduğuna, önceki mahkumiyet hükmünde kabul edilip benimsendiği şekliyle şiddet eylemlerinin gerçekleştirilmeye başlandığı 1991-1992 yıllarından sonra oluşturulan cephe hareketlerinde emir, talimat verme vs. şekilde yönlendirmesi olduğuna, İBDA/C silahlı örgütünü oluşturduğu ve şiddet eylemlerini gerçekleştirdiği kabul edilen birbirinden bağımsız cephe ve hücre oluşumları ile arasında organik bağının bulunduğuna dair mahkumiyetine elverişli ve yeterli, kesin ve inandırıcı, somut ve objektif hiçbir kanıt mevcut olmadığı anlaşılmıştır.
 • 10:29 Haftanın Tarihine Bakış Düşman işgali altındaki Anadolu ve Rumeli topraklarında, Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı'nı başlatacak ve Cumhuriyet'e giden yolda adımlar atılmasını sağlayacak Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), 23 Nisan 1920'de açıldı.
 • 16:15 Aa Günün Günün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Diyarbakır'da provokasyona karşı önlemler üst seviyede HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonların sürdüğü Sur ilçesine yürüyüş çağrısı, Diyarbakır'da huzursuzluğa neden oldu.
 • 15:07 Salih Mirzabeyoğlu'na Beraat İbda/c davasından hükümlüyken yeniden yargılanma talebi kabul edilerek tahliye edilen ve kamuoyunda "Salih Mirzabeyoğlu" olarak tanınan Salih İzzet Erdiş'in beraatına karar verildi.
 • 14:24 Salih Mirzabeyoğlu'nun Yeniden Yargılandığı Davada Karar İBDA/C davasından hükümlüyken talebi üzerine yeniden yargılanmasına karar verilerek tahliye edilen, kamuoyunda "Salih Mirzabeyoğlu" olarak tanınan Salih İzzet Erdiş ile Saadettin Ustaosmanoğlu'nun yargılandığı davada, hükümlü sanıklar hakkında her türlü kuşkudan uzak, hukuka uygun kesin ve inandırıcı delil elde edilemediğinden beraatlerine hükmetti.
 • 14:14 Salih Mirzabeyoğlu, Yeniden Yargılandığı Davada Beraat Etti Salih Mirzabeyoğlu olarak bilinen İBDA/C terör örgütü lideri Salih İzzet Erdiş’in, “Anayasal düzeni zorla değiştirmeye kalkışmak” ve “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlarından yeniden yargılandığı davada karar açıklandı.
 • 14:08 Salih Mirzabeyoğlu'na Beraat Salih Mirzabeyoğlu'na Beraat Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHA İBDA/C davasından hükümlüyken yeniden yargılanma talebi kabul edilerek tahliye edilen ve kamuoyunda "Salih Mirzabeyoğlu" olarak tanınan Salih İzzet Erdiş'in beraatına karar verildi.
 • 14:00 İbda-C Lideri Beraat Etti Terör örgütü İBDA-C'nin lideri olmak suçundan hükümlüyken yeniden yargılanmasına karar verilen ve kamuoyunda Salih Mirzabeyoğlu olarak bilinen Salih İzzet Erdiş, kesin ve inandırıcı delil bulunamadığı iddiasıyla beraat etti.
 • 13:46 Salih Mirzabeyoğlu Yeniden Yargılandığı Davada Beraat Etti Salih Mirzabeyoğlu Yeniden Yargılandığı Davada Beraat Etti İBDA/C davasından hükümlüyken talebi üzerine yeniden yargılanmasına karar verilerek tahliye edilen Salih Mirzabeyoğlu'nun, mahkeme beraatine karar verdi.
 • 13:16 Salih Mirzabeyoğlu Olarak Bilinen İbda/c Örgütü Lideri Salih İzzet Erdiş'in, "Anayasal Düzeni Zorla... IHAAW131614-ASA/02-03-2016 - Salih Mirzabeyoğlu olarak bilinen İBDA/C örgütü lideri Salih İzzet Erdiş’in, “Anayasal düzeni zorla değiştirmeye teşebbüs, terör örgütü kurmak” suçlarından yeniden yargılandığı davada karar açıklandı.
 • 14:47 Veli Ağbaba: Birilerinin Filan Cemaate Yakın Diye Tutuklanması Kabul Edilemez CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, MAKİAD üyesi işadamlarına yapılan operasyona ilişkin “Kim suçluysa yargılansın ama birileri filan cemaate, filan insana yakın diye tutuklanıp haksızlık yapılıyorsa bunu kabul etmemiz mümkün değil. Eğer bir suç varsa, bu suça AKP Malatya milletvekilleri de ortaktır, çünkü terörle yargılanan insanların en yakın arkadaşları onlardı” dedi.
 • 19:54 Salih Mirzabeyoğlu Hakim Karşısına Çıktı Salih Mirzabeyoğlu olarak bilinen İBDA/C örgütü lideri olduğu iddia edilen Salih İzzet Erdiş, “anayasal düzeni zorla değiştirmeye kalkışmak” ve “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlarından yeniden yargılandığı davada savunma yaptı.
 • 19:51 Geniş Haber) - Salih Mirzabeyoğlu Hakim Karşısında... Geniş Haber) - Salih Mirzabeyoğlu Hakim Karşısında... İbda-c davasından hükümlüyken yeniden yargılanma talebi kabul edilerek tahliye edilen, kamuoyunda Salih Mirzabeyoğlu olarak tanınan Salih İzzet Erdiş ile Saadettin Ustaosmanoğlu'nun yargılanmasına devam edildi.
 • 19:43 Salih Mirzabeyoğlu Hakim Karşısında... 2 Salih Mirzabeyoğlu Hakim Karşısında... 2 İbdac davasından hükümlüyken yeniden yargılanma talebi kabul edilerek tahliye edilen, kamuoyunda Salih Mirzabeyoğlu olarak tanınan Salih İzzet Erdiş ile Saadettin Ustaosmanoğlu'nun yargılanmasına devam edildi.
 • 19:09 Mirzabeyoğlu: Örgüt Kurmadım, Kimseye Talimat Vermedim İBDA/C davasında yeniden yargılanan ve kamuoyunda Salih Mirzabeyoğlu olarak bilinen Salih İzzet Erdiş örgüt kurmadığını, kimseye talimat vermediğini söyledi.
 • 19:01 Salih Mirzabeyoğlu'nun Yeniden Yargılandığı Dava İBDA/C davasından hükümlüyken, talebi üzerine yeniden yargılanmasına karar verilerek tahliye edilen, kamuoyunda "Salih Mirzabeyoğlu" olarak tanınan Salih İzzet Erdiş ile Saadettin Ustaosmanoğlu'nun yargılanmasına devam edildi.
 • 16:42 Salih Mirzabeyoğlu Hakim Karşısında (1) Salih Mirzabeyoğlu Hakim Karşısında (1) İbda/c davasından hükümlüyken yeniden yargılanma talebi kabul edilerek tahliye edilen, kamuoyunda "Salih Mirzabeyoğlu" olarak tanınan Salih İzzet Erdiş ile Saadettin Ustaosmanoğlu'nun yargılanmasına devam ediliyor.
 • 16:38 Salih Mirzabeyoğlu Hakim Karşısında... Salih Mirzabeyoğlu Hakim Karşısında... Haber Özden ATİK İstanbul DHA İBDAC davasından hükümlüyken yeniden yargılanma talebi kabul edilerek tahliye edilen, kamuoyunda Salih Mirzabeyoğlu olarak tanınan Salih İzzet Erdiş ile Saadettin Ustaosmanoğlu'nun yargılanmasına devam ediliyor.
 • 16:30 Mirzabeyoğlu Yeniden Hakim Karşısında İBDA/C davasından hükümlüyken yeniden yargılanmasına karar verilen ve kamuoyunda Salih Mirzabeyoğlu’ olarak bilinen Salih İzzet Erdiş yeniden hakim karşısına çıktı.
 • 16:28 Salih Mirzabeyoğlu Yeniden Yargılanıyor Salih Mirzabeyoğlu Yeniden Yargılanıyor İslami Büyük Doğu Akıncıları Cephesi (İBDA-C) davasından hükümlüyken yeniden yargılanma talebi kabul edilerek tahliye edilen Salih Mirzabeyoğlu olarak bilinen Salih İzzet Erdiş ile Saadettin Ustaosmanoğlu’nun yargılandığı davada ikinci duruşma başladı.
 • 21:56 Yeniden Yargılanan İlhan Çomak: 22 Yıllık Tutukluluğumu Anlayamıyorum Yeniden Yargılanan İlhan Çomak: 22 Yıllık Tutukluluğumu Anlayamıyorum Üniversite öğrencisiyken, "Devletin hakimiyeti altındaki topraklardan bir kısmını devlet idaresinden ayırmaya matuf eylemlerde bulunmak" suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılan İlhan Çomak'ın AİHM kararı üzerine yeniden yargılanmasına devam edildi.
 • 20:49 İlhan Çomak'ın Yeniden Yargılandığı Dava Terör örgütü PKK üyesi olduğu ve örgüt adına çeşitli eylemler yaptığı gerekçesiyle "ağırlaştırılmış müebbet" hapis cezasına çarptırılan ve 22 yıl 4 aydır cezaevinde tutuklu bulunan bulunan İlhan Çomak'ın, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM), "adil yargılama yapılmadığı" yönündeki kararının ardından yeniden yargılanmasına devam edildi İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki ikinci duruşmaya, sanık İlhan Çomak, tutuklu bulunduğu İzmir Buca Kırıklar Cezaevi'nden görüntülü ve sesli bağlantı programı Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden bağlandı.
 • 18:51 Yeniden Yargılanan İlhan Çomak 22 Yıllık Tutukluluğumu Anlayamıyorum Yeniden Yargılanan İlhan Çomak 22 Yıllık Tutukluluğumu Anlayamıyorum Üniversite öğrencisiyken Devletin hakimiyeti altındaki topraklardan bir kısmını devlet idaresinden ayırmaya matuf eylemlerde bulunmak suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılan İlhan Çomak'ın AİHM kararı üzerine yeniden yargılanmasına devam edildi.
 • 14:02 Kayyum, Diğer Medya Kameralarını da Kapattırdı Kayyum, Diğer Medya Kameralarını da Kapattırdı İpek Medya Grubu’na kayyum olarak atanan ve bir dönem İBDA-C lideri Salih Mirzabeyoğlu ile ‘Çakal Carlos’ olarak bilinen Ilich Ramirez Sanchez’in de avukatlığını yapan Hasan Ölçer, çalışanları tehdit ettikten sonra kanaldan ayrıldı.
 • 12:00 Kayyum, Bugün'ün Manşetini Savunanlara Kapıyı Gösterdi Kayyum, Bugün'ün Manşetini Savunanlara Kapıyı Gösterdi Gazetenin bugünkü "Kayyumla gasp" manşetini 'rezalet' olarak nitelendiren kayyum Hasan Ölçer, manşeti savunan çalışanı "Çık dışarı! İş akdin feshedildi" diyerek kovdu.
 • 23:55 Kayyum Olarak Atanan Hasan Ölçer'den Koza İpek Holding Çalışanlarına Tehdit Kayyum Olarak Atanan Hasan Ölçer'den Koza İpek Holding Çalışanlarına Tehdit Koza İpek Holding’e kayyum olarak atanan Avukat Hasan Ölçer, akşam saatlerinde holding çalışanlarıyla toplantı yaptı.
 • 16:47 Çakal Carlos'un Avukatını Koza'ya Kayyum Atadılar Çakal Carlos'un Avukatını Koza'ya Kayyum Atadılar Koza Grubu'na atanan kayyumlardan birinin, İBDA-C lideri Salih Mirzabeyoğlu'nun yanı sıra Çakal Carlos, İlıch Ramirez Sanchez'in de avukatı Hasan Ölçer olduğu ortaya çıktı.
 • 20:00 Salih Mirzabeyoğlu'nun Yeniden Yargılandığı Dava İBDA/C davasından hükümlüyken yeniden yargılanma talebi kabul edilerek tahliye edilen, kamuoyunda "Salih Mirzabeyoğlu" olarak tanınan Salih İzzet Erdiş ile Saadettin Ustaosmanoğlu'nun yargılanmasına başlandı.
 • 17:39 Salih Mirzabeyoğlu'nun Yeniden Yargılanmasına Başlandı Salih Mirzabeyoğlu’nun “Anayasal düzeni zorla değiştirmeye kalkışmak” ve “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlarından yeniden yargılandığı davanın görülmesine başlandı.
 • 18:56 Hdp'li Vekilden Soru Önergesi Hdp'li Vekilden Soru Önergesi Hdp İzmir Milletvekili Müslüm Doğan, 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü öğrencisiyken tutuklanan halen İzmir-Kırıklar 1 Nolu F Tipi Cezaevi'nde tutuklu olan İlhan Çomak ile ilgili Adalet Bakanı Kenan İpek'in cevaplandırması talebiyle TBMM'ye soru önergesi verdi.
 • 19:13 Yakup Köse'ye Tahliye Hakkındaki kesinleşmiş hapis cezasının infazını tamamlayan Yakup Köse, denetimli serbestlik kapsamında Silivri Ceza ve İnfaz Kurumu'ndan tahliye edildi.
 • 12:07 Haftanın Tarihine Bakış 1924 Anayasası, 20 Nisan 1924'te kabul edildi.
 • 17:09 Bombalı Saldırıya Uğrayan Derginin Önünde Gerginlik Kagıthane’de bir kişinin ölümüne 3 kişinin de yaralanmasına neden olan Adımlar Dergisi’ne yapılan bombalı saldırıyı protesto etmek isteyen grup, slogan atarak intikam yemini etti.
 • 16:59 Kağıthane'deki Bombalı Saldırı Adımlar Dergisi'ne yapılan ve bir kişinin hayatını kaybettiği, 3 kişinin yaralandığı saldırı kınandı.
 • 16:38 Dergideki Patlamada CIA ve MOSSAD Suçlaması Dergideki Patlamada CIA ve MOSSAD Suçlaması 1 kişinin öldüğü 1 kişinin de yaralandığı "Adımlar" dergisindeki patlamada CIA ve MOSSAD suçlandı.
 • 16:37 1dergideki Patlamada CIA ve Mossad Suçlaması 1dergideki Patlamada CIA ve Mossad Suçlaması * Saldırıda yaralanan Ali Osman Zor adına açılan hesaptan paylaşılan mesajda saldırının CIA ve MOSSAD tarafından düzenlendiği ileri sürüldü.
 • 16:37 2dergideki Patlamada CIA ve Mossad Suçlaması 2dergideki Patlamada CIA ve Mossad Suçlaması * Saldırıda yaralanan Ali Osman Zor adına açılan hesaptan paylaşılan mesajda saldırının CIA ve MOSSAD tarafından düzenlendiği ileri sürüldü.
 • 16:27 Agip'ten, 28 Şubat Açıklaması Agip'ten, 28 Şubat Açıklaması 28 Şubat post modern darbenin yıl dönümünde açıklamada bulunan Adıyaman Genç İmam Hatipliler Platformu (AGİP) Sözcüsü Av. İshak Yılmaz, askeri cunta tarafından yapılan darbeye tepki göstererek, yargının darbe yapanlara gerekli olan cezayı vermesi gerektiğini söyledi.
 • 12:11 İbrahim Yacan: 28 Şubat Darbedir İbrahim Yacan: 28 Şubat Darbedir AK Parti Kütahya Milletvekili Aday Adayı İbrahim Yacan, "28 Şubat, 200 yıldır değerleri altüst edilmiş milletimizin yeniden filizlenmeye durmuş yüce erdemlerine, kültürel kodlarına vurulmak istenen nihai darbedir.
 • 09:19 28 Şubat'tan Milli İradeye Uzanan Süreç Sultangazi'de Konuşuldu 28 Şubat'tan Milli İradeye Uzanan Süreç Sultangazi'de Konuşuldu Sultangazi Söyleşi Günleri kapsamında Sultangazililerle bir araya gelen Gazeteci Yazar Cem Küçük, 28 Şubat’ın 18’inci yıl dönümünde 28 Şubat’tan Milli İradeye uzanan süreci anlattı.
 • 14:12 İnegöl Kent Konseyi'nden Özgecan'ın Öldürülmesine Tepki İnegöl Kent Konseyi'nden Özgecan'ın Öldürülmesine Tepki Tarsus’ta üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın hunharca öldürülmesini kınayan İnegöl Kent Konseyi Kadınlar Meclisi Başkanı Şeyma Topalak, kaldırılan idam cezasının tekrar uygulanması gerektiğini söyledi.
 • 16:29 Cumhurbaşkanı Erdoğan Ofisinde Mirzabeyoğlu ile Görüştü 1- Cumhurbaşkanı Erdoğan Ofisinde Mirzabeyoğlu ile Görüştü 1- * Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'ndeki ofisinde Salih İzzet Erdiş'le 20 dakika süren bir görüşme yaptı.
 • 13:18 Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Salih Mirzabeyoğlu'ndan Sürpriz Görüşme Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Salih Mirzabeyoğlu'ndan Sürpriz Görüşme Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün İstanbul'da resmi programında olmadığı halde, geçtiğimiz aylarda tahliye edilen Salih Mirzabeyoğlu ile bir araya geldi.
 • 04:38 Kamuoyunda Kamuoyunda "Salih Mirzabeyoğlu" Olarak Tanınan Erdiş'ten "Adalet Mutlak'a" Konferansı - Kamuoyunda "Salih Mirzabeyoğlu" olarak tanınan Erdiş: - "Salih Mirzabeyoğlu, ezber bozar ama bunu sadece ezber bozmak için değil, insan ve toplum meseleleriyle ilgili bir dünya görüşü sunar. Sanıyorum ki bu, bilhassa rahatsız edici olandır"- "Yeni dünya düzeni kurulacaksa biz de 'Buradan başlasın' diyoruz"İSTANBUL (AA) - Kamuoyunda "Salih Mirzabeyoğlu" olarak tanınan ve 22 Temmuz'da tahliye edilen İBDA/C davası hükümlüsü Salih İzzet Erdiş, cezaevinde geçirdiği 16 yılın ardından ilk kez konferans verdi.
 • 01:47 Salih Mirzabeyoğlu'nun Konferansına Yoğun İlgi Salih Mirzabeyoğlu'nun Konferansına Yoğun İlgi İBDA-C örgütünün lideri olarak yargılandığı davadan tahliye edilen Salih Mirzabeyoğlu, 15 yıl aradan sonra ilk konferansını verdi. Salon hınca hınç doldu.
 • 01:45 Salih Mirzabeyoğlu'nun Konferansına Yoğun İlgi Salih Mirzabeyoğlu'nun Konferansına Yoğun İlgi C lideri kamuoyunda "Salih Mirzabeyoğlu" olarak tanınan Salih izzet Erdiş "Adalet Mutlak'a" adlı konferansta konuştu.
 • 00:26 Adalet Mutlak'a" Konferansı Kamuoyunda "Salih Mirzabeyoğlu" olarak tanınan Erdiş: "Salih Mirzabeyoğlu, ezber bozar ama bunu sadece ezber bozmak için değil, insan ve toplum meseleleriyle ilgili bir dünya görüşü sunar. Sanıyorum ki bu, bilhassa rahatsız edici olandır" "Yeni dünya düzeni kurulacaksa biz de 'Buradan başlasın'
 • 23:46 İBDA-C, 16 Yıl Sonra Sevenleriyle Buluştu İBDA-C, 16 Yıl Sonra Sevenleriyle Buluştu İslami Büyük Doğu Akıncıları Cephesi örgütünün lideri olarak yargılandığı davadan tahliye edilen Salih Mirzabeyoğlu, 16 yıl aradan sonra ilk konferansını verdi.
 • 23:33 Mirzabeyoğlu'ndan 16 Yıl Sonra İlk Konferans Mirzabeyoğlu'ndan 16 Yıl Sonra İlk Konferans İslami Büyük Doğu Akıncıları Cephesi (İBDA-C) örgütünün lideri olarak yargılandığı davadan tahliye edilen Salih Mirzabeyoğlu, 16 yıl aradan sonra ilk konferansını verdi.
 • 14:02 Mirzabeyoğlu Hakkındaki "Cezaevinde İsyan" Davası Bakırköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi, Mirzabeyoğlu'nun, ''hükümlü ve tutukluların ayaklanması'' ile ''kasten yangın çıkarma'' suçlarından yargılandığı davada infazı durdurdu.