15:1800
SON DAKİKA SENDİKA HABERLERİ

Son Dakika Sendika Haberleri

  Stem Zirvesi

  Stem Zirvesi

  TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Argat: "Türkiye artık teknolojiyi sadece ithal eden, kullanan sınıfında değil, hedefleri gereği teknolojiyi üreten, bilgiyi üreten ve katma değerli üretim süreçlerine dayalı ürünlere sahip ülke durumuna gelmek zorunda" (Bugün 13:53)

   

  İlaçta Ar-Ge Atılımı İçin Paydaşlar Buluşuyor

  "İlaçta Ar Ge: Kamu Üniversite Sanayi İşbirliğinin Önemi" toplantısına dünyadan ve Türkiye genelinden uzmanlar katılacak İEİS Yönetim Kurulu Üyesi Sözeri: "İlaç sanayisinde sıçrama yapmak için Ar Ge'de sıçrama yapmak şarttır" (Bugün 13:50)

   

  Türk Diyanet Vakıf-Sen'den Yetkili Sendikaya Çağrı

  Türk Diyanet Vakıf Sen, 75 bin üyesi bulunan Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı din görevlilerinin haklarının korunması için yetkili sendikaya çağrıda bulundu. (Bugün 13:38)

   

  Stem Zirvesi

  TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Dinçer: "Teknoloji ithal ederek, cari açık problemini sürekli yaşayarak, orta gelir tuzağına takılı kalarak 21. yüzyılın rekabet koşullarında ayakta kalmamız mümkün değil" (Bugün 13:04)

   

  Stem Zirvesi

  Stem Zirvesi

  Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer, "Teknoloji ithal ederek, cari açık problemini sürekli yaşayarak, orta gelir tuzağına takılı kalarak 21. yüzyılın rekabet koşullarında ayakta kalmamız mümkün değil" dedi. (Bugün 12:07)

   

  Gazze'de Hükümet Çalışanları Greve Gitti

  Gazze'de Hükümet Çalışanları Greve Gitti

  Gazze'de, Mayıs ayından bu yana maaşlarını düzenli alamayan hükümet çalışanları greve gitti. (Bugün 10:59)

   

  Buenos Aires'te Kobani Protestosu Yapıldı

  Buenos Aires'te Kobani Protestosu Yapıldı

  Başkent Buenos Aires'te, Türkiye'nin Kobani tutumunu protesto eden Arjantinli, Türk ve Kürtlerden oluşan 150 kişi Türkiye Büyükelçiliği'ne doğru yürüyüşe geçti. (Bugün 10:49)

   

  İsrail'in Filistinli Balıkçıları Gözaltına Alması

  İsrail'in Filistinli Balıkçıları Gözaltına Alması

  İsrail askerleri, 5 Filistinli balıkçıyı gözaltına aldı. (Bugün 10:20)

   

  Kop-İş Sendikası Genel Merkezi Eğitim Semineri Düzenledi

  Kop-İş Sendikası Genel Merkezi Eğitim Semineri Düzenledi

  Koop İş Sendikası Genel Merkezinin düzenlediği, Koop-İş’e bağlı Türkiye genelindeki şube temsilcilerinin katıldığı, eğitim semineri toplantısı 15-19 Ekim 2014 Antalya’da yapıldı. (Bugün 10:03)

   

  Kobani'lilerle İlgili Sağlık Raporu Açıklandı

  Kobani'lilerle İlgili Sağlık Raporu Açıklandı

  SES Batman Şube başkanı Mustafa Yurtsever, çatışmalardan kaçarak Türkiye sınırındaki kamplara ve köylere yerleşen Kobane'liler ile ilgili değerlendirme raporunu açıkladı. (Bugün 09:05)

   

  'Memurlara Yüzde 12 Ek Zam Verilmelidir'

  "Memurlara Yüzde 12 Ek Zam Verilmelidir"

  Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen İstanbul İl Başkanı Yrd.Doç.Dr. M. Hanefi Bostan, yaptığı yazılı açıklamada memurlara en az yüzde 12 ek zam verilmesini gerektiğini kaydetti. (Dün 23:29)

   

  Danimarka'da İş Yerinde Cinsel Tacize Rekor Tazminat

  Danimarka'da belediyeye bağlı şirkette park görevlisi olarak çalışan kadına uzun süre maruz kaldığı ve depresyona neden olan cinsel taciz nedeniyle rekor tazminat ödendi. (Dün 21:28)

   

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında Bilgilendirme Toplantısı

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında Bilgilendirme Toplantısı

  Başbakan Davutoğlu: (1) "Şu an itibarıyla bakıldığında, yılda net 55 milyar dolar civarında enerji ithalatına ihtiyaç hissediyoruz" "Üçüncü (nükleer) santrali yeterli insan unsuru yetiştikten sonra 2018 2019'dan itibaren yüzde 100 milli bir şekilde yapma konusunda gerekli çalışmaları başlatma talimatı. (Dün 21:27)

   

  Başbakan Ahmet Davutoğlu Açıklaması

  Başbakan Ahmet Davutoğlu Açıklaması

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Kobani’deki durumu dengeleyebilmek veya Kobani’deki durumu en azından zararlarını minimize edebilmek için bazı unsurların Kobani’ye geçişi konusunda da insani ve lojistik amaçlı söylüyorum görüşmeler sürüyor. (Dün 21:15)

   

  Merkel Sendikaları Yasayla Dizginlemek İstiyor

  CDU, Alman Demiryolları tren sürücülerinin ve Lufthansa pilotlarının grevleri çerçevesinde sendikaları toplu pazarlığa zorlayacak yasa çıkarılmasını istedi. (Dün 20:06)

   

  Birleşik Metal-İş Sözleşmelerinde Uyuşmazlık Kapıda

  Birleşik Metal-İş Sözleşmelerinde Uyuşmazlık Kapıda

  Birleşik Metal-İş Sendikası Bursa Şubesi Başkanı Ayhan Ekinci, 150 bin civarında işçiyi ve ailelerini ilgilendiren metal iş kolundaki toplu iş sözleşmesinde 60 günlük müzakere aşamasının sonuna yaklaşıldığını, işçi temsilcileriyle 4. görüşmenin 6 Kasım’da yapılacağını ve büyük ihtimalle uyuşmazlığa gidileceğini açıkladı. (Dün 19:04)

   

  Eğitim-İş: Öğretmenlerin Zorunlu Rotasyonuna İzin Vermeyeceğiz

  Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir, Mili Eğitim Bakanlığı(MEB) Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği taslağında yer alan zorunlu rotasyona izin vermeyeceklerini söyledi. (Dün 18:03)

   

  İnci ve Dişli'den Arslan'a Ziyaret

  İnci ve Dişli'den Arslan'a Ziyaret

  Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli ile birlikte Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan’ı ziyaret etti. (Dün 17:14)

   

  Uzun Mesafe Uçuşları da Etkilendi

  Uzun Mesafe Uçuşları da Etkilendi

  Alman Havayolları Lufthansa pilotlarının başlattığı grevin kapsamına uzun mesafe uçuşları da alındı. (Dün 16:57)

   

  Hak-İş Genişletilmiş Başkanlar Kurulu

  Kurul toplantısında, Kıbrıs, Ortadoğu'daki gelişmeler, Kobani bahanesiyle ortaya çıkan sokak olayları, çözüm süreci, iş sağlığı ve güvenliği, ilerleme raporu, orta vadeli program ve torba yasa gibi konular ele alındı. (Dün 16:51)

   

  CHP'den Müsiad'a Ziyaret

  CHP'den Müsiad'a Ziyaret

  CHP Genel Başkan Yardımcıları Faik Öztrak, Enis Berberoğlu ve beraberindeki partililer, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’ni (MÜSİAD) ziyaret etti. (Dün 16:36)

   

  Torba Kanun' Hükümlerinin Uygulanmadığı İddiası

  Torba Kanun" Hükümlerinin Uygulanmadığı İddiası

  GMİS Genel Başkanı Alabaş: "TTK'da yer altında çalışanların gündeliklerini 75 lira 60 kuruştan hesaplaması gerekirken madencilerin yine eski ücretlerinden yevmiyeleri tahakkuk ettirildi" (Dün 16:34)

   

 

  Koncuk'tan Muğla ve Milas Atamalarında Torpil Yapılıyor İddiası

  Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Muğla ve Milas atamalarında torpil yapıldığını ileri sürdü. (Dün 16:02)

   

  Lufthansa Grevi İkinci Gününde

  Lufthansa'nın mahkemeye yaptığı müracaat reddedildi. (Dün 15:46)

   

  Memur-Sen'den Büyük Hata: Memura Aylık 240 Lira Zarar

  Memur-Sen'den Büyük Hata: Memura Aylık 240 Lira Zarar

  Türkiye Kamu-Sen, yetkili federasyon olan Memur-Sen'in hatası nedeniyle maaşlardan her ay 240 lira eksik olduğunu ve memura %12 ek zam yapılması gerektiğini açıkladı. (Dün 15:13)

   

  İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim' Semineri

  İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim" Semineri

  Adana'da "İş sağlığı ve güvenliği eğitim" semineri- Türk-İş Genel Başkanı Atalay: "Terör gündeme geldiği zaman çalışma hayatının, ülkenin sorunları ikinci, üçüncü plana dün de itildi bugün de itilmeye devam ediyor"- "200 kaplumbağa öldüğü zaman dünya ayağa kalkar maalesef Suriye'de 200 bine yakın insan ölüyor kimsenin kılı kıpırdamıyor"ADANA (AA) - Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, "Terör gündeme geldiği zaman çalışma hayatının, ülkenin sorunları ikinci, üçüncü plana dün de itildi bugün de (Dün 15:08)

   

  Emekli Olan Doktor, Aylık Gelirinin Yüzde 75'ini Kaybediyor

  Türkiye'de doktorlar, emekli olduklarında aylık gelirinin yüzde 75'ini kaybediyor. (Dün 13:48)

   

  Madenciye Asgari Ücret Şoku

  Madenciye Asgari Ücret Şoku

  Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Eyüp Alabaş, Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda çalışan madencilere Torba Yasa ile gelen iki asgari ücret uygulamasının uygulanmadığını ifade etti. (Dün 13:41)

   

  Madenciden Ttk'ya Alacak Davası

  Madenciden Ttk'ya Alacak Davası

  Genel maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Eyüp Alabaş, Türkiye Taşkömürü Kurumu'nun (TTK), Torba Yasa'da yer alan maden işçisine en az 2 asgari ücret kadar ücret uygulamasını yerine getirmeyerek 3 bin 600 işçiye eksik ödeme yaptığını söyledi. (Dün 13:31)

   

  Türk-İş Genel Başkanı: Terör Gündeme Gelince İşçi Sorunları Unutuluyor

  Türk-İş Genel Başkanı: Terör Gündeme Gelince İşçi Sorunları Unutuluyor

  Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Genel Başkanı Ergün Atalay, Türkiye'de terör gündeme geldiği zaman işçi sorunlarının ikinci plana itildiğini, bunun bedelini orta ve dar gelirlilerin ödediğini söyledi. (Dün 13:15)

   

  Hükümetin Çıkardığı Torba Yasa'yı İlk İhlal Eden Kamu Kurumu Oldu'

  Hükümetin Çıkardığı Torba Yasa'yı İlk İhlal Eden Kamu Kurumu Oldu'

  Hükümetin çıkardığı Torba Yasa’yı ilk ihlal edenin kamu kurumu olduğu belirtildi. (Dün 13:09)

   

  Umut Kıyısı Filmi

  Umut Kıyısı Filmi

  Umut Kıyısı filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tüm bilgileri. Umut Kıyısı filminin oynadığı sinemalar ve seanslar. (Dün 12:58)

   

  Cumhuriyet Koşusu İçin Başvuru Süresi Doluyor

  Cumhuriyet Koşusu İçin Başvuru Süresi Doluyor

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 25 Ekim Cumartesi günü ikincisini düzenleyeceği Cumhuriyet Koşusu için başvuru süresi 23 Ekim Perşembe günü doluyor. (Dün 12:57)

   

  Başkan Kocamaz: Mersin'i Güzel Günler Bekliyor

  Başkan Kocamaz: Mersin'i Güzel Günler Bekliyor

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin'i güzel günlerin beklediğini belirtti. (Dün 12:56)

   

  CHP'den TÜSİAD'a Ziyaret

  CHP'den TÜSİAD'a Ziyaret

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Enis Berberoğlu ve beraberindeki partililer, Türk Sanayici ve İşadamları Derneğini ziyaret etti. (Dün 12:56)

   

  İspanya'da Öğrenciler 72 Saatlik 'Grevde'

  İspanya'da Öğrenciler 72 Saatlik "Grevde"

  İspanya'da yürürlüğe giren yeni eğitim yasasını protesto eden öğrencilerin 72 saatlik derslere girmeme eylemi başladı. (Dün 12:46)

   

  Adana'da 'İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim' Semineri

  Adana'da "İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim" Semineri

  Türk İş Genel Başkanı Atalay: "Terör gündeme geldiği zaman çalışma hayatının, ülkenin sorunları ikinci, üçüncü plana dün de itildi bugün de itilmeye devam ediyor" "200 kaplumbağa öldüğü zaman dünya ayağa kalkar maalesef Suriye'de 200 bine yakın insan ölüyor kimsenin kılı kıpırdamıyor" (Dün 12:23)

   

  Cumhuriyet Koşusu İçin Başvuru Süresi Doluyor

  Cumhuriyet Koşusu İçin Başvuru Süresi Doluyor

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin 25 Ekim günü ikincisini düzenleyeceği Cumhuriyet Koşusu için başvuru süresi 23 Ekim Perşembe günü doluyor. (Dün 11:50)

   

  Tüsiad'ın "Stem Zirvesi" Yarın Yapılacak

  Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) tarafından düzenlenen "STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics/Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) Zirvesi" yarın İstanbul'da gerçekleştirilecek. (Dün 11:07)

   

  Almanya'da Pilotların Grevi 166 Bin Kişiyi Mağdur Etti

  Almanya'da Pilotların Grevi 166 Bin Kişiyi Mağdur Etti

  Alman Pilotlar Sendikası Cockpit tarafından ülke genelinde başlatılan 35 saatlik genel grev, Almanya'da hava ulaşımını felç etti. (Dün 10:29)

   

  "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" Projesi

  "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" Projesi bu eğitim döneminde de Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen ortaklığında kaldığı yerden devam ediyor. (Dün 10:27)

   

  Bayburt Sağlık - Sen 2. Olağan Genel Kurulunu Yaptı

  Bayburt Sağlık - Sen 2. Olağan Genel Kurulunu Yaptı

  Sağlık-Sen Bayburt Şubesi 2. Olağan Genel Kurulunu Bayburt Üniversitesi Konuk Evinde yoğun bir katılımla gerçekleştirdi. (Dün 09:44)

   

  'Üretici İçin Bir Tehdit Ama Bizim İçin Bir Fırsattır'

  "Üretici İçin Bir Tehdit Ama Bizim İçin Bir Fırsattır"

  Bakan Yıldız, "Yerin altındayken savaş gerekçesi, yerin üstündeyken de barış gerekçesi haline gelen ham petrol ve doğalgaz şu anda bu noktalara geriledi." dedi. (Dün 00:13)

   

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Açıklaması

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Açıklaması

  "Yerin altındayken savaş gerekçesi, yerin üstündeyken de barış gerekçesi haline gelen ham petrol ve doğalgaz şu anda bu noktalara geriledi" "Üretici için bir tehdit ama bizim gibi tüketici ülkeler için de bu bir fırsattır" "Biz maden kanunuyla alakalı suyun kendi mecrasında akmasını teminen, Başbakan ve Cumhurbaşkanımızla da konuştuk, bir kanun tasarımız vardı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Bakan Yıldız: İnsanlar Okuduğu Kadar Üretkenleşiyor

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, okuma hakkında TÜİK’ten alınan verileri değerlendirdi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Lufthansa Pilotları Grevde

  Lufthansa Pilotları Grevde

  Lufthansa pilotları grevdeAlman havayolu şirketi Lufthansa'da pilotlar greve başladı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Hıristiyan Demokratlar Reform İçin Db ve Ig Metall'in Kapısını Çalacak

  Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) Genel Sekreteri Peter Tauber, partisinin modernleştirme, gençleştirme ve göçmenlere açma çalışmalarına Alman Demir Yolları Deutsche Bahn ve IG Metall sendikasının kapısını çalarak başlayacak. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.10.2014 15:18:20. #1.13#