SON DAKİKA SALİH MİRZABEYOĞLU HABERLERİ

Son Dakika Salih Mirzabeyoğlu Haberleri

 • 24 Haziran 2016 16:15Yürüyen Büyük Doğu SempozyumuŞair ve fikir adamı Necip Fazıl Kısakürek'in fikirleri ve yayımladığı Büyük Doğu dergisi, "Yürüyen Büyük Doğu Sempozyumu"nda konuşuldu.
 • 15 Haziran 2016 16:59Meclis Alt Komisyonu Yarın Kırıkkale Cezaevine GidecekTBMM Cezaevi Alt Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, CHP'li milletvekillerinin gidilen her cezaevinde mutlaka, PKK ve DHKP-C gibi terör örgütü mensuplarıyla görüşmek istediğini belirterek, "Terör örgütü mensuplarını komisyon faaliyetlerinin dışında da ziyaret ediyorlar ama bu ziyaretlerini savunamıyorlar.
 • 14 Haziran 2016 20:32TBMM Genel KuruluTBMM Genel Kurulunda, CHP'nin, "CHP'yi terörle yan yana göstermeye yönelik algı operasyonlarının araştırılmasına ilişkin önerisinin" görüşmelerinde, AK Parti ile CHP'li milletvekilleri arasında gerginlik yaşandı.
 • 08 Haziran 2016 19:45TBMM Genel KuruluTBMM Genel Kurulu'nda, Türkiye Cumhuriyeti ile Belçika Krallığı arasında, gelir üzerinden alınan vergilerde çifte vergilendirmeyi önlemeye yönelik anlaşmanın onaylanmasına ilişkin tasarı, kabul edildi.
 • 08 Mayıs 2016 13:18Salih Mirzabeyoğlu Hakkıdaki Beraat Kararının Gerekçesi Açıklandı...Üstlük ilişkisi bulunduğuna, önceki mahkumiyet hükmünde kabul edilip benimsendiği şekliyle şiddet eylemlerinin gerçekleştirilmeye başlandığı 1991-1992 yıllarından sonra oluşturulan cephe hareketlerinde emir, talimat verme vs. şekilde yönlendirmesi olduğuna, İBDA/C silahlı örgütünü oluşturduğu ve şiddet eylemlerini gerçekleştirdiği kabul edilen birbirinden bağımsız cephe ve hücre oluşumları ile arasında organik bağının bulunduğuna dair mahkumiyetine elverişli ve yeterli, kesin ve inandırıcı, somut ve objektif hiçbir kanıt mevcut olmadığı anlaşılmıştır.
 • 18 Nisan 2016 10:29Haftanın Tarihine BakışDüşman işgali altındaki Anadolu ve Rumeli topraklarında, Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı'nı başlatacak ve Cumhuriyet'e giden yolda adımlar atılmasını sağlayacak Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), 23 Nisan 1920'de açıldı.
 • 02 Mart 2016 16:15Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Diyarbakır'da provokasyona karşı önlemler üst seviyede HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonların sürdüğü Sur ilçesine yürüyüş çağrısı, Diyarbakır'da huzursuzluğa neden oldu.
 • 02 Mart 2016 15:07Salih Mirzabeyoğlu'na Beraatİbda/c davasından hükümlüyken yeniden yargılanma talebi kabul edilerek tahliye edilen ve kamuoyunda "Salih Mirzabeyoğlu" olarak tanınan Salih İzzet Erdiş'in beraatına karar verildi.
 • 02 Mart 2016 14:24Salih Mirzabeyoğlu'nun Yeniden Yargılandığı Davada KararİBDA/C davasından hükümlüyken talebi üzerine yeniden yargılanmasına karar verilerek tahliye edilen, kamuoyunda "Salih Mirzabeyoğlu" olarak tanınan Salih İzzet Erdiş ile Saadettin Ustaosmanoğlu'nun yargılandığı davada, hükümlü sanıklar hakkında her türlü kuşkudan uzak, hukuka uygun kesin ve inandırıcı delil elde edilemediğinden beraatlerine hükmetti.
 • 02 Mart 2016 14:14Salih Mirzabeyoğlu, Yeniden Yargılandığı Davada Beraat EttiSalih Mirzabeyoğlu olarak bilinen İBDA/C terör örgütü lideri Salih İzzet Erdiş’in, “Anayasal düzeni zorla değiştirmeye kalkışmak” ve “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlarından yeniden yargılandığı davada karar açıklandı.
 • 02 Mart 2016 14:08Salih Mirzabeyoğlu'na BeraatSalih Mirzabeyoğlu'na BeraatHaber: Özden ATİK/ İstanbul, DHA İBDA/C davasından hükümlüyken yeniden yargılanma talebi kabul edilerek tahliye edilen ve kamuoyunda "Salih Mirzabeyoğlu" olarak tanınan Salih İzzet Erdiş'in beraatına karar verildi.
 • 02 Mart 2016 14:00İbda-C Lideri Beraat EttiTerör örgütü İBDA-C'nin lideri olmak suçundan hükümlüyken yeniden yargılanmasına karar verilen ve kamuoyunda Salih Mirzabeyoğlu olarak bilinen Salih İzzet Erdiş, kesin ve inandırıcı delil bulunamadığı iddiasıyla beraat etti.
 • 02 Mart 2016 13:46Salih Mirzabeyoğlu Yeniden Yargılandığı Davada Beraat EttiSalih Mirzabeyoğlu Yeniden Yargılandığı Davada Beraat EttiİBDA/C davasından hükümlüyken talebi üzerine yeniden yargılanmasına karar verilerek tahliye edilen Salih Mirzabeyoğlu'nun, mahkeme beraatine karar verdi.
 • 02 Mart 2016 13:16Salih Mirzabeyoğlu Olarak Bilinen İbda/c Örgütü Lideri Salih İzzet Erdiş'in, "Anayasal Düzeni Zorla...IHAAW131614-ASA/02-03-2016 - Salih Mirzabeyoğlu olarak bilinen İBDA/C örgütü lideri Salih İzzet Erdiş’in, “Anayasal düzeni zorla değiştirmeye teşebbüs, terör örgütü kurmak” suçlarından yeniden yargılandığı davada karar açıklandı.
 • 30 Ocak 2016 14:47Veli Ağbaba: Birilerinin Filan Cemaate Yakın Diye Tutuklanması Kabul EdilemezCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, MAKİAD üyesi işadamlarına yapılan operasyona ilişkin “Kim suçluysa yargılansın ama birileri filan cemaate, filan insana yakın diye tutuklanıp haksızlık yapılıyorsa bunu kabul etmemiz mümkün değil. Eğer bir suç varsa, bu suça AKP Malatya milletvekilleri de ortaktır, çünkü terörle yargılanan insanların en yakın arkadaşları onlardı” dedi.
 • 07 Ocak 2016 19:54Salih Mirzabeyoğlu Hakim Karşısına ÇıktıSalih Mirzabeyoğlu olarak bilinen İBDA/C örgütü lideri olduğu iddia edilen Salih İzzet Erdiş, “anayasal düzeni zorla değiştirmeye kalkışmak” ve “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlarından yeniden yargılandığı davada savunma yaptı.
 • 07 Ocak 2016 19:51Geniş Haber) - Salih Mirzabeyoğlu Hakim Karşısında...Geniş Haber) - Salih Mirzabeyoğlu Hakim Karşısında...İbda-c davasından hükümlüyken yeniden yargılanma talebi kabul edilerek tahliye edilen, kamuoyunda Salih Mirzabeyoğlu olarak tanınan Salih İzzet Erdiş ile Saadettin Ustaosmanoğlu'nun yargılanmasına devam edildi.
 • 07 Ocak 2016 19:43Salih Mirzabeyoğlu Hakim Karşısında... 2Salih Mirzabeyoğlu Hakim Karşısında... 2İbdac davasından hükümlüyken yeniden yargılanma talebi kabul edilerek tahliye edilen, kamuoyunda Salih Mirzabeyoğlu olarak tanınan Salih İzzet Erdiş ile Saadettin Ustaosmanoğlu'nun yargılanmasına devam edildi.
 • 07 Ocak 2016 19:09Mirzabeyoğlu: Örgüt Kurmadım, Kimseye Talimat VermedimİBDA/C davasında yeniden yargılanan ve kamuoyunda Salih Mirzabeyoğlu olarak bilinen Salih İzzet Erdiş örgüt kurmadığını, kimseye talimat vermediğini söyledi.
 • 07 Ocak 2016 19:01Salih Mirzabeyoğlu'nun Yeniden Yargılandığı DavaİBDA/C davasından hükümlüyken, talebi üzerine yeniden yargılanmasına karar verilerek tahliye edilen, kamuoyunda "Salih Mirzabeyoğlu" olarak tanınan Salih İzzet Erdiş ile Saadettin Ustaosmanoğlu'nun yargılanmasına devam edildi.
 • 07 Ocak 2016 16:42Salih Mirzabeyoğlu Hakim Karşısında (1)Salih Mirzabeyoğlu Hakim Karşısında (1)İbda/c davasından hükümlüyken yeniden yargılanma talebi kabul edilerek tahliye edilen, kamuoyunda "Salih Mirzabeyoğlu" olarak tanınan Salih İzzet Erdiş ile Saadettin Ustaosmanoğlu'nun yargılanmasına devam ediliyor.
 • 07 Ocak 2016 16:38Salih Mirzabeyoğlu Hakim Karşısında...Salih Mirzabeyoğlu Hakim Karşısında...Haber Özden ATİK İstanbul DHA İBDAC davasından hükümlüyken yeniden yargılanma talebi kabul edilerek tahliye edilen, kamuoyunda Salih Mirzabeyoğlu olarak tanınan Salih İzzet Erdiş ile Saadettin Ustaosmanoğlu'nun yargılanmasına devam ediliyor.
 • 07 Ocak 2016 16:30Mirzabeyoğlu Yeniden Hakim KarşısındaİBDA/C davasından hükümlüyken yeniden yargılanmasına karar verilen ve kamuoyunda Salih Mirzabeyoğlu’ olarak bilinen Salih İzzet Erdiş yeniden hakim karşısına çıktı.
 • 07 Ocak 2016 16:28Salih Mirzabeyoğlu Yeniden YargılanıyorSalih Mirzabeyoğlu Yeniden Yargılanıyorİslami Büyük Doğu Akıncıları Cephesi (İBDA-C) davasından hükümlüyken yeniden yargılanma talebi kabul edilerek tahliye edilen Salih Mirzabeyoğlu olarak bilinen Salih İzzet Erdiş ile Saadettin Ustaosmanoğlu’nun yargılandığı davada ikinci duruşma başladı.
 • 22 Aralık 2015 21:56Yeniden Yargılanan İlhan Çomak: 22 Yıllık Tutukluluğumu AnlayamıyorumYeniden Yargılanan İlhan Çomak: 22 Yıllık Tutukluluğumu AnlayamıyorumÜniversite öğrencisiyken, "Devletin hakimiyeti altındaki topraklardan bir kısmını devlet idaresinden ayırmaya matuf eylemlerde bulunmak" suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılan İlhan Çomak'ın AİHM kararı üzerine yeniden yargılanmasına devam edildi.
 • 22 Aralık 2015 20:49İlhan Çomak'ın Yeniden Yargılandığı DavaTerör örgütü PKK üyesi olduğu ve örgüt adına çeşitli eylemler yaptığı gerekçesiyle "ağırlaştırılmış müebbet" hapis cezasına çarptırılan ve 22 yıl 4 aydır cezaevinde tutuklu bulunan bulunan İlhan Çomak'ın, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM), "adil yargılama yapılmadığı" yönündeki kararının ardından yeniden yargılanmasına devam edildi İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki ikinci duruşmaya, sanık İlhan Çomak, tutuklu bulunduğu İzmir Buca Kırıklar Cezaevi'nden görüntülü ve sesli bağlantı programı Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden bağlandı.
 • 22 Aralık 2015 18:51Yeniden Yargılanan İlhan Çomak 22 Yıllık Tutukluluğumu AnlayamıyorumYeniden Yargılanan İlhan Çomak 22 Yıllık Tutukluluğumu AnlayamıyorumÜniversite öğrencisiyken Devletin hakimiyeti altındaki topraklardan bir kısmını devlet idaresinden ayırmaya matuf eylemlerde bulunmak suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılan İlhan Çomak'ın AİHM kararı üzerine yeniden yargılanmasına devam edildi.
 • 29 Ekim 2015 14:02Kayyum, Diğer Medya Kameralarını da KapattırdıKayyum, Diğer Medya Kameralarını da Kapattırdıİpek Medya Grubu’na kayyum olarak atanan ve bir dönem İBDA-C lideri Salih Mirzabeyoğlu ile ‘Çakal Carlos’ olarak bilinen Ilich Ramirez Sanchez’in de avukatlığını yapan Hasan Ölçer, çalışanları tehdit ettikten sonra kanaldan ayrıldı.
 • 29 Ekim 2015 12:00Kayyum, Bugün'ün Manşetini Savunanlara Kapıyı GösterdiKayyum, Bugün'ün Manşetini Savunanlara Kapıyı GösterdiGazetenin bugünkü "Kayyumla gasp" manşetini 'rezalet' olarak nitelendiren kayyum Hasan Ölçer, manşeti savunan çalışanı "Çık dışarı! İş akdin feshedildi" diyerek kovdu.
 • 27 Ekim 2015 23:55Kayyum Olarak Atanan Hasan Ölçer'den Koza İpek Holding Çalışanlarına TehditKayyum Olarak Atanan Hasan Ölçer'den Koza İpek Holding Çalışanlarına TehditKoza İpek Holding’e kayyum olarak atanan Avukat Hasan Ölçer, akşam saatlerinde holding çalışanlarıyla toplantı yaptı.
 • 27 Ekim 2015 16:47Çakal Carlos'un Avukatını Koza'ya Kayyum AtadılarÇakal Carlos'un Avukatını Koza'ya Kayyum AtadılarKoza Grubu'na atanan kayyumlardan birinin, İBDA-C lideri Salih Mirzabeyoğlu'nun yanı sıra Çakal Carlos, İlıch Ramirez Sanchez'in de avukatı Hasan Ölçer olduğu ortaya çıktı.
 • 22 Ekim 2015 20:00Salih Mirzabeyoğlu'nun Yeniden Yargılandığı DavaİBDA/C davasından hükümlüyken yeniden yargılanma talebi kabul edilerek tahliye edilen, kamuoyunda "Salih Mirzabeyoğlu" olarak tanınan Salih İzzet Erdiş ile Saadettin Ustaosmanoğlu'nun yargılanmasına başlandı.
 • 22 Ekim 2015 17:39Salih Mirzabeyoğlu'nun Yeniden Yargılanmasına BaşlandıSalih Mirzabeyoğlu’nun “Anayasal düzeni zorla değiştirmeye kalkışmak” ve “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlarından yeniden yargılandığı davanın görülmesine başlandı.
 • 19 Ağustos 2015 18:56Hdp'li Vekilden Soru ÖnergesiHdp'li Vekilden Soru ÖnergesiHdp İzmir Milletvekili Müslüm Doğan, 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü öğrencisiyken tutuklanan halen İzmir-Kırıklar 1 Nolu F Tipi Cezaevi'nde tutuklu olan İlhan Çomak ile ilgili Adalet Bakanı Kenan İpek'in cevaplandırması talebiyle TBMM'ye soru önergesi verdi.
 • 13 Nisan 2015 12:07Haftanın Tarihine Bakış1924 Anayasası, 20 Nisan 1924'te kabul edildi.
 • 27 Mart 2015 17:09Bombalı Saldırıya Uğrayan Derginin Önünde GerginlikKagıthane’de bir kişinin ölümüne 3 kişinin de yaralanmasına neden olan Adımlar Dergisi’ne yapılan bombalı saldırıyı protesto etmek isteyen grup, slogan atarak intikam yemini etti.
 • 27 Mart 2015 16:59Kağıthane'deki Bombalı SaldırıAdımlar Dergisi'ne yapılan ve bir kişinin hayatını kaybettiği, 3 kişinin yaralandığı saldırı kınandı.
 • 26 Mart 2015 16:38Dergideki Patlamada CIA ve MOSSAD SuçlamasıDergideki Patlamada CIA ve MOSSAD Suçlaması1 kişinin öldüğü 1 kişinin de yaralandığı "Adımlar" dergisindeki patlamada CIA ve MOSSAD suçlandı.
 • 26 Mart 2015 16:371dergideki Patlamada CIA ve Mossad Suçlaması1dergideki Patlamada CIA ve Mossad Suçlaması* Saldırıda yaralanan Ali Osman Zor adına açılan hesaptan paylaşılan mesajda saldırının CIA ve MOSSAD tarafından düzenlendiği ileri sürüldü.
 • 26 Mart 2015 16:372dergideki Patlamada CIA ve Mossad Suçlaması2dergideki Patlamada CIA ve Mossad Suçlaması* Saldırıda yaralanan Ali Osman Zor adına açılan hesaptan paylaşılan mesajda saldırının CIA ve MOSSAD tarafından düzenlendiği ileri sürüldü.
 • 28 Şubat 2015 16:27Agip'ten, 28 Şubat AçıklamasıAgip'ten, 28 Şubat Açıklaması28 Şubat post modern darbenin yıl dönümünde açıklamada bulunan Adıyaman Genç İmam Hatipliler Platformu (AGİP) Sözcüsü Av. İshak Yılmaz, askeri cunta tarafından yapılan darbeye tepki göstererek, yargının darbe yapanlara gerekli olan cezayı vermesi gerektiğini söyledi.
 • 28 Şubat 2015 12:11İbrahim Yacan: 28 Şubat Darbedirİbrahim Yacan: 28 Şubat DarbedirAK Parti Kütahya Milletvekili Aday Adayı İbrahim Yacan, "28 Şubat, 200 yıldır değerleri altüst edilmiş milletimizin yeniden filizlenmeye durmuş yüce erdemlerine, kültürel kodlarına vurulmak istenen nihai darbedir.
 • 28 Şubat 2015 09:1928 Şubat'tan Milli İradeye Uzanan Süreç Sultangazi'de Konuşuldu28 Şubat'tan Milli İradeye Uzanan Süreç Sultangazi'de KonuşulduSultangazi Söyleşi Günleri kapsamında Sultangazililerle bir araya gelen Gazeteci Yazar Cem Küçük, 28 Şubat’ın 18’inci yıl dönümünde 28 Şubat’tan Milli İradeye uzanan süreci anlattı.
 • 19 Şubat 2015 14:12İnegöl Kent Konseyi'nden Özgecan'ın Öldürülmesine Tepkiİnegöl Kent Konseyi'nden Özgecan'ın Öldürülmesine TepkiTarsus’ta üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın hunharca öldürülmesini kınayan İnegöl Kent Konseyi Kadınlar Meclisi Başkanı Şeyma Topalak, kaldırılan idam cezasının tekrar uygulanması gerektiğini söyledi.
 • 01 Aralık 2014 16:29Cumhurbaşkanı Erdoğan Ofisinde Mirzabeyoğlu ile Görüştü 1-Cumhurbaşkanı Erdoğan Ofisinde Mirzabeyoğlu ile Görüştü 1-* Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'ndeki ofisinde Salih İzzet Erdiş'le 20 dakika süren bir görüşme yaptı.
 • 01 Aralık 2014 13:18Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Salih Mirzabeyoğlu'ndan Sürpriz GörüşmeCumhurbaşkanı Erdoğan ile Salih Mirzabeyoğlu'ndan Sürpriz GörüşmeCumhurbaşkanı Erdoğan, dün İstanbul'da resmi programında olmadığı halde, geçtiğimiz aylarda tahliye edilen Salih Mirzabeyoğlu ile bir araya geldi.
 • 30 Kasım 2014 04:38Kamuoyunda Kamuoyunda "Salih Mirzabeyoğlu" Olarak Tanınan Erdiş'ten "Adalet Mutlak'a" Konferansı- Kamuoyunda "Salih Mirzabeyoğlu" olarak tanınan Erdiş: - "Salih Mirzabeyoğlu, ezber bozar ama bunu sadece ezber bozmak için değil, insan ve toplum meseleleriyle ilgili bir dünya görüşü sunar. Sanıyorum ki bu, bilhassa rahatsız edici olandır"- "Yeni dünya düzeni kurulacaksa biz de 'Buradan başlasın' diyoruz"İSTANBUL (AA) - Kamuoyunda "Salih Mirzabeyoğlu" olarak tanınan ve 22 Temmuz'da tahliye edilen İBDA/C davası hükümlüsü Salih İzzet Erdiş, cezaevinde geçirdiği 16 yılın ardından ilk kez konferans verdi.
 • 30 Kasım 2014 01:47Salih Mirzabeyoğlu'nun Konferansına Yoğun İlgiSalih Mirzabeyoğlu'nun Konferansına Yoğun İlgiİBDA-C örgütünün lideri olarak yargılandığı davadan tahliye edilen Salih Mirzabeyoğlu, 15 yıl aradan sonra ilk konferansını verdi. Salon hınca hınç doldu.
 • 30 Kasım 2014 01:45Salih Mirzabeyoğlu'nun Konferansına Yoğun İlgiSalih Mirzabeyoğlu'nun Konferansına Yoğun İlgiC lideri kamuoyunda "Salih Mirzabeyoğlu" olarak tanınan Salih izzet Erdiş "Adalet Mutlak'a" adlı konferansta konuştu.
 • 30 Kasım 2014 00:26Adalet Mutlak'a" KonferansıKamuoyunda "Salih Mirzabeyoğlu" olarak tanınan Erdiş: "Salih Mirzabeyoğlu, ezber bozar ama bunu sadece ezber bozmak için değil, insan ve toplum meseleleriyle ilgili bir dünya görüşü sunar. Sanıyorum ki bu, bilhassa rahatsız edici olandır" "Yeni dünya düzeni kurulacaksa biz de 'Buradan başlasın'