SON DAKİKA SİLVAN BARAJI HABERLERİ

Son Dakika Silvan Barajı Haberleri

 • 16:30 Bombacılar Etkisiz Hale Getirildi Bombacılar Etkisiz Hale Getirildi Diyarbakır'ın Silvan ilçesindeki operasyonda, bombalı araç ile saldıran PKK'lılardan 8'inin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
 • 15:43 Diyarbakır'da 8 Terörist Etkisiz Hale Getirildi Diyarbakır'da 8 Terörist Etkisiz Hale Getirildi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışma Ele geçirilen silah patlayıcı ve diğer malzemeler Diyarbakır'da 8 terörist etkisiz hale getirildi Silvan ilçesinde güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonda Çınar İlçe Emniyet Amirliğine, Mermer Jandarma Karakoluna, Diyarbakır'da polis servis aracına ve Hani İlçe Jandarma Komutanlığına bombalı araç ile saldıran teröristlerden 8'i etkisiz hale getirildi Teröristler arasında sözde alan sorumlusu "Bager Cudi" kod isimli Batman doğumlu Ramazan İmen ve terör örgütünün 2 bombacısı da bulunuyor Diyarbakır'ın Silvan ilçesindeki operasyonda, Çınar İlçe Emniyet Amirliğine, Mermer Jandarma Karakoluna, il merkezinde polis servis aracına ve Hani İlçe Jandarma Komutanlığına bombalı araç ile saldıran teröristlerden 8'inin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
 • 13:17 Diyarbakır'da 8 Terörist Etkisiz Hale Getirildi Diyarbakır'ın Silvan ilçesindeki operasyonda, Çınar İlçe Emniyet Amirliğine, Mermer Jandarma Karakoluna, il merkezinde polis servis aracına ve Hani İlçe Jandarma Komutanlığına bombalı araç ile saldıran teröristlerden 8'inin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
 • 09:44 Yılmaz: Tüik Başkanı'nın Emekliliği Siyasi Karar Değil Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, sürpriz bir kararla emekli olan Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanı Birol Aydemir ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 • 06:01 2016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, eski Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanı Birol Aydemir'in emekli olma kararının tamamen kendi kararı olduğunu belirterek, "Hiçbir şekilde siyasi olarak verilmiş bir kara değil" dedi.
 • 23:34 Yılmaz: Gap Yatırımlarına 25 Yılda 65 Milyar Lira Harcama Yapıldı Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) kapsamında 1990-2015 yılları arasında yatırımlar için merkezi bütçeden toplam 76 milyar TL kaynak ayrıldığını ve bunun 65 milyar TL’sinin harcandığını söyledi.
 • 10:56 Eroğlu'ndan 13 Müjde Eroğlu'ndan 13 Müjde Bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere Diyarbakır'da bulunan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 13 yeni müjde verdi.
 • 17:08 Bakan Eroğlu Diyarbakır'da Bakan Eroğlu Diyarbakır'da Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, terör örgütü PKK’nın sadece bebekleri ve masum insanları öldürmekle kalmadığını, yatırımları engellemek için de ne gerekiyorsa yaptığını belirterek, bölgeyi şaha kaldıracaklarını kaydetti.
 • 15:40 Diyarbakır Bakan Eroğlu; 305 Bin Kişiye İstihdam Sağlayacak Silvan Barajı Kesinlikle Yapılacak Diyarbakır Bakan Eroğlu; 305 Bin Kişiye İstihdam Sağlayacak Silvan Barajı Kesinlikle Yapılacak Bakan Eroğlu; 305 bin kişiye istihdam sağlayacak Silvan Barajı kesinlikle yapılacak ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, geldiği Diyarbakır'da, Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Değerlendirme toplantısı düzenledi.
 • 14:17 Bakan Eroğlu; 305 Bin Kişiye İstihdam Sağlayacak Silvan Barajı Kesinlikle Yapılacak Bakan Eroğlu; 305 Bin Kişiye İstihdam Sağlayacak Silvan Barajı Kesinlikle Yapılacak Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, geldiği Diyarbakır'da, Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Değerlendirme toplantısı düzenledi.
 • 13:33 Bakandan Diyarbakır'a 13 Müjde Bakandan Diyarbakır'a 13 Müjde Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, çeşitli ziyaretlerde ve incelemelerde bulunmak için geldiği Diyarbakır’da 13 yeni müjde verdi.
 • 13:29 Bakan'dan Türkiye'ye 207 Milyon Değerinde 13 Müjde Bakan'dan Türkiye'ye 207 Milyon Değerinde 13 Müjde Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, dev projeler yapacaklarını belirterek, GAP'ı da 2019 yılında tamamlamayı hedeflediklerini kaydetti.
 • 13:31 Başbakan Davutoğlu Mardin'de (2) Başbakan Davutoğlu Mardin'de (2) Başbakan Ahmet Davutoğlu, Mardin’de katıldığı kardeşlik buluşmalarında 10 maddelik terörle mücadele master eylem planını açıkladı.
 • 00:52 Başbakan Davutoğlu Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileriyle Biraraya Geldi Sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Diyarbakır’ın o güzel Sur’u, Cizre, Silopi, hepsini bütün evleriyle, yollarıyla öylesine yeniden inşa edeceğiz ki; herkes buna sadece gıpta duyacak.
 • 14:51 Orman ve Su İşleri Bakanlığı Toplu Açılış Töreni Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Biz, pek çok tesisi hizmete açarken, yeni projeler üzerinde çalışırken, güya bölgenin hakkını savunduğunu iddia eden bir avuç eşkıya, sadece yakıyor, yıkıyor, tahrip ediyor, bölgeyi terörize ediyor, vatandaşı yerinden, yurdundan ediyor.
 • 08:43 Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala Açıklaması Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala Açıklaması Eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala, yeni bir anayasanın yapılması gerektiğine dikkat çekerek, “Millet bize, ‘size otoban yaptım, üzerinde basın gidin’ dedi.
 • 22:07 Türk Modacı Güneş'ten Paris'te Defile GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Jessica Minh Anh defilesi- Defileden detaylar- Gülnur Güneş'in konuşması- Jessica Minh Anh'in konuşması Türk modacı Güneş'ten Paris'te defile- Dünyanın en önemli turizm noktalarında yaptığı defilelerle bilinen model Jessica Minh Anh, Türk moda tasarımcısı Gülnur Güneş'in kreasyonlarını tanıttı- Güneş: "Bence birçok modacının hayalidir burada defile düzenlemek.
 • 20:28 AK Parti'nin Diyarbakır Mitingi AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "1 Kasım Türkiye için yeni bir başlangıç olacak.
 • 02:53 Davutoğlu, Canlı Yayında AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bu bölgede bundan sonra Türkiye'nin karşısında olanlar kaybedecek, Türkiye'nin yanında olanlar kazanacak" dedi.
 • 13:08 Bakan Kutbettin Arzu Çözüm Sürecinin Devam Ettiğini Söyledi Bakan Kutbettin Arzu Çözüm Sürecinin Devam Ettiğini Söyledi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, Kürt meselesiyle ilgili çözüm sürecinin aynen devam ettiğini söyledi.
 • 13:04 Diyarbakır Bakan Arzu: Çözüm Süreci Aynen Devam Ediyor Diyarbakır Bakan Arzu: Çözüm Süreci Aynen Devam Ediyor Bakan Arzu: Çözüm süreci aynen devam ediyor GIDA Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, Kürt meselesiyle ilgili çözüm sürecinin aynen devam ettiğini belirterek, Kürt sorunun çözümüyle ilgili başlattıkları çalışmalarda bir aksık olmadığını söyledi.
 • 18:57 Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Arzu Diyarbakır'da - Camiden görüntüler- Cami çıkışından görüntüler- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu'nun vatandaşlar ile selamlaşması - Bakan Arzu'nun konuşması Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Arzu: - "(Terör olayları) Bunların önüne geçeceğiz.
 • 18:08 Diyarbakır Bakan Arzu, Diyarbakır'da Esnafları Ziyaret Etti Diyarbakır Bakan Arzu, Diyarbakır'da Esnafları Ziyaret Etti Bakan Arzu, Diyarbakır'da esnafları ziyaret etti DİYARBAKIR'da esnafları ziyaret eden Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu'ya bir vatandaş, "Sayın bakanım bu memlekette dalağını, böbreğini satanlar var. Sizin haberiniz yok herhalde" demesi üzerine Arzu, "Bizim her şeyden haberimiz var" karşılığını verdi.
 • 18:05 Bakan Arzu Sur Esnafını Ziyaret Etti Bakan Arzu Sur Esnafını Ziyaret Etti DİYARBAKIR (İHA) – Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, bir dizi ziyaret için geldiği Diyarbakır’da Sur esnafını ziyaret etti.
 • 17:53 Bakan Arzu'dan, Diyarbakır'da Esnaf Ziyareti Bakan Arzu'dan, Diyarbakır'da Esnaf Ziyareti Diyarbakır'da esnafı ziyaret eden Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu ile konuşan bir kişi, "Sayın bakanım bu memlekette dalakı, böbreğini satanlar var. Sizin haberiniz yok herhalde" dedi.
 • 17:23 Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Arzu Açıklaması Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, son dönemde yaşanan terör olaylarına ilişkin, "Bunların önüne geçeceğiz.
 • 16:51 Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Arzu Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Arzu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ.- Salondan görüntüler- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu'nun konuşması Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Arzu: - "Ülkemizdeki insanımızın huzur ve güvenini sağlama konusunda ciddi adımlar atılıyor, bundan sonra da atılacak.
 • 13:09 Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Arzu Açıklaması Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, "Ülkemizdeki insanımızın huzur ve güvenini sağlama konusunda ciddi adımlar atılıyor, bundan sonra da atılacak.
 • 12:40 Ak Partili Yontürk Çalışmalarını Sürdürüyor Ak Partili Yontürk Çalışmalarını Sürdürüyor AK Parti Diyarbakır milletvekili adayı Şafak Yontürk, seçim çalışmalarını sürdürüyor.
 • 00:19 Davutoğlu, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ile Buluştu Sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle İstanbul’da bir araya gelen AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Namusunu koruyamayanlar birliğini koruyamaz, Birliğini koruyamayanlar namusunu koruyamaz.” dedi.
 • 23:28 Başbakan Davutoğlu: "Madem Çakallar Puslu Havayı Sever Bizde O Çakallara Puslu Havanın Bedelini... Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Çakallar puslu havayı severlermiş.
 • 23:16 AK Parti İl Başkanlığı'nda Stk Buluşması AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'ye olağanüstü bir hal yaşatmayacaklarını belirterek, "Demokrasiden, insan hak ve özgürlüklerinden bir an dahi taviz vermeyiz.
 • 12:27 Eroğlu: Eroğlu: "Pkk, Kürt Kardeşlerimizin En Büyük Düşmanı" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun detay görüntüler- Pkknın yaktığı iş makinalarının görüntüsü- Veysel Eroğlu'nun açıklamaları "PKK, Kürt kardeşlerimizin en büyük düşmanı"- Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: - "Ne yazık ki PKK terör örgütü bilhassa Kürt kardeşlerimizin en büyük düşmanı. Tamamen onları hedef alıyor, bölgenin kalkınmasını önlüyor"- "Engellere rağmen biz o bölgedeki barajları yapacağız, tamamlayacağız"- "O bölgedeki insanların da artık PKK'ya gereken tepkiyi göstermesi şarttır" HATİCE ÖZDEMİR - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Ne yazık ki PKK terör örgütü bilhassa Kürt kardeşlerimizin en büyük düşmanı. Tamamen onları hedef alıyor, bölgenin kalkınmasını önlüyor" dedi.
 • 13:16 Başbakan Yardımcısı Yılmaz Aa Editör Masası'na Konuk Oldu: (5) Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, terör örgütü PKK'nın yatırımlara yönelik saldırılarına ilişkin, "Ne yaparlarsa yapsınlar yatırımlarımıza devam edeceğiz.
 • 21:52 Eker: Eker: "Kürtlere Hizmet Etmediğini İyi Biliyoruz" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in kürsüdeki konuşması Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz: - "HDP'lilerin de MHP'lilerin de olduğu bir kabinemiz var. Türkiye'nin bütün renklerini yansıtan bir kabinemiz var. Bu da AK Parti'nin getirdiği noktayı gösteriyor.
 • 18:39 Yola Yerleştirilen Patlayıcının İnfilak Ettirilmesi - 13 Yaşındaki Fırat Sımpil'in Cenazesi Yola Yerleştirilen Patlayıcının İnfilak Ettirilmesi - 13 Yaşındaki Fırat Sımpil'in Cenazesi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Fırat Sımpıl'in evinin önünde ağlayan kalabalık- Sımpil'in annesinin feryat etmesi- Sımpil'in cenazesinin camiye getirilmesi- Cenaze namazının kılınması- Sımpil'in mezarlığa götürülmesi Yola yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi- Diyarbakır'da terör örgütü PKK mensuplarınca önceden yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu hayatını kaybeden çocuğun sebze almak için evden çıktığı öğrenilen 13 yaşındaki Fırat Sımpil olduğu belirlendi- Anne Kadriye Sımpil: - "Evimizin önüne mayın yerleştirenlere Allah hakkımızı bırakmasın.
 • 17:38 Yılmaz: Türkiye'nin Bütün Renklerini Yansıtan Bir Kabinemiz Var Yılmaz: Türkiye'nin Bütün Renklerini Yansıtan Bir Kabinemiz Var" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplantının yapıldığı salondan genel ve detay görüntüler- Başbakan Yardımcısı Yılmaz'ın konuşması Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz Diyarbakır'da- Yılmaz: "HDP'lilerin de MHP'lilerin de olduğu bir kabinemiz var. Türkiye'nin bütün renklerini yansıtan bir kabinemiz var. Bu da AK Parti'nin getirdiği noktayı gösteriyor.
 • 17:05 Yola Yerleştirilen Patlayıcının İnfilak Ettirilmesi Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarınca yola yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu hayatını kaybeden çocuğun sebze almak için evden çıkan 13 yaşındaki Fırat Sımpıl olduğu öğrenildi.
 • 16:26 AK Parti İl Danışma Toplantısı Yapıldı AK Parti İl Danışma Toplantısı Yapıldı Partisinin Diyarbakır İl Danışma Toplantısı’nda konuşan Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, PKK’nın çözüm sürecinde binlerce insanı dağa çıkardığını ve süreci istismar ettiğini belirterek, sözleri ile amellerinin birbirinin tutmadığını ifade etti.
 • 16:22 Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz Açıklaması Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, HDP'lilerin de MHP'lilerin de olduğu bir kabinenin olduğunu belirterek, "Türkiye'nin bütün renklerini yansıtan bir kabinemiz var. Bu da AK Parti'nin getirdiği noktayı gösteriyor.
 • 15:44 Jandarma Karakoluna Saldır: 1 Asker Yaralandı Diyarbakır'ın Silvan ilçesine bağlı Boyunlu ve Babakaya mahalleleri arasında bulunan karakola PKK'lılar uzun namlulu silahlar ile ateş açtı.
 • 22:09 Diyarbakır'da Askere Saldırı: 1 Yaralı Diyarbakır'da Askere Saldırı: 1 Yaralı Silvan Barajı'nın güvenliğini sağlayan askeri karakola bir grup terörist tarafından uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda 1 asker yaralandı.
 • 21:19 Diyarbakır'da Terör Saldırısı: 1 Asker Yaralandı Silvan ilçesinde güvenlik güçlerine, bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca ateş açılması sonucu bir asker hafif yaralandı.
 • 20:47 Bakan Yılmaz: Bakan Yılmaz: "Türkiye'de Artık Silaha Yer Yok, Teröre Yer Yok" Görüntü Dökümü: - Mersin Valiliği ziyareti- Valilikte görüşmeler ve konuşma- Valilik çıkışı- Mersin Üniversitesi ziyaret Kalkınma Bakanı Yılmaz: - "Siyasi partimiz ne olursa olsun, etnik kökenimiz, mezhebimiz, dinimiz, ideolojimiz ne olursa olsun hepimizin bu terör konusunda ilkesel bir tavır sergilemesi lazım"- "Türkiye'de artık silaha yer yok, teröre yer yok. Demokrasiyle silah aynı anda olamaz. Bunu hepimizin görmesi lazım. Buna ortak bir toplum tepkisi göstermemiz lazım" Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, terör konusunda herkesin ortak tepki göstermesi gerektiğini belirterek, "Türkiye'de artık silaha yer yok, teröre yer yok. Demokrasiyle silah aynı anda olamaz. Bunu hepimizin görmesi lazım. Buna ortak bir toplum tepkisi göstermemiz lazım" dedi.
 • 20:25 Mersin İhracat Rakamları Arttı Mersin İhracat Rakamları Arttı Bakan Yılmaz: Temel hedefimiz üst orta gelir grubundan yüksek gelir grubuna geçmek (ek) İHRACAT RAKAMLARI ARTTI Çukurova Kalkınma Ajansı'nın 2015 Mali Destek Programları Değerlendirme Sonuçları İlan Töreni'ne katılan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, ülke olarak daha üst seviyelere çıkabilmek için proje ve teknoloji açısından yükselmenin gerekliliğine vurgu yaptı.
 • 18:29 Bakan Yılmaz: Temel Hedefimiz Üst Orta Gelir Grubundan Yüksek Gelir Grubuna Geçmek (2) Bakan Yılmaz: Temel Hedefimiz Üst Orta Gelir Grubundan Yüksek Gelir Grubuna Geçmek (2) İhracat RAKAMLARI ARTTI Çukurova Kalkınma Ajansı'nın 2015 Mali Destek Programları Değerlendirme Sonuçları İlan Töreni'ne katılan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, ülke olarak daha üst seviyelere çıkabilmek için proje ve teknoloji açısından yükselmenin gerekliliğine vurgu yaptı.
 • 08:54 PKK Saldırıları Nedeniyle Petrol Kampı Boşaltıldı PKK Saldırıları Nedeniyle Petrol Kampı Boşaltıldı TPAO Batman Bölge Müdürlüğü bünyesinde petrol arama ve sondaj faaliyetleri yürütülen kamplarda, olası saldırılara karşı taşınma ve boşaltma işlemleri başlatıldı.
 • 20:07 Yılmaz: Yılmaz: "Eski Türkiye'yi Özleyen Onlardır" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın AK Parti Kayapınar İlçe Teşkilatı Danışma Meclisi Toplantısı'na katılması, - Yılmaz'ın vatandaşlar ile tokalaşması, - Yılmaz'ın konuşması, Kalkınma Bakanı Yılmaz: - "Biz eski günlere dönmek gibi bir niyet içinde değiliz. Tam aksine terör örgütü, terör yapanlar eski günlere dönmek niyetinde.
 • 18:08 Kalkınma Bakanı Yılmaz Açıklaması Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Biz eski günlere dönmek gibi bir niyet içinde değiliz. Tam aksine terör örgütü, terör yapanlar eski günlere dönmek niyetinde.
 • 15:31 Bakan Yılmaz: Bakan Yılmaz: "Türkiye, Her Geçen Gün Daha Demokratik Bir Ülke Olacak" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın salona gelişi- Genel görüntü ve detaylar- Bakan Yılmaz'ın konulması Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Türkiye'de demokratikleşme sürecinin hiçbir zaman kesintiye uğramayacağını belirterek, "Türkiye, her geçen gün daha demokratik bir ülke olacak.