SON DAKİKA SİLVAN BARAJI HABERLERİ

Son Dakika Silvan Barajı Haberleri

 • 16:19Erdem: Erdem: "Daeş, Pkk, Dhkp-C, Paralel Yapıyla Mücadele Etmek Türkiye'nin Milli Meselesi"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ekrem Erdem'in belediye binası önünde karşılanması- Ekrem Erdem'in açıklamaları AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem: - "DAEŞ, PKK, DHKP-C, paralel yapıyla mücadele etmek Türkiye'nin milli meselesi" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, DAEŞ, PKK, DHKP-C ve paralel yapıyla mücadelenin Türkiye'nin milli meselesi olduğunu söyledi.
 • 15:03Genelkurmaydan "Günlük Faaliyetler" ve "Önemli Yurtiçi Olaylar"Irak'tan Türkiye'ye geçmeye çalışan 2 terörist, silahsız ve teçhizatsız yakalandı.
 • 13:44Pkk, İş Makineleri ve Kamyonları YaktıGenelkurmay Başkanlığı, bölücü terör örgütü PKK’nın, Kars’ın Sarıkamış İlçesinde yapımı devam eden sulama göletinin şantiye alanında iş makineleri ve kamyonları yaktığını açıkladı.
 • 13:41Teröristler Yine Araçları Yaktı, Köy Korucularına Ateş AçtıGenelkurmay Başkanlığı dün yaşanan önemli yurt içi olaylara ilişkin kamuoyunu bilgilendirdi.
 • 21:59Yılmaz: Yılmaz: "Silahla Demokrasi Aynı Anda Olmaz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detay- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın konuşması Kalkınma Bakanı Yılmaz: - "Silahla demokrasi aynı anda olmaz. Silahla kalkınma aynı yerde olmaz. Türkiye artık bunu kaldıramaz. Biz vatandaşımızı birilerinin insafına da terk edemeyiz.
 • 20:44Kalkınma Bakanı Yılmaz AçıklamasıKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Silahla demokrasi aynı anda olmaz. Silahla kalkınma aynı yerde olmaz. Türkiye artık bunu kaldıramaz. Biz vatandaşımızı birilerinin insafına da terk edemeyiz.
 • 19:53AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ AçıklamasıAK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ AçıklamasıAK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, AK Parti’nin üçüncü havalimanını kim istiyorsa, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü kim istiyorsa, Ovit Tünelini kim istiyorsa onunla koalisyon yapacaklarını söyledi.
 • 19:45PKK'dan Koruculara TehditTerör örgütü PKK'nın silahlı kanadı HPG tarafından koruculara yönelik hazırlanan bildiride, "Silvan Barajı ve yeni kalekolların yapımına hiçbir şekilde izin vermeyeceğimizi biliyorsunuz. Siz düşmanı korurken sizi köylerinizde kim koruyacak?
 • 11:14Cumhurbaşkanı Erdoğan Bayram Namazı Sonrası Konuştu...Cumhurbaşkanı Erdoğan Bayram Namazı Sonrası Konuştu...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sayın Başbakan, şu an itibariyle parlamentoda grubu olan 3 siyasi partinin genel başkanını da ziyaret etti, onlarla görüşmelerini yaptı.
 • 10:26Erdoğan: Erdoğan: "Aydınlık Yarınların Türkiyesi Bizim İçin Çok Önemli"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları Cumhurbaşkanı Erdoğan: (1)- "Görüşmelerden sonra öyle zannediyorum ki yetkili kurullarında da bunun değerlendirmesini yapacaklar ve bu değerlendirmelerden sonra da ikinci bir tur hangi siyasi partilerle yapacak bunları da göreceğiz.
 • 10:17Erdoğan: Erdoğan: "Koalisyon Oluşmuyorsa, Milli İradeye Gitmek, Neticeyi Alabilme Noktasından da En İsabetli...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları Cumhurbaşkanı Erdoğan: (1)- "Görüşmelerden sonra öyle zannediyorum ki yetkili kurullarında da bunun değerlendirmesini yapacaklar ve bu değerlendirmelerden sonra da ikinci bir tur hangi siyasi partilerle yapacak bunları da göreceğiz.
 • 10:11Erdoğan: Erdoğan: "Bölücü Terör Örgütüne Sırtını Dayayanlarla Mutabakat Düşünülemez"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayram namazı sonrası HDP’yi sert sözlerle eleştirdi.
 • 09:55Cumhurbaşkanı Erdoğan: (1)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun mecliste grubu bulunan parti liderleriyle koalisyon görüşmeleri yaptığını hatırlatarak, "Görüşmelerden sonra öyle zannediyorum ki yetkili kurullarında da bunun değerlendirmesini yapacaklar ve bu değerlendirmelerden sonra da ikinci bir tur hangi siyasi partilerle yapacak bunları da göreceğiz.
 • 08:51Erdoğan, Bayram Namazı Çıkışı HDP'yi BombaladıErdoğan, Bayram Namazı Çıkışı HDP'yi BombaladıCumhurbaşkanı Erdoğan: Biz bayramı bayram gibi yaşamak istiyoruz. Ama terör örgütü izin vermiyor. Bölücü terör örgütüne sırtını dayayanlarla ise bir mutabakat düşünülemez.
 • 16:41Silvan Barajı Yolunda PatlamaSilvan Barajı Yolunda PatlamaDiyarbakır’ın Silvan ilçesinde yapımına devam edilen Silvan Barajı yolunda, güvenlik güçlerinin geçişi sırasında el yapımı bomba patlatıldı.
 • 15:09Silvan Barajı Yolunda PatlamaSilvan Barajı Yolunda PatlamaDiyarbakır'ın Silvan ilçesinde yol kenarına bırakılan el yapımı patlayıcı, askeri araçların geçişi sırasında patlatıldı.
 • 16:18Hdp'li Yiğitalp: "Yapılan ve Yapımı Devam Eden Hes'ler Tarım, Hayvancılığı Büyük Zararlara...Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, “Yapılan veya yapımı istenen bu barajlar, termik santraller, tarım, hayvancılık gibi geçim kapılarını tamamen tahribata uğratarak halkımıza çok ağır faturalar çıkarmaktadır” dedi.
 • 16:20Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Emniyet Örgütü Disiplin Tüzüğünde Değişiklik Yapılmasına Dair Tüzük, Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 15:56Bakan Yılmaz, Diyarbakır'da Baraj İnşaatı Yolundaki Patlamayı KınadıKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Silvan Barajı inşaatı yolunda düzenlenen saldırıyı kınayarak, saldırının Diyarbakır'ın kalkınmasını hedef aldığını belirtti.
 • 15:18Baraj İnşaatı Yolunda PatlamaBaraj İnşaatı Yolunda PatlamaGÖRÜNYTÜ DÖKÜMÜ: -Patlamanın ardından olay yerindeki hareketlilik-Dumanların yükselmesi Diyarbakır'da baraj inşaatı yolundaki patlama- Silvan ilçesinde baraj inşaatı yolunda PKK mensuplarınca önceden yola döşenen patlayıcının, barajın güvenliğini sağlayan askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumandayla patlatıldığı bildirildi Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen patlayıcının askeri aracın baraj inşaatından dönüşü sırasında patlatıldığı bildirildi.
 • 12:17Diyarbakır'da Baraj İnşaatı Yolunda PatlamaSilvan ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarının menfeze yerleştirdiği patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu yolda hasar oluştu.
 • 17:55Silvan Barajı İnşaatının Güvenliğini Sağlayan Askere, PKK'dan Bombalı SaldırıDiyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde yapımı süren Silvar Barajı'nın güvenliğini sağlayan güvenlik güçlerinin geçişi sırasında PKK'lı teröristler tarafından yola döşenen el yapımı patlayıcı infilak ettirildi.
 • 17:49Jandarmanın Geçişi Sırasında El Yapımı Bomba PatlatıldıDiyarbakır’ın Silvan ilçesinde, yapımı süren Silvan Barajı’nda görev alan askerlerin geçişi sırasında yol kenarına bırakılan el yapımı patlayıcı patlatıldı.
 • 22:47Diyarbakır'da Korucu Noktasına SaldırıDiyarbakır'da Korucu Noktasına SaldırıDiyarbakır'ın Silvan ilçesinde, bir korucu kulübesi terör örgütü PKK mensuplarınca tahrip edildi.
 • 17:52Yılmaz: Yılmaz: "(Demirtaş'ın Sulama Projeleriyle İlgili Sözleri) Bu İş Bağlama Çalmaya Benzemez"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ak Parti seçim bürosunun dıştan görüntüsü - Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın konuşması - Bakan Yılmaz'ın sokakta vatandaşlar ile yürüyüşü ve selamlaşması - Yılmaz'ın Esnaf ziyareti Kalkınma Bakanı Yılmaz: - "AK Parti, GAP bölgesinde 12 yılda sulamaya 8 milyar, enerjiye de yaklaşık 6 milyar lira yatırım yaptı"- "(Demirtaş'ın sulama projeleriyle ilgili sözleri) Bu iş bağlama çalmaya benzemez, rakamlarla konuşmak lazım. GAP bölgesinde 900 kilometreden fazla sulama ana kanalı inşa edilmiş, bunun 700 kilometreden fazlası AK Parti döneminde yapıldı" Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, GAP bölgesinde 12 yılda sulamaya 8 milyar, enerjiye de yaklaşık 6 milyar lira yatırım yapıldığını söyledi.
 • 16:17Bakan Yılmaz'dan Demirtaş'a Cevap AçıklamasıBakan Yılmaz'dan Demirtaş'a Cevap AçıklamasıKalkınma Bakanı ve AK Parti Diyarbakır Milletvekili adayı Cevdet Yılmaz, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, Mardin mitinginde, "Tarımda sulama konusunda atılmayan adımları biz tamamlama sözü veriyoruz" yönündeki açıklamasına, "Silvan Barajı’na yapılan saldırıları neden kınamıyorsun?" sorusuyla cevap verdi.
 • 16:04Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Sivas kent meydanında yaptığı konuşmadan öne çıkan başlıklar şunlar: " (Doksan tane partinin olduğu bir ülkede Tayyip Erdoğan diktatör). Şu anda 20 parti seçime giriyor.
 • 15:49Kalkınma Bakanı Yılmaz AçıklamasıKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, GAP bölgesinde 12 yılda sulamaya 8 milyar, enerjiye de yaklaşık 6 milyar lira yatırım yapıldığını söyledi.
 • 13:20Baraj İnşaatına Malzeme Taşıyan Konvoya Taciz AteşiGenelkurmay Başkanlığı, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce Diyarbakır'da Silvan Barajı inşaat alanına malzeme taşıyan 9 araçlık konvoya, uzun namlulu silahlarla taciz ateşi açıldığını bildirdi.
 • 15:06Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker AçıklamasıGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, koalisyon hükümetlerinin istikrarsızlığa neden olduğunu belirterek, "Bu durum Türkiye'yi resmen batırdı.
 • 21:11AK Parti'nin Diyarbakır MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "27 Mayıs'tan itibaren başlattığımız tarım destekleri ödemelerinde bugün ve yarın çiftçilerimize 2 milyar Türk Lirası ödeme yapıyoruz.
 • 20:24Davutoğlu, Diyarbakır'da Öksüz ve Yetimlere Müjde Verdi, Hdp'ye YüklendiDavutoğlu, Diyarbakır'da Öksüz ve Yetimlere Müjde Verdi, Hdp'ye YüklendiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, sık sık HDP’ye yüklendiği Diyarbakır’daki konuşmasında, öksüz ve yetimlere aylık müjdesi verdi ve Mavi Marmara saldırısında yaşamını yitirenler için Fatiha okudu.
 • 20:34Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz AçıklamasıKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz AçıklamasıDİYARBAKIR (İHA) – Kalkınma Bakanı ve AK Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Cevdet Yılmaz, “7 Haziran’da bakarsınız rehavetten veya şundan bundan ak parti’nin bu gücü kırılırsa inanın bütün bu dönüşüm süreçleri de durur ve Türkiye vizyonunu kaybeder, bir maceraya doğru sürüklenir" dedi.
 • 23:13Kalkınma Bakanı Yılmaz AçıklamasıKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "AK Parti'nin değerleri ile milletin değerleri ortaktır.
 • 19:34Kalkınma Bakanı Yılmaz, Diyarbakır'da AçıklamasıKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, terör örgütü mensuplarının baraj inşaatlarına yönelik saldırılarına ilişkin "Kim ne yaparsa yapsın inatla bu bölgenin kalkınması ve çocuklarımızın geleceği için yatırım yapmaya devam edeceğiz" dedi.
 • 16:23Bakan Yılmaz Seçim Çalışmalarına Ergani'de Devam EttiBakan Yılmaz Seçim Çalışmalarına Ergani'de Devam EttiKalkınma Bakanı ve AK Parti Diyarbakır Milletvekili adayı Cevdet Yılmaz, beraberinde Diyarbakır Milletvekili adayı Mehmet Salim Ensarioğlu ile Ergani ilçesine bağlı Aşağı Kuyu köyünü ziyaret etti.
 • 11:37Diyarbakır'ın Çılgın Projesi"Diyarbakır'da yapımı süren Silvan Projesi tamamlandığında 200 bin kişiye istihdam sağlayacak.
 • 22:00'Diyarbakır İş Dünyası ile Buluşma'Diyarbakır İş Dünyası ile Buluşma" Toplantısı - Eker ve YılmazGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Salondan Detay-Mehdi Eker konuşması-Cevdet Yılmaz konuşması "Diyarbakır İş Dünyası ile Buluşma" toplantısı (2)- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: - "Bir sistem değişikliğine gitmek gerekir. Çünkü bu ulus devlet modeliyle yaklaşık 100 yıldır Türkiye, bu süreç içerisinde sorunlarını çözemedi.
 • 21:04Diyarbakır İş Dünyası ile Buluşma" Toplantısı (2)Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "Bir sistem değişikliğine gitmek gerekir. Çünkü bu ulus devlet modeliyle yaklaşık 100 yıldır Türkiye, bu süreç içerisinde sorunlarını çözemedi.
 • 01:34Kamu Yatırımları TanıtımKamu Yatırımları Tanıtım" Toplantısı - Bakanlar Yılmaz ve EkerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in salona gelişi- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın konuşması- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in konuşması Bakanlar Yılmaz ve Eker, Diyarbakır'da- Kalkınma Bakanı Yılmaz: "Şiddetin, kavganın olmadığı, kimsenin kimseye şiddet ve baskı uygulamadığı bir ortamda demokratik siyasetin kökleşmesini istiyoruz"- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: "Bugün Kürt kimliğiyle ilgili meseleler büyük ölçüde çözülmüş durumdadır" Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, şiddetin ve kavganın olmadığı, kimsenin kimseye şiddet ve baskı uygulamadığı bir ortamda demokratik siyasetin kökleşmesini istediklerini söyledi.
 • 21:15Bakanlar Yılmaz ve Eker, Diyarbakır'daKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, şiddetin ve kavganın olmadığı, kimsenin kimseye şiddet ve baskı uygulamadığı bir ortamda demokratik siyasetin kökleşmesini istediklerini söyledi.
 • 16:32Çözüm Süreci Yatırımları Artırdı"Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Çözüm Süreci'nde Diyarbakır'da önemli yatırımlar yapıldığını söyledi.
 • 12:48Ensarioğlu'ndan Akbal'a ZiyaretAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili adayı ve Devlet eski Bakanı Salim Ensarioğlu, Güneydoğu Genç İşadamları Derneği (GÜNGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Akbal’ı ziyaret etti.
 • 23:57Eker: Eker: "Taş Atacak Çocuk Bulamayacaklarından Korkuyorlar"Bakanların alana gelişi- Saygı duruşu ardından İstiklal Marşı'nın okunması- Bakan Eker'in konuşması- Bakan Yılmaz'ın konuşması- Temel atma töreni- Genel detay Bakanlar Eker ve Yılmaz Diyarbakır'da- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: "Barış içerisinde hükümetin sağladığı teşvikleri, devletin verdiği imkanları doğru kullanırsak, bu bölgeye barışı, huzuru, kalkınmayı ve yatırımı da getiririz"- "Eğer bölgeye yatırım gelirse, zenginlik artarsa, işsiz gençler iş bulursa onlar için taş atacak çocuk bulamayacaklarından korkuyorlar.
 • 22:05Bakanlar Eker ve Yılmaz Diyarbakır'daGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "Barış içerisinde hükumetin sağladığı teşvikleri, devletin verdiği imkanları doğru kullanırsak, bu bölgeye barışı, huzuru, kalkınmayı ve yatırımı da getiririz" dedi.
 • 21:46Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker Diyarbakır'daGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker Diyarbakır'daGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Mehdi Eker'in konuşması Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: -"Hiçbir partinin gücü, Çözüm Süreci'nin kalıcı barışa dönüşmesi, kan dökülmesinin önüne geçilmesi, gözyaşının dinmesi konusunda AK Parti'ye ne yetişebilir ne de bu partilerin böyle bir güçleri ve tasavvurları var. Çözüm Süreci kalıcı bir barışa dönüşecekse bunun taşıyıcı siyasi gücü sadece AK Parti'dir"-Kalkınma Bakanı Yılmaz: -"Amacımız, huzur ve güven içinde, tüm farklılıklara saygı gösterilen, şiddetin değil siyasetin hakim olduğu bir ortamda kalkınma sürecimizi hızlandırmaktır" Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, hiçbir partinin gücünün, Çözüm Süreci'nin kalıcı barışa dönüşmesi, kan dökülmesinin önüne geçilmesi, gözyaşının dinmesi konusunda AK Parti'ye yetişemeyeceğini belirterek, "Çözüm Süreci kalıcı bir barışa dönüşecekse bunun taşıyıcı siyasi gücü sadece AK Parti'dir" dedi.
 • 18:37Ergani ve Çermik Kale Barajı'nın Temelleri AtıldıErgani ve Çermik Kale Barajı'nın Temelleri AtıldıOrman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 218 milyon TL'ye mal olan Ergani Barajı ve Çermik Kale Barajının temel atma töreni gerçekleştirildi.
 • 18:36Arınç: Arınç: "Halkımız Bize 'Durmak Yok Yola Devam' Dedi"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç konuşması Başbakan Yardımcısı Arınç Diyarbakır'da: - "(Çözüm Süreci) Biz bunu çözmekte kararlıyız. Kardeş kavgasını sona erdirmekte kararlıyız. Dağlarda ve dağa benzetilmek istenen şehir merkezleri ve ilçelerde artık huzurun, barışın ve güvenin tesis edilmesini istiyoruz" - "Bazen çok isyan ettiğimiz de oluyor ama bu işi sona erdirmezsek bizden başka da kimse bunu yapamaz, bizden sonra gelenler tekrar silaha sarılırlar diye de endişe ediyoruz"- "Geçmişte hükümetleri darbe ile devirenler, muhtıra verenler vardı.
 • 18:23Arınç: Arınç: "Çözüm Süreci'ne Sahip Çıktık"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç konuşması Başbakan Yardımcısı Arınç Diyarbakır'da: - "(Çözüm Süreci) Biz bunu çözmekte kararlıyız. Kardeş kavgasını sona erdirmekte kararlıyız. Dağlarda ve dağa benzetilmek istenen şehir merkezleri ve ilçelerde artık huzurun, barışın ve güvenin tesis edilmesini istiyoruz" - "Bazen çok isyan ettiğimiz de oluyor ama bu işi sona erdirmezsek bizden başka da kimse bunu yapamaz, bizden sonra gelenler tekrar silaha sarılırlar diye de endişe ediyoruz"- "Geçmişte hükümetleri darbe ile devirenler, muhtıra verenler vardı.
 • 17:33Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker AçıklamasıGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, hiçbir partinin gücünün, Çözüm Süreci'nin kalıcı barışa dönüşmesi, kan dökülmesinin önüne geçilmesi, gözyaşının dinmesi konusunda AK Parti'ye yetişemeyeceğini belirterek, "Çözüm Süreci kalıcı bir barışa dönüşecekse bunun taşıyıcı siyasi gücü sadece AK Parti'dir" dedi.