SON DAKİKA SİLVAN BARAJI HABERLERİ

Son Dakika Silvan Barajı Haberleri

 • 13:31Başbakan Davutoğlu Mardin'de (2)Başbakan Davutoğlu Mardin'de (2)Başbakan Ahmet Davutoğlu, Mardin’de katıldığı kardeşlik buluşmalarında 10 maddelik terörle mücadele master eylem planını açıkladı.
 • 00:52Başbakan Davutoğlu Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileriyle Biraraya GeldiSivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Diyarbakır’ın o güzel Sur’u, Cizre, Silopi, hepsini bütün evleriyle, yollarıyla öylesine yeniden inşa edeceğiz ki; herkes buna sadece gıpta duyacak.
 • 14:51Orman ve Su İşleri Bakanlığı Toplu Açılış TöreniBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Biz, pek çok tesisi hizmete açarken, yeni projeler üzerinde çalışırken, güya bölgenin hakkını savunduğunu iddia eden bir avuç eşkıya, sadece yakıyor, yıkıyor, tahrip ediyor, bölgeyi terörize ediyor, vatandaşı yerinden, yurdundan ediyor.
 • 08:43Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala AçıklamasıEski İçişleri Bakanı Efkan Ala AçıklamasıEski İçişleri Bakanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala, yeni bir anayasanın yapılması gerektiğine dikkat çekerek, “Millet bize, ‘size otoban yaptım, üzerinde basın gidin’ dedi.
 • 22:07Türk Modacı Güneş'ten Paris'te DefileGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Jessica Minh Anh defilesi- Defileden detaylar- Gülnur Güneş'in konuşması- Jessica Minh Anh'in konuşması Türk modacı Güneş'ten Paris'te defile- Dünyanın en önemli turizm noktalarında yaptığı defilelerle bilinen model Jessica Minh Anh, Türk moda tasarımcısı Gülnur Güneş'in kreasyonlarını tanıttı- Güneş: "Bence birçok modacının hayalidir burada defile düzenlemek.
 • 20:28AK Parti'nin Diyarbakır MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "1 Kasım Türkiye için yeni bir başlangıç olacak.
 • 02:53Davutoğlu, Canlı YayındaAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bu bölgede bundan sonra Türkiye'nin karşısında olanlar kaybedecek, Türkiye'nin yanında olanlar kazanacak" dedi.
 • 13:08Bakan Kutbettin Arzu Çözüm Sürecinin Devam Ettiğini SöylediBakan Kutbettin Arzu Çözüm Sürecinin Devam Ettiğini SöylediGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, Kürt meselesiyle ilgili çözüm sürecinin aynen devam ettiğini söyledi.
 • 13:04Diyarbakır Bakan Arzu: Çözüm Süreci Aynen Devam EdiyorDiyarbakır Bakan Arzu: Çözüm Süreci Aynen Devam EdiyorBakan Arzu: Çözüm süreci aynen devam ediyor GIDA Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, Kürt meselesiyle ilgili çözüm sürecinin aynen devam ettiğini belirterek, Kürt sorunun çözümüyle ilgili başlattıkları çalışmalarda bir aksık olmadığını söyledi.
 • 18:57Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin ArzuGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin ArzuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Arzu Diyarbakır'da - Camiden görüntüler- Cami çıkışından görüntüler- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu'nun vatandaşlar ile selamlaşması - Bakan Arzu'nun konuşması Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Arzu: - "(Terör olayları) Bunların önüne geçeceğiz.
 • 18:08Diyarbakır Bakan Arzu, Diyarbakır'da Esnafları Ziyaret EttiDiyarbakır Bakan Arzu, Diyarbakır'da Esnafları Ziyaret EttiBakan Arzu, Diyarbakır'da esnafları ziyaret etti DİYARBAKIR'da esnafları ziyaret eden Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu'ya bir vatandaş, "Sayın bakanım bu memlekette dalağını, böbreğini satanlar var. Sizin haberiniz yok herhalde" demesi üzerine Arzu, "Bizim her şeyden haberimiz var" karşılığını verdi.
 • 18:05Bakan Arzu Sur Esnafını Ziyaret EttiBakan Arzu Sur Esnafını Ziyaret EttiDİYARBAKIR (İHA) – Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, bir dizi ziyaret için geldiği Diyarbakır’da Sur esnafını ziyaret etti.
 • 17:53Bakan Arzu'dan, Diyarbakır'da Esnaf ZiyaretiBakan Arzu'dan, Diyarbakır'da Esnaf ZiyaretiDiyarbakır'da esnafı ziyaret eden Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu ile konuşan bir kişi, "Sayın bakanım bu memlekette dalakı, böbreğini satanlar var. Sizin haberiniz yok herhalde" dedi.
 • 17:23Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Arzu AçıklamasıGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, son dönemde yaşanan terör olaylarına ilişkin, "Bunların önüne geçeceğiz.
 • 16:51Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı ArzuGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı ArzuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ.- Salondan görüntüler- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu'nun konuşması Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Arzu: - "Ülkemizdeki insanımızın huzur ve güvenini sağlama konusunda ciddi adımlar atılıyor, bundan sonra da atılacak.
 • 13:09Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Arzu AçıklamasıGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, "Ülkemizdeki insanımızın huzur ve güvenini sağlama konusunda ciddi adımlar atılıyor, bundan sonra da atılacak.
 • 12:40Ak Partili Yontürk Çalışmalarını SürdürüyorAk Partili Yontürk Çalışmalarını SürdürüyorAK Parti Diyarbakır milletvekili adayı Şafak Yontürk, seçim çalışmalarını sürdürüyor.
 • 00:19Davutoğlu, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ile BuluştuSivil toplum kuruluşu temsilcileriyle İstanbul’da bir araya gelen AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Namusunu koruyamayanlar birliğini koruyamaz, Birliğini koruyamayanlar namusunu koruyamaz.” dedi.
 • 23:28Başbakan Davutoğlu: "Madem Çakallar Puslu Havayı Sever Bizde O Çakallara Puslu Havanın Bedelini...Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Çakallar puslu havayı severlermiş.
 • 23:16AK Parti İl Başkanlığı'nda Stk BuluşmasıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'ye olağanüstü bir hal yaşatmayacaklarını belirterek, "Demokrasiden, insan hak ve özgürlüklerinden bir an dahi taviz vermeyiz.
 • 12:27Eroğlu: Eroğlu: "Pkk, Kürt Kardeşlerimizin En Büyük Düşmanı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun detay görüntüler- Pkknın yaktığı iş makinalarının görüntüsü- Veysel Eroğlu'nun açıklamaları "PKK, Kürt kardeşlerimizin en büyük düşmanı"- Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: - "Ne yazık ki PKK terör örgütü bilhassa Kürt kardeşlerimizin en büyük düşmanı. Tamamen onları hedef alıyor, bölgenin kalkınmasını önlüyor"- "Engellere rağmen biz o bölgedeki barajları yapacağız, tamamlayacağız"- "O bölgedeki insanların da artık PKK'ya gereken tepkiyi göstermesi şarttır" HATİCE ÖZDEMİR - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Ne yazık ki PKK terör örgütü bilhassa Kürt kardeşlerimizin en büyük düşmanı. Tamamen onları hedef alıyor, bölgenin kalkınmasını önlüyor" dedi.
 • 13:16Başbakan Yardımcısı Yılmaz Aa Editör Masası'na Konuk Oldu: (5)Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, terör örgütü PKK'nın yatırımlara yönelik saldırılarına ilişkin, "Ne yaparlarsa yapsınlar yatırımlarımıza devam edeceğiz.
 • 21:52Eker: Eker: "Kürtlere Hizmet Etmediğini İyi Biliyoruz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in kürsüdeki konuşması Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz: - "HDP'lilerin de MHP'lilerin de olduğu bir kabinemiz var. Türkiye'nin bütün renklerini yansıtan bir kabinemiz var. Bu da AK Parti'nin getirdiği noktayı gösteriyor.
 • 18:39Yola Yerleştirilen Patlayıcının İnfilak Ettirilmesi - 13 Yaşındaki Fırat Sımpil'in CenazesiYola Yerleştirilen Patlayıcının İnfilak Ettirilmesi - 13 Yaşındaki Fırat Sımpil'in CenazesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Fırat Sımpıl'in evinin önünde ağlayan kalabalık- Sımpil'in annesinin feryat etmesi- Sımpil'in cenazesinin camiye getirilmesi- Cenaze namazının kılınması- Sımpil'in mezarlığa götürülmesi Yola yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi- Diyarbakır'da terör örgütü PKK mensuplarınca önceden yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu hayatını kaybeden çocuğun sebze almak için evden çıktığı öğrenilen 13 yaşındaki Fırat Sımpil olduğu belirlendi- Anne Kadriye Sımpil: - "Evimizin önüne mayın yerleştirenlere Allah hakkımızı bırakmasın.
 • 17:38Yılmaz: Türkiye'nin Bütün Renklerini Yansıtan Bir Kabinemiz VarYılmaz: Türkiye'nin Bütün Renklerini Yansıtan Bir Kabinemiz Var"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplantının yapıldığı salondan genel ve detay görüntüler- Başbakan Yardımcısı Yılmaz'ın konuşması Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz Diyarbakır'da- Yılmaz: "HDP'lilerin de MHP'lilerin de olduğu bir kabinemiz var. Türkiye'nin bütün renklerini yansıtan bir kabinemiz var. Bu da AK Parti'nin getirdiği noktayı gösteriyor.
 • 17:05Yola Yerleştirilen Patlayıcının İnfilak EttirilmesiDiyarbakır'ın Silvan ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarınca yola yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu hayatını kaybeden çocuğun sebze almak için evden çıkan 13 yaşındaki Fırat Sımpıl olduğu öğrenildi.
 • 16:26AK Parti İl Danışma Toplantısı YapıldıAK Parti İl Danışma Toplantısı YapıldıPartisinin Diyarbakır İl Danışma Toplantısı’nda konuşan Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, PKK’nın çözüm sürecinde binlerce insanı dağa çıkardığını ve süreci istismar ettiğini belirterek, sözleri ile amellerinin birbirinin tutmadığını ifade etti.
 • 16:22Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, HDP'lilerin de MHP'lilerin de olduğu bir kabinenin olduğunu belirterek, "Türkiye'nin bütün renklerini yansıtan bir kabinemiz var. Bu da AK Parti'nin getirdiği noktayı gösteriyor.
 • 15:44Jandarma Karakoluna Saldır: 1 Asker YaralandıDiyarbakır'ın Silvan ilçesine bağlı Boyunlu ve Babakaya mahalleleri arasında bulunan karakola PKK'lılar uzun namlulu silahlar ile ateş açtı.
 • 22:09Diyarbakır'da Askere Saldırı: 1 YaralıDiyarbakır'da Askere Saldırı: 1 YaralıSilvan Barajı'nın güvenliğini sağlayan askeri karakola bir grup terörist tarafından uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda 1 asker yaralandı.
 • 21:19Diyarbakır'da Terör Saldırısı: 1 Asker YaralandıSilvan ilçesinde güvenlik güçlerine, bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca ateş açılması sonucu bir asker hafif yaralandı.
 • 20:47Bakan Yılmaz: Bakan Yılmaz: "Türkiye'de Artık Silaha Yer Yok, Teröre Yer Yok"Görüntü Dökümü: - Mersin Valiliği ziyareti- Valilikte görüşmeler ve konuşma- Valilik çıkışı- Mersin Üniversitesi ziyaret Kalkınma Bakanı Yılmaz: - "Siyasi partimiz ne olursa olsun, etnik kökenimiz, mezhebimiz, dinimiz, ideolojimiz ne olursa olsun hepimizin bu terör konusunda ilkesel bir tavır sergilemesi lazım"- "Türkiye'de artık silaha yer yok, teröre yer yok. Demokrasiyle silah aynı anda olamaz. Bunu hepimizin görmesi lazım. Buna ortak bir toplum tepkisi göstermemiz lazım" Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, terör konusunda herkesin ortak tepki göstermesi gerektiğini belirterek, "Türkiye'de artık silaha yer yok, teröre yer yok. Demokrasiyle silah aynı anda olamaz. Bunu hepimizin görmesi lazım. Buna ortak bir toplum tepkisi göstermemiz lazım" dedi.
 • 20:25Mersin İhracat Rakamları ArttıMersin İhracat Rakamları ArttıBakan Yılmaz: Temel hedefimiz üst orta gelir grubundan yüksek gelir grubuna geçmek (ek) İHRACAT RAKAMLARI ARTTI Çukurova Kalkınma Ajansı'nın 2015 Mali Destek Programları Değerlendirme Sonuçları İlan Töreni'ne katılan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, ülke olarak daha üst seviyelere çıkabilmek için proje ve teknoloji açısından yükselmenin gerekliliğine vurgu yaptı.
 • 18:29Bakan Yılmaz: Temel Hedefimiz Üst Orta Gelir Grubundan Yüksek Gelir Grubuna Geçmek (2)Bakan Yılmaz: Temel Hedefimiz Üst Orta Gelir Grubundan Yüksek Gelir Grubuna Geçmek (2)İhracat RAKAMLARI ARTTI Çukurova Kalkınma Ajansı'nın 2015 Mali Destek Programları Değerlendirme Sonuçları İlan Töreni'ne katılan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, ülke olarak daha üst seviyelere çıkabilmek için proje ve teknoloji açısından yükselmenin gerekliliğine vurgu yaptı.
 • 08:54PKK Saldırıları Nedeniyle Petrol Kampı BoşaltıldıPKK Saldırıları Nedeniyle Petrol Kampı BoşaltıldıTPAO Batman Bölge Müdürlüğü bünyesinde petrol arama ve sondaj faaliyetleri yürütülen kamplarda, olası saldırılara karşı taşınma ve boşaltma işlemleri başlatıldı.
 • 20:07Yılmaz: Yılmaz: "Eski Türkiye'yi Özleyen Onlardır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın AK Parti Kayapınar İlçe Teşkilatı Danışma Meclisi Toplantısı'na katılması, - Yılmaz'ın vatandaşlar ile tokalaşması, - Yılmaz'ın konuşması, Kalkınma Bakanı Yılmaz: - "Biz eski günlere dönmek gibi bir niyet içinde değiliz. Tam aksine terör örgütü, terör yapanlar eski günlere dönmek niyetinde.
 • 18:08Kalkınma Bakanı Yılmaz AçıklamasıKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Biz eski günlere dönmek gibi bir niyet içinde değiliz. Tam aksine terör örgütü, terör yapanlar eski günlere dönmek niyetinde.
 • 15:31Bakan Yılmaz: Bakan Yılmaz: "Türkiye, Her Geçen Gün Daha Demokratik Bir Ülke Olacak"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın salona gelişi- Genel görüntü ve detaylar- Bakan Yılmaz'ın konulması Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Türkiye'de demokratikleşme sürecinin hiçbir zaman kesintiye uğramayacağını belirterek, "Türkiye, her geçen gün daha demokratik bir ülke olacak.
 • 13:55Kalkınma Bakanı Yılmaz AçıklamasıKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Türkiye'de demokratikleşme sürecinin hiçbir zaman kesintiye uğramayacağını belirterek, "Türkiye, her geçen gün daha demokratik bir ülke olacak.
 • 10:55Silvan Barajı'nda İnşaat DurduSilvan Barajı'nda İnşaat DurduOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yaşanan terör saldırıları nedeniyle Silvan Barajı inşaatına malzeme ikmali yapılamadığını söyledi.
 • 12:33Bölge Halkının Bölge Halkının "Ekmek Kapısı" Barajlar Terörün HedefindeGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Eğil Barajından görüntüler, - Baraja ziyaretçi akımı, - Baraj kenarındaki bir restoranın işletmecisi Mustafa Tarhan ile röportaj, - Tekne işletmecisi Abdullah Karakoç ile röportaj, Bölge halkının "ekmek kapısı" barajlar terörün hedefinde- Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde terör örgütü PKK'nın saldırıları sadece barajları değil, faaliyete geçmesi halinde binlerce dönüm bereketli toprağın suya kavuşmasını, üretimin artmasını, göçün önlenmesini ve istihdam edilecek binlerce kişinin ekmek kapısını da hedef alıyor- Tüm engelleme girişimlerine rağmen yapımı tamamlanarak hizmete açılan barajlar bölgenin adeta çehresini değiştirirken, Çözüm Süreci'ni akamate uğratmaya yönelik eylemlerinden vazgeçmeyen örgüt mensupları bölgenin refaha kavuşması için halkın umudu olan barajlara saldırılarını sürdürüyor- Eğil Baraj Gölü'nde işletmeci Mustafa Tarhan: - "Baraj yapılmadan önce buralar çöldü.
 • 12:23Bölge Halkının Bölge Halkının "Ekmek Kapısı" Barajlar Terörün HedefindeGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Barajdan görüntü, - Enerji Bir-Sen İl Başkanı Beşir Özyeşil ile röportaj, - Balıklardan görüntüler, - Tesis sahibi Tevfik Carlık ile röportaj, Bölge halkının "ekmek kapısı" barajlar terörün hedefinde- Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde terör örgütü PKK'nın saldırıları sadece barajları değil, faaliyete geçmesi halinde binlerce dönüm bereketli toprağın suya kavuşmasını, üretimin artmasını, göçün önlenmesini ve istihdam edilecek binlerce kişinin ekmek kapısını da hedef alıyor- Tüm engelleme girişimlerine rağmen yapımı tamamlanarak hizmete açılan barajlar bölgenin adeta çehresini değiştirirken, Çözüm Süreci'ni akamate uğratmaya yönelik eylemlerinden vazgeçmeyen örgüt mensupları bölgenin refaha kavuşması için halkın umudu olan barajlara saldırılarını sürdürüyor- Eğil Baraj Gölü'nde işletmeci Mustafa Tarhan: - "Baraj yapılmadan önce buralar çöldü.
 • 11:20Bölge Halkının "Ekmek Kapısı" Barajlar Terörün HedefindeZEKERİYA GÜNEŞ - Terör örgütü PKK mensupları Güneydoğu Anadolu bölgesinde sulama projelerine yönelik gerçekleştirdiği saldırılarla sadece barajları değil, barajlar sayesinde istihdam edilecek binlerce kişinin ekmek kapısını da hedef alıyor.
 • 11:09Silvan Barajına Roketatarlı Saldırının Görüntüleri Ortaya Çıktı )Silvan Barajına Roketatarlı Saldırının Görüntüleri Ortaya Çıktı )Diyarbakır'ın Silvan ilçesi yakınlarında yapımı süren Silvan Barajına, 3 Ağustos gecesi saat 19.30 sıralarında kalabalık bir PKK'lı grubunun roketatarlı ve ağır silahlarla düzenlediği saldırının görüntüleri ortaya çıktı.
 • 10:50Silvan Barajı'na Roketatarlı Saldırının Görüntüleri Ortaya ÇıktıSilvan Barajı'na Roketatarlı Saldırının Görüntüleri Ortaya ÇıktıSilvan Barajı'na, 3 Ağustos gecesi kalabalık bir PKK'lı grubunun roketatarlı ve ağır silahlarla düzenlediği saldırının görüntüleri ortaya çıktı.
 • 19:19Silvan Barajına Roketatarl SaldırıSilvan Barajına Roketatarl SaldırıSilvan barajına roketatarl saldırı (Tür: Yurt)
 • 00:11Kulp İlçe Emniyet Müdürlüğü Binasına Taciz AteşiDiyarbakır'da, bölücü terör örgütü PKK mensupları, Kulp İlçe Emniyet Müdürlüğü binası ile Silvan Barajı'na saldırı düzenledi.
 • 21:08Silvan Barajı Şantiyesine PKK Roketli Saldırı DüzenlediSilvan Barajı Şantiyesine PKK Roketli Saldırı DüzenlediDiyarbakır'ın Silvan ilçesinde yapımı devam eden,Silvan Barajı şantiyesine bir grup PKK'lı tarafından roketli saldırı düzenlendi.
 • 18:22Baraj Yolunda 145 Kiloluk Patlayıcı BulunduBaraj Yolunda 145 Kiloluk Patlayıcı BulunduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bulunan patlayıcıların patlatılması- Bekleyen araçlar- Oluşan çukur- Araziden detay Baraj yolunda 145 kiloluk patlayıcı bulundu- Diyarbakır'da, yapımı süren Silvan Barajı'na malzeme taşınan yoldaki menfeze teröristlerce döşenen ve 4 mutfak tüpüyle desteklenen 145 kilogramlık patlayıcı, etkisiz hale getirildi Diyarbakır'da yapımı süren Silvan Barajı'na malzeme taşınan yolda bulunan 145 kilogramlık patlayıcı, imha edildi.
 • 16:29Baraj Yolunda 145 Kiloluk Patlayıcı BulunduDiyarbakır'da yapımı süren Silvan Barajı'na malzeme taşınan yolda bulunan 145 kilogramlık patlayıcı, imha edildi.