SON DAKİKA SİVRİHİSAR HABERLERİ

Son Dakika Sivrihisar Haberleri

 • 08:42Karayollarında DurumKarayollarının yol yapım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • 23:09Manisa'da Görevli Polis Gülay Memiş'i Öldüren Polis Memurunun Yargılanmasına BaşlandıManisa'da Görevli Polis Gülay Memiş'i Öldüren Polis Memurunun Yargılanmasına BaşlandıMüşteki avukatı İshak İmam'ın açıklamaları Manisa'daki cinayet- Manisa'da görevli polis Gülay Memiş'i öldüren polis memurunun yargılanmasına başlandı Manisa Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru Gülay Memiş'i öldüren polis memuru B.T'nin yargılanmasına başlandı.
 • 20:04Manisa'daki CinayetManisa Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru Gülay Memiş'i öldüren polis memuru B.T'nin yargılanmasına başlandı.
 • 18:29Dr. Kurca: Dünyada 382 Milyon Diyabet Hastası VarDr. Kurca: Dünyada 382 Milyon Diyabet Hastası VarYozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca, dünyada 382 milyon diyabet hastası olduğunu belirterek bu sayının 2035 yılında yüzde 55 artarak 592 milyona ulaşacağını söyledi.
 • 13:09Sivrihisar Havacılık Kulübü'nden Başkan Ataç'a Teşekkür ZiyaretiSivrihisar Havacılık Kulübü'nden Başkan Ataç'a Teşekkür ZiyaretiSivrihisar Havacılık Kulübü, Sivrihisar Sosyal Yardımlaşma Derneği, Sivrihisar Sivil Toplum Platformu ve Yönetim Kurulu üyeleri, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’a teşekkür ziyaretinde bulundular.
 • 15:04Mola Verdiği Akaryakıt İstasyonunda Çantasını ÇaldırdıEskişehir’de bir vatandaş, mola verdiği akaryakıt istasyonunda içinde muhtelif eşyalarının bulunduğu otomobili içindeki çantasını çaldırdı.
 • 18:41Prof. Dr. Atasoy İçin Emeklilik TöreniProf. Dr. Atasoy İçin Emeklilik TöreniEskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Eski Dekanı ve İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Adil Atasoy için emekliliği münasebetiyle tören düzenledi.
 • 16:49Sivrihisar seçim sonuçları 1 Kasım 2015 oy dağılımı - Sivrihisar Sivrihisar seçim sonuçları 1 Kasım 2015 oy dağılımı - SivrihisarSivrihisar seçim sonuçları 1 Kasım 2015 Sivrihisar oy dağılımı. 1 Kasım seçim sonuçları sonrası ortaya çıkan tablo en kolay ve anlaşılır görseller eşliğinde haberler.com'un seçim sonuçları sayfasında.
 • 13:45Cumhuriyet Fotoğrafı İçin Türkiye'nin Dört Bir Yanından GeldilerCumhuriyet Fotoğrafı İçin Türkiye'nin Dört Bir Yanından GeldilerSivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi tarafından geçen yıl 32 kişi ile başlatılan ‘Cumhuriyet Fotoğrafı’ etkinliği, bu yıl 500 kişinin katılımı ile gerçekleşti.
 • 16:03'Milli Mücadelede Cumhuriyetin Tanığı Sivrihisar Tarihi Sergisi'Milli Mücadelede Cumhuriyetin Tanığı Sivrihisar Tarihi Sergisi"Sivrihisarlı yazar Necmi Günay tarafından hazırlanan "Milli Mücadelede Cumhuriyetin Tanığı Sivrihisar Tarihi Sergisi" ilçede bulunan kilise binasında açıldı.
 • 12:54Eskişehir'de Seçime Doğru1 Kasım Pazar günü yapılacak olan genel seçimlerde Eskişehir’de 616 bin 531 seçmen sandık başına gidecek.
 • 14:535 Ölümlü Trafik Kazasının Sanığı YargılanıyorEskişehir’in Sivrihisar ilçesinde bir eğlence merkezinden çıktıktan sonra alkollü şekilde araç kullandığı sırada meydana gelen trafik kazasında 5 kişinin ölümüne neden olduğu ileri sürülen üniversite öğrencisi sürücünün yargılanmasına başlandı.
 • 12:39Eskişehir'de Çoban Köpeğinin Isırdığı Çocuk YaralandıEskişehir'in Sivrihisar ilçesinde çoban köpeğinin saldırısına uğrayan bir çocuk yaralandı.
 • 02:17Türkiye'nin İlk Kadın Akrobasi Pilotu ile TanışınTürkiye'nin İlk Kadın Akrobasi Pilotu ile TanışınHava akrobasi pilotu Ali İsmet Öztürk'ün kızı Semin Öztürk Türkiye'nin ilk kadın akrobasi pilotu olmanın gururunu yaşıyor.
 • 23:28Bakan Avcı, Sivrihisarlılara Müjdeler VerdiBakan Avcı, Sivrihisarlılara Müjdeler VerdiMilli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, Eskişehir’in Sivrihisar ilçesi sakinlerine müjdeler vererek, eski hastane binasının restorasyonunun başladığını, Yunus Emre Kültür Evi’nin de ihalesinin yapıldığını söyledi.
 • 22:35Milli Eğitim Bakanı AvcıMilli Eğitim Bakanı Avcı- "Eskişehir'in Yüksek Teknoloji Üniversitesi projemiz var. Her şeyi hazır fakat bir türlü Meclis'in takvimi ile bizim takvimi sekronize hale getiremedik.
 • 22:01Milli Eğitim Bakanı Avcı AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Eskişehir'in Yüksek Teknoloji Üniversitesi projemiz var. Her şeyi hazır fakat bir türlü Meclis'in takvimi ile bizim takvimi sekronize hale getiremedik.
 • 11:42Türkiye'nin İlk Kadın Akrobasi PilotuTürkiye'nin İlk Kadın Akrobasi PilotuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Semin Öztürk konuşması- Ali İsmet Öztürk konuşması- Uçaktan detaylar Hava akrobasi pilotu babası Ali İsmet Öztürk'ü örnek alarak "Türkiye'nin ilk kadın akrobasi pilotu olan Semin Öztürk", bunun gururunu yaşıyor- Babasının uçağının eski kanatlarının takılı olduğu modifiye uçağıyla seyirci önündeki ilk gösteri uçuşunu geçen ay yapan Öztürk: - "Akrobasi pilotu olduğumu duyan arkadaşlarım şaşırıyor" DENİZ AÇIK - Hava akrobasi pilotu babası Ali İsmet Öztürk'ü örnek alan ve ilk uçuşunu 12 yaşında yapan Semin Öztürk (24), Türkiye'nin ilk kadın akrobasi pilotu olmanın gururunu yaşıyor.
 • 10:45Türkiye'nin İlk Kadın Akrobasi PilotuHava akrobasi pilotu babası Ali İsmet Öztürk'ü örnek alan ve ilk uçuşunu henüz 12 yaşındayken yapan Semin Öztürk, Türkiye'nin ilk kadın akrobasi pilotu olmanın gururunu yaşıyor.
 • 14:41Tarihi, Kültürü ve Sanatıyla 1'inci Sivrihisar SempozyumuTarihi, Kültürü ve Sanatıyla 1'inci Sivrihisar SempozyumuSivrihisar Kaymakamlığı, Sivrihisar Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen ve Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ile Sakarya Üniversitesi’nce desteklenen Tarihi, Kültürü ve Sanatıyla 1’inci Sivrihisar Sempozyumu’nun açılışı yapıldı.
 • 16:13Büyükşehir Ekipleri Dümrek'te Hatları YeniliyorBüyükşehir Ekipleri Dümrek'te Hatları YeniliyorEskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ), Sivrihisar ilçesi Dümrek mahallesinde kuyu ve depo arasındaki hat yenileme çalışmalarına başladı.
 • 14:57Büyükşehir Ekipleri Dümrek'te Hatları YeniliyorBüyükşehir Ekipleri Dümrek'te Hatları YeniliyorESKİ, Sivrihisar ilçesi Dümrek mahallesinde kuyu ve depo arasındaki hat yenileme çalışmalarına başladı.
 • 16:12Buğday Verim ve Kalitesini Arttırma Çalışmaları DeğerlendirildiBuğday Verim ve Kalitesini Arttırma Çalışmaları Değerlendirildiİl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Salih Söğüt başkanlığında yapılan toplantıda, modern teknoloji kullanılarak buğdayda verim ve kalitenin artırılmasına yönelik 2015 yılında yapılanlar masaya yatırıldı, 7 ilçede toplam 15 değişik parsel ve 650 dekarlık alanda yürütülen çalışmalar değerlendirildi.
 • 15:46Sivrihisarlılardan Büyükerşen'e Teşekkür ZiyaretiSivrihisar Sportif Havacılık Kulübü Derneği Başkanı Mümtaz Uğural, Sivrihisar Hava Gösterileri için desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e teşekkür etti.
 • 13:34Sivrihisarlılardan Büyükerşen'e Teşekkür ZiyaretiSivrihisarlılardan Büyükerşen'e Teşekkür ZiyaretiSivrihisar Sportif Havacılık Kulübü Derneği Başkanı, 'Sivrihisar Hava Gösterileri' için verdiği destekten dolayı, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e teşekkür ziyaretinde bulundu.
 • 17:03Eşyoder'e Sivrihisar'ı Tanıtan Kitaplar Takdim EdildiEşyoder'e Sivrihisar'ı Tanıtan Kitaplar Takdim EdildiEskişehir’de bulunan Sivrihisarlılar Derneği üyesi Yazar Necmi Günay, Eskişehir Şairler, Yazarlar, Ozanlar Derneği (EŞYODER)’ne, şairler ve ozanların okumaları amacıyla Sivrihisar’ı tanıtan kitapları takdim etti.
 • 21:23Şehit Ateşi Eskişehir'e DüştüŞehit Ateşi Eskişehir'e DüştüHakkari’nin Dağlıca bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Tuncay Topsakaloğlu’nun acı haberi, Eskişehir’deki baba ocağına ulaştı.
 • 19:11Malatya CHP'li Mustafa Balbay'dan Taziye ZiyaretiMalatya CHP'li Mustafa Balbay'dan Taziye ZiyaretiCHP'li Mustafa Balbay'dan taziye ziyareti CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay Malatya'ya gelerek, Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenlerin ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.
 • 18:26CHP'li Mustafa Balbay'dan Taziye ZiyaretiCHP'li Mustafa Balbay'dan Taziye ZiyaretiChp İzmir Milletvekili Mustafa Balbay Malatya'ya gelerek, Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenlerin ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.
 • 12:16Ankaradaki Kanlı Saldırıdan 5 Dakika ile KurtuldularAnkaradaki Kanlı Saldırıdan 5 Dakika ile KurtuldularAnkara’da 95 kişinin öldüğü 246 kişinin yaralandığı kanlı baskında Muğla’nın Fethiye ilçesinden giden yaklaşık 45 kişi otobüsün ayrı bir sokağa girmesi nedeniyle 5 dakika ile kurtuldu.
 • 14:36İnönü'de Kına Gecelerinin Olmazsa Olmazı İşlemeli Kadifelerİnönü'de Kına Gecelerinin Olmazsa Olmazı İşlemeli KadifelerEskişehir’in İnönü ilçesinin yöresel kıyafetlerinden olan işlemeli kadife, kına gecelerinin olmazsa olmazı olarak yıllardır kullanılıyor.
 • 18:16Sivrihisar Tekören Yolunda Bakım ve Onarım ÇalışmalarıSivrihisar Tekören Yolunda Bakım ve Onarım ÇalışmalarıBüyükşehir Belediyesi ilçe kırsalında yapmış olduğu yol yapım bakım ve onarım çalışmalarına kış mevsimi gelmeden acil durumda bulunan Sivrihisar ilçesine bağlı Tekören mahalle yolu ile devam ediyor.
 • 12:55Eskişehir'in Seçmen Sayısı 4 Ayda 3 Bin Arttı1 Kasım 2015 Genel Seçimleri'nde Eskişehir’de 1991 sandıkta 616 bin 531 seçmen oy kullanacak.
 • 08:34Karayollarında DurumKarayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • 17:04Öğretmenlerin Atanma SorunuÖğretmenlerin Atanma SorunuEğitim Bir Sen Şube Başkanı Muammer Karaman, uzakta çalışmak zorunda kalan öğretmenlerin mağduriyetlerin giderilmesi için gerekli çalışmanın yapılmasını, öğretmenlerin norm kadro içerisinde ailelerinin yanına atamalarının yapılmasını istediÜlkede 900 bine yakın öğretmenin her birinin istediği ortamda çalışmasını sağlamanın mümkün olmadığını belirten Başkan Karaman, mümkün olana yaklaşmaya çalışmak ve bu iradeyi ortaya koymanın önemli olduğunu dile getirdi.
 • 16:06Çakırözer Fabrika Kapısında Çiftçilerle BuluştuÇakırözer Fabrika Kapısında Çiftçilerle BuluştuCumhuriyet Halk Partisi (ÇHP) Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, ürününü şeker fabrikasına satmak için saatlerce sıra bekleyen pancar üreticisi çiftçiler ile bir araya geldi.
 • 15:07Eğitim Bir-Sen Eskişehir Şube Başkanı Karaman AçıklamasıEğitim Bir-Sen Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman, ilçelerdeki öğretmenlerin aile birlikteliklerinin sağlanması gerektiğini söyledi.
 • 17:46Eskişehir'de Trafik Kazası: 1 ÖlüEskişehir'de meydana gelen trafik kazasında otomobilin çarptığı kadın, öldü.
 • 13:03Sanatçısı Tomris İncer Yaşamını YitirdiSanatçısı Tomris İncer Yaşamını Yitirdiİstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının kadrosunda yıllarca hizmet veren usta sanatçı Tomris İncer yaşamını yitirdi.
 • 08:44Karayollarında DurumKarayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • 17:54Davutoğlu: Davutoğlu: "Dünyada İlk Üç Katlı Tüneli İnşallah İstanbul'a Armağan Edeceğiz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti seçim beyannamesini açıkladı- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (11)- "AK Parti kadrolarının en önemli farkı proje, eser ve hizmet üreten kadro olmasıdır.
 • 17:25AK Parti Seçim Beyannamesini AçıkladıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti kadrolarının en önemli farkının, proje, eser ve hizmet üretmeleri olduğunu belirterek, "Bugüne kadar hep böyle olmuştur, bundan sonra da böyle olacaktır" dedi.
 • 13:37Büyükşehir İlçelerde Alt Yapı Çalışmalarını SürdürüyorESKİ Sivrihisar ilçesindeki Yenice deposu ve Saat Kulesi deposu arasındaki hat yenileme çalışmalarını sürdürüyor.
 • 21:50Avlanırken Arkadaşının Tüfeğinden Çıkan Kurşunla ÖldüSivrihisar'da bir kişi, av sırasında arkadaşının tüfeğinden çıkan kurşunla yaşamını yitirdi.
 • 19:59Sivrihisar Hava Gösterilerinin 2'nci Günü Yine Nefes KestiSivrihisar Hava Gösterilerinin 2'nci Günü Yine Nefes KestiEskişehir’in Sivrihisar ilçesi’ndeki Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi’nde ’Hava Gösterileri’ etkinliğinin 2’nci günü yine nefes kesen gösterilere sahne oldu.
 • 13:21Sivrihisar'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 94. Yıl DönümüSivrihisar ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıl dönümü kutlandı.
 • 19:54Gökyüzünde Akrobasi GösterisiGökyüzünde Akrobasi GösterisiAkrobasi pilotlarının gösterileri. - Akrobasi pilotları Semin Öztürk ile İtalyan Maurizio Perissinotto, Eskişehir'de gösteri sundu Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi tarafından "havacılığın güzelliklerini sergilemek" amacıyla gerçekleştirilen "Sivrihisar Hava Gösterileri 2015" ile Eskişehir semaları renklendi.
 • 19:18Sivrihisar Hava Gösterileri Herkesi BüyülediSivrihisar Hava Gösterileri Herkesi BüyülediEskişehir’in Sivrihisar ilçesi’ndeki Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi’nde ’Hava Gösterileri’ etkinliği yapıldı.
 • 18:21Eskişehir - Sivrihisar'da Hava Gösterileri Nefes KestiEskişehir - Sivrihisar'da Hava Gösterileri Nefes KestiSivrihisar'da hava gösterileri nefes kesti Kemal ATLAN-Hakan TÜRKTAN/ SİVRİHİSAR,(Eskişehir),(DHA)- ESKİŞEHİR'in Sivrihisar İlçesi'nde 2 gün sürecek 'Hava Gösterileri'nin ilk gününde paraşüt atlayışları, planör ve uçak gösterileri yapıldı.
 • 18:16Eskişehir Semalarında Akrobasi GösterisiSivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi tarafından "havacılığın güzelliklerini sergilemek" amacıyla gerçekleştirilen "Sivrihisar Hava Gösterileri 2015" ile Eskişehir semaları renklendi.