SON DAKİKA SENDİKA HABERLERİ

Son Dakika Sendika Haberleri

 • 01:28 Yemen'de Alıkonulan Gazeteciler Yemen'de Husiler tarafından alıkonulan 10 gazetecinin yakınları, gazetecilerin akıbetleri konusunda çok büyük endişe duyduklarını belirtti.
 • 17:44 Bem-bir-sen Geleneksel Basın Pikniği Bem-bir-sen Geleneksel Basın Pikniği Belediye ve Özel İdare Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) tarafından organize edilen geleneksel basın pikniğinde basın mensupları bir araya geldi.
 • 17:16 Fransa'da Grev ve Protesto Fransa'da, yeni çalışma yasası protestoları kapsamında yaşanan akaryakıt sıkıntısı devam ederken hükümetten sevindirici haber geldi.
 • 17:08 Samsun'da Görevi Başında Öldürülen Doktor Anıldı Samsun'da Görevi Başında Öldürülen Doktor Anıldı Samsun’da bir yıl önce hastanede görevi başında öldürülen Opr. Dr. Kamil Furtun’u anma ve sağlıkta şiddeti protesto yürüyüşü düzenlendi.
 • 17:00 Eğitim Bir-Sen ve Arap Eğitim Birliği Sendikaları Arasında Eğitim ve İş Birliği Anlaşması Eğitim Bir-Sen ve Arap Eğitim Birliği Sendikaları Arasında Eğitim ve İş Birliği Anlaşması GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Protokol öncesi plaket takdimi Ürdün eğitimciler ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan genel görüntüler Protokol imzalanması Fotoğraf çekimi Ali Yalçın'ın açıklaması Eğitim Bir-Sen Başkanlar Kurulu toplantısı Ürdün'de yapılan toplantı kapsamında, Eğitim Bir-Sen ile Arap Eğitim Birliği, Bahreyn, Kuveyt, Lübnan ve Ürdün eğitimciler sendikaları arasında eğitim ve iş birliği anlaşmaları imzalandı Eğitim Bir-Sen ile Arap Eğitim Birliği, Bahreyn, Kuveyt, Lübnan ve Ürdün eğitimciler sendikaları arasında eğitim ve iş birliği anlaşmaları imzalandı.
 • 16:39 Eğitim Bir-Sen Başkanlar Kurulu Ürdün'de Toplandı - Akabe Eğitim Bir-Sen Başkanlar Kurulu Ürdün'de Toplandı - Akabe GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Salondan detay -Katılımcılardan detay -Yalçın'ın konuşması Eğitim Bir-Sen Başkanlar Kurulu Ürdün'de toplandı Genel Başkan Yalçın: "Mezhepçilikten, ırkçılıktan, terör fitnesinden kurtulmak istiyorsak, medeniyet havzamızın tarihi birikimini, inanç kudretini idrake dönüştürecek bir eğitim hamlesini, eğitimciler buluşmasını, sendikacılar kucaklaşmasını sağlamak, sağlam bir zemin ve iradeyle başarmak zorundayız" "Bölgemizde yaşanan çatışmalarda, insana ve insanlığa dönük ihlallerde sitemimizi BM'ye, AB'ye ve NATO'ya yapmak durumunda kalıyoruz.
 • 15:46 Katalonya'da Bağımsızlık Yanlısı Girişimler İspanya'nın doğusundaki Katalonya özerk yönetimindeki bağımsızlık yanlısı siyasi ve sivil gruplar, bu zamana kadar yaptıkları girişimlerin İspanyol hükümetinin itirazları sonrasında Anayasa Mahkemesince iptal edilmesine karşı gösteri düzenledi.
 • 14:33 Eğitim Bir-Sen Başkanlar Kurulu Toplantısı Eğitim Bir-Sen ile Arap Eğitim Birliği, Bahreyn, Kuveyt, Lübnan ve Ürdün eğitimciler sendikaları arasında eğitim ve iş birliği anlaşmaları imzalandı.
 • 14:12 Konut-Sen'den Aa'ya Plaket Konut Görevlileri Sendikası (Konut-Sen) tarafından Anadolu Ajansı'na (AA) plaket verildi.
 • 13:22 Eğitim Bir-Sen Başkanlar Kurulu Ürdün'de Toplandı Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Mezhepçilikten, ırkçılıktan, terör fitnesinden kurtulmak istiyorsak, medeniyet havzamızın tarihi birikimini, inanç kudretini idrake dönüştürecek bir eğitim hamlesini, eğitimciler buluşmasını, sendikacılar kucaklaşmasını sağlamak, sağlam bir zemin ve iradeyle başarmak zorundayız" dedi.
 • 13:18 Kayseri İç Anadolu Kadın Buluşması Programı Kayseri İç Anadolu Kadın Buluşması Programı İlki Nevşehir’de gerçekleşen Eğitim Bir Sen İç Anadolu Kadın Buluşması Programının ikincisine Kayseri ev sahipliği yaptı.
 • 11:48 Eğitim-bir Sen 33. Başkanlar Kurulu Toplantısı Ürdün'de Yapıldı Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye’de vesayet sistemini ifşa ettiklerini, tasfiyesini büyük oranda tamamladıklarını ifade ederek, “Ya küresel vesayet. Yerel vesayetin bitmesi yetmiyor.
 • 09:26 Cihan Haber Ajansı Gündemi -Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yenikapı Miting Alanı'nda düzenlenecek olan İstanbul'un Fethi'nin 563. Yıldönümü Kutlama Programı'na katılacak.
 • 03:32 İzmir - Kesk'ten Laik Eğitim ve Yaşam Mitingi İzmir - Kesk'ten Laik Eğitim ve Yaşam Mitingi Kesk'ten laik eğitim ve yaşam mitingiKESK'in düzenlediği "Laik eğitim, laik yaşam, güvenceli iş" mitingi İzmir Gündoğdu Meydanı'nda yapıldı.
 • 22:58 Fransa'da Akaryakıt Krizinde Henüz 'Çözüm Yok' Fransa'da Akaryakıt Krizinde Henüz 'Çözüm Yok' Fransa'da hükümetin çalışma yasasında uygulanacak reform tasarısına tepki olarak baş gösteren grevlerle başlayan akaryakıt krizi halen çözülmüş değil. Başbakan Manuel Valls, ülkede ulaşıma darbe vuran eylemlere rağmen reformların hayata geçirilmesi için çalışılacağını, eylemlerin daha fazla büyümeyeceğini öngördüğünü söyledi.
 • 21:04 Fransa'da Grev ve Protesto Dalgası Fransa'da, yeni çalışma yasa tasarısını protestolar kapsamında bloke edilen petrol depolarının biri hariç hepsi ulaşıma açıldı.
 • 19:54 Adana'da 'Laik Eğitim, Laik Yaşam' Mitingi Adana'da 'Laik Eğitim, Laik Yaşam' Mitingi Adana'da 'Laik Eğitim, Laik Yaşam' mitingiKESK Adana Şubeleri Dönem Sözcüsü Ahmet Karagöz, "Dinselleştirme politikaları, her türlü sömürüye, zulme, talana ve yalana kalkan haline getirilmiştir" dedi.
 • 19:37 Laik Eğitim ve Laik Yaşam Laik Eğitim ve Laik Yaşam" Mitingi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Yürüyüş yapan insanlar Miting alanına toplanan insanlar KESK Hukuk Sekreteri Fatma Çetintaş'ın konuşması Halay çeken insanlar Samsun'da "Laik Eğitim ve Laik Yaşam" mitingi Samsun'da, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) öncülüğünde bir araya gelen grup, "Laik Eğitim ve Laik Yaşam" mitingi düzenledi.
 • 19:24 Maden İşçisi, Çalıştığı Maden Ocağında Evlendi Maden İşçisi, Çalıştığı Maden Ocağında Evlendi Zonguldak’ta 28 yıllık maden işçisi Hüseyin Kolçak, çalıştığı maden ocağında Yasemin Çakıcı ile nikahını kıyarak dünyaevine girdi.
 • 19:24 Bakırköy'de Bakırköy'de "Laiklik" ve "İş Güvencesi" Mitingi Haber-Kamera: Enver ALAS- İSTANBUL / DHAKamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK)'nun çağrısıyla bir araya gelen çeşitli sendika ve sivil toplum örgütlerinin üyeleri ile bazı siyasi partilere ait grupların katılımıyla Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda 'laiklik' ve 'iş güvencesi' talebiyle bir miting yapıldı.
 • 19:21 Hanefi Avcı, Cemaati ve Devlet Güvenliğini Tehdit Eden Örgütleri Anlattı Hanefi Avcı, Cemaati ve Devlet Güvenliğini Tehdit Eden Örgütleri Anlattı Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, herkesin inandığı değerlere göre devlet yapılanması istediğini ve halkın menfaatlerini kendi düşünce yapılarına göre doğru gördüklerini söyledi.
 • 19:18 Adana'da 'Laik Eğitim, Laik Yaşam' Mitingi Adana'da 'Laik Eğitim, Laik Yaşam' Mitingi Kesk Adana Şubeleri Dönem Sözcüsü Ahmet Karagöz, "Dinselleştirme politikaları, her türlü sömürüye, zulme, talana ve yalana kalkan haline getirilmiştir" dedi.
 • 19:12 İzmir'de "Laik Eğitim, Laik Yaşam" Mitingi Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonunca (KESK) İzmir'de "Laik Eğitim, Laik Yaşam" mitingi düzenlendi.
 • 18:44 İstanbul'da "Laik Eğitim, Laik Yaşam" Mitingi İstanbul'da, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) öncülüğünde bir araya gelen grup, "Laik Eğitim, Laik Yaşam" mitingi düzenlendi.
 • 18:19 Laik Eğitim Laik Yaşam Laik Eğitim Laik Yaşam" Mitingi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kolej Meydanında güvenlik birimlerinin vatandaşları araması Grupların Kolej Meydanına yürüyüşü Kolej meydanında toplanan siyasi parti ve STK üyeleri KESK'ten "Laik Eğitim, Laik Yaşam" mitingi Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonunca (KESK) Ankara'da "Laik Eğitim, Laik Yaşam" mitingi düzenlendi.
 • 18:09 Tunus'ta Emeklilik Yaşının Yükseltilmesi Çalışmaları Protesto Edildi Tunus hükümetinin emeklilik yaşının 60'tan 65'e yükseltilmesi yönündeki çalışmaları Tunus İşçi Genel Sendikaları (UGTT) tarafından protesto edildi.
 • 17:33 Teç-Sen Üyeleri Yemekte Buluştu Teç-Sen Üyeleri Yemekte Buluştu Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ-SEN) Ağrı Şubesi üyeleri yemekte buluştu.
 • 17:29 Kesk'ten "Laik Eğitim, Laik Yaşam" Mitingi Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonunca (KESK) Ankara'da "Laik Eğitim, Laik Yaşam" mitingi düzenlendi.
 • 17:27 Zonguldak'ta Maden İşçilerinin Eylemi 10'uncu Gününe Girdi Zonguldak'ta Maden İşçilerinin Eylemi 10'uncu Gününe Girdi Zonguldak'ta maden işçilerinin eylemi 10'uncu gününe girdiOcak ağzındaki göçük giderildiZONGULDAK'ta 4 aylık maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle maden işçilerinin başlattığı ocaktan çıkmama eylemi ve açlık grevi 10'uncu gününde 19 işçiyle devam ediyor.
 • 17:23 Samsun'da "Laik Eğitim ve Laik Yaşam" Mitingi Samsun'da, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) öncülüğünde bir araya gelen grup, "Laik Eğitim ve Laik Yaşam" mitingi düzenledi.
 • 17:04 Fransız Polisinden Sert Müdahale Fransız Polisinden Sert Müdahale Görüntülerde, bir polis memurunun, yanından geçen bir kadını boğazından sert şekilde ittiği görülüyor.
 • 17:03 Antalya - Kesk, Miting Yasağını Protesto Etti Antalya - Kesk, Miting Yasağını Protesto Etti Kesk, miting yasağını protesto ettiKAMU Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), yarın düzenleyeceğini duyurduğu 'Antalya Bölge Mitingi'ne valiliğin izin vermemesini protesto etti.
 • 16:14 Zonguldak'ta Maden İşçilerinin Eylemi 10'uncu Gününe Girdi Zonguldak'ta Maden İşçilerinin Eylemi 10'uncu Gününe Girdi Zonguldak'ta 4 aylık ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle maden işçilerinin başlattığı ocaktan çıkmama eylemi ve açlık grevi, 10'uncu gününde 19 işçiyle devam ediyor.
 • 16:00 Kesk'ten Kesk'ten "Laik, Demokratik, Bilimsel ve Parasız Eğitim" Eylemi KESK Şubeler Platformu “Laik, Demokratik, Bilimsel ve Parasız Eğitim” adı altında eylem düzenledi.
 • 15:45 Kesk Kesk "Laik Yaşam, Laik Eğitim" Mitingi KESK Eğitim Örgütlenme ve Basın Sekreteri İlhan Yiğit, “Laiklik aynı zamanda bilimsel eğitimin de ön koşuludur” dedi.
 • 15:24 Samsun Mhp?li Başdanışman Yurdakul: Sağlıkta Şiddete Uğrayanların Oranı Yüzde 70?dir Samsun Mhp?li Başdanışman Yurdakul: Sağlıkta Şiddete Uğrayanların Oranı Yüzde 70?dir MHP'li Başdanışman Yurdakul: Sağlıkta şiddete uğrayanların oranı yüzde 70'dirMHP Genel Başkan Başdanışmanı ve Antalya Milletvekili Prof.Dr. Ahmet Selim Yurdakul, "2014-2015 yılları arasında resmi rakamlara göre 20 bin 156 sağlık çalışanı şiddete uğradı.
 • 14:43 Ülkücü İşçiler Ülkücü Şehidin Mezarını Yaptırıp Andılar Ülkücü İşçiler Ülkücü Şehidin Mezarını Yaptırıp Andılar Ülkücü İşçiler Derneği Kozan İlçe Başkanlığı, ülkücü şehit Hasan Elaldı’nın mezarını yaptırıp mezarının başında anma programı düzenlediler.
 • 14:29 Sime-sen Üyeleri, Maaş Bordrolarını Yaktı Sivil Memurlar Sendikası (SİME-SEN) Malatya Başkanı Ali Özdeşer ile sendika üyeleri maaşlarıyla ilgili sorunları protesto etmek amacıyla bordrolarını yaktıSİME-SEN Malatya Başkanı Ali Özdeşer, SİME-SEN üyeleri ve Askeri İşyerlerinde Görevli Kamu Çalışanları Sendikası(ASİM-SEN) üyeleri ile birlikte Malatya Vergi Dairesi önünde maaş zamlarına ilişkin basın açıklaması yaptı.
 • 14:05 İskenderun TSK'nın Sivil Memurları Bordro Yaktı İskenderun TSK'nın Sivil Memurları Bordro Yaktı TSK'nın sivil memurları bordro yaktıHATAY'ın İskenderun İlçesi'nde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) çeşitli birimlerinde çalışan sivil memurlar, TSK Yan Ödeme Kararnamesi'nde görmezden gelindiklerini ileri sürerek bordrolarını yaktı.
 • 12:54 Kütahya'da Ödüllü Kitap Okuma Yarışması Kütahya'da Ödüllü Kitap Okuma Yarışması Kütahya Belediyesi ve Eğitim-Bir Sen Kütahya Şubesi’nin işbirliği ile bu yıl ikincisi düzenlenen ’orta okullar ve liseler arası zihnen ve bedenen sağlıklı nesiller için kitap okuma’ yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu.
 • 12:52 Bangladeş'te İdam Edilen Motiur Rahman Nizami'nin Oğlu Türkiye'de Bangladeş’te idam edilen Bangladeş Cemaati İslami Partisi Lideri Motiur Rahman Nizami’nin oğlu Nazib Momen, İstanbul’da düzenlen ‘Uluslararası Müslüman Topluluklar Birliği Kongresi’ne katıldı.
 • 10:54 Türkav Sakarya Şubesi'nin Yeni Başkanı Osman Aydın Oldu Türkav Sakarya Şubesi'nin Yeni Başkanı Osman Aydın Oldu Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Sakarya Şubesi’nin 7. Olağan Kongresi geniş katılımla gerçekleşti.
 • 10:41 Tes-der Cumhurbaşkanı ve Başbakan'a Verilmek Üzere İhale Yasası ile İlgili Rapor Hazırladı Tes-der Cumhurbaşkanı ve Başbakan'a Verilmek Üzere İhale Yasası ile İlgili Rapor Hazırladı Temizlik ve Sosyal Hizmet İşverenler Derneği (TES-DER) Başkanı Mehmet Veysi Araç ve Genel Sekreter Sulhaddin Kaya, Cumhurbaşkanı ve Başbakan’a verilmek üzere ihale yasası ile ilgili bir rapor hazırladı.
 • 10:21 Sivil Memurlar Bordro Yaktı Sivil Memurlar Bordro Yaktı Sivil Memurlar Sendikası SİME-SEN Türk Silahlı Kuvvetler ve Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan sivil memurlara zam kararnamesinin Maliye ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına takılmasını tepki göstererek Muğla Vergi Dairesi Başkanlığı önünde bordro yaktı.
 • 09:49 Fransa'da 'Haftasonu E-mail Kontrol Edilmesine' Destek Yağıyor Fransa'da 'Haftasonu E-mail Kontrol Edilmesine' Destek Yağıyor "Çevrimdışı kalma hakkının", özel hayata saygı gereğince, 300'den fazla çalışanı olan şirketlerde zorunlu hale getirilmesi öngörülen bir düzenleme olduğu ifade edildi.
 • 03:54 Fransa'da Çalışana Fransa'da Çalışana "Mesai Saati Dışında Şirketle İletişimi Kesme" Hakkı Fransa'da tartışmalara ve protestolara neden olan iş kanunu reformundaki 'çalışanın izin günlerinde kurumla iletişimini kesme hakkı' maddesi, her kesimden destek görüyor.
 • 20:24 TSK'da Çalışan Sivil Memurlar Bordrolarını Yaktı TSK'da Çalışan Sivil Memurlar Bordrolarını Yaktı Eskişehir'de Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) çeşitli birimlerinde çalışan sivil memurlar, yan ödeme kararnamesinde görmezden gelinmelerine tepki göstererek bordrolarını yaktı.
 • 19:55 Maden İşçilerinin Yerin Altındaki Açlık Grevi 10'uncu Gününde Maden İşçilerinin Yerin Altındaki Açlık Grevi 10'uncu Gününde Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde şirketlerine kayyum atandıktan sonra maaşlarını alamayan madencilerin başlattığı açlık grevi 10 gündür sürüyor.
 • 09:19 'Kiralık İşçi'ye Kıdem Tazminatı Yok 'Kiralık İşçi'ye Kıdem Tazminatı Yok Kiralık işçi düzenlemesiyle yılın belli dönemlerinde işçi alınabileceği için kıdem tazminatı alınması çok zor. Çünkü işçiler en fazla 8 ay çalışabilecek. Kıdem hakkı için 1 yıl gerekli.
 • 06:49 Sıbyan Mektebi'ne Suç Duyurusu Sıbyan Mektebi'ne Suç Duyurusu Merkezi Ankara Sincan'da olan, 3-6 yaş arası çocuklara harem-selamlık sınıflarda dini eğitim veren "Sıbyan Mektebi" hakkında Eğitim-İş suç duyurusunda bulundu.