SON DAKİKA SİLVAN BARAJI HABERLERİ

Son Dakika Silvan Barajı Haberleri

 • 12:27Eroğlu: Eroğlu: "Pkk, Kürt Kardeşlerimizin En Büyük Düşmanı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun detay görüntüler- Pkknın yaktığı iş makinalarının görüntüsü- Veysel Eroğlu'nun açıklamaları "PKK, Kürt kardeşlerimizin en büyük düşmanı"- Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: - "Ne yazık ki PKK terör örgütü bilhassa Kürt kardeşlerimizin en büyük düşmanı. Tamamen onları hedef alıyor, bölgenin kalkınmasını önlüyor"- "Engellere rağmen biz o bölgedeki barajları yapacağız, tamamlayacağız"- "O bölgedeki insanların da artık PKK'ya gereken tepkiyi göstermesi şarttır" HATİCE ÖZDEMİR - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Ne yazık ki PKK terör örgütü bilhassa Kürt kardeşlerimizin en büyük düşmanı. Tamamen onları hedef alıyor, bölgenin kalkınmasını önlüyor" dedi.
 • 13:16Başbakan Yardımcısı Yılmaz Aa Editör Masası'na Konuk Oldu: (5)Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, terör örgütü PKK'nın yatırımlara yönelik saldırılarına ilişkin, "Ne yaparlarsa yapsınlar yatırımlarımıza devam edeceğiz.
 • 21:52Eker: Eker: "Kürtlere Hizmet Etmediğini İyi Biliyoruz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in kürsüdeki konuşması Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz: - "HDP'lilerin de MHP'lilerin de olduğu bir kabinemiz var. Türkiye'nin bütün renklerini yansıtan bir kabinemiz var. Bu da AK Parti'nin getirdiği noktayı gösteriyor.
 • 18:39Yola Yerleştirilen Patlayıcının İnfilak Ettirilmesi - 13 Yaşındaki Fırat Sımpil'in CenazesiYola Yerleştirilen Patlayıcının İnfilak Ettirilmesi - 13 Yaşındaki Fırat Sımpil'in CenazesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Fırat Sımpıl'in evinin önünde ağlayan kalabalık- Sımpil'in annesinin feryat etmesi- Sımpil'in cenazesinin camiye getirilmesi- Cenaze namazının kılınması- Sımpil'in mezarlığa götürülmesi Yola yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi- Diyarbakır'da terör örgütü PKK mensuplarınca önceden yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu hayatını kaybeden çocuğun sebze almak için evden çıktığı öğrenilen 13 yaşındaki Fırat Sımpil olduğu belirlendi- Anne Kadriye Sımpil: - "Evimizin önüne mayın yerleştirenlere Allah hakkımızı bırakmasın.
 • 17:38Yılmaz: Türkiye'nin Bütün Renklerini Yansıtan Bir Kabinemiz VarYılmaz: Türkiye'nin Bütün Renklerini Yansıtan Bir Kabinemiz Var"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplantının yapıldığı salondan genel ve detay görüntüler- Başbakan Yardımcısı Yılmaz'ın konuşması Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz Diyarbakır'da- Yılmaz: "HDP'lilerin de MHP'lilerin de olduğu bir kabinemiz var. Türkiye'nin bütün renklerini yansıtan bir kabinemiz var. Bu da AK Parti'nin getirdiği noktayı gösteriyor.
 • 17:05Yola Yerleştirilen Patlayıcının İnfilak EttirilmesiDiyarbakır'ın Silvan ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarınca yola yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu hayatını kaybeden çocuğun sebze almak için evden çıkan 13 yaşındaki Fırat Sımpıl olduğu öğrenildi.
 • 16:26AK Parti İl Danışma Toplantısı YapıldıAK Parti İl Danışma Toplantısı YapıldıPartisinin Diyarbakır İl Danışma Toplantısı’nda konuşan Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, PKK’nın çözüm sürecinde binlerce insanı dağa çıkardığını ve süreci istismar ettiğini belirterek, sözleri ile amellerinin birbirinin tutmadığını ifade etti.
 • 16:22Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, HDP'lilerin de MHP'lilerin de olduğu bir kabinenin olduğunu belirterek, "Türkiye'nin bütün renklerini yansıtan bir kabinemiz var. Bu da AK Parti'nin getirdiği noktayı gösteriyor.
 • 15:44Jandarma Karakoluna Saldır: 1 Asker YaralandıDiyarbakır'ın Silvan ilçesine bağlı Boyunlu ve Babakaya mahalleleri arasında bulunan karakola PKK'lılar uzun namlulu silahlar ile ateş açtı.
 • 22:09Diyarbakır'da Askere Saldırı: 1 YaralıDiyarbakır'da Askere Saldırı: 1 YaralıSilvan Barajı'nın güvenliğini sağlayan askeri karakola bir grup terörist tarafından uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda 1 asker yaralandı.
 • 21:19Diyarbakır'da Terör Saldırısı: 1 Asker YaralandıSilvan ilçesinde güvenlik güçlerine, bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca ateş açılması sonucu bir asker hafif yaralandı.
 • 20:47Bakan Yılmaz: Bakan Yılmaz: "Türkiye'de Artık Silaha Yer Yok, Teröre Yer Yok"Görüntü Dökümü: - Mersin Valiliği ziyareti- Valilikte görüşmeler ve konuşma- Valilik çıkışı- Mersin Üniversitesi ziyaret Kalkınma Bakanı Yılmaz: - "Siyasi partimiz ne olursa olsun, etnik kökenimiz, mezhebimiz, dinimiz, ideolojimiz ne olursa olsun hepimizin bu terör konusunda ilkesel bir tavır sergilemesi lazım"- "Türkiye'de artık silaha yer yok, teröre yer yok. Demokrasiyle silah aynı anda olamaz. Bunu hepimizin görmesi lazım. Buna ortak bir toplum tepkisi göstermemiz lazım" Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, terör konusunda herkesin ortak tepki göstermesi gerektiğini belirterek, "Türkiye'de artık silaha yer yok, teröre yer yok. Demokrasiyle silah aynı anda olamaz. Bunu hepimizin görmesi lazım. Buna ortak bir toplum tepkisi göstermemiz lazım" dedi.
 • 20:25Mersin İhracat Rakamları ArttıMersin İhracat Rakamları ArttıBakan Yılmaz: Temel hedefimiz üst orta gelir grubundan yüksek gelir grubuna geçmek (ek) İHRACAT RAKAMLARI ARTTI Çukurova Kalkınma Ajansı'nın 2015 Mali Destek Programları Değerlendirme Sonuçları İlan Töreni'ne katılan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, ülke olarak daha üst seviyelere çıkabilmek için proje ve teknoloji açısından yükselmenin gerekliliğine vurgu yaptı.
 • 18:29Bakan Yılmaz: Temel Hedefimiz Üst Orta Gelir Grubundan Yüksek Gelir Grubuna Geçmek (2)Bakan Yılmaz: Temel Hedefimiz Üst Orta Gelir Grubundan Yüksek Gelir Grubuna Geçmek (2)İhracat RAKAMLARI ARTTI Çukurova Kalkınma Ajansı'nın 2015 Mali Destek Programları Değerlendirme Sonuçları İlan Töreni'ne katılan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, ülke olarak daha üst seviyelere çıkabilmek için proje ve teknoloji açısından yükselmenin gerekliliğine vurgu yaptı.
 • 08:54PKK Saldırıları Nedeniyle Petrol Kampı BoşaltıldıPKK Saldırıları Nedeniyle Petrol Kampı BoşaltıldıTPAO Batman Bölge Müdürlüğü bünyesinde petrol arama ve sondaj faaliyetleri yürütülen kamplarda, olası saldırılara karşı taşınma ve boşaltma işlemleri başlatıldı.
 • 20:07Yılmaz: Yılmaz: "Eski Türkiye'yi Özleyen Onlardır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın AK Parti Kayapınar İlçe Teşkilatı Danışma Meclisi Toplantısı'na katılması, - Yılmaz'ın vatandaşlar ile tokalaşması, - Yılmaz'ın konuşması, Kalkınma Bakanı Yılmaz: - "Biz eski günlere dönmek gibi bir niyet içinde değiliz. Tam aksine terör örgütü, terör yapanlar eski günlere dönmek niyetinde.
 • 18:08Kalkınma Bakanı Yılmaz AçıklamasıKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Biz eski günlere dönmek gibi bir niyet içinde değiliz. Tam aksine terör örgütü, terör yapanlar eski günlere dönmek niyetinde.
 • 15:31Bakan Yılmaz: Bakan Yılmaz: "Türkiye, Her Geçen Gün Daha Demokratik Bir Ülke Olacak"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın salona gelişi- Genel görüntü ve detaylar- Bakan Yılmaz'ın konulması Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Türkiye'de demokratikleşme sürecinin hiçbir zaman kesintiye uğramayacağını belirterek, "Türkiye, her geçen gün daha demokratik bir ülke olacak.
 • 13:55Kalkınma Bakanı Yılmaz AçıklamasıKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Türkiye'de demokratikleşme sürecinin hiçbir zaman kesintiye uğramayacağını belirterek, "Türkiye, her geçen gün daha demokratik bir ülke olacak.
 • 10:55Silvan Barajı'nda İnşaat DurduSilvan Barajı'nda İnşaat DurduOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yaşanan terör saldırıları nedeniyle Silvan Barajı inşaatına malzeme ikmali yapılamadığını söyledi.
 • 12:33Bölge Halkının Bölge Halkının "Ekmek Kapısı" Barajlar Terörün HedefindeGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Eğil Barajından görüntüler, - Baraja ziyaretçi akımı, - Baraj kenarındaki bir restoranın işletmecisi Mustafa Tarhan ile röportaj, - Tekne işletmecisi Abdullah Karakoç ile röportaj, Bölge halkının "ekmek kapısı" barajlar terörün hedefinde- Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde terör örgütü PKK'nın saldırıları sadece barajları değil, faaliyete geçmesi halinde binlerce dönüm bereketli toprağın suya kavuşmasını, üretimin artmasını, göçün önlenmesini ve istihdam edilecek binlerce kişinin ekmek kapısını da hedef alıyor- Tüm engelleme girişimlerine rağmen yapımı tamamlanarak hizmete açılan barajlar bölgenin adeta çehresini değiştirirken, Çözüm Süreci'ni akamate uğratmaya yönelik eylemlerinden vazgeçmeyen örgüt mensupları bölgenin refaha kavuşması için halkın umudu olan barajlara saldırılarını sürdürüyor- Eğil Baraj Gölü'nde işletmeci Mustafa Tarhan: - "Baraj yapılmadan önce buralar çöldü.
 • 12:23Bölge Halkının Bölge Halkının "Ekmek Kapısı" Barajlar Terörün HedefindeGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Barajdan görüntü, - Enerji Bir-Sen İl Başkanı Beşir Özyeşil ile röportaj, - Balıklardan görüntüler, - Tesis sahibi Tevfik Carlık ile röportaj, Bölge halkının "ekmek kapısı" barajlar terörün hedefinde- Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde terör örgütü PKK'nın saldırıları sadece barajları değil, faaliyete geçmesi halinde binlerce dönüm bereketli toprağın suya kavuşmasını, üretimin artmasını, göçün önlenmesini ve istihdam edilecek binlerce kişinin ekmek kapısını da hedef alıyor- Tüm engelleme girişimlerine rağmen yapımı tamamlanarak hizmete açılan barajlar bölgenin adeta çehresini değiştirirken, Çözüm Süreci'ni akamate uğratmaya yönelik eylemlerinden vazgeçmeyen örgüt mensupları bölgenin refaha kavuşması için halkın umudu olan barajlara saldırılarını sürdürüyor- Eğil Baraj Gölü'nde işletmeci Mustafa Tarhan: - "Baraj yapılmadan önce buralar çöldü.
 • 11:20Bölge Halkının "Ekmek Kapısı" Barajlar Terörün HedefindeZEKERİYA GÜNEŞ - Terör örgütü PKK mensupları Güneydoğu Anadolu bölgesinde sulama projelerine yönelik gerçekleştirdiği saldırılarla sadece barajları değil, barajlar sayesinde istihdam edilecek binlerce kişinin ekmek kapısını da hedef alıyor.
 • 11:09Silvan Barajına Roketatarlı Saldırının Görüntüleri Ortaya Çıktı )Silvan Barajına Roketatarlı Saldırının Görüntüleri Ortaya Çıktı )Diyarbakır'ın Silvan ilçesi yakınlarında yapımı süren Silvan Barajına, 3 Ağustos gecesi saat 19.30 sıralarında kalabalık bir PKK'lı grubunun roketatarlı ve ağır silahlarla düzenlediği saldırının görüntüleri ortaya çıktı.
 • 10:50Silvan Barajı'na Roketatarlı Saldırının Görüntüleri Ortaya ÇıktıSilvan Barajı'na Roketatarlı Saldırının Görüntüleri Ortaya ÇıktıSilvan Barajı'na, 3 Ağustos gecesi kalabalık bir PKK'lı grubunun roketatarlı ve ağır silahlarla düzenlediği saldırının görüntüleri ortaya çıktı.
 • 19:19Silvan Barajına Roketatarl SaldırıSilvan Barajına Roketatarl SaldırıSilvan barajına roketatarl saldırı (Tür: Yurt)
 • 00:11Kulp İlçe Emniyet Müdürlüğü Binasına Taciz AteşiDiyarbakır'da, bölücü terör örgütü PKK mensupları, Kulp İlçe Emniyet Müdürlüğü binası ile Silvan Barajı'na saldırı düzenledi.
 • 21:08Silvan Barajı Şantiyesine PKK Roketli Saldırı DüzenlediSilvan Barajı Şantiyesine PKK Roketli Saldırı DüzenlediDiyarbakır'ın Silvan ilçesinde yapımı devam eden,Silvan Barajı şantiyesine bir grup PKK'lı tarafından roketli saldırı düzenlendi.
 • 18:22Baraj Yolunda 145 Kiloluk Patlayıcı BulunduBaraj Yolunda 145 Kiloluk Patlayıcı BulunduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bulunan patlayıcıların patlatılması- Bekleyen araçlar- Oluşan çukur- Araziden detay Baraj yolunda 145 kiloluk patlayıcı bulundu- Diyarbakır'da, yapımı süren Silvan Barajı'na malzeme taşınan yoldaki menfeze teröristlerce döşenen ve 4 mutfak tüpüyle desteklenen 145 kilogramlık patlayıcı, etkisiz hale getirildi Diyarbakır'da yapımı süren Silvan Barajı'na malzeme taşınan yolda bulunan 145 kilogramlık patlayıcı, imha edildi.
 • 16:29Baraj Yolunda 145 Kiloluk Patlayıcı BulunduDiyarbakır'da yapımı süren Silvan Barajı'na malzeme taşınan yolda bulunan 145 kilogramlık patlayıcı, imha edildi.
 • 16:19Erdem: Erdem: "Daeş, Pkk, Dhkp-C, Paralel Yapıyla Mücadele Etmek Türkiye'nin Milli Meselesi"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ekrem Erdem'in belediye binası önünde karşılanması- Ekrem Erdem'in açıklamaları AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem: - "DAEŞ, PKK, DHKP-C, paralel yapıyla mücadele etmek Türkiye'nin milli meselesi" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, DAEŞ, PKK, DHKP-C ve paralel yapıyla mücadelenin Türkiye'nin milli meselesi olduğunu söyledi.
 • 15:03Genelkurmaydan "Günlük Faaliyetler" ve "Önemli Yurtiçi Olaylar"Irak'tan Türkiye'ye geçmeye çalışan 2 terörist, silahsız ve teçhizatsız yakalandı.
 • 13:44Pkk, İş Makineleri ve Kamyonları YaktıGenelkurmay Başkanlığı, bölücü terör örgütü PKK’nın, Kars’ın Sarıkamış İlçesinde yapımı devam eden sulama göletinin şantiye alanında iş makineleri ve kamyonları yaktığını açıkladı.
 • 13:41Teröristler Yine Araçları Yaktı, Köy Korucularına Ateş AçtıGenelkurmay Başkanlığı dün yaşanan önemli yurt içi olaylara ilişkin kamuoyunu bilgilendirdi.
 • 21:59Yılmaz: Yılmaz: "Silahla Demokrasi Aynı Anda Olmaz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detay- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın konuşması Kalkınma Bakanı Yılmaz: - "Silahla demokrasi aynı anda olmaz. Silahla kalkınma aynı yerde olmaz. Türkiye artık bunu kaldıramaz. Biz vatandaşımızı birilerinin insafına da terk edemeyiz.
 • 20:44Kalkınma Bakanı Yılmaz AçıklamasıKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Silahla demokrasi aynı anda olmaz. Silahla kalkınma aynı yerde olmaz. Türkiye artık bunu kaldıramaz. Biz vatandaşımızı birilerinin insafına da terk edemeyiz.
 • 19:53AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ AçıklamasıAK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ AçıklamasıAK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, AK Parti’nin üçüncü havalimanını kim istiyorsa, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü kim istiyorsa, Ovit Tünelini kim istiyorsa onunla koalisyon yapacaklarını söyledi.
 • 19:45PKK'dan Koruculara TehditTerör örgütü PKK'nın silahlı kanadı HPG tarafından koruculara yönelik hazırlanan bildiride, "Silvan Barajı ve yeni kalekolların yapımına hiçbir şekilde izin vermeyeceğimizi biliyorsunuz. Siz düşmanı korurken sizi köylerinizde kim koruyacak?
 • 11:14Cumhurbaşkanı Erdoğan Bayram Namazı Sonrası Konuştu...Cumhurbaşkanı Erdoğan Bayram Namazı Sonrası Konuştu...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sayın Başbakan, şu an itibariyle parlamentoda grubu olan 3 siyasi partinin genel başkanını da ziyaret etti, onlarla görüşmelerini yaptı.
 • 10:26Erdoğan: Erdoğan: "Aydınlık Yarınların Türkiyesi Bizim İçin Çok Önemli"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları Cumhurbaşkanı Erdoğan: (1)- "Görüşmelerden sonra öyle zannediyorum ki yetkili kurullarında da bunun değerlendirmesini yapacaklar ve bu değerlendirmelerden sonra da ikinci bir tur hangi siyasi partilerle yapacak bunları da göreceğiz.
 • 10:17Erdoğan: Erdoğan: "Koalisyon Oluşmuyorsa, Milli İradeye Gitmek, Neticeyi Alabilme Noktasından da En İsabetli...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları Cumhurbaşkanı Erdoğan: (1)- "Görüşmelerden sonra öyle zannediyorum ki yetkili kurullarında da bunun değerlendirmesini yapacaklar ve bu değerlendirmelerden sonra da ikinci bir tur hangi siyasi partilerle yapacak bunları da göreceğiz.
 • 10:11Erdoğan: Erdoğan: "Bölücü Terör Örgütüne Sırtını Dayayanlarla Mutabakat Düşünülemez"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayram namazı sonrası HDP’yi sert sözlerle eleştirdi.
 • 09:55Cumhurbaşkanı Erdoğan: (1)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun mecliste grubu bulunan parti liderleriyle koalisyon görüşmeleri yaptığını hatırlatarak, "Görüşmelerden sonra öyle zannediyorum ki yetkili kurullarında da bunun değerlendirmesini yapacaklar ve bu değerlendirmelerden sonra da ikinci bir tur hangi siyasi partilerle yapacak bunları da göreceğiz.
 • 08:51Erdoğan, Bayram Namazı Çıkışı HDP'yi BombaladıErdoğan, Bayram Namazı Çıkışı HDP'yi BombaladıCumhurbaşkanı Erdoğan: Biz bayramı bayram gibi yaşamak istiyoruz. Ama terör örgütü izin vermiyor. Bölücü terör örgütüne sırtını dayayanlarla ise bir mutabakat düşünülemez.
 • 16:41Silvan Barajı Yolunda PatlamaSilvan Barajı Yolunda PatlamaDiyarbakır’ın Silvan ilçesinde yapımına devam edilen Silvan Barajı yolunda, güvenlik güçlerinin geçişi sırasında el yapımı bomba patlatıldı.
 • 15:09Silvan Barajı Yolunda PatlamaSilvan Barajı Yolunda PatlamaDiyarbakır'ın Silvan ilçesinde yol kenarına bırakılan el yapımı patlayıcı, askeri araçların geçişi sırasında patlatıldı.
 • 16:18Hdp'li Yiğitalp: "Yapılan ve Yapımı Devam Eden Hes'ler Tarım, Hayvancılığı Büyük Zararlara...Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, “Yapılan veya yapımı istenen bu barajlar, termik santraller, tarım, hayvancılık gibi geçim kapılarını tamamen tahribata uğratarak halkımıza çok ağır faturalar çıkarmaktadır” dedi.
 • 16:20Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Emniyet Örgütü Disiplin Tüzüğünde Değişiklik Yapılmasına Dair Tüzük, Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 15:56Bakan Yılmaz, Diyarbakır'da Baraj İnşaatı Yolundaki Patlamayı KınadıKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Silvan Barajı inşaatı yolunda düzenlenen saldırıyı kınayarak, saldırının Diyarbakır'ın kalkınmasını hedef aldığını belirtti.
 • 15:18Baraj İnşaatı Yolunda PatlamaBaraj İnşaatı Yolunda PatlamaGÖRÜNYTÜ DÖKÜMÜ: -Patlamanın ardından olay yerindeki hareketlilik-Dumanların yükselmesi Diyarbakır'da baraj inşaatı yolundaki patlama- Silvan ilçesinde baraj inşaatı yolunda PKK mensuplarınca önceden yola döşenen patlayıcının, barajın güvenliğini sağlayan askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumandayla patlatıldığı bildirildi Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen patlayıcının askeri aracın baraj inşaatından dönüşü sırasında patlatıldığı bildirildi.