SON DAKİKA SÖKE HABERLERİ

Son Dakika Söke Haberleri

 • 17:22Söke'de Ev Yangını KorkuttuSöke'de Ev Yangını KorkuttuSöke’de bir evde çıkan yangın ucuz atlatıldı.
 • 16:05Aydın'da 12 Kilo Esrar ve 483 Kök Kenevir Ele GeçirildiAydın'da 12 Kilo Esrar ve 483 Kök Kenevir Ele GeçirildiAydın’ın Çine ve Söke ilçelerinde jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonlarda 12 kilo esrar maddesi ile 483 kök kenevir bitkisi ele geçirildi.
 • 12:31Muğla'da Terör Örgütü Üyesi YakalandıMuğla'nın Milas ilçesinde terör örgütü PKK'ya mensup olduğu iddiasıyla aranan bir kişi gözaltına alındı.
 • 08:35Denetime Alınan Hastaneler Darbe Girişimini ve Terörü KınadıDenetime Alınan Hastaneler Darbe Girişimini ve Terörü KınadıZorlu bir süreçten geçen Türkiye’de 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ülke genelinde OHAL ilan edilmesi ile güvenlik güçlerinin FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik operasyonları artarak devam ediyor.
 • 16:17Hazine Arazisine Dikilen Zeytin Fidanları SöküldüHazine Arazisine Dikilen Zeytin Fidanları SöküldüAydın'ın Söke İlçesi'nde, Milli Emlak Müdürlüğü'ne ait 16 dönüm hazine arazisine izinsiz dikilen zeytin fidanları, Kaymakamlık talimatıyla söküldü.
 • 16:17Aydın Hazine Arazisine Dikilen Zeytin Fidanları SöküldüAydın Hazine Arazisine Dikilen Zeytin Fidanları SöküldüAydın'ın Söke İlçesi'nde, Milli Emlak Müdürlüğü'ne ait 16 dönüm hazine arazisine izinsiz dikilen zeytin fidanları, Kaymakamlık talimatıyla söküldü.
 • 15:55Hazine Arazisine Dikilen Zeytin Fidanları SöküldüHazine Arazisine Dikilen Zeytin Fidanları SöküldüAydın'ın Söke İlçesi'nde, Milli Emlak Müdürlüğü'ne ait 16 dönüm hazine arazisine izinsiz dikilen zeytin fidanları, Kaymakamlık talimatıyla söküldü.
 • 13:57Söke Ticaret Odası'nda İlk Vize İşlemleri YapıldıSöke Ticaret Odası'nda İlk Vize İşlemleri YapıldıSöke Ticaret Odası’nda mobil vize hizmeti verilmeye başlandı.
 • 11:15Didim'de Mehteranlı Demokrasi NöbetiDidim'de Mehteranlı Demokrasi NöbetiAK Parti Aydın milletvekilleri Mehmet Erdem ve Abdurrahman Öz, Pazar akşamı nöbetine Didim’de devam eti.
 • 10:02Söke'de Hazine Arazisini İzinsiz Kullanıma Geçit YokSöke'de Hazine Arazisini İzinsiz Kullanıma Geçit YokSöke’ye bağlı Tuzburgazı Mahallesinde 16 dönüm hazine arazisine izinsiz dikilen zeytin fidanları jandarma nezaretinde söküldü.
 • 17:23Serbest Kalan 4 Hakim ve 1 Savcı TutuklandıFetö soruşturması kapsamında, daha önce gözaltına alınıp nöbetçi hakim tarafından serbest bırakılan 4 hakim ve 1 savcı, savcının itirazı üzerine tutuklandı.
 • 20:11Aydın'da 9 Okul ve 23 Dernek KapatıldıAydın'da 9 Okul ve 23 Dernek KapatıldıAydın'da 9 okul ve 23 dernek kapatıldıDARBE girişiminin ardından ilan edilen Olağanüstü Hal'in (OHAL) ilk kanun hükmünde kararnamesi, Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girerken; Aydın'da 9 özel okul ile 23 dernek kapatıldı.
 • 19:12Tarih, Pamuk ve Kadın Bir Projede BuluştuTarih, Pamuk ve Kadın Bir Projede BuluştuKültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Anadolu Efes işbirliğinde, "Gelecek Turizmde" Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu'na; proje ortakları Söke Beşparmak (Latmos) Doğa ve Kültür Derneği ile Söke Belediyesi başvuru yaptı.
 • 17:45Fetö'nün Darbe GirişimiManisa, Denizli, Aydın ve Uşak'ta, Olağanüstü Hal (OHAL) Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname çerçevesinde, "Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu" tespit edilen 58 özel okul, 17 yurt, 76 dernek, 1 vakıf, 1 sendika temsilciliği kapatıldı.
 • 15:30Aydın'da 9 Okul, 23 Dernek, 1 Vakıf ve 1 Hastane KapatıldıAydın'da 9 Okul, 23 Dernek, 1 Vakıf ve 1 Hastane KapatıldıAskeri darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL kapsamında ilk kanun hükmünde kararname kapsamında Aydın ili genelinde FETÖ’ye yakınlığıyla bilinen 9 özel okul, 23 dernek, 1 vakıf ve 1 hastane kapatıldı.
 • 14:33Söke Tarih, Pamuk ve Kadını Bir Projede BuluşturduSöke Tarih, Pamuk ve Kadını Bir Projede BuluşturduKültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Anadolu Efes işbirliğinde, “Gelecek Turizmde Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu"na proje ortakları Söke Beşparmak (Latmos) Doğa ve Kültür Derneği ile Söke Belediyesi başvuru yaptı.
 • 14:26Aydın'da 9 Okul ve 23 Dernek KapatıldıAydın'da 9 Okul ve 23 Dernek KapatıldıDarbe girişiminin ardından ilan edilen Olağanüstü Hal'in (OHAL) ilk kanun hükmünde kararnamesi, Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girerken; Aydın'da 9 özel okul ile 23 dernek kapatıldı.
 • 13:29Söke'de Fetö'cü Bir Okul ve 3 Yurt KapatıldıSöke'de Fetö'cü Bir Okul ve 3 Yurt Kapatıldı15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fethullahçı Terör Örgütüne (FETÖ/PDY) aidiyeti, iltisakı veya irtibatı belirlenen eğitim kurumu, vakıf ve sağlık kuruluşları kapatılıyor.
 • 08:08Esmer; Esmer; "Demokrasi'ye Aşık Olan Bu Ülkenin Basını Özgür Olmalıdır"Aydın Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Söke Şube Başkanı Ali Esmer, 24 Temmuz Basında Sansürün Kaldırılışının yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada; 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimini de kınadı.
 • 19:31Kuşadası İlçe Seçim Kurulu Başkanı TutuklandıKuşadası İlçe Seçim Kurulu Başkanı TutuklandıKuşadası İlçe Seçim Kurulu Başkanı Sebati Sönmez, Paralel Devlet Yapılanması ve Fethullahçı Terör Örgütü(FETÖ) üyesi olmak iddiasıyla çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak, cezaevine konuldu.
 • 17:07Söke'de Azap Gölü ve Azmaklara 65 Bin Yavru Sazan BırakıldıSöke'de Azap Gölü ve Azmaklara 65 Bin Yavru Sazan BırakıldıGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın 2016 yılı Balıklandırma Projesi kapsamında Söke’de Azap Gölü başta olmak üzere azmaklara 65 Bin adet aynalı ve pullu sazan yavruları bırakıldı.
 • 18:2211. Komando Tugayı Merkez Komutanı Albay Ziver İnci TutuklandıDenizli’de Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi kapsamında yürütülen soruşturmada gözaltına alınan 11. Komando Tugayı Merkez Komutanı Albay Ziver İnci tutuklandı.
 • 14:38Fetö'nün Darbe GirişimiDenizli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 11. Komando Tugayı Merkez Komutanı Albay Ziver İnci tutuklandı.
 • 13:14Söke Rotary Kulübü'nden Kaymakam ve Belediye Başkanı ZiyaretiSöke Rotary Kulübü'nden Kaymakam ve Belediye Başkanı ZiyaretiGeçtiğimiz hafta başkanlık görevi devir-teslimin yapıldığı Söke Rotary Kulübü’nde yeni yönerim faaliyetlerine ziyaretlerle başladı.
 • 10:38Söke Yunanlı Öğrenciler Hasır Şemsiye Yapmayı ÖğrendiSöke Yunanlı Öğrenciler Hasır Şemsiye Yapmayı ÖğrendiYunanlı öğrenciler hasır şemsiye yapmayı öğrendiAvrupa Komisyonu ve Avrupa Birliği Bakanlığı Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenen 'Art in Village-Köyde Sanat Var' projesi kapsamında Türkiye ve Yunanistan'dan gelen üniversite öğrencileri Aydın'ın Söke İlçesi'nde hasırdan şemsiye yapmayı öğrendi.
 • 10:16Yunanlı Öğrenciler Hasır Şemsiye Yapmayı ÖğrendiYunanlı Öğrenciler Hasır Şemsiye Yapmayı ÖğrendiAvrupa Komisyonu ve Avrupa Birliği Bakanlığı Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenen 'Art in Village-Köyde Sanat Var' projesi kapsamında, Türkiye ve Yunanistan'dan gelen üniversite öğrencileri Aydın'ın Söke İlçesi'nde hasırdan şemsiye yapmayı öğrendi.
 • 20:07Aydın'da 108 Personel Görevden Uzaklaştırıldı, 4 Hakim 2 Savcı TutuklandıAydın'da 108 Personel Görevden Uzaklaştırıldı, 4 Hakim 2 Savcı TutuklandıAydın Valiliği yaptığı açıklama ile FETÖ/PDY örgütüne karşı yapılan çalışmalar hakkında kamuoyunu bilgilendirdi.
 • 20:06Aydın Jandarma Önünde Doküman ve Bilgisayar Kasası YakıldıAydın Jandarma Önünde Doküman ve Bilgisayar Kasası YakıldıJandarma önünde doküman ve bilgisayar kasası yakıldıAYDIN'ın Söke İlçe Jandarma Komutanlığı karşısındaki boş alanda çok sayıda doküman ve bir adet bilgisayar kasası yakılarak imha edilmek istendi.
 • 19:51Fetö'nün Darbe GirişimiAydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Nazili ilçesinde gözaltına alınan 2 savcı ve 5 hakim tutuklandı.
 • 19:02Jandarma Karşısındaki Boş Alanda Doküman ve Bilgisayar Kasası YakıldıJandarma Karşısındaki Boş Alanda Doküman ve Bilgisayar Kasası YakıldıAydın'ın Söke İlçe Jandarma Komutanlığı karşısındaki boş alanda çok sayıda doküman ve bir bilgisayar kasası yakılarak imha edilmek istendi.
 • 16:53Söke'de Pamuk Üreticileri BilgilendirildiSöke'de Pamuk Üreticileri BilgilendirildiSöke Ziraat Odası tarafından Sökeli üreticilere pamukta büyüme ve kontrolü konusunda bilgilendirme toplantısı düzenledi.
 • 16:20Söke Jandarma'da Şüpheli Evrak İmhasıSöke Jandarma'da Şüpheli Evrak İmhası15 Temmuz Darbe girişiminden sonra tüm Türkiye’de hassasiyet devam ederken, Söke Jandarma binası önünde gerçekleşen evrak imhası kafa karıştırdı.
 • 16:10Rektör Çalışanları Evrakları Yakmaya Çalışırken YakalandıRektör Çalışanları Evrakları Yakmaya Çalışırken YakalandıDicle Üniversitesi Rektörü'nün görevden alınmasının ardından polisin operasyon yapacağını haber alan bazı rektör çalışanlarının evrakları imha etmeye çalıştığı ortaya çıktı.
 • 10:23Komşusuyla Su Anlaşmazlığı Yaşayınca Söke'nin Tek Susam Üreticisi OlduKomşusuyla Su Anlaşmazlığı Yaşayınca Söke'nin Tek Susam Üreticisi OlduSöke'de çiftçilik yapan Mehmet Akalın komşusu ile su yüzünden tartışınca, Söke Ovası'nın tek susam üreticisi oldu.
 • 15:01Fetö'nün Darbe GirişimiAydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan Söke ilçesinde görevli 1 Cumhuriyet savcısı ile 1 hakim tutuklandı, 4 hakim ve 1 savcı serbest bırakıldı.
 • 12:20Söke Ticaret Odası ve Söke Ticaret Borsası'ndan Darbeye Karşı Ortak AçıklamaSöke Ticaret Odası ve Söke Ticaret Borsası'ndan Darbeye Karşı Ortak AçıklamaTürkiye odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’ne bağlı 81 il ve 160 ilçedeki 365 oda ve borsa eş zamanlı olarak, ortak yayınladığı bildiri Söke Ticaret Odası ve Söke Ticaret Borsası tarafından da kamuoyuna iletildi.
 • 09:30Söke'de Evden Kaçan 'Sultan' KurtarıldıSöke'de Evden Kaçan 'Sultan' KurtarıldıSöke’de başarılı papağan kurtarma operasyonu gerçekleştirild. Söke Belediyesi park ve bahçe işlerine bağlı ekipler ağaçta mahsur kalan papağan ‘Sultan’ı başarılı bir operasyonla kurtardı.
 • 02:13Söke'de Firar Eden 2 Asker YakalandıSöke'de Firar Eden 2 Asker Yakalandı15 Temmuz akşamı darbe kalkışmasının ardından Aydın'ın Söke ilçesinde bulunan 11'inci Komando Tugayı Söke Komutan Yardımcılığı'ndan firar etmek isteyen 2 asker polis tarafından yakalandı.
 • 23:24Kuşadası'nda 1 Savcı ve Karı Koca 2 Hakim TutuklandıKuşadası'nda 1 Savcı ve Karı Koca 2 Hakim TutuklandıHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi tarafından açığa alınan ve daha sonra da polis tarafından göz altına alınan Kuşadası adliyesinde görevli 1 savcı ile karı-koca 2 hakim Fethullahçı Terör Örgütü üyesi olma suçlamasıyla çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak, cezaevine konuldu.
 • 17:18Söke'de Bir Komiser Açığa AlındıAydın’da darbe soruşturması kapsamında Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli bir komiser açığa alındı.
 • 16:59Darbe Kalkışmasına Söke'den Götürülen 249 Asker Kışlaya Geri DöndüDarbe kalkışmasına Söke’de bulunan 11’inci Komando Tugayı Söke Komutan Yardımcılığı’ndan giden 249 asker Söke’ye döndü.
 • 16:02Söke'de 63 Yıl Eğitime Hizmet Veren Okul Binası YıkıldıSöke'de 63 Yıl Eğitime Hizmet Veren Okul Binası Yıkıldı4 Temmuz 1953 tarihinde temeli atılarak, 16 Kasım 1953 tarihinde açılışı yapıldıktan sonra 63 yıl Söke’de eğitime hizmet veren Sıdıka İlkokulu binası yıkıldı.
 • 13:44Sanat Elçisi Türk ve Yunan Öğrenciler Söke'deSanat Elçisi Türk ve Yunan Öğrenciler Söke'deAvrupa Komisyonu ve Avrupa Birliği Bakanlığı Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenen “Art in Village-Köyde Sanat Var” projesi kapsamında Türkiye ve Yunanistan’dan gelen gençler Söke’de.“Köyde Sanat Var” projesi temel olarak sosyal hayata tam anlamıyla dahil olamamış kırsal kesimde yaşayan farklı dezavantajlara sahip gençlerin kültür-sanat etkinlikleri aracılığıyla yaratıcılıklarını ortaya çıkararak girişimci ruhlarını teşvik etmeyi, farklı kültürlerden gelen gençlerin birlikte ortak kültür-sanat faaliyetleri yürütmelerini sağlayarak aralarındaki sosyal uyumu güçlendirmeyi, kültürel paylaşımın en somut şekliyle onları tanıştırarak var olan ön yargıların yıkılmasına katkıda bulunmak ve çözüm önerileri üretmelerini teşvik etmeyi amaçlıyor.
 • 12:01Karaman'da Gözaltına Alınan Kadın Hakim TutuklandıKaraman’da bir yakınının evinde gözaltına alınan kadın hakim, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
 • 18:54Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin sürdürülen soruşturma kapsamında, gözaltına alınan Didim Cumhuriyet Savcısı Abdullah Altınbaş tutuklandı.
 • 15:11Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin Denizli'de yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve işlemlerinin ardından tutuklanan 52 subay ve astsubayın, "Anayasal düzeni silah yoluyla değiştirmeye teşebbüs", "Cumhurbaşkanına suikast ve fiili saldırı", "Yasama organına karşı silahlı isyan", "Silahlı örgüt kurmak"la suçlandıkları öğrenildi.
 • 14:23Denizli Tuğgeneralle Birlikte 52 Kişi TutuklandıDenizli Tuğgeneralle Birlikte 52 Kişi TutuklandıTuğgeneralle birlikte 52 kişi tutuklandıDENİZLİ'de 'darbe girişimi' kapsamında adliyeye sevk edilen 11. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Kamil Özhan Özbakır ile birlikte 52 rütbeli asker tutuklandı.
 • 12:23Tuğgeneralle Birlikte 52 Kişi TutuklandıDenizli'de 'darbe girişimi' kapsamında adliyeye sevk edilen 11. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Kamil Özhan Özbakır ile birlikte 52 rütbeli asker tutuklandı.
 • 09:30Söke'de Yüksekten Düşen Kadın ÖldüSöke'de Yüksekten Düşen Kadın ÖldüAydın’ın Söke ilçesinde oturduğu evin balkonundan düşen kadın yaşamını yitirdi.
 • 03:59Polis Ekipleri Adliye Lojmanları'nda Çalışma YaptıPolis Ekipleri Adliye Lojmanları'nda Çalışma YaptıHSYK 2’nci Dairesi, FETÖ’nün darbe girişiminin ardından olağanüstü toplanarak, FETÖ üyesi hakim ve savcılar hakkındaki müfettiş raporunu görüşmüş, adli yargıda 2 bin 204 hakim ve savcıyı açığa almıştı.