SON DAKİKA SÖĞÜT HABERLERİ

Son Dakika Söğüt Haberleri

 • 18:51Kışın Yakacakları Odunları Şimdiden HazırlıyorlarKışın Yakacakları Odunları Şimdiden HazırlıyorlarYozgat’ta sonbahar aylarının yaklaşmasıyla birlikte köyde yaşayan vatandaşlar kışlık yakacakları odunu doğrayarak kış hazırlıklarına başladı.
 • 12:09Başkan Acar Mahalleleri Ziyaret EttiBaşkan Acar Mahalleleri Ziyaret EttiMarmaris Belediye Başkanı Ali Acar Muğla’nın Büyükşehir olmasının ardından tüzel kişiliğini kaybederek mahalle olan köyleri ziyaret etti.
 • 11:35Çukurova'da Mısır Hasadı BaşladıTürkiye'de mısır üretiminde 1 milyon 5 bin 651 ton ile ilk sırada yer alan Adana'da ürünün hasat başladı.
 • 16:283 Bin 500 Yıllık Antik Kente 3 Bin 500 Yıllık Antik Kente "Karşılama Merkezi"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Karşılama merkezi yapım çalışmaları görüntüleri, - Çevre düzenlemesi genel görüntüleri, - Stratonikeia Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt'ün röportaj görüntüsü, - Antik kent genel görüntüleri, 3 bin 500 yıllık antik kente "karşılama merkezi"- Muğla'nın Yatağan ilçesinde bulunan Stratonikeia Antik Kenti'ne, ziyaretçilerin ihtiyaçlarının karşılanması ve sosyal etkinlikler düzenlenebilmesi için karşılama merkezi yapılıyor Yatağan ilçesinde bulunan ve birçok medeniyete ev sahipliği yapan 3500 yıllık Stratonikeia Antik Kenti'nde yapımı süren karşılama merkezinin tamamlanmasıyla ziyaretçi sayısında büyük bir artış yaşanması bekleniyor.
 • 15:34Söğüt'te Acemi Erler Yemin EttiSöğüt ilçesinde, Jandarma Ulaştırma Eğitim Tabur Komutanlığında görevli 1995/3 tertip bin 191 acemi er düzenlenen törende yemin etti.
 • 20:43Marmaris - Başkan Acar'dan Rahatlatan AçıklamaMarmaris - Başkan Acar'dan Rahatlatan AçıklamaBaşkan Acar'dan rahatlatan açıklama Muğla'nın Marmaris İlçesi'nin CHP'li Belediye Başkanı Ali Acar'ın 35 turistik otel ve 500 konutun da aralarında bulunduğu 5 bine yakın bina için imara aykırı olduğu gerekçesiyle yıkım kararı verildiğini açıklaması tedirginlik yarattı.
 • 20:39Söğüt Şenliklerinin Güvenlik Toplantısı YapıldıSöğüt Şenliklerinin Güvenlik Toplantısı YapıldıBilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, bu sene 734’üncüsü kutlanacak olan Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri’nin tarihi önemini anlattı.
 • 20:22Başkan Acar'dan Rahatlatan AçıklamaBaşkan Acar'dan Rahatlatan AçıklamaMuğla'nın Marmaris İlçesi'nin CHP'li Belediye Başkanı Ali Acar'ın 35 turistik otel ve 500 konutun da aralarında bulunduğu 5 bine yakın bina için imara aykırı olduğu gerekçesiyle yıkım kararı verildiğini açıklaması tedirginlik yarattı.
 • 19:23734'üncü Ertuğrulgazi'yi Anma ve Söğüt ŞenlikleriBilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir başkanlığında, bu yıl 734'üncüsü kutlanacak Ertuğrulgazi'yi Anma ve Söğüt Şenlikleri, Koordinasyon toplantısı yapıldı.
 • 12:50Kuruluştan Kurtuluşa Bisiklet Turu'na DoğruBilecik, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale illerini kapsayan, 2011 yılından bu yana düzenlenen ve bu yıl 12-18 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek Kuruluştan Kurtuluşa Bisiklet Turu'nun Bursa etabının hazırlıklarıyla ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.
 • 12:31Yaralı Leylekleri Belediye Görevlileri Tedavi EttiYaralı Leylekleri Belediye Görevlileri Tedavi EttiBilecik’in Söğüt ilçesinde bulunan yaralı 2 leylek, İlçe Belediye Başkanlığı görevlilerince tedavi edildi.
 • 11:00Bursa Bisiklet Turuna HazırlanıyorBursa Bisiklet Turuna HazırlanıyorBilecik, Bursa, Balıkesir, Çanakkale illerini kapsayan ve 12-18 Eylül 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ‘Kuruluştan Kurtuluşa Bisiklet Turu’nun Bursa etabı için hazırlıklar sürüyor.
 • 01:42Pikap ile Minibüsün Çarpıştı: 9 YaralıPikap ile Minibüsün Çarpıştı: 9 YaralıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kazanın meydana geldiği yer- Ekiplerin yaralılara müdahalesi- Kaza yapan araçlar- Yaralının ambulansa bindirilmesi Kahramanmaraş'ta trafik kazası: 9 yaralı Kahramanmaraş'ın merkez Onikişubat ilçesinde, pikap ile minibüsün çarpışması sonucu 9 kişi yaralandı.
 • 01:17Kahramanmaraş'ta Trafik Kazası: 9 YaralıKahramanmaraş'ın merkez Onikişubat ilçesinde, pikap ile minibüsün çarpışması sonucu 9 kişi yaralandı.
 • 18:25Bilecik'te Trafik Kazası, 1 YaralıBilecik'te Trafik Kazası, 1 YaralıBilecik’te meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.
 • 11:16Beylikler Hamamı"Na Geka'dan DestekMuğla'nın Yatağan ilçesinde bulunan Stratonikeia Antik Kenti'ndeki Beylikler Hamamı, "Stratonikeia Beylikler Dönemi Selçuk Hamamı rölöve, restitüsyon, restorasyon projesi" ile turizme kazandırılacak.
 • 18:33Serkan Söğüt/ Rüzgarın İzindeSerkan Söğüt/ Rüzgarın İzindeMotoruyla dünyanın en uçlarına seyahat eden bir evde yok ile sohbetimiz:) http://www.bizevdeyokuz.com/ruzgarin-izinde-serkan-sogut 24.08.2015 günü Biz Evde Yokuz kanalına yüklediğim 'Serkan Söğüt/ Rüzgarın İzinde' başlıklı videoyu izleyin.
 • 16:53Trafik KazalarıYurtta meydana gelen trafik kazalarında 1 kişi öldü, 7 kişi yaralandı.
 • 16:48Bilecik'te Kamyonet Takla Attı: 7 YaralıBilecik'te bir kamyonetin takla atması sonucu 7 kişi yaralandı.
 • 15:53Ardahan Milyonlarca Söğüt Kelebeği Ölüme UçtuArdahan Milyonlarca Söğüt Kelebeği Ölüme UçtuMilyonlarca söğüt kelebeği ölüme uçtu ARDAHAN'da her yıl Ağustos ayında milyonlarca beyaz kelebek bir araya gelerek köprü ışıkları altında önce dans ettikten sonra ışıkta toplu halde ölüyor.
 • 12:45Milyonlarca Söğüt Kelebeği Ölüme UçtuMilyonlarca Söğüt Kelebeği Ölüme UçtuArdahan'da her yıl Ağustos ayında milyonlarca beyaz kelebek bir araya gelerek köprü ışıkları altında önce dans ettikten sonra ışıkta toplu halde ölüyor.
 • 10:19Amerikan Beyaz Kelebeği ile Mücadele SürüyorAmerikan Beyaz Kelebeği ile Mücadele SürüyorDüzce’de son yıllarda popülasyonu artan, başta tarla kenarlarında bulunan dut, söğüt, çınar, akçaağaç ve fındık olmak üzere çok sayıdaki bitki türü ile beslenen Amerikan Beyaz Kelebeğinin 2.dölüne karşı toplu mücadeleye başlandı.
 • 11:19Nusaybin Sağlık-Sen: Baştabip Yüzünden Sağlık Personeli Çalışamaz Hale GeldiNusaybin Sağlık-Sen: Baştabip Yüzünden Sağlık Personeli Çalışamaz Hale GeldiMardin’in Nusaybin ilçesi Sağlık-Sen temsilciliği tarafından, Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Zeynep Burcu Söğüt’ün uygulamaları nedeniyle personelin çalışamaz hale geldiği ileri sürüldü.
 • 17:56Söğüt Belediye Başkanı Mevlid-i Şerif OkuttuSöğüt Belediye Başkanı Mevlid-i Şerif OkuttuSöğüt Belediye Başkanı Halil Aydoğdu, son günlerde yaşanan terör olaylarına ilişkin Söğüt merkez Çelebi Sultan camisinde Mevlid-i Şerif okuttu.
 • 14:10Söğüt Mahalle Sakinlerinden Büyükşehir'e TeşekkürSöğüt Mahalle Sakinlerinden Büyükşehir'e TeşekkürMuğla Büyükşehir Belediyesi, İl genelinde yoğun olarak sürdürdüğü asfalt kaplama çalışmalarına devam ediyor.
 • 11:13Seracıları Rekolte Sevindirdi, Fiyatlar ÜzdüBilecik'in Söğüt ve İnhisar ilçelerinde yetiştirilen sera domatesinde fiyatların düşmesi, rekoltenin yüksekliğine sevinen çiftçileri endişelendiriyor.
 • 12:16Meü 'Gezici Gezegen Evi' Planetaryum'da İlk Gösterim YapıldıMeü 'Gezici Gezegen Evi' Planetaryum'da İlk Gösterim YapıldıMersin Üniversitesi’nde (MEÜ) oluşturulan ‘Gezici Gezegen Evi’ Planetaryum’da ilk gösterim gerçekleştirildi.
 • 08:46Ankara Büyükşehir'in 1.9 Milyar Dolarlık Yol İhalesi İptalAnkara Büyükşehir'in 1.9 Milyar Dolarlık Yol İhalesi İptalAnkara genelinde yol yapımları için yapılan 1.9 milyar liralık ihale, 7 firmanın şikayeti üzerine iptal edildi. Kamu İhale Kuruluna göre yeterli şirket kalmadığı için rekabet sağlanmadı.
 • 18:49Roma Dönemine Ait 900 Yıllık Tuvaletler BulunduRoma Dönemine Ait 900 Yıllık Tuvaletler BulunduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Roma dönemine ait 900 yıllık tuvaletler bulundu- Kazı yapılan alandan detay görüntüler- Arkeolojik buluntulardan görüntüler- Bulunan tuvaletlerin görüntüleri- Detaylar Roma dönemine ait 900 yıllık tuvaletler bulundu- UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'nde yer alan Stratonikeia Antik Kenti'nde, bu yıl Roma hamamı ve Batı Caddesi'nde yürütülen kazı çalışmalarında Roma dönemine ait bin 900 yıllık tuvaletlere ulaşıldı UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'ne alınan Stratonikeia Antik Kenti'ndeki kazı çalışmalarında, Roma dönemine ait yeni alanlara ulaşıldı.
 • 16:30Roma Dönemine Ait 900 Yıllık Tuvaletler BulunduUNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'ne alınan Stratonikeia Antik Kenti'ndeki kazı çalışmalarında, Roma dönemine ait yeni alanlara ulaşıldı.
 • 15:30Bilecik'te 99 Kişi Avcılık Eğitim Kursuna KatıldıBilecik'te 99 Kişi Avcılık Eğitim Kursuna KatıldıBilecik Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Bilecik Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen kursa katılarak eğitimlerini tamamlayan 99 kişi avcılık belgesi sertifikalarını aldı.
 • 14:46Eyüp'te Teke Böceğine Karşı Önlemler AlınıyorEyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın talimatıyla ilçedeki ağaçlar teke böceği başta olmak üzere zararlı haşerata karşı ilaçlandı.
 • 13:54Stratonikeia'da 2 Bin Yıllık Lüks Tuvaletler BulunduStratonikeia'da 2 Bin Yıllık Lüks Tuvaletler BulunduMuğla'nın Yatağan İlçesi'nde dünyanın en büyük antik mermer kentleri arasında gösterilen Stratonikeia'da yapılan çalışmalarında, 2 bin yıllık tuvaletler ortaya çıktı.
 • 17:40Eskişehir'den 70 Sulama Projesine 1 Milyon Lira Hibe DesteğiEskişehir'den 70 Sulama Projesine 1 Milyon Lira Hibe DesteğiEskişehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Salih Söğüt, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Eskişehir’den yapılan başvurulardan 70’inin uygun bulunduğunu ve bu projelerin 1 milyon 44 bin lira hibe kapsamında destekleneceğini açıkladı.
 • 15:35Kayseri Şekerspor: 2 -Yeşil Kırşehirspor: 0Kayseri Şekerspor: 2 -Yeşil Kırşehirspor: 0Bölgesel Amatör Lig (BAL) takımlarından Kayseri Şekerspor dün oynadığı hazırlık maçında Yeşil-Kırşehirspor’u 2-0’lık sonuçla mağlup etti.
 • 15:10İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden Ziyaretİl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden ZiyaretBilecik İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hacı Dursun Yıldız, Gölpazarı ve Söğüt ilçelerinde bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık müdürlüklerini ziyaret etti.
 • 13:56Ceyhan'da Badem Hasadı BaşladıCeyhan'da Badem Hasadı BaşladıAdana’nın Ceyhan ilçesinde badem hasadı başladı.
 • 12:47Türsab'dan Bilecik'e ÇıkartmaTürsab'dan Bilecik'e ÇıkartmaTürkiye Seyahat Acenteleri Birliği’ne (TÜRSAB)’a bağlı İstanbul Ankara ve İzmir’in seçkin turizm acentelerinin yetkilileri Bilecik’te bir araya geldi.
 • 11:56Bilecikspor Hazırlık Maçlarına BaşladıBilecikspor Hazırlık Maçlarına BaşladıBilecik 1. Amatör Ligde mücadele eden Bilecikspor, Bozüyük İdmanyurdu Spor ile 2015-2016 sezonunun ilk hazırlık maçını yaptı.
 • 11:45Ünüvar, Huzurevi'nde Mevlit OkuttuÜnüvar, Huzurevi'nde Mevlit OkuttuAK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, babasının vefatının 25. yılı nedeniyle mevlit okuttu.
 • 09:47BEBKA'dan Bilecik GezisiBursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansının yürüttüğü turizm proje çalışması kapsamında TÜRSAB'a bağlı turizm acenteleri, Bilecik ve ilçelerinde incelemede bulundu.
 • 12:49Osmanlı'nın Boya Atölyesi Ziyaretçilerini BekliyorOsmanlı'nın Boya Atölyesi Ziyaretçilerini BekliyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Stratonikeia Antik Kenti'nden detay Osmanlı'nın boya atölyesi ziyaretçilerini bekliyor- Stratonikeia Antik Kenti'ndeki Osmanlı dönemi boya atölyesi koruma altına alınarak bölge turizmine kazandırıldı- Stratonikeia Kazı Başkanı Prof. Dr. Söğüt: - "Bu boya atölyesi o dönemde var olan dokumaların profesyonelce oluşturulmuş atölyelerde boyanan iplerle dokunduğunu bize göstermiş oldu" DURMUŞ GENÇ - Muğla'nın Yatağan ilçesinde bulunan ve birçok medeniyete ev sahipliği yapan Stratonikeia Antik Kenti'ndeki Osmanlı dönemi boya atölyesi, restorasyonunun tamamlanmasının ardından ziyaretçilere açıldı.
 • 10:01Askon'dan, Gıda Tarım İl Müdürü Ahmet Söğüt'e ZiyaretAskon'dan, Gıda Tarım İl Müdürü Ahmet Söğüt'e ZiyaretAnadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Adana Şubesi, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü görevine atanan Ahmet Söğüt’ü makamında ziyaret etti.
 • 09:39Erzurum'un Şenkaya İlçesinde Bazı Noktalar Özel Güvenlik Bölgesi Olarak İlan EdildiErzurum'un Şenkaya İlçesinde Bazı Noktalar Özel Güvenlik Bölgesi Olarak İlan EdildiErzurum’un Şenkaya ilçesinde geçtiğimiz günlerde yaşanan yol kesme ve terör saldırıları üzerine, güvenlik açısından bazı noktalar özel güvenlik bölgesi olarak ilan edildi.
 • 18:43734. Hayme Ana'yı Anma ve Göç Şenliği Hazırlıkları BaşladıErtuğrul Gazi'nin annesi ve Osmanlı İmparatorluğu'nun kurucusu Osman Gazi'nin de büyükannesi olan Hayme Ana'yı Anma ve Göç Şenlikleri, kabrinin bulunduğu Kütahya'nın Domaniç ilçesine bağlı Çarşamba köyünde 6 Eylül Pazar günü 734. kez yapılacak.
 • 15:58Trabzonspor Taraftarlar Dernekleri Hüseyin Avni Aker Stadında Oyananacak Olan Son Sezon İçin...Trabzonspor Taraftarlar Dernekleri Hüseyin Avni Aker Stadında Oyananacak Olan Son Sezon İçin...Tabzonspor taraftarlar dernekleri, Akyazı Stadı’nın önümüzdeki yıl hizmete girecek olması nedeniyle Hüseyin Avni Aker Stadı’nda oynanacak olan son sezon için veda çağrısı yaptılar.
 • 15:1913 Farklı Ülkeden 33 Öğrenci Bilecik'te13 Farklı Ülkeden 33 Öğrenci Bilecik'teYunus Emre Enstitüsü, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Türkçe Öğretim ve Uygulama Merkezi (TÖMER) ortaklığında başlattığı ve Türkiye’yi ve Türk kültürünü de öğrenmelerini amaçlayan 2015 Türkçe Yaz Okulu çerçevesinde 13 farklı ülkeden 33 öğrenci Bilecik’in tarihi yerleri gezdi.
 • 13:44Sungurlu Kaymakamı Gözen, Göreve BaşladıSungurlu Kaymakamı Mitat Gözen, görevine başladı.
 • 12:10Sungurlu Kaymakamı Gözen Göreve BaşladıSungurlu Kaymakamı Gözen Göreve BaşladıVali yardımcıları ve kaymakamlara ilişkin İçişleri Bakanlığı kararnamesi Resmi Gazetede yayınlanarak Sungurlu Kaymakamlığına atanan Mitat Gözen görevine başladı.
 • 15:18Oğlakların Soy Kütüğü ÇıkarılacakOğlakların Soy Kütüğü ÇıkarılacakAdana Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile birlikte yeni bir projeye imza attı.