SON DAKİKA SİİRT HABERLERİ

Son Dakika Siirt Haberleri

 • 15:07Velilerden Okul Baskınına Tepki: Bu Eğitim Yuvaları HepimizinVelilerden Okul Baskınına Tepki: Bu Eğitim Yuvaları HepimizinSiirt’te faaliyet gösteren 3 eğitim kurumuna 8 resmi kurum tarafından polis eşliğinde baskın yapılmasına veliler tepki gösterdi.
 • 12:45Siirt'te 3 Eğitim Kurumuna Polis Eşliğinde BaskınSiirt'te 3 Eğitim Kurumuna Polis Eşliğinde BaskınSiirt’te 3 eğitim kurumuna polis eşliğinde baskın yapıldı.
 • 12:10Siirt'te Cemaate Yakın Okul ve Dershaneye Polis BaskınıSiirt'te Cemaate Yakın Okul ve Dershaneye Polis BaskınıSiirt'te Cemaate yakın okul ve dershaneye polis baskını Siirt'te, Gülen Cemaati'ne yakınlığı ile bilinen iki özel okul ile bir dershaneye sabah saatlerinde polis tarafından baskın düzenledi.
 • 11:33Siirt'te Cemaate Yakın Okul ve Dershaneye Polis BaskınıSiirt'te Cemaate Yakın Okul ve Dershaneye Polis BaskınıSiirt'te, Gülen Cemaati'ne yakınlığı ile bilinen iki özel okul ile bir dershaneye sabah saatlerinde polis tarafından baskın düzenledi.
 • 10:25Siirt'te Paralel Yapının Okul ve Dershanesine Polis BaskınıSiirt'te Paralel Yapının Okul ve Dershanesine Polis BaskınıSiirt Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen idari soruşturma kapsamında paralel yapıya ait okul ve dershaneye baskın düzenlendi.
 • 16:17Siirt'te Gözaltına Alınan 10 Kişiden 3'ü TutuklandıSiirt'te, yürütülen bir soruşturma kapsamında Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) il binası ile İnsan Hakları Derneği (İHD) Siirt Şubesi'nde yapılan arama sonrası gözaltına alınan ve Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorguları tamamlandıktan sonra Adliye'ye sevk edilen 10 kişiden 3'ü tutuklandı.
 • 15:58Siirt'te 10 Yer Özel Güvenlik Bölgesi İlan EdildiSiirt Valiliği, merkeze bağlı ve Eruh ile Pervari ilçelerindeki 10 bölgeyi 'Özel Güvenlik Bölgesi' ilan edilerek, 6-20 Ekim tarihleri arasında vatandaşların girişini yasakladı.
 • 15:48Genelkurmaydan Önemli Yurt İçi OlaylarGenelkurmay Başkanlığından, Siirt İl Jandarma Komutanlığına saldıran 2 teröristin etkisiz hale getirildiği, bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık eden şüphelinin yakalandığı bildirildi.
 • 15:29Siir'te Gözaltına Alınan 10 Kişiden 3'ü TutuklandıSiir'te Gözaltına Alınan 10 Kişiden 3'ü TutuklandıSiirt’te düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan ve aralarında DBP ile İHD yöneticilerinin de bulunduğu 10 kişiden 3’ü tutuklandı.
 • 15:28Siirt'te Bazı Bölgeler Özel Güvenlik Bölgesi İlan EdildiSiirt’te bazı bölgeler, 6-20 Ekim tarihleri arasında “Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edildi.
 • 22:22Siirt'te Siirt'te "Namazla Diriliş" KonferansıKonferansa katılanların görüntüsü- Kuran-ı Kerim'in okunması- Ensar Vakfı Siirt Şube Başkanı Necmettin Çiçek'in konuşması- İlahiyatçı Yazar Ahmet Bulut'un konuşması- İlahiyatçı Yazar Ahmet Bulut'a tiftik battaniyesi verilmesi- İlahiyatçı Yazar Ahmet Bulut'un kitaplarını imzalaması Siirt'te "Namazla Diriliş" konferansı- Ensar Vakfı Siirt Şubesi tarafından "Namazla diriliş" adlı konferans düzenlendi.
 • 20:47Siirt'te Terör Örgütü OperasyonuSiirt'te Terör Örgütü OperasyonuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hastane önünden genel ve detay görüntüler- Vali Tutulmaz'ın hastaneye gelişi Siirt'te terör örgütü operasyonu- Siirt'te eylem hazırlığındaki 2 terörist etkisiz hale getirildi, biri ise yaralı yakalandı Siirt'te eylem hazırlığında bulunan 2 terörist etkisiz hale getirildi, biri ise yaralı olarak yakalandı.
 • 19:45Siirt'te Çatışma: 2 Terörist Öldü, 1 Terörist YakalandıSiirt merkeze bağlı Köprübaşı Köyü yakınlarında bugün akşam saatlerinde güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada 2 PKK terörist öldü, 1 terörist yakalandı.
 • 19:23Siirt'te Çıkan Çatışmada 2 PKK'lı Öldürüldü, 1'i Sağ Ele GeçirildiSiirt'te Çıkan Çatışmada 2 PKK'lı Öldürüldü, 1'i Sağ Ele GeçirildiSiirt merkeze bağlı Köprübaşı köyü kırsalında eylem hazırlığındaki terör örgütüyle çıkan çatışmada 2 terörist öldürüldü, 1 terörist sağ ele geçirildi.
 • 13:17Siirt'te Gözaltına Alınan 8 Kişi Adliyeye ÇıkarıldıSiirt'te Gözaltına Alınan 8 Kişi Adliyeye ÇıkarıldıSiirt'te, yürütülen bir soruşturma kapsamında Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) il binası ile İnsan Hakları Derneği (İHD) Siirt Şubesi'nde yapılan arama sonrası gözaltına alınan ve emniyetteki sorguları tamalanan 8 kişi, Adliye'ye sevk edildi.
 • 12:04Siirt'te Gözaltına Alınan 10 Kişi Adli Makamlara Sevk EdildiSiirt'te Gözaltına Alınan 10 Kişi Adli Makamlara Sevk EdildiSiirt’te yürütülen soruşturma kapsamında, iki gün önce gözaltına alınan ve DBP, HDP ile İHD yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 10 kişi, emniyetteki ifadelerinin ardından adli makamlara sevk edildi.
 • 16:59Siirt'te Terör Örgütüne Ait Mühimmat Ele GeçirildiSiirt'te Terör Örgütüne Ait Mühimmat Ele GeçirildiSiirt’in Pervari ilçesi Köprüçay ve Palamutlu köyleri arasındaki ormanlık alandaki çalılıkta gizlenmiş vaziyette örgüte ait çok sayıda mühimmat ele geçirildi.
 • 15:45İhd: Gözaltındaki Şube Başkanı ve Beraberindekiler Serbest Bırakılsınİhd: Gözaltındaki Şube Başkanı ve Beraberindekiler Serbest Bırakılsınİnsan Hakları Derneği (İHD) Hakkari Şubesi Başkanı İsmail Akbulut, 30 Eylül 2015 günü gözaltına alınan Siirt şube başkanı Zana Aksu ve beraberindekilerin serbest bırakılmasını istedi.
 • 15:27Siirt'te PKK'ya Ait Mühimmat ve Malzemeler Ele GeçirildiSiirt'te PKK'ya Ait Mühimmat ve Malzemeler Ele GeçirildiSiirt'te, jandarma ekiplerinin Pervari İlçesi kırsalında yaptığı arama ve tarama çalışmalarında, örgüte ait mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.
 • 14:58İnşaat İşçisi 12. Kattan Düşerek Hayatını KaybettiSiirt’te çalıştığı inşaatın 12’nci katından düşen inşaat işçisi, hayatını kaybetti.
 • 13:45Siirt'te Dbp ve İHD'ye Operasyon: 8 Gözaltı (2)Valilik AÇIKLAMASI Siirt Valiliği, sabah saatlerinde DBP ve İHD Siirt Şubesi'ne düzenlenen eş zamanlı operasyon ile ilgili yaptığı yazılı açıklama yaptı.
 • 13:45Siirt'te Dbp ve İHD Yöneticilerine Terör BaskınıSiirt'te Dbp ve İHD Yöneticilerine Terör BaskınıSiirt’te yürütülen soruşturma kapsamında, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) il binası ile İnsan Hakları Derneği (İHD) Siirt Şubesi’ne binasında arama yapıldı.
 • 11:44Siirt'te Dbp ve İHD'ye Operasyon 8 Gözaltı -2Siirt'te Dbp ve İHD'ye Operasyon 8 Gözaltı -2Siirt'te DBP ve İHD'ye operasyon: 8 gözaltı Siirt'te, yürütülen bir soruşturma kapsamında polisler, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) il binası ile İnsan Hakları Derneği (İHD) Siirt Şubesi'ne binasınada arama yaptı.
 • 09:28Siirt'te Dernek ve Parti Yöneticilerine Eş Zamanlı Operasyon: 8 GözaltıSiirt'te Dernek ve Parti Yöneticilerine Eş Zamanlı Operasyon: 8 GözaltıSiirt'te polis, HDP, DBP, İHD ve MEYA-DER'lilere eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda, 8 kişi gözaltına alındı.
 • 22:53Şehir Hastanesi Temel Atma TöreniŞehir Hastanesi Temel Atma TöreniMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı konuşması.- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu konuşması.- Açılışın gerçekleştirilmesi. Eskişehir Şehir Hastanesi Temel Atma Töreni- Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: "Bu ay yıldızlı bayrak, Eskişehir'de ne kadar nazlı, ne kadar saygın dalgalanıyorsa Hakkari'de de Siirt'te de Şırnak'ta da öyle dalgalanacak.
 • 17:25Okullarda İlk Ders Zili Çaldı - Diyarbakır/mardin/Okullarda İlk Ders Zili Çaldı - Diyarbakır/mardin/GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ.- DİYARBAKIR- Okul bahçesinden genel görüntü- Okula gelen çocuklardan detay- Velilerin çocukları okula getirmesi- Genel görüntü ve detaylar- MARDİN- Okulda sıra olan çocuklardan genel görüntü- Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması- Okul içinden detaylar- Vali Koçak'ın açıklamaları- BATMAN- Okul önünden genel görüntü- Okula başlayan öğrenci ile röportaj- Vali Vekili Ertuğ Şevket Aksoy'un okula girişi- Vali Vekili Ertuğ Şevket Aksoy'un konuşması- Çocukların birbirlerine çiçek vermeleri Diyarbakır, Batman, Bingöl, Mardin, Siirt ve Şırnak'ta ilk ders zili çaldı.
 • 16:12Okullarda İlk Ders Zili Çaldı - Diyarbakır/hakkari/muş/Okullarda İlk Ders Zili Çaldı - Diyarbakır/hakkari/muş/GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Diyarbakır'daki okullardan detay görüntüler, - Hakkari'de açılan okullardan detaylar, boş kalan okullar, - Muş'tan açılan okullardan detay görüntüler, - Siirt'ten açılan okullardan detay görüntüler, - Diyarbakırİlde yeni eğitim öğretim dönemi Yenişehir İlkokulunda düzenlenen törenle başladı.
 • 14:40Siirt'te Eylem Hazırlığındaki Terörist YakalandıSiirt’in Kurtalan ilçesinde eylem hazırlığındaki bir terörist mühimmatıyla birlikte yakalandı.
 • 13:15Siirt'te Bomba Monte Edilmiş Motosiklet Ele Geçti (2)Siirt'te 1 UZMAN ÇAVUŞ YARALANDI Siirt Valiliği, Baykan İlçesi kırsalında PKK'lılarla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1 uzman çavuşun bacağından yaralandığını açıkladı.
 • 10:03Siirt'te Bomba Monte Edilmiş Motosiklet Ele GeçtiSiirt'in Kurtalan İlçesi'ne bağlı Beykent Beldesi'nde jandarmanın şüphe üzerine durdurmak istediği motosikletin arkasında oturan kişi atlayıp yaya olarak kaçarken, sürücü ve motosiklet yakalandı.
 • 23:28Komando Taburuna Sızmaya Çalışan Terörist YakalandıKomando Taburuna Sızmaya Çalışan Terörist YakalandıSiirt Kurtalan'da komando taburuna sızmaya çalışan 1 terörist yakalandı. Yakalanan PKK'lının üzerinden tuzaklanmış patlayıcı düzeneği çıktı.
 • 15:54Siirt'te 1 Kişinin Ölümüyle Sonuçlanan Kavgaya Karışan 2 Kişi Gözaltına AlındıSiirt'te 1 Kişinin Ölümüyle Sonuçlanan Kavgaya Karışan 2 Kişi Gözaltına AlındıSiirt’in Baykan ilçesinde Kurban Bayramı’nın ikinci günü, bir kişinin ölümüyle sonuçlanan bıçaklı kavgaya karıştığı tespit edilen 2 kişi gözaltına alındı.
 • 13:28Yol Güvenliği Sağlayan Askere Saldırı: 1 YaralıYol Güvenliği Sağlayan Askere Saldırı: 1 YaralıTeröristler, Baykan-Bitlis kara yolunda yol güvenliğini sağlayan güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlarla saldırdı.
 • 09:55Milletvekili Genel Seçimine DoğruTürkiye, 26'ıncı dönem parlamentosunun yeni üyelerini belirlemek üzere 1 Kasım'da sandık başına gidiyor.
 • 09:35Pkk, Siirt'te Beton Santralini Patlayıcılarla Tahrip EttiSiirt'in Pervari İlçesi'nde özel bir firmaya ait beton santralini basan bir grup PKK'lı terörist, özel güvenlik görevlisini etkisiz hale getirdikten sonra patlayıcılar ile santrali tahrik etti.
 • 23:33Pervari'de Beton Santraline Terör BaskınıSiirt’in Pervari ilçesinde bir grup terörist, Beğendik beldesi karayolu üzerindeki bir beton santraline patlayıcıyla saldırıda bulundu.
 • 19:52Orman YangınıOrman YangınıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ormanlık alanın yanması- Yangını söndürme çalışmaları- İtfaiye ekiplerinin görüntüsü- Tesis işletmecisi Abdülbaki Kezer'in konuşması Siirt'te orman yangını Siirt'te mesire alanı olarak kullanılan ormanlık alanda çıkan yangın söndürüldü.
 • 18:59Siirt'te Mesire Alanında YangınSiirt'te Mesire Alanında YangınSiirt şehir merkezine 10 kilometre uzaklıktaki Başur mesire alanında çıkan orman yangınında 100 dönümlük ağaçlık alan küle döndü.
 • 16:34Siirt'te Trafik Kazası: 1 ÖlüSiirt'te Trafik Kazası: 1 ÖlüSiirt’in Eruh ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti.
 • 13:56Teröristler İçme Suyu Tesisini Ateşe VerdilerTeröristler İçme Suyu Tesisini Ateşe VerdilerSiirt'in Kurtalan ilçesinde bir grup terörist içme suyu tesisini ateşe verdi.
 • 10:55Özbey Ailesi İkinci Bayramlarını da Annesiz GeçiriyorÖzbey Ailesi İkinci Bayramlarını da Annesiz GeçiriyorSiirt’te 6 yıl önce yaşanan tartışma esnasında kocasını bıçaklayarak yaralayan Kadriye Özbey’in 2 aydır cezaevinde olması aile fertlerini perişan etti.
 • 09:45İzmir Karşıyaka Olaylı Maçın Ardından İzmir'e Döndüİzmir Karşıyaka Olaylı Maçın Ardından İzmir'e DöndüKarşıyaka olaylı maçın ardından İzmir'e döndü ZİRAAT Türkiye Kupası'nda Siirt'in Kurtalan İlçesi'nde, Kurtalanspor ile oynanan maçın 87'nci dakikasında çıkan olaylar nedeniyle maçı hakem tarafından tatil edilen Karşıyaka İzmir'e döndü.
 • 02:01Karşıyaka Olaylı Maçın Ardından İzmir'e DöndüKarşıyaka Olaylı Maçın Ardından İzmir'e DöndüZiraat Türkiye Kupası'nda Siirt'in Kurtalan İlçesi'nde, Kurtalanspor ile oynanan maçın 87'nci dakikasında çıkan olaylar nedeniyle maçı hakem tarafından tatil edilen Karşıyaka İzmir'e döndü.
 • 21:53Siirt'te Terör SaldırısıSiirt'te Terör SaldırısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Siirt'te terör saldırısı- Ambulansın hastaneye girişi- Yaralı askerin sedyeden indirilişi Siirt'te terör saldırısı- 3. Komando Tugay Komutanlığına ait su deposunun güvenliğini sağlayan askerlere PKK mensuplarınca düzenlenen taciz atışında bir asker, kırılan cam parçalarının vücuduna isabet etmesi sonucu hafif yaralandı Siirt'te, 3. Komando Tugay Komutanlığına ait su deposunun güvenliğini sağlayan askerlere teröristlerce düzenlenen saldırıda bir asker hafif yaralandı.
 • 20:38Siirt'te PKK Saldırısı: 2 Asker YaralıSiirt'te PKK Saldırısı: 2 Asker YaralıTerör örgütü PKK'nın Siirt'te uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla düzenlediği saldırıda, 2 asker yaralandı.
 • 16:50Kurtalanspor-Karşıyaka Maçı Olaylar Yüzünden Tatil EdildiKurtalanspor-Karşıyaka Maçı Olaylar Yüzünden Tatil EdildiSiirt'de oynanan Kurtalanspor ile Karşıyaka arasında oynanan Ziraat Türkiye Kupası maçı, taraftar ve polis arasında yaşanan çatışma nedeniyle tatil edildi.
 • 15:42Burdur Belediyesi, Şehit Uzman Çavuş Hakan Aktürk'ün Adını Caddeye VerdiBurdur Belediyesi, Şehit Uzman Çavuş Hakan Aktürk'ün Adını Caddeye VerdiBurdur Belediyesi, Siirt'te bölücü terör örgütü PKK tarafından şehit edilen Burdurlu Jandarma Uzman Çavuş Hakan Aktürk'ün adını Özgür Mahallesi'ndeki bir caddeye verdi.
 • 15:37Şehidin Babası Sordu: 400 Vekil Olsaydı Olmayacaktı, Nasıl Adalet Bu?Şehidin Babası Sordu: 400 Vekil Olsaydı Olmayacaktı, Nasıl Adalet Bu?Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde mayınlı saldırı sonucu şehit olan Tabur Komutanı Yarbay İlker Çelikcan ile Siirt’te geçtiğimiz ay askeri araca mayınlı saldırı sonucu şehit düşen Bahadır Aydın’ın bulunduğu Bursa Hamitler Garnizon Şehitliği'nde gözyaşları sel oldu.
 • 15:14Burdur'da Şehidin Adı Caddeye VerildiBurdur'da Şehidin Adı Caddeye VerildiBurdur'da şehidin adı caddeye verildi*- SİİRT'in Pervari İlçesi'nde şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Hakan Aktürk'ün adı Burdur'da çocukluğunun geçtiği caddeye verildi.
 • 13:16Güneş Tillo'yu AydınlattıGüneş Tillo'yu AydınlattıSiirt’in Tillo ilçesinde İbrahim Hakkı Hazretleri’nin, yaklaşık 250 yıl önce hocası İsmail Fakirullah Hazretleri için yaptırdığı ışık düzeneği, türbesinin içindeki sandukanın başucunu bir kez daha aydınlattı.