SON DAKİKA SINDIRGI HABERLERİ

Son Dakika Sındırgı Haberleri

 • 16:11Kertil Mesire Alanında Temizlik Çalışması YapılıyorKertil Mesire Alanında Temizlik Çalışması YapılıyorBalıkesir’in Sındırgı ilçesinde bulunan Kertil mesire alanında temizlik çalışmaları devam ediyor.
 • 15:07Kertil Mesire Alanında Temizlik Çalışması YapılıyorKertil Mesire Alanında Temizlik Çalışması Yapılıyor Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde bulunan Kertil Mesire alanı vatandaşların hizmetine açılabilmesi için temizlik çalışmaları devam ediyor.
 • 14:58Meteorolojik UyarıMeteoroloji Genel Müdürlüğü, Manisa ve Balıkesir'in bazı ilçelerinde ani su baskınları ile sele karşı yetkilileri ve vatandaşları uyardı.
 • 17:20Huzurevi İçin 2 Katlı Evini BağışladıHuzurevi İçin 2 Katlı Evini BağışladıBalıkesir’in Sındırgı ilçesinde hayırsever Cemile Çelik, Kışla mevkinde bulunan iki katlı evini huzurevi yapılması için belediyeye bağışladı.
 • 16:58Huzurevi İçin 2 Katlı Evini BağışladıHuzurevi İçin 2 Katlı Evini BağışladıBalıkesir'in Sındırgı ilçesinde, Hayırsever Cemile Çelik, Kışla mevkiinde bulunan iki katlı evini huzur evi yapılması için Belediyeye bağışladı.
 • 16:36Sındırgılı Gençler Sınırları AştıSındırgılı Gençler Sınırları AştıGençlik ve Spor Bakanlığı gençlik projeleri kapsamında Sındırgı Belediyesi ve İmam Hatip Derneği tarafından hazırlanan “Sındırgı Gençlik, Sınırlarımızı Aştık” projesi ile 20 genç yurt dışı kültür gezisine katıldı.
 • 17:35Sındırgı'da Evde Temizlik Hizmeti Devam EdiyorSındırgı'da Evde Temizlik Hizmeti Devam EdiyorSındırgı Belediyesi, insan odaklı sosyal sorumluluk projeleri ile Sındırgı halkına hizmet etmeye devam ediyor.
 • 16:02Başkan Demirci'den Balıkesir'e ÖvgüBaşkan Demirci'den Balıkesir'e ÖvgüManisa’nın Demirci ilçesinin Belediye Başkanı Selami Selçuk, Sındırgı-Manisa Demirci arasındaki yol yapım çalışmalarını izledi.
 • 17:12Sındırgı'da Leylek Yuvasından Sonra Atatürk Heykeli de KaldırıldıSındırgı'da Leylek Yuvasından Sonra Atatürk Heykeli de KaldırıldıBalıkesir'in Sındırgı ilçesinde yıllardır leyleklere yuva olan eski belediye binası yıkılırken, çevre düzenlemeleri kapsamında Atatürk heykeli de kaldırıldı.
 • 16:54Demirci Basını Yemekte BuluştuDemirci Basını Yemekte Buluştu24 Temmuz Basın Bayramı’nda iş yoğunluğundan dolayı gazetecilerle bir araya gelemeyen Manisa Büyükşehir Belediyesi Demirci Koordinatörü Kazım Aysan, Demirci’de görev yapan gazetecilerle dün akşam yemekte buluştu.
 • 16:10Demirci Belediye Başkanı Sındırgı'ya Gıpta EttiDemirci Belediye Başkanı Sındırgı'ya Gıpta EttiManisa Büyükşehir Belediyesi ihalesini yaptığı halde çalışmaya başlamaması Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk'u isyan ettirdi.
 • 12:39Himmet ile Cennet Çifti 26 Yıldır Gördes Ormanlarında Duman Avcılığı YapıyorHimmet ile Cennet Çifti 26 Yıldır Gördes Ormanlarında Duman Avcılığı YapıyorManisa’nın Gördes ilçesinde, deniz seviyesinden bin 500 metre yükseklikte bulunan Türkmentepe yangın gözetleme kulesinde, 26 yıllık evli bir çift görev yapıyor.
 • 13:01Akbaba Çifti, 26 Yıldır 'Duman Avcılığı' Yaparak Ormanları KoruyorAkbaba Çifti, 26 Yıldır 'Duman Avcılığı' Yaparak Ormanları KoruyorManisa'nın Gördes İlçesi'ndeki Türkmentepe Kulesi'nde 26 yıldır birlikte görev yapan Himmet Akbaba ve Cennet Akbaba çifti, duman gözleyerek ormanları yangından koruyor.
 • 16:55Sındırgı'da Yeni Geçim Kaynağı Tıbbi ve Aromatik BitkilerSındırgı'da Yeni Geçim Kaynağı Tıbbi ve Aromatik BitkilerBalıkesir’in Sındırgı Belediyesi ilçe genelinde bulunan Endemik türü bitkilerin ekonomiye kazandırılması için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığıyla ortak çalışma başlattı.
 • 16:26Sındırgı'da Yeni Geçim Kaynağı Tıbbi ve Aromatik BitkilerSındırgı'da Yeni Geçim Kaynağı Tıbbi ve Aromatik BitkilerBalıkesir'in Sındırgı Belediyesi ilçe genelinde bulunan Endemik türü bitkilerin ekonomiye kazandırılması için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığıyla ortak çalışma başlattı.
 • 11:55TOKİ'den Yatırımcıya Yeni FırsatTOKİ'den Yatırımcıya Yeni FırsatBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), yatırımcıya yeni fırsatlar sunmaya devam ediyor.
 • 15:47Sındırgı'lı Güreşçiler Kırkpınar'daBalıkesir'in Sındırgı Belediyesi bünyesinde kurulan Güreş Takımı bugün başlayan 654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerine 15 güreşçi ile katılacak.
 • 13:03Alçı Heykeller Sındırgılı Çiftçiye Gelir OlduAlçı Heykeller Sındırgılı Çiftçiye Gelir OlduBalıkesir’in İvrindi ilçesinde, alçıdan hayvan heykelleri, çifti Muhammet Demir’e ekmek kapısı oldu.
 • 14:53Sındırgı Dan Kısa KısaBölgesel Amatör Lig 8. Gurupta Manisa Belediye Spor'un şampiyon olduğu geçtiğimiz sezonu 4'üncü sırada tamamlayan Sındırgı Belediyespor ligden çekildi.
 • 19:09Gmka'da Destek Sözleşmeleri İmzalanıyorGmka'da Destek Sözleşmeleri İmzalanıyorGüney Marmara Kalkınma Ajansı’nın 2015 Yılı Mali Destek Programında desteklenen projelerin sahipleriyle sözleşmeler imzalanıyor.
 • 17:39Sındırgı Belediyesi'nden Sinekle MücadeleSındırgı Belediyesi'nden Sinekle MücadeleBalıkesir’in Sındırgı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, birinci aşamasına mayıs ayında başladığı ilaçlama çalışmalarına, haziranda ikinci ilaçlama aşamasıyla devam ediyor.
 • 16:37Sındırgı'da Sineklerle Mücadele Balıkesir'in Sındırgı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, birinci aşamasına mayıs ayında başladığı ilaçlama çalışmalarına, Haziranda ikinci ilaçlama aşamasıyla devam ediyor.
 • 08:28Sındırgı Belediyesi'nden Çevre DüzenlemesiSındırgı Belediyesi'nden Çevre DüzenlemesiSındırgı Küçük Sanayi Sitesinde çevre düzenlemesi çalışmaları başlatıldı.
 • 16:35'Misya Yürüyüş Yolları" Projesi İmzalandıBalıkesir Valiliği Avrupa Birliği Projeler Koordinasyon Merkezi tarafından Güney Marmara Kalkınma Ajansı'nın (GMKA) 2015 yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Balıkesir Valiliği adına hazırlanan "Misya Yürüyüş Yolları" isimli projenin protokolü imzalandı.
 • 14:32Balıkesir'de Gençlik ve Spor YatırımlarıBalıkesir'de Gençlik ve Spor YatırımlarıBalıkesir’de sürdürülen spor yatırımları hakkında bilgiler veren Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan Aslan, 35 bin 500 kişilik Spor Salonu ve Yüzme Havuzu yapım çalışmaları aralıksız devam ettiğini belirterek "Ali Hikmet Paşa Tesislerimizde 3. sentetik sahanın da ihale çalışmaları devam ediyor.
 • 17:39AK Parti'de BayramlaşmaAK Parti'de BayramlaşmaAK Parti Balıkesir Başkanlığı’nda bayramlaşma töreni yapıldı.
 • 13:30Mahalleliden Santral TepkisiMahalleliden Santral TepkisiBalıkesir'in Altıeylül İlçesi'nde kurulması planlanan kağıt üretim tesisi ve termik santral, Paşaköy Mahallesi sakinlerinin tepkisine neden oldu.
 • 12:58Mahalleliden Santral TepkisiMahalleliden Santral TepkisiBalıkesir'in Altıeylül İlçesi'nde kurulması planlanan kağıt üretim tesisi ve termik santral Paşaköy Mahallesi sakinlerinin tepkisine neden oldu.
 • 17:35Kırsal Mahallelerde Yol Yapım Çalışması SürüyorKırsal Mahallelerde Yol Yapım Çalışması SürüyorBalıkesir’in Sındırgı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kırsal mahallelerde başlattığı yol yapım çalışmalarını sürdürüyor.
 • 14:45Balıkesir'de Uyuşturucu OperasyonuBalıkesir'de Uyuşturucu OperasyonuBalıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Burhaniye, Edremit, Marmara, İvrindi, Sındırgı ve Bigadiç ilçelerinde yaptıkları operasyonlarda, 4 bin 686 kök kenevir bitkisi ve 18 kilo kubar esrar maddesi ele geçirdi.
 • 12:53Balıkesir ve İlçelerinde Uyuşturucu OperasyonuBalıkesir ve İlçelerinde Uyuşturucu OperasyonuBalıkesir il Jandarma Komutanlığı, merkez ve ilçelerde uyuşturucu ve insan tacirlerine yönelik operasyon düzenledi.
 • 12:37Balıkesir'de Uyuşturucu ve İnsan Kaçakçılığı OperasyonlarıBalıkesir'de, İl Jandarma Komutanlığı tarafından il genelinde yapılan operasyonlarda bir hafta içinde 4 bin 686 kök kenevir bitkisi ile 18 kilogram kubar esrar maddesi ele geçirildi.
 • 12:47Kışın Eğitim, Yazın Kışın Eğitim, Yazın "Kırlangıç Yuvası"Kırlangıçların okul binasına yaptıkları yuvaların görüntüleri- Yuvalardaki yavru kırlangıçların görüntüleri- Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ile röportaj - Balıkesir'in Sındırgı ilçesindeki Makbule Efe Anadolu Lisesinin çatısında 622 kırlangıç yuvası bulunuyor- Kırlangıç sesleriyle şenlenen okulda, kuşların camlar ve duvarlara bıraktığı dışkılar en büyük sorun olarak dikkati çekiyor ZAFER AKPINAR - Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde bir lise, ilkbahar aylarından eylüle kadar çatısındaki 622 yuvada 2 bin 500 civarındaki kırlangıca ev sahipliği yapıyor.
 • 11:54Kışın Eğitim Yazın Kırlangıç YuvasıBalıkesir'in Sındırgı ilçesinde bir lise, ilkbahar aylarından eylüle kadar çatısındaki 622 yuvada 2 bin 500 civarında kırlangıca ev sahipliği yapıyor.
 • 11:22Sındırgı'da Otomobil ile Kamyon Çarpıştı: 1 Ölü, 1 YaralıSındırgı'da, otomobil ile kamyonun çarpışması sonucu 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.
 • 09:53Tavuk Kamyonu Otomobille Çarpıştı: 1 ÖlüTavuk Kamyonu Otomobille Çarpıştı: 1 ÖlüBalıkesir’de meydana gelen trafik kazasında tavuk yüklü kamyon ile bir otomobilin çarpışması sonucu bir kişi hayatını kaybetti.
 • 18:15Sındırgı'da Uyuşturucu OperasyonuSındırgı'da Uyuşturucu OperasyonuSındırgı İlçe Jandarma Komutanlığı, bir tarlaya yaptığı operasyonda bin kök hint keneviri ile 500 gram esrar maddesi ele geçirdi.
 • 11:44Marmara'nın Güneyine Deprem UyarısıMarmara'nın Güneyine Deprem UyarısıBalıkesir'de peş peşe yaşanan depremlerin ardından deprem araştırmacısı Ahmet Yakut, "Ekim'de de deprem bekliyoruz eğer olmaz ise 2016 Türkiye için riskli geçecek." dedi.
 • 12:31Küçük Üretiyor, Büyük HedefliyorKüçük Üretiyor, Büyük HedefliyorOlta yemi üretim detayları-Üretici Hasan Muslu ile röportaj ZAFER AKPINAR - Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde 10 yıl önce küçük çaplı başladığı tatlı su balığı avı için olta yemi üretiminde yıllık 300 tona ulaşan girişimci Hasan Muslu, şu anda 4 olan çeşidi 14'e çıkararak bu alanda ithalatın önünü kesmeyi hedefliyor.
 • 11:13Küçük Üretiyor, Büyük HedefliyorBalıkesir'in Sındırgı ilçesinde 10 yıl önce küçük çaplı başladığı tatlı su balığı avı için olta yemi üretiminde yıllık 300 tona ulaşan girişimci Hasan Muslu, şu anda 4 olan çeşidi 14'e çıkararak bu alanda ithalatın önünü kesmeyi hedefliyor.
 • 17:03Sındırgı Belediyesi'nden Şehit ve Gazi Ailelerine İftarSındırgı Belediyesi'nden Şehit ve Gazi Ailelerine İftarBalıkesir’in Sındırgı İlçe Belediyesi şehit, gazi ve gazi ailelerine iftar yemeği verdi.
 • 16:41Belediye Binasını Sahiplenen Leyleklere Numara VerildiBelediye Binasını Sahiplenen Leyleklere Numara VerildiBalıkesir’in Sındırgı Belediyesi eski hizmet binası çatısında bulunan leyleklere numara verildi.
 • 15:54Sındırgı'da Yıkımı Geciktiren Leylek Yavrularına Halka TakıldıSındırgı'da Yıkımı Geciktiren Leylek Yavrularına Halka TakıldıBalıkesir'in Sındırgı Belediyesi binasının yenilenmesi için yapılacak yıkım, bacasındaki yuvada bulunan yavru leylekler üzerinde olumsuzluk yaratabileceği gerekçesiyle 10 gün önce ertelendi.
 • 12:06Üç Milyon Liralık Yatırımı Erteleten" Leylekler HalkalandıBalıkesir'in Sındırgı ilçesinde, eski belediye binasının yıkımının, yuvadan uçacakları güne kadar ertelenmesine neden olan yaklaşık 20 günlük 3 leylek yavrusuna, Ege Üniversitesi Tabiat Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Sıkı tarafından halka takıldı.
 • 11:50Üç Milyon Liralık Yatırımı ErteletenÜç Milyon Liralık Yatırımı Erteleten" Leylekler HalkalandıLeyleklerin yuvadan alınması- Leyleklerin halkalanması- Ege Üniversitesi Tabiat Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Sıkı'nın konuşması- Leyleklerin yuvaya geri koyulması "Üç milyon liralık yatırımı erteleten" leylekler halkalandı- Sındırgı'da eski belediye binasının yıkımını ve 3 milyon liralık yatırımın başlamasını erteleten üç leylek yavrusu, Ege Üniversitesi Tabiat Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Sıkı tarafından halkalandı, kanat, gaga ve bacak ölçüleri alındı- Prof. Dr. Sıkı: "Yavru leyleklerin en büyük düşmanı elektrik telleri ile saman balya ipleridir.
 • 16:50Sındırgı'da Bin Keklik Doğaya SalındıSındırgı Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü ile Orman Su İşleri 3. Bölge Müdürlüğü Balıkesir Şube Müdürlüğü Doğa ve Milli Parklar Koruma Şefliğinin ortaklaşa çalışmaları sonucu doğaya bin erkek ve dişi keklik salındı.
 • 15:08Keklikler Doğaya SalındıKeklikler Doğaya SalındıBalıkesir’in Sındırgı ilçesinde yaban hayata destek olmak amacıyla bin adet keklik doğaya salındı.
 • 17:03Sındırgı'da Camilere Bayram TemizliğiSındırgı'da Camilere Bayram TemizliğiBalıkesir’in Sındırgı ilçesindeki tüm cami ve mescitlerin halıları yıkandı.
 • 14:55Sındırgı'dan Kısa KısaSındırgı Orman İşletme Müdürlüğünde görevli yangın ekibine eğitim verildi.
 • 12:31Balıkesir'den Kısa KısaSındırgı'da son yağışlarda tarım ve hayvancılık alanlarında etkilenen çiftçilerin başvurmaları halinde devletten kullandıkları kredinin bir yıl ertelenebileceği bildirildi.