SON DAKİKA SENDİKA HABERLERİ

Son Dakika Sendika Haberleri

22:31
Ürdün'de Protesto Ürdün'ün başkenti Amman'daki Meslek Sendikaları Birliği binası önünde toplanan bir grup, IŞİD'in Suriye'nin Rakka kentinde düşen Ürdün uçağından rehin aldığı pilot Üsteğmen Muaz Safi el-Kesasibe'nin serbest bırakılmasını talep etti.
Ürdün'de Protesto
22:05
İsrail'in Filistinlilere Yönelik Gözaltı ve İhlalleri Filistinlilere ait tekneyi batıran İsrail askerleri, 5 balıkçıyı gözaltına aldı.
21:06
İsrail'den Filistinli Bakan'a Engel İsrail, Filistin Genel Çalışma ve İskan Bakanının Gazze'den Batı Şeria'ya geçişine izin vermedi.
19:52
Fransa'da, Torba Yasa Tasarısı Görüşmeleri Başladı Ekonomiyi canlandırmak için hazırlanan 200 maddelik yasa tasarısı, meclis genel kurulunda görüşülmeye başlandı Paris'te toplanan işçi sendikaları, tasarıyı protesto etti.
18:57
Aile Paketi Tasarısı TBMM'ye Sunuldu Birinci çocuk için 300 lira, ikinci çocuk için 400 lira, üçüncü ve sonraki çocukları için 600 lira doğum yardımı yapılacak Doğum yardımı, hiçbir vergi ve kesintiye tabi tutulmaksızın ödenecek ve haczedilemeyecek Kurumdan izin almadan iş ve işçi bulmaya aracılık yapan gerçek veya tüzel kişilere 15 bin lira, fiilin her bir tekrarında 30 bin lira, iş arayanlardan ücret alan veya menfaat sağlayan gerçek veya tüzel kişilere 15 bin lira idari para cezası uygulanacak.
17:38
Türk Eğitim-Sen: Okullarda Eğitim Dibe Vurdu Türk Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Ekrem Şenol, okullarda eğitim öğretim kalitesinin adeta dibe vurduğunu belirtti.
17:25
Aktif Sağlık-Sen'den Kamu Hastaneler Birliği'ne Ziyaret Aktif Sağlık Sen Elazığ Şubesi Başkanı Ümit Karataş ve yönetim kurulu üyeleri, Elazığ Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği'ne atanan Latif Üstünel'i ziyaret etti.
16:44
İstanbul Üniversitesi'nde İşçi Eylemi İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nin bahçesinde toplanan grup, taşeron firma tarafından işten atılan 5 hastane çalışanının yeniden işe alınması için eylem yaptı.
16:41
Çadır Kurup Eylem Yaptılar, İşlerine Geri Alındılar İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde taşeron işçi olarak çalışan 5 kişi, sendikaya üye oldukları gerekçesiyle işten çıkarıldı.
Çadır Kurup Eylem Yaptılar, İşlerine Geri Alındılar
16:36
Hastane Bahçesine Çadır Kuran İşçiler İşlerine Geri Alındı İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde taşeron işçi olarak çalışan 5 kişi, sendikaya üye oldukları gerekçesiyle işten atıldı.
Hastane Bahçesine Çadır Kuran İşçiler İşlerine Geri Alındı
15:35
Hastanede İşçi Eylemi Mutlu Sonla Bitti İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakultesi’nde işten çıkartılan 5 işçi için yapılan eylem olumlu sonuç verdi.
15:35
Atılan İşçiler Çadırlı Eylem Yaptı, Tekrar İşe Alındı İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nden işten atılan sağlık personeli için çalışanlar ve öğrenciler eylem yaptı.
Atılan İşçiler Çadırlı Eylem Yaptı, Tekrar İşe Alındı
13:33
Teis'ten Sahte Reçeteye Karşı Elektronik İmza Uyarısı Tüm Eczacı İşverenler Sendikası Genel Başkanı Eczacı Nurten Saydan, kurum ve eczanelerin zarara uğratılmamAsı için doktorların reçeteleri güvenli elektronik imza ile yazması gerektiğini anlatırken, sonraki dönemde 'Akıllı sağlık kartı' uygulamasına geçilmesi gerektiğini vurguladı.
Teis'ten Sahte Reçeteye Karşı Elektronik İmza Uyarısı
13:28
A'dan Z'ye Tarım İşçileri Sorunları Şanlıurfa Mevsimlik Tarım İşçileri Derneği Başkanı Mehmet Göbek, tarım işçilerinin yaşadığı tüm sorunları bu röportajda dile getirdi.
A'dan Z'ye Tarım İşçileri Sorunları
13:18
Türkiye'de Doğum Yapan Anneye 103, İneğe 375 Lira Ödeniyor' Cihan Sendikaları Konfederasyonu (Cihan-Sen)'na bağlı Ufuk Sağlık-Sen Genel Başkanı Adnan Bayraktar, Türkiye'de doğum yapan anneye verilen teşvikin, ineğe verilenden daha az olduğunu belirterek, "Doğum yapan bir ineğe 375 lira doğum parası ödenirken doğum yapan bir anneye ise 103 lira doğum teşviki veriliyor.
Türkiye'de Doğum Yapan Anneye 103, İneğe 375 Lira Ödeniyor'
12:55
AK Parti Başkanlarının Onayını Alamayan Müdür ve Yardımcısı Olamıyor' Türk Eğitim Sen Antalya 2 Nolu Şube Başkanı Fethi Kurt, Milli Eğitimin siyasi iktidar tarafından kuşatma altında olduğunu, tasfiyede okul müdürlerinden sonra sıranın müdür yardımcılarına geldiğini söyledi.
12:47
Stajer Öğretmenlere Eğitim Bir Sen'e Geçmeleri İçin Baskı Yapılıyor' Türk Eğitim Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Bünyamin Kamçı, stajer öğretmenlere hükümete yakın sendika olarak bilinen Eğitim Bir Sen’e geçmeleri için baskı yapıldığını söyledi.
12:47
1 Mayıs Davası 6 Şubat'ta Sendika temsilcilerine 1 Mayıs 2014 günü Taksim ve çevresinde yaşanan olaylarla ilgili açılan davanın ilk duruşması 6 Şubat'ta yapılacak.
11:44
Okul Müdürüne 'Takvim Cezası' Yargıdan Döndü Antalya'nın Gazipaşa İlçesi'nde Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Demirel'e, üyesi olduğu Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası'nın (Eğitim-Sen) takvimini odasının duvarına astığı gerekçesiyle Milli Eğitim Müdürlüğü'nce verilen 'ihtar' cezası, mahkeme tarafından iptal edildi.
Okul Müdürüne 'Takvim Cezası' Yargıdan Döndü
11:14
Bacıoğlu, Gümrük Çalışanlarının Taleplerini Sıraladı Türkiye Kamu-Sen Zonguldak İl Temsilcisi Kadir Bacıoğlu, gümrük çalışanlarının taleplerini sıraladı.
Bacıoğlu, Gümrük Çalışanlarının Taleplerini Sıraladı
11:11
Liselilerin Okul Dışındaki Yumurtalı Eylemine Soruşturma Eskişehir'de ders sonrası okul dışında hükümetin Osmanlıcanın ders olarak okutulması protestosuna katılan 7 lise öğrencisi hakkında soruşturma başlatıldı.
11:05
Aktif Eğitim Sen'li Üyeler Kutsal Topraklara Uğurlandı Aktif Eğitim-Sen Samsun Şubesi tarafından kutsal topraklara gidecek olan sendika üyeleri ve yakınları dualarla uğurlandı.
Aktif Eğitim Sen'li Üyeler Kutsal Topraklara Uğurlandı
10:40
Havza Ülkü Ocaklarında İstişare Toplantısı Yapıldı SAMSUN (AA) Havza Ülkü Ocakları tarafından istişare ve birlik yemeği düzenlendi.
Havza Ülkü Ocaklarında İstişare Toplantısı Yapıldı
10:11
Kılıç: "İşçinin Hakkını Almadan Santrali Kimseye Teslim Etmeyiz" Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (Tes-İş) Afşin Şube Başkanı Mustafa Kılıç, Afşin-Elbistan A Termik Santrali ve kömür işletmesinin ERG Elektrik isimli firmaya devrine ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede, “İşçimizin hakkını garanti altına almadan bu santrali kimseye teslim etmem” dedi.
Kılıç: 'İşçinin Hakkını Almadan Santrali Kimseye Teslim Etmeyiz'
09:59
Toç Bir-Sen Nevşehir Şubesi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı Toç Bir-Sen Şube Başkanlığı, işyeri temsilcileri ile yönetim, denetim, disiplin kurulları ve komisyon üyelerinin katılımıyla değerlendirme toplantısı düzenledi.
Toç Bir-Sen Nevşehir Şubesi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
09:29
Demirci; "Peygamber Efendimize Hakaret Edilemez" Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Nazilli Temsilciliği, Hz. Muhammed’e hakaret içerikli karikatürleri yayımlayan Charlie Hebdo Dergisi ve Cumhuriyet Gazetesi’ni kınadı.
Demirci; 'Peygamber Efendimize Hakaret Edilemez'
00:55
Mısır'da 25 Ocak Devrimi'nin 4'üncü Yılı Mısırlı Gazeteciler Sendikası: "Ocak Devrimi yıl dönümü olaylarını takipte basın mensuplarına yönelik uygulamalar kabul edilemez"
Mısır'da 25 Ocak Devrimi'nin 4'üncü Yılı
20:11
Mısır'ın Gazeteciler Sendikası Önünde Protesto Gösterisi Düzenlendi Mısır'da 25 Ocak Devrimi'nin 4. yılında, devrim sırasında hayatını kaybedenlerin yakınlarından bazıları, başkent Kahire'deki Gazeteciler Sendikası önünde rejim aleyhinde gösteri düzenledi.
Mısır'ın Gazeteciler Sendikası Önünde Protesto Gösterisi Düzenlendi
19:53
Mısır'ın Gazeteciler Sendikası Önünde Protesto Gösterisi Düzenlendi (2) Mısır'da 25 Ocak Devrimi'nin 4. yılında, devrim sırasında hayatını kaybedenlerin yakınlarından bazıları, başkent Kahire'deki Gazeteciler Sendikası önünde rejim aleyhinde gösteri düzenledi.
Mısır'ın Gazeteciler Sendikası Önünde Protesto Gösterisi Düzenlendi (2)
17:14
Mahkumlar da Asgari Ücret İstiyor Alman hapishanelerinde yatan mahkumlar, bu ayın başından itibaren geçerli olan asgari ücret kanunundan yararlanamamaktan şikayetçi. Çalıştıkları işin karşılığı olarak günde ortalama 9 ila 15 Euro arasında para kazanan mahkumlar, bu durumu bir sömürü olarak değerlendiriyor.
16:29
Şırnak'ta Eğitim-Sen'den Basın Açıklaması Şırnak'ta Eğitim Sen Şubesince basın açıklaması düzenlendi.
16:14
İşçisi İçin Çalışan Sendika O İşyerinde Toplu Sözleşmeyi İmzalayabilecek' Aksiyon-İş Konfederasyon Başkanı Vedat Öztürk, büyük konfederasyon ve sendikaların ‘sus payı’ olarak istedikleri üye barajının İLO anlaşmasına göre yasal olmadığını dile getirdi.
İşçisi İçin Çalışan Sendika O İşyerinde Toplu Sözleşmeyi İmzalayabilecek'
15:11
Rennan Pekünlü Davasına Özel Panel Ege Üniversitesi’nde, öğrencilerin eğitim hakkını engellediği gerekçesiyle aldığı 2 yıl 1 aylık hapis cezasının infazı için 27 Kasım’da cezaevine giren emekli öğretim üyesi Rennan Pekünlü adına İzmir’de, Pekünlü Davası Paneli gerçekleştirildi.
Rennan Pekünlü Davasına Özel Panel
14:42
Goodyear Fabrikalarında Çalışan Taşeron İşçiler Kadroya Alındı Lastik- İş Sendikası'nın bir süre önce İzmit'teki Pirelli Lastik Fabrikası'nda gerçekleştirdiği ve olumlu sonuçlanan görüşmelerin ardından, Goodyear Lastik'in İzmit ve Adapazarı'ndaki fabrikalarında çalışan taşeron işçilerin tamamı da kadroya geçirildi.
Goodyear Fabrikalarında Çalışan Taşeron İşçiler Kadroya Alındı
12:46
Urla'da, Devrim ve Demokrasi Şehitlerini Anma Töreni Urla Belediyesi, Atatürkçü Düşünce Derneği Urla Şubesi, Cumhuriyet Kadınları Derneği ve Eğitim ve Bilim İş Görenleri Sendikası işbirliğiyle Devrim ve Demokrasi Şehitlerini Anma Töreni düzenlendi.
Urla'da, Devrim ve Demokrasi Şehitlerini Anma Töreni
12:24
Eğitimcilerden Rektöre Ziyaret Eğitim Bir-Sen Batman Şubesi yeni oluşturulan yönetim kadrosuyla Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdüsselam Uluçam'ı Batı Raman kampüsündeki makamında ziyaret etti.
Eğitimcilerden Rektöre Ziyaret
11:35
İzinsiz Gösterilerde Çocukların Kullanılmasına Tepki Siirt'teki izinsiz gösterilerde çocukların güvenlik güçlerine taş ve molotofkokteyli saldırıda bulunan grup içerisinde kullanılmasına kentteki bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri tepki gösterdi Tüm Eğitim Sen Genel Başkanı Aksu: "Çocukların okulda olması gerekirken sokaklarda ön saflarda eylem yapmaları.
10:36
Besni'de Eğitim-Sen 20. Yılını Kutladı Eğitim-Sen’in kuruluşunun 20. yıldönümü, Besni Şubesi tarafından düzenlenen programla kutlandı.
Besni'de Eğitim-Sen 20. Yılını Kutladı
08:00
İş Sağlığı Kurallarını İhlal Eden İşçi Kovulacak İş Sağlığı ve Güvenliği tasarısında yer alan maddeye göre iş güvenliği kurallarını 3 kez ihlal eden işçinin aldığı 3 uyarıdan sonra iş akti feshedilecek.
İş Sağlığı Kurallarını İhlal Eden İşçi Kovulacak
23:32
Hizmet-İş, 36. Yıl Dönümünü Kutladı Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş sendikasının 36. kuruluş yıl dönümü düzenlenen gala yemeğiyle kutlandı.
23:11
Hizmet-İş'in Kuruluşunun 36. Yılı (1) Hizmet-İş'in kuruluşunun 36. yılı- Hak-İş Genel Başkanı Arslan: "Sorumluluğumuz o kadar büyük ve anlamlı ki, bölgemizde, ülkemizde, küremizde mağdur, mazlum, muhtaç kim varsa bizden alacağı var" Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, "Sorumluluğumuz o kadar büyük ve anlamlı ki, bölgemizde, ülkemizde, küremizde mağdur, mazlum, muhtaç kim varsa bizden alacağı var" dedi.
Hizmet-İş'in Kuruluşunun 36. Yılı (1)
23:08
Hizmet-İş'in Kuruluşunun 36. Yılı (2) Hizmet-İş'in kuruluşunun 36. yılı- Hak-İş Genel Başkanı Arslan: "Sorumluluğumuz o kadar büyük ve anlamlı ki, bölgemizde, ülkemizde, küremizde mağdur, mazlum, muhtaç kim varsa bizden alacağı var" Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, "Sorumluluğumuz o kadar büyük ve anlamlı ki, bölgemizde, ülkemizde, küremizde mağdur, mazlum, muhtaç kim varsa bizden alacağı var" dedi.
Hizmet-İş'in Kuruluşunun 36. Yılı (2)
22:32
Hizmet-İş'in Kuruluşunun 36. Yılı Hak İş Genel Başkanı Arslan: "Sorumluluğumuz o kadar büyük ve anlamlı ki, bölgemizde, ülkemizde, küremizde mağdur, mazlum, muhtaç kim varsa bizden alacağı var"
20:16
Taşeron 300 Lastik İşçisine Kadro Müjdesi Kocaeli'nde taşeron 300 lastik işçisine kadro müjdesi- Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Karacan: - "Burada da mevcutta 300 arkadaşımız şu an bu sendikal yapının içine girecek" Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan, Goodyear'ın İzmit ve Adapazarı fabrikalarında çalışan toplam 300 taşeron işçinin kadroya alındığını bildirdi.
Taşeron 300 Lastik İşçisine Kadro Müjdesi
18:55
Kocaeli'nde Taşeron 300 Lastik İşçisine Kadro Müjdesi Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Karacan: "Burada da mevcutta 300 arkadaşımız şu an bu sendikal yapının içine girecek"
17:51
Antalya'da Güvenlik Görevlileri Yeniden Eylemde Antalya'da güvenlik görevlileri yeniden eylemde ANTALYA'da yılbaşı gecesi, Büyükşehir Belediyesi'nde işten çıkartılan 200 güvenlik görevlisinin bağlı olduğu Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası, yeniden eylem kararı aldı.
Antalya'da Güvenlik Görevlileri Yeniden Eylemde
17:10
İzmir Rennan Pekünlü Davası Üzerinden Laiklik ve İnsan Hakları Paneli Rennan Pekünlü davası üzerinden laiklik ve insan hakları paneli Rennan Pekünlü'ye hukukçu desteği İZMİR'de, türbanlı öğrencilerin eğitim hakkını engellediği gerekçesiyle aldığı 2 yıl 1 aylık hapis cezasının infazı için cezaevine giren emekli öğretim üyesi Rennan Pekünlü'ye, destek vermek amacıyla 'Laiklik ve insan hakları" paneli düzenlendi.
İzmir Rennan Pekünlü Davası Üzerinden Laiklik ve İnsan Hakları Paneli
16:34
Sendikaların Üye Sayıları Açıklandı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın 2015 Ocak ayı istatistiklerine göre, 12 milyon 180 bin 945 işçiden, 1 milyon 297 bin 464'ünün sendikaya üyeliği bulunuyor.
16:33
Antalya'da Güvenlik Görevlileri Yeniden Eylemde Antalya'da yılbaşı gecesi, Büyükşehir Belediyesinde işten çıkartılan 200 güvenlik görevlisinin bağlı olduğu Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası, eylem kararı aldı.
Antalya'da Güvenlik Görevlileri Yeniden Eylemde
16:12
İsrail'in Gazze'ye Yönelik İhlalleri İsrail askerleri, Filistinli balıkçılara ve Gazze sınırındaki tarım arazilerine ateş açtı.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.01.2015 00:31:38. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA SENDİKA HABERLERİ
[Hata Bildir]