SON DAKİKA SENDİKA HABERLERİ

Son Dakika Sendika Haberleri

 • 23:03Toç Bir-Sen Ağrı Şubesinden İftarTarım-Orman Çalışanları Birliği Sendikası (Toç Bir-Sen) Ağrı Şubesi, üyeleri için iftar programı gerçekleştirildi.
 • 21:10Fransa'da Grev ve ProtestolarFransa'da Grev ve ProtestolarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Eylemcilerden görüntü Gerginlik çıkması Polisten görüntü Fransa'da grev ve protestolar Fransa'da sendikalar, yeni çalışma yasa tasarısına karşı protesto gösterileri düzenledi Fransa'da hükümetin kanunlaştırmak istediği yeni çalışma yasa tasarısını protesto etmek için sendikaların çağrısıyla ülke genelinde grev ve protestolar düzenlendi.
 • 19:42Türkiye-İsrail İlişkilerinde Yeni Dönemİlkeli Eğitim ve Bilim Çalışanları Dayanışma Sendikası (Eğitim İlke-Sen) üyeleri, Türkiye ile İsrail arasında ilişkilerin normalleştirilmesine yönelik mutabakat imzalanmasını protesto etti.
 • 19:23Brexit Sonrası Ana Muhalefette Liderlik Mücadelesiİngiltere'de, AB'den ayrılık (Brexit) sonucu çıkan referandumun ardından parti içi muhalefetin hedefi haline gelen İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn, partili milletvekillerinden güven oyu alamadı.
 • 19:16Fransa'da Grev ve ProtestolarFransa'da hükümetin kanunlaştırmak istediği yeni çalışma yasa tasarısını protesto etmek için sendikaların çağrısıyla ülke genelinde grev ve protestolar düzenlendi.
 • 18:44Bursa'da Tartışma Yaratan Kitaba Suç DuyurusuBursa'da Tartışma Yaratan Kitaba Suç DuyurusuBursa'da tartışma yaratan kitaba suç duyurusuBURSA'da bir okulda dağıtılan ve içeriğinde, hayvanlarla ve ölülerle cinsel ilişkiye girilebileceğine ilişkin ifadelerin yer aldığını iddiasıyla tartışmalara neden olan kitapla ilgili Eğitim Sen üyeleri Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
 • 18:44Antalya Milletvekili Nazlıaka Kumluca'da İnceleme YaptıAntalya Milletvekili Nazlıaka Kumluca'da İnceleme YaptıMilletvekili Nazlıaka Kumluca'da inceleme yaptıANKARA Milletvekili Aylin Nazlıaka, Kumluca'da orman yangınlarının yaşandığı bölgede incelemede bulundu.
 • 17:03Bursa'da Tartışma Yaratan Kitaba Suç DuyurusuBursa'da Tartışma Yaratan Kitaba Suç DuyurusuBursa'da bir okulda dağıtılan ve içeriğinde, hayvanlarla ve ölülerle cinsel ilişkiye girilebileceğine ilişkin ifadelerin yer aldığını iddiasıyla tartışmalara neden olan kitapla ilgili Eğitim Sen üyeleri Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
 • 16:40Gmis, Maden Ocağının Özelleştirileceği İddiaları Üzerine Geniş Katılımlı Eylem PlanladıGmis, Maden Ocağının Özelleştirileceği İddiaları Üzerine Geniş Katılımlı Eylem PlanladıZonguldak’ın Kilimli ilçesinde bulunan Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessesesinin özelleştirileceği iddiaları üzerine harekete geçen Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) esnafları ziyaret etti.
 • 16:20Çorlu'dan Kısa KısaÇorlu Belediyesi tarafından yapılan "Alipaşa Parkı" hizmete girdi.
 • 15:59CHP Karabük Merkez İlçede Görev Dağılımı YapıldıCHP Karabük Merkez İlçe Başkanı Mehmet Durum, yönetim kurulunda görev dağılımını gerçekleştirdiklerini bildirdi.
 • 15:45Yaralı Özel Güvenlikçinin Hayati Riski SürüyorYaralı Özel Güvenlikçinin Hayati Riski SürüyorMalatya Devlet Hastanesi’nde özel güvenlik görevlilerinin saldırıya uğramasının ardından açıklama yapan Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Çağrıcı, “Biran önce meslektaşlarımız Özel Güvenlik Görevlilerine bakış açısını değiştirmesi için gerekli adımların atılmasının elzem olduğunu belirtiyoruz” dedi.
 • 14:46Tekirdağ'dan Kısa KısaSağlık ve Sosyal Hi·zmet Çalışanları Sendi·kası (MERKEZ SAĞLIK-SEN) Başkanı Ali Sökmen, beraberindekiler ile birlikte Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ı makamında ziyaret etti.
 • 14:46Sendikaların "Demokrasi Cephesi" ÇağrısıDevrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimarlar Odası Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipler Birliği (TTB) ortak basın açıklaması yaparak, muhalefeti oluşumu planlanan "Demokrasi Cephesi" adı altında bir araya gelmeye çağırdı.
 • 14:28Kahraman Saadet Öğretmen Konuştu, Türkiye Ağladı! Tacizci Müdür TutuklandıKahraman Saadet Öğretmen Konuştu, Türkiye Ağladı! Tacizci Müdür Tutuklandıİzmir'in Menderes ilçesinde ilkokul öğrencisi 6 kız çocuğuna yapılan tacizi ortaya çıkaran Saadet öğretmen konuştu, herkes ağladı. Canlı yayın sonrası müdürün tutuklandığı haberi geldi.
 • 12:30Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Yavuz Ünal İl Müftülüğünü Ziyaret EttiDiyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Ünal ve Diyanet İşleri Başkanlığı Sosyal Kültürel İçerikli Din Hizmetleri Daire Başkanı Abdurrahman Han, Şanlıurfa Müftülüğünü ziyaret ederek İl Müftüsü İhsan Açık’tan müftülük faaliyetleri hakkında bilgi aldı.
 • 12:13Konak ve Menderes'te Onlarca Kişiyi Buluşturan İftar ProgramlarıKonak ve Menderes'te Onlarca Kişiyi Buluşturan İftar Programlarıİzmir’in Konak ve Menderes ilçelerinde, onlarca kişi düzenlenen iftar programında hep birlikte orucunu açtı.
 • 12:13Genel Başkan Sedat Sevinç, Kütahya'da Grtc'nin İftar ve Sahur Programına KatıldıGenel Başkan Sedat Sevinç, Kütahya'da Grtc'nin İftar ve Sahur Programına KatıldıÖz-İş Sendikası Genel Başkanı Sedat Sevinç, Kütahya’da Küresel Araştırma Düşünce Merkezi’nin (GRTC) iftar yemeğine katıldı.
 • 11:55Bem-Bir-Sen, 110 Aileye Yardım DağıttıBem-Bir-Sen, 110 Aileye Yardım DağıttıBem-Bir-Sen Sendikası Batman Şubesi tarafından 110aileye gıda yardımı yapıldı.
 • 00:59Eğitim Alanını Düzenleyen Tasarı KomisyondaKalkınmada birinci derecede öncelikli yörelerde boş kadrolara sözleşmeli öğretmen istihdam edilecek, bu öğretmenler 3 yıl süreyle başka yere atanmayacak.
 • 23:37Brexit Sonrası Ana Muhalefette Liderlik Mücadelesiİngiltere'de, AB'den ayrılık (Brexit) sonucu çıkan referandumun ardından parti içi muhalefetin hedefi haline gelen İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn'e parlamento önünde toplanan binlerce kişi destek verdi.
 • 19:56TBMM Genel KuruluHDP'nin, kamu emekçilerinin sendikal hak ve özgürlüklerinin korunması ve güvence altına alınması için neler yapılması gerektiğinin araştırılması önergesinin gündeme alınması önerisi kabul edilmediHDP, Danışma Kurulunda oy birliği sağlanamaması nedeniyle önerisini Genel Kurula taşıdı.
 • 17:47Hürriyet, Eğitim İş Sendikalarını Ziyaret EttiHürriyet, Eğitim İş Sendikalarını Ziyaret EttiCHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Eğitim İş Kocaeli Sendikası’nı ziyaret etti.
 • 17:01Genel Maden İşçileri Sendikası Yönetim Kurulu AçıklamasıGenel Maden İşçileri Sendikası Yönetim Kurulu AçıklamasıGenel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genişletilmiş Başkanlar Kurulu GMİS Genel Merkezi’nde Genel Başkan Ahmet Demirci başkanlığında toplanarak Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun (TTK) özelleştirilme girişimlerini değerlendirdi.
 • 16:49Gmis Genişletilmiş Başkanlar Kurulu ToplantısıGenel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.
 • 16:27Anadolu Cam İş Yerinde Tis GörüşmeleriKristal İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Erdal Akyazı, Anadolu Cam iş yerinde 300 üyeyi ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde bugüne kadar bir anlaşma sağlanamadığını belirterek, "Grev heveslisi değiliz, ancak cam işçisinin haklarını almak için yasal ve meşru her yola başvurmak bizim ödevimizdir" dedi.
 • 16:24Türk Eğitim-sen Malatya Şube Başkanı Ekrem Şenol;Türk Eğitim-sen Malatya Şube Başkanı Ekrem Şenol;Sen Malatya Şube Başkanı Ekrem Şenol, bazı okul müdürlerinin öğretmenlerin performanslarını tarafsız bir şekilde değerlendirmediğini ileri sürerek sendika olarak performans değerlendirmelerinin iptal edilmesi için mahkemeye başvurduklarını söyledi.
 • 16:16Cam İşçisi Greve DoğruCam İşçisi Greve DoğruKristal İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Erdal Akyazı, Eskişehir Anadolu Cam İşyerinde devam eden 300 işçiyi ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi(TİS)görüşmeleri ve grev süreci ile gelişmeleri değerlendirdi.
 • 15:49Kılıçdaroğlu, Tarım Orman-İş Sendikası Üyeleriyle GörüştüKılıçdaroğlu, Tarım Orman-İş Sendikası Üyeleriyle GörüştüKılıçdaroğlu, Tarım Orman-İş Sendikası üyeleriyle görüştüCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tarım Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Şükrü Durmuş ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.
 • 13:50Cumartesi Nöbetlerine Gitmeyen Doktora Verilen Ceza Yargıdan DöndüErzurum Horasan ilçesinde aile hekimi olarak görev yapan doktora, 25 Temmuz 2015 ve 29 Ağustos 2015 tarihlerinde cumartesi nöbetlerine gitmediği için 20 ceza ihtar puanı verildi.
 • 13:35AB'de Hangi Britanyalının İşi Tehlikede?AB'de Hangi Britanyalının İşi Tehlikede?Britanya AB'den ayrıldıktan sonra AB'de çalışan Britanyalıların durumu ne olacak?
 • 13:04Öz Orman İş Sendikası Üyeleri Anamur'da BuluştuHak-İş Konferedasyonuna bağlı Öz Orman İş Sendikası yöneticileri, Anamur ve Bozyazı'daki üyeleriyle bir araya geldi.
 • 10:39Öz Sağlık İş Sendikası Kayseri'de Üyeleriyle BuluştuÖz Sağlık İş Sendikası Kayseri'de Üyeleriyle BuluştuÖz Sağlık İş Sendikası Genel Başkanlığının Kayseri de düzenlediği bilgilendirme toplantısı Kayseri Kamu Hastaneleri Birliği konferans salonun da gerçekleştirildi.
 • 10:12Meksika'da Kaybolan ÖğrencilerMEXICO Meksika'da on binlerce kişi, ülkenin güneyindeki Guerrero eyaletinde 2014 yılında kaybolan 43 öğrenci için gösteri düzenledi.
 • 10:10Haftanın Tarihine BakışTBMM'de 19 Nisan 1926 tarihinde kabul edilen Kabotaj Kanunu 1 Temmuz'da yürürlüğe girdi.
 • 08:53Koop-iş Sendikası Basın Mensuplarıyla İftarda Bir Araya GeldiKoop-iş Sendikası Basın Mensuplarıyla İftarda Bir Araya GeldiKoop-İş Sendikası Kars İl Temsilciliği, kentte görev yapan basın mensuplarıyla iftar programında bir araya geldi.
 • 02:12Bakan Soylu, Orucunu Lastik İşçileriyle AçtıBakan Soylu, Orucunu Lastik İşçileriyle AçtıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kartepe'deki Pirelli lastik fabrikasında düzenlenen iftar programından görüntüler Çalışma ve Sosyal Güvelik Bakanı Süleyman Soylu'nun konuşması - "780 bin kilometrekareden bir tek çakıl taşı koparmaya kimsenin gücü yetmeyecektir, kimsenin takati yetmeyecektir, kimsenin aklından bundan sonra böyle birşey geçmeyecektir" "Kimse sahip çıkmazsa dili ne olursa olsun, milliyeti ne olursa olsun, rengi ne olursa olsun herkes bilmelidir ki Anadolu'dan bir şefkat eli ve merhamet eli uzayacaktır" Çalışma ve Sosyal Güvelik Bakanı Süleyman Soylu, "780 bin kilometrekareden bir tek çakıl taşı koparmaya kimsenin gücü yetmeyecektir, kimsenin takati yetmeyecektir, kimsenin aklından bundan sonra böyle birşey geçmeyecektir.
 • 23:35Bakan Soylu, Orucunu Lastik İşçileriyle AçtıÇalışma ve Sosyal Güvelik Bakanı Süleyman Soylu, "780 bin kilometrekareden bir tek çakıl taşı koparmaya kimsenin gücü yetmeyecektir, kimsenin takati yetmeyecektir, kimsenin aklından bundan sonra böyle birşey geçmeyecektir.
 • 18:05Şanlıurfa'dan Kısa KısaSiverekli iş adamı Kerim Karaaslan, yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla ilçedeki 200 ihtiyaç sahibi vatandaşa giyim yardımında bulundu.
 • 15:04Belediye İle Şoförler AnlaştıBelediye İle Şoförler AnlaştıDiyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı eylem yapan 500 belediye otobüs şoförüyle anlaşmaya vardı.
 • 14:24Prof. Dr. Mazhar Bağlı Neü Rektör Adaylığını AçıkladıProf. Dr. Mazhar Bağlı Neü Rektör Adaylığını AçıkladıNEVŞEHİR(İHA)Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde 26 Temmuz tarihinde yapılacak olan rektörlük seçimlerinde Prof. Dr. Mazhar Bağlı aday olduğunu düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı.
 • 13:53Eskişehir Hacı Bektaş Veli Derneğinden 'Sivas' AçıklamasıEskişehir Hacı Bektaş Veli Derneğinden 'Sivas' AçıklamasıEskişehir Hacı Bektaş Veli Derneği Başkanı Kamer Ali Durur, Sivas olaylarıyla ilgili 2 Temmuz Cumartesi günü anma programı gerçekleştireceklerini söyledi.
 • 13:52110 Aileye Yardım Çeki Dağıtıldı110 Aileye Yardım Çeki DağıtıldıBatman'da, Bem-Bir-Sen tarafından, 110 yetim dul ve muhtaç aileye, market alışverişlerinde para yerine geçen yardım çeki dağıtıldı.
 • 13:16İsrail Gazze'deki Avlanma Menzilini 6 Mile Çektiİsrail yönetiminin bu sabah itibarıyla Gazze Şeridi'nde, balıkçıların avlanma menzilini 9 milden 6 mile indirdiği belirtildi.
 • 12:25Eğitim Sen'den Sürgünlere TepkiEğitim Sen'den Sürgünlere TepkiEğitim Sen Batman Şubesi, son dönemlerde üyelerine yönelik soruşturma ve sürgünlere tepki gösterdi.
 • 10:28Aydın Sime-sen İl Teşkilatı İftarda Bir Araya GeldiAydın Sime-sen İl Teşkilatı İftarda Bir Araya GeldiSivil Memurlar Sendikası (SİME-SEN) Aydın İl Başkanlığı üyeleri iftar programında biraraya geldi.
 • 17:33İzmir CHP'li Yüksel'den Erdoğan'a Tepkiİzmir CHP'li Yüksel'den Erdoğan'a TepkiCHP'li Yüksel'den Erdoğan'a tepkiCHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında, iftar yemeğinde söylediği "Teröristler kadar bizler gururlu olmazsak, onurlu olmazsak bu ülkede büyük bir kırılma olur" sözleri nedeniyle suç ve suçluyu övme gerekçesiyle suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.
 • 17:20Kbü ile Bem-Bir-Sen Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandıKarabük Üniversitesi (KBÜ) ile Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) arasında lisansüstü eğitim alanında iş birliği için protokol imzalandığı bildirildi.
 • 15:41CHP İzmir İl Başkanı Yüksel'den Erdoğan'a TepkiCHP İzmir İl Başkanı Yüksel'den Erdoğan'a TepkiChp İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında, iftar yemeğinde söylediği "Teröristler kadar bizler gururlu olmazsak, onurlu olmazsak bu ülkede büyük bir kırılma olur" sözleri nedeniyle suç ve suçluyu övme gerekçesiyle suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.
 • 14:35Tutuklanan Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenilerine DestekTutuklanan Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenilerine DestekHaber-Kamera Ümit TÜRK İstanbul DHAİnsan Hakları Derneği ve Türkiye İnsan Hakları Vakfı, Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışma amaçlı katıldıkları nöbetçi genel yayın yönetmenliği kampanyası sonrası terör örgütü propagandası yapmak iddiasıyla tutuklanan TİHV Başkanı Şebnem Korur Fincancı, gazeteci-yazar Ahmet Nesin ve gazeteci Erol Önder için Galatasaray Meydanı'nda basın açıklaması yaptı.