SON DAKİKA SARIGÖL HABERLERİ

Son Dakika Sarıgöl Haberleri

 • 11:24 Yaralı Kızıl Şahin Arık Emin Ellerde Yaralı Kızıl Şahin Arık Emin Ellerde MANİSA (İHA) – Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde bir hafta önce tarlada bulunan ve kümeste beslenen yaralı kızıl şahin Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4. Bölge Manisa Şube Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Salihli Şefliği’nden gelen yetkililere teslim etti.
 • 12:52 Büyükşehirden Sarıgöl'e Modern Kent Meydanı Büyükşehirden Sarıgöl'e Modern Kent Meydanı Manisa Büyükşehir Belediyesi, Sarıgöl’ü modern bir kent meydanına kavuşturmak için çalışmalarına hız verdi.
 • 15:53 CHP'li Özel, Doludan Zarar Gören Üzüm Bağlarını İnceledi CHP'li Özel, Doludan Zarar Gören Üzüm Bağlarını İnceledi 22 Mayıs tarihinde Sarıgöl ilçesinde yaşanan dolu yağışı, üzüm üreticilerini zor durumda bıraktı.
 • 14:49 CHP'li Özel Üzüm Bağlarını Gezdi CHP'li Özel Üzüm Bağlarını Gezdi Chp Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, dondan etkilenen üzüm bağlarını gezerek bağcıların mağduriyetlerinin giderilmesi için farklı çözüm önerilerinde bulundu.
 • 14:13 CHP'li Özgür Özel: Beni de Yargılayın CHP'li Özgür Özel: Beni de Yargılayın Manisa'nın Sarıgöl İlçesini ziyaret eden CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, 'CHP ile HDP işbirliği yapıyor' iddialarına tepki göstererek "Hakim ve savcılara sesleniyorum.
 • 13:52 Özel'den Hakim ve Savcılara Çağrı Özel'den Hakim ve Savcılara Çağrı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde yaptığı açıklamada hakim ve savcılara şöyle seslendi: "Bize, HDP ile işbirliği yapıyorlar denildi.
 • 12:15 Anadolubank'tan Eğitime Destek Anadolubank'tan Eğitime Destek Anadolubank Sarıgöl Şubesi tarafından Sarıgöl Ahmetağa Neslihan Urgancı İlköğretim Okulu’na bilgisayar desteği verdi.
 • 11:47 Askerlik Muayeneleri Artık Aile Hekimlerinde Askerlik Muayeneleri Artık Aile Hekimlerinde Haziran ayından itibaren askerlik muayeneleri aile hekimleri tarafından yapılmaya başlanacak.
 • 11:32 Kırık Taşlardan Türk Bayrağı Kırık Taşlardan Türk Bayrağı Sarıgöl Belediyesi tarafından Girme Caddesi üzerindeki boş alana kırık taşların boyanmasıyla yaptırılan Türk Bayrağı vatandaşların büyük beğenisini topladı.
 • 10:00 Gençlik Merkezi İçin Geri Sayım Başladı Gençlik Merkezi İçin Geri Sayım Başladı Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin il genelinde hayata geçirdiği ve gençlerin kültürel, sosyal ve sportif anlamda vakitlerini geçirebilecekleri Gençlik Merkez projesi, Sarıgöl ilçesinde de hayata geçiyor.
 • 12:52 Sarıgöl'de Çiftçilere 'İyi Tarım Uygulamaları' Desteği Sarıgöl'de Çiftçilere 'İyi Tarım Uygulamaları' Desteği Sarıgöl Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından "İyi Tarım Uygulamaları" projesi kapsamında 30 üzüm üreticisine atık tarım ilaçlarında kullanılması amacıyla çöp bidonu dağıtıldı.
 • 12:35 Sarıgöllü Öğrencilerden Örnek Proje Sarıgöllü Öğrencilerden Örnek Proje Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde öğrenciler, "Sayı Örüntülerim-Geri Dönüşümlerim Projesi’’ kapsamında 28 günde 20 bin adet cam ve pet şişe toplayarak, hem çevrelerini temiz tuttular hem de geri dönüşme katkı sağladılar.
 • 16:25 Manisa'daki Dereler Birer Birer Temizleniyor Manisa'daki Dereler Birer Birer Temizleniyor Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü’nün daha sağlıklı bir çevre inşa etmek için başlattığı dere temizlik çalışmaları Sarıgöl’de de tüm hızıyla sürüyor.
 • 12:45 Yatağa Mahkum Kalan Yaşlı Kadının Yüzü Büyükşehirle Güldü Yatağa Mahkum Kalan Yaşlı Kadının Yüzü Büyükşehirle Güldü Manisa Büyükşehir Belediyesi, Sarıgöl ilçesinde ikamet eden Fikriye Aygün’e akülü sandalye hediye ederek yüzünü güldürdü.
 • 09:23 Sgk'dan Vatandaşa Tavuklu-pilav İkramı Sgk'dan Vatandaşa Tavuklu-pilav İkramı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Haftası etkinlikleri çerçevesinde Manisa’nın Salihli ilçesinde bulunan SGK Merkez Müdürlüğü, hizmet binası önünde vatandaşlara tavuklu pilav ve ayran ikram etti.
 • 18:18 Dolu Yağışı Dolu Yağışı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Bağlardan detaylar Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi'nin konuşması Çiftçilerden Adnan Coşkun'un konuşması Manisa'daki dolu yağışı Etkili olan dolu, üzüm bağları ve meyve bahçelerinde hasara neden oldu Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi, dün etkili olan dolu yağışı nedeniyle Şehzadeler, Salihli, Turgutlu ile Sarıgöl ilçelerindeki üzüm bağları ve meyve bahçelerinde lokal zararların oluştuğunu belirtti.
 • 16:39 Vali Bektaş Sarıgöl'de Kodlama Atölyesi Açtı Vali Bektaş Sarıgöl'de Kodlama Atölyesi Açtı Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, bir dizi açılış ve incelemelerde bulunmak için Sarıgöl ilçesini ziyaret etti.
 • 16:26 Manisa'yı Dolu Vurdu Manisa'yı Dolu Vurdu Manisa'da dün (pazar) yaklaşık bir saat boyunca etkili olan dolu yağışı, özellikle üzüm bağları ile kiraz ve zeytinde hasara yol açtı.
 • 14:01 Manisa'daki Dolu Yağışı Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi, dün etkili olan dolu yağışı nedeniyle Şehzadeler, Salihli, Turgutlu ile Sarıgöl ilçelerindeki üzüm bağları ve meyve bahçelerinde lokal zararların oluştuğunu belirtti.
 • 10:45 Sarıgöl'de 5 Bin Dekar Alan Doludan Zarar Gördü Sarıgöl'de 5 Bin Dekar Alan Doludan Zarar Gördü Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen, dün etkili olan dolu yağışının ilçeye bağlı Dindarlı, Dadağlı, Alemşahlı ve Kızılçukur mahallelerinde bulunan yaklaşık 5 bin dekarlık üzüm bağlarında zarara yol açtığını açıkladı.
 • 10:23 Alaşehir'de Kaza: 4 Yaralı Alaşehir'de Kaza: 4 Yaralı Manisa’nın Alaşehir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaraladı.
 • 00:02 Devrilen Otomobildeki 4 Kişi Yaralandı Devrilen Otomobildeki 4 Kişi Yaralandı Manisa'nın Alaşehir İlçesi'nde kontrolden çıkıp yol kenarındaki üzüm bağına devrilen otomobildeki 4 kişi yaralandı.
 • 14:09 Alaşehir'de Otobüs Firmasının Yazıhanesini Ateşe Verdiler Alaşehir'de Otobüs Firmasının Yazıhanesini Ateşe Verdiler Manisa’nın Alaşehir ilçesinde şehir içi ve şehirler arası hizmet veren bir otobüs firmasının şoförleri, daha çok şehirler arası sefer yapan başka bir otobüs firmasının ilçelerindeki otogarda yazıhane açmasına tepki göstererek, rakip firmanın otobüslerinin ilçeye girişini engellemeye çalıştı.
 • 13:00 Alaşehir'de Otobüs Firmaları Arasında Yazıhane Gerginliği Alaşehir'de Otobüs Firmaları Arasında Yazıhane Gerginliği Manisa'nın Alaşehir İlçesi'nde, otobüs firmaları arasındaki yazıhane tartışması, gerginliğe dönüştü.
 • 12:52 Manisa Alaşehir'de Otobüs Firmaları Arasında Yazıhane Gerginliği Manisa Alaşehir'de Otobüs Firmaları Arasında Yazıhane Gerginliği Alaşehir'de otobüs firmaları arasında yazıhane gerginliğiYazıhane kundaklandı, otobüsün kente girişi engellendiMANİSA'nın Alaşehir İlçesi'nde, otobüs firmaları arasındaki yazıhane tartışması, gerginliğe dönüştü.
 • 15:15 Manisalı Öğrencilere Yurtdışında Erasmus Stajı Manisalı Öğrencilere Yurtdışında Erasmus Stajı Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenci Hareketliliği Projesinin ilk etabında Selendi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri Almanya'da, ikinci kısmında ise Sarıgöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri Portekiz'de mesleki çalışmalar yaptı.
 • 12:28 Manisalı Öğrenciler Yurt Dışında Staj Görüyor Manisalı Öğrenciler Yurt Dışında Staj Görüyor Manisa’nın Demirci ilçesindeki Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri tarafından hazırlanan ve koordinatörlüğü yapılan Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenci Hareketliliği Projesi kapsamında hemşirelik bölümü öğrencileri İtalya’da staj yapıyor.
 • 10:30 Sarıgöl Cumhuriyet Kadınları Derneğinden Bisiklet Turu Sarıgöl Cumhuriyet Kadınları Derneğinden Bisiklet Turu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Sarıgöl Cumhuriyet Kadınları Derneği tarafından ilçede bisiklet turu düzenlendi.
 • 10:05 Sarıgöl'de Taze Bağ Yaprağı Alımları Başladı Sarıgöl'de Taze Bağ Yaprağı Alımları Başladı Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde 2016 yılı taze bağ yaprağı alımlarına başlandı.
 • 17:36 Doğu - Batı Dostluk ve Barış Rallisi Ekibi Sarıgöl'de Doğu - Batı Dostluk ve Barış Rallisi Ekibi Sarıgöl'de Manisa'nın Sarıgöl İlçesi'nde Allgaue-Orient Dostluk ve Barış Rallisi ekibinin düzenlediği gösteri, renkli görüntülere sahne oldu.
 • 16:04 Sarıgöl'de Doğu-batı Dostluk ve Barış Rallisi Sarıgöl'de Doğu-batı Dostluk ve Barış Rallisi Allgaue-Orient Dostluk ve Barış Rallisi ekibinin Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde düzenlediği gösteri, izleyenleri mest etti.
 • 12:41 Sarıgöl Sader Derneğinden Tiyatro Gösterimi Sarıgöl Sader Derneğinden Tiyatro Gösterimi Sarıgöl Tabiat ve Kültür Varlıklarını Koruma Derneği (SADER) tarafından desteklenen amatör tiyatrocular ’Rumuz Gonca Gül’ adlı eseri başarı ile sergiledi.
 • 12:14 Sarıgöl'de Av Köpeklerine Kuduz Aşısı Yapıldı Sarıgöl'de Av Köpeklerine Kuduz Aşısı Yapıldı Sarıgöl Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü tarafından 150 av köpeğine kuduz aşısı yaptırıldı.
 • 17:29 Kartepe'de Bin 600 Öğrenci Bisikletine Kavuştu Kartepe'de Bin 600 Öğrenci Bisikletine Kavuştu İlkokul 5. Sınıf öğrencilerine okul ve karne hediyesi olarak bisiklet dağıtan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, törenlerde okullara bisiklet park alanı yapma sözü de verdi.
 • 17:10 'Su Tasarrufu Projesi' Binlerce Öğrenciye Ulaştı Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Sarıgöl ve Salihli ilçelerindeki öğrencileri 'Su Tasarrufu Eğitim Projesi' kapsamında ziyaret etti.
 • 17:06 Üzülmez'den, hem bisiklet hem de park yeri sözü İlkokul 5. Sınıf öğrencilerine okul ve karne hediyesi olarak bisiklet dağıtan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, törenlerde okullara bisiklet park alanı yapma sözü de verdi.
 • 17:02 Üzülmez'den, hem bisiklet hem de park yeri sözü Başkan Üzülmez, bu yıl 2. kez düzenlenen bisiklet dağıtımları ile Kartepeli çocukları sevindirmeye devam ediyor.
 • 15:42 Manisa'da 'Su Tasarrufu Projesi' Binlerce Öğrenciye Ulaştı Manisa'da 'Su Tasarrufu Projesi' Binlerce Öğrenciye Ulaştı Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Sarıgöl ve Salihli ilçelerindeki öğrencileri “Su Tasarrufu Eğitim Projesi” kapsamında ziyaret etti.
 • 15:37 Allgau-orient/doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi Alaşehir ve Sarıgöl'de Allgau-orient/doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi Alaşehir ve Sarıgöl'de Philadelphia yani “Kardeşseverlik” adı ile kurulan, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlı’ya ev sahipliği yapmış olan Manisa’nın Alaşehir ve Sarıgöl ilçeleri, 21 ülkeden, 113 takım, 670 katılımcı, 250 klasik araba ve uluslararası 12 yayın kuruluşu ile 11 bin kilometreyi kapsayan ve Dünya’nın en önemli rallileri arasında yer alan Allgau-Orient / Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’ne ev sahipliği yapacak.
 • 12:45 Sarıgöl'de Uçurtma Şenliği Sarıgöl'de Uçurtma Şenliği Sarıgöl Ziraat Odası ve Sarıgöl Denizbank Şubesi tarafından ortaklaşa "Uçurtma Şenliği’’ düzenlendi.
 • 14:25 Kula'da Okullar Arası Bilgi Yarışması Yarı Finali Yapıldı Kula'da Okullar Arası Bilgi Yarışması Yarı Finali Yapıldı Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Şehrim Benim Evim" Projesi kapsamında, Manisa ili ve ilçelerinin coğrafi, kültürel, tarihi özelliklerinin konu olarak alındığı okullar arası bilgi yarışmasının yarı final müsabakaları Kula’da gerçekleştirildi.
 • 14:46 Sarıgöl AK Parti'den Hemşirelere Karanfil Sarıgöl AK Parti'den Hemşirelere Karanfil AK Parti Sarıgöl İlçe Başkanı Muhammet Toy ve yönetim kurulu üyeleri, 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü dolayısıyla ziyaret ettiği Sarıgöl Devlet Hastanesi’nde hemşirelere karanfil dağıtarak, özel günlerini kutladı.
 • 13:42 Sarıgöl Halk Eğitim Merkezi'nden Yıl Sonu Sergisi Sarıgöl Halk Eğitim Merkezi'nden Yıl Sonu Sergisi Sarıgöl Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından 2015-2016 yılı içerisinde açılan kurslarda eğitim gören kursiyerlerce yapılan ürünler, yıl sonu sergisinde görücüye çıktı.
 • 19:41 Başkan Ergün Büyükşehirdeki İkinci Yılını Değerlendirdi Başkan Ergün Büyükşehirdeki İkinci Yılını Değerlendirdi Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa’nın büyükşehir olma süreci ve geçen 2 yılda yaptıkları hizmetlerle ortaya koydukları projeleri anlatan bir sunum gerçekleştirdi.
 • 14:37 Sarıgöllü Çakmak'ın Yüzü Büyükşehirle Güldü Sarıgöllü Çakmak'ın Yüzü Büyükşehirle Güldü Manisa Büyükşehir Belediyesi, Sarıgöl ilçesinde yaşayan bedensel engelli Elif Çakmak’a akülü sandalye hediye ederek yüzünü güldürdü.
 • 12:06 Münazara Yarışması Finali Kula'da Yapıldı Münazara Yarışması Finali Kula'da Yapıldı 2015-2016 eğitim öğretim yılında uygulanan yerel projelerden biri olan ’Değerler Eğitimi Projesi’ kapsamında gerçekleştirilen Liselerarası Değerler Münazara Yarışmasının finali Manisa’nın Kula ilçesinde yapıldı.
 • 16:53 Manisa'dan Kısa Kısa Kursiyerler yaptıkları resimleri Turgutlu Devlet Hastanesi'ne armağan etti.
 • 13:16 Büyükşehir, Türkiye'de Yine Bir İlki Gerçekleştirdi Büyükşehir, Türkiye'de Yine Bir İlki Gerçekleştirdi Manisa Büyükşehir Belediyesi, arı yetiştiriciliğinin güçlendirilmesi ve bal veriminin artırılması amacıyla Salihli’nin Çamurhamam Mahallesi’nde çiftçilere Ana Arı Dağıtımı gerçekleştirdi.
 • 14:19 Büyükşehirden Öğrencilere Trafik Haftası Eğitimi Büyükşehirden Öğrencilere Trafik Haftası Eğitimi Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Manisa İl Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle Büyükşehir Belediyesi Trafik Eğitim Parkı’nda minik öğrencilere ‘Trafik Güvenliği ve Eğitim Haftası’ dolayısıyla eğitim verildi.
 • 13:49 Büyükşehir'den Öğrencilere Trafik Haftası Eğitimi Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Manisa İl Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle Büyükşehir Belediyesi Trafik Eğitim Parkı'nda minik öğrencilere 'Trafik Güvenliği ve Eğitim Haftası' dolayısıyla eğitim verildi.