SON DAKİKA SİLVAN BARAJI HABERLERİ

Son Dakika Silvan Barajı Haberleri

 • 18:44Terörün Anne Yüreğine Bıraktığı Acı DinmiyorTerörün Anne Yüreğine Bıraktığı Acı DinmiyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: 13 yaşındaki Fırat Simpil'in mezarından detaylar Ailesinin ağlama detayları Terörün anne yüreğine bıraktığı acı dinmiyor Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde PKK'lı teröristlerce düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybeden 13 yaşındaki Fırat Simpil'in ailesi bayrama yüreklerindeki büyük acıyla girdi Anne Simpil: "Aradan neredeyse bir yıl geçti ama acısı hala dün gibi yüreğimizde.
 • 14:47Terörün Anne Yüreğine Bıraktığı Acı DinmiyorDiyarbakır'ın Silvan ilçesinde teröristlerce düzenlenen saldırıda ölen 13 yaşındaki Fırat Simpil'in ailesinin ve arkadaşlarının acısı tazeliğini koruyor.
 • 19:14Diyarbakır'da Stk Temsilcileriyle BuluşmaBaşbakan Binali Yıldırım, "Türkiye artık ayağına bağ olan, ilerlemesini yavaşlatan, enerjisini tüketen bu terörle yoluna devam edemez. Bundan sonra hizmetlerimize kaldığımız yerden aynı kararlılıkla, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde devam edeceğiz.
 • 17:15Başbakan Binali Yıldırım Diyarbakır'da STK'larla Bir Araya GeldiBaşbakan Binali Yıldırım Diyarbakır'da STK'larla Bir Araya GeldiBaşbakan Binali Yıldırım Diyarbakır'da STK'larla buluştuğu toplantıda konuştu. Terör örgütü mensubu genlere seslendi. Teslim olun çağrısında bulundu.
 • 16:01Diyarbakır'da Toplu Açılış TöreniBaşbakan Binali Yıldırım, "Ne yaparsanız yapın, ister çukur açın, ister el yapımı bombalarla genç fidanlarımızı şehit edin, ister savunmasız sivil vatandaşlarımızı katledin ama başaramayacaksınız. Siz de başaramayacaksınız, sizin sırtınızı sıvazlayan iç ve dış iş birlikçileriniz, siyasi uzantılarınız da asla başaramayacak.
 • 15:14Başbakan Yıldırım: Terör Sorununu Gündemden Çıkarmaya Yemin EttikBaşbakan Binali Yıldırım, "PKK terör örgütünün Kürtler diye bir sorunu yok. Sizin sorununuz, Türkiye'nin sorunu PKK terör örgütüdür.
 • 16:30Bombacılar Etkisiz Hale GetirildiBombacılar Etkisiz Hale GetirildiDiyarbakır'ın Silvan ilçesindeki operasyonda, bombalı araç ile saldıran PKK'lılardan 8'inin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
 • 15:43Diyarbakır'da 8 Terörist Etkisiz Hale GetirildiDiyarbakır'da 8 Terörist Etkisiz Hale GetirildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışma Ele geçirilen silah patlayıcı ve diğer malzemeler Diyarbakır'da 8 terörist etkisiz hale getirildi Silvan ilçesinde güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonda Çınar İlçe Emniyet Amirliğine, Mermer Jandarma Karakoluna, Diyarbakır'da polis servis aracına ve Hani İlçe Jandarma Komutanlığına bombalı araç ile saldıran teröristlerden 8'i etkisiz hale getirildi Teröristler arasında sözde alan sorumlusu "Bager Cudi" kod isimli Batman doğumlu Ramazan İmen ve terör örgütünün 2 bombacısı da bulunuyor Diyarbakır'ın Silvan ilçesindeki operasyonda, Çınar İlçe Emniyet Amirliğine, Mermer Jandarma Karakoluna, il merkezinde polis servis aracına ve Hani İlçe Jandarma Komutanlığına bombalı araç ile saldıran teröristlerden 8'inin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
 • 13:17Diyarbakır'da 8 Terörist Etkisiz Hale GetirildiDiyarbakır'ın Silvan ilçesindeki operasyonda, Çınar İlçe Emniyet Amirliğine, Mermer Jandarma Karakoluna, il merkezinde polis servis aracına ve Hani İlçe Jandarma Komutanlığına bombalı araç ile saldıran teröristlerden 8'inin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
 • 09:44Yılmaz: Tüik Başkanı'nın Emekliliği Siyasi Karar DeğilKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, sürpriz bir kararla emekli olan Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanı Birol Aydemir ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 • 06:012016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, eski Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanı Birol Aydemir'in emekli olma kararının tamamen kendi kararı olduğunu belirterek, "Hiçbir şekilde siyasi olarak verilmiş bir kara değil" dedi.
 • 23:34Yılmaz: Gap Yatırımlarına 25 Yılda 65 Milyar Lira Harcama YapıldıKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) kapsamında 1990-2015 yılları arasında yatırımlar için merkezi bütçeden toplam 76 milyar TL kaynak ayrıldığını ve bunun 65 milyar TL’sinin harcandığını söyledi.
 • 10:56Eroğlu'ndan 13 MüjdeEroğlu'ndan 13 MüjdeBir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere Diyarbakır'da bulunan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 13 yeni müjde verdi.
 • 17:08Bakan Eroğlu Diyarbakır'daBakan Eroğlu Diyarbakır'daOrman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, terör örgütü PKK’nın sadece bebekleri ve masum insanları öldürmekle kalmadığını, yatırımları engellemek için de ne gerekiyorsa yaptığını belirterek, bölgeyi şaha kaldıracaklarını kaydetti.
 • 15:40Diyarbakır Bakan Eroğlu; 305 Bin Kişiye İstihdam Sağlayacak Silvan Barajı Kesinlikle YapılacakDiyarbakır Bakan Eroğlu; 305 Bin Kişiye İstihdam Sağlayacak Silvan Barajı Kesinlikle YapılacakBakan Eroğlu; 305 bin kişiye istihdam sağlayacak Silvan Barajı kesinlikle yapılacak ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, geldiği Diyarbakır'da, Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Değerlendirme toplantısı düzenledi.
 • 14:17Bakan Eroğlu; 305 Bin Kişiye İstihdam Sağlayacak Silvan Barajı Kesinlikle YapılacakBakan Eroğlu; 305 Bin Kişiye İstihdam Sağlayacak Silvan Barajı Kesinlikle YapılacakOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, geldiği Diyarbakır'da, Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Değerlendirme toplantısı düzenledi.
 • 13:33Bakandan Diyarbakır'a 13 MüjdeBakandan Diyarbakır'a 13 MüjdeOrman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, çeşitli ziyaretlerde ve incelemelerde bulunmak için geldiği Diyarbakır’da 13 yeni müjde verdi.
 • 13:29Bakan'dan Türkiye'ye 207 Milyon Değerinde 13 MüjdeBakan'dan Türkiye'ye 207 Milyon Değerinde 13 MüjdeOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, dev projeler yapacaklarını belirterek, GAP'ı da 2019 yılında tamamlamayı hedeflediklerini kaydetti.
 • 13:31Başbakan Davutoğlu Mardin'de (2)Başbakan Davutoğlu Mardin'de (2)Başbakan Ahmet Davutoğlu, Mardin’de katıldığı kardeşlik buluşmalarında 10 maddelik terörle mücadele master eylem planını açıkladı.
 • 00:52Başbakan Davutoğlu Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileriyle Biraraya GeldiSivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Diyarbakır’ın o güzel Sur’u, Cizre, Silopi, hepsini bütün evleriyle, yollarıyla öylesine yeniden inşa edeceğiz ki; herkes buna sadece gıpta duyacak.
 • 14:51Orman ve Su İşleri Bakanlığı Toplu Açılış TöreniBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Biz, pek çok tesisi hizmete açarken, yeni projeler üzerinde çalışırken, güya bölgenin hakkını savunduğunu iddia eden bir avuç eşkıya, sadece yakıyor, yıkıyor, tahrip ediyor, bölgeyi terörize ediyor, vatandaşı yerinden, yurdundan ediyor.
 • 08:43Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala AçıklamasıEski İçişleri Bakanı Efkan Ala AçıklamasıEski İçişleri Bakanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala, yeni bir anayasanın yapılması gerektiğine dikkat çekerek, “Millet bize, ‘size otoban yaptım, üzerinde basın gidin’ dedi.
 • 22:07Türk Modacı Güneş'ten Paris'te DefileGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Jessica Minh Anh defilesi- Defileden detaylar- Gülnur Güneş'in konuşması- Jessica Minh Anh'in konuşması Türk modacı Güneş'ten Paris'te defile- Dünyanın en önemli turizm noktalarında yaptığı defilelerle bilinen model Jessica Minh Anh, Türk moda tasarımcısı Gülnur Güneş'in kreasyonlarını tanıttı- Güneş: "Bence birçok modacının hayalidir burada defile düzenlemek.
 • 20:28AK Parti'nin Diyarbakır MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "1 Kasım Türkiye için yeni bir başlangıç olacak.
 • 02:53Davutoğlu, Canlı YayındaAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bu bölgede bundan sonra Türkiye'nin karşısında olanlar kaybedecek, Türkiye'nin yanında olanlar kazanacak" dedi.
 • 13:08Bakan Kutbettin Arzu Çözüm Sürecinin Devam Ettiğini SöylediBakan Kutbettin Arzu Çözüm Sürecinin Devam Ettiğini SöylediGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, Kürt meselesiyle ilgili çözüm sürecinin aynen devam ettiğini söyledi.
 • 13:04Diyarbakır Bakan Arzu: Çözüm Süreci Aynen Devam EdiyorDiyarbakır Bakan Arzu: Çözüm Süreci Aynen Devam EdiyorBakan Arzu: Çözüm süreci aynen devam ediyor GIDA Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, Kürt meselesiyle ilgili çözüm sürecinin aynen devam ettiğini belirterek, Kürt sorunun çözümüyle ilgili başlattıkları çalışmalarda bir aksık olmadığını söyledi.
 • 18:57Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin ArzuGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin ArzuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Arzu Diyarbakır'da - Camiden görüntüler- Cami çıkışından görüntüler- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu'nun vatandaşlar ile selamlaşması - Bakan Arzu'nun konuşması Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Arzu: - "(Terör olayları) Bunların önüne geçeceğiz.
 • 18:08Diyarbakır Bakan Arzu, Diyarbakır'da Esnafları Ziyaret EttiDiyarbakır Bakan Arzu, Diyarbakır'da Esnafları Ziyaret EttiBakan Arzu, Diyarbakır'da esnafları ziyaret etti DİYARBAKIR'da esnafları ziyaret eden Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu'ya bir vatandaş, "Sayın bakanım bu memlekette dalağını, böbreğini satanlar var. Sizin haberiniz yok herhalde" demesi üzerine Arzu, "Bizim her şeyden haberimiz var" karşılığını verdi.
 • 18:05Bakan Arzu Sur Esnafını Ziyaret EttiBakan Arzu Sur Esnafını Ziyaret EttiDİYARBAKIR (İHA) – Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, bir dizi ziyaret için geldiği Diyarbakır’da Sur esnafını ziyaret etti.
 • 17:53Bakan Arzu'dan, Diyarbakır'da Esnaf ZiyaretiBakan Arzu'dan, Diyarbakır'da Esnaf ZiyaretiDiyarbakır'da esnafı ziyaret eden Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu ile konuşan bir kişi, "Sayın bakanım bu memlekette dalakı, böbreğini satanlar var. Sizin haberiniz yok herhalde" dedi.
 • 17:23Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Arzu AçıklamasıGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, son dönemde yaşanan terör olaylarına ilişkin, "Bunların önüne geçeceğiz.
 • 16:51Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı ArzuGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı ArzuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ.- Salondan görüntüler- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu'nun konuşması Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Arzu: - "Ülkemizdeki insanımızın huzur ve güvenini sağlama konusunda ciddi adımlar atılıyor, bundan sonra da atılacak.
 • 13:09Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Arzu AçıklamasıGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, "Ülkemizdeki insanımızın huzur ve güvenini sağlama konusunda ciddi adımlar atılıyor, bundan sonra da atılacak.
 • 12:40Ak Partili Yontürk Çalışmalarını SürdürüyorAk Partili Yontürk Çalışmalarını SürdürüyorAK Parti Diyarbakır milletvekili adayı Şafak Yontürk, seçim çalışmalarını sürdürüyor.
 • 00:19Davutoğlu, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ile BuluştuSivil toplum kuruluşu temsilcileriyle İstanbul’da bir araya gelen AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Namusunu koruyamayanlar birliğini koruyamaz, Birliğini koruyamayanlar namusunu koruyamaz.” dedi.
 • 23:28Başbakan Davutoğlu: "Madem Çakallar Puslu Havayı Sever Bizde O Çakallara Puslu Havanın Bedelini...Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Çakallar puslu havayı severlermiş.
 • 23:16AK Parti İl Başkanlığı'nda Stk BuluşmasıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'ye olağanüstü bir hal yaşatmayacaklarını belirterek, "Demokrasiden, insan hak ve özgürlüklerinden bir an dahi taviz vermeyiz.
 • 12:27Eroğlu: Eroğlu: "Pkk, Kürt Kardeşlerimizin En Büyük Düşmanı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun detay görüntüler- Pkknın yaktığı iş makinalarının görüntüsü- Veysel Eroğlu'nun açıklamaları "PKK, Kürt kardeşlerimizin en büyük düşmanı"- Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: - "Ne yazık ki PKK terör örgütü bilhassa Kürt kardeşlerimizin en büyük düşmanı. Tamamen onları hedef alıyor, bölgenin kalkınmasını önlüyor"- "Engellere rağmen biz o bölgedeki barajları yapacağız, tamamlayacağız"- "O bölgedeki insanların da artık PKK'ya gereken tepkiyi göstermesi şarttır" HATİCE ÖZDEMİR - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Ne yazık ki PKK terör örgütü bilhassa Kürt kardeşlerimizin en büyük düşmanı. Tamamen onları hedef alıyor, bölgenin kalkınmasını önlüyor" dedi.
 • 13:16Başbakan Yardımcısı Yılmaz Aa Editör Masası'na Konuk Oldu: (5)Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, terör örgütü PKK'nın yatırımlara yönelik saldırılarına ilişkin, "Ne yaparlarsa yapsınlar yatırımlarımıza devam edeceğiz.
 • 21:52Eker: Eker: "Kürtlere Hizmet Etmediğini İyi Biliyoruz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in kürsüdeki konuşması Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz: - "HDP'lilerin de MHP'lilerin de olduğu bir kabinemiz var. Türkiye'nin bütün renklerini yansıtan bir kabinemiz var. Bu da AK Parti'nin getirdiği noktayı gösteriyor.
 • 18:39Yola Yerleştirilen Patlayıcının İnfilak Ettirilmesi - 13 Yaşındaki Fırat Sımpil'in CenazesiYola Yerleştirilen Patlayıcının İnfilak Ettirilmesi - 13 Yaşındaki Fırat Sımpil'in CenazesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Fırat Sımpıl'in evinin önünde ağlayan kalabalık- Sımpil'in annesinin feryat etmesi- Sımpil'in cenazesinin camiye getirilmesi- Cenaze namazının kılınması- Sımpil'in mezarlığa götürülmesi Yola yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi- Diyarbakır'da terör örgütü PKK mensuplarınca önceden yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu hayatını kaybeden çocuğun sebze almak için evden çıktığı öğrenilen 13 yaşındaki Fırat Sımpil olduğu belirlendi- Anne Kadriye Sımpil: - "Evimizin önüne mayın yerleştirenlere Allah hakkımızı bırakmasın.
 • 17:38Yılmaz: Türkiye'nin Bütün Renklerini Yansıtan Bir Kabinemiz VarYılmaz: Türkiye'nin Bütün Renklerini Yansıtan Bir Kabinemiz Var"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplantının yapıldığı salondan genel ve detay görüntüler- Başbakan Yardımcısı Yılmaz'ın konuşması Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz Diyarbakır'da- Yılmaz: "HDP'lilerin de MHP'lilerin de olduğu bir kabinemiz var. Türkiye'nin bütün renklerini yansıtan bir kabinemiz var. Bu da AK Parti'nin getirdiği noktayı gösteriyor.
 • 17:05Yola Yerleştirilen Patlayıcının İnfilak EttirilmesiDiyarbakır'ın Silvan ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarınca yola yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu hayatını kaybeden çocuğun sebze almak için evden çıkan 13 yaşındaki Fırat Sımpıl olduğu öğrenildi.
 • 16:26AK Parti İl Danışma Toplantısı YapıldıAK Parti İl Danışma Toplantısı YapıldıPartisinin Diyarbakır İl Danışma Toplantısı’nda konuşan Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, PKK’nın çözüm sürecinde binlerce insanı dağa çıkardığını ve süreci istismar ettiğini belirterek, sözleri ile amellerinin birbirinin tutmadığını ifade etti.
 • 16:22Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, HDP'lilerin de MHP'lilerin de olduğu bir kabinenin olduğunu belirterek, "Türkiye'nin bütün renklerini yansıtan bir kabinemiz var. Bu da AK Parti'nin getirdiği noktayı gösteriyor.
 • 15:44Jandarma Karakoluna Saldır: 1 Asker YaralandıDiyarbakır'ın Silvan ilçesine bağlı Boyunlu ve Babakaya mahalleleri arasında bulunan karakola PKK'lılar uzun namlulu silahlar ile ateş açtı.
 • 22:09Diyarbakır'da Askere Saldırı: 1 YaralıDiyarbakır'da Askere Saldırı: 1 YaralıSilvan Barajı'nın güvenliğini sağlayan askeri karakola bir grup terörist tarafından uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda 1 asker yaralandı.
 • 21:19Diyarbakır'da Terör Saldırısı: 1 Asker YaralandıSilvan ilçesinde güvenlik güçlerine, bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca ateş açılması sonucu bir asker hafif yaralandı.
 • 20:47Bakan Yılmaz: Bakan Yılmaz: "Türkiye'de Artık Silaha Yer Yok, Teröre Yer Yok"Görüntü Dökümü: - Mersin Valiliği ziyareti- Valilikte görüşmeler ve konuşma- Valilik çıkışı- Mersin Üniversitesi ziyaret Kalkınma Bakanı Yılmaz: - "Siyasi partimiz ne olursa olsun, etnik kökenimiz, mezhebimiz, dinimiz, ideolojimiz ne olursa olsun hepimizin bu terör konusunda ilkesel bir tavır sergilemesi lazım"- "Türkiye'de artık silaha yer yok, teröre yer yok. Demokrasiyle silah aynı anda olamaz. Bunu hepimizin görmesi lazım. Buna ortak bir toplum tepkisi göstermemiz lazım" Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, terör konusunda herkesin ortak tepki göstermesi gerektiğini belirterek, "Türkiye'de artık silaha yer yok, teröre yer yok. Demokrasiyle silah aynı anda olamaz. Bunu hepimizin görmesi lazım. Buna ortak bir toplum tepkisi göstermemiz lazım" dedi.