12:0000
SON DAKİKA SENDİKA HABERLERİ

Son Dakika Sendika Haberleri

  Aktif Eğitim-Sen Şırnak Temsilciliği'nden Öğretmenlerin Nöbet Tutmasına Tepki

  Aktif Eğitim-Sen Şırnak Temsilciliği'nden Öğretmenlerin Nöbet Tutmasına Tepki

  Aktif Eğitimciler Sendikası (Aktif Eğitim-Sen) Şırnak İl Temsilcisi Sadık Fırat, okullarda öğretmenlerin nöbet tutmalarına tepki göstererek "Öğretmenler nöbet görevlerinde meslekî ve eğitsel rehberlik yapmalı, okul güvenliği gibi angarya işlerden sorumlu olmamalıdır. (Bugün 11:00)

   

  Çiğli'nin CHP'li Başkanına Ak Partili Adaydan Tepki!

  Çiğli'nin CHP'li Başkanına Ak Partili Adaydan Tepki!

  AK Parti Çiğli Eski İlçe Başkanı ve Belediye Başkan adayı Adnan Yılmaz, son günlerde Çiğli Belediyesi'nde yaşananlara tepki göstererek 'İnsan ne yaparsa kendine yapar, ama yerel de kamuoyundaki algıya göre suçlu hep AK Parti'dir' diyenlere Hz.Ali bir sözünü hatırlattı, "Görmek istemeyen göze ışık ne yapsın? (Bugün 10:58)

   

  Demokratik Kongo Cumhuriyetinde Tren Kazası: 50 Ölü

  Demokratik Kongo Cumhuriyetinin güneydoğusunda meydana gelen tren kazasında ilk belirlemelere göre 50 kişi hayatını kaybetti. (Bugün 10:30)

   

 

  Disk-Gıda-İş Sendikasın'dan 23 Nisan Eylemi

  Disk-Gıda-İş Sendikasın'dan 23 Nisan Eylemi

  Kayseri Meydanı’nda Disk-Gıda-İş Sendikası’ndan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramın’da eylem.Kayseri Meydanı’nda düzenlenen eylemde Disk-Gıda-İş adına konuşan Yakup Aslandoğan “Yarınlara güvenle bakamama durumu içerisinde, biz de DİSK’e bağlı Gıda-İş Sendikası olarak Kayseri’nin ve Türkiye’nin önemli markalarından olan Köytür’de 105 işçinin 101’ni Disk Gıda İş Sendikası’na üye yapmış bulunuyoruz. (Dün 17:05)

   

  İşçi Çocuklarından 23 Nisan Eylemi

  Kayseri'de Disk-Gıda İş'in düzenlediği etkinlikte babalarının sendikalı olmasını ve hak ettikleri ücretlerin ödenmesini isteyen minikler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı babaları için eylem yaparak kutladı. (Dün 16:58)

   

  TBMM Genel Kurulu, Özel Gündemle Toplandı (7)

  Buldan : HERKESİN, ÇOCUKLARA EŞİT VE ÖZGÜR BİR DÜNYA YARATMANIN KOŞULLARINI YARATMAK İÇİN HAREKETE GEÇMESİ GEREKİR Barış ve Demokrasi Partisi Grup Başkanvekili Pervin Buldan, "Bugün 23 Nisan 1920'de çoğulcu bir anlayışla, büyük bir coşku ve umutla kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisinin 94'üncü yılını geride bırakıyoruz. (Dün 16:35)

   

  Burkay: Hükümetin Tavrı 1 Mayıs'ta Olaylar Çıkmasını Kışkırtıyor

  Hak ve Özgürlükler Partisi (Hak-Par) Genel Başkanı Kemal Burkay, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın Taksim Meydanı’nda kutlanmasına engel olmanın hiçbir haklı gerekçesi olmadığını söyledi. (Dün 16:34)

   

  TBMM'nin 94. Kuruluş Yıldönümü Genel Kurul Özel Oturumu

  BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, çocuklara eşit ve özgür bir dünya yaratmanın koşullarını oluşturmak için derhal harekete geçilmesi gerekliliğini savunurken, HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü ise, bugünün TBMM’sinin 1920-22’nin TBMM’sinin aynasına baktığında yürütme karşısında ne kadar büyük güç yitimine uğradığını dehşetle göreceğini söyledi. (Dün 16:18)

   

  Genel Başkan Yurdakul'dan Başkan Kargı'ya Ziyaret

  Genel Başkan Yurdakul'dan Başkan Kargı'ya Ziyaret

  Belediye-İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul, hedeflerinin çalışanları demokratik, yasal haklarına kavuşturmak olduğunu belirterek, “Çalışanlar mutlaka örgütlenmesi gerekir.” dedi. (Dün 16:12)

   

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

  Çeşitli sivil toplum kuruluşu, meslek örgütü, sendika ve girişim üyesi bir grup, çocukların hak ihlalleri yaşadığı gerekçesiyle Beyoğlu'nda eylem yaptı. (Dün 15:58)

   

  Gazeteci Nizamettin Bedir Anılacak

  Geçtiğimiz yıl yitirdiğimiz Narlıdere Belediye basın danışmanı, gazeteci Nizamettin Bedir, ölümünün birinci yılında dostları ve meslektaşları ile birlikte Narlıdere’de düzenlenen etkinlikler ile anılacak. (Dün 14:44)

   

  İşsizlik Sigortası ve Dask'te 190 Milyon TL'lik Kayıp TBMM'de

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, İşsizlik Sigortası Fonu (İSF) ve Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) mevduatlarının üç kamu bankasında tutulması zorunluluğu getirilerek toplamda yıllık 190 milyon TL kamu zararına yol açılmasını TBMM gündemine getirdi. (Dün 14:30)

   

  Ürdün'de Basın Özgürlüğü

  Ürdün Gazeteciler Sendikası, ülkede basın özgürlüğünün azaldığını iddia etti. (Dün 14:17)

   

  Polislere 1 Mayıs Öncesi Toma Eğitimi

  Polislere 1 Mayıs Öncesi Toma Eğitimi

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) kullanacak polis memurlarını eğitime aldı. (Dün 14:16)

   

  Öz Ağaç-İş Sendikası'ndan Üyelerine Konya Gezisi

  Öz Ağaç-İş Sendikası'ndan Üyelerine Konya Gezisi

  Şanlıurfa, Adıyaman, Gaziantep’e gezi düzenleyen Öz Ağaç İş Sendikası Kayseri 2 Nolu Şubesi tarafından organize edilen etkinlikler hız kesmeden devam ediyor. (Dün 13:57)

   

  'Çocukluğum Ve Öğrenciliğim Tren Garlarında Geçti'

  "Çocukluğum Ve Öğrenciliğim Tren Garlarında Geçti"

  Şair Nurullah Genç ve Batmanlı Şair Behcet Yani, Eski Kültür Müdürlüğü' nde şiir severlerle buluştular. (Dün 13:22)

   

  Hdp : 1 Mayıs'ta Taksim'de Olacağız

  Hdp : 1 Mayıs'ta Taksim'de Olacağız

  Halkların Demokratik Partisi (HDP) bileşenleri, düzenledikleri basın toplantısı ile 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü Taksim Meydanı'nda kutlayacaklarını belirtti. (Dün 13:08)

   

  Kent Konseyleri Birliği'nden 81 başkana uyarı

  Kent Konseyleri Birliği'nden 81 başkana uyarı

  Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanı Sabri Dişli, 81 belediye başkanına, kent konseylerinin biran önce kurulması yönünde çağrı yapıldı (Dün 12:50)

   

  HDP: 1 Mayıs'ta Taksim'de Olacağız

  HDP bileşenleri, düzenledikleri basın toplantısı ile 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü Taksim Meydanı'nda kutlayacaklarını açıkladı. (Dün 12:28)

   

  Darende Belediyesi'nde Toplu Sözleşme İmzalandı

  Darende Belediyesi'nde Toplu Sözleşme İmzalandı

  Malatya’nın Darende İlçesi Belediyesi Memur Sen'e bağlı Bem-Bir-Sen ile sosyal denge tazminatı sözleşmesi imzaladı. (Dün 12:16)

   

  Eylem Yapan Eğitim- Sen, PTT Kapalı Olunca Bakanlığa Dilekçeyi Gönderemedi

  Kayseri'de Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'na (KESK) bağlı Eğitim-Sen üyelerinin yaptıkları eylem, PTT'nin mesaisine takıldı. (Dün 11:42)

   

  Erzurum'da Ülkücü Camia Yasta: Mehmet Karagöz Vefat Etti

  Ülkü Ocakları eski başkanlarından, Türk Sağlık Sen Erzurum Üniversite Şube Başkanı Mehmet Karagöz (43), sabah saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti. (Dün 11:41)

   

  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne Doğru

  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne Doğru

  KOBİDER Başkanı Özgenç: "1 Mayıs'ın Taksim'de kutlanmasındaki ısrarın arkasındaki esas gaye başka. 1 Mayıs'ın Taksim'de kutlanmak istenmesi, halkın hakkını gasp etmek demektir. (Dün 11:30)

   

  Gündoğdu: 'Paralel Yapıların Karşısındayız'

  Gündoğdu: "Paralel Yapıların Karşısındayız"

  Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, "Taksim dayatmasıyla ikinci Gezi denemesi yapılıyor" dedi. (Dün 10:53)

   

  İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

  İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası'nın Olağan Genel Kurul Toplantısı, 16 Nisan 2014 tarihinde gerçekleştirildi. (Dün 10:17)

   

  Siirt'te Sendikalar 1 Mayıs'a Hazırlanıyor

  Siirt'te Sendikalar 1 Mayıs'a Hazırlanıyor

  Belediye İş Sendikası Başkanı Halit Akınay, "1 Mayıs'ta Taksim'in emekçilere açılması lazım" dedi. (Dün 10:14)

   

Manşet Haberleri