SON DAKİKA ŞİRVAN HABERLERİ

Son Dakika Şirvan Haberleri

 • 16:22Grafikli - Terör Örgütünün Hedefi Olan SivillerTerör örgütü PKK'nın, 15 Ağustos 1984'te Şemdinli ve Eruh'ta baskın düzenleyerek gerçekleştirdikleri ilk eylemden bugüne kadar kayıtlara geçen 83 bin 520 saldırıda, başta Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yaşayanlar olmak üzere, aralarında bebekler, çocuklar ve kadınların da bulunduğu 6 bin 758 sivil hayatını kaybetti, 14 bin 299 kişi yaralandı.
 • 13:54İşsizler, İşkur Müdürlüğü Önünde Uzun Kuyruk Oluşturduİşsizler, İşkur Müdürlüğü Önünde Uzun Kuyruk OluşturduSiirt’te, Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında okullarda çalıştırılmak için istihdam başvurularının bugün başladığını duyan işsizler, sabah erken saatlerde İş-Kur İl Müdürlüğü önünde uzun kuyruklar oluşturdu.
 • 16:44Diyarbakır'da Yapımı Tamamlanan Okullarda İncelemeler YapıldıDiyarbakır'da Yapımı Tamamlanan Okullarda İncelemeler YapıldıDiyarbakır'da yapımı tamamlanıp eğitim-öğretim yılına yetişen okullar ve pansiyonlarda incelemeler yapıldı.
 • 17:21Terör Saldırılarında 79 Günlük BilançoGüvenlik güçleri, terör örgütlerinin Türkiye'nin barış ve huzurunu bozmaya yönelik saldırılarına operasyonlarla karşılık verdi; terör örgütü PKK'ya yönelik 22 Temmuz'dan bu yana gerçekleştirilen operasyonlarda bin 296 terörist etkisiz hale getirildi.
 • 20:03Siirt'te 2 PKK'lı Teslim OlduSiirt'in Şirvan ile Eruh İlçeleri kırsalında 1'er olmak üzere toplam 2 PKK'lı güvenlik güçlerine kendiliğinden teslim oldu.
 • 18:55Siirt'te 2 Terörist Teslim OlduSiirt'te terör örgütü PKK'dan kaçan 2 teröristin teslim olduğu bildirildi.
 • 18:19Siirt'te 2 Terörist Teslim OlduSiirt’te 2 terörist silahlarıyla birlikte güvenlik güçlerine teslim oldu.
 • 11:21Askere Gelecek Kurşun Bize GelsinAskere Gelecek Kurşun Bize Gelsin"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Korucuların göreve gitmesi- Korucu detayları- Siirt Şehit ve Gazi Aileleri Dernekleri Federasyonu Başkan Vekili Kazım Ensarioğlu konuşması- Kesmetaş Köyü Korucubaşı Fatih Özcan konuşması- Gönüllü Köy Korucusu Ercan Özbey konuşması- Gönüllü Köy Korucusu Sıddık Oyit konuşması- Detaylar "Askere gelecek kurşun bize gelsin"- Doğu ve Güneydoğu Anadolu'dan çalışmak için batı illerine giden gençlerin bir bölümü, son dönemde artan terör olayları nedeniyle köy korucusu olmak için geri dönüş yapıyor- Siirt Şehit ve Gazi Aileleri Dernekler Federasyonu Başkan Vekili Ensarioğlu: -"Terör saldırıları ardından gençlerimiz köylerini korumak için geri dönüyor"- "Korucu olacak gençlerimiz, teröristlerin köylerimizden geçişine ve askerlerimize saldırmasına asla izin vermeyecektir.
 • 11:16Askere Gelecek Kurşun Bize Gelsin"Doğu ve Güneydoğu Anadolu'dan çalışmak için batı illerine giden gençlerin bir bölümü son dönemde artan terör olayları nedeniyle köy korucusu olmak için geri dönüş yapıyor.
 • 11:03Jandarma Karakoluna SaldırıSiirt’in Şirvan ilçesinde, bir grup terörist tarafından jandarma karakoluna roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi.
 • 17:31Engellilerin Akülü Sandalye SevinciSiirt Belediyesi, engellilerin sosyal hayata katılımını sağlamak amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında 2 engelli gence akülü tekerlekli sandalye hediye etti.
 • 12:57Şehirlerde Polis, Kırsalda Asker ve Korucu Hedef Oluyor: 58 Günde 129 ŞehitŞehirlerde Polis, Kırsalda Asker ve Korucu Hedef Oluyor: 58 Günde 129 ŞehitŞanlıurfa'nın Suruç ilçesinde 20 Temmuz'da canlı bomba saldırısıyla başlayan terör olaylarında 17 Eylül'e kadar olan 58 günlük sürede 129 güvenlik görevlisi (asker, polis ve korucu) şehit oldu.
 • 16:49Ağrı Dağı'nda PKK'ya Büyük Darbe: 3 Terörist Ölü Ele GeçirildiAğrı Dağı'nda PKK'ya Büyük Darbe: 3 Terörist Ölü Ele GeçirildiAğrı Dağı'nda PKK'ya büyük darbe: 3 terörist ölü ele geçirildi JANDARMA Özel Harekat ve Özel Kuvvet (Bordo bereli) birlikler tarafından Ağrı Dağı'nda yapılan operasyonda PKK terör örgütüne büyük darbe vuruldu.
 • 16:12Ağrı Dağı'nda PKK'ya Büyük DarbeAğrı Dağı'nda PKK'ya Büyük DarbeJandarma Özel Harekat ve Özel Kuvvet (Bordo bereli) birlikler tarafından Ağrı Dağı'nda yapılan operasyonda PKK terör örgütüne büyük darbe vuruldu.
 • 15:24Ağrı Dağı'nda Büyük Operasyon!Ağrı Dağı'nda Büyük Operasyon!Ağrı Dağı'nda düzenlenen operasyonda 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirilirken, çok sayıda patlayıcı ve mühimmat ele geçirildi.
 • 09:21Ağıtların Dili Farklı Acı AynıTürkiye'nin barış ve huzurunu bozmaya yönelik eylemler gerçekleştiren terör örgütleri PKK, DHKP/C ve DAEŞ'in son 68 gündeki hain saldırılarında 115 güvenlik görevlisi şehit edildi; yurdun dört bir yanındaki şehit ailelerinin evlerinde Türkçe ve Kürtçe ağıtlar yakıldı.
 • 14:36PKK'lının Cenazesi Şehit Akrabası ile Aynı MezarlıktaPKK'lının Cenazesi Şehit Akrabası ile Aynı MezarlıktaSiirt'in Şirvan ile Pervari ilçeleri arasındaki yola döşenen mayının 19 Ağustos günü uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu 8 askerle birlikte şehit olan Erzurumlu Recep Beycur'dan sonra Tunceli'de polisle çatışmada öldürülen ve akrabası olan PKK'lı Rıdvan İpek de Karaçoban ilçesine bağlı Kırımkaya köyündeki mezarlıkta toprağa verildi.
 • 14:14Şehit Beycur ile Teyzesinin Oğlu PKK'lı İpek Aynı Mezarlığa DefnedildiSiirt'in Şirvan ile Pervari ilçeleri arasındaki yola döşenen mayının 19 Ağustos günü uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu 8 askerle birlikte şehit olan Erzurumlu Recep Beycur ile Tunceli'de polisle çatışmada öldürülen akrabası PKK'lı Rıdvan İpek, Karaçoban ilçesine bağlı Kırımkaya köyü mezarlığında 50 metre mesafe ile toprağa verildi.
 • 13:08PKK'lının Cenazesi Şehit Akrabası ile Aynı MezarlıktaPKK'lının Cenazesi Şehit Akrabası ile Aynı MezarlıktaErzurum'un Karaçoban ilçesinin Kırımkaya köyünde şehit Recep Beycur ile öldürülen çocukluk arkadaşı PKK'lı Rıdvan İpek aynı mezarlığa gömüldü.
 • 13:06Kaymakam Yüksel'den Jandarma Karakolunda İncelemeŞirvan Kaymakamı Veysel Yüksel, Özpınar Jandarma Karakolu'nda yürütülen güçlendirme çalışmalarını yerinde inceledi.
 • 15:55PKK Tarafından Kaçırılan Esnaf Serbest BırakıldıTerör örgütü mensuplarınca Siirt’in Şirvan ilçe karayolunda kaçırılan bir esnaf, 5 gün sonra serbest bırakıldı.
 • 11:49Siirt'te Hain Tuzak Son Anda ÖnlendiSiirt’in Baykan ilçesinde, İlçe Jandarma Komutanlığı yakınlarında, terör örgütü PKK’lılar tarafından askerlerin geçişi sırasında patlatılmasının planlandığı bomba yüklü araç bulundu.
 • 03:09Siirt'te Güvenlik Önlemleri Üst Seviyeye ÇıkartıldıSiirt'te Güvenlik Önlemleri Üst Seviyeye ÇıkartıldıHakkari’nin Dağlıca kırsalında gerçekleştirilen hain saldırı sonrası Siirt’te yol güvenliği önlemleri üst seviyeye çıkarıldı.
 • 14:31Azerbaycan'da Arıcılık Projelerı Devam EdıyorAzerbaycan'da Arıcılık Projelerı Devam EdıyorTürk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, “Azerbaycan’da Arıcılığın Geliştirilmesi Projesi” kapsamında arı kovanı ve arıcılık malzemeleri dağıtılmasının yanında eğitim programları düzenlendi.
 • 15:13Siirt Ürünlerinin Markalaşmasına İlişkin AçıklamaSiirt Ürünlerinin Markalaşmasına İlişkin AçıklamaSiirt Ürünleri Tanıtım Derneği Başkanı Vehip Emrah, Siirt fıstığı, Pervari balı, Şirvan narı, Eruh üzümünün ulusal bir marka değerine kavuşturulması için iyi bir tanıtım yapılması gerektiğini söylediMenengiç kahvesinin üretimini sağlamak için geçen yıl 41 bin lira tutarında Avrupa Birliği’nden proje geçirdiğini aktaran Emrah, bu yıl da Siirt’in tarihsel dokusunun tanıtımını kapsayan kültürel bir gezi projesinin Avrupa Birliği ajansı tarafından kabul gördüğünü söyledi.
 • 08:42Şehit Yakını, Dört Jandarmanın Tanıklığı Nedeniyle TutuklanmışŞehit Yakını, Dört Jandarmanın Tanıklığı Nedeniyle TutuklanmışSiirt'teki mayınlı saldırıda şehit olan er Recep Baycur'un yakını Kazım İpek'in Baycur'un evine şehit haberini vermeye giden jandarmaların tanıklığı üzerine tutuklandığı ortaya çıktı.
 • 11:52Azerbaycan'daki Deprem Canlı Yayında Böyle HissedildiAzerbaycan'daki Deprem Canlı Yayında Böyle HissedildiAzerbaycan'da 5,8 şiddetinde meydana gelen deprem yerel kanalın canlı yayında böyle hissedildi .
 • 11:07Azerbaycan'daki Deprem Hasara Yol AçmadıAzerbaycan Milli İlimler Akademisi Sismik Araştırmalar Merkezi'nin 7.0, Kandilli Rasathanesi'nin ise 5.8 şiddetinde verdiği depremin hasara yol açmadığı ifade edildi.
 • 09:52Azerbaycan'da 7.0 Büyüklüğünde DepremAzerbaycan'da 7.0 Büyüklüğünde DepremAzerbaycan'ın Şeki şehrinde bu sabah 7.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
 • 09:49Azerbaycan'da 5.8'lik Deprem KorkuttuAzerbaycan'da 5.8'lik Deprem KorkuttuAzerbaycan’da merkez üssü Şeki bölgesinin 29 kilometre güneydoğusu olan 5.8 şiddetindeki deprem bölgede kısa süreli korkuya neden oldu.
 • 09:04Azerbaycan, 5.8 Büyüklüğünde Depremle SallandıAzerbaycan, 5.8 Büyüklüğünde Depremle SallandıBoğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi, merkezüssü Azerbaycan' da 5.8 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi.
 • 18:10Şehit Aktürk'ün İsmi Çocukluğunun Geçtiği Caddeye VerilecekSiirt’in Pervari ve Şirvan ilçeleri arasında PKK’lı teröristler tarafından döşenen bombanın patlatılması sonucu şehit olan 8 askerden biri olan Jandarma Uzman Çvş. Hakan Aktürk’ün ismi, Burdur’da yıllar önce vefat eden babasının dükkanının bulunduğu caddeye verilecek.
 • 18:00Erzurum Şehit Yakını, Cumhurbaşkanına Hakaretten TutuklandıErzurum Şehit Yakını, Cumhurbaşkanına Hakaretten TutuklandıDha YURT - Şehit yakını, Cumhurbaşkanına hakaretten tutuklandı (Arşiv görüntülerle yeniden) Siirt'te PKK'lı teröristlerin bombalı saldırısında şehit olan 8 askerden Erzurumlu jandarma er Recep Beycur'un akrabası Kazim İpek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaretten tutuklandı.
 • 16:26Şehit Yakını, Cumhurbaşkanına Hakaretten TutuklandıSiirt'te PKK'lı teröristlerin bombalı saldırısında şehit olan 8 askerden Erzurumlu jandarma er Recep Beycur'un akrabası Kazim İpek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaretten tutuklandı.
 • 11:18Elektrik Faturası 20 Kat Artan Esnaf İsyan EttiElektrik Faturası 20 Kat Artan Esnaf İsyan EttiBayrampaşa’da büyük ve küçük 300 işletmenin yer aldığı Emintaş Akel İş Merkezi’ndeki elektrik tesisatının değişmesinden sonra, esnafların elektrik faturaları yüksek oranda arttı.
 • 21:41Siirt'te Şehit Ailelerine Şehitlik BeratıSiirt'te şehit ailelerine şehitlik beratı verildi.
 • 10:54Şehit Ailesine Berat VerildiŞehit Ailesine Berat VerildiAğrı’nın Doğubeyazıt ilçesinde 2 Ağustos’ta PKK’lıların jandarma karakoluna düzenlediği bombalı saldırıda şehit olan Siirtli Mansur Cengiz’in ailesine berat verildi.
 • 23:31Siirt'te Teröre Tepki YürüyüşüSiirt'te Teröre Tepki YürüyüşüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İlçe Jandarma karakoluna yürüyen grup- Grubun sloganlar atması- Şehit askerler için Fatiha okunması Siirt'te teröre tepki yürüyüşü- Siirt-Pervari karayoluna teröristler tarafından yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen 8 asker için Şirvan Kaymakamlığınca mevlit okutuldu- Cuma namazının ardından korucuların da aralarında bulunduğu grup, teröre tepki için yürüdü Siirt-Pervari karayoluna 9 gün önce teröristler tarafından yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen 8 asker için mevlit okutuldu, cuma namazının ardından teröre tepki yürüyüşü gerçekleştirildi.
 • 17:11Siirt'te Teröre Tepki YürüyüşüSiirt-Pervari karayoluna 9 gün önce teröristler tarafından yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen 8 asker için mevlit okutuldu, cuma namazının ardından teröre tepki yürüyüşü gerçekleştirildi.
 • 15:46Şehit Recep Beycur'un Yakını Devlet Büyüklerine Hakaretten İfade VerdiŞehit Recep Beycur'un Yakını Devlet Büyüklerine Hakaretten İfade VerdiErzurumlu şehit Recep Beycur'un amcaoğlu Ömer Bulur, cenaze töreninde yaptığı konuşmanın ardından polise, avukatıyla beraber 4 ayrı suçtan ifade verdi.
 • 17:09Şirvanlı Kız Öğrenciler, Berlin'de Staj GördüAlmanya'nın Berlin kentinde staj gören Şirvan Kız Meslek Lisesi öğrencileri, Şirvan'a döndü.
 • 15:54Siirt'te Korucuları Taşıyan Minibüsün DevrilmesiŞirvan'da korucuları taşıyan minibüsün devrildiği kazada şehit olan 2 korucunun cenazesi defnedildi.
 • 15:08Şehit Köy Korucuları Son Yolculuklarına Uğurlanıyor (2)Şehit Köy Korucuları Son Yolculuklarına Uğurlanıyor (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cenazelerin ambulansla getirilmesi, - Saygı duruşu, - Dua okunması, - Törene katılanlardan genel ve detay görüntüler, - Cenazelerin ambulansa koyulması, Siirt'te korucuları taşıyan minibüsün devrilmesi- Siirt'in Şirvan ilçesinde yol kontrolü yapan korucuları taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu şehit olan 2 korucu için tören düzenlendi Şirvan'da korucuları taşıyan minibüsün devrildiği kazada şehit olan 2 korucu için Siirt'te tören düzenlendi.
 • 12:17Siirt'te Korucuları Taşıyan Minibüsün DevrilmesiŞirvan'da korucuları taşıyan minibüsün devrildiği kazada şehit olan 2 korucu için Siirt'te tören düzenlendi.
 • 11:27Şehit 2 Korucu İçin Tören DüzenlendiŞehit 2 Korucu İçin Tören DüzenlendiSiirt’te görev dönüşü korucuları taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu şehit olan 2 korucu için İl Jandarma Komutanlığı’nda tören düzenlendi.
 • 10:10Şehit Köy Korucuları Son Yolculuklarına UğurlanıyorŞehit Köy Korucuları Son Yolculuklarına UğurlanıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Şehit cenazelerinin Siirt Devlet Hastanesi morgundan çıkarılması, - Şehit cenazelerinin hastaneden çıkışı, SİLVAN - Siirt'in Şirvan ilçesinde yol kontrolü yapan korucuları taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu şehit olan 2 köy korucusunun cenazesi, Siirt Jandarma Alay Komutanlığında düzenlenecek törenin ardından Şirvan'da defnedilecek.
 • 00:48Siirt'te Korucuları Taşıyan Minibüsün DevrilmesiSiirt'te Korucuları Taşıyan Minibüsün DevrilmesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hastane acil önünde bekleyenler- İl jandarma Komutanı Kurmay Albay Halidun Eren ve İl Emniyet Müdürü Metin Özkan'ın hastane ziyareti Siirt'te korucuları taşıyan minibüsün devrilmesi- Kazada, şehit sayısı 2'ye yükseldi Siirt'in Şirvan ilçesinde yol kontrolü yapan korucuları taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu meydana gelen kazada şehit sayısı 2'ye çıktı.
 • 00:06Siirt'te Korucuları Taşıyan Minibüsün DevrilmesiSiirt'in Şirvan ilçesinde yol kontrolü yapan korucuları taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu meydana gelen kazada şehit sayısı 2'ye çıktı.
 • 22:58Köy Korucularını Taşıyan Minibüs Kaza Yaptı 2 Şehit, 4 YaralıKöy Korucularını Taşıyan Minibüs Kaza Yaptı 2 Şehit, 4 YaralıSiirt'in Şirvan ilçesinde geçici köy korucularını taşıyan minibüsün kontrolden çıkıp şarampole yuvarlandığı kazada 2 korucu şehit oldu, 4 korucu da yaralandı.
 • 22:55Siirt'te Korucuları Taşıyan Minibüs Devrildi: 1 Şehit, 5 YaralıSiirt'in Şirvan ilçesinde yol kontrolü yapan korucuları taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu 1 korucu şehit oldu, 5 korucu yaralandı.