SON DAKİKA SİLVAN BARAJI HABERLERİ

Son Dakika Silvan Barajı Haberleri

 • 11:37Diyarbakır'ın Çılgın Projesi"Diyarbakır'da yapımı süren Silvan Projesi tamamlandığında 200 bin kişiye istihdam sağlayacak.
 • 22:00'Diyarbakır İş Dünyası ile Buluşma'Diyarbakır İş Dünyası ile Buluşma" Toplantısı - Eker ve YılmazGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Salondan Detay-Mehdi Eker konuşması-Cevdet Yılmaz konuşması "Diyarbakır İş Dünyası ile Buluşma" toplantısı (2)- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: - "Bir sistem değişikliğine gitmek gerekir. Çünkü bu ulus devlet modeliyle yaklaşık 100 yıldır Türkiye, bu süreç içerisinde sorunlarını çözemedi.
 • 21:04Diyarbakır İş Dünyası ile Buluşma" Toplantısı (2)Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "Bir sistem değişikliğine gitmek gerekir. Çünkü bu ulus devlet modeliyle yaklaşık 100 yıldır Türkiye, bu süreç içerisinde sorunlarını çözemedi.
 • 01:34Kamu Yatırımları TanıtımKamu Yatırımları Tanıtım" Toplantısı - Bakanlar Yılmaz ve EkerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in salona gelişi- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın konuşması- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in konuşması Bakanlar Yılmaz ve Eker, Diyarbakır'da- Kalkınma Bakanı Yılmaz: "Şiddetin, kavganın olmadığı, kimsenin kimseye şiddet ve baskı uygulamadığı bir ortamda demokratik siyasetin kökleşmesini istiyoruz"- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: "Bugün Kürt kimliğiyle ilgili meseleler büyük ölçüde çözülmüş durumdadır" Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, şiddetin ve kavganın olmadığı, kimsenin kimseye şiddet ve baskı uygulamadığı bir ortamda demokratik siyasetin kökleşmesini istediklerini söyledi.
 • 21:15Bakanlar Yılmaz ve Eker, Diyarbakır'daKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, şiddetin ve kavganın olmadığı, kimsenin kimseye şiddet ve baskı uygulamadığı bir ortamda demokratik siyasetin kökleşmesini istediklerini söyledi.
 • 16:32Çözüm Süreci Yatırımları Artırdı"Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Çözüm Süreci'nde Diyarbakır'da önemli yatırımlar yapıldığını söyledi.
 • 12:48Ensarioğlu'ndan Akbal'a ZiyaretAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili adayı ve Devlet eski Bakanı Salim Ensarioğlu, Güneydoğu Genç İşadamları Derneği (GÜNGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Akbal’ı ziyaret etti.
 • 23:57Eker: Eker: "Taş Atacak Çocuk Bulamayacaklarından Korkuyorlar"Bakanların alana gelişi- Saygı duruşu ardından İstiklal Marşı'nın okunması- Bakan Eker'in konuşması- Bakan Yılmaz'ın konuşması- Temel atma töreni- Genel detay Bakanlar Eker ve Yılmaz Diyarbakır'da- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: "Barış içerisinde hükümetin sağladığı teşvikleri, devletin verdiği imkanları doğru kullanırsak, bu bölgeye barışı, huzuru, kalkınmayı ve yatırımı da getiririz"- "Eğer bölgeye yatırım gelirse, zenginlik artarsa, işsiz gençler iş bulursa onlar için taş atacak çocuk bulamayacaklarından korkuyorlar.
 • 22:05Bakanlar Eker ve Yılmaz Diyarbakır'daGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "Barış içerisinde hükumetin sağladığı teşvikleri, devletin verdiği imkanları doğru kullanırsak, bu bölgeye barışı, huzuru, kalkınmayı ve yatırımı da getiririz" dedi.
 • 21:46Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker Diyarbakır'daGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker Diyarbakır'daGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Mehdi Eker'in konuşması Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: -"Hiçbir partinin gücü, Çözüm Süreci'nin kalıcı barışa dönüşmesi, kan dökülmesinin önüne geçilmesi, gözyaşının dinmesi konusunda AK Parti'ye ne yetişebilir ne de bu partilerin böyle bir güçleri ve tasavvurları var. Çözüm Süreci kalıcı bir barışa dönüşecekse bunun taşıyıcı siyasi gücü sadece AK Parti'dir"-Kalkınma Bakanı Yılmaz: -"Amacımız, huzur ve güven içinde, tüm farklılıklara saygı gösterilen, şiddetin değil siyasetin hakim olduğu bir ortamda kalkınma sürecimizi hızlandırmaktır" Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, hiçbir partinin gücünün, Çözüm Süreci'nin kalıcı barışa dönüşmesi, kan dökülmesinin önüne geçilmesi, gözyaşının dinmesi konusunda AK Parti'ye yetişemeyeceğini belirterek, "Çözüm Süreci kalıcı bir barışa dönüşecekse bunun taşıyıcı siyasi gücü sadece AK Parti'dir" dedi.
 • 18:37Ergani ve Çermik Kale Barajı'nın Temelleri AtıldıErgani ve Çermik Kale Barajı'nın Temelleri AtıldıOrman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 218 milyon TL'ye mal olan Ergani Barajı ve Çermik Kale Barajının temel atma töreni gerçekleştirildi.
 • 18:36Arınç: Arınç: "Halkımız Bize 'Durmak Yok Yola Devam' Dedi"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç konuşması Başbakan Yardımcısı Arınç Diyarbakır'da: - "(Çözüm Süreci) Biz bunu çözmekte kararlıyız. Kardeş kavgasını sona erdirmekte kararlıyız. Dağlarda ve dağa benzetilmek istenen şehir merkezleri ve ilçelerde artık huzurun, barışın ve güvenin tesis edilmesini istiyoruz" - "Bazen çok isyan ettiğimiz de oluyor ama bu işi sona erdirmezsek bizden başka da kimse bunu yapamaz, bizden sonra gelenler tekrar silaha sarılırlar diye de endişe ediyoruz"- "Geçmişte hükümetleri darbe ile devirenler, muhtıra verenler vardı.
 • 18:23Arınç: Arınç: "Çözüm Süreci'ne Sahip Çıktık"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç konuşması Başbakan Yardımcısı Arınç Diyarbakır'da: - "(Çözüm Süreci) Biz bunu çözmekte kararlıyız. Kardeş kavgasını sona erdirmekte kararlıyız. Dağlarda ve dağa benzetilmek istenen şehir merkezleri ve ilçelerde artık huzurun, barışın ve güvenin tesis edilmesini istiyoruz" - "Bazen çok isyan ettiğimiz de oluyor ama bu işi sona erdirmezsek bizden başka da kimse bunu yapamaz, bizden sonra gelenler tekrar silaha sarılırlar diye de endişe ediyoruz"- "Geçmişte hükümetleri darbe ile devirenler, muhtıra verenler vardı.
 • 17:33Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker AçıklamasıGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, hiçbir partinin gücünün, Çözüm Süreci'nin kalıcı barışa dönüşmesi, kan dökülmesinin önüne geçilmesi, gözyaşının dinmesi konusunda AK Parti'ye yetişemeyeceğini belirterek, "Çözüm Süreci kalıcı bir barışa dönüşecekse bunun taşıyıcı siyasi gücü sadece AK Parti'dir" dedi.
 • 16:34Başbakan Yardımcısı Arınç Diyarbakır'da AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Çözüm Süreci'ne ilişkin, "Biz bunu çözmekte kararlıyız. Kardeş kavgasını sona erdirmekte kararlıyız. Dağlarda ve dağa benzetilmek istenen şehir merkezleri ve ilçelerde artık huzurun, barışın ve güvenin tesis edilmesini istiyoruz.
 • 15:56Arınç: Kürt Kardeşlerimizle Barış İçerisinde YaşayacağızArınç: Kürt Kardeşlerimizle Barış İçerisinde YaşayacağızBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Diyarbakır'da temel atma töreninde yaptığı konuşmada, bugün ülkemizdeki insanların kendilerini kimlikleriyle ifade edebildiklerini belirtti.
 • 15:20Bakan Yılmaz: Bakan Yılmaz: "Diyarbakır Adayı Olmak Şeref"Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Bingöl Milletvekili olmak bir şeref olduğu gibi, Diyarbakır Milletvekili olmak da ayrı bir şeref" dedi.
 • 11:43PKK'nın, Silvan Barajı Yoluna Koyduğu Bomba PatladıDiyarbakır'ın Silvan ilçesinde, PKK'nın baraj yolunda bir menfeze yerleştirdiği bomba büyük bir gürültüyle patladı.
 • 11:38PKK'nın, Silvan Barajı Yoluna Koyduğu Bomba PatladıPKK'nın, Silvan Barajı Yoluna Koyduğu Bomba PatladıDiyarbakır'ın Silvan ilçesinde baraj yoluna döşenen bomba patladı. Bombanın patladığı yerde, piknik tüpü içerisine tuzaklanmış ikinci bir bomba düzeneği daha bulundu.
 • 00:00Korucu Noktasına SaldırıKorucu Noktasına SaldırıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Korucu bölgesine araba ile gidiş- Zarar görümüş korucu bölgesi Diyarbakır'da korucu noktasına saldırı Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde, bir korucu noktası terör örgütü PKK mensupları tarafından patlayıcıyla tahrip edildi.
 • 18:10Bakan Yılmaz'dan Silvan Barajı AçıklamasıKalkınma Bakanı ve AK Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Cevdet Yılmaz, "Silvan Barajı’na saldıranlar işsiz gençlere, çiftimize ve yoksullara saldırıyor.
 • 15:56Diyarbakır'da Korucu Noktasına SaldırıDiyarbakır'ın Silvan ilçesinde, bir korucu noktası terör örgütü PKK mensupları tarafından patlayıcıyla tahrip edildi.
 • 14:17Diyarbakır Bakan Yılmaz: Silvan Barajı'na Kim Saldırıyorsa İşsiz Gence, Yoksula, Çiftçiye SaldırıyorDiyarbakır Bakan Yılmaz: Silvan Barajı'na Kim Saldırıyorsa İşsiz Gence, Yoksula, Çiftçiye SaldırıyorKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde yapımı süren Silvan Barajı'na yönelik yapılan saldırılara tepki göstererek, "Kim Silvan Barajı'na saldırıyorsa işsiz gençlere saldırıyor demektir.
 • 13:29Bakan Yılmaz: Silvan Barajı'na Kim Saldırıyorsa İşsiz Gence, Yoksula, Çiftçiye SaldırıyorBakan Yılmaz: Silvan Barajı'na Kim Saldırıyorsa İşsiz Gence, Yoksula, Çiftçiye SaldırıyorKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde yapımı süren baraja yönelik yapılan saldırılara tepki göstererek, "Kim Silvan Barajı'na saldırıyorsa, işsiz gençlere saldırıyor demektir.
 • 13:00Kalkınma Bakanı Yılmaz, Diyarbakır'daKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Kim Çözüm Süreci'nden saparsa, kim Çözüm Süreci'nden yan çizerse tabiri caizse bu süreci zayıflatmaya yönelik hareket ederse, halkımızdan gereken en güzel cevabı alacaktır" dedi.
 • 12:54Baraj Yolunda Patlayıcı Düzenek BulunduBaraj Yolunda Patlayıcı Düzenek BulunduDiyarbakır'ın Silvan ilçesinde baraj inşaatının yolunda terör örgütü mensuplarınca yerleştirildiği iddia edilen patlayıcı düzenek ele geçirildi.
 • 11:29Diyarbakır'da Baraj Yolunda Patlayıcı Düzenek BulunduDiyarbakır'ın Silvan ilçesinde yapımı devam eden baraj inşaatının yolunda terör örgütü mensuplarınca yerleştirildiği öne sürülen patlayıcı düzenek ele geçirildi.
 • 00:16Kalkınma Bakanı Yılmaz'ın TemaslarıKalkınma Bakanı Yılmaz'ın TemaslarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çocuklarla konuşması- Bakan Yılmaz'ın Kayapınar ilçe teşkilatı ziyareti - Bakan Yılmaz'ın konuşması - AK Parti Kayapınar İl Başkanlığı'nı ziyareti- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz konuşması- Seçim Bürosu açılışı- Çocuklarla fotoğraf çekimi Kalkınma Bakanı Yılmaz, Diyarbakır'da- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz: - "Çözüm sürecinin başarısı için istikrara ihtiyacımız var. Ekonomimizin güçlü bir şekilde devam etmesi için siyasi istikrara, güçlü bir sivil yönetime ihtiyacımız var" Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Çözüm Sürecinin başarısı için istikrara ihtiyacımız var. Ekonomimizin güçlü bir şekilde devam etmesi için siyasi istikrara, güçlü bir sivil yönetime ihtiyacımız var" dedi.
 • 20:57Kalkınma Bakanı Yılmaz, Diyarbakır'daKalkınmak Bakanı Cevdet Yılmaz, "Çözüm Sürecinin başarısı için istikrara ihtiyacımız var. Ekonomimizin güçlü bir şekilde devam etmesi için siyasi istikrara, güçlü bir sivil yönetime ihtiyacımız var" dedi.
 • 19:57Afyonkarahisar - Bakan Veysel Eroğlu: Avukatın Yaptığı Densizce HareketAfyonkarahisar - Bakan Veysel Eroğlu: Avukatın Yaptığı Densizce HareketBakan Veysel Eroğlu: Avukatın yaptığı densizce hareket Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Barosu'na kayıtlı avukat Umut Kılıç'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanmasına ilişkin, "Avukatın yaptığı densizce bir harekettir" dedi.
 • 19:28Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Cumhurbaşkanına hakaret ettiği öne sürülen avukatın tutuklanmasına ilişkin, "Cumhurbaşkanlığı makamı, millet ve devletimizin en önemli makamıdır.
 • 18:56Bakan Veysel Eroğlu: Avukatın Yaptığı Densizce HareketBakan Veysel Eroğlu: Avukatın Yaptığı Densizce HareketOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Barosu'na kayıtlı avukat Umut Kılıç'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanmasına ilişkin, "Avukatın yaptığı densizce bir harekettir" dedi.
 • 18:22Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiası ile tutuklanan Av. Umut Kılıç olayı ile ilgili olarak, “Hiç kimsenin, hiç kimseye hakaret etmeye hakkı da yoktur, bu büyük bir densizliktir.
 • 14:12Silvan Barajı'nda PatlamaSilvan Barajı'nda PatlamaYaralının Ambulansa taşınması - Hastane önünde yarılıların yakınlarının bekleme görüntüleri - Ambulansın hastaneden ayrılması - Tekerlekli sandalye ile getirilen yaralı - Patlamadan yaralanmadan kurtulanlar ile röportaj DİYARBAKIR - Silvan Barajı'ndaki tünelde gaz sıkışması sonucu meydana.
 • 13:05Silvan Barajı'ndaki Tünelde Patlama 5 İşçi Yaralandı-2Silvan Barajı'ndaki Tünelde Patlama 5 İşçi Yaralandı-2(Tür: Yurt)
 • 22:04Silvan Barajı Yolundaki Menfezde PatlamaSilvan Barajı Yolundaki Menfezde PatlamaSilvan Barajı'na giden yol üzerinde bulunan bir menfez, dün akşam kimliği belirsiz kişi veya kişilerce patlayıcı ile patlatıldı.
 • 14:17Pkk, Silvan Barajı Yolunda Bomba PatlattıPkk, Silvan Barajı Yolunda Bomba PatlattıDiyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde baraj yoluna PKK'lılar tarafından tuzaklanan bomba, dün gece uzaktan kumanda ile infilak ettirildi.
 • 13:34Menfeze Yerleştirilen Bomba PatladıMenfeze Yerleştirilen Bomba PatladıDiyarbakır’ın Silvan ilçesinde bir menfeze yerleştirilen bomba patladı.
 • 13:14Hakkari'de Büyük Askeri Hareketlilik Yaşanıyor, 2. Konvoy GittiHakkari'de Büyük Askeri Hareketlilik Yaşanıyor, 2. Konvoy GittiHakkari'de, Ağrı olayından sonra başlayan hareketlilik sürüyor. 100'e yakın askeri araç konvoyunun ardından bugün de 150'ye yakın aracın olduğu konvoy Hakkari'ye gitti.
 • 19:21Ak Parti, İstanbul Milletvekili Adaylarını TanıttıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, HDP'nin meselesinin Türkiye'de yeni bir demokratik dönemin başlamasının önünü açmak olmadığını belirterek, "Doğu'da başka, Batı'da başka dil kullanarak Türkiye'de kaosu tetiklemeye çalışıyorlar.
 • 18:27Başbakan Davutoğlu Aday Tanıtım Toplantısında KonuştuBaşbakan Davutoğlu Aday Tanıtım Toplantısında KonuştuBaşbakan ahmet Davutoğlu, Haliç Kongre Merkezi'nde AK Parti İstanbul milletvekili adaylarının tanıtım toplantısına katıldı.
 • 17:41Başbakan Davutoğlu: "Kendi Sözleşmenizi Ortaya Koyun ya da Bizim Sözleşmemize İmza Atın"Başbakan Ahmet Davutoğlu, muhalefet partilerine seslenerek, “Siz de kendi sözleşmenizle ortaya çıkın.
 • 21:54Diyarbakır'a 12 yılda 3 Milyar TLlik Orman, Su ve Meteoroloji YatırımıOrman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, son 12 yılda Diyarbakır'a yaklaşık 3 Milyar TL'lik yatırım yapıldığını söyledi.
 • 18:33Diyarbakır'a 12 Yılda 3 Milyar Liralık YatırımOrman ve Su İşleri Bakanlığı, 12 yılda Diyarbakır'a yaklaşık 3 milyar liralık yatırım yaptı, 140 bin 280 dekar arazi sulamaya açıldı.
 • 22:35TÜRKONFED'den Proje Tanıtım ToplantısıTÜRKONFED'den Proje Tanıtım ToplantısıTÜRKONFED Doğu ve Güneydoğu Bölgesi'nde yürütülen "Girişimciler için Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi" tanıtım raporunu, Diyarbakır'da tanıttı.
 • 19:447. Ortadoğu Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı7. Ortadoğu Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı"7. Ortadoğu Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı"- Vali Hüseyin Aksoy: "Fuarların sadece belirli sektörün tanıtımının ötesinde kentin sosyal ve ekonomik yaşamına da büyük katkısı var" Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, "Fuarların sadece belirli sektörün tanıtımının ötesinde kentin sosyal ve ekonomik yaşamına da büyük katkısı var" dedi.
 • 16:267. Ortadoğu Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı"Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, "Fuarların sadece belirli sektörün tanıtımının ötesinde kentin sosyal ve ekonomik yaşamına da büyük katkısı var" dedi.
 • 19:02Aksoy: Aksoy: "Proje İle Önemli Gelişmeler Olacak"Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından 8 Mart'ta Mardin'de tanıtımı yapılan yeni GAP Eylem Planı bu kez de Diyarbakır'daki iş ve tarım çevrelerine anlatıldı.
 • 18:43Aksoy: Baraj Tamamlandığında Sulanabilir Arazi ArtacakAksoy: Baraj Tamamlandığında Sulanabilir Arazi ArtacakDiyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, kente geldiğinden bu yana meslek odalarına gerçekleştirdiği ziyaretleri sürdürüyor.
 • 12:14Bakan Eker'den Çözüm Süreci AçıklamasıBakan Eker'den Çözüm Süreci AçıklamasıANKARA (İHA) – Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır’ın "barışın kalbi" olduğunu belirterek, "Barışı istemeyenler sistemin değişikliğini istemeyenlerdir.