SON DAKİKA SİİRT HABERLERİ

Son Dakika Siirt Haberleri

 • 09:14Siirt'te Çatışma: 1 Polis ŞehitSiirt'te Çatışma: 1 Polis ŞehitSiirt'te, kaçakçılık şüphesiyle durdurulmak istenen bir otomobilden polise ateş açılınca çatışma çıktı.
 • 05:19Siirt'te Polise Silahlı Saldırı: 1 Polis ŞehitSiirt'te Polise Silahlı Saldırı: 1 Polis ŞehitSiirt'te kaçakçılık şüphesiyle durdurulan otomobilden polis ekiplerine açılan ateş sonucu bir polis memuru şehit oldu, bir kişi araçta ölü bulundu.
 • 05:05Durdurulan Otomobilden Polis Ekiplerine Ateş Açıldı: 1 Polis ŞehitDurdurulan Otomobilden Polis Ekiplerine Ateş Açıldı: 1 Polis ŞehitSiirt'te kaçakçılık şüphesiyle durdurulan otomobilden polis ekiplerine açılan ateş sonucu bir polis memuru şehit oldu, bir kişi araçta ölü bulundu.
 • 05:03Siirt'te Polise Silahlı SaldırıSiirt'te Polise Silahlı SaldırıSiirt’te şüpheli bir aracı durdurmak isteyen polislere ateş açıldı.
 • 23:23Siirt'te Trafik Kazası: 8 YaralıSiirt'te Trafik Kazası: 8 YaralıSiirt'te meydana gelen 2 ayrı trafik kazasında 8 kişi yaralandı.
 • 17:21Siirt Sokaklarında İftar Sonrası Fayton KeyfiSiirt Sokaklarında İftar Sonrası Fayton KeyfiGörüntü Dökümü: - Vatandaşların faytona binmesi- Kurtalan Caddesi'nde fayton turu- Alışveriş merkezinin yetkilisi Murat İlbay'ın konuşması- Vatandaşlarla röportaj Siirt sokaklarında iftar sonrası fayton keyfi Siirt'te bir alışveriş merkezince vatandaşlara iftar sonrası fayton ile nostalji yaşatılıyor.
 • 15:05Siirt'te, Suriye'ye Gitmek İsteyen İspanyol Uyruklu 1 Kişi YakalandıSuriye’ye gitmek isteyen İspanyol uyruklu 1 kişi Siirt’te yakalandı.
 • 12:57Şanlıurfa Suriye Sınırında Şehit Olan Asker Memleketine UğurlanıyorŞanlıurfa Suriye Sınırında Şehit Olan Asker Memleketine UğurlanıyorSuriye sınırında şehit olan asker memleketine uğurlanıyor ŞANLIURFA'nın Akçakale İlçesi'nde, Suriye sınırında devriye görevi sırasında zırhlı askeri aracın devrilmesi sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan 21 yaşındaki er Faik Yüce'nin cenazesi, törenin ardından memleketi Siirt'e gönderilecek.
 • 12:41Suriye Sınırında Şehit Olan Asker Memleketine UğurlanıyorSuriye Sınırında Şehit Olan Asker Memleketine UğurlanıyorŞanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'nde, Suriye sınırında devriye görevi sırasında zırhlı askeri aracın devrilmesi sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan 21 yaşındaki er Faik Yüce'nin cenazesi, törenin ardından memleketi Siirt'e gönderilecek.
 • 23:57AK Parti Grup Başkanvekili Ünal Siirt'teAK Parti Grup Başkanvekili Ünal Siirt'teGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal'ın Tillo Ulu Camii, İbrahim Hakkı Hazretleri Müzesi ve İsmail Fakirullah Hazretleri türbesini ziyareti -Mahir Ünal'a bilgi verilmesi-Mahir Ünal'ın konuşması AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, seçim ardından AK Parti tarafından Türkiye geneli başlatılan teşkilat ziyaretleri kapsamında Siirt'te ziyaret ette bulundu.
 • 13:37PKK'nın Şemdinli ve Eruh Baskını Kitap OlduPKK'nın Şemdinli ve Eruh Baskını Kitap OlduPKK'nın 15 Ağustos 1984 tarihinde Hakkari'nin Şemdinli İlçesi ile Siirt'in Eruh İlçesine eş zamanlı yaptığı ilk silahlı eylemi yazar Emin Sarı tarafından kitaplaştırıldı.
 • 23:27Sığınmacılar Sığınmacılar "İyilik Sofrası"Nda İftar AçtıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İftar yemeklerin dağıtılması,- İlahi ve Kuran-ı Kerim tilaveti okunması,- Konuşmaların yapılması ve İl Müfütüsü Arvas'ın duası, Sığınmacılar "İyilik Sofrası"nda iftar açtı- Diyanet İşleri Başkanlığının 81 ilde yürüttüğü "İyilik Sofrası" programları kapsamında sığınmacılar için Siirt'te iftar verildi Siirt'teki Suriyeli sığınmacılar "İyilik Sofrası"nda iftar açtı.
 • 18:44Tarihi Caminin Havuzunda SerinliyorlarTarihi Caminin Havuzunda SerinliyorlarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Havuzun içinde bekleyen vatandaşlar, - Vatandaşlarla röportaj, - Camide detay, Tarihi caminin havuzunda serinliyorlar- Siirt'te serinlemek isteyen vatandaşlar, 1700'lü yıllarda yapıldığı tahmin edilen Babuddarp Camisi'nin avlusundaki doğal kaynak suyu bulunan havuza ayaklarını sokuyor- Vatandaşlardan Turşak: - "Hem serinlemek hem de bel fıtığı ameliyatı geçirdiğimden önerilen soğuk su tedavisi için camiye geldim" Hava sıcaklığının 39 dereceye ulaştığı Siirt'te serinlemek isteyen vatandaşlar, tarihi Babuddarp Camisi'nin avlusundaki doğal kaynak suyu bulunan havuza yoğun ilgi gösteriyor.
 • 22:29Siirt'te Şehit Aileleri, Gazi ve Koruculara İftar VerildiSiirt'te Şehit Aileleri, Gazi ve Koruculara İftar VerildiSiirt Garnizon Komutanlığı şehit yakınları, gazi ve koruculara iftar yemeği verdi.
 • 21:57Fahri İmamın Köyü Terk Etmesinin İstendiğiFahri İmamın Köyü Terk Etmesinin İstendiği" İddiasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas- Arvas'ın konuşması "Fahri imamın köyü terk etmesinin istendiği" iddiası- Siirt Valiliği, bazı ulusal basın ve internet sitelerinde, "Kaymakam'dan imama seçim ayarı", "Kaymakamlık imama camiyi yasakladı" ve "Köylü HDP'ye oy verince, kaymakam imama köyü terk et dedi" başlığıyla yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi- Valilik: - "Bugüne kadar fahri imamlar için gerekli olan valilik onayı almadan, köylülerle anlaşarak köyde imamlık yaptığı tespit edilen Mehmet Emin İdin'in tahriki ile köye seçimden 21 gün önce atanan resmi imamın görev yapması engellenmiştir"- İl Müftüsü Arvas: - "Fahri imam yerine köye resmi imam atandı, ancak atanan imam tehdit üzerine görevine başlayamadı" Siirt Valiliği'nce bazı ulusal basın ve internet sitelerinde, "Kaymakam'dan imama seçim ayarı", "Kaymakamlık imama camiyi yasakladı" ve "Köylü HDP'ye oy verince, kaymakam imama köyü terk et dedi" başlığıyla yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.
 • 15:35Şehit Uzman Çavuş Son Yolculuğuna UğurlandıŞehit Uzman Çavuş Son Yolculuğuna UğurlandıSiirt’in Eruh ilçesinde geçirdiği kalp krizi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Erdem Demir, İzmir’de gözyaşları arasında toprağa verildi.
 • 14:12Çatışmada Oğlum ve Kardeşimle Karşı Karşıya Gelir Miyim?Çatışmada Oğlum ve Kardeşimle Karşı Karşıya Gelir Miyim?"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çocukları kaçırılan ailenin genel görüntüsü, - Elinde çocuklarının fotoğrafını tutan acılı annenin görüntüsü, - Korucu kimliğini elinde tutan babanın görüntüsü, - Bir oğlu sakat kalan ve diğer oğlu kaçırılan bana Mehmet Aydın ile röportaj, - Aydın'ın kızı ile röportaj, - Annenin kısa açıklaması, "Çatışmada oğlum ve kardeşimle karşı karşıya gelir miyim?"- Siirt'te 23 yıldır koruculuk yapan, bir oğlu terör kurşunuyla felç olan, bir oğlu ve kardeşi ise terör örgütü PKK mensuplarınca kaçırılan Mehmet Aydın'ın en büyük korkusu, herhangi bir çatışmada oğlu ve kardeşiyle karşı karşıya gelmek- Aydın: - "Ben korucuyum, yarın sabah göreve gittiğimde kardeşimle ne zaman karşılaşacağımı bilemiyorum"- "Tek suçumuz köy korucusu olmak.
 • 13:54Hdp Siirt Milletvekili Yıldırım AçıklamasıHDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım, "AK Parti, HDP'nin 'baskı ve tehdit yoluyla seçmenleri etkilediğini ve onlardan tehdit yoluyla oy aldığını' sürekli dile getiriyor.
 • 13:07Köyde Tüm Oylar HDP'ye Çıkınca Kaymakam İmamı Kızağa ÇektiKöyde Tüm Oylar HDP'ye Çıkınca Kaymakam İmamı Kızağa ÇektiHDP'li Kadri Yıldırım, Siirt Pervari'de bütün köyün HDP'ye oy vermesi sonrası kaymakamın köyün imamından köyü terk etmesini istediğini öne sürdü.
 • 12:40Siirt'te Uyuşturucu Madde OperasyonuSiirt'te Uyuşturucu Madde OperasyonuSiirt’te 3 ayrı aramada 49 adet ecstasy hap ve 230 gram kubar esrar maddesi ele geçirildi.
 • 10:20Türkiye'de 2.66 Milyon Kişi Okuma Yazma BilmiyorTürkiye'de 2.66 Milyon Kişi Okuma Yazma BilmiyorTÜİK'in 2014 yılı istatistikleri Türkiye'deki eğitim sorununu bir kez daha gözler önüne serdi. En okur yazar il Antalya, en okumaz yazmaz iller Siirt, Mardin ve Şanlıurfa oldu.
 • 15:08''Ey Vali Gazdan Coptan Vazgeç''Ey Vali Gazdan Coptan Vazgeç" Pankartı İçin SoruşturmaSiirt'te 'Ey Vali gazdan coptan vazgeç çocukları bırak demokratik eylemlerin önünü aç' yazılı pankart hakkında İHD Şube Başkanı Zana Aksu'ya soruşturma açıldı.
 • 14:57Nöbette Kalp Krizi Geçiren Uzman Çavuş Şehit Oldu (2)Nöbette Kalp Krizi Geçiren Uzman Çavuş Şehit Oldu (2)Askeri TÖRENLE UĞURLANDI Siirt'in Eruh İlçesi üs bölgesinde görevi başında kalp krizi geçirerek şehit olan Veteriner Uzman Çavuş Erdem Demir, Siirt 3'üncü Komando Tugay Komutanlığı'nda düzenlenen törenin ardından memleketi İzmir'e gönderildi.
 • 13:47Evin Avlusundaki Yılanı Vurmaya Çalışan Şahıs, Yengesini YaraladıEvin Avlusundaki Yılanı Vurmaya Çalışan Şahıs, Yengesini YaraladıSiirt'te evin avlusunda gördüğü yılanı vurmaya çalışan kişi, kurşunun sekmesi sonucu yengesini yaraladı.
 • 13:44Hayatını Kaybeden Uzman Çavuşun Evinde Yas VarHayatını Kaybeden Uzman Çavuşun Evinde Yas VarSiirt’in Eruh ilçesinde, kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Uzman Çavuş Erdem Demir’in İzmir’deki baba ocağında yas var. Demir’in cenazesi bu akşam İzmir’e geleceği yarın defnedileceği belirtildi.
 • 12:19Nöbette Kalp Krizi Geçiren Uzman Çavuş Şehit OlduSiirt'in Eruh ilçesine bağlı Bayırdüzü Jandarma Karakolu Üs Bölgesinde görevli Jandarma Uzman Çavuş Erdem Demir, nöbet sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu şehit oldu.
 • 10:19Dünyaya Dağılan Siirtlilere 'Taziye Kültürü' ile UlaşılıyorDünyaya Dağılan Siirtlilere 'Taziye Kültürü' ile UlaşılıyorSiirt’te uydu üzerinde yayını yapan Kanal 56 televizyonu, Türkiye’de ilk kez bir uygulamaya başlatarak, dünyanın neresinde olursa olsun vefat eden tüm Siirtli hemşehrilerinin taziyelerini 3 gün boyunca televizyonda yayınlayarak acılarını paylaşıyor.
 • 09:33Şehit Haberi Baba Ocağına UlaştıŞehit Haberi Baba Ocağına UlaştıSiirt’in Eruh ilçesinde, nöbet sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Erdem Demir’in İzmir’deki baba ocağına acı haber ulaştı.
 • 08:30Siirt'te Kalp Krizi Geçiren Uzman Çavuşun Şehit OlmasıSiirt'te Kalp Krizi Geçiren Uzman Çavuşun Şehit OlmasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Baba evinden görüntüler- Şehidin evine Türk bayrağı asılması Siirt'te kalp krizi geçiren uzman çavuşun şehit olması- Şehit olan uzman çavuş Erdem Demir'in baba ocağında yas var Siirt'in Eruh ilçesinde nöbet sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Erdem Demir'in (26) baba ocağında yas tutuluyor.
 • 03:33Siirt'te Bir Uzman Çavuş Şehit OlduSiirt'te Bir Uzman Çavuş Şehit OlduSiirt'in Eruh ilçesinde görevli bir uzman çavuş nöbet sırasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.
 • 14:41Ramazanda 3 Dilde VaazRamazanda 3 Dilde VaazGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Camii İmam Hatibi M. Nureddin Sancar tarafından üç dilden vaaz verme görüntüleri- Camii İmam Hatibi M. Nureddin Sancar röportaj - Cemaatten detay görüntü Ramazanda 3 dilde vaaz Siirt'te, ramazan dolayısıyla her gün ikindi namazının ardından Türkçe, Kürtçe ve Arapça vaaz veriliyor.
 • 02:03Siirt'te Trafik Kazası: 3 Ölü, 2 YaralıSiirt’te direksiyon hakimiyetini kaybeden bir araç şarampole uçtu.
 • 14:26Yöresel Yemekler Ramazan Sofralarına Lezzet KatıyorYöresel Yemekler Ramazan Sofralarına Lezzet KatıyorGüneydoğu Anadolu Bölgesi'nde özenle hazırlanan yöresel yemekler iftar sofralarına büyük lezzet katıyor.
 • 11:31AK Partili Aktay: Hiçbir Parti HDP ile Koalisyon Yapmak İstemezAK Partili Aktay: Hiçbir Parti HDP ile Koalisyon Yapmak İstemezKoalisyon seçeneklerini değerlendiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay, HDP'yi kızdıracak sözler sarf etti.
 • 09:087 Haziran Sonuçları, Bağış'ı 'Saray'dan Etti7 Haziran Sonuçları, Bağış'ı 'Saray'dan EttiSeçim sonuçlarının AK Parti'nin beklediği gibi olmaması hesapları da değiştirdi. Saray'a danışman olmayı hesaplayan Bağış'un umutları söndü.
 • 23:20AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay Siirt'teAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay Siirt'teGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yasin Aktay'ın, iftar öncesi Abdulkerim Sancak Çarşı Camii'nde düzenlenen Mevlid-i Şerif programına katılması- Camide vatandaşlarla selamlaşması- İftar programına katılması- Aktay'ın konuşması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay: - "Bugün Siirt Üniversitesinin geldiği konu hayaldi.
 • 16:44Cami Restorasyonundan Tarih ÇıktıCami Restorasyonundan Tarih ÇıktıSiirt'te Cumhuriyet Camii restorasyonu sırasında eski şehre ait su mahzenlerine ulaşıldı.
 • 00:15Vali Tutulmaz'dan, Şehit Yakınları ve Gazi Ailelerine İftarVali Tutulmaz'dan, Şehit Yakınları ve Gazi Ailelerine İftarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İftar yerinden genel görüntüler- Ezan okunmasını bekleyen insanların görüntüleri- Ezan okunması- İnsanların iftarlarını açması- Siirt Valisi Tutulmaz'ın konuşması- İftar yemeği çıkşında insanları uğurlaması Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, şehit yakınları ve gazilerin aileleri ile iftarda bir araya geldi.
 • 23:05Türk Kızılayından Çoğunluğu Suriyeli, 2 Bin Kişiye İftar YemeğiTürk Kızılayından Çoğunluğu Suriyeli, 2 Bin Kişiye İftar YemeğiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Mobil Mutfak TIR'ın incelenmesi- Yemeklerin dağıtılması- Kızılay Derneği Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Fahri Kaplan konuşması- Proje Müdürü Haldun Kahyaoğlu konuşması- Suriyeliler adına konuşan Vacıh Ahmet konuşması- Konuşmaların yapılması ve detay Siirt'te Çetin Barajını yapımını üstlenen firmanın katkılarıyla, Norveç Kızılhaçı tarafından gönderilen 4 mobil aşevi, Türk Kızılay'ına teslim edildi.
 • 12:53İftar Sofralarına Karsambaç Serinliğiİftar Sofralarına Karsambaç SerinliğiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çırav Dağı'na gelen kar kütlelerinin satış görüntüsü,- Çuvallara doldurulup at ve katırlar sırtında ilçe merkezine getirilmesi,- Röportaj, İftar sofralarına karsambaç serinliği- Siirt'in Eruh ilçesinde Çırav Dağı'na zor şartlarda çıkan bir grup genç, topladıkları kar kütlelerini katır sırtında ilçeye getirerek satıyor- Vatandaşlar, kara pekmez katarak oluşturulan karsambaç ile iftar sofralarında serinliyor NURETTİN KİLİS - Eruh'ta Çırav Dağı'ndan toplanan kar kütleleri parçalar halinde satışa sunuluyor.
 • 02:18Siirt Kızılayı'ndan 2 Bin Kişiye İftarSiirt Kızılayı'ndan 2 Bin Kişiye İftarSiirt Kızılay Derneği tarafından çoğu Suriyeli sığınmacıların katılımıyla 2 bin kişilik iftar yemeği verildi.
 • 02:00İzinsiz Gösteriİzinsiz GösteriGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Göstericilerin yürüyüş yapması ve polisin müdahalesi-Cumhuriyet meydanında göstericilerin polis aracını taşlaması ve meydandaki hareketlilik Siirt'te izinsiz gösteri- Yürüyüşün ardından polise taş atan gruba müdahale edildi Siirt'te, HDP ve DBP tarafından düzenlenen meşaleli yürüyüşün ardından bir grubun polise taş atması üzerine gruba müdahale edildi.
 • 00:19Askıda EkmekAskıda Ekmek" GeleneğiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Fırın sahibi Nezir Kavuran konuşması- Askıya ekmek asılması- Vatandaşlardan detay görüntüler - Askıya asılan ekmeklerden detay görüntüler Siirt'te "Askıda ekmek" geleneği- Siirt'te, yıllar önce fırınlarda uygulanan ama zamanla unutulan gelenek yeniden canlandırıldı- Fırın sahibi Kavuran: "Artık fırına gelip üzerinde parası olmayan vatandaşlarımız boş dönmüyor" Siirt'te, yıllar önce fırınlarda uygulanan ama zamanla unutulan "Askıda ekmek" geleneği yeniden canlandırıldı.
 • 23:56Siirt'te Kobani ProtestosuSiirt'te Kobani ProtestosuSuriye'nin Kobani kentinde bugün sabah saatlerinde IŞİD'in düzenlediği saldırı, Siirt'te yaklaşık 100 kişi tarafından protesto edildi.
 • 23:44Siirt'te Kobani Protestosuna Polis MüdahalesiSiirt'te Kobani Protestosuna Polis MüdahalesiSuriye'nin Kobani kentinde bugün sabah saatlerinde IŞİD'in düzenlediği saldırı, Siirt'te yaklaşık 100 kişi tarafından protesto edildi.
 • 23:19Siirt'te İzinsiz Yürüyüşe Polis Müdahalesi: 4 GözaltıSiirt'te İzinsiz Yürüyüşe Polis Müdahalesi: 4 GözaltıSiirt’te izinsiz gösteri yaparak polise taş ve havai fişek atan gruba güvenlik güçleri müdahale ederken, çıkan olaylarla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.
 • 17:56Tarlada Kalan Marullar, Hayvanlara Yem OlduTarlada Kalan Marullar, Hayvanlara Yem OlduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Tarlada kalan marulların görüntüsü- Sadık Zamur'un konuşması Tarlada kalan marullar, hayvanlara yem oldu- Siirt'te yetiştirilen marullar, alıcı bulunamayınca hayvanlara yem oldu.
 • 15:28İhh'dan İhtiyaç Sahiplerine Ramazan Kumanyasıİhh'dan İhtiyaç Sahiplerine Ramazan KumanyasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ramazan paketlerinin görüntüsü, - Ramazan paketlerinin ihtiyaç sahiplerine dağıtılması, - İHH Siirt Şubesi Yöneticisi İbrahim Ay'ın konuşması, İHH'dan ihtiyaç sahiplerine Ramazan kumanyasıİHH Siirt Şubesi, Suriye'deki savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli ailelere ve aralarında yetimlerin de bulunduğu ihtiyaç sahibi 650 aileye gıda yardımında bulundu.
 • 10:15Fıstıkta Son 10 Yılın En Yüksek Rekoltesi BekleniyorFıstıkta Son 10 Yılın En Yüksek Rekoltesi BekleniyorSiirt fıstığında bu yıl son 10 yılın en yüksek rekoltesi bekleniyor.
 • 16:54TSK: Teröristler Üs Bölgesine Keskin Nişancı Tüfeği ile SaldırdıTSK: Teröristler Üs Bölgesine Keskin Nişancı Tüfeği ile SaldırdıGenelkurmay Başkanlığı, bir grup terörist tarafından, Siirt Eruh 3. Komando Tugay Komutanlığı Üs Bölgesine, silahlı saldırıda bulunulduğunu bildirdi.